kdegames - en to bs translation catalogue (418 entries)

[ctx: kajongg]
en: Game
bs: Igra

en: View
bs: Pogled

en: Toolbar
bs: Alatna traka

en: file <filename>%1</filename> contains no valid SVG
bs: datoteka <filename>%1</filename> ne sadrži validan SVG

en: Choose from
bs: Izaberi iz

en: Time
bs: Vrijeme

en: Player
bs: Igrač

en: Message
bs: Poruka

en: Chat on table %1 at %2
bs: Ćaskanje za stolom između %1 i %2

[ctx: table status]
en: Suspended
bs: Suspendovan

[ctx: table status]
en: Running
bs: Pokrenuto

[ctx: table status]
en: New
bs: Nova

en: Show tile shadows
bs: Pokaži sjene pločica

en: Rearrange undisclosed tiles to melds
bs: Preuredi neotkrivene pločice promješanim kartama

en: Show only possible actions
bs: Pokaži samo moguće radnje

en: Propose what to do
bs: Predložite sta da radim

en: Animation speed:
bs: Brzina animacije:

en: Use sounds if available
bs: Koristi zvuk ako je moguće

en: Let others hear my voice
bs: Dopusti drugima da čuju moj glas

[ctx: kajongg]
en: Play
bs: Pusti

en: Tiles
bs: Pločice

en: Backgrounds
bs: Pozadine

en: The game server lost connection to player %1
bs: Izgubljena je konekcija s igračem %1

en: Error for player %1: %2
    %3
bs: Greška za igrača %1: %2
    %3

[ctx: Kajongg]
en: Rule
bs: Pravilo

[ctx: Kajongg-Rule]
en: not defined
bs: nije definisano

en: Score computed manually
bs: Rezultat računat ručno

en: Player %1 not known
bs: Igrač %1 nije poznat

en: Short living wall: Tile is invisible, hence dangerous
bs: Kratak živi zid; Plocica je nevidljiva, otuda opasnost

en: Players
bs: Igrači

en: Started
bs: Započeto

[ctx: start a new game]
en: &New
bs: &Nova

en: &Load
bs: &Učitaj

en: &Delete
bs: &Obriši

en: Show only pending games
bs: Pokaži samo igre u toku

en: Do you really want to delete <numid>%1</numid> games?<br>This will be final, you cannot cancel it with the cancel button
bs: Da li zaista želite da obrišete  <numid>%1</numid> igre?<br>Ovo će biti zadnje, ne možete ga otkazati sa cancel dugmetom

en: Which chow do you want to expose?
bs: Koji chow želite izložiti?

en: Which kong do you want to declare?
bs: Koji kong želite proglasiti?

en: Choose
bs: Odaberi

en: You cannot say %1
bs: Ne možete reći %1

en: Player %1 has left the table
bs: Igrač %1 je napustio tablu

en: The game on table <numid>%1</numid> can begin. Are you ready to play now?
bs: Igra na stolu <numid>%1</numid>  moze početi. Jeste li spremni da igrate sada?

en: Ready for next hand?
bs: Spremni za iduću ruku?

en: The connection to the server %1 broke, please try again later.
bs: Veza sa serverom %1 je prekinuta, molimo pokušajte ponovo kasnije.

en: Mah Jongg - the ancient Chinese board game for 4 players
bs: Mah Jongg - drevna kineska igra za 4 igrača

en: all robots play with visible concealed tiles
bs: svi roboti igraju sa vidljivim skrivenim pločicama

en: start with demo mode
bs: početi sa demo modom

en: login to HOST
bs: prijavite se na HOST

en: start new TABLE
bs: počni novi sto

en: prefer PLAYER for next login
bs: radije igrač za sljedecu prijavu

en: use AI variant for human player in demo mode
bs: koristi varijantu vještačke inteligencije za ljudskog igrača u demo verziji

en: write statistics to CSV
bs: piši statistiku u CSV

en: show all available rulesets
bs: pokaži sve dostupne skupove pravila

en: for testing purposes: Initializes the random generator
bs: za testiranje: Pokreće random generator

en: show no graphical user interface. Intended only for testing
bs: ne pokazuj grafički korisnički interfejs. Planirano samo za testiranje

en: &Apply
bs: &Primijeni

en: &Cancel
bs: &Odustani

en: &Help
bs: &Pomoć

en: &Defaults
bs: &Podrazumijevano

en: Configure toolbars
bs: Podesi alatne trake

en: Configure
bs: Konfiguriši

en: &Game
bs: &Igra

en: &View
bs: &Pogled

en: &Settings
bs: &Postavke

en: About Kajongg
bs: O Kajongg

en: Original author
bs: Prvobitni autor

en: This is the classical Mah Jongg for four players. If you are looking for Mah Jongg solitaire please use the application kmahjongg.
bs: Ovo je klasična Mah Jongg igra za četiri igrača. Ako tražize Mah Jongg solitaire molimo koristite aplikaciju kmahjongg.

en: Authors:
bs: Autori:

en: Configure Toolbars
bs: Podesi alatne trake

en: A&vailable actions:
bs: D&ostupne akcije:

en: Curr&ent actions:
bs: &Trenutne radnje:

en: removed stale socket <filename>%1</filename>
bs: uklonjen neaktivan soket <filename>%1</filename>

en: started the local kajongg server: pid=<numid>%1</numid> %2
bs: započet lokalni kajongg server: pid=<numid>%1</numid> %2

en: Game server:
bs: Server igre:

en: Username:
bs: Korisničko ime:

en: Password:
bs: Lozinka:

[ctx: kajongg]
en: Ruleset:
bs: Skup pravila:

en: Repeat password:
bs: Ponovi lozinku:

en: You are already connected to server %1
bs: Već ste povezani na server %1

[ctx: USER is not known on SERVER]
en: %1 is not known on %2, do you want to open an account?
bs: %1 nije poznat na %2, da li želite da otvorite nalog?

en: Server %1 did not answer
bs: Server %1 nije odgovorio

en: Server %1 refused connection
bs: Veza ka serveru %1 je odbijena

en: Server %1 does not run a kajongg server
bs: Server %1 ne izvršava kajongg

en: Address for server %1 cannot be found
bs: Adresa servera %1 ne može biti pronađena

en: Login to server %1 failed: You have no network connection
bs: Prijava na server %1 neuspjela; Nemate mrežne konekcije

en: Please try again
bs: Molim, pokušajte ponovo

[ctx: @action:intoolbar]
en: Manual Game
bs: Manuelne igre

[ctx: kajongg @info:tooltip]
en: &Score a manual game.
bs: &Rezultat rucne igre.

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Play
bs: &Igra

[ctx: kajongg @info:tooltip]
en: Start a new game.
bs: Započnite novu igru.

[ctx: kajongg @info:tooltip]
en: Abort the current game.
bs: Prekini trenutnu igru.

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Players
bs: &Igrači

[ctx: kajongg @info:tooltip]
en: define your players.
bs: definiši svog igrača.

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Rulesets
bs: &Skup pravila

[ctx: kajongg @info:tooltip]
en: customize rulesets.
bs: prilagođeni skup pravila.

[ctx: @action:intoolbar]
en: Angle
bs: Ugao

[ctx: kajongg @info:tooltip]
en: Change the visual appearance of the tiles.
bs: Promijenite vizuelni izgled pločica.

[ctx: kajongg @action:intoolbar]
en: &Scores
bs: &Rezultati

[ctx: kajongg @info:tooltip]
en: Show or hide the score table for the current game.
bs: Prikazi ili sakrij tabelu rezultata za trenutnu igru.

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Explain
bs: &Objasni

[ctx: kajongg @info:tooltip]
en: Explain the scoring for all players in the current game.
bs: Objasnite bodovanje za sve igrače u trenutnoj igri.

[ctx: kajongg @info:tooltip]
en: Let the computer take over for you. Start a new local game if needed.
bs: Neka računalo preuzme za vas. Započnite novu lokalne igre ako je potrebno.

[ctx: kajongg @info:tooltip]
en: Chat with the other players.
bs: Chat sa ostalim igračima.

en: saying %1 violates Original Call
bs: rekavši %1 narušavate originalni poziv

en: claiming %1 is dangerous because you will have to discard a dangerous tile
bs: tvrđenje %1 je opasno jer biste morali odbaciti opasne pločice

en: claiming %1 for %2 is dangerous because you will have to discard a dangerous tile
bs: tvrđjenje %1 za %2 je opasno jer biste morali odbaciti opasne pločice

en: You may say %1
bs: Možda ste rekli %1

en: saying Kong for %1 violates Original Call
bs: rekavši Kong za %1 narušavate izvorni poziv

en: You may say Kong for %1
bs: Možda ste rekli Kong za %1

en: Press here and you win
bs: Pobijedili ste. Pritisnite ovde

[ctx: kajongg]
en: Original Call
bs: Izvorni poziv

en: discarding %1 and declaring Original Call makes this hand unwinnable
bs: odbacivanjem %1 i deklarisanjem izvornog poziva činite ovu ruku nepobjedivom

en: Discard a tile, declaring Original Call meaning you need only one tile to complete the hand and will not alter the hand in any way (except bonus tiles)
bs: Odbacite plocicu, deklarišući izvorni poziv što znači da vam je potrebna samo jedna plocica da završite ruku i nece mijenjati ruku na bilo koji način(osim bonus pločice)

[ctx: kajongg]
en: Discard
bs: Odbaci

en: discarding %1 violates Original Call
bs: odbacivanjem %1 narušavate izvorni poziv

en: discarding %1 is Dangerous Game
bs: odbacivanje %1 je opasna igra

en: discard the least useful tile
bs: bacite najmanje korisnu pločicu

en: %1 is not ready to start the game
bs: %1 nije spreman za početak igre

[ctx: kajongg]
en: Violates Original Call
bs: Krši izvorni poziv

[ctx: kajongg]
en: Dangerous Game
bs: Opasna igra

[ctx: kajongg]
en: No Choice
bs: Bez izbora

[ctx: kajongg game dialog:Key for OK]
en: O
bs: U

en: Confirm that you saw the message
bs: Potvrdite da ste vidjeli poruku

[ctx: kajongg]
en: No Claim
bs: Nema tvrdnje

en: You cannot or do not want to claim this tile
bs: Ne možete ili ne želite da tražite ovu plocicu

en: unknown author
bs: nepoznat autor

en: no description available
bs: nema dostupnog opisa

en: no E-Mail address available
bs: nema dostupne E-Mail adrese

en: %1 claiming MahJongg: She does not really have tile %2
bs: %1 tvrdeći MahJongg: Zapravo nema pločicu %2

en: %1 claiming MahJongg: She did not pass all concealed tiles to the server
bs: %1 tvrdeći MahJongg: Nije proslijedila sve sakrivene pločice serveru

en: Player %1 has 3 or 4 exposed melds, all are green
bs: Igrac %1 ima 3 ili 4 izlozena seta, svi su zeleni

en: Player %1 may try a True Color Game
bs: Igrač %1 moze pokušati tačnu igru boje

en: Player %1 may try an All Terminals Game
bs: Igrač %1 moze pokušati sve Terminalne igre

en: Player %1 exposed many winds
bs: Igrac %1 je izložio mnogo vetrova

en: Player %1 exposed many dragons
bs: Igrač %1 je izložio mnogo zmajeva

[ctx: define a new player]
en: &New
bs: &Novi

en: Player %1 already exists
bs: Korisnik %1 već postoji

en: Error while adding player %1: %2
bs: Greška pri dodavanju igrača %1: %2

en: Classical Chinese standard
bs: Klasično Kineski standard

en: Classical Chinese
bs: Klasično kineski

en: Last Tile Taken from Dead Wall
bs: Zadnja pločica uzeta iz slijepog zida

en: The dead wall is also called kong box: The last 16 tiles of the wall used as source of replacement tiles
bs: Slijepi zid se zove i kong kutija: Zadnjih 16 pločica zida korištenih kao izvor zamjenskih pločica

en: Last Tile is Last Tile of Wall
bs: Zadnja pločica je zadnja pločica zida

en: Winner said Mah Jong with the last tile taken from the living end of the wall
bs: Pobjednik reče Mah Jong sa zadnjom pločicom izvađenom iz živog kraja zida

en: Last Tile is Last Tile of Wall Discarded
bs: Zadnja pločica je zadnja odbačena pločica zida

en: Winner said Mah Jong by claiming the last tile taken from the living end of the wall, discarded by another player
bs: Pobjednik reče Mah Jong priznavajući zadnju pločicu izvađenu iz živog kraja zida, odbačenu od drugog igrača

en: Robbing the Kong
bs: Pljačkanje Konga

en: Winner said Mah Jong by claiming the 4th tile of a kong another player just declared
bs: Pobjednik reče Mah Jong priznavajući četvrtu pločicu konga koju  je drugi igrač  tek objavio

en: Mah Jongg with Original Call
bs: Mah Jongg sa Izvornim Pozivom

en: Just before the first discard, a player can declare Original Call meaning she needs only one tile to complete the hand and announces she will not alter the hand in any way (except bonus tiles)
bs: Neposredno pre prvog bacanja, igrac moze deklarisati izvorni poziv sto znaci da mu je potrebna samo jedna pločica da završi ruku i najavljuje da neće mijenjati ruku na bilo koji način(osim bonus pločice)

en: Dangerous Game
bs: Opasna igra

en: In some situations discarding a tile that has a high chance to help somebody to win is declared to be dangerous, and if that tile actually makes somebody win, the discarder pays the winner for all
bs: U nekim situacijama odbacivanje pločice za koju je vrlo vjerovatno da će biti od pomoći nekome kako bi pobjedio je opasno i ako upravo ta pločica pomogne nekome da pobijedi, onaj koji ju je odbacio plaća pobjedniku za sve

en: Twofold Fortune
bs: Dvostruka sreća

en: Kong after Kong: Declare Kong and a second Kong with the replacement tile and Mah Jong with the second replacement tile
bs: Kong za Kongom: proglasi Kong i drugi Kong sa zamjenskom pločicom i Mah Jong sa drugom zamjenskom pločicom

en: Blessing of Heaven
bs: Nebeski blagoslov

en: East says Mah Jong with the unmodified dealt tiles
bs: Istok kaže Mah Jong sa neizmjenjenim podjeljenim pločicama

en: Blessing of Earth
bs: Zemaljski Blagoslov

en: South, West or North says Mah Jong with the first tile discarded by East
bs: Jug, Zapad ili Sjever kazu Mah Jong sa prvom pločicom odbačenom od strane Istoka

en: East won nine times in a row
bs: Istok je pobjedio devet puta zaredom

en: If that happens, East gets a limit score and the winds rotate
bs: Ako se to desi, Istok dobija ograničene bodove i vjetrovi se rotiraju

en: False Naming of Discard, Claimed for Mah Jongg and False Declaration of Mah Jongg
bs: Lažno imenovanje odbacivanja, smatrano za Mah Jongg i lažno proglašenje Mah Jongga

en: Own Flower and Own Season
bs: Vlastiti cvijet i vlastito godisnje doba

en: All Flowers
bs: Svi cvijetovi

en: All Seasons
bs: Sva godisnja doba

en: Three Concealed Pongs
bs: Tri prikrivena Ponga

en: Long Hand
bs: Duga ruka

en: The hand contains too many tiles
bs: Ruka sadrži previše pločica

en: Points Needed for Mah Jongg
bs: Poeni potrebni za Mah Jongg

en: Minimum number of doubles needed for Mah Jongg
bs: Minimalan broj dublova potreban za Mah Jongg

en: Points for a Limit Hand
bs: Poeni za ograničenu ruku

en: Play with the roof off
bs: Igra s isključenim krovom

en: Play with no upper scoring limit
bs: Igra bez gornje granice poena

en: Claim Timeout
bs: Odredi pauzu

en: Size of Kong Box
bs: Velilčina Kong kutije

en: The Kong Box is used for replacement tiles when declaring kongs
bs: Kong kutija je korištena za zamjenu pločica pri deklarisanju konga

en: Play with Bonus Tiles
bs: Igraj sa bonus pločicama

en: Bonus tiles increase the luck factor
bs: Bonus pločice povećavaju faktor sreće

en: Minimum number of rounds in game
bs: Najmanji broj rundi u igri

en: number of allowed chows
bs: broj dopuštenih chow

en: The number of chows a player may build
bs: Broj chow koje igrač može sagraditi

en: must declare calling hand
bs: morate deklarisati poziv ruke

en: Mah Jongg is only allowed after having declared to have a calling hand
bs: Mah Jongg dozvoljen je jedino nakon deklarisanja poziva ruke

en: Standard Rotation
bs: Standardna Rotacija

en: Last Tile Completes Pair of 2..8
bs: Zadnja pločica kompletira par 2..8

en: Last Tile Completes Pair of Terminals or Honors
bs: Zadnja pločica kompletira par terminala časti

en: Last Tile is Only Possible Tile
bs: Zadnja pločica je jedina moguća pločica

en: Won with Last Tile Taken from Wall
bs: Pobjedio sa zadnjom uzetom pločicom sa zida

en: Zero Point Hand
bs: Nulta tačka ruke

en: The hand has 0 basis points excluding bonus tiles
bs: Ruka ima 0 osnovnih poena ne računajući bonus pločice

en: No Chow
bs: Bez Chowa

en: Only Concealed Melds
bs: Samo sakrivene pomiješane karte

en: False Color Game
bs: Lažna boja igre

en: Only same-colored tiles (only bamboo/stone/character) plus any number of winds and dragons
bs: Samo isto-obojene pločice(samo bambus/kamen/znak) plus bilo koji broj vjetrova ili zmajeva

en: True Color Game
bs: Prava boja igre

en: Only same-colored tiles (only bamboo/stone/character)
bs: Samo isto-obojene pločice(samo bambus/kamen/znak)

en: Concealed True Color Game
bs: Skrivena prava boja igre

en: All tiles concealed and of the same suit, no honors
bs: Sve pločice su skrivene i istog znaka, nema počasti

en: Only Terminals and Honors
bs: Samo krajevi  i počasti

en: Only winds, dragons, 1 and 9
bs: Samo vjetrovi, zmajevi, 1 i 9

en: Only Honors
bs: Samo počasti

en: Only winds and dragons
bs: Samo vjetrovi i zmajevi

en: Hidden Treasure
bs: Skriveno blago

en: Only hidden Pungs or Kongs, last tile from wall
bs: Samo skriveni Pung ili Kong, zadnja pločica sa zida

en: Heads and Tails
bs: Glavu i Rep

en: Only 1 and 9
bs: Samo 1 i 9

en: Fourfold Plenty
bs: Četverostruko puno

en: 4 Kongs
bs: 4 Konga

en: Three Great Scholars
bs: Tri velika znanstvenika

en: 3 Pungs or Kongs of dragons
bs: 3 Punga ili Konga demona

en: Four Blessings Hovering over the Door
bs: Četiri blagoslova lebdući preko vrata

en: 4 Pungs or Kongs of winds
bs: 4 Punga ili Konga vjetrova

en: Imperial Jade
bs: Carski žad

en: Only green tiles: Green dragon and Bamboo 2,3,4,6,8
bs: Samo zelene pločice: Zeleni zmaj i Bambus 2,3,4,6,8

en: Gathering the Plum Blossom from the Roof
bs: Skupljanje cvijeta šljive sa krova

en: Mah Jong with stone 5 from the dead wall
bs: Mah Jong sa kamenom 5 sa mrtvog zida

en: Plucking the Moon from the Bottom of the Sea
bs: Povlacenje Mjeseca sa dna mora

en: Mah Jong with the last tile from the wall being a stone 1
bs: Mah Jong sa poslednjom pločicom sa zida biće kamen 1

en: Scratching a Carrying Pole
bs: Grebanje nosećeg stuba

en: Robbing the Kong of bamboo 2
bs: Pljačkanje konga bambusa 2

en: Standard Mah Jongg
bs: Standardni Mah Jongg

en: Nine Gates
bs: Devet kapija

en: Thirteen Orphans
bs: Trinaest siročadi

en: 13 single tiles: All dragons, winds, 1, 9 and a 14th tile building a pair with one of them
bs: 13 jedinstvenih pločica: Svi zmajevi, vjetrovi, 1, 9 i četrnaesta pločica koja čini par sa nekim od njih

en: Pung/Kong of Dragons
bs: Pung/Kong zmajevi

en: Pung/Kong of Own Wind
bs: Pung/Kong vlastitog vjetra

en: Pung/Kong of Round Wind
bs: Pung/Kong kružnog vjetra

en: Exposed Kong
bs: Izložen Kong

en: Exposed Kong of Terminals
bs: Izložen Kong terminala

en: Exposed Kong of Honors
bs: Izložen Kong počasti

en: Exposed Pung
bs: Izloženi Pung

en: Exposed Pung of Terminals
bs: Izloženi Pung terminala

en: Exposed Pung of Honors
bs: Izloženi Pung počasti

en: Concealed Kong
bs: Sakriveni Kong

en: Concealed Kong of Terminals
bs: Sakriven Kong krajnjih

en: Concealed Kong of Honors
bs: Sakriven Kong počasti

en: Concealed Pung
bs: Sakriveni Pong

en: Concealed Pung of Terminals
bs: Sakriven Pung krajnjih

en: Concealed Pung of Honors
bs: Sakriven Pung počasti

en: Pair of Own Wind
bs: Par vlastiog vjetra

en: Pair of Round Wind
bs: Par kružnog vjetra

en: Pair of Dragons
bs: Par zmajeva

en: Flower
bs: Cvijet

en: Season
bs: Sezona

en: Classical Chinese DMJL
bs: Klasični kineski DMJL

en: Classical Chinese as defined by the Deutsche Mah Jongg Liga (DMJL) e.V.
bs: Klasični Kineski kao definisan od strane the Deutsche Mah Jongg Liga (DMJL) e.V.

en: Squirming Snake
bs: Živahna zmija

en: All tiles of same color. Pung or Kong of 1 and 9, pair of 2, 5 or 8 and two Chows of the remaining values
bs: Sve pločice iste boje. Pung ili Kong od 1 i 9, par od 2,5 ili 8 i 2 Chows-a od preostalih vrijednosti

en: Little Three Dragons
bs: Tri mala zmaja

en: 2 Pungs or Kongs of dragons and 1 pair of dragons
bs: 2 Punga ili Konga zmajeva i par zmajeva

en: Big Three Dragons
bs: Tri velika zmaja

en: Little Four Joys
bs: Četiri male radosti

en: 3 Pungs or Kongs of winds and 1 pair of winds
bs: 3 Punga ili Konga vjetrova i par vjetrova

en: Big Four Joys
bs: Četiri velike radosti

en: False Naming of Discard, Claimed for Chow
bs: Lažno imenovanje odbacivanja, smatrano za Čov

en: False Naming of Discard, Claimed for Pung/Kong
bs: Lažno imenovanje odbacivanja, smatrano za Pung/Kong

en: False Declaration of Mah Jongg by One Player
bs: Lažno proglašenje Mah Jongga od strane jednog igrača

en: False Declaration of Mah Jongg by Two Players
bs: Lažno proglašenje Mah Jongga od strane dva grača

en: False Declaration of Mah Jongg by Three Players
bs: Lažno proglašenje Mah Jongga od strane tri igrača

en: False Naming of Discard, Claimed for Mah Jongg
bs: Lažno imenovanje odbacivanja, smatrano za Mah Jongg

en: Classical Chinese BMJA
bs: Clasicna Kineska BMJA

en: Classical Chinese as defined by the British Mah-Jong Association
bs: Klasična Kineska je definisana od strane Britanske Mah-Jong Asocijacije

en: Original Call
bs: Izvorni poziv

en: Gates of Heaven
bs: Kapija raja

en: Wriggling Snake
bs: Živahna zmija

en: Pair of 1s and a run from 2 to 9 in the same suit with each of the winds
bs: Par 1s i trčanje od 2 do 9 u istom odjelu sa svakim od vjetrova

en: Triple Knitting
bs: Trostruko Pletenje

en: Four sets of three tiles in the different suits and a pair: No Winds or Dragons
bs: Četiri seta od tri plocice u razlicitim vrstama i par: Nema Vjetrova ili Zmajeva

en: Knitting
bs: Pletenje

en: 7 pairs of tiles in any 2 out of 3 suits; no Winds or Dragons
bs: 7 parova plocica u bilo koja 2 od tri vrste; nema Vjetrova ili Zmajeva

en: All pair honors
bs: Svi parovi nagradjuju

en: 7 pairs of 1s/9s/Winds/Dragons
bs: 7 parova od 1s/9s/Vjetrovi/Zmajevi

en: Own Flower
bs: Sopsteveni Cvijet

en: Own Season
bs: Sopstvena Sezona

en: Buried Treasure
bs: Zakopano Blago

en: Concealed pungs of one suit with winds/dragons and a pair
bs: Prikriveni pungs jednog odjela sa vetorm/zmajem i par

en: Purity
bs: Čistoća

en: Only same-colored tiles (no chows, dragons or winds)
bs: Samo Istobojne pločice(bez pasa, zmajeva iili vetrova)

en: 3 Pungs or Kongs of dragons plus any pung/kong and a pair
bs: 3 Pungs ili Kongs od zmaja plus bilo koji pung/kong i par

en: The 13 Unique Wonders
bs: 13 Jedinstvenih Čuda

en: False Naming of Discard, Claimed for Chow/Pung/Kong
bs: Pogrešno Imenovanje Bacanja, Polazu pravo na Chow/Pung/Kong

en: Calling for Only Honors
bs: Pozvanje samo za pocastvovane

en: Calling for Wriggling Snake
bs: Pozivanje živahne zmije

en: Calling for Triple Knitting
bs: Pozivanje trostrukog pletenja

en: Calling for Gates of Heaven
bs: Pozivanje kapije raja

en: Calling for Knitting
bs: Pozivanje pletenja

en: Calling for Imperial Jade
bs: Pozivanje carskog žada

en: Calling for The 13 Unique Wonders
bs: Pozivanje 13 Jedinstvenih Cuda

en: Calling for Three Great Scholars
bs: Pozivanje tri velika naucnika

en: Calling for All pair honors
bs: Pozivanje svih pocastvovanih parova

en: Calling for Heads and Tails
bs: Pozivanje Glave i Repa

en: Calling for Four Blessings Hovering over the Door
bs: Pozivam četiri blagoslova iznad vrata

en: Calling for Buried Treasure
bs: Pozivanje Zakopanog Blaga

en: Calling for Fourfold Plenty
bs: Pozivanje četvorostrukog mnoštva

en: Calling for Purity
bs: Posivanje čistoće

[ctx: kajongg name for local game server]
en: Local Game
bs: Lokalna igra

en: Database %1 updated from schema %2 to %3
bs: Baza podataka %1 obnovljena iz plana %2 do %3

en: points
bs: poena

[ctx: Kajongg]
en: %1 points
bs: %1 poena

[ctx: Kajongg]
en: %1 doubles
bs: %1 dupli

[ctx: Kajongg]
en: %1 limits
bs: %1 granice

en: Meld Rules
bs: Pravila mješanja

en: Meld rules are applied to single melds independent of the rest of the hand
bs: Pravila miješanja su primijenjena na jedinstvena miješanja nezavisna od ostatka ruke

en: Hand Rules
bs: Pravila ruke

en: Hand rules are applied to the entire hand, for all players
bs: Pravila ruke su primjenjena na čitavu ruku, za sve igrače

en: Winner Rules
bs: Pravila pobjednika

en: Winner rules are applied to the entire hand but only for the winner
bs: Pravila pobjednika su primjenjena na čitavu ruku ali samo za pobjednika

en: Loser Rules
bs: Pravila Gubitnika

en: Loser rules are applied to the entire hand but only for non-winners
bs: Pravila gubitnika se primjenjuju na cijelu ruku ali samo za one koji nisu pobjednici

en: Mah Jongg Rules
bs: Mah Jongg pravila

en: Only hands matching a Mah Jongg rule can win
bs: Samo ruka koja se poklapa sa Mah Jongg pravilom može pobjediti

[ctx: kajongg]
en: Options
bs: Opcije

en: Here we have several special game related options
bs: Ovdje imam nekoliko opcija vezanih za specijalne igre

en: Penalties
bs: Kazne

en: Penalties are applied manually by the user. They are only used for scoring games.
    When playing against the computer or over the net, Kajongg will never let you get
    into a situation where you have to pay a penalty
bs: Kazne se primenjuju ručno od strane korisnika. One se koriste samo za bodovanje.
    Kada igrate protiv računara ili preko mreže, Kajongg nikada nece dozvoliti da se nađete
    u situaciji u kojoj morate da platite kaznu

[ctx: Ruleset._newKey:%1 is empty or space plus number]
en: Copy%1 of %2
bs: Kopiraj%1 od %2

[ctx: %1 can be a sentence]
en: %4 have impossible values %2/%3 in rule "%1"
bs: %4 imaju nemoguće vrijednosti %2/%3 u pravilu "%1"

[ctx: wrong value for rule]
en: %1: %2 is too small, minimal value is %3
bs: %1: %2 je premalo, minimalna vrijednost je %3

[ctx: kajongg]
en: Rule
bs: Pravilo

en: Do you really want to abort this game?
bs: Da li zaista želite napustiti igru?

en: By the rules, %1 and %2 should now exchange their seats.
bs: Prema pravilima, %1 i %2 bi sada trebali zamjeniti mjesta.

en: &Exchange
bs: &Razmjena

en: &Keep seat
bs: &Zadrži sjedište

en: Move Exposed Tiles Here
bs: Pomjeri izložene pločice ovdje

en: Move Concealed Tiles Here
bs: Pomjeri sakrivene pločice ovdje

en: Please define four players in <interface>Settings|Players</interface>
bs: Molimo odredite četiri igrača u <interface>Postavke|Igrači</interface>

en: Round/Hand
bs: Runda/ruka

[ctx: kajongg]
en: Score
bs: Rezultat

[ctx: kajongg]
en: Payments
bs: Plaćanja

[ctx: kajongg]
en: Balance
bs: Ravnoteža

[ctx: kajongg]
en: Chart
bs: Grafik

[ctx: kajongg]
en: Scores
bs: Rezultati

[ctx: kajongg]
en: Used Rules
bs: Korištena pravila

en: Final scores for game <numid>%1</numid>
bs: Konačni rezultati za igru <numid>%1</numid>

en: Scores for game <numid>%1</numid>
bs: Rezultati za igru <numid>%1</numid>

en: There is no active game
bs: Nema aktivne igre

en: Manual score for %1: %2 points
bs: Ručni rezultat  za %1: %2 poena

en: Penalty
bs: Kazna

en: Offense:
bs: Napad:

en: Total Penalty
bs: Ukupna kazna

en: &Execute
bs: &Izvrši

[ctx: penalty dialog, appears behind paying player combobox]
en: pays %1 points
bs: plaća %1 poena

[ctx: penalty dialog, appears behind profiting player combobox]
en: gets %1 points
bs: dobija %1 poena

[ctx: kajongg]
en: Player
bs: Igrač

[ctx: kajongg]
en: Wind
bs: Vjetar

en: Winner
bs: Pobjednik

[ctx: kajongg]
en: Draw
bs: Crtaj

en: &Penalties
bs: &Kazne

en: &Save Hand
bs: &Snimi ruku

en: &Last Tile:
bs: &Zadnja pločica:

en: L&ast Meld:
bs: Z&adnje dijeljenje:

en: Wrong password
bs: Pogrešna lozinka

en: table with id <numid>%1</numid> not found
bs: sto sa id <numid>%1</numid> nije pronađen

en: Player %1 has logged out
bs: Igrač %1 se odjavio

en: the server will listen on SOCKET
bs: server ce slusati na SOCKET-u

en: name of the database
bs: ime baze podataka

en: do not terminate local game server after last client disconnects
bs: lokalni server ne prekida igru nakon što posljednji klijent napusti igru

en: You already joined this table
bs: Već ste se pridružili ovom stolu

en: All seats are already taken
bs: Sva sjedišta su već zauzeta

en: takes a seat
bs: zauzimai mjesto

en: leaves the table
bs: napušta sto

en: Only the initiator %1 can start this game, you are %2
bs: Samo pokretač %1 može započeti igru, vi ste %2

en: Game <numid>%1</numid> is over!
bs: Igra <numid>%1</numid>  je gotova

en: %1 wrongly said %2 for meld %3
bs: %1 pogrešno rečeno %2 za mješanje %3

en: %1 wrongly said %2: claims to have concealed tiles %3 but only has %4
bs: %1 pogrešno rečeno %2: tvrdi da ima sakrivene pločice %3 ali ima samo %4

en: declareKong:%1 wrongly said Kong for meld %2
bs: proglasiKong:%1 pogrešno izrečen Kong za mješanje karata %2

en: %1 claiming MahJongg: This is not a winning hand: %2
bs: %1 tvrdeći MahJongg: Ovo nije pobjednička ruka: %2

en: No voices will be heard because the program %1 is missing
bs: Nikakvi zvukovi se neće čuti zato što nedostaje program %1

en: cannot write <filename>%1</filename>: %2
bs: ne možete pisati <filename>%1</filename>: %2

en: Table
bs: Tabela

en: Ruleset
bs: Skup pravila

en: Select a ruleset
bs: Izaberi skup pravila

[ctx: allocate a new table]
en: &New
bs: &Nova

en: Allocate a new table
bs: Alociraj novi sto

en: &Join
bs: &Pridruži se

en: Join a table
bs: Pridruži se stolu

en: &Leave
bs: &Napusti

en: Leave a table
bs: Napusti stol

[ctx: Kajongg-Ruleset]
en: Compare
bs: Uporedi

en: Compare the rules of this table with my own rulesets
bs: Uporedi pravila ovog stola sa svojim pravilima

en: &Chat
bs: &Ćaskanje

en: &Start
bs: &Počni

en: Start playing on a table. Empty seats will be taken by robot players.
bs: Započni igru na stolu. Prazne stolice će biti zauzete od strane robot igrača.

en: opens a chat window
bs: otvara se prozor za ćaskanje

en: Local Games with Ruleset %1
bs: Lokalne igre sa skupom pravila %1

en: Tables at %1
bs: Stolovi na %1

en: Start a new game
bs: Započni novu igru

[ctx: resuming a local suspended game]
en: &Resume
bs: &Nastavi

en: Resume the selected suspended game
bs: Nastavite označenu suspendiranu igru

en: Chat with others on this table
bs: Ćaskaj sa ostalima za ovim stolom

en: For chatting with others on this table, please first take a seat
bs: Da biste ćaskali sa ostalima za ovim stolom, molimo prvo sjedite

[ctx: kajongg]
en: hidden
bs: skriven

[ctx: kajongg]
en: stone
bs: kamen

[ctx: kajongg]
en: bamboo
bs: bambus

[ctx: kajongg]
en: character
bs: slovo

[ctx: kajongg]
en: wind
bs: vjetar

[ctx: kajongg]
en: dragon
bs: zmaj

[ctx: kajongg]
en: flower
bs: cvijet

[ctx: kajongg]
en: season
bs: godišnje doba

[ctx: kajongg]
en: tile
bs: pločica

[ctx: kajongg]
en: white
bs: bijela

[ctx: kajongg]
en: red
bs: crvena

[ctx: kajongg]
en: green
bs: zelena

[ctx: kajongg]
en: East
bs: Istok

[ctx: kajongg]
en: South
bs: Jug

[ctx: kajongg]
en: West
bs: Zapad

[ctx: kajongg]
en: North
bs: Sjever

en: East Wind
bs: Istočni vjetar

en: South Wind
bs: Južni vjetar

en: West Wind
bs: Zapadni vjetar

en: North Wind
bs: Sjeverni vjetar

[ctx: kajongg meld type]
en: &single
bs: &jedinstven

[ctx: kajongg meld type]
en: &pair
bs: &par

[ctx: kajongg meld type]
en: c&laimed kong
bs: p&otvrđen kong

[ctx: kajongg meld type]
en: rest of tiles
bs: ostatak pločica

[ctx: kajongg meld state]
en: Exposed
bs: Izložen

[ctx: kajongg meld state]
en: Concealed
bs: Sakriveni

en: Your client has a version older than 4.9.0 but you need %1 for this server
bs: Vas klijent poseduje verziju stariju od 4.9.0 ali vama je potrebna %1 za ovaj server

en: Your client has version %1 but you need %2 for this server
bs: Vas klijent posjeduje verziju %1 ali vama je potrebna %2 za ovaj server
