kalarm - en to ca@valencia translation catalogue (1217 entries)

[ctx: @info]
en: No mail transport configured for email identity <resource>%1</resource>
ca@valencia: No hi ha cap transport de correu configurat per a la identitat de correu <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: Emails may not have been sent
ca@valencia: Potser no s'han enviat els correus

[ctx: @info]
en: Program error
ca@valencia: S'ha produït un error del programa

[ctx: @info]
en: Enter the length of time (in hours and minutes) after the current time to schedule the alarm.
ca@valencia: Per a programar l'alarma, a partir d'ara introduïu-hi l'hora (en hores i minuts) a partir de l'hora actual.

[ctx: @info]
en: If a recurrence is configured, the start date/time will be adjusted to the first recurrence on or after the entered date/time.
ca@valencia: Si heu configurat una recurrència, la data i hora inicials s'ajustaran a la primera recurrència abans o després del dia i hora introduïts.

[ctx: @info]
en: This uses KAlarm's default time zone, set in the Configuration dialog.
ca@valencia: Açò utilitza el fus horari predeterminat de KAlarm, establit en el diàleg de configuració.

[ctx: @option:radio]
en: Defer until:
ca@valencia: Ajorna fins a:

[ctx: @option:radio]
en: At date/time:
ca@valencia: A la data i hora:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm to the specified date and time.
ca@valencia: Reprograma l'alarma per a la data i hora especificades.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify the date, or date and time, to schedule the alarm.
ca@valencia: Indiqueu la data, o data i hora, per a programar l'alarma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the date to schedule the alarm.</para><para>%1</para>
ca@valencia: <para>Introduïu la data per a programar l'alarma.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the time to schedule the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
ca@valencia: <para>Introduïu l'hora per a programar l'alarma.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @option:check]
en: Any time
ca@valencia: Qualsevol hora

[ctx: @info:tooltip]
en: Set only a date (without a time) for the alarm
ca@valencia: Establix només una data (sense l'hora) per a l'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify only a date (without a time) for the alarm. The alarm will trigger at the first opportunity on the selected date.
ca@valencia: Marqueu-la per a indicar només una data (sense hora) per a l'alarma. L'alarma es dispararà a la primera oportunitat en la data seleccionada.

[ctx: @option:radio Defer for time interval]
en: Defer for:
ca@valencia: Ajorna durant:

[ctx: @option:radio]
en: Time from now:
ca@valencia: Temps des d'ara:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm for the specified time interval after now.
ca@valencia: Reprograma l'alarma per a l'interval de temps especificat des d'ara.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm after the specified time interval from now.
ca@valencia: Programa l'alarma després de l'interval de temps especificat des d'ara.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Preset
ca@valencia: Predefinit

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 minute | %1 minutes
ca@valencia[0]: 1 minut
ca@valencia[1]: %1 minuts

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 hour | %1 hours
ca@valencia[0]: 1 hora
ca@valencia[1]: %1 hores

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 day
ca@valencia: 1 dia

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 week
ca@valencia: 1 setmana

[ctx: @info:tooltip]
en: Select time delay from a list of preset values
ca@valencia: Trieu el retard de temps d'entre una llista de valors predefinits

[ctx: @action:button]
en: Time Zone...
ca@valencia: Fus horari…

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a time zone for this alarm
ca@valencia: Trieu un fus horari per a esta alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose a time zone for this alarm which is different from the default time zone set in KAlarm's configuration dialog.
ca@valencia: Trieu un fus horari per a esta alarma que siga diferent del fus horari predeterminat establit en el diàleg de configuració de KAlarm.

[ctx: @label:listbox]
en: Time zone:
ca@valencia: Fus horari:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time zone to use for this alarm.
ca@valencia: Trieu el fus horari a utilitzar per a esta alarma.

[ctx: @info]
en: Invalid time
ca@valencia: Hora no vàlida

[ctx: @info]
en: Invalid date
ca@valencia: Data no vàlida

[ctx: @info]
en: Alarm date has already expired
ca@valencia: La data de l'alarma ja ha expirat

[ctx: @info]
en: Alarm time has already expired
ca@valencia: L'hora de l'alarma ja ha expirat

[ctx: @info]
en: Cannot initialize audio system
ca@valencia: No s'ha pogut restablir el sistema d'àudio

[ctx: @info]
en: Cannot initialize audio system: %1
ca@valencia: No s'ha pogut restablir el sistema d'àudio: %1

[ctx: @info]
en: <para>Error playing audio file <filename>%1</filename></para><para>%2</para>
ca@valencia: <para>S'ha produït un error mentre es reproduia el fitxer d'àudio: <filename>%1</filename></para><para>%2</para>

[ctx: @info]
en: Cannot set the audio volume: %1
ca@valencia: No s'ha pogut establir el volum d'àudio: %1

[ctx: @info]
en: <para>Error opening audio file: <filename>%1</filename></para>
ca@valencia: <para>S'ha produït un error mentre es reproduia el fitxer d'àudio: <filename>%1</filename></para>

[ctx: @info]
en: Cannot initialize audio player
ca@valencia: No s'ha pogut restablir el reproductor d'àudio

[ctx: @info]
en: <para>Error playing audio file: <filename>%1</filename></para>
ca@valencia: <para>S'ha produït un error mentre es reproduia el fitxer d'àudio: <filename>%1</filename></para>

en: KAlarm Autostart
ca@valencia: Inicia automàticament KAlarm

en: KAlarm autostart at login
ca@valencia: Inici automàtic de KAlarm en iniciar la sessió

en: Author
ca@valencia: Autoria

en: Application to run
ca@valencia: Aplicació que s'ha d'executar

en: Command line arguments to pass to application
ca@valencia: Arguments de la línia d'ordres que s'han de passar a l'aplicació

[ctx: @title:window]
en: Import Birthdays From KAddressBook
ca@valencia: Importa les dates de naixement des de KAddressBook

[ctx: @label:textbox]
en: Alarm name:
ca@valencia: Nom de l'alarma:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a name to help you identify this alarm. This is optional and need not be unique.
ca@valencia: Introduïu un nom que ajude a identificar esta alarma. Açò és opcional i no cal que siga únic.

[ctx: @info]
en: Birthday:
ca@valencia: Data de naixement:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Text
ca@valencia: Text de l'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear before the person's name in the alarm message, including any necessary trailing spaces.
ca@valencia: Introduïu el text que apareixerà en el missatge de l'alarma abans del nom de la persona, inclosos els espais necessaris al final.

[ctx: @label:textbox]
en: Suffix:
ca@valencia: Sufix:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear after the person's name in the alarm message, including any necessary leading spaces.
ca@valencia: Introduïu el text que apareixerà en el missatge de l'alarma després del nom de la persona, inclosos els espais necessaris al començament.

[ctx: @title:group]
en: Select Birthdays
ca@valencia: Trieu les dates de naixement

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select birthdays to set alarms for.<nl/>This list shows all birthdays in <application>KAddressBook</application> except those for which alarms already exist.</para><para>You can select multiple birthdays at one time by dragging the mouse over the list, or by clicking the mouse while pressing Ctrl or Shift.</para>
ca@valencia: <para>Trieu les dates de naixement per a establir alarmes.<nl/>Esta llista vos mostra totes les dates de naixement que hi ha a <application>KAddressBook</application>, a excepció d'aquelles per a les que ja hi ha una alarma.</para><para>Podeu seleccionar múltiples dates de naixement d'una sola vegada arrossegant el ratolí sobre la llista o clicant amb el ratolí mentre premeu «Ctrl» o «Majúscules».</para>

[ctx: @title:group]
en: Alarm Configuration
ca@valencia: Configureu l'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a reminder in advance of or after the birthday.
ca@valencia: Activeu-la per a mostrar un recordatori abans o després de la data de naixement.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days before or after each birthday to display a reminder. This is in addition to the alarm which is displayed on the birthday.
ca@valencia: Introduïu el nombre de dies abans o després de cada data de naixement per a mostrar un recordatori. Açò és un afegit a l'alarma que es mostrarà en la data de naixement.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the birthday.
ca@valencia: Tria si el recordatori s'ha d'activar abans o després de la data de naixement.

[ctx: @action:button]
en: Sub-Repetition
ca@valencia: Subrepetició

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up an additional alarm repetition
ca@valencia: Establix una repetició addicional d'alarma

en: Prompt for confirmation when alarm is acknowledged
ca@valencia: Demana'm confirmació per a reconéixer l'alarma

en: Attach file to email (repeat as needed)
ca@valencia: Envia un fitxer adjunt al correu (repetir si fora necessari)

en: Auto-close alarm window after --late-cancel period
ca@valencia: Tanca automàticament la finestra d'alarma després del període de cancel·lació amb retard

en: Blind copy email to self
ca@valencia: Còpia del correu a mi mateix

en: Beep when message is displayed
ca@valencia: So d'avís en mostrar el missatge

en: Message background color (name or hex 0xRRGGBB)
ca@valencia: Color de fons del missatge (nom o hexadecimal 0xRRGGBB)

en: Message foreground color (name or hex 0xRRGGBB)
ca@valencia: Color de primer pla del missatge (nom o hexadecimal 0xRRGGBB)

en: Cancel alarm with the specified event ID
ca@valencia: Cancel·la l'alarma amb l'ID de l'esdeveniment especificat

en: Disable the alarm
ca@valencia: Desactiva l'alarma

en: Disable monitoring of all alarms
ca@valencia: Desactiva el control de canvi de totes les alarmes

en: Execute a shell command line
ca@valencia: Executa un intèrpret de línia d'ordres

en: Command line to generate alarm message text
ca@valencia: Línia d'ordres per a generar el text de l'alarma de missatge

en: Display the alarm edit dialog to edit the specified alarm
ca@valencia: Mostra el diàleg d'edició d'una alarma per a editar l'alarma especificada

en: Display the alarm edit dialog to edit a new display alarm
ca@valencia: Mostra el diàleg d'edició d'una alarma per a editar una alarma visual nova

en: Display the alarm edit dialog to edit a new command alarm
ca@valencia: Mostra el diàleg d'edició d'una alarma per a editar una alarma d'ordre nova

en: Display the alarm edit dialog to edit a new email alarm
ca@valencia: Mostra el diàleg d'edició d'una alarma per a editar una alarma de correu nova

en: Display the alarm edit dialog to edit a new audio alarm
ca@valencia: Mostra el diàleg d'edició d'una alarma per a editar una alarma d'àudio nova

en: Display the alarm edit dialog, preset with a template
ca@valencia: Mostra el diàleg d'edició d'una alarma, inicialitzat amb una plantilla

en: File to display
ca@valencia: Fitxer que s'ha de mostrar

en: KMail identity to use as sender of email
ca@valencia: Identitat de KMail que s'ha d'utilitzar com a remitent del correu

en: Interval between alarm repetitions
ca@valencia: Interval entre repeticions de les alarmes

en: Show alarm as an event in KOrganizer
ca@valencia: Mostra l'alarma com un esdeveniment en KOrganizer

en: Cancel alarm if more than 'period' late when triggered
ca@valencia: Cancel·la l'alarma si en activar-se porta un retard de més d'un «període»

en: Output list of scheduled alarms to stdout
ca@valencia: Dona com a resultat la llista de les alarmes planificades a «stdout»

en: Repeat alarm at every login
ca@valencia: Repetix l'alarma cada vegada que s'inicie la sessió

en: Send an email to the given address (repeat as needed)
ca@valencia: Envia un correu a les adreces especificades (repetir si fora necessari)

en: Name of alarm
ca@valencia: Nom de l'alarma

en: Display alarm message as a notification
ca@valencia: Mostra el missatge de l'alarma com una notificació

en: Audio file to play once
ca@valencia: Fitxer de so que s'ha de reproduir una vegada

en: Audio file to play repeatedly
ca@valencia: Fitxer de so que s'ha de reproduir repetidament

en: Specify alarm recurrence using iCalendar syntax
ca@valencia: Especifica la recurrència de l'alarma utilitzant la sintaxi d'iCalendar

en: Display reminder before or after alarm
ca@valencia: Mostra el recordatori abans o després de l'alarma

en: Display reminder once, before or after first alarm recurrence
ca@valencia: Mostra el recordatori una vegada, abans o després de la primera recurrència de l'alarma

en: Number of times to repeat alarm (including initial occasion)
ca@valencia: Nombre de vegades que s'ha de repetir l'alarma (inclosa l'ocasió inicial)

en: Speak the message when it is displayed
ca@valencia: Llig el missatge quan es mostre

en: Email subject line
ca@valencia: Línia d'assumpte del correu electrònic

en: Simulate system time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ] (debug mode)
ca@valencia: Simula l'hora del sistema [[[dd-]mm-]aaaa-]hh:mm [ZH] (mode de depuració)

en: Trigger alarm at time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
ca@valencia: Activa l'alarma a l'hora [[[dd-]mm-]aaaa-]hh:mm [ZH], o en la data dd-mm-aaaa [ZH]

en: Display system tray icon
ca@valencia: Mostra la icona en la safata del sistema

en: Trigger alarm with the specified event ID
ca@valencia: Activa l'alarma amb l'ID de l'esdeveniment especificat

en: Repeat until time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
ca@valencia: Repetix fins a l'hora [[[dd-]mm-]aaaa-]hh:mm [ZH], o en la data dd-mm-aaaa [ZH]

en: Volume to play audio file
ca@valencia: Volum al qual reproduir el fitxer d'àudio

en: Message text to display
ca@valencia: Missatge de text que s'ha de mostrar

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode>: invalid email address
ca@valencia: <icode>%1</icode>: adreça de correu electrònic no vàlida

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter for date-only alarm
ca@valencia: Paràmetre <icode>%1</icode> no vàlid per a una alarma per data

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> earlier than <icode>%2</icode>
ca@valencia: <icode>%1</icode> més prompte que <icode>%2</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> and <icode>%2</icode> parameters: repetition is longer than <icode>%3</icode> interval
ca@valencia: Paràmetres <icode>%1</icode> i <icode>%2</icode> no vàlids: la repetició és més gran que l'interval <icode>%3</icode>

[ctx: @info:shell]
en: : option(s) only valid with an appropriate action option or message
ca@valencia: : opcions vàlides només amb una opció d'acció o missatge apropiat

[ctx: @info:shell]
en: 
    Use --help to get a list of available command line options.
ca@valencia: 
    Utilitzar --help per a obtindre una llista de les opcions disponibles
    en la línia d'ordres.

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode>
ca@valencia: <icode>%1</icode> requerix <icode>%2</icode>

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode> or <icode>%3</icode>
ca@valencia: <icode>%1</icode> requerix <icode>%2</icode> o <icode>%3</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter
ca@valencia: Paràmetre <icode>%1</icode> no vàlid

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> incompatible with <icode>%2</icode>
ca@valencia: <icode>%1</icode> incompatible amb <icode>%2</icode>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version
ca@valencia: Versió de KAlarm

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version which wrote this file.
ca@valencia: Versió de KAlarm que va escriure este fitxer.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend
ca@valencia: Dorsal per a l'emmagatzematge de les dades

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend currently used by KAlarm.
ca@valencia: Dorsal per a l'emmagatzematge de les dades utilitzat actualment per KAlarm.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: File Resources
ca@valencia: Recursos de fitxer

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseAkonadiIfAvailable), group (General)
en: Enable Akonadi plugin
ca@valencia: Activa el connector d'Akonadi

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAkonadiIfAvailable), group (General)
en: Choose whether to enable KAlarm's Akonadi plugin, which uses Akonadi to provide features including birthday import, some email functions, email address book lookup, and Akonadi resource migration on first run.
ca@valencia: Trieu si s'ha d'activar el connector Akonadi de KAlarm, que utilitza Akonadi per a proporcionar característiques que inclouen la importació d'aniversaris, algunes característiques de correu electrònic, la busca de llibretes d'adreces de correu electrònic i la migració de recursos d'Akonadi en la primera execució.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_AudioBackend), group (General)
en: Audio backend
ca@valencia: Dorsal d'àudio

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_AudioBackend), group (General)
en: Which audio backend to prefer.
ca@valencia: Quin dorsal d'àudio preferiu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Time zone
ca@valencia: Fus horari

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Select the time zone which KAlarm should use as its default for displaying and entering dates and times.
ca@valencia: Tria el fus horari que KAlarm hauria d'utilitzar com a predeterminat per a mostrar i introduir les dates i hores.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Holiday region
ca@valencia: Regió de dies festius

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Select the holiday region to use.
ca@valencia: Trieu la regió que s'utilitzarà de dies festius.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Foreground color
ca@valencia: Color de primer pla

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Default foreground color for alarm message windows.
ca@valencia: Color de primer pla predeterminat de la finestra del missatge de l'alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Background color
ca@valencia: Color de fons

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Default background color for alarm message windows.
ca@valencia: Color de fons predeterminat per a la finestra del missatge de l'alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseAlarmName), group (General)
en: Enable alarm names
ca@valencia: Habilita els noms d'alarmes

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAlarmName), group (General)
en: Choose whether to be able to give alarms a name. This is a convenience to help you to identify alarms.
ca@valencia: Trieu si es podrà donar un nom a les alarmes. Açò és molt pràctic per ajudar a identificar-les.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (MessageFont), group (General)
en: Message font
ca@valencia: Lletra del missatge

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageFont), group (General)
en: Default font for displaying alarm messages.
ca@valencia: Lletra predeterminada per a mostrar els missatges d'alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: Show in system tray
ca@valencia: Mostra en la safata del sistema

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: <p>Check to show KAlarm's icon in the system tray. Showing it in the system tray provides easy access and a status indication.</p>
ca@valencia: <p>Marqueu-la per a mostrar la icona de KAlarm en la safata del sistema. Açò proporciona un accés fàcil i una indicació d'estat.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: Auto-hide in system tray if no alarms due within period
ca@valencia: Oculta automàticament en la safata del sistema si no vencen alarmes en el període

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: <p>Enter -1 to auto-hide KAlarm's icon in the system tray when there are no active alarms.</p><p>To auto-hide the system tray icon when there are no alarms due within a set period of time, enter the time period in minutes.</p><p>Enter 0 to always show the system tray icon.</p>
ca@valencia: <p>Introduïu -1 per a ocultar automàticament la icona de KAlarm en la safata del sistema quan no hi haja alarmes actives.</p><p>Per a ocultar automàticament la icona de la safata del sistema quan no hi ha venciment d'alarmes en un període de temps establit, introduïu el període de temps en minuts.</p><p>Introduïu 0 per a mostrar sempre la icona en la safata del sistema.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (NoAutoHideSystemTrayDesktops), group (General)
en: Desktops without auto-hide in system tray
ca@valencia: Escriptoris sense ocultació automàtica en la safata del sistema

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (NoAutoHideSystemTrayDesktops), group (General)
en: Desktops for which the auto-hide in system tray option is not available.
ca@valencia: Els escriptoris per als quals l'ocultació automàtica en la safata del sistema no està disponible.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_AutoStart), group (General)
en: Start at login
ca@valencia: Inicia automàticament en iniciar la sessió

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_AutoStart), group (General)
en: <p>Automatically start KAlarm whenever you start KDE.</p><p>This option should always be set true if RunMode=Auto, else false.</p>
ca@valencia: <p>Inicia automàticament KAlarm cada vegada que inicieu KDE.</p><p>Esta opció sempre hauria de ser certa si RunMode=Auto, altrament falsa.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_RunMode), group (General)
en: Run mode
ca@valencia: Mode d'execució

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_RunMode), group (General)
en: Whether to run KAlarm automatically on login, manually only, or not at all.
ca@valencia: Si KAlarm s'hauria d'executar automàticament en iniciar la sessió, només manualment o no.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_RunMode), group (General)
en: Run automatically
ca@valencia: Executa automàticament

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_RunMode), group (General)
en: Run manually only
ca@valencia: Executa només manualment

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_RunMode), group (General)
en: Do not run
ca@valencia: No executes

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Default defer time interval
ca@valencia: Interval de temps predeterminat d'ajornament de l'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Enter the default time interval (in minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
ca@valencia: Introduïu l'interval de temps predeterminat d'ajornament de les alarmes (en minuts), utilitzat pel diàleg d'ajornament d'alarmes.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AskResource), group (General)
en: Prompt for which calendar to store in
ca@valencia: Pregunta en quin calendari s'ha de guardar

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AskResource), group (General)
en: <p>When saving a new alarm or alarm template, prompt for which calendar to store it in, if there is more than one active calendar.</p><p>Note that archived alarms are always stored in the default archived alarm calendar.</p>
ca@valencia: <p>En guardar una alarma o una plantilla d'alarma noves, si hi ha més d'un calendari actiu, es preguntarà en quin calendari s'ha de guardar.</p><p>Cal tindre en compte que les alarmes arxivades sempre es guardaran al calendari predeterminat d'alarmes arxivades.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_MessageButtonDelay), group (General)
en: Delay before message window buttons are enabled
ca@valencia: Retard abans d'activar els botons de la finestra de missatge

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_MessageButtonDelay), group (General)
en: <p>Specify the positioning of alarm message windows, and the delay in seconds after a window shows until its buttons are enabled.
            <ul><li>0 to position message windows as far from the cursor as possible with no enable delay.</li>
            <li>> 0 to position in center of screen and specify delay before enabling buttons.</li>
            <li>-1 for no special positioning and no enable delay.</li></ul></p>
ca@valencia: <p>Indica la posició de les finestres del missatge de l'alarma, i el retard en segons després fins que la finestra mostre els seus botons activats.
            <ul><li>0 per a col·locar les finestres de missatge tan lluny del cursor com siga possible sense activar el retard.</li>
            <li>> 0 per a col·locar-les en el centre de la pantalla i activar el retard dels botons.</li>
            <li>-1 per a cap posició en especial i sense activar el retard.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: Number of alarms to show in system tray tooltip
ca@valencia: Nombre d'alarmes que s'han de mostrar en el consell d'eina de la safata del sistema

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: <p>How many alarms due in the next 24 hours to show in the system tray tooltip:
            <ul><li>0 to display none</li>
            <li>-1 to display all</li>
            <li>>0 to set a limit.</li></ul></p>
ca@valencia: <p>Quantes alarmes amb venciment en les pròximes 24 hores es mostraran al consell d'eina de la safata del sistema:
            <ul><li>0 per a no mostrar-ne cap</li>
            <li>-1 per a mostrar-les totes</li>
            <li>>0 per a fixar un límit.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Show alarm times in system tray tooltip
ca@valencia: Mostra les hores de les alarmes en el consell d'eina de la safata del sistema

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, the time at which each alarm is due.
ca@valencia: Especifica si s'ha d'incloure en el consell d'eina de la safata del sistema, l'hora a la qual venç cadascuna.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Show time to alarms in system tray tooltip
ca@valencia: Mostra el temps restant fins a les alarmes en el consell d'eina de la safata del sistema

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, how long until each alarm is due.
ca@valencia: Especifica si s'ha d'incloure en el consell d'eina de la safata del sistema, quant temps falta perquè vença cadascuna.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Time-to-alarm prefix in system tray tooltip
ca@valencia: Prefix amb el temps restant fins a les alarmes en el consell d'eina de la safata del sistema

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Enter the text to be displayed in front of the time until the alarm, in the system tray tooltip.
ca@valencia: Introduïu el text que es mostrarà en el consell d'eina de la safata del sistema davant del temps que resta per a véncer l'alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailClient), group (General)
en: Email client
ca@valencia: Client de correu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailClient), group (General)
en: <p>How to send email when an email alarm is triggered.<ul><li>KMail: The email is sent automatically via KMail.</li><li>Sendmail: The email is sent automatically. This option will only work if your system is configured to use sendmail or a sendmail compatible mail transport agent.</li></ul></p>
ca@valencia: <p>Com s'enviarà el correu electrònic quan s'active una alarma de correu.<ul><li>KMail: el correu s'enviarà automàticament via KMail.</li><li>Sendmail: el correu s'enviarà automàticament. Esta opció només funcionarà si el sistema està configurat per a utilitzar sendmail o un agent de transport de correu compatible amb este.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether to copy sent emails into KMail's Sent folder.
ca@valencia: Per a copiar els correus enviats a dins de la carpeta «enviats» de KMail.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether after sending an email to store a copy in KMail's sent-mail folder. Only applies when sendmail is selected as the email client.
ca@valencia: Per a si després d'enviar un correu, s'ha de guardar una còpia en la carpeta d'enviats de KMail. Només s'aplica quan s'ha seleccionat sendmail com a client de correu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailFrom), group (General)
en: 'From' email address
ca@valencia: L'adreça de correu «De»

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailFrom), group (General)
en: Your email address, used to identify you as the sender when sending email alarms. Enter "@SystemSettings" to use the default email address set in KMail, "@KMail" to allow choice of KMail identities, or enter the actual email address otherwise.
ca@valencia: La vostra adreça de correu electrònic, utilitzada per a identificar-vos com al remitent en enviar alarmes de correu. Introduïu «@SystemSettings» per a utilitzar l'adreça de correu predeterminada fixada a KMail, «@KMail» per a permetre triar les identitats de KMail, o introduïu l'adreça de correu real en qualsevol altre cas.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailBccAddress), group (General)
en: 'Bcc' email address
ca@valencia: L'adreça de correu «BCC»

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailBccAddress), group (General)
en: Your email address, used for blind copying email alarms to yourself. If you want blind copies to be sent to your account on the computer which KAlarm runs on, you can simply enter your user login name. Enter "@SystemSettings" to use the default email address set in KMail, or enter the actual email address otherwise.
ca@valencia: La vostra adreça de correu electrònic, serà utilitzada per a enviar-vos còpies ocultes de les alarmes de correu. Si voleu que se vos envien cap al compte de l'ordinador que està executant KAlarm, senzillament introduïu el nom de l'usuari d'accés. Introduïu «@SystemSettings» per a utilitzar l'adreça de correu predeterminada establida a KMail, o introduïu l'adreça de correu real en qualsevol altre cas.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Terminal for command alarms
ca@valencia: Terminal per a les alarmes d'ordre

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Command line to execute command alarms in a terminal window, including special codes described in the KAlarm handbook.
ca@valencia: Línia d'ordres per a executar les alarmes d'ordre en una finestra de terminal, inclosos els codis especials descrits al manual de KAlarm.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: Start of day for date-only alarms
ca@valencia: Inici de dia per a les alarmes per data

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.
ca@valencia: La primera vegada del dia a la que s'activarà l'alarma amb només data.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: Start time of working day
ca@valencia: Hora d'inici pels dies feiners

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: The start time of the working day.
ca@valencia: L'hora d'inici pels dies feiners.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: End time of working day
ca@valencia: Hora final pels dies feiners

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: The end time of the working day.
ca@valencia: L'hora final pels dies feiners.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: Working days
ca@valencia: Dies feiners

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: OR'ed bits indicating which days of the week are work days, 1 = Monday ... 64 = Sunday.
ca@valencia: Bits OR que indiquen quins dies de la setmana són dies feiners: 1 = dilluns… 64 = diumenge.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DisabledColour), group (General)
en: Disabled alarm color
ca@valencia: Color d'alarma desactivada

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisabledColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for disabled alarms.
ca@valencia: Tria el color del text en la llista d'alarmes per a les alarmes desactivades.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Archived alarm color
ca@valencia: Color d'alarma arxivada

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for archived alarms.
ca@valencia: Tria el color del text en la llista d'alarmes per a les alarmes arxivades.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: Days to keep expired alarms
ca@valencia: Dies que s'han de mantindre les alarmes expirades

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: <p>Specify how many days to keep alarms after they expire or are deleted (except deleted alarms which were never triggered):
            <ul><li>0 to not keep</li>
            <li>-1 to keep indefinitely</li>
            <li>>0 number of days to keep.</li></ul></p>
ca@valencia: <p>Indica quants dies s'han de mantindre les alarmes després que expiren o se suprimisquen (a excepció de les alarmes suprimides que mai s'han activat):
            <ul><li>0 per a no mantindre-les</li>
            <li>-1 per a mantindre-les indefinidament</li>
            <li>>0 nombre de dies a mantindre.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: KOrganizer event duration
ca@valencia: Duració de l'esdeveniment de KOrganizer

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: Enter the event duration in minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.
ca@valencia: Introduïu la duració de l'esdeveniment en minuts, per a les alarmes que són copiades a KOrganizer.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
ca@valencia: Nombre de minuts abans de l'alarma per a activar des de la suspensió

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
ca@valencia: Introduïu el nombre de minuts abans de l'hora d'activació de l'alarma per a activar el sistema des de la suspensió. Açò es pot utilitzar per a assegurar que el sistema està completament restaurat a l'hora d'activar l'alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDisplayMethod), group (Defaults)
en: Alarm message display method
ca@valencia: Mètode de visualització del missatge d'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDisplayMethod), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "display method", to determine whether to display alarm messages in windows or in system notifications.
ca@valencia: Configuració predeterminada en el diàleg d'edició d'una alarma del «mètode de visualització», per a determinar si mostrar els missatges en finestres o a les notificacions del sistema.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultNoInhibit), group (Defaults)
en: Never inhibit alarm
ca@valencia: No inhibisques mai l'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultNoInhibit), group (Defaults)
en: Default value in the alarm edit dialog for "never inhibit alarm".
ca@valencia: El valor predeterminat en el diàleg d'edició d'una alarma per a «No inhibisques mai l'alarma».

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Cancel if late (minutes)
ca@valencia: Cancel·la si és tard (minuts)

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Default value in the alarm edit dialog for late cancellation time (in minutes). 0 for no late cancellation, >0 how many minutes before cancelling.
ca@valencia: Valor predeterminat en el diàleg d'edició d'una alarma per a l'hora de cancel·lació per al retard (en minuts). 0 per a no cancel·lar per un retard, >0 els minuts abans de cancel·lar.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Auto-close window after late-cancellation time
ca@valencia: Tanca la finestra automàticament després d'una cancel·lació retardada

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "auto close if late".
ca@valencia: La configuració predeterminada en el diàleg d'edició d'una alarma per a «Tanca la finestra automàticament per un retard».

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Confirm acknowledgement
ca@valencia: Confirma el reconeixement

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "confirm alarm acknowledgement".
ca@valencia: La configuració predeterminada en el diàleg d'edició d'una alarma per a «Confirma el reconeixement de l'alarma».

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Show in KOrganizer
ca@valencia: Mostra a KOrganizer

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "show in KOrganizer".
ca@valencia: La configuració predeterminada en el diàleg d'edició d'una alarma per a «Mostra a KOrganizer».

[ctx: @label Label for audio options]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Sound
ca@valencia: So

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Default sound type in the alarm edit dialog.
ca@valencia: Tipus de so predeterminat en el diàleg d'edició d'una alarma.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Play File
ca@valencia: Reproduïx el fitxer

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Sound file
ca@valencia: Fitxer de so

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Default sound file path in the alarm edit dialog.
ca@valencia: Camí cap al fitxer de so predeterminat en el diàleg d'edició d'una alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Sound volume
ca@valencia: Volum del so

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Default sound volume in the alarm edit dialog. -1 to deselect volume, or 0 - 100 %
ca@valencia: Volum de so predeterminat en el diàleg d'edició d'una alarma. -1 per a desseleccionar el volum, o 0 – 100%

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Repeat sound file
ca@valencia: Repetix el fitxer de so

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for sound repetition.
ca@valencia: La configuració predeterminada en el diàleg d'edició d'una alarma per a la repetició del so.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Enter script
ca@valencia: Introduïu un script

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for command script entry.
ca@valencia: La configuració predeterminada en el diàleg d'edició d'una alarma per a la introducció d'un script d'ordres.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Command output
ca@valencia: Eixida de l'ordre

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for where to send command alarm output.
ca@valencia: La configuració predeterminada en el diàleg d'edició d'una alarma per on enviar l'eixida de l'alarma d'ordre.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Discard Output
ca@valencia: Descarta l'eixida

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Log To File
ca@valencia: Registra a un fitxer

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Execute in terminal window
ca@valencia: Executa en una finestra de terminal

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Log file
ca@valencia: Fitxer de registre

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Default log file path for command alarms in the alarm edit dialog.
ca@valencia: Camí cap al fitxer de registre predeterminat per a les alarmes d'ordre en el diàleg d'edició d'una alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Copy email to self
ca@valencia: Còpia del correu a mi mateix

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for blind copying emails to self.
ca@valencia: La configuració predeterminada en el diàleg d'edició d'una alarma per a fer còpies ocultes dels correus a mi mateix.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Recurrence period
ca@valencia: Període de recurrència

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: The default setting for the recurrence rule in the alarm edit dialog.
ca@valencia: La configuració predeterminada per a la regla de recurrència en el diàleg d'edició d'una alarma.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: No recurrence
ca@valencia: Sense recurrència

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: At login
ca@valencia: En iniciar la sessió

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Hourly/minutely
ca@valencia: Cada hora/minut

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: In non-leap years, repeat yearly February 29th alarms on:
ca@valencia: En anys que no siguen de traspàs, repetix les alarmes anuals del 29 de febrer el:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: For yearly recurrences, choose what date, if any, alarms due on February 29th should occur in non-leap years.<i>Note</i>: The next scheduled occurrence of existing alarms is not re-evaluated when you change this setting.
ca@valencia: Per a les recurrències anuals, trieu quina data, si n'hi ha, en què el venciment de les alarmes del 29 de febrer han d'ocórrer en anys que no siguen de traspàs. <i>Nota</i>: L'ocurrència següent programada de les alarmes existents no serà tornada a avaluar quan canvieu esta opció.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: February 28th
ca@valencia: 28 de febrer

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: March 1st
ca@valencia: 1 de març

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: Do not repeat
ca@valencia: No repetisques

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Reminder units
ca@valencia: Unitats del recordatori

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Default reminder time units in the alarm edit dialog.
ca@valencia: Les unitats predeterminades de temps dels recordatoris en el diàleg d'edició d'una alarma.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Hours/Minutes
ca@valencia: Hores/minuts

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Pre-alarm action
ca@valencia: Acció de prealarma

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Default command to execute before displaying alarms.
ca@valencia: Ordre predeterminada que s'executarà abans de mostrar les alarmes.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Execute pre-alarm action for deferred alarms
ca@valencia: Executa l'acció de prealarma per a les alarmes ajornades

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Default setting for whether to execute the pre-alarm action before deferred alarms trigger.
ca@valencia: La configuració predeterminada per a executar l'acció de prealarma abans d'activar les alarmes ajornades.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Cancel alarm on pre-alarm action error
ca@valencia: Cancel·la l'alarma en cas d'error de l'acció de prealarma

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to cancel the alarm if the pre-alarm action command fails.
ca@valencia: La configuració predeterminada per a cancel·lar l'alarma si l'ordre d'acció de prealarma falla.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Do not notify pre-alarm action errors
ca@valencia: No notificar els errors de l'acció de prealarma

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to show no error status or error message if the pre-alarm action command fails.
ca@valencia: La configuració predeterminada per a mostrar o no els missatges d'estat d'error si l'ordre d'acció de prealarma falla.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Post-alarm action
ca@valencia: Acció de postalarma

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Default command to execute after alarm message windows are closed.
ca@valencia: Ordre predeterminada que s'executarà després de tancar les finestres del missatge de l'alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Warn before quitting
ca@valencia: Avisa abans d'eixir

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Whether to suppress a warning prompt before quitting KAlarm.
ca@valencia: Marqueu-la per a no mostrar un avís abans d'eixir de KAlarm.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Confirm alarm deletions
ca@valencia: Confirma la supressió de les alarmes

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Check to be prompted for confirmation each time you delete an alarm.
ca@valencia: Trieu-la perquè se vos requerisca confirmació cada vegada que suprimiu una alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Notify when remote emails are queued
ca@valencia: Notifica quan es posen a la cua correus remots

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Display a notification message whenever an email alarm has queued an email for sending to a remote system. This could be useful if, for example, you have a dial-up connection, so that you can then ensure that the email is actually transmitted.
ca@valencia: Mostra un missatge de notificació quan una alarma de correu es pose a la cua per a enviar-la a un sistema remot. Açò pot ser útil si, per exemple, teniu una connexió per mòdem, de manera que pugueu estar segur que el missatge s'ha transmés realment.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
ca@valencia: Fitxer

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
ca@valencia: Edita

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
ca@valencia: Vista

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: Actions
ca@valencia: Accions

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
ca@valencia: Configuració

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select dates to show in the alarm list. Only alarms due on these dates will be shown.
ca@valencia: Trieu les dates que es mostraran en la llista d'alarmes. Només es mostraran les alarmes que vencen en estes dates.

[ctx: @title:group]
en: Alarm Date Selector
ca@valencia: Selector de la data d'alarma

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the previous year
ca@valencia: Mostra l'any anterior

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the previous month
ca@valencia: Mostra el mes anterior

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the next year
ca@valencia: Mostra l'any següent

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the next month
ca@valencia: Mostra el mes següent

[ctx: @info:tooltip]
en: Show today
ca@valencia: Mostra hui

[ctx: @title:window]
en: Defer Alarm
ca@valencia: Ajorna l'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Defer the alarm until the specified time.
ca@valencia: Ajorna l'alarma fins a l'hora especificada.

[ctx: @action:button]
en: Cancel Deferral
ca@valencia: Cancel·la l'ajornament

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the deferred alarm. This does not affect future recurrences.
ca@valencia: Cancel·la l'ajornament de l'alarma. Açò no afectarà les futures recurrències.

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next sub-repetition (currently %1)
ca@valencia: No es pot ajornar fins passada la següent repetició de l'alarma (actualment %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next recurrence (currently %1)
ca@valencia: No es pot ajornar fins passada la següent recurrència de l'alarma (actualment %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next reminder (currently %1)
ca@valencia: No es pot ajornar fins després del següent recordatori de l'alarma (actualment %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer reminder past the main alarm time (%1)
ca@valencia: No es pot ajornar el recordatori fins passada l'hora de l'alarma principal (%1)

[ctx: @info]
en: <para>Error loading calendar:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Please fix or delete the file.</para>
ca@valencia: <para>S'ha produït un error mentre es carregava el calendari:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Per favor, solucioneu-ho o suprimiu el fitxer.</para>

[ctx: @info]
en: Failed to save calendar to <filename>%1</filename>
ca@valencia: Ha fallat mentre es guardava el calendari a <filename>%1</filename>

[ctx: @title:tab]
en: Recurrence - [%1]
ca@valencia: Recurrència – [%1]

[ctx: @option:check]
en: Never inhibit alarm
ca@valencia: No inhibisques mai l'alarma

[ctx: @option:check]
en: Show in KOrganizer
ca@valencia: Mostra a KOrganizer

[ctx: @title:window]
en: Alarm Template [read-only]
ca@valencia: Plantilla d'alarma [només lectura]

[ctx: @title:window]
en: Archived Alarm [read-only]
ca@valencia: Alarma arxivada [només lectura]

[ctx: @title:window]
en: Alarm [read-only]
ca@valencia: Alarma [només lectura]

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm at the specified time.
ca@valencia: Programa l'alarma a l'hora especificada.

[ctx: @action:button]
en: Load Template...
ca@valencia: Carrega una plantilla…

[ctx: @info:tooltip]
en: Select an alarm template to preset the alarm
ca@valencia: Trieu una plantilla d'alarma per a predefinir l'alarma

[ctx: @action:button]
en: Try
ca@valencia: Prova

[ctx: @title:tab]
en: Alarm
ca@valencia: Alarma

[ctx: @label:textbox]
en: Template name:
ca@valencia: Nom de la plantilla:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name of the alarm template
ca@valencia: Introduïu el nom de la plantilla d'alarma

[ctx: @title:group]
en: Action
ca@valencia: Acció

[ctx: @title:group]
en: Deferred / Skipped Alarm
ca@valencia: Alarma ajornada / omesa

[ctx: @label]
en: Deferred to:
ca@valencia: Ajornada a:

[ctx: @action:button]
en: Change...
ca@valencia: Canvia…

[ctx: @info:whatsthis]
en: Change the alarm's deferred time, or cancel the deferral
ca@valencia: Canvia l'hora d'ajornament de l'alarma o cancel·la l'ajornament

[ctx: @label When the alarm will next trigger after being skipped]
en: Skipping until:
ca@valencia: Omet fins:

[ctx: @info:tooltip]
en: The next time the alarm will trigger, when it will resume normal activation.
ca@valencia: La pròxima vegada que s'activarà l'alarma, quan es reprendrà l'activació normal.

[ctx: @action:button]
en: Cancel skip
ca@valencia: Cancel·la l'omissió

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel skipping of the alarm
ca@valencia: Cancel·la l'omissió de l'alarma

[ctx: @title:group]
en: Time
ca@valencia: Hora

[ctx: @option:radio]
en: Default time
ca@valencia: Hora predeterminada

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not specify a start time for alarms based on this template. The normal default start time will be used.
ca@valencia: No especifiqueu cap hora d'inici per a les alarmes basades en esta plantilla. S'utilitzarà l'hora d'inici normal predeterminada.

[ctx: @option:radio]
en: Time:
ca@valencia: Hora:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify a start time for alarms based on this template.
ca@valencia: Especifica una hora d'inici per a les alarmes basades en esta plantilla.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time for alarms based on this template.</para><para>%1</para>
ca@valencia: <para>Introduïu l'hora d'inici per a les alarmes basades en esta plantilla.</para><para>%1</para>

[ctx: @option:radio]
en: Date only
ca@valencia: Només data

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set the <interface>Any time</interface> option for alarms based on this template.
ca@valencia: Establix l'opció <interface>Qualsevol hora</interface> per a les alarmes basada en esta plantilla.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set alarms based on this template to start after the specified time interval from when the alarm is created.
ca@valencia: Programa les alarmes basant-se en esta plantilla, per a iniciar després de l'interval de temps indicat a partir de quan s'ha creat l'alarma.

[ctx: @option:check]
en: Wake from suspend
ca@valencia: Activa des de la suspensió

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to wake the system if the alarm triggers while the system is suspended
ca@valencia: Marqueu-la per a activar el sistema si l'alarma es dispara mentre el sistema està en suspensió

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to copy the alarm into KOrganizer's calendar
ca@valencia: Marqueu-la per a copiar l'alarma al calendari de KOrganizer

[ctx: @info]
en: You must enter a name for the alarm template
ca@valencia: Heu d'introduir un nom per a la plantilla d'alarma

[ctx: @info]
en: Template name is already in use
ca@valencia: El nom de la plantilla ja es troba en ús

[ctx: @info]
en: <para>KAlarm does not provide high accuracy alarms.</para><para> The alarm will trigger at the minute boundary before the specified time from now.</para>
ca@valencia: <para>KAlarm no proporciona alarmes d'alta precisió.</para><para> L'alarma s'activarà en el límit del minut anterior a l'hora especificada des d'ara.</para>

[ctx: @info The parameter is a date value]
en: The start date does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date of the next recurrence (%1).
ca@valencia: La data d'inici no coincidix amb el patró de recurrència de les alarmes, per tant, s'ajustarà a la data de la pròxima recurrència (%1).

[ctx: @info The parameter is a date/time value]
en: The start date/time does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date/time of the next recurrence (%1).
ca@valencia: La data i hora inicials no coincidixen amb el patró de recurrència de les alarmes, per tant, s'ajustarà a la data i hora de la pròxima recurrència (%1).

[ctx: @info]
en: Recurrence has already expired
ca@valencia: La recurrència ja ha expirat

[ctx: @info]
en: The alarm will never occur during working hours
ca@valencia: L'alarma mai esdevindrà durant l'horari de treball

[ctx: @info]
en: Reminder period must be less than the recurrence interval, unless <interface>%1</interface> is checked.
ca@valencia: El període del recordatori ha de ser més xicotet que l'interval de recurrència, excepte si <interface>%1</interface> està marcada.

[ctx: @info]
en: The duration of a repetition within the recurrence must be less than the recurrence interval minus any reminder period
ca@valencia: La duració d'una repetició en l'ocurrència ha de ser inferior a l'interval de recurrència menys el període de recordatori

[ctx: @info]
en: For a repetition within the recurrence, its period must be in units of days or weeks for a date-only alarm
ca@valencia: Per a una repetició amb recurrència, el seu període ha de ser en unitats de dies o setmanes per a una alarma per data

[ctx: @info]
en: You must select a calendar to save the alarm in
ca@valencia: Heu d'escollir un calendari en el qual guardar l'alarma

[ctx: @action:Button]
en: Fewer Options <<
ca@valencia: Menys opcions <<

[ctx: @info:tooltip]
en: Show fewer options
ca@valencia: Mostra menys opcions

[ctx: @action:button]
en: More Options >>
ca@valencia: Més opcions >>

[ctx: @info:tooltip]
en: Show more options
ca@valencia: Mostra més opcions

[ctx: @info:tooltip]
en: Check to always execute the alarm when it is due, regardless of notification inhibition or active full screen applications
ca@valencia: Trieu-la per a executar sempre l'alarma quan vença, independentment de la inhibició de les notificacions o de les aplicacions actives a pantalla completa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to always execute the alarm when it is due, regardless of notification inhibition or active full screen applications.
ca@valencia: Trieu-la per a executar sempre l'alarma quan vença, independentment de la inhibició de les notificacions o de les aplicacions actives a pantalla completa.

[ctx: @title:window]
en: Choose Log File
ca@valencia: Trieu un fitxer de registre

[ctx: @label:listbox How to display alarms]
en: Display method:
ca@valencia: Mètode de visualització:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Window
ca@valencia: Finestra

[ctx: @item:inlistbox]
en: Notification
ca@valencia: Notificació

[ctx: @option:check]
en: Confirm acknowledgment
ca@valencia: Confirma el reconeixement

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm Template
ca@valencia: Plantilla nova d'alarma visual

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm Template
ca@valencia: Editeu una plantilla d'alarma visual

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm
ca@valencia: Alarma visual nova

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm
ca@valencia: Editeu una alarma visual

[ctx: @label:listbox]
en: Display type:
ca@valencia: Tipus de visualització:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text message
ca@valencia: Missatge de text

[ctx: @item:inlistbox]
en: File contents
ca@valencia: Contingut del fitxer

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command output
ca@valencia: Eixida de l'ordre

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select what the alarm should display:<list><item><interface>%1</interface>: the alarm will display the text message you type in.</item><item><interface>%2</interface>: the alarm will display the contents of a text or image file.</item><item><interface>%3</interface>: the alarm will display the output from a command.</item></list></para>
ca@valencia: <para>Trieu què ha de mostrar l'alarma:<list><item><interface>%1</interface>: l'alarma mostrarà el missatge de text que introduïu.</item><item><interface>%2</interface>: l'alarma mostrarà el contingut d'un fitxer de text o una imatge.</item><item><interface>%3</interface>: l'alarma mostrarà l'eixida d'una ordre.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the text of the alarm message. It may be multi-line.
ca@valencia: Introduïu el text del missatge de l'alarma. Pot constar de diverses línies.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a text or image file to display.
ca@valencia: Introduïu el nom o l'URL del fitxer de text/d'imatge que es mostrarà.

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a file
ca@valencia: Trieu un fitxer

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a text or image file to display.
ca@valencia: Trieu un fitxer de text o una imatge que es mostrarà.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether to display the alarm in a window or by the notification system.
ca@valencia: Tria si mostrar l'alarma en una finestra o pel sistema de notificació.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to additionally display a reminder in advance of or after the main alarm time(s).
ca@valencia: Marqueu-la per a mostrar de manera addicional un recordatori abans o després de l'hora de l'alarma principal.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter how long in advance of or after the main alarm to display a reminder alarm.</para><para>%1</para>
ca@valencia: <para>Introduïu cada quant temps abans o després de l'alarma principal s'haurà de mostrar un recordatori.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the main alarm
ca@valencia: Tria si el recordatori s'ha d'activar abans o després de l'alarma principal

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to be prompted for confirmation when you acknowledge the alarm.
ca@valencia: Trieu perquè es demane confirmació quan reconeixeu l'alarma.

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the alarm now
ca@valencia: Mostra l'alarma ara

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the alarm message now
ca@valencia: Mostra el missatge de l'alarma ara

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the file now
ca@valencia: Mostra el fitxer ara

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the command output now
ca@valencia: Mostra ara l'eixida de l'ordre

[ctx: @title:window]
en: Choose Text or Image File to Display
ca@valencia: Trieu el fitxer de text o una imatge que s'haja de mostrar

[ctx: @option:check]
en: Enter a script
ca@valencia: Introduïu un script

[ctx: @option:radio]
en: Execute in terminal window
ca@valencia: Executa en una finestra de terminal

[ctx: @option:check]
en: Execute in terminal window
ca@valencia: Executa en una finestra de terminal

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm Template
ca@valencia: Plantilla nova d'alarma d'ordre

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm Template
ca@valencia: Editeu una plantilla d'alarma d'ordre

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm
ca@valencia: Alarma d'ordre nova

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm
ca@valencia: Editeu una alarma d'ordre

[ctx: @info:whatsthis]
en: Execute the specified command now
ca@valencia: Executa ara l'ordre especificada

[ctx: @info:tooltip]
en: Execute the specified command now
ca@valencia: Executa ara l'ordre especificada

[ctx: @option:check]
en: Do not notify errors
ca@valencia: No notificar els errors

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not show error message if the command fails.
ca@valencia: No mostra el missatge d'error si l'ordre falla.

[ctx: @title:group]
en: Command Output
ca@valencia: Eixida de l'ordre

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute the command in a terminal window
ca@valencia: Trieu per a executar l'ordre en una finestra de terminal

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or path of the log file.
ca@valencia: Introduïu el nom o el camí del fitxer de registre.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a log file.
ca@valencia: Trieu un fitxer de registre.

[ctx: @option:radio]
en: Log to file
ca@valencia: Registra a un fitxer

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to log the command output to a local file. The output will be appended to any existing contents of the file.
ca@valencia: Marqueu-la per a registrar l'eixida de l'ordre en un fitxer local. L'eixida s'afegirà al contingut existent del fitxer.

[ctx: @option:radio]
en: Discard
ca@valencia: Descarta

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to discard command output.
ca@valencia: Marqueu-la per a descartar l'eixida de l'ordre.

[ctx: @info]
en: Log file must be the name or path of a local file, with write permission.
ca@valencia: El fitxer de registre ha de ser el nom o el camí d'un fitxer local amb permís d'escriptura.

[ctx: @info]
en: <para>No terminal is selected for command alarms.</para><para>Please set it in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
ca@valencia: <para>No s'ha seleccionat cap terminal per a les alarmes d'ordre.</para><para>Configureu-lo en el diàleg de configuració de <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @info]
en: Command executed: <icode>%1</icode>
ca@valencia: Ordre executada: <icode>%1</icode>

[ctx: @option:check]
en: Copy email to self
ca@valencia: Còpia del correu a mi mateix

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm Template
ca@valencia: Plantilla nova d'alarma de correu

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm Template
ca@valencia: Editeu una plantilla d'alarma de correu

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm
ca@valencia: Alarma de correu nova

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm
ca@valencia: Editeu una alarma de correu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Send the email to the specified addressees now
ca@valencia: Envia ara el correu a les adreces especificades

[ctx: @info:tooltip]
en: Send the email now
ca@valencia: Envia ara el correu electrònic

[ctx: @label:listbox 'From' email address]
en: From:
ca@valencia: De:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email identity, used to identify you as the sender when sending email alarms.
ca@valencia: La vostra adreça de correu electrònic, utilitzada per a identificar-vos com al remitent en enviar alarmes de correu.

[ctx: @label:textbox Email addressee]
en: To:
ca@valencia: A:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the addresses of the email recipients. Separate multiple addresses by commas or semicolons.
ca@valencia: Introduïu les adreces dels destinataris del correu. Separar les múltiples adreces amb comes o amb punts i comes.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open address book
ca@valencia: Obri la llibreta d'adreces

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select email addresses from your address book.
ca@valencia: Trieu les adreces de correu des de la llibreta d'adreces.

[ctx: @label:textbox Email subject]
en: Subject:
ca@valencia: Assumpte:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email subject.
ca@valencia: Introduïu-hi l'assumpte del correu electrònic.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email message.
ca@valencia: Introduïu-hi el missatge del correu electrònic.

[ctx: @label:listbox]
en: Attachments:
ca@valencia: Adjunts:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Files to send as attachments to the email.
ca@valencia: Fitxers que s'enviaran com a adjunts al correu.

[ctx: @action:button]
en: Add...
ca@valencia: Afig…

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add an attachment to the email.
ca@valencia: Afig un adjunt al correu.

[ctx: @action:button]
en: Remove
ca@valencia: Elimina

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the highlighted attachment from the email.
ca@valencia: Elimina l'adjunt ressaltat del correu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the email will be blind copied to you.
ca@valencia: Si està marcada, se vos enviarà una còpia del correu.

[ctx: @info]
en: Invalid email address: <email>%1</email>
ca@valencia: Adreça de correu electrònic no vàlida: <email>%1</email>

[ctx: @info]
en: No email address specified
ca@valencia: No s'ha especificat l'adreça de correu electrònic

[ctx: @info]
en: Invalid email attachment: <filename>%1</filename>
ca@valencia: Adjunt de correu electrònic no vàlid: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Do you really want to send the email now to the specified recipient(s)?
ca@valencia: Segur que voleu enviar ara el correu als destinatari/s especificats?

[ctx: @action:button]
en: Confirm Email
ca@valencia: Confirma el correu electrònic

[ctx: @action:button]
en: Send
ca@valencia: Envia

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1<nl/>Bcc: <email>%2</email>
ca@valencia: S'ha enviat un correu electrònic a:<nl/>%1<nl/>BCC: <email>%2</email>

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1
ca@valencia: S'ha enviat un correu electrònic a:<nl/>%1

[ctx: @title:window]
en: Choose File to Attach
ca@valencia: Trieu el fitxer que s'ha d'adjuntar

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm Template
ca@valencia: Plantilla nova d'alarma d'àudio

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm Template
ca@valencia: Editeu una plantilla d'alarma d'àudio

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm
ca@valencia: Alarma d'àudio nova

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm
ca@valencia: Editeu una alarma d'àudio

[ctx: @info:whatsthis]
en: Play the audio file now
ca@valencia: Reproduïx ara el fitxer d'àudio

[ctx: @info:tooltip]
en: Play the audio file now
ca@valencia: Reproduïx ara el fitxer d'àudio

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the sound file will be played repeatedly until %1 is clicked.
ca@valencia: Si està marcada, el fitxer de so es reproduirà repetidament fins que es clique damunt %1.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to enter the contents of a script instead of a shell command line
ca@valencia: Marqueu-la per a introduir el contingut d'un script en lloc d'un intèrpret de la línia d'ordres

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a shell command to execute.
ca@valencia: Introduïu una ordre que s'executarà en l'intèrpret d'ordres.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the contents of a script to execute
ca@valencia: Introduïu el contingut d'un script que s'haja d'executar

[ctx: @info]
en: <para>The command cannot set environment variables:</para><para><icode>%1</icode></para>
ca@valencia: <para>L'ordre no ha pogut establir les variables d'entorn:</para><para><icode>%1</icode></para>

[ctx: @info]
en: Please enter a command or script to execute
ca@valencia: Introduïu una ordre o script que s'haja d'executar

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of scheduled alarms
ca@valencia: Llista de les alarmes planificades

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, alarmTypeGroupBox)
en: Alarm Type
ca@valencia: Tipus d'alarma

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Active
ca@valencia: Activa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include active alarms in the search.
ca@valencia: Marqueu-la per a incloure les alarmes actives en la busca.

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Archived
ca@valencia: Arxivada

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include archived alarms in the search. This option is only available if archived alarms are currently being displayed.
ca@valencia: Marqueu-la per a incloure les alarmes arxivades en la busca. Esta opció només estarà disponible si s'estan mostrant les alarmes arxivades.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include text message alarms in the search.
ca@valencia: Marqueu-la per a incloure les alarmes de missatge de text en la busca.

[ctx: @option:check Alarm action = file display]
en: File
ca@valencia: Fitxer

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include file alarms in the search.
ca@valencia: Marqueu-la per a incloure les alarmes de fitxer en la busca.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Command
ca@valencia: Ordre

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include command alarms in the search.
ca@valencia: Marqueu-la per a incloure les alarmes d'ordre en la busca.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Email
ca@valencia: Correu electrònic

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include email alarms in the search.
ca@valencia: Marqueu-la per a incloure les alarmes de correu en la busca.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Audio
ca@valencia: Àudio

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include audio alarms in the search.
ca@valencia: Marqueu-la per a incloure les alarmes d'àudio en la busca.

[ctx: @info]
en: No alarm types are selected to search
ca@valencia: No s'ha seleccionat cap tipus d'alarma per a buscar

[ctx: @info]
en: <para>End of alarm list reached.</para><para>Continue from the beginning?</para>
ca@valencia: <para>S'ha arribat al final de la llista d'alarmes.</para><para>Voleu continuar des del principi?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Beginning of alarm list reached.</para><para>Continue from the end?</para>
ca@valencia: <para>S'ha arribat al principi de la llista d'alarmes.</para><para>Voleu continuar des del final?</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Foreground color:
ca@valencia: Color de primer pla:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message foreground color
ca@valencia: Tria el color de primer pla per al missatge de l'alarma

[ctx: @label:listbox]
en: Background color:
ca@valencia: Color de fons:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message background color
ca@valencia: Tria el color de fons del missatge de l'alarma

[ctx: @option:check]
en: Use default font
ca@valencia: Utilitza la lletra predeterminada

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default font current at the time the alarm is displayed.
ca@valencia: Marqueu-la per a utilitzar la lletra predeterminada actual en el moment que es mostre l'alarma.

en: Requested font
ca@valencia: Lletra requerida

[ctx: @action:button]
en: Font && Color...
ca@valencia: Lletra i color…

[ctx: @info:tooltip]
en: Set alarm message font and color
ca@valencia: Establiu la lletra i el color del missatge d'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the font, and foreground and background color, for the alarm message.
ca@valencia: Trieu la lletra i el color de fons i primer pla per al missatge de l'alarma.

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Font & Color
ca@valencia: Trieu la lletra i el color de l'alarma

[ctx: @action]
en: Stop Play
ca@valencia: Para la reproducció

[ctx: @action]
en: Enable Alarms
ca@valencia: Activa les alarmes

[ctx: @action]
en: Spread Windows
ca@valencia: Separa les finestres

[ctx: @title:window]
en: Import Calendar Files
ca@valencia: Importació de fitxers de calendari

[ctx: @item:inlistbox File type selection filter]
en: Calendar Files
ca@valencia: Fitxers de calendari

[ctx: @title:window]
en: Choose Export Calendar
ca@valencia: Trieu el calendari que s'ha d'exportar

[ctx: @info]
en: Error loading calendar to append to:<nl/><filename>%1</filename>
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es carregava el calendari per a annexar-lo a:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Failed to save new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
ca@valencia: Ha fallat mentre es guardava el calendari nou a:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Cannot upload new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
ca@valencia: No s'ha pogut pujar el calendari nou a:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Unable to show alarms in KOrganizer
ca@valencia: No es poden mostrar les alarmes en KOrganizer

[ctx: @info]
en: Unable to show alarm in KOrganizer
ca@valencia: No es pot mostrar l'alarma en KOrganizer

[ctx: @info]
en: Unable to update alarm in KOrganizer
ca@valencia: No es pot actualitzar l'alarma en KOrganizer

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarms from KOrganizer
ca@valencia: No es poden suprimir les alarmes de KOrganizer

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarm from KOrganizer
ca@valencia: No es pot suprimir l'alarma de KOrganizer

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Could not start KOrganizer)</para>
ca@valencia: <para>%1</para><para>(No s'ha pogut iniciar KOrganizer)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(KOrganizer not fully started)</para>
ca@valencia: <para>%1</para><para>(KOrganizer no s'ha iniciat completament)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Error communicating with KOrganizer)</para>
ca@valencia: <para>%1</para><para>(S'ha produït un error de comunicació amb KOrganizer)</para>

[ctx: info]
en: The scheduled Wake from Suspend has been cancelled.
ca@valencia: L'activació després de la suspensió programada s'ha cancel·lat.

[ctx: @info]
en: Error obtaining authorization (%1)
ca@valencia: S'ha produït un error mentre s'obtenia l'autorització (%1)

[ctx: @info]
en: You must enable a template calendar to save the template in
ca@valencia: Heu d'activar una plantilla de calendari per a guardar-hi la plantilla

[ctx: @info Please set the 'From' email address...]
en: <para>%1</para><para>Please set it in the Configuration dialog.</para>
ca@valencia: <para>%1</para><para>Configureu-ho en el diàleg de configuració.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Alarms are currently disabled.</para><para>Do you want to enable alarms now?</para>
ca@valencia: <para>Les alarmes estan actualment desactivades.</para><para>Voleu activar les alarmes ara?</para>

[ctx: @action:button]
en: Enable
ca@valencia: Activa

[ctx: @action:button]
en: Keep Disabled
ca@valencia: Conserva-les desactivades

[ctx: @info]
en: Error saving alarms
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es guardaven les alarmes

[ctx: @info]
en: Error saving alarm
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es guardava l'alarma

[ctx: @info]
en: Error deleting alarms
ca@valencia: S'ha produït un error mentre se suprimien les alarmes

[ctx: @info]
en: Error deleting alarm
ca@valencia: S'ha produït un error mentre se suprimia l'alarma

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarms
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es guardaven les alarmes reactivades

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarm
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es guardava l'alarma reactivada

[ctx: @info]
en: Error saving alarm templates
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es guardaven les plantilles d'alarma

[ctx: @info]
en: Error saving alarm template
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es guardava la plantilla d'alarma

[ctx: @info]
en: Quitting will disable alarms (once any alarm message windows are closed).
ca@valencia: En eixir es desactivaran les alarmes (una vegada es tanquen les finestres del missatge de l'alarma).

[ctx: @info]
en: Quitting will cancel the scheduled Wake from Suspend.
ca@valencia: Eixir cancel·larà l'activació després de la suspensió que s'ha programat.

[ctx: @info:shell]
en: Cannot create alarm: No default calendar is defined
ca@valencia: No s'ha pogut crear una alarma: no hi ha definit un calendari predeterminat

[ctx: @info:shell]
en: Error creating alarm
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es creava l'alarma

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not unique
ca@valencia: %1: L'esdeveniment <resource>%2</resource> no s'ha trobat, o no és únic

[ctx: @info]
en: Alarms cannot be created or updated, because no writable active alarm calendar is enabled.<nl/><nl/>To fix this, use <interface>View | Show Calendars</interface> to check or change calendar statuses.
ca@valencia: Les alarmes no es poden crear o actualitzar, perquè no està activa l'escriptura de cap calendari d'alarma.<nl/><nl/>Per a solucionar este problema, utilitzeu <interface>Visualitza | Mostra els calendaris</interface> per a marcar o canviar l'estat dels calendaris.

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not editable
ca@valencia: %1: L'esdeveniment <resource>%2</resource> no s'ha trobat, o no és editable

[ctx: @info]
en: Alarms are configured to be archived, but this is not possible because no writable archived alarm calendar is enabled.<nl/><nl/>To fix this, use <interface>View | Show Calendars</interface> to check or change calendar statuses.
ca@valencia: Les alarmes estan configurades per a ser arxivades, però açò no és possible perquè no està activa l'escriptura de cap calendari d'alarma arxivada.<nl/><nl/>Per a solucionar-ho, utilitzeu <interface>Visualitza | Mostra els calendaris</interface> per a marcar o canviar els estats dels calendaris.

[ctx: @info]
en: Alarms are configured to be archived, but this is not possible because no archived alarm calendar is set as default.<nl/><nl/>To fix this, use <interface>View | Show Calendars</interface>, select an archived alarms calendar, and check <interface>Use as Default for Archived Alarms</interface>.
ca@valencia: Les alarmes estan configurades per a ser arxivades, però açò no és possible perquè no s'ha establit cap calendari d'alarma arxivada com a predeterminat.<nl/><nl/>Per a solucionar-ho, utilitzeu <interface>Visualitza | Mostra els calendaris</interface>, trieu un calendari d'alarmes i activeu <interface>Utilitzeu com a predeterminat per a les alarmes arxivades</interface>.

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
    (no terminal selected for command alarms)
ca@valencia: Ha fallat mentre s'executava l'ordre
    (no s'ha seleccionat cap terminal per a les alarmes d'ordre)

[ctx: @info]
en: Error creating temporary script file
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es creava un fitxer de script temporal

[ctx: @info]
en: Pre-alarm action:
ca@valencia: Acció de prealarma:

[ctx: @info]
en: Post-alarm action:
ca@valencia: Acció de postalarma:

[ctx: @info 'From' email address]
en: From:
ca@valencia: De:

[ctx: @info Email addressee]
en: To:
ca@valencia: A:

[ctx: @info Copy-to in email headers]
en: Cc:
ca@valencia: CC:

[ctx: @info]
en: Date:
ca@valencia: Data:

[ctx: @info Email subject]
en: Subject:
ca@valencia: Assumpte:

[ctx: @info Todo calendar item's title field]
en: To-do:
ca@valencia: Tasca pendent:

[ctx: @info Todo calendar item's location field]
en: Location:
ca@valencia: Ubicació:

[ctx: @info Todo calendar item's due date/time]
en: Due:
ca@valencia: Venciment:

[ctx: @info Brief form of 'At Login']
en: Login
ca@valencia: Inici de sessió

[ctx: @info]
en: At login
ca@valencia: En iniciar la sessió

[ctx: @info]
en: 1 Minute | %1 Minutes
ca@valencia[0]: 1 minut
ca@valencia[1]: %1 minuts

[ctx: @info]
en: 1 Hour | %1 Hours
ca@valencia[0]: 1 hora
ca@valencia[1]: %1 hores

[ctx: @info Hours and minutes]
en: %1h %2m
ca@valencia: %1 h %2 m

[ctx: @info]
en: 1 Day | %1 Days
ca@valencia[0]: 1 dia
ca@valencia[1]: %1 dies

[ctx: @info]
en: 1 Week | %1 Weeks
ca@valencia[0]: 1 setmana
ca@valencia[1]: %1 setmanes

[ctx: @info]
en: 1 Month | %1 Months
ca@valencia[0]: 1 mes
ca@valencia[1]: %1 mesos

[ctx: @info]
en: 1 Year | %1 Years
ca@valencia[0]: 1 any
ca@valencia[1]: %1 anys

[ctx: @info No recurrence]
en: None
ca@valencia: Sense

[ctx: @info No repetition]
en: None
ca@valencia: Sense

[ctx: @label]
en: Alarm type
ca@valencia: Tipus d'alarma

[ctx: @label]
en: Alarm status
ca@valencia: Estat de l'alarma

[ctx: @label]
en: Alarm name
ca@valencia: Nom de l'alarma

[ctx: @label]
en: Template name
ca@valencia: Nom de la plantilla

[ctx: @label]
en: Creation time
ca@valencia: Hora de creació

[ctx: @label]
en: Start time
ca@valencia: Hora d'inici

[ctx: @label Start delay configured in an alarm template]
en: Template after time
ca@valencia: Retard des d'una plantilla

[ctx: @label]
en: Recurs
ca@valencia: Repetix

[ctx: @label]
en: Recurrence
ca@valencia: Recurrència

[ctx: @label]
en: Sub-repetition
ca@valencia: Subrepetició

[ctx: @label]
en: Sub-repetition interval
ca@valencia: Interval de subrepetició

[ctx: @label]
en: Sub-repetition count
ca@valencia: Comptador de subrepeticions

[ctx: @label]
en: Next sub-repetition
ca@valencia: Subrepetició següent

[ctx: @label]
en: Work time only
ca@valencia: Només horari laboral

[ctx: @label]
en: Holidays excluded
ca@valencia: Festius exclosos

[ctx: @label]
en: Next recurrence
ca@valencia: Recurrència següent

[ctx: @label]
en: Late cancel
ca@valencia: Cancel·lació retardada

[ctx: @label Automatically close window]
en: Auto close
ca@valencia: Tancament automàtic

[ctx: @label]
en: Copy to KOrganizer
ca@valencia: Copia a KOrganizer

[ctx: @label]
en: Enabled
ca@valencia: Activada

[ctx: @label]
en: Read-only
ca@valencia: Només de lectura

[ctx: @label Whether alarm should be archived]
en: Archive
ca@valencia: Arxiva

[ctx: @label]
en: Revision
ca@valencia: Revisió

[ctx: @label]
en: Custom properties
ca@valencia: Propietats personalitzades

[ctx: @label]
en: Message text
ca@valencia: Text del missatge

[ctx: @label File to provide text for message]
en: Message file
ca@valencia: Fitxer del missatge

[ctx: @label]
en: Font
ca@valencia: Lletra

[ctx: @label Shell command to execute before alarm]
en: Pre-alarm action
ca@valencia: Acció de prealarma

[ctx: @label]
en: Pre-alarm action cancel
ca@valencia: Cancel·la l'acció de la prealarma

[ctx: @label]
en: Pre-alarm action no error
ca@valencia: Acció de prealarma sense error

[ctx: @label Shell command to execute after alarm]
en: Post-alarm action
ca@valencia: Acció de postalarma

[ctx: @label]
en: Akonadi Item ID
ca@valencia: ID d'element d'Akonadi

[ctx: @label Audio method]
en: Sound
ca@valencia: So

[ctx: @label Whether audio should repeat]
en: Sound repeat
ca@valencia: Repetició del so

[ctx: @label]
en: Sound fade volume
ca@valencia: Volum d'esvaïment del so

[ctx: @label]
en: Sound fade time
ca@valencia: Temps d'esvaïment del so

[ctx: @label Whether the alarm has a reminder]
en: Reminder
ca@valencia: Recordatori

[ctx: @label Whether reminder is on first recurrence only]
en: Reminder once only
ca@valencia: Recordatori únic

[ctx: @label Whether to use standard notification system]
en: Notify
ca@valencia: Notifica

[ctx: @label Deferral type]
en: Deferral
ca@valencia: Ajornament

[ctx: @label]
en: Deferral time
ca@valencia: Temps d'ajornament

[ctx: @label Default deferral delay]
en: Deferral default
ca@valencia: Ajornament predeterminat

[ctx: @label Whether deferral time is date-only by default]
en: Deferral default date only
ca@valencia: Ajornament predeterminat només per data

[ctx: @label A shell command]
en: Command
ca@valencia: Ordre

[ctx: @label Execute in terminal window]
en: Execute in terminal
ca@valencia: Executa en un terminal

[ctx: @label]
en: Hide command error
ca@valencia: Oculta l'error de l'ordre

[ctx: @label]
en: Email subject
ca@valencia: Assumpte del correu electrònic

[ctx: @label Email address]
en: Email sender ID
ca@valencia: ID del remitent del correu electrònic

[ctx: @label Email address]
en: Email to
ca@valencia: Adreça a

[ctx: @label true/false]
en: Email bcc
ca@valencia: Adreça BCC

[ctx: @label]
en: Email body
ca@valencia: Cos del correu

[ctx: @label]
en: Email attachments
ca@valencia: Adjunts del correu

[ctx: @info Alarm type]
en: Display (text)
ca@valencia: Mostra (text)

[ctx: @info Alarm type]
en: Display (file)
ca@valencia: Mostra (fitxer)

[ctx: @info Alarm type]
en: Display (command)
ca@valencia: Mostra (ordre)

[ctx: @info Alarm type]
en: Command
ca@valencia: Ordre

[ctx: @info Alarm type]
en: Email
ca@valencia: Correu electrònic

[ctx: @info Alarm type]
en: Audio
ca@valencia: Àudio

[ctx: @info Alarm type]
en: Active
ca@valencia: Activa

[ctx: @info Alarm type]
en: Archived
ca@valencia: Arxivada

[ctx: @info Alarm type]
en: Template
ca@valencia: Plantilla

[ctx: @info Repeat at login]
en: At login until %1
ca@valencia: En iniciar la sessió fins %1

[ctx: @info Using default font]
en: Default
ca@valencia: Predeterminat

[ctx: @info]
en: Reminder
ca@valencia: Recordatori

[ctx: @info]
en: Speak
ca@valencia: Llig

[ctx: @info]
en: Beep
ca@valencia: Timbre

[ctx: @info]
en: 1 Second | %1 Seconds
ca@valencia[0]: 1 segon
ca@valencia[1]: %1 segons

[ctx: @info Error indication]
en: error!
ca@valencia: Error!

[ctx: @info General purpose status indication: yes or no]
en: Yes
ca@valencia: Sí

[ctx: @info]
en: A 'From' email address must be configured in order to execute email alarms.
ca@valencia: S'ha de configurar una adreça de correu «De» per tal d'executar alarmes de correu.

[ctx: @info KMail folder name: this should be translated the same as in kmail]
en: sent-mail
ca@valencia: enviats

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> not found
ca@valencia: Adreça de correu «De» no vàlida.<nl/>No s'ha trobat la identitat de correu <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> has no email address
ca@valencia: Adreça de correu «De» no vàlida.<nl/>La identitat de correu <resource>%1</resource> no té cap adreça de correu

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured (no default email identity found)</para><para>Please set it in <application>KMail</application> or in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
ca@valencia: <para>No s'ha configurat cap adreça de correu «De» (no s'ha trobat cap identitat de correu predeterminada).</para><para>Configureu-la a <application>KMail</application> o en el diàleg de configuració de <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured.</para><para>Please set a default address in <application>KMail</application> or in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
ca@valencia: <para>No s'ha configurat cap adreça de correu «De».</para><para>Configureu una adreça predeterminada a <application>KMail</application> o en el diàleg de configuració de <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured.</para><para>Please set it in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
ca@valencia: <para>No s'ha configurat cap adreça de correu «De».</para><para>Configureu-la en el diàleg de configuració de <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @info]
en: <command>%1</command> not found
ca@valencia: No s'ha trobat <command>%1</command>

[ctx: @info]
en: Error attaching file: <filename>%1</filename>
ca@valencia: S'ha produït un error mentre s'adjuntava el fitxer: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Attachment not found: <filename>%1</filename>
ca@valencia: No s'ha trobat l'adjunt: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: An email has been queued to be sent
ca@valencia: S'ha posat un correu a la cua de correu eixint

[ctx: @info]
en: Failed to send email
ca@valencia: Ha fallat mentre s'enviava el correu electrònic

[ctx: @info]
en: Error sending email
ca@valencia: S'ha produït un error mentre s'enviava el correu electrònic

[ctx: @option:check]
en: Cancel if late
ca@valencia: Cancel·la si ja és tard

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after this time
ca@valencia: Tanca la finestra automàticament després d'este temps

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after late-cancellation time
ca@valencia: Tanca la finestra automàticament després d'una cancel·lació retardada

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If checked, the alarm will be canceled if it cannot be triggered within the specified period after its scheduled time. Possible reasons for not triggering include your being logged off, X not running, or <application>KAlarm</application> not running.</para><para>If unchecked, the alarm will be triggered at the first opportunity after its scheduled time, regardless of how late it is.</para>
ca@valencia: <para>Si està marcada, l'alarma es cancel·larà si no es pot activar durant el període especificat següent a l'hora planificada. Les possibles raons d'açò podrien ser que el vostre compte no estiga obert, que les X no estiguen funcionant o que no s'estiga executant <application>KAlarm</application>.</para><para>Si no està marcada, l'alarma s'activarà a la primera oportunitat després de l'hora especificada, independentment del temps transcorregut.</para>

[ctx: @option:check Cancel if late by 10 minutes]
en: Cancel if late by
ca@valencia: Cancel·la si hi ha un retard de

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how late will cause the alarm to be canceled
ca@valencia: Introduïu el retard que causarà que es cancel·le l'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Automatically close the alarm window after the expiry of the late-cancellation period
ca@valencia: Tanca la finestra de l'alarma automàticament després de l'expiració del període de cancel·lació per un retard

[ctx: @info]
en: Please select a file to display
ca@valencia: Trieu un fitxer que s'haja de mostrar

[ctx: @info]
en: Please select a file to play
ca@valencia: Trieu un fitxer que s'haja de reproduir

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a folder
ca@valencia: <filename>%1</filename> és una carpeta

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> not found
ca@valencia: <filename>%1</filename> no s'ha trobat

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is not readable
ca@valencia: <filename>%1</filename> no es pot llegir

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> appears not to be a text or image file
ca@valencia: <filename>%1</filename> no pareix que siga un fitxer de text o una imatge

[ctx: @item:inlistbox File type]
en: All files
ca@valencia: Tots els fitxers

[ctx: @option:check]
en: Append to existing file
ca@valencia: Annexa a un fitxer existent

[ctx: @action:button]
en: Yes
ca@valencia: Sí

[ctx: @info]
en: Failed to execute command (shell access not authorized)
ca@valencia: Ha fallat mentre s'executava l'ordre (accés no autoritzat a l'intèrpret d'ordres)

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
ca@valencia: Ha fallat mentre s'executava l'ordre

[ctx: @info]
en: Failed to execute command (not found or not executable)
ca@valencia: Ha fallat mentre s'executava l'ordre (no s'ha trobat o no és executable)

[ctx: @info]
en: Command execution error
ca@valencia: S'ha produït un error durant l'execució de l'ordre

[ctx: @info]
en: Command exit code: %1
ca@valencia: Codi d'eixida de l'ordre executada: %1

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: minutes
ca@valencia: minuts

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: hours/minutes
ca@valencia: hores/minuts

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: days
ca@valencia: dies

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: weeks
ca@valencia: setmanes

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press the Shift key while clicking the spin buttons to adjust the time by a larger step (6 hours / 5 minutes).
ca@valencia: Premeu la tecla «Majúscules» quan es clique damunt dels botons selectors per a ajustar l'hora a un pas més gran (6 hores / 5 minuts).

en: System time zone
ca@valencia: Fus horari del sistema

en: Personal alarm message, command and email scheduler by KDE
ca@valencia: Planificador personal, creat per la comunitat KDE, per a les alarmes de missatge, ordre i correu

[ctx: @info]
en: Failure to create menus (perhaps <filename>%1</filename> missing or corrupted)
ca@valencia: No s'han pogut crear els menús (potser <filename>%1</filename> s'ha perdut o està corrupte)

[ctx: @action]
en: Templates...
ca@valencia: Plantilles…

[ctx: @action]
en: New
ca@valencia: Nova

[ctx: @action]
en: Create Template...
ca@valencia: Crea una plantilla…

[ctx: @action]
en: Copy...
ca@valencia: Copia…

[ctx: @action]
en: Edit...
ca@valencia: Edita…

[ctx: @action]
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

[ctx: @action]
en: Delete Without Confirmation
ca@valencia: Suprimiu sense confirmació

[ctx: @action]
en: Reactivate
ca@valencia: Reactiva

[ctx: @action]
en: Wake From Suspend...
ca@valencia: Activa després de la suspensió…

[ctx: @action]
en: Show Archived Alarms
ca@valencia: Mostra les alarmes arxivades

[ctx: @action]
en: Show in System Tray
ca@valencia: Mostra en la safata del sistema

[ctx: @action]
en: Show Calendars
ca@valencia: Mostra els calendaris

[ctx: @action]
en: Show Date Selector
ca@valencia: Mostra el selector de dates

[ctx: @action]
en: Import Alarms...
ca@valencia: Importa les alarmes…

[ctx: @action]
en: Import Birthdays...
ca@valencia: Importa les dates de naixement…

[ctx: @action]
en: Export Selected Alarms...
ca@valencia: Exporta les alarmes seleccionades…

[ctx: @action]
en: Export...
ca@valencia: Exporta…

[ctx: @action]
en: Refresh Alarms
ca@valencia: Actualitza les alarmes

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm? | Do you really want to delete the %1 selected alarms?
ca@valencia[0]: Segur que voleu suprimir l'alarma seleccionada?
ca@valencia[1]: Segur que voleu suprimir les %1 alarmes seleccionades?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm | Delete Alarms
ca@valencia[0]: Suprimiu l'alarma
ca@valencia[1]: Suprimiu les alarmes

[ctx: @action:button]
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

[ctx: @title:window]
en: Skip Alarm
ca@valencia: Omet l'alarma

[ctx: @label:textbox]
en: Number of activations to skip:
ca@valencia: Nombre d'activacions a ometre:

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Archived Alarms
ca@valencia: Oculta les alarmes arxivades

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Archived Alarms
ca@valencia: Mostra les alarmes arxivades

[ctx: @info]
en: Import birthdays
ca@valencia: Importa les dates de naixement

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
ca@valencia: <qt>Ocultarà completament la barra de menús. La podeu tornar a mostrar prement %1.</qt>

en: Hide menu bar
ca@valencia: Oculta la barra de menús

[ctx: @item:inlistbox]
en: Display Alarm
ca@valencia: Alarma visual

[ctx: @item:inlistbox]
en: Email Alarm
ca@valencia: Alarma de correu

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command Alarm
ca@valencia: Alarma d'ordre

[ctx: @title:window]
en: Alarm Type
ca@valencia: Tipus d'alarma

[ctx: @info]
en: Choose alarm type to create:
ca@valencia: Trieu el tipus d'alarma que s'ha de crear:

[ctx: @action]
en: Enable
ca@valencia: Activa

[ctx: @action]
en: Disable
ca@valencia: Desactiva

[ctx: @action]
en: Skip...
ca@valencia: Omet…

[ctx: @action]
en: Cancel skip
ca@valencia: Cancel·la l'omissió

[ctx: @info]
en: <para>Cannot defer alarm:</para><para>Alarm not found.</para>
ca@valencia: <para>No es pot ajornar l'alarma:</para><para>No s'ha trobat l'alarma.</para>

[ctx: @title:window]
en: Reminder
ca@valencia: Recordatori

[ctx: @title:window]
en: Message
ca@valencia: Missatge

[ctx: @info]
en: File is a folder
ca@valencia: El fitxer és una carpeta

[ctx: @info]
en: Failed to open file
ca@valencia: Ha fallat mentre s'obria el fitxer

[ctx: @info]
en: File not found
ca@valencia: No s'ha trobat el fitxer

[ctx: @title:window]
en: Error
ca@valencia: S'ha produït un error

[ctx: @info]
en: Today
ca@valencia: Hui

[ctx: @info]
en: Tomorrow | in %1 days' time
ca@valencia[0]: Demà
ca@valencia[1]: d'ací a %1 dies

[ctx: @info]
en: in 1 week's time | in %1 weeks' time
ca@valencia[0]: d'ací a 1 setmana
ca@valencia[1]: d'ací a %1 setmanes

[ctx: @info]
en: in 1 minute's time | in %1 minutes' time
ca@valencia[0]: d'ací a 1 minut
ca@valencia[1]: d'ací a %1 minuts

[ctx: @info]
en: in 1 hour's time | in %1 hours' time
ca@valencia[0]: d'ací a 1 hora
ca@valencia[1]: d'ací a %1 hores

[ctx: @item:intext inserted into 'in ... %1 minute's time' below]
en: 1 hour | %1 hours
ca@valencia[0]: 1 hora
ca@valencia[1]: %1 hores

[ctx: @info '%2' is the previous message '1 hour'/'%1 hours']
en: in %2 1 minute's time | in %2 %1 minutes' time
ca@valencia[0]: d'ací a %2 1 minut
ca@valencia[1]: d'ací a %2 %1 minuts

[ctx: @info]
en: Unable to speak message
ca@valencia: No s'ha pogut llegir el missatge

[ctx: @info]
en: Text-to-speech subsystem is not available
ca@valencia: El subsistema de text a veu no està disponible

[ctx: @action:button]
en: Edit
ca@valencia: Edita

[ctx: @action:button]
en: Defer
ca@valencia: Ajorna

[ctx: @info:whatsthis]
en: The scheduled date/time for the message (as opposed to the actual time of display).
ca@valencia: La data i hora programades per al missatge (l'oposat a l'hora real de visualització).

[ctx: @info:whatsthis]
en: The file whose contents are displayed below
ca@valencia: El fitxer amb el seu contingut es mostra davall

[ctx: @info:whatsthis]
en: The contents of the file to be displayed
ca@valencia: El contingut del fitxer que es mostrarà

[ctx: @info:whatsthis]
en: The alarm message
ca@valencia: El missatge de l'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: The output of the alarm's command
ca@valencia: L'eixida de l'ordre de l'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: The email to send
ca@valencia: El correu electrònic per a enviar

[ctx: @option:check]
en: Do not display this error message again for this alarm
ca@valencia: No mostres este missatge d'error una altra vegada per a esta alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Acknowledge the alarm
ca@valencia: Reconeixement de l'alarma

[ctx: @action:button]
en: Edit...
ca@valencia: Edita…

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit the alarm
ca@valencia: Edita l'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the alarm.
ca@valencia: Edita l'alarma.

[ctx: @action:button]
en: Defer...
ca@valencia: Ajorna…

[ctx: @info:tooltip]
en: Defer the alarm until later
ca@valencia: Ajorna l'alarma fins més tard

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Defer the alarm until later.</para><para>You will be prompted to specify when the alarm should be redisplayed.</para>
ca@valencia: <para>Ajorna l'alarma fins després.</para><para>Se us demanarà que especifiqueu quan s'hauria de tornar a mostrar l'alarma.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop sound
ca@valencia: Para el so

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop playing the sound
ca@valencia: Para la reproducció del so

[ctx: @info:tooltip Locate this email in KMail]
en: Locate in <application>KMail</application>
ca@valencia: Localitzar en <application>KMail</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Locate and highlight this email in <application>KMail</application>
ca@valencia: Localitza i ressalta este correu en <application>KMail</application>

[ctx: @info:tooltip]
en: Activate <application>KAlarm</application>
ca@valencia: Activa <application>KAlarm</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Activate <application>KAlarm</application>
ca@valencia: Activa <application>KAlarm</application>

[ctx: @info]
en: Do you really want to acknowledge this alarm?
ca@valencia: Segur que voleu reconéixer esta alarma?

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge Alarm
ca@valencia: Reconeix l'alarma

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge
ca@valencia: Reconeix

[ctx: @info]
en: Unable to locate this email in <application>KMail</application>
ca@valencia: No es pot localitzar este correu en <application>KMail</application>

[ctx: @item:inmenu]
en: Display Alarm Template
ca@valencia: Plantilla d'alarma visual

[ctx: @action]
en: New Display Alarm
ca@valencia: Alarma visual nova

[ctx: @item:inmenu]
en: Command Alarm Template
ca@valencia: Plantilla d'alarma d'ordre

[ctx: @action]
en: New Command Alarm
ca@valencia: Alarma d'ordre nova

[ctx: @item:inmenu]
en: Email Alarm Template
ca@valencia: Plantilla d'alarma de correu

[ctx: @action]
en: New Email Alarm
ca@valencia: Alarma de correu nova

[ctx: @item:inmenu]
en: Audio Alarm Template
ca@valencia: Plantilla d'alarma d'àudio

[ctx: @action]
en: New Audio Alarm
ca@valencia: Alarma d'àudio nova

[ctx: @action]
en: New Alarm From Template
ca@valencia: Alarma nova des d'una plantilla

[ctx: @title:window]
en: Configure
ca@valencia: Configuració

[ctx: @title:tab]
en: Time & Date
ca@valencia: Hora i data

[ctx: @title]
en: Time and Date
ca@valencia: Hora i data

[ctx: @title:tab]
en: Storage
ca@valencia: Emmagatzematge

[ctx: @title]
en: Alarm Storage
ca@valencia: Emmagatzematge de l'alarma

[ctx: @title:tab Email preferences]
en: Email
ca@valencia: Correu electrònic

[ctx: @title]
en: Email Alarm Settings
ca@valencia: Opcions de les alarmes de correu

[ctx: @title:tab]
en: Alarm Defaults
ca@valencia: Valors predeterminats de l'alarma

[ctx: @title]
en: Default Alarm Edit Settings
ca@valencia: Configuració predeterminada d'edició d'alarmes

[ctx: @title:tab]
en: View
ca@valencia: Vista

[ctx: @title]
en: View Settings
ca@valencia: Preferències de la vista

[ctx: @info]
en: Reset all tabs to their default values, or only reset the current tab?
ca@valencia: Voleu restablir totes les pestanyes als seus valors predeterminats, o restablisc només la pestanya actual?

[ctx: @action:button Reset ALL tabs]
en: All
ca@valencia: Totes

[ctx: @action:button Reset the CURRENT tab]
en: Current
ca@valencia: Actual

[ctx: @title:group]
en: Run Mode
ca@valencia: Mode d'execució

[ctx: @option:radio]
en: Run automatically
ca@valencia: Executa automàticament

[ctx: @info:tooltip]
en: Start KAlarm automatically at login. This option must be checked to enable normal functioning of KAlarm.
ca@valencia: Inicia KAlarm automàticament en iniciar la sessió. Esta opció s'ha de marcar per a activar el funcionament normal de KAlarm.

[ctx: @option:radio]
en: Run manually only
ca@valencia: Executa només manualment

[ctx: @info:tooltip]
en: Only run KAlarm manually, never automatically. KAlarm will only function when you manually start it.
ca@valencia: KAlarm només s'executa manualment, mai automàticament. KAlarm només funcionarà quan l'inicieu manualment.

[ctx: @option:radio]
en: Do not run
ca@valencia: No executes

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop using KAlarm. If you later run it again, it will then resume normal functioning.
ca@valencia: Deixa d'utilitzar KAlarm. Si després l'executeu de nou, es reprendrà el funcionament normal.

[ctx: @info:whatsthis]
en: To run <application>KAlarm</application> normally
ca@valencia: Per a executar normalment <application>KAlarm</application>

[ctx: @option:check]
en: Warn before quitting
ca@valencia: Avisa abans d'eixir

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a warning prompt before quitting <application>KAlarm</application>.
ca@valencia: Marqueu-la per a mostrar un avís abans d'eixir de <application>KAlarm</application>.

[ctx: @option:check]
en: Enable alarm names
ca@valencia: Habilita els noms d'alarmes

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to have the option to give alarms a name. This is a convenience to help you to identify alarms.
ca@valencia: Marqueu-la per a tindre l'opció de donar un nom a les alarmes. Açò és molt pràctic per ajudar a identificar-les.

[ctx: @option:check]
en: Confirm alarm deletions
ca@valencia: Confirma la supressió de les alarmes

[ctx: @label:spinbox]
en: Default defer time interval:
ca@valencia: Interval de temps predeterminat d'ajornament:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default time interval (hours & minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
ca@valencia: Introduïu l'interval de temps predeterminat (en hores i minuts) per a ajornar les alarmes, utilitzat pel diàleg d'ajornament d'alarmes.

[ctx: @title:group]
en: Terminal for Command Alarms
ca@valencia: Terminal per a les alarmes d'ordre

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which application to use when a command alarm is executed in a terminal window
ca@valencia: Trieu quina aplicació utilitzar quan s'execute una alarma d'ordre a una finestra de terminal

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute command alarms in a terminal window by <icode>%1</icode>
ca@valencia: Trieu-la per a executar les alarmes d'ordre en una finestra de terminal utilitzant <icode>%1</icode>

[ctx: @option:radio Other terminal window command]
en: Other:
ca@valencia: Altres:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the full command line needed to execute a command in your chosen terminal window. By default the alarm's command string will be appended to what you enter here. See the <application>KAlarm</application> Handbook for details of special codes to tailor the command line.
ca@valencia: Introduïu la línia d'ordres sencera per a executar una ordre en la finestra de terminal que heu escollit. De manera predeterminada, la cadena de l'ordre d'alarma s'afegirà al que introduïu ací. Vegeu el manual de <application>KAlarm</application> pels detalls dels codis especials per a confeccionar la línia d'ordres.

[ctx: @title:group]
en: Plugins
ca@valencia: Connectors

[ctx: @title:group]
en: Audio Backend
ca@valencia: Dorsal d'àudio

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which audio backend to use to play sound files
ca@valencia: Trieu quin dorsal d'àudio es farà servir per a reproduir fitxers de so

[ctx: @option:check]
en: Enable Akonadi
ca@valencia: Activa Akonadi

[ctx: @info:tooltip]
en: Enable the use of Akonadi to provide features including birthday import, some email functions, and email address book lookup.
ca@valencia: Activa l'ús d'Akonadi per a proporcionar característiques que inclouen la importació d'aniversaris, algunes característiques de correu electrònic i la busca de llibretes d'adreces de correu electrònic.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable the use of Akonadi to provide features including birthday import, some email functions, and email address book lookup.
ca@valencia: Activa l'ús d'Akonadi per a proporcionar característiques que inclouen la importació d'aniversaris, algunes característiques de correu electrònic i la busca de llibretes d'adreces de correu electrònic.

[ctx: @info]
en: <para>No command is specified to invoke a terminal window.</para><para>The default command (<command>%1</command>) will be used.</para>
ca@valencia: <para>No s'ha especificat cap ordre per a invocar la finestra de terminal.</para><para>S'utilitzarà l'ordre predeterminada (<command>%1</command>).</para>

[ctx: @info]
en: No command is specified to invoke a terminal window
ca@valencia: No s'ha especificat cap ordre per a invocar una finestra de terminal

[ctx: @info]
en: Command to invoke terminal window not found: <command>%1</command>
ca@valencia: No s'ha trobat l'ordre per a invocar la finestra de terminal: <command>%1</command>

[ctx: @info]
en: You should not check this option unless you intend to discontinue use of <application>KAlarm</application>
ca@valencia: No hauríeu de marcar esta opció excepte si teniu la intenció de discontinuar l'ús de <application>KAlarm</application>

[ctx: @info]
en: This will prevent <application>KAlarm</application> from functioning<nl/>except if you manually start it.
ca@valencia: Evitarà que <application>KAlarm</application> funcione<nl/>excepte si l'inicieu manualment.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time zone which <application>KAlarm</application> should use as its default for displaying and entering dates and times.
ca@valencia: Tria el fus horari que <application>KAlarm</application> hauria d'utilitzar com a predeterminat per a mostrar i introduir les dates i hores.

[ctx: @label:listbox]
en: Holiday region:
ca@valencia: Regió de dies festius:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which holiday region to use
ca@valencia: Trieu quina regió utilitzar de dies festius

[ctx: No holiday region]
en: None
ca@valencia: Cap

[ctx: @label:spinbox How long before alarm to wake system from suspend]
en: Wake from suspend before alarm:
ca@valencia: Activa des de la suspensió abans de l'alarma:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system, for alarms set to wake from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
ca@valencia: Introduïu el nombre de minuts abans de l'hora d'activació de l'alarma per a activar el sistema, per a les alarmes definides per a activar des de la suspensió. Açò es pot utilitzar per a assegurar que el sistema està completament restaurat a l'hora d'activar l'alarma.

[ctx: @label Time unit for user entered number]
en: minutes
ca@valencia: minuts

[ctx: @label:spinbox]
en: Start of day for date-only alarms:
ca@valencia: Inici de dia per a les alarmes per data:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.</para><para>%1</para>
ca@valencia: <para>L'hora més prompte en què s'activarà l'alarma per data.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: Working Hours
ca@valencia: Horari de treball

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check the days in the week which are work days
ca@valencia: Trieu els dies de la setmana que són dies feiners

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily start time:
ca@valencia: Hora d'inici del dia:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time of the working day.</para><para>%1</para>
ca@valencia: <para>Introduïu l'hora d'inici del dia feiner.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily end time:
ca@valencia: Hora final del dia:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the end time of the working day.</para><para>%1</para>
ca@valencia: <para>Introduïu l'hora final del dia feiner.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: KOrganizer event duration:
ca@valencia: Duració de l'esdeveniment de KOrganizer:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the event duration in hours and minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.</para><para>%1</para>
ca@valencia: <para>Introduïu la duració de l'esdeveniment en hores i minuts, per a les alarmes que són copiades a KOrganizer.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: New Alarms && Templates
ca@valencia: Alarmes i plantilles noves

[ctx: @option:radio]
en: Store in default calendar
ca@valencia: Guarda al calendari predeterminat

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add all new alarms and alarm templates to the default calendars, without prompting.
ca@valencia: Afig totes les alarmes i les plantilles d'alarma noves al calendari predeterminat, sense preguntar.

[ctx: @option:radio]
en: Prompt for which calendar to store in
ca@valencia: Pregunta en quin calendari s'ha de guardar

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When saving a new alarm or alarm template, prompt for which calendar to store it in, if there is more than one active calendar.</para><para>Note that archived alarms are always stored in the default archived alarm calendar.</para>
ca@valencia: <para>En guardar una alarma o una plantilla d'alarma noves, si hi ha més d'un calendari actiu, es preguntarà en quin calendari s'ha de guardar.</para><para>Cal tindre en compte que les alarmes arxivades sempre es guardaran en el calendari predeterminat d'alarmes arxivades.</para>

[ctx: @title:group]
en: Archived Alarms
ca@valencia: Alarmes arxivades

[ctx: @option:check]
en: Keep alarms after expiry
ca@valencia: Mantín les alarmes després d'expirar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to archive alarms after expiry or deletion (except deleted alarms which were never triggered).
ca@valencia: Marqueu-la per a arxivar les alarmes després d'expirar o ser suprimides (a excepció de les alarmes suprimides que mai s'han activat).

[ctx: @option:check]
en: Discard archived alarms after:
ca@valencia: Descarta les alarmes arxivades després de:

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: days
ca@valencia: dies

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to store archived alarms indefinitely. Check to enter how long archived alarms should be stored.
ca@valencia: Desmarqueu-la per a emmagatzemar definitivament les alarmes arxivades. Marqueu-la per a introduir quant temps s'han de guardar les alarmes arxivades.

[ctx: @action:button]
en: Clear Archived Alarms
ca@valencia: Neteja les alarmes arxivades

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms.
ca@valencia: Suprimix totes les alarmes arxivades existents.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms (from the default archived alarm calendar only).
ca@valencia: Suprimix totes les alarmes arxivades existents (només del calendari predeterminat d'alarmes arxivades).

[ctx: @info]
en: <para>A default calendar is required in order to archive alarms, but none is currently enabled.</para><para>If you wish to keep expired alarms, please first use the calendars view to select a default archived alarms calendar.</para>
ca@valencia: <para>Es requerix un calendari predeterminat per a arxivar les alarmes, però actualment no n'hi ha cap d'activat.</para><para>Si voleu mantindre les alarmes expirades, primer hauríeu de seleccionar un calendari d'alarmes arxivades des del visor de calendaris.</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all archived alarms?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir totes les alarmes arxivades?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all alarms in the default archived alarm calendar?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir totes les alarmes del calendari predeterminat d'alarmes arxivades?

[ctx: @label]
en: Email client:
ca@valencia: Client de correu:

[ctx: @info]
en: Choose how to send email when an email alarm is triggered.
ca@valencia: Trieu com s'enviarà el correu electrònic quan s'active una alarma de correu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>%1<list><item><interface>%2</interface>: The email is sent automatically via <application>KMail</application>.</item><item><interface>%3</interface>: The email is sent automatically. This option will only work if your system is configured to use <application>sendmail</application> or a sendmail compatible mail transport agent.</item></list></para>
ca@valencia: <para>%1<list><item><interface>%2</interface>: el correu s'envia automàticament via <application>KMail</application>.</item><item><interface>%3</interface>: el correu s'enviarà automàticament. Esta opció només funcionarà si el sistema està configurat per a utilitzar <application>sendmail</application> o un agent de transport de correu compatible amb este.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>%1<list><item><interface>%2</interface>: The email is sent automatically. This option will only work if your system is configured to use <application>sendmail</application> or a sendmail compatible mail transport agent.</item></list></para>
ca@valencia: <para>%1<list><item><interface>%2</interface>: el correu s'envia automàticament. Esta opció només funcionarà si el sistema està configurat per a utilitzar <application>sendmail</application> o un agent de transport de correu compatible amb este.</item></list></para>

[ctx: @option:check]
en: Copy sent emails into <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
ca@valencia: Copia els correus enviats a dins de la carpeta <resource>%1</resource> de <application>KMail</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: After sending an email, store a copy in <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
ca@valencia: Després d'enviar un correu, guarda una còpia en la carpeta <resource>%1</resource> de <application>KMail</application>

[ctx: @option:check]
en: Notify when remote emails are queued
ca@valencia: Notifica quan es posen a la cua correus remots

[ctx: @title:group]
en: Your Email Address
ca@valencia: La vostra adreça de correu

[ctx: @label 'From' email address]
en: From:
ca@valencia: De:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used to identify you as the sender when sending email alarms.
ca@valencia: La vostra adreça de correu electrònic, serà utilitzada per a identificar-vos com al remitent que envia alarmes de correu.

[ctx: @option:radio]
en: Use default <application>KMail</application> identity
ca@valencia: Utilitza la identitat predeterminada de <application>KMail</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default email address set in <application>KMail</application>, to identify you as the sender when sending email alarms.
ca@valencia: Marqueu-la per a utilitzar l'adreça de correu electrònic predeterminada establida a <application>KMail</application>, per a identificar-vos com a remitent quan s'envien alarmes de correu.

[ctx: @option:radio]
en: Use <application>KMail</application> identities
ca@valencia: Utilitza les identitats de <application>KMail</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use <application>KMail</application>'s email identities to identify you as the sender when sending email alarms. For existing email alarms, <application>KMail</application>'s default identity will be used. For new email alarms, you will be able to pick which of <application>KMail</application>'s identities to use.
ca@valencia: Marqueu-la per a utilitzar la identitat de correu de <application>KMail</application> per a identificar-vos com el remitent quan s'envien alarmes de correu. Per a les alarmes de correu existents, s'utilitzarà la identitat predeterminada de <application>KMail</application>. Per a les alarmes de correu noves podreu triar quina de les identitats de <application>KMail</application> cal utilitzar.

[ctx: @label 'Bcc' email address]
en: Bcc:
ca@valencia: BCC:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used for blind copying email alarms to yourself. If you want blind copies to be sent to your account on the computer which <application>KAlarm</application> runs on, you can simply enter your user login name.
ca@valencia: La vostra adreça de correu electrònic, serà utilitzada per a enviar-vos còpies ocultes de les alarmes de correu. Si voleu que se vos envien cap a un compte de l'ordinador on s'executa <application>KAlarm</application>, senzillament introduïu el nom de l'usuari d'accés.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default email address set in <application>KMail</application>, for blind copying email alarms to yourself.
ca@valencia: Marqueu-la per a utilitzar l'adreça de correu electrònic predeterminada configurada a <application>KMail</application>, per a enviar-vos còpies ocultes de les alarmes de correu.

[ctx: @info]
en: No valid 'Bcc' email address is specified.
ca@valencia: No s'ha especificat cap adreça vàlida de correu electrònic a «BCC».

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to save your changes?
ca@valencia: Segur que voleu guardar els canvis?

[ctx: @info]
en: <para>No default email address is currently set in <application>KMail</application>.</para><para>%1</para><para>%2</para>
ca@valencia: <para>No s'ha establit cap adreça de correu predeterminada a <application>KMail</application>.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @info]
en: <para>No <application>KMail</application> identities currently exist.</para><para>%1</para><para>%2</para>
ca@valencia: <para>Actualment no existix cap identitat a <application>KMail</application>.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default setting for <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
ca@valencia: La configuració predeterminada per a <interface>%1</interface> en el diàleg d'edició d'una alarma.

[ctx: @title:tab Settings specific to alarm type]
en: Type Specific
ca@valencia: Tipus específic

[ctx: @title:tab]
en: Font && Color
ca@valencia: Lletra i color

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default setting for the alarm message display method in the alarm edit dialog.
ca@valencia: La configuració predeterminada per al mètode de visualització del missatge d'alarma en el diàleg d'edició d'una alarma.

[ctx: @label:listbox]
en: Recurrence:
ca@valencia: Recurrència:

[ctx: @option:radio]
en: February 28th
ca@valencia: 28 de febrer

[ctx: @option:radio]
en: March 1st
ca@valencia: 1 de març

[ctx: @option:radio]
en: Do not repeat
ca@valencia: No repetisques

[ctx: @info:whatsthis]
en: For yearly recurrences, choose what date, if any, alarms due on February 29th should occur in non-leap years.<note>The next scheduled occurrence of existing alarms is not re-evaluated when you change this setting.</note>
ca@valencia: Per a les recurrències anuals, trieu quina data, si n'hi ha, en què el venciment de les alarmes del 29 de febrer han d'ocórrer en anys que no siguen de traspàs.<note>L'ocurrència següent programada de les alarmes existents no serà tornada a avaluar quan canvieu esta opció.</note>

[ctx: @title:group]
en: Display Alarms
ca@valencia: Alarmes visuals

[ctx: @label:listbox]
en: Reminder units:
ca@valencia: Unitats pel recordatori:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Minutes
ca@valencia: Minuts

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hours/Minutes
ca@valencia: Hores/minuts

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default units for the reminder in the alarm edit dialog, for alarms due soon.
ca@valencia: Les unitats predeterminades pel recordatori en el diàleg d'edició d'una alarma, per a les alarmes de venciment proper.

[ctx: @title:group Audio options group]
en: Sound
ca@valencia: So

[ctx: @option:check]
en: Repeat sound file
ca@valencia: Repetix el fitxer de so

[ctx: @info:whatsthis sound file 'Repeat' checkbox]
en: The default setting for sound file <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
ca@valencia: El valor predeterminat per al fitxer de so <interface>%1</interface> en el diàleg d'edició d'una alarma.

[ctx: @label:textbox]
en: Sound file:
ca@valencia: Fitxer de so:

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a sound file
ca@valencia: Trieu un fitxer de so

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default sound file to use in the alarm edit dialog.
ca@valencia: Introduïu el fitxer de so predeterminat per a utilitzar-lo en el diàleg d'edició d'una alarma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to set the default volume for sound files in the alarm edit dialog.
ca@valencia: Trieu esta opció per a establir el volum predeterminat per als fitxers de so en el diàleg d'edició de l'alarma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default volume for sound files in the alarm edit dialog.
ca@valencia: El volum predeterminat per als fitxers de so en el diàleg d'edició de l'alarma.

[ctx: @title:group]
en: Command Alarms
ca@valencia: Alarmes d'ordre

[ctx: @title:group]
en: Email Alarms
ca@valencia: Alarmes de correu

[ctx: @title:group]
en: Message Font && Color
ca@valencia: Lletra i color del missatge

[ctx: @info]
en: You must enter a sound file when <interface>%1</interface> is selected as the default sound type
ca@valencia: Heu d'introduir un fitxer de so quan se seleccione <interface>%1</interface> com el tipus de so predeterminat

[ctx: @title:tab]
en: Alarm Windows
ca@valencia: Finestres d'alarma

[ctx: @option:check]
en: Show in system tray
ca@valencia: Mostra en la safata del sistema

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check to show <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray. Showing it in the system tray provides easy access and a status indication.</para>
ca@valencia: <para>Marqueu-la per a mostrar la icona de <application>KAlarm</application> en la safata del sistema. Açò proporciona un accés fàcil i una indicació d'estat.</para>

[ctx: @option:radio Always show KAlarm icon]
en: Always show
ca@valencia: Mostra sempre

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to show <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray regardless of whether alarms are due.
ca@valencia: Marqueu-la per a mostrar la icona de <application>KAlarm</application> en la safata del sistema, sense tindre en compte si les alarmes han vençut.

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no active alarms
ca@valencia: Oculta automàticament si no hi ha alarmes actives

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to automatically hide <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray if there are no active alarms. When hidden, the icon can always be made visible by use of the system tray option to show hidden icons.
ca@valencia: Activeu-la per a ocultar automàticament la icona de <application>KAlarm</application> en la safata del sistema si no hi ha alarmes actives. Quan està oculta, la icona sempre es pot tornar a fer visible utilitzant l'opció de la safata del sistema per a mostrar les icones ocultes.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to automatically hide <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray if no alarms are due within the specified time period. When hidden, the icon can always be made visible by use of the system tray option to show hidden icons.
ca@valencia: Activeu-la per a ocultar automàticament la icona de <application>KAlarm</application> en la safata del sistema si no hi ha alarmes amb venciment en el període de temps indicat. Quan està oculta, la icona sempre es pot tornar a fer visible utilitzant l'opció de la safata del sistema per a mostrar les icones ocultes.

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no alarm due within time period:
ca@valencia: Oculta automàticament si no vencen alarmes en el període de temps:

[ctx: @title:group]
en: System Tray Tooltip
ca@valencia: Consell d'eina de la safata del sistema

[ctx: @option:check]
en: Show next 24 hours' alarms
ca@valencia: Mostra les alarmes de les pròximes 24 hores

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify whether to include in the system tray tooltip, a summary of alarms due in the next 24 hours.
ca@valencia: Especifica si s'ha d'incloure en el consell d'eina de la safata del sistema, un resum amb les alarmes que vencen en les pròximes 24 hores.

[ctx: @option:check]
en: Maximum number of alarms to show:
ca@valencia: Nombre màxim d'alarmes que s'han de mostrar:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to display all of the next 24 hours' alarms in the system tray tooltip. Check to enter an upper limit on the number to be displayed.
ca@valencia: Desmarqueu-la per a mostrar totes les alarmes de les pròximes 24 hores en el consell d'eina de la safata del sistema. Marqueu-la per a introduir un límit superior en el nombre d'alarmes que es mostraran.

[ctx: @option:check]
en: Show alarm time
ca@valencia: Mostra l'hora de l'alarma

[ctx: @option:check]
en: Show time until alarm
ca@valencia: Mostra el temps restant fins a l'alarma

[ctx: @title:group]
en: Alarm List
ca@valencia: Llista d'alarmes

[ctx: @label:listbox]
en: Disabled alarm color:
ca@valencia: Color de les alarmes desactivades:

[ctx: @label:listbox]
en: Archived alarm color:
ca@valencia: Color de les alarmes arxivades:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Message Windows
ca@valencia: Finestres del missatge de l'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Choose how to reduce the chance of alarm messages being accidentally acknowledged:<list><item>Position alarm message windows as far as possible from the current mouse cursor location, or</item><item>Position alarm message windows in the center of the screen, but disable buttons for a short time after the window is displayed.</item></list></para>
ca@valencia: <para>Trieu la manera de reduir la possibilitat de reconéixer accidentalment les alarmes de missatge:<list><item>col·loca les finestres del missatge de l'alarma tan lluny com siga possible de la posició actual del cursor del ratolí, o</item><item>col·loca les finestres de les alarmes de missatge en el centre de la pantalla, però desactiva els botons durant un espai curt de temps després de mostrar la finestra.</item></list></para>

[ctx: @option:radio]
en: Position windows far from mouse cursor
ca@valencia: Col·loca les finestres lluny del cursor del ratolí

[ctx: @option:radio]
en: Center windows, delay activating window buttons
ca@valencia: Centra les finestres, retardant l'activació dels botons de la finestra

[ctx: @label:spinbox]
en: Button activation delay (seconds):
ca@valencia: Retard de l'activació dels botons (en segons):

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how long its buttons should remain disabled after the alarm message window is shown, to reduce the chance of alarm messages being accidentally acknowledged.
ca@valencia: Introduïu el temps durant el qual s'han de desactivar els botons després de mostrar la finestra del missatge de l'alarma, per a reduir la possibilitat que els missatges d'alarma siguen reconeguts accidentalment.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how long its buttons should remain disabled after the alarm message window is shown.
ca@valencia: Introduïu el temps durant el qual s'han de desactivar els botons després de mostrar la finestra del missatge de l'alarma.

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: No Recurrence
ca@valencia: Sense recurrència

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: At Login
ca@valencia: En iniciar la sessió

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Hourly/Minutely
ca@valencia: A cada hora/minut

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Daily
ca@valencia: Diari

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Weekly
ca@valencia: Setmanal

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Monthly
ca@valencia: Mensual

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Yearly
ca@valencia: Anual

[ctx: @title:group]
en: Recurrence Rule
ca@valencia: Regla de recurrència

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not repeat the alarm
ca@valencia: No repetisques l'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Trigger the alarm at the specified date/time and at every login until then.</para><para>Note that it will also be triggered any time <application>KAlarm</application> is restarted.</para>
ca@valencia: <para>Activa l'alarma a l'hora/dia especificats i cada vegada que s'inicia la sessió fins al temps especificat.</para><para>Cal tindre en compte que també s'activarà cada vegada que s'inicialitze <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at hourly/minutely intervals
ca@valencia: Repetix l'alarma durant intervals de cada hora/minut

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at daily intervals
ca@valencia: Repetix l'alarma durant intervals diaris

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at weekly intervals
ca@valencia: Repetix l'alarma durant intervals setmanals

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at monthly intervals
ca@valencia: Repetix l'alarma durant intervals mensuals

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at annual intervals
ca@valencia: Repetix l'alarma durant intervals anuals

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up a repetition within the recurrence, to trigger the alarm multiple times each time the recurrence is due.
ca@valencia: Establix una repetició dins d'una recurrència, per a activar l'alarma múltiples vegades quan vença la recurrència.

[ctx: @title:group]
en: Recurrence End
ca@valencia: Fi de la recurrència

[ctx: @option:radio]
en: No end
ca@valencia: Sense fi

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm indefinitely
ca@valencia: Repetix l'alarma indefinidament

[ctx: @option:radio]
en: End after:
ca@valencia: Finalitza després de:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm for the number of times specified
ca@valencia: Repetix l'alarma el nombre de vegades especificat

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the total number of times to trigger the alarm
ca@valencia: Introduïu el nombre total de vegades que es repetirà l'alarma

[ctx: @label]
en: occurrence(s)
ca@valencia: ocurrències

[ctx: @option:radio]
en: End by:
ca@valencia: Finalitza el:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Repeat the alarm until the date/time specified.</para><para><note>This applies to the main recurrence only. It does not limit any sub-repetition which will occur regardless after the last main recurrence.</note></para>
ca@valencia: <para>Repetix l'alarma fins a la data i hora indicades.</para><para><note>Açò només s'aplica a la recurrència principal. No limita cap subrepetició que esdevinga encara que siga després de l'última recurrència principal.</note></para>

[ctx: @info]
en: This uses the same time zone as the start time.
ca@valencia: Utilitza el mateix fus horari que l'hora d'inici.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last date to repeat the alarm.</para><para>%1</para>
ca@valencia: <para>Introduïu l'última data fins a la qual es repetirà l'alarma.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last time to repeat the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
ca@valencia: <para>Introduir l'última hora fins a la qual es repetirà l'alarma.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop repeating the alarm after your first login on or after the specified end date
ca@valencia: Deixa de repetir l'alarma després d'iniciar la sessió o després de la data final especificada

[ctx: @title:group]
en: Exceptions
ca@valencia: Excepcions

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of exceptions, i.e. dates/times excluded from the recurrence
ca@valencia: La llista d'excepcions, p. ex., dates/hores excloses de la recurrència

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a date to insert in the exceptions list. Use in conjunction with the Add or Change button below.
ca@valencia: Introduïu una data que s'inserirà en la llista d'excepcions. Utilitzeu-ho conjuntament amb els botons Afig o Canvia que hi ha davall.

[ctx: @action:button]
en: Add
ca@valencia: Afig

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add the date entered above to the exceptions list
ca@valencia: Afig la data introduïda a dalt a la llista d'excepcions

[ctx: @action:button]
en: Change
ca@valencia: Canvia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Replace the currently highlighted item in the exceptions list with the date entered above
ca@valencia: Substituïx l'element actual ressaltat en la llista d'excepcions per la data introduïda a dalt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the currently highlighted item from the exceptions list
ca@valencia: Elimina l'element ressaltat de la llista d'excepcions

[ctx: @option:check]
en: Exclude holidays
ca@valencia: Exclou els festius

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Do not trigger the alarm on holidays.</para><para>You can specify your holiday region in the Configuration dialog.</para>
ca@valencia: <para>L'alarma no s'activa en dies festius.</para><para>Podeu indicar la regió de dies festius en el diàleg de configuració.</para>

[ctx: @option:check]
en: Only during working time
ca@valencia: Només durant l'horari de treball

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Only execute the alarm during working hours, on working days.</para><para>You can specify working days and hours in the Configuration dialog.</para>
ca@valencia: <para>Executa l'alarma només durant l'horari de treball, en dies feiners.</para><para>Podeu indicar els dies feiners i l'horari laboral en el diàleg de configuració.</para>

[ctx: @info]
en: End date is earlier than start date
ca@valencia: La data final és anterior a la data d'inici

[ctx: @info]
en: End date/time is earlier than start date/time
ca@valencia: La data i hora finals són anteriors a la data i hora inicials

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than start date
ca@valencia: La data no pot ser anterior a la data d'inici

[ctx: @label:spinbox]
en: Recur every
ca@valencia: Repetix cada

[ctx: @label Time units for user-entered numbers]
en: hours:minutes
ca@valencia: hores:minuts

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of hours and minutes between repetitions of the alarm
ca@valencia: Introduïu el nombre d'hores i minuts entre les repeticions de l'alarma

[ctx: @label On: Tuesday]
en: On:
ca@valencia: El:

[ctx: @info]
en: No day selected
ca@valencia: Cap dia seleccionat

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: day(s)
ca@valencia: dies

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days between repetitions of the alarm
ca@valencia: Introduïu el nombre de dies entre les repeticions de l'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which the alarm is allowed to occur
ca@valencia: Trieu els dies de la setmana en els que es permet la repetició de l'alarma

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: week(s)
ca@valencia: setmanes

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of weeks between repetitions of the alarm
ca@valencia: Introduïu el nombre de setmanes entre les repeticions de l'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which to repeat the alarm
ca@valencia: Trieu els dies de la setmana en els que es repetirà l'alarma

[ctx: @option:radio On day number in the month]
en: On day
ca@valencia: En el dia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on the selected day of the month
ca@valencia: Repetix l'alarma el dia seleccionat del mes

[ctx: @item:inlistbox Last day of month]
en: Last
ca@valencia: Últim

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the month on which to repeat the alarm
ca@valencia: Trieu el dia del mes en el qual repetir l'alarma

[ctx: @option:radio On the 1st Tuesday]
en: On the
ca@valencia: En el

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on one day of the week, in the selected week of the month
ca@valencia: Repetir l'alarma en el dia de la setmana, en la setmana seleccionada del mes

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1st
ca@valencia: 1r

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd
ca@valencia: 2n

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd
ca@valencia: 3r

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th
ca@valencia: 4t

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th
ca@valencia: 5è

[ctx: @item:inlistbox Last Monday in March]
en: Last
ca@valencia: Últim

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd Last
ca@valencia: 2n últim

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd Last
ca@valencia: 3r últim

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th Last
ca@valencia: 4t últim

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th Last
ca@valencia: 5è últim

[ctx: @item:inlistbox Every (Monday...) in month]
en: Every
ca@valencia: Cada

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the week of the month in which to repeat the alarm
ca@valencia: Tria la setmana del mes en la que es repetirà l'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the week on which to repeat the alarm
ca@valencia: Triar el dia de la setmana en el que es repetirà l'alarma

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: month(s)
ca@valencia: mes/os

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of months between repetitions of the alarm
ca@valencia: Introduïu el nombre de mesos entre les repeticions de l'alarma

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: year(s)
ca@valencia: any/s

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of years between repetitions of the alarm
ca@valencia: Introduïu el nombre d'anys entre les repeticions de l'alarma

[ctx: @label List of months to select]
en: Months:
ca@valencia: Mesos:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the months of the year in which to repeat the alarm
ca@valencia: Trieu els mesos de l'any en els quals repetir l'alarma

[ctx: @label:listbox]
en: February 29th alarm in non-leap years:
ca@valencia: Alarma el 29 de febrer en els anys que no siguen de traspàs:

[ctx: @item:inlistbox No date]
en: None
ca@valencia: Cap

[ctx: @item:inlistbox 1st March (short form)]
en: 1 Mar
ca@valencia: 1 mar

[ctx: @item:inlistbox 28th February (short form)]
en: 28 Feb
ca@valencia: 28 feb

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which date, if any, the February 29th alarm should trigger in non-leap years
ca@valencia: Trieu la data, si cal, en què s'ha d'activar l'alarma del 29 de febrer en els anys que no siguen de traspàs

[ctx: @info]
en: No month selected
ca@valencia: Cap mes seleccionat

[ctx: @option:check]
en: Reminder for first recurrence only
ca@valencia: Recordatori només per a la primera recurrència

[ctx: @item:inlistbox]
en: in advance
ca@valencia: abans

[ctx: @option:check]
en: Reminder:
ca@valencia: Recordatori:

[ctx: @item:inlistbox]
en: afterwards
ca@valencia: després

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the reminder only for the first time the alarm is scheduled
ca@valencia: Mostra el recordatori només la primera vegada en què està planificada l'alarma

[ctx: @title:window]
en: Alarm Sub-Repetition
ca@valencia: Subrepetició de l'alarma

[ctx: @option:check Repeat every 10 minutes]
en: Repeat every
ca@valencia: Repetix cada

[ctx: @info:whatsthis]
en: Instead of the alarm triggering just once at each recurrence, checking this option makes the alarm trigger multiple times at each recurrence.
ca@valencia: En comptes que l'alarma s'active una vegada a cada recurrència, marcant esta opció fareu que l'alarma s'active múltiples vegades a cada recurrència.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the time between repetitions of the alarm
ca@valencia: Introduïu el temps entre les repeticions de l'alarma

[ctx: @option:radio]
en: Number of repetitions:
ca@valencia: Nombre de repeticions:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify the number of times the alarm should repeat after each recurrence
ca@valencia: Marqueu-la per a especificar el nombre de vegades que l'alarma s'haurà de repetir a cada recurrència

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of times to trigger the alarm after its initial occurrence
ca@valencia: Introduïu el nombre total de vegades que s'activarà l'alarma després de la seua ocurrència inicial

[ctx: @option:radio]
en: Duration:
ca@valencia: Duració:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify how long the alarm is to be repeated
ca@valencia: Marqueu-la per a especificar quant de temps s'ha de repetir l'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the length of time to repeat the alarm
ca@valencia: Introduïu la duració del temps de repetició de l'alarma

[ctx: @info]
en: Could not load calendar <filename>%1</filename>.
ca@valencia: No s'ha pogut carregar el calendari <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Cannot download calendar: <filename>%1</filename>
ca@valencia: No s'ha pogut descarregar el calendari: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Calendar <resource>%1</resource> is in an old format (<application>KAlarm</application> version %2), and will be read-only unless you choose to update it to the current format.
ca@valencia: El calendari <resource>%1</resource> es troba en un format antic (<application>KAlarm</application> versió %2), i només es podrà llegir, excepte si trieu actualitzar-lo al format actual.

[ctx: @info]
en: Some or all of the alarms in calendar <resource>%1</resource> are in an old <application>KAlarm</application> format, and will be read-only unless you choose to update them to the current format.
ca@valencia: Alguna o totes les alarmes del calendari <resource>%1</resource> estan en un format antic de <application>KAlarm</application>, i només es podran llegir, excepte si trieu actualitzar-les al format actual.

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para><warning>Do not update the calendar if it is also used with an older version of <application>KAlarm</application> (e.g. on another computer). If you do so, the calendar may become unusable there.</warning></para><para>Do you wish to update the calendar?</para>
ca@valencia: <para>%1</para><para><warning>No actualitzeu el calendari si està compartit amb altres usuaris que executen una versió antiga de <application>KAlarm</application> (p. ex., en un altre ordinador). Si ho feu, el calendari allà podria tornar-se inservible.</warning></para><para>Segur que voleu actualitzar el calendari?</para>

[ctx: @info]
en: Calendar is not configured.
ca@valencia: El calendari no està configurat.

[ctx: @info]
en: Error loading calendar <resource>%1</resource>.
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es carregava el calendari <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Error saving calendar <resource>%1</resource>.
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es guardava el calendari <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Calendar is read-only.
ca@valencia: El calendari només és de lectura.

[ctx: @info]
en: Calendar file is in wrong format: <filename>%1</filename>.
ca@valencia: El fitxer de calendari té un format incorrecte: <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Failed to update format of calendar <resource>%1</resource>
ca@valencia: Ha fallat mentre s'actualitzava el format del calendari <resource>%1</resource>

[ctx: @title:window]
en: Calendar Configuration
ca@valencia: Configuració de calendari

[ctx: @label:listbox]
en: Select storage type of new calendar:
ca@valencia: Trieu el tipus d'emmagatzematge del calendari nou:

[ctx: @info]
en: Error!  The file <filename>%1</filename> is already used by an existing calendar.
ca@valencia: Error! El fitxer <filename>%1</filename> ja és utilitzat per un calendari existent.

[ctx: @title:window]
en: Import Directory Resource
ca@valencia: Importació de recurs de directori

[ctx: @title:tab]
en: Import Calendar Directory Resource
ca@valencia: Importació de recurs de directori de calendari

[ctx: @title:tab]
en: Import Active Alarms
ca@valencia: Importa alarmes actives

[ctx: @title:tab]
en: Import Archived Alarms
ca@valencia: Importa alarmes arxivades

[ctx: @title:tab]
en: Import Alarm Templates
ca@valencia: Importa plantilles d'alarma

[ctx: @item:intext]
en: Active alarms
ca@valencia: Alarmes actives

[ctx: @item:intext]
en: Archived alarms
ca@valencia: Alarmes arxivades

[ctx: @item:intext]
en: Alarm templates
ca@valencia: Plantilles d'alarma

[ctx: @item:inlistbox File type selection filter]
en: Calendar files
ca@valencia: Fitxers de calendari

[ctx: @info:status]
en: Checking file information...
ca@valencia: S'està comprovant la informació del fitxer…

[ctx: @info:status]
en: Error! File already exists.
ca@valencia: Error! El fitxer ja existix.

[ctx: @info:status]
en: Error! Cannot create file (directory does not exist).
ca@valencia: Error! No s'ha pogut crear el fitxer (el directori no existix).

[ctx: @info:status]
en: Error! Cannot create file (directory is not writable).
ca@valencia: Error! No s'ha pogut crear el fitxer (no es pot escriure al directori).

[ctx: @info]
en: Error! Cannot create file (directory does not exist).
ca@valencia: Error! No s'ha pogut crear el fitxer (el directori no existix).

[ctx: @info]
en: Error! Cannot create file (directory is not writable).
ca@valencia: Error! No s'ha pogut crear el fitxer (no es pot escriure al directori).

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, warning1)
en: KAlarm no longer supports calendar directory resources. In order to continue using the contents of the directory resource below, you must import it into a KAlarm calendar file resource.
ca@valencia: KAlarm ja no admet recursos de directori de calendari. Per tal de continuar utilitzant el contingut del recurs de directori de davall, cal importar-lo a un recurs de fitxer de calendari de KAlarm.

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, warning2)
en: KAlarm no longer supports calendar directory resources. In order to continue using the contents of the directory resource below, you must import each of its alarm types into separate KAlarm calendar file resources.
ca@valencia: KAlarm ja no admet recursos de directori de calendari. Per tal de continuar utilitzant el contingut del recurs de directori de davall, cal importar cada un dels seus tipus d'alarmes en recursos de fitxers separats de calendari de KAlarm.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Display name:
ca@valencia: Nom que s'ha de mostrar:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Calendar directory:
ca@valencia: Directori de calendari:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Alarm types:
ca@valencia: Tipus d'alarmes:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, note)
en: If you prefer, you can import this calendar directory resource later, by using the Import Alarms menu option to import the calendar files contained within it.
ca@valencia: Si ho preferiu, podeu importar este recurs de directori de calendari més tard, utilitzant l'opció de menú d'importació d'alarmes per a importar els fitxers de calendari continguts dins d'ell.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mergeRadio)
en: Import into existing calendar file resource
ca@valencia: Importa en un recurs de fitxer de calendari existent

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, mergeResource)
en: Select the resource to import the directory resource's alarms into.
ca@valencia: Trieu el recurs al qual importar les alarmes del recurs de directori.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, newRadio)
en: Import into new calendar file resource
ca@valencia: Importa en un recurs de fitxer de calendari nou

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pathLabel)
en: Filename:
ca@valencia: Nom del fitxer:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, pathRequester)
en: Select the file to contain this resource. The file must not already exist.
ca@valencia: Trieu el fitxer que contindrà este recurs. Cal que el fitxer encara no existisca.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathRequester)
en: Select the file to contain this resource.
    The file must not already exist.
    Note that if the URL of a remote file is specified, monitoring for file changes will not work.
ca@valencia: Trieu el fitxer que contindrà este recurs.
    Cal que el fitxer encara no existisca.
    Cal tindre en compte que si s'especifica l'URL d'un fitxer remot, el control dels canvis en el fitxer no funcionarà.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, nameText)
en: Enter the name used to identify this resource in displays.
ca@valencia: Introduïu el nom utilitzat per a identificar este recurs a les visualitzacions.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameText)
en: Enter the name used to identify this resource in displays.
ca@valencia: Introduïu el nom utilitzat per a identificar este recurs a les visualitzacions.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noRadio)
en: Do not import
ca@valencia: No importes

[ctx: @info/plain Name of a calendar]
en: Active Alarms
ca@valencia: Alarmes actives

[ctx: @info/plain Name of a calendar]
en: Archived Alarms
ca@valencia: Alarmes arxivades

[ctx: @info/plain Name of a calendar]
en: Alarm Templates
ca@valencia: Plantilles d'alarma

[ctx: @info]
en: <para>Failed to create default calendar <resource>%1</resource></para><para>Location: <filename>%2</filename></para>
ca@valencia: <para>Ha fallat mentre es creava el calendari predeterminat <resource>%1</resource></para><para>Ubicació: <filename>%2</filename></para>

[ctx: @item:intext]
en: Active Alarms
ca@valencia: Alarmes actives

[ctx: @item:intext]
en: Archived Alarms
ca@valencia: Alarmes arxivades

[ctx: @item:intext]
en: Alarm Templates
ca@valencia: Plantilles d'alarma

[ctx: @item:intext Calendar status]
en: Read-only
ca@valencia: Només de lectura

[ctx: @item:intext Calendar status, parameter is KAlarm version]
en: Read-only (KAlarm pre-%1 format)
ca@valencia: Només de lectura (format anterior a %1 de KAlarm)

[ctx: @item:intext Calendar status]
en: Read-only (not a KAlarm calendar)
ca@valencia: Només de lectura (no és un calendari de KAlarm)

[ctx: @title:column]
en: Time
ca@valencia: Hora

[ctx: @title:column]
en: Time To
ca@valencia: Temps per a

[ctx: @title:column]
en: Repeat
ca@valencia: Repetix

[ctx: @title:column]
en: Type
ca@valencia: Tipus

[ctx: @title:column]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: @title:column]
en: Message, File or Command
ca@valencia: Missatge, fitxer o ordre

[ctx: @title:column Template name]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: @title:column]
en: Calendars
ca@valencia: Calendaris

[ctx: @info:tooltip]
en: Command execution failed
ca@valencia: No s'ha pogut executar l'ordre

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre-alarm action execution failed
ca@valencia: No s'ha pogut executar l'acció de prealarma

[ctx: @info:tooltip]
en: Post-alarm action execution failed
ca@valencia: No s'ha pogut executar l'acció de postalarma

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre- and post-alarm action execution failed
ca@valencia: No s'han pogut executar les accions de prealarma i postalarma

[ctx: @item:intext Calendar status]
en: Disabled
ca@valencia: Desactivat

[ctx: @info:whatsthis]
en: Next scheduled date and time of the alarm
ca@valencia: Següent data i hora programades de l'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: How long until the next scheduled trigger of the alarm
ca@valencia: Temps restant fins a la pròxima activació planificada de l'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: How often the alarm recurs
ca@valencia: Interval entre alarmes repetitives

[ctx: @info:whatsthis]
en: Background color of alarm message
ca@valencia: Color de fons del missatge de l'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm type (message, file, command or email)
ca@valencia: Tipus d'alarma (missatge, fitxer, ordre o correu)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm name, or alarm text if name is blank
ca@valencia: Text de l'alarma, o text de l'alarma si el nom està buit

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm message text, URL of text file to display, command to execute, or email subject line
ca@valencia: El text del missatge de l'alarma, l'URL del fitxer de text que es mostrarà, l'ordre que s'haja d'executar o la línia de l'assumpte del correu electrònic

[ctx: @info:whatsthis]
en: Name of the alarm template
ca@valencia: Nom de la plantilla d'alarma

[ctx: @info Alarm never occurs]
en: Never
ca@valencia: Mai

[ctx: @info n days]
en: %1d
ca@valencia: %1 d

[ctx: @info days hours:minutes]
en: %1d %2:%3
ca@valencia: %1 d %2:%3

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default active alarm calendar.
ca@valencia: No podeu desactivar el calendari predeterminat d'alarmes actives.

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
ca@valencia: No podeu desactivar el calendari predeterminat d'alarmes arxivades mentre que les alarmes expirades estiguen configurades per a mantindre's.

[ctx: @info]
en: Do you really want to disable your default calendar?
ca@valencia: Segur que voleu desactivar el calendari predeterminat?

[ctx: @title:window]
en: Choose Calendar
ca@valencia: Trieu un calendari

en: <para>The calendar <resource>%2</resource> has been made read-only.</para><para>This was the default calendar for %3.</para><para>Please select a new default calendar.</para> | <para>The calendar <resource>%2</resource> has been made read-only.</para><para>This was the default calendar for %3.</para><para>Please select new default calendars.</para>
ca@valencia[0]: <para>El calendari <resource>%2</resource> s'ha fet de només lectura.</para><para>Este era el calendari predeterminat per a %3</para><para>Trieu un calendari predeterminat nou.</para>
ca@valencia[1]: <para>El calendari <resource>%2</resource> s'ha fet de només lectura.</para><para>Este era el calendari predeterminat per a %3</para><para>Trieu els calendaris predeterminats nous.</para>

[ctx: @info A prompt for user to enter what to search for]
en: Search
ca@valencia: Busca

[ctx: @item:inlistbox]
en: KAlarm Calendar File
ca@valencia: Fitxer de calendari de KAlarm

[ctx: @item:inlistbox]
en: KAlarm Calendar Directory
ca@valencia: Directori de calendari de KAlarm

[ctx: @item:intext What a resource is stored in]
en: File
ca@valencia: Fitxer

[ctx: @item:intext What a resource is stored in (directory in filesystem)]
en: Directory
ca@valencia: Carpeta

[ctx: @info]
en: A previous load is still in progress.
ca@valencia: Encara hi ha una càrrega anterior en curs.

[ctx: @info]
en: A previous save is still in progress.
ca@valencia: Encara hi ha una guardada anterior en curs.

[ctx: @info]
en: Could not create calendar file <filename>%1</filename>.
ca@valencia: No s'ha pogut crear el fitxer de calendari <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not create writable calendar file <filename>%1</filename>.
ca@valencia: No s'ha pogut crear el fitxer de calendari <filename>%1</filename> d'escriptura.

[ctx: @info]
en: Could not load file <filename>%1</filename>.
ca@valencia: No s'ha pogut carregar el fitxer <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Calendar not open.
ca@valencia: El calendari no està obert.

[ctx: @info]
en: Could not save file <filename>%1</filename>.
ca@valencia: No s'ha pogut guardar el fitxer <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not load file <filename>%1</filename>. (%2)
ca@valencia: No s'ha pogut carregar el fitxer <filename>%1</filename>. (%2)

[ctx: @info]
en: Could not save file <filename>%1</filename>. (%2)
ca@valencia: No s'ha pogut guardar el fitxer <filename>%1</filename>. (%2)

[ctx: @title:window]
en: Configure Calendar
ca@valencia: Configuració de calendari

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pathGroupBox)
en: Calendar File
ca@valencia: Fitxer de calendari

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, pathDescription)
en: Select the file to hold this calendar. If the file does not exist, it will be created. The URL of a remote file can also be specified, but note that monitoring for file changes will not work in this case.
ca@valencia: Trieu el fitxer que sostindrà este calendari. Si el fitxer no existix, es crearà. També es pot especificar l'URL d'un fitxer remot, però cal tindre en compte que en este cas no funcionarà el control de canvis en el fitxer.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, activeRadio)
en: Active Alarms
ca@valencia: Alarmes actives

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, archivedRadio)
en: Archived Alarms
ca@valencia: Alarmes arxivades

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, templateRadio)
en: Alarm Templates
ca@valencia: Plantilles d'alarma

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, alarmTypeDescription)
en: Select which alarm type this calendar should contain.
ca@valencia: Trieu quin tipus d'alarma hauria de contindre este calendari.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, alarmTypeLabel)
en: Alarm type:
ca@valencia: Tipus d'alarma:

[ctx: @item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, activeAlarmsText)
en: Active Alarms
ca@valencia: Alarmes actives

[ctx: @item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, archivedAlarmsText)
en: Archived Alarms
ca@valencia: Alarmes arxivades

[ctx: @item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, templateAlarmsText)
en: Alarm Templates
ca@valencia: Plantilles d'alarma

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, nameGroupBox)
en: Display Name
ca@valencia: Nom que s'ha de mostrar

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Name:
ca@valencia: Nom:

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, nameDescription)
en: Enter the display name used to identify this calendar.
ca@valencia: Introduïu el nom que es mostrarà utilitzat per a identificar este calendari.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, readOnlyGroupBox)
en: Access Rights
ca@valencia: Drets d'accés

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, readOnlyCheckbox)
en: Read only
ca@valencia: Només de lectura

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, readOnlyDescription)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the file. Read-only mode will be automatically enabled if you do not have write access to the file or the file is on a remote server that does not support write access.
ca@valencia: Si s'ha marcat el mode de només lectura, no s'escriurà cap canvi en el fitxer. El mode de només lectura s'activarà automàticament si no teniu accés d'escriptura en el fitxer, o si este es troba en un servidor remot que no admet accés d'escriptura.

[ctx: @title:group]
en: Calendars
ca@valencia: Calendaris

[ctx: @item:inlistbox]
en: Active Alarms
ca@valencia: Alarmes actives

[ctx: @item:inlistbox]
en: Archived Alarms
ca@valencia: Alarmes arxivades

[ctx: @item:inlistbox]
en: Alarm Templates
ca@valencia: Plantilles d'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which type of data to show alarm calendars for
ca@valencia: Trieu el tipus de dades que s'ha de mostrar pels calendaris d'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of available calendars of the selected type. The checked state shows whether a calendar is enabled (checked) or disabled (unchecked). The default calendar is shown in bold.
ca@valencia: Llista dels calendaris disponibles del tipus seleccionat. L'estat de la marca mostra quan un calendari està activat (marcat) o desactivat (desmarcat). El calendari predeterminat es mostra en negreta.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reconfigure the selected calendar
ca@valencia: Torna a configurar el calendari seleccionat

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the highlighted calendar's configuration
ca@valencia: Edita la configuració del calendari ressaltat

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove the selected calendar from the list
ca@valencia: Elimina el calendari seleccionat de la llista

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Remove the highlighted calendar from the list.</para><para>The calendar itself is left intact, and may subsequently be reinstated in the list if desired.</para>
ca@valencia: <para>Elimina el calendari ressaltat de la llista.</para><para>El calendari mateix es deixa intacte i, per tant, es pot tornar a restituir en la llista, si ho voleu.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new active alarm calendar
ca@valencia: Afig un calendari nou d'alarmes actives

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new archived alarm calendar
ca@valencia: Afig un calendari nou d'alarmes arxivades

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new alarm template calendar
ca@valencia: Afig un calendari nou de plantilles d'alarma

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default active alarm calendar.
ca@valencia: No podeu eliminar el calendari predeterminat d'alarmes actives.

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
ca@valencia: No podeu eliminar el calendari predeterminat d'alarmes arxivades mentre que les alarmes expirades estiguen configurades per a mantindre's.

[ctx: @info]
en: It also contains %1
ca@valencia: També conté %1

[ctx: @info]
en: <para><resource>%1</resource> is the default calendar for %2</para><para>%3</para><para>Do you really want to remove it from all calendar lists?</para>
ca@valencia: <para><resource>%1</resource> és el calendari predeterminat per a: %2</para><para>%3</para><para>Segur que voleu eliminar-lo de totes les llistes de calendaris?</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove your default calendar (<resource>%1</resource>) from the list?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar el calendari predeterminat (<resource>%1</resource>) de la llista?

[ctx: @info]
en: <para><resource>%1</resource> contains %2</para><para>Do you really want to remove it from all calendar lists?</para>
ca@valencia: <para><resource>%1</resource> conté %2</para><para>Segur que voleu eliminar-lo de totes les llistes de calendaris?</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the calendar <resource>%1</resource> from the list?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar el calendari <resource>%1</resource> de la llista?

[ctx: @action Reload calendar]
en: Reload
ca@valencia: Torna a carregar

[ctx: @action]
en: Show Details
ca@valencia: Mostra els detalls

[ctx: @action]
en: Set Color...
ca@valencia: Indica un color…

[ctx: @action]
en: Clear Color
ca@valencia: Neteja el color

[ctx: @action]
en: Update Calendar Format
ca@valencia: Actualitza el format del calendari

[ctx: @action]
en: Remove
ca@valencia: Elimina

[ctx: @action]
en: Add...
ca@valencia: Afig…

[ctx: @action]
en: Import...
ca@valencia: Importa…

[ctx: @action]
en: Use as Default for Active Alarms
ca@valencia: Utilitza com a predeterminat per a les alarmes actives

[ctx: @action]
en: Use as Default for Archived Alarms
ca@valencia: Utilitza com a predeterminat per a les alarmes arxivades

[ctx: @action]
en: Use as Default for Alarm Templates
ca@valencia: Utilitza com a predeterminat per a les plantilles d'alarma

[ctx: @info]
en: Active alarms
ca@valencia: Alarmes actives

[ctx: @info]
en: Archived alarms
ca@valencia: Alarmes arxivades

[ctx: @info]
en: Alarm templates
ca@valencia: Plantilles d'alarma

[ctx: @info]
en: Read-write
ca@valencia: Lectura-escriptura

[ctx: @info]
en: Enabled
ca@valencia: Activada

[ctx: @info]
en: Disabled
ca@valencia: Desactivada

[ctx: @info Parameter in 'Default calendar: Yes/No']
en: Yes
ca@valencia: Sí

[ctx: @info]
en: <title>%1</title><para>ID: %2<nl/>Calendar type: %3<nl/>Contents: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Permissions: %7<nl/>Status: %8<nl/>Default calendar: %9</para>
ca@valencia: <title>%1</title><para>ID: %2<nl/>Tipus de calendari: %3<nl/>Contingut: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Permisos: %7<nl/>Estat: %8<nl/>Calendari predeterminat: %9</para>

[ctx: @text/plain]
en: Could not run <command>%1</command> to set wake from suspend
ca@valencia: No s'ha pogut executar <command>%1</command> per a activar-se després de la suspensió

[ctx: @text/plain]
en: Error setting wake from suspend.<nl/>Command was: <command>%1 %2</command><nl/>Error code: %3.
ca@valencia: S'ha produït un error mentre s'activava des de la suspensió.<nl/>L'ordre ha sigut: <command>%1%2</command><nl/>Codi d'error: %3.

[ctx: @option:check]
en: Repeat
ca@valencia: Repetició

[ctx: @option:check]
en: Set volume
ca@valencia: Establix el volum

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the sound file will be played repeatedly for as long as the message is displayed.
ca@valencia: Si està marcada, el fitxer de so es reproduirà repetidament durant tot el temps que es mostre el missatge.

[ctx: @label]
en: Sound file:
ca@valencia: Fitxer de so:

[ctx: @info:tooltip]
en: Test the sound
ca@valencia: Prova el so

[ctx: @info:whatsthis]
en: Play the selected sound file.
ca@valencia: Reproduïx el fitxer de so seleccionat.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a sound file to play.
ca@valencia: Introduïu el nom o l'URL del fitxer de so que es reproduirà.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a sound file to play.
ca@valencia: Trieu un fitxer de so que es reproduirà.

[ctx: @label:spinbox Length of time to pause between repetitions]
en: Pause between repetitions:
ca@valencia: Pausa entre repeticions:

[ctx: @label]
en: seconds
ca@valencia: segons

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to pause between repetitions.
ca@valencia: Introduïu quants segons hi haurà de pausa entre repeticions.

[ctx: @title:group Sound volume]
en: Volume
ca@valencia: Volum

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to choose the volume for playing the sound file.
ca@valencia: Trieu-ho per a triar el volum de reproducció del fitxer de so.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the volume for playing the sound file.
ca@valencia: Tria el volum de reproducció del fitxer de so.

[ctx: @option:check]
en: Fade
ca@valencia: Esvaïment

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to fade the volume when the sound file first starts to play.
ca@valencia: Trieu-ho per a esvair el volum quan el fitxer de so comence a reproduir-se.

[ctx: @label:spinbox Time period over which to fade the sound]
en: Fade time:
ca@valencia: Temps d'esvaïment:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to fade the sound before reaching the set volume.
ca@valencia: Introduïu la quantitat de segons d'esvaïment del so per a arribar fins al volum establit.

[ctx: @label:slider]
en: Initial volume:
ca@valencia: Volum inicial:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the initial volume for playing the sound file.
ca@valencia: Tria el volum inicial de reproducció del fitxer de so.

[ctx: @label:listbox Listbox providing audio options]
en: Sound:
ca@valencia: So:

[ctx: @item:inlistbox No sound]
en: None
ca@valencia: Cap

[ctx: @item:inlistbox]
en: Beep
ca@valencia: Timbre

[ctx: @item:inlistbox]
en: Speak
ca@valencia: Llig

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sound file
ca@valencia: Fitxer de so

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Choose a sound to play when the message is displayed.<list><item><interface>%1</interface>: the message is displayed silently.</item><item><interface>%2</interface>: a simple beep is sounded.</item><item><interface>%3</interface>: an audio file is played. You will be prompted to choose the file and set play options. (Option not available if using notification.)</item><item><interface>%4</interface>: the message text is spoken. (Option requires working Qt text-to-speech installation.)</item></list></para>
ca@valencia: <para>Trieu un so per a reproduir en mostrar el missatge.<list><item><interface>%1</interface>: el missatge es mostra en silenci.</item><item><interface>%2</interface>: sona un timbre senzill.</item><item><interface>%3</interface>: es reproduïx un fitxer d'àudio. Es demanarà que trieu el fitxer i configurar les opcions de reproducció (opció no disponible si s'utilitza notificació).</item><item><interface>%4</interface>: es llig el text del missatge (l'opció requerix una instal·lació en funcionament de text a veu de les Qt).</item></list></para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure sound file
ca@valencia: Configureu el fitxer de so

[ctx: @info:whatsthis]
en: Configure a sound file to play when the alarm is displayed.
ca@valencia: Configura un fitxer de so que es reproduirà quan es mostre l'alarma.

[ctx: @title:window]
en: Sound File
ca@valencia: Fitxer de so

[ctx: @item:inlistbox]
en: Audio files
ca@valencia: Fitxers d'àudio

[ctx: @title:window]
en: Choose Sound File
ca@valencia: Trieu un fitxer de so

[ctx: @action:button]
en: Special Actions...
ca@valencia: Accions especials…

[ctx: @info:tooltip]
en: Set commands to execute
ca@valencia: Establiu les ordres que s'han d'executar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify actions to execute before and after the alarm is displayed.
ca@valencia: Especifica les accions que s'executaran abans i després que es mostre l'alarma.

[ctx: @title:window]
en: Special Alarm Actions
ca@valencia: Accions especials de l'alarma

[ctx: @title:group]
en: Pre-Alarm Action
ca@valencia: Acció de prealarma

[ctx: @label:textbox]
en: Command:
ca@valencia: Ordre:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute before the alarm is displayed.</para><para>Note that it is executed only when the alarm proper is displayed, not when a reminder or deferred alarm is displayed.</para><para><note>KAlarm will wait for the command to complete before displaying the alarm.</note></para>
ca@valencia: <para>Introduïu una ordre de la línia d'ordres per a executar-la abans de mostrar l'alarma.</para><para>Cal tindre en compte que només s'executa quan es mostra l'alarma, no quan es mostra un recordatori o una alarma diferida.</para><para><note>KAlarm esperarà que finalitze l'ordre abans de mostrar l'alarma.</note></para>

[ctx: @option:check]
en: Execute for deferred alarms
ca@valencia: Executa per a les alarmes ajornades

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If unchecked, the command is only executed before the alarm proper is displayed.</para><para>If checked, the pre-alarm command is also executed before a deferred alarm is displayed.</para>
ca@valencia: <para>Si no està marcada, l'ordre només s'executarà abans que es mostre l'alarma mateixa.</para><para>Si està marcada, l'ordre de prealarma també s'executarà abans que es mostre una alarma ajornada.</para>

[ctx: @option:check]
en: Cancel alarm on error
ca@valencia: Cancel·la l'alarma en cas d'error

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the alarm if the pre-alarm command fails, i.e. do not display the alarm or execute any post-alarm action command.
ca@valencia: Cancel·la l'alarma si l'ordre de prealarma falla, p. ex., no mostra l'alarma o executa qualsevol ordre d'acció de postalarma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not show error status or error message if the pre-alarm command fails.
ca@valencia: No mostra missatges d'estat d'error si l'ordre de prealarma falla.

[ctx: @title:group]
en: Post-Alarm Action
ca@valencia: Acció de postalarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute after the alarm window is closed.</para><para>Note that it is not executed after closing a reminder window. If you defer the alarm, it is not executed until the alarm is finally acknowledged or closed.</para>
ca@valencia: <para>Introduïu una ordre de la línia d'ordres per a executar-la després de tancar la finestra d'alarma.</para><para>Cal tindre en compte que no s'executarà després de tancar una finestra de recordatori. Si ajorneu l'alarma, no s'executarà fins que finalment l'alarma es reconega o es tanque.</para>

[ctx: @title:window]
en: Alarm Templates
ca@valencia: Plantilles d'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of alarm templates
ca@valencia: La llista de plantilles d'alarma

[ctx: @action:button]
en: New
ca@valencia: Nova

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new alarm template
ca@valencia: Crea una plantilla d'alarma nova

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template
ca@valencia: Crea una plantilla d'alarma nova

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit the selected alarm template
ca@valencia: Edita la plantilla d'alarma seleccionada

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the currently highlighted alarm template
ca@valencia: Edita la plantilla d'alarma ressaltada

[ctx: @action:button]
en: Copy
ca@valencia: Copia

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new alarm template based on the selected template
ca@valencia: Crea una plantilla d'alarma nova basada en la plantilla seleccionada

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template based on a copy of the currently highlighted template
ca@valencia: Crea una plantilla d'alarma nova basada en una còpia de la plantilla ressaltada

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete the selected alarm templates
ca@valencia: Suprimix les plantilles d'alarma seleccionades

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete the currently highlighted alarm templates
ca@valencia: Suprimix les plantilles d'alarma ressaltades

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm template? | Do you really want to delete the %1 selected alarm templates?
ca@valencia[0]: Segur que voleu suprimir la plantilla d'alarma seleccionada?
ca@valencia[1]: Segur que voleu suprimir les %1 plantilles d'alarma seleccionades?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm Template | Delete Alarm Templates
ca@valencia[0]: Suprimix la plantilla d'alarma
ca@valencia[1]: Suprimix les plantilles d'alarmes

[ctx: @action:button]
en: &Delete
ca@valencia: Sup&rimix

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Template
ca@valencia: Trieu una plantilla d'alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a template to base the new alarm on.
ca@valencia: Trieu una plantilla en la qual basar l'alarma nova.

[ctx: @action]
en: New Alarm
ca@valencia: Alarma nova

en: Disabled
ca@valencia: Desactivada

[ctx: @info:tooltip Brief: some alarms are disabled]
en: (Some alarms disabled)
ca@valencia: (Algunes alarmes desactivades)

[ctx: @info]
en: Alarm not found
ca@valencia: No s'ha trobat l'alarma

[ctx: @info]
en: Error recreating alarm
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es recreava l'alarma

[ctx: @info]
en: Error recreating alarm template
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es recreava la plantilla d'alarma

[ctx: @info]
en: Cannot reactivate archived alarm
ca@valencia: No es pot reactivar una alarma arxivada

[ctx: @info]
en: Unknown error
ca@valencia: S'ha produït un error desconegut

[ctx: @info Action to create a new alarm]
en: New alarm
ca@valencia: Alarma nova

[ctx: @info Action to delete an alarm]
en: Delete alarm
ca@valencia: Suprimix l'alarma

[ctx: @info Action to create a new alarm template]
en: New template
ca@valencia: Plantilla nova

[ctx: @info Action to delete an alarm template]
en: Delete template
ca@valencia: Suprimix la plantilla

[ctx: @info]
en: Delete archived alarm
ca@valencia: Suprimix l'alarma arxivada

[ctx: @info]
en: Create multiple alarms
ca@valencia: Crea múltiples alarmes

[ctx: @info Action to edit an alarm]
en: Edit alarm
ca@valencia: Edita l'alarma

[ctx: @info Action to edit an alarm template]
en: Edit template
ca@valencia: Edita la plantilla

[ctx: @info]
en: Delete multiple alarms
ca@valencia: Suprimix múltiples alarmes

[ctx: @info]
en: Delete multiple templates
ca@valencia: Suprimix múltiples plantilles

[ctx: @info]
en: Delete multiple archived alarms
ca@valencia: Suprimix múltiples alarmes arxivades

[ctx: @info]
en: Reactivate alarm
ca@valencia: Reactiva l'alarma

[ctx: @info]
en: Reactivate multiple alarms
ca@valencia: Reactiva múltiples alarmes

[ctx: @title:window]
en: Wake From Suspend
ca@valencia: Activa després de la suspensió

[ctx: @info]
en: Cannot schedule wakeup time for a date-only alarm
ca@valencia: No s'ha pogut planificar l'hora d'activació per a una alarma de només data

[ctx: @info]
en: <para>This wakeup will cancel any existing wakeup which has been set by KAlarm or any other application, because your computer can only schedule a single wakeup time.</para><para><note>Wake From Suspend is not supported at all on some computers, especially older ones, and some computers only support setting a wakeup time up to 24 hours ahead. You may wish to set up a test alarm to check your system's capability.</note></para>
ca@valencia: <para>Esta activació cancel·larà qualsevol activació existent que s'haja establit en KAlarm o qualsevol altra aplicació, perquè l'ordinador només pot planificar una única hora d'activació.</para><para><note> L'activació des de suspensió no està admesa en tots els ordinadors, especialment els antics, i alguns ordinadors només permeten establir una hora d'activació fins 24 hores més avant. Potser desitjareu establir una alarma de prova per a verificar les capacitats del sistema.</note></para>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Wake From Suspend Alarm
ca@valencia: Alarma d'activació des de la suspensió

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current wake-from-suspend alarm
ca@valencia: Mostra l'alarma d'activació des de la suspensió

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Highlight the current wake-from-suspend alarm in the alarm list. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
ca@valencia: Ressalta l'alarma actual d'activació des de suspensió en la llista d'alarmes. Este botó estarà desactivat si no s'ha configurat cap alarma d'activació des de la suspensió.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current alarm
ca@valencia: Mostra l'alarma actual

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set highlighted alarm as the wake-from-suspend alarm
ca@valencia: Establix l'alarma ressaltada com l'alarma d'activació des de la suspensió

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set the alarm highlighted in the alarm list to wake-from-suspend. This replaces any existing wake-from-suspend alarm.
ca@valencia: Establix l'alarma ressaltada en la llista d'alarmes com l'alarma d'activació des de la suspensió. Esta reemplaçarà qualsevol alarma d'activació des de suspensió existent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Use highlighted alarm
ca@valencia: Utilitza l'alarma ressaltada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the current wake-from-suspend
ca@valencia: Cancel·la l'activació des de la suspensió actual

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the currently configured wake-from-suspend. Note that this does not cancel the alarm itself, which will still trigger in the normal way. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
ca@valencia: Cancel·la l'activació des de la suspensió configurada. Cal tindre en compte que açò no cancel·larà l'alarma mateixa, la qual encara s'activarà de la manera normal. Este botó estarà desactivat si no hi ha cap activació des de la suspensió configurada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel wake from suspend
ca@valencia: Cancel·la l'activació des de la suspensió

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, advanceWakeTime)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
ca@valencia: Introduïu el nombre de minuts abans de l'hora d'activació de l'alarma per a activar el sistema des de la suspensió. Açò es pot utilitzar per a assegurar que el sistema està completament restaurat a l'hora d'activar l'alarma.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
ca@valencia: Nombre de minuts abans de l'alarma per a activar des de la suspensió
