kcontactmanager - en to el translation catalogue (224 entries)

en: Address Book
el: Βιβλίο διευθύνσεων

en: Contact
el: Επαφή

en: Emails
el: Μηνύματα αλληλογραφίας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Organization
el: Οργανισμός

en: Website
el: Ιστοχώρος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Birthday
el: Γενέθλια

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Note
el: Σημείωση

en: Title
el: Τίτλος

en: (One year old) | (%1 years old)
el[0]: (Ενός έτους)
el[1]: (%1 ετών)

en: Blog Feed
el: Τροφοδοσία ιστολογίου

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact...
el: Νέα επαφή...

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Create a new contact" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact.
el: Θα σας παρουσιαστεί ένας διάλογος όπου θα δημιουργήσετε μια νέα επαφή.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact Group...
el: Νέα ομάδα επαφών...

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Create a new contact group" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact group.
el: Θα σας παρουσιαστεί ένας διάλογος όπου θα δημιουργήσετε μια νέα ομάδα επαφών.

en: The KDE Address Book Application
el: Το βιβλίο διευθύνσεων του KDE

en: Copyright © 2007–%1 KAddressBook authors
el: Πνευματικά Δικαιώματα © 2007–%1, οι συγγραφείς του KAddressBook

en: Current maintainer
el: Τρέχων συντηρητής

en: Previous maintainer
el: Προηγούμενος συντηρητής

en: Original Author (1998)
el: Αρχικός συγγραφέας (1998)

en: Documentation (2019)
el: Τεκμηρίωση (2019)

[ctx: @action:button]
en: Reset category filter
el: Επαναφορά φίλτρου κατηγοριών

[ctx: @action:button]
en: Clear category filter
el: Καθαρισμός φίλτρου κατηγοριών

en: (Untagged)
el: (Χωρίς ετικέτα)

en: (Groups)
el: (Ομάδες)

en: (All)
el: (Όλα)

en: (None)
el: (Κανένα)

en: <qt>Category filter: %1
el: <qt>Φίλτρο κατηγοριών: %1

en: Configure Plugins
el: Διαμόρφωση προσθέτων

en: Configure User FeedBack
el: Διαμόρφωση σχολιασμού χρηστών

en: Tools Plugins
el: Πρόσθετα εργαλείων

en: Import/Export Plugins
el: Εισαγωγή/εξαγωγή προσθέτων

en: Loading contacts details ...
el: Φόρτωση λεπτομερειών επαφών...

en: Phone: %1
el: Τηλέφωνο: %1

[ctx: @action:button Next contact]
en: Next
el: Επόμενη

[ctx: @action:button Previous contact]
en: Previous
el: Προηγούμενη

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the previous contact in the list
el: Μετακίνηση στην προηγούμενη επαφή στη λίστα

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the previous contact in the list.
el: Πιέστε αυτό το κουμπί για να μετακινηθείτε στην προηγούμενη επαφή στη λίστα.

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the next contact in the list
el: Μετακίνηση στην επόμενη επαφή στη λίστα

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the next contact in the list.
el: Πιέστε αυτό το κουμπί για να μετακινηθείτε στην επόμενη επαφή στη λίστα.

[ctx: @info:status]
en: %1 out of %2
el: %1 από %2

[ctx: @item Undefined import field type]
en: Undefined
el: Μη ορισμένο

[ctx: The wedding anniversary of a contact]
en: Anniversary
el: Επέτειος

[ctx: Preferred email address]
en: EMail (preferred)
el: Ηλ. αλληλογραφία (προτιμώμενη)

[ctx: Second email address]
en: EMail (2)
el: Ηλ. αλληλογραφία (2)

[ctx: Third email address]
en: EMail (3)
el: Ηλ. αλληλογραφία (3)

[ctx: Fourth email address]
en: EMail (4)
el: Ηλ. αλληλογραφία (4)

en: Profession
el: Επάγγελμα

en: Office
el: Γραφείο

en: Manager
el: Υπεύθυνος

en: Assistant
el: Βοηθός

en: Spouse
el: Σύζυγος

[ctx: @title:window]
en: Select Contacts
el: Επιλογή επαφών

[ctx: @option:radio]
en: All contacts
el: Όλες οι επαφές

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from all your address books
el: Όλες οι επαφές από όλα τα βιβλία διευθύνσεων

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option you want to select all your contacts from all your address books.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή αν θέλετε να επιλέξετε όλες τις επαφές σας από όλα τα βιβλία σας με τις διευθύνσεις.

[ctx: @option:radio]
en: Selected contacts
el: Επιλεγμένες επαφές

[ctx: @info:tooltip]
en: Only the contacts currently selected
el: Μόνο οι επαφές που επελέγησαν τώρα

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want only the contacts you have already selected in the graphical interface.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή αν θέλετε μόνο τις επαφές τις οποίες έχετε ήδη επιλέξει στο γραφικό περιβάλλον.

[ctx: @option:radio]
en: All contacts from:
el: Όλες οι επαφές από:

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from a chosen address book
el: Όλες οι επαφές από ένα επιλεγμένο βιβλίο διευθύνσεων

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want to select all the contacts from only one of your address books.  Once this option is clicked you will be provided a drop down box listing all those address books and permitted to select the one you want.
el: Ενεργοποιήστε την επιλογή αυτή αν θέλετε να επιλέξετε όλες τις επαφές από ένα μόνο από τα βιβλία σας των διευθύνσεων. Μόλις γίνει κλικ στην επιλογή αυτή θα παρουσιαστεί ένα πλαίσιο επιλογών με όλα τα βιβλία διευθύνσεων και θα σας επιτρέψει να επιλέξετε εκείνο που θέλετε.

[ctx: @option:check]
en: Include Subfolders
el: Συμπερίληψη υποφακέλων

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all subfolders including the top-level folder
el: Επιλογή όλων των υποφακέλων μαζί και του φακέλου κορυφής

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to select all contacts from this folder, including all subfolders.  If you only want the contacts from the top-level folder then leave this box unchecked.
el: Ενεργοποιήστε το πλαίσιο αυτό αν θέλετε να επιλέξετε όλες τις επαφές από το φάκελο αυτό.  Αν θέλετε μόνο τις επαφές από το φάκελο κορυφής τότε μην επιλέξετε το πλαίσιο αυτό.

[ctx: @title:window]
en: Collect Contacts
el: Συλλογή επαφών

en: Fetch Contacts
el: Προσκόμιση επαφών

[ctx: @option:check]
en: Private fields
el: Προσωπικά πεδία

[ctx: @option:check]
en: Business fields
el: Επιχειρηματικά πεδία

[ctx: @option:check]
en: Other fields
el: Άλλα πεδία

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
el: Κλειδιά κρυπτογράφησης

[ctx: @option:check]
en: Pictures
el: Φωτογραφίες

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
el: Εμφάνιση πλήρους ονόματος

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
el: Πεδία για εξαγωγή

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
el: Προσωπικά πεδία

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
el: Επιλέξτε το πλαίσιο αυτό αν θέλετε να γίνει εξαγωγή των προσωπικών πεδίων της επαφής στο αρχείο εξόδου vCard.

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
el: Εξαγωγή επιχειρηματικών πεδίων

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
el: Επιλέξτε το πλαίσιο αυτό αν θέλετε να γίνει εξαγωγή των επιχειρηματικών πεδίων της επαφής στο αρχείο εξόδου vCard.

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
el: Εξαγωγή άλλων πεδίων

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
el: Επιλέξτε το πλαίσιο αυτό αν θέλετε να γίνει εξαγωγή των άλλων πεδίων της επαφής στο αρχείο εξόδου vCard.

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
el: Εξαγωγή κλειδιών κρυπτογράφησης

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
el: Επιλέξτε το πλαίσιο αυτό αν θέλετε να γίνει εξαγωγή των κλειδιών κρυπτογράφησης της επαφής στο αρχείο εξόδου vCard.

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
el: Εξαγωγή φωτογραφιών

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
el: Επιλέξτε το πλαίσιο αυτό αν θέλετε να γίνει εξαγωγή της φωτογραφίας της επαφής στο αρχείο εξόδου vCard.

[ctx: @title:group]
en: Export options
el: Εξαγωγή επιλογών

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
el: Εξαγωγή πλήρους ονόματος

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
el: Επιλέξτε το πλαίσιο αυτό αν θέλετε να γίνει εξαγωγή του ονόματος της επαφής πεδίο πλήρους ονόματος της vCard. Αυτό ίσως απαιτήσει τη σωστή παρουσίαση του ονόματος στο GMail ή στο Android.

[ctx: @title:window]
en: Select Address Book
el: Επιλογή βιβλίου διευθύνσεων

en: Select the address book the imported contact(s) shall be saved in:
el: Επιλέξτε το βιβλίο διευθύνσεων στο οποίο θα αποθηκευτούν οι επαφές που εισάγετε:

[ctx: @title:window]
en: Import Contacts
el: Εισαγωγή επαφών

en: Importing one contact to %2 | Importing %1 contacts to %2
el[0]: Εισαγωγή μιας επαφής στο %2
el[1]: Εισαγωγή %1 επαφών στο %2

en: Import the given file
el: Εισαγωγή του δοσμένου αρχείου

en: Open the 'New Contact' dialog
el: Άνοιγμα του διαλόγου 'Νέα επαφή'

en: Display the specified contact (by URL)
el: Εμφάνιση της δοσμένης επαφής (με URL)

en: Files or URLs. The user will be asked whether to import.
el: Αρχεία ή URL. Ο χρήστης θα ερωτηθεί αν θα εισαχθούν.

en: Lists the available options for user feedback
el: Βάζει σε λίστα τις διαθέσιμες επιλογές για το σχολιασμό του χρήστη

en: &Configure KAddressBook...
el: &Διαμόρφωση KAddressBook...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
el: &Αρχείο

note: i18n: ectx: Menu (file_new)
en: &New
el: &Νέο

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
el: &Επεξεργασία

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
el: &Προβολή

note: i18n: ectx: Menu (action)
en: &Action
el: Ενέργει&α

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
el: Ε&ργαλεία

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
el: &Ρυθμίσεις

note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export
el: Ε&ξαγωγή

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
el: Κύρια γραμμών εργαλείων

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Export
el: Εξαγωγή

[ctx: @label Search contacts in list]
en: Search... <%1>
el: Αναζήτηση...<%1>

en: &Themes
el: &Θέματα

[ctx: @info:whatsthis]
en: Print the complete address book or a selected number of contacts.
el: Εκτύπωση ολόκληρου του βιβλίου διευθύνσεων ή επιλεγμένων επαφών.

en: Quick search
el: Γρήγορη αναζήτηση

en: Category filter
el: Φίλτρο κατηγοριών

en: Select All
el: Επιλογή όλων

en: Select all contacts in the current address book view.
el: Επιλογή όλων των επαφών του παρόντος βιβλίου διευθύνσεων.

en: Show QR Codes
el: Εμφάνιση των κωδικών QR

en: Show QR Codes in the contact.
el: Εμφάνιση κωδικών QR στην επαφή.

[ctx: @action:inmenu]
en: Simple (one column)
el: Απλό (μία στήλη)

en: Show a simple mode of the address book view.
el: Εμφάνιση απλής προβολής του βιβλίου διευθύνσεων.

[ctx: @action:inmenu]
en: Two Columns
el: Δύο στήλες

[ctx: @action:inmenu]
en: Three Columns
el: Τρεις στήλες

en: Set Focus to Quick Search
el: Ορισμός εστίασης στη γρήγορη αναζήτηση

en: Serverside Subscription...
el: Εγγραφή στον εξυπηρετητή...

[ctx: @title:window]
en: Print Contacts
el: Εκτύπωση επαφών

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can configure the application-wide shortcuts.
el: Θα σας παρουσιαστεί ένας διάλογος όπου θα μπορέσετε να διαμορφώσετε τις συντομεύσεις πληκτρολογίου για την εφαρμογή αυτή.

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
el: <qt>Αυτό θα αποκρύψει το μενού εντελώς. Μπορείτε να το εμφανίσετε πάλι πληκτρολογώντας %1.</qt>

en: Hide menu bar
el: Απόκρυψη της γραμμής του μενού

[ctx: @title:window]
en: Properties of Address Book Folder %1
el: Ιδιότητες του φακέλου %1 του βιβλίου διευθύνσεων

en: Full Name
el: Πλήρες όνομα

en: Family Name
el: Επώνυμο

en: Given Name
el: Όνομα

en: Home Address
el: Διεύθυνση οικίας

en: Business Address
el: Διεύθυνση εργασίας

en: Phone Numbers
el: Αριθμοί τηλεφώνου

en: Preferred EMail
el: Προτιμώμενη ηλ. αλληλογραφία

en: All EMails
el: Όλες οι διευθύνσεις ηλ. αλληλογραφίας

en: Compact Style
el: Συμπαγές στιλ

en: Setting up document
el: Ρύθμιση εγγράφου

en: Printing
el: Εκτύπωση

[ctx: Finished printing]
en: Done
el: Έγινε

en: Compact Printing Style
el: Συμπαγές στιλ εκτύπωσης

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CompactStyleForm_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RingBinderStyleAppearanceForm_Base)
en: Appearance
el: Εμφάνιση

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFields)
en: Fields
el: Πεδία

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithHomeAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithHomeAddress)
en: Print the home address, with home phone number and mobile phone number
el: Εκτύπωση της διεύθυνσης κατοικίας, με αριθμό σταθερού και κινητού τηλεφώνου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithHomeAddress)
en: with home address
el: με διεύθυνση κατοικίας

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithBusinessAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithBusinessAddress)
en: print the business address, with business phone number
el: εκτύπωση της διεύθυνσης εργασίας, με αριθμό τηλεφώνου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithBusinessAddress)
en: with business address
el: με διεύθυνση εργασίας

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithBirthday) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithBirthday)
en: Print the birthday
el: Εκτύπωση ημέρας γενεθλίων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithBirthday)
en: with birthday
el: με ημέρα γενεθλίων

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithEMail) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithEMail)
en: Print the preferred and the secondary e-mail fields
el: Εκτύπωση των πεδίων για το προτιμώμενο και το δεύτερο e-mail

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithEMail)
en: with e-mail
el: με e-mail

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbCbFirst) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCbFirst)
en: the first color, if alternating color is checked
el: το πρώτο χρώμα, αν επιλέχθηκε εναλλακτικό χρώμα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCbFirst)
en: first color
el: πρώτο χρώμα

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbCbSecond) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCbSecond)
en: the second color, if alternating color is checked
el: το δεύτερο χρώμα, αν επιλέχθηκε εναλλακτικό χρώμα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCbSecond)
en: second color
el: δεύτερο χρώμα

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbAlternating) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAlternating)
en: Change the background color of every row
el: Να αλλάξει το χρώμα του φόντου σε κάθε γραμμή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAlternating)
en: Alternating the background color
el: Εναλλάσσει το χρώμα του φόντου

en: Organization:
el: Οργανισμός:

en: Email address:
el: Διεύθυνση ηλ. αλληλογραφίας:

en: Email addresses:
el: Διευθύνσεις ηλ. αλληλογραφίας:

en: Telephone:
el: Τηλέφωνο:

en: Telephones:
el: Τηλέφωνα:

en: Web page:
el: Ιστοσελίδα:

en: Domestic Address
el: Διεύθυνση κατοικίας

en: International Address
el: Διεύθυνση στο εξωτερικό

en: Postal Address
el: Ταχυδρομική διεύθυνση

en: Parcel Address
el: Διεύθυνση αποστολής δεμάτων

en: Work Address
el: Διεύθυνση εργασίας

en: Preferred Address
el: Προτιμώμενη διεύθυνση

en: Notes:
el: Σημειώσεις:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHeader)
en: Detailed Print Style - Appearance
el: Λεπτομερές στιλ εκτύπωσης - Εμφάνιση

en: Setting up colors
el: Ρύθμιση χρωμάτων

en: Detailed Style
el: Λεπτομερές στυλ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearancePage_Base)
en: Appearance Page
el: Σελίδα εμφάνισης

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbHeadline)
en: Contact Headers
el: Κεφαλίδες επαφής

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcbHeaderBGColor)
en: Select the headline text background color
el: Επιλογή χρώματος φόντου του κειμένου της επικεφαλίδας

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcbHeaderBGColor)
en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline background color.
el: Πατήστε αυτό το κουμπί για να ξεκινήσετε έναν επιλογέα χρώματος που θα σας επιτρέψει να ορίσετε χρώμα το χρώμα του φόντου της επικεφαλίδας.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlBackgroundColor)
en: Headline background color:
el: Χρώμα φόντου επικεφαλίδας:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlHeaderColor)
en: Headline text color:
el: Χρώμα γραμματοσειράς επικεφαλίδας:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcbHeaderTextColor)
en: Select the headline text color
el: Επιλογή χρώματος του κειμένου της επικεφαλίδας

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcbHeaderTextColor)
en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline text.
el: Πατήστε αυτό το κουμπί για να ξεκινήσετε έναν επιλογέα χρώματος που θα σας επιτρέψει να ορίσετε χρώμα το χρώμα του κειμένου της επικεφαλίδας.

en: Mike's Printing Style
el: Στυλ εκτύπωσης « Mike »

en: Which contacts do you want to print?
el: Ποιες επαφές επιθυμείτε να εξάγετε;

en: Choose Contacts to Print
el: Επιλέξτε τις επαφές που επιθυμείτε να τυπώσετε

en: Choose Printing Style
el: Επιλέξτε το στυλ εκτύπωσης

en: Print Progress
el: Πρόοδος εκτύπωσης

[ctx: @title:window]
en: Printing: Progress
el: Εκτύπωση: Πρόοδος

en: Progress
el: Πρόοδος

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Print Contact's Information
el: Εκτύπωση επαφών

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Print contact phone numbers
el: Εκτύπωση αριθμών τηλεφώνου των επαφών

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Check this box if you want contact phone numbers to be printed.
el: Επιλέξτε το πλαίσιο αυτό αν θέλετε οι αριθμοί τηλεφώνου των επαφών να εκτυπώνονται.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Phone numbers
el: Αριθμοί τηλεφώνου

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Print contact email addresses
el: Εκτύπωση διευθύνσεων ηλ. αλληλογραφίας των επαφών

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Check this box if you want contact email addresses to be printed.
el: Επιλέξτε το πλαίσιο αυτό αν θέλετε οι διευθύνσεις ηλεκτρονικής αλληλογραφίας των επαφών να εκτυπώνονται.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Email addresses
el: Διευθύνσεις ηλ. αλληλογραφίας

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Print contact street addresses
el: Εκτύπωση οδών ταχυδρομικών διευθύνσεων των επαφών

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Check this box if you want contact street addresses to be printed.
el: Επιλέξτε το πλαίσιο αυτό αν θέλετε οι οδοί στις ταχυδρομικές διευθύνσεις των επαφών να εκτυπώνονται.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Postal addresses
el: Ταχυδρομικές διευθύνσεις

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Print contact organizations
el: Εκτύπωση οργανισμών των επαφών

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Check this box if you want contact organizations to be printed.
el: Επιλέξτε το πλαίσιο αυτό αν θέλετε οι οργανισμοί των επαφών να εκτυπώνονται.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Print contact birthdays
el: Εκτύπωση ημερών γενεθλίων των επαφών

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Check this box if you want contact birthdays to be printed.
el: Επιλέξτε το πλαίσιο αυτό αν θέλετε οι ημέρες γενεθλίων των επαφών να εκτυπώνονται.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Print contact notes
el: Εκτύπωση σημειώσεων των επαφών

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Check this box if you want contact notes to be printed.
el: Επιλέξτε το πλαίσιο αυτό αν θέλετε οι σημειώσεις των επαφών να εκτυπώνονται.

en: Note:
el: Σημείωση:

en: Ring Binder Printing Style - Appearance
el: Εκτύπωση στιλ Ring Binder

en: Setting up fields
el: Ρύθμιση πεδίων

en: Printout for Ring Binders
el: Εκτύπωση κατάλληλη για ντοσιέ

[ctx: @item:inlistbox Ascending sort order]
en: Ascending
el: Αύξουσα

[ctx: @item:inlistbox Descending sort order]
en: Descending
el: Φθίνουσα

[ctx: @label]
en: (No preview available.)
el: (Δε διατίθεται προεπισκόπηση.)

[ctx: @title:window]
en: Choose Printing Style
el: Επιλέξτε στιλ εκτύπωσης

[ctx: @label:textbox]
en: What should the print look like?
    KAddressBook has several printing styles, designed for different purposes.
    Choose the style that suits your needs below.
el: Πώς θα φαίνεται η εκτύπωση;
    Το KAddressBook έχει διάφορα στιλ εκτύπωσης, σχεδιασμένα για διαφορετικούς σκοπούς.
    Επιλέξτε το στιλ εκτύπωσης που εσείς επιθυμείτε.

[ctx: @title:group]
en: Sorting
el: Ταξινόμηση

[ctx: @label:listbox]
en: Criterion:
el: Κριτήριο:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the primary sort field
el: Επιλέξτε το πρωτεύον πεδίο ταξινόμησης

[ctx: @info:whatsthis]
en: From this list you can select the field on which your contacts are sorted in the print output.  Use the sorting order option to determine if the sort will be in ascending or descending order.
el: Από αυτήν τη λίστα μπορείτε να επιλέξετε το πεδίο με βάση το οποίο οι επαφές σας ταξινομούνται στην εκτύπωση.  Χρησιμοποιήστε την επιλογή της σειράς ταξινόμησης για να αποφασίσετε αν η σειρά ταξινόμησης θα είναι αύξουσα ή φθίνουσα.

[ctx: @label:listbox]
en: Order:
el: Σειρά:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the sorting order
el: Επιλέξτε τη σειρά ταξινόμησης

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose if you want to sort your contacts in ascending or descending order. Use the sorting criterion option to specify on which contact field the sorting will be performed.
el: Επιλέξτε αν θέλετε να ταξινομήσετε τις επαφές σας σε αύξουσα ή φθίνουσα σειρά. Χρησιμοποιήστε το κριτήριο ταξινόμησης για να ορίσετε το πεδίο με βάση το οποίο θα πραγματοποιηθεί η ταξινόμηση.

[ctx: @title:group]
en: Print Style
el: Στιλ εκτύπωσης

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the print style
el: Επιλέξτε στιλ εκτύπωσης

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose your desired printing style. See the preview image to help you decide.
el: Επιλέξτε το επιθυμητό στιλ εκτύπωσης. Δείτε την εικόνα προεπισκόπησης για να σας βοηθήσει να αποφασίσετε.

[ctx: @info:tooltip]
en: Search contacts in list
el: Αναζήτηση επαφών στη λίστα

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start typing a search string in this box and the list of contacts matching that string will be displayed.  This is a quick way of searching for contacts of interest.
el: Αρχίστε να πληκτρολογείτε μια συμβολοσειρά αναζήτησης στο πλαίσιο αυτό και θα εμφανιστεί η λίστα με τις επαφές που ταιριάζουν με τη συμβολοσειρά. Αυτός είναι ένας γρήγορος τρόπος αναζήτησης των επαφών που σας ενδιαφέρουν.
