kmj - en to gl translation catalogue (471 entries)

en: Preview
gl: Vista previa

en: Properties
gl: Información

en: Author:
gl: Autor:

en: Contact:
gl: Contacto:

en: Description:
gl: Descrición:

[ctx: kajongg]
en: Game
gl: Partida

en: View
gl: Vista

en: Toolbar
gl: Barra de ferramentas

en: file <filename>%1</filename> contains no valid SVG
gl: o ficheiro <filename>%1</filename> non contén ningún SVG correcto

en: Choose from
gl: Escoller de

en: Time
gl: Tempo

en: Player
gl: Xogador

en: Message
gl: Mensaxe

en: Chat on table %1 at %2
gl: Conversa na mesa %1 en %2

[ctx: table status]
en: Suspended
gl: Suspendida

[ctx: table status]
en: Running
gl: En xogo

[ctx: table status]
en: New
gl: Nova

en: Show tile shadows
gl: Mostrar as sombras das fichas.

en: Rearrange undisclosed tiles to melds
gl: Redistribuír as fichas sen descubrir aos grupos

en: Show only possible actions
gl: Mostrar só as accións posíbeis.

en: Propose what to do
gl: Propor o que facer

en: Animation speed:
gl: Velocidade das animacións:

en: Use sounds if available
gl: Empregar sons, de estaren dispoñibeis.

en: Let others hear my voice
gl: Permitir que outros me escoiten.

[ctx: kajongg]
en: Play
gl: Xogar

en: Tiles
gl: Fichas

en: Backgrounds
gl: Fondos

en: The game server lost connection to player %1
gl: O servidor do xogo perdeu a conexión co xogador %1.

en: Error for player %1: %2
    %3
gl: Erro do xogador %1: %2
    %3

[ctx: Kajongg]
en: Rule
gl: Regra

[ctx: Kajongg-Rule]
en: not defined
gl: sen definir

en: Score computed manually
gl: Puntuación calculada manualmente

en: Player %1 not known
gl: Descoñécese o xogador %1

en: Short living wall: Tile is invisible, hence dangerous
gl: Muralla vivinte curta: A ficha é invisíbel, e polo tanto perigosa

en: Players
gl: Xogadores

en: Started
gl: Data de inicio

[ctx: start a new game]
en: &New
gl: &Nova

en: &Load
gl: &Cargar

en: &Delete
gl: &Eliminar

en: Show only pending games
gl: Mostrar só as partidas pendentes.

en: Do you really want to delete <numid>%1</numid> games?<br>This will be final, you cannot cancel it with the cancel button
gl: Seguro que queres eliminar <numid>%1</numid> partidas?<br />Isto será definitivo, non pode cancelalo co botón de cancelar.

en: Which chow do you want to expose?
gl: Que chow queres expor?

en: Which kong do you want to declare?
gl: Que kong queres declarar?

en: Choose
gl: Escoller

en: You cannot say %1
gl: Non podes dicir %1

en: Player %1 has left the table
gl: O xogador %1 saíu da mesa.

en: The game on table <numid>%1</numid> can begin. Are you ready to play now?
gl: Pódese comezar a partida no taboleiro <numid>%1</numid>. Estás listo para xogar?

en: Ready for next hand?
gl: Preparado para a próxima man?

en: The connection to the server %1 broke, please try again later.
gl: Rachouse a conexión co servidor %1; inténtao de novo máis tarde.

en: Mah Jongg - the ancient Chinese board game for 4 players
gl: Mah Jongg - o antigo xogo de taboleiro chinés para catro xogadores

en: all robots play with visible concealed tiles
gl: Todos os robots xogan con fichas escondidas visíbeis.

en: start with demo mode
gl: comezar co modo de demostración

en: login to HOST
gl: acceso a SERVIDOR

en: start new TABLE
gl: comezar unha novo TABOLEIRO

en: prefer PLAYER for next login
gl: preferir XOGADOR no seguinte acceso

en: use AI variant for human player in demo mode
gl: Empregar a variante AI para o xogador humano no modo de demostración.

en: write statistics to CSV
gl: Escribir as estatísticas en CSV.

en: show all available rulesets
gl: mostrar todas as regras dispoñíbeis.

en: for testing purposes: Initializes the random generator
gl: Para probas: inicializa o xerador aleatorio.

en: show no graphical user interface. Intended only for testing
gl: mostrar a interface gráfica de usuario. Só para probas.

en: use a dedicated server listening on SOCKET. Intended only for testing
gl: Empregar un servidor dedicado que escoite polo SOCKET. Só para probas.

en: use a dedicated server listening on PORT. Intended only for testing
gl: Empregar un servidor dedicado que escoite polo PORTO. Só para probas.

en: &OK
gl: &Aceptar

en: &Apply
gl: &Aplicar

en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: &Help
gl: &Axuda

en: &Defaults
gl: Valores &predeterminados

[ctx: @action:inmenu]
en: Show St&atusbar
gl: Mostrar a barra de &estado

[ctx: @action:inmenu]
en: Show &Toolbar
gl: Mostrar a barra de &ferramentas

en: Configure Tool&bars...
gl: Configurar as &barras de ferramentas…

en: Configure toolbars
gl: Configurar as barras de ferramentas

en: Configure
gl: Configurar

en: &Game
gl: &Partida

en: &View
gl: &Vista

en: &Settings
gl: &Configuración

[ctx: @action:inmenu]
en: &Help
gl: &Axuda

en: Switch Application Language
gl: Cambiar o idioma da aplicación

[ctx: @action:inmenu]
en: About &Kajongg
gl: Sobre &Kajongg

en: Please choose the language which should be used for this application:
gl: Escolla o idioma que debe usarse para esta aplicación:

en: Add Fallback Language
gl: Engadir un idioma de reserva

en: Primary language:
gl: Idioma primario:

en: Fallback language:
gl: Idioma de reserva:

en: Remove
gl: Retirar

en: This is the main application language which will be used first, before any other languages.
gl: Este é o idioma principal da aplicación, que terá prioridade sobre os outros.

en: This is the language which will be used if any previous languages do not contain a proper translation.
gl: Este é o idioma que ha usarse se ningún dos idiomas anteriores contén unha tradución axeitada.

en: About Kajongg
gl: Sobre Kajongg

en: Protocol version %1
gl: Versión %1 do protocolo

en: Original author
gl: Autor orixinal

en: KDE Frameworks (not installed or not usable)
gl: Infraestruturas de KDE (non instaladas ou inutilizábeis)

[ctx: kajongg]
en: Using versions %1
gl: Usando as versións %1

en: This is the classical Mah Jongg for four players. If you are looking for Mah Jongg solitaire please use the application kmahjongg.
gl: Este é o Mah Jongg clásico para catro xogadores. Se está á busca do solitario Mah Jongg empregue a aplicación kmahjongg.

en: Please use <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> to report bugs.
gl: Use <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> para informar de fallos.

en: Authors:
gl: Autores:

en: License Agreement
gl: Acordo de licenza

en: Configure Toolbars
gl: Configurar as barras de ferramentas

en: A&vailable actions:
gl: Accións &dispoñíbeis:

en: Curr&ent actions:
gl: Accións &actuais:

en: trying to start local server %1
gl: intentando iniciar o servidor local %1

en: removed stale socket <filename>%1</filename>
gl: O socket <filename>%1</filename> retirouse por inactividade.

en: started the local kajongg server: pid=<numid>%1</numid> %2
gl: iniciouse un servidor local de Kajongg: pid=<numid>%1</numid> %2

[ctx: kajongg]
en: Login
gl: Acceso

en: Game server:
gl: Servidor de partidas:

en: Username:
gl: Nome de usuario:

en: Password:
gl: Contrasinal:

[ctx: kajongg]
en: Ruleset:
gl: Regras:

en: Repeat password:
gl: Repetir o contrasinal:

en: You are already connected to server %1
gl: Xa estás conectado ao servidor %1

[ctx: USER is not known on SERVER]
en: %1 is not known on %2, do you want to open an account?
gl: %1 non é coñecido en %2; quere abrir unha conta?

en: Server %1 did not answer
gl: O servidor %1 non respondeu.

en: Server %1 refused connection
gl: O servidor %1 rexeitou a conexión.

en: Server %1 does not run a kajongg server
gl: O servidor %1 non está a executar un servidor de Kajongg.

en: Address for server %1 cannot be found
gl: Non se pode atopar o enderezo do servidor %1.

en: Login to server %1 failed: You have no network connection
gl: O acceso ao servidor %1 fallou: non tes conexión de rede.

en: Please try again
gl: Inténteo de novo.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Score Manual Game
gl: Puntuar unha partida manual

[ctx: @action:intoolbar]
en: Manual Game
gl: Partida manual

[ctx: kajongg @info:tooltip]
en: &Score a manual game.
gl: &Puntuar unha partida manual.

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Play
gl: &Xogar

[ctx: kajongg @info:tooltip]
en: Start a new game.
gl: Comezar unha partida nova.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Abort Game
gl: Interromper &a partida

[ctx: kajongg @info:tooltip]
en: Abort the current game.
gl: Interromper esa partida.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Quit Kajongg
gl: &Saír de Kajongg

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Players
gl: &Xogadores

[ctx: kajongg @info:tooltip]
en: define your players.
gl: define os teus xogadores.

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Rulesets
gl: &Conxuntos de regras

[ctx: kajongg @info:tooltip]
en: customize rulesets.
gl: personalizar os conxuntos de regras.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Change Visual Angle
gl: &Cambiar o ángulo visual

[ctx: @action:intoolbar]
en: Angle
gl: Ángulo

[ctx: kajongg @info:tooltip]
en: Change the visual appearance of the tiles.
gl: Cambiar a aparencia visual das fichas.

[ctx: @action:inmenu]
en: F&ull Screen Mode
gl: Modo a pantalla &completa

[ctx: kajongg @action:inmenu]
en: &Score Table
gl: &Táboa de puntuacións

[ctx: kajongg @action:intoolbar]
en: &Scores
gl: &Puntuacións

[ctx: kajongg @info:tooltip]
en: Show or hide the score table for the current game.
gl: Mostrar ou agochar a táboa de puntuacións desta partida.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Explain Scores
gl: &Explicación das puntuacións

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Explain
gl: &Explicar

[ctx: kajongg @info:tooltip]
en: Explain the scoring for all players in the current game.
gl: Explicar a puntuación de todos os xogadores desta partida.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Demo Mode
gl: Modo de &demostración

[ctx: kajongg @info:tooltip]
en: Let the computer take over for you. Start a new local game if needed.
gl: Deixar que o computador se poña no teu sitio. Iniciar unha partida local nova se for preciso.

en: C&hat
gl: C&onversa

[ctx: kajongg @info:tooltip]
en: Chat with the other players.
gl: Conversar cos outros xogadores.

[ctx: kajongg meld type]
en: Bonus
gl: Bonificación

[ctx: kajongg meld type]
en: &single
gl: &simple

[ctx: kajongg meld type]
en: &pair
gl: &par

[ctx: kajongg meld type]
en: c&laimed kong
gl: &cantou kong

[ctx: kajongg meld type]
en: rest of tiles
gl: o resto das fichas

[ctx: kajongg meld state]
en: Exposed
gl: Exposto

[ctx: kajongg meld state]
en: Concealed
gl: Escondido

en: saying %1 violates Original Call
gl: dicir %1 viola «cantar a primeira»

en: claiming %1 is dangerous because you will have to discard a dangerous tile
gl: se cantas %1 terás que descartar unha ficha perigosa

en: claiming %1 for %2 is dangerous because you will have to discard a dangerous tile
gl: se cantas %1 para %2 terás que descartar unha ficha perigosa

en: You may say %1
gl: Podes dicir %1

en: saying Kong for %1 violates Original Call
gl: dicir Kong para %1 viola «cantar a primeira»

en: You may say Kong for %1
gl: Podes dicir Kong para %1

en: Press here and you win
gl: Preme aquí e gañas

[ctx: kajongg]
en: Original Call
gl: Cantar a primeira

en: discarding %1 and declaring Original Call makes this hand unwinnable
gl: descartar %1 e cantar a primeira fai que non se poida gañar esta man

en: Discard a tile, declaring Original Call meaning you need only one tile to complete the hand and will not alter the hand in any way (except bonus tiles)
gl: Descarta unha ficha cantando a primeira para facer saber que só che fai falta unha ficha para completar a man e que non vas alterar a túa man de ningún xeito (excepto coas fichas de bonificación).

[ctx: kajongg]
en: Discard
gl: Descartar

en: discarding %1 violates Original Call
gl: descartar %1 viola «cantar a primeira»

en: discarding %1 is Dangerous Game
gl: descartar %1 é Xogo Perigoso

en: discard the least useful tile
gl: descarta a ficha menos útil

en: %1 is not ready to start the game
gl: %1 non está listo para comezar a partida

[ctx: kajongg]
en: Violates Original Call
gl: Viola «cantar a primeira»

[ctx: kajongg]
en: Dangerous Game
gl: Xogo Perigoso

[ctx: kajongg]
en: No Choice
gl: Non hai opción

[ctx: kajongg]
en: OK
gl: Aceptar

en: Confirm that you saw the message
gl: Confirma que viches a mensaxe

[ctx: kajongg]
en: No Claim
gl: Non cantar

en: You cannot or do not want to claim this tile
gl: Non podes ou non che cómpre cantar esta ficha.

en: cannot find any %1 in the following directories, is libkmahjongg installed?
gl: non se pode atopar ningún %1 nos directorios seguintes; está instalada libkmahjongg?

en: cannot find %1, using default
gl: non se pode atopar %1; emprégase o predeterminado

en: unknown name
gl: nome descoñecido

en: unknown author
gl: autor descoñecido

en: no description available
gl: non hai ningunha descrición dispoñíbel

en: no E-Mail address available
gl: non hai ningún enderezo de correo dispoñíbel

en: %1 claiming MahJongg: She does not really have tile %2
gl: %1 cantou Mah Jongg: en realidade non ten a ficha %2

en: %1 claiming MahJongg: She did not pass all concealed tiles to the server
gl: %1 pretende ter MahJongg: Non lle pasou todas as fichas escondidas ao servidor

en: Player %1 has 3 or 4 exposed melds, all are green
gl: O xogador %1 ten 3 ou 4 combinacións expostas, todas verdes.

en: Player %1 may try a True Color Game
gl: O xogador %1 pode intentar un Xogo en Cor Verdadeira

en: Player %1 may try an All Terminals Game
gl: O xogador %1 pode intentar un Xogo Todas as Terminais

en: Player %1 exposed many winds
gl: O xogador %1 expuxo demasiados ventos

en: Player %1 exposed many dragons
gl: O xogador %1 expuxo demasiados dragóns

[ctx: define a new player]
en: &New
gl: &Novo

en: Player %1 already exists
gl: Xa existe o xogador %1.

en: Error while adding player %1: %2
gl: Erro ao engadir o xogador %1: %2

en: Classical Chinese standard
gl: Chinés clásico estándar

en: Classical Chinese
gl: Chinés clásico

en: Last Tile Taken from Dead Wall
gl: Última ficha collida da Muralla Morta

en: The dead wall is also called kong box: The last 16 tiles of the wall used as source of replacement tiles
gl: A muralla morta chámase tamén caixa kong: As últimas 16 fichas da muralla empregadas como fonte de fichas substitutas

en: Last Tile is Last Tile of Wall
gl: A última ficha é a última ficha da Muralla

en: Winner said Mah Jong with the last tile taken from the living end of the wall
gl: O gañador cantou Mah Jong coa última ficha collida do extremo vivo da muralla

en: Last Tile is Last Tile of Wall Discarded
gl: A última ficha é a última da muralla descartada

en: Winner said Mah Jong by claiming the last tile taken from the living end of the wall, discarded by another player
gl: O gañador cantou Mah Jong collendo a última ficha do extremo vivo da muralla que outro xogador descartara.

en: Robbing the Kong
gl: Roubar o Kong

en: Winner said Mah Jong by claiming the 4th tile of a kong another player just declared
gl: O gañador cantou Mah Jong collendo a cuarta ficha dun kong que outro xogador acababa de declarar.

en: Mah Jongg with Original Call
gl: Mah Jongg con «cantar a primeira»

en: Just before the first discard, a player can declare Original Call meaning she needs only one tile to complete the hand and announces she will not alter the hand in any way (except bonus tiles)
gl: Xusto antes do primeiro descarte, un xogador pode “cantar a primeira”: declarar que só necesita unha ficha para completar a man, e anunciar que non vai alterar a man de ningunha maneira (excepto as fichas de bonificación).

en: Dangerous Game
gl: Xogo Perigoso

en: In some situations discarding a tile that has a high chance to help somebody to win is declared to be dangerous, and if that tile actually makes somebody win, the discarder pays the winner for all
gl: Nalgunhas situacións, cando se descarta unha ficha que ten moitas posibilidades de que axude a alguén a gañar, declárase «perigosa», e se esa ficha realmente fai que alguén gañe, o xogador que a descartou págalle todo ao gañador.

en: Twofold Fortune
gl: Fortuna Dupla

en: Kong after Kong: Declare Kong and a second Kong with the replacement tile and Mah Jong with the second replacement tile
gl: Kong despois de Kong: Declarar Kong e un segundo Kong coa ficha de substitución e Mah Jong coa segunda ficha de substitución

en: Blessing of Heaven
gl: Benzón do Ceo

en: East says Mah Jong with the unmodified dealt tiles
gl: Leste canta Mah Jong coas fichas repartidas sen modificar

en: Blessing of Earth
gl: Benzón da Terra

en: South, West or North says Mah Jong with the first tile discarded by East
gl: O sur, o oeste ou o norte cantan Mah Jong coa primeira ficha descartada polo leste.

en: East won nine times in a row
gl: O leste gañou nove veces seguidas

en: If that happens, East gets a limit score and the winds rotate
gl: Se isto ocorre, Leste obtén unha puntuación límite e os ventos rotan

en: False Naming of Discard, Claimed for Mah Jongg and False Declaration of Mah Jongg
gl: Descartar cantando Mah Jongg e declaralo falsamente

en: Own Flower and Own Season
gl: Flor Propia e Estación Propia

en: All Flowers
gl: Todas as Flores

en: All Seasons
gl: Todas as Estacións

en: Three Concealed Pongs
gl: Tres pongs escondidos

en: Long Hand
gl: Man Longa

en: The hand contains too many tiles
gl: A man contén demasiadas fichas

en: Points Needed for Mah Jongg
gl: Puntos precisos para Mah Jongg

en: Minimum number of doubles needed for Mah Jongg
gl: Número mínimo de dobres precisos para un Mah Jongg

en: Points for a Limit Hand
gl: Puntos para unha man limitada

en: Play with the roof off
gl: Xogar sen tellado

en: Play with no upper scoring limit
gl: Xogar sen límite superior de puntuación

en: Claim Timeout
gl: Tempo límite para cantar

en: Size of Kong Box
gl: Tamaño da caixa de Kong

en: The Kong Box is used for replacement tiles when declaring kongs
gl: A Caixa Kong emprégase para as fichas de substitución ao declarar kongs

en: Play with Bonus Tiles
gl: Xogar con fichas de bonificación

en: Bonus tiles increase the luck factor
gl: As fichas de bonificación aumentan as probabilidades de ter sorte.

en: Minimum number of rounds in game
gl: Número mínimo de roldas dunha partida

en: number of allowed chows
gl: número de chows permitidos

en: The number of chows a player may build
gl: O número de chows que pode construír un xogador

en: must declare calling hand
gl: hai que declarar a man para chamar

en: Mah Jongg is only allowed after having declared to have a calling hand
gl: Só se permite Mah Jongg despois de declarar que se ten unha man para chamar

en: Standard Rotation
gl: Rotación estándar

en: Last Tile Completes Pair of 2..8
gl: A última ficha completa o parella de 2..8

en: Last Tile Completes Pair of Terminals or Honors
gl: A última ficha completa o parella de Terminais ou Honras

en: Last Tile is Only Possible Tile
gl: A última ficha é a única ficha posíbel

en: Won with Last Tile Taken from Wall
gl: Gañou coa última ficha tomada da Muralla

en: Zero Point Hand
gl: Man de cero puntos

en: The hand has 0 basis points excluding bonus tiles
gl: A man carece de puntos de base, fichas de bonificación á parte.

en: No Chow
gl: Non é chow

en: Only Concealed Melds
gl: Só grupos escondidos

en: False Color Game
gl: Partida en cor falsa

en: Only same-colored tiles (only bamboo/stone/character) plus any number of winds and dragons
gl: Só as fichas da mesma cor (só bambú/pedra/carácter) máis calquera número de ventos e dragóns

en: True Color Game
gl: Partida en cor verdadeira

en: Only same-colored tiles (only bamboo/stone/character)
gl: Só as fichas da mesma cor (só bambú/pedra/carácter)

en: Concealed True Color Game
gl: Partida en cor verdadeira escondida

en: All tiles concealed and of the same suit, no honors
gl: Todas as fichas escondidas e do mesmo pau, ningunha honra

en: Only Terminals and Honors
gl: Só terminais e honras

en: Only winds, dragons, 1 and 9
gl: Só ventos, dragóns, 1 e 9

en: Only Honors
gl: Só Honras

en: Only winds and dragons
gl: Só ventos e dragóns

en: Hidden Treasure
gl: Tesouro Agochado

en: Only hidden Pungs or Kongs, last tile from wall
gl: Só Pungs ou Kongs agochados, a última ficha da muralla

en: Heads and Tails
gl: Caras e cruces

en: Only 1 and 9
gl: Só 1 e 9

en: Fourfold Plenty
gl: Plenitude Cuádrupla

en: Three Great Scholars
gl: Tres Grandes Sabios

en: 3 Pungs or Kongs of dragons
gl: 3 Pungs ou Kongs de dragóns

en: Four Blessings Hovering over the Door
gl: Catro Beizóns Pairando sobre a Porta

en: 4 Pungs or Kongs of winds
gl: 4 Pungs ou Kongs de ventos

en: Imperial Jade
gl: Xade imperial

en: Only green tiles: Green dragon and Bamboo 2,3,4,6,8
gl: Só fichas verdes: Dragón verde e Bambú 2, 3, 4, 6, 8

en: Gathering the Plum Blossom from the Roof
gl: Recollendo os Rebentos da Ameixa do Tellado

en: Mah Jong with stone 5 from the dead wall
gl: Mah Jong coa pedra 5 da muralla morta

en: Plucking the Moon from the Bottom of the Sea
gl: Extraer a Lúa do Fondo do Mar

en: Mah Jong with the last tile from the wall being a stone 1
gl: Mah Jong cunha pedra 1 como última ficha da muralla

en: Scratching a Carrying Pole
gl: Rañar un Poste Portador

en: Robbing the Kong of bamboo 2
gl: Roubar o Kong de bambú 2

en: Standard Mah Jongg
gl: Mah Jongg estándar

en: Nine Gates
gl: Nove Cancelas

en: A concealed hand in one color 1112345678999 plus last tile of this suit (from wall or discarded)
gl: Unha man escondida dunha mesma cor 1112345678999 máis a última ficha do pau (da muralla ou descartada)

en: Thirteen Orphans
gl: Trece Orfos

en: 13 single tiles: All dragons, winds, 1, 9 and a 14th tile building a pair with one of them
gl: 13 fichas soltas: Todos os dragóns, ventos, 1, 8 e 14ª ficha facendo un parella cunha delas

en: Pung/Kong of Dragons
gl: Pung/Kong de Dragóns

en: Pung/Kong of Own Wind
gl: Pung/Kong do Vento Propio

en: Pung/Kong of Round Wind
gl: Punt/Kong do Vento Redondo

en: Exposed Kong
gl: Kong Exposto

en: Exposed Kong of Terminals
gl: Kong de Terminais Exposto

en: Exposed Kong of Honors
gl: Kong de Honras Exposto

en: Exposed Pung
gl: Pung Exposto

en: Exposed Pung of Terminals
gl: Pung de Terminais Exposto

en: Exposed Pung of Honors
gl: Pung de Honras Exposto

en: Concealed Kong
gl: Kong escondido

en: Concealed Kong of Terminals
gl: Kong escondido de terminais

en: Concealed Kong of Honors
gl: Kong escondido de honras

en: Concealed Pung
gl: Pung escondido

en: Concealed Pung of Terminals
gl: Pung escondido de terminais

en: Concealed Pung of Honors
gl: Pung escondido de honras

en: Pair of Own Wind
gl: Par de Vento Propio

en: Pair of Round Wind
gl: Par de furacán

en: Pair of Dragons
gl: Par de Dragóns

en: Flower
gl: Flor

en: Season
gl: Estación

en: Classical Chinese DMJL
gl: Chinés clásico (DMJL)

en: Classical Chinese as defined by the Deutsche Mah Jongg Liga (DMJL) e.V.
gl: Chinés clásico, tal e como o define a Deutsche Mah Jongg Liga e.V. (asociación liga alemá de Mahy Jongg).

en: Squirming Snake
gl: Serpe Torcedora

en: All tiles of same color. Pung or Kong of 1 and 9, pair of 2, 5 or 8 and two Chows of the remaining values
gl: Todas as fichas da mesma cor. Pung ou Kond de 1 e 9, parella de 2, 5 ou 8 e dous Chows dos valores restantes

en: Little Three Dragons
gl: Tres Dragonciños

en: 2 Pungs or Kongs of dragons and 1 pair of dragons
gl: 2 Pungs ou Kongs de dragóns e 1 parella de dragóns

en: Big Three Dragons
gl: Tres Grandes Dragóns

en: Little Four Joys
gl: Catro Pequenas Ledicias

en: 3 Pungs or Kongs of winds and 1 pair of winds
gl: 3 Pungs ou Kongs de ventos e 1 parella de ventos

en: Big Four Joys
gl: Catro Grandes Ledicias

en: False Naming of Discard, Claimed for Chow
gl: Descartar cantando chow falsamente

en: False Naming of Discard, Claimed for Pung/Kong
gl: Descartar cantando pung ou kong falsamente

en: False Declaration of Mah Jongg by One Player
gl: Declaración falsa de Mah Jongg por un xogador

en: False Declaration of Mah Jongg by Two Players
gl: Declaración falsa de Mah Jongg por dous xogadores

en: False Declaration of Mah Jongg by Three Players
gl: Declaración falsa de Mah Jongg por tres xogadores

en: False Naming of Discard, Claimed for Mah Jongg
gl: Descartar cantando Mah Jongg falsamente

en: Classical Chinese BMJA
gl: BMJA chinés clásico

en: Classical Chinese as defined by the British Mah-Jong Association
gl: Chinés clásico, tal e como o define a Asociación Británica do Mah-Jong

en: Original Call
gl: Cantar a primeira

en: Gates of Heaven
gl: Cancelas do Ceo

en: All tiles concealed of same color: Values 1112345678999 with one pair from 2 to 8 (last tile from wall or discarded)
gl: Todas as fichas escondidas da mesma cor: Valores 1112345678999 máis unha parella de entre 2 e 8 (a última ficha da muralla ou descartada)

en: Wriggling Snake
gl: Serpe ondulante

en: Pair of 1s and a run from 2 to 9 in the same suit with each of the winds
gl: Par de 1 e unha serie do 2 ao 9 no mesmo pau con cada un dos ventos

en: Triple Knitting
gl: Tripla Calceta

en: Four sets of three tiles in the different suits and a pair: No Winds or Dragons
gl: Catro grupos de tres fichas dos distintos paus e un par: ningún vento ou dragón

en: Knitting
gl: Calceta

en: 7 pairs of tiles in any 2 out of 3 suits; no Winds or Dragons
gl: 7 parellas de fichas de 2 de 3 paus; ningún vento ou dragón

en: All pair honors
gl: Todos os parellas de honras

en: 7 pairs of 1s/9s/Winds/Dragons
gl: 7 parellas de 1/9/ventos/dragóns

en: Own Flower
gl: Flor Propia

en: Own Season
gl: Estación Propia

en: Buried Treasure
gl: Tesouro enterrado

en: Concealed pungs of one suit with winds/dragons and a pair
gl: Pungs dun pau escondidos con ventos/dragóns e un par

en: Purity
gl: Pureza

en: Only same-colored tiles (no chows, dragons or winds)
gl: Só as fichas da mesma cor (sen chows, dragóns ou ventos)

en: 3 Pungs or Kongs of dragons plus any pung/kong and a pair
gl: 3 Pungs ou Kongs de dragóns máis calquera pung/kong e un par

en: The 13 Unique Wonders
gl: As 13 Marabillas Únicas

en: False Naming of Discard, Claimed for Chow/Pung/Kong
gl: Nomeamento de Descarte Falso, pedido para Chow/Pung/Kong

en: Calling for Only Honors
gl: Chamada de Só Honras

en: Calling for Wriggling Snake
gl: Chamada de Serpe Sinuosa

en: Calling for Triple Knitting
gl: Chamada de Tripla Calceta

en: Calling for Gates of Heaven
gl: Chamada de Cancelas do Ceo

en: Calling for Knitting
gl: Chamada de Calceta

en: Calling for Imperial Jade
gl: Chamada de Xade Imperial

en: Calling for The 13 Unique Wonders
gl: Chamada das 13 Marabillas Únicas

en: Calling for Three Great Scholars
gl: Chamada de Tres Grandes Sabios

en: Calling for All pair honors
gl: Chamada de Todos os parellas de Honras

en: Calling for Heads and Tails
gl: Chamada de Caras e Cruces

en: Calling for Four Blessings Hovering over the Door
gl: Chamada de Catro Beizóns Pairando sobre a Porta

en: Calling for Buried Treasure
gl: Chamada de Tesouro Enterrado

en: Calling for Fourfold Plenty
gl: Chamada de Plenitude Cuádrupla

en: Calling for Purity
gl: Chamada de Pureza

[ctx: kajongg name for local game server]
en: Local Game
gl: Partida local

en: Database %1 updated from schema %2 to %3
gl: A base de datos %1 actualizouse do esquema %2 ao %3.

en: points
gl: puntos

[ctx: kajongg]
en: doubles
gl: dobres

[ctx: kajongg]
en: limits
gl: límites

[ctx: Kajongg]
en: %1 points
gl: %1 puntos

[ctx: Kajongg]
en: %1 doubles
gl: %1 dobres

[ctx: Kajongg]
en: %1 limits
gl: %1 límites

en: Meld Rules
gl: Regras de combinacións

en: Meld rules are applied to single melds independent of the rest of the hand
gl: As regras de combinacións aplícanse ás combinacións simples independentemente do resto da man.

en: Hand Rules
gl: Regras das mans

en: Hand rules are applied to the entire hand, for all players
gl: As regras das mans aplícanse á man enteira, para todos os xogadores

en: Winner Rules
gl: Regras dos gañadores

en: Winner rules are applied to the entire hand but only for the winner
gl: As regras dos gañadores aplícanse á man enteira, pero só ao gañador

en: Loser Rules
gl: Regras dos perdedores

en: Loser rules are applied to the entire hand but only for non-winners
gl: As regras dos perdedores aplícanse á man enteira, pero só a quen non gañe

en: Mah Jongg Rules
gl: Regras do Mah Jongg

en: Only hands matching a Mah Jongg rule can win
gl: Só poden gañar as mans que cumpran unha regra do Mah Jongg

[ctx: kajongg]
en: Options
gl: Opcións

en: Here we have several special game related options
gl: Aquí temos varias opcións especiais relacionadas co xogo

en: Penalties
gl: Penalizacións

en: Penalties are applied manually by the user. They are only used for scoring games.
    When playing against the computer or over the net, Kajongg will never let you get
    into a situation where you have to pay a penalty
gl: As penalizacións aplícaas manualmente o usuario. Só se empregan para os xogos con puntuación.
    Cando se xoga contra o computador ou por Internet, Kajongg non permite que
    quedes nunha situación na que teñas que pagar unha penalización

[ctx: Ruleset._newKey:%1 is empty or space plus number]
en: Copy%1 of %2
gl: Copia%1 de %2

[ctx: %1 can be a sentence]
en: %4 have impossible values %2/%3 in rule "%1"
gl: %4 teñen os valores imposíbeis %2/%3 na regra "%1"

[ctx: wrong value for rule]
en: %1: %2 is too small, minimal value is %3
gl: %1: %2 é demasiado pequeno, o valor mínimo é %3.

[ctx: kajongg]
en: Rule
gl: Regras

en: C&opy
gl: &Copiar

[ctx: Kajongg ruleset comparer]
en: Co&mpare
gl: Co&mparar

en: &Remove
gl: &Retirar

en: &Close
gl: &Pechar

en: Do you really want to abort this game?
gl: Seguro que queres interromper esta partida?

en: By the rules, %1 and %2 should now exchange their seats.
gl: Polas regras, %1 e %2 deberían intercambiar os seus sitios.

en: &Exchange
gl: &Intercambiar

en: &Keep seat
gl: &Manter os sitios

en: Move Exposed Tiles Here
gl: Mover para aquí as fichas expostas

en: Move Concealed Tiles Here
gl: Mover para aquí as fichas escondidas

en: Please define four players in <interface>Settings|Players</interface>
gl: Defina catro xogadores desde «Configuración → Xogadores».

en: Round/Hand
gl: Ronda/Man

[ctx: kajongg]
en: Score
gl: Puntuación

[ctx: kajongg]
en: Payments
gl: Pagamentos

[ctx: kajongg]
en: Chart
gl: Carta

[ctx: kajongg]
en: Scores
gl: Puntuacións

[ctx: kajongg]
en: Used Rules
gl: Regras empregadas

en: Final scores for game <numid>%1</numid>
gl: Puntuacións finais da partida <numid>%1</numid>

en: Scores for game <numid>%1</numid>
gl: Puntuacións da partida <numid>%1</numid>

en: There is no active game
gl: Non hai ningunha partida activa.

en: Manual score for %1: %2 points
gl: Puntuación manual de %1: %2 puntos

en: Penalty
gl: Penalización

en: Offense:
gl: Ofensa:

en: Total Penalty
gl: Penalización total

en: &Execute
gl: &Executar

[ctx: penalty dialog, appears behind paying player combobox]
en: pays %1 points
gl: paga %1 puntos

[ctx: penalty dialog, appears behind profiting player combobox]
en: gets %1 points
gl: obtén %1 puntos

[ctx: kajongg]
en: Player
gl: Xogador

[ctx: kajongg]
en: Wind
gl: Vento

en: Winner
gl: Gañador

[ctx: kajongg]
en: Draw
gl: Debuxar

en: &Penalties
gl: &Penalizacións

en: &Save Hand
gl: &Gardar esta man

en: &Last Tile:
gl: &Última ficha:

en: L&ast Meld:
gl: Ú&ltima combinación:

en: Wrong password
gl: O contrasinal e incorrecto

en: table with id <numid>%1</numid> not found
gl: Non se atopou a mesa co identificador <numid>%1</numid>.

en: Player %1 has logged out
gl: O xogador %1 desconectouse

en: the server will listen on PORT (%d)
gl: o servidor vai escoitar polo PORTO (%d)

en: the server will listen on SOCKET
gl: o servidor vai escoitar polo SOCKET

en: name of the database
gl: nome da base de datos

en: do not terminate local game server after last client disconnects
gl: non terminar o servidor de xogo local despois de que se desconecte o derradeiro cliente

en: unrecognized arguments:%1
gl: argumentos descoñecidos:%1

en: You already joined this table
gl: Xa estás nesta mesa

en: All seats are already taken
gl: Xa se ocuparon todos os asentos

en: takes a seat
gl: ocupa un asento

en: leaves the table
gl: deixa a mesa

en: Only the initiator %1 can start this game, you are %2
gl: Só o iniciador %1 pode iniciar esta partida; ti es %2

en: Game <numid>%1</numid> is over!
gl: Rematou a partida <numid>%1</numid>!

en: %1 wrongly said %2 for meld %3
gl: %1 cantou %2 equivocadamente para a combinación %3.

en: %1 wrongly said %2: claims to have concealed tiles %3 but only has %4
gl: %1 dixo incorrectamente %2: di ter %3 fichas escondidas pero só ten %4

en: declareKong:%1 wrongly said Kong for meld %2
gl: declareKong: %1 cantou kong equivocadamente para a combinación %2.

en: %1 claiming MahJongg: This is not a winning hand: %2
gl: %1 cantou Mah Jongg: non é unha man gañadora: %2

en: No voices will be heard because the program %1 is missing
gl: Non se escoitarán as voces porque falta o programa %1.

en: cannot write <filename>%1</filename>: %2
gl: non se pode escribir <filename>%1</filename>: %2

en: The voice files have changed, their checksum has changed.
gl: As sumas de comprobación indican que os ficheiros de voz cambiaron.

en: Please reinstall kajongg or do, with sufficient permissions:
gl: Instale Kajongg de novo ou, se goza de permisos dabondo, faga o seguinte:

en: Table
gl: Mesa

[ctx: table status]
en: Status
gl: Estado

en: Ruleset
gl: Regras

en: Select a ruleset
gl: Escolle unhas regras

[ctx: allocate a new table]
en: &New
gl: &Nova

en: Allocate a new table
gl: Asignar unha mesa nova

en: &Join
gl: &Sumarse

en: Join a table
gl: Sumarse a unha mesa

en: &Leave
gl: &Saír

en: Leave a table
gl: Deixar unha mesa

[ctx: Kajongg-Ruleset]
en: Compare
gl: Comparar

en: Compare the rules of this table with my own rulesets
gl: Comparar as regras desta mesa cos miñas regras

en: &Chat
gl: &Conversar

en: &Start
gl: &Iniciar

en: Start playing on a table. Empty seats will be taken by robot players.
gl: Comezar a xogar nunha mesa. Os sitios baleiros han ocuparse por robots.

en: opens a chat window
gl: abre unha xanela para conversar

en: Local Games with Ruleset %1
gl: Partidas locais coas regras %1

en: Tables at %1
gl: Mesas de %1

en: Start a new game
gl: Comezar unha partida nova

[ctx: resuming a local suspended game]
en: &Resume
gl: Continua&r

en: Resume the selected suspended game
gl: Continuar coa partida suspendida escollida

en: Chat with others on this table
gl: Conversar con outros que estean nesta mesa

en: For chatting with others on this table, please first take a seat
gl: Para conversar con outros que estean nesta mesa, ocupa primeiro un asento.

[ctx: kajongg]
en: hidden
gl: agochado

[ctx: kajongg]
en: stone
gl: pedra

[ctx: kajongg]
en: bamboo
gl: bambú

[ctx: kajongg]
en: character
gl: carácter

[ctx: kajongg]
en: wind
gl: vento

[ctx: kajongg]
en: dragon
gl: dragón

[ctx: kajongg]
en: flower
gl: flor

[ctx: kajongg]
en: season
gl: estación

[ctx: kajongg]
en: tile
gl: ficha

[ctx: kajongg]
en: white
gl: branca

[ctx: kajongg]
en: red
gl: vermella

[ctx: kajongg]
en: green
gl: verde

[ctx: kajongg]
en: East
gl: Leste

[ctx: kajongg]
en: South
gl: Sur

[ctx: kajongg]
en: West
gl: Oeste

[ctx: kajongg]
en: North
gl: Norte

en: East Wind
gl: Lestada

en: South Wind
gl: Vendaval

en: West Wind
gl: Poñente

en: North Wind
gl: Nortada

[ctx: kajongg tile name]
en: {group} {value}
gl: {value} {group}

en: Your client has a version older than 4.9.0 but you need %1 for this server
gl: O cliente ten unha versión anterior á 4.9.0 pero para este servidor é preciso a %1

en: Your client has version %1 but you need %2 for this server
gl: O cliente ten a versión %1 á pero para este servidor é preciso a %2A versión do seu cliente é a %1, pero para este servidor necesita a %2.
