kaffeine - en to pl translation catalogue (447 entries)

en: Cannot start mplayer process.
pl: Nie można rozpocząć procesu mplayer.

en: Subtitle %1
pl: Napisy %1

en: CD track %1
pl: Ścieżka CD  %1

[ctx: @title:window]
en: Configure Kaffeine
pl: Ustawienia Kaffeine

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Normal Mode
pl: Tryb normalny

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Minimal Mode
pl: Tryb zminimalizowany

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Full Screen Mode
pl: Tryb pełnoekranowy

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Remember Last Setting
pl: Zapamiętaj ostatnie ustawienie

[ctx: @label:listbox]
en: Startup display mode:
pl: Początkowy tryb wyświetlania:

[ctx: @label:spinbox]
en: Short skip duration:
pl: Czas trwania krótkiego skoku:

[ctx: @label:spinbox]
en: Long skip duration:
pl: Czas trwania długiego skoku:

[ctx: @title:group]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: @label:textbox]
en: Log messages:
pl: Komunikaty dziennika:

[ctx: @action:button]
en: Show dmesg
pl: Pokaż dmesg

[ctx: @title:group]
en: Diagnostics
pl: Diagnostyka

[ctx: @label:textbox]
en: LibVLC arguments:
pl: Argumenty LibVLC:

[ctx: @label:textbox]
en: NOTE: Kaffeine should be restarted for the new arguments to take effect
pl: UWAGA: Należy uruchomić Kaffeine ponownie, aby nowe argumenty odniosły skutek

[ctx: @title:column tv show]
en: Channel
pl: Kanał

[ctx: @title:column tv channel]
en: Number
pl: Numer

[ctx: @action]
en: Edit
pl: Edycja

[ctx: @action]
en: Remove
pl: Usuń

[ctx: @info]
en: The channels will be sorted by number to allow drag and drop.
    Do you want to continue?
pl: Kanały zostaną posortowane według numeru, aby pozwolić na działanie przeciągnij i upuść.
    Czy chcesz kontynuować?

en: Horizontal
pl: Poziomy

en: Vertical
pl: Pionowy

en: Circular left
pl: Zaokrąglony lewy

en: Circular right
pl: Zaokrąglony prawy

en: Off
pl: Wył.

[ctx: @title:window]
en: Edit Channel
pl: Edytuj kanał

[ctx: @label tv channel]
en: Name:
pl: Nazwa:

[ctx: @label tv channel]
en: Number:
pl: Numer:

[ctx: @label tv channel]
en: Source:
pl: Źródło:

en: Frequency (MHz):
pl: Częstotliwość (MHz):

en: Symbol rate (kS/s):
pl: Symboliczna szybkość (kS/s):

en: Modulation:
pl: Modulacja:

en: FEC rate:
pl: Szybkość FEC:

en: Polarization:
pl: Polaryzacja:

en: Roll-off:
pl: Poszerzenie pasma:

en: Bandwidth:
pl: Szerokość pasma:

en: FEC rate LP:
pl: Szybkość FEC LP:

en: Transmission mode:
pl: Tryb transmisji:

en: Guard interval:
pl: Częstotliwość przerw:

en: Hierarchy:
pl: Hierarchia:

en: PLP (stream ID):
pl: PLP (ID strumienia):

en: Partial reception:
pl: Częściowy odbiór:

en: Sound broadcasting:
pl: Nadawanie dźwięku:

en: SB channel ID:
pl: ID kanału SB:

en: SB index:
pl: Indeks SB:

en: SB count:
pl: Licznik SB:

en: Layer A Modulation:
pl: Modulacja Warstwy A:

en: Layer A FEC rate:
pl: Szybkość FEC Warstwy A:

en: Layer A segments:
pl: Odcinki Warstwy A:

en: Layer A interleaving:
pl: Przeplatanie Warstwy A:

en: Layer B Modulation:
pl: Modulacja Warstwy B:

en: Layer B FEC rate:
pl: Szybkość FEC Warstwy B:

en: Layer B segments:
pl: Odcinki Warstwy B:

en: Layer B interleaving:
pl: Przeplatanie Warstwy B:

en: Layer C Modulation:
pl: Modulacja Warstwy C:

en: Layer C FEC rate:
pl: Szybkość FEC Warstwy C:

en: Layer C segments:
pl: Odcinki Warstwy C:

en: Layer C interleaving:
pl: Przeplatanie Warstwy C:

en: Network ID:
pl: Identyfikator sieci:

en: Transport stream ID:
pl: Identyfikator strumienia transportu:

en: Service ID:
pl: Identyfikator usługi:

en: Audio channel:
pl: Kanał dźwiekowe:

en: Scrambled:
pl: Zaszyfrowany:

en: PMT PID:
pl: PID PMT:

en: Video PID:
pl: PID wideo:

en: Subtitle PID:
pl: PID napisów:

en: Teletext PID:
pl: PID teletekstu:

[ctx: @title:window]
en: Configure Television
pl: Ustawienia telewizji

en: Recording folder:
pl: Katalog nagrań:

en: Select Folder
pl: Wybierz katalog

en: Time shift folder:
pl: Katalog przesunięcia czasu:

en: xmltv file name (optional):
pl: nazwa pliku xmltv (niewymagana):

en: Add optional file to allow reading EPG data from xmltv files
pl: Dodaj niewymagany plik, aby umożliwić odczytywanie danych EPG z plików xmltv

en: Disable parsing EPG data from MPEG-TS tables:
pl: Wyłącz przetwarzanie danych EPG z tabel MPEG-TS:

en: Use this if your TV provider doesn't broadcast reliable EPG data
pl: Użyj tego, gdy twój dostawca TV nie rozgłasza danych EPG, na których można polegać

en: Begin margin (minutes):
pl: Margines początku (minuty):

en: End margin (minutes):
pl: Margines końca (minuty):

en: Naming style for recordings:
pl: Nazewnictwo dla nagrań:

en: The following substitutions work: "%year" for year (YYYY) and the following: %month, %day, %hour, %min, %sec, %channel and %title
pl: Istnieje możliwość stosowania następującego pola zastępczego: "%year" dla roku (RRRR) oraz takich jak: %month, %day, %hour, %min, %sec, %channel oraz %title

en: Action after recording finishes:
pl: Czynność po ukończeniu nagrywania:

en: Leave empty for no command.
pl: Pozostaw pustym dla bezczynności.

en: Use ISO 8859-1 charset instead of ISO 6937:
pl: Użyj zestawu znaków ISO 8859-1 zamiast ISO 6937:

en: Create info files to accompany EPG recordings:
pl: Utwórz pliki informacyjne przyboczne dla nagrań EPG:

en: Scan channels when idle to fetch fresh EPG data:
pl: Przeszukaj kanały przy bezczynności, aby pobrać świeże dane EPG:

en: Scan data last updated on %1
pl: Dane przeszukiwania uaktualniono dnia %1

en: Update Scan Data over Internet
pl: Uaktualnij dane przeszukiwania przez internet

en: Edit Scanfile
pl: Edytuj plik przeszukiwania

en: You can add channels manually to this file before scanning for them.
pl: Przed wyszukaniem kanałów możesz dodać je ręcznie do tego pliku.

en: General Options
pl: Opcje ogólne

en: Automatic Recording
pl: Samoczynne nagrywanie

en: Device %1
pl: Urządzenie %1

[ctx: @action]
en: Add new Regex
pl: Dodaj nowe wyrażenie regularne

en: Add another regular expression.
pl: Dodaj kolejne wyrażenie regularne.

[ctx: @action]
en: Remove Regex
pl: Usuń wyrażenie regularne

en: Remove checked regular expressions.
pl: Usuń wybrane wyrażenie regularne.

en: Update Scan Data
pl: Uaktualnij dane przeszukiwania

en: Downloading scan data
pl: Pobieranie danych przeszukiwania

en: Scan file is becoming bigger than %1 KB.
    Aborting, as something might be wrong...
pl: Plik przeszukiwania staje się większy niż %1 KB.
    Przerwano, bo coś mogło pójść nie tak...

en: Scan data successfully updated. %1 KB received.
    Changes take effect after you have closed
    the configuration dialog.
pl: Pomyślnie uaktualniono dane przeszukiwania. Pobrano %1 KB.
    Zmiany odniosą skutek po zamknięciu
    okna ustawień.

en: Scan data update failed.
pl: Nie udało się uaktualnić danych przeszukiwania.

en: Name: %1
pl: Nazwa: %1

en: Move Left
pl: Przesuń w lewo

en: Reset
pl: Wyzeruj

en: Move Right
pl: Przesuń w prawo

en: Device not connected.
pl: Urządzenie nie jest podłączone.

en: Cable
pl: Kabel

en: Terrestrial (T2)
pl: Naziemny (T2)

en: Terrestrial
pl: Naziemny

en: Autoscan
pl: Automatyczne przeszukiwanie

en: Autoscan with 167 kHz Offsets
pl: Automatyczne przeszukiwanie z przesunięciami 167 kHz

en: Autoscan Australia
pl: Automatyczne przeszukiwanie Australii

en: Autoscan Italy
pl: Automatyczne przeszukiwanie Włoch

en: Autoscan Taiwan
pl: Automatyczne przeszukiwanie Tajwanu

en: Tuner timeout (ms):
pl: Limit czasu tunera (ms)

en: Source:
pl: Źródło:

en: No Source
pl: Brak źródła

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Use Higher LNBf voltage:
pl: Użyj wyższego napięcia LNBf:

en: On some DVB devices, there's an extra control that allows to increase the 
    voltage sent to LNBf, in order to compensate for cabling loss. This tri-state
    button defaults to not use it. It may be set to:
    - normal mode (unchecked);
    - higher voltage mode (checked);
    - tristate (don't send the control).
pl: Na niektórych urządzeniach DVB, istnieje dodatkowe pokrętło, które umożliwia zwiększenie 
    napięcia wysyłanego do LNBf tak, aby skompensować straty na kablu. Ten trójstanowy
    przycisk domyślnie nie wykorzystuje tego. Mozna go ustawić na :
    - tryb normalny (niezaznaczony);
    - tryb wyższego napięcia (zaznaczony);
    - trójstan (nie wysyłaj sterowania).

en: Configuration:
pl: Ustawienia:

en: DiSEqC Switch
pl: Przełącznik DiSEqC

en: USALS Rotor
pl: Obrotnica USALS

en: Positions Rotor
pl: Obrotnica satelitarna

en: Disable DiSEqC
pl: Wyłącz DiSEqC

en: LNB %1 Settings
pl: Ustawienia LNB %1

en: LNB Settings
pl: Ustawienia LNB

en: Add Satellite
pl: Dodaj satelitę

en: Satellite
pl: Satelita

en: Position
pl: Położenie

en: Remove Satellite
pl: Usuń satelitę

en: Your position:
pl: Twoje położenie:

en: Latitude:
pl: Szerokość geograficzna:

en: Longitude:
pl: Długość geograficzna:

en: Low frequency (KHz)
pl: Niska częstotliwość (MHz)

en: High frequency (MHz)
pl: Wysoka częstotliwość (MHz)

en: Switch frequency (MHz)
pl: Przełącz częstotliwość (MHz)

en: Low range: %1 MHz to %2 MHz
pl: Niski zakres: %1 MHz do %2 MHz

en: Bandstacked
pl: Zbite pasma

en: High range: %1 MHz to %2 MHz
pl: Wysoki zakres: %1 MHz do %2 MHz

en: Detective
pl: Detektywistyczne

en: Adventure
pl: Przygodowe

en: Comedy
pl: Komediowe

en: Soap
pl: Opery mydlane

en: Romance
pl: Romanse

en: Classical
pl: Klasyczne

en: Adult
pl: Da dorosłych

en: User defined
pl: Użytkownika

en: Weather
pl: Pogodowe

en: Magazine
pl: Magazyny

en: Documentary
pl: Dokumentalne

en: Discussion
pl: Dyskusje

en: User Defined
pl: Użytkownika

en: Quiz
pl: Quizy

en: Variety
pl: Rozmaitości

en: Talk
pl: Rozmowy

en: Events
pl: Wydarzenia

en: Football
pl: Piłka nożna

en: Team
pl: Zespołowe

en: Athletics
pl: Atletyka

en: Motor
pl: Motorowe

en: Water
pl: Wodne

en: Winter
pl: Zimowe

en: Equestrian
pl: Jeździedztwo

en: Martial
pl: Wojenne

en: Preschool
pl: Przedszkolne

en: 06 to 14
pl: 06 do 14

en: 10 to 16
pl: 10 do 16

en: Educational
pl: Edukacyjne

en: Cartoons
pl: Kreskówki

en: Ballet
pl: Balet

en: Performance
pl: Wydajność

en: Fine Arts
pl: Sztuki plastyczne

en: Religion
pl: Religijne

en: Traditional
pl: Tradycyjne

en: Literature
pl: Literaturowe

en: Cinema
pl: Kino

en: Experimental
pl: Eksperymentalne

en: Press
pl: Naciśnij

en: New Media
pl: Nowe media

en: Fashion
pl: Modowe

en: Advisory
pl: Doradcze

en: People
pl: Ludzie

en: Nature
pl: Natura

en: Technology
pl: Technologiczne

en: Medicine
pl: Medyczne

en: Foreign
pl: Zagraniczne

en: Social
pl: Społecznościowe

en: Further
pl: Dalsze

en: Language
pl: Językowe

en: Travel
pl: Podróżnicze

en: Handicraft
pl: Rękodzieło

en: Motoring
pl: Motorowe

en: Cooking
pl: Kucharskie

en: Shopping
pl: Zakupowe

en: Gardening
pl: Ogrodnicze

en: Original Language
pl: Język źródła

en: Black and White
pl: Czarno-białe

en: Unpublished
pl: Nieopublikowane

en: Live
pl: Na żywo

en: Planostereoscopic
pl: Planostereoskopowe

en: User Defined 1
pl: Użytkownika 1

en: User Defined 2
pl: Użytkownika 2

en: User Defined 3
pl: Użytkownika 3

en: User Defined 4
pl: Użytkownika 4

en: Undefined
pl: Nieokreślone

en: Movie
pl: Film

en: News
pl: Wiadomości

en: Show
pl: Pokazy

en: Sports
pl: Sportowe

en: Children
pl: Dla dzieci

en: Music
pl: Muzyczne

en: Culture
pl: Kulturowe

en: Education
pl: Edukacyjne

en: Leisure
pl: Czas wolny

en: Special
pl: Specjalne

en: Reserved
pl: Zarezerwowane

en: Soap opera
pl: Opera mydlana

en: Mini-series
pl: Mini serie

en: Series
pl: Serie

en: Information
pl: Informacje

en: Comical
pl: Komiczne

en: Erotic
pl: Erotyczne

en: Raffle, television sales, prizing
pl: Loterie, sprzedaże telewizyjne, nagrody

en: Debate/interview
pl: Debaty/wywiady

en: Other
pl: Inne

en: Report
pl: Sprawozdania

en: Biography
pl: Biografie

en: Educative
pl: Edukacyjne

en: Auditorium
pl: Audytorium

en: Musical
pl: Muzyczne

en: Making of
pl: Z planu tworzenia

en: Feminine
pl: Żeński

en: Game show
pl: Gry

en: Country
pl: Kraj

en: Health
pl: Zdrowie

en: Raffle
pl: Loterie

en: Television sales
pl: Sprzedaże telewizyjne

en: Prizing
pl: Nagrody

en: Interview
pl: Wywiady

en: Adult cartoon
pl: Kreskówki dla dorosłych

en: Interactive
pl: Interaktywne

en: Policy
pl: Zasady

en: Genre: %1
pl: Gatunek: %1

en: reserved
pl: zarezerwowane

en: all audiences
pl: wszyscy odbiorcy

en: 10 years
pl: 10 lat

en: 12 years
pl: 12 lat

en: 14 years
pl: 14 lat

en: 16 years
pl: 16 lat

en: 18 years
pl: 18 lat

en: Country %1: not rated
pl: Kraj %1: bez oceny

en: violence /
pl: przemoc /

en: sex /
pl: seks /

en: drugs /
pl: narkotyki /

en: Country %1: rating: %2%3
pl: Kraj %1: ocena: %2%3

en: Country %1: rating: %2 years.
pl: Kraj %1: ocena: %2 lata.

[ctx: @title:window]
en: Program Guide
pl: Przewodnik po programach

en: EPG language:
pl: Język EPG:

en: Any language
pl: Dowolny język

en: Show channels with empty EPG data
pl: Pokaż kanały z pustymi danymi EPG

[ctx: @action:inmenu tv show]
en: Record Show
pl: Nagraj program

[ctx: @label:textbox]
en: Search:
pl: Znajdź:

[ctx: @title:column tv show]
en: Start
pl: Początek

[ctx: @title:column tv show]
en: Duration
pl: Czas trwania

[ctx: @title:column tv show]
en: Title
pl: Tytuł

[ctx: @info]
en: All devices are used for recordings.
pl: Wszystkie urządzenia są używane do nagrań.

[ctx: @info]
en: Didn't find a device with valid settings or access permissions are wrong.
    
    Please check the Configure Television window.
pl: Nie znaleziono urządzenia o poprawnych ustawieniach lub uprawnienia dostępu są złe.
    
    Sprawdź okno Ustawienia Telewizji.

[ctx: message box]
en: No available device found.
pl: Nie znaleziono odpowiedniego urządzenia.

[ctx: @title:window]
en: Recording Schedule
pl: Harmonogram nagrywania

[ctx: @action]
en: New
pl: Nowy

[ctx: @title:column recording]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @title:column tv show]
en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

[ctx: @title:window recording]
en: Edit Schedule Entry
pl: Edytuj wpis harmonogramu

[ctx: @label recording]
en: Name:
pl: Nazwa:

[ctx: @label tv show]
en: Channel:
pl: Kanał:

[ctx: @label tv show]
en: Start:
pl: Początek:

[ctx: @label tv show]
en: Duration:
pl: Czas trwania:

[ctx: @label tv show]
en: End:
pl: Koniec:

[ctx: @label recording]
en: Repeat:
pl: Powtórz:

[ctx: @action next to 'Repeat:']
en: Never
pl: Nigdy

[ctx: @action next to 'Repeat:']
en: Daily
pl: Codziennie

en: Provider
pl: Dostawca

en: Channels
pl: Kanały

[ctx: remove all items from a list]
en: Clear
pl: Wyczyść

en: Channel Scan
pl: Przeszukiwanie kanałów

en: Search transponders for other Networks
pl: Wyszukaj transponderów innych sieci

en: On certain networks, it is possible that some transponders are encoded on separate Network Information Tables (other NITs). This is more common on DVB-C systems. Clicking on this icon will change the scan algorithm to take those other NIT data into account. Please notice that the scan will be a lot more slow if enabled.
pl: Na niektórych sieciach jest możliwe, że pewne transpondery są zakodowane w osobnych Tabelach Informacji o Sieci (inny NIT). Jest to bardziej powszechne na systemach DVB-C. Naciśnięcie na tę ikonę zmieni algorytm przeszukiwania, tak aby uwzględnić te dane NIT. Weź pod uwagę, że przeszukiwanie stanie się znacznie wolniejsze po tym.

en: Start Scan
pl: Rozpocznij przeszukiwanie

en: Signal:
pl: Sygnał:

en: Tuned:
pl: Dostrojony:

en: Filter
pl: Filtr

en: TV
pl: Telewizja

en: Provider:
pl: Dostawca:

en: Add Filtered
pl: Dodaj filtrowany

en: Add Selected
pl: Dodaj wybrany

en: Scan Results
pl: Wyniki przeszukiwania

en: Current Transponder
pl: Bieżący transponder

en: Stop Scan
pl: Zatrzymaj przeszukiwanie

en: Program Guide
pl: Przewodnik po programach

[ctx: dialog]
en: Recording Schedule
pl: Planowanie nagrywania

en: Instant Record
pl: Nagrywanie błyskawiczne

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Television...
pl: Ustawienia telewizji...

en: Search:
pl: Znajdź:

[ctx: osd]
en: Channel: %1_
pl: Kanał: %1_

[ctx: message box]
en: Kaffeine is currently recording programs.
    Do you really want to close the application?
pl: Kaffeine obecnie nagrywa programy.
    Czy na pewno chcesz zamknąć program?

[ctx: message box]
en: Kaffeine has scheduled recordings.
    Do you really want to close the application?
pl: Kaffeine ma zaplanowane nagrania.
    Czy na pewno chcesz zamknąć program?

[ctx: osd]
en: Instant Record Started
pl: Rozpoczęto nagrywanie błyskawiczne

[ctx: osd]
en: Instant Record Stopped
pl: Zatrzymano nagrywanie błyskawiczne

[ctx: %1 is a person; %2 is their character]
en: %1 as %2
pl: %1 jako %2

en: Director(s)
pl: Reżyser(owie)

en: Actor(s)
pl: Aktor(zy)

en: Writer(s)
pl: Scenarzy(sta|ści)

en: Adapter(s)
pl: Adapter(zy)

en: Producer(s)
pl: Producen(t|ci)

en: Composer(s)
pl: Kompozytor(zy)

en: Editor(s)
pl: Edytor(zy)

en: Presenter(s)
pl: Prezenter(zy)

en: Commentator(s)
pl: Komentator(zy)

en: Guest(s)
pl: Goś(ć|cie)

en: rating: %1
pl: ocena: %1

en: Season %1
pl: Sezon %1

en:  Episode %1
pl:  Odcinek %1

en: Star rating: %1
pl: Ocena w gwiazdkach: %1

en: Date: %1
pl: Data: %1

en: Category: %1
pl: Kategoria: %1

en: Keyword: %1
pl: Słowo kluczowe: %1

en: language: %1
pl: język: %1

en: Original language: %1
pl: Język pierwowzoru: %1

en: Country: %1
pl: Kraj: %1

en: A media player by KDE with digital TV support.
pl: Odtwarzacz multimedialny z obsługą telewizji cyfrowej dla KDE.

en: (C) 2007-2019 The Kaffeine Authors.
pl: (C) 2007-2019 Autorzy Kaffeine.

en: Maintainer
pl: Opiekun

en: Previous maintainer (for versions 1.x)
pl: Poprzedni opiekun (dla wersji 1.x)

en: &1 Play File
pl: &1 Odtwórz plik

en: Open dialog to play a file
pl: Otwórz okno dialogowe do odtworzenia pliku

en: &2 Play Audio CD
pl: &2 Odtwórz CD Audio

en: Start playing an audio CD. It assumes that the CD is already there at the CD drive
pl: Zacznij odtwarzać płytę CD z dźwiękiem. Program zakłada, że płyta CD jest już w napędzie

en: &3 Play Video CD
pl: &3 Odtwórz VCD

en: Start playing a Video CD. It assumes that the CD is already there at the CD drive
pl: Zacznij odtwarzać płytę CD z filmem. Program zakłada, że płyta CD jest już w napędzie

en: &4 Play DVD
pl: &4 Odtwórz DVD

en: Start playing a DVD. It assumes that the DVD is already there at the DVD drive
pl: Zacznij odtwarzać płytę DV z filmem Program zakłada, że płyta DVD jest już w napędzie

en: &5 Digital TV
pl: &5 Telewizja cyfrowa

en: &File
pl: &Plik

[ctx: @action:inmenu]
en: Open URL...
pl: Otwórz adres URL...

en: Play Audio CD
pl: Odtwórz CD Audio

en: Play Video CD
pl: Odtwórz VCD

en: Play DVD
pl: Odtwórz DVD

[ctx: @action:inmenu]
en: Play DVD Folder
pl: Odtwórz katalog DVD

en: &Playback
pl: &Odtwarzanie

[ctx: menu bar]
en: Play&list
pl: &Lista odtwarzania

en: &Television
pl: &Telewizja

en: &Settings
pl: &Ustawienia

en: Start
pl: Rozpocznij

en: Playback
pl: Odtwarzanie

en: Playlist
pl: Lista odtwarzania

en: Television
pl: Telewizja

en: Play &File
pl: &Odtwórz plik

en: Play &Audio CD
pl: Odtwórz &Audio CD

en: Play &Video CD
pl: Odtwórz &Video CD

en: Play &DVD
pl: Odtwórz &DVD

en: &Watch Digital TV
pl: Tele&wizja cyfrowa

en: &Quit
pl: Za&kończ

en: Enable all debug messages. Please notice that Kaffeine also allows enabling debug messages per category, by using the environment var:
    QT_LOGGING_RULES=kaffeine.category.debug=true
    where 'category' can be:
pl: Włącz wszystkie wiadomości diagnostyczne. Miej na uwadze to, że Kaffeine umożliwia włączanie wiadomości diagnostycznych zależnie od kategorii, poprzez użycie zmiennej środowiskowej:
    QT_LOGGING_RULES=kaffeine.category.debug=true
    gdzie 'category' moż być:

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
pl: Pliki/adresy URL otworzone przez program zostaną usunięte po używaniu

en: Start in full screen mode
pl: Rozpocznij w trybie pełnoekranowym

en: Start in minimal mode
pl: Rozpocznij w trybie minimalnym

en: Start with always on top
pl: Rozpocznij zawsze na wierzchu

[ctx: command line option]
en: Dump dvb data (debug option)
pl: Zrzut danych dvb (opcja debugowania)

[ctx: command line option]
en: Play TV channel
pl: Odtwórz kanał TV

[ctx: command line option]
en: (deprecated option)
pl: (przestarzała opcja)

[ctx: command line option]
en: Play last tuned TV channel
pl: Odtwórz ostatni kanał TV

en: Files or URLs to play
pl: Pliki lub adresy URL do odtworzenia

[ctx: @title:window]
en: Open files
pl: Otwórz pliki

[ctx: @title:window]
en: Open URL
pl: Otwórz adres URL

en: Enter a URL:
pl: Podaj URL:

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Play
pl: Odtwórz

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Next
pl: Następny

[ctx: 'Playback' menu]
en: Full Screen Mode
pl: Tryb pełnoekranowy

[ctx: 'Playback' menu]
en: Minimal Mode
pl: Tryb zminimalizowany

[ctx: 'Subtitle' menu]
en: Subtitle
pl: Napis

[ctx: subtitle selection entry]
en: off
pl: wył.

[ctx: 'Subtitle' menu]
en: Add subtitle file
pl: Dodaj plik z napisami...

[ctx: 'Playback' menu]
en: Audio
pl: Dźwięk

[ctx: 'Audio' menu]
en: Audio Device
pl: Urządzenie audio

[ctx: 'Playback' menu]
en: Audio Device
pl: Urządzenie audio

[ctx: 'Audio' menu]
en: Increase Volume
pl: Zwiększ głośność

[ctx: 'Audio' menu]
en: Decrease Volume
pl: Zmniejsz głośność

[ctx: 'Audio' menu]
en: Mute Volume
pl: Wycisz dźwięk

[ctx: 'Playback' menu]
en: Video
pl: Obraz

[ctx: 'Video' menu]
en: Deinterlace
pl: Przeplot

[ctx: 'Deinterlace' menu]
en: disabled
pl: wyłączone

[ctx: 'Deinterlace' menu]
en: discard
pl: porzuć

[ctx: 'Deinterlace' menu]
en: linear
pl: liniowa

[ctx: 'Deinterlace' menu]
en: mean
pl: średnia

[ctx: 'Deinterlace' menu]
en: blend
pl: mieszana

[ctx: 'Deinterlace' menu]
en: Inverse telecine
pl: Odwrotny telecine

[ctx: 'Video' menu]
en: Aspect Ratio
pl: Współczynnik kształtu

[ctx: 'Aspect Ratio' menu]
en: Automatic
pl: Automatycznie

en: Video size
pl: Rozmiar obrazu

[ctx: Video size]
en: Automatic
pl: Samoczynnie

[ctx: Video size]
en: Original Size
pl: Rozmiar źródłowy

en: Volume Slider
pl: Suwak głośności

[ctx: @action:inmenu]
en: Jump to Position...
pl: Skocz do miejsca...

[ctx: playback menu]
en: Skip
pl: Przeskocz

[ctx: submenu of 'Skip']
en: Skip %1s Backward
pl: Przeskocz %1s do tyłu

[ctx: submenu of 'Skip']
en: Skip %1s Forward
pl: Przeskocz %1s do przodu

en: Seek Slider
pl: Suwak postępu

[ctx: dvd navigation]
en: DVD Menu
pl: Menu DVD

[ctx: dvd navigation]
en: Title
pl: Tytuł

[ctx: dvd navigation]
en: Chapter
pl: Rozdział

[ctx: dvd navigation]
en: Angle
pl: Kąt

en: Switch between elapsed and remaining time display
pl: Przełącz pomiędzy wyświetlaniem czasu zużytego a pozostałego

en: Supported Media Files (*.3ga *.3gp *.3gpp *.669 *.ac3 *.aif *.aiff *.anim1 *.anim2 *.anim3 *.anim4 *.anim5 *.anim6 *.anim7 *.anim8 *.anim9 *.animj *.asf *.asx *.au *.avf *.avi *.bdm *.bdmv *.clpi *.cpi *.divx *.dv *.f4a *.f4b *.f4v *.flac *.flc *.fli *.flv *.it *.lrv *.m15 *.m2t *.m2ts *.m3u *.m3u8 *.m4a *.m4b *.m4v *.med *.mka *.mkv *.mng *.mod *.moov *.mov *.mp+ *.mp2 *.mp3 *.mp4 *.mpc *.mpe *.mpeg *.mpg *.mpga *.mpl *.mpls *.mpp *.mtm *.mts *.nsv *.oga *.ogg *.ogm *.ogv *.ogx *.opus *.pls *.qt *.qtl *.qtvr *.ra *.ram *.rax *.rm *.rmj *.rmm *.rms *.rmvb *.rmx *.rp *.rv *.rvx *.s3m *.shn *.snd *.spl *.stm *.swf *.ts *.tta *.ult *.uni *.vdr *.vlc *.vob *.voc *.wav *.wax *.webm *.wma *.wmv *.wmx *.wv *.wvp *.wvx *.xm *.xspf *.kaffeine *.iso);;All Files (*)
pl: Obsługiwane pliki multimedialne (*.3ga *.3gp *.3gpp *.669 *.ac3 *.aif *.aiff *.anim1 *.anim2 *.anim3 *.anim4 *.anim5 *.anim6 *.anim7 *.anim8 *.anim9 *.animj *.asf *.asx *.au *.avf *.avi *.bdm *.bdmv *.clpi *.cpi *.divx *.dv *.f4a *.f4b *.f4v *.flac *.flc *.fli *.flv *.it *.lrv *.m15 *.m2t *.m2ts *.m3u *.m3u8 *.m4a *.m4b *.m4v *.med *.mka *.mkv *.mng *.mod *.moov *.mov *.mp+ *.mp2 *.mp3 *.mp4 *.mpc *.mpe *.mpeg *.mpg *.mpga *.mpl *.mpls *.mpp *.mtm *.mts *.nsv *.oga *.ogg *.ogm *.ogv *.ogx *.opus *.pls *.qt *.qtl *.qtvr *.ra *.ram *.rax *.rm *.rmj *.rmm *.rms *.rmvb *.rmx *.rp *.rv *.rvx *.s3m *.shn *.snd *.spl *.stm *.swf *.ts *.tta *.ult *.uni *.vdr *.vlc *.vob *.voc *.wav *.wax *.webm *.wma *.wmv *.wmx *.wv *.wvp *.wvx *.xm *.xspf *.kaffeine *.iso);;Wszystkie pliki (*)

[ctx: 'Playback' menu]
en: Exit Full Screen Mode
pl: Zakończ tryb pełnoekranowy

[ctx: 'Playback' menu]
en: Exit Minimal Mode
pl: Zakończ tryb zminimalizowany

[ctx: @title:window]
en: Open subtitle
pl: Otwórz napisy

en: Subtitles (*.cdg *.idx *.srt *.sub *.utf *.ass *.ssa *.aqt *.jss *.psb *.rt *.smi *.txt *.smil *.stl *.usf *.dks *.pjs *.mpl2 *.mks *.vtt *.ttml *.dfxp
pl: Napisy (*.cdg *.idx *.srt *.sub *.utf *.ass *.ssa *.aqt *.jss *.psb *.rt *.smi *.txt *.smil *.stl *.usf *.dks *.pjs *.mpl2 *.mks *.vtt *.ttml *.dfxp

[ctx: osd]
en: Volume: %1%
pl: Głośność: %1%

[ctx: osd]
en: Stopped
pl: Zatrzymano

[ctx: osd]
en: Mute On
pl: Wyciszenie wł.

[ctx: osd]
en: Mute Off
pl: Wyciszenie wył.

[ctx: osd message]
en: Deinterlace %1
pl: Usuwanie przeplotu %1

[ctx: osd]
en: Playing
pl: Odtwarzanie

[ctx: osd]
en: Paused
pl: Wstrzymano

[ctx: @title:window]
en: Jump to Position
pl: Skocz do miejsca

en: Enter a position:
pl: Podaj miejsce:

[ctx: playlist track]
en: Title
pl: Tytuł

[ctx: playlist track]
en: Artist
pl: Wykonawca

[ctx: playlist track]
en: Track Number
pl: Numer ścieżki

[ctx: playlist track]
en: Length
pl: Długość

[ctx: playlist browser]
en: Temporary Playlist
pl: Tymczasowa lista odtwarzania

[ctx: playlist menu]
en: Repeat
pl: Powtórz

[ctx: playlist menu]
en: Random
pl: Losowo

en: Add Subtitle
pl: Dodaj napisy

[ctx: @action:inmenu playlist]
en: New
pl: Nowy

[ctx: rename an entry in a list]
en: Rename
pl: Zmień nazwę

[ctx: playlist browser]
en: Unnamed Playlist
pl: Lista odtwarzania bez nazwy

[ctx: file filter]
en: Subtitle Files
pl: Pliki napisów

[ctx: file filter]
en: *.xspf|XSPF Playlist
    *.m3u|M3U Playlist
    *.pls|PLS Playlist
pl: *.xspf|XSPF Lista odtwarzania
    *.m3u|M3U Lista odtwarzania
    *.pls|PLS Lista odtwarzania

[ctx: message box]
en: Please install the Qt SQLite plugin.
pl: Proszę zainstalować wtyczkę Qt SQLite.

[ctx: message box]
en: Cannot open the SQLite database.
pl: Nie można otworzyć bazy danych SQLite.
