kaddressbook - en to br translation catalogue (41 entries)

en: Address Book
br: Karned chomlec'h

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Organization
br: Aozadur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Birthday
br: Deiz-ha-bloaz

en: Current maintainer
br: Ratreer red

en: Profession
br: Labour

en: Office
br: Burev

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
br: &Restr

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
br: &Aozañ

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
br: &Gwel

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
br: &Ostilhoù

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
br: &Kefluniadur

note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export
br: &Ezporzh

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
br: Barrenn kentañ an ostilhoù

en: Import
br: Enporzh

en: Select All
br: Dibabit an holl re

en: Full Name
br: Anv leun

en: Home Address
br: Chomlec'h ar gêr

en: Printing
br: War voulañ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CompactStyleForm_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RingBinderStyleAppearanceForm_Base)
en: Appearance
br: Neuziadur

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFields)
en: Fields
br: Tachennoù

en: Email address:
br: Chomlec'h postel :

en: Email addresses:
br: Chomlec'hioù postel :

en: Telephone:
br: Pellgomz :

en: Telephones:
br: Pellgomzioù :

en: Web page:
br: Pajenn gwiad :

en: Domestic Address
br: Chomlec'h ar gêr

en: International Address
br: Chomlec'h etrevroadel

en: Postal Address
br: Chomlec'h post

en: Work Address
br: Chomlec'h labour

en: Preferred Address
br: Chomlec'h gwellañ karet

en: Detailed Style
br: Giz gant munudoù

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearancePage_Base)
en: Appearance Page
br: Pajenn neuziadur

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbHeadline)
en: Contact Headers
br: Reollinoù darempred

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlBackgroundColor)
en: Headline background color:
br: Liv drekleur ar reollin :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlHeaderColor)
en: Headline text color:
br: Liv skrid ar reollin :

en: Which contacts do you want to print?
br: Peseurt darempredoù e fell deoc'h da voulañ ?

en: Choose Contacts to Print
br: Dibabit un darempredoù da voulañ

en: Choose Printing Style
br: Dibabit ar c'hiz moulañ

en: Progress
br: Araogenn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Phone numbers
br: Niveroù pellgomz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Email addresses
br: Chomlec'hioù postel
