kaffeine - en to km translation catalogue (212 entries)

en: Cannot start mplayer process.
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​ដំណើរការ​ mplayer បាន​ឡើយ​ ។​

[ctx: @title:window]
en: Configure Kaffeine
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ Kaffeine​

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Normal Mode
km: របៀប​ធម្មតា​

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Minimal Mode
km: របៀប​តូច​បំផុត​

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Full Screen Mode
km: របៀប​ពេញ​អេក្រង់​

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Remember Last Setting
km: ចងចាំ​ការ​កំណត់​ចុង​ក្រោយ​

[ctx: @label:listbox]
en: Startup display mode:
km: ចាប់ផ្ដើម​របៀប​បង្ហាញ​ ៖

[ctx: @label:spinbox]
en: Short skip duration:
km: ថិរវេលា​រំលង​ខ្លី ៖​

[ctx: @label:spinbox]
en: Long skip duration:
km: ថិរវេលា​​រំលង​វែង ៖​

[ctx: @title:group]
en: General
km: ជា​ទូទៅ​

[ctx: @label:textbox]
en: Log messages:
km: សារ​កំណត់​ហេតុ​ ៖

[ctx: @action:button]
en: Show dmesg
km: បង្ហាញ​​ dmesg

[ctx: @title:column tv show]
en: Channel
km: ប៉ុស្តិ៍

[ctx: @title:column tv channel]
en: Number
km: លេខ​

[ctx: @action]
en: Edit
km: កែសម្រួល​

[ctx: @action]
en: Remove
km: យកចេញ​

[ctx: @info]
en: The channels will be sorted by number to allow drag and drop.
    Do you want to continue?
km: ប៉ុស្តិ៍​​នឹង​ត្រូវ​បាន​​តម្រៀប​តាម​លេខ ដើម្បី​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អូស និង​ទម្លាក់​បាន​ ។
    ​តើ​អ្នក​ចង់​បន្ត​ឬ​ទេ​ ?

en: Horizontal
km: ផ្ដេក

en: Vertical
km: បញ្ឈរ

en: Circular left
km: រង្វង់​ឆ្វេង

en: Circular right
km: រង្វង់​ស្ដាំ

[ctx: @title:window]
en: Edit Channel
km: កែសម្រួល​ប៉ុស្តិ៍​​

[ctx: @label tv channel]
en: Name:
km: ឈ្មោះ ៖​

[ctx: @label tv channel]
en: Number:
km: លេខ ៖​

[ctx: @label tv channel]
en: Source:
km: ប្រភព ៖​

en: Frequency (MHz):
km: ​ប្រេកង់ (MHz) ៖

en: Symbol rate (kS/s):
km: អត្រា​និមិត្ត​សញ្ញា (kS/s) ៖

en: Modulation:
km: លំនាំ​ឡើង​ចុះ ៖

en: FEC rate:
km: អត្រា FEC ៖

en: Polarization:
km: ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​បែក ៖

en: Roll-off:
km: Roll-off ៖

en: Bandwidth:
km: កម្រិត​បញ្ជូន ៖

en: FEC rate LP:
km: LP អត្រា​ FEC ៖

en: Transmission mode:
km: របៀប​បញ្ជូន ៖

en: Guard interval:
km: ចន្លោះ​ពេល​ការពារ ៖

en: Hierarchy:
km: តាម​ឋានានុក្រម ៖

en: Network ID:
km: លេខ​សម្គាល់​បណ្ដាញ ៖

en: Transport stream ID:
km: លេខ​សម្គាល់​ស្ទ្រីម​បញ្ជូន ៖

en: Service ID:
km: លេខ​សម្គាល់​សេវា ៖

en: Audio channel:
km: ឆានែល​អូឌីយ៉ូ ៖

en: Scrambled:
km: បាន​ច្របល់ ៖

en: PMT PID:
km: PMT PID ៖

en: Video PID:
km: PID វីដេអូ ៖

en: Subtitle PID:
km: PID ចំណង​ជើង​រង ៖

en: Teletext PID:
km: PID ប្រមូល​យក​ព័ត៌មាន​ទូរទស្សន៍ ៖

[ctx: @title:window]
en: Configure Television
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ទូរទស្សន៍

en: Recording folder:
km: ថតដែលថត ៖

en: Select Folder
km: ជ្រើស​ថត

en: Time shift folder:
km: ថត​ប្ដូរ​ពេលវេលា ៖

en: Begin margin (minutes):
km: ដើម​រឹម​​ (នាទី​​) ៖

en: End margin (minutes):
km: ចុង​​រឹម​ (នាទី​​) ៖

en: Use ISO 8859-1 charset instead of ISO 6937:
km: ប្រើ​សំណុំ​តួ​អក្សរ ISO 8859-1 ជំនួស​ឲ្យ​ ISO 6937 ៖

en: Scan data last updated on %1
km: វិភាគ​រក​ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​ចុងក្រោយ​នៅ %1

en: General Options
km: ជម្រើស​ទូទៅ

en: Device %1
km: ឧបករណ៍ %1

en: Update Scan Data
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​ទិន្នន័យ​វិភាគ​រក

en: Downloading scan data
km: ទាញ​យក​ទិន្នន័យ​វិភាគ​រក

en: Scan data update failed.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្ន​ភាព​ទិន្នន័យ​វិភាគ​​រក ។

en: Name: %1
km: ឈ្មោះ ៖ %1

en: Move Left
km: ផ្លាស់ទី​ទៅ​ឆ្វេង

en: Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: Move Right
km: ផ្លាស់​ទី​ទៅ​ស្តាំ

en: Device not connected.
km: មិន​​​​​​​​​បាន​​តភ្ជាប់​ឧបករណ៍​ ។

en: Cable
km: ខ្សែ

en: Terrestrial
km: ដែនដី

en: Autoscan
km: វិភាគ​រ​​ក​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Autoscan with 167 kHz Offsets
km: វិភាគ​រក​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ដោយ​មាន​អុហ្វសិត ១​៦​៧ គីឡូ​ហឺត

en: Autoscan Australia
km: វិភាគ​រក​អូស្ត្រាលី​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Autoscan Italy
km: វិភាគ​រក​អ៊ីតាលី​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Autoscan Taiwan
km: វិភាគ​រក​តៃវ៉ាន់​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Tuner timeout (ms):
km: អស់​ពេល​សម្រាប់​ប្រដាប់​រាវ​ប៉ុស្តិ៍ (ម.វ.) ៖

en: Source:
km: ប្រភព ៖

en: No Source
km: គ្មាន​ប្រភព

en: Name:
km: ឈ្មោះ ៖

en: Configuration:
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ ៖

en: DiSEqC Switch
km: ការ​ប្ដូរ DiSEqC

en: Positions Rotor
km: ទីតាំង Rotor

en: LNB %1 Settings
km: ការ​កំណត់ LNB %1

en: LNB Settings
km: ការ​កំណត់ LNB

en: Add Satellite
km: បន្ថែម​​ផ្កាយរណប

en: Satellite
km: ផ្កាយរណប

en: Position
km: ទីតាំង

en: Remove Satellite
km: យក​ផ្កាយរណប​ចេញ

en: Latitude:
km: រយៈទទឹង ៖

en: Longitude:
km: រយៈបណ្ដោយ ៖

en: Switch frequency (MHz)
km: ប្ដូរ​ប្រេកង់ (MHz)

[ctx: @title:window]
en: Program Guide
km: មគ្គុទ្ទេសក៍​កម្មវិធី

[ctx: @action:inmenu tv show]
en: Record Show
km: បង្ហាញ​កំណត់​ត្រា​

[ctx: @label:textbox]
en: Search:
km: ស្វែងរក ៖​

[ctx: @title:column tv show]
en: Start
km: ចាប់ផ្ដើម

[ctx: @title:column tv show]
en: Duration
km: ថិរវេលា

[ctx: @title:column tv show]
en: Title
km: ចំណង​ជើង

[ctx: @info]
en: All devices are used for recordings.
km: ឧបករណ៍​ទាំងអស់​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​កត់​ត្រា​ ។

[ctx: message box]
en: No available device found.
km: រក​មិន​ឃើញ​ឧបករណ៍​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន ។

[ctx: @title:window]
en: Recording Schedule
km: កាលវិភាគ​​ដែល​បាន​កត់ត្រា​

[ctx: @action]
en: New
km: ថ្មី​

[ctx: @title:column recording]
en: Name
km: ឈ្មោះ​

[ctx: @title:window recording]
en: Edit Schedule Entry
km: កែសម្រួល​ធាតុ​កាលវិភាគ​

[ctx: @label recording]
en: Name:
km: ឈ្មោះ ៖​

[ctx: @label tv show]
en: Channel:
km: ប៉ុស្តិ៍ ៖​

[ctx: @label tv show]
en: Start:
km: ចាប់ផ្ដើម​ ៖

[ctx: @label tv show]
en: Duration:
km: ថិរវេលា ៖​

[ctx: @label tv show]
en: End:
km: បញ្ចប់ ៖​

[ctx: @label recording]
en: Repeat:
km: ធ្វើ​ម្ដង​ទៀត ៖

[ctx: @action next to 'Repeat:']
en: Never
km: កុំ​

[ctx: @action next to 'Repeat:']
en: Daily
km: ប្រចាំ​ថ្ងៃ​

en: Provider
km: ក្រុម​ហ៊ុន​ផ្ដល់

en: Channels
km: ប៉ុស្តិ៍

[ctx: remove all items from a list]
en: Clear
km: ជម្រះ

en: Channel Scan
km: វិភាគ​រក​ប៉ុស្តិ៍

en: Start Scan
km: ចាប់​ផ្ដើម​វិភាគ​រក

en: Signal:
km: សញ្ញា ៖

en: SNR:
km: SNR ៖

en: Tuned:
km: បាន​រាវ​រក ៖

en: Filter
km: តម្រង

en: Free to air
km: ផ្សាយ​ដោយ​សេរី

en: Radio
km: វិទ្យុ

en: TV
km: ទូរទស្សន៍

en: Provider:
km: ក្រុមហ៊ុន​ផ្ដល់ ៖

en: Add Filtered
km: បន្ថែម​អ្វី​ដែល​បាន​ត្រង

en: Add Selected
km: បន្ថែម​អ្វី​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Scan Results
km: វិភាគ​រក​លទ្ធផល

en: Current Transponder
km: ឧបករណ៍​ទទួល​សញ្ញា​​បច្ចុប្បន្ន

en: Stop Scan
km: បញ្ឈប់​ការ​វិភាគ​រក

en: Program Guide
km: មគ្គុទ្ទេសក៍​កម្មវិធី

[ctx: dialog]
en: Recording Schedule
km: កាលវិភាគ​ថត

en: Instant Record
km: កំណត់​ត្រា​បន្ទាន់

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Television...
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ទូរទស្សន៍

en: Search:
km: ស្វែងរក ៖

[ctx: osd]
en: Channel: %1_
km: ប៉ុស្តិ៍ ៖ %1_

[ctx: message box]
en: Kaffeine is currently recording programs.
    Do you really want to close the application?
km: ឥឡូវ​នេះ Kaffeine កំពុង​តែ​ថត​ចម្លង​កម្មវិធី ។
    ​តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​បិទ​កម្មវិធី​នេះ​ឬ ?

[ctx: message box]
en: Kaffeine has scheduled recordings.
    Do you really want to close the application?
km: Kaffeine បាន​កំណត់​ពេល​ការ​ថត​ចម្លង​ ។
    ​តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​បិទ​កម្មវិធី​នេះ​ឬ ?

[ctx: osd]
en: Instant Record Started
km: បាន​ចាប់​ផ្ដើម​កំណត់​ត្រា​បន្ទាន់

[ctx: osd]
en: Instant Record Stopped
km: បាន​បញ្ឈប់​កំណត់​ត្រា​បន្ទាន់

en: &1 Play File
km: ឯកសារ​ចាក់​ ១

en: &2 Play Audio CD
km: ចាក់​ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ ២

en: &3 Play Video CD
km: ចាក់​ស៊ីឌី​វីដេអូ ៣

en: &4 Play DVD
km: ចាក់​ឌីវីឌី ៤

en: &5 Digital TV
km: ទូរទស្សន៍​ឌីជីថល​ ៥

en: &File
km: ឯកសារ

[ctx: @action:inmenu]
en: Open URL...
km: បើក URL

en: Play Audio CD
km: ចាក់​ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ

en: Play Video CD
km: ចាក់​ស៊ីឌី​វីដេអូ​

en: Play DVD
km: ចាក់​ឌីវីឌី

[ctx: @action:inmenu]
en: Play DVD Folder
km: ចាក់​ថត​ឌីវីឌី

en: &Playback
km: ចាក់​ឡើងវិញ

[ctx: menu bar]
en: Play&list
km: បញ្ជី​ចាក់

en: &Television
km: ទូរទស្សន៍

en: &Settings
km: ការ​កំណត់

en: Start
km: ចាប់ផ្ដើម

en: Playback
km: ចាក់​ឡើង​វិញ

en: Playlist
km: បញ្ជី​ចាក់

en: Television
km: ទូរទស្សន៍

en: Start in full screen mode
km: ចាប់​​​​ផ្ដើម​ជា​របៀប​ពេញ​អេក្រង់

[ctx: command line option]
en: Dump dvb data (debug option)
km: ទិន្នន័យ​ Dump dvb  (ជម្រើស​បំបាត់​​កំហុស)

[ctx: command line option]
en: Play TV channel
km: ចាក់​ប៉ុស្តិ៍​​ទូរទស្សន៍

[ctx: command line option]
en: (deprecated option)
km: (ជម្រើស​ដែល​បាន​បដិសេធ​)

[ctx: command line option]
en: Play last tuned TV channel
km: ចាក់​ប៉ុស្តិ៍​ទូរទស្សន៍​ដែល​បាន​រាវ​រក​លើក​​ចុងក្រោយ​

en: Files or URLs to play
km: ឯកសារ ឬ​ URLs ត្រូវ​ចាក់

[ctx: @title:window]
en: Open URL
km: បើក URL

en: Enter a URL:
km: បញ្ចូល​ URL ៖

en: Previous
km: មុន

en: Play
km: ចាក់

en: Pause
km: ផ្អាក

en: Stop
km: បញ្ឈប់

en: Next
km: បន្ទាប់

[ctx: 'Playback' menu]
en: Full Screen Mode
km: របៀប​ពេញ​អេក្រង់

[ctx: 'Playback' menu]
en: Minimal Mode
km: របៀប​តូច​បំផុត

[ctx: subtitle selection entry]
en: off
km: បិទ

[ctx: 'Playback' menu]
en: Audio
km: អូឌីយ៉ូ

[ctx: 'Audio' menu]
en: Increase Volume
km: បង្កើន​​សំឡេង

[ctx: 'Audio' menu]
en: Decrease Volume
km: បន្ថយ​សំឡេង

[ctx: 'Audio' menu]
en: Mute Volume
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ស្ងាត់

[ctx: 'Playback' menu]
en: Video
km: វីដេអូ

[ctx: 'Video' menu]
en: Deinterlace
km: មិន​ត្របាញ់​

[ctx: 'Video' menu]
en: Aspect Ratio
km: សមាមាត្រ

[ctx: 'Aspect Ratio' menu]
en: Automatic
km: ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

[ctx: 'Aspect Ratio' menu]
en: 4:3
km: ៤ ៖ ៣

[ctx: 'Aspect Ratio' menu]
en: 16:9
km: ១៦ ៖ ៩

en: Volume Slider
km: គ្រាប់​រំកិល​កម្រិត​​សំឡេង

[ctx: @action:inmenu]
en: Jump to Position...
km: លោត​ទៅ​ទី​​តាំង...

[ctx: playback menu]
en: Skip
km: រំលង

en: Seek Slider
km: គ្រាប់​រំកិល​ស្វែងរក

[ctx: dvd navigation]
en: DVD Menu
km: ម៉ឺនុយ​ឌីវីឌី

[ctx: dvd navigation]
en: Title
km: ចំណង​ជើង

[ctx: dvd navigation]
en: Chapter
km: ជំពូក

[ctx: dvd navigation]
en: Angle
km: មុំ

en: Switch between elapsed and remaining time display
km: ប្ដូរ​រវាង​ការ​បង្ហាញ​ពេលវេលា​ដែល​នៅសល់ និង​កន្លង​ផុត

[ctx: 'Playback' menu]
en: Exit Full Screen Mode
km: ចេញ​ពី​របៀប​ពេញ​អេក្រង់

[ctx: 'Playback' menu]
en: Exit Minimal Mode
km: ចេញពីរបៀបតូចបំផុត​

[ctx: osd]
en: Volume: %1%
km: កម្រិត​សំឡេង ៖ %1%

[ctx: osd]
en: Stopped
km: បាន​បញ្ឈប់

[ctx: osd]
en: Mute On
km: បើក​ស្ងាត់

[ctx: osd]
en: Mute Off
km: បិទ​ស្ងាត់

[ctx: osd]
en: Playing
km: កំពុង​ចាក់

[ctx: osd]
en: Paused
km: បាន​ផ្អាក

[ctx: @title:window]
en: Jump to Position
km: លោត​ទៅ​ទីតាំង

en: Enter a position:
km: បញ្ចូល​ទីតាំង ៖

[ctx: playlist track]
en: Title
km: ចំណង​ជើង

[ctx: playlist track]
en: Artist
km: សិល្បករ

[ctx: playlist track]
en: Album
km: អាល់ប៊ុម

[ctx: playlist track]
en: Track Number
km: លេខ​បទ

[ctx: playlist track]
en: Length
km: រយៈ​ពេល

[ctx: playlist browser]
en: Temporary Playlist
km: បញ្ជី​ចាក់​បណ្ដោះអាសន្ន​

[ctx: playlist menu]
en: Repeat
km: ធ្វើ​ម្ដង​ទៀត

[ctx: playlist menu]
en: Random
km: ចៃ​ដន្យ​

en: Add Subtitle
km: បន្ថែម​ចំណង​ជើង​រង

[ctx: rename an entry in a list]
en: Rename
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​

[ctx: playlist browser]
en: Unnamed Playlist
km: បញ្ជី​ចាក់​ដែល​គ្មាន​ឈ្មោះ

[ctx: file filter]
en: Subtitle Files
km: ឯកសារ​ចំណង​ជើង​រង

[ctx: message box]
en: Please install the Qt SQLite plugin.
km: សូម​ដំឡើង​កម្មវិធី​ជំនួយ Qt SQLite ​។

[ctx: message box]
en: Cannot open the SQLite database.
km: មិន​អាច​បើក​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ SQLite ។
