kaddressbook - en to eu translation catalogue (229 entries)

en: Address Book
eu: Helbide-liburua

en: Contact
eu: Kontaktua

en: Emails
eu: E-postak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Organization
eu: Erakundea

en: Website
eu: Webgunea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Birthday
eu: Jaioteguna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Note
eu: Oharra

en: Title
eu: Izenburua

en: (One year old) | (%1 years old)
eu[0]: (urtebete)
eu[1]: (%1 urte)

en: Email
eu: E-posta

en: Blog Feed
eu: Blog-jarioa

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact...
eu: Kontaktu berria...

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Create a new contact" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact.
eu: Elkarrizketa-koadro bat azalduko zaizu, non kontaktu berri bat sor dezakezun.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact Group...
eu: Kontaktu-talde berria...

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Create a new contact group" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact group.
eu: Elkarrizketa-koadro bat azalduko da, non kontaktu-talde berri bat sor dezakezun.

en: The KDE Address Book Application
eu: KDE Helbide-liburu aplikazioa

en: Copyright © 2007–%1 KAddressBook authors
eu: Copyright © 2007–%1 KAddressBook-en egileak

en: Current maintainer
eu: Egungo mantenatzailea

en: Previous maintainer
eu: Aurreko mantenatzailea

en: Original Author (1998)
eu: Jatorrizko egilea (1998)

en: Documentation (2019)
eu: Dokumentazioa (2019)

[ctx: @action:button]
en: Reset category filter
eu: Berrezarri kategoria-iragazkia

[ctx: @action:button]
en: Clear category filter
eu: Garbitu kategoria-iragazkia

en: (Untagged)
eu: (etiketatu gabea)

en: (Groups)
eu: (Taldeak)

en: (All)
eu: (Guztia)

en: (None)
eu: (Bat ere ez)

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Category filter: %1
eu: <qt>Kategoria-iragazkia: %1

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Tools Plugins
eu: Tresnen pluginak

en: Import/Export Plugins
eu: Inportatzek/esportatzeko pluginak

en: Loading contacts details ...
eu: Kontaktuen zehaztasunak zamatzen...

en: Email: %1
eu: E-posta: %1

en: Phone: %1
eu: Telefonoa: %1

[ctx: @action:button Next contact]
en: Next
eu: Hurrengoa

[ctx: @action:button Previous contact]
en: Previous
eu: Aurrekoa

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the previous contact in the list
eu: Joan zerrendan aurreko kontaktura

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the previous contact in the list.
eu: Sakatu botoi hau zerrendan aurreko kontaktura joateko.

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the next contact in the list
eu: Joan zerrendan hurrengo kontaktura

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the next contact in the list.
eu: Sakatu botoi hau zerrendan hurrengo kontaktura joateko.

[ctx: @info:status]
en: %1 out of %2
eu: %2(e)tik %1

[ctx: @item Undefined import field type]
en: Undefined
eu: Definitu gabe

[ctx: The wedding anniversary of a contact]
en: Anniversary
eu: Urteurrena

[ctx: Preferred email address]
en: EMail (preferred)
eu: E-posta (hobetsia)

[ctx: Second email address]
en: EMail (2)
eu: E-posta (2)

[ctx: Third email address]
en: EMail (3)
eu: E-posta (3)

[ctx: Fourth email address]
en: EMail (4)
eu: E-posta (4)

en: Profession
eu: Lanbidea

en: Office
eu: Bulegoa

en: Manager
eu: Kudeatzailea

en: Assistant
eu: Laguntzailea

en: Spouse
eu: Ezkontidea

[ctx: @title:window]
en: Select Contacts
eu: Hautatutako kontaktuak

[ctx: @option:radio]
en: All contacts
eu: Kontaktu guztiak

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from all your address books
eu: Kontaktu guztiak, zure helbide-liburu guztietakoak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option you want to select all your contacts from all your address books.
eu: Hautatu aukera hau, zure helbide-liburu guztietako kontaktu guztiak hautatu nahi badituzu.

[ctx: @option:radio]
en: Selected contacts
eu: Hautatutako kontaktuak

[ctx: @info:tooltip]
en: Only the contacts currently selected
eu: Soilik unean hautatuta dauden Kontaktuak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want only the contacts you have already selected in the graphical interface.
eu: Hautatu aukera hau, interfaze grafikoan dagoeneko hautatu dituzun kontaktuak besterik nahi ez badituzu.

[ctx: @option:radio]
en: All contacts from:
eu: Kontaktu guztiak, hemengoak:

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from a chosen address book
eu: Kontaktu guztiak, hautatutako helbide-liburu batekoak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want to select all the contacts from only one of your address books.  Once this option is clicked you will be provided a drop down box listing all those address books and permitted to select the one you want.
eu: Hautatu aukera hau baldin eta kontaktu guztiak zure helbide-liburuetako batetik bakarrik hautatu nahi badituzu. Aukera hau klikatutakoan, helbide-liburu guztiak zerrendatzen dituen goitibeherako lauki bat agertuko zaizu, zuk nahi duzuna hautatzeko.

[ctx: @option:check]
en: Include Subfolders
eu: Azpikarpetak barne

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all subfolders including the top-level folder
eu: Hautatu azpikarpeta guztiak, goiko mailako karpeta barne

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to select all contacts from this folder, including all subfolders.  If you only want the contacts from the top-level folder then leave this box unchecked.
eu: Markatu lauki hau karpeta honetako kontaktu guztiak, azpikarpetak barne, hautatu nahi badituzu. Soilik goi mailako karpetako kontaktuak nahi badituzu, orduan, utzi lauki hau markatu gabe.

[ctx: @title:window]
en: Collect Contacts
eu: Bildu kontaktuak

en: Fetch Contacts
eu: Ekarri kontaktuak

[ctx: @option:check]
en: Private fields
eu: Eremu pribatuak

[ctx: @option:check]
en: Business fields
eu: Laneko eremuak

[ctx: @option:check]
en: Other fields
eu: Beste eremu batzuk

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
eu: Zifratzeko gakoak

[ctx: @option:check]
en: Pictures
eu: Irudiak

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
eu: Azaldu izena izen-oso gisa

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
eu: Esportatu beharreko eremuak:

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
eu: Esportatu eremu pribatuak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
eu: Markatu lauki hau kontaktuaren eremu pribatuak vCard irteerako fitxategira esportatu daitezen nahi baduzu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
eu: Esportatu laneko eremuak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
eu: Markatu lauki hau kontaktuaren laneko eremuak vCard irteerako fitxategira esportatu daitezen nahi baduzu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
eu: Esportatu beste eremu batzuk

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
eu: Markatu lauki hau kontaktuaren beste eremu batzuk vCard irteerako fitxategira esportatu daitezen nahi baduzu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
eu: Esportatu zifratzeko gakoak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
eu: Markatu lauki hau kontaktuaren zifratzeko gakoak vCard irteerako fitxategira esportatu daitezen nahi baduzu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
eu: Esportatu irudiak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
eu: Markatu lauki hau kontaktuaren irudia vCard irteerako fitxategira esportatu dadin nahi baduzu.

[ctx: @title:group]
en: Export options
eu: Esportatzeko aukerak

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
eu: Esportatu azaldutako izena izen-oso gisa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
eu: Markatu lauki hau kontaktua azaltzeko izena vCard-aren «izen-osoa» eremura esportatu nahi baduzu. Beharrezkoa izan daiteke GMail-en edo Android-en izena ondo erakuts dadin.

[ctx: @title:window]
en: Select Address Book
eu: Hautatu helbide-liburua

en: Select the address book the imported contact(s) shall be saved in:
eu: Hautatu inportatutako kontaktua(k) gorde behar direneko helbide-liburua:

[ctx: @title:window]
en: Import Contacts
eu: Inportatu kontaktuak

en: Importing one contact to %2 | Importing %1 contacts to %2
eu[0]: %2(e)ra kontaktu bat inportatzea
eu[1]: %2(e)ra %1 kontaktu inportatzea

[ctx: @info:shell]
en: Import the given file
eu: Inportatu emandako fitxategia

[ctx: @info:shell]
en: Open the 'New Contact' dialog
eu: Ireki 'Kontaktu berria' elkarrizketa-koadroa

[ctx: @info:shell]
en: Display the specified contact (by URL)
eu: Azaldu zehaztutako kontaktua (URL bidez)

[ctx: @info:shell]
en: Files or URLs. The user will be asked whether to import.
eu: Fitxategiak edo URLak. Erabiltzaileari inportatu edo ez galdetuko zaio.

[ctx: @info:shell]
en: Lists the available options for user feedback
eu: Erabiltzailearen atzera-elikaduraren aukera erabilgarriak zerrendatzen ditu

en: &Configure KAddressBook…
eu: &Konfiguratu KAddressBook...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (file_new)
en: &New
eu: &Berria

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikuspegia

note: i18n: ectx: Menu (action)
en: &Action
eu: Ekintz&a

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eu: &Tresnak

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: E&zarpenak

note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export
eu: &Esportatu

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eu: &Laguntza

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: Import
eu: Inportatu

en: Export
eu: Esportatu

[ctx: @label Search contacts in list]
en: Search… <%1>
eu: Bilatu... <%1>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Print the complete address book or a selected number of contacts.
eu: Inprimatu helbide-liburu osoa edo hautatutako kontaktu multzo bat.

en: Quick search
eu: Bilaketa bizkorra

en: Category filter
eu: Kategoria iragazkia

en: Select All
eu: Hautatu guztia

en: Select all contacts in the current address book view.
eu: Hautatu helbide-liburuko uneko ikuspegiko kontaktu guztiak.

en: Show QR Codes
eu: Erakutsi QR kodeak

en: Show QR Codes in the contact.
eu: Erakutsi QR kodeak kontaktuan.

[ctx: @action:inmenu]
en: Simple (one column)
eu: Sinplea (zutabe bat)

en: Show a simple mode of the address book view.
eu: Erakutsi helbide-liburuko ikuspegiaren modu sinple bat.

[ctx: @action:inmenu]
en: Two Columns
eu: Bi zutabe

[ctx: @action:inmenu]
en: Three Columns
eu: Hiru zutabe

[ctx: @action]
en: Set Focus to Quick Search
eu: Eman fokua bilaketa bizkorrean

en: Serverside Subscription…
eu: Zerbitzari-aldeko harpidetza...

en: What's new
eu: Zer berri

[ctx: @title:window]
en: Print Contacts
eu: Inprimatu kontaktua

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can configure the application-wide shortcuts.
eu: Elkarrizketa-koadro bat azalduko da, non aplikazio osoko lasterbideak konfiguratu ditzakezun.

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
eu: <qt>Honek menu-barra erabat ezkutatuko du. %1 tekleatuz berriz erakutsi dezakezu.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Hide menu bar
eu: Ezkutatu menu-barra

[ctx: @title:window]
en: Properties of Address Book Folder %1
eu: Helbide-liburuko %1 karpetaren propietateak

en: Full Name
eu: Izen-abizenak

en: Family Name
eu: Abizena

en: Given Name
eu: Izena

en: Home Address
eu: Etxeko helbidea

en: Business Address
eu: Laneko helbidea

en: Phone Numbers
eu: Telefono zenbakiak

en: Preferred EMail
eu: Hobetsitako e-posta

en: All EMails
eu: E-posta guztiak

en: Compact Style
eu: Estilo trinkoa

en: Setting up document
eu: Dokumentua ezartzea

en: Printing
eu: Inprimatzea

[ctx: Finished printing]
en: Done
eu: Eginda

en: Compact Printing Style
eu: Inprimatzeko estilo trinkoa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CompactStyleForm_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RingBinderStyleAppearanceForm_Base)
en: Appearance
eu: Itxura

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFields)
en: Fields
eu: Eremuak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithHomeAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithHomeAddress)
en: Print the home address, with home phone number and mobile phone number
eu: Inprimatu etxeko helbidea, etxeko telefono zenbakiarekin eta mugikorreko zenbakiarekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithHomeAddress)
en: with home address
eu: etxeko helbidearekin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithBusinessAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithBusinessAddress)
en: print the business address, with business phone number
eu: inprimatu laneko helbidea, laneko telefono zenbakiarekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithBusinessAddress)
en: with business address
eu: laneko helbidearekin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithBirthday) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithBirthday)
en: Print the birthday
eu: Inprimatu jaioteguna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithBirthday)
en: with birthday
eu: jaiotegunarekin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithEMail) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithEMail)
en: Print the preferred and the secondary e-mail fields
eu: Inprimatu hobetsitako eta bigarren mailako e-posta eremuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithEMail)
en: with e-mail
eu: e-postarekin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbCbFirst) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCbFirst)
en: the first color, if alternating color is checked
eu: lehenengo kolorea, txandakako koloreak markatuta badago

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCbFirst)
en: first color
eu: lehenengo kolorea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbCbSecond) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCbSecond)
en: the second color, if alternating color is checked
eu: bigarren kolorea, txandakako kolorea markatuta badago

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCbSecond)
en: second color
eu: bigarren kolorea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbAlternating) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAlternating)
en: Change the background color of every row
eu: Aldatu errenkada guztietako atzeko planoko kolorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAlternating)
en: Alternating the background color
eu: Atzeko planoko koloreak txandakatzea

en: Organization:
eu: Erakundea:

en: Email address:
eu: E-posta helbidea:

en: Email addresses:
eu: E-posta helbideak:

en: Telephone:
eu: Telefonoa:

en: Telephones:
eu: Telefonoak:

en: Web page:
eu: Web orria:

en: Domestic Address
eu: Etxeko helbidea

en: International Address
eu: Nazioarteko helbidea

en: Postal Address
eu: Posta helbidea

en: Parcel Address
eu: Pakete helbidea

en: Work Address
eu: Laneko helbidea

en: Preferred Address
eu: Hobetsitako helbidea

en: Notes:
eu: Oharrak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHeader)
en: Detailed Print Style - Appearance
eu: Inprimaketa estilo xehea - Itxura

en: Setting up colors
eu: Koloreak ezartzea

en: Detailed Style
eu: Estilo xehea

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearancePage_Base)
en: Appearance Page
eu: Itxura orrialdea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbHeadline)
en: Contact Headers
eu: Kontaktuen goiburuak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcbHeaderBGColor)
en: Select the headline text background color
eu: Hautatu lerroburuko testuaren atzeko planoko kolorea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcbHeaderBGColor)
en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline background color.
eu: Egin klik botoi honi, lerroburuaren atzeko planoko kolorea aldatzeko kolore hautatzaile bat abiatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlBackgroundColor)
en: Headline background color:
eu: Titularraren atzeko planoaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlHeaderColor)
en: Headline text color:
eu: Titularraren testuaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcbHeaderTextColor)
en: Select the headline text color
eu: Hautatu lerroburuko testuaren kolorea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcbHeaderTextColor)
en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline text.
eu: Egin klik botoi honi, lerroburuaren testuaren kolorea aldatzeko kolore hautatzaile bat abiatzeko.

en: Mike's Printing Style
eu: Mike-en imprimaketa estiloa

en: Which contacts do you want to print?
eu: Zein kontaktu imprimatu nahi dituzu?

en: Choose Contacts to Print
eu: Hautatu imprimatuko diren kontaktuak

en: Choose Printing Style
eu: Hautatu imprimaketa estiloa

en: Print Progress
eu: Imprimaketa aurrerapena

[ctx: @title:window]
en: Printing: Progress
eu: Inprimatzea: Aurrerapena

[ctx: Percent value; %p is the value, % is the percent sign]
en: %p%
eu: %%p

en: Progress
eu: Aurrerapena

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Print Contact's Information
eu: Inprimatu kontaktuei buruzko informazioa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Print contact phone numbers
eu: Inprimatu kontaktuen telefono zenbakiak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Check this box if you want contact phone numbers to be printed.
eu: Markatu lauki hau kontaktuen telefono zenbakiak inprimatu daitezen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Phone numbers
eu: Telefono zenbakiak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Print contact email addresses
eu: Inprimatu kontaktuen e-posta helbideak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Check this box if you want contact email addresses to be printed.
eu: Markatu lauki hau kontaktuen e-posta helbideak inprimatu daitezen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Email addresses
eu: E-posta helbideak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Print contact street addresses
eu: Inprimatu kontaktuen kaleko helbideak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Check this box if you want contact street addresses to be printed.
eu: Markatu lauki hau kontaktuen kaleko helbideak inprimatu daitezen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Postal addresses
eu: Posta helbideak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Print contact organizations
eu: Inprimatu kontaktuen erakundeak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Check this box if you want contact organizations to be printed.
eu: Markatu lauki hau kontaktuen erakundeak inprimatu daitezen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Print contact birthdays
eu: Inprimatu kontaktuen jaiotegunak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Check this box if you want contact birthdays to be printed.
eu: Markatu lauki hau kontaktuen jaiotegunak inprimatu daitezen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Print contact notes
eu: Inprimatu kontaktuen oharrak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Check this box if you want contact notes to be printed.
eu: Markatu lauki hau kontaktuen oharrak inprimatu daitezen.

en: Note:
eu: Oharra:

en: Ring Binder Printing Style - Appearance
eu: Uztai-artxibategirako inprimatzeko estilo - Itxura

en: Setting up fields
eu: Eremuak ezartzea

en: Printout for Ring Binders
eu: Uztai-artxibategirako inprimaketa

[ctx: @item:inlistbox Ascending sort order]
en: Ascending
eu: Goranzkoa

[ctx: @item:inlistbox Descending sort order]
en: Descending
eu: Beheranzkoa

[ctx: @label]
en: (No preview available.)
eu: (Ez dago aurreikuspegi erabilgarririk)

[ctx: @title:window]
en: Choose Printing Style
eu: Hautatu inprimatzeko estiloa

[ctx: @label:textbox]
en: What should the print look like?
    KAddressBook has several printing styles, designed for different purposes.
    Choose the style that suits your needs below.
eu: Zer nolako itxura izan behar du inprimatutakoak?
    KAddressBook-ek helburu ezberdinetarako diseinatutako hainbat inprimaketa estilo ditu.
    Hautatu ezazu ondoen datorkizuna.

[ctx: @title:group]
en: Sorting
eu: Sailkatzea

[ctx: @label:listbox]
en: Criterion:
eu: Irizpidea:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the primary sort field
eu: Aukeratu sailkatzeko eremu nagusia

[ctx: @info:whatsthis]
en: From this list you can select the field on which your contacts are sorted in the print output.  Use the sorting order option to determine if the sort will be in ascending or descending order.
eu: Zerrenda honetatik, zure kontaktuak inprimatze-irteerakoan zein eremuren arabera sailkatuko diren hauta dezakezu. Erabili sailkapen-ordena aukera, sailkapena goranzko edo beheranzko ordenan egingo den zehazteko.

[ctx: @label:listbox]
en: Order:
eu: Ordena:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the sorting order
eu: Hautatu sailkatzeko ordena

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose if you want to sort your contacts in ascending or descending order. Use the sorting criterion option to specify on which contact field the sorting will be performed.
eu: Hautatu zure kontaktuak goranzko edo beheranzko ordenan sailkatunahi dituzun. Erabili sailkatzeko irizpidea, sailkapena kontaktuko zein eremurekin egingo den zehazteko.

[ctx: @title:group]
en: Print Style
eu: Inprimatzeko estiloa

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the print style
eu: Hautatu inprimatzeko estiloa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose your desired printing style. See the preview image to help you decide.
eu: Hautatu gustuko duzun inprimatzeko estiloa. Ikusi aurreikuspegi-irudia, erabakia errazteko.

en: Add new whatsnew widget.
eu: Gehitu zerberri trepeta berria.

en: Restore configure dialog size.
eu: Leheneratu konfiguratzeko elkarrizketa-koadroen neurria.

[ctx: @info:tooltip]
en: Search contacts in list
eu: Zerrendako kontaktuak bilatu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start typing a search string in this box and the list of contacts matching that string will be displayed.  This is a quick way of searching for contacts of interest.
eu: Hasi koadro honetan bilaketa-kate bat tekleatzen, eta kate horrekin bat datozen kontaktuen zerrenda azalduko da. Intereseko kontaktuak bilatzeko modu bizkorra da.
