kmj - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Preview
ja: プレビュー

en: Properties
ja: プロパティ

en: Author:
ja: 作者:

en: Contact:
ja: 連絡先:

en: Description:
ja: 説明:

[ctx: kajongg]
en: Game
ja: ゲーム

en: Toolbar
ja: ツールバー

en: file <filename>%1</filename> contains no valid SVG
ja: ファイル <filename>%1</filename> には有効な SVG が含まれていません

[ctx: table status]
en: New
ja: 新規

[ctx: kajongg]
en: Play
ja: プレイ

en: Tiles
ja: 牌

en: Backgrounds
ja: 背景

en: Players
ja: プレイヤー

en: &Load
ja: 読み込み(&L)

en: &Delete
ja: 削除(&D)

en: Show only pending games
ja: 進行中のゲームのみを表示する

en: &Cancel
ja: キャンセル(&C)

en: This is the classical Mah Jongg for four players. If you are looking for Mah Jongg solitaire please use the application kmahjongg.
ja: これは 4 人でプレイする伝統的なマージャンです。マージャン牌を使ったソリティアゲームを探しているのであれば、KMahjongg を使ってください。

[ctx: kajongg meld type]
en: p&ung
ja: ポン(&U)

[ctx: kajongg meld type]
en: k&ong
ja: カン(&O)

[ctx: kajongg]
en: Pung
ja: ポン

[ctx: kajongg]
en: Kong
ja: カン

[ctx: kajongg]
en: Chow
ja: チー

[ctx: Kajongg]
en: %1 points
ja: %1 符

en: Do you really want to abort this game?
ja: 本当にこのゲームを中止しますか？

[ctx: kajongg]
en: Score
ja: スコア

[ctx: kajongg]
en: Scores
ja: スコア

[ctx: kajongg]
en: Player
ja: プレイヤー

[ctx: kajongg]
en: Draw
ja: 引き分け

en: Table
ja: 雀卓

[ctx: kajongg]
en: tile
ja: 牌
