KDE 4 - en to nb translation catalogue (242 entries)

en: Cannot start mplayer process.
nb: Kan ikke starte mplayer-prosessen.

[ctx: @title:window]
en: Configure Kaffeine
nb: Sett opp Kaffeine

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Normal Mode
nb: Normalmodus

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Minimal Mode
nb: Minimal modus

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Full Screen Mode
nb: Fullskjermmodus

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Remember Last Setting
nb: Husk siste innstilling

[ctx: @label:listbox]
en: Startup display mode:
nb: Visningsmodus ved oppstart:

[ctx: @label:spinbox]
en: Short skip duration:
nb: Varighet for kort hopp:

[ctx: @label:spinbox]
en: Long skip duration:
nb: Varighet for langt hopp:

[ctx: @title:group]
en: General
nb: Generelt

[ctx: @label:textbox]
en: Log messages:
nb: Loggmeldinger:

[ctx: @action:button]
en: Show dmesg
nb: Vis dmesg

[ctx: @title:group]
en: Diagnostics
nb: Diagnose

[ctx: @title:column tv show]
en: Channel
nb: Kanal

[ctx: @title:column tv channel]
en: Number
nb: Nummer

[ctx: @action]
en: Edit
nb: Rediger

[ctx: @action]
en: Remove
nb: Fjern

[ctx: @info]
en: The channels will be sorted by number to allow drag and drop.
    Do you want to continue?
nb: Kanalene blir sortert etter nummer for at dra-og-slipp skal bli mulig.
    Vil du fortsette?

en: Horizontal
nb: Vannrett

en: Vertical
nb: Loddrett

en: Circular left
nb: Sirkulært venstre

en: Circular right
nb: Sirkulært høyre

en: Off
nb: Av

[ctx: @title:window]
en: Edit Channel
nb: Rediger kanal

[ctx: @label tv channel]
en: Name:
nb: Navn:

[ctx: @label tv channel]
en: Number:
nb: Nummer:

[ctx: @label tv channel]
en: Source:
nb: Kilde:

en: Frequency (MHz):
nb: Frekvens (MHz):

en: Modulation:
nb: Modulasjon:

en: FEC rate:
nb: FEC-rate:

en: Polarization:
nb: Polarisering:

en: Roll-off:
nb: Demping:

en: Bandwidth:
nb: Båndbredde:

en: FEC rate LP:
nb: FEC-rate LP:

en: Transmission mode:
nb: Overføringsmodus:

en: Guard interval:
nb: Guard-intervall:

en: Hierarchy:
nb: Hierarki:

en: Network ID:
nb: Nettverks-ID:

en: Transport stream ID:
nb: Transportstrøm-ID:

en: Service ID:
nb: Tjeneste-ID:

en: Audio channel:
nb: Lydkanal:

en: Scrambled:
nb: Omstokket:

en: PMT PID:
nb: PMT-PID:

en: Video PID:
nb: Video-PID:

en: Subtitle PID:
nb: Undertekst-PID:

en: Teletext PID:
nb: Teletekst-PID

[ctx: @title:window]
en: Configure Television
nb: Sett opp fjernsyn

en: Recording folder:
nb: Opptaksmappe::

en: Select Folder
nb: Velg mappe

en: Time shift folder:
nb: Utsettelsesmappe:

en: Begin margin (minutes):
nb: Startmarg (minutter):

en: End margin (minutes):
nb: Sluttmarg (minutter):

en: Use ISO 8859-1 charset instead of ISO 6937:
nb: Bruk tegnsettet ISO 8859-1 i stedet for ISO 6937:

en: Scan data last updated on %1
nb: Skannedata sist oppdatert %1

en: General Options
nb: Generelle valg

en: Device %1
nb: Enhet: %1

en: Update Scan Data
nb: Oppdater skannedata

en: Downloading scan data
nb: Laster ned skannedata

en: Scan data update failed.
nb: Feil ved oppdatering av skannedata.

en: Name: %1
nb: Navn: %1

en: Move Left
nb: Gå til venstre

en: Reset
nb: Tilbakestill

en: Move Right
nb: Gå til høyre

en: Device not connected.
nb: Enhet ikke tilkoblet.

en: Cable
nb: Kabel

en: Terrestrial
nb: Bakkesending

en: Autoscan
nb: Autoskann

en: Autoscan with 167 kHz Offsets
nb: Autoskann med 167 kHz forskyvninger

en: Autoscan Australia
nb: Autoskann Australia

en: Autoscan Italy
nb: Autoskann Italia

en: Autoscan Taiwan
nb: Autoskann Taiwan

en: Atsc
nb: ATSC

en: Tuner timeout (ms):
nb: Tidsavbrudd (ms):

en: Source:
nb: Kilde:

en: No Source
nb: Ingen kilde

en: Name:
nb: Navn:

en: Configuration:
nb: Oppsett:

en: DiSEqC Switch
nb: DiSEqC av/på

en: USALS Rotor
nb: USALS rotor

en: Positions Rotor
nb: Posisjonsrotor

en: LNB %1 Settings
nb: LNB %1-innstillinger

en: LNB Settings
nb: LNB-innstillinger

en: Add Satellite
nb: Legg til satelitt

en: Satellite
nb: Satelitt

en: Position
nb: Posisjon

en: Remove Satellite
nb: Fjern satelitt

en: Latitude:
nb: Bredde:

en: [S -90 ... 90 N]
nb: [S -90 … 90 N]

en: Longitude:
nb: Lengde:

en: [W -180 ... 180 E]
nb: [W -180 … 180 E]

en: Switch frequency (MHz)
nb: Bytt frekvens (MHz)

en: Comedy
nb: Humor

en: Classical
nb: Klassisk

en: Weather
nb: Været

en: Magazine
nb: Blad

en: User Defined
nb: Selvvalgt

en: Quiz
nb: Spørrelek

en: Events
nb: Hendelser

en: Water
nb: Vann

en: Folk
nb: Folkemusikk

en: Performance
nb: Ytelse

en: Cinema
nb: Kino

en: Experimental
nb: Eksperimentell

en: Press
nb: Trykk

en: Advisory
nb: Rådgivende merknad

en: People
nb: Personer

en: Nature
nb: Natur

en: Language
nb: Språk

en: Travel
nb: Reise

en: Fitness
nb: Trening

en: Original Language
nb: Originalens språk

en: Unpublished
nb: Upublisert

en: Movie
nb: Film

en: Show
nb: Vis

en: Sports
nb: Sport

en: Children
nb: Barn

en: Music
nb: Musikk

en: Culture
nb: Kultur

en: Information
nb: Informasjon

en: Report
nb: Rapport

en: Musical
nb: Musikal

en: Feminine
nb: Femininum

en: Country
nb: Land

en: Interactive
nb: Interaktiv

[ctx: @title:window]
en: Program Guide
nb: Programliste

en: Any language
nb: Alle språk

[ctx: @action:inmenu tv show]
en: Record Show
nb: Ta opp programmet

[ctx: @label:textbox]
en: Search:
nb: Søk:

[ctx: @title:column tv show]
en: Duration
nb: Varighet

[ctx: @title:column tv show]
en: Title
nb: Tittel

[ctx: @info]
en: All devices are used for recordings.
nb: Alle enheter brukes til opptak.

[ctx: message box]
en: No available device found.
nb: Fant ingen tilgjengelig enhet.

[ctx: @title:window]
en: Recording Schedule
nb: Timeplan for opptak

[ctx: @action]
en: New
nb: Ny

[ctx: @title:column recording]
en: Name
nb: Navn

[ctx: @title:window recording]
en: Edit Schedule Entry
nb: Rediger tidsplanoppføring

[ctx: @label recording]
en: Name:
nb: Navn:

[ctx: @label tv show]
en: Channel:
nb: Kanal:

[ctx: @label tv show]
en: Duration:
nb: Varighet:

[ctx: @label tv show]
en: End:
nb: Slutt:

[ctx: @label recording]
en: Repeat:
nb: Gjenta:

[ctx: @action next to 'Repeat:']
en: Never
nb: Aldri

[ctx: @action next to 'Repeat:']
en: Daily
nb: Daglig

en: Provider
nb: Leverandør

en: Channels
nb: Kanaler

[ctx: remove all items from a list]
en: Clear
nb: Tøm

en: Channel Scan
nb: Kanalskanning

en: Start Scan
nb: Start skanning

en: Tuned:
nb: Innstillt:

en: Free to air
nb: Fri til luft

en: Provider:
nb: Leverandør:

en: Add Filtered
nb: Legg til filtrert

en: Add Selected
nb: Legg til utvalgte

en: Scan Results
nb: Skanneresultater

en: Current Transponder
nb: Gjeldende transponder

en: Stop Scan
nb: Stopp skann

en: Program Guide
nb: Programliste

[ctx: dialog]
en: Recording Schedule
nb: Timeplan for opptak

en: Instant Record
nb: Øyeblikksopptak

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Television...
nb: Sett opp fjernsyn …

en: Search:
nb: Søk:

[ctx: osd]
en: Channel: %1_
nb: Kanal: %1_

[ctx: message box]
en: Kaffeine is currently recording programs.
    Do you really want to close the application?
nb: Kaffeine holder på med programopptak.
    Er du sikker på at du vil lukke programmet?

[ctx: message box]
en: Kaffeine has scheduled recordings.
    Do you really want to close the application?
nb: Kaffeine har programopptak på planen.
    Er du sikker på at du vil lukke programmet?

[ctx: osd]
en: Instant Record Started
nb: Øyeblikksopptak startet

[ctx: osd]
en: Instant Record Stopped
nb: Øyeblikksopptak stoppet

en: &1 Play File
nb: &1 Spill av fil

en: &2 Play Audio CD
nb: &2 Spill lyd-CD

en: &3 Play Video CD
nb: &3 Spill video-CD

en: &4 Play DVD
nb: &4 Spill DVD

en: &5 Digital TV
nb: &5 Digital-TV

en: &File
nb: &Fil

[ctx: @action:inmenu]
en: Open URL...
nb: Åpne URL …

en: Play Audio CD
nb: Spill lyd-CD

en: Play Video CD
nb: Spill video-CD

en: Play DVD
nb: Spill DVD

[ctx: @action:inmenu]
en: Play DVD Folder
nb: Spill DVD-mappe

en: &Playback
nb: Avs&pilling

[ctx: menu bar]
en: Play&list
nb: Spi&lleliste

en: &Television
nb: &Fjernsyn

en: &Settings
nb: &Innstillinger

en: Playback
nb: Avspilling

en: Playlist
nb: Spilleliste

en: Television
nb: Fjernsyn

en: &Quit
nb: &Avslutt

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
nb: Filene/URL-ene som er åpnet i programmet vil bli slettet etter bruk

en: Start in full screen mode
nb: Start med fullskjerm

[ctx: command line option]
en: Dump dvb data (debug option)
nb: Dump dvb-data (feilsøkingsvalg)

[ctx: command line option]
en: Play TV channel
nb: Spill TV-kanal

[ctx: command line option]
en: (deprecated option)
nb: (frarådet valg)

[ctx: command line option]
en: Play last tuned TV channel
nb: Spill sist innstilte TV-kanal

en: Files or URLs to play
nb: Filer eller URL-er som skal spilles

[ctx: @title:window]
en: Open URL
nb: Åpne URL

en: Enter a URL:
nb: Skriv inn en nettadresse:

en: Previous
nb: Forrige

en: Play
nb: Spill

en: Stop
nb: Stopp

en: Next
nb: Neste

[ctx: 'Playback' menu]
en: Full Screen Mode
nb: Fullskjermmodus

[ctx: 'Playback' menu]
en: Minimal Mode
nb: Minimal modus

[ctx: subtitle selection entry]
en: off
nb: av

[ctx: 'Playback' menu]
en: Audio
nb: Lyd

[ctx: 'Audio' menu]
en: Increase Volume
nb: Øk lydstyrke

[ctx: 'Audio' menu]
en: Decrease Volume
nb: Minsk lydstyrke

[ctx: 'Audio' menu]
en: Mute Volume
nb: Demp lyd

[ctx: 'Video' menu]
en: Deinterlace
nb: Linjedobler

[ctx: 'Video' menu]
en: Aspect Ratio
nb: Bredde/høyde-forhold

[ctx: 'Aspect Ratio' menu]
en: Automatic
nb: Automatisk

en: Volume Slider
nb: Lydstyrke-glidebryter

[ctx: @action:inmenu]
en: Jump to Position...
nb: Hopp til posisjon …

[ctx: playback menu]
en: Skip
nb: Hopp over

[ctx: submenu of 'Skip']
en: Skip %1s Backward
nb: Hopp %1s bakover

[ctx: submenu of 'Skip']
en: Skip %1s Forward
nb: Hopp %1s forover

en: Seek Slider
nb: Søkeglider

[ctx: dvd navigation]
en: DVD Menu
nb: DVD-meny

[ctx: dvd navigation]
en: Title
nb: Tittel

[ctx: dvd navigation]
en: Chapter
nb: Kapittel

[ctx: dvd navigation]
en: Angle
nb: Vinkel

en: Switch between elapsed and remaining time display
nb: Bytt mellom å vise forløpt og gjenstående tid

[ctx: 'Playback' menu]
en: Exit Full Screen Mode
nb: Avslutt fullskjermmodus

[ctx: 'Playback' menu]
en: Exit Minimal Mode
nb: Avslutt minimal modus

[ctx: osd]
en: Volume: %1%
nb: Lydstyrke: %1%

[ctx: osd]
en: Stopped
nb: Stoppet

[ctx: osd]
en: Mute On
nb: Demping på

[ctx: osd]
en: Mute Off
nb: Demping av

[ctx: osd]
en: Playing
nb: Spiller av

[ctx: osd]
en: Paused
nb: Pause

[ctx: @title:window]
en: Jump to Position
nb: Hopp til posisjon

en: Enter a position:
nb: Oppgi en posisjon:

[ctx: playlist track]
en: Title
nb: Tittel

[ctx: playlist track]
en: Track Number
nb: Spornummer

[ctx: playlist track]
en: Length
nb: Lengde

[ctx: playlist browser]
en: Temporary Playlist
nb: Midlertidig spilleliste

[ctx: playlist menu]
en: Repeat
nb: Gjenta

[ctx: playlist menu]
en: Random
nb: Tilfeldig

en: Add Subtitle
nb: Legg til undertekst

[ctx: rename an entry in a list]
en: Rename
nb: Gi nytt navn

[ctx: playlist browser]
en: Unnamed Playlist
nb: Spilleliste uten navn

[ctx: file filter]
en: Subtitle Files
nb: Undertekst-filer

[ctx: file filter]
en: *.xspf|XSPF Playlist
    *.m3u|M3U Playlist
    *.pls|PLS Playlist
nb: *.xspf|XSPF-spilleliste
    *.m3u|M3U-spilleliste
    *.pls|PLS-spilleliste

[ctx: message box]
en: Please install the Qt SQLite plugin.
nb: Installer SQLite-programtillegget for Qt.

[ctx: message box]
en: Cannot open the SQLite database.
nb: Kan ikke åpne SQLite-databasen.
