kcontactmanager - en to gl translation catalogue (188 entries)

en: Address Book
gl: Caderno de enderezos

en: Contact
gl: Contacto

en: Emails
gl: Correos electrónicos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Organization
gl: Organización

en: Website
gl: Sitio web

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Birthday
gl: Aniversario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Note
gl: Nota

en: Title
gl: Título

en: (One year old) | (%1 years old)
gl[0]: (Cun ano)
gl[1]: (Con %1 anos)

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Blog Feed
gl: Fonte do blogue

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact...
gl: Novo contacto…

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Create a new contact" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact.
gl: Aparece un diálogo no que se pode crear un contacto novo.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact Group...
gl: Novo grupo de contactos…

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Create a new contact group" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact group.
gl: Aparece un diálogo no que se pode crear un grupo de contactos novo.

en: The KDE Address Book Application
gl: A aplicación de caderno de enderezos de KDE

en: Current maintainer
gl: Mantedor actual

en: Previous maintainer
gl: Anterior mantedor

[ctx: @action:button]
en: Reset category filter
gl: Restaurar o filtro de categoría

[ctx: @action:button]
en: Clear category filter
gl: Limpar o filtro de categoría

en: (Untagged)
gl: (Sen etiquetar)

en: (Groups)
gl: (Grupos)

en: (All)
gl: (Todo)

en: (None)
gl: (Nada)

en: <qt>Category filter: %1
gl: <qt>Filtro de categoría: %1

en: Configure Plugins
gl: Configurar os complementos

en: Tools Plugins
gl: Complementos de ferramentas

en: Import/Export Plugins
gl: Complementos de importación e exportación

[ctx: @action:button Next contact]
en: Next
gl: Seguinte

[ctx: @action:button Previous contact]
en: Previous
gl: Anterior

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the previous contact in the list
gl: Moverse ao contacto anterior da lista

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the previous contact in the list.
gl: Prema este botón para moverse ao contacto anterior da lista.

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the next contact in the list
gl: Moverse ao contacto seguinte da lista

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the next contact in the list.
gl: Prema este botón para moverse ao contacto seguinte da lista.

[ctx: @info:status]
en: %1 out of %2
gl: %1 de %2

[ctx: @item Undefined import field type]
en: Undefined
gl: Non definido

[ctx: The wedding anniversary of a contact]
en: Anniversary
gl: Aniversario

[ctx: Preferred email address]
en: EMail (preferred)
gl: Correo electrónico (preferido)

[ctx: Second email address]
en: EMail (2)
gl: Correo electrónico (2)

[ctx: Third email address]
en: EMail (3)
gl: Correo electrónico (3)

[ctx: Fourth email address]
en: EMail (4)
gl: Correo electrónico (4)

en: Profession
gl: Profesión

en: Office
gl: Oficina

en: Manager
gl: Xestor

en: Assistant
gl: Axudante

en: Spouse
gl: Cónxuxe

[ctx: @option:radio]
en: All contacts
gl: Todos os contactos

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from all your address books
gl: Todos os contactos de todos os seus cadernos de enderezos

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option you want to select all your contacts from all your address books.
gl: Escolla esta opción se desexa escoller todos os contactos de todos os seus cadernos de enderezos.

[ctx: @option:radio]
en: Selected contacts
gl: Contactos seleccionados

[ctx: @info:tooltip]
en: Only the contacts currently selected
gl: Só os contactos seleccionados

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want only the contacts you have already selected in the graphical interface.
gl: Escolla esta opción se só desexa os contactos xa seleccionados na interface gráfica.

[ctx: @option:radio]
en: All contacts from:
gl: Todos os contactos de:

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from a chosen address book
gl: Todos os contactos dun caderno de enderezos escollido

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want to select all the contacts from only one of your address books.  Once this option is clicked you will be provided a drop down box listing all those address books and permitted to select the one you want.
gl: Escolla esta opción se desexa seleccionar todos os contactos dun dos seus cadernos de enderezos. Unha vez premida esta opción aparece un selector no que aparecen todos os cadernos de enderezos e no que pode seleccionar o que desexe.

[ctx: @option:check]
en: Include Subfolders
gl: Incluír os subcartafoles

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all subfolders including the top-level folder
gl: Escoller todos os sub-cartafoles, incluíndo o de máximo nivel

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to select all contacts from this folder, including all subfolders.  If you only want the contacts from the top-level folder then leave this box unchecked.
gl: Marque esta caixa se quere seleccionar todos os contactos deste cartafol, incluídos todos os subcartafoles. Se só quere os contactos do cartafol de nivel superior, deixe esta caixa sen marcar.

en: Fetch Contacts
gl: Obter contactos

en: Import the given file
gl: Importar o ficheiro dado

en: Open the 'New Contact' dialog
gl: Abrir o diálogo de «Novo contracto».

en: Files or URLs. The user will be asked whether to import.
gl: Ficheiros ou enderezos URL. Háselle preguntar ao usuario se quere importar.

en: &Configure KAddressBook...
gl: &Configurar KAddressBook…

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (file_new)
en: &New
gl: &Novo

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (action)
en: &Action
gl: &Acción

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
gl: Ferramen&tas

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export
gl: &Exportar

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

en: Import
gl: Importar

en: Export
gl: Exportar

[ctx: @label Search contacts in list]
en: Search... <%1>
gl: Buscar… <%1>

en: &Themes
gl: &Temas

[ctx: @info:whatsthis]
en: Print the complete address book or a selected number of contacts.
gl: Imprimir o caderno de enderezos completo ou un número seleccionado de contactos.

en: Quick search
gl: Busca rápida

en: Category filter
gl: Filtro de categoría

en: Select All
gl: Seleccionalo todo

en: Select all contacts in the current address book view.
gl: Escolla todos os contactos na vista do caderno de enderezos.

en: Show QR Codes
gl: Mostrar os códigos QR

en: Show QR Codes in the contact.
gl: Mostrar os códigos QR no contacto.

[ctx: @action:inmenu]
en: Simple (one column)
gl: Simple (unha columna)

en: Show a simple mode of the address book view.
gl: Mostrar un modo simple da vista do caderno de enderezos.

[ctx: @action:inmenu]
en: Two Columns
gl: Dúas columnas

[ctx: @action:inmenu]
en: Three Columns
gl: Tres columnas

en: Set Focus to Quick Search
gl: Estabelecer o foco na Busca rápida

en: Serverside Subscription...
gl: Subscrición da parte do servidor…

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can configure the application-wide shortcuts.
gl: Aparece un diálogo no que se poden configurar os atallos globais da aplicación.

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
gl: <qt>Isto fai agochar a barra de menú completamente. Pódea mostrar de novo escribindo %1.</qt>

en: Hide menu bar
gl: Agochar a barra de menú

[ctx: @title:window]
en: Properties of Address Book Folder %1
gl: Propiedades do cartafol do caderno de enderezos %1

en: Full Name
gl: Nome completo

en: Family Name
gl: Apelidos

en: Given Name
gl: Nome de pía

en: Home Address
gl: Enderezo do fogar

en: Business Address
gl: Enderezo do traballo

en: Phone Numbers
gl: Números de teléfono

en: Preferred EMail
gl: Correo electrónico preferido

en: All EMails
gl: Todos os correos electrónicos

en: Compact Style
gl: Estilo compacto

en: Setting up document
gl: Estase a configurar o documento

en: Printing
gl: Impresión

[ctx: Finished printing]
en: Done
gl: Feito

en: Compact Printing Style
gl: Estilo de impresión compacto

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CompactStyleForm_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RingBinderStyleAppearanceForm_Base)
en: Appearance
gl: Aparencia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFields)
en: Fields
gl: Campos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithHomeAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithHomeAddress)
en: Print the home address, with home phone number and mobile phone number
gl: Imprimir o enderezo do fogar, co número de teléfono da casa e o do móbil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithHomeAddress)
en: with home address
gl: co enderezo do fogar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithBusinessAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithBusinessAddress)
en: print the business address, with business phone number
gl: imprimir o enderezo do traballo co número de teléfono do traballo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithBusinessAddress)
en: with business address
gl: co enderezo do traballo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithBirthday) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithBirthday)
en: Print the birthday
gl: Imprimir o aniversario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithBirthday)
en: with birthday
gl: co aniversario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithEMail)
en: with e-mail
gl: con correo electrónico

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbCbFirst) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCbFirst)
en: the first color, if alternating color is checked
gl: a primeira cor, se se marcaron cores alternas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCbFirst)
en: first color
gl: Primeira cor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbCbSecond) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCbSecond)
en: the second color, if alternating color is checked
gl: a segunda cor, se se marcaron cores alternas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCbSecond)
en: second color
gl: segunda cor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbAlternating) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAlternating)
en: Change the background color of every row
gl: Cambiar a cor de fondo de cada fileira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAlternating)
en: Alternating the background color
gl: Cor de fondo alterna

en: Organization:
gl: Organización:

en: Email address:
gl: Enderezo de correo electrónico:

en: Email addresses:
gl: Enderezos de correo electrónico:

en: Telephone:
gl: Teléfono:

en: Telephones:
gl: Teléfonos:

en: Web page:
gl: Páxina web:

en: Domestic Address
gl: Enderezo no país

en: International Address
gl: Enderezo internacional

en: Postal Address
gl: Enderezo postal

en: Parcel Address
gl: Enderezo para paquetes

en: Work Address
gl: Enderezo do traballo

en: Preferred Address
gl: Enderezo preferido

en: Notes:
gl: Notas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHeader)
en: Detailed Print Style - Appearance
gl: Estilo de impresión Detallado - Aparencia

en: Setting up colors
gl: Estanse a configurar as cores

en: Detailed Style
gl: Estilo Detallado

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearancePage_Base)
en: Appearance Page
gl: Páxina de aparencia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbHeadline)
en: Contact Headers
gl: Títulos dos contactos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcbHeaderBGColor)
en: Select the headline text background color
gl: Seleccionar a cor de fondo do titular

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcbHeaderBGColor)
en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline background color.
gl: Prema este botón para que apareza un selector de cores que permita configurar cor de fondo da cabeceira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlBackgroundColor)
en: Headline background color:
gl: Cor de fondo do titular:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlHeaderColor)
en: Headline text color:
gl: Cor de texto do titular:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcbHeaderTextColor)
en: Select the headline text color
gl: Escoller a cor de texto do titular

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcbHeaderTextColor)
en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline text.
gl: Prema este botón para que apareza un selector de cores que permita configurar cor do texto da cabeceira.

en: Mike's Printing Style
gl: Estilo de impresión de Mike

en: Which contacts do you want to print?
gl: Que contactos quere imprimir?

en: Choose Contacts to Print
gl: Escolla os contactos que queira imprimir

en: Choose Printing Style
gl: Escolla o estilo de impresión

en: Print Progress
gl: Progreso da impresión

en: Progress
gl: Progreso

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Print Contact's Information
gl: Imprimir a información do contacto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Print contact phone numbers
gl: Imprimir os números de teléfono dos contactos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Check this box if you want contact phone numbers to be printed.
gl: Marque esta opción se quere imprimir os números de teléfono dos contactos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Phone numbers
gl: Números de teléfono

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Print contact email addresses
gl: Imprimir os enderezos de correo dos contactos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Check this box if you want contact email addresses to be printed.
gl: Marque esta opción se quere imprimir os enderezos de correo electrónico dos contactos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Email addresses
gl: Enderezos de correo electrónico

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Print contact street addresses
gl: Imprimir o enderezo postal dos contactos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Check this box if you want contact street addresses to be printed.
gl: Marque esta opción se quere imprimir os enderezos postais dos contactos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Postal addresses
gl: Enderezo postal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Print contact organizations
gl: Imprimir as organizacións dos contactos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Check this box if you want contact organizations to be printed.
gl: Marque esta opción se quere imprimir as organizacións dos contactos.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Print contact birthdays
gl: Imprimir os aniversario do contacto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Check this box if you want contact birthdays to be printed.
gl: Marque esta opción se quere imprimir os aniversario dos contactos.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Print contact notes
gl: Imprimir as notas dos contactos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Check this box if you want contact notes to be printed.
gl: Marque esta opción se quere imprimir as notas dos contactos.

en: Note:
gl: Nota:

en: Ring Binder Printing Style - Appearance
gl: Estilo de impresión para cartafoles con furados - Aparencia

en: Setting up fields
gl: Estanse a configurar os campos

en: Printout for Ring Binders
gl: Impresión para cartafoles con furados

[ctx: @item:inlistbox Ascending sort order]
en: Ascending
gl: Ascendente

[ctx: @item:inlistbox Descending sort order]
en: Descending
gl: Descendente

[ctx: @label]
en: (No preview available.)
gl: (Non hai vista previa dispoñíbel).

[ctx: @title:window]
en: Choose Printing Style
gl: Escolla o estilo de impresión

[ctx: @label:textbox]
en: What should the print look like?
    KAddressBook has several printing styles, designed for different purposes.
    Choose the style that suits your needs below.
gl: A que se debería parecer o impreso?
    KAddressBook ten varios estilos de impresión deseñados con obxectivos distintos.
    Escolla embaixo o estilo que se axeite ás súas necesidades.

[ctx: @title:group]
en: Sorting
gl: Ordenar

[ctx: @label:listbox]
en: Criterion:
gl: Criterio:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the primary sort field
gl: Escoller o campo de ordenación primario

[ctx: @info:whatsthis]
en: From this list you can select the field on which your contacts are sorted in the print output.  Use the sorting order option to determine if the sort will be in ascending or descending order.
gl: Nesta lista pódese escoller o campo polo que se ordenan os contactos na versión impresa. Empregue a opción de ordenamento para determinar se a orde será ascendente ou descendente.

[ctx: @label:listbox]
en: Order:
gl: Orde:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the sorting order
gl: Escolla o ordenamento

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose if you want to sort your contacts in ascending or descending order. Use the sorting criterion option to specify on which contact field the sorting will be performed.
gl: Escolla se quere ordenar os contactos en orde ascendente ou descendente. Empregue a opción do criterio de ordenamento para indicar o campo dos contactos sobre o que se quere realizar a ordenación.

[ctx: @title:group]
en: Print Style
gl: Estilo do impreso

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the print style
gl: Escolla o estilo do impreso

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose your desired printing style. See the preview image to help you decide.
gl: Escolla o estilo de impresión desexado. Vexa a imaxe de previsualización como axuda para decidirse.

[ctx: @info:tooltip]
en: Search contacts in list
gl: Buscar os contactos na lista

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start typing a search string in this box and the list of contacts matching that string will be displayed.  This is a quick way of searching for contacts of interest.
gl: Comece a escribir unha cadea de busca nesta caixa e aparecerá a lista de contactos que coincida coa cadea que vaia escribindo. Este é un xeito rápido de buscar contactos de interese.
