kaddressbook - en to mk translation catalogue (34 entries)

en: Address Book
mk: Адресар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Organization
mk: Организација

en: KAddressBook
mk: КАдресар

en: Current maintainer
mk: Тековен одржувач

en: Profession
mk: Професија

en: Office
mk: Канцеларија

note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export
mk: Изн&еси

en: Full Name
mk: Целосно име

en: Home Address
mk: Домашна адреса

en: Printing
mk: Печатам

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFields)
en: Fields
mk: Полиња

en: Email address:
mk: Е-пошт. адреса:

en: Email addresses:
mk: Е-пошт. адреси:

en: Telephone:
mk: Телефон:

en: Telephones:
mk: Телефони:

en: Web page:
mk: Веб-страница:

en: Domestic Address
mk: Домашна адреса

en: International Address
mk: Меѓународна адреса

en: Postal Address
mk: Поштенска адреса

en: Parcel Address
mk: Адреса на пратка

en: Work Address
mk: Адреса на работа

en: Preferred Address
mk: Претпочитана адреса

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHeader)
en: Detailed Print Style - Appearance
mk: Детален стил на печатење - Изглед

en: Detailed Style
mk: Детален стил

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearancePage_Base)
en: Appearance Page
mk: Страница за изглед

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbHeadline)
en: Contact Headers
mk: Заглавија на контакт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlBackgroundColor)
en: Headline background color:
mk: Боја на подлога за заглавието:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlHeaderColor)
en: Headline text color:
mk: Боја на текст за заглавието:

en: Mike's Printing Style
mk: Стилот за печатење на Мајк

en: Which contacts do you want to print?
mk: Кои контакти сакате да ги испечатите?

en: Choose Contacts to Print
mk: Изберете контакти за печатење

en: Choose Printing Style
mk: Изберете стил за печатење

en: Print Progress
mk: Прогрес на печатењето

en: Progress
mk: Прогрес
