kaddressbook - en to se translation catalogue (40 entries)

en: Contact
se: Oktavuohta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Organization
se: Organisašuvdna

en: Title
se: Namahus

en: KAddressBook
se: KDE-čujuhusgirji

en: Current maintainer
se: Dálá mátasdoalli

en: (None)
se: (Ii oktage)

[ctx: @item Undefined import field type]
en: Undefined
se: Ii meroštuvvon

en: Profession
se: Virgi

en: Office
se: Kántuvra

note: i18n: ectx: Menu (action)
en: &Action
se: &Doaibma

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
se: &Reaiddut

note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export
se: &Olggosfievrrit

en: Export
se: Olggosfievrrit

en: Full Name
se: Olles namma

en: Home Address
se: Ruoktočujuhus

en: Printing
se: Čáliheamen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFields)
en: Fields
se: Giettit

en: Email address:
se: E-boastačujuhus:

en: Email addresses:
se: E-boasta čujuhusat:

en: Telephone:
se: Telefuvdna:

en: Telephones:
se: Telefuvnnat:

en: Web page:
se: Fierpmádatsiidu:

en: Domestic Address
se: Ruovttočujuhusat

en: International Address
se: Riikkaidgaskkasaš čujuhus

en: Postal Address
se: Boastačujuhus

en: Parcel Address
se: Gáhtačujuhus

en: Work Address
se: Bargočujuhus

en: Preferred Address
se: Oidojuvvon čujuhus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHeader)
en: Detailed Print Style - Appearance
se: Bienalaš čálihanstiila – Fárda

en: Detailed Style
se: Bienalaš stiila

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearancePage_Base)
en: Appearance Page
se: Fárdasiidu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbHeadline)
en: Contact Headers
se: Oktavuohtabajilčállagat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlBackgroundColor)
en: Headline background color:
se: Bajilčállagiid duogášivdni:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlHeaderColor)
en: Headline text color:
se: Bajilčállagiid teakstaivdni:

en: Mike's Printing Style
se: Mike:a čálihanstiila

en: Which contacts do you want to print?
se: Makkár oktavuođaid hálidat čálihit?

en: Choose Contacts to Print
se: Vállje oktavuođaid maid čálihit

en: Choose Printing Style
se: Vállje čálihanstiilla

en: Print Progress
se: Čálihanovdaneapmi

en: Progress
se: Ovdaneapmi
