kaffeine - en to bs translation catalogue (215 entries)

en: Cannot start mplayer process.
bs: Ne mogu pokrenuti mplayer proces.

[ctx: @title:window]
en: Configure Kaffeine
bs: Podesi Kaffeine

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Normal Mode
bs: Normalni režim

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Minimal Mode
bs: Minimalistički režim

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Full Screen Mode
bs: Režim punog ekrana

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Remember Last Setting
bs: Zapamti zadnje postavke

[ctx: @label:listbox]
en: Startup display mode:
bs: Režim ekrana pri pokretanju:

[ctx: @label:spinbox]
en: Short skip duration:
bs: Dužina malog preskoka:

[ctx: @label:spinbox]
en: Long skip duration:
bs: Dužina velikog preskoka:

[ctx: @title:group]
en: General
bs: Opšte

[ctx: @label:textbox]
en: Log messages:
bs: Praćenje poruka:

[ctx: @action:button]
en: Show dmesg
bs: Prikaži dmesg

[ctx: @title:group]
en: Diagnostics
bs: Dijagnostika

[ctx: @title:column tv show]
en: Channel
bs: Kanal

[ctx: @title:column tv channel]
en: Number
bs: Broj

[ctx: @action]
en: Edit
bs: Izmijeni

[ctx: @action]
en: Remove
bs: Ukloni

[ctx: @info]
en: The channels will be sorted by number to allow drag and drop.
    Do you want to continue?
bs: Kanali će biti sortirani prema broju da dopuste prevlačenje
     i ispuštanje. Želite li nastaviti?

en: Horizontal
bs: Horizontalna

en: Vertical
bs: Vertikalna

en: Circular left
bs: Kružno lijevo

en: Circular right
bs: Kružno desno

[ctx: @title:window]
en: Edit Channel
bs: Izmijeni kanal

[ctx: @label tv channel]
en: Name:
bs: Ime:

[ctx: @label tv channel]
en: Number:
bs: Broj:

[ctx: @label tv channel]
en: Source:
bs: Izvor:

en: Frequency (MHz):
bs: Frekvencija (MHz):

en: Symbol rate (kS/s):
bs: Modulacioni protok (Bd):

en: Modulation:
bs: Modulacija:

en: FEC rate:
bs: FEC protok:

en: Polarization:
bs: Polarizacija:

en: Roll-off:
bs: Frekventni pad:

en: Bandwidth:
bs: Propusnost:

en: FEC rate LP:
bs: FEC protok niskog prioriteta:

en: Transmission mode:
bs: Režim prijenosa:

en: Guard interval:
bs: Interval odstupa:

en: Hierarchy:
bs: Hijerarhija:

en: Network ID:
bs: ID mreže:

en: Transport stream ID:
bs: Id. transportnog toka:

en: Service ID:
bs: Id. servisa:

en: Audio channel:
bs: Audio kanal:

en: Scrambled:
bs: Kodiran:

en: PMT PID:
bs: PID PMT‑a:

en: Subtitle PID:
bs: PID titla:

en: Teletext PID:
bs: PID teleteksta:

[ctx: @title:window]
en: Configure Television
bs: Podešavanje televizije

en: Recording folder:
bs: Direktorij za snimanje:

en: Select Folder
bs: Izaberite direktorij

en: Time shift folder:
bs: Direktorij za pomjeraj:

en: Begin margin (minutes):
bs: Započnite maržu (u minutama):

en: End margin (minutes):
bs: Završite maržu (u minutama):

en: Use ISO 8859-1 charset instead of ISO 6937:
bs: Koristite ISO 8859-1 set znakova umjesto ISO 6937:

en: Scan data last updated on %1
bs: Podaci o skeniranju ažurirani %1

en: General Options
bs: Opšte opcije

en: Device %1
bs: Uređaj %1

en: Update Scan Data
bs: Osvježi podatke o skeniranju

en: Downloading scan data
bs: Preuzimam podatke o skeniranju

en: Scan data update failed.
bs: Neuspjelo osvježavanje podataka o skeniranju.

en: Name: %1
bs: Ime: %1

en: Move Left
bs: Pomjeri ulijevo

en: Reset
bs: Resetuj

en: Move Right
bs: Pomjeri udesno

en: Device not connected.
bs: Uređaj nije povezan.

en: DVB-C
bs: DVB‑C

en: DVB-S2
bs: DVB‑S2

en: DVB-S
bs: DVB‑S

en: DVB-T
bs: DVB‑T

en: Cable
bs: Kablovska

en: Terrestrial
bs: Zemaljska

en: Autoscan
bs: Autoskeniranje

en: Autoscan with 167 kHz Offsets
bs: Autoskeniranje sa pomerajem od 167 kHz

en: Autoscan Australia
bs: Autoskeniranje za Australiju

en: Autoscan Italy
bs: Autoskeniranje za Italiju

en: Autoscan Taiwan
bs: Autoskeniranje za Tajvan

en: Atsc
bs: ATSC

en: Tuner timeout (ms):
bs: Prekovreme birača (ms):

en: Source:
bs: Izvor:

en: No Source
bs: Nema izvora

en: Name:
bs: Ime:

en: Configuration:
bs: Podešavanje:

en: DiSEqC Switch
bs: Dajsek prekidač

en: USALS Rotor
bs: USALS rotor

en: Positions Rotor
bs: Pozicioni rotor

en: LNB %1 Settings
bs: Postavke LNB‑a %1

en: LNB Settings
bs: LNB postavke

en: Add Satellite
bs: Dodaj satelit

en: Satellite
bs: Satelitska

en: Position
bs: Položaj

en: Remove Satellite
bs: Ukloni satelit

en: Latitude:
bs: Geo. širina:

en: [S -90 ... 90 N]
bs: [J -90 ... 90 S]

en: Longitude:
bs: Geo. dužina:

en: [W -180 ... 180 E]
bs: [Z -180 ... 180 I]

en: Switch frequency (MHz)
bs: Frekvencija prebacivanja (MHz)

[ctx: @title:window]
en: Program Guide
bs: Programski vodič

[ctx: @action:inmenu tv show]
en: Record Show
bs: Snimi emitovanje

[ctx: @label:textbox]
en: Search:
bs: Traži:

[ctx: @title:column tv show]
en: Start
bs: Početak

[ctx: @title:column tv show]
en: Duration
bs: Trajanje

[ctx: @title:column tv show]
en: Title
bs: Naziv

[ctx: @info]
en: All devices are used for recordings.
bs: Svi uređaji se koriste za snimanja.

[ctx: message box]
en: No available device found.
bs: Nije nađen dostupan uređaj.

[ctx: @title:window]
en: Recording Schedule
bs: Raspored snimanja

[ctx: @action]
en: New
bs: Novo

[ctx: @title:column recording]
en: Name
bs: Ime

[ctx: @title:window recording]
en: Edit Schedule Entry
bs: Izmijeni unos rasporeda

[ctx: @label recording]
en: Name:
bs: Ime:

[ctx: @label tv show]
en: Channel:
bs: Kanal:

[ctx: @label tv show]
en: Start:
bs: Početak:

[ctx: @label tv show]
en: Duration:
bs: Trajanje:

[ctx: @label tv show]
en: End:
bs: Kraj:

[ctx: @label recording]
en: Repeat:
bs: Ponovi:

[ctx: @action next to 'Repeat:']
en: Never
bs: Nikad

[ctx: @action next to 'Repeat:']
en: Daily
bs: Dnevno

en: Provider
bs: Provajder

en: Channels
bs: Kanali

[ctx: remove all items from a list]
en: Clear
bs: Očisti

en: Channel Scan
bs: Skeniranje kanala

en: Start Scan
bs: Počni skeniranje

en: Tuned:
bs: Podešeno:

en: Free to air
bs: Slobodno za emitovanje

en: Provider:
bs: Provajder:

en: Add Filtered
bs: Dodaj filtrirano

en: Add Selected
bs: Dodaj izabrano

en: Scan Results
bs: Rezultati skeniranja

en: Current Transponder
bs: Trenutni transponder

en: Stop Scan
bs: Zaustavi skeniranje

en: Program Guide
bs: Programski vodič

[ctx: dialog]
en: Recording Schedule
bs: Raspored snimanja

en: Instant Record
bs: Trenutno snimaj

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Television...
bs: Podešavanje televizije...

en: Search:
bs: Traži:

[ctx: osd]
en: Channel: %1_
bs: Kanal: %1_

[ctx: message box]
en: Kaffeine is currently recording programs.
    Do you really want to close the application?
bs: Kafein  trenutno vrši snimanje programa.
    Da li zaista želite zatvoriti program?

[ctx: message box]
en: Kaffeine has scheduled recordings.
    Do you really want to close the application?
bs: Kafeine je rasporedio snimke.
    Da li zaista želite zatvoriti program?

[ctx: osd]
en: Instant Record Started
bs: Trenutno snimanje je pokrenuto

[ctx: osd]
en: Instant Record Stopped
bs: Trenutno snimanje je zaustavljeno

en: Kaffeine
bs: Kafein

en: &1 Play File
bs: &1 Pusti datoteku

en: &2 Play Audio CD
bs: &2 Pusti audio CD

en: &3 Play Video CD
bs: &3 Pusti video CD

en: &4 Play DVD
bs: &4 Pusti DVD

en: &5 Digital TV
bs: &5 Digitalna TV

en: &File
bs: &Datoteka

[ctx: @action:inmenu]
en: Open URL...
bs: Otvori URL...

en: Play Audio CD
bs: Pusti audio CD

en: Play Video CD
bs: Pusti video CD

en: Play DVD
bs: Pusti DVD

[ctx: @action:inmenu]
en: Play DVD Folder
bs: Pusti DVD direktorij

en: &Playback
bs: &Puštanje

[ctx: menu bar]
en: Play&list
bs: &Lista puštanja

en: &Television
bs: &Televizija

en: &Settings
bs: &Podešavanje

en: Start
bs: Početak

en: Playback
bs: Reprodukcija

en: Playlist
bs: Lista pjesama

en: Television
bs: Televizija

en: Start in full screen mode
bs: Pokreni u režimu punog ekrana

[ctx: command line option]
en: Dump dvb data (debug option)
bs: Popiši DVB podatke (ispravljačka opcija)

[ctx: command line option]
en: Play TV channel
bs: Pusti TV kanal

[ctx: command line option]
en: (deprecated option)
bs: (zastarjela opcija)

[ctx: command line option]
en: Play last tuned TV channel
bs: Pusti posljednje podešen TV kanal

en: Files or URLs to play
bs: Datoteke ili URL‑ovi za puštanje

[ctx: @title:window]
en: Open URL
bs: Otvori URL

en: Enter a URL:
bs: Unesite URL:

en: Previous
bs: Prethodno

en: Play
bs: Pusti

en: Pause
bs: Pauza

en: Stop
bs: Zaustavi

en: Next
bs: Sljedeće

[ctx: 'Playback' menu]
en: Full Screen Mode
bs: Režim punog ekrana

[ctx: 'Playback' menu]
en: Minimal Mode
bs: Minimalistički režim

[ctx: subtitle selection entry]
en: off
bs: isključeno

[ctx: 'Playback' menu]
en: Audio
bs: Zvuk

[ctx: 'Audio' menu]
en: Increase Volume
bs: Povećaj jačinu zvuka

[ctx: 'Audio' menu]
en: Decrease Volume
bs: Smanji jačinu zvuka

[ctx: 'Audio' menu]
en: Mute Volume
bs: Utišaj zvuk

[ctx: 'Video' menu]
en: Deinterlace
bs: Rasplesti

[ctx: 'Video' menu]
en: Aspect Ratio
bs: Proporcija

[ctx: 'Aspect Ratio' menu]
en: Automatic
bs: Automatski

en: Volume Slider
bs: Klizač jačine zvuka

[ctx: @action:inmenu]
en: Jump to Position...
bs: Skoči na poziciju...

[ctx: playback menu]
en: Skip
bs: Preskoči

[ctx: submenu of 'Skip']
en: Skip %1s Backward
bs: Skoči %1s unazad

[ctx: submenu of 'Skip']
en: Skip %1s Forward
bs: Skoči %1s unaprijed

en: Seek Slider
bs: Klizač traženja

[ctx: dvd navigation]
en: DVD Menu
bs: DVD meni

[ctx: dvd navigation]
en: Title
bs: Naslov

[ctx: dvd navigation]
en: Chapter
bs: Poglavlje

[ctx: dvd navigation]
en: Angle
bs: Ugao

en: Switch between elapsed and remaining time display
bs: Prebacivanje između prikaza proteklog i preostalog vremena

[ctx: 'Playback' menu]
en: Exit Full Screen Mode
bs: Napusti režim punog ekrana

[ctx: 'Playback' menu]
en: Exit Minimal Mode
bs: Napusti minimalistički režim

[ctx: osd]
en: Volume: %1%
bs: Jačina: %1%

[ctx: osd]
en: Stopped
bs: Zaustavljeno

[ctx: osd]
en: Mute On
bs: Utišano

[ctx: osd]
en: Mute Off
bs: Čujno

[ctx: osd]
en: Playing
bs: Pušteno

[ctx: osd]
en: Paused
bs: Pauzirano

[ctx: @title:window]
en: Jump to Position
bs: Skoči na poziciju

en: Enter a position:
bs: Unesite poziciju:

[ctx: playlist track]
en: Title
bs: Naslov

[ctx: playlist track]
en: Artist
bs: Izvođač

[ctx: playlist track]
en: Track Number
bs: Broj numere

[ctx: playlist track]
en: Length
bs: Trajanje

[ctx: playlist browser]
en: Temporary Playlist
bs: Privremena lista puštanja

[ctx: playlist menu]
en: Repeat
bs: Ponovi

[ctx: playlist menu]
en: Random
bs: Nasumično

en: Add Subtitle
bs: Dodaj titl

[ctx: rename an entry in a list]
en: Rename
bs: Preimenuj

[ctx: playlist browser]
en: Unnamed Playlist
bs: Neimenovana lista puštanja

[ctx: file filter]
en: Subtitle Files
bs: Datoteke titlova

[ctx: file filter]
en: *.xspf|XSPF Playlist
    *.m3u|M3U Playlist
    *.pls|PLS Playlist
bs: *.xspf|IksSPF lista
    *.m3u|M3U lista
    *.pls|PLS lista

[ctx: message box]
en: Please install the Qt SQLite plugin.
bs: Instalirajte priključak SKuLajta za KuT.

[ctx: message box]
en: Cannot open the SQLite database.
bs: Ne mogu da otvorim SKuLajtovu bazu.
