kaffeine - en to eu translation catalogue (466 entries)

en: Cannot start mplayer process.
eu: Ezin da mplayer prozesua abiarazi.

en: Subtitle %1
eu: Azpidatzia %1

en: CD track %1
eu: CDko pista %1

[ctx: @title:window]
en: Configure Kaffeine
eu: Konfiguratu Kaffeine

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Normal Mode
eu: Modu arrunta

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Minimal Mode
eu: Gutxieneko modua

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Full Screen Mode
eu: Pantaila osoko modua

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Remember Last Setting
eu: Gogoratu azken ezarpenak

[ctx: @label:listbox]
en: Startup display mode:
eu: Abioko azalpen modua:

[ctx: @label:spinbox]
en: Short skip duration:
eu: Jauzi laburraren iraupena:

[ctx: @label:spinbox]
en: Long skip duration:
eu: Jauzi luzearen iraupena:

[ctx: @title:group]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @label:textbox]
en: Log messages:
eu: Egunkariko mezuak:

[ctx: @action:button]
en: Show dmesg
eu: Erakutsi «dmesg»

[ctx: @title:group]
en: Diagnostics
eu: Diagnostikoa

[ctx: @label:textbox]
en: LibVLC arguments:
eu: LibVLC argumentuak:

[ctx: @label:textbox]
en: NOTE: Kaffeine should be restarted for the new arguments to take effect
eu: OHARRA: Kaffeine berrabiarazi beharra dago argumentu berriak indarrean jartzeko

[ctx: @title:column tv show]
en: Channel
eu: Kanala

[ctx: @title:column tv channel]
en: Number
eu: Zenbakia

[ctx: @action]
en: Edit
eu: Editatu

[ctx: @action]
en: Remove
eu: Kendu

[ctx: @info]
en: The channels will be sorted by number to allow drag and drop.
    Do you want to continue?
eu: Kanalak zenbakien arabera sailkatuko dira arrastatu eta jaregitea baimentzeko.
    Jarraitzea nahi duzu?

en: Horizontal
eu: Horizontala

en: Vertical
eu: Bertikala

en: Circular left
eu: Zirkularra ezkerrera

en: Circular right
eu: Zirkularra eskuinera

en: Off
eu: Desaktibatuta

[ctx: @title:window]
en: Edit Channel
eu: Editatu kanala

[ctx: @label tv channel]
en: Name:
eu: Izena:

[ctx: @label tv channel]
en: Number:
eu: Zenbakia:

[ctx: @label tv channel]
en: Source:
eu: Iturburua:

en: Frequency (MHz):
eu: Maiztasuna (MHz):

en: Symbol rate (kS/s):
eu: Ikur-emaria (kS/s):

en: Modulation:
eu: Modulazioa:

en: FEC rate:
eu: FEC emaria:

en: Polarization:
eu: Polarizazioa:

en: Roll-off:
eu: Ahuldura:

en: Bandwidth:
eu: Banda-zabalera:

en: FEC rate LP:
eu: FEC emaria LP:

en: Transmission mode:
eu: Transmisio-modua:

en: Guard interval:
eu: Babes-bitartea:

en: Hierarchy:
eu: Hierarkia:

en: PLP (stream ID):
eu: PLP (korrontearen ID):

en: Partial reception:
eu: Harrera partziala:

en: Sound broadcasting:
eu: Soinu igorpena:

en: SB channel ID:
eu: SB kanalaren ID:

en: SB index:
eu: SD indizea:

en: SB count:
eu: SB kopurua:

en: Layer A Modulation:
eu: A geruzako modulazioa:

en: Layer A FEC rate:
eu: A geruzako FEC emaria:

en: Layer A segments:
eu: A geruzako segmentuak:

en: Layer A interleaving:
eu: A geruzako tartekatzea:

en: Layer B Modulation:
eu: B geruzako modulazioa:

en: Layer B FEC rate:
eu: B geruzako FEC emaria:

en: Layer B segments:
eu: B geruzako segmentuak:

en: Layer B interleaving:
eu: B geruzako tartekatzea:

en: Layer C Modulation:
eu: C geruzako modulazioa:

en: Layer C FEC rate:
eu: C geruzako FEC emaria:

en: Layer C segments:
eu: C geruzako segmentuak:

en: Layer C interleaving:
eu: C geruzako tartekatzea:

en: Network ID:
eu: Sare ID:

en: Transport stream ID:
eu: Garraio-korrontearen ID:

en: Service ID:
eu: Zerbitzuaren ID:

en: Audio channel:
eu: Audio-kanala:

en: Scrambled:
eu: Nahastuta:

en: Video PID:
eu: Bideoaren PID:

en: Subtitle PID:
eu: Azpidatzien PID:

en: Teletext PID:
eu: Teletestuaren PID:

[ctx: @title:window]
en: Configure Television
eu: Konfiguratu telebista

en: Recording folder:
eu: Grabazio-karpeta:

en: Select Folder
eu: Hautatu karpeta

en: Time shift folder:
eu: Ordu-desplazamenduaren karpeta:

en: xmltv file name (optional):
eu: xmltv fitxategi izena (aukerakoa):

en: Add optional file to allow reading EPG data from xmltv files
eu: Gehitu aukerako fitxategia xmltv fitxategietako EPG datuak irakurtzen uzteko

en: Disable parsing EPG data from MPEG-TS tables:
eu: Desgaitu MPEG-TS tauletako EPG datuen sintaxia aztertzea:

en: Use this if your TV provider doesn't broadcast reliable EPG data
eu: Erabili hau zure TB hornitzaileak EPG datu fidagarririk igortzen ez badu

en: Begin margin (minutes):
eu: Hasierako marjina (minutu):

en: End margin (minutes):
eu: Amaierako marjina (minutu):

en: Naming style for recordings:
eu: Grabazioetarako izenen estiloa:

en: The following substitutions work: "%year" for year (YYYY) and the following: %month, %day, %hour, %min, %sec, %channel and %title
eu: Ondoko ordezkapenak badabiltza: «%year» urterako (YYYY) eta ondokoak: %month, %day, %hour, %min, %sec, %channel eta %title

en: Action after recording finishes:
eu: Grabatzea amaitu ondoko ekintza:

en: Leave empty for no command.
eu: Utzi hutsik komandorik eza adierazteko.

en: Use ISO 8859-1 charset instead of ISO 6937:
eu: Erabili ISO 8859-1 karaktere-multzoa ISO 6937 ordez:

en: Create info files to accompany EPG recordings:
eu: Sortu informazio fitxategiak EPG grabazioekin ipintzeko:

en: Scan channels when idle to fetch fresh EPG data:
eu: Miatu kanalak lan gutxirekin dagoenean EPG datu freskoak ekartzeko:

en: Scan data last updated on %1
eu: Miaketa datuen azken eguneraketa: %1

en: Update Scan Data over Internet
eu: Eguneratu miaketa datuak Internet bidez

en: Edit Scanfile
eu: Editatu miaketa-fitxategia

en: You can add channels manually to this file before scanning for them.
eu: Fitxategi honetara kanalak eskuz gehitu ditzakezu haien bila miatzen hasi aurretik.

en: General Options
eu: Aukera orokorrak

en: Automatic Recording
eu: Grabatze automatikoa

en: Device %1
eu: %1 gailua

[ctx: @action]
en: Add new Regex
eu: Gehitu adierazpen erregular berria

en: Add another regular expression.
eu: Gehitu beste adierazpen erregular bat

[ctx: @action]
en: Remove Regex
eu: Kendu adierazpen erregularra

en: Remove checked regular expressions.
eu: Kendu markatutako adierazpen erregularrak.

en: Update Scan Data
eu: Eguneratu miaketa datuak

en: Downloading scan data
eu: Zama-jaitsi miaketa datuak

en: Scan file is becoming bigger than %1 KB.
    Aborting, as something might be wrong...
eu: Miaketa-fitxategia %1 KB baino handiago bilakatzen ari da.
    Bertan behera uzten, zerbait gaizki egon liteke eta...

en: Scan data successfully updated. %1 KB received.
    Changes take effect after you have closed
    the configuration dialog.
eu: Miaketa-datuak ongi eguneratu dira. %1 KB jaso dira.
    Aldaketak, konfiguratzeko leihoa itxi ondoren, sartzen
    dira indarrean.

en: Scan data update failed.
eu: Miaketa datuak eguneratzea huts egin du.

en: Name: %1
eu: Izena: %1

en: Move Left
eu: Eraman ezkerrera

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Move Right
eu: Eraman eskuinera

en: Device not connected.
eu: Gailua ez dago konektatuta.

en: Cable
eu: Kablea

en: Terrestrial (T2)
eu: Lurrekoa (T2)

en: Terrestrial
eu: Lurrekoa

en: Autoscan
eu: Miaketa automatikoa

en: Autoscan with 167 kHz Offsets
eu: Miaketa automatikoa 167 kHz desplazamenduekin

en: Autoscan Australia
eu: Miaketa automatikoa - Australia

en: Autoscan Italy
eu: Miaketa automatikoa - Italia

en: Autoscan Taiwan
eu: Miaketa automatikoa - Taiwan

en: Tuner timeout (ms):
eu: Sintonizadorearen denbora-muga (ms):

en: Source:
eu: Iturburua:

en: No Source
eu: Iturbururik ez

en: Name:
eu: Izena:

en: Use Higher LNBf voltage:
eu: Erabili LNBf tentsioa:

en: On some DVB devices, there's an extra control that allows to increase the 
    voltage sent to LNBf, in order to compensate for cabling loss. This tri-state
    button defaults to not use it. It may be set to:
    - normal mode (unchecked);
    - higher voltage mode (checked);
    - tristate (don't send the control).
eu: DVB gailu batzuetan, aginte osagarri bat dago kableen galera orekatzeko
    LNBf-ra bidalitako tentsioa igotzen uzten duena. Hiru-egoerako botoi honen
    lehenetsitako egoera ez erabiltzea da. Honela ezar daiteke:
    - modu arrunta (markatu gabe);
    - tentsio altuagoko modua (markatuta);
    - hiru-egoera (ez bidali agintea).

en: Configuration:
eu: Konfigurazioa:

en: DiSEqC Switch
eu: DiSEqC kommutadorea

en: USALS Rotor
eu: USALS errotorea

en: Positions Rotor
eu: Posizioen errotorea

en: Disable DiSEqC
eu: Desgaitu DiSEqC

en: LNB %1 Settings
eu: LNB %1(r)en ezarpenak

en: LNB Settings
eu: LNB ezarpenak

en: Add Satellite
eu: Gehitu satelitea

en: Satellite
eu: Satelitea

en: Position
eu: Kokalekua

en: Remove Satellite
eu: Kendu satelitea

en: Your position:
eu: Zure kokalekua:

en: Latitude:
eu: Latitudea:

en: [S -90 ... 90 N]
eu: [H -90 ... 90 I]

en: Longitude:
eu: Longitudea:

en: [W -180 ... 180 E]
eu: [M -180 ... 180 E]

en: Low frequency (KHz)
eu: Behe-maiztasuna (KHz)

en: High frequency (MHz)
eu: Goi-maiztasuna (MHz)

en: Switch frequency (MHz)
eu: Aldatu maiztasuna (MHz)

en: Low range: %1 MHz to %2 MHz
eu: Behe-tartea: %1 MHz -> %2 MHz

en: Bandstacked
eu: Banda pilaketa

en: High range: %1 MHz to %2 MHz
eu: Goi-tartea: %1 MHz -> %2 MHz

en: Detective
eu: Detektibetakoa

en: Adventure
eu: Abentura

en: Science Fiction
eu: Zientzia fikzioa

en: Comedy
eu: Komedia

en: Soap
eu: Telenobela

en: Romance
eu: Erromantzea

en: Classical
eu: Klasikoa

en: Adult
eu: Helduentzako

en: User defined
eu: Erabiltzaileak zehaztua

en: Weather
eu: Eguraldia

en: Magazine
eu: Aldizkaria

en: Documentary
eu: Dokumentala

en: Discussion
eu: Eztabaida

en: User Defined
eu: Erabiltzaileak zehaztua

en: Quiz
eu: Galde erantzunen lehiaketa

en: Variety
eu: Barietateak

en: Talk
eu: Solasaldia

en: Events
eu: Gertaerak

en: Football
eu: Futbola

en: Tennis
eu: Tenisa

en: Team
eu: Taldea

en: Athletics
eu: Atletismoa

en: Motor
eu: Motorra

en: Water
eu: Ura

en: Winter
eu: Negua

en: Equestrian
eu: Zaldiketa

en: Martial
eu: Martziala

en: Preschool
eu: Eskolaurrea

en: 06 to 14
eu: 06 -> 14

en: 10 to 16
eu: 10 -> 16

en: Educational
eu: Hezkuntza

en: Cartoons
eu: Marrazki bizidunak

en: Poprock
eu: Pop-Rocka

en: Folk
eu: Folka

en: Jazz
eu: Jazza

en: Ballet
eu: Balleta

en: Performance
eu: Emankizuna

en: Fine Arts
eu: Arte ederrak

en: Religion
eu: Erlijioa

en: Traditional
eu: Tradizionala

en: Literature
eu: Literatura

en: Cinema
eu: Zinema

en: Experimental
eu: Esperimentala

en: Press
eu: Prentsa

en: New Media
eu: Euskarri berria

en: Fashion
eu: Moda

en: Advisory
eu: Aholkularitza

en: People
eu: Jendartea

en: Nature
eu: Natura

en: Technology
eu: Teknologia

en: Medicine
eu: Medikuntza

en: Foreign
eu: Atzerrikoa

en: Social
eu: Gizarte gaia

en: Further
eu: Haratago

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Travel
eu: Bidaiatzea

en: Handicraft
eu: Eskulangintza

en: Motoring
eu: Autozaletasuna

en: Fitness
eu: Sasoian egotea

en: Cooking
eu: Sukaldaritza

en: Shopping
eu: Erosketak

en: Gardening
eu: Lorezaintza

en: Original Language
eu: Jatorrizko hizkuntza

en: Black and White
eu: Zuri-beltza

en: Unpublished
eu: Argitaratu gabea

en: Live
eu: Zuzenekoa

en: Planostereoscopic
eu: Plano estereoskopikoa

en: User Defined 1
eu: Erabiltzaileak zehaztua 1

en: User Defined 2
eu: Erabiltzaileak zehaztua 2

en: User Defined 3
eu: Erabiltzaileak zehaztua 3

en: User Defined 4
eu: Erabiltzaileak zehaztua 4

en: Undefined
eu: Zehaztu gabea

en: Movie
eu: Pelikula

en: News
eu: Albisteak

en: Show
eu: Ikuskizuna

en: Sports
eu: Kirolak

en: Children
eu: Haurrak

en: Music
eu: Musika

en: Culture
eu: Kultura

en: Education
eu: Hezkuntza

en: Leisure
eu: Aisia

en: Special
eu: Berezia

en: Reserved
eu: Erreserbatua

en: Soap opera
eu: Telenobela

en: Mini-series
eu: Telesail laburra

en: Series
eu: Telesaila

en: Reality show
eu: Errealitate ikuskizuna

en: Information
eu: Informazioa

en: Comical
eu: Komikoa

en: Erotic
eu: Erotikoa

en: Raffle, television sales, prizing
eu: Zozketa, telebistako salmenta, saritzea

en: Debate/interview
eu: Eztabaida/elkarrizketa

en: Other
eu: Bestelakoak

en: Report
eu: Berri ematea

en: Biography
eu: Biografia

en: Educative
eu: Hezigarria

en: Auditorium
eu: Auditorioa

en: Musical
eu: Musikala

en: Making of
eu: Nola egin

en: Feminine
eu: Femeninoa

en: Game show
eu: Jolas ikuskizuna

en: Country
eu: Herrialdea

en: Health
eu: Osasuna

en: Raffle
eu: Zozketa

en: Television sales
eu: Telebistako salmentak

en: Prizing
eu: Saritzea

en: Interview
eu: Elkarrizketa

en: Adult cartoon
eu: Helduentzako marrazki bizidunak

en: Interactive
eu: Elkarreragilea

en: Policy
eu: Politika

en: Genre: %1
eu: Generoa: %1

en: reserved
eu: Erreserbatua

en: all audiences
eu: publiko guztiarentzat

en: 10 years
eu: 10 urte

en: 12 years
eu: 12 urte

en: 14 years
eu: 14 urte

en: 16 years
eu: 16 urte

en: 18 years
eu: 18 urte

en: Country %1: not rated
eu: Herrialdea %1: kalifikatu gabe

en: violence /
eu: biolentzia /

en: sex /
eu: sexua /

en: drugs /
eu: drogak /

en: Country %1: rating: %2%3
eu: Herrialdea %1: klasifikazioa: %2%3

en: Country %1: rating: %2 years.
eu: Herrialdea %1: klasifikazioa: %2 urte.

[ctx: @title:window]
en: Program Guide
eu: Programen gida

en: EPG language:
eu: EPG hizkuntza:

en: Any language
eu: Edozein hizkuntza

en: Show channels with empty EPG data
eu: Erakutsi EPG datuak hutsik dituzten kanalak

[ctx: @action:inmenu tv show]
en: Record Show
eu: Grabatu programa

[ctx: @label:textbox]
en: Search:
eu: Bilatu:

[ctx: @title:column tv show]
en: Start
eu: Hasiera

[ctx: @title:column tv show]
en: Duration
eu: Iraupena

[ctx: @title:column tv show]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: @info]
en: All devices are used for recordings.
eu: Gailu guztiak grabatzeko erabiltzen dira.

[ctx: @info]
en: Didn't find a device with valid settings or access permissions are wrong.
    
    Please check the Configure Television window.
eu: Ez da aurkitu ezarpen zuzenak dituen gailurik edo atzitzeko baimenak gaizki daude.
    
    Mesedez egiaztatu Konfiguratu Telebista leihoa.

[ctx: message box]
en: No available device found.
eu: Ez da gailu erabilgarririk aurkitu.

[ctx: @title:window]
en: Recording Schedule
eu: Grabatzeko programazioa

[ctx: @action]
en: New
eu: Berria

[ctx: @title:column recording]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title:column tv show]
en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

[ctx: @title:window recording]
en: Edit Schedule Entry
eu: Editatu programazio-sarrera

[ctx: @label recording]
en: Name:
eu: Izena:

[ctx: @label tv show]
en: Channel:
eu: Kanala:

[ctx: @label tv show]
en: Start:
eu: Hasiera:

[ctx: @label tv show]
en: Duration:
eu: Iraupena:

[ctx: @label tv show]
en: End:
eu: Amaiera:

[ctx: @label recording]
en: Repeat:
eu: Errepikatu:

[ctx: @action next to 'Repeat:']
en: Never
eu: Inoiz ere ez

[ctx: @action next to 'Repeat:']
en: Daily
eu: Egunero

en: Provider
eu: Hornitzailea

en: Channels
eu: Kanalak

[ctx: remove all items from a list]
en: Clear
eu: Garbitu

en: Channel Scan
eu: Kanalen miaketa

en: Search transponders for other Networks
eu: Beste sare batzuetarako transponderrak bilatu

en: On certain networks, it is possible that some transponders are encoded on separate Network Information Tables (other NITs). This is more common on DVB-C systems. Clicking on this icon will change the scan algorithm to take those other NIT data into account. Please notice that the scan will be a lot more slow if enabled.
eu: Sare jakin batzuetan, baliteke transponder batzuk sareko informazio-taula bereizietan kodetuta egotea (beste NITetan). Ohikoagoa da hori DVB-C sistemetan. Ikono honetan klik eginez gero miaketa algoritmoa aldatuko da beste NIT horien datuak kontuan hartzeko. Kontuan izan, gaituta badago, miaketa askoz ere motelagoa izango dela.

en: Start Scan
eu: Hasi miatzen

en: Signal:
eu: Seinalea:

en: Tuned:
eu: Sintonizatuta:

en: Filter
eu: Iragazi

en: Free to air
eu: Irekian

en: Radio
eu: Irratia

en: TV
eu: TB

en: Provider:
eu: Hornitzailea:

en: Add Filtered
eu: Gehitu iragazitakoa

en: Add Selected
eu: Gehitu hautatutakoa

en: Scan Results
eu: Azterketaren emaitzak

en: Current Transponder
eu: Uneko transponderra

en: Stop Scan
eu: Gelditu miaketa

en: Program Guide
eu: Programen gida

[ctx: dialog]
en: Recording Schedule
eu: Grabatzeko programazioa

en: Instant Record
eu: Bat-bateko grabatzea

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Television...
eu: Konfiguratu telebista...

en: Search:
eu: Bilatu:

[ctx: osd]
en: Channel: %1_
eu: Kanala: %1_

[ctx: message box]
en: Kaffeine is currently recording programs.
    Do you really want to close the application?
eu: Kaffeine une honetan programak grabatzen ari da.
    Benetan itxi nahi duzu aplikazioa?

[ctx: message box]
en: Kaffeine has scheduled recordings.
    Do you really want to close the application?
eu: Kaffeine-k grabazioak programatuta ditu.
    Benetan itxi nahi duzu aplikazioa?

[ctx: osd]
en: Instant Record Started
eu: Bat-bateko grabazioa hasi da

[ctx: osd]
en: Instant Record Stopped
eu: Bat-bateko grabazioa gelditu da

[ctx: %1 is a person; %2 is their character]
en: %1 as %2
eu: %1 %2 bezala

en: Director(s)
eu: Zuzendaria(k)

en: Actor(s)
eu: Aktorea(k)

en: Writer(s)
eu: Gidoilaria(k)

en: Adapter(s)
eu: Egokitzailea(k)

en: Producer(s)
eu: Ekoizlea(k)

en: Composer(s)
eu: Konposatzailea(k)

en: Editor(s)
eu: Editorea(k)

en: Presenter(s)
eu: Aurkezlea(k)

en: Commentator(s)
eu: Iruzkingilea(k)

en: Guest(s)
eu: Gonbidatua(k)

en: rating: %1
eu: balorazioa: %1

en: Season %1
eu: Denboraldia %1

en:  Episode %1
eu:  Atala %1

en: Star rating: %1
eu: Izar balorazioa: %1

en: Date: %1
eu: Data: %1

en: Category: %1
eu: Kategoria: %1

en: Keyword: %1
eu: Gako-hitza: %1

en: language: %1
eu: hizkuntza: %1

en: Original language: %1
eu: Jatorrizko hizkuntza: %1

en: Country: %1
eu: Herrialdea: %1

en: A media player by KDE with digital TV support.
eu: Euskarri jotzaile bat, KDEk egina, TB digitalerako euskarria duena.

en: (C) 2007-2019 The Kaffeine Authors.
eu: (C) 2007-2019 Kaffeine-ren egileak.

en: Maintainer
eu: Mantentzailea

en: Previous maintainer (for versions 1.x)
eu: Aurreko mantentzailea (1.x bertsiokoa)

en: &1 Play File
eu: &1 Jo fitxategia

en: Open dialog to play a file
eu: Ireki fitxategi bat jotzeko elkarrizketa-koadroa

en: &2 Play Audio CD
eu: &2 Jo audio CDa

en: Start playing an audio CD. It assumes that the CD is already there at the CD drive
eu: Hasi audio CD bat jotzen. CDa CDaren unitatean dagoela suposatzen du

en: &3 Play Video CD
eu: &3 Jo bideo CDa

en: Start playing a Video CD. It assumes that the CD is already there at the CD drive
eu: Hasi bideo CD bat jotzen. CDa CDaren unitatean dagoela suposatzen du

en: &4 Play DVD
eu: &4 Jo DVDa

en: Start playing a DVD. It assumes that the DVD is already there at the DVD drive
eu: Hasi DVD bat jotzen. DVDa DVDaren unitatean dagoela suposatzen du

en: &5 Digital TV
eu: &5 TB digitala

en: &File
eu: &Fitxategia

[ctx: @action:inmenu]
en: Open URL...
eu: Ireki URLa...

en: Play Audio CD
eu: Jo audio CDa

en: Play Video CD
eu: Jo bideo CDa

en: Play DVD
eu: Jo DVDa

[ctx: @action:inmenu]
en: Play DVD Folder
eu: Jo DVD-karpeta

en: &Playback
eu: &Atzera-jotzea

[ctx: menu bar]
en: Play&list
eu: Jotzeko-&zerrenda

en: &Television
eu: &Telebista

en: &Settings
eu: &Ezarpenak

en: Start
eu: Hasi

en: Playback
eu: Atzera-jotzea

en: Playlist
eu: Jotzeko-zerrenda

en: Television
eu: Telebista

en: Play &File
eu: Jo &fitxategia

en: Play &Audio CD
eu: Jo &audio CDa

en: Play &Video CD
eu: Jo &bideo CDa

en: Play &DVD
eu: Jo &DVDa

en: &Watch Digital TV
eu: &Ikusi TB digitala

en: &Quit
eu: &Irten

en: Enable all debug messages. Please notice that Kaffeine also allows enabling debug messages per category, by using the environment var:
    QT_LOGGING_RULES=kaffeine.category.debug=true
    where 'category' can be:
eu: Gaitu arazketa-mezu guztiak. Kontuan izan Kaffeine-k kategoriaren araberako arazketa-mezuak gaitzeko aukera ematen duela, ingurune aldagaia erabiliz:
    QT_LOGGING_RULES=kaffeine.category.debug=true
    non «kategoria» izan daitekeen:

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
eu: Aplikazioak ireki dituen fitxategiak/URLak erabili ondoren ezabatuko dira

en: Start in full screen mode
eu: Hasi pantaila osoko moduan

en: Start in minimal mode
eu: Hasi gutxieneko pantaila moduan

en: Start with always on top
eu: Hasi beti gainean

[ctx: command line option]
en: Dump dvb data (debug option)
eu: Irauli DVBko datuak (arazketako aukera)

[ctx: command line option]
en: Play TV channel
eu: Jo TB kanala

[ctx: command line option]
en: (deprecated option)
eu: (zaharkitutako aukera)

[ctx: command line option]
en: Play last tuned TV channel
eu: Jo sintonizatutako azken TB kanala

en: Files or URLs to play
eu: Jo beharreko fitxategiak edo URLak

[ctx: @title:window]
en: Open files
eu: Ireki fitxategiak

[ctx: @title:window]
en: Open URL
eu: Ireki URL

en: Enter a URL:
eu: Sartu URL bat:

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Play
eu: Jo

en: Pause
eu: Etenaldia

en: Stop
eu: Gelditu

en: Next
eu: Hurrengoa

[ctx: 'Playback' menu]
en: Full Screen Mode
eu: Pantaila osoko modua

[ctx: 'Playback' menu]
en: Minimal Mode
eu: Gutxieneko modua

[ctx: 'Subtitle' menu]
en: Subtitle
eu: Azpidatzia

[ctx: subtitle selection entry]
en: off
eu: desaktibatuta

[ctx: 'Subtitle' menu]
en: Add subtitle file
eu: Gehitu azpidatzi fitxategia

[ctx: 'Playback' menu]
en: Audio
eu: Audioa

[ctx: 'Audio' menu]
en: Audio Device
eu: Audio gailua

[ctx: 'Playback' menu]
en: Audio Device
eu: Audio gailua

[ctx: 'Audio' menu]
en: Increase Volume
eu: Igo bolumena

[ctx: 'Audio' menu]
en: Decrease Volume
eu: Jaitsi bolumena

[ctx: 'Audio' menu]
en: Mute Volume
eu: Isilarazi bolumena

[ctx: 'Playback' menu]
en: Video
eu: Bideoa

[ctx: 'Video' menu]
en: Deinterlace
eu: Desgurutzelarkatu

[ctx: 'Deinterlace' menu]
en: disabled
eu: ezgaituta

[ctx: 'Deinterlace' menu]
en: discard
eu: baztertu

[ctx: 'Deinterlace' menu]
en: linear
eu: lineala

[ctx: 'Deinterlace' menu]
en: mean
eu: bataz-bestekoa

[ctx: 'Deinterlace' menu]
en: blend
eu: nahastu

[ctx: 'Deinterlace' menu]
en: Inverse telecine
eu: Alderantzizko telecine

[ctx: 'Video' menu]
en: Aspect Ratio
eu: Aspektu-erlazioa

[ctx: 'Aspect Ratio' menu]
en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Video size
eu: Bideoaren neurria

[ctx: Video size]
en: Automatic
eu: Automatikoa

[ctx: Video size]
en: 25%
eu: % 25

[ctx: Video size]
en: 50%
eu: % 50

[ctx: Video size]
en: 75%
eu: % 75

[ctx: Video size]
en: Original Size
eu: Jatorrizko neurria

[ctx: Video size]
en: 150%
eu: % 150

[ctx: Video size]
en: 200%
eu: % 200

[ctx: Video size]
en: 250%
eu: % 250

[ctx: Video size]
en: 300%
eu: % 300

en: Volume Slider
eu: Bolumenaren graduatzailea

[ctx: @action:inmenu]
en: Jump to Position...
eu: Jauzi ... kokalekura

[ctx: playback menu]
en: Skip
eu: Jauzi

[ctx: submenu of 'Skip']
en: Skip %1s Backward
eu: Jauzi %1s atzerantz

[ctx: submenu of 'Skip']
en: Skip %1s Forward
eu: Jauzi %1s aurrerantz

en: Seek Slider
eu: Bilatzeko graduatzailea

[ctx: dvd navigation]
en: DVD Menu
eu: DVD menua

[ctx: dvd navigation]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: dvd navigation]
en: Chapter
eu: Kapitulua

[ctx: dvd navigation]
en: Angle
eu: Angelua

en: Switch between elapsed and remaining time display
eu: Aldatu azalpena igarotako eta geratzen den denbora artean

en: Supported Media Files (*.3ga *.3gp *.3gpp *.669 *.ac3 *.aif *.aiff *.anim1 *.anim2 *.anim3 *.anim4 *.anim5 *.anim6 *.anim7 *.anim8 *.anim9 *.animj *.asf *.asx *.au *.avf *.avi *.bdm *.bdmv *.clpi *.cpi *.divx *.dv *.f4a *.f4b *.f4v *.flac *.flc *.fli *.flv *.it *.lrv *.m15 *.m2t *.m2ts *.m3u *.m3u8 *.m4a *.m4b *.m4v *.med *.mka *.mkv *.mng *.mod *.moov *.mov *.mp+ *.mp2 *.mp3 *.mp4 *.mpc *.mpe *.mpeg *.mpg *.mpga *.mpl *.mpls *.mpp *.mtm *.mts *.nsv *.oga *.ogg *.ogm *.ogv *.ogx *.opus *.pls *.qt *.qtl *.qtvr *.ra *.ram *.rax *.rm *.rmj *.rmm *.rms *.rmvb *.rmx *.rp *.rv *.rvx *.s3m *.shn *.snd *.spl *.stm *.swf *.ts *.tta *.ult *.uni *.vdr *.vlc *.vob *.voc *.wav *.wax *.webm *.wma *.wmv *.wmx *.wv *.wvp *.wvx *.xm *.xspf *.kaffeine *.iso);;All Files (*)
eu: Onartutako euskarri fitxategiak (*.3ga *.3gp *.3gpp *.669 *.ac3 *.aif *.aiff *.anim1 *.anim2 *.anim3 *.anim4 *.anim5 *.anim6 *.anim7 *.anim8 *.anim9 *.animj *.asf *.asx *.au *.avf *.avi *.bdm *.bdmv *.clpi *.cpi *.divx *.dv *.f4a *.f4b *.f4v *.flac *.flc *.fli *.flv *.it *.lrv *.m15 *.m2t *.m2ts *.m3u *.m3u8 *.m4a *.m4b *.m4v *.med *.mka *.mkv *.mng *.mod *.moov *.mov *.mp+ *.mp2 *.mp3 *.mp4 *.mpc *.mpe *.mpeg *.mpg *.mpga *.mpl *.mpls *.mpp *.mtm *.mts *.nsv *.oga *.ogg *.ogm *.ogv *.ogx *.opus *.pls *.qt *.qtl *.qtvr *.ra *.ram *.rax *.rm *.rmj *.rmm *.rms *.rmvb *.rmx *.rp *.rv *.rvx *.s3m *.shn *.snd *.spl *.stm *.swf *.ts *.tta *.ult *.uni *.vdr *.vlc *.vob *.voc *.wav *.wax *.webm *.wma *.wmv *.wmx *.wv *.wvp *.wvx *.xm *.xspf *.kaffeine *.iso);;Fitxategi guztiak (*)

[ctx: 'Playback' menu]
en: Exit Full Screen Mode
eu: Irten pantaila osoko modutik

[ctx: 'Playback' menu]
en: Exit Minimal Mode
eu: Irten gutxieneko modutik

[ctx: @title:window]
en: Open subtitle
eu: Ireki azpidatzia

en: Subtitles (*.cdg *.idx *.srt *.sub *.utf *.ass *.ssa *.aqt *.jss *.psb *.rt *.smi *.txt *.smil *.stl *.usf *.dks *.pjs *.mpl2 *.mks *.vtt *.ttml *.dfxp
eu: Azpidatziak (*.cdg *.idx *.srt *.sub *.utf *.ass *.ssa *.aqt *.jss *.psb *.rt *.smi *.txt *.smil *.stl *.usf *.dks *.pjs *.mpl2 *.mks *.vtt *.ttml *.dfxp

[ctx: osd]
en: Volume: %1%
eu: Bolumena: % %1

[ctx: osd]
en: Stopped
eu: Geldituta

[ctx: osd]
en: Mute On
eu: Isilarazita

[ctx: osd]
en: Mute Off
eu: Ozenduta

[ctx: osd message]
en: Deinterlace %1
eu: Desgurutzelarkatu %1

[ctx: osd]
en: Playing
eu: Jotzen

[ctx: osd]
en: Paused
eu: Etenaldian

[ctx: @title:window]
en: Jump to Position
eu: Jauzi kokalekura

en: Enter a position:
eu: Sartu kokaleku bat:

[ctx: playlist track]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: playlist track]
en: Artist
eu: Artista

[ctx: playlist track]
en: Album
eu: Albuma

[ctx: playlist track]
en: Track Number
eu: Pista-zenbakia

[ctx: playlist track]
en: Length
eu: Iraupena

[ctx: playlist browser]
en: Temporary Playlist
eu: Aldi baterako jotzeko-zerrenda

[ctx: playlist menu]
en: Repeat
eu: Errepikatu

[ctx: playlist menu]
en: Random
eu: Ausaz

en: Add Subtitle
eu: Gehitu azpidatzia

[ctx: @action:inmenu playlist]
en: New
eu: Berria

[ctx: rename an entry in a list]
en: Rename
eu: Berrizendatu

[ctx: playlist browser]
en: Unnamed Playlist
eu: Izenik gabeko jotzeko-zerrenda

[ctx: file filter]
en: Subtitle Files
eu: Azpidatzi-fitxategiak

[ctx: file filter]
en: *.xspf|XSPF Playlist
    *.m3u|M3U Playlist
    *.pls|PLS Playlist
eu: *.xspf|XSPF jotzeko-zerrenda
    *.m3u|M3U jotzeko-zerrenda
    *.pls|PLS jotzeko-zerrenda

[ctx: message box]
en: Please install the Qt SQLite plugin.
eu: Mesedez, instalatu Qt SQLite plugina.

[ctx: message box]
en: Cannot open the SQLite database.
eu: Ezin da ireki SQLite datu-basea.
