kaddressbook - en to pa translation catalogue (62 entries)

en: Address Book
pa: ਐਡਰੈੱਸ ਬੁੱਕ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Organization
pa: ਸੰਸਥਾ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Birthday
pa: ਜਨਮਦਿਨ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Note
pa: ਨੋਟ

en: KAddressBook
pa: ਕੇਐਡਰੈੱਸ ਬੁੱਕ

en: The KDE Address Book Application
pa: ਕੇਡੀਈ ਐਡਰੈੱਸ ਬੁੱਕ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ

en: Current maintainer
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਪ੍ਰਬੰਧਕ

[ctx: @item Undefined import field type]
en: Undefined
pa: ਨਾ-ਪ੍ਰਭਾਸ਼ਿਤ

en: Profession
pa: ਕਿੱਤਾ

en: Office
pa: ਦਫ਼ਤਰ

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pa: ਫਾਇਲ(&F)

note: i18n: ectx: Menu (file_new)
en: &New
pa: ਨਵਾਂ(&N)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pa: ਸੋਧ(&E)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
pa: ਝਲਕ(&V)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
pa: ਟੂਲ(&T)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗ(&S)

note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export
pa: ਐਕਸਪੋਰਟ(&E)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pa: ਮੁੱਖ ਟੂਲਬਾਰ

en: Import
pa: ਇੰਪੋਰਟ

en: Quick search
pa: ਤੁਰੰਤ ਖੋਜ

en: Select All
pa: ਸਭ ਚੁਣੋ

en: Select all contacts in the current address book view.
pa: ਆਪਣੀ ਮੌਜੂਦਾ ਐਡਰੈੱਸਬੁੱਕ ਝਲਕ ਵਿੱਚ ਸਭ ਸੰਪਰਕ ਚੁਣੋ।

en: Full Name
pa: ਪੂਰਾ ਨਾਂ

en: Home Address
pa: ਘਰ ਐਡਰੈੱਸ

en: Business Address
pa: ਵਪਾਰਿਕ ਖੇਤਰ

en: Phone Numbers
pa: ਫੋਨ ਨੰਬਰ

en: Preferred EMail
pa: ਪਸੰਦੀਦਾ ਈਮੇਲ

en: All EMails
pa: ਸਭ ਈਮੇਲ

en: Setting up document
pa: ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਸੈਟਅੱਪ

en: Printing
pa: ਪਰਿੰਟਿੰਗ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CompactStyleForm_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RingBinderStyleAppearanceForm_Base)
en: Appearance
pa: ਦਿੱਖ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFields)
en: Fields
pa: ਖੇਤਰ

en: Email address:
pa: ਈਮੇਲ ਐਡਰੈੱਸ:

en: Email addresses:
pa: ਈਮੇਲ ਐਡਰੈੱਸ:

en: Telephone:
pa: ਟੈਲੀਫੋਨ:

en: Telephones:
pa: ਟੈਲੀਫੋਨ:

en: Web page:
pa: ਵੈੱਬ ਪੇਜ਼:

en: Domestic Address
pa: ਘਰੇਲੂ ਐਡਰੈੱਸ

en: International Address
pa: ਅੰਤਰਰਾਸ਼ਟਰੀ ਐਡਰੈੱਸ

en: Postal Address
pa: ਡਾਕ ਐਡਰੈੱਸ

en: Parcel Address
pa: ਪਾਰਸਲ ਐਡਰੈੱਸ

en: Work Address
pa: ਕੰਮ ਐਡਰੈੱਸ

en: Preferred Address
pa: ਪਸੰਦੀਦਾ ਐਡਰੈੱਸ

en: Notes:
pa: ਨੋਟ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHeader)
en: Detailed Print Style - Appearance
pa: ਵੇਰਵੇ ਸਮੇਤ ਪਰਿੰਟ ਸਟਾਈਲ - ਦਿੱਖ

en: Setting up colors
pa: ਰੰਗ ਸੈਟਅੱਪ

en: Detailed Style
pa: ਵੇਰਵਾ ਸਟਾਈਲ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearancePage_Base)
en: Appearance Page
pa: ਉਪਲੱਬਧ ਪੇਜ਼

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbHeadline)
en: Contact Headers
pa: ਸੰਪਰਕ ਹੈੱਡਰ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlBackgroundColor)
en: Headline background color:
pa: ਹੈੱਡਲਾਈਨ ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ ਰੰਗ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlHeaderColor)
en: Headline text color:
pa: ਹੈੱਡਲਾਈਨ ਟੈਕਸਟ ਰੰਗ:

en: Mike's Printing Style
pa: ਮਾਈਕ ਦਾ ਪਰਿੰਟ ਸਟਾਈਲ

en: Which contacts do you want to print?
pa: ਕਿਹੜੇ ਸੰਪਰਕ ਤੁਸੀਂ ਪਰਿੰਟ ਕਰਨੇ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Choose Contacts to Print
pa: ਪਰਿੰਟ ਕਰਨ ਲਈ ਸੰਪਰਕ ਚੁਣੋ

en: Choose Printing Style
pa: ਪਰਿੰਟਿੰਗ ਸਟਾਇਲ ਚੁਣੋ

en: Print Progress
pa: ਪਰਿੰਟ ਤਰੱਕੀ

en: Progress
pa: ਤਰੱਕੀ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Print Contact's Information
pa: ਸੰਪਰਕ ਦੀ ਜਾਣਕਾਰੀ ਪਰਿੰਟ ਕਰੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Phone numbers
pa: ਫੋਨ ਨੰਬਰ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Email addresses
pa: ਈਮੇਲ ਐਡਰੈੱਸ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Postal addresses
pa: ਡਾਕ ਐਡਰੈੱਸ

en: Setting up fields
pa: ਖੇਤਰ ਸੈਟਅੱਪ
