kaddressbook - en to eo translation catalogue (230 entries)

en: Address Book
eo: Adresaro

en: Contact
eo: Kontakto

en: Emails
eo: Retpoŝtoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Organization
eo: Organizaĵo

en: Website
eo: Retejo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Birthday
eo: Naskiĝdato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Note
eo: Notu

en: Title
eo: Titolo

en: (One year old) | (%1 years old)
eo[0]: (Unun jaron aĝa)
eo[1]: (%1 jarojn aĝa)

en: Email
eo: Retpoŝto

en: Blog Feed
eo: Bloga Fluo

en: KAddressBook
eo: Adresaro

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact...
eo: Nova Kontakto...

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Create a new contact" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact.
eo: Vi estos prezentita kun dialogo kie vi povas krei novan kontakton.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact Group...
eo: Nova Kontakta Grupo...

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Create a new contact group" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact group.
eo: Vi estos prezentita kun dialogo kie vi povas krei novan kontaktogrupon.

en: The KDE Address Book Application
eo: La KDE-Adreslibro-Apliko

en: Copyright © 2007–%1 KAddressBook authors
eo: Kopirajto © 2007–%1 KAdreslibro-aŭtoroj

en: Current maintainer
eo: Nuna zorganto

en: Previous maintainer
eo: Antaŭa prizorganto

en: Original Author (1998)
eo: Origina verkinto (1998)

en: Documentation (2019)
eo: Dokumentado (2019)

[ctx: @action:button]
en: Reset category filter
eo: Restarigi kategorifiltrilon

[ctx: @action:button]
en: Clear category filter
eo: Klara kategoriofiltrilo

en: (Untagged)
eo: (Neetikedita)

en: (Groups)
eo: (Grupoj)

en: (All)
eo: (Ĉiuj)

en: (None)
eo: (Neniu)

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Category filter: %1
eo: <qt>Kategoria filtrilo: %1

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Tools Plugins
eo: Iloj Kromaĵoj

en: Import/Export Plugins
eo: Importi/Eksporti Kromaĵojn

en: Loading contacts details ...
eo: Ŝargante kontaktdetalojn...

en: Email: %1
eo: Retpoŝto: %1

en: Phone: %1
eo: Telefono: %1

en: %1%2 %3
eo: %1 %2 %3

[ctx: @action:button Next contact]
en: Next
eo: Poste

[ctx: @action:button Previous contact]
en: Previous
eo: Antaŭa

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the previous contact in the list
eo: Movi al la antaŭa kontakto en la listo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the previous contact in the list.
eo: Premu ĉi tiun butonon por movi al la antaŭa kontakto en la listo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the next contact in the list
eo: Movi al la sekva kontakto en la listo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the next contact in the list.
eo: Premu ĉi tiun butonon por movi al la sekva kontakto en la listo.

[ctx: @info:status]
en: %1 out of %2
eo: %1 el %2

[ctx: @item Undefined import field type]
en: Undefined
eo: Nedifinita

[ctx: The wedding anniversary of a contact]
en: Anniversary
eo: Jubileo

[ctx: Preferred email address]
en: EMail (preferred)
eo: Retpoŝto (preferata)

[ctx: Second email address]
en: EMail (2)
eo: Retpoŝto (2)

[ctx: Third email address]
en: EMail (3)
eo: Retpoŝto (3)

[ctx: Fourth email address]
en: EMail (4)
eo: Retpoŝto (4)

en: Profession
eo: Profesio

en: Office
eo: Laborejo:

en: Manager
eo: Administranto

en: Assistant
eo: Asistanto

en: Spouse
eo: Edzo

[ctx: @title:window]
en: Select Contacts
eo: Elekti Kontaktojn

[ctx: @option:radio]
en: All contacts
eo: Ĉiuj kontaktoj

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from all your address books
eo: Ĉiuj kontaktoj el ĉiuj viaj adreslibroj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option you want to select all your contacts from all your address books.
eo: Elektu ĉi tiun opcion vi volas elekti ĉiujn viajn kontaktojn el ĉiuj viaj adresaroj.

[ctx: @option:radio]
en: Selected contacts
eo: Elektitaj kontaktoj

[ctx: @info:tooltip]
en: Only the contacts currently selected
eo: Nur la kontaktoj aktuale elektitaj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want only the contacts you have already selected in the graphical interface.
eo: Elektu ĉi tiun opcion se vi volas nur la kontaktojn, kiujn vi jam elektis en la grafika interfaco.

[ctx: @option:radio]
en: All contacts from:
eo: Ĉiuj kontaktoj de:

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from a chosen address book
eo: Ĉiuj kontaktoj el elektita adreslibro

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want to select all the contacts from only one of your address books.  Once this option is clicked you will be provided a drop down box listing all those address books and permitted to select the one you want.
eo: Elektu ĉi tiun opcion se vi volas elekti ĉiujn kontaktojn el nur unu el viaj adresaroj. Post kiam ĉi tiu opcio estas klakita, vi ricevos falkeston listigante ĉiujn tiujn adreslibrojn kaj permesitaj elekti tiun, kiun vi volas.

[ctx: @option:check]
en: Include Subfolders
eo: Inkluzivi Subdosierujojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all subfolders including the top-level folder
eo: Elektu ĉiujn subdosierujojn inkluzive de la supranivela dosierujo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to select all contacts from this folder, including all subfolders.  If you only want the contacts from the top-level folder then leave this box unchecked.
eo: Marku ĉi tiun skatolon se vi volas elekti ĉiujn kontaktojn el ĉi tiu dosierujo, inkluzive de ĉiuj subdosierujoj. Se vi volas nur la kontaktojn el la plej alta dosierujo, tiam lasu ĉi tiun skatolon nemarkita.

[ctx: @title:window]
en: Collect Contacts
eo: Kolekti Kontaktojn

en: Fetch Contacts
eo: Preni Kontaktojn

[ctx: @option:check]
en: Private fields
eo: Privataj kampoj

[ctx: @option:check]
en: Business fields
eo: Laborejaj kampoj

[ctx: @option:check]
en: Other fields
eo: Aliaj kampoj

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
eo: Ĉifradoŝlosiloj

[ctx: @option:check]
en: Pictures
eo: Bildoj

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
eo: Montra nomo kiel plena nomo

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
eo: Eksportendaj kampoj

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
eo: Eksporti privatajn kampojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
eo: Marku ĉi tiun skatolon se vi volas eksporti la privatajn kampojn de la kontakto al la eligdosiero de vCard.

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
eo: Eksporti komercajn kampojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
eo: Marku ĉi tiun skatolon se vi volas eksporti la komercajn kampojn de la kontakto al la eligdosiero de vCard.

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
eo: Eksporti aliajn kampojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
eo: Marku ĉi tiun skatolon se vi volas eksporti la aliajn kampojn de la kontakto al la eligdosiero de vCard.

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
eo: Eksporti ĉifrajn ŝlosilojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
eo: Marku ĉi tiun skatolon se vi volas eksporti la ĉifradajn ŝlosilojn de la kontakto al la eligdosiero de vCard.

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
eo: Eksporti bildojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
eo: Marku ĉi tiun skatolon se vi volas eksporti la bildon de la kontakto al la eligdosiero de vCard.

[ctx: @title:group]
en: Export options
eo: Eksporto-opcioj

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
eo: Eksporti montran nomon kiel plenan nomon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
eo: Marku ĉi tiun skatolon se vi volas eksporti la montran nomon de la kontakto en la plennoma kampo de la vCard. Ĉi tio povas esti bezonata por ke la nomo montriĝu ĝuste en GMail aŭ Android.

[ctx: @title:window]
en: Select Address Book
eo: Elekti Adreslibron

en: Select the address book the imported contact(s) shall be saved in:
eo: Elektu la adreslibron, en kiu la enportitaj kontaktoj estos konservitaj:

[ctx: @title:window]
en: Import Contacts
eo: Enporti Kontaktojn

en: Importing one contact to %2 | Importing %1 contacts to %2
eo[0]: Importante unu kontakton al %2
eo[1]: Enportante %1 kontaktojn al %2

[ctx: @info:shell]
en: Import the given file
eo: Enporti la donitan dosieron

[ctx: @info:shell]
en: Open the 'New Contact' dialog
eo: Malfermi la dialogon 'Nova Kontakto'

[ctx: @info:shell]
en: Display the specified contact (by URL)
eo: Montri la specifitan kontakton (laŭ URL)

[ctx: @info:shell]
en: Files or URLs. The user will be asked whether to import.
eo: Dosieroj aŭ URL-oj. La uzanto estos demandita ĉu enporti.

[ctx: @info:shell]
en: Lists the available options for user feedback
eo: Listigas la disponeblajn elekteblojn por uzant-sugestoj

en: &Configure KAddressBook…
eo: &Agordi KAdressBook…

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (file_new)
en: &New
eo: &Nova

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eo: R&edakti

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eo: &Rigardi

note: i18n: ectx: Menu (action)
en: &Action
eo: &Ago

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eo: &Iloj

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: &Agordo

note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export
eo: &Eksporti

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eo: &Helpo

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

en: Import
eo: Importi

en: Export
eo: Eksporti

[ctx: @label Search contacts in list]
en: Search… <%1>
eo: Serĉi… <%1>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Print the complete address book or a selected number of contacts.
eo: Presi la kompletan adreslibron aŭ elektitan nombron da kontaktoj.

en: Quick search
eo: Rapida serĉo

en: Category filter
eo: Kategoria filtrilo

en: Select All
eo: Elekti ĉion

en: Select all contacts in the current address book view.
eo: Elekti ĉiujn kontaktojn en la nuna adreslibro-vido.

en: Show QR Codes
eo: Montri QR-kodojn

en: Show QR Codes in the contact.
eo: Montri QR-kodojn en la kontakto.

[ctx: @action:inmenu]
en: Simple (one column)
eo: Simpla (unu kolumno)

en: Show a simple mode of the address book view.
eo: Montri simplan reĝimon de la adreslibrovido.

[ctx: @action:inmenu]
en: Two Columns
eo: Du Kolumnoj

[ctx: @action:inmenu]
en: Three Columns
eo: Tri Kolumnoj

[ctx: @action]
en: Set Focus to Quick Search
eo: Meti Fokuson al Rapida Serĉo

en: Serverside Subscription…
eo: Servila Abono…

en: What's new
eo: Kio estas nova

[ctx: @title:window]
en: Print Contacts
eo: Presi Kontaktojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can configure the application-wide shortcuts.
eo: Vi estos prezentita kun dialogo kie vi povas agordi la aplikaĵ-kovrantajn ŝparvojojn.

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
eo: <qt>Ĉi tio tute kaŝos la menubreton. Vi povas montri ĝin denove tajpante %1.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Hide menu bar
eo: Kaŝi menubreton

[ctx: @title:window]
en: Properties of Address Book Folder %1
eo: Propraĵoj de Adreslibro Dosierujo %1

en: Full Name
eo: Plena nomo

en: Family Name
eo: Familia nomo

en: Given Name
eo: Antaŭnomo

en: Home Address
eo: Hejmadreso

en: Business Address
eo: Komerca Adreso

en: Phone Numbers
eo: Telefonnumeroj

en: Preferred EMail
eo: Preferata Retpoŝto

en: All EMails
eo: Ĉiuj retpoŝtoj

en: Compact Style
eo: Kompakta Stilo

en: Setting up document
eo: Agordi dokumenton

en: Printing
eo: Presante

[ctx: Finished printing]
en: Done
eo: Preta

en: Compact Printing Style
eo: Kompakta Presa Stilo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CompactStyleForm_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RingBinderStyleAppearanceForm_Base)
en: Appearance
eo: Prezentado

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFields)
en: Fields
eo: Kampoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithHomeAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithHomeAddress)
en: Print the home address, with home phone number and mobile phone number
eo: Presi la hejmadreson, kun hejma telefonnumero kaj poŝtelefonnumero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithHomeAddress)
en: with home address
eo: kun hejma adreso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithBusinessAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithBusinessAddress)
en: print the business address, with business phone number
eo: presi la komercan adreson, kun komerca telefonnumero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithBusinessAddress)
en: with business address
eo: kun komerca adreso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithBirthday) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithBirthday)
en: Print the birthday
eo: Presi la naskiĝtagon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithBirthday)
en: with birthday
eo: kun naskiĝtago

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithEMail) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithEMail)
en: Print the preferred and the secondary e-mail fields
eo: Presi la preferatan kaj la malĉefajn retpoŝtajn kampojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithEMail)
en: with e-mail
eo: kun retpoŝto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbCbFirst) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCbFirst)
en: the first color, if alternating color is checked
eo: la unua koloro, se alterna koloro estas markita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCbFirst)
en: first color
eo: unua koloro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbCbSecond) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCbSecond)
en: the second color, if alternating color is checked
eo: la dua koloro, se alterna koloro estas markita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCbSecond)
en: second color
eo: dua koloro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbAlternating) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAlternating)
en: Change the background color of every row
eo: Ŝanĝu la fonkoloron de ĉiu vico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAlternating)
en: Alternating the background color
eo: Alternante la fonkoloron

en: Organization:
eo: Organizo:

en: Email address:
eo: Retpoŝta adreso:

en: Email addresses:
eo: Retpoŝtaj adresoj:

en: Telephone:
eo: Telefono:

en: Telephones:
eo: Telefonoj:

en: Web page:
eo: TTT-paĝo:

en: Domestic Address
eo: Hejmadreso

en: International Address
eo: Internacia adreso

en: Postal Address
eo: Poŝtadreso

en: Parcel Address
eo: Pakaĵadreso

en: Work Address
eo: Laboradreso

en: Preferred Address
eo: Preferata adreso

en: Notes:
eo: Notoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHeader)
en: Detailed Print Style - Appearance
eo: Detala Presa Stilo - Apero

en: Setting up colors
eo: Agordi kolorojn

en: Detailed Style
eo: Detala Stilo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearancePage_Base)
en: Appearance Page
eo: Paĝo de Apero

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbHeadline)
en: Contact Headers
eo: Kontaktokapoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcbHeaderBGColor)
en: Select the headline text background color
eo: Elekti la titolan tekstan fonkoloron

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcbHeaderBGColor)
en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline background color.
eo: Alklaku ĉi tiun butonon por komenci kolorelekton, kiu permesos al vi agordi la koloron por la titola fonkoloro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlBackgroundColor)
en: Headline background color:
eo: Fonkoloro de la titolo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlHeaderColor)
en: Headline text color:
eo: Koloro de la teksttitolo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcbHeaderTextColor)
en: Select the headline text color
eo: Elekti la titolan tekstokoloron

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcbHeaderTextColor)
en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline text.
eo: Alklaku ĉi tiun butonon por komenci kolorelekton, kiu permesos al vi agordi la koloron por la titolteksto.

en: Mike's Printing Style
eo: La Presostilo de Mike

en: Which contacts do you want to print?
eo: Kiujn kontaktojn vi volas presi?

en: Choose Contacts to Print
eo: Elekti Kontaktojn por Presi

en: Choose Printing Style
eo: Elekti Presan Stilon

en: Print Progress
eo: Presprogreso

[ctx: @title:window]
en: Printing: Progress
eo: Presprogreso

en: Progress
eo: Progreso

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Print Contact's Information
eo: Presi la Informojn de Kontakto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Print contact phone numbers
eo: Presi kontaktajn telefonnumerojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Check this box if you want contact phone numbers to be printed.
eo: Marku ĉi tiun skatolon se vi volas ke kontaktaj telefonnumeroj estu presitaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Phone numbers
eo: Telefon-numeroj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Print contact email addresses
eo: Presi kontaktajn retadresojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Check this box if you want contact email addresses to be printed.
eo: Marku ĉi tiun skatolon se vi volas ke kontaktaj retadresoj estu presitaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Email addresses
eo: Retpoŝtaj adresoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Print contact street addresses
eo: Presi kontaktajn stratadresojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Check this box if you want contact street addresses to be printed.
eo: Marku ĉi tiun skatolon se vi volas ke kontaktaj stratadresoj estu presitaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Postal addresses
eo: Poŝtaj adresoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Print contact organizations
eo: Presi kontaktajn organizojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Check this box if you want contact organizations to be printed.
eo: Marku ĉi tiun skatolon se vi volas ke kontaktorganizoj estu presitaj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Print contact birthdays
eo: Presi kontakton naskiĝtagoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Check this box if you want contact birthdays to be printed.
eo: Marku ĉi tiun skatolon se vi volas, ke kontaktaj naskiĝtagoj estu presitaj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Print contact notes
eo: Presi kontaktajn notojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Check this box if you want contact notes to be printed.
eo: Marku ĉi tiun skatolon se vi volas ke kontaktnotoj estu presitaj.

en: Note:
eo: Noto:

en: Ring Binder Printing Style - Appearance
eo: Ring Binder Presanta Stilo - Apero

en: Setting up fields
eo: Agordi kampojn

en: Printout for Ring Binders
eo: Presaĵo por Ringaj Binderoj

[ctx: @item:inlistbox Ascending sort order]
en: Ascending
eo: Kreskante

[ctx: @item:inlistbox Descending sort order]
en: Descending
eo: Malkreskante

[ctx: @label]
en: (No preview available.)
eo: (Neniu antaŭrigardo disponebla.)

[ctx: @title:window]
en: Choose Printing Style
eo: Elekti Presan Stilon

[ctx: @label:textbox]
en: What should the print look like?
    KAddressBook has several printing styles, designed for different purposes.
    Choose the style that suits your needs below.
eo: Kia aspektu la presaĵo?
    KAdreslibro havas plurajn presajn stilojn, desegnitajn por malsamaj celoj.
    Elektu la stilon, kiu konvenas al viaj bezonoj sube.

[ctx: @title:group]
en: Sorting
eo: Ordigante

[ctx: @label:listbox]
en: Criterion:
eo: Kriterio:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the primary sort field
eo: Elekti la ĉefan ordigan kampon

[ctx: @info:whatsthis]
en: From this list you can select the field on which your contacts are sorted in the print output.  Use the sorting order option to determine if the sort will be in ascending or descending order.
eo: El ĉi tiu listo vi povas elekti la kampon sur kiu viaj kontaktoj estas ordigitaj en la presa eligo. Uzu la opcion de ordigo por determini ĉu la ordigo estos en suprena aŭ malkreska ordo.

[ctx: @label:listbox]
en: Order:
eo: Ordigo:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the sorting order
eo: Elekti la ordigon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose if you want to sort your contacts in ascending or descending order. Use the sorting criterion option to specify on which contact field the sorting will be performed.
eo: Elektu ĉu vi volas ordigi viajn kontaktojn en suprena aŭ malkreska ordo. Uzu la ordigan kriterio-opcion por specifi sur kiu kontakta kampo la ordigo estos farita.

[ctx: @title:group]
en: Print Style
eo: Presa Stilo

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the print style
eo: Elekti la presan stilon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose your desired printing style. See the preview image to help you decide.
eo: Elektu vian deziratan presan stilon. Vidu la antaŭrigardan bildon por helpi vin decidi.

en: Add new whatsnew widget.
eo: Aldoni novan whatsnew-fenestraĵon.

en: Restore configure dialog size.
eo: Restaŭri grandecon de agorddialogo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Search contacts in list
eo: Serĉi kontaktojn en listo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start typing a search string in this box and the list of contacts matching that string will be displayed.  This is a quick way of searching for contacts of interest.
eo: Komencu tajpi serĉĉenon en ĉi tiu skatolo kaj la listo de kontaktoj kongruaj kun tiu ĉeno aperos. Ĉi tio estas rapida maniero serĉi interesajn kontaktojn.
