kaddressbook - en to sl translation catalogue (226 entries)

en: Address Book
sl: Adresar

en: Contact
sl: Stik

en: Emails
sl: E-pošte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Organization
sl: Organizacija

en: Website
sl: Spletna stran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Birthday
sl: Rojstni dan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Note
sl: Opomba

en: Title
sl: Naslov

en: (One year old) | (%1 years old)
sl[0]: (star %1 leto)
sl[1]: (star %1 leti)
sl[2]: (star %1 leta)
sl[3]: (star %1 let)

en: Email
sl: E-pošta

en: Blog Feed
sl: Vir bloga

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact...
sl: Nov stik...

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Create a new contact" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact.
sl: Pojavilo se bo pogovorno okno, v katerem boste lahko ustvarili nov stik.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact Group...
sl: Nova skupina stikov...

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Create a new contact group" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact group.
sl: Pojavilo se bo pogovorno okno, v katerem boste lahko ustvarili novo skupino stikov.

en: The KDE Address Book Application
sl: KDE-jev adresar

en: Copyright © 2007–%1 KAddressBook authors
sl: Copyright © 2007–%1 avtorji KAddressBook-a

en: Current maintainer
sl: Trenutni vzdrževalec

en: Previous maintainer
sl: Prejšnji vzdrževalec

en: Original Author (1998)
sl: Izvirni avtor (1998)

en: Documentation (2019)
sl: Dokumentacija (2019)

[ctx: @action:button]
en: Reset category filter
sl: Ponastavi filter kategorije

[ctx: @action:button]
en: Clear category filter
sl: Počisti filter kategorije

en: (Untagged)
sl: (neoznačeni)

en: (Groups)
sl: (skupine)

en: (All)
sl: (vse)

en: (None)
sl: (brez)

en: <qt>Category filter: %1
sl: <qt>Filter kategorije: %1

en: Configure Plugins
sl: Nastavi vstavke

en: Configure User FeedBack
sl: Nastavi uporabnikov odziv

en: Tools Plugins
sl: Vstavki orodij

en: Import/Export Plugins
sl: Vstavki za uvoz/izvoz

en: Loading contacts details ...
sl: Nalaganje podrobnosti stikov ...

en: Email: %1
sl: E-pošta: %1

en: Phone: %1
sl: Telefon: %1

[ctx: @action:button Next contact]
en: Next
sl: Naslednji

[ctx: @action:button Previous contact]
en: Previous
sl: Predhodni

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the previous contact in the list
sl: Premakni se na predhodni stik s seznama

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the previous contact in the list.
sl: Kliknite ta gumb, da se premaknete na predhodni stik s seznama.

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the next contact in the list
sl: Premakni se na naslednji stik s seznama

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the next contact in the list.
sl: Kliknite ta gumb, da se premaknete na naslednji stik s seznama.

[ctx: @info:status]
en: %1 out of %2
sl: %1 od %2

[ctx: @item Undefined import field type]
en: Undefined
sl: Nedoločeno

[ctx: The wedding anniversary of a contact]
en: Anniversary
sl: Obletnica

[ctx: Preferred email address]
en: EMail (preferred)
sl: E-naslov (prednostni)

[ctx: Second email address]
en: EMail (2)
sl: E-naslov (2)

[ctx: Third email address]
en: EMail (3)
sl: E-naslov (3)

[ctx: Fourth email address]
en: EMail (4)
sl: E-naslov (4)

en: Profession
sl: Poklic

en: Office
sl: Pisarna

en: Manager
sl: Upravljavec

en: Assistant
sl: Pomočnik

en: Spouse
sl: Partner

[ctx: @title:window]
en: Select Contacts
sl: Izberite stike

[ctx: @option:radio]
en: All contacts
sl: Vsi stiki

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from all your address books
sl: Vsi stiki iz vseh vaših adresarjev

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option you want to select all your contacts from all your address books.
sl: Izberite to možnost, če želite izbrati vse vaše stike iz vseh vaših adresarjev.

[ctx: @option:radio]
en: Selected contacts
sl: Izbrani stiki

[ctx: @info:tooltip]
en: Only the contacts currently selected
sl: Samo trenutno izbrani stiki

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want only the contacts you have already selected in the graphical interface.
sl: Izberite to možnost, če želite samo stike, ki ste jih že izbrali.

[ctx: @option:radio]
en: All contacts from:
sl: Vsi stiki iz:

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from a chosen address book
sl: Vsi stiki iz izbranega adresarja

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want to select all the contacts from only one of your address books.  Once this option is clicked you will be provided a drop down box listing all those address books and permitted to select the one you want.
sl: Izberite to možnost, če želite izbrati vse stike iz le enega izmed vaših adresarjev. Ko izberete to možnost, vam bo ponujen spustni seznam vseh razpoložljivih adresarjev, s katerega boste lahko izbrali želenega.

[ctx: @option:check]
en: Include Subfolders
sl: Vključi podmape

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all subfolders including the top-level folder
sl: Izberi vse podmape, vključno z vrhnjo mapo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to select all contacts from this folder, including all subfolders.  If you only want the contacts from the top-level folder then leave this box unchecked.
sl: Označite to polje, če želite izbrati vse stike iz te mape, vključno z vsemi podmapami. Če želite le stike iz vrhnje mape, pustite to možnost onemogočeno.

[ctx: @title:window]
en: Collect Contacts
sl: Zberi stike

en: Fetch Contacts
sl: Poberi stike

[ctx: @option:check]
en: Private fields
sl: Zasebna polja

[ctx: @option:check]
en: Business fields
sl: Poslovna polja

[ctx: @option:check]
en: Other fields
sl: Druga polja

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
sl: Šifrirni ključi

[ctx: @option:check]
en: Pictures
sl: Slike

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
sl: Ime za prikaz kot polno ime

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
sl: Polja za izvoz

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
sl: Izvozi zasebna polja

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
sl: Označite to polje, če želite v izhodno datoteko vCard izvoziti zasebna polja stikov.

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
sl: Izvozi poslovna polja

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
sl: Označite to polje, če želite v izhodno datoteko vCard izvoziti poslovna polja stikov.

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
sl: Izvozi druga polja

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
sl: Označite to polje, če želite v izhodno datoteko vCard izvoziti druga polja stikov.

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
sl: Izvozi šifrirne ključe

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
sl: Označite to polje, če želite v izhodno datoteko vCard izvoziti šifrirne ključe stikov.

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
sl: Izvozi slike

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
sl: Označite to polje, če želite v izhodno datoteko vCard izvoziti slike stikov.

[ctx: @title:group]
en: Export options
sl: Možnosti izvoza

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
sl: Izvozi ime za prikaz kot polno ime

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
sl: Označite to polje, če želite v polje s polnim imenom izvoziti ime za prikaz. To je včasih potrebno za pravilen prikaz imena v GMailu in na Androidu.

[ctx: @title:window]
en: Select Address Book
sl: Izberi adresar

en: Select the address book the imported contact(s) shall be saved in:
sl: Izberite adresar, v katerega bodo shranjeni uvoženi stiki:

[ctx: @title:window]
en: Import Contacts
sl: Uvozi stike

en: Importing one contact to %2 | Importing %1 contacts to %2
sl[0]: Uvažanje %1 stikov v %2
sl[1]: Uvažanje %1 stika v %2
sl[2]: Uvažanje %1 stikov v %2
sl[3]: Uvažanje %1 stikov v %2

en: Import the given file
sl: Uvozi podano datoteko

en: Open the 'New Contact' dialog
sl: Odpri pogovorno okno »Nov stik«

en: Display the specified contact (by URL)
sl: Prikaži določeni stik (s spletnim naslovom)

en: Files or URLs. The user will be asked whether to import.
sl: Datoteke ali URL-ji. Uvoz boste morali potrditi.

en: Lists the available options for user feedback
sl: Seznam razpoložljivih možnosti za povratne informacije uporabnikov

en: &Configure KAddressBook...
sl: Nastavi KAddressBook...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (file_new)
en: &New
sl: &Novo

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sl: Ur&edi

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: Pogled

note: i18n: ectx: Menu (action)
en: &Action
sl: Dej&anje

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sl: Orodja

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: Na&stavitve

note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export
sl: Izvozi

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

en: Import
sl: Uvozi

en: Export
sl: Izvozi

[ctx: @label Search contacts in list]
en: Search... <%1>
sl: Poišči ...<%1>

en: &Themes
sl: &Teme

[ctx: @info:whatsthis]
en: Print the complete address book or a selected number of contacts.
sl: Natisnite celoten adresar ali izbrane stike.

en: Quick search
sl: Hitro iskanje

en: Category filter
sl: Filter kategorije

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Select all contacts in the current address book view.
sl: Izberi vse stike iz trenutnega prikaza adresarja.

en: Show QR Codes
sl: Pokaži kode QR

en: Show QR Codes in the contact.
sl: V stiku pokaže kode QR.

[ctx: @action:inmenu]
en: Simple (one column)
sl: Preprost (en stolpec)

en: Show a simple mode of the address book view.
sl: Pokaže preprost način prikaza adresarja.

[ctx: @action:inmenu]
en: Two Columns
sl: Dva stolpca

[ctx: @action:inmenu]
en: Three Columns
sl: Trije stolpci

en: Set Focus to Quick Search
sl: Postavi žarišče na hitro iskanje

en: Serverside Subscription...
sl: Naročnina na strani strežnika ...

[ctx: @title:window]
en: Print Contacts
sl: Natisni stike

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can configure the application-wide shortcuts.
sl: Pojavilo se bo pogovorno okno, v katerem boste lahko nastavili bližnjice za celoten program.

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
sl: <qt>To bo povsem skrilo menijsko vrstico. Spet jo lahko prikažete s pritiskom %1.</qt>

en: Hide menu bar
sl: Skrij menijsko vrstico

[ctx: @title:window]
en: Properties of Address Book Folder %1
sl: Lastnosti mape adresarja %1

en: Full Name
sl: Polno ime

en: Family Name
sl: Priimek

en: Given Name
sl: Osebno ime

en: Home Address
sl: Domači naslov

en: Business Address
sl: Poslovni naslov

en: Phone Numbers
sl: Telefonske številke

en: Preferred EMail
sl: Prednostni e-naslov

en: All EMails
sl: Vse e-pošte

en: Compact Style
sl: Strnjen slog

en: Setting up document
sl: Nastavljanje dokumenta

en: Printing
sl: Tiskanje

[ctx: Finished printing]
en: Done
sl: Končano

en: Compact Printing Style
sl: Strnjen slog tiskanja

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CompactStyleForm_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RingBinderStyleAppearanceForm_Base)
en: Appearance
sl: Videz

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFields)
en: Fields
sl: Polja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithHomeAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithHomeAddress)
en: Print the home address, with home phone number and mobile phone number
sl: Natisni domači naslov z domačo in mobilno telefonsko številko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithHomeAddress)
en: with home address
sl: z domačim naslovom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithBusinessAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithBusinessAddress)
en: print the business address, with business phone number
sl: natisni poslovni naslov s poslovno telefonsko številko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithBusinessAddress)
en: with business address
sl: s poslovnim naslovom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithBirthday) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithBirthday)
en: Print the birthday
sl: Natisni rojstni dan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithBirthday)
en: with birthday
sl: z rojstnim dnem

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbWithEMail) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbWithEMail)
en: Print the preferred and the secondary e-mail fields
sl: Natisni prednostna in sekundarna e-poštna polja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbWithEMail)
en: with e-mail
sl: z e-pošto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbCbFirst) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCbFirst)
en: the first color, if alternating color is checked
sl: prva barva, če je omogočeno izmenjavanje barv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCbFirst)
en: first color
sl: prva barva

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbCbSecond) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCbSecond)
en: the second color, if alternating color is checked
sl: druga barva, če je omogočeno izmenjavanje barv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCbSecond)
en: second color
sl: druga barva

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbAlternating) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAlternating)
en: Change the background color of every row
sl: Spremeni barvo ozadja vsake vrstice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAlternating)
en: Alternating the background color
sl: Izmenjevanje barve ozadja

en: Organization:
sl: Organizacija:

en: Email address:
sl: E-poštni naslov:

en: Email addresses:
sl: E-poštni naslovi:

en: Telephone:
sl: Telefon:

en: Telephones:
sl: Telefoni:

en: Web page:
sl: Spletna stran:

en: Domestic Address
sl: Domači naslov

en: International Address
sl: Mednarodni naslov

en: Postal Address
sl: Poštni naslov

en: Parcel Address
sl: Naslov za paketno dostavo

en: Work Address
sl: Službeni naslov

en: Preferred Address
sl: Prednostni naslov

en: Notes:
sl: Opombe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHeader)
en: Detailed Print Style - Appearance
sl: Podroben slog tiskanja – videz

en: Setting up colors
sl: Nastavljanje barv

en: Detailed Style
sl: Podroben slog

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearancePage_Base)
en: Appearance Page
sl: Stran videza

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbHeadline)
en: Contact Headers
sl: Glave stika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcbHeaderBGColor)
en: Select the headline text background color
sl: Izberite barvo ozadja naslovnega besedila

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcbHeaderBGColor)
en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline background color.
sl: Kliknite ta gumb, da odprete izbiralnik barv, ki vam bo omogočil nastaviti barvo ozadja naslova.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlBackgroundColor)
en: Headline background color:
sl: Barva ozadja naslova:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlHeaderColor)
en: Headline text color:
sl: Barva besedila naslova:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcbHeaderTextColor)
en: Select the headline text color
sl: Izberite barvo besedila naslova

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcbHeaderTextColor)
en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline text.
sl: Kliknite ta gumb, da odprete izbiralnik barv, ki vam bo omogočil nastaviti barvo besedila naslova.

en: Mike's Printing Style
sl: Mikeov slog tiskanja

en: Which contacts do you want to print?
sl: Katere stike želite natisniti?

en: Choose Contacts to Print
sl: Izberite stike, ki naj se natisnejo

en: Choose Printing Style
sl: Izberite slog tiskanja

en: Print Progress
sl: Napredek tiskanja

[ctx: @title:window]
en: Printing: Progress
sl: Tiskanje: napredek

en: Progress
sl: Napredek

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Print Contact's Information
sl: Natisni podatke o stikih

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Print contact phone numbers
sl: Natisni telefonske številke stikov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Check this box if you want contact phone numbers to be printed.
sl: Označite to polje, če želite natisniti telefonske številke stikov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPhoneNumbers)
en: Phone numbers
sl: Telefonske številke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Print contact email addresses
sl: Natisni e-poštne naslove stikov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Check this box if you want contact email addresses to be printed.
sl: Označite to polje, če želite natisniti e-poštne naslove stikov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEmails)
en: Email addresses
sl: E-poštni naslovi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Print contact street addresses
sl: Natisni naslove stikov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Check this box if you want contact street addresses to be printed.
sl: Označite to polje, če želite natisniti naslove stikov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStreetAddresses)
en: Postal addresses
sl: Poštni naslovi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Print contact organizations
sl: Natisni organizacije stikov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbOrganization)
en: Check this box if you want contact organizations to be printed.
sl: Označite to polje, če želite natisniti organizacije stikov.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Print contact birthdays
sl: Natisni rojstne dneve stikov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbBirthday)
en: Check this box if you want contact birthdays to be printed.
sl: Označite to polje, če želite natisniti rojstne dneve stikov.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Print contact notes
sl: Natisni opombe o stikih

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbNote)
en: Check this box if you want contact notes to be printed.
sl: Označite to polje, če želite natisniti opombe o stikih.

en: Note:
sl: Opomba:

en: Ring Binder Printing Style - Appearance
sl: Slog tiskanja Spiralna vezava – videz

en: Setting up fields
sl: Nastavljanje polj

en: Printout for Ring Binders
sl: Izpis za spiralno vezavo

[ctx: @item:inlistbox Ascending sort order]
en: Ascending
sl: Naraščajoče

[ctx: @item:inlistbox Descending sort order]
en: Descending
sl: Padajoče

[ctx: @label]
en: (No preview available.)
sl: (predogled ni na voljo)

[ctx: @title:window]
en: Choose Printing Style
sl: Izberite slog tiskanja

[ctx: @label:textbox]
en: What should the print look like?
    KAddressBook has several printing styles, designed for different purposes.
    Choose the style that suits your needs below.
sl: Kako naj bo videti izpis?
    KAddressBook ponuja več slogov tiskanja, zasnovanih za različne namene.
    Spodaj izberite slog, ki ustreza vašim potrebam.

[ctx: @title:group]
en: Sorting
sl: Razvrščanje

[ctx: @label:listbox]
en: Criterion:
sl: Pogoj:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the primary sort field
sl: Izberite prvo polje za razvrščanje

[ctx: @info:whatsthis]
en: From this list you can select the field on which your contacts are sorted in the print output.  Use the sorting order option to determine if the sort will be in ascending or descending order.
sl: S tega seznama lahko izberete polje, po katerem bodo razvrščeni stiki na izpisu tiskalnika. Za določitev smeri (naraščajoče ali padajoče) uporabite možnost smeri razvrščanja.

[ctx: @label:listbox]
en: Order:
sl: Smer:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the sorting order
sl: Izberite smer razvrščanja

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose if you want to sort your contacts in ascending or descending order. Use the sorting criterion option to specify on which contact field the sorting will be performed.
sl: Izberite, ali želite stike razvrstiti v naraščajoči ali padajoči smeri. Za izbor polja, po katerem bodo razvrščeni stiki, uporabite možnost pogoja razvrščanja.

[ctx: @title:group]
en: Print Style
sl: Slog tiskanja

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the print style
sl: Izberite slog tiskanja

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose your desired printing style. See the preview image to help you decide.
sl: Izberite želeni slog tiskanja. V pomoč pri izbiri si oglejte predogled.

[ctx: @info:tooltip]
en: Search contacts in list
sl: Poiščite stike v seznamu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start typing a search string in this box and the list of contacts matching that string will be displayed.  This is a quick way of searching for contacts of interest.
sl: V to polje začnite vnašati iskalni niz in prikazan bo seznam stikov, ki ustrezajo nizu. To je hiter način iskanja stikov, ki vas zanimajo.
