kmj - en to km translation catalogue (361 entries)

en: Preview
km: មើល​ជា​មុន

en: Properties
km: លក្ខណសម្បត្តិ

en: Author:
km: អ្នកនិពន្ធ ៖

en: Contact:
km: ទាក់ទង ៖

en: Description:
km: សេចក្ដីពិពណ៌នា ៖

[ctx: kajongg]
en: Game
km: ល្បែង

en: View
km: ទិដ្ឋភាព​

en: Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍

en: file <filename>%1</filename> contains no valid SVG
km: ឯកសារ​​ <filename>%1</filename> មាន​​ SVG ដែល​មិន​ត្រឹមត្រូវ​

en: Choose from
km: ជ្រើស​ពី

en: Time
km: ពេលវេលា

en: Player
km: អ្នកលេង

en: Message
km: សារ

en: Chat on table %1 at %2
km: ជជែក​នៅ​លើ​តារាង %1 នៅ %2

[ctx: table status]
en: Suspended
km: បាន​ផ្អាក

[ctx: table status]
en: Running
km: ដំណើរ​ការ

[ctx: table status]
en: New
km: ថ្មី

en: Show tile shadows
km: បង្ហាញ​ស្រមោល​ក្រឡា​ក្បឿង​​

en: Rearrange undisclosed tiles to melds
km: តម្រៀប​ក្រឡា​ក្បឿង​ដែល​មិន​បាន​បង្ហាញ​ឡើង​វិញ​ ដើម្បី​បញ្ចូល​គ្នា

en: Show only possible actions
km: បង្ហាញ​តែ​សកម្មភាព​ដែល​អាច​មាន​តែ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Propose what to do
km: ស្នើ​អ្វី​ដែល​ត្រូវ​ធ្វើ

en: Animation speed:
km: ល្បឿន​ចលនា ៖

en: Use sounds if available
km: ប្រើ​សំឡេង​ ប្រសិន​បើមាន

en: Let others hear my voice
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ផ្សេង​ឮ​សំឡេង​របស់​ខ្ញុំ

[ctx: kajongg]
en: Play
km: ចាក់​

en: Tiles
km: ក្រឡាក្បឿង

en: Backgrounds
km: ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ

en: The game server lost connection to player %1
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ល្បែង​បាន​បាត់​បង់​ការ​តភ្ជាប់​​​សម្រាប់​​​អ្នក​លេង​​ %1

[ctx: Kajongg]
en: Rule
km: ក្បួន​

[ctx: Kajongg-Rule]
en: not defined
km: មិន​បានកំណត់​

en: Score computed manually
km: បាន​គណនា​ពិន្ទុ​ដោយដៃ​

en: Player %1 not known
km: មិន​ស្គាល់​អ្នក​លេង​​ %1 ​

en: Short living wall: Tile is invisible, hence dangerous
km: ជញ្ជាំង​សកម្ម​ខ្លី ៖ មើល​មិន​ឃើញ​ក្រឡា​ក្បឿង ដូច្នេះ​វា​គ្រោះថ្នាក់​ណាស់

en: Players
km: អ្នក​លេង

en: Started
km: បាន​ចាប់​ផ្ដើម​

[ctx: start a new game]
en: &New
km: ថ្មី

en: &Load
km: ផ្ទុក

en: &Delete
km: លុប

en: Show only pending games
km: បង្ហាញ​តែ​ល្បែង​ដែល​រង់ចាំ

en: Do you really want to delete <numid>%1</numid> games?<br>This will be final, you cannot cancel it with the cancel button
km: តើ​​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ល្បែ​ង​​ <numid>%1</numid> ឬ ​?<br>វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​បញ្ចប់​​​ ​អ្នក​មិន​អាច​បោះបង់​វា​ដោយ​ចុច​​ប៊ូតុង​បោះបង់​ឡើយ​​

en: Which chow do you want to expose?
km: តើ​អ្នក​ចង់​បង្ហាញ​ chow មួយ​ណា ?

en: Which kong do you want to declare?
km: តើ​អ្នក​ចង់​ប្រកាស​អំពី​ kong មួយ​ណា ?

en: Choose
km: ជ្រើស​

en: You cannot say %1
km: អ្នក​មិនអាច​និយាយ​​ %1

en: Player %1 has left the table
km: អ្នក​លេង​​ %1 បាន​ចេញ​​​ពី​តារាង

en: Ready for next hand?
km: សម្រាប់​ដៃ​បន្ទាប់​រួចហើយ​​ឬ​ ?

en: The connection to the server %1 broke, please try again later.
km: ការ​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​​ %1 បាន​ខូច​​ សូម​ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត​​ពេលក្រោយ​ ។​

en: Mah Jongg - the ancient Chinese board game for 4 players
km: Mah Jongg - ល្បែង​ក្ដារ​ចិន​បុរាណ​សម្រាប់​អ្នក​លេង​ ៤​ នាក់​

en: all robots play with visible concealed tiles
km: គ្រប់​មនុស្ស​យន្ត​លេង​ជា​មួយ​ក្រឡា​ក្បឿង​លាក់​ដែល​អាច​មើល​ឃើញ

en: use AI variant for human player in demo mode
km: ប្រើ​ AI ផ្សេង​គ្នា​សម្រាប់​អ្នក​លេង​ជា​របៀប​ដេមិន

en: write statistics to CSV
km: សរសេរ​ស្ថិតិ​ទៅកាន់ CSV

en: show all available rulesets
km: បង្ហាញ​សំណុំ​ក្បួន​​ដែល​មាន​ទាំង​អស់

en: for testing purposes: Initializes the random generator
km: សម្រាប់​គោល​បំណង​សាក​ល្បង​ ៖ ចាប់​​​ផ្ដើម​កម្មវិធី​បង្កើត​ចៃដន្យ

en: show no graphical user interface. Intended only for testing
km: មិន​បង្ហាញ​ចំណុច​​ប្រទាក់​អ្នក​ប្រើ​ក្រាហ្វិក ។ សម្រាប់​តែ​ការ​សាក​ល្បង​ប៉ុណ្ណោះ

en: use a dedicated server listening on SOCKET. Intended only for testing
km: ប្រើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ដែល​ទទួល​បញ្ជា​នៅ​លើរន្ធ ។ ប្រើ​សម្រាប់​តែ​ការ​សាកល្បង​ប៉ុណ្ណោះ

en: Original author
km: អ្នក​និពន្ធ​ដើម

en: This is the classical Mah Jongg for four players. If you are looking for Mah Jongg solitaire please use the application kmahjongg.
km: នេះ​ជា​ Mah Jongg បុរាណ​សម្រាប់​អ្នក​លេង ៤ នាក់ ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​កំពុង​រកមើល​ Mah Jongg solitaire សូម​ប្រើ​កម្មវិធី kmahjongg ។​

en: removed stale socket <filename>%1</filename>
km: បាន​យក​រន្ធ​ចាស់​ចេញ​ហើយ​​ <filename>%1</filename>

en: started the local kajongg server: pid=<numid>%1</numid> %2
km: បាន​ចាប់​ផ្ដើម​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​​ kajongg មូលដ្ឋាន​ ៖​ pid=<numid>%1</numid> %2

en: Game server:
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ល្បែង​ ៖​

en: Username:
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​ ៖

en: Password:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​ ៖

[ctx: kajongg]
en: Ruleset:
km: សំណុំ​ក្បួន​ ៖

en: Repeat password:
km: បង្កើត​​​ពាក្យ​សម្ងាត់​ម្តង​ទៀត​ ៖

en: You are already connected to server %1
km: អ្នក​បាន​តភ្ជាប់​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​រួចហើយ %1

[ctx: USER is not known on SERVER]
en: %1 is not known on %2, do you want to open an account?
km: %1 មិន​ស្គាល់​កំហុស​​លើ​ %2 តើ​អ្នក​ចង់​បើក​គណនី​ឬ ?

en: Please try again
km: សូម​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត

[ctx: @action:intoolbar]
en: Manual Game
km: ល្បែង​លេង​ដោយដៃ

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Play
km: លេង

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Players
km: អ្នកលេង

[ctx: @action:intoolbar]
en: Angle
km: មុំ

[ctx: kajongg @action:intoolbar]
en: &Scores
km: ពិន្ទុ

[ctx: kajongg @info:tooltip]
en: Show or hide the score table for the current game.
km: បង្ហាញ ឬ​លាក់​តារាង​ពិន្ទុ​សម្រាប់​ល្បែង​បច្ចុប្បន្ន ។

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Explain
km: ពន្យល់

en: C&hat
km: ជជែក

[ctx: kajongg meld type]
en: &single
km: តែមួយ​

[ctx: kajongg meld type]
en: &pair
km: គូ​

[ctx: kajongg meld type]
en: c&laimed kong
km: បាន​អះអាង kong

en: saying %1 violates Original Call
km: ការ​និយាយ %1 បំពាន​ការ​ហៅ​ដើម

en: claiming %1 is dangerous because you will have to discard a dangerous tile
km: អះអាង​ថា %1 គ្រោះថ្នាក់ ពីព្រោះ​អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បោះបង់​ក្រឡា​ក្បឿង​ដែល​គ្រោះថ្នាក់

en: claiming %1 for %2 is dangerous because you will have to discard a dangerous tile
km: អះអាង​ថា %1 សម្រាប់ %2 គ្រោះថ្នាក់ ពីព្រោះ​អ្នក​ត្រូវតែ​បោះបង់​ក្រឡា​ក្បឿង​ដែល​គ្រោះថ្នាក់

en: You may say %1
km: អ្នក​អាច​និយាយ​​ %1

en: saying Kong for %1 violates Original Call
km: ការ​និយាយ Kong សម្រាប់ %1 បំពាន​ការ​ហៅ​ដើម

en: You may say Kong for %1
km: អ្នក​អាច​និយាយ Kong សម្រាប់ %1

en: Press here and you win
km: ចុច​ទីនេះ អ្នក​នឹង​ឈ្នះ

en: discarding %1 and declaring Original Call makes this hand unwinnable
km: ការ​បោះបង់ %1 និង​ការ​អះអាង Original Call ធ្វើឲ្យ​ដៃ​នេះ​មិន​អាច​ឈ្នះ​បាន

en: Discard a tile, declaring Original Call meaning you need only one tile to complete the hand and will not alter the hand in any way (except bonus tiles)
km: បោះបង់​ក្រឡា​ក្បឿង អះអាង​ Original Call មាន​ន័យ​ថា​អ្នក​ត្រូវការ​តែ​ក្រឡា​ក្បឿង​មួយ​ប៉ុណ្ណោះ​ ដើម្បី​បញ្ចប់​ដៃ​នេះ ហើយ​នឹង​មិន​ប្ដូរ​ដៃ​ណាមួយ​ទេ (លើកលែងតែ​ក្រឡា​ក្បឿង​បន្ថែម)

[ctx: kajongg]
en: Discard
km: បោះចោល​

en: discarding %1 violates Original Call
km: ការ​បោះបង់ %1 បំពាន Original Call

en: discarding %1 is Dangerous Game
km: ការ​បោះបង់ %1 គឺជា Dangerous Game

en: discard the least useful tile
km: បោះបង់​ក្រឡា​ក្បឿង​ដែល​មាន​ប្រយោជន៍​តិច​បំផុត

en: Confirm that you saw the message
km: អះអាង​ថា​អ្នក​បាន​ឃើញ​សារ

[ctx: kajongg]
en: No Claim
km: មិន​អះអាង

en: You cannot or do not want to claim this tile
km: អ្នក​មិន​អាច ឬ​មិន​ចង់​អះអាង​ក្រឡា​ក្បឿង​នេះ

en: %1 claiming MahJongg: She does not really have tile %2
km: %1 ការ​ទាម​ទា​រ​ MahJongg ៖ គាត់​ពិត​ជា​មិន​មាន​ក្រឡា​ក្បឿង %2

en: %1 claiming MahJongg: She did not pass all concealed tiles to the server
km: %1 ការ​ទាម​ទារ​​​ MahJongg ៖ គាត់​​មិនបាន​ហុច​គ្រប់​​ក្រឡា​ក្បឿង​ដែល​បាន​លាក់​​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ឡើយ​​

en: Player %1 has 3 or 4 exposed melds, all are green
km: អ្នកលេង %1 មាន​ពុម្ព​ដែល​បង្ហាញ ៣ ឬ ៤ ដែល​ពណ៌​បៃតង​ទាំងអស់

en: Player %1 may try a True Color Game
km: អ្នកលេង %1 អាច​សាកល្បង​លេង​ល្បែង​ពណ៌​ពិត

en: Player %1 may try an All Terminals Game
km: អ្នកលេង %1 អាច​សាកល្បង​លេង​ល្បែង Terminals ទាំងអស់

en: Player %1 exposed many winds
km: អ្នកលេង %1 បាន​បង្ហាញ​ខ្យល់​ជាច្រើន

en: Player %1 exposed many dragons
km: អ្នកលេង %1 បាន​បង្ហាញ​នាគ​ជាច្រើន

[ctx: define a new player]
en: &New
km: ថ្មី

en: Classical Chinese standard
km: ស្តង់ដារ​ចិន​បុរាណ

en: Classical Chinese
km: ចិន​បុរាណ

en: Last Tile Taken from Dead Wall
km: ក្រឡា​ក្បឿង​ចុង​ក្រោយ​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ​ពី​ជញ្ជាំង​មរណៈ

en: The dead wall is also called kong box: The last 16 tiles of the wall used as source of replacement tiles
km: ជញ្ជាំង​មរណៈ​ក៏​ត្រូវ​បាន​គេ​ហៅ​ថា​ kong box ផង​ដែរ ៖ ជញ្ជាំង​ក្រឡា​ក្បឿង​ ១​៦ ចុង​ក្រោយ​នឹង​ត្រូវ​បាន​​ប្រើ​ជា​ប្រភព​នៃ​ក្រឡា​ក្បឿង​ជំនួស

en: Last Tile is Last Tile of Wall
km: ក្រឡា​ក្បឿង​ចុងក្រោយ​ជា​ក្រឡា​ក្បឿង​ចុងក្រោយ​របស់​ជញ្ជាំង​​

en: Winner said Mah Jong with the last tile taken from the living end of the wall
km: អ្នក​ឈ្នះ​បាន​និយាយ​ថា​ Mah Jong ដែល​មាន​ក្រឡា​ក្បឿង​ចុង​ក្រោយ​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ​ពី​ចុង​ជញ្ជាំង​ដែល​នៅ​រស់

en: Last Tile is Last Tile of Wall Discarded
km: ក្រឡា​ក្បឿង​ចុង​ក្រោយ​គឺជា​ក្រឡា​ក្បឿង​របស់​ជញ្ជាំង​ចុង​ក្រោយ​ដែល​ត្រូវ​បាន​បោះ​បង់

en: Winner said Mah Jong by claiming the last tile taken from the living end of the wall, discarded by another player
km: អ្នក​ឈ្នះ​បាន​និយាយ​ថា ដោយ​ការ​ឈ្នះ​ Mah Jong ក្រឡា​ក្បឿង​ចុង​ក្រោយ​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ​ពី​ចុង​ជញ្ជាំង​ដែល​នៅ​រស់ ឬ​ក៏​ត្រូវ​បោះ​បង់​ដោយ​អ្នក​លេង​ម្នាក់​ទៀត

en: Robbing the Kong
km: ការ​លួច​ Kong

en: Winner said Mah Jong by claiming the 4th tile of a kong another player just declared
km: អ្នក​ឈ្នះ​បាន​និយាយ​ថា ដោយ​ការ​យក​ឈ្នះ​ Mah Jong ក្រឡា​ក្បឿង​ទី​បួន​របស់​ kong ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ​ដោយ​អ្នក​ប្រើ​ម្នាក់​​ទៀត

en: Mah Jongg with Original Call
km: Mah Jongg ដែល​មាន​ Original Call

en: Just before the first discard, a player can declare Original Call meaning she needs only one tile to complete the hand and announces she will not alter the hand in any way (except bonus tiles)
km: នៅ​ពេល​បោះ​បង់​ចោល​លើក​ទី​មួយ អ្នក​លេង​អាច​ប្រើ​ Original Call ​ដែល​គេ​នឹង​ត្រូវ​ការ​តែ​ក្រឡា​ក្បឿង​តែ​មួ​យ​គត់​ ដើម្បី​បំពេញ​ដៃ​ និង​ប្រកាស​ថា​ គេ​នឹង​មិន​ផ្លាស់​ប្ដូរ​ដៃ​ទៀត​ទេ (លើក​លែង​តែ​ក្រឡា​ក្បឿង​បន្ថែម​)

en: Dangerous Game
km: ​ល្បែង​គ្រោះថ្នាក់​

en: In some situations discarding a tile that has a high chance to help somebody to win is declared to be dangerous, and if that tile actually makes somebody win, the discarder pays the winner for all
km: ក្នុង​ស្ថាន​ភាព​ខ្លះ ការ​បោះ​បង់​ក្រឡា​ក្បឿង​ដែល​មាន​ឱកាស​ខ្ពស់​ ដើម្បី​ជួយ​ឲ្យ​អ្នក​ណា​ម្នាក់​ឈ្នះ​ គឺ​ត្រូវ​បាន​ព្រមាន​ថា​នឹង​មាន​គ្រោះ​ថ្នាក់ បើ​សិន​ ក្រឡា​ក្បឿង​នោះ​ធ្វើ​ឲ្យ​អ្នក​លេង​នោះ​ ឈ្នះ​មែន​ អ្នក​ដែល​បាន​បោះ​បង់​នឹង​ត្រូវ​អស់​ពិន្ទុ​ទាំង​អស់​ទៅ​ឲ្យ​អ្នក​​ឈ្នះ

en: Twofold Fortune
km: សំណាង​ទ្វេដង

en: Kong after Kong: Declare Kong and a second Kong with the replacement tile and Mah Jong with the second replacement tile
km: Kong បន្ទាប់​ពី​ Kong ៖ អះ​អាង​ថា​ Kong និង​ Kong ទី​ពីរ​មាន​ក្រឡា​ក្បឿង​ជំនួស និង Mah Jong មាន​ក្រឡា​ក្បឿង​ជំនួស​ទី​ពីរ

en: Blessing of Heaven
km: ពរ​ពី​ស្ថាន​សួគ៌

en: East says Mah Jong with the unmodified dealt tiles
km: ខាង​កើត​និយាយ​ថា Mah Jong មាន​ក្រឡា​ក្បឿង​មិន​ទាន់​បាន​កែ​ប្រែ

en: Blessing of Earth
km: ពរ​ពី​ផែន​ដី

en: South, West or North says Mah Jong with the first tile discarded by East
km: ខាង​​ត្បូង ខាង​លិច ឬ​ខាង​ជើង​និយាយ​ថា​ Mah Jong មាន​ក្រឡា​ក្បឿង​ដំបូង​ដែល​បោះ​បង់​ចោល​ដោយ​ខាង​កើត

en: East won nine times in a row
km: ខាង​កើត​បាន​ឈ្នះ​ប្រាំ​បួន​ដង​ក្នុង​មួយ​ជួរ

en: If that happens, East gets a limit score and the winds rotate
km: បើ​រឿង​ដូច្នោះ​កើត​ឡើង ខាង​កើត​នឹង​ទទួល​បាន​ពិន្ទុ​មាន​កំណត់ ហើយ​ខ្យល់​នឹង​បង្វិល

en: False Naming of Discard, Claimed for Mah Jongg and False Declaration of Mah Jongg
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ដាក់​ឈ្មោះ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ក្រឡា​ក្បឿង​ដែល​បាន​បោះ​បង់ ទាម​ទារ​រក​ Mah Jongg និង​ការ​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ប្រកាស​ Mah Jongg

en: Own Flower and Own Season
km: ផ្កា​ផ្ទាល់ខ្លួន​ និងរដូវផ្ទាល់​ខ្លួន​

en: All Flowers
km: ផ្កាទាំងអស់​

en: All Seasons
km: គ្រប់​រដូវ​

en: Three Concealed Pongs
km: ​Pongs បី​ដែល​បាន​លាក់​

en: Long Hand
km: ដៃ​វែង​​

en: The hand contains too many tiles
km: ដៃ​មាន​ក្រឡា​ក្បឿង​ច្រើន

en: Points Needed for Mah Jongg
km: ពិន្ទុ​ដែល​ត្រូវ​ការ​សម្រាប់​ Mah Jongg

en: Minimum number of doubles needed for Mah Jongg
km: ចំនួន​អប្បបរមា​ទ្វេដង​ដែល​នឹង​ត្រូវការ​សម្រាប់ Mah Jongg

en: Points for a Limit Hand
km: ពិន្ទុ​សម្រាប់​ដៃ​មាន​កំណត់

en: Play with the roof off
km: លេខ​ដោយ​​បិទ roof

en: Play with no upper scoring limit
km: លេខ​ដោយ​មិន​កំណត់​ការ​រមូរ​ឡើង​លើ

en: Claim Timeout
km: អស់​ពេល​ទាម​ទារ

en: Size of Kong Box
km: ទំហំ​​​របស់​ Kong Box

en: The Kong Box is used for replacement tiles when declaring kongs
km: Kong Box ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ក្រឡា​ក្បឿង​ជំនួស នៅ​ពេល​ប្រកាស kongs

en: Play with Bonus Tiles
km: លេង​ជាមួយ​ក្រឡា​ក្បឿង​បន្ថែម​​

en: Bonus tiles increase the luck factor
km: ក្រឡា​ក្បឿង​បន្ថែម​បង្កើន​សំណាង

en: Minimum number of rounds in game
km: ចំនួន​ជុំ​អប្បបរមា​ក្នុង​ល្បែង

en: number of allowed chows
km: ចំនួន allowed ដែល​បាន​អនុញ្ញាត

en: Last Tile Completes Pair of 2..8
km: ក្រឡា​ក្បឿង​ចុង​ក្រោយ​បំពេញ​គូរ​ ២..៨

en: Last Tile Completes Pair of Terminals or Honors
km: ក្រឡា​ក្បឿង​ចុង​ក្រោយ​បំពេញ Terminals ឬ​ Honors មួយ​គូ

en: Last Tile is Only Possible Tile
km: ក្រឡា​ក្បឿង​ចុង​ក្រោយ​ជា​ក្រឡា​ក្បឿង​ដែល​អាច​មាន​

en: Won with Last Tile Taken from Wall
km: បាន​ឈ្នះ​ក្រឡា​ក្បឿង​ចុង​ក្រោយ​ដែល​បាន​យក​ចេញ​ពី​ជញ្ជាំង

en: Zero Point Hand
km: ដៃ​ពិន្ទុ​សូន្យ​​

en: The hand has 0 basis points excluding bonus tiles
km: ដៃ​មាន​ពិន្ទុ​គោល​ ០ មិន​រួម​បញ្ចូល​ក្រឡា​ក្បឿង​បន្ថែម​ទេ

en: No Chow
km: គ្មាន Chow

en: Only Concealed Melds
km: តែ​ពិន្ទុ​បញ្ចូល​គ្នា​ដែល​បាន​លាក់​ប៉ុណ្ណោះ

en: False Color Game
km: ល្បែង​ពណ៌​ក្លែងក្លាយ​

en: Only same-colored tiles (only bamboo/stone/character) plus any number of winds and dragons
km: តែ​ក្រឡា​ក្បឿង​ដែល​មាន​ពណ៌​ដូច​គ្នា​ប៉ុណ្ណោះ​ (តែ​ឫស្សី​/ថ្ម​/អក្សរ​) រួម​ទាំង​ខ្យល់ និង​នាគ​​មួយ​ចំនួន

en: True Color Game
km: ល្បែង​ពណ៌​ធម្មជាតិ

en: Only same-colored tiles (only bamboo/stone/character)
km: តែ​ក្រឡា​​ក្បឿង​មាន​ពណ៌​ដូច​គ្នា​​ប៉ុណ្ណោះ (តែ​ឫស្សី/ថ្ម​/តួ​អក្សរ​)

en: Concealed True Color Game
km: ​ល្បែង​ពណ៌​ធម្មជាតិ​​ដែល​បានលាក់​

en: Only Terminals and Honors
km: Terminals និង​ Honors តែប៉ុណ្ណោះ​

en: Only winds, dragons, 1 and 9
km: តែ​ខ្យល់​ នាគ ១ និង ៩ ប៉ុណ្ណោះ

en: Only Honors
km: ​Honors តែប៉ុណ្ណោះ​

en: Only winds and dragons
km: Terminals និង​ Honors តែប៉ុណ្ណោះ​

en: Hidden Treasure
km: កំណប់​ដែល​បាន​លាក់

en: Only hidden Pungs or Kongs, last tile from wall
km: តែ​ Pungs ឬ​ Kongs ដែល​បាន​លាក់ និង​ក្រឡា​ក្បឿង​ចុង​ក្រោយ​មក​ពី​ជញ្ជាំង​ប៉ុណ្ណោះ

en: Heads and Tails
km: ក្បាល និង​កន្ទុយ

en: Only 1 and 9
km: តែ​ ១ និង ៩

en: Fourfold Plenty
km: មួយ​ភាគ​​បួន​ភាគច្រើន​

en: 4 Kongs
km: Kong

en: Three Great Scholars
km: អ្នក​ប្រាជ្ញ​ល្បីល្បាញ​បី​នាក់​

en: 3 Pungs or Kongs of dragons
km: Pungs ឬ​ Kongs ៣ របស់​នាគ

en: 4 Pungs or Kongs of winds
km: Pungs ឬ​ Kongs ៤ របស់​ខ្យល់

en: Imperial Jade
km: គុជ​​

en: Only green tiles: Green dragon and Bamboo 2,3,4,6,8
km: តែ​ក្រឡា​ក្បឿង​ពណ៌​បៃតង ៖ នាគ​ និង​ឫស្សី​បៃតង​ ២,៣,៤,៦,៨

en: Gathering the Plum Blossom from the Roof
km: ប្រមូល​ផ្កា​ព្រូន​ពី​លើ​ដំបូល

en: Mah Jong with stone 5 from the dead wall
km: Mah Jong មាន​ថ្ម​ ៥ ដុំ​ដែល​បាន​មក​ពី​ជញ្ជាំង​មរណៈ

en: Plucking the Moon from the Bottom of the Sea
km: រើស​ព្រះចន្ទ​ពី​បាត​សមុទ្រ

en: Mah Jong with the last tile from the wall being a stone 1
km: Mah Jong ដែល​មាន​ក្រឡា​ក្បឿង​ចុងក្រោយ​ពី​ជញ្ជាំង​នឹង​ក្លាយ​ជា​ថ្ម ១

en: Scratching a Carrying Pole
km: កេះ​ស្នែង​សែង

en: Robbing the Kong of bamboo 2
km: លួច​ Kong ដែល​មាន​ឫស្សី ២

en: Standard Mah Jongg
km: ​Mah Jongg ស្តង់ដារ​

en: Nine Gates
km: ក្លោង​ទ្វា​ប្រាំបួន​

en: Thirteen Orphans
km: ក្មេង​កំព្រា​ដប់​បី​នាក់

en: 13 single tiles: All dragons, winds, 1, 9 and a 14th tile building a pair with one of them
km: ក្រឡា​ក្បឿង​ទោល ១​៣ ៖ នាគ​ទាំង​អស់​ ខ្យល់  ១,៩ និង​អគារ​ធ្វើ​ពី​ក្រឡា​ក្បឿង​ទី ១​៤ គូ​ដែល​មាន​ពួក​វា​មួយ

en: Pung/Kong of Dragons
km: Pung/Kong របស់​នាគ

en: Pung/Kong of Own Wind
km: Pung/Kong របស់​ខ្យល់​ផ្ទាល់

en: Pung/Kong of Round Wind
km: Pung/Kong របស់​ខ្យល់​មូល

en: Exposed Kong
km: បង្ហាញ Kong

en: Exposed Kong of Terminals
km: បង្ហាញ Kong របស់ Terminals

en: Exposed Kong of Honors
km: បាន​បង្ហាញ Kong របស់ Honors

en: Exposed Pung
km: បាន​បង្ហាញ Pung

en: Exposed Pung of Terminals
km: បាន​បង្ហាញ Pung របស់ Terminals

en: Exposed Pung of Honors
km: បង្ហាញ Pung របស់ Honors

en: Concealed Kong
km: លាក់ Kong

en: Concealed Kong of Terminals
km: លាក់ Kong របស់ Terminals

en: Concealed Kong of Honors
km: លាក់ Kong របស់ Honors

en: Concealed Pung
km: លាក់ Pung

en: Concealed Pung of Terminals
km: លាក់ Pung របស់ Terminals

en: Concealed Pung of Honors
km: លាក់ Pung របស់ Honors

en: Pair of Dragons
km: នាគ​មួយ​គូ

en: Flower
km: ផ្កា

en: Season
km: រដូវ

en: Classical Chinese DMJL
km: DMJL ចិន​បុរាណ

en: Classical Chinese as defined by the Deutsche Mah Jongg Liga (DMJL) e.V.
km: ចិន​បុរាណ​ដែល​បាន​កំណត់​​ដោយ​​ Deutsche Mah Jongg Liga (DMJL) e.V.

en: Squirming Snake
km: ពស់​កម្រើក

en: All tiles of same color. Pung or Kong of 1 and 9, pair of 2, 5 or 8 and two Chows of the remaining values
km: គ្រប់​ក្រឡា​ក្បឿង​ដែល​មាន​ពណ៌​ដូច​គ្នា ។ Pung ឬ​ Kong នៃ ១ និង ៩ គូ​នៃ​ ២, ៥ ឬ​ ៨ និង​ Chows ២ នៃ​តម្លៃ​ដែល​នៅ​សល់

en: Little Three Dragons
km: នាគ​បី​តូច​ៗ

en: 2 Pungs or Kongs of dragons and 1 pair of dragons
km: Pungs ឬ​ Kongs ២ របស់​នាគ ឬ​នាគ ១ គូ

en: Big Three Dragons
km: នាគ​​បី​ធំ​ៗ

en: Little Four Joys
km: ខ្យល់​បួន​តូច​ៗ

en: 3 Pungs or Kongs of winds and 1 pair of winds
km: Pungs ​ឬ​ Kongs ៣ របស់​ខ្យល់ និង ខ្យល់ ១ គូ

en: Big Four Joys
km: ខ្យល់​បួន​ធំ​ៗ

en: False Naming of Discard, Claimed for Chow
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ដាក់​ឈ្មោះ​​ក្រឡា​ក្បឿង​ដែល​បាន​បោះ​បង់ ទាម​ទារ​រក​ Chow

en: False Naming of Discard, Claimed for Pung/Kong
km: បរាជ័យ​​ក្នុង​ការ​ដាក់​ឈ្មោះ​ក្រឡា​ក្បឿង​ដែល​បាន​បោះ​​បង់  ទាម​ទារ​រក​ Pung/Kong

en: False Declaration of Mah Jongg by One Player
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ប្រកាស Mah Jongg ដោយ​អ្នក​លេង​ម្នាក់

en: False Declaration of Mah Jongg by Two Players
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ប្រកាស​ Mah Jongg ដោយ​អ្នក​លេង​ពីរ​នាក់

en: False Declaration of Mah Jongg by Three Players
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ប្រកាស​ Mah Jongg ដោយ​អ្នក​លេង​បីនាក់

en: False Naming of Discard, Claimed for Mah Jongg
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ដាក់​ឈ្មោះ​ក្រឡា​ក្បឿង​ដែល​បាន​បោះ​បង់ ទាម​ទារ​រក​ Mah Jongg

en: Classical Chinese BMJA
km: BMJA ចិន​បុរាណ

en: Classical Chinese as defined by the British Mah-Jong Association
km: ចិន​បុរាណ​ដែល​បាន​កំណត់​ដោយ​សមាគម British Mah-Jong

en: Gates of Heaven
km: ច្រក​ចូល​ទៅស្ថានសួគ៍

en: Wriggling Snake
km: ពស់​ឆ្វាយរង្វេល

en: Pair of 1s and a run from 2 to 9 in the same suit with each of the winds
km: គួរ​ទី​មួយ និង​ការ​ដំណើរការ​ពី ២ ទៅ ៩ នៅ​ក្នុង​សំណុំ​ដូចគ្នា​នឹង​ខ្យល់​នីមួយ

en: Triple Knitting
km: ការ​ដេរប៉ាក់​បី

en: Four sets of three tiles in the different suits and a pair: No Winds or Dragons
km: បួន​សំណុំ​នៃ​ក្រឡា​ក្បឿង​បី​នៅ​ក្នុង​សំណុំ និង​គូ​ផ្សេងគ្នា ៖ គ្មាន​ខ្យល់ និង​នាគ

en: Knitting
km: ការ​ដេរប៉ាក់

en: 7 pairs of tiles in any 2 out of 3 suits; no Winds or Dragons
km: ក្រឡា​ក្បឿង ៧ គូ​នៃ​សំណុំ ២ ក្នុង​ចំណោម ៣ គ្មាន​ខ្យល់ និង​នាគ

en: All pair honors
km: honors គ្រប់គូ

en: 7 pairs of 1s/9s/Winds/Dragons
km: ខ្យល់/នាគ​/ទី ១/ទី ៩ ប្រាំពី​គូ

en: Own Flower
km: ម្ចាស់​ផ្កា

en: Own Season
km: ម្ចាស់​រដូវ

en: Buried Treasure
km: កំណប់​ដែល​បាន​លាក់

en: Concealed pungs of one suit with winds/dragons and a pair
km: លាក់ pungs នៃ​សំណុំ​មួយ​ដែល​មាន​ខ្យល់/នាគ និង​មួយ​គូ

en: Purity
km: បរិសុទ្ធ

en: Only same-colored tiles (no chows, dragons or winds)
km: តែ​ក្រឡាក្បឿង​មាន​ពណ៌​ដូច​គ្នា​តែប៉ុណ្ណោះ (គ្មាន chows នាគ ឬ​ខ្យល់)

en: 3 Pungs or Kongs of dragons plus any pung/kong and a pair
km: Pungs ៣ ឬ Kongs នាគ​បួករួម​នឹង pung/kong និង​គូ​ណាមួយ

en: The 13 Unique Wonders
km: វត្ថុអច្ឆរិយគ្មាន​ពីរ​ទាំង ១៣

en: False Naming of Discard, Claimed for Chow/Pung/Kong
km: បរាជ័យ​​ក្នុង​ការ​ដាក់​ឈ្មោះ​ក្រឡា​ក្បឿង​ដែល​បាន​បោះ​​បង់  ទាម​ទារ​រក​ Chow/Pung/Kong

en: Calling for Only Honors
km: ការ​ហៅតែ Honors

en: Calling for Wriggling Snake
km: ការ​ហៅ​ពស់​ឆ្វាយរង្វេល

en: Calling for Triple Knitting
km: ការ​ហៅ​ការ​ដេរ​ប៉ាក់​បី

en: Calling for Gates of Heaven
km: ការ​ហៅ​ច្រក​ឋានសួគ៍

en: Calling for Knitting
km: ការ​ហៅ​ការ​ដេរ​ប៉ាក់

en: Calling for Imperial Jade
km: ការ​ហៅ​គុជ

en: Calling for Three Great Scholars
km: ការ​ហៅ​អ្នក​ប្រាជ្ញ​ល្បីល្បាញ​បី​នាក់​

en: Calling for All pair honors
km: ការ​ហៅ honors គ្រប់​គូ​ទាំងអស់

en: Calling for Heads and Tails
km: ការ​ហៅ​ក្បាល និង​កន្ទុយ

en: Calling for Four Blessings Hovering over the Door
km: ការ​ហៅ​ពរ​បួន​ប្រការដែល​​សំកាំង​នៅ​លើ​ទ្វារ

en: Calling for Buried Treasure
km: ការ​ហៅ​កំណប់​ដែល​បាន​លាក់

en: Calling for Fourfold Plenty
km: ការ​ហៅ​មួយ​ភាគ​​បួន​ភាគច្រើន​

en: Calling for Purity
km: ការ​ហៅ​ភាព​បរិសុទ្ធ

[ctx: kajongg name for local game server]
en: Local Game
km: ល្បែង​មូលដ្ឋាន​

en: points
km: ពិន្ទុ

[ctx: Kajongg]
en: %1 points
km: %1 ពិន្ទុ​

[ctx: Kajongg]
en: %1 doubles
km: %1 ទ្វេដង​

[ctx: Kajongg]
en: %1 limits
km: %1 ដែនកំណត់​

en: Meld Rules
km: ក្បួន​បញ្ចូល​គ្នា

en: Meld rules are applied to single melds independent of the rest of the hand
km: ក្បួន​បញ្ចូល​គ្នា​នឹង​ត្រូវ​អនុវត្ត​ជា​មួយ​នឹង​ការ​បញ្ចូល​គ្នា​តែ​មួយ​ដោយ​ប្រើ​ដៃ​មួយ​ណា​ក៏​បាន​ដែរ

en: Hand Rules
km: ក្បួន​ដៃ​

en: Hand rules are applied to the entire hand, for all players
km: ក្បួន​ដៃ​នឹង​​ត្រូវ​អនុវត្ត​ជា​មួយ​នឹង​ដៃ​ទាំង​ពីរ សម្រាប់​អ្នក​លេង​គ្រប់​គ្នា

en: Winner Rules
km: ក្បួន​អ្នក​ឈ្នះ​

en: Winner rules are applied to the entire hand but only for the winner
km: ​អ្នក​ឈ្នះ​នឹង​ត្រូវ​អនុវត្ត​ជា​មួយ​ដៃ​ទាំង​ពីរ សម្រាប់​តែ​អ្នក​លេង​ដែល​ឈ្នះ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Loser Rules
km: ក្បួន​អ្នក​ចាញ់

en: Loser rules are applied to the entire hand but only for non-winners
km: ក្បួន​អ្នក​ឈ្នះ​នឹង​ត្រូវ​អនុវត្ត​ជា​មួយ​ដៃ​ទាំង​ពីរ សម្រាប់​តែ​អ្នក​លេង​ដែល​ឈ្នះ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Mah Jongg Rules
km: ក្បូន​ Mah Jongg ​​

en: Only hands matching a Mah Jongg rule can win
km: មាន​តែ​ការ​ប្រកួត​ដោយ​ដៃ​តែ​មួយ​ដោយ​ប្រើ​ក្បួន​ Mah Jongg ប៉ុណ្ណោះ​ទើប​អាច​ឈ្នះ​បាន

[ctx: kajongg]
en: Options
km: ជម្រើស​

en: Here we have several special game related options
km: នៅ​ទី​នេះ យើង​មាន​ជម្រើស​ដែល​ទាក់​ទង​នឹង​ល្បែង​ពិសេស​មួយ​ចំនួន

en: Penalties
km: ពិន័យ​​

en: Penalties are applied manually by the user. They are only used for scoring games.
    When playing against the computer or over the net, Kajongg will never let you get
    into a situation where you have to pay a penalty
km: ការ​ពិន័យ​នឹង​ត្រូវ​អនុវត្ត​ដោយ​ដៃ​ដោយ​អ្នកប្រើ ។ ពួកវា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​តែ​ការ​ដាក់​ពិន្ទុ​ល្បែង​ប៉ុណ្ណោះ ។
    នៅ​ពេល​លេង​ទល់​នឹង​កុំព្យូទ័រ ឬ​តាម​បណ្ដាញ Kajongg នឹង​មិន​ឲ្យ​អ្នក
    ធ្លាក់​ទៅ​ក្នុង​ស្ថានភាព​ដែល​អ្នក​​ត្រូវ​ទទួល​ពិន័យ​ទេ

[ctx: Ruleset._newKey:%1 is empty or space plus number]
en: Copy%1 of %2
km: ច្បាប់​ចម្លង​ %1 នៃ​ %2

[ctx: %1 can be a sentence]
en: %4 have impossible values %2/%3 in rule "%1"
km: %4 មាន​តម្លៃ​ដែល​មិន​អាច​ប្រើ​បាន​​​ %2/%3 ក្នុង​ក្បួន​​ "%1"

[ctx: wrong value for rule]
en: %1: %2 is too small, minimal value is %3
km: %1: %2 តូច​ពេក តម្លៃ​អប្បបរមា​គឺ %3

[ctx: kajongg]
en: Rule
km: ក្បួន​

en: Do you really want to abort this game?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​បោះ​បង់​ល្បែង​នេះ​​ឬ​ ?

en: By the rules, %1 and %2 should now exchange their seats.
km: តាម​ក្បួន​​ %1 និង​ %2 ​ឥឡូវនេះ​គួរ​តែ​ផ្លាស់​ប្ដូរ​កន្លែង​អង្គុយ​របស់​ពួកគេ​ ។​

en: &Exchange
km: ផ្លាស់​ប្ដូរ​​

en: &Keep seat
km: អង្គុយ​កន្លែង​ដើម

en: Move Exposed Tiles Here
km: ផ្លាស់​ទី​ក្រឡា​ក្បឿង​ដែល​បង្ហាញ​​ទីនេះ​

en: Move Concealed Tiles Here
km: ផ្លាស់ទី​ក្រឡា​ក្បឿង​ដែល​បាន​លាក់​ទីនេះ​

en: Please define four players in <interface>Settings|Players</interface>
km: សូម​កំណត់​អ្នក​លេង​បួន​នាក់​នៅ​ក្នុង <interface>ការ​កំណត់|អ្នក​លេង</interface>

en: Round/Hand
km: មូល/ដៃ

[ctx: kajongg]
en: Score
km: ពិន្ទុ​

[ctx: kajongg]
en: Payments
km: ការ​ចំណាយ

[ctx: kajongg]
en: Balance
km: តុល្យភាព

[ctx: kajongg]
en: Chart
km: គំនូស​តាង

[ctx: kajongg]
en: Scores
km: ពិន្ទុ

[ctx: kajongg]
en: Used Rules
km: ក្បួន​ដែន​បាន​ប្រើ​​

en: Final scores for game <numid>%1</numid>
km: ពិន្ទុ​​ចុងក្រោយ​សម្រាប់​ល្បែង​ <numid>%1</numid>

en: Scores for game <numid>%1</numid>
km: ពិន្ទុ​​សម្រាប់​ល្បែង​​ <numid>%1</numid>

en: There is no active game
km: មិន​មាន​ល្បែង​សកម្ម​​

en: Manual score for %1: %2 points
km: ពិន្ទុ​រក​បាន​ដោយដៃ​សម្រាប់​​ %1 ៖ %2 ពិន្ទុ​​

en: Penalty
km: ការពិន័យ​

en: Offense:
km: កំហុស​ ៖

en: Total Penalty
km: ពិន័យ​សរុប​

en: &Execute
km: ប្រតិបត្តិ​

[ctx: penalty dialog, appears behind paying player combobox]
en: pays %1 points
km: បង់ %1 ពិន្ទុ

[ctx: penalty dialog, appears behind profiting player combobox]
en: gets %1 points
km: ទទួល​បាន %1 ពិន្ទុ

[ctx: kajongg]
en: Player
km: អ្នក​លេង

[ctx: kajongg]
en: Wind
km: ខ្យល់

en: Winner
km: អ្នក​ឈ្នះ​

[ctx: kajongg]
en: Draw
km: ស្មើ

en: &Penalties
km: ពិន័យ​

en: &Save Hand
km: រក្សាទុក​ដៃ​

en: &Last Tile:
km: ក្រឡាក្បឿង​ចុងក្រោយ​ ៖

en: L&ast Meld:
km: បញ្ចូល​ពិន្ទុ​ចុង​ក្រោយ ៖

en: Wrong password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: table with id <numid>%1</numid> not found
km: រក​មិន​ឃើញ​​ <numid>%1</numid> តារាង​ដែល​​មាន​លេខ​សម្គាល់​​

en: Player %1 has logged out
km: អ្នក​លេង​​ %1 បាន​ចេញ​​

en: the server will listen on PORT (%d)
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​នឹង​ស្ដាប់​លើ​ច្រក (%d)

en: the server will listen on SOCKET
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​នឹង​ស្ដាប់​លើ​រន្ធ

en: name of the database
km: ឈ្មោះ​របស់​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​​​

en: do not terminate local game server after last client disconnects
km: កុំ​បញ្ចប់​ដំណើរការ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ល្បែង​មូលដ្ឋាន បន្ទាប់ពី​កម្មវិធី​ចុងក្រោយ​ត្រូវ​បាន​ផ្ដាច់

en: unrecognized arguments:%1
km: អាគុយម៉ង់​​ដែល​មិន​បាន​ទទួល​​ស្គាល់​ ៖​ %1

en: You already joined this table
km: អ្នក​បាន​ភ្ជាប់​តារាង​នេះ​​រួច​​ហើយ​​

en: All seats are already taken
km: គ្រប់​កន្លែង​អង្គុយ​​ត្រូវ​បាន​យក​រួច​ហើយ​​

en: takes a seat
km: អង្គុយ

en: leaves the table
km: ចាកចេញ​ពី​តារាង

[ctx: kajongg, name of robot player, to be translated]
en: Robot 1
km: មនុស្សយន្ត ១

[ctx: kajongg, name of robot player, to be translated]
en: Robot 2
km: មនុស្សយន្ត ២

[ctx: kajongg, name of robot player, to be translated]
en: Robot 3
km: មនុស្សយន្ត ៣

en: Only the initiator %1 can start this game, you are %2
km: មាន​តែ​អ្នក​ចាប់​​ផ្ដើម​​​ %1 ប៉ុណ្ណោះ​ទើប ​អាច​ចាប់​ផ្ដើម​ល្បែង​នេះ​បាន​ អ្នក​ជា​​ %2

en: %1 wrongly said %2 for meld %3
km: %1 បាន​និយាយ​ខុស​ %2 សម្រាប់​ការ​បញ្ចូល​គ្នា​ %3

en: %1 wrongly said %2: claims to have concealed tiles %3 but only has %4
km: %1 បាន​និយាយ​ខុស​ %2 ៖ ទាម​ទារ​ឲ្យ​មាន​ក្រឡា​ក្បឿង​ដែល​បាន​លាក់ %3 ប៉ុន្តែ​មាន​តែ​ %4

en: declareKong:%1 wrongly said Kong for meld %2
km: declareKong ៖ %1 ​​​ Kong បាន​និយាយ​ខុស​សម្រាប់​ការ​បញ្ចូល​គ្នា​​​ %2

en: %1 claiming MahJongg: This is not a winning hand: %2
km: %1 ការ​ទាម​ទារ​​ MahJongg ៖​ នេះ​មិនមែន​ជា​ដៃ​ដែល​ឈ្នះ​​ ៖​ %2​ ទេ​

en: No voices will be heard because the program %1 is missing
km: នឹង​គ្មាន​សំឡេង​បន្លឺ​ឡើង​ទេ ដោយ​សារ​តែ​បាត់​កម្មវិធី %1

en: cannot write <filename>%1</filename>: %2
km: មិន​អាច​សរសេរ <filename>%1</filename> ៖ %2

en: Table
km: តារាង

[ctx: table status]
en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Ruleset
km: សំណុំ​​ក្បួន​

en: Select a ruleset
km: ជ្រើស​សំណុំ​ក្បួន​

[ctx: allocate a new table]
en: &New
km: ថ្មី

en: Allocate a new table
km: ផ្ដល់​តារាង​ថ្មី

en: &Join
km: ភ្ជាប់

en: Join a table
km: ភ្ជាប់​តារាង

en: &Leave
km: ផ្ដាច់

en: Leave a table
km: ផ្ដាច់​តារាង

[ctx: Kajongg-Ruleset]
en: Compare
km: ប្រៀបធៀប​

en: Compare the rules of this table with my own rulesets
km: ប្រៀប​ធៀប​ក្បួន​របស់​តារាង​​​​នេះ​ជា​មួយ​សំណុំ​ក្បួន​របស់​ខ្ញុំ

en: &Chat
km: ជជែក

en: &Start
km: ចាប់​ផ្តើម​

en: Start playing on a table. Empty seats will be taken by robot players.
km: ចាប់​ផ្ដើម​លេង​នៅ​លើ​តុ ។ អ្នក​ជា​មនុស្ស​យន្ត​នឹង​អង្គុយ​លើ​កៅអី​ទំនេរ ។

en: opens a chat window
km: បើក​បង្អួច​ជជែក

en: Local Games with Ruleset %1
km: ល្បែង​មូលដ្ឋាន​ដែលមាន Ruleset %1

en: Tables at %1
km: តារាង​នៅ​ %1

en: Start a new game
km: ចាប់​ផ្ដើម​ល្បែង​ថ្មី

[ctx: resuming a local suspended game]
en: &Resume
km: បន្ត

en: Resume the selected suspended game
km: បន្ត​លេង​ល្បែង​ដែល​បាន​ផ្អាក

en: Chat with others on this table
km: ជជែក​ជាមួយ​អ្នក​ផ្សេងទៀត​ដែល​នៅ​ក្នុង​តា​រាង​នេះ

en: For chatting with others on this table, please first take a seat
km: សម្រាប់​ការ​ជជែក​ជាមួយ​អ្នក​ផ្សេងទៀត​នៅ​ក្នុង​តារាង​នេះ សូម​អង្គុយ​ជាមុនសិន

[ctx: kajongg]
en: hidden
km: ដែលលាក់​

[ctx: kajongg]
en: stone
km: ថ្ម​

[ctx: kajongg]
en: character
km: តួ​អក្សរ​

[ctx: kajongg]
en: wind
km: ខ្យល់

[ctx: kajongg]
en: dragon
km: នាគ

[ctx: kajongg]
en: flower
km: ផ្កា

[ctx: kajongg]
en: season
km: រដូវ

[ctx: kajongg]
en: tile
km: ក្រឡាក្បឿង​

[ctx: kajongg]
en: white
km: ពណ៌ស​

[ctx: kajongg]
en: red
km: ពណ៌ក្រហម​

[ctx: kajongg]
en: green
km: ពណ៌បៃតង​

en: Your client has a version older than 4.9.0 but you need %1 for this server
km: កម្មវិធី​របស់​អ្នក​មាន​កំណែ​ចាស់​ជាង 4.9.0 ប៉ុន្តែ​អ្នក​ត្រូវការ %1 សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​នេះ

en: Your client has version %1 but you need %2 for this server
km: កម្មវិធី​របស់​អ្នក​មាន​កំណែ %1 ប៉ុន្តែ​អ្នក​ត្រូវការ %2 សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​នេះ
