kaffeine - en to ca translation catalogue (452 entries)

en: Cannot start mplayer process.
ca: No es pot iniciar el procés de l'«mplayer».

en: Subtitle %1
ca: Subtítol %1

en: CD track %1
ca: Pista %1 de CD

[ctx: @title:window]
en: Configure Kaffeine
ca: Configuració del Kaffeine

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Normal Mode
ca: Mode normal

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Minimal Mode
ca: Mode mínim

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Full Screen Mode
ca: Mode de pantalla completa

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Remember Last Setting
ca: Recorda l'últim arranjament

[ctx: @label:listbox]
en: Startup display mode:
ca: Mode de visualització inicial:

[ctx: @label:spinbox]
en: Short skip duration:
ca: Mida del salt curt:

[ctx: @label:spinbox]
en: Long skip duration:
ca: Mida del salt llarg:

[ctx: @label:textbox]
en: Log messages:
ca: Registre de missatges:

[ctx: @action:button]
en: Show dmesg
ca: Mostra el «dmesg»

[ctx: @title:group]
en: Diagnostics
ca: Diagnòstics

[ctx: @label:textbox]
en: LibVLC arguments:
ca: Arguments de la «libVLC»:

[ctx: @label:textbox]
en: NOTE: Kaffeine should be restarted for the new arguments to take effect
ca: NOTA: Cal reiniciar el Kaffeine per tal que els nous arguments tinguin efecte

[ctx: @title:column tv show]
en: Channel
ca: Canal

[ctx: @title:column tv channel]
en: Number
ca: Número

[ctx: @action]
en: Edit
ca: Edita

[ctx: @action]
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: @info]
en: The channels will be sorted by number to allow drag and drop.
    Do you want to continue?
ca: Els canals s'ordenaran per número per a permetre arrossegar-los i deixar-los anar.
    Voleu continuar?

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Circular left
ca: Cursor esquerre

en: Circular right
ca: Cursor dret

en: Off
ca: Desactivat

[ctx: @title:window]
en: Edit Channel
ca: Edició del canal

[ctx: @label tv channel]
en: Name:
ca: Nom:

[ctx: @label tv channel]
en: Number:
ca: Número:

[ctx: @label tv channel]
en: Source:
ca: Origen:

en: Frequency (MHz):
ca: Freqüència (MHz):

en: Symbol rate (kS/s):
ca: Taxa de símbols (kS/s):

en: Modulation:
ca: Modulació:

en: FEC rate:
ca: Ràtio FEC:

en: Polarization:
ca: Polarització:

en: Roll-off:
ca: Atenuació:

en: Bandwidth:
ca: Amplada de banda:

en: FEC rate LP:
ca: Ràtio FEC LP:

en: Transmission mode:
ca: Mode de transmissió:

en: Guard interval:
ca: Interval de guàrdia:

en: Hierarchy:
ca: Jerarquia:

en: PLP (stream ID):
ca: PLP (ID del flux):

en: Partial reception:
ca: Recepció parcial:

en: Sound broadcasting:
ca: Difusió del so:

en: SB channel ID:
ca: ID del canal SB:

en: SB index:
ca: Índex del SB:

en: SB count:
ca: Comptador del SB:

en: Layer A Modulation:
ca: Modulació de la capa A:

en: Layer A FEC rate:
ca: Ràtio FEC de la capa A:

en: Layer A segments:
ca: Segments de la capa A:

en: Layer A interleaving:
ca: Entrellaçat de la capa A:

en: Layer B Modulation:
ca: Modulació de la capa B:

en: Layer B FEC rate:
ca: Ràtio FEC de la capa B:

en: Layer B segments:
ca: Segments de la capa B:

en: Layer B interleaving:
ca: Entrellaçat de la capa B:

en: Layer C Modulation:
ca: Modulació de la capa C:

en: Layer C FEC rate:
ca: Ràtio FEC de la capa C:

en: Layer C segments:
ca: Segments de la capa C:

en: Layer C interleaving:
ca: Entrellaçat de la capa C:

en: Network ID:
ca: ID de la xarxa:

en: Transport stream ID:
ca: ID del flux de transport:

en: Service ID:
ca: ID del servei:

en: Audio channel:
ca: Canal d'àudio:

en: Scrambled:
ca: Mesclat:

en: PMT PID:
ca: PID de la PMT:

en: Video PID:
ca: PID del vídeo:

en: Subtitle PID:
ca: PID dels subtítols:

en: Teletext PID:
ca: PID del teletext:

[ctx: @title:window]
en: Configure Television
ca: Configuració de la televisió

en: Recording folder:
ca: Carpeta d'enregistrament:

en: Select Folder
ca: Selecciona una carpeta

en: Time shift folder:
ca: Carpeta de desplaçament temporal:

en: xmltv file name (optional):
ca: Nom del fitxer xmltv (opcional):

en: Add optional file to allow reading EPG data from xmltv files
ca: Afegiu un fitxer opcional per a permetre la lectura de les dades EPG a partir de fitxers xmltv

en: Disable parsing EPG data from MPEG-TS tables:
ca: Inhabilita l'anàlisi de les dades EPG de les taules MPEG-TS:

en: Use this if your TV provider doesn't broadcast reliable EPG data
ca: Empreu això si el vostre proveïdor de TV no difon dades EPG fiables

en: Begin margin (minutes):
ca: Marge a l'inici (minuts):

en: End margin (minutes):
ca: Marge al final (minuts):

en: Naming style for recordings:
ca: Estil per a anomenar els enregistraments:

en: The following substitutions work: "%year" for year (YYYY) and the following: %month, %day, %hour, %min, %sec, %channel and %title
ca: Funcionen les substitucions següents: «%year» per any (AAAA) i les següents: %month, %day, %hour, %min, %sec, %channel i %title

en: Action after recording finishes:
ca: Acció després de finalitzar l'enregistrament:

en: Leave empty for no command.
ca: Deixeu-ho buit per a sense ordre.

en: Use ISO 8859-1 charset instead of ISO 6937:
ca: Usa el joc de caràcters ISO 8859-1 en comptes de l'ISO 6937:

en: Create info files to accompany EPG recordings:
ca: Crea fitxers info per a acompanyar els enregistraments EPG:

en: Scan channels when idle to fetch fresh EPG data:
ca: Explora els canals quan està en espera per a recuperar dades EPG recents:

en: Scan data last updated on %1
ca: S'han actualitzat les dades d'exploració per darrera vegada el %1

en: Update Scan Data over Internet
ca: Actualitza les dades d'exploració mitjançant Internet

en: Edit Scanfile
ca: Edita el fitxer de canals

en: You can add channels manually to this file before scanning for them.
ca: Podeu afegir canals manualment a aquest fitxer abans d'escanejar-los.

en: General Options
ca: Opcions generals

en: Automatic Recording
ca: Enregistrament automàtic

en: Device %1
ca: Dispositiu %1

[ctx: @action]
en: Add new Regex
ca: Afegeix una expressió regular nova

en: Add another regular expression.
ca: Afegeix una altra expressió regular.

[ctx: @action]
en: Remove Regex
ca: Elimina l'expressió regular

en: Remove checked regular expressions.
ca: Elimina les expressions regulars marcades.

en: Update Scan Data
ca: Actualització de les dades d'exploració

en: Downloading scan data
ca: S'estan baixant les dades d'exploració

en: Scan file is becoming bigger than %1 KB.
    Aborting, as something might be wrong...
ca: La mida del fitxer d'escanejat supera els %1 kB.
    S'interromp, ja que podria estar malament alguna cosa...

en: Scan data successfully updated. %1 KB received.
    Changes take effect after you have closed
    the configuration dialog.
ca: Les dades d'exploració s'han actualitzat amb èxit. S'han rebut %1 kB.
    Els canvis seran efectius una vegada que tanqueu el diàleg de configuració.

en: Scan data update failed.
ca: Ha fallat en actualitzar les dades d'exploració.

en: Name: %1
ca: Nom: %1

en: Move Left
ca: Mou a l'esquerra

en: Reset
ca: Inicialitza

en: Move Right
ca: Mou a la dreta

en: Device not connected.
ca: Dispositiu no connectat.

en: Terrestrial (T2)
ca: Terrestre (T2)

en: Terrestrial
ca: Terrestre

en: Autoscan
ca: Escaneja automàticament

en: Autoscan with 167 kHz Offsets
ca: Escaneja automàticament amb compensacions de 167 kHz

en: Autoscan Australia
ca: Escaneja automàticament per a Austràlia

en: Autoscan Italy
ca: Escaneja automàticament per a Itàlia

en: Autoscan Taiwan
ca: Escaneja automàticament per a Taiwan

en: Tuner timeout (ms):
ca: Temps d'espera del sintonitzador (ms):

en: Source:
ca: Font:

en: No Source
ca: Cap font

en: Name:
ca: Nom:

en: Use Higher LNBf voltage:
ca: Empra un voltatge més alt al LNBf:

en: On some DVB devices, there's an extra control that allows to increase the 
    voltage sent to LNBf, in order to compensate for cabling loss. This tri-state
    button defaults to not use it. It may be set to:
    - normal mode (unchecked);
    - higher voltage mode (checked);
    - tristate (don't send the control).
ca: En alguns dispositius DVB, hi ha un control addicional que permet augmentar
    la tensió enviada al LNBf, per a compensar la pèrdua del cablejat. Per omissió,
    aquest botó d'estat triple no s'empra. Es pot establir a:
    - mode normal (sense marcar);
    - mode voltatge alt (marcada);
    - estat triple (no s'envia el control).

en: Configuration:
ca: Configuració:

en: DiSEqC Switch
ca: Interruptor DiSEqC

en: USALS Rotor
ca: Rotor USALS

en: Positions Rotor
ca: Posicionament del rotor

en: Disable DiSEqC
ca: Desactiva el DiSEqC

en: LNB %1 Settings
ca: Arranjament de LNB %1

en: LNB Settings
ca: Arranjament del LNB

en: Add Satellite
ca: Afegeix un satèl·lit

en: Satellite
ca: Satèl·lit

en: Position
ca: Posició

en: Remove Satellite
ca: Elimina el satèl·lit

en: Your position:
ca: La vostra posició:

en: Latitude:
ca: Latitud:

en: [S -90 ... 90 N]
ca: [S -90... 90 N]

en: Longitude:
ca: Longitud:

en: [W -180 ... 180 E]
ca: [O -180... 180 E]

en: Low frequency (KHz)
ca: Baixa freqüència (KHz)

en: High frequency (MHz)
ca: Alta freqüència (MHz)

en: Switch frequency (MHz)
ca: Freqüència d'intercanvi (MHz)

en: Low range: %1 MHz to %2 MHz
ca: Interval baix: %1 MHz a %2 MHz

en: Bandstacked
ca: Apilament de bandes

en: High range: %1 MHz to %2 MHz
ca: Interval alt: %1 MHz a %2 MHz

en: Detective
ca: Detectius

en: Adventure
ca: Aventures

en: Science Fiction
ca: Ciència-ficció

en: Comedy
ca: Comèdia

en: Soap
ca: Fulletó

en: Romance
ca: Romàntica

en: Classical
ca: Clàssic

en: Adult
ca: Adults

en: User defined
ca: Definit per l'usuari

en: Weather
ca: Meteorologia

en: Magazine
ca: Revistes

en: Documentary
ca: Documentals

en: Discussion
ca: Debats

en: User Defined
ca: Definit per l'usuari

en: Quiz
ca: Joc de preguntes i respostes

en: Variety
ca: Varietat

en: Talk
ca: Xerrades

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Football
ca: Futbol

en: Tennis
ca: Tenis

en: Team
ca: Equip

en: Athletics
ca: Atletisme

en: Water
ca: Aigua

en: Winter
ca: Hivern

en: Equestrian
ca: Eqüestre

en: Martial
ca: Marcial

en: Preschool
ca: Preescolar

en: 06 to 14
ca: de 06 a 14

en: 10 to 16
ca: de 10 a 16

en: Educational
ca: Educatiu

en: Cartoons
ca: Dibuixos animats

en: Poprock
ca: Pop-rock

en: Opera
ca: Òpera

en: Performance
ca: Actuació

en: Fine Arts
ca: Belles arts

en: Religion
ca: Religió

en: Traditional
ca: Tradicional

en: Literature
ca: Literatura

en: Press
ca: Premsa

en: New Media
ca: Suport nou

en: Fashion
ca: Moda

en: Advisory
ca: Avís

en: People
ca: Persones

en: Nature
ca: Natura

en: Technology
ca: Tecnologia

en: Medicine
ca: Medicina

en: Foreign
ca: Estrangers

en: Further
ca: Altres

en: Language
ca: Idiomes

en: Travel
ca: Viatges

en: Handicraft
ca: Artesania

en: Motoring
ca: Automobilisme

en: Cooking
ca: Cuina

en: Shopping
ca: Compres

en: Gardening
ca: Jardineria

en: Original Language
ca: Idioma original

en: Black and White
ca: Blanc i negre

en: Unpublished
ca: Sense publicar

en: Live
ca: En directe

en: Planostereoscopic
ca: Estereoscòpic pla

en: User Defined 1
ca: Definit per l'usuari 1

en: User Defined 2
ca: Definit per l'usuari 2

en: User Defined 3
ca: Definit per l'usuari 3

en: User Defined 4
ca: Definit per l'usuari 4

en: Undefined
ca: Sense definir

en: Movie
ca: Pel·lícules

en: News
ca: Notícies

en: Show
ca: Espectacles

en: Sports
ca: Esports

en: Children
ca: Canalla

en: Music
ca: Música

en: Culture
ca: Cultura

en: Education
ca: Educació

en: Leisure
ca: Oci

en: Special
ca: Especial

en: Reserved
ca: Reservat

en: Soap opera
ca: Telesèrie dramàtica

en: Mini-series
ca: Minisèries

en: Series
ca: Sèries

en: Reality show
ca: Xou d'impacte

en: Information
ca: Informació

en: Comical
ca: Còmic

en: Erotic
ca: Eròtic

en: Raffle, television sales, prizing
ca: Tómbola, vendes per televisió, premis

en: Debate/interview
ca: Debat/entrevista

en: Other
ca: Altres

en: Report
ca: Informe

en: Biography
ca: Biografia

en: Educative
ca: Educació

en: Auditorium
ca: Auditori

en: Making of
ca: Com s'ha fet

en: Feminine
ca: Femení

en: Game show
ca: Concurs

en: Country
ca: País

en: Health
ca: Salut

en: Raffle
ca: Tómbola

en: Television sales
ca: Vendes per televisió

en: Prizing
ca: Premis

en: Interview
ca: Entrevista

en: Adult cartoon
ca: Còmic per a adults

en: Interactive
ca: Interactiu

en: Policy
ca: Política

en: Genre: %1
ca: Gènere: %1

en: reserved
ca: reservat

en: all audiences
ca: tot el públic

en: 10 years
ca: 10 anys

en: 12 years
ca: 12 anys

en: 14 years
ca: 14 anys

en: 16 years
ca: 16 anys

en: 18 years
ca: 18 anys

en: Country %1: not rated
ca: País %1: Sense valorar

en: violence /
ca: violència /

en: sex /
ca: sexe /

en: drugs /
ca: drogues /

en: Country %1: rating: %2%3
ca: País %1: Valoració %2%3

en: Country %1: rating: %2 years.
ca: País %1: Valoració: %2 anys.

[ctx: @title:window]
en: Program Guide
ca: Guia de programes

en: EPG language:
ca: Idioma a l'EPG:

en: Any language
ca: Qualsevol idioma

en: Show channels with empty EPG data
ca: Mostra els canals quan estiguin buides les dades EPG

[ctx: @action:inmenu tv show]
en: Record Show
ca: Grava el programa

[ctx: @label:textbox]
en: Search:
ca: Cerca:

[ctx: @title:column tv show]
en: Start
ca: Inici

[ctx: @title:column tv show]
en: Duration
ca: Durada

[ctx: @title:column tv show]
en: Title
ca: Títol

[ctx: @info]
en: All devices are used for recordings.
ca: Tots els dispositius s'estan usant per a gravar.

[ctx: @info]
en: Didn't find a device with valid settings or access permissions are wrong.
    
    Please check the Configure Television window.
ca: No s'ha trobat un dispositiu amb configuració vàlida o els permisos d'accés són incorrectes.
    
    Comproveu la finestra Configuració de la televisió.

[ctx: message box]
en: No available device found.
ca: No hi ha cap dispositiu disponible.

[ctx: @title:window]
en: Recording Schedule
ca: Planificació de l'enregistrament

[ctx: @action]
en: New
ca: Nou

[ctx: @title:column recording]
en: Name
ca: Nom

[ctx: @title:column tv show]
en: Disabled
ca: Desactivat

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Enabled
ca: Activat

[ctx: @title:window recording]
en: Edit Schedule Entry
ca: Edició de l'entrada planificada

[ctx: @label recording]
en: Name:
ca: Nom:

[ctx: @label tv show]
en: Channel:
ca: Canal:

[ctx: @label tv show]
en: Start:
ca: Inici:

[ctx: @label tv show]
en: Duration:
ca: Durada:

[ctx: @label tv show]
en: End:
ca: Final:

[ctx: @label recording]
en: Repeat:
ca: Repeteix:

[ctx: @action next to 'Repeat:']
en: Never
ca: Mai

[ctx: @action next to 'Repeat:']
en: Daily
ca: Diàriament

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Channels
ca: Canals

[ctx: remove all items from a list]
en: Clear
ca: Neteja

en: Channel Scan
ca: Exploració dels canals

en: Search transponders for other Networks
ca: Cerca els transponedors d'altres xarxes

en: On certain networks, it is possible that some transponders are encoded on separate Network Information Tables (other NITs). This is more common on DVB-C systems. Clicking on this icon will change the scan algorithm to take those other NIT data into account. Please notice that the scan will be a lot more slow if enabled.
ca: A determinades xarxes, és possible que alguns transponedors estiguin codificats en Taules d'Informació de Xarxes separades (altres NIT). Això és més habitual en sistemes DVB-C. En clicar en aquesta icona es canviarà l'algorisme d'exploració per a tenir en compte altres dades NIT. Cal tenir present que l'exploració serà força més lenta si està activada.

en: Start Scan
ca: Inicia l'exploració

en: Signal:
ca: Senyal:

en: Tuned:
ca: Sintonitzat:

en: Filter
ca: Filtre

en: Free to air
ca: A l'aire lliure

en: Radio
ca: Ràdio

en: Provider:
ca: Proveïdor:

en: Add Filtered
ca: Afegeix els filtrats

en: Add Selected
ca: Afegeix els seleccionats

en: Scan Results
ca: Resultats de l'exploració

en: Current Transponder
ca: Transponedor actual

en: Stop Scan
ca: Atura l'exploració

en: Program Guide
ca: Guia de programes

[ctx: dialog]
en: Recording Schedule
ca: Planificació de l'enregistrament

en: Instant Record
ca: Enregistrament instantani

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Television...
ca: Configura la televisió...

en: Search:
ca: Cerca:

[ctx: osd]
en: Channel: %1_
ca: Canal: %1_

[ctx: message box]
en: Kaffeine is currently recording programs.
    Do you really want to close the application?
ca: Actualment el Kaffeine està enregistrant programes.
    Segur que voleu tancar l'aplicació?

[ctx: message box]
en: Kaffeine has scheduled recordings.
    Do you really want to close the application?
ca: El Kaffeine té enregistraments programats.
    Segur que voleu tancar l'aplicació?

[ctx: osd]
en: Instant Record Started
ca: S'ha iniciat l'enregistrament instantani

[ctx: osd]
en: Instant Record Stopped
ca: S'ha aturat l'enregistrament instantani

[ctx: %1 is a person; %2 is their character]
en: %1 as %2
ca: %1 com a %2

en: Director(s)
ca: Director/s

en: Actor(s)
ca: Actor/s

en: Writer(s)
ca: Escriptor/s

en: Adapter(s)
ca: Adaptador/s

en: Producer(s)
ca: Productor/s

en: Composer(s)
ca: Compositor/s

en: Editor(s)
ca: Editor/s

en: Presenter(s)
ca: Presentador/s

en: Commentator(s)
ca: Comentarista/es

en: Guest(s)
ca: Convidat/s

en: rating: %1
ca: Valoració: %1

en: Season %1
ca: Temporada %1

en:  Episode %1
ca:  Episodi %1

en: Star rating: %1
ca: Estrelles de valoració: %1

en: Date: %1
ca: Data: %1

en: Category: %1
ca: Categoria: %1

en: Keyword: %1
ca: Paraula clau: %1

en: language: %1
ca: Idioma: %1

en: Original language: %1
ca: Idioma original: %1

en: Country: %1
ca: País: %1

en: A media player by KDE with digital TV support.
ca: Un reproductor multimèdia, creat per la comunitat KDE, que admet la TV digital.

en: (C) 2007-2019 The Kaffeine Authors.
ca: (C) 2007-2019 Els autors del Kaffeine.

en: Maintainer
ca: Mantenidor

en: Previous maintainer (for versions 1.x)
ca: Mantenidor anterior (per a les versions 1.x)

en: &1 Play File
ca: &1 Reprodueix un fitxer

en: Open dialog to play a file
ca: Obre el diàleg per a reproduir un fitxer

en: &2 Play Audio CD
ca: &2 Reprodueix un CD d'àudio

en: Start playing an audio CD. It assumes that the CD is already there at the CD drive
ca: Inicia la reproducció d'un CD d'àudio. Assumeix que el CD ja està a la unitat de CD

en: &3 Play Video CD
ca: &3 Reprodueix un CD de vídeo

en: Start playing a Video CD. It assumes that the CD is already there at the CD drive
ca: Inicia la reproducció d'un CD de vídeo. Assumeix que el CD ja està a la unitat de CD

en: &4 Play DVD
ca: &4 Reprodueix un DVD

en: Start playing a DVD. It assumes that the DVD is already there at the DVD drive
ca: Inicia la reproducció d'un DVD. Assumeix que el DVD ja està a la unitat de DVD

en: &5 Digital TV
ca: &5 TV digital

en: &File
ca: &Fitxer

[ctx: @action:inmenu]
en: Open URL...
ca: Obre un URL...

en: Play Audio CD
ca: Reprodueix un CD d'àudio

en: Play Video CD
ca: Reprodueix un CD de vídeo

en: Play DVD
ca: Reprodueix un DVD

[ctx: @action:inmenu]
en: Play DVD Folder
ca: Reprodueix una carpeta de DVD

en: &Playback
ca: Re&producció

[ctx: menu bar]
en: Play&list
ca: &Llista de reproducció

en: &Television
ca: &Televisió

en: &Settings
ca: A&rranjament

en: Start
ca: Inicia

en: Playback
ca: Reprodueix

en: Playlist
ca: Llista de reproducció

en: Television
ca: Televisió

en: Play &File
ca: Reprodueix un &fitxer

en: Play &Audio CD
ca: Reprodueix un &CD d'àudio

en: Play &Video CD
ca: Reprodueix un CD de &vídeo

en: Play &DVD
ca: Reprodueix un &DVD

en: &Watch Digital TV
ca: Veure &TV digital

en: &Quit
ca: &Surt

en: Enable all debug messages. Please notice that Kaffeine also allows enabling debug messages per category, by using the environment var:
    QT_LOGGING_RULES=kaffeine.category.debug=true
    where 'category' can be:
ca: Permetre tots els missatges de depuració. Si us plau, cal tenir en compte que el Kaffeine també permet habilitar els missatges de depuració per categoria, usant la variable d'entorn:
    QT_LOGGING_RULES=kaffeine.categoria.debug=true
    a on la «categoria» podrà ser:

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
ca: Els fitxers/URL oberts per l'aplicació se suprimiran després d'usar-los

en: Start in full screen mode
ca: Inicia en el mode de pantalla completa

en: Start in minimal mode
ca: Inicia en el mode mínim

en: Start with always on top
ca: Inicia sempre a sobre

[ctx: command line option]
en: Dump dvb data (debug option)
ca: Bolca la informació del DVD (opció del depurador)

[ctx: command line option]
en: Play TV channel
ca: Reprodueix un canal de TV

[ctx: command line option]
en: (deprecated option)
ca: (Opció obsoleta)

[ctx: command line option]
en: Play last tuned TV channel
ca: Reprodueix l'últim canal de TV sintonitzat

en: Files or URLs to play
ca: Fitxers o URL a reproduir

[ctx: @title:window]
en: Open files
ca: Obre fitxers

[ctx: @title:window]
en: Open URL
ca: Obre un URL

en: Enter a URL:
ca: Introduïu un URL:

en: Previous
ca: Anterior

en: Play
ca: Reprodueix

en: Pause
ca: Pausa

en: Stop
ca: Atura

en: Next
ca: Següent

[ctx: 'Playback' menu]
en: Full Screen Mode
ca: Mode de pantalla completa

[ctx: 'Playback' menu]
en: Minimal Mode
ca: Mode mínim

[ctx: 'Subtitle' menu]
en: Subtitle
ca: Subtítols

[ctx: subtitle selection entry]
en: off
ca: Desactivats

[ctx: 'Subtitle' menu]
en: Add subtitle file
ca: Afegeix un fitxer de subtítols

[ctx: 'Playback' menu]
en: Audio
ca: Àudio

[ctx: 'Audio' menu]
en: Audio Device
ca: Dispositiu d'àudio

[ctx: 'Playback' menu]
en: Audio Device
ca: Dispositiu d'àudio

[ctx: 'Audio' menu]
en: Increase Volume
ca: Apuja el volum

[ctx: 'Audio' menu]
en: Decrease Volume
ca: Abaixa el volum

[ctx: 'Audio' menu]
en: Mute Volume
ca: Silencia el volum

[ctx: 'Playback' menu]
en: Video
ca: Vídeo

[ctx: 'Video' menu]
en: Deinterlace
ca: Desentrellaça

[ctx: 'Deinterlace' menu]
en: disabled
ca: Desactivat

[ctx: 'Deinterlace' menu]
en: discard
ca: Descarta

[ctx: 'Deinterlace' menu]
en: bob
ca: Bob

[ctx: 'Deinterlace' menu]
en: linear
ca: Lineal

[ctx: 'Deinterlace' menu]
en: yadif
ca: Yadif

[ctx: 'Deinterlace' menu]
en: yadif2x
ca: Yadif2x

[ctx: 'Deinterlace' menu]
en: phosphor
ca: Phosphor

[ctx: 'Deinterlace' menu]
en: x
ca: X

[ctx: 'Deinterlace' menu]
en: mean
ca: Mitjana

[ctx: 'Deinterlace' menu]
en: blend
ca: Barreja

[ctx: 'Deinterlace' menu]
en: Inverse telecine
ca: Telecine invers

[ctx: 'Video' menu]
en: Aspect Ratio
ca: Relació d'aspecte

[ctx: 'Aspect Ratio' menu]
en: Automatic
ca: Automàtica

en: Video size
ca: Mida del vídeo

[ctx: Video size]
en: Automatic
ca: Automàtica

[ctx: Video size]
en: Original Size
ca: Mida original

en: Volume Slider
ca: Control lliscant del volum

[ctx: @action:inmenu]
en: Jump to Position...
ca: Salta a la posició...

[ctx: playback menu]
en: Skip
ca: Salta

[ctx: submenu of 'Skip']
en: Skip %1s Backward
ca: Salta %1 s enrere

[ctx: submenu of 'Skip']
en: Skip %1s Forward
ca: Salta %1 s endavant

en: Seek Slider
ca: Control lliscant de cerca

[ctx: dvd navigation]
en: DVD Menu
ca: Menú del DVD

[ctx: dvd navigation]
en: Title
ca: Títol

[ctx: dvd navigation]
en: Chapter
ca: Capítol

en: Switch between elapsed and remaining time display
ca: Commuta el visualitzador del temps entre passat i restant

en: Supported Media Files (*.3ga *.3gp *.3gpp *.669 *.ac3 *.aif *.aiff *.anim1 *.anim2 *.anim3 *.anim4 *.anim5 *.anim6 *.anim7 *.anim8 *.anim9 *.animj *.asf *.asx *.au *.avf *.avi *.bdm *.bdmv *.clpi *.cpi *.divx *.dv *.f4a *.f4b *.f4v *.flac *.flc *.fli *.flv *.it *.lrv *.m15 *.m2t *.m2ts *.m3u *.m3u8 *.m4a *.m4b *.m4v *.med *.mka *.mkv *.mng *.mod *.moov *.mov *.mp+ *.mp2 *.mp3 *.mp4 *.mpc *.mpe *.mpeg *.mpg *.mpga *.mpl *.mpls *.mpp *.mtm *.mts *.nsv *.oga *.ogg *.ogm *.ogv *.ogx *.opus *.pls *.qt *.qtl *.qtvr *.ra *.ram *.rax *.rm *.rmj *.rmm *.rms *.rmvb *.rmx *.rp *.rv *.rvx *.s3m *.shn *.snd *.spl *.stm *.swf *.ts *.tta *.ult *.uni *.vdr *.vlc *.vob *.voc *.wav *.wax *.webm *.wma *.wmv *.wmx *.wv *.wvp *.wvx *.xm *.xspf *.kaffeine *.iso);;All Files (*)
ca: Fitxers multimèdia admesos (*.3ga *.3gp *.3gpp *.669 *.ac3 *.aif *.aiff *.anim1 *.anim2 *.anim3 *.anim4 *.anim5 *.anim6 *.anim7 *.anim8 *.anim9 *.animj *.asf *.asx *.au *.avf *.avi *.bdm *.bdmv *.clpi *.cpi *.divx *.dv *.f4a *.f4b *.f4v *.flac *.flc *.fli *.flv *.it *.lrv *.m15 *.m2t *.m2ts *.m3u *.m3u8 *.m4a *.m4b *.m4v *.med *.mka *.mkv *.mng *.mod *.moov *.mov *.mp+ *.mp2 *.mp3 *.mp4 *.mpc *.mpe *.mpeg *.mpg *.mpga *.mpl *.mpls *.mpp *.mtm *.mts *.nsv *.oga *.ogg *.ogm *.ogv *.ogx *.opus *.pls *.qt *.qtl *.qtvr *.ra *.ram *.rax *.rm *.rmj *.rmm *.rms *.rmvb *.rmx *.rp *.rv *.rvx *.s3m *.shn *.snd *.spl *.stm *.swf *.ts *.tta *.ult *.uni *.vdr *.vlc *.vob *.voc *.wav *.wax *.webm *.wma *.wmv *.wmx *.wv *.wvp *.wvx *.xm *.xspf *.kaffeine *.iso);;Tots els fitxers (*)

[ctx: 'Playback' menu]
en: Exit Full Screen Mode
ca: Surt del mode de pantalla completa

[ctx: 'Playback' menu]
en: Exit Minimal Mode
ca: Surt del mode mínim

[ctx: @title:window]
en: Open subtitle
ca: Obre els subtítols

en: Subtitles (*.cdg *.idx *.srt *.sub *.utf *.ass *.ssa *.aqt *.jss *.psb *.rt *.smi *.txt *.smil *.stl *.usf *.dks *.pjs *.mpl2 *.mks *.vtt *.ttml *.dfxp
ca: Subtítols (*.cdg *.idx *.srt *.sub *.utf *.ass *.ssa *.aqt *.jss *.psb *.rt *.smi *.txt *.smil *.stl *.usf *.dks *.pjs *.mpl2 *.mks *.vtt *.ttml *.dfxp

[ctx: osd]
en: Volume: %1%
ca: Volum: %1%

[ctx: osd]
en: Stopped
ca: Aturat

[ctx: osd]
en: Mute On
ca: Silenci

[ctx: osd]
en: Mute Off
ca: Volum activat

[ctx: osd message]
en: Deinterlace %1
ca: Desentrellaça %1

[ctx: osd]
en: Playing
ca: En reproducció

[ctx: osd]
en: Paused
ca: En pausa

[ctx: @title:window]
en: Jump to Position
ca: Salta a la posició

en: Enter a position:
ca: Introduïu una posició:

[ctx: playlist track]
en: Title
ca: Títol

[ctx: playlist track]
en: Artist
ca: Artista

[ctx: playlist track]
en: Album
ca: Àlbum

[ctx: playlist track]
en: Track Number
ca: Número de la peça

[ctx: playlist track]
en: Length
ca: Durada

[ctx: playlist browser]
en: Temporary Playlist
ca: Llista de reproducció temporal

[ctx: playlist menu]
en: Repeat
ca: Repeteix

[ctx: playlist menu]
en: Random
ca: Aleatòria

en: Add Subtitle
ca: Afegeix subtítols

[ctx: @action:inmenu playlist]
en: New
ca: Nova

[ctx: rename an entry in a list]
en: Rename
ca: Reanomena

[ctx: playlist browser]
en: Unnamed Playlist
ca: Llista de reproducció sense nom

[ctx: file filter]
en: Subtitle Files
ca: Fitxers de subtítols

[ctx: file filter]
en: *.xspf|XSPF Playlist
    *.m3u|M3U Playlist
    *.pls|PLS Playlist
ca: *.xspf|Llista de reproducció XSPF
    *.m3u|Llista de reproducció M3U
    *.pls|Llista de reproducció PLS

[ctx: message box]
en: Please install the Qt SQLite plugin.
ca: Si us plau, instal·leu el connector SQLite de les Qt.

[ctx: message box]
en: Cannot open the SQLite database.
ca: No s'ha pogut obrir la base de dades SQLite.
