kmj - en to el translation catalogue (89 entries)

[ctx: kajongg]
en: Game
el: Παιχνίδι

en: Toolbar
el: Γραμμή εργαλείων

en: file <filename>%1</filename> contains no valid SVG
el: το αρχείο <filename>%1</filename> δεν περιέχει έγκυρο SVG

[ctx: BackgroundSelector]
en: Preview
el: Προεπισκόπηση

[ctx: BackgroundSelector]
en: Properties
el: Ιδιότητες

[ctx: BackgroundSelector]
en: Author:
el: Συγγραφέας:

[ctx: BackgroundSelector]
en: Contact:
el: Επαφή:

[ctx: BackgroundSelector]
en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Choose from
el: Επιλογή από

en: Player
el: Παίκτης

[ctx: table status]
en: New
el: Νέο

[ctx: kajongg]
en: Play
el: Αναπαραγωγή

en: Tiles
el: Κομμάτια

en: Backgrounds
el: Παρασκήνια

[ctx: Kajongg]
en: Rule
el: Κανόνας

en: Player %1 not known
el: Ο παίκτης %1 δεν είναι γνωστός

en: Players
el: Παίκτες

en: Started
el: Ξεκίνησε

[ctx: @title:window]
en: Games
el: Παιχνίδια

[ctx: start a new game]
en: &New
el: &Νέο

en: &Load
el: &Φόρτωση

en: &Delete
el: &Διαγραφή

en: Show only pending games
el: Εμφάνιση μόνο παιχνιδιών σε εξέλιξη

en: &Game
el: Παιχνί&δι

en: Remove
el: Αφαίρεση

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Play
el: Αναπαρα&γωγή

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Players
el: &Παίκτες

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Rulesets
el: Λίστα συ&νόλου κανόνων

[ctx: kajongg @action:inmenu]
en: &Score Table
el: &Πίνακας βαθμών

[ctx: kajongg]
en: Dangerous Game
el: Επικίνδυνο παιχνίδι

[ctx: define a new player]
en: &New
el: &Νέο

en: Dangerous Game
el: Επικίνδυνο παιχνίδι

en: Blessing of Heaven
el: Η Ευλογία του παραδείσου

en: Blessing of Earth
el: Η ευλογία της γης

en: All Flowers
el: Όλα τα άνθη

en: All Seasons
el: Όλες τις περιόδους

en: False Color Game
el: Παιχνίδι Λάθους Χρώματος

en: True Color Game
el: Παιχνίδι Αληθινού Χρώματος

en: Hidden Treasure
el: Κρυιμμένος Θυσαυρός

en: Nine Gates
el: Εννέα Πύλες

en: Thirteen Orphans
el: Δεκατρία Ορφανά

en: Pair of Dragons
el: Ζευγάροι δράκων

en: Little Three Dragons
el: Τρεις Μικροί Δράκοι

en: Big Three Dragons
el: Τρεις Μεγάλοι Δράκοι

en: points
el: πόντοι

[ctx: kajongg]
en: doubles
el: διπλά

[ctx: kajongg]
en: limits
el: όρια

[ctx: Kajongg]
en: %1 points
el: %1 πόντοι

[ctx: Kajongg]
en: %1 doubles
el: %1 διπλά

[ctx: Kajongg]
en: %1 limits
el: %1 όρια

en: Penalties
el: Ποινές

[ctx: Ruleset._newKey:%1 is empty or space plus number]
en: Copy%1 of %2
el: Αντιγραφή %1 από %2

[ctx: %1 can be a sentence]
en: %4 have impossible values %2/%3 in rule "%1"
el: %4 έχει πιθανές τιμές %2/%3 στον κανόνα "%1"

[ctx: kajongg]
en: Rule
el: Κανόνας

en: &Remove
el: Α&φαίρεση

[ctx: @title:window]
en: Swap Seats
el: Ανταλλαγή Θέσεων

[ctx: @title:window]
en: Select four players
el: Επιλέξτε τέσσερις παίκτες

[ctx: kajongg]
en: Score
el: Βαθμολογία

[ctx: kajongg]
en: Used Rules
el: Κανόνες που Χρησιμοποιήθηκαν

en: There is no active game
el: Δεν υπάρχει ενεργό παιχνίδι

en: Offense:
el: Επίθεση:

en: &Execute
el: &Εκτέλεση

[ctx: kajongg]
en: Player
el: Παίκτης

[ctx: kajongg]
en: Wind
el: Αέρας

en: Winner
el: Νικητής

[ctx: kajongg]
en: Draw
el: Ισοπαλία

en: &Last Tile:
el: &Τελευταίο Πλακίδιο:

[ctx: allocate a new table]
en: &New
el: &Νέο

[ctx: kajongg]
en: stone
el: πέτρα

[ctx: kajongg]
en: bamboo
el: μπαμπού

[ctx: kajongg]
en: character
el: χαρακτήρας

[ctx: kajongg]
en: wind
el: αέρας

[ctx: kajongg]
en: dragon
el: δράκος

[ctx: kajongg]
en: flower
el: άνθος

[ctx: kajongg]
en: season
el: περίοδος

[ctx: kajongg]
en: white
el: λευκό

[ctx: kajongg]
en: red
el: κόκκινο

[ctx: kajongg]
en: green
el: πράσινο

[ctx: kajongg]
en: South
el: Νότος

[ctx: kajongg]
en: North
el: Βορράς

[ctx: kajongg meld type]
en: &single
el: &μονό

[ctx: kajongg meld type]
en: &pair
el: &ζευγάρι

[ctx: kajongg meld state]
en: Exposed
el: Εκτεθειμένο

[ctx: kajongg meld state]
en: Concealed
el: Κρυμμένο

[ctx: TilesetSelector]
en: Preview
el: Προεπισκόπηση

[ctx: TilesetSelector]
en: Properties
el: Ιδιότητες

[ctx: TilesetSelector]
en: Author:
el: Συγγραφέας:

[ctx: TilesetSelector]
en: Contact:
el: Επαφή:

[ctx: TilesetSelector]
en: Description:
el: Περιγραφή:
