kaffeine - en to sr translation catalogue (436 entries)

en: Cannot start mplayer process.
sr: Не могу да покренем процес М‑плејера.

en: Subtitle %1
sr: Титл %1

[ctx: @title:window]
en: Configure Kaffeine
sr: Подешавање Кафеина

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Normal Mode
sr: уобичајени

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Minimal Mode
sr: минималистички

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Full Screen Mode
sr: преко целог екрана

[ctx: @item:inlistbox 'Startup display mode:']
en: Remember Last Setting
sr: последње коришћен

[ctx: @label:listbox]
en: Startup display mode:
sr: Почетни режим приказа:

[ctx: @label:spinbox]
en: Short skip duration:
sr: Мали прескок:

[ctx: @label:spinbox]
en: Long skip duration:
sr: Велики прескок:

[ctx: @title:group]
en: General
sr: Опште

[ctx: @label:textbox]
en: Log messages:
sr: Дневничке поруке:

[ctx: @action:button]
en: Show dmesg
sr: Покажи dmesg

[ctx: @title:group]
en: Diagnostics
sr: Дијагностика

[ctx: @label:textbox]
en: LibVLC arguments:
sr: Аргументи за ЛибВЛЦ:

[ctx: @label:textbox]
en: NOTE: Kaffeine should be restarted for the new arguments to take effect
sr: НАПОМЕНА: Нови аргументи ће ступити у дејство по наредном покретању Кафеина.

[ctx: @title:group]
en: libVLC
sr: ЛибВЛЦ

[ctx: @title:column tv show]
en: Channel
sr: канал

[ctx: @title:column tv channel]
en: Number
sr: број

[ctx: @action]
en: Edit
sr: Уреди

[ctx: @action]
en: Remove
sr: Уклони

[ctx: @info]
en: The channels will be sorted by number to allow drag and drop.
    Do you want to continue?
sr: Канали ће бити поређани по бројевима да би се омогућило превлачење.
    Желите ли да наставите?

en: Horizontal
sr: хоризонтална

en: Vertical
sr: вертикална

en: Circular left
sr: кружна лево

en: Circular right
sr: кружна десно

en: Off
sr: искључено

[ctx: @title:window]
en: Edit Channel
sr: Уређивање канала

[ctx: @label tv channel]
en: Name:
sr: Име:

[ctx: @label tv channel]
en: Number:
sr: Број:

[ctx: @label tv channel]
en: Source:
sr: Извор:

en: Frequency (MHz):
sr: Фреквенција (MHz):

en: Symbol rate (kS/s):
sr: Модулациони проток (Bd):

en: Modulation:
sr: Модулација:

en: FEC rate:
sr: ФЕЦ проток:

en: Polarization:
sr: Поларизација:

en: Roll-off:
sr: Фреквентни пад:

en: Bandwidth:
sr: Опсег:

en: FEC rate LP:
sr: ФЕЦ проток ниског приоритета:

en: Transmission mode:
sr: Режим преноса:

en: Guard interval:
sr: Заштитни период:

en: Hierarchy:
sr: Хијерархија:

en: PLP (stream ID):
sr: ПЛП (ИД тока):

en: Partial reception:
sr: Делимичан пријем:

en: Sound broadcasting:
sr: Емитовање звука (ЕЗ):

en: SB channel ID:
sr: ЕЗ ИД канала:

en: SB index:
sr: ЕЗ индекс:

en: SB count:
sr: ЕЗ бројач:

en: Layer A Modulation:
sr: Модулација слоја А:

en: Layer A FEC rate:
sr: ФЕЦ проток слоја А:

en: Layer A segments:
sr: Сегменти слоја А:

en: Layer A interleaving:
sr: Преплитање слоја А:

en: Layer B Modulation:
sr: Модулација слоја Б:

en: Layer B FEC rate:
sr: ФЕЦ проток слоја Б:

en: Layer B segments:
sr: Сегменти слоја Б:

en: Layer B interleaving:
sr: Преплитање слоја Б:

en: Layer C Modulation:
sr: Модулација слоја Ц:

en: Layer C FEC rate:
sr: ФЕЦ проток слоја Ц:

en: Layer C segments:
sr: Сегменти слоја Ц:

en: Layer C interleaving:
sr: Преплитање слоја Ц:

en: Network ID:
sr: ИД мреже:

en: Transport stream ID:
sr: ИД преносног тока:

en: Service ID:
sr: ИД сервиса:

en: Audio channel:
sr: Аудио канал:

en: Scrambled:
sr: Кодиран:

en: PMT PID:
sr: ПИД ПМТ‑а:

en: Video PID:
sr: ПИД видеа:

en: Subtitle PID:
sr: ПИД титла:

en: Teletext PID:
sr: ПИД телетекста:

[ctx: @title:window]
en: Configure Television
sr: Подешавање телевизије

en: Recording folder:
sr: Фасцикла за снимање:

en: Select Folder
sr: Изаберите фасциклу

en: Time shift folder:
sr: Фасцикла за временско смицање:

en: Begin margin (minutes):
sr: Почетна граница (у минутима):

en: End margin (minutes):
sr: Завршна граница (у минутима):

en: Naming style for recordings:
sr: Стил именовања за снимке:

en: The following substitutions work: "%year" for year (YYYY) and the following: %month, %day, %hour, %min, %sec, %channel and %title
sr: Доступне су следеће смене: %year (година као ГГГГ), %month, %day, %hour, %min, %sec, %channel и %title.

en: Action after recording finishes:
sr: Радња пошто се снимање заврши:

en: Leave empty for no command.
sr: Оставите празно да се ништа не изврши.

en: Use ISO 8859-1 charset instead of ISO 6937:
sr: Кодирање ИСО 8859-1 уместо ИСО‑а 6937:

en: Create info files to accompany EPG recordings:
sr: Инфо‑фајлови упарени са ЕПГ снимцима:

en: Scan channels when idle to fetch fresh EPG data:
sr: Скенирај канале током мировања за свежим ЕПГ подацима:

en: Scan data last updated on %1
sr: Подаци о скенирању ажурирани %1|/|Подаци о скенирању ажурирани $[на-реч %1 ген]

en: Update Scan Data over Internet
sr: Освежи податке о скенирању са Интернета

en: Edit Scanfile
sr: Уреди фајл скенирања

en: You can add channels manually to this file before scanning for them.
sr: У овај фајл можете ручно додати канале за скенирање.

en: General Options
sr: Опште опције

en: Automatic Recording
sr: Аутоматско снимање

en: Device %1
sr: Уређај %1

[ctx: @action]
en: Add new Regex
sr: Додај нови региз

en: Add another regular expression.
sr: Додајте још један регуларни израз.

[ctx: @action]
en: Remove Regex
sr: Уклони региз

en: Remove checked regular expressions.
sr: Уклоните изабране регуларне изразе.

en: Update Scan Data
sr: Освежи податке о скенирању

en: Downloading scan data
sr: Преузимам податке о скенирању

en: Scan data update failed.
sr: Неуспело освежавање података о скенирању.

en: Scan data successfully updated. Changes take
    effect after you have closed the configuration dialog.
sr: Подаци о скенирању успешно ажурирани. Промене ће
    ступити на снагу након што затворите дијалог за подешавање.

en: Name: %1
sr: Име: %1

en: Move Left
sr: Помери улево

en: Reset
sr: Ресетуј

en: Move Right
sr: Помери удесно

en: Device not connected.
sr: Уређај није повезан.

en: DVB-C
sr: ДВБ‑Ц

en: DVB-S2
sr: ДВБ‑С2

en: DVB-S
sr: ДВБ‑С

en: DVB-T2
sr: ДВБ‑Т2

en: DVB-T
sr: ДВБ‑Т

en: ATSC
sr: АТСЦ

en: ISDB-T
sr: ИСДБ‑Т

en: Cable
sr: Кабловска

en: Terrestrial (T2)
sr: Земаљска (Т2)

en: Terrestrial
sr: Земаљска

en: Autoscan
sr: Аутоскенирање

en: Autoscan with 167 kHz Offsets
sr: Аутоскенирање са помацима од 167 kHz

en: Autoscan Australia
sr: Аутоскенирање за Аустралију

en: Autoscan Italy
sr: Аутоскенирање за Италију

en: Autoscan Taiwan
sr: Аутоскенирање за Тајван

en: Atsc
sr: АТСЦ

en: Tuner timeout (ms):
sr: Прековреме бирача (ms):

en: Source:
sr: Извор:

en: No Source
sr: нема извора

en: Name:
sr: Име:

en: Use Higher LNBf voltage:
sr: Повишен напон на ЛНБф‑у:

en: On some DVB devices, there's an extra control that allows to increase the 
    voltage sent to LNBf, in order to compensate for cabling loss. This tri-state
    button defaults to not use it. It may be set to:
    - normal mode (unchecked);
    - higher voltage mode (checked);
    - tristate (don't send the control).
sr: Неки ДВБ уређаји пружају додатно управљање над напоном који се шаље ЛНБф‑у, како би се надокнадили губици кроз каблове. Ово дугме даје три стања, а подразумевано се не користи:
    — уобичајен режим (празно);
    — режим повишеног напона (попуњено);
    — три стања (без слања контроле).

en: Configuration:
sr: Подешавање:

en: DiSEqC Switch
sr: Дајсек прекидач

en: USALS Rotor
sr: УСАЛС ротор

en: Positions Rotor
sr: Позициони ротор

en: Disable DiSEqC
sr: Искључи дајсек

en: LNB %1 Settings
sr: Поставке ЛНБ‑а %1

en: LNB Settings
sr: Поставке ЛНБ‑а

en: Add Satellite
sr: Додај сателит

en: Satellite
sr: сателит

en: Position
sr: положај

en: Remove Satellite
sr: Уклони сателит

en: Your position:
sr: Ваша позиција:

en: Latitude:
sr: Гео. ширина:

en: [S -90 ... 90 N]
sr: [Ј -90 ... 90 С]

en: Longitude:
sr: Гео. дужина:

en: [W -180 ... 180 E]
sr: [З -180 ... 180 И]

en: Low frequency (KHz)
sr: Ниска фреквенција (kHz)

en: High frequency (MHz)
sr: Висока фреквенција (MHz)

en: Switch frequency (MHz)
sr: Фреквенција пребацивања (MHz)

en: Low range: %1 MHz to %2 MHz
sr: Ниски појас: %1 MHz до %2 MHz

en: Bandstacked
sr: Вишепојасно

en: High range: %1 MHz to %2 MHz
sr: Високи појас: %1 MHz до %2 MHz

en: Detective
sr: детективски

en: Adventure
sr: авантуристички

en: Science Fiction
sr: научна фантастика

en: Comedy
sr: комедија

en: Soap
sr: сапуница

en: Romance
sr: љубавни

en: Classical
sr: класични

en: Adult
sr: за одрасле

en: User defined
sr: кориснички дефинисан

en: Weather
sr: време

en: Magazine
sr: часопис

en: Documentary
sr: документарац

en: Discussion
sr: разговор

en: User Defined
sr: кориснички дефинисан

en: Quiz
sr: квиз

en: Variety
sr: забавни програм

en: Talk
sr: ћаскање

en: Events
sr: догађаји

en: Football
sr: фудбал

en: Tennis
sr: тенис

en: Team
sr: тимски

en: Athletics
sr: атлетика

en: Motor
sr: моторни

en: Water
sr: водени

en: Winter
sr: зимски

en: Equestrian
sr: коњички

en: Martial
sr: борилачки

en: Preschool
sr: за обданиште

en: 06 to 14
sr: 6 до 14

en: 10 to 16
sr: 10 до 16

en: Educational
sr: образовни

en: Cartoons
sr: цртани

en: Poprock
sr: поп‑рок

en: Folk
sr: народна

en: Jazz
sr: џез

en: Opera
sr: опера

en: Ballet
sr: балет

en: Performance
sr: перформанс

en: Fine Arts
sr: уметност

en: Religion
sr: религија

en: Traditional
sr: традиција

en: Literature
sr: литература

en: Cinema
sr: биоскоп

en: Experimental
sr: експериментални

en: Press
sr: штампа

en: New Media
sr: нови медији

en: Fashion
sr: мода

en: Advisory
sr: савети

en: People
sr: људи

en: Nature
sr: природа

en: Technology
sr: технологија

en: Medicine
sr: медицина

en: Foreign
sr: страни

en: Social
sr: друштвени

en: Further
sr: даље

en: Language
sr: језик

en: Travel
sr: путовање

en: Handicraft
sr: ручни рад

en: Motoring
sr: кола

en: Fitness
sr: фитнес

en: Cooking
sr: кување

en: Shopping
sr: куповина

en: Gardening
sr: баштованство

en: Original Language
sr: изворни језик

en: Black and White
sr: црно‑бело

en: Unpublished
sr: необјављено

en: Live
sr: уживо

en: Planostereoscopic
sr: планостереоскопски

en: User Defined 1
sr: кориснички дефинисан 1

en: User Defined 2
sr: кориснички дефинисан 2

en: User Defined 3
sr: кориснички дефинисан 3

en: User Defined 4
sr: кориснички дефинисан 4

en: Undefined
sr: недефинисан

en: Movie
sr: филм

en: News
sr: вести

en: Show
sr: серија

en: Sports
sr: спорт

en: Children
sr: деца

en: Music
sr: музика

en: Culture
sr: култура

en: Education
sr: образовање

en: Leisure
sr: одмор

en: Special
sr: посебно

en: Reserved
sr: резервисано

en: Soap opera
sr: сапуница

en: Mini-series
sr: мини‑серија

en: Series
sr: серија

en: Reality show
sr: ријалити шоу

en: Information
sr: информације

en: Comical
sr: комедија

en: Erotic
sr: еротика

en: Raffle, television sales, prizing
sr: томбола, продаја, награде

en: Debate/interview
sr: дебата/интервју

en: Other
sr: друго

en: Report
sr: извештај

en: Biography
sr: биографија

en: Educative
sr: образовање

en: Auditorium
sr: аудиторијум

en: Musical
sr: музички

en: Making of
sr: како се правило

en: Feminine
sr: женски

en: Game show
sr: игра

en: Country
sr: природа

en: Health
sr: здравље

en: Raffle
sr: томбола

en: Television sales
sr: телевизијска продаја

en: Prizing
sr: награде

en: Interview
sr: интервју

en: Adult cartoon
sr: цртани за одрасле

en: Interactive
sr: интерактивни

en: Policy
sr: политика

en: Genre: %1
sr: Жанр: %1

en: reserved
sr: резервисано

en: all audiences
sr: сва годишта

en: 10 years
sr: 10 година

en: 12 years
sr: 12 година

en: 14 years
sr: 14 година

en: 16 years
sr: 16 година

en: 18 years
sr: 18 година

en: Country %1: not rated
sr: Држава %1: без рејтинга

en: violence /
sr: насиље /

en: sex /
sr: секс /

en: drugs /
sr: дрога /

en: Country %1: rating: %2%3
sr: Држава %1: рејтинг: %2%3

en: Country %1: rating: %2 years.
sr: Држава %1: рејтинг: %2 година.

[ctx: @title:window]
en: Program Guide
sr: Програмски водич

en: EPG language:
sr: Језик ЕПГ‑а:

en: Any language
sr: било који

[ctx: @action:inmenu tv show]
en: Record Show
sr: Снимај емисију

[ctx: @label:textbox]
en: Search:
sr: Тражи:

[ctx: @title:column tv show]
en: Start
sr: почетак

[ctx: @title:column tv show]
en: Duration
sr: трајање

[ctx: @title:column tv show]
en: Title
sr: наслов

[ctx: @info]
en: All devices are used for recordings.
sr: Сви уређаји се користе за снимања.

[ctx: message box]
en: No available device found.
sr: Није нађен доступан уређај.

[ctx: @title:window]
en: Recording Schedule
sr: Распоред снимања

[ctx: @action]
en: New
sr: Ново

[ctx: @title:column recording]
en: Name
sr: име

[ctx: @title:column tv show]
en: Disabled
sr: искључено

en: Disabled
sr: искључено

en: Enabled
sr: укључено

[ctx: @title:window recording]
en: Edit Schedule Entry
sr: Уређивање уноса распореда

[ctx: @label recording]
en: Name:
sr: Име:

[ctx: @label tv show]
en: Channel:
sr: Канал:

[ctx: @label tv show]
en: Start:
sr: Почетак:

[ctx: @label tv show]
en: Duration:
sr: Трајање:

[ctx: @label tv show]
en: End:
sr: Завршетак:

[ctx: @label recording]
en: Repeat:
sr: Понови:

[ctx: @action next to 'Repeat:']
en: Never
sr: никад

[ctx: @action next to 'Repeat:']
en: Daily
sr: дневно

en: Provider
sr: провајдер

en: SNR
sr: СНР

en: Channels
sr: Канали

[ctx: remove all items from a list]
en: Clear
sr: Очисти

en: Channel Scan
sr: Скенирање канала

en: Search transponders for other Networks
sr: Тражи транспондере за друге мреже

en: On certain networks, it is possible that some transponders are encoded on separate Network Information Tables (other NITs). This is more common on DVB-C systems. Clicking on this icon will change the scan algorithm to take those other NIT data into account. Please notice that the scan will be a lot more slow if enabled.
sr: На појединим мрежама, могуће је да су неки транспондери кодирани у засебним табелама података о мрежи (НИТ). Ово је чешће код ДВБ‑Ц система. Кликом на ову иконицу променићете алгоритам скенирања тако да се ти други НИТ подаци узимају у обзир. Имајте на уму и да ће тада скенирање бити много спорије.

en: Start Scan
sr: Почни скенирање

en: Signal:
sr: Сигнал:

en: SNR:
sr: СНР:

en: Tuned:
sr: Намештено:

en: Filter
sr: Филтер

en: Free to air
sr: Јавно емитовање

en: Radio
sr: Радио

en: TV
sr: ТВ

en: Provider:
sr: Провајдер:

en: Add Filtered
sr: Додај филтрирано

en: Add Selected
sr: Додај изабрано

en: Scan Results
sr: Резултати скенирања

en: Current Transponder
sr: Тренутни транспондер

en: Stop Scan
sr: Заустави скенирање

en: Program Guide
sr: Програмски водич

en: OSD
sr: ОСД

[ctx: dialog]
en: Recording Schedule
sr: Распоред снимања

en: Instant Record
sr: Тренутно снимање

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Television...
sr: Подеси телевизију...

en: Search:
sr: Тражи:

[ctx: osd]
en: Channel: %1_
sr: Канал: %1_

[ctx: message box]
en: Kaffeine is currently recording programs.
    Do you really want to close the application?
sr: Кафеин тренутно снима емисије.
    Желите ли заиста да га затворите?

[ctx: message box]
en: Kaffeine has scheduled recordings.
    Do you really want to close the application?
sr: Кафеин има заказана снимања.
    Желите ли заиста да га затворите?

[ctx: osd]
en: Instant Record Started
sr: Тренутно снимање је покренуто

[ctx: osd]
en: Instant Record Stopped
sr: Тренутно снимање је заустављено

en: Kaffeine
sr: Кафеин

en: A media player by KDE with digital TV support.
sr: КДЕ‑ов медија плејер са подршком за дигиталну телевизију.

en: &1 Play File
sr: &1 Пусти фајл

en: Open dialog to play a file
sr: Отвори дијалог за пуштање фајла.

en: &2 Play Audio CD
sr: &2 Пусти аудио ЦД

en: Start playing an audio CD. It assumes that the CD is already there at the CD drive
sr: Почни пуштање аудио ЦД‑а. Претпоставља се да је ЦД већ убачен.

en: &3 Play Video CD
sr: &3 Пусти видео ЦД

en: Start playing a Video CD. It assumes that the CD is already there at the CD drive
sr: Почни пуштање видео ЦД‑а. Претпоставља се да је ЦД већ убачен.

en: &4 Play DVD
sr: &4 Пусти ДВД

en: Start playing a DVD. It assumes that the DVD is already there at the DVD drive
sr: Почни пуштање ДВД‑а. Претпоставља се да је ДВД већ убачен.

en: &5 Digital TV
sr: &5 Дигитална ТВ

en: &File
sr: &Фајл

[ctx: @action:inmenu]
en: Open URL...
sr: Отвори УРЛ...

en: Play Audio CD
sr: Пусти аудио ЦД

en: Play Video CD
sr: Пусти видео ЦД

en: Play DVD
sr: Пусти ДВД

[ctx: @action:inmenu]
en: Play DVD Folder
sr: Пусти ДВД фасциклу

en: &Playback
sr: &Пуштање

[ctx: menu bar]
en: Play&list
sr: &Листа пуштања

en: &Television
sr: &Телевизија

en: &Settings
sr: &Подешавање

en: Start
sr: Почетна

en: Playback
sr: Пуштање

en: Playlist
sr: Листа пуштања

en: Television
sr: Телевизија

en: Play &File
sr: Пусти &фајл

en: Play &Audio CD
sr: Пусти &аудио ЦД

en: Play &Video CD
sr: Пусти &видео ЦД

en: Play &DVD
sr: Пусти &ДВД

en: &Watch Digital TV
sr: &Пусти дигиталну ТВ

en: &Quit
sr: &Напусти

en: Enable all debug messages. Please notice that Kaffeine also allows enabling debug messages per category, by using the environment var:
    QT_LOGGING_RULES=kaffeine.category.debug=true
    where 'category' can be:
sr: Активира све исправљачке поруке. Кафеин такође омогућава активирање исправљачких порука по категорији, преко променљиве окружења:
    QT_LOGGING_RULES=kaffeine.kategorija.debug=true
    где ‘kategorija’ може да буде:

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
sr: Фајлови и УРЛ‑ови отворени програмом биће обрисани после употребе

en: Start in full screen mode
sr: Покрени преко целог екрана

[ctx: command line option]
en: Dump dvb data (debug option)
sr: Попиши ДВБ податке (исправљачка опција)

[ctx: command line option]
en: Play TV channel
sr: Пусти ТВ канал

[ctx: command line option]
en: (deprecated option)
sr: (превазиђена опција)

[ctx: command line option]
en: Play last tuned TV channel
sr: Пусти последњи изабран ТВ канал

en: Files or URLs to play
sr: Фајлови или УРЛ‑ови за пуштање

[ctx: @title:window]
en: Open files
sr: Отварање фајлова

[ctx: @title:window]
en: Open URL
sr: Отварање УРЛ‑а

en: Enter a URL:
sr: Унесите УРЛ:

en: Previous
sr: Претходно

en: Play
sr: Пусти

en: Pause
sr: Паузирај

en: Stop
sr: Заустави

en: Next
sr: Следеће

[ctx: 'Playback' menu]
en: Full Screen Mode
sr: Преко целог екрана

[ctx: 'Playback' menu]
en: Minimal Mode
sr: Минималистички режим

[ctx: 'Subtitle' menu]
en: Subtitle
sr: Титл

[ctx: subtitle selection entry]
en: off
sr: искључен

[ctx: 'Subtitle' menu]
en: Add subtitle file
sr: Додај фајл титла

[ctx: 'Playback' menu]
en: Audio
sr: Аудио

[ctx: 'Audio' menu]
en: Audio Device
sr: Аудио уређај

[ctx: 'Playback' menu]
en: Audio Device
sr: Аудио уређај

[ctx: 'Audio' menu]
en: Increase Volume
sr: Повећај јачину звука

[ctx: 'Audio' menu]
en: Decrease Volume
sr: Смањи јачину звука

[ctx: 'Audio' menu]
en: Mute Volume
sr: Искључи звук

[ctx: 'Playback' menu]
en: Video
sr: Видео

[ctx: 'Video' menu]
en: Deinterlace
sr: Расплићи

[ctx: 'Video' menu]
en: Aspect Ratio
sr: Пропорција

[ctx: 'Aspect Ratio' menu]
en: Automatic
sr: Аутоматски

[ctx: 'Aspect Ratio' menu]
en: 2.21:1
sr: 2,21:1

[ctx: 'Aspect Ratio' menu]
en: 2.35:1
sr: 2,35:1

[ctx: 'Aspect Ratio' menu]
en: 2.39:1
sr: 2,39:1

en: Video size
sr: Величина видеа

[ctx: Video size]
en: Automatic
sr: аутоматски

[ctx: Video size]
en: Original Size
sr: изворна величина

en: Volume Slider
sr: Клизач јачине звука

[ctx: @action:inmenu]
en: Jump to Position...
sr: Скочи на позицију...

[ctx: playback menu]
en: Skip
sr: Скочи

[ctx: submenu of 'Skip']
en: Skip %1s Backward
sr: Скочи %1 сек. уназад

[ctx: submenu of 'Skip']
en: Skip %1s Forward
sr: Скочи %1 сек. унапред

en: Seek Slider
sr: Клизач тражења

[ctx: dvd navigation]
en: DVD Menu
sr: ДВД мени

[ctx: dvd navigation]
en: Title
sr: Наслов

[ctx: dvd navigation]
en: Chapter
sr: Поглавље

[ctx: dvd navigation]
en: Angle
sr: Угао

en: Switch between elapsed and remaining time display
sr: Пребаци између приказа протеклог и преосталог времена

en: Supported Media Files (*.3ga *.3gp *.3gpp *.669 *.ac3 *.aif *.aiff *.anim1 *.anim2 *.anim3 *.anim4 *.anim5 *.anim6 *.anim7 *.anim8 *.anim9 *.animj *.asf *.asx *.au *.avf *.avi *.bdm *.bdmv *.clpi *.cpi *.divx *.dv *.f4a *.f4b *.f4v *.flac *.flc *.fli *.flv *.it *.lrv *.m15 *.m2t *.m2ts *.m3u *.m3u8 *.m4a *.m4b *.m4v *.med *.mka *.mkv *.mng *.mod *.moov *.mov *.mp+ *.mp2 *.mp3 *.mp4 *.mpc *.mpe *.mpeg *.mpg *.mpga *.mpl *.mpls *.mpp *.mtm *.mts *.nsv *.oga *.ogg *.ogm *.ogv *.ogx *.opus *.pls *.qt *.qtl *.qtvr *.ra *.ram *.rax *.rm *.rmj *.rmm *.rms *.rmvb *.rmx *.rp *.rv *.rvx *.s3m *.shn *.snd *.spl *.stm *.swf *.ts *.tta *.ult *.uni *.vdr *.vlc *.vob *.voc *.wav *.wax *.webm *.wma *.wmv *.wmx *.wv *.wvp *.wvx *.xm *.xspf *.kaffeine *.iso);;All Files (*)
sr: подржани медија фајлови (*.3ga *.3gp *.3gpp *.669 *.ac3 *.aif *.aiff *.anim1 *.anim2 *.anim3 *.anim4 *.anim5 *.anim6 *.anim7 *.anim8 *.anim9 *.animj *.asf *.asx *.au *.avf *.avi *.bdm *.bdmv *.clpi *.cpi *.divx *.dv *.f4a *.f4b *.f4v *.flac *.flc *.fli *.flv *.it *.lrv *.m15 *.m2t *.m2ts *.m3u *.m3u8 *.m4a *.m4b *.m4v *.med *.mka *.mkv *.mng *.mod *.moov *.mov *.mp+ *.mp2 *.mp3 *.mp4 *.mpc *.mpe *.mpeg *.mpg *.mpga *.mpl *.mpls *.mpp *.mtm *.mts *.nsv *.oga *.ogg *.ogm *.ogv *.ogx *.opus *.pls *.qt *.qtl *.qtvr *.ra *.ram *.rax *.rm *.rmj *.rmm *.rms *.rmvb *.rmx *.rp *.rv *.rvx *.s3m *.shn *.snd *.spl *.stm *.swf *.ts *.tta *.ult *.uni *.vdr *.vlc *.vob *.voc *.wav *.wax *.webm *.wma *.wmv *.wmx *.wv *.wvp *.wvx *.xm *.xspf *.kaffeine *.iso);;сви фајлови (*)

[ctx: 'Playback' menu]
en: Exit Full Screen Mode
sr: Напусти цео екран

[ctx: 'Playback' menu]
en: Exit Minimal Mode
sr: Напусти минималистички режим

[ctx: @title:window]
en: Open subtitle
sr: Отварање титла

en: Subtitles (*.cdg *.idx *.srt *.sub *.utf *.ass *.ssa *.aqt *.jss *.psb *.rt *.smi *.txt *.smil *.stl *.usf *.dks *.pjs *.mpl2 *.mks *.vtt *.ttml *.dfxp
sr: титлови (*.cdg *.idx *.srt *.sub *.utf *.ass *.ssa *.aqt *.jss *.psb *.rt *.smi *.txt *.smil *.stl *.usf *.dks *.pjs *.mpl2 *.mks *.vtt *.ttml *.dfxp)

[ctx: osd]
en: Volume: %1%
sr: Јачина: %1%

[ctx: osd]
en: Stopped
sr: Заустављено

[ctx: osd]
en: Mute On
sr: Звук искључен

[ctx: osd]
en: Mute Off
sr: Звук обновљен

[ctx: osd]
en: Playing
sr: Пушта се

[ctx: osd]
en: Paused
sr: Паузирано

[ctx: @title:window]
en: Jump to Position
sr: Скок на позицију

en: Enter a position:
sr: Унесите позицију:

[ctx: playlist track]
en: Title
sr: наслов

[ctx: playlist track]
en: Artist
sr: извођач

[ctx: playlist track]
en: Album
sr: албум

[ctx: playlist track]
en: Track Number
sr: број нумере

[ctx: playlist track]
en: Length
sr: трајање

[ctx: playlist browser]
en: Temporary Playlist
sr: Привремена листа пуштања

[ctx: playlist menu]
en: Repeat
sr: Понављај

[ctx: playlist menu]
en: Random
sr: Насумично

en: Add Subtitle
sr: Додај титл

[ctx: @action:inmenu playlist]
en: New
sr: Ново

[ctx: rename an entry in a list]
en: Rename
sr: Преименуј

[ctx: playlist browser]
en: Unnamed Playlist
sr: Неименована листа пуштања

[ctx: file filter]
en: Subtitle Files
sr: фајлови титлова

[ctx: file filter]
en: *.xspf|XSPF Playlist
    *.m3u|M3U Playlist
    *.pls|PLS Playlist
sr: *.xspf|ИксСПФ листа
    *.m3u|М3У листа
    *.pls|ПЛС листа

[ctx: message box]
en: Please install the Qt SQLite plugin.
sr: Инсталирајте прикључак СКуЛајта за КуТ.

[ctx: message box]
en: Cannot open the SQLite database.
sr: Не могу да отворим СКуЛајтову базу.
