kaddressbook - en to ka translation catalogue (226 entries)

en: Address Book
ka: მისამართების წიგნი

en: Contact
ka: კონტაქტი

en: Emails
ka: ელ-ფოსტები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Organization
ka: ორგანიზაცია

en: Website
ka: ვებგვერდი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Birthday
ka: დაბადების დღე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Note
ka: შენიშვნა

en: Title
ka: სათაური

en: (One year old) | (%1 years old)
ka[0]: (1 წლის)
ka[1]: (%1 წლის)

en: Email
ka: ელ-ფოსტა

en: Blog Feed
ka: ბლოგის ლენტა

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact...
ka: ახალი კონტაქტი...

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Create a new contact" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact.
ka: გაჩვენებთ ახალ ფანჯარას, სადაც ახალი კონტაქტის დამატება შეგიძლიათ.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact Group...
ka: კონტაქტების ახალი ჯგუფი...

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Create a new contact group" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact group.
ka: გაჩვენებთ ახალ ფანჯარას, სადაც ახალი კონტაქტების ჯგუფის დამატება შეგიძლიათ.

en: The KDE Address Book Application
ka: KDE-ის მისამართების წიგნაკის აპლიკაცია

en: Current maintainer
ka: პროექტის მიმდინარე ხელმძღვანელი

en: Previous maintainer
ka: წინა ხელმძღვანელი

en: Original Author (1998)
ka: საწყისი ავტორი (1998)

en: Documentation (2019)
ka: დოკუმენტაცია (2019)

[ctx: @action:button]
en: Reset category filter
ka: კატეგორიის ფილტრის განულება

[ctx: @action:button]
en: Clear category filter
ka: კატეგორიის ფილტრის გასუფთავება

en: (Untagged)
ka: (ჭდის გარეშე)

en: (Groups)
ka: (ჯგუფები)

en: (All)
ka: (ყველა)

en: (None)
ka: (არცერთი)

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Category filter: %1
ka: <qt>კატეგორიის ფილტრი: %1

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Tools Plugins
ka: ხელსაწყოს დამატებები

en: Import/Export Plugins
ka: შეტანა / გატანის დამატებები

en: Loading contacts details ...
ka: კონტაქტების დეტალების ჩატვირთვა ...

en: Email: %1
ka: ელ.ფოსტა: %1

en: Phone: %1
ka: ტელეფონი: %1

[ctx: @action:button Next contact]
en: Next
ka: შემდეგი

[ctx: @action:button Previous contact]
en: Previous
ka: წინა

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the previous contact in the list
ka: სიაში წინა კონტაქტზე გადასვლა

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the previous contact in the list.
ka: სიაში წინა კონტაქტზე გადასასვლელად ეს ღილაკი გამოიყენეთ.

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the next contact in the list
ka: სიაში შემდეგ კონტაქტზე გადასვლა

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the next contact in the list.
ka: სიაში შემდეგ კონტაქტზე გადასასვლელად ეს ღილაკი გამოიყენეთ.

[ctx: @info:status]
en: %1 out of %2
ka: %1 %2-დან

[ctx: @item Undefined import field type]
en: Undefined
ka: გაურკვეველი

[ctx: The wedding anniversary of a contact]
en: Anniversary
ka: აღნიშვნა

[ctx: Preferred email address]
en: EMail (preferred)
ka: ელფოსტა (სასურველი)

[ctx: Second email address]
en: EMail (2)
ka: ელფოსტა (2)

[ctx: Third email address]
en: EMail (3)
ka: ელფოსტა (3)

[ctx: Fourth email address]
en: EMail (4)
ka: ელფოსტა (4)

en: Profession
ka: პროფესია

en: Office
ka: ოფისი

en: Manager
ka: მმართველი

en: Assistant
ka: დამხმარე

en: Spouse
ka: მეუღლე

[ctx: @title:window]
en: Select Contacts
ka: აირჩიეთ კონტაქტები

[ctx: @option:radio]
en: All contacts
ka: ყველა კონტაქტი

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from all your address books
ka: ყველა კონტაქტი ყველა მისამართების წიგნიდან

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option you want to select all your contacts from all your address books.
ka: გამოიყენეთ ეს პარამეტრი ყველა მისამართების წიგნის ყველა კონტაქტის მოსანიშნად.

[ctx: @option:radio]
en: Selected contacts
ka: მონიშნული კონტაქტები

[ctx: @info:tooltip]
en: Only the contacts currently selected
ka: მხოლოდ მონიშნული კონტაქტები

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want only the contacts you have already selected in the graphical interface.
ka: გამოიყენეთ ეს პარამეტრები, თუ მხოლოდ ახლა არჩეული კონტაქტები გნებავთ.

[ctx: @option:radio]
en: All contacts from:
ka: ყველა კონტაქტი წყაროდან:

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from a chosen address book
ka: ყველა კონტაქტი მონიშნული მისამართების წიგნიდან

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want to select all the contacts from only one of your address books.  Once this option is clicked you will be provided a drop down box listing all those address books and permitted to select the one you want.
ka: ჩართეთ ეს პარამეტრი, თუ კონტაქტების არჩევა მხოლოდ თქვენი ერთ-ერთი მისამართების წიგნიდან გნებავთ.  როცა ამ პარამეტრს ჩართავთ, გაჩვენებთ სიას, რომელიც ყველა მისამართების წიგნს შეიცავს და შეგეძლებათ, აირჩიოთ, რომელიც გსურთ.

[ctx: @option:check]
en: Include Subfolders
ka: ქვესაქაღალდეების ჩათვლით

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all subfolders including the top-level folder
ka: ყველა ქვესაქაღალდის მონიშვნა, ზედა დონის საქაღალდის ჩათვლით

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to select all contacts from this folder, including all subfolders.  If you only want the contacts from the top-level folder then leave this box unchecked.
ka: ჩართეთ, თუ გნებავთ, ამ საქაღალდიდან, ქვესაქაღალდეების ჩათვლით, ყველა კონტაქტი მონიშნოთ.  თუ მხოლოდ ზედა-დონის საქაღალდის კონტაქტები გნებავთ, ეს გამორთული დატოვეთ.

[ctx: @title:window]
en: Collect Contacts
ka: კონტაქტების შეგროვება

en: Fetch Contacts
ka: კონტაქტების გამოთხოვა

[ctx: @option:check]
en: Private fields
ka: პირადი ველები

[ctx: @option:check]
en: Business fields
ka: საქმიანი ველები

[ctx: @option:check]
en: Other fields
ka: სხვა ველები

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
ka: დაშიფვრის გასაღებები

[ctx: @option:check]
en: Pictures
ka: სურათები

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
ka: სახელის სრულ სახელად ჩვენება

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
ka: გასატანი ველები

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
ka: პირადი ველების გატანა

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
ka: ჩართეთ, თუ vCard-ის გამოტანილ ფაილში კონტაქტის პირადი ველების გატანაც გნებავთ.

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
ka: საქმიანი ველების გატანა

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
ka: ჩართეთ, თუ vCard-ის გამოტანილ ფაილში კონტაქტების ბიზნესის ველების გატანაც გნებავთ.

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
ka: სხვა ველების გატანა

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
ka: ჩართეთ, თუ vCard-ს გაოტანილ ფაილში კონტაქტების სხვა ველების გატანაც გნებავთ.

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
ka: დაშიფვრის გასაღებების გატანა

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
ka: ჩართეთ, თუ vCard-ის გამოტანილ ფაილში კონტაქტის დაშიფვრის გასაღებების გატანაც გნებავთ.

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
ka: სურათების გატანა

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
ka: ჩართეთ, თუ გამოტანილ vCard-ის ფაილში კონტაქტის სურათების გატანაც გნებავთ.

[ctx: @title:group]
en: Export options
ka: გატანის მორგება

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
ka: სახელის სრულ სახელად გატანა

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
ka: ჩართეთ, თუ vCard-ის საჩვენებელ სახელში კონტაქტის სრული სახელის დანახვა გნებავთ.  ეს შეიძლება GMail-ში და Android-ში სახელის სწორად საჩვენებლად დაგჭირდეთ.

[ctx: @title:window]
en: Select Address Book
ka: არჩიეთ მისამართების წიგნი

en: Select the address book the imported contact(s) shall be saved in:
ka: აირჩიეთ მისამართების წიგნი, სადაც შემოტანილი კონტაქტები შეინახება:

[ctx: @title:window]
en: Import Contacts
ka: კონტაქტების შემოტანა

en: Importing one contact to %2 | Importing %1 contacts to %2
ka[0]: 1 კონტაქტის შემოტანა %2-ში
ka[1]: %1 კონტაქტის შემოტანა %2-ში

[ctx: @info:shell]
en: Import the given file
ka: მითითებული ფაილის შემოტანა

[ctx: @info:shell]
en: Open the 'New Contact' dialog
ka: 'ახალი კონტაქტის' ფანჯრის გახსნა

[ctx: @info:shell]
en: Display the specified contact (by URL)
ka: მითითებული კონტაქტის ჩვენება (URL-ით)

[ctx: @info:shell]
en: Files or URLs. The user will be asked whether to import.
ka: ფაილები ან ბმულები. შემოტანისას მომხმარებელს ვკითხავთ.

[ctx: @info:shell]
en: Lists the available options for user feedback
ka: მომხმარებლის უკუკავშირის ხელმისაწვდომი ვარიანტები

en: &Configure KAddressBook…
ka: &KAddressBook-ის მორგება…

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (file_new)
en: &New
ka: &ახალი

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: &ჩასწორება

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ჩვენება

note: i18n: ectx: Menu (action)
en: &Action
ka: &ქმედება

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ka: &ხელსაწყოები

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &პარამეტრები

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ka: &დახმარება

note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export
ka: გატანა

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: Import
ka: შემოტანა

en: Export
ka: გატანa

[ctx: @label Search contacts in list]
en: Search… <%1>
ka: ძებნა… <%1>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Print the complete address book or a selected number of contacts.
ka: სრული მისამართების წიგნის ან მონიშნული კონტაქტების დაბეჭდვა.

en: Quick search
ka: სწრაფი ძებნა

en: Category filter
ka: კატეგორიის ფილტრი

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Select all contacts in the current address book view.
ka: მისამართების წიგნის მიმდინარე ხედიდან ყველა კონტაქტის მონიშვნა.

en: Show QR Codes
ka: QR კოდების ჩვენება

en: Show QR Codes in the contact.
ka: კონტაქტის QR კოდების ჩვენება.

[ctx: @action:inmenu]
en: Simple (one column)
ka: მარტივი (ერთი სვეტი)

en: Show a simple mode of the address book view.
ka: მისამართების წიგნის ხედის მარტივი რეჟიმის ჩვენება.

[ctx: @action:inmenu]
en: Two Columns
ka: ორი სვეტი

[ctx: @action:inmenu]
en: Three Columns
ka: სამი სვეტი

[ctx: @action]
en: Set Focus to Quick Search
ka: ფოკუსის სწრაფ ძებნაზე დაყენება

en: What's new
ka: რა არის ახალი

[ctx: @title:window]
en: Print Contacts
ka: კონტაქტების დაბეჭდვა

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can configure the application-wide shortcuts.
ka: გაჩვენებთ ფანჯარას, სადაც პროგრამის მალსახმობების მორგება შეგეძლებათ.

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
ka: <qt>მენიუს ზოლი მთლიანად დაიმალება. მისი თავიდან საჩვენებლად დააწექით: %1.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Hide menu bar
ka: მენიუს ზოლის დამალვა

[ctx: @title:window]
en: Properties of Address Book Folder %1
ka: მისამართების წიგნის საქაღალდის თვისებები: %1

en: Full Name
ka: სრული სახელი

en: Family Name
ka: საოჯახო სახელი

en: Given Name
ka: სახელი

en: Home Address
ka: სახლის მისამართი

en: Business Address
ka: ბიზნეს-მისამართი

en: Phone Numbers
ka: ტელეფონის ნომრები

en: Preferred EMail
ka: რჩეული ელფოსტა

en: All EMails
ka: ყველა ელფოსტა

en: Compact Style
ka: კომპაქტური სტილი

en: Setting up document
ka: დოკუმენტის მორგება

en: Printing
ka: დაბეჭდვა

[ctx: Finished printing]
en: Done
ka: დასრულებული

en: Compact Printing Style
ka: კომპაქტური დაბეჭდვის სტილი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CompactStyleForm_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RingBinderStyleAppearanceForm_Base)
en: Appearance
ka: გარეგნობა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFields)
en: Fields
ka: ველები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithHomeAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithHomeAddress)
en: Print the home address, with home phone number and mobile phone number
ka: სახლის მისამართის დაბეჭდვა სახლისა და მობილური ტელეფონის ნომრებით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithHomeAddress)
en: with home address
ka: სახლის მისამართით

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithBusinessAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithBusinessAddress)
en: print the business address, with business phone number
ka: საქმიანი მისამართის საქმიანი ტელეფონის ნომრით დაბეჭდვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithBusinessAddress)
en: with business address
ka: ბიზნეს-მისამართით

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithBirthday) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithBirthday)
en: Print the birthday
ka: დაბადების დღის დაბეჭდვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithBirthday)
en: with birthday
ka: დაბადების დღით

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithEMail) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithEMail)
en: Print the preferred and the secondary e-mail fields
ka: რჩეული და მეორადი ელფოსტის ველების დაბეჭდვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithEMail)
en: with e-mail
ka: ელფოსტით

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbCbFirst) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCbFirst)
en: the first color, if alternating color is checked
ka: პირველი ფერი, თუ ფერის ცვლილება ჩართულია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCbFirst)
en: first color
ka: პირველი ფერი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbCbSecond) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCbSecond)
en: the second color, if alternating color is checked
ka: მეორე ფერი, თუ ფერის ცვლილება ჩართულია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCbSecond)
en: second color
ka: მეორე ფერი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbAlternating) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAlternating)
en: Change the background color of every row
ka: შეცვალეთ ყოველი მწკრივის ფონის ფერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAlternating)
en: Alternating the background color
ka: ფონის ფერის შეცვლა

en: Organization:
ka: ორგანიზაცია:

en: Email address:
ka: ელფოსტის მისამართი:

en: Email addresses:
ka: ელფოსტის მისამართები:

en: Telephone:
ka: ტელეფონი:

en: Telephones:
ka: ტელეფონები:

en: Web page:
ka: ვებ გვერდი:

en: Domestic Address
ka: შიდა მისამართი

en: International Address
ka: საერთაშორისო მისამართი

en: Postal Address
ka: საფოსტო მისამართი

en: Parcel Address
ka: ამანათის მისამართი

en: Work Address
ka: სამსახურის მისამართი

en: Preferred Address
ka: სასურველი მისამართი

en: Notes:
ka: შენიშვნები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHeader)
en: Detailed Print Style - Appearance
ka: დეტალური ბეჭდვის სტილი - გარეგნობა

en: Setting up colors
ka: ფერების მორგება

en: Detailed Style
ka: დეტალური სტილი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearancePage_Base)
en: Appearance Page
ka: გარეგნობის გვერდი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbHeadline)
en: Contact Headers
ka: კონტაქტის თავსართები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcbHeaderBGColor)
en: Select the headline text background color
ka: აირჩიეთ სათაურის ტესტის ფერის ფონი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcbHeaderBGColor)
en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline background color.
ka: ამ ღილაკზე დაწკაპუნებით გაიხსნება ფერების ამრჩევი, რომელიც სათაურის ფონის ფერის დაყენების საშუალებას გაძლევთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlBackgroundColor)
en: Headline background color:
ka: სათაურების ფონს ფერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlHeaderColor)
en: Headline text color:
ka: სათაურების ტექსტის ფერი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcbHeaderTextColor)
en: Select the headline text color
ka: აირჩიეთ სათაურის ტექსტის ფერი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcbHeaderTextColor)
en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline text.
ka: ამ ღილაკზე დაწკაპუნებით გაიხსნება ფერების ამრჩევი, რომელიც სათაურის ტექსტის ფერის დაყენების საშუალებას გაძლევთ.

en: Mike's Printing Style
ka: მაიკის ბეჭდვის სტილი

en: Which contacts do you want to print?
ka: რომელი კონტაქტების დაბეჭდვა გსურთ?

en: Choose Contacts to Print
ka: აირჩიეთ დასაბეჭდი კონტაქტები

en: Choose Printing Style
ka: აირჩიეთ ბეჭდვის სტილი

en: Print Progress
ka: ბეჭდვის მიმდინარეობა

[ctx: @title:window]
en: Printing: Progress
ka: ბეჭდვა: მიმდინარეობს

en: Progress
ka: მიმდინარეობა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Print Contact's Information
ka: კონტაქტის ინფორმაციის დაბეჭდვა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Print contact phone numbers
ka: კონტაქტის ტელეფონის ნომრების დაბეჭდვა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Check this box if you want contact phone numbers to be printed.
ka: ჩართეთ, თუ გნებავთ, კონტაქტის ტელეფონის ნომრებიც დაიბეჭდოს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Phone numbers
ka: ტელეფონის ნომრები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Print contact email addresses
ka: კონტაქტის ელფოსტის მისამარტების დაბეჭდვა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Check this box if you want contact email addresses to be printed.
ka: ჩართეთ, თუ გნებავთ, კონტაქტის ელფოსტის მისამართებიც დაიბეჭდოს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Email addresses
ka: ელფოსტის მისამართები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Print contact street addresses
ka: კონტაქტის ქუჩის მისამართის დაბეჭდვა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Check this box if you want contact street addresses to be printed.
ka: ჩართეთ, თუ გნებავთ, კონტაქტის სახლის მისამართებიც დაიბეჭდოს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Postal addresses
ka: საფოსტი მისამართები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Print contact organizations
ka: კონტაქტის ორგანიზაციების დაბეჭდვა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Check this box if you want contact organizations to be printed.
ka: ჩართეთ, თუ გნებავთ, კონტაქტის ორგანიზაციაც დაიბეჭდოს.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Print contact birthdays
ka: კონტაქტის დაბადების დღეების დაბეჭდვა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Check this box if you want contact birthdays to be printed.
ka: ჩართეთ, თუ გნებავთ, კონტაქტის დაბადების დღეც დაიბეჭდოს.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Print contact notes
ka: კონტაქტის შენიშვნების დაბეჭვა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Check this box if you want contact notes to be printed.
ka: ჩართეთ, თუ გნებავთ, კონტაქტის შენიშვნებიც დაიბეჭდოს.

en: Note:
ka: შენიშვნა:

en: Ring Binder Printing Style - Appearance
ka: რგოლის ბაინდერის ბეჭდვის სტილი - გარეგნობა

en: Setting up fields
ka: ველების მორგება

en: Printout for Ring Binders
ka: გამობეჭდვა რგოლის ბაინდერებისთვის

[ctx: @item:inlistbox Ascending sort order]
en: Ascending
ka: ზრდადობით

[ctx: @item:inlistbox Descending sort order]
en: Descending
ka: კლებადობით

[ctx: @label]
en: (No preview available.)
ka: (მინიატურა ხელმიუწვდომელია.)

[ctx: @title:window]
en: Choose Printing Style
ka: აირჩიეთ ბეჭდვის სტილი

[ctx: @label:textbox]
en: What should the print look like?
    KAddressBook has several printing styles, designed for different purposes.
    Choose the style that suits your needs below.
ka: როგორ უნდა გამოიყურებოდეს დაბეჭდილი?
    KAddressBook-ს ბეჭდვის რამდენიმე სტილი გააჩნია, რომელიც სხვადასხვა მიზნებისთვისაა განკუთვნილი.
    ქვემოთ შეგიძლიათ აირჩიოთ სტილი, რომელიც თქვენს საჭიროებებს შეესაბამება.

[ctx: @title:group]
en: Sorting
ka: დალაგება

[ctx: @label:listbox]
en: Criterion:
ka: პირობა:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the primary sort field
ka: აირჩიეთ დასალაგებელი ველი

[ctx: @info:whatsthis]
en: From this list you can select the field on which your contacts are sorted in the print output.  Use the sorting order option to determine if the sort will be in ascending or descending order.
ka: ამ სიიდან შეგიძლიათ აირჩიოთ ველი, რომლის მიხედვითაც კონტაქტებს ბეჭდვისას დავალაგებთ.  აირჩიეთ დალაგების მიმდევრობა, რომ განსაზღვროთ, ის აღმავალი იქნება, თუ დაღმავალი.

[ctx: @label:listbox]
en: Order:
ka: მიმდევრობა:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the sorting order
ka: აირჩიეთ დალაგების მიმდევრობა

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose if you want to sort your contacts in ascending or descending order. Use the sorting criterion option to specify on which contact field the sorting will be performed.
ka: აირჩიეთ, თქვენი კონტაქტები აღმავალი მიმდევრობით გნებავთ, დავალაგოთ, თუ დაღმავალი. იმისთვის, რომ განსაზღვროთ, დალაგება რომელი ველის მიხედვით მოხდება, დალაგების კრიტერიუმის პარამეტრი გამოიყენეთ.

[ctx: @title:group]
en: Print Style
ka: ბეჭდვის სტილი

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the print style
ka: აირჩიეთ ბეჭდვის სტილი

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose your desired printing style. See the preview image to help you decide.
ka: აირჩიეთ ბეჭდვის თქვენთვის სასურველი სტილი. მინიატურის გამოსახულება არჩევანში დაგეხმარებათ.

en: Add new whatsnew widget.
ka: ახალი სიახლეების ვიჯეტის დამატება.

en: Restore configure dialog size.
ka: მორგების დიალოგის ზომის აღდგენა.

[ctx: @info:tooltip]
en: Search contacts in list
ka: სიაში კონტაქტების ძებნა

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start typing a search string in this box and the list of contacts matching that string will be displayed.  This is a quick way of searching for contacts of interest.
ka: დაიწყეთ ამ ზოლში საძებნი სტრიქონის აკრეფა და კონტაქტები, რომლებიც თქვენს სტრიქონს ემთხვევა, გამოჩნდება.  ეს კონტაქტების ძებნის სწრაფი გზაა.
