kaddressbook - en to bg translation catalogue (224 entries)

en: Address Book
bg: Адресник

en: Contact
bg: Контакт

en: Emails
bg: Е-писма

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Organization
bg: Организация

en: Website
bg: Уебсайт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Birthday
bg: Рожден ден

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Note
bg: Бележка

en: Title
bg: Заглавие

en: (One year old) | (%1 years old)
bg[0]: (от една година)
bg[1]: (от %1 години)

en: Email
bg: Е-поща

en: Blog Feed
bg: Блог емисия

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact...
bg: Нов контакт...

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Create a new contact" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact.
bg: Ще ви бъде представен диалогов прозорец, където можете да създадете нов контакт.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact Group...
bg: Нова група от контакти...

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Create a new contact group" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact group.
bg: Ще ви бъде представен диалогов прозорец, където можете да създадете нова група за контакти.

en: The KDE Address Book Application
bg: Приложението за адресна книга на KDE

en: Previous maintainer
bg: Предишен поддържащ

en: Original Author (1998)
bg: Оригинален автор (1998)

en: Documentation (2019)
bg: Документация (2019)

[ctx: @action:button]
en: Reset category filter
bg: Нулиране на филтъра на категории

[ctx: @action:button]
en: Clear category filter
bg: Изчистване на филтъра на категории

en: (Untagged)
bg: (Без етикет)

en: (Groups)
bg: (Групи)

en: (All)
bg: (Всички)

en: (None)
bg: (без)

en: <qt>Category filter: %1
bg: <qt>Филтър на категории: %1

en: Configure Plugins
bg: Настройване на приставки

en: Configure User FeedBack
bg: Конфигуриране на FeedBack на потребителя

en: Tools Plugins
bg: Приставки за инструменти

en: Import/Export Plugins
bg: Импортиране / експортиране на приставки

en: Loading contacts details ...
bg: Зареждане на данни за контакти...

en: Email: %1
bg: Имейл: %1

en: Phone: %1
bg: Телефон: %1

[ctx: @action:button Next contact]
en: Next
bg: Следващо

[ctx: @action:button Previous contact]
en: Previous
bg: Предишно

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the previous contact in the list
bg: Преместване в предишния контакт в листата

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the previous contact in the list.
bg: Натиснете този бутон, за да преминете към предишния контакт в списъка.

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the next contact in the list
bg: Преместване в следващия контакт в листата

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the next contact in the list.
bg: Натиснете този бутон, за да преминете към следващия контакт в списъка.

[ctx: @info:status]
en: %1 out of %2
bg: %1 от %2

[ctx: @item Undefined import field type]
en: Undefined
bg: Неопределен

[ctx: The wedding anniversary of a contact]
en: Anniversary
bg: Годишнина от сватбата

[ctx: Preferred email address]
en: EMail (preferred)
bg: Е-поща (предпочитан адрес)

[ctx: Second email address]
en: EMail (2)
bg: Е-поща (2)

[ctx: Third email address]
en: EMail (3)
bg: Е-поща (3)

[ctx: Fourth email address]
en: EMail (4)
bg: Е-поща (4)

en: Profession
bg: Професия

en: Office
bg: Офис

en: Manager
bg: Мениджър

en: Assistant
bg: Асистент

en: Spouse
bg: Съпруг(а)

[ctx: @title:window]
en: Select Contacts
bg: Избор на контакти

[ctx: @option:radio]
en: All contacts
bg: Всички контакти

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from all your address books
bg: Всички контакти от вашата адресна книга

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option you want to select all your contacts from all your address books.
bg: Изберете тази опция, за да изберете всичките си контакти от всичките си адресни книги.

[ctx: @option:radio]
en: Selected contacts
bg: Избрани контакти

[ctx: @info:tooltip]
en: Only the contacts currently selected
bg: Само текущо избрани контакти

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want only the contacts you have already selected in the graphical interface.
bg: Изберете тази опция, ако искате само контактите, които вече сте избрали в графичния интерфейс.

[ctx: @option:radio]
en: All contacts from:
bg: Всички контакти от:

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from a chosen address book
bg: Всички контакти от избраната адресна книга

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want to select all the contacts from only one of your address books.  Once this option is clicked you will be provided a drop down box listing all those address books and permitted to select the one you want.
bg: Изберете тази опция, ако искате да изберете всички контакти само от една от вашите адресни книги. След като бъде щракната тази опция, ще ви бъде предоставено падащо поле с всички тези адресни книги и ще имате право да изберете този, който искате.

[ctx: @option:check]
en: Include Subfolders
bg: Включване на подпапки

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all subfolders including the top-level folder
bg: Изберете всички подпапки, включително папката от най-високо ниво

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to select all contacts from this folder, including all subfolders.  If you only want the contacts from the top-level folder then leave this box unchecked.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да изберете всички контакти от тази папка, включително всички подпапки. Ако искате само контактите от папката на най-високото ниво, оставете това квадратче без отметка.

[ctx: @title:window]
en: Collect Contacts
bg: Събиране на контакти

en: Fetch Contacts
bg: Извличане на контакти

[ctx: @option:check]
en: Private fields
bg: Частни полета

[ctx: @option:check]
en: Business fields
bg: Служебни полета

[ctx: @option:check]
en: Other fields
bg: Други полета

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
bg: Ключове за шифроване

[ctx: @option:check]
en: Pictures
bg: Изображения

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
bg: Показване на името като пълно име

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
bg: Полета за експортиране

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
bg: Експортиране на частни полета

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да експортирате частните полета на контакта в изходния файл на vCard.

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
bg: Експортиране на служебни полета

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да експортирате бизнес полетата на контакта в изходния файл на vCard.

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
bg: Експортиране на други полета

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да експортирате другите полета на контакта в изходния файл на vCard.

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
bg: Експортиране на ключове за криптиране

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да експортирате ключовете за кодиране на контакта в изходния файл на vCard.

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
bg: Експортиране на снимки

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да експортирате снимката на контакта в изходния файл на vCard.

[ctx: @title:group]
en: Export options
bg: Настойки на изнасянето

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
bg: Експортиране на показваното име като пълно име

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да експортирате показваното име на контакта в полето за пълно име на vCard. Това може да е необходимо, за да се покаже правилно името в GMail или Android.

[ctx: @title:window]
en: Select Address Book
bg: Избор на адресник

en: Select the address book the imported contact(s) shall be saved in:
bg: Изберете адресната книга, в която ще бъдат записани импортираните контакти:

[ctx: @title:window]
en: Import Contacts
bg: Импортиране на контакти

en: Importing one contact to %2 | Importing %1 contacts to %2
bg[0]: Импортиране на един контакт в %2
bg[1]: Импортиране на %1 контакти в %2

en: Import the given file
bg: Импортиране на дадения файл

en: Open the 'New Contact' dialog
bg: Отваряне на диалоговия прозорец "Нов контакт"

en: Display the specified contact (by URL)
bg: Показване на посочения контакт (по URL)

en: Files or URLs. The user will be asked whether to import.
bg: Файлове или URL адреси. Потребителят ще бъде попитан дали да импортира.

en: Lists the available options for user feedback
bg: Списък на наличните опции за обратна връзка от потребителите

en: &Configure KAddressBook...
bg: &Конфигуриране на  KAddressBook...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (file_new)
en: &New
bg: &Нов

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bg: &Редактиране

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bg: &Изглед

note: i18n: ectx: Menu (action)
en: &Action
bg: &Действие

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
bg: &Инструменти

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bg: &Настройки

note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export
bg: &Експортиране

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Основна лента с инструменти

en: Import
bg: Импортиране

en: Export
bg: Експортиране

[ctx: @label Search contacts in list]
en: Search... <%1>
bg: Търсене... < %1>

en: &Themes
bg: &Теми

[ctx: @info:whatsthis]
en: Print the complete address book or a selected number of contacts.
bg: Отпечатайте пълната адресна книга или избран брой контакти.

en: Quick search
bg: Бързо търсене

en: Category filter
bg: Категоричен филтър

en: Select All
bg: Маркиране на всичко

en: Select all contacts in the current address book view.
bg: Изберете всички контакти в текущия изглед на адресната книга.

en: Show QR Codes
bg: Показване на QR кодове

en: Show QR Codes in the contact.
bg: Показване на QR кодове в контакта.

[ctx: @action:inmenu]
en: Simple (one column)
bg: Една колона

en: Show a simple mode of the address book view.
bg: Показване на опростен изглед на адресната книга.

[ctx: @action:inmenu]
en: Two Columns
bg: Две колони

[ctx: @action:inmenu]
en: Three Columns
bg: Три колони

en: Set Focus to Quick Search
bg: Фокусиране на бързо търсене

en: Serverside Subscription...
bg: Абонамент за сървъра...

[ctx: @title:window]
en: Print Contacts
bg: Печат на контакти

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can configure the application-wide shortcuts.
bg: Ще ви бъде представен диалогов прозорец, където можете да конфигурирате клавишни комбинации за цялото приложение.

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
bg: <qt>Това напълно ще скрие менюто. Можете да го накарате да се покаже отново като напишете: %1.</qt>

en: Hide menu bar
bg: Скриване на меню лентата

[ctx: @title:window]
en: Properties of Address Book Folder %1
bg: Свойства на папката с адресна книга %1

en: Full Name
bg: Пълно име

en: Family Name
bg: Фамилно име

en: Given Name
bg: Лично име

en: Home Address
bg: Домашен адрес

en: Business Address
bg: Бизнес адрес

en: Phone Numbers
bg: Телефонни номера

en: Preferred EMail
bg: Предпочитана електронна поща

en: All EMails
bg: Всички имейли

en: Compact Style
bg: Компактен стил

en: Setting up document
bg: Настройване на документ

en: Printing
bg: Печатане

[ctx: Finished printing]
en: Done
bg: Извършено

en: Compact Printing Style
bg: Компактен стил на печат

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CompactStyleForm_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RingBinderStyleAppearanceForm_Base)
en: Appearance
bg: Външен вид

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFields)
en: Fields
bg: Полета

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithHomeAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithHomeAddress)
en: Print the home address, with home phone number and mobile phone number
bg: Отпечатайте домашния адрес с домашен телефонен номер и номер на мобилен телефон

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithHomeAddress)
en: with home address
bg: с домашен адрес

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithBusinessAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithBusinessAddress)
en: print the business address, with business phone number
bg: отпечатайте фирмения адрес с телефонен номер на бизнеса

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithBusinessAddress)
en: with business address
bg: с фирмен адрес

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithBirthday) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithBirthday)
en: Print the birthday
bg: Печат на рождения ден

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithBirthday)
en: with birthday
bg: с рожден ден

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithEMail) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithEMail)
en: Print the preferred and the secondary e-mail fields
bg: Отпечатайте полетата за предпочитан и вторичен имейл

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithEMail)
en: with e-mail
bg: с имейл

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbCbFirst) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCbFirst)
en: the first color, if alternating color is checked
bg: първият цвят, ако е маркиран редуващ се цвят

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCbFirst)
en: first color
bg: първи цвят

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbCbSecond) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCbSecond)
en: the second color, if alternating color is checked
bg: вторият цвят, ако е маркиран редуващ се цвят

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCbSecond)
en: second color
bg: втори цвят

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbAlternating) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAlternating)
en: Change the background color of every row
bg: Промяна на цвета на фона на всеки ред

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAlternating)
en: Alternating the background color
bg: Редуване на цвета на фона

en: Organization:
bg: Организация:

en: Email address:
bg: Адрес за е-поща:

en: Email addresses:
bg: Адреси за е-поща:

en: Telephone:
bg: Телефон:

en: Telephones:
bg: Телефони:

en: Web page:
bg: Интернет страница:

en: Domestic Address
bg: Домашен адрес

en: International Address
bg: Международен адрес

en: Postal Address
bg: Пощенски адрес

en: Parcel Address
bg: Пощенски адрес

en: Work Address
bg: Служебен адрес

en: Preferred Address
bg: Предпочитан адрес

en: Notes:
bg: Бележки:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHeader)
en: Detailed Print Style - Appearance
bg: Подробен стил за печат - външен вид

en: Setting up colors
bg: Настройване на цветове

en: Detailed Style
bg: Подробен стил

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearancePage_Base)
en: Appearance Page
bg: Външен вид

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbHeadline)
en: Contact Headers
bg: Заглавни части

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcbHeaderBGColor)
en: Select the headline text background color
bg: Изберете цвета на фона на текста на заглавието

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcbHeaderBGColor)
en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline background color.
bg: Щракнете върху този бутон, за да стартирате избор на цвят, който ще ви позволи да зададете цвета на фона на заглавието.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlBackgroundColor)
en: Headline background color:
bg: Цвят на фона на заглавието:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlHeaderColor)
en: Headline text color:
bg: Цвят на заглавието:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcbHeaderTextColor)
en: Select the headline text color
bg: Изберете цвета на текста на заглавието

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcbHeaderTextColor)
en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline text.
bg: Щракнете върху този бутон, за да стартирате избор на цвят, който ще ви позволи да зададете цвета на текста на заглавието.

en: Mike's Printing Style
bg: Печатният стил на Майк

en: Which contacts do you want to print?
bg: Кои контакти искате да бъдат отпечатани?

en: Choose Contacts to Print
bg: Изберете контакти за печат

en: Choose Printing Style
bg: Изберете стил на печат

en: Print Progress
bg: Прогрес на печатането

[ctx: @title:window]
en: Printing: Progress
bg: Печат: напредък

en: Progress
bg: Прогрес

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Print Contact's Information
bg: Отпечатване информацията за контакт

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Print contact phone numbers
bg: Отпечатване на телефонни номера за контакт

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Check this box if you want contact phone numbers to be printed.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да се отпечатат телефонни номера за контакт.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Phone numbers
bg: Телефонни номера

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Print contact email addresses
bg: Отпечатване на имейл адреси за контакти

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Check this box if you want contact email addresses to be printed.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да се отпечатат имейл адреси за контакти.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Email addresses
bg: Адреси за е-поща

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Print contact street addresses
bg: Печат на адреси за контакт

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Check this box if you want contact street addresses to be printed.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да се отпечатат адресите на контактите.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Postal addresses
bg: Пощенски адреси

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Print contact organizations
bg: Печат на организации за контакт

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Check this box if you want contact organizations to be printed.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да се отпечатат организации за контакти.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Print contact birthdays
bg: Печат на рождени дни за контакт

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Check this box if you want contact birthdays to be printed.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да бъдат отпечатани рождените дни на контактите.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Print contact notes
bg: Печат на бележки за контакт

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Check this box if you want contact notes to be printed.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да се отпечатат бележките за контакти.

en: Note:
bg: Забележка:

en: Ring Binder Printing Style - Appearance
bg: Стил за печат за папка - външен вид

en: Setting up fields
bg: Настройване на полета

en: Printout for Ring Binders
bg: Отпечатване за папка

[ctx: @item:inlistbox Ascending sort order]
en: Ascending
bg: Възходящо

[ctx: @item:inlistbox Descending sort order]
en: Descending
bg: Низходящо

[ctx: @label]
en: (No preview available.)
bg: (Няма наличен предварителен преглед)

[ctx: @title:window]
en: Choose Printing Style
bg: Изберете стил на печат

[ctx: @label:textbox]
en: What should the print look like?
    KAddressBook has several printing styles, designed for different purposes.
    Choose the style that suits your needs below.
bg: Как трябва да изглежда отпечатането?
    KAddressBook разполага с различни стилове за печат, проектирани за различни цели.
    По-долу изберете стила, който отговаря на вашите нужди.

[ctx: @title:group]
en: Sorting
bg: Подреждане

[ctx: @label:listbox]
en: Criterion:
bg: Критерий:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the primary sort field
bg: Изберете основното поле за сортиране

[ctx: @info:whatsthis]
en: From this list you can select the field on which your contacts are sorted in the print output.  Use the sorting order option to determine if the sort will be in ascending or descending order.
bg: От този списък можете да изберете полето, в което вашите контакти са сортирани в изхода за печат. Използвайте опцията за сортиране, за да определите дали сортирането ще бъде във възходящ или низходящ ред.

[ctx: @label:listbox]
en: Order:
bg: Ред на показване:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the sorting order
bg: Изберете реда за сортиране

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose if you want to sort your contacts in ascending or descending order. Use the sorting criterion option to specify on which contact field the sorting will be performed.
bg: Изберете дали искате да сортирате контактите си във възходящ или низходящ ред. Използвайте опцията критерий за сортиране, за да посочите в кое поле за контакти ще се извършва сортирането.

[ctx: @title:group]
en: Print Style
bg: Стил на печат

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the print style
bg: Изберете стила на печат

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose your desired printing style. See the preview image to help you decide.
bg: Изберете желания от вас стил на печат. Вижте изображението за предварителен преглед, за да ви помогне да решите.

[ctx: @info:tooltip]
en: Search contacts in list
bg: Търсене на контакти в списъка

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start typing a search string in this box and the list of contacts matching that string will be displayed.  This is a quick way of searching for contacts of interest.
bg: Започнете да пишете низ за търсене в това поле и ще се покаже списъкът с контакти, съответстващи на този низ. Това е бърз начин за търсене на контакти, представляващи интерес.
