kaddressbook - en to is translation catalogue (33 entries)

en: Address Book
is: Vistfangaskrá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Organization
is: Stofnun/félag

en: Current maintainer
is: Núverandi umsjónaraðili

en: Profession
is: Embætti

en: Office
is: Skrifstofa

note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export
is: Flytja ú&t

en: Full Name
is: Fullt nafn

en: Home Address
is: Heimilisfang

en: Printing
is: Prentun

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFields)
en: Fields
is: Svæði

en: Email address:
is: Netfang:

en: Email addresses:
is: Netföng:

en: Telephone:
is: Sími:

en: Telephones:
is: Símar:

en: Web page:
is: Vefsíða:

en: Domestic Address
is: Innlent póstfang

en: International Address
is: Alþjóðlegt póstfang

en: Postal Address
is: Póstfang

en: Parcel Address
is: Bögglapóstur

en: Work Address
is: Atvinnu póstfang

en: Preferred Address
is: Sjálfgefið póstfang

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHeader)
en: Detailed Print Style - Appearance
is: Nánara prentsnið - útlit

en: Detailed Style
is: Nánar um stíl

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearancePage_Base)
en: Appearance Page
is: Útlitssíða

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbHeadline)
en: Contact Headers
is: Tengiliðir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlBackgroundColor)
en: Headline background color:
is: Bakgrunnslitur fyrirsagna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlHeaderColor)
en: Headline text color:
is: Leturlitur fyrirsagna:

en: Mike's Printing Style
is: Prentstíllinn hans Mike

en: Which contacts do you want to print?
is: Hvaða tengiliði viltu prenta?

en: Choose Contacts to Print
is: Veldu tengiliði til að prenta

en: Choose Printing Style
is: Veldu prentstíl

en: Print Progress
is: Prentstaða

en: Progress
is: Framvinda
