kmj - en to eo translation catalogue (42 entries)

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Properties
eo: Ecoj

en: Author:
eo: Aŭtoro:

en: Contact:
eo: Kontakto:

en: Description:
eo: Priskribo:

[ctx: kajongg]
en: Game
eo: Ludo

en: View
eo: Vido

en: Toolbar
eo: Ilobreto

en: Time
eo: Tempo

en: Player
eo: Ludanto

en: Message
eo: Mesaĝo

[ctx: table status]
en: Running
eo: Ruliĝas

[ctx: table status]
en: New
eo: Nova

[ctx: kajongg]
en: Play
eo: Ludi

en: Tiles
eo: Tegoloj

en: Players
eo: Ludantoj

[ctx: start a new game]
en: &New
eo: &Nova

en: &Delete
eo: &Forigi

en: &Apply
eo: &Apliki

en: &Cancel
eo: &Rezigni

en: &Defaults
eo: &Defaŭltoj

en: Original author
eo: Origina aŭtoro

en: Username:
eo: Uzantnomo:

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Repeat password:
eo: Ripetu pasvorton:

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Players
eo: Lu&dantoj

[ctx: @action:intoolbar]
en: Angle
eo: Angulo

[ctx: kajongg]
en: Discard
eo: Forigi

[ctx: define a new player]
en: &New
eo: &Nova

[ctx: kajongg]
en: Options
eo: Opcioj

en: &Execute
eo: &Plenumi

[ctx: kajongg]
en: Player
eo: Ludanto

en: Winner
eo: Gajninto

[ctx: kajongg]
en: Draw
eo: Egaliĝo

en: Table
eo: Tabelo

[ctx: table status]
en: Status
eo: Stato

[ctx: allocate a new table]
en: &New
eo: &Nova

en: &Join
eo: &Aliĝu

en: &Chat
eo: &Babili

en: &Start
eo: &Starti

[ctx: resuming a local suspended game]
en: &Resume
eo: &Restarigi

[ctx: kajongg]
en: South
eo: Sudo
