kalarm - en to bg translation catalogue (1193 entries)

[ctx: @info]
en: No mail transport configured for email identity <resource>%1</resource>
bg: Не е настроен транспорт за самоличност <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: Emails may not have been sent
bg: Писмата може да не са изпратени

[ctx: @info]
en: Program error
bg: Програмна грешка

[ctx: @info]
en: Enter the length of time (in hours and minutes) after the current time to schedule the alarm.
bg: Въведете след колко време (в часове и минути), считано от настоящия момент, да се включи алармата.

[ctx: @info]
en: If a recurrence is configured, the start date/time will be adjusted to the first recurrence on or after the entered date/time.
bg: Ако е конфигурирана повторяемост, началната дата/час ще бъде коригирана до първото повторение на или след въведената дата/час.

[ctx: @info]
en: This uses KAlarm's default time zone, set in the Configuration dialog.
bg: Използва времевата зона по подразбиране на KAlarm, зададена в настройките.

[ctx: @option:radio]
en: Defer to date/time:
bg: Отлагане до дата/час:

[ctx: @option:radio]
en: At date/time:
bg: На дата/час:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm to the specified date and time.
bg: Планиране наново на алармата в съответствие с посочените дата и час.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify the date, or date and time, to schedule the alarm.
bg: Планирани дата и време на алармата.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the date to schedule the alarm.</para><para>%1</para>
bg: <para>Въведете планираната дата на алармата.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the time to schedule the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
bg: <para>Въведете планирания час на алармата.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @option:check]
en: Any time
bg: По всяко време

[ctx: @info:tooltip]
en: Set only a date (without a time) for the alarm
bg: Задаване само на датата (без часа) на алармата

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify only a date (without a time) for the alarm. The alarm will trigger at the first opportunity on the selected date.
bg: Спиране на повторението на алармата след първото ви влизане или след посочената крайна дата.

[ctx: @option:radio]
en: Defer for time interval:
bg: Отлагане за интервал от време:

[ctx: @option:radio]
en: Time from now:
bg: Време от сега:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm for the specified time interval after now.
bg: Насрочване на ново включване на алармата в определеното време, считано от настоящия момент.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm after the specified time interval from now.
bg: Включване на алармата след определеното време, считано от настоящия момент.

[ctx: @action:button]
en: Time Zone...
bg: Часова зона...

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a time zone for this alarm
bg: Изберете времевата зона за тази аларма.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose a time zone for this alarm which is different from the default time zone set in KAlarm's configuration dialog.
bg: Изберете часова зона за тази аларма, която е различна от часовата зона по подразбиране, зададена в настройките на KAlarm.

[ctx: @label:listbox]
en: Time zone:
bg: Часова зона:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time zone to use for this alarm.
bg: Изберете времевата зона за тази аларма.

[ctx: @info]
en: Invalid time
bg: Невалиден час

[ctx: @info]
en: Invalid date
bg: Невалидна дата

[ctx: @info]
en: Alarm date has already expired
bg: Датата на алармата вече е отминала

[ctx: @info]
en: Alarm time has already expired
bg: Часът на алармата вече е отминал

en: KAlarm Autostart
bg: Автоматично стартиране

en: KAlarm autostart at login
bg: Автоматично стартиране при влизане

en: Copyright 2001-%1, David Jarvie
bg: copyright 2001-%1, david jarvie

en: Author
bg: Автор

en: Application to run
bg: Приложение за изпълнение

en: Command line arguments to pass to application
bg: Аргументи на командата за изпълнение

[ctx: @title:window]
en: Import Birthdays From KAddressBook
bg: Импортиране на рождени дни от адресника

[ctx: @label:textbox]
en: Alarm name:
bg: Име на аларма:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a name to help you identify this alarm. This is optional and need not be unique.
bg: Въведете име, което да ви помогне да идентифицирате тази аларма. Това не е задължително и не е необходимо да бъде уникално.

[ctx: @info]
en: Birthday:
bg: Рожден ден:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Text
bg: Текст на алармата

[ctx: @label:textbox]
en: Prefix:
bg: Представка:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear before the person's name in the alarm message, including any necessary trailing spaces.
bg: Въведете текст, който да се покаже пред името на човека от съобщението.

[ctx: @label:textbox]
en: Suffix:
bg: Наставка:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear after the person's name in the alarm message, including any necessary leading spaces.
bg: Въведете текст, който да се покаже след името на човека от съобщението.

[ctx: @title:group]
en: Select Birthdays
bg: Избор на рождени дни

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select birthdays to set alarms for.<nl/>This list shows all birthdays in <application>KAddressBook</application> except those for which alarms already exist.</para><para>You can select multiple birthdays at one time by dragging the mouse over the list, or by clicking the mouse while pressing Ctrl or Shift.</para>
bg: <para>Изберете за кои рождени дни да бъдат планирани аларми.<nl/>Този списък показва всички рождени дни в адресника <application>KAddressBook</application>, освен тези за които вече има планирани аларми.</para><para>Може да избирате много рождени дни наведнъж чрез влачене с мишката от списъка или като щракате върху тях докато същевременно натискате Ctrl или Shift.</para>

[ctx: @title:group]
en: Alarm Configuration
bg: Настройване на алармата

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a reminder in advance of or after the birthday.
bg: Включете тази отметка, ако искате напомняне преди  или след рождения ден.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days before or after each birthday to display a reminder. This is in addition to the alarm which is displayed on the birthday.
bg: Въведете колко дни преди или след рождения ден да се покаже напомнянето. Това е в допълнение на алармата, която се включва на самия рожден ден.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the birthday.
bg: Изберете дали напомнянето трябва да се задейства преди или след рождения ден.

[ctx: @action:button]
en: Sub-Repetition
bg: Обикновено повторение

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up an additional alarm repetition
bg: Настройка на допълнително повторение на алармата

en: Prompt for confirmation when alarm is acknowledged
bg: Питане за потвърждение при уведомяване за аларма

en: Attach file to email (repeat as needed)
bg: Прикрепяне на файл към е-пощата (повторете операцията колкото е необходимо)

en: Auto-close alarm window after --late-cancel period
bg: Автозатваряне на прозореца на алармата след времето "Отмяна, ако е късно"

en: Blind copy email to self
bg: Копиране на е-пощата

en: Beep when message is displayed
bg: Звуков сигнал при показване на съобщение

en: Message background color (name or hex 0xRRGGBB)
bg: Цвят на фона на съобщение (име или шестнадесетично 0xRRGGBB)

en: Message foreground color (name or hex 0xRRGGBB)
bg: Цвят на шрифта на съобщение (име или шестнадесетично 0xRRGGBB)

en: Cancel alarm with the specified event ID
bg: Отмяна на аларма със зададен код на събитие

en: Disable the alarm
bg: Изключване на алармата

en: Disable monitoring of all alarms
bg: Изключване на следенето на всички аларми

en: Execute a shell command line
bg: Изпълняване на потребителска команда

en: Command line to generate alarm message text
bg: Команден ред за създаване на текст

en: Display the alarm edit dialog to edit the specified alarm
bg: Показване на прозореца за редактиране на аларма

en: Display the alarm edit dialog to edit a new display alarm
bg: Показване на прозореца за редактиране на нова аларма

en: Display the alarm edit dialog to edit a new command alarm
bg: Показване на прозореца за редактиране на нова аларма

en: Display the alarm edit dialog to edit a new email alarm
bg: Показване на прозореца за редактиране на нова аларма

en: Display the alarm edit dialog to edit a new audio alarm
bg: Показване на прозореца за редактиране на нова аудио аларма

en: Display the alarm edit dialog, preset with a template
bg: Показване прозореца на алармата; заредено с шаблон

en: File to display
bg: Файл, който да бъде показан

en: KMail identity to use as sender of email
bg: Самоличност в KMail, която да бъде използвана като подател на е-пощата

en: Interval between alarm repetitions
bg: Интервал между повторенията на алармата

en: Show alarm as an event in KOrganizer
bg: Показване на алармата като събитие в KOrganizer

en: Cancel alarm if more than 'period' late when triggered
bg: Отмяна на алармата, ако времето за активиране е двойно просрочено, когато алармата се включва

en: Output list of scheduled alarms to stdout
bg: Пренасочване на списъка с планирани аларми към stdout

en: Repeat alarm at every login
bg: Повтаряне на алармата при всяко влизане

en: Send an email to the given address (repeat as needed)
bg: Изпращане на е-поща до посочения адрес (повторете операцията колкото е необходимо)

en: Name of alarm
bg: Име на алармата

en: Display alarm message as a notification
bg: Показване на съобщението на алармата като известие

en: Audio file to play once
bg: Единично изпълнение на аудио файл

en: Audio file to play repeatedly
bg: Повтарящо се изпълнение на аудио файл

en: Specify alarm recurrence using iCalendar syntax
bg: Определете време за новото появяване на алармата, използвайки синтаксиса на iCalendar

en: Display reminder before or after alarm
bg: Показване на напомняне преди или след алармата

en: Display reminder once, before or after first alarm recurrence
bg: Показване на напомняне веднъж, преди или след първото повторение на алармата

en: Number of times to repeat alarm (including initial occasion)
bg: Брой повторения за алармата (включително първоначалното)

en: Speak the message when it is displayed
bg: Изговаряне на съобщението при показване

en: Email subject line
bg: Тема на е-пощата

en: Simulate system time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ] (debug mode)
bg: Симулиране на системна дата [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ] (debug режим)

en: Trigger alarm at time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
bg: Включване на алармата в [[[гггг-]мм-]дд-]чч:мм [ВЗ] или дата гггг-мм-дд [ВЗ]

en: Display system tray icon
bg: Показване на икона в системния панел

en: Trigger alarm with the specified event ID
bg: Включване на алармата със зададен код на събитие

en: Repeat until time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
bg: Повторение до [[[гггг-]мм-]дд-]чч:мм [ВЗ] или за дата гггг-мм-дд [ВЗ]

en: Volume to play audio file
bg: Ниво на звука за изпълнение на аудио файл

en: Message text to display
bg: Текст на съобщение, който да бъде показан

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode>: invalid email address
bg: <icode>%1</icode>: невалидна е-поща

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter for date-only alarm
bg: Невалиден параметър <icode>%1</icode> за аларма само с дата

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> earlier than <icode>%2</icode>
bg: <icode>%1</icode> е по-рано от <icode>%2</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> and <icode>%2</icode> parameters: repetition is longer than <icode>%3</icode> interval
bg: Невалидни параметри <icode>%1</icode> и <icode>%2</icode>. Повторението е по-голямо от интервала <icode>%3</icode>

[ctx: @info:shell]
en: : option(s) only valid with an appropriate action option or message
bg: : параметрите(търа) са валидни само със съответно съобщение или действие

[ctx: @info:shell]
en: 
    Use --help to get a list of available command line options.
bg: 
    Използвайте параметъра --help за да получите списъка с възможните команди.

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode>
bg: <icode>%1</icode> изисква <icode>%2</icode>

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode> or <icode>%3</icode>
bg: <icode>%1</icode> изисква <icode>%2</icode> или <icode>%3</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter
bg: Невалиден параметър <icode>%1</icode>

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> incompatible with <icode>%2</icode>
bg: <icode>%1</icode> е несъвместимо с <icode>%2</icode>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version
bg: KAlarm версия

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version which wrote this file.
bg: KAlarm версията, която е записала файла.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend
bg: Бекенд за съхранение на данни

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend currently used by KAlarm.
bg: Бекенд за съхранение на данни, използван в момента от KAlarm.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: KResources
bg: kresources

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: Akonadi
bg: akonadi

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: File Resources
bg: Файлови ресурси

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseAkonadiIfAvailable), group (General)
en: Enable Akonadi plugin
bg: Активиране на Akonadi плъгин

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAkonadiIfAvailable), group (General)
en: Choose whether to enable KAlarm's Akonadi plugin, which uses Akonadi to provide features including birthday import, some email functions, email address book lookup, and Akonadi resource migration on first run.
bg: Изберете дали да разрешите приставката Akonadi на KAlarm, която използва Akonadi, за дапредоставя функции, включително импортиране на рождени дни, някои имейл функции, търсене в адресната книга на електронната поща и миграция на ресурсите на Akonadi при първото стартиране.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Time zone
bg: Часова зона

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Select the time zone which KAlarm should use as its default for displaying and entering dates and times.
bg: Изберете времевата зона, която KAlarm да използва по подразбиране за показване и въвеждане на час и дата.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Holiday region
bg: Регион на празнични дни

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Select the holiday region to use.
bg: Изберете регион за празнични дни за тази аларма.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Foreground color
bg: Цвят на преден план

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Default foreground color for alarm message windows.
bg: Цвят на фон по подразбиране за съобщението на алармата.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Background color
bg: Цвят на фона

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Default background color for alarm message windows.
bg: Цвят на фон по подразбиране за съобщението на алармата.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseAlarmName), group (General)
en: Enable alarm names
bg: Активиране на имена на алармите

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAlarmName), group (General)
en: Choose whether to be able to give alarms a name. This is a convenience to help you to identify alarms.
bg: Изберете дали да можете да давате име на алармите. Това е удобство за идентифициране на алармите.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (MessageFont), group (General)
en: Message font
bg: Шрифт на съобщение

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageFont), group (General)
en: Default font for displaying alarm messages.
bg: Шрифт по подразбиране при показване съобщението на аларма.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: Show in system tray
bg: Показване в системния панел

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: <p>Check to show KAlarm's icon in the system tray. Showing it in the system tray provides easy access and a status indication.</p>
bg: <p>Включете отметката, ако искате иконата на KAlarm да се показва в системния панел. Това ви позволява лесен достъп до програмата.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: Auto-hide in system tray if no alarms due within period
bg: Автоматично скриване в системната лента, ако няма аларми, за изпълнение в рамките на периода

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: <p>Enter -1 to auto-hide KAlarm's icon in the system tray when there are no active alarms.</p><p>To auto-hide the system tray icon when there are no alarms due within a set period of time, enter the time period in minutes.</p><p>Enter 0 to always show the system tray icon.</p>
bg: <p>Введете -1, за да скриете автоматично иконата на KAlarm в системната зона, когато няма активни аларми.</p><p>За автоматично скриване на иконата в системната лента, когато няма аларми за изпълнение в рамките на зададен период от време, въведете периода от време в минути.</p><p>Въведете 0, за да показвате винаги иконата в системната лента.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (NoAutoHideSystemTrayDesktops), group (General)
en: Desktops without auto-hide in system tray
bg: Работен плот без автоматично скриване в системната лента

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (NoAutoHideSystemTrayDesktops), group (General)
en: Desktops for which the auto-hide in system tray option is not available.
bg: Работни плотове, за които опцията за автоматично скриване в системната лента не е налична.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AutoStart), group (General)
en: Start at login
bg: Автоматично стартиране при влизане

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoStart), group (General)
en: <p>Automatically start KAlarm whenever you start KDE.</p><p>This option should always be checked unless you intend to discontinue use of KAlarm.</p>
bg: <p>Автоматично стартиране на KAlarm при влизане в KDE.<p><p>Отметката трябва да бъде винаги включена, освен ако не искате да ползвате KAlarm.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_NoAutoStart), group (General)
en: Suppress autostart at login
bg: Отменяне на автоматично стартиране при влизане

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Default defer time interval
bg: Отлагане за интервал от време

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Enter the default time interval (in minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
bg: Въведете времевия интервал по подразбиране (в минути) за отлагане на алармите, използван от диалогов прозорец Отлагане на аларма.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AskResource), group (General)
en: Prompt for which calendar to store in
bg: Питане в кой календар да се запази

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AskResource), group (General)
en: <p>When saving a new alarm or alarm template, prompt for which calendar to store it in, if there is more than one active calendar.</p><p>Note that archived alarms are always stored in the default archived alarm calendar.</p>
bg: <p>При запазване на нова аларма или шаблон на аларма, се подканва потребителя да избере в кой календар да се запази, ако има повече от един активен календар.</p><p>Имайте предвид, че архивираните аларми винаги се запазват в календара по подразбиране за архивирани аларми.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ModalMessages), group (General)
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
bg: Прозорците за съобщенията имат заглавна лента и предимство на клавиатурата

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_ModalMessages), group (General)
en: <p>Specify the characteristics of alarm message windows:<ul><li>If checked, the window is a normal window with a title bar, which grabs keyboard input when it is displayed.</li><li>If unchecked, the window does not interfere with your typing when it is displayed, but it has no title bar and cannot be moved or resized.</li></ul></p>
bg: <p>Посочете особеностите на прозореца за съобщения на алармата:<ul><li>Ако е отметнато, прозорецът  е нормален прозорец със заглавна лента, който при показване прихваща клавиатурата.</li><li>Изключете тази отметка, ако искате прозорецът да не влияе написането с клавиатурата. Обаче тогава той няма да има заглавна лента и няма да може да бъде местен или преоразмеряван.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (MessageButtonDelay), group (General)
en: Delay before message window buttons are enabled
bg: Забавяне преди бутоните в прозореца за съобщения да се активират

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageButtonDelay), group (General)
en: <p>Specify the positioning of alarm message windows, and the delay in seconds after a window shows until its buttons are enabled.
            <ul><li>0 to position message windows as far from the cursor as possible with no enable delay.</li>
            <li>> 0 to position in center of screen and specify delay before enabling buttons.</li>
            <li>-1 for no special positioning and no enable delay.</li></ul></p>
bg: <p>Задайте позицията на прозорец за съобщения на алармата, и забавянето в секунди след показването на прозореца и преди активирането на бутоните.
            <ul><li>0 за позициониране на прозореца колкото се може по-далеч от курсора без включено забавяне.</li>
            <li>>0 за позициониране в центъра на екрана и забавяне активирането на бутоните.</li>
            <li>-1 без определена позиция и без включено забавяне.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: Number of alarms to show in system tray tooltip
bg: Брой аларми, който да се показва в подсказката на системния панел

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: <p>How many alarms due in the next 24 hours to show in the system tray tooltip:
            <ul><li>0 to display none</li>
            <li>-1 to display all</li>
            <li>>0 to set a limit.</li></ul></p>
bg: <p>Колко аларми са насрочени в следващите 24 часа да се показват в подсказката на системния панел:
            <lul><li>0 да не се показват</li>
            <li>-1 да се показват всички</li>
            <li>>0 задаване на лимит.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Show alarm times in system tray tooltip
bg: Показване часа на аларма в подсказката на системния панел

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, the time at which each alarm is due.
bg: Посочете дали в подсказката на системния панел да се показва индикация за времето на включване на всяка аларма.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Show time to alarms in system tray tooltip
bg: Показване времето до аларма в подсказката на системния панел

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, how long until each alarm is due.
bg: Посочете дали в подсказката на системния панел да се показва индикация за оставащото време до включването на всяка аларма.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Time-to-alarm prefix in system tray tooltip
bg: Представка време-до-аларма в подсказката на системния панел

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Enter the text to be displayed in front of the time until the alarm, in the system tray tooltip.
bg: Въведете текст, който да се показва пред оставащото време до алармата, в подсказката на системния панел.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailClient), group (General)
en: Email client
bg: Програма за е-поща

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailClient), group (General)
en: <p>How to send email when an email alarm is triggered.<ul><li>KMail: The email is sent automatically via KMail.</li><li>Sendmail: The email is sent automatically. This option will only work if your system is configured to use sendmail or a sendmail compatible mail transport agent.</li></ul></p>
bg: <p>Изберете начина на изпращане на е-поща, когато е активирана аларма за е-поща.<ul><li>KMail: Е-пощата се изпраща автоматично от KMail.</li><li>Sendmail: Е-пощата се изпраща автоматично. Тази възможност ще работи само ако системата е настроена да използва sendmail или програма, съвместима нея.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether to copy sent emails into KMail's Sent folder.
bg: Дали изпратените писма да се копират в папка "Изпратени" на KMail.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether after sending an email to store a copy in KMail's sent-mail folder. Only applies when sendmail is selected as the email client.
bg: Дали след изпращането на поща да се запази копие в папката за изпратена-поща на KMail. Важи само ако sendmail е избран като пощенски клиент.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailFrom), group (General)
en: 'From' email address
bg: "От"

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailFrom), group (General)
en: Your email address, used to identify you as the sender when sending email alarms. Enter "@SystemSettings" to use the default email address set in KMail, "@KMail" to allow choice of KMail identities, or enter the actual email address otherwise.
bg: Електронния ви адрес при изпращането на поща чрез аларми. Въведете "@SystemSettings", за да използвате е-пощата по подразбиране, зададена в KMail, "@KMail" - за да изберете самоличност от KMail или въведете актуален електронен адрес.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailBccAddress), group (General)
en: 'Bcc' email address
bg: "Скр. копие до"

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailBccAddress), group (General)
en: Your email address, used for blind copying email alarms to yourself. If you want blind copies to be sent to your account on the computer which KAlarm runs on, you can simply enter your user login name. Enter "@SystemSettings" to use the default email address set in KMail, or enter the actual email address otherwise.
bg: Вашата е-поща към която да бъде копирана пощата, когато се изпраща с аларма. Ако искате копия да бъдат изпращани към компютъра на който работи KAlarm, можете просто да въведете потребителското си име. Въведете "@SystemSettings", за да използвате адреса в KMail или въведете актуален електронен адрес.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Terminal for command alarms
bg: Терминал за аларми команди

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Command line to execute command alarms in a terminal window, including special codes described in the KAlarm handbook.
bg: Команден ред за изпълнение на команди на аларми в терминален прозорец, включително специални кодове, описани в ръководството за KAlarm.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: Start of day for date-only alarms
bg: Час на включване за аларми само с дата

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.
bg: Най-ранният час от деня в който аларма само със зададена дата ще се активира.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: Start time of working day
bg: Начален час на работен ден

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: The start time of the working day.
bg: Началния час на работния ден.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: End time of working day
bg: Краен час на работен ден

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: The end time of the working day.
bg: Крайния час на работния ден.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: Working days
bg: Работни дни

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: OR'ed bits indicating which days of the week are work days, 1 = Monday ... 64 = Sunday.
bg: битове ИЛИ показващи кои дни от седмицата са работни, 1 = Понеделник ... 64 = Неделя.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DisabledColour), group (General)
en: Disabled alarm color
bg: Цвят на изключени аларми

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisabledColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for disabled alarms.
bg: Изберете цвят на текста за изключени аларми в списъка с аларми.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Archived alarm color
bg: Цвят за отминали аларми

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for archived alarms.
bg: Изберете цвят на текст за отминали аларми в списъка с аларми.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: Days to keep expired alarms
bg: Колко дни да се запазят изтекли аларми

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: <p>Specify how many days to keep alarms after they expire or are deleted (except deleted alarms which were never triggered):
            <ul><li>0 to not keep</li>
            <li>-1 to keep indefinitely</li>
            <li>>0 number of days to keep.</li></ul></p>
bg: <p>Задайте колко дни да се запазят аларми след като са изтекли или са били изтрити (освен алармите, които са били изтрити преди да се включат):
            <ul><li>0 да не се запазват</li>
            <li>-1 неограничено време</li>
            <li>>0 брой дни.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: KOrganizer event duration
bg: Продължителност на събитието KOrganizer

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: Enter the event duration in minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.
bg: Въведете продължителността на събитието в минути, за аларми, които се копират в KOrganizer.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
bg: Брой минути преди алармата да активира събуждане от приспиване

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
bg: Въведете минутите преди задействане на алармата да събудите системата от приспиване. Това може да се използва, за да се гарантира, че системата е напълно възстановена повремето на задействане на алармата.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDisplayMethod), group (Defaults)
en: Alarm message display method
bg: Метод за показване на алармено съобщение

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDisplayMethod), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "display method", to determine whether to display alarm messages in windows or in system notifications.
bg: Настройката по подразбиране в диалоговия прозорец за редактиране на алармата за "метод на показване" за определяне дали алармените съобщения да се показват в прозорците или в системните известия.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Cancel if late (minutes)
bg: Отмяна, ако е късно (минути)

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Default value in the alarm edit dialog for late cancellation time (in minutes). 0 for no late cancellation, >0 how many minutes before cancelling.
bg: Стойност по подразбиране в диалоговия прозорец за редактиране на аларма за закъснял отказ (в минути). 0 без закъснял отказ, >0 минути преди отказ.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Auto-close window after late-cancellation time
bg: Автоматично затваряне на прозореца след изтекло време за отказ

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "auto close if late".
bg: Настройки по подразбиране в прозореца за редактиране на аларма за "автоматично затваряне при закъснение".

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Confirm acknowledgement
bg: Потвърждение на приемането

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "confirm alarm acknowledgement".
bg: Настройки по подразбиране в прозореца за редактиране на аларма за "потвърждение приемането на аларма ".

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Show in KOrganizer
bg: Показване в KOrganizer

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "show in KOrganizer".
bg: Настройки по подразбиране в прозореца за редактиране на аларма за "показване в KOrganizer".

[ctx: @label Label for audio options]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Sound
bg: Звук

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Default sound type in the alarm edit dialog.
bg: Тип сигнал по подразбиране в прозореца за редактиране на аларми.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Play File
bg: Изпълнение на файл

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Sound file
bg: Аудио файл

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Default sound file path in the alarm edit dialog.
bg: Път по подразбиране до аудио файл в прозореца за редактиране на аларми.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Sound volume
bg: Сила на звука

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Default sound volume in the alarm edit dialog. -1 to deselect volume, or 0 - 100 %
bg: Сила на звука по подразбиране в прозореца за редактиране на аларми. -1 за изключване или 0 - 100%

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Repeat sound file
bg: Повторение на аудио файла

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for sound repetition.
bg: Настройки по подразбиране в прозореца за редактиране на аларма за повторение на сигнала.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Enter script
bg: Въвеждане на скрипт

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for command script entry.
bg: Настройки по подразбиране в прозореца за редактиране на аларма за скрипт с команди.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Command output
bg: Резултат от командата

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for where to send command alarm output.
bg: Настройки по подразбиране в прозореца за редактиране на аларма къде да се пренасочи изхода от команда на аларма.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Discard Output
bg: Отхвърляне резултата от командата

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Log To File
bg: Отчитане във файл

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Execute in terminal window
bg: Изпълнение в терминала

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Log file
bg: Журнал

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Default log file path for command alarms in the alarm edit dialog.
bg: Път до журнала по подразбиране в прозореца за редактиране на аларма.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Copy email to self
bg: Копиране на е-поща

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for blind copying emails to self.
bg: Настройки по подразбиране в прозореца за редактиране на аларма за скрито копие до себе си.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Recurrence period
bg: Период на повторение

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: The default setting for the recurrence rule in the alarm edit dialog.
bg: Настройки по подразбиране за начина на появяване в прозореца за редактиране на аларми.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: No recurrence
bg: Без повторение

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: At login
bg: При влизане

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Hourly/minutely
bg: На всеки час/минута

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: In non-leap years, repeat yearly February 29th alarms on:
bg: През невисокосни години повтаряне на аларми за 29-и февруари на:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: For yearly recurrences, choose what date, if any, alarms due on February 29th should occur in non-leap years.<i>Note</i>: The next scheduled occurrence of existing alarms is not re-evaluated when you change this setting.
bg: За годишни повторения, изберете дата на която да се появяват алармите. Ако има такива, планирани за 29 февруари, те ще се повтарят във високосни години. <li>Забележка</li>Имайте предвид, че следващото планирано появяване на съществуващите аларми не се преизчислява, когато промените тази настройка.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: February 28th
bg: 28-и февруари

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: March 1st
bg: 1-и март

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: Do not repeat
bg: Без повторение

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Reminder units
bg: Единици за напомняне

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Default reminder time units in the alarm edit dialog.
bg: Единици за напомняне по подразбиране, в прозореца за редактиране на аларми.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Hours/Minutes
bg: часове/минути

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Pre-alarm action
bg: Действие преди аларма

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Default command to execute before displaying alarms.
bg: Команда по подразбиране, която да се изпълни преди показване на аларми.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Execute pre-alarm action for deferred alarms
bg: Изпълнение на действие преди аларма за отложени аларми

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Default setting for whether to execute the pre-alarm action before deferred alarms trigger.
bg: Настройка по подразбиране за това дали да се изпълни действието преди задействане на отложени аларми.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Cancel alarm on pre-alarm action error
bg: Отмяна на алармата при грешка в напомнянето

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to cancel the alarm if the pre-alarm action command fails.
bg: Настройки по подразбиране за това дали да бъде отменена алармата ако напомнянето не сработи.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Do not notify pre-alarm action errors
bg: Да не се уведомява за грешки в действията преди алармата

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to show no error status or error message if the pre-alarm action command fails.
bg: Настройка по подразбиране за това дали да се показва или да не се показва статус на грешка или съобщение за грешка, ако не успее да изпълни команда за действие преди алармата.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Post-alarm action
bg: Действие след аларма

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Default command to execute after alarm message windows are closed.
bg: Команда която да се изпълни по подразбиране след като прозорците на съобщенията бъдат затворени.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Warn before quitting
bg: Предупреждение преди изход

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Whether to suppress a warning prompt before quitting KAlarm.
bg: Запитване за потвърждение преди изход от KAlarm.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Confirm alarm deletions
bg: Потвърждение при изтриване на аларма

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Check to be prompted for confirmation each time you delete an alarm.
bg: Включете тази отметка, ако искате да бъдете питани за потвърждение всеки път, когато изтривате аларма.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Notify when remote emails are queued
bg: Уведомяване, когато има чакаща е-поща до отдалечен източник

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Display a notification message whenever an email alarm has queued an email for sending to a remote system. This could be useful if, for example, you have a dial-up connection, so that you can then ensure that the email is actually transmitted.
bg: Показване на известие, когато аларма за е-поща има е-писмо за изпращане към отдалечена система. Това, например, може да се използва, когато имате връзка през модем и искате да сте сигурни, че е-писмото наистина е изпратено.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bg: &Редактиране

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bg: &Изглед

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
bg: Д&ействия

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bg: &Настройки

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select dates to show in the alarm list. Only alarms due on these dates will be shown.
bg: Изберете дати, които да се показват в списъка с аларми. Само аларми, които трябва да бъдат изпълнени на тези дати, ще ще бъдат показани.

[ctx: @title:group]
en: Alarm Date Selector
bg: Избиране на дати на аларми

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the previous year
bg: Показване на предходната година

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the previous month
bg: Показване на предишния месец

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the next year
bg: Показване на следващата година

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the next month
bg: Показване на следващия месец

[ctx: @title:window]
en: Defer Alarm
bg: Отлагане на алармата

[ctx: @info:whatsthis]
en: Defer the alarm until the specified time.
bg: Отлагане на алармата до посоченото време.

[ctx: @action:button]
en: Cancel Deferral
bg: Отмяна на отлагането

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the deferred alarm. This does not affect future recurrences.
bg: Отмяна на отложената аларма. Това не касае повторните появявания в бъдеще.

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next sub-repetition (currently %1)
bg: Грешка при отлагане след следващото повторение на алармата (текущо %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next recurrence (currently %1)
bg: Грешка при отлагане след следващото повтаряне на алармата (текущо %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next reminder (currently %1)
bg: Отминало следващо напомняне на алармата не може да бъде отложено (в момента e %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer reminder past the main alarm time (%1)
bg: Напомняне, което се включва когато е отминало основното време на алармата, не може да бъде отложено (%1)

[ctx: @info]
en: <para>Error loading calendar:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Please fix or delete the file.</para>
bg: <para>Грешка при зареждане на календара:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Моля, поправете или изтрийте файла.</para>

[ctx: @info]
en: Failed to save calendar to <filename>%1</filename>
bg: Грешка при запис на календара в <filename>%1</filename>

[ctx: @title:tab]
en: Recurrence - [%1]
bg: Повторение - [%1]

[ctx: @option:check]
en: Show in KOrganizer
bg: Показване в KOrganizer

[ctx: @title:window]
en: Alarm Template [read-only]
bg: Шаблони на аларми [само за четене]

[ctx: @title:window]
en: Archived Alarm [read-only]
bg: Отминала аларма [само за четене]

[ctx: @title:window]
en: Alarm [read-only]
bg: Аларма [само за четене]

[ctx: @action:button]
en: Try
bg: Опитване

[ctx: @action:button]
en: Load Template...
bg: Зареждане на шаблон...

[ctx: @info:tooltip]
en: Select an alarm template to preset the alarm
bg: Изберете шаблон, върху който да бъде базирана новата аларма.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm at the specified time.
bg: Планиране на алармата за посоченото време.

[ctx: @title:tab]
en: Alarm
bg: Аларма

[ctx: @label:textbox]
en: Template name:
bg: Име на шаблон:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name of the alarm template
bg: Въведете името на шаблона на алармата

[ctx: @title:group]
en: Action
bg: Действие

[ctx: @title:group]
en: Deferred Alarm
bg: Отложена аларма

[ctx: @label]
en: Deferred to:
bg: Отлагане до:

[ctx: @action:button]
en: Change...
bg: Промяна...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Change the alarm's deferred time, or cancel the deferral
bg: Променете времето на отлагане или отменете самото отлагане на алармата

[ctx: @title:group]
en: Time
bg: Час

[ctx: @option:radio]
en: Default time
bg: Време по подразбиране

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not specify a start time for alarms based on this template. The normal default start time will be used.
bg: Не определяйте време за стартиране на аларми, базирани върху този шаблон. Ще бъде използвано времето на стартиране по подразбиране.

[ctx: @option:radio]
en: Time:
bg: Време:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify a start time for alarms based on this template.
bg: Определете време на стартиране за аларми, базирани върху този шаблон.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time for alarms based on this template.</para><para>%1</para>
bg: <para>Въведете стартовото време на аларми, базирани върху този шаблон.</para><para>%1</para>

[ctx: @option:radio]
en: Date only
bg: Дата

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set the <interface>Any time</interface> option for alarms based on this template.
bg: Включете отметката <interface>По всяко време</interface> за аларми, базирани върху този шаблон.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set alarms based on this template to start after the specified time interval from when the alarm is created.
bg: Включване на алармата след определеното време, считано от настоящия момент.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to copy the alarm into KOrganizer's calendar
bg: Включете тази отметка, ако искате алармата да се копира в календара на KOrganizer

[ctx: @info]
en: You must enter a name for the alarm template
bg: Трябва да въведете име за шаблона на алармата

[ctx: @info]
en: Template name is already in use
bg: Това име вече се използва

[ctx: @info The parameter is a date value]
en: The start date does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date of the next recurrence (%1).
bg: Началната дата не съвпада с модела на повтаряемост на алармата, затова тя ще бъде коригирана до датата на следващото повторение (%1).

[ctx: @info The parameter is a date/time value]
en: The start date/time does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date/time of the next recurrence (%1).
bg: Началната дата/час не съвпада с модела на повторение на алармата, така че тя ще бъде коригирана до датата/часа на следващото повторение (%1).

[ctx: @info]
en: Recurrence has already expired
bg: Времето за ново появяване на алармата вече е отминало

[ctx: @info]
en: The alarm will never occur during working hours
bg: Алармата няма да се активира през работно време

[ctx: @info]
en: Reminder period must be less than the recurrence interval, unless <interface>%1</interface> is checked.
bg: Времето на напомняне трябва да е преди времето на новото появяване, освен ако не е включена отметка <interface>%1</interface>.

[ctx: @info]
en: The duration of a repetition within the recurrence must be less than the recurrence interval minus any reminder period
bg: Продължителността на обикновеното повторение трябва да е по-малко от това на новото появяване минус напомнянето

[ctx: @info]
en: For a repetition within the recurrence, its period must be in units of days or weeks for a date-only alarm
bg: Продължителността на обикновеното повторение трябва да е в дни или седмици за аларми, за които е посочен само деня на включване

[ctx: @info]
en: You must select a calendar to save the alarm in
bg: Трябва да изберете календар, в който да се запази алармата

[ctx: @action:Button]
en: Fewer Options <<
bg: По-малко опции <<

[ctx: @info:tooltip]
en: Show fewer options
bg: Показване на по-малко опции…

[ctx: @action:button]
en: More Options >>
bg: Повече опции >>

[ctx: @info:tooltip]
en: Show more options
bg: Показване на повече опции

[ctx: @title:window]
en: Choose Log File
bg: Избор на журнален файл

[ctx: @label:listbox How to display alarms]
en: Display method:
bg: Метод на показване:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Window
bg: Прозорец

[ctx: @item:inlistbox]
en: Notification
bg: Известяване

[ctx: @option:check]
en: Confirm acknowledgment
bg: Потвърждение на уведомяването

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm Template
bg: Нов шаблон на аларма

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm Template
bg: Редактиране на шаблон на аларма

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm
bg: Нова аларма с представяне

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm
bg: Редактиране показването на алармите

[ctx: @label:listbox]
en: Display type:
bg: Показване на:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text message
bg: Текст

[ctx: @item:inlistbox]
en: File contents
bg: Файл

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command output
bg: Команда

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select what the alarm should display:<list><item><interface>%1</interface>: the alarm will display the text message you type in.</item><item><interface>%2</interface>: the alarm will display the contents of a text or image file.</item><item><interface>%3</interface>: the alarm will display the output from a command.</item></list></para>
bg: <para>Изберете коя аларма да бъде показана:<list><item><interface>%1</interface>: алармата ще покаже текста.</item><item><interface>%2</interface>: алармата ще покаже текста или изображението.</item><item><interface>%3</interface>: алармата ще покаже изхода от команда.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the text of the alarm message. It may be multi-line.
bg: Въведете текста на съобщението на алармата. Той може да бъде и многоредов.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a text or image file to display.
bg: Въведете път (адрес) на текстов файл или на файл с изображение, който да бъде показан.

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a file
bg: Избор на файл

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a text or image file to display.
bg: Изберете текстов файл или файл с изображение, който да бъде показан.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether to display the alarm in a window or by the notification system.
bg: Изберете дали алармата да се показва в прозорец или от системата за известяване.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to additionally display a reminder in advance of or after the main alarm time(s).
bg: Отметнете, за да покажете допълнително напомняне преди или след основната аларма.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter how long in advance of or after the main alarm to display a reminder alarm.</para><para>%1</para>
bg: <para>Въведете колко време преди или след основната аларма да се покаже напомнянето.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the main alarm
bg: Изберете дали напомнянето да се задейства преди или след главната аларма

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to be prompted for confirmation when you acknowledge the alarm.
bg: Включете тази отметка, ако искате да бъдете питани за потвърждение, когато уведомявате аларма.

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the alarm now
bg: Показване на алармата сега

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the alarm message now
bg: Показване на съобщението на алармата сега

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the file now
bg: Показване на файла сега

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the command output now
bg: Показване на резултата от командата сега

[ctx: @title:window]
en: Choose Text or Image File to Display
bg: Изберете текстов файл или файл с изображение, който да бъде показан

[ctx: @option:check]
en: Enter a script
bg: Въведете скрипта

[ctx: @option:radio]
en: Execute in terminal window
bg: Изпълнение в терминала

[ctx: @option:check]
en: Execute in terminal window
bg: Изпълнение в терминала

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm Template
bg: Нов шаблон на аларма

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm Template
bg: Редактиране на шаблон на аларма

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm
bg: Нова командна аларма

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm
bg: Редактиране на аларми команди

[ctx: @info:whatsthis]
en: Execute the specified command now
bg: Изпълнение на командата сега

[ctx: @info:tooltip]
en: Execute the specified command now
bg: Изпълнение на командата сега

[ctx: @option:check]
en: Do not notify errors
bg: Да не се уведомява за грешки

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not show error message if the command fails.
bg: Да не се показва съобщение за грешка, ако командата е неуспешна.

[ctx: @title:group]
en: Command Output
bg: Резултат от командата

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute the command in a terminal window
bg: Ако е включена тази отметка, командата ще се стартира в терминалния прозорец (конзолата)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or path of the log file.
bg: Въведете име и път до журналния файл.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a log file.
bg: Изберете журнален файл.

[ctx: @option:radio]
en: Log to file
bg: Отчитане във файл

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to log the command output to a local file. The output will be appended to any existing contents of the file.
bg: Отчитане на изхода от командата в локален файл. Резултатът от командата ще бъде добавен към файла.

[ctx: @option:radio]
en: Discard
bg: Отхвърляне

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to discard command output.
bg: Ако е включена тази отметка, изходът от командата ще бъде игнориран.

[ctx: @info]
en: Log file must be the name or path of a local file, with write permission.
bg: Журналният файл трябва да бъде име или път с име до локален файл, в който имате права за запис.

[ctx: @info]
en: <para>No terminal is selected for command alarms.</para><para>Please set it in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
bg: <para>Не е избран терминал за алармени команди.</para><para>Моля, задайте го в диалоговия прозорец за конфигуриране на <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @info]
en: Command executed: <icode>%1</icode>
bg: Командата е изпълнена: <icode>%1</icode>

[ctx: @option:check]
en: Copy email to self
bg: Копиране на е-поща

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm Template
bg: Нов шаблон на аларма по е-поща

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm Template
bg: Редактиране на шаблон на аларма по е-поща

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm
bg: Нова аларма по е-поща

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm
bg: Редактиране на алармите по е-поща

[ctx: @info:whatsthis]
en: Send the email to the specified addressees now
bg: Изпращане на е-поща до посочения адрес сега

[ctx: @info:tooltip]
en: Send the email now
bg: Изпращане на е-поща сега

[ctx: @label:listbox 'From' email address]
en: From:
bg: От:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email identity, used to identify you as the sender when sending email alarms.
bg: Вашият адрес, който ще се използва в качеството на подател, когато изпращате е-поща с аларми.

[ctx: @label:textbox Email addressee]
en: To:
bg: До:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the addresses of the email recipients. Separate multiple addresses by commas or semicolons.
bg: Въведете адресите на получателите на е-пощата. Ако са повече от един, отделете ги със запетая (,) или точка и запетая (;).

[ctx: @info:tooltip]
en: Open address book
bg: Отваряне на адресника

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select email addresses from your address book.
bg: Изберете адреси за е-поща от адресника.

[ctx: @label:textbox Email subject]
en: Subject:
bg: Тема:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email subject.
bg: Въведете темата на е-пощата.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email message.
bg: Въведете текста на е-пощата.

[ctx: @label:listbox]
en: Attachments:
bg: Прикрепени файлове:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Files to send as attachments to the email.
bg: Файлове, които да бъдат прикрепени към е-пощата.

[ctx: @action:button]
en: Add...
bg: Добавяне...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add an attachment to the email.
bg: Прикрепяне на файл към е-пощата.

[ctx: @action:button]
en: Remove
bg: Премахване

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the highlighted attachment from the email.
bg: Премахване на маркирания прикрепен файл от писмото.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the email will be blind copied to you.
bg: Ако е включена тази отметка, е-пощата ще бъде копирана до вас.

[ctx: @info]
en: Invalid email address: <email>%1</email>
bg: Невалиден адрес: <email>%1</email>

[ctx: @info]
en: No email address specified
bg: Не е посочена е-поща

[ctx: @info]
en: Invalid email attachment: <filename>%1</filename>
bg: Невалиден прикрепен файл: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Do you really want to send the email now to the specified recipient(s)?
bg: Наистина ли искате да изпратите е-поща до посочения(те) получател(и) сега?

[ctx: @action:button]
en: Confirm Email
bg: Потвърждение на е-поща

[ctx: @action:button]
en: Send
bg: Изпращане

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1<nl/>Bcc: <email>%2</email>
bg: Е-пощата е изпратена до: <nl/>%1<nl/>Скр.копие до: <email>%2</email>

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1
bg: Е-пощата е изпратена до:<nl/>%1

[ctx: @title:window]
en: Choose File to Attach
bg: Изберете файл за прикрепяне

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm Template
bg: Нов шаблон на аудио аларма

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm Template
bg: Редактиране на шаблон на аудио аларма

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm
bg: Нова аудио аларма

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm
bg: Редактиране на аудио аларми

[ctx: @info:whatsthis]
en: Play the audio file now
bg: Възпроизвеждане на аудио файл сега

[ctx: @info:tooltip]
en: Play the audio file now
bg: Възпроизвеждане на аудио файл сега

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the sound file will be played repeatedly until %1 is clicked.
bg: Ако е поставена отметка, звуковият файл ще се възпроизвежда многократно, докато не се щракне върху %1.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to enter the contents of a script instead of a shell command line
bg: Ако е включена тази отметка, трябва да въведете съдържанието на скрипта вместо команда на интерпретатора

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a shell command to execute.
bg: Въведете команда, която да бъде изпълнена.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the contents of a script to execute
bg: Въведете съдържанието на скрипта, който трябва да бъде изпълнен

[ctx: @info]
en: Please enter a command or script to execute
bg: Въведете командата или скриптът, който трябва да бъде изпълнен

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of scheduled alarms
bg: Списък с планирани аларми

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, alarmTypeGroupBox)
en: Alarm Type
bg: Тип на алармата

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Active
bg: Активни

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include active alarms in the search.
bg: Ако е включена тази отметка при търсенето ще се включат и активните аларми.

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Archived
bg: Отминали

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include archived alarms in the search. This option is only available if archived alarms are currently being displayed.
bg: Отметнете за да се включат и отминалите аларми в търсенето. Опцията е достъпна само ако отминалите аларми са показани в момента.

[ctx: @option:check Alarm action = text display]
en: Text
bg: Текст

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include text message alarms in the search.
bg: Ако е включена тази отметка при търсенето ще се претърсват и текстовите съобщения на алармите.

[ctx: @option:check Alarm action = file display]
en: File
bg: Файл

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include file alarms in the search.
bg: Ако е включена тази отметка при търсенето ще се претърсват и алармите файлове.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Command
bg: Команда

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include command alarms in the search.
bg: Ако е включена тази отметка при търсенето ще се претърсват и алармите команди.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Email
bg: Е-поща

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include email alarms in the search.
bg: Ако е включена тази отметка при търсенето ще се претърсват и алармите по е-поща.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Audio
bg: Аудио

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include audio alarms in the search.
bg: Ако е включена тази отметка при търсенето ще се включат и аудио аларми.

[ctx: @info]
en: No alarm types are selected to search
bg: Не са зададени типове аларми за търсене

[ctx: @info]
en: <para>End of alarm list reached.</para><para>Continue from the beginning?</para>
bg: <para>Достигнат е краят на списъка с алармите.</para><para>Продължение на търсенето от началото?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Beginning of alarm list reached.</para><para>Continue from the end?</para>
bg: <para>Достигнато е началото на списъка с алармите.</para><para>Продължение на търсенето от края?</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Foreground color:
bg: Цвят на шрифт:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message foreground color
bg: Изберете цвят на шрифта на съобщението на алармата

[ctx: @label:listbox]
en: Background color:
bg: Цвят на фона:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message background color
bg: Изберете цвят на фона на съобщението на алармата

[ctx: @option:check]
en: Use default font
bg: Използване на шрифта по подразбиране

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default font current at the time the alarm is displayed.
bg: Включете тази отметка, ако искате да използвате шрифта по подразбиране при показване на алармата.

en: Requested font
bg: Изискван шрифт

[ctx: @action:button]
en: Font && Color...
bg: Шрифт и цвят...

[ctx: @info:tooltip]
en: Set alarm message font and color
bg: Изберете цвят и шрифт на съобщението на алармата

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the font, and foreground and background color, for the alarm message.
bg: Изберете шрифта, а също и неговия цвят и цвета на фона на съобщението на алармата.

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Font & Color
bg: Избор на шрифт и цвят на алармата

[ctx: @action]
en: Stop Play
bg: Спиране на изпълнението

[ctx: @action]
en: Enable &Alarms
bg: Включване на &алармите

[ctx: @action]
en: Spread Windows
bg: Разпределяне на прозорците

[ctx: @title:window]
en: Import Calendar Files
bg: Импортиране на календарни файлове

[ctx: @item:inlistbox File type selection filter]
en: Calendar Files
bg: Календарни файлове

[ctx: @title:window]
en: Choose Export Calendar
bg: Изберете календар за експортиране

[ctx: @info]
en: Error loading calendar to append to:<nl/><filename>%1</filename>
bg: Грешка при зареждането на календара, към който да се добави:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Failed to save new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
bg: Грешка при запис на календара в: <nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Cannot upload new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
bg: Не може да се качи нов календар в:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Unable to show alarms in KOrganizer
bg: Показването на алармите в KOrganizer е невъзможно

[ctx: @info]
en: Unable to show alarm in KOrganizer
bg: Показването на алармата в KOrganizer е невъзможно

[ctx: @info]
en: Unable to update alarm in KOrganizer
bg: Обновяването на алармата в KOrganizer е невъзможно

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarms from KOrganizer
bg: Изтриването на алармите в KOrganizer е невъзможно

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarm from KOrganizer
bg: Изтриването на алармата в KOrganizer е невъзможно

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Could not start KOrganizer)</para>
bg: <para>%1</para><para>(korganizer не може да се стартира)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(KOrganizer not fully started)</para>
bg: <para>%1</para><para>(korganizer не е напълно стартиран)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Error communicating with KOrganizer)</para>
bg: <para>%1</para><para>(Грешка при свързване с korganizer)</para>

[ctx: info]
en: The scheduled Wake from Suspend has been cancelled.
bg: Планираното събуждане от приспиване е отменено.

[ctx: @info]
en: Error obtaining authorization (%1)
bg: Грешка при получаване на разрешение (%1)

[ctx: @info]
en: You must enable a template calendar to save the template in
bg: Трябва да активирате календара на шаблона, за да го запазите

[ctx: @info Please set the 'From' email address...]
en: <para>%1</para><para>Please set it in the Configuration dialog.</para>
bg: <para>%1</para><para>Моля, настройте в Конфигурация.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Alarms are currently disabled.</para><para>Do you want to enable alarms now?</para>
bg: <para>В момента алармите са изключени.</para><para>Искате ли да бъдат включени сега?</para>

[ctx: @action:button]
en: Enable
bg: Включване

[ctx: @action:button]
en: Keep Disabled
bg: Да останат изключени

[ctx: @info]
en: Error saving alarms
bg: Грешка при запис на алармите

[ctx: @info]
en: Error saving alarm
bg: Грешка при запис на аларма

[ctx: @info]
en: Error deleting alarms
bg: Грешка при изтриване на алармите

[ctx: @info]
en: Error deleting alarm
bg: Грешка при изтриване на алармата

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarms
bg: Грешка при запис на пресъздадена аларма

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarm
bg: Грешка при запис на пресъздадена аларма

[ctx: @info]
en: Error saving alarm templates
bg: Грешка при запис на шаблони за аларма

[ctx: @info]
en: Error saving alarm template
bg: Грешка при запис на шаблон на аларма

[ctx: @info]
en: Quitting will disable alarms (once any alarm message windows are closed).
bg: Излизането от програмата ще изключи алармите.(веднага след като прозорците на съобщенията бъдат затворени).

[ctx: @info]
en: Quitting will cancel the scheduled Wake from Suspend.
bg: Напускането на програмата ще отмени планираното събуждане от приспиване.

[ctx: @info]
en: Do you want to start KAlarm at login?<nl/>(Note that alarms will be disabled if KAlarm is not started.)
bg: Искате ли да стартирате KAlarm при влизане в системата?<nl/> (Имайте предвид, че алармите ще бъдат деактивирани, ако KAlarm не е стартирана.)

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

[ctx: @info:shell]
en: Cannot create alarm: No default calendar is defined
bg: Не може да се създаде аларма: Не е дефиниран календар по подразбиране

[ctx: @info:shell]
en: Error creating alarm
bg: Грешка при създаване на аларма

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not unique
bg: %1: Събитие <resource>%2</resource> не е намерено или не е уникално

[ctx: @info]
en: Alarms cannot be created or updated, because no writable active alarm calendar is enabled.<nl/><nl/>To fix this, use <interface>View | Show Calendars</interface> to check or change calendar statuses.
bg: Алармите не могат да бъдат създадени или актуализирани, защото няма активиран календар за аларми.<nl/><nl/>За да коригирате това, използвайте <interface>Изглед | Показване на календари</interface>, за да проверите или промените състоянието на календара.

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not editable
bg: %1: Събитие <resource>%2</resource> не е намерено или не може да бъде редактирано

[ctx: @info]
en: Alarms are configured to be archived, but this is not possible because no writable archived alarm calendar is enabled.<nl/><nl/>To fix this, use <interface>View | Show Calendars</interface> to check or change calendar statuses.
bg: Алармите са конфигурирани да се архивират, но това не е възможно, защото няма активиран календар за архивиране на аларми, който може да се записва.<nl/><nl/>За да коригирате това, използвайте <interface>Изглед | Показване на календари</interface>, за да проверите или промените статуса на календара.

[ctx: @info]
en: Alarms are configured to be archived, but this is not possible because no archived alarm calendar is set as default.<nl/><nl/>To fix this, use <interface>View | Show Calendars</interface>, select an archived alarms calendar, and check <interface>Use as Default for Archived Alarms</interface>.
bg: Алармите са конфигурирани да бъдат архивирани, но това не е възможно, защото няма зададен по подразбиране календар за архивиране на аларми.<nl/><nl/>За да коригирате това, използвайте <interface>Изглед | Показване на календари</interface>, изберете календар за архивиране на аларми и поставете отметка на <interface>Използване по подразбиране за архивиране на аларми</interface>.

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
    (no terminal selected for command alarms)
bg: Грешка при изпълнение на команда
     (не е избран терминал за алармени команди)

[ctx: @info]
en: Error creating temporary script file
bg: Грешка при създаване на временен файл за скрипта

[ctx: @info]
en: Pre-alarm action:
bg: Действие преди аларма:

[ctx: @info]
en: Post-alarm action:
bg: Действие след аларма:

[ctx: @info 'From' email address]
en: From:
bg: От:

[ctx: @info Email addressee]
en: To:
bg: До:

[ctx: @info Copy-to in email headers]
en: Cc:
bg: Копие до:

[ctx: @info]
en: Date:
bg: Дата:

[ctx: @info Email subject]
en: Subject:
bg: Тема:

[ctx: @info Todo calendar item's title field]
en: To-do:
bg: Задача:

[ctx: @info Todo calendar item's location field]
en: Location:
bg: Местоположение:

[ctx: @info Todo calendar item's due date/time]
en: Due:
bg: Краен срок:

[ctx: @info Brief form of 'At Login']
en: Login
bg: Влизане в системата

[ctx: @info]
en: At login
bg: При влизане

[ctx: @info]
en: 1 Minute | %1 Minutes
bg[0]: 1 минута
bg[1]: %1 минути

[ctx: @info]
en: 1 Hour | %1 Hours
bg[0]: 1 час
bg[1]: %1 часа

[ctx: @info Hours and minutes]
en: %1h %2m
bg: %1 ч: %2 м

[ctx: @info]
en: 1 Day | %1 Days
bg[0]: 1 ден
bg[1]: %1 дни

[ctx: @info]
en: 1 Week | %1 Weeks
bg[0]: 1 седмица
bg[1]: %1 седмици

[ctx: @info]
en: 1 Month | %1 Months
bg[0]: 1 месец
bg[1]: %1 месеца

[ctx: @info]
en: 1 Year | %1 Years
bg[0]: 1 година
bg[1]: %1 години

[ctx: @info No recurrence]
en: None
bg: няма

[ctx: @info No repetition]
en: None
bg: няма

[ctx: @label]
en: Alarm type
bg: Тип аларма

[ctx: @label]
en: Alarm status
bg: Състояние на аларма

[ctx: @label]
en: Alarm name
bg: Име на аларма

[ctx: @label]
en: Template name
bg: Име на шаблон

[ctx: @label]
en: Creation time
bg: Час на създаване

[ctx: @label]
en: Start time
bg: Начало на възпроизвеждане

[ctx: @label Start delay configured in an alarm template]
en: Template after time
bg: Шаблон след време

[ctx: @label]
en: Recurs
bg: Повтаря се

[ctx: @label]
en: Recurrence
bg: Повторение

[ctx: @label]
en: Sub-repetition
bg: Повторение

[ctx: @label]
en: Sub-repetition interval
bg: Интервал на повторение

[ctx: @label]
en: Sub-repetition count
bg: Брой на повторения

[ctx: @label]
en: Next sub-repetition
bg: Следващо повторение

[ctx: @label]
en: Work time only
bg: Само в работно време

[ctx: @label]
en: Holidays excluded
bg: Изключени празнични дни

[ctx: @label]
en: Next recurrence
bg: Следващо повторение

[ctx: @label]
en: Late cancel
bg: Отмяна на закъснение

[ctx: @label Automatically close window]
en: Auto close
bg: Автоматично затваряне

[ctx: @label]
en: Copy to KOrganizer
bg: Копиране в KOrganizer

[ctx: @label]
en: Enabled
bg: Вкл.

[ctx: @label]
en: Read-only
bg: Само за четене

[ctx: @label Whether alarm should be archived]
en: Archive
bg: Архив

[ctx: @label]
en: Revision
bg: Ревизия

[ctx: @label]
en: Custom properties
bg: Потребителски свойства

[ctx: @label]
en: Message text
bg: Текст на съобщение

[ctx: @label File to provide text for message]
en: Message file
bg: Файл на съобщение

[ctx: @label]
en: Font
bg: Шрифт

[ctx: @label Shell command to execute before alarm]
en: Pre-alarm action
bg: Действие преди аларма

[ctx: @label]
en: Pre-alarm action cancel
bg: Отмяна на действие преди аларма

[ctx: @label]
en: Pre-alarm action no error
bg: Действие преди аларма няма грешка

[ctx: @label Shell command to execute after alarm]
en: Post-alarm action
bg: Действие след аларма

[ctx: @label]
en: Akonadi Item ID
bg: Идентификатор на елемент на Akonadi

[ctx: @label Audio method]
en: Sound
bg: Звук

[ctx: @label Whether audio should repeat]
en: Sound repeat
bg: Повторение на звуковия сигнал

[ctx: @label]
en: Sound fade volume
bg: Сила на затихване на звука

[ctx: @label]
en: Sound fade time
bg: Продължителност на затихване на звука

[ctx: @label Whether the alarm has a reminder]
en: Reminder
bg: Напомняне

[ctx: @label Whether reminder is on first recurrence only]
en: Reminder once only
bg: Напомняне само веднъж

[ctx: @label Whether to use standard notification system]
en: Notify
bg: Уведомяване

[ctx: @label Deferral type]
en: Deferral
bg: Отсрочване

[ctx: @label]
en: Deferral time
bg: Време на отсрочване

[ctx: @label Default deferral delay]
en: Deferral default
bg: Отлагане датата по подразбиране

[ctx: @label Whether deferral time is date-only by default]
en: Deferral default date only
bg: Отлагане само на датата по подразбиране

[ctx: @label A shell command]
en: Command
bg: Команда

[ctx: @label Execute in terminal window]
en: Execute in terminal
bg: Изпълнение в терминал

[ctx: @label]
en: Hide command error
bg: Скриване на командни грешки

[ctx: @label]
en: Email subject
bg: Тема на е-пощата

[ctx: @label Email address]
en: Email sender ID
bg: Идентификатор на подател на е-пощата

[ctx: @label Email address]
en: Email to
bg: Е-поща до

[ctx: @label true/false]
en: Email bcc
bg: Е-поща скрито копие

[ctx: @label]
en: Email body
bg: Е-поща тяло

[ctx: @label]
en: Email attachments
bg: Прикачени файлове за е-поща

[ctx: @info Alarm type]
en: Display (text)
bg: Показване (текст)

[ctx: @info Alarm type]
en: Display (file)
bg: Показване (файл)

[ctx: @info Alarm type]
en: Display (command)
bg: Показване (команда)

[ctx: @info Alarm type]
en: Command
bg: Команда

[ctx: @info Alarm type]
en: Email
bg: E-Mail

[ctx: @info Alarm type]
en: Audio
bg: Аудио

[ctx: @info Alarm type]
en: Active
bg: Активни

[ctx: @info Alarm type]
en: Archived
bg: Архивирана

[ctx: @info Alarm type]
en: Template
bg: Шаблон

[ctx: @info Repeat at login]
en: At login until %1
bg: При влизане в системата до %1

[ctx: @info]
en: %1
bg: Наистина ли искате да изпълните "%1"?

[ctx: @info Using default font]
en: Default
bg: Стандартни

[ctx: @info]
en: Reminder
bg: Напомняне

[ctx: @info]
en: Speak
bg: Изговаряне

[ctx: @info]
en: Beep
bg: Бийп

[ctx: @info]
en: 1 Second | %1 Seconds
bg[0]: 1 секунда
bg[1]: %1 секунди

[ctx: @info Error indication]
en: error!
bg: грешка!

[ctx: @info General purpose status indication: yes or no]
en: Yes
bg: Да

[ctx: @info General purpose status indication: yes or no]
en: No
bg: Без

[ctx: @info]
en: A 'From' email address must be configured in order to execute email alarms.
bg: Трябва да настроите полето "От" на адреса за е-поща, за да могат да бъдат изпълнявани алармите за е-поща.

[ctx: @info KMail folder name: this should be translated the same as in kmail]
en: sent-mail
bg: изпратени

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> not found
bg: Невалиден адрес за е-поща в полето "От".<nl/>Самоличността <resource>%1</resource> не е намерена

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> has no email address
bg: Невалиден адрес за е-поща в полето "От".<nl/>Самоличността <resource>%1</resource> няма е-поща

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured (no default email identity found)</para><para>Please set it in <application>KMail</application> or in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
bg: <para>Не е настроено полето "От" на е-пощата.</para><para>Моля, направете го в <application>KMail</application> или от прозореца с настройки на KAlarm.</para>

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured.</para><para>Please set a default address in <application>KMail</application> or in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
bg: <para>Не е настроено полето "От" на е-пощата.</para><para>Моля, направете го в <application>KMail</application> или от прозореца с настройки на KAlarm.</para>

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured.</para><para>Please set it in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
bg: <para>Не е настроено полето"От" на за е-пощата.</para><para>Моля, направете го от прозореца за настройка на <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @info]
en: <command>%1</command> not found
bg: <command>%1</command> не е намерен

[ctx: @info]
en: Error attaching file: <filename>%1</filename>
bg: Грешка при прикрепяне на файл: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Attachment not found: <filename>%1</filename>
bg: Прикрепеният файл не е намерен: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: An email has been queued to be sent
bg: Е-писмо чака да бъде изпратено

[ctx: @info]
en: Failed to send email
bg: Грешка при изпращане на е-поща

[ctx: @info]
en: Error sending email
bg: Грешка при изпращане на е-поща

[ctx: @option:check]
en: Cancel if late
bg: Отмяна, ако е късно

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after this time
bg: Автоматично затваряне на прозореца след зададеното време

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after late-cancellation time
bg: Автоматично затваряне на прозореца след изтекло време за отказ

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If checked, the alarm will be canceled if it cannot be triggered within the specified period after its scheduled time. Possible reasons for not triggering include your being logged off, X not running, or <application>KAlarm</application> not running.</para><para>If unchecked, the alarm will be triggered at the first opportunity after its scheduled time, regardless of how late it is.</para>
bg: <para>Ако включите отметката, алармата ще бъде отменена, ако не бъде включена до определено време след планирания час. Възможни причини за неактивиране на алармата: компютърът не е включен; не е пуснат Х или не е пуснат демона на алармата.</para><para>Ако не включите тази отметка, алармата ще се задейства при първа възможност след планираното време, независимо кога е това.</para>

[ctx: @option:check Cancel if late by 10 minutes]
en: Cancel if late by
bg: Отмяна, ако е по-късно от

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how late will cause the alarm to be canceled
bg: Въведете период от време, след който алармата да бъде отменена

[ctx: @info:whatsthis]
en: Automatically close the alarm window after the expiry of the late-cancellation period
bg: Автоматично затваряне прозореца на алармата след изтичане на времето закъснял отказ

[ctx: @info]
en: Please select a file to display
bg: Изберете файл, който да бъде показан

[ctx: @info]
en: Please select a file to play
bg: Изберете файл, който да бъде изпълнен

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a folder
bg: <filename>%1</filename> е папка

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> not found
bg: <filename>%1</filename> не може да бъде намерен

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is not readable
bg: <filename>%1</filename> не може да бъде прочетен

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> appears not to be a text or image file
bg: <filename>%1</filename> изглежда не е текстов файл или файл с изображение

[ctx: @item:inlistbox File type]
en: All files
bg: Всички файлове

[ctx: @option:check]
en: Append to existing file
bg: Прикачване към съществуващ файл

[ctx: @info]
en: Failed to execute command (shell access not authorized)
bg: Грешка при изпълнение на команда (недостатъчно права за достъп до командния интерпретатор)

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
bg: Грешка при изпълнение на команда

[ctx: @info]
en: Failed to execute command (not found or not executable)
bg: Грешка при изпълнение на команда (не е намерена или не е изпълним файл)

[ctx: @info]
en: Command execution error
bg: Грешка при изпълнение на команда

[ctx: @info]
en: Command exit code: %1
bg: Командата е изпълнена: %1

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: minutes
bg: минути

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: hours/minutes
bg: часове/минути

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: days
bg: дни

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: weeks
bg: седмици

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press the Shift key while clicking the spin buttons to adjust the time by a larger step (6 hours / 5 minutes).
bg: Натиснете клавиша Shift, ако искате да превъртате бутоните за времето с по-голяма стъпка (6 часа / 5 минути).

en: System time zone
bg: Системна часова зона

en: Personal alarm message, command and email scheduler by KDE
bg: Диспечер на персонални алармени съобщения, команди и поща от KDE

en: Copyright © 2001-%1, David Jarvie
bg: copyright © 2001-%1, david jarvie

[ctx: @info]
en: Failure to create menus (perhaps <filename>%1</filename> missing or corrupted)
bg: Грешка при създаването на меню.Вероятно програмата <filename>%1</filename> липсва или е повредена.

[ctx: @action]
en: &Templates...
bg: &Шаблони...

[ctx: @action]
en: &New
bg: &Нов

[ctx: @action]
en: Create Tem&plate...
bg: Създаване на ш&аблон...

[ctx: @action]
en: &Copy...
bg: Ко&пиране...

[ctx: @action]
en: &Edit...
bg: &Редактиране...

[ctx: @action]
en: &Delete
bg: &Изтриване

[ctx: @action]
en: Delete Without Confirmation
bg: Изтриване без потвърждение

[ctx: @action]
en: Reac&tivate
bg: Повторно &активиране

[ctx: @action]
en: Wake From Suspend...
bg: Активиране след приспиване...

[ctx: @action]
en: Show Archi&ved Alarms
bg: Показване на а&рхивирани аларми

[ctx: @action]
en: Show in System &Tray
bg: Показване в системния &панел

[ctx: @action]
en: Show &Calendars
bg: Показване на &календари

[ctx: @action]
en: Show Date Selector
bg: Показване на датите

[ctx: @action]
en: Import &Alarms...
bg: Импортиране на &аларми...

[ctx: @action]
en: Import Birthdays...
bg: Импортиране на рождени дни...

[ctx: @action]
en: E&xport Selected Alarms...
bg: Е&кспортиране на избраните аларми...

[ctx: @action]
en: E&xport...
bg: &Експортиране...

[ctx: @action]
en: &Refresh Alarms
bg: О&бновяване на алармите

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm? | Do you really want to delete the %1 selected alarms?
bg[0]: Наистина ли искате да изтриете тази аларма?
bg[1]: Наистина ли искате да изтриете тези %1 аларми?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm | Delete Alarms
bg[0]: Изтриване на аларма
bg[1]: Изтриване на аларми

[ctx: @action:button]
en: &Delete
bg: &Изтриване

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Archived Alarms
bg: Скриване на отминали аларми

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Archived Alarms
bg: Показване на отминали аларми

[ctx: @info]
en: Import birthdays
bg: Импортиране на рождени дни

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
bg: <qt>Това напълно ще скрие менюто. Можете да го накарате да се покаже отново като напишете: %1.</qt>

en: Hide menu bar
bg: Скриване на меню лентата

[ctx: @item:inlistbox]
en: Display Alarm
bg: Аларма с представяне

[ctx: @item:inlistbox]
en: Email Alarm
bg: Аларми е-поща

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command Alarm
bg: Аларми команди

[ctx: @title:window]
en: Alarm Type
bg: Тип на алармата

[ctx: @info]
en: Choose alarm type to create:
bg: Изберете типа аларма:

[ctx: @action]
en: Ena&ble
bg: Вкл&ючване

[ctx: @action]
en: Disa&ble
bg: Изклю&чване

[ctx: @info]
en: <para>Cannot defer alarm:</para><para>Alarm not found.</para>
bg: <para>Алармата не може да бъде отложена:</para><para>Алармата не е намерена.</para>

[ctx: @title:window]
en: Reminder
bg: Напомняне

[ctx: @title:window]
en: Message
bg: Съобщение

[ctx: @info]
en: File is a folder
bg: Файлът е папка

[ctx: @info]
en: Failed to open file
bg: Грешка при отварянето на файла

[ctx: @info]
en: File not found
bg: Файлът не е намерен

[ctx: @title:window]
en: Error
bg: Грешка

[ctx: @info]
en: Today
bg: днес

[ctx: @info]
en: Tomorrow | in %1 days' time
bg[0]: утре
bg[1]: след %1 дни

[ctx: @info]
en: in 1 week's time | in %1 weeks' time
bg[0]: след седмица
bg[1]: след %1 седмици

[ctx: @info]
en: in 1 minute's time | in %1 minutes' time
bg[0]: след 1 минута
bg[1]: след %1 минути

[ctx: @info]
en: in 1 hour's time | in %1 hours' time
bg[0]: след 1 час
bg[1]: след %1 часа

[ctx: @item:intext inserted into 'in ... %1 minute's time' below]
en: 1 hour | %1 hours
bg[0]: 1 час
bg[1]: %1 часа

[ctx: @info]
en: Unable to speak message
bg: Грешка при изговаряне на съобщението

[ctx: @info]
en: Text-to-speech subsystem is not available
bg: Подсистемата за преобразуване на текст в реч не е налична

[ctx: @info]
en: Cannot open audio file: <filename>%1</filename>
bg: Не може да бъде отворен аудио файлът: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para>Error playing audio file: <filename>%1</filename></para><para>%2</para>
bg: <para>Грешка при възпроизвеждане на аудио файл: <filename>%1</filename></para><para>%2</para>

[ctx: @action:button]
en: Edit
bg: &Редактиране

[ctx: @action:button]
en: Defer
bg: Отмяна на предпочитане

[ctx: @info:whatsthis]
en: The scheduled date/time for the message (as opposed to the actual time of display).
bg: Планираните дата/час за съобщението (за разлика от действителното време на показване).

[ctx: @info:whatsthis]
en: The file whose contents are displayed below
bg: Файлът, чието съдържание е показано по-надолу

[ctx: @info:whatsthis]
en: The contents of the file to be displayed
bg: Съдържанието на файла, което трябва да бъде показано

[ctx: @info:whatsthis]
en: The alarm message
bg: Съобщението на алармата

[ctx: @info:whatsthis]
en: The output of the alarm's command
bg: Изходът от алармата команда

[ctx: @info:whatsthis]
en: The email to send
bg: Е-поща за изпращане

[ctx: @option:check]
en: Do not display this error message again for this alarm
bg: Изключване на предупреждението за тази аларма

[ctx: @info:whatsthis]
en: Acknowledge the alarm
bg: Уведомяване на алармата

[ctx: @action:button]
en: &Edit...
bg: &Редактиране...

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit the alarm
bg: Редактиране на алармата

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the alarm.
bg: Редактиране на алармата.

[ctx: @action:button]
en: &Defer...
bg: О&тлагане...

[ctx: @info:tooltip]
en: Defer the alarm until later
bg: Отлагане на алармата за по-късно.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Defer the alarm until later.</para><para>You will be prompted to specify when the alarm should be redisplayed.</para>
bg: <para>Отлагане на алармата за по-късно.</para><para>Ще бъдете питани да укажете кога алармата да бъде показана отново.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop sound
bg: Спиране на звука

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop playing the sound
bg: Спиране изпълнението на звука

[ctx: @info:tooltip Locate this email in KMail]
en: Locate in <application>KMail</application>
bg: Търсене в <application>KMail</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Locate and highlight this email in <application>KMail</application>
bg: Намиране осветяване на тази е-поща в <application>KMail</application>

[ctx: @info:tooltip]
en: Activate <application>KAlarm</application>
bg: Включване на <application>KAlarm</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Activate <application>KAlarm</application>
bg: Активиране на <application>KAlarm</application>

[ctx: @info]
en: Do you really want to acknowledge this alarm?
bg: Сигурни ли сте, че искате да уведомите алармата?

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge Alarm
bg: Уведомяване на аларма

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge
bg: Уведомяване

[ctx: @info]
en: Unable to locate this email in <application>KMail</application>
bg: Тази е-поща не може да бъде намерена в <application>KMail</application>

[ctx: @item:inmenu]
en: &Display Alarm Template
bg: &Показване на шаблон за аларма

[ctx: @action]
en: New Display Alarm
bg: Нова аларма с представяне

[ctx: @item:inmenu]
en: &Command Alarm Template
bg: Шаблон на аларма &команда

[ctx: @action]
en: New Command Alarm
bg: Нова командна аларма

[ctx: @item:inmenu]
en: &Email Alarm Template
bg: Шаблон на аларма по &е-поща

[ctx: @action]
en: New Email Alarm
bg: Нова аларма по е-поща

[ctx: @item:inmenu]
en: &Audio Alarm Template
bg: Шаблон на аудио аларма

[ctx: @action]
en: New Audio Alarm
bg: Нова аудио аларма

[ctx: @action]
en: New Alarm From &Template
bg: Нова &аларма от шаблон

[ctx: @title:window]
en: Configure
bg: Конфигуриране

[ctx: @title:tab General preferences]
en: General
bg: Общи

[ctx: @title General preferences]
en: General
bg: Общи

[ctx: @title:tab]
en: Time & Date
bg: Час & Дата

[ctx: @title]
en: Time and Date
bg: Час и дата

[ctx: @title:tab]
en: Storage
bg: Хранилище

[ctx: @title]
en: Alarm Storage
bg: Хранилище за аларма

[ctx: @title:tab Email preferences]
en: Email
bg: Е-поща

[ctx: @title]
en: Email Alarm Settings
bg: Настройки на алармата за е-поща

[ctx: @title:tab]
en: Alarm Defaults
bg: Стандартни настройки на алармата

[ctx: @title]
en: Default Alarm Edit Settings
bg: Настройки за редактиране на алармата по подразбиране

[ctx: @title:tab]
en: View
bg: Изглед

[ctx: @title]
en: View Settings
bg: Настройки на външния вид

[ctx: @info]
en: Reset all tabs to their default values, or only reset the current tab?
bg: Нулиране на всички раздели до стойностите им по подразбиране или нулиране само на текущия раздел?

[ctx: @action:button Reset ALL tabs]
en: &All
bg: &Всички

[ctx: @action:button Reset the CURRENT tab]
en: C&urrent
bg: &Текущ

[ctx: @title:group]
en: Run Mode
bg: Режим на работа

[ctx: @option:check]
en: Start at login
bg: Автоматично стартиране при влизане

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Automatically start <application>KAlarm</application> whenever you start KDE.</para><para>This option should always be checked unless you intend to discontinue use of <application>KAlarm</application>.</para>
bg: <para>Автоматично стартиране <application>KAlarm</application>  при влизане в KDE.</para><para>Отметката трябва да бъде винаги включена, освен ако не искате да ползвате <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @option:check]
en: Warn before quitting
bg: Предупреждение преди изход

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a warning prompt before quitting <application>KAlarm</application>.
bg: Ако включите тази отметка ще бъдете питани за потвърждение преди излизането от <application>KAlarm</application>.

[ctx: @option:check]
en: Enable alarm names
bg: Активиране на имена на алармите

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to have the option to give alarms a name. This is a convenience to help you to identify alarms.
bg: Поставете отметка, за да имате възможност да давате имена на алармите. Това е удобство, за да ви помогне да идентифицирате алармите.

[ctx: @option:check]
en: Confirm alarm deletions
bg: Потвърждение при изтриване на аларма

[ctx: @label:spinbox]
en: Default defer time interval:
bg: Стандартен интервал на отлагане:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default time interval (hours & minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
bg: Въведете интервал от време по подразбиране (часове и минути) за отлагане на алармите, използван от диалоговия прозорец "Отлагане на алармата".

[ctx: @title:group]
en: Terminal for Command Alarms
bg: Терминал за аларми команди

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which application to use when a command alarm is executed in a terminal window
bg: Изберете терминална програма, която да се изпълнява, при нужда от изпълнение на команди

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute command alarms in a terminal window by <icode>%1</icode>
bg: Отметнете за изпълнение на команди аларми в терминал от <icode>%1</icode>

[ctx: @option:radio Other terminal window command]
en: Other:
bg: Друго:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the full command line needed to execute a command in your chosen terminal window. By default the alarm's command string will be appended to what you enter here. See the <application>KAlarm</application> Handbook for details of special codes to tailor the command line.
bg: Въведете пълния път за изпълнимия файл на командата, която трябва да се изпълни. По подразбиране параметрите на командния ред ще бъдат добавени след това, което въведете тук. За повече подробности вижте Ръководството на <application>KAlarm</application>. В него са дадени специалните кодове, които се подават на командния ред.

[ctx: @title:group]
en: Plugins
bg: Приставки

[ctx: @option:check]
en: Enable Akonadi
bg: Активиране на Akonadi

[ctx: @info:tooltip]
en: Enable the use of Akonadi to provide features including birthday import, some email functions, and email address book lookup.
bg: Разрешете използването на Akonadi за осигуряване на функции, включително импортиране на рождени дни, някои функции за електронна поща и търсене в адресната книга.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable the use of Akonadi to provide features including birthday import, some email functions, and email address book lookup.
bg: Разрешаване на използването на Akonadi за предоставяне на функции, включително импортиране на рождени дни, някои функции за електронна поща и търсене в адресна книга за електронна поща.

[ctx: @info]
en: Command to invoke terminal window not found: <command>%1</command>
bg: Командата за извикване на конзолата не е намерена: <command>%1</command>

[ctx: @info]
en: You should not uncheck this option unless you intend to discontinue use of <application>KAlarm</application>
bg: Не трябва да изключвате отметката, освен ако сте решили повече да не използвате <application>KAlarm</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time zone which <application>KAlarm</application> should use as its default for displaying and entering dates and times.
bg: Изберете часовата зона, която <application>KAlarm</application> да използва по подразбиране за показване и въвеждане на час и дата.

[ctx: @label:listbox]
en: Holiday region:
bg: Регион на празнични дни:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which holiday region to use
bg: Изберете кой регион за празнични дни да използвате

[ctx: Holiday region, region language]
en: %1 (%2)
bg: %1 %2

[ctx: No holiday region]
en: None
bg: няма

[ctx: @label:spinbox]
en: Start of day for date-only alarms:
bg: Час на включване на аларми само с дата:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.</para><para>%1</para>
bg: <para>Най-ранният час от деня, в който аларма само със зададена дата, ще се активира.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: Working Hours
bg: Работни часове

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check the days in the week which are work days
bg: Изберете дните от седмицата, които са работни

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily start time:
bg: Начален час през деня:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time of the working day.</para><para>%1</para>
bg: <para>Въведете началния час на работния ден.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily end time:
bg: Краен час през деня:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the end time of the working day.</para><para>%1</para>
bg: <para>Въведете крайния час на работния ден.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: KOrganizer event duration:
bg: Продължителност на събитието KOrganizer:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the event duration in hours and minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.</para><para>%1</para>
bg: <para>Въведете продължителността на събитието в часове и минути, за аларми, които се копират в KOrganizer.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: New Alarms && Templates
bg: Нови аларми и шаблони

[ctx: @option:radio]
en: Store in default calendar
bg: Запазване в календара по подразбиране

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add all new alarms and alarm templates to the default calendars, without prompting.
bg: Добавяне на всички нови аларми и шаблони на аларми към календара по подразбиране, без питане.

[ctx: @option:radio]
en: Prompt for which calendar to store in
bg: Питане в кой календар да се запази

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When saving a new alarm or alarm template, prompt for which calendar to store it in, if there is more than one active calendar.</para><para>Note that archived alarms are always stored in the default archived alarm calendar.</para>
bg: <para>При запазване на нова аларма или шаблон на аларма, се подканва потребителя да избере в кой календар да се запази, ако има повече от един активен календар.</para><para>Имайте предвид, че архивираните аларми винаги се запазват в календара по подразбиране за архивирани аларми.</para>

[ctx: @title:group]
en: Archived Alarms
bg: Отминали аларми

[ctx: @option:check]
en: Keep alarms after expiry
bg: Запазване на отминали аларми

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to archive alarms after expiry or deletion (except deleted alarms which were never triggered).
bg: Отменете за да запазите аларми след тяхното изтичане или изтриване (освен изтрити аларми които никога не са били активирани).

[ctx: @option:check]
en: Discard archived alarms after:
bg: Премахване на отминали аларми след:

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: days
bg: дни

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to store archived alarms indefinitely. Check to enter how long archived alarms should be stored.
bg: Изключете отметката, за да запазите отминалите аларми безкрайно. Отметнете за да въведете колко дълго да се съхраняват отминалите аларми.

[ctx: @action:button]
en: Clear Archived Alarms
bg: Изтриване на отминалите аларми

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms.
bg: Изтриване на всички отминали аларми.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms (from the default archived alarm calendar only).
bg: Изтриване на всички архивирани аларми (само от календара по подразбиране за архивирани аларми).

[ctx: @info]
en: <para>A default calendar is required in order to archive alarms, but none is currently enabled.</para><para>If you wish to keep expired alarms, please first use the calendars view to select a default archived alarms calendar.</para>
bg: <para>Необходим е календар по подразбиране за да архивирате аларми, но текущо няма такъв разрешен.</para><para>Ако искате да запазите изтекли аларми, моля първо използвайте изгледа календар, за да изберете календар по подразбиране за архивирани аларми.</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all archived alarms?
bg: Наистина ли искате да изтриете всички отминали аларми?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all alarms in the default archived alarm calendar?
bg: Наистина ли искате да изтриете всички аларми в календара по подразбиране за архивирани аларми?

[ctx: @label]
en: Email client:
bg: Програма за е-поща:

[ctx: @info]
en: Choose how to send email when an email alarm is triggered.
bg: Изберете начина на изпращане на имейл, когато се задейства аларма за изпращане на имейл.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>%1<list><item><interface>%2</interface>: The email is sent automatically via <application>KMail</application>.</item><item><interface>%3</interface>: The email is sent automatically. This option will only work if your system is configured to use <application>sendmail</application> or a sendmail compatible mail transport agent.</item></list></para>
bg: <para>%1<list><item><interface>%2</interface>:  Е-пощата се изпраща  автоматично от<application>KMail</application>.</item><item><interface>%3</interface>: Е-пощата се изпраща автоматично. Тази възможност ще работи само ако системата е настроена да използва <application>sendmail</application> или програма, съвместима със нея.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>%1<list><item><interface>%2</interface>: The email is sent automatically. This option will only work if your system is configured to use <application>sendmail</application> or a sendmail compatible mail transport agent.</item></list></para>
bg: <para>%1<list><item><interface>%2</interface>:  Е-пощата се изпраща автоматично. Тази възможност ще работи само ако системата е настроена да използва <application>sendmail</application> или програма, съвместима със нея.</item></list></para>

[ctx: @option:check]
en: Copy sent emails into <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
bg: Копиране на изпратената е-поща в папка <resource>%1</resource> на <application>KMail</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: After sending an email, store a copy in <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
bg: Запазване на копие в папката <resource>%1</resource> на <application>KMail</application> след изпращане на писмото

[ctx: @option:check]
en: Notify when remote emails are queued
bg: Уведомяване, когато има чакаща е-поща до отдалечен източник

[ctx: @title:group]
en: Your Email Address
bg: Вашата е-поща

[ctx: @label 'From' email address]
en: From:
bg: От:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used to identify you as the sender when sending email alarms.
bg: Вашата е-поща, който ще се използва в качеството на подател, когато изпращате поща с аларми.

[ctx: @option:radio]
en: Use default <application>KMail</application> identity
bg: Използване на самоличностите по подразбиране от <application>KMail</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default email address set in <application>KMail</application>, to identify you as the sender when sending email alarms.
bg: Включете тази отметка, ако искате да използвате адреса за е-поща, настроен в <application>KMail</application> като адрес на подател, когато изпращате е-поща с аларми.

[ctx: @option:radio]
en: Use <application>KMail</application> identities
bg: Използване на самоличностите от <application>KMail</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use <application>KMail</application>'s email identities to identify you as the sender when sending email alarms. For existing email alarms, <application>KMail</application>'s default identity will be used. For new email alarms, you will be able to pick which of <application>KMail</application>'s identities to use.
bg: Включете тази отметка, ако искате да използвате самоличността от <application>KMail</application> при изпращане на е-поща с аларми. За съществуващите такива ще бъде използвана самоличността по подразбиране в <application>KMail</application>. За новите аларми можете да избирате с коя самоличност да става изпращането.

[ctx: @label 'Bcc' email address]
en: Bcc:
bg: Скр. коп. до:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used for blind copying email alarms to yourself. If you want blind copies to be sent to your account on the computer which <application>KAlarm</application> runs on, you can simply enter your user login name.
bg: Вашият адрес за е-поща, към който да бъде копирана е-поща, когато се изпраща с аларма. Ако искате копия да бъдат изпращани към сметката ви на компютъра, на който работи <application>KAlarm</application>, може просто да въведете потребителското си име.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default email address set in <application>KMail</application>, for blind copying email alarms to yourself.
bg: Включете тази отметка, ако искате да използвате адреса на е-пощата, който е настроен в <application>KMail</application>, за копиране на  е-поща с аларми до вас.

[ctx: @info]
en: No valid 'Bcc' email address is specified.
bg: Не е посочен валиден адрес за е-поща за скрито копие.

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to save your changes?
bg: Сигурни ли сте, че искате промените да бъдат записани?

[ctx: @info]
en: <para>No default email address is currently set in <application>KMail</application>.</para><para>%1</para><para>%2</para>
bg: <para>Не е настроен адрес за е-поща по подразбиране в <application>KMail</application>.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @info]
en: <para>No <application>KMail</application> identities currently exist.</para><para>%1</para><para>%2</para>
bg: <para>Няма създадени идентификации в <application>KMail</application>.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default setting for <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
bg: Настройки по подразбиране за <interface>%1</interface> в прозореца за редактиране на аларма.

[ctx: @title:tab]
en: General
bg: Основни

[ctx: @title:tab Settings specific to alarm type]
en: Type Specific
bg: Специфичен тип

[ctx: @title:tab]
en: Font && Color
bg: Шрифт и цвят

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default setting for the alarm message display method in the alarm edit dialog.
bg: Настройки по подразбиране за начина на показване в прозореца за редактиране на аларми.

[ctx: @label:listbox]
en: Recurrence:
bg: Повторение:

[ctx: @option:radio]
en: February 2&8th
bg: &28-и февруари

[ctx: @option:radio]
en: March &1st
bg: &1-и март

[ctx: @option:radio]
en: Do not repeat
bg: Без повторение

[ctx: @info:whatsthis]
en: For yearly recurrences, choose what date, if any, alarms due on February 29th should occur in non-leap years.<note>The next scheduled occurrence of existing alarms is not re-evaluated when you change this setting.</note>
bg: За годишни повторения, изберете дата на която да се появяват алармите. Ако има такива, планирани за 29 февруари, те ще се повтарят във високосни години. <note>Имайте предвид, че следващото планирано появяване на съществуващите аларми не се преизчислява, когато промените тази настройка.</note>

[ctx: @title:group]
en: Display Alarms
bg: Аларми с представяне

[ctx: @label:listbox]
en: Reminder units:
bg: Единици за напомняне:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Minutes
bg: минути

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hours/Minutes
bg: часове/минути

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default units for the reminder in the alarm edit dialog, for alarms due soon.
bg: Единици по подразбиране за напомняне за скоро предстоящи аларми  в прозореца за редактиране.

[ctx: @title:group Audio options group]
en: Sound
bg: Звук

[ctx: @option:check]
en: Repeat sound file
bg: Повторение на аудио файла

[ctx: @info:whatsthis sound file 'Repeat' checkbox]
en: The default setting for sound file <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
bg: Настройки по подразбиране за аудио файл <interface>%1</interface> в прозореца за редактиране на аларма.

[ctx: @label:textbox]
en: Sound file:
bg: Аудио файл:

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a sound file
bg: Избор на аудио файл

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default sound file to use in the alarm edit dialog.
bg: Изберете аудио файл, който да бъде използван по подразбиране в прозореца за редактиране на аларми.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to set the default volume for sound files in the alarm edit dialog.
bg: Изберете стандартната сила на звука за аудио файл в прозореца за редактиране на аларми.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default volume for sound files in the alarm edit dialog.
bg: Стандартната сила на звука за аудио файл в прозореца за редактиране на аларми.

[ctx: @title:group]
en: Command Alarms
bg: Аларми команди

[ctx: @title:group]
en: Email Alarms
bg: Аларми е-поща

[ctx: @title:group]
en: Message Font && Color
bg: Шрифт и цвят на съобщението

[ctx: @info]
en: You must enter a sound file when <interface>%1</interface> is selected as the default sound type
bg: Трябва да изберете аудио файл, когато е включено <interface>%1</interface> като подразбиращ се тип за звуково известяване

[ctx: @title:tab]
en: Alarm Windows
bg: Прозорци на аларма

[ctx: @option:check]
en: Show in system tray
bg: Показване в системния панел

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check to show <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray. Showing it in the system tray provides easy access and a status indication.</para>
bg: <para>Включете отметката, ако искате иконата на <application>KAlarm</application> да се показва в системния панел. Това ви позволява лесен достъп до програмата и преглед на състоянието.</para>

[ctx: @option:radio Always show KAlarm icon]
en: Always show
bg: Винаги да се показва

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to show <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray regardless of whether alarms are due.
bg: Включете отметката, ако искате иконата на <application>KAlarm</application> да се показва в системния панел, независимо дали алармите предстоят.

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no active alarms
bg: Автоматично да се скрие, ако няма активни аларми

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to automatically hide <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray if there are no active alarms. When hidden, the icon can always be made visible by use of the system tray option to show hidden icons.
bg: Поставете отметка, за да скриете автоматично иконата на <application>KAlarm</application> в системната лента, ако няма активни аларми. Когато е скрита, иконата винаги може да да бъде направена видима чрез използване на опцията за показване на скрити икони в системната лента.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to automatically hide <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray if no alarms are due within the specified time period. When hidden, the icon can always be made visible by use of the system tray option to show hidden icons.
bg: Отбележете, за да скриете автоматично иконата на <application>KAlarm</application> в системната лента, ако в рамките на посочения период от време не се очакват аларми. Когато ескрита, иконата винаги може да бъде направена видима чрез използване на опцията на системната област за показване на скрити икони.

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no alarm due within time period:
bg: Автоматично скриване, ако няма аларма в рамките за периода:

[ctx: @title:group]
en: System Tray Tooltip
bg: Подсказка на системния панел

[ctx: @option:check]
en: Show next &24 hours' alarms
bg: Показване на алармите за следващите &24 часа

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify whether to include in the system tray tooltip, a summary of alarms due in the next 24 hours.
bg: Посочете дали в подсказката на системния панел да се показват индикации относно всички аларми, които трябва да се включат през следващите 24 часа.

[ctx: @option:check]
en: Maximum number of alarms to show:
bg: Макс. аларми, които да се показват:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to display all of the next 24 hours' alarms in the system tray tooltip. Check to enter an upper limit on the number to be displayed.
bg: Изключете тази отметка, ако искате в подсказката на системния панел да се показва индикация относно всички аларми , които трябва да се включат през следващите 24 часа.

[ctx: @option:check]
en: Show alarm time
bg: Показване времето на аларма

[ctx: @option:check]
en: Show time until alarm
bg: Показване на времето до алармата

[ctx: @title:group]
en: Alarm List
bg: Списък с аларми

[ctx: @label:listbox]
en: Disabled alarm color:
bg: Цвят на изключени аларми:

[ctx: @label:listbox]
en: Archived alarm color:
bg: Цвят на отминали аларми:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Message Windows
bg: Прозорци за алармите

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Choose how to reduce the chance of alarm messages being accidentally acknowledged:<list><item>Position alarm message windows as far as possible from the current mouse cursor location, or</item><item>Position alarm message windows in the center of the screen, but disable buttons for a short time after the window is displayed.</item></list></para>
bg: <para>Изберете как да намалите риска алармите да бъдат уведомени неволно:<list><item>Показване на прозорците далеч от курсора на мишката или </item><item>Показване на прозорците в средата на екрана, но изключване на бутоните за малко.</item></list></para>

[ctx: @option:radio]
en: Position windows far from mouse cursor
bg: Показване на прозорците далеч от курсора на мишката

[ctx: @option:radio]
en: Center windows, delay activating window buttons
bg: Центриране на прозорците и забавяне действието на бутоните

[ctx: @label:spinbox]
en: Button activation delay (seconds):
bg: Забавяне на бутоните (в секунди):

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how long its buttons should remain disabled after the alarm message window is shown.
bg: Въведете колко дълго да бъде изключен бутона след показване на прозореца.

[ctx: @option:check]
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
bg: Прозорците за съобщенията имат заглавна лента и предимство на клавиатурата

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Specify the characteristics of alarm message windows:<list><item>If checked, the window is a normal window with a title bar, which grabs keyboard input when it is displayed.</item><item>If unchecked, the window does not interfere with your typing when it is displayed, but it has no title bar and cannot be moved or resized.</item></list></para>
bg: <para>Посочете особеностите на прозореца за съобщения на алармата:<list><item>Ако е отметнато, прозорецът  е нормален прозорец със заглавна лента, който при показване прихваща клавиатурата.</item><item>Изключете тази отметка, ако искате прозорецът да не влияе написането с клавиатурата. Обаче тогава той няма да има заглавна лента и няма да може да бъде местен или преоразмеряван.</item></list></para>

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: No Recurrence
bg: Без повторение

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: At Login
bg: При влизане

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Hourly/Minutely
bg: Всеки час/минута

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Daily
bg: Всеки ден

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Weekly
bg: Всяка седмица

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Monthly
bg: Всеки месец

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Yearly
bg: Всяка година

[ctx: @title:group]
en: Recurrence Rule
bg: Схема на повторение

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not repeat the alarm
bg: Без повторение

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Trigger the alarm at the specified date/time and at every login until then.</para><para>Note that it will also be triggered any time <application>KAlarm</application> is restarted.</para>
bg: <para>Включване на алармата на определената дата и час, а също така и при всяко влизане в системата до тогава.</para><para>Имайте предвид, че алармата ще се включва и всеки път, когато се рестартира демонът и.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at hourly/minutely intervals
bg: Повторение на алармата на всеки час/минута

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at daily intervals
bg: Повторение на алармата на всеки ден

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at weekly intervals
bg: Повторение на алармата на всяка седмица

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at monthly intervals
bg: Повторение на алармата на всеки месец

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at annual intervals
bg: Повторение на алармата на всяка година

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up a repetition within the recurrence, to trigger the alarm multiple times each time the recurrence is due.
bg: Продължителността на обикновеното повторение трябва да е по-малко от това на новото появяване минус напомнянето.

[ctx: @title:group]
en: Recurrence End
bg: Край на повторението

[ctx: @option:radio]
en: No end
bg: Без край

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm indefinitely
bg: Повтаряне на алармата неопределено време

[ctx: @option:radio]
en: End after:
bg: Изключване след:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm for the number of times specified
bg: Повторение на алармата толкова пъти, колкото са посочени

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the total number of times to trigger the alarm
bg: Въведете общия брой пъти включване на алармата

[ctx: @label]
en: occurrence(s)
bg: появяване(ия)

[ctx: @option:radio]
en: End by:
bg: Повторение до:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Repeat the alarm until the date/time specified.</para><para><note>This applies to the main recurrence only. It does not limit any sub-repetition which will occur regardless after the last main recurrence.</note></para>
bg: <para>Повторение на алармата до посочената дата/време.</para><para><note>Това се отнася само до основното повторение и не важи за напомнянията.</note></para>

[ctx: @info]
en: This uses the same time zone as the start time.
bg: Използва същата часова зона като началния час.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last date to repeat the alarm.</para><para>%1</para>
bg: <para>Въведете последната дата за повторение на алармата.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last time to repeat the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
bg: <para>Въведете последния час на който да бъде повторена алармата.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop repeating the alarm after your first login on or after the specified end date
bg: Спиране на повторението на алармата след първото ви влизане или след посочената крайна дата

[ctx: @title:group]
en: Exceptions
bg: Изключения

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of exceptions, i.e. dates/times excluded from the recurrence
bg: Списък от изключения, например дати/часове без повторения

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a date to insert in the exceptions list. Use in conjunction with the Add or Change button below.
bg: Въведете дата в списъка с изключения. Използвайте бутоните "Добавяне" или "Редактиране".

[ctx: @action:button]
en: Add
bg: Добавяне

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add the date entered above to the exceptions list
bg: Добавяне на въведената дата в списъка с изключения

[ctx: @action:button]
en: Change
bg: Промяна

[ctx: @info:whatsthis]
en: Replace the currently highlighted item in the exceptions list with the date entered above
bg: Заместване на маркираното изключение от списъка с датата, въведена по-горе

[ctx: @action:button]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the currently highlighted item from the exceptions list
bg: Премахване на маркираното изключение от списъка

[ctx: @option:check]
en: Exclude holidays
bg: Изключване на празниците

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Do not trigger the alarm on holidays.</para><para>You can specify your holiday region in the Configuration dialog.</para>
bg: <para>Алармата не се изпълнява в празнични дни.</para><para>Можете да зададете празничните дни в настройките.</para>

[ctx: @option:check]
en: Only during working time
bg: Само през работно време

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Only execute the alarm during working hours, on working days.</para><para>You can specify working days and hours in the Configuration dialog.</para>
bg: <para>Изпълняване на алармата само през работно време.</para><para>Можете да зададете работно време от настройките.</para>

[ctx: @info]
en: End date is earlier than start date
bg: Крайната дата е по-рано от датата за стартиране

[ctx: @info]
en: End date/time is earlier than start date/time
bg: Датата/часът за край е по-рано от датата/часа за стартиране

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than start date
bg: Датата не може да бъде по-рано от началната дата

[ctx: @label:spinbox]
en: Recur e&very
bg: Повторение на вс&еки

[ctx: @label Time units for user-entered numbers]
en: hours:minutes
bg: часа:минути

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of hours and minutes between repetitions of the alarm
bg: Въведете часа (в часове и минути) между повторенията на алармата

[ctx: @label On: Tuesday]
en: O&n:
bg: В&ъв:

[ctx: @info]
en: No day selected
bg: Не е избран ден

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: day(s)
bg: ден(дни)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days between repetitions of the alarm
bg: Въведете броя на дните между повторенията на алармата

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which the alarm is allowed to occur
bg: Изберете дните от седмицата, в които да се появява алармата

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: week(s)
bg: седмица(и)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of weeks between repetitions of the alarm
bg: Въведете броя на седмиците между повторенията на алармата

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which to repeat the alarm
bg: Изберете дните от седмицата в които да се повтаря алармата

[ctx: @option:radio On day number in the month]
en: O&n day
bg: н&а

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on the selected day of the month
bg: Повторение на алармата в избрания ден от месеца

[ctx: @item:inlistbox Last day of month]
en: Last
bg: Последен

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the month on which to repeat the alarm
bg: Изберете деня от месеца, в който да бъде повторена алармата

[ctx: @option:radio On the 1st Tuesday]
en: On t&he
bg: &в

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on one day of the week, in the selected week of the month
bg: Повторение на алармата в някой ден от посочената седмица на месеца

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1st
bg: 1

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd
bg: 2

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd
bg: 3

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th
bg: 4

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th
bg: 5

[ctx: @item:inlistbox Last Monday in March]
en: Last
bg: Последен

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd Last
bg: 2-ия последен

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd Last
bg: 3-ия последен

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th Last
bg: 4-ия последен

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th Last
bg: 5-ия последен

[ctx: @item:inlistbox Every (Monday...) in month]
en: Every
bg: Всеки

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the week of the month in which to repeat the alarm
bg: Изберете седмицата на месеца, в която да бъде повторена алармата

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the week on which to repeat the alarm
bg: Изберете деня от седмицата, в който да бъде повторена алармата

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: month(s)
bg: месец(и)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of months between repetitions of the alarm
bg: Въведете броя на месеците между повторенията на алармата

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: year(s)
bg: година(и)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of years between repetitions of the alarm
bg: Въведете броя на годините между повторенията на алармата

[ctx: @label List of months to select]
en: Months:
bg: Месеци:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the months of the year in which to repeat the alarm
bg: Въведете месеците на годината през които да се повтаря алармата

[ctx: @label:listbox]
en: February 2&9th alarm in non-leap years:
bg: Аларми на 2&9-ти февруари през невисокосни години:

[ctx: @item:inlistbox No date]
en: None
bg: Без

[ctx: @item:inlistbox 1st March (short form)]
en: 1 Mar
bg: 1 март

[ctx: @item:inlistbox 28th February (short form)]
en: 28 Feb
bg: 28 февр

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which date, if any, the February 29th alarm should trigger in non-leap years
bg: Изберете на коя дата да се стартира алармата за 29-ти февруари през невисокосни години

[ctx: @info]
en: No month selected
bg: Не е избран месец

[ctx: @option:check]
en: Reminder for first recurrence only
bg: Напомняне само за първото повторение

[ctx: @item:inlistbox]
en: in advance
bg: предварително

[ctx: @option:check]
en: Reminder:
bg: Напомняне:

[ctx: @item:inlistbox]
en: afterwards
bg: след това

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the reminder only for the first time the alarm is scheduled
bg: Показване на напомнянето само преди първото планирано включване на алармата

[ctx: @title:window]
en: Alarm Sub-Repetition
bg: Повторение на алармата

[ctx: @option:check Repeat every 10 minutes]
en: Repeat every
bg: Повторение на всеки

[ctx: @info:whatsthis]
en: Instead of the alarm triggering just once at each recurrence, checking this option makes the alarm trigger multiple times at each recurrence.
bg: Включете тази отметка, ако искате алармата да се повтаря при всяко ново появяване. Вместо еднократно включване, тази опция кара алармата да се включва многократно при всяко ново повторение.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the time between repetitions of the alarm
bg: Въведете броя на дните между повторенията на алармата

[ctx: @option:radio]
en: Number of repetitions:
bg: Брой повторения:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify the number of times the alarm should repeat after each recurrence
bg: Включете тази отметка, ако искате да посочете броя повторения на алармата за всяко ново появяване

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of times to trigger the alarm after its initial occurrence
bg: Въведете колко пъти да се задейства алармата след нейното първо появяване

[ctx: @option:radio]
en: Duration:
bg: Продължителност:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify how long the alarm is to be repeated
bg: Включете тази отметка, ако искате да посочете колко дълго да се повтаря алармата

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the length of time to repeat the alarm
bg: Въведете период от време, в рамките на който да се повтаря алармата

[ctx: @info]
en: Could not load calendar <filename>%1</filename>.
bg: Не може да бъде отворен аудио файлът <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Cannot download calendar: <filename>%1</filename>
bg: Календарът не може да бъде изтеглен: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Calendar <resource>%1</resource> is in an old format (<application>KAlarm</application> version %2), and will be read-only unless you choose to update it to the current format.
bg: Календар  <resource>%1</resource> е в остарял формат (<application>KAlarm</application> версия %2) и ще е само за четене, освен ако не го обновите до текущия формат.

[ctx: @info]
en: Some or all of the alarms in calendar <resource>%1</resource> are in an old <application>KAlarm</application> format, and will be read-only unless you choose to update them to the current format.
bg: Някои или всички аларми от календар <resource>%1</resource> са в остарял <application>KAlarm</application> формат, и ще са само за четене освен ако не ги обновите до текущия формат.

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para><warning>Do not update the calendar if it is also used with an older version of <application>KAlarm</application> (e.g. on another computer). If you do so, the calendar may become unusable there.</warning></para><para>Do you wish to update the calendar?</para>
bg: <para>%1</para><para><warning>do not update the calendar if it is also used with an older version of <application>kalarm</application> (e.g. on another computer). if you do so, the calendar may become unusable there.</warning></para><para>do you wish to update the calendar?</para>

[ctx: @info]
en: Resource is not configured.
bg: Ресурсът не е конфигуриран.

[ctx: @info]
en: Error loading calendar <resource>%1</resource>.
bg: Грешка при зареждане на календар  <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Error saving calendar <resource>%1</resource>.
bg: Грешка при запазване на календар  <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Resource is read-only.
bg: Ресурсът  е само за четене.

[ctx: @info]
en: Calendar file is in wrong format: <filename>%1</filename>.
bg: Невалиден формат на календарен файл: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Failed to update format of calendar <resource>%1</resource>
bg: Неуспешно актуализиране на формата на календар <resource>%1</resource>

[ctx: @title:window]
en: Calendar Configuration
bg: Настройване на календар

[ctx: @label:listbox]
en: Select storage type of new calendar:
bg: Изберете вида на съхранение за новия календар:

[ctx: @info]
en: Error!  The file <filename>%1</filename> is already used by an existing resource.
bg: Грешка!  Файлът <filename>%1</filename> вече се използва от съществуващ ресурс.

[ctx: @title:window]
en: Import Directory Resource
bg: Импортиране на ресурс на директория

[ctx: @title:tab]
en: Import Calendar Directory Resource
bg: Импортиране на ресурс на директория на календар

[ctx: @title:tab]
en: Import Active Alarms
bg: Импортиране на активни аларми

[ctx: @title:tab]
en: Import Archived Alarms
bg: Импортиране на отминали аларми

[ctx: @title:tab]
en: Import Alarm Templates
bg: Импортиране на шаблони на аларми

[ctx: @item:intext]
en: Active alarms
bg: Активни аларми

[ctx: @item:intext]
en: Archived alarms
bg: Архивирани аларми

[ctx: @item:intext]
en: Alarm templates
bg: Шаблони на аларми

[ctx: @item:inlistbox File type selection filter]
en: Calendar files
bg: Календарни файлове

[ctx: @info:status]
en: Checking file information...
bg: Проверка на файловата информация...

[ctx: @info:status]
en: Error! File already exists.
bg: Грешка! Файлът вече съществува.

[ctx: @info:status]
en: Error! Cannot create file (directory does not exist).
bg: Грешка! Не може да се създаде файл (директорията не съществува).

[ctx: @info:status]
en: Error! Cannot create file (directory is not writable).
bg: Грешка! Не може да се създаде файл (директорията не съществува).

[ctx: @info]
en: Error! Cannot create file (directory does not exist).
bg: Грешка! Не може да се създаде файл (директорията не съществува).

[ctx: @info]
en: Error! Cannot create file (directory is not writable).
bg: Грешка! Не може да се създаде файл (директорията не съществува).

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, warning1)
en: KAlarm no longer supports calendar directory resources. In order to continue using the contents of the directory resource below, you must import it into a KAlarm calendar file resource.
bg: KAlarm вече не поддържа ресурсите на директорията на календара. За да продължите да да използвате съдържанието на ресурса на директорията по-долу, трябва да го импортирате в на ресурса на KAlarm за календарен файл.

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, warning2)
en: KAlarm no longer supports calendar directory resources. In order to continue using the contents of the directory resource below, you must import each of its alarm types into separate KAlarm calendar file resources.
bg: KAlarm вече не поддържа ресурси на директории за календари. За да продължите да да използвате съдържанието на ресурса на директорията по-долу, трябва да импортирате всеки от неговите типове аларми в отделни KAlarm файлови ресурси за календари.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Display name:
bg: Показвано име:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Calendar directory:
bg: Директория на календар:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Alarm types:
bg: Видове аларми:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, note)
en: If you prefer, you can import this calendar directory resource later, by using the Import Alarms menu option to import the calendar files contained within it.
bg: Ако предпочитате, можете да импортирате този ресурс на директория за календари по-късно, като като използвате опцията от менюто Импортиране на аларми, за да импортирате съдържащите се в него.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mergeRadio)
en: Import into existing calendar file resource
bg: Импортиране в съществуващ ресурс на календарен файл

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, mergeResource)
en: Select the resource to import the directory resource's alarms into.
bg: Изберете ресурса, в който да импортирате алармите на ресурса на директорията.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, newRadio)
en: Import into new calendar file resource
bg: Импортиране в нов ресурс на календарен файл

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pathLabel)
en: Filename:
bg: Име на файл:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, pathRequester)
en: Select the file to contain this resource. The file must not already exist.
bg: Изберете файла, който да съдържа този ресурс. Файлът не трябва преди това да съществува.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathRequester)
en: Select the file to contain this resource.
    The file must not already exist.
    Note that if the URL of a remote file is specified, monitoring for file changes will not work.
bg: Изберете файла, който да съдържа този ресурс.
    Файлът не трябва да съществува преди това.
    Обърнете внимание, че ако е посочен URL адрес на отдалечен файл, следенето за промени на файла няма да работи.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, nameText)
en: Enter the name used to identify this resource in displays.
bg: Въведете името, използвано за идентифициране на този ресурс при показване.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameText)
en: Enter the name used to identify this resource in displays.
bg: Въведете името, използвано за идентифициране на този ресурс при показване.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noRadio)
en: Do not import
bg: Без импортиране

[ctx: @info/plain Name of a calendar]
en: Active Alarms
bg: Активни аларми

[ctx: @info/plain Name of a calendar]
en: Archived Alarms
bg: Отминали аларми

[ctx: @info/plain Name of a calendar]
en: Alarm Templates
bg: Шаблони на аларми

[ctx: @info]
en: <para>Failed to create default calendar <resource>%1</resource></para><para>Location: <filename>%2</filename></para>
bg: <para>Неуспешно създаване на календар по подразбиране <resource>%1</resource></para><para>Местоположение: <filename>%2</filename></para>

[ctx: @item:intext]
en: Active Alarms
bg: Активни аларми

[ctx: @item:intext]
en: Archived Alarms
bg: Отминали аларми

[ctx: @item:intext]
en: Alarm Templates
bg: Шаблони на аларми

[ctx: @item:intext Calendar status]
en: Read-only
bg: Само за четене

[ctx: @item:intext Calendar status]
en: Read-only (old format)
bg: Само за четене (стар формат)

[ctx: @item:intext Calendar status]
en: Read-only (other format)
bg: Само за четене (друг формат)

[ctx: @title:column]
en: Time
bg: Време

[ctx: @title:column]
en: Time To
bg: Време до

[ctx: @title:column]
en: Repeat
bg: Повторение

[ctx: @title:column]
en: Color
bg: Цвят

[ctx: @title:column]
en: Type
bg: Вид

[ctx: @title:column]
en: Name
bg: Име

[ctx: @title:column]
en: Message, File or Command
bg: Съобщение, файл или команда

[ctx: @title:column Template name]
en: Name
bg: Име

[ctx: @title:column]
en: Calendars
bg: Календари

[ctx: @info:tooltip]
en: Command execution failed
bg: Грешка при изпълнение на команда

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre-alarm action execution failed
bg: Изпълнението на действие преди аларма е неуспешно

[ctx: @info:tooltip]
en: Post-alarm action execution failed
bg: Изпълнението на действия след алармата е неуспешно

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre- and post-alarm action execution failed
bg: Изпълнението на действията преди и след алармата е неуспешно

[ctx: @item:intext Calendar status]
en: Disabled
bg: Деактивирано

[ctx: @info:whatsthis]
en: Next scheduled date and time of the alarm
bg: Планирани дата и време на алармата

[ctx: @info:whatsthis]
en: How long until the next scheduled trigger of the alarm
bg: Време до следващото планирано активиране на алармата

[ctx: @info:whatsthis]
en: How often the alarm recurs
bg: Колко често алармата да се появява отново

[ctx: @info:whatsthis]
en: Background color of alarm message
bg: Цвят на фона на съобщението

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm type (message, file, command or email)
bg: Тип на алармата (съобщение, файл, команда или е-поща)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm name, or alarm text if name is blank
bg: Име на алармата или текст на алармата, ако името е празно

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm message text, URL of text file to display, command to execute, or email subject line
bg: Текст на аларменото съобщение, показване на адрес (URL) или текстов файл, команда за изпълнение или заглавие на е-писмо

[ctx: @info:whatsthis]
en: Name of the alarm template
bg: Име на шаблона на алармата

[ctx: @info Alarm never occurs]
en: Never
bg: Никога

[ctx: @info n days]
en: %1d
bg: %1 д

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default active alarm calendar.
bg: Не можете да изключите календара по подразбиране за активни аларми.

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
bg: Не можете да изключите календара по подразбиране за архивирани аларми, докато е зададено запазването им.

[ctx: @info]
en: Do you really want to disable your default calendar?
bg: Наистина ли искате да изключите календара по подразбиране?

[ctx: @title:window]
en: Choose Calendar
bg: Избор на календар

[ctx: @info]
en: The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for active alarms.
bg: Календарът <resource>%1</resource> е направен само за четене. Това беше календар по подразбиране за активни аларми.

[ctx: @info]
en: The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for archived alarms.
bg: Календарът <resource>%1</resource> е направен само за четене. Това е беше календар по подразбиране за архивирани аларми.

[ctx: @info]
en: The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for alarm templates.
bg: Календарът <resource>%1</resource> е направен само за четене. Това е беше календар по подразбиране за шаблони на аларми.

[ctx: @info]
en: <para>The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for:%2</para><para>Please select new default calendars.</para>
bg: <para>Календарът <resource>%1</resource> е направен само за четене. Това беше календарът по подразбиране за:%2</para><para>Моля, изберете нови календари по подразбиране.</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>Please select a new default calendar.</para>
bg: <para>%1</para><para>Моля, изберете календар по подразбиране.</para>

[ctx: @info A prompt for user to enter what to search for]
en: Search
bg: Търсене

[ctx: @item:inlistbox]
en: KAlarm Calendar File
bg: Календарен файл на KAlarm

[ctx: @item:inlistbox]
en: KAlarm Calendar Directory
bg: Директория на календар на KAlarm

[ctx: @item:intext What a resource is stored in]
en: File
bg: Файл

[ctx: @item:intext What a resource is stored in]
en: URL
bg: Адрес

[ctx: @item:intext What a resource is stored in (directory in filesystem)]
en: Directory
bg: Директория

[ctx: @info]
en: A previous load is still in progress.
bg: Предишното зареждане все още е в ход.

[ctx: @info]
en: A previous save is still in progress.
bg: Предишното зареждане все още е в ход.

[ctx: @info]
en: Could not create calendar file <filename>%1</filename>.
bg: Не може да се създаде календарен файл <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not create writable calendar file <filename>%1</filename>.
bg: Не може да се създаде календарен файл за запис<filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not load file <filename>%1</filename>.
bg: Не може да се  зареди файл <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Calendar not open.
bg: Календарът не е зареден.

[ctx: @info]
en: Could not save file <filename>%1</filename>.
bg: Файлът не може да бъде записан <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not load file <filename>%1</filename>. (%2)
bg: Не може да бъде отворен файлът <filename>%1</filename>.(%2)

[ctx: @info]
en: Could not save file <filename>%1</filename>. (%2)
bg: Файлът не може да бъде записан <filename>%1</filename>. (%2)

[ctx: @title:window]
en: Configure Calendar
bg: Конфигуриране на календар

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pathGroupBox)
en: Calendar File
bg: Календарен файл

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, pathDescription)
en: Select the file whose contents should be represented by this resource. If the file does not exist, it will be created. The URL of a remote file can also be specified, but note that monitoring for file changes will not work in this case.
bg: Изберете файла, чието съдържание трябва да бъде представено от този ресурс. Ако файлът не съществува, той ще бъде създаден. URL адресът на отдалечен файл може да също така да се посочи, но имайте предвид, че следенето за промени във файла няма да работи в този случай.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, activeRadio)
en: Acti&ve Alarms
bg: &Активни аларми

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, archivedRadio)
en: Archived Alarms
bg: Отминали аларми

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, templateRadio)
en: Alarm &Templates
bg: &Шаблони на аларми

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, alarmTypeDescription)
en: Select which alarm type this resource should contain.
bg: Избиране на кой тип аларма да съдържа този ресурс.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, alarmTypeLabel)
en: Alarm type:
bg: Тип на алармата:

[ctx: @item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, activeAlarmsText)
en: Active Alarms
bg: Активни аларми

[ctx: @item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, archivedAlarmsText)
en: Archived Alarms
bg: Отминали аларми

[ctx: @item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, templateAlarmsText)
en: Alarm Templates
bg: Шаблони на аларми

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, nameGroupBox)
en: Display Name
bg: Показвано име

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: &Name:
bg: &Име :

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, nameDescription)
en: Enter the name used to identify this resource in displays.
bg: Въведете името, използвано за идентифициране на този ресурс при показване.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, readOnlyGroupBox)
en: Access Rights
bg: Права на достъп

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, readOnlyCheckbox)
en: Read only
bg: Само за четене

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, readOnlyDescription)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the file selected above. Read-only mode will be automatically enabled if you do not have write access to the file or the file is on a remote server that does not support write access.
bg: Ако е активиран режим само за четене, няма да се записват промени във файла избран по-горе. Режимът само за четене ще бъде включен автоматично, ако нямате  достъп за запис на файла или файлът е на отдалечен сървър, който не поддържа достъп за запис.

[ctx: @title:group]
en: Calendars
bg: Календари

[ctx: @item:inlistbox]
en: Active Alarms
bg: Активни аларми

[ctx: @item:inlistbox]
en: Archived Alarms
bg: Отминали аларми

[ctx: @item:inlistbox]
en: Alarm Templates
bg: Шаблони на аларми

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which type of data to show alarm calendars for
bg: Изберете за кой тип данни да показват алармените календари

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of available calendars of the selected type. The checked state shows whether a calendar is enabled (checked) or disabled (unchecked). The default calendar is shown in bold.
bg: Списък на наличните календари от избрания тип. Отметката показва дали календарът е активиран (отметнат) или деактивиран (не е отметнат). Календарът по подразбиране е показан с получер шрифт.

[ctx: @action:button]
en: Edit...
bg: Редактиране...

[ctx: @info:tooltip]
en: Reconfigure the selected calendar
bg: Преконфигуриране на избрания календар

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the highlighted calendar's configuration
bg: Редактиране на маркирания  календар

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove the selected calendar from the list
bg: Премахване на избрания календар от списъка

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Remove the highlighted calendar from the list.</para><para>The calendar itself is left intact, and may subsequently be reinstated in the list if desired.</para>
bg: <para>Премахване на маркирания календар от списъка.</para><para>Самият календар остава непроменен и в последствие може да бъде възстановен в списъка при необходимост.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new active alarm calendar
bg: Добавяне на нов активен алармен календар

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new archived alarm calendar
bg: Добавяне на нов календар за архивирани аларми

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new alarm template calendar
bg: Добавяне на нов календар за шаблони на аларми

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default active alarm calendar.
bg: Не можете да премахнете активния календар за аларми по подразбиране.

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
bg: Не можете да премахнете календара за архивирани аларми по подразбиране, когато е конфигурирано запазването на изтекли аларми.

[ctx: @info]
en: <para>It also contains:%1</para>
bg: <para>Той също така съдържа:%1</para>

[ctx: @info]
en: <para><resource>%1</resource> is the default calendar for:%2</para>%3<para>Do you really want to remove it from all calendar lists?</para>
bg: <para><resource>%1</resource> е календар по подразбиране за:%2</para>%3<para>Наистина ли искате да го премахнете от всички списъци с календари?</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove your default calendar (<resource>%1</resource>) from the list?
bg: Наистина ли искате да премахнете календара по подразбиране (<resource>%1</resource>) от списъка?

[ctx: @info]
en: <para><resource>%1</resource> contains:%2</para><para>Do you really want to remove it from all calendar lists?</para>
bg: <para><resource>%1</resource> съдържа:%2</para><para>Наистина ли искате да го премахнете от всички списъци с календари?" </para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the calendar <resource>%1</resource> from the list?
bg: Наистина ли искате да премахнете календар <resource>%1</resource> от списъка?

[ctx: @action Reload calendar]
en: Re&load
bg: &Повторно зареждане

[ctx: @action]
en: Show &Details
bg: Показване на &подробности

[ctx: @action]
en: Set &Color...
bg: &Цвят...

[ctx: @action]
en: Clear C&olor
bg: Изчистване на ц&вят

[ctx: @action]
en: &Update Calendar Format
bg: Актуализиране на &формата на календара

[ctx: @action]
en: &Remove
bg: &Премахване

[ctx: @action]
en: &Add...
bg: &Добавяне...

[ctx: @action]
en: Im&port...
bg: Импо&ртиране...

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Active Alarms
bg: Използване по под&разбиране за активни аларми

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Archived Alarms
bg: Използване по под&разбиране за отминали аларми

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Alarm Templates
bg: Използване по под&разбиране за шаблони на аларми

[ctx: @info]
en: Active alarms
bg: Активни аларми

[ctx: @info]
en: Archived alarms
bg: Архивирани аларми

[ctx: @info]
en: Alarm templates
bg: Шаблони на аларми

[ctx: @info]
en: Read-write
bg: Четене/запис

[ctx: @info]
en: Enabled
bg: Вкл.

[ctx: @info]
en: Disabled
bg: Деактивирано

[ctx: @info Parameter in 'Default calendar: Yes/No']
en: Yes
bg: Да

[ctx: @info Parameter in 'Default calendar: Yes/No']
en: No
bg: Без

[ctx: @info]
en: <title>%1</title><para>ID: %2<nl/>Calendar type: %3<nl/>Contents: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Permissions: %7<nl/>Status: %8<nl/>Default calendar: %9</para>
bg: <title>%1</title><para>ID: %2<nl/>Вид на календара: %3<nl/>Съдържание: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Разрешения: %7<nl/>Състояние: %8<nl/>Календар по подразбиране: %9</para>

[ctx: @text/plain]
en: Could not run <command>%1</command> to set wake from suspend
bg: Не може да се изпълни <command>%1</command> за да се извърши събуждане след приспиване

[ctx: @text/plain]
en: Error setting wake from suspend.<nl/>Command was: <command>%1 %2</command><nl/>Error code: %3.
bg: Грешка при настройката на събуждане от режим приспиване.<nl/>Командата беше: <command>%1%2</command><nl/>Код на грешката: %3.

[ctx: @option:check]
en: Repeat
bg: Повторение

[ctx: @option:check]
en: Set volume
bg: Сила на звука

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the sound file will be played repeatedly for as long as the message is displayed.
bg: Включете тази отметка, ако искате аудио файлът да бъде изпълняван дотогава, докато се показва съобщението.

[ctx: @label]
en: Sound file:
bg: Аудио файл:

[ctx: @info:tooltip]
en: Test the sound
bg: Проба на звука

[ctx: @info:whatsthis]
en: Play the selected sound file.
bg: Изпълнение на избрания аудио файл.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a sound file to play.
bg: Въведете път (адрес) на аудио файл, който да бъде изпълнен.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a sound file to play.
bg: Изберете аудио файл за изпълнение.

[ctx: @label:spinbox Length of time to pause between repetitions]
en: Pause between repetitions:
bg: Пауза между повторенията:

[ctx: @label]
en: seconds
bg: секунди

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to pause between repetitions.
bg: Въведете колко секунди да бъде паузата между повторенията.

[ctx: @title:group Sound volume]
en: Volume
bg: Сила на звука

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to choose the volume for playing the sound file.
bg: Изберете сила на звука за изпълнение на аудио файла.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the volume for playing the sound file.
bg: Изберете сила на звука за изпълнение на аудио файла.

[ctx: @option:check]
en: Fade
bg: Затихване на звука

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to fade the volume when the sound file first starts to play.
bg: Затихване на звука при изпълнение на аудио файла.

[ctx: @label:spinbox Time period over which to fade the sound]
en: Fade time:
bg: Затихване:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to fade the sound before reaching the set volume.
bg: Време в секунди за което ще звукът ще затихне до зададената стойност.

[ctx: @label:slider]
en: Initial volume:
bg: Начална сила на звука:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the initial volume for playing the sound file.
bg: Начална сила на звука за изпълнение на аудио файла.

[ctx: @label:listbox Listbox providing audio options]
en: Sound:
bg: Звуков сигнал:

[ctx: @item:inlistbox No sound]
en: None
bg: Без

[ctx: @item:inlistbox]
en: Beep
bg: Бийп

[ctx: @item:inlistbox]
en: Speak
bg: Изговаряне

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sound file
bg: Аудио файл

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Choose a sound to play when the message is displayed.<list><item><interface>%1</interface>: the message is displayed silently.</item><item><interface>%2</interface>: a simple beep is sounded.</item><item><interface>%3</interface>: an audio file is played. You will be prompted to choose the file and set play options. (Option not available if using notification.)</item><item><interface>%4</interface>: the message text is spoken. (Option requires working Qt text-to-speech installation.)</item></list></para>
bg: <para>Изберете звук, който да се възпроизвежда, когато се показва съобщението.<list><item><interface>%1</interface>: съобщението се показва без звук.</item><item><interface>%2</interface>: издава се обикновен звуков сигнал.</item><item><interface>%3</interface>: възпроизвежда се аудиофайл. Вие ще бъдете подканени да изберете файла и да зададете опции за възпроизвеждане. (Опцията не е налична, ако използвате системата за известяване.)</item><item><interface>%4</interface>: текстът се изговаря. (Функцията изисква инсталиран Qt text-to-speech.)</item></list></para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure sound file
bg: Избор на аудио файл

[ctx: @info:whatsthis]
en: Configure a sound file to play when the alarm is displayed.
bg: Изберете аудио файл, който да бъде изпълняван при показване на съобщение. Ако не изберете нищо ще бъде използван звукът "бийп".

[ctx: @title:window]
en: Sound File
bg: Аудио файл

[ctx: @item:inlistbox]
en: Audio files
bg: Аудио файлове

[ctx: @title:window]
en: Choose Sound File
bg: Избор на аудио файл

[ctx: @action:button]
en: Special Actions...
bg: Специални действия...

[ctx: @info:tooltip]
en: Set commands to execute
bg: Задаване на команди за изпълнение

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify actions to execute before and after the alarm is displayed.
bg: Посочете действия за изпълнение преди и след показването на алармата.

[ctx: @title:window]
en: Special Alarm Actions
bg: Специални действия на алармата

[ctx: @title:group]
en: Pre-Alarm Action
bg: Действие преди аларма

[ctx: @label:textbox]
en: Command:
bg: Команда:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute before the alarm is displayed.</para><para>Note that it is executed only when the alarm proper is displayed, not when a reminder or deferred alarm is displayed.</para><para><note>KAlarm will wait for the command to complete before displaying the alarm.</note></para>
bg: <para>Въведете команда за изпълнение преди показването на алармата.</para><para>Имайте предвид, че тя ще бъде изпълнена само при показване на аларма, не напомняне или отложена аларма.</para><para><note>Програмата ще чака за изпълнение на команда преди показването на алармата.</note></para>

[ctx: @option:check]
en: Execute for deferred alarms
bg: Изпълнение за отложени аларми

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If unchecked, the command is only executed before the alarm proper is displayed.</para><para>If checked, the pre-alarm command is also executed before a deferred alarm is displayed.</para>
bg: <para>Ако не е поставена отметка, командата се изпълнява само преди показването на алармата.</para><para>Ако е отметнато, командата се изпълнява също и преди да бъде показана отложена аларма.</para>

[ctx: @option:check]
en: Cancel alarm on error
bg: Отмяна на алармата при грешка

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the alarm if the pre-alarm command fails, i.e. do not display the alarm or execute any post-alarm action command.
bg: Отмяна на алармата, ако предварителната команда не сработи. С други думи, да не се показва алармата или да се изпълняват команди.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not show error status or error message if the pre-alarm command fails.
bg: Да не се показва състояние на грешка или съобщение за грешка, ако предварителната команда на аларма е неуспешна.

[ctx: @title:group]
en: Post-Alarm Action
bg: Действие след аларма

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute after the alarm window is closed.</para><para>Note that it is not executed after closing a reminder window. If you defer the alarm, it is not executed until the alarm is finally acknowledged or closed.</para>
bg: <para>Въведете команда за изпълнение след затваряне на прозореца.</para><para>Имайте предвид, че тя няма да се изпълнява след затварянето на прозореца. Ако отложите алармата, няма да бъде изпълнена докато не е уведомена или затворена.</para>

[ctx: @title:window]
en: Alarm Templates
bg: Шаблони на аларми

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of alarm templates
bg: Списък с шаблони на алармите

[ctx: @action:button]
en: New
bg: Нов

[ctx: @action]
en: New
bg: Нов

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new alarm template
bg: Създаване на нов шаблон на аларма

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template
bg: Създаване на нов шаблон на аларма

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit the selected alarm template
bg: Редактиране на избрания шаблон на алармата

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the currently highlighted alarm template
bg: Редактиране на маркирания шаблон на алармата

[ctx: @action:button]
en: Copy
bg: Копиране

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new alarm template based on the selected template
bg: Създаване на нов шаблон на аларма, базиран върху избрания шаблон

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template based on a copy of the currently highlighted template
bg: Създаване на нов шаблон на аларма, базиран върху копие от маркирания шаблон

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete the selected alarm templates
bg: Изтриване на избраните шаблони на аларма

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete the currently highlighted alarm templates
bg: Изтриване на маркирания шаблон на алармата

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm template? | Do you really want to delete the %1 selected alarm templates?
bg[0]: Наистина ли искате да изтриете този шаблон за аларми?
bg[1]: Наистина ли искате да изтриете тези %1 шаблона за аларми?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm Template | Delete Alarm Templates
bg[0]: Изтриване на шаблон за аларма
bg[1]: Изтриване на шаблони за аларми

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Template
bg: Изберете шаблон на аларма

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a template to base the new alarm on.
bg: Изберете шаблон, върху който да бъде базирана новата аларма.

[ctx: @action]
en: &New Alarm
bg: &Нова аларма

en: Disabled
bg: Деактивирано

[ctx: @info:tooltip Brief: some alarms are disabled]
en: (Some alarms disabled)
bg: (Някои аларми са изключени)

[ctx: @info]
en: Alarm not found
bg: Алармата не е намерена

[ctx: @info]
en: Error recreating alarm
bg: Грешка при възстановяване на алармата

[ctx: @info]
en: Error recreating alarm template
bg: Грешка при възстановяване на шаблон на аларма

[ctx: @info]
en: Cannot reactivate archived alarm
bg: Грешка при активиране на архивирана аларма

[ctx: @info]
en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка.

[ctx: @info Action to create a new alarm]
en: New alarm
bg: Нова аларма

[ctx: @info Action to delete an alarm]
en: Delete alarm
bg: Изтриване на аларма

[ctx: @info Action to create a new alarm template]
en: New template
bg: Нов шаблон

[ctx: @info Action to delete an alarm template]
en: Delete template
bg: Изтриване на шаблон

[ctx: @info]
en: Delete archived alarm
bg: Изтриване на архивирана аларма

[ctx: @info]
en: Create multiple alarms
bg: Създаване на няколко аларми

[ctx: @info Action to edit an alarm]
en: Edit alarm
bg: Редактиране на аларма

[ctx: @info Action to edit an alarm template]
en: Edit template
bg: Редактиране на шаблон

[ctx: @info]
en: Delete multiple alarms
bg: Изтриване на няколко аларми

[ctx: @info]
en: Delete multiple templates
bg: Изтриване на няколко шаблона

[ctx: @info]
en: Delete multiple archived alarms
bg: Изтриване на няколко архивирани аларми

[ctx: @info]
en: Reactivate alarm
bg: Повторно активиране на аларма

[ctx: @info]
en: Reactivate multiple alarms
bg: Повторно активиране на няколко аларми

[ctx: @title:window]
en: Wake From Suspend
bg: Събуждане след приспиване

[ctx: @info]
en: Cannot schedule wakeup time for a date-only alarm
bg: Не може да се насрочи време на събуждане за аларма само с дата

[ctx: @info]
en: <para>This wakeup will cancel any existing wakeup which has been set by KAlarm or any other application, because your computer can only schedule a single wakeup time.</para><para><b>Note:</b> Wake From Suspend is not supported at all on some computers, especially older ones, and some computers only support setting a wakeup time up to 24 hours ahead. You may wish to set up a test alarm to check your system's capability.</para>
bg: <para>Това събуждане ще отмени всяко съществуващо събуждане, което е зададено от KAlarm или друго приложение, тъй като компютърът може да планира само едно единствено време за събуждане.</para><para><b>Забележка:</b> Събуждане след проспиване не се поддържа на някои компютри, особено на по-стари, а някои компютри поддържат задаване на време за събуждане само до 24 часа напред. Може да да настроите тестова аларма, за да проверите възможностите на вашата система.</para>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Wake From Suspend Alarm
bg: Аларма за събуждане след приспиване

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current wake-from-suspend alarm
bg: Показване на аларма за събуждане след приспиване

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Highlight the current wake-from-suspend alarm in the alarm list. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
bg: Маркирайте текущата аларма за събуждане от режим на приспиване в списъка с аларми. Този бутон е деактивиран, ако не е конфигурирана аларма за събуждане от приспиване.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current alarm
bg: Показване на текущата аларма

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set highlighted alarm as the wake-from-suspend alarm
bg: Задайте маркираната аларма като аларма за събуждане от прекъсване

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set the alarm highlighted in the alarm list to wake-from-suspend. This replaces any existing wake-from-suspend alarm.
bg: Задайте маркираната в списъка с аларми аларма като аларма за събуждане от приспиване. Това замества всяка съществуваща аларма за събуждане от приспиване.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Use highlighted alarm
bg: Използване на маркираната аларма

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the current wake-from-suspend
bg: Отмяна на текущата аларма за събуждане от режим на изчакване

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the currently configured wake-from-suspend. Note that this does not cancel the alarm itself, which will still trigger in the normal way. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
bg: Отменя текущо конфигурираната аларма за събуждане от прекъсване. Имайте предвид, че това не анулира самата аларма, която все още ще се задейства по нормалния начин. Това бутон е деактивиран, ако не е конфигурирана аларма за събуждане от прекъсване.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel wake from suspend
bg: Отмяна на събуждане от режим на приспиване

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, advanceWakeTime)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
bg: Въведете колко минути преди времето за задействане на алармата да събудите системата от приспиване. Това може да се използва, за да се гарантира, че системата е напълно възстановена от времето на задействане на алармата.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
bg: Брой минути преди алармата, за да се събуди от приспиване
