kaddressbook - en to nb translation catalogue (144 entries)

en: Address Book
nb: Adressebok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Organization
nb: Organisasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Birthday
nb: Fødselsdag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Note
nb: Merknad

en: KAddressBook
nb: KDE-adressebok

en: The KDE Address Book Application
nb: KDEs adressebokprogram

en: Current maintainer
nb: Nåværende vedlikeholder

en: Previous maintainer
nb: Forrige vedlikeholder

[ctx: @action:button]
en: Reset category filter
nb: Tilbakestill kategorifilter

[ctx: @action:button]
en: Clear category filter
nb: Tøm kategorifilter

en: (Untagged)
nb: (Uten etikett)

en: (Groups)
nb: (Grupper)

en: (All)
nb: (Alle)

en: (None)
nb: (Ingen)

en: <qt>Category filter: %1
nb: <qt>Kategorifilter: %1

en: Configure Plugins
nb: Sett opp programtillegg

[ctx: @action:button Next contact]
en: Next
nb: Neste

[ctx: @action:button Previous contact]
en: Previous
nb: Forrige

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the previous contact in the list
nb: Flytt til forrige kontakt i lista

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the previous contact in the list.
nb: Trykk på denne knappen for å flytte til forrige kontakt i lista.

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the next contact in the list
nb: Flytt til neste kontakt i lista

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the next contact in the list.
nb: Trykk på denne knappen for å flytte til neste kontakt i lista.

[ctx: @info:status]
en: %1 out of %2
nb: %1 av %2

en: Import the given file
nb: Importer den gitte fila

en: &Configure KAddressBook...
nb: &Sett opp KAddressBook …

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (file_new)
en: &New
nb: &Ny

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nb: &Rediger

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nb: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (action)
en: &Action
nb: H&andling

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: &Innstillinger

note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export
nb: &Eksporter

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: Export
nb: Eksporter

en: &Themes
nb: &Temaer

[ctx: @info:whatsthis]
en: Print the complete address book or a selected number of contacts.
nb: Skriv ut hele adresseboka eller et antall utvalgte kontakter.

en: Quick search
nb: Hurtigsøk

en: Category filter
nb: Kategorifilter

en: Select All
nb: Velg alt

en: Select all contacts in the current address book view.
nb: Velg alle kontakter i gjeldende adressebokvisning.

en: Show QR Codes
nb: Vis QR-koder

en: Show QR Codes in the contact.
nb: Vis QR-koder i kontakten.

[ctx: @action:inmenu]
en: Simple (one column)
nb: Enkel (en kolonne)

en: Show a simple mode of the address book view.
nb: Vis enkel visningsmåte for adresseboka.

[ctx: @action:inmenu]
en: Two Columns
nb: To kolonner

[ctx: @action:inmenu]
en: Three Columns
nb: Tre kolonner

en: Set Focus to Quick Search
nb: Sett fokus til hurtigsøk

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can configure the application-wide shortcuts.
nb: Du vil få opp et dialogvindu, der du kan stille inn hurtigtaster for hele programmet.

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
nb: <qt>Dette gjemmer menylinja helt. Du kan vise den igjen ved å taste %1.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Properties of Address Book Folder %1
nb: Egenskaper for adressebokmappa %1

en: Full Name
nb: Fullt navn

en: Family Name
nb: Etternavn

en: Given Name
nb: Fornavn

en: Home Address
nb: Hjemmeadresse

en: Business Address
nb: Firmaadresse

en: Phone Numbers
nb: Telefonnumre

en: Preferred EMail
nb: Foretrukket e-postadresse

en: All EMails
nb: Alle e-postadresser

en: Compact Style
nb: Kompakt stil

en: Setting up document
nb: Setter opp dokumentet

en: Printing
nb: Skriver ut

[ctx: Finished printing]
en: Done
nb: Utført

en: Compact Printing Style
nb: Kompakt utskriftsstil

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CompactStyleForm_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RingBinderStyleAppearanceForm_Base)
en: Appearance
nb: Utseende

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFields)
en: Fields
nb: Felter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithHomeAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithHomeAddress)
en: Print the home address, with home phone number and mobile phone number
nb: Skriv ut hjemmeadresse, med hjemme-telefonnummer og mobiltelefonnummer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithHomeAddress)
en: with home address
nb: med hjemmeadresse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithBusinessAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithBusinessAddress)
en: print the business address, with business phone number
nb: skriv ut firmaadresse, med firma-telefonnummer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithBusinessAddress)
en: with business address
nb: med firmaadresse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithBirthday) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithBirthday)
en: Print the birthday
nb: Skriv ut fødselsdag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithBirthday)
en: with birthday
nb: med fødselsdag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithEMail)
en: with e-mail
nb: med e-post

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbCbFirst) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCbFirst)
en: the first color, if alternating color is checked
nb: den første fargen, hvis vekslende farger er valgt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCbFirst)
en: first color
nb: første farge

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbCbSecond) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCbSecond)
en: the second color, if alternating color is checked
nb: den andre fargen, hvis vekslende farger er valgt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCbSecond)
en: second color
nb: andre farge

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbAlternating) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAlternating)
en: Change the background color of every row
nb: Endre bakgrunnsfarge for hver rad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAlternating)
en: Alternating the background color
nb: Vekslende bakgrunnsfarge

en: Organization:
nb: Organisasjon:

en: Email address:
nb: E-postadresse:

en: Email addresses:
nb: E-postadresser:

en: Telephone:
nb: Telefon:

en: Telephones:
nb: Telefoner:

en: Web page:
nb: Nettside:

en: Domestic Address
nb: Hjemadresse

en: International Address
nb: Internasjonal adresse

en: Postal Address
nb: Postadresse

en: Parcel Address
nb: Gateadresse

en: Work Address
nb: Arbeidsadresse

en: Preferred Address
nb: Foretrukket adresse

en: Notes:
nb: Merknader:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHeader)
en: Detailed Print Style - Appearance
nb: Detaljert utskriftsoppsett – utseende

en: Setting up colors
nb: Oppsett av farger

en: Detailed Style
nb: Detaljert stil

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearancePage_Base)
en: Appearance Page
nb: Utseende-side

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbHeadline)
en: Contact Headers
nb: Kontaktoverskrifter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcbHeaderBGColor)
en: Select the headline text background color
nb: Velg bakgrunnsfargen for overskriftstekst

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcbHeaderBGColor)
en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline background color.
nb: Trykk denne knappen for å starte en fargevelger der du kan endre bakgrunnsfargen for overskrift.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlBackgroundColor)
en: Headline background color:
nb: Bakgrunnsfarge på overskrifter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlHeaderColor)
en: Headline text color:
nb: Tekstfarge på overskrifter:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcbHeaderTextColor)
en: Select the headline text color
nb: Velg tekstfarge for overskrift

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcbHeaderTextColor)
en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline text.
nb: Trykk denne knappen for å starte en fargevelger der du kan endre fargen for overskriftsteksten.

en: Mike's Printing Style
nb: Mikes utskriftsstil

en: Which contacts do you want to print?
nb: Hvilke kontakter vil du skrive ut?

en: Choose Contacts to Print
nb: Velg kontakter som skal skrives ut

en: Choose Printing Style
nb: Velg utskriftsstil

en: Print Progress
nb: Utskriftsframgang

en: Progress
nb: Framdrift

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Print Contact's Information
nb: Skriv ut kontaktinformasjon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Print contact phone numbers
nb: Skriv ut kontakters telefonnumre

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Check this box if you want contact phone numbers to be printed.
nb: Kryss av her hvis du vil at kontakters telefonnumre skal skrives ut.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Phone numbers
nb: Telefonnumre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Print contact email addresses
nb: Skriv ut kontakters e-postadresser

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Check this box if you want contact email addresses to be printed.
nb: Kryss av her hvis du vil at kontakters e-postadresser skal skrives ut.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Email addresses
nb: E-postadresser

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Print contact street addresses
nb: Skriv ut kontakters gateadresser

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Check this box if you want contact street addresses to be printed.
nb: Kryss av her hvis du vil at kontakters gateadresser skal skrives ut.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Postal addresses
nb: Postadresser

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Print contact organizations
nb: Skriv ut kontakters organisasjon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Check this box if you want contact organizations to be printed.
nb: Kryss av her hvis du vil at kontakters organisasjon skal skrives ut.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Print contact birthdays
nb: Skriv ut kontakters fødselsdager

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Check this box if you want contact birthdays to be printed.
nb: Kryss av her hvis du vil at kontakters fødselsdager skal skrives ut.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Print contact notes
nb: Skriv ut kontaktmerknader

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Check this box if you want contact notes to be printed.
nb: Kryss av her hvis du vil at merknader om kontakter skal skrives ut.

en: Ring Binder Printing Style - Appearance
nb: Utskriftsoppsett for ringperm- utseende

en: Setting up fields
nb: Oppsett av felter

en: Printout for Ring Binders
nb: Utskrift for ringperm

[ctx: @item:inlistbox Ascending sort order]
en: Ascending
nb: Stigende

[ctx: @item:inlistbox Descending sort order]
en: Descending
nb: Synkende

[ctx: @label]
en: (No preview available.)
nb: (Ingen forhåndsvisning mulig.)

[ctx: @title:window]
en: Choose Printing Style
nb: Velg utskriftsstil

[ctx: @label:textbox]
en: What should the print look like?
    KAddressBook has several printing styles, designed for different purposes.
    Choose the style that suits your needs below.
nb: Hvordan skal utskrifta se ut?
    KDE-adresseboka har flere utskriftsstiler, laget for ulike formål.
    Velg den stilen som passer til dine behov nedenfor.

[ctx: @title:group]
en: Sorting
nb: Sorterer

[ctx: @label:listbox]
en: Criterion:
nb: Kriterium:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the primary sort field
nb: Velg første sorteringsfelt

[ctx: @info:whatsthis]
en: From this list you can select the field on which your contacts are sorted in the print output.  Use the sorting order option to determine if the sort will be in ascending or descending order.
nb: Fra denne lista kan du velge feltet som kontaktene sorteres etter i utskriften. Bruk rekkefølge-valget for å bestemme om sorteringen skal gjøres stigende eller synkende.

[ctx: @label:listbox]
en: Order:
nb: Rekkefølge:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the sorting order
nb: Velg sorteringsrekkefølge

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose if you want to sort your contacts in ascending or descending order. Use the sorting criterion option to specify on which contact field the sorting will be performed.
nb: Velg om kontaktene skal sorteres i stigende eller synkende rekkefølge. Bruk Kriterium-valget for å bestemme hvilket felt kontaktene skal sorteres etter.

[ctx: @title:group]
en: Print Style
nb: Utskriftsstil

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the print style
nb: Velg utskriftsstil

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose your desired printing style. See the preview image to help you decide.
nb: Velg utskriftsstil. Bruk forhåndsvisningsbildet for å avgjøre.

[ctx: @info:tooltip]
en: Search contacts in list
nb: Søk kontakter i lista

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start typing a search string in this box and the list of contacts matching that string will be displayed.  This is a quick way of searching for contacts of interest.
nb: Begynn å skrive inn en søkestreng i denne boksen, så blir det vist en liste over kontakter som stemmer overens med strengen. Dette er en rask måte å lete etter kontakter av interesse.
