kalarm - en to eu translation catalogue (1092 entries)

[ctx: @info]
en: No mail transport configured for email identity <resource>%1</resource>
eu: <resource>%1</resource> nortasunerako ez da posta-garraiorik konfiguratu

[ctx: @info]
en: Emails may not have been sent
eu: Baliteke e-postak bidali ez izatea

[ctx: @info]
en: Program error
eu: Programaren errorea

[ctx: @info]
en: Enter the length of time (in hours and minutes) after the current time to schedule the alarm.
eu: Sartu alarma programatzeko une honetatik igaro beharreko denbora (ordu eta minututan).

[ctx: @info]
en: If a recurrence is configured, the start date/time will be adjusted to the first recurrence on or after the entered date/time.
eu: Errepikapen bat konfiguratzen bada, hasteko data/ordua sartutako data/ordura edo ondorengo aurreneko errepikapenera doituko da.

[ctx: @info]
en: This uses KAlarm's default time zone, set in the Configuration dialog.
eu: Horrek, konfiguratzeko elkarrizketa-koadroan ezarritako, KAlarm-en ordu-eremu lehenetsia erabiltzen du.

[ctx: @option:radio]
en: Defer to date/time:
eu: Geroratu data/ordura:

[ctx: @option:radio]
en: At date/time:
eu: Data/orduan:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm to the specified date and time.
eu: Birprogramatu alarma zehaztutako data eta ordura.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify the date, or date and time, to schedule the alarm.
eu: Zehaztu data, edo data eta ordua, alarma programatzeko.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the date to schedule the alarm.</para><para>%1</para>
eu: <para>Sartu alarma programatzeko data.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the time to schedule the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
eu: <para>Sartu alarma programatzeko ordua.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @option:check]
en: Any time
eu: Edozein ordutan

[ctx: @info:tooltip]
en: Set only a date (without a time) for the alarm
eu: Ezarri data bakarrik (ordurik gabe) alarmarako

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify only a date (without a time) for the alarm. The alarm will trigger at the first opportunity on the selected date.
eu: Markatu, alarmarako bakarrik data bat (ordurik gabe) ezartzeko. Alarma, hautatutako datan eragingo da.

[ctx: @option:radio]
en: Defer for time interval:
eu: Geroratu denbora-tarterako:

[ctx: @option:radio]
en: Time from now:
eu: Hemendik aurrerako denbora:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm for the specified time interval after now.
eu: Birprogramatu alarma, hemendik aurrera, zehaztutako denbora-tarterako.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm after the specified time interval from now.
eu: Programatu alarma, hemendik aurrera, zehaztutako denbora-tarterako.

[ctx: @action:button]
en: Time Zone...
eu: Ordu-eremua...

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a time zone for this alarm
eu: Hautatu alarma honetarako ordu-eremu bat

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose a time zone for this alarm which is different from the default time zone set in KAlarm's configuration dialog.
eu: Aukeratu alarma honetarako, KAlarm konfiguratzeko elkarrizketa-koadroan ezarritako ordu-eremu lehenetsiaren ezberdina den ordu-eremu bat.

[ctx: @label:listbox]
en: Time zone:
eu: Ordu-eremua:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time zone to use for this alarm.
eu: Hautatu alarma honekin erabili beharreko ordu-eremua.

[ctx: @info]
en: Invalid time
eu: Ordu baliogabea

[ctx: @info]
en: Invalid date
eu: Data baliogabea

[ctx: @info]
en: Alarm date has already expired
eu: Alarmaren data dagoeneko iragan da

[ctx: @info]
en: Alarm time has already expired
eu: Alarmaren ordua dagoeneko iragan da

en: KAlarm Autostart
eu: KAlarm automatikoki abiatu

en: KAlarm autostart at login
eu: KAlarm automatikoki abiatu saio-hastean

en: Author
eu: Egilea

en: Application to run
eu: Exekutatu beharreko aplikazioa

en: Command line arguments to pass to application
eu: Aplikazioari komando-lerrotik pasatu beharreko argumentuak

[ctx: @title:window]
en: Import Birthdays From KAddressBook
eu: Inportatu urtebetetzeak KAddressBook-etik

[ctx: @label:textbox]
en: Alarm name:
eu: Alarmaren izena:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a name to help you identify this alarm. This is optional and need not be unique.
eu: Sartu alarma hau identifikatzen laguntzeko izen bat. Hautazkoa da eta ez du zertan esklusiboa izan behar.

[ctx: @info]
en: Birthday:
eu: Urtebetetzea:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Text
eu: Alarmaren testua

[ctx: @label:textbox]
en: Prefix:
eu: Aurrizkia:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear before the person's name in the alarm message, including any necessary trailing spaces.
eu: Sartu, pertsonaren izenaren aurretik, alarmaren mezuan agertu beharreko testua, beharrezkoak diren amaierako zuriuneak barne.

[ctx: @label:textbox]
en: Suffix:
eu: Atzizkia:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear after the person's name in the alarm message, including any necessary leading spaces.
eu: Sartu, pertsonaren izenaren aurretik, alarmaren mezuan agertu beharreko testua, beharrezkoak diren hasierako zuriuneak barne.

[ctx: @title:group]
en: Select Birthdays
eu: Hautatu urtebetetzeak

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select birthdays to set alarms for.<nl/>This list shows all birthdays in <application>KAddressBook</application> except those for which alarms already exist.</para><para>You can select multiple birthdays at one time by dragging the mouse over the list, or by clicking the mouse while pressing Ctrl or Shift.</para>
eu: <para>Hautatu alarmak zein urtebetetzeetarako ezarri.<nl/>Zerrenda horrek <application>KAddressBook</application>eko urtebetetze guztiak, dagoeneko alarmak dituztenak ezik, erakusten ditu.</para><para>Urtebetetze anizkoitzak batera hauta ditzakezu sagua zerrendaren gainetik arrastatuz, edo Ktrl edo Maius sakatu bitartean saguan klik eginez.</para>

[ctx: @title:group]
en: Alarm Configuration
eu: Alarmaren konfigurazioa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a reminder in advance of or after the birthday.
eu: Markatu, urtebetetzearen aurretik edo ondoren oroigarri bat azaltzeko.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days before or after each birthday to display a reminder. This is in addition to the alarm which is displayed on the birthday.
eu: Sartu, urtebetetze bakoitzaren aurretik, oroigarri bat azaltzeko, egun kopurua. Hori, urtebetetze-egunean azalduko den alarmaz gain da.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the birthday.
eu: Hautatu oroigarria urtebetetzearen aurretik edo ondoren eragin behar den.

[ctx: @action:button]
en: Sub-Repetition
eu: Azpi-errepikapena

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up an additional alarm repetition
eu: Ezarri alarma errepikapen osagarri bat

en: Prompt for confirmation when alarm is acknowledged
eu: Eskatu berrespena alarmaz konturatu izana adierazteko

en: Attach file to email (repeat as needed)
eu: Erantsi fitxategia e-postara (behar den bezala errepikatu)

en: Auto-close alarm window after --late-cancel period
eu: Itxi alarmaren leihoa automatikoki «--late-cancel» aldia igarotakoan

en: Blind copy email to self
eu: Bidali e-posta kopia itsua (BCC) zeure buruari

en: Beep when message is displayed
eu: Egin bip mezua azaltzen denean

en: Message background color (name or hex 0xRRGGBB)
eu: Mezuaren atzeko planoaren kolorea (izena edo 0xRRGGBB hamaseitarra)

en: Message foreground color (name or hex 0xRRGGBB)
eu: Mezuaren aurreko planoaren kolorea (izena edo 0xRRGGBB hamaseitarra)

en: Cancel alarm with the specified event ID
eu: Ezeztatu zehaztutako gertaera IDa duen alarma

en: Disable the alarm
eu: Ezgaitu alarma

en: Disable monitoring of all alarms
eu: Ezgaitu alarma guztien gainbegiratzea

en: Execute a shell command line
eu: Exekutatu oskoleko komando-lerro bat

en: Command line to generate alarm message text
eu: Alarma testu-mezu bat sortzeko komando-lerroa

en: Display the alarm edit dialog to edit the specified alarm
eu: Azaldu, zehaztutako alarma editatzeko, alarma editatzeko elkarrizketa-koadroa

en: Display the alarm edit dialog to edit a new display alarm
eu: Azaldu, bistaratze-alarma berri bat editatzeko, alarma editatzeko elkarrizketa-koadroa

en: Display the alarm edit dialog to edit a new command alarm
eu: Azaldu, komando-alarma berri bat editatzeko, alarma editatzeko elkarrizketa-koadroa

en: Display the alarm edit dialog to edit a new email alarm
eu: Azaldu, e-posta-alarma berri bat editatzeko, alarma editatzeko elkarrizketa-koadroa

en: Display the alarm edit dialog to edit a new audio alarm
eu: Azaldu, audio-alarma berri bat editatzeko, alarma editatzeko elkarrizketa-koadroa

en: Display the alarm edit dialog, preset with a template
eu: Azaldu alarma editatzeko elkarrizketa-koadroa, txantiloi batekin aurre-ezarrita

en: File to display
eu: Azaltzeko fitxategia

en: KMail identity to use as sender of email
eu: E-posta bidaltzaile gisa erabili beharreko KMail nortasuna

en: Interval between alarm repetitions
eu: Alarma errepikapenen arteko bitartea

en: Show alarm as an event in KOrganizer
eu: Erakutsi alarma KOrganizer-en gertaera balitz bezala

en: Cancel alarm if more than 'period' late when triggered
eu: Alarma bertan behera utzi «aldia» baino beranduago eragiten bada

en: Output list of scheduled alarms to stdout
eu: Atera programatutako alarmen zerrenda irteera estandarretik («stdout»)

en: Repeat alarm at every login
eu: Errepikatu alarma saio hasiera guztietan

en: Send an email to the given address (repeat as needed)
eu: Bidali e-posta bat emandako helbidera (behar den bezala errepikatu)

en: Name of alarm
eu: Alarmaren izena

en: Display alarm message as a notification
eu: Azaldu alarmaren mezua jakinarazpen gisa

en: Audio file to play once
eu: Behin jo beharreko audio-fitxategia

en: Audio file to play repeatedly
eu: Behin eta berriz jotzeko audio-fitxategia

en: Specify alarm recurrence using iCalendar syntax
eu: Zehaztu alarmaren errepikakortasuna iCalendar-ren sintaxia erabiliz

en: Display reminder before or after alarm
eu: Azaldu oroigarria alarmaren aurretik edo ondoren

en: Display reminder once, before or after first alarm recurrence
eu: Azaldu oroigarria behin, alarmaren aurreneko errepikapenaren aurretik edo ondoren

en: Number of times to repeat alarm (including initial occasion)
eu: Alarmaren errepikapen kopurua (hasierakoa barne)

en: Speak the message when it is displayed
eu: Ahoskatu mezua azaltzen denean

en: Email subject line
eu: E-postaren gaia

en: Simulate system time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ] (debug mode)
eu: Simulatu sistemaren ordua [[[uuuu-]hh-]ee-]oo:mm [OE] (arazteko modua)

en: Trigger alarm at time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
eu: Eragin alarma [[[uuuu-]hh-]ee-]oo:mm [OE] orduan, edo uuuu-hh-ee [OE] datan

en: Display system tray icon
eu: Azaldu sistema-erretiluko ikonoa

en: Trigger alarm with the specified event ID
eu: Eragin zehaztutako gertaera IDko alarma

en: Repeat until time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
eu: Errepikatu [[[uuuu-]hh-]ee-]oo:mm [OE] ordura arte, edo  uuuu-hh-ee [OE] datara arte

en: Volume to play audio file
eu: Audio-fitxategia jotzeko bolumena

en: Message text to display
eu: Azaldu beharreko testu-mezua

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode>: invalid email address
eu: <icode>%1</icode>: e-posta helbide baliogabea

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter for date-only alarm
eu: Data soileko alarmentzako <icode>%1</icode> parametro baliogabea

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> earlier than <icode>%2</icode>
eu: <icode>%1</icode> <icode>%2</icode>(e)ren aurretik

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> and <icode>%2</icode> parameters: repetition is longer than <icode>%3</icode> interval
eu: <icode>%1</icode> eta <icode>%2</icode> parametro baliogabeak: errepikapena <icode>%3</icode> bitartea baino luzeagoa da

[ctx: @info:shell]
en: : option(s) only valid with an appropriate action option or message
eu: : aukera(k) balioduna soilik ekintza-aukera edo mezu egoki batekin

[ctx: @info:shell]
en: 
    Use --help to get a list of available command line options.
eu: 
    Erabili «--help» komando-lerroko aukera erabilgarrien zerrenda bat eskuratzeko.

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode>
eu: <icode>%1</icode>(e)k <icode>%2</icode> behar du

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode> or <icode>%3</icode>
eu: <icode>%1</icode>(e)k <icode>%2</icode> edo <icode>%3</icode> behar du

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter
eu: <icode>%1</icode> parametro baliogabea

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> incompatible with <icode>%2</icode>
eu: <icode>%1</icode> <icode>%2</icode>(e)rekin bateraezina

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version
eu: KAlarm-en bertsioa

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version which wrote this file.
eu: Fitxategi hau idatzi zuen bertsioa.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend
eu: Datu-biltegiratze bizkarraldekoa

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend currently used by KAlarm.
eu: KAlarm-ek egun erabiltzen duen datuak biltegiratzeko bizkarraldekoa

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: File Resources
eu: Fitxategi-baliabideak

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseAkonadiIfAvailable), group (General)
en: Enable Akonadi plugin
eu: Gaitu Akonadi plugina

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAkonadiIfAvailable), group (General)
en: Choose whether to enable KAlarm's Akonadi plugin, which uses Akonadi to provide features including birthday import, some email functions, email address book lookup, and Akonadi resource migration on first run.
eu: Aukeratu KAlarm-en Akonadi plugina gaitu hala ez. Akonadi erabiltzen du urtemugak inportatzea, e-posta funtzio batzuk, e-posta helburu-liburuan bilatzea, eta lehen aldiz ibiltzean Akonadi baliabideak migratzea bezalako ezaugarriak emateko.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Time zone
eu: Ordu-eremua

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Select the time zone which KAlarm should use as its default for displaying and entering dates and times.
eu: Hautatu KAlarm-ek datak eta orduak azaltzeko eta sartzeko erabili beharko lukeen ordu-eremu lehenetsia.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Holiday region
eu: Jaiegun eskualdea

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Select the holiday region to use.
eu: Hautatu erabili beharreko jaiegun-eskualdea

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Foreground color
eu: Aurreko planoaren kolorea

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Default foreground color for alarm message windows.
eu: Alarma-mezu leihoaren aurreko planoaren kolore lehenetsia

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Background color
eu: Atzeko planoaren kolorea

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Default background color for alarm message windows.
eu: Alarma-mezu leihoaren atzeko planoaren kolore lehenetsia

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseAlarmName), group (General)
en: Enable alarm names
eu: Gaitu alarma-izenak

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAlarmName), group (General)
en: Choose whether to be able to give alarms a name. This is a convenience to help you to identify alarms.
eu: Aukeratu alarmei izenak eman ahal izatea nahi duzun. Hori alarmak identifikatzen laguntzeko praktikoa da.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (MessageFont), group (General)
en: Message font
eu: Mezuaren letra-tipoa

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageFont), group (General)
en: Default font for displaying alarm messages.
eu: Alarma-mezuak azaltzeko letra-tipo lehenetsia.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: Show in system tray
eu: Erakutsi sistema-erretiluan

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: <p>Check to show KAlarm's icon in the system tray. Showing it in the system tray provides easy access and a status indication.</p>
eu: <p>Markatu KAlarm-en ikonoa sistema-erretiluan erakusteko. Hura sistema-erretiluan erakusteak sarbide erraza eta egoeraren adierazle bat ematen ditu.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: Auto-hide in system tray if no alarms due within period
eu: Sistemaren erretiluan automatikoki ezkutatu denbora tarte batean beteko den alarmarik ez badago

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: <p>Enter -1 to auto-hide KAlarm's icon in the system tray when there are no active alarms.</p><p>To auto-hide the system tray icon when there are no alarms due within a set period of time, enter the time period in minutes.</p><p>Enter 0 to always show the system tray icon.</p>
eu: <p>Sartu -1, alarma aktiborik ez dagoenean, KAlarm-en ikonoa sistemako erretiluan automatikoki gordetzeko.</p><p>Ezarritako denbora tarte batean beteko den alarmarik ez dagoenean, sistemaren erretiluko ikonoa automatikoki ezkutatzeko, sartu denbora tartea minututan.</p><p>Sartu 0 sistemaren erretiluko ikonoa beti erakusteko.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (NoAutoHideSystemTrayDesktops), group (General)
en: Desktops without auto-hide in system tray
eu: Sistemaren erretiluan automatikoki ezkutatzea ez duten mahaigainak

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (NoAutoHideSystemTrayDesktops), group (General)
en: Desktops for which the auto-hide in system tray option is not available.
eu: Sistemaren erretiluan automatikoki ezkutatzea aukera erabilgarri ez duten mahaigainak.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AutoStart), group (General)
en: Start at login
eu: Abiatu saioa hastean

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoStart), group (General)
en: <p>Automatically start KAlarm whenever you start KDE.</p><p>This option should always be checked unless you intend to discontinue use of KAlarm.</p>
eu: <p>KAlarm automatikoki abiatu KDE abiatzen duzun guztietan.</p><p>Aukera hau beti gaituta egon beharko litzateke KAlarm-en erabilera eten nahi duzunean ezik.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_NoAutoStart), group (General)
en: Suppress autostart at login
eu: Kendu saio-hastean automatikoki abiatzea

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Default defer time interval
eu: Geroratzeko denbora tarte lehenetsia

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Enter the default time interval (in minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
eu: Sartu alarmak geroratzeko debora tarte lehenetsia (minututan), «Geroratu alarma» elkarrizketa-koadroak erabilia.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AskResource), group (General)
en: Prompt for which calendar to store in
eu: Eskatu zein egutegitan gorde behar den

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AskResource), group (General)
en: <p>When saving a new alarm or alarm template, prompt for which calendar to store it in, if there is more than one active calendar.</p><p>Note that archived alarms are always stored in the default archived alarm calendar.</p>
eu: <p>Alarma berri bat edo alarma txantiloi bat gordetzean, eskatu zein egutegitan gorde behar den, egutegi aktibo bat baino gehiago badago.</p><p>Kontuan izan artxibatutako alarmak beti gordetzen direla artxibatutako alarmen egutegi lehenetsian.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ModalMessages), group (General)
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
eu: Mezu-leihoek titulu-barra bat dute eta teklatuaren fokua hartzen dute

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_ModalMessages), group (General)
en: <p>Specify the characteristics of alarm message windows:<ul><li>If checked, the window is a normal window with a title bar, which grabs keyboard input when it is displayed.</li><li>If unchecked, the window does not interfere with your typing when it is displayed, but it has no title bar and cannot be moved or resized.</li></ul></p>
eu: <p>Zehaztu alarma-mezu leihoen ezaugarriak:<ul><li>Markatuta badago, leihoa, titulu-barradun leiho arrunta da, azaltzen denean, teklatuaren sarrera hartzen duena.</li><li>Markatu gabe badago, azaltzen denean, leihoa ez du zure teklatuaren sarrerarik hartuko, baina ez du titulu-barrarik eta ezin da mugitu edo neurriz aldatu.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (MessageButtonDelay), group (General)
en: Delay before message window buttons are enabled
eu: Mezu-leihoko botoiak gaitu aurreko atzerapena

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageButtonDelay), group (General)
en: <p>Specify the positioning of alarm message windows, and the delay in seconds after a window shows until its buttons are enabled.
            <ul><li>0 to position message windows as far from the cursor as possible with no enable delay.</li>
            <li>> 0 to position in center of screen and specify delay before enabling buttons.</li>
            <li>-1 for no special positioning and no enable delay.</li></ul></p>
eu: <p>Zehaztu alarma-mezu leihoen kokapena, eta leiho bat erakutsi eta bere botoiak gaitu arteko atzerapena segundotan.
            <ul><li>0, mezu-leihoak kurtsoretik ahalik urrunen, gaitzeko atzerapenik gabe kokatzeko.</li>
            <li>> 0, pantailaren erdian kokatzeko eta botoiak gaitu aurreko atzerapena zehazteko.</li>
            <li>-1 kokapen berezirik eta atzerapenik ez emateko.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: Number of alarms to show in system tray tooltip
eu: Sistema-erretiluko tresna-argibideetan erakutsi beharreko alarma kopurua

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: <p>How many alarms due in the next 24 hours to show in the system tray tooltip:
            <ul><li>0 to display none</li>
            <li>-1 to display all</li>
            <li>>0 to set a limit.</li></ul></p>
eu: <p>Epe-muga hurrengo 24 orduetan beteko duten alarmetako zenbat erakutsi behar dira sistema-erretiluko argibideetan:
            <ul><li>0 batere ez azaltzeko</li>
            <li>-1 guztiak azaltzeko</li>
            <li>>0 muga bat ezartzeko.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Show alarm times in system tray tooltip
eu: Erakutsi alarmen orduak sistema-erretiluko tresna-argibideetan

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, the time at which each alarm is due.
eu: Zehaztu sistema-erretiluko tresna-argibideetan alarma bakoitzaren epe-mugaerakutsi behar diren edo ez.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Show time to alarms in system tray tooltip
eu: Erakutsi alarmen ordua sistema-erretiluko tresna-iradokizunetan

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, how long until each alarm is due.
eu: Zehaztu sistema-erretiluko tresna-argibideetan alarma bakoitzaren epe-mugarako zenbat falta den.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Time-to-alarm prefix in system tray tooltip
eu: Alarmarako-denbora aurrizkia sistema-erretiluko tresna-argibideetan

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Enter the text to be displayed in front of the time until the alarm, in the system tray tooltip.
eu: Sartu, sistema-erretiluko tresna-argibideetan, alarmarako falta den denboraren aurrean azaldu beharreko testua.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailClient), group (General)
en: Email client
eu: E-posta bezeroa

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailClient), group (General)
en: <p>How to send email when an email alarm is triggered.<ul><li>KMail: The email is sent automatically via KMail.</li><li>Sendmail: The email is sent automatically. This option will only work if your system is configured to use sendmail or a sendmail compatible mail transport agent.</li></ul></p>
eu: <p>E-posta nola bidali, e-posta alarma bat eragiten denean.<ul><li>KMail: E-posta KMail-en bidez automatikoki bidaltzen da.</li><li>Sendmail: E-posta automatikoki bidaltzen da. Aukera hau, zure sistema «sendmail» edo harekin bateragarria den garraio agente bat erabiltzeko konfiguratuta badago bakarrik ibiliko da.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether to copy sent emails into KMail's Sent folder.
eu: Bidalitako e-postak KMail-eko Bidalita karpetan kopiatu behar diren edo ez.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether after sending an email to store a copy in KMail's sent-mail folder. Only applies when sendmail is selected as the email client.
eu: E-posta bat bidali ondoren, KMail-en bidalitako-posta karpetan kopia bat gorde behar den edo ez. E-posta bezero gisa sendmail aukeratzen denean bakarrik aplikatzen da.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailFrom), group (General)
en: 'From' email address
eu: 'Nork' e-posta helbidea

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailFrom), group (General)
en: Your email address, used to identify you as the sender when sending email alarms. Enter "@SystemSettings" to use the default email address set in KMail, "@KMail" to allow choice of KMail identities, or enter the actual email address otherwise.
eu: Zure e-posta helbidea, e-posta alarmak bidaltzean zu bidaltzaile gisa identifikatzeko erabilia. Sartu "@SystemSettings", KMail-en ezarritako e-posta helbide lehenetsia erabiltzeko, "@KMail", KMail-eko nortasunen artean hautatzen uzteko, edo bestela sartu e-posta helbidea bera.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailBccAddress), group (General)
en: 'Bcc' email address
eu: 'Bcc' e-posta helbidea

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Terminal for command alarms
eu: Komando-alarmetarako terminala

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Command line to execute command alarms in a terminal window, including special codes described in the KAlarm handbook.
eu: Komando-alarmak terminal-leiho batean exekutatzeko komando-lerroa, KAlarm-erako eskuliburuan deskribatutako kode berezi batzuk barne.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: Start of day for date-only alarms
eu: Egunaren hasiera data-soileko alarmetarako

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.
eu: Data-soileko alarma bat eragingo den eguneko ordurik goiztiarrena.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: Start time of working day
eu: Laneguneko hasierako ordua

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: The start time of the working day.
eu: Lanegunaren hasierako ordua.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: End time of working day
eu: Lanegunaren bukaerako ordua

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: The end time of the working day.
eu: Lanegunaren bukaerako ordua.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: Working days
eu: Lanegunak

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DisabledColour), group (General)
en: Disabled alarm color
eu: Ezgaitutako alarmen kolorea

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisabledColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for disabled alarms.
eu: Hautatu, alarmen zerrendan, ezgaitutako alarmetako testuan erabiliko den kolorea.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Archived alarm color
eu: Artxibatutako alarmen kolorea

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for archived alarms.
eu: Hautatu, alarmen zerrendan, artxibatutako alarmetako testuan erabiliko den kolorea.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: Days to keep expired alarms
eu: Iraungitako alarmak mantentzeko egun kopurua

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: KOrganizer event duration
eu: KOrganizer ekitaldiaren iraupena

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: Enter the event duration in minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.
eu: Sartu ekitaldiaren iraupena minututan, KOrganizer-rera kopiatutako alarmetarako.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
eu: Esekitze egoeratik esnatzeko alarmarako minutu kopurua

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
eu: Sartu alarma eragin aurretik sistema esekitzetik esnatzeko minutu kopurua. Hau, alarma eragiten den ordurako sistema erabat lehengoratuta dagoela ziurtatzeko erabil daiteke.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDisplayMethod), group (Defaults)
en: Alarm message display method
eu: Alarma-mezua azaltzeko modua

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Cancel if late (minutes)
eu: Utzi berandu bada (minutu)

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Confirm acknowledgement
eu: Berretsi jaso izanaren adierazpena

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "confirm alarm acknowledgement".
eu: Alarma editatzeko elkarrizketa-koadroan "Berretsi jaso izanaren adierazpena" aukerarako ezarpen lehenetsia.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Show in KOrganizer
eu: Erakutsi KOrganizer-en

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "show in KOrganizer".
eu: Alarmak editatzeko elkarrizketa-koadroan, "Erakutsi KOrganizer-en" aukerarako ezarpen lehenetsia.

[ctx: @label Label for audio options]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Sound
eu: Soinua

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Default sound type in the alarm edit dialog.
eu: Alarma editatzeko elkarrizketa-koadroan, soinu mota lehenetsia.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Play File
eu: Fitxategi jo

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Sound file
eu: Soinu-fitxategia

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Default sound file path in the alarm edit dialog.
eu: Alarma editatzeko elkarrizketa-koadroan, soinu fitxategiaren bide-izen lehenetsia.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Sound volume
eu: Soinuaren bolumena

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Default sound volume in the alarm edit dialog. -1 to deselect volume, or 0 - 100 %
eu: Alarma editatzeko elkarrizketa-koadroan, soinu-bolumen lehenetsia. -1 bolumena desautatzeko, edo % 0 - 100

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Repeat sound file
eu: Errepikatu soinu-fitxategia

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for sound repetition.
eu: Alarma editatzeko elkarrizketa-koadroan, soinu errepikapenerako ezarpen lehenetsia.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Enter script
eu: Sartu gidoia

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for command script entry.
eu: Alarma editatzeko elkarrizketa-koadroan, gidoi-komando sarreraren ezarpen lehenetsia.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Command output
eu: Komandoaren irteerakoa

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for where to send command alarm output.
eu: Alarma editatzeko elkarrizketa-koadroan, komando-alarmaren irteera nora bidali, ezarpen lehenetsia.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Discard Output
eu: Baztertu irteerakoa

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Log To File
eu: Erregistratu fitxategian

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Execute in terminal window
eu: Exekutatu terminal-leihoan

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Log file
eu: Egunkari-fitxategia

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Copy email to self
eu: Kopia e-posta bidez bidali norbere buruari

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Recurrence period
eu: Errepikakortasun aldia

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: No recurrence
eu: Errepikapenik ez

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: At login
eu: Saio-hastean

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Hourly/minutely
eu: Orduero/minutuero

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: In non-leap years, repeat yearly February 29th alarms on:
eu: Bisustuak ez diren urteetan, errepikatu otsailak 29-ko urteroko alarmak data honetan:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: For yearly recurrences, choose what date, if any, alarms due on February 29th should occur in non-leap years.<i>Note</i>: The next scheduled occurrence of existing alarms is not re-evaluated when you change this setting.
eu: Urteroko errepikapenerako, bisurteak ez direnetan, hautatu zein egunetan gertatu behar den, otsailaren 29an gertatu beharreko alarmak. <i>Oharra</i>: Ezarpen hau aldatzen duzunean, dauden alarmetan programatutako hurrengo agerraldia ez da berriz ebaluatuko.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: February 28th
eu: Otsailak 28

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: March 1st
eu: Martxoak 1

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: Do not repeat
eu: Ez errepikatu

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Reminder units
eu: Oroigarrien unitateak

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Hours/Minutes
eu: Ordu/Minutu

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Pre-alarm action
eu: Alarma-aurreko ekintza

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Default command to execute before displaying alarms.
eu: Sartu alarma bistaratu baino lehen exekutatuko den komando lehenetsia.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Execute pre-alarm action for deferred alarms
eu: Exekutatu alarmaren aurreko ekintza geroratutako alarmetarako

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Cancel alarm on pre-alarm action error
eu: Alarma bertan behera utzi alarma-aurreko ekintzen errorerik dagoenean

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Do not notify pre-alarm action errors
eu: Ez jakinarazi alarma-aurreko ekintzen errorerik

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Post-alarm action
eu: Alarma-ondoko ekintza

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Warn before quitting
eu: Abisatu irten aurretik

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Confirm alarm deletions
eu: Berretsi alarma-ezabaketak

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Notify when remote emails are queued
eu: Jakinarazi urruneko e-postak ilaran ipintzean

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eu: Editatu

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikuspegia

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
eu: &Ekintzak

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: E&zarpenak

[ctx: @title:group]
en: Alarm Date Selector
eu: Alarma dataren hautatzailea

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the previous year
eu: Erakutsi aurreko urtea

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the previous month
eu: Erakutsi aurreko hilabetea

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the next year
eu: Erakutsi hurrengo urtea

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the next month
eu: Erakutsi hurrengo hilabetea

[ctx: @title:window]
en: Defer Alarm
eu: Geroratu alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Defer the alarm until the specified time.
eu: Geroratu alarma zehaztutako ordura arte.

[ctx: @action:button]
en: Cancel Deferral
eu: Ezeztatu geroratzea

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the deferred alarm. This does not affect future recurrences.
eu: Ezeztatu geroratutako alarma. Honek ez du etorkizuneko errepikapenetan eraginik.

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next sub-repetition (currently %1)
eu: Ezin da geroratu hurrengo alarmaren azpi-errepikapenetik aitzina (une honetan %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next recurrence (currently %1)
eu: Ezin da geroratu alarmaren hurrengo errepikapenetik aitzina (une honetan %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next reminder (currently %1)
eu: Ezin da geroratu alarmaren hurrengo oroigarritik aitzina (une honetan %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer reminder past the main alarm time (%1)
eu: Ezin da oroigarria geroratu alarmaren ordu nagusitik aitzina (%1)

[ctx: @info]
en: <para>Error loading calendar:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Please fix or delete the file.</para>
eu: <para>Errorea egutegia kargatzean:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Mesedez, fitxategia konpondu edo ezabatu.</para>

[ctx: @info]
en: Failed to save calendar to <filename>%1</filename>
eu: Egutegia <filename>%1</filename>(e)an gordetzea huts egin du

[ctx: @title:tab]
en: Recurrence - [%1]
eu: Errepikapena - [%1]

[ctx: @option:check]
en: Show in KOrganizer
eu: Erakutsi KOrganizer-ren

[ctx: @title:window]
en: Alarm Template [read-only]
eu: Alarma-txantiloia [irakurtzeko soilik]

[ctx: @title:window]
en: Archived Alarm [read-only]
eu: Artxibatutako alarma [irakurtzeko soilik]

[ctx: @title:window]
en: Alarm [read-only]
eu: Alarma [irakurtzeko soilik]

[ctx: @action:button]
en: Try
eu: Saiatu

[ctx: @action:button]
en: Load Template...
eu: Zamatu txantiloia...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm at the specified time.
eu: Programatu alarma zehaztutako orduan.

[ctx: @title:tab]
en: Alarm
eu: Alarma

[ctx: @label:textbox]
en: Template name:
eu: Plantilaren izena:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name of the alarm template
eu: Sartu alarma-txantiloiaren izena

[ctx: @title:group]
en: Action
eu: Ekintza

[ctx: @title:group]
en: Deferred Alarm
eu: Geroratutako alarma

[ctx: @label]
en: Deferred to:
eu: Geroratu honarte:

[ctx: @action:button]
en: Change...
eu: Aldatu...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Change the alarm's deferred time, or cancel the deferral
eu: Altu alarmaren geroratze ordua, edo ezeztatu geroratzea

[ctx: @title:group]
en: Time
eu: Ordua

[ctx: @option:radio]
en: Default time
eu: Ordu lehenetsia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not specify a start time for alarms based on this template. The normal default start time will be used.
eu: Ez zehaztu hasierako ordu bat txantiloi honetan oinarritutako alarmetan. Hasierako ordu lehenetsia erabiliko da.

[ctx: @option:radio]
en: Time:
eu: Ordua:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify a start time for alarms based on this template.
eu: Zehaztu hasierako ordu bat txantiloi honetan oinarritutako alarmetan.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time for alarms based on this template.</para><para>%1</para>
eu: <para>Sartu hasierako ordua txantiloi honetan oinarritutako alarmetan.</para><para>%1</para>

[ctx: @option:radio]
en: Date only
eu: Data bakarrik

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set the <interface>Any time</interface> option for alarms based on this template.
eu: Ezarri <interface>Edozein ordutan</interface> aukera txantiloi honetan oinarritutako alarmetan.

[ctx: @info]
en: You must enter a name for the alarm template
eu: Alarma-txantiloiarentzat izen bat sartu behar duzu

[ctx: @info]
en: Template name is already in use
eu: Txantiloiaren izena dagoeneko erabilita dago

[ctx: @info]
en: Recurrence has already expired
eu: Errepikapenak dagoeneko iraungi dira

[ctx: @info]
en: The alarm will never occur during working hours
eu: Alarma ez da sekula lanorduetan gertatuko

[ctx: @info]
en: You must select a calendar to save the alarm in
eu: Hautatu alarma gordetzeko egutegi bat

[ctx: @action:Button]
en: Fewer Options <<
eu: Aukera gutxiago <<

[ctx: @info:tooltip]
en: Show fewer options
eu: Erakutsi aukera gutxiago

[ctx: @action:button]
en: More Options >>
eu: Aukera gehiago >>

[ctx: @info:tooltip]
en: Show more options
eu: Erakutsi aukera gehiago

[ctx: @title:window]
en: Choose Log File
eu: Hautatu egunkari-fitxategia

[ctx: @label:listbox How to display alarms]
en: Display method:
eu: Azaldu metodoa:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Window
eu: Leihoa

[ctx: @item:inlistbox]
en: Notification
eu: Jakinarazpena

[ctx: @option:check]
en: Confirm acknowledgment
eu: Berretsi aitorpena

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm Template
eu: Alarma txantiloi berria

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm Template
eu: Editatu alarma txantiloia

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text message
eu: Testu mezua

[ctx: @item:inlistbox]
en: File contents
eu: Fitxategiaren edukia

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command output
eu: Komandoaren irteera

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the text of the alarm message. It may be multi-line.
eu: Sartu alarmaren mezuaren testua. Lerro anitzekoa izan daiteke.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a text or image file to display.
eu: Sartu bistaratzeko testu edo irudi fitxategiaren URL-a edo izena.

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a file
eu: Hautatu fitxategi bat

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a text or image file to display.
eu: Hautatu bistaratzeko testu edo irudi fitxategi bat.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the main alarm
eu: Hautatu oroigarria alarma nagusia baino lehenago edo ondoren eragin behar den

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the alarm now
eu: Azaldu alarma orain

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the alarm message now
eu: Bistaratu alarmaren mezua orain

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the file now
eu: Bistaratu fitxategia orain

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the command output now
eu: Bistaratu komandoaren irteera orain

[ctx: @title:window]
en: Choose Text or Image File to Display
eu: Hautatu bistaratzeko textu edo irudi fitxategia

[ctx: @option:check]
en: Enter a script
eu: Sartu script bat

[ctx: @option:radio]
en: Execute in terminal window
eu: Exekutatu terminal-lehioan

[ctx: @option:check]
en: Execute in terminal window
eu: Exekutatu terminal-lehioan

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm Template
eu: Alarma komando txantiloi berria

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm Template
eu: Editatu alarma komando txantiloia

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm
eu: Alarma komando berria

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm
eu: Editatu alarma komandoa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Execute the specified command now
eu: Exekutatu zehaztutako komandoa orain

[ctx: @info:tooltip]
en: Execute the specified command now
eu: Exekutatu zehaztutako komandoa orain

[ctx: @option:check]
en: Do not notify errors
eu: Erroreak ez jakinarazi

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not show error message if the command fails.
eu: Ez erakutsi errore mezuak komandoak huts egiten badu.

[ctx: @title:group]
en: Command Output
eu: Komandoaren irteera

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute the command in a terminal window
eu: Hautatu komandoa terminal-lehio batean exekutatzeko

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or path of the log file.
eu: Sartu egunkari-fitxategiaren izena edo bide-izena.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a log file.
eu: Hautatu egunkari-fitxategia.

[ctx: @option:radio]
en: Log to file
eu: Egunkaritu fitxategira

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to log the command output to a local file. The output will be appended to any existing contents of the file.
eu: Hautatu komandoaren irteera fitxategi lokal batera egunkaritzeko. Irteera fitxategiaren edukinen atzetik idatziko dira.

[ctx: @option:radio]
en: Discard
eu: Baztertu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to discard command output.
eu: Hautatu komandoaren irteera baztertzeko.

[ctx: @info]
en: Log file must be the name or path of a local file, with write permission.
eu: Egunkari-fitxategiak fitxategi lokal baten izena edo bide-izena izan behar du, idazteko baimenarekin.

[ctx: @info]
en: Command executed: <icode>%1</icode>
eu: Exekutatutako komandoa: <icode>%1</icode>

[ctx: @option:check]
en: Copy email to self
eu: E-postaren kopia bat nire buruari

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm Template
eu: E-posta alarma txantiloi berria

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm Template
eu: Editatu e-posta alarma txantiloia

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm
eu: E-posta alarma berria

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm
eu: Editatu e-posta alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Send the email to the specified addressees now
eu: Bidali orain e-posta zehaztutako helbideetara

[ctx: @info:tooltip]
en: Send the email now
eu: Bidali e-posta orain

[ctx: @label:listbox 'From' email address]
en: From:
eu: Nork:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email identity, used to identify you as the sender when sending email alarms.
eu: Zure e-posta identitatea, e-posta alarmak bidaltzean zu bidaltzaile bezala identifikatuko zaituena.

[ctx: @label:textbox Email addressee]
en: To:
eu: Nori:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the addresses of the email recipients. Separate multiple addresses by commas or semicolons.
eu: Sartu e-postaren hartzaileen helbideak. Banandu helbideak koma edo puntu eta komaz.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open address book
eu: Ireki helbide-liburua

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select email addresses from your address book.
eu: Hautatu e-posta helbideak zure helbide-liburutik.

[ctx: @label:textbox Email subject]
en: Subject:
eu: Gaia:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email subject.
eu: Sartu e-postaren gaia.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email message.
eu: Sartu e-postaren mezua.

[ctx: @label:listbox]
en: Attachments:
eu: Eranskinak:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Files to send as attachments to the email.
eu: E-postarekin eranskin bezala bidaliko diren fitxategiak.

[ctx: @action:button]
en: Add...
eu: Gehitu...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add an attachment to the email.
eu: Gehitu eranskina e-postari.

[ctx: @action:button]
en: Remove
eu: Kendu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the highlighted attachment from the email.
eu: Kendu nabarmendutako eranskina e-postatik.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the email will be blind copied to you.
eu: Hautatuta badago, e-postak zuri kopia itsua (BCC) bidaliko dizu.

[ctx: @info]
en: Invalid email address: <email>%1</email>
eu: Baliogabeko e-posta helbidea: <email>%1</email>

[ctx: @info]
en: No email address specified
eu: Ez da e-posta helbiderik zehaztu

[ctx: @info]
en: Invalid email attachment: <filename>%1</filename>
eu: E-posta eranskin baliogabea: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Do you really want to send the email now to the specified recipient(s)?
eu: Ziur zaude e-posta zehaztutako hartzaileei posta orain bidali nahi diezula?

[ctx: @action:button]
en: Confirm Email
eu: Berretsi e-posta

[ctx: @action:button]
en: Send
eu: Bidali

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1<nl/>Bcc: <email>%2</email>
eu: E-posta honi bidali zaio:<nl/>%1<nl/>Ekk: <email>%2</email>

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1
eu: E-posta honi bidali zaio:<nl/>%1

[ctx: @title:window]
en: Choose File to Attach
eu: Hautatu eransteko fitxategia

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm Template
eu: Audio-alarma txantiloi berria

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm Template
eu: Editatu audio-alarma txantiloia

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm
eu: Audio-alarma berria

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm
eu: Editatu audio-alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Play the audio file now
eu: Jo audio-alarma orain

[ctx: @info:tooltip]
en: Play the audio file now
eu: Jo audio-fitxategia orain

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the sound file will be played repeatedly until %1 is clicked.
eu: Markatuta badago, soinu-fitxategia behin eta berriro joko du %1(a)ri klik egin arte.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to enter the contents of a script instead of a shell command line
eu: Hautatu hau shell komando baten ordez script baten edukinak sartzeko

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a shell command to execute.
eu: Sartu exekutatuko den shell komando bat.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the contents of a script to execute
eu: Sartu exekutatuko den scriptaren edukinak

[ctx: @info]
en: Please enter a command or script to execute
eu: Sartu exekutatuko den komando edo script bat

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of scheduled alarms
eu: Programatutako alarmen zerrenda

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, alarmTypeGroupBox)
en: Alarm Type
eu: Alarma mota

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Active
eu: Aktiboa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include active alarms in the search.
eu: Hautatu bilaketan alarma aktiboak kontuan hartzeko.

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Archived
eu: Artxibatuta

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include archived alarms in the search. This option is only available if archived alarms are currently being displayed.
eu: Hautatu bilaketan artxibatuta dauden alarmak kontuan hartzeko. Aukera hau une honetan artxibatutako dauden alarmak bistaratzen badira bakarrik dago eskuragarri.

[ctx: @option:check Alarm action = text display]
en: Text
eu: Testua

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include text message alarms in the search.
eu: Hautatu testu mezuko alarmak bilaketan kontuan hartzeko.

[ctx: @option:check Alarm action = file display]
en: File
eu: Fitxategia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include file alarms in the search.
eu: Hautatu fitxategi alarmak bilaketan kontuan hartzeko.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Command
eu: Komandoa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include command alarms in the search.
eu: Hautatu komando alarmak bilaketan kontuan hartzeko.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Email
eu: E-posta

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include email alarms in the search.
eu: Hautatu e-posta alarmak bilaketan kontuan hartzeko.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Audio
eu: Audioa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include audio alarms in the search.
eu: Markatu, bilaketan audio-alarmak barneratzeko.

[ctx: @info]
en: No alarm types are selected to search
eu: Ez da alarma motarik hautatu bilaketarako

[ctx: @info]
en: <para>End of alarm list reached.</para><para>Continue from the beginning?</para>
eu: <para>Alarma zerrendaren amaierara iritsi da.</para><para>Hasieratik jarraitu nahi duzu?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Beginning of alarm list reached.</para><para>Continue from the end?</para>
eu: <para>Alarma zerrendaren hasierara iritsi da.</para><para>Amaieratik jarraitu nahi duzu?</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Foreground color:
eu: Aurreko planoaren kolorea:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message foreground color
eu: Hautatu alarma mezuaren aurreko planoaren kolorea

[ctx: @label:listbox]
en: Background color:
eu: Atzeko planoaren kolorea:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message background color
eu: Hautatu alarma mezuaren atzeko planoaren kolorea

[ctx: @option:check]
en: Use default font
eu: Erabili letra-tipo lehenetsia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default font current at the time the alarm is displayed.
eu: Markatu, alarma azaltzean indarrean dagoen letra-tipo lehenetsia erabiltzeko.

en: Requested font
eu: Eskatutako letra-tipoa

[ctx: @action:button]
en: Font && Color...
eu: Letra-tipoa eta kolorea...

[ctx: @info:tooltip]
en: Set alarm message font and color
eu: Ezarri alarma mezuaren letra-tipoa eta kolorea

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the font, and foreground and background color, for the alarm message.
eu: Hautatu alarma mezuaren letra-tipoa, aurreko planoaren kolorea, eta atzeko planoaren kolorea.

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Font & Color
eu: Hautatu alarmaren letra-tipoa eta kolorea

[ctx: @action]
en: Stop Play
eu: Jotzeari utzi

[ctx: @action]
en: Enable &Alarms
eu: Gaitu &alarmak

[ctx: @action]
en: Spread Windows
eu: Zabaldu leihoak

[ctx: @title:window]
en: Import Calendar Files
eu: Inportatu egutegi-fitxategiak

[ctx: @item:inlistbox File type selection filter]
en: Calendar Files
eu: Egutegi-fitxategiak

[ctx: @title:window]
en: Choose Export Calendar
eu: Hautatu esportatzeko egutegiak

[ctx: @info]
en: Failed to save new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
eu: Egutegi berria ondokoan gordetzea huts egin du:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Cannot upload new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
eu: Ezin du egutegi berria ondokora zama-igo:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Unable to show alarms in KOrganizer
eu: Ezin dira alarmak KOrganizer-en erakutsi

[ctx: @info]
en: Unable to show alarm in KOrganizer
eu: Ezin da alarma KOrganizer-en erakutsi

[ctx: @info]
en: Unable to update alarm in KOrganizer
eu: Ezin da alarma KOrganizer-en eguneratu

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarms from KOrganizer
eu: Ezin dira alarmak KOrganizer-etik ezabatu

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarm from KOrganizer
eu: Ezin da alarma KOrganizer-etik ezabatu

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Could not start KOrganizer)</para>
eu: <para>%1</para><para>(Ezin izan du KOrganizer abiarazi)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(KOrganizer not fully started)</para>
eu: <para>%1</para><para>(KOrganizer ez dago guztiz abiarazita)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Error communicating with KOrganizer)</para>
eu: <para>%1</para><para>(Errorea KOrganizerrekin komunikatzean)</para>

[ctx: @info]
en: Error obtaining authorization (%1)
eu: Baimena lortzeko errorea (%1)

[ctx: @info]
en: You must enable a template calendar to save the template in
eu: Txantiloi egutegia gaitu behar duzu txantiloiak gorde ahal izateko

[ctx: @info Please set the 'From' email address...]
en: <para>%1</para><para>Please set it in the Configuration dialog.</para>
eu: <para>%1</para><para>Ezarri konfigurazio elkarrizketan.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Alarms are currently disabled.</para><para>Do you want to enable alarms now?</para>
eu: <para>Alarmak ezgaituta daude.</para><para>Alarmak orain gaitu nahi dituzu?</para>

[ctx: @action:button]
en: Enable
eu: Gaitu

[ctx: @action:button]
en: Keep Disabled
eu: Mantendu ezgaituta

[ctx: @info]
en: Error saving alarms
eu: Errorea alarmak gordetzean

[ctx: @info]
en: Error saving alarm
eu: Errorea alarma gordetzean

[ctx: @info]
en: Error deleting alarms
eu: Errorea alarmak ezabatzean

[ctx: @info]
en: Error deleting alarm
eu: Errorea alarma ezabatzean

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarms
eu: Errorea beraktibatutako alarmak gordetzean

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarm
eu: Errorea beraktibatutako alarma gordetzean

[ctx: @info]
en: Error saving alarm templates
eu: Errorea alarma txantiloiak gordetzean

[ctx: @info]
en: Error saving alarm template
eu: Errorea alarma txantiloia gordetzean

[ctx: @info]
en: Quitting will disable alarms (once any alarm message windows are closed).
eu: Irtetea alarmak ezgaituko ditu (alarma-mezu leiho denak ixten direnean).

[ctx: @info]
en: Do you want to start KAlarm at login?<nl/>(Note that alarms will be disabled if KAlarm is not started.)
eu: KAlarm saio-hastean abiatzea nahi duzu?<nl/>(Kontuan izan KAlarm abiatzen ez bada alarmak ezgaituta egongo direla.)

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

[ctx: @info:shell]
en: Cannot create alarm: No default calendar is defined
eu: Ezin da alarmarik sortu: Ez da egutegi lehenetsirik definitu

[ctx: @info:shell]
en: Error creating alarm
eu: Errorea alarma sortzean

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not unique
eu: %1: <resource>%2</resource> ekitaldia ez da aurkitu, edo ez da bakarra

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not editable
eu: %1: <resource>%2</resource> ekitaldia ez da aurkitu, edo ez da editagarria

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
    (no terminal selected for command alarms)
eu: Komandoa exekutatzea huts egin du
    (ez da komando-alarmetarako terminalik hautatu)

[ctx: @info]
en: Error creating temporary script file
eu: Errorea behin-behineko script fitxategia sortzean

[ctx: @info]
en: Pre-alarm action:
eu: Alarma-aurreko ekintza:

[ctx: @info]
en: Post-alarm action:
eu: Alarma-ondoko ekintza:

[ctx: @info 'From' email address]
en: From:
eu: Nork:

[ctx: @info Email addressee]
en: To:
eu: Nori:

[ctx: @info Copy-to in email headers]
en: Cc:
eu: Kk:

[ctx: @info]
en: Date:
eu: Data:

[ctx: @info Email subject]
en: Subject:
eu: Gaia:

[ctx: @info Todo calendar item's title field]
en: To-do:
eu: Zeregina:

[ctx: @info Todo calendar item's location field]
en: Location:
eu: Kokapena:

[ctx: @info Todo calendar item's due date/time]
en: Due:
eu: Epe-muga:

[ctx: @info Brief form of 'At Login']
en: Login
eu: Saio-hasi

[ctx: @info]
en: At login
eu: Saio-hastean

[ctx: @info]
en: 1 Minute | %1 Minutes
eu[0]: Minutu 1
eu[1]: %1 minutu

[ctx: @info]
en: 1 Hour | %1 Hours
eu[0]: Ordu 1
eu[1]: %1 ordu

[ctx: @info]
en: 1 Day | %1 Days
eu[0]: Egun 1
eu[1]: %1 egun

[ctx: @info]
en: 1 Week | %1 Weeks
eu[0]: Aste 1
eu[1]: %1 aste

[ctx: @info]
en: 1 Month | %1 Months
eu[0]: Hilabete 1
eu[1]: %1 hilabete

[ctx: @info]
en: 1 Year | %1 Years
eu[0]: Urte 1
eu[1]: %1 urte

[ctx: @info No recurrence]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @info No repetition]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @label]
en: Alarm type
eu: Alarma mota

[ctx: @label]
en: Alarm status
eu: Alarmaren egoera

[ctx: @label]
en: Alarm name
eu: Alarmaren izena

[ctx: @label]
en: Template name
eu: Txantiloiaren izena

[ctx: @label]
en: Creation time
eu: Sorrera-data

[ctx: @label]
en: Start time
eu: Hasteko ordua

[ctx: @label]
en: Recurrence
eu: Errepikatzea

[ctx: @label]
en: Sub-repetition
eu: Azpi-errepikapena

[ctx: @label]
en: Sub-repetition interval
eu: Azpi-errepikapen bitartea

[ctx: @label]
en: Sub-repetition count
eu: Azpi-errepikapen kopurua

[ctx: @label]
en: Next sub-repetition
eu: Hurrengo azpi-errepikapena

[ctx: @label]
en: Work time only
eu: Laneko denbora bakarrik

[ctx: @label]
en: Holidays excluded
eu: Jaiegunak salbu

[ctx: @label]
en: Next recurrence
eu: Hurrengo errepikapena

[ctx: @label Automatically close window]
en: Auto close
eu: Auto-itxi

[ctx: @label]
en: Copy to KOrganizer
eu: Kopiatu KOrganizer-rera

[ctx: @label]
en: Enabled
eu: Gaituta

[ctx: @label]
en: Read-only
eu: Irakurtzeko soilik

[ctx: @label Whether alarm should be archived]
en: Archive
eu: Artxiboa

[ctx: @label]
en: Revision
eu: Berrikuspena

[ctx: @label]
en: Custom properties
eu: Neurrira egokitutako propietateak

[ctx: @label]
en: Message text
eu: Mezuaren testua

[ctx: @label File to provide text for message]
en: Message file
eu: Mezu fitxategia

[ctx: @label]
en: Font
eu: Letra-tipoa

[ctx: @label Shell command to execute before alarm]
en: Pre-alarm action
eu: Alarma-aurreko ekintza

[ctx: @label]
en: Pre-alarm action cancel
eu: Alarma-aurreko ekintza uztea

[ctx: @label]
en: Pre-alarm action no error
eu: Alarma-aurreko errorerik gabeko ekintza

[ctx: @label Shell command to execute after alarm]
en: Post-alarm action
eu: Alarma-ondoko ekintza

[ctx: @label]
en: Akonadi Item ID
eu: Akonadi elementuaren ID

[ctx: @label Audio method]
en: Sound
eu: Soinua

[ctx: @label Whether audio should repeat]
en: Sound repeat
eu: Soinua errepikatzea

[ctx: @label]
en: Sound fade volume
eu: Soinuaren moteltze bolumena

[ctx: @label]
en: Sound fade time
eu: Soinuaren moteltze denbora

[ctx: @label Whether the alarm has a reminder]
en: Reminder
eu: Oroigarria

[ctx: @label Whether reminder is on first recurrence only]
en: Reminder once only
eu: Oroigarria behin bakarrik

[ctx: @label Whether to use standard notification system]
en: Notify
eu: Jakinarazi

[ctx: @label Deferral type]
en: Deferral
eu: Geroratzea

[ctx: @label]
en: Deferral time
eu: Geroratze ordua

[ctx: @label Default deferral delay]
en: Deferral default
eu: Geroratze lehenetsia

[ctx: @label Whether deferral time is date-only by default]
en: Deferral default date only
eu: Geroratzea lehenetsitako data bakarrik

[ctx: @label A shell command]
en: Command
eu: Komandoa

[ctx: @label Execute in terminal window]
en: Execute in terminal
eu: Exekutatu terminalean

[ctx: @label]
en: Hide command error
eu: Ezkutatu komandoaren errorea

[ctx: @label]
en: Email subject
eu: E-postaren gaia

[ctx: @label Email address]
en: Email sender ID
eu: E-posta bidaltzailearen ID

[ctx: @label Email address]
en: Email to
eu: E-posta nori

[ctx: @label]
en: Email body
eu: E-postaren gorputza

[ctx: @label]
en: Email attachments
eu: E-posta eranskinak

[ctx: @info Alarm type]
en: Display (text)
eu: Azaldu (testua)

[ctx: @info Alarm type]
en: Display (file)
eu: Azaldu (fitxategia)

[ctx: @info Alarm type]
en: Display (command)
eu: Azaldu (komandoa)

[ctx: @info Alarm type]
en: Command
eu: Komandoa

[ctx: @info Alarm type]
en: Email
eu: E-posta

[ctx: @info Alarm type]
en: Audio
eu: Audioa

[ctx: @info Alarm type]
en: Active
eu: Aktibo

[ctx: @info Alarm type]
en: Archived
eu: Artxibatuta

[ctx: @info Alarm type]
en: Template
eu: Txantiloia

[ctx: @info Using default font]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: @info]
en: Reminder
eu: Oroigarria

[ctx: @info]
en: Speak
eu: Mintzatu

[ctx: @info]
en: Beep
eu: Bip

[ctx: @info Percentage]
en: %1%%
eu: %%%1

[ctx: @info]
en: 1 Second | %1 Seconds
eu[0]: Segundo 1
eu[1]: %1 segundo

[ctx: @info Error indication]
en: error!
eu: errorea!

[ctx: @info General purpose status indication: yes or no]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: @info General purpose status indication: yes or no]
en: No
eu: Ez

[ctx: @info KMail folder name: this should be translated the same as in kmail]
en: sent-mail
eu: bidalitako-posta

[ctx: @info]
en: <command>%1</command> not found
eu: <filename>%1</filename> ez da aurkitu

[ctx: @info]
en: Error attaching file: <filename>%1</filename>
eu: Errorea fitxategia eranstean: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Attachment not found: <filename>%1</filename>
eu: Eranskina ez da aurkitu: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: An email has been queued to be sent
eu: E-posta bat bidaltzeko ilaran jarri da

[ctx: @info]
en: Failed to send email
eu: Errorea e-posta bidaltzean

[ctx: @info]
en: Error sending email
eu: Errorea e-posta bidaltzean

[ctx: @option:check]
en: Cancel if late
eu: Ezeztatu berandu bada

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after this time
eu: Leihoa automatikoki itxi denbora hau igaro ondoren

[ctx: @info]
en: Please select a file to display
eu: Hautatu bistaratzeko fitxategia

[ctx: @info]
en: Please select a file to play
eu: Mesedez, hautatu jo beharreko fitxategi bat

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a folder
eu: <filename>%1</filename> karpeta da

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> not found
eu: <filename>%1</filename> ez da aurkitu

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is not readable
eu: <filename>%1</filename> ezin da irakurri

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> appears not to be a text or image file
eu: <filename>%1</filename> ez dirudi testu edo irudi fitxategia

[ctx: @item:inlistbox File type]
en: All files
eu: Fitxategi guztiak

[ctx: @option:check]
en: Append to existing file
eu: Erantsi dagoen fitxategiari

[ctx: @info]
en: Failed to execute command (shell access not authorized)
eu: Errorea agindua exekutatzean (shell sarbidea ukatuta)

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
eu: Errorea agindua exekutatzean

[ctx: @info]
en: Failed to execute command (not found or not executable)
eu: Komandoa exekutatzeko errorea (ez du aurkitu edo ez da exekutagarria)

[ctx: @info]
en: Command execution error
eu: Aginduaren exekuzio errorea

[ctx: @info]
en: Command exit code: %1
eu: Exekutatutako aginduaren irteera: %1

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: minutes
eu: minutu

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: hours/minutes
eu: ordu/minutu

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: days
eu: egun

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: weeks
eu: aste

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press the Shift key while clicking the spin buttons to adjust the time by a larger step (6 hours / 5 minutes).
eu: Sakatu Shift tekla biratze-botoiak sakatzen dituzun bitartean denbora pausu handiagoen bidez doitzeko (6 ordu / 5 minutu).

en: System time zone
eu: Sistemaren ordu-eremua

[ctx: @info]
en: Failure to create menus (perhaps <filename>%1</filename> missing or corrupted)
eu: Menuak sortzeko hutsegitea (beharbada <filename>%1</filename> falta da edo hondatuta dago)

[ctx: @action]
en: &Templates...
eu: &Txantiloiak...

[ctx: @action]
en: &New
eu: &Berria

[ctx: @action]
en: Create Tem&plate...
eu: Sortu t&xantiloia...

[ctx: @action]
en: &Copy...
eu: &Kopiatu...

[ctx: @action]
en: &Edit...
eu: &Editatu...

[ctx: @action]
en: &Delete
eu: Eza&batu

[ctx: @action]
en: Delete Without Confirmation
eu: Ezabatu berrespenik gabe

[ctx: @action]
en: Reac&tivate
eu: Birrak&tibatu

[ctx: @action]
en: Wake From Suspend...
eu: Esnatu esekitzetik...

[ctx: @action]
en: Show Archi&ved Alarms
eu: Erakutsi artxi&batutako alarmak

[ctx: @action]
en: Show in System &Tray
eu: Erakutsi sistema-erre&tiluan

[ctx: @action]
en: Show &Calendars
eu: Erakutsi e&gutegiak

[ctx: @action]
en: Show Date Selector
eu: Erakutsi data hautatzailea

[ctx: @action]
en: Import &Alarms...
eu: Inportatu &alarmak...

[ctx: @action]
en: Import Birthdays...
eu: Inportatu urtebetetzeak...

[ctx: @action]
en: E&xport Selected Alarms...
eu: E&sportatu hautatutako alarmak...

[ctx: @action]
en: E&xport...
eu: E&sportatu...

[ctx: @action]
en: &Refresh Alarms
eu: F&reskatu alarmak

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm? | Do you really want to delete the %1 selected alarms?
eu[0]: Benetan ezabatu nahi duzu hautatutako alarma?
eu[1]: Benetan ezabatu nahi dituzu hautatutako %1 alarmak?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm | Delete Alarms
eu[0]: Ezabatu alarma
eu[1]: Ezabatu alarmak

[ctx: @action:button]
en: &Delete
eu: Eza&batu

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Archived Alarms
eu: Ezkutatu artxibatutako alarmak

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Archived Alarms
eu: Erakutsi artxibatutako alarmak

[ctx: @info]
en: Import birthdays
eu: Inportatu urtebetetzeak

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
eu: <qt>Horrek menu-barra erabat ezkutatutako du. %1 tekleatuz berriz erakuts dezakezu.</qt>

en: Hide menu bar
eu: Ezkutatu menu-barra

[ctx: @item:inlistbox]
en: Email Alarm
eu: E-posta alarma

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command Alarm
eu: Komando alarma

[ctx: @title:window]
en: Alarm Type
eu: Alarma mota

[ctx: @info]
en: Choose alarm type to create:
eu: Hautatu sortu beharreko alarma mota:

[ctx: @action]
en: Ena&ble
eu: &Gaitu

[ctx: @action]
en: Disa&ble
eu: Ez&gaitu

[ctx: @info]
en: <para>Cannot defer alarm:</para><para>Alarm not found.</para>
eu: <para>Alarma ezin da geroratu.</para><para>Alarma ez da aurkitu.</para>

[ctx: @title:window]
en: Reminder
eu: Oroigarria

[ctx: @title:window]
en: Message
eu: Mezua

[ctx: @info]
en: File is a folder
eu: Fitxategia karpeta bat da

[ctx: @info]
en: Failed to open file
eu: Fitxategia irekitzea huts egin du

[ctx: @info]
en: File not found
eu: Fitxategia ez da aurkitu

[ctx: @title:window]
en: Error
eu: Errorea

[ctx: @info]
en: Today
eu: Gaur

[ctx: @info]
en: Tomorrow | in %1 days' time
eu[0]: Bihar
eu[1]: %1 egun barru

[ctx: @info]
en: in 1 week's time | in %1 weeks' time
eu[0]: aste 1 barru
eu[1]: %1 aste barru

[ctx: @info]
en: in 1 minute's time | in %1 minutes' time
eu[0]: minutu 1 barru
eu[1]: %1 minutu barru

[ctx: @info]
en: in 1 hour's time | in %1 hours' time
eu[0]: ordu 1 barru
eu[1]: %1 ordu barru

[ctx: @item:intext inserted into 'in ... %1 minute's time' below]
en: 1 hour | %1 hours
eu[0]: ordu 1
eu[1]: %1 ordu

[ctx: @info]
en: Unable to speak message
eu: Ezin du mezua ahotsez esan

[ctx: @info]
en: Text-to-speech subsystem is not available
eu: Testutik ahotserako azpisistema ez dago erabilgarri

[ctx: @info]
en: Cannot open audio file: <filename>%1</filename>
eu: Ezin du ireki audio fitxategia:  <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Edit
eu: Editatu

[ctx: @action:button]
en: Defer
eu: Geroratu

[ctx: @info:whatsthis]
en: The file whose contents are displayed below
eu: Behean azaltzen den edukia duen fitxategia

[ctx: @info:whatsthis]
en: The contents of the file to be displayed
eu: Azaldu beharreko fitxategiaren edukia

[ctx: @info:whatsthis]
en: The alarm message
eu: Alarmaren mezua

[ctx: @info:whatsthis]
en: The output of the alarm's command
eu: Alarmaren komandoaren irteerakoa

[ctx: @info:whatsthis]
en: The email to send
eu: Bidali beharreko e-posta

[ctx: @option:check]
en: Do not display this error message again for this alarm
eu: Ez berriz azaldu alarma honetarako errore mezu hau

[ctx: @info:whatsthis]
en: Acknowledge the alarm
eu: Alarma aitortu

[ctx: @action:button]
en: &Edit...
eu: &Editatu...

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit the alarm
eu: Editatu alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the alarm.
eu: Editatu alarma.

[ctx: @action:button]
en: &Defer...
eu: &Geroratu...

[ctx: @info:tooltip]
en: Defer the alarm until later
eu: Geroratu alarma beranduago arte

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop sound
eu: Gelditu soinua

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop playing the sound
eu: Gelditu soinuaren erreprodukzioa

[ctx: @info:tooltip Locate this email in KMail]
en: Locate in <application>KMail</application>
eu: Aurkitu <application>KMail</application>en

[ctx: @info:whatsthis]
en: Locate and highlight this email in <application>KMail</application>
eu: Aurkitu eta nabarmendu e-posta hau <application>KMail</application>en

[ctx: @info:tooltip]
en: Activate <application>KAlarm</application>
eu: Aktibatu <application>KAlarm</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Activate <application>KAlarm</application>
eu: Aktibatu <application>KAlarm</application>

[ctx: @info]
en: Do you really want to acknowledge this alarm?
eu: Ziur zaude alarma hau aitortu nahi duzula?

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge Alarm
eu: Alarma aitortu

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge
eu: Aitortu

[ctx: @info]
en: Unable to locate this email in <application>KMail</application>
eu: Edin du e-posta hau <application>KMail</application>en aurkitu

[ctx: @item:inmenu]
en: &Command Alarm Template
eu: Komando-alarma txantiloia

[ctx: @action]
en: New Command Alarm
eu: Komando alarma beria

[ctx: @item:inmenu]
en: &Email Alarm Template
eu: E-posta-alarma txantiloia

[ctx: @action]
en: New Email Alarm
eu: E-posta alarma berria

[ctx: @item:inmenu]
en: &Audio Alarm Template
eu: &Audio-alarma txantiloia

[ctx: @action]
en: New Audio Alarm
eu: Audio-alarma berria

[ctx: @action]
en: New Alarm From &Template
eu: Alarma berria &txantiloitik

[ctx: @title:window]
en: Configure
eu: Konfiguratu

[ctx: @title:tab General preferences]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @title General preferences]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @title:tab]
en: Time & Date
eu: Ordua eta data

[ctx: @title]
en: Time and Date
eu: Ordua eta data

[ctx: @title:tab]
en: Storage
eu: Almazenamendua

[ctx: @title]
en: Alarm Storage
eu: Alarma almazenamendua

[ctx: @title:tab Email preferences]
en: Email
eu: E-posta

[ctx: @title]
en: Email Alarm Settings
eu: E-posta alarmaren ezarpenak

[ctx: @title:tab]
en: Alarm Defaults
eu: Alarmaren lehenespenak

[ctx: @title]
en: Default Alarm Edit Settings
eu: Alarmak editatzeko ezarpen lehenetsiak

[ctx: @title:tab]
en: View
eu: Ikuspegia

[ctx: @title]
en: View Settings
eu: Bistaratu ezarpenak

[ctx: @info]
en: Reset all tabs to their default values, or only reset the current tab?
eu: Berrezarri fitxa guztiak haien balio lehenetsietara edo bakarrik uneko fitxa?

[ctx: @action:button Reset ALL tabs]
en: &All
eu: Den&a

[ctx: @action:button Reset the CURRENT tab]
en: C&urrent
eu: &Unekoa

[ctx: @title:group]
en: Run Mode
eu: Exekuzio modua

[ctx: @option:check]
en: Start at login
eu: Auto-abiatu saioa hastean

[ctx: @option:check]
en: Warn before quitting
eu: Abisatu irten baino lehen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a warning prompt before quitting <application>KAlarm</application>.
eu: Markatu, <application>KAlarm</application>etik irten aurretik abisu bat emateko.

[ctx: @option:check]
en: Enable alarm names
eu: Gaitu alarma-izenak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to have the option to give alarms a name. This is a convenience to help you to identify alarms.
eu: Markatu, alarmei izenak emateko aukera izateko. Alarmak identifikatzen laguntzeko komenigarria da.

[ctx: @option:check]
en: Confirm alarm deletions
eu: Berretsi alarmak ezabatzea

[ctx: @label:spinbox]
en: Default defer time interval:
eu: Geroratze denbora-tarte lehenetsia:

[ctx: @title:group]
en: Terminal for Command Alarms
eu: Komando-alarmetarako terminala

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which application to use when a command alarm is executed in a terminal window
eu: Hautatu zein aplikazio erabiliko den komando alarma bat terminal lehio batean exekutatzen denean

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute command alarms in a terminal window by <icode>%1</icode>
eu: Hautatu hau terminal-lehio batean komando alarmak <icode>%1</icode> bidez exekutatzeko

[ctx: @option:radio Other terminal window command]
en: Other:
eu: Bestelakoa:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the full command line needed to execute a command in your chosen terminal window. By default the alarm's command string will be appended to what you enter here. See the <application>KAlarm</application> Handbook for details of special codes to tailor the command line.
eu: Sartu hautatutako terminal-lehioan komando bat exekutatzeko behar den komando osoa. Lehenespenez, alarmaren komsnfo-katea hemen sartzen duzunari atzetik gehituko zaio. Ikusi KAlarm-en eskuliburua komando-lerroa doitzeko kode berezien xehetasunetarako.

[ctx: @title:group]
en: Plugins
eu: Pluginak

[ctx: @option:check]
en: Enable Akonadi
eu: Gaitu Akonadi

[ctx: @info]
en: Command to invoke terminal window not found: <command>%1</command>
eu: Terminal-lehioa exekutatzeko komandoa ez da aurkitu: <command>%1</command>

[ctx: @label:listbox]
en: Holiday region:
eu: Jaiegun eskualdea:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which holiday region to use
eu: Aukeratu erabili beharreko jaiegun-eskualdea

[ctx: No holiday region]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @title:group]
en: Working Hours
eu: Laneko orduak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check the days in the week which are work days
eu: Markatu lanegunak diren asteko egunak

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily start time:
eu: Eguneroko hasteko ordua:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time of the working day.</para><para>%1</para>
eu: <para>Sartu lanegunaren hasierako ordua.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily end time:
eu: Eguneroko amaitzeko ordua:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the end time of the working day.</para><para>%1</para>
eu: <para>Sartu lanegunaren amaierako ordua.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: KOrganizer event duration:
eu: KOrganizer ekitaldiaren iraupena:

[ctx: @title:group]
en: New Alarms && Templates
eu: Alarma eta txantiloi berriak

[ctx: @option:radio]
en: Store in default calendar
eu: Gorde egutegi lehenetsian

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add all new alarms and alarm templates to the default calendars, without prompting.
eu: Gehitu alarma eta alarma-txantiloi berri guztiak lehenetsitako egutegietan, ezer esan gabe.

[ctx: @option:radio]
en: Prompt for which calendar to store in
eu: Eskatu zein egutegitan gorde behar den

[ctx: @title:group]
en: Archived Alarms
eu: Artxibatutako alarmak

[ctx: @option:check]
en: Keep alarms after expiry
eu: Mantendu iraungitako alarmak

[ctx: @option:check]
en: Discard archived alarms after:
eu: Artxibatutako alarmak bota ... igarotakoan:

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: days
eu: egun

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to store archived alarms indefinitely. Check to enter how long archived alarms should be stored.
eu: Kendu marka, alarmak epe mugarik gabe gordetzeko. Markatu, artxibatutako alarmak zenbat denbora gorde behar diren zehazteko.

[ctx: @action:button]
en: Clear Archived Alarms
eu: Garbitu artxibatutako alarmak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms.
eu: Ezabatu existitzen diren artxibatutako alarma guztiak.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms (from the default archived alarm calendar only).
eu: Ezabatu dauden artxibatutako alarma guztiak (artxibatutako alarma-egutegi lehenetsitik bakarrik).

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all archived alarms?
eu: Ziur zaude artxibatutako alarma guztiak ezabatu nahi dituzula?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all alarms in the default archived alarm calendar?
eu: Ziur zaude artxibatutako alarma-egutegi lehenetsiko alarma guztiak ezabatu nahi dituzula?

[ctx: @label]
en: Email client:
eu: Bidali e-posta bezeroari:

[ctx: @info]
en: Choose how to send email when an email alarm is triggered.
eu: Aukeratu e-posta alarma bat eragiten denean e-posta nola bidali.

[ctx: @option:check]
en: Notify when remote emails are queued
eu: Jakinarazi urrutiko e-postak ilaran ipintzen direnean

[ctx: @title:group]
en: Your Email Address
eu: Zure e-posta helbidea

[ctx: @label 'From' email address]
en: From:
eu: Nork:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used to identify you as the sender when sending email alarms.
eu: Zure e-posta helbidea, e-posta alarmak bidaltzean zu bezala identifikatzen zaituena.

[ctx: @option:radio]
en: Use default <application>KMail</application> identity
eu: Erabili <application>KMail</application>en nortasun lehenetsia

[ctx: @option:radio]
en: Use <application>KMail</application> identities
eu: Erabili <application>KMail</application>en nortasunak

[ctx: @info]
en: No valid 'Bcc' email address is specified.
eu: Ez da 'Bcc' e-posta helbide baliozkorik zehaztu.

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to save your changes?
eu: Ziur zaude zure aldaketak gorde nahi dituzula?

[ctx: @info]
en: <para>No default email address is currently set in <application>KMail</application>.</para><para>%1</para><para>%2</para>
eu: <para>Une honetan <application>KMail</application>en ez dago ezarrita e-posta helbide lehenetsirik.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @info]
en: <para>No <application>KMail</application> identities currently exist.</para><para>%1</para><para>%2</para>
eu: <para>Une honetan ez dago <application>KMail</application> nortasunik.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @title:tab]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @title:tab Settings specific to alarm type]
en: Type Specific
eu: Motaren berariazkoa

[ctx: @title:tab]
en: Font && Color
eu: Letra-tipoa eta kolorea

[ctx: @label:listbox]
en: Recurrence:
eu: Errepikapenak:

[ctx: @option:radio]
en: February 2&8th
eu: Otsailak 2&8

[ctx: @option:radio]
en: March &1st
eu: Martxoak &1

[ctx: @option:radio]
en: Do not repeat
eu: Ez errepikatu

[ctx: @title:group]
en: Display Alarms
eu: Bistaratu alarmak

[ctx: @label:listbox]
en: Reminder units:
eu: Oroigarrien unitateak:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Minutes
eu: Minutu

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hours/Minutes
eu: Ordu/Minutu

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default units for the reminder in the alarm edit dialog, for alarms due soon.
eu: Alarmak editatzeko elkarrizketa-koadroan oroigarrientzat erabiliko den unitate lehenetsia.

[ctx: @title:group Audio options group]
en: Sound
eu: Soinua

[ctx: @option:check]
en: Repeat sound file
eu: Errepikatu soinu fitxategia

[ctx: @info:whatsthis sound file 'Repeat' checkbox]
en: The default setting for sound file <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
eu: Alarmak editatzeko elkarrizketa-koadroko  <interface>%1</interface> soinu fitxategiaren ezarpen lehenetsia.

[ctx: @label:textbox]
en: Sound file:
eu: Soinu fitxategia:

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a sound file
eu: Hautatu soinu fitxategi bat

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default sound file to use in the alarm edit dialog.
eu: Sartu alarmak editatzeko elkarrizketa-koadroan erabiliko den soinu fitxategi lehenetsia.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to set the default volume for sound files in the alarm edit dialog.
eu: Hautatu, alarma editatzeko elkarrizketa-koadroan soinu-fitxategien bolumen lehenetsia ezartzeko.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default volume for sound files in the alarm edit dialog.
eu: Alarma editatzeko elkarrizketa-koadroan soinu-fitxategien bolumen lehenetsia.

[ctx: @title:group]
en: Command Alarms
eu: Komando alarmak

[ctx: @title:group]
en: Email Alarms
eu: E-posta alarmak

[ctx: @title:group]
en: Message Font && Color
eu: Mezuaren letra-tipoa eta kolorea

[ctx: @info]
en: You must enter a sound file when <interface>%1</interface> is selected as the default sound type
eu:  <interface>%1</interface> hautatzen denean soinu lehenetsi bezala soinu-fitxategi bat sartu behar duzu

[ctx: @title:tab]
en: Alarm Windows
eu: Alarmen lehioak

[ctx: @option:check]
en: Show in system tray
eu: Erakutsi sistemaren erretiluan

[ctx: @option:radio Always show KAlarm icon]
en: Always show
eu: Erakutsi beti

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to show <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray regardless of whether alarms are due.
eu: Markatu <application>KAlarm</application>en ikonoa, alarmak bete edo ez, sistema-erretiluan erakusteko.

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no active alarms
eu: Automatikoki ezkutatu alarma aktiborik ez badago

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no alarm due within time period:
eu: Automatikoki ezkutatu, epearen barruan beteko den alarmarik ez badago:

[ctx: @title:group]
en: System Tray Tooltip
eu: Sistemaren erretiluko aholkua

[ctx: @option:check]
en: Show next &24 hours' alarms
eu: Erakutsi hurrengo &24 orduetako alarmak

[ctx: @option:check]
en: Maximum number of alarms to show:
eu: Gehienez erakutsi beharreko alarma kopurua:

[ctx: @option:check]
en: Show alarm time
eu: Erakutsi alarmaren ordua

[ctx: @option:check]
en: Show time until alarm
eu: Erakutsi alarma arteko denbora

[ctx: @title:group]
en: Alarm List
eu: Alarmen zerrenda

[ctx: @label:listbox]
en: Disabled alarm color:
eu: Ezgaitutako alarmen kolorea:

[ctx: @label:listbox]
en: Archived alarm color:
eu: Artxibatutako alarmen kolorea:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Message Windows
eu: Alarma-mezuen leihoak

[ctx: @option:radio]
en: Position windows far from mouse cursor
eu: Kokatu leihoak sagu-kurtsoretik urrun

[ctx: @option:radio]
en: Center windows, delay activating window buttons
eu: Erdiratu leihoak, atzeratu leihoaren botoiak aktibatzea

[ctx: @label:spinbox]
en: Button activation delay (seconds):
eu: Botoien aktibazio atzerapena (segundotan):

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how long its buttons should remain disabled after the alarm message window is shown.
eu: Sartu, alarma-mezuaren leihoa erakutsi ondoren bere botoiak zenbat denboraz egon behar duten ezgaituta.

[ctx: @option:check]
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
eu: Mezu-leihoek titulu-barra bat dute eta teklatuaren fokua hartzen dute

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: No Recurrence
eu: Errepikapenik ez

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: At Login
eu: Saioa hastean

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Hourly/Minutely
eu: Orduro/minuturo

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Daily
eu: Egunero

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Weekly
eu: Astero

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Monthly
eu: Hilabetero

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Yearly
eu: Urtero

[ctx: @title:group]
en: Recurrence Rule
eu: Periodikotasun araua

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not repeat the alarm
eu: Ez errepikatu alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Trigger the alarm at the specified date/time and at every login until then.</para><para>Note that it will also be triggered any time <application>KAlarm</application> is restarted.</para>
eu: <para>Exekutatu alarma zehaztutako data/orduan eta denbora hori iritsi aurreko saio-hasiera guztietan.</para><para>Kontuan izan <application>KAlarm</application> berrabiarazten den bakoitzean ere exekutatuko dela.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at hourly/minutely intervals
eu: Errepikatu alarma orduro/minuturo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at daily intervals
eu: Errepikatu alarma egunero

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at weekly intervals
eu: Errepikatu alarma astero

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at monthly intervals
eu: Errepikatu alarma hilabetero

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at annual intervals
eu: Errepikatu alarma urtero

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up a repetition within the recurrence, to trigger the alarm multiple times each time the recurrence is due.
eu: Alarma sinplearen errepikapenaren iraupenak errepikapenaren denbora-tartea ken oroigarri denbora-tartea baino txikiagoa izan behar du

[ctx: @title:group]
en: Recurrence End
eu: Periodikotasunaren amaiera

[ctx: @option:radio]
en: No end
eu: Amaierarik ez

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm indefinitely
eu: Errepikatu alarma behin-betirako

[ctx: @option:radio]
en: End after:
eu: Amaitu hau ondoren:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm for the number of times specified
eu: Errepikatu alarma zehaztutako kopuruan

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the total number of times to trigger the alarm
eu: Sartu alarma exekutazio kopurua

[ctx: @label]
en: occurrence(s)
eu: gertaera(k)

[ctx: @option:radio]
en: End by:
eu: Amaitu hemen:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Repeat the alarm until the date/time specified.</para><para><note>This applies to the main recurrence only. It does not limit any sub-repetition which will occur regardless after the last main recurrence.</note></para>
eu: <para>Alarma errepikatu zehaztutako data/ordura arte.</para><para><note>Hori errepikapen nagusiari bakarrik aplikatzen zaio. Ez du mugatzen lehenengo errepikapenaren ondoren gertatzen den beste azpi-errepikapenik.</note></para>

[ctx: @info]
en: This uses the same time zone as the start time.
eu: Horrek hasierako orduaren ordu-eremu bera erabiltzen du.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last date to repeat the alarm.</para><para>%1</para>
eu: <para>Sartu alarma azken errepikapenaren data.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last time to repeat the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
eu: <para>Sartu alarma azken errepikapenaren ordua.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop repeating the alarm after your first login on or after the specified end date
eu: Gelditu alarmaren errepikapenak zure lehenengo saio-hasieran edo zehaztutako amaierako dataren ondoren

[ctx: @title:group]
en: Exceptions
eu: Salbuespenak

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of exceptions, i.e. dates/times excluded from the recurrence
eu: Salbuespenen zerrenda, hau da, periodikotasunetik kanpo geldituko diren datak/orduak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a date to insert in the exceptions list. Use in conjunction with the Add or Change button below.
eu: Sartu salbuespen zerrendan sartzeko data bat. Erabili beheko Gehitu edo Aldatu botoiekin batera.

[ctx: @action:button]
en: Add
eu: Gehitu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add the date entered above to the exceptions list
eu: Gehitu goian sartutako data salbuespenen zerrendan

[ctx: @action:button]
en: Change
eu: Aldatu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Replace the currently highlighted item in the exceptions list with the date entered above
eu: Ordezkatu une uneko nabarmendutako elementua salbuespenen zerrendan goian sartutako datarekin

[ctx: @action:button]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the currently highlighted item from the exceptions list
eu: Kendu uneko nabarmendutako elementua salbuespen zerrendatik

[ctx: @option:check]
en: Exclude holidays
eu: Jaiegunetatik kanpo

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Do not trigger the alarm on holidays.</para><para>You can specify your holiday region in the Configuration dialog.</para>
eu: <para>Ez eragin alarma jaiegunetan.</para><para>Konfiguratzeko elkarrizketa-koadroan zure jaiegun-eskualdea zehaztu dezakezu.</para>

[ctx: @option:check]
en: Only during working time
eu: Lanaldian bakarrik

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Only execute the alarm during working hours, on working days.</para><para>You can specify working days and hours in the Configuration dialog.</para>
eu: <para>Alarma laneko orduetan bakarrik exekutatu, lanegunetan.</para><para>Laneko egunak eta orduak Konfiguratzeko elkarrizketa-koadroan zehaztu ditzakezu.</para>

[ctx: @info]
en: End date is earlier than start date
eu: Amaierako data hasierako data baino lehen da

[ctx: @info]
en: End date/time is earlier than start date/time
eu: Amaierako data/ordua hasierako data/ordua baino lehen da

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than start date
eu: Data ezin da hasierako data aurrekoa izan

[ctx: @label:spinbox]
en: Recur e&very
eu: &Periodoa

[ctx: @label Time units for user-entered numbers]
en: hours:minutes
eu: orduak:minutuak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of hours and minutes between repetitions of the alarm
eu: Sartu alarmaren errepikapen arteko ordu eta minutu kopurua

[ctx: @label On: Tuesday]
en: O&n:
eu: &Noiz:

[ctx: @info]
en: No day selected
eu: Ez da egunik hautatu

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: day(s)
eu: egun

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days between repetitions of the alarm
eu: Sartu alarmen errepikapenen arteko egun kopurua

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which the alarm is allowed to occur
eu: Hautatu alarmak gertatzeko baimendutako astearen egunak

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: week(s)
eu: aste

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of weeks between repetitions of the alarm
eu: Sartu alarmen errepikapenen arteko aste kopurua

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which to repeat the alarm
eu: Hautatu alarma errepikatuko den egun kopurua

[ctx: @option:radio On day number in the month]
en: O&n day
eu: Egun honeta&n

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on the selected day of the month
eu: Errepikatu alarma hautatutako hilabeteko egunean

[ctx: @item:inlistbox Last day of month]
en: Last
eu: Azken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the month on which to repeat the alarm
eu: Hautatu alarmaren errepikapenen hilabeteko eguna

[ctx: @option:radio On the 1st Tuesday]
en: On t&he
eu: As&teko eguna

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on one day of the week, in the selected week of the month
eu: Errepikatu alarma astean behin, hautatutako hilabetearen astean

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1st
eu: 1.go

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd
eu: 2.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd
eu: 3.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th
eu: 4.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th
eu: 5.

[ctx: @item:inlistbox Last Monday in March]
en: Last
eu: Azkena

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd Last
eu: Azken-aurrena

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd Last
eu: Azken-hirugarrena

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th Last
eu: Azken-laugarrena

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th Last
eu: Azken-bosgarrena

[ctx: @item:inlistbox Every (Monday...) in month]
en: Every
eu: Hainbatero

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the week of the month in which to repeat the alarm
eu: Hautatu alarma errepikatzeko hilabeteko astea

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the week on which to repeat the alarm
eu: Hautatu alarma errepikatzeko astearen eguna

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: month(s)
eu: hilabete

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of months between repetitions of the alarm
eu: Sartu alarmen errepikapenen arteko hilabete kopurua

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: year(s)
eu: urte

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of years between repetitions of the alarm
eu: Sartu alarmen errepikapenen arteko urte kopurua

[ctx: @label List of months to select]
en: Months:
eu: Hilabete:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the months of the year in which to repeat the alarm
eu: Hautatu alarmen errepikapenen urteko hilabeteak

[ctx: @label:listbox]
en: February 2&9th alarm in non-leap years:
eu: Otsailak 2&9-ko alarma urte ez-bisustutan:

[ctx: @item:inlistbox No date]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @item:inlistbox 1st March (short form)]
en: 1 Mar
eu: Mar 1

[ctx: @item:inlistbox 28th February (short form)]
en: 28 Feb
eu: Ots 28

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which date, if any, the February 29th alarm should trigger in non-leap years
eu: Hautatu zein datatan, hala nahi baduzu, agertuko den Otsailak 29-ko data duen alarma, urte ez-bisustutan

[ctx: @info]
en: No month selected
eu: Ez da hilabeterik hautatu

[ctx: @option:check]
en: Reminder for first recurrence only
eu: Oroigarria lehenengo errepikapenean bakarrik

[ctx: @item:inlistbox]
en: in advance
eu: aldez aurretik

[ctx: @option:check]
en: Reminder:
eu: Oroigarria:

[ctx: @item:inlistbox]
en: afterwards
eu: ondoren

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the reminder only for the first time the alarm is scheduled
eu: Oroigarria erakutsi alarma programatuta dagoen lehenengo aldian bakarrik

[ctx: @title:window]
en: Alarm Sub-Repetition
eu: Alarmen azpi-errepikapena

[ctx: @option:check Repeat every 10 minutes]
en: Repeat every
eu: Errepikatu hainbestero

[ctx: @info:whatsthis]
en: Instead of the alarm triggering just once at each recurrence, checking this option makes the alarm trigger multiple times at each recurrence.
eu: Errepikapen bakoitzean alarma behin eragin ordez, aukera hau markatuz gero, errepikapen bakoitzean alarma hainbat aldiz eragingo da.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the time between repetitions of the alarm
eu: Sartu alarmaren errepikapenen arteko denbora-tartea

[ctx: @option:radio]
en: Number of repetitions:
eu: Errepikapen kopurua:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify the number of times the alarm should repeat after each recurrence
eu: Markatu, errepikapen bakoitzaren ondoren alarma zenbat aldiz errepikatu behar den zehazteko

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of times to trigger the alarm after its initial occurrence
eu: Sartu lehen gertaeraren ondoren alarma zenbat aldiz eragin behar den

[ctx: @option:radio]
en: Duration:
eu: Iraupena:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify how long the alarm is to be repeated
eu: Markatu, alarma zenbat denboraz errepikatu behar den zehazteko

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the length of time to repeat the alarm
eu: Sartu alarma errepikatzeko denbora-tartea

[ctx: @info]
en: Could not load calendar <filename>%1</filename>.
eu: Ezin izan du <filename>%1</filename> egutegia zamatu.

[ctx: @info]
en: Cannot download calendar: <filename>%1</filename>
eu: Ezin da egutegia deskargatu: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Calendar <resource>%1</resource> is in an old format (<application>KAlarm</application> version %2), and will be read-only unless you choose to update it to the current format.
eu: <resource>%1</resource> egutegia formatu zahar batean dago (<application>KAlarm</application> %2 bertsioa), eta irakurtzeko soilik izango da baldin eta egungo formatura eguneratzea aukeratzen ez baduzu.

[ctx: @info]
en: Some or all of the alarms in calendar <resource>%1</resource> are in an old <application>KAlarm</application> format, and will be read-only unless you choose to update them to the current format.
eu: <resource>%1</resource> egutegiko alarma batzuk, edo guztiak <application>KAlarm</application>eren formatu zahar batean daude, eta irakurtzeko soilik izango dira, baldin eta egungo formatura eguneratzea aukeratzen ez baduzu.

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para><warning>Do not update the calendar if it is also used with an older version of <application>KAlarm</application> (e.g. on another computer). If you do so, the calendar may become unusable there.</warning></para><para>Do you wish to update the calendar?</para>
eu: <para>%1</para><para><warning>Ez eguneratu egutegia <application>KAlarm</application>eren bertsio zaharrago batekin ere erabiltzen bada (adib. beste ordenagailu batean). Hala egiten baduzu, egutegia beste hartan erabilezin gera liteke.</warning></para><para>Egutegia eguneratu nahi duzu?</para>

[ctx: @info]
en: Resource is not configured.
eu: Baliabidea ez dago konfiguratuta.

[ctx: @info]
en: Error loading calendar <resource>%1</resource>.
eu: Errorea egutegia zamatzean <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Error saving calendar <resource>%1</resource>.
eu: Errorea <resource>%1</resource> egutegia gordetzean.

[ctx: @info]
en: Resource is read-only.
eu: Baliabidea soilik irakurtzeko da.

[ctx: @info]
en: Calendar file is in wrong format: <filename>%1</filename>.
eu: Egutegi-fitxategia formatu okerrean dago: <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Failed to update format of calendar <resource>%1</resource>
eu: <resource>%1</resource> egutegiaren formatu eguneratzea huts egin du

[ctx: @title:window]
en: Calendar Configuration
eu: Egutegiaren konfigurazioa

[ctx: @label:listbox]
en: Select storage type of new calendar:
eu: Gorde egutegi berriaren biltegiratze mota:

[ctx: @info]
en: Error!  The file <filename>%1</filename> is already used by an existing resource.
eu: Errorea! <filename>%1</filename> fitxategia dagoeneko erabiltzen du existitzen den baliabide batek.

[ctx: @title:window]
en: Import Directory Resource
eu: Inportatu direktorio baliabidea

[ctx: @title:tab]
en: Import Calendar Directory Resource
eu: Inportatu egutegi direktorio baliabidea

[ctx: @title:tab]
en: Import Active Alarms
eu: Inportatu alarma aktiboak

[ctx: @title:tab]
en: Import Archived Alarms
eu: Inportatu artxibatutako alarmak

[ctx: @title:tab]
en: Import Alarm Templates
eu: Inportatu alarma-txantiloiak

[ctx: @item:intext]
en: Active alarms
eu: Alarma aktiboak

[ctx: @item:intext]
en: Archived alarms
eu: Artxibatutako alarmak

[ctx: @item:intext]
en: Alarm templates
eu: Alarma-txantiloiak

[ctx: @item:inlistbox File type selection filter]
en: Calendar files
eu: Egutegi-fitxategiak

[ctx: @info:status]
en: Checking file information...
eu: Fitxategiaren informazioa ikuskatzen...

[ctx: @info:status]
en: Error! File already exists.
eu: Errorea! Fitxategia badago lehendik ere.

[ctx: @info:status]
en: Error! Cannot create file (directory does not exist).
eu: Errorea! Ezin du fitxategia sortu (direktorioa ez da existitzen).

[ctx: @info:status]
en: Error! Cannot create file (directory is not writable).
eu: Errorea! Ezin du fitxategia sortu (direktorioa ez da idazgarria).

[ctx: @info]
en: Error! Cannot create file (directory does not exist).
eu: Errorea! Ezin du fitxategia sortu (direktorioa ez da existitzen).

[ctx: @info]
en: Error! Cannot create file (directory is not writable).
eu: Errorea! Ezin du fitxategia sortu (direktorioa ez da idazgarria).

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, warning1)
en: KAlarm no longer supports calendar directory resources. In order to continue using the contents of the directory resource below, you must import it into a KAlarm calendar file resource.
eu: «KAlarm»ek jada ez ditu egutegi direktorio baliabideak onartzen. Beheko direktorio baliabidearen edukia erabiltzen jarraitzeko, KAlarm egutegi fitxategi baliabide batera inportatu behar duzu.

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, warning2)
en: KAlarm no longer supports calendar directory resources. In order to continue using the contents of the directory resource below, you must import each of its alarm types into separate KAlarm calendar file resources.
eu: «KAlarm»ek jada ez ditu egutegi direktorio baliabideak onartzen. Beheko direktorio baliabidearen edukia erabiltzen jarraitzeko, bere alarma-mota bakoitza Kalarm egutegi fitxategi baliabide bereizian inportatu behar duzu.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Display name:
eu: Azaltzeko izena:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Calendar directory:
eu: Egutegien direktorioa:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Alarm types:
eu: Alarma motak:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, note)
en: If you prefer, you can import this calendar directory resource later, by using the Import Alarms menu option to import the calendar files contained within it.
eu: Nahiago baduzu, egutegi direktorio baliabide hau beranduago inportatu dezakezu, bere barruan dauden egutegi fitxategiak inportatzeko «Inportatu alarmak» menu aukera erabiliz.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mergeRadio)
en: Import into existing calendar file resource
eu: Inportatu aurrez dagoen egutegi-fitxategi baliabidean

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, mergeResource)
en: Select the resource to import the directory resource's alarms into.
eu: Aukeratu direktorio baliabideetako alarmak inportatzeko baliabidea.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, newRadio)
en: Import into new calendar file resource
eu: Inportatu egutegi berriaren fitxategi-baliabidera

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pathLabel)
en: Filename:
eu: Fitxategi-izena:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, pathRequester)
en: Select the file to contain this resource. The file must not already exist.
eu: Aukeratu baliabide hau edukitzeko fitxategia. Fitxategia ez da aurretik existitu behar.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathRequester)
en: Select the file to contain this resource.
    The file must not already exist.
    Note that if the URL of a remote file is specified, monitoring for file changes will not work.
eu: Aukeratu baliabide hau edukitzeko fitxategia.
    Fitxategia ez da aurretik existitu behar.
    Kontuan izan urruneko fitxategi baten URLa zehazten bada, fitxategien aldaketak gainbegiratzea ez dela ibiliko.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, nameText)
en: Enter the name used to identify this resource in displays.
eu: Sartu baliabide hau pantailetan identifikatzeko erabilitako izena.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameText)
en: Enter the name used to identify this resource in displays.
eu: Sartu baliabide hau pantailetan identifikatzeko erabilitako izena.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noRadio)
en: Do not import
eu: Ez inportatu

[ctx: @info/plain Name of a calendar]
en: Active Alarms
eu: Alarma aktiboak

[ctx: @info/plain Name of a calendar]
en: Archived Alarms
eu: Artxibatutako alarmak

[ctx: @info/plain Name of a calendar]
en: Alarm Templates
eu: Alarma-txantiloiak

[ctx: @info]
en: <para>Failed to create default calendar <resource>%1</resource></para><para>Location: <filename>%2</filename></para>
eu: <para>Lehenetsitako <resource>%1</resource> egutegia sortzea huts egin du</para><para>Kokalekua: <filename>%2</filename></para>

[ctx: @item:intext]
en: Active Alarms
eu: Alarma aktiboak

[ctx: @item:intext]
en: Archived Alarms
eu: Artxibatutako alarmak

[ctx: @item:intext]
en: Alarm Templates
eu: Alarma-txantiloiak

[ctx: @item:intext Calendar status]
en: Read-only
eu: Soilik irakurtzeko

[ctx: @item:intext Calendar status]
en: Read-only (old format)
eu: Solik irakurtzeko (formatu zaharra)

[ctx: @item:intext Calendar status]
en: Read-only (other format)
eu: Solik irakurtzeko (beste formatu bat)

[ctx: @title:column]
en: Time
eu: Ordua

[ctx: @title:column]
en: Time To
eu: Gelditzen den denbora

[ctx: @title:column]
en: Repeat
eu: Errepikapena

[ctx: @title:column]
en: Color
eu: Kolorea

[ctx: @title:column]
en: Type
eu: Mota

[ctx: @title:column]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title:column]
en: Message, File or Command
eu: Mezua, fitxategia edo komandoa

[ctx: @title:column Template name]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title:column]
en: Calendars
eu: Egutegiak

[ctx: @info:tooltip]
en: Command execution failed
eu: Komandoa exekutatzeak huts egin du

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre-alarm action execution failed
eu: Alarma-aurreko ekintza exekutatzea huts egin du

[ctx: @info:tooltip]
en: Post-alarm action execution failed
eu: Alarma-ondoko ekintza exekutatzea huts egin du

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre- and post-alarm action execution failed
eu: Alarma-aurreko eta -ondoko ekintzak exekutatzea huts egin du

[ctx: @item:intext Calendar status]
en: Disabled
eu: Ezgaituta

[ctx: @info:whatsthis]
en: Next scheduled date and time of the alarm
eu: Hurrengo programatutako alarmaren data eta ordua

[ctx: @info:whatsthis]
en: How long until the next scheduled trigger of the alarm
eu: Programatutako hurrengo alarmaren aktibaziorako pasako den denbora

[ctx: @info:whatsthis]
en: How often the alarm recurs
eu: Alarmaren periodikotasuna

[ctx: @info:whatsthis]
en: Background color of alarm message
eu: Alarma mezuen atzeko planoaren kolorea

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm type (message, file, command or email)
eu: Alarma mota (mezua, fitxategia, komandoa edo posta)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm name, or alarm text if name is blank
eu: Alarmaren izena, edo alarmaren testua izena hutsik badago

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm message text, URL of text file to display, command to execute, or email subject line
eu: Alarma mezuaren testua, bistaratuko den tesu fitxategiaren URL-a, exekutatuko den komandoa, edo e-postaren gaia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Name of the alarm template
eu: Alarma-txantiloiaren izena

[ctx: @info Alarm never occurs]
en: Never
eu: Inoiz ez

[ctx: @info n days]
en: %1d
eu: %1e

[ctx: @info days hours:minutes]
en: %1d %2:%3
eu:  %1e %2:%3

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default active alarm calendar.
eu: Ezin duzu zure artxibatutako alarmen egutegi lehenetsia ezgaitu.

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
eu: Ezin duzu zure artxibatutako alarmen egutegi lehenetsia ezgaitu, iraungitako alarmak gordetzeko konfiguratuta dauden bitartean.

[ctx: @info]
en: Do you really want to disable your default calendar?
eu: Benetan ezgaitu nahi duzu zure egutegi lehenetsia?

[ctx: @title:window]
en: Choose Calendar
eu: Aukeratu egutegia

[ctx: @info]
en: The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for active alarms.
eu: <resource>%1</resource> egutegia soilik irakurtzeko egin da. Hau zen alarma aktiboetarako egutegi lehenetsia.

[ctx: @info]
en: The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for archived alarms.
eu: <resource>%1</resource> egutegia soilik irakurtzeko egin da. Hau zen artxibatutako alarmetarako egutegi lehenetsia.

[ctx: @info]
en: The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for alarm templates.
eu: <resource>%1</resource> egutegia soilik irakurtzeko egin da. Hau zen alarma txantiloietarako egutegi lehenetsia.

[ctx: @info]
en: <para>The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for:%2</para><para>Please select new default calendars.</para>
eu: <para><resource>%1</resource> egutegia soilik irakurtzeko egin da. Hau zen honetarako egutegi lehenetsia: %2</para><para>Mesedez, aukeratu lehenetsitako egutegi berri bat.</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>Please select a new default calendar.</para>
eu: <para>%1</para><para>Mesedez, aukeratu lehenetsitako egutegi berri bat.</para>

[ctx: @info A prompt for user to enter what to search for]
en: Search
eu: Bilatu

[ctx: @item:inlistbox]
en: KAlarm Calendar File
eu: KAlarm egutegi-fitxategia

[ctx: @item:inlistbox]
en: KAlarm Calendar Directory
eu: KAlarm egutegien direktorioa

[ctx: @item:intext What a resource is stored in]
en: File
eu: Fitxategia

[ctx: @item:intext What a resource is stored in]
en: URL
eu: URLa

[ctx: @item:intext What a resource is stored in (directory in filesystem)]
en: Directory
eu: Direktorioa

[ctx: @info]
en: A previous load is still in progress.
eu: Oraindik aurreko zama eragiketa bat egiten ari da.

[ctx: @info]
en: A previous save is still in progress.
eu: Oraindik aurreko gordetze eragiketa bat egiten ari da.

[ctx: @info]
en: Could not create calendar file <filename>%1</filename>.
eu: Ezin izan du egutegiaren <filename>%1</filename> fitxategia sortu.

[ctx: @info]
en: Could not create writable calendar file <filename>%1</filename>.
eu: Ezin izan du egutegi idazgarriaren <filename>%1</filename> fitxategia sortu.

[ctx: @info]
en: Could not load file <filename>%1</filename>.
eu: Ezin izan du <filename>%1</filename> fitxategia zamatu.

[ctx: @info]
en: Calendar not open.
eu: Egutegia ez dago irekita.

[ctx: @info]
en: Could not save file <filename>%1</filename>.
eu: Ezin izan da <filename>%1</filename> fitxategia gorde.

[ctx: @info]
en: Could not load file <filename>%1</filename>. (%2)
eu: Ezin izan da <filename>%1</filename> fitxategia zamatu. (%2)

[ctx: @info]
en: Could not save file <filename>%1</filename>. (%2)
eu: Ezin izan da <filename>%1</filename> fitxategi gorde. (%2)

[ctx: @title:window]
en: Configure Calendar
eu: Konfiguratu egutegia

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pathGroupBox)
en: Calendar File
eu: Egutegi fitxategia

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, pathDescription)
en: Select the file whose contents should be represented by this resource. If the file does not exist, it will be created. The URL of a remote file can also be specified, but note that monitoring for file changes will not work in this case.
eu: Aukeratu baliabide honek ordezkatu beharko lukeen edukia duen fitxategia. Fitxategia ez bada existitzen, sortu egingo da. Urrutiko fitxategi baten URLa ere zehaztu daiteke, baina kontuan izan kasu horretan fitxategiaren aldaketak gainbegiratzea ez dela ibiliko.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, activeRadio)
en: Acti&ve Alarms
eu: Alarma akti&boak

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, archivedRadio)
en: Archived Alarms
eu: Artxibatutako alarmak

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, templateRadio)
en: Alarm &Templates
eu: Alarma &txantiloiak

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, alarmTypeDescription)
en: Select which alarm type this resource should contain.
eu: Hautatu baliabide honek izan beharreko alarma mota.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, alarmTypeLabel)
en: Alarm type:
eu: Alarma mota:

[ctx: @item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, activeAlarmsText)
en: Active Alarms
eu: Alarma aktiboak

[ctx: @item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, archivedAlarmsText)
en: Archived Alarms
eu: Artxibatutako alarmak

[ctx: @item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, templateAlarmsText)
en: Alarm Templates
eu: Alarma txantiloiak

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, nameGroupBox)
en: Display Name
eu: Azaltzeko izena

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: &Name:
eu: &Izena:

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, nameDescription)
en: Enter the name used to identify this resource in displays.
eu: Sartu baliabide hau pantailetan identifikatzeko erabilitako izena.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, readOnlyGroupBox)
en: Access Rights
eu: Sarbide eskubideak

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, readOnlyCheckbox)
en: Read only
eu: Soilik irakurtzeko

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, readOnlyDescription)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the file selected above. Read-only mode will be automatically enabled if you do not have write access to the file or the file is on a remote server that does not support write access.
eu: Soilik irakurtzeko modua gaituta badago, goian hautatutako fitxategian ez dira aldaketak idatziko. Soilik irakurtzeko modua automatikoki gaituko da fitxategian idazteko sarbiderik ez baduzu edo fitxategia irakurtzeko sarbiderik ez duen urrutiko zerbitzari batean badago.

[ctx: @title:group]
en: Calendars
eu: Egutegiak

[ctx: @item:inlistbox]
en: Active Alarms
eu: Alarma aktiboak

[ctx: @item:inlistbox]
en: Archived Alarms
eu: Artxibatutako alarmak

[ctx: @item:inlistbox]
en: Alarm Templates
eu: Alarma txantioloiak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which type of data to show alarm calendars for
eu: Aukeratu zein datu-motatarako erakutsi behar diren alarma-egutegiak

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of available calendars of the selected type. The checked state shows whether a calendar is enabled (checked) or disabled (unchecked). The default calendar is shown in bold.
eu: Hautatutako motako egutegi erabilgarrien zerrenda. Markaren egoerak erakusten du egutegi bat gaituta (markatuta) edo ezgaituta (markatzeke) dagoen. Egutegi lehenetsia letra lodiekin erakusten da.

[ctx: @action:button]
en: Edit...
eu: Editatu...

[ctx: @info:tooltip]
en: Reconfigure the selected calendar
eu: Birkonfiguratu hautatutako egutegia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the highlighted calendar's configuration
eu: Editatu nabarmendutako egutegiko konfigurazioa

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove the selected calendar from the list
eu: Kendu hautatutako egutegia zerrendatik

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Remove the highlighted calendar from the list.</para><para>The calendar itself is left intact, and may subsequently be reinstated in the list if desired.</para>
eu: <para>Kendu nabarmendutako egutegia zerrendatik.</para><para> Egutegia aldaketarik gabe uzten da, eta nahi izanez gero, berriz zerrendan sartu ahal izango da.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new active alarm calendar
eu: Gehitu alarma egutegi aktibo berria

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new archived alarm calendar
eu: Gehitu arxibatutako alarma berria

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new alarm template calendar
eu: Gehitu alarma-txantiloi egutegi berri bat

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default active alarm calendar.
eu: Ezin duzu kendu zure alarma-egutegi aktibo lehenetsia.

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
eu: Ezin duzu kendu zure artxibatutako alarma-egutegi lehenetsia iraungitako alarmak gordetzeko konfiguratuta dagoen bitartean.

[ctx: @info]
en: <para>It also contains:%1</para>
eu: <para>Hau ere badu:%1</para>

[ctx: @info]
en: <para><resource>%1</resource> is the default calendar for:%2</para>%3<para>Do you really want to remove it from all calendar lists?</para>
eu: <para><resource>%1</resource> lehenetsitako egutegia da honentzako: %2</para>%3<para>Benetan kendu nahi duzu egutegi-zerrenda guztietatik?</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove your default calendar (<resource>%1</resource>) from the list?
eu: Benetan kendu nahi duzu zure egutegi lehenetsia (<resource>%1</resource>) zerrendatik?

[ctx: @info]
en: <para><resource>%1</resource> contains:%2</para><para>Do you really want to remove it from all calendar lists?</para>
eu: <para><resource>%1</resource>(e)k dauka:%2</para><para>Benetan kendu nahi duzu egutegi-zerrenda guztietatik?</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the calendar <resource>%1</resource> from the list?
eu: Benetan kendu nahi duzu <resource>%1</resource> egutegia zerrendatik?

[ctx: @action Reload calendar]
en: Re&load
eu: &Birzamatu

[ctx: @action]
en: Show &Details
eu: Erakutsi &zehaztasunak

[ctx: @action]
en: Set &Color...
eu: Ezarri &kolorea...

[ctx: @action]
en: Clear C&olor
eu: Kendu k&olorea

[ctx: @action]
en: &Update Calendar Format
eu: Eg&uneratu egutegi-formatua

[ctx: @action]
en: &Remove
eu: &Kendu

[ctx: @action]
en: &Add...
eu: &Gehitu...

[ctx: @action]
en: Im&port...
eu: In&portatu...

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Active Alarms
eu: Erabili &lehenetsitako gisa alarma aktiboetarako

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Archived Alarms
eu: Erabili &lehenetsitako gisa artxibatutako alarmetarako

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Alarm Templates
eu: Erabili &lehenetsitako gisa alarma-txantiloietarako

[ctx: @info]
en: Active alarms
eu: Alarma aktiboak

[ctx: @info]
en: Archived alarms
eu: Artxibatutako alarmak

[ctx: @info]
en: Alarm templates
eu: Alarma-txantiloiak

[ctx: @info]
en: Read-write
eu: Irakurri-idatzi

[ctx: @info]
en: Enabled
eu: Gaituta

[ctx: @info]
en: Disabled
eu: Ezgaituta

[ctx: @info Parameter in 'Default calendar: Yes/No']
en: Yes
eu: Bai

[ctx: @info Parameter in 'Default calendar: Yes/No']
en: No
eu: Ez

[ctx: @info]
en: <title>%1</title><para>ID: %2<nl/>Calendar type: %3<nl/>Contents: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Permissions: %7<nl/>Status: %8<nl/>Default calendar: %9</para>
eu: <title>%1</title><para>ID: %2<nl/>Egutegi-mota: %3<nl/>Edukia: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Baimenak: %7<nl/>Egoera: %8<nl/>Lehenetsitako egutegia: %9</para>

[ctx: @text/plain]
en: Could not run <command>%1</command> to set wake from suspend
eu: Ezin izan da, «esnatu esekitzetik» ezartzeko, <command>%1</command> exekutatu

[ctx: @text/plain]
en: Error setting wake from suspend.<nl/>Command was: <command>%1 %2</command><nl/>Error code: %3.
eu: Errorea «esnatu esekitzetik» ezartzean.<nl/>Komandoa zen: <command>%1 %2</command><nl/>Errore-kodea: %3.

[ctx: @option:check]
en: Repeat
eu: Errepikatu

[ctx: @option:check]
en: Set volume
eu: Ezarri bolumena

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the sound file will be played repeatedly for as long as the message is displayed.
eu: Markatuta badago, soinu-fitxategia behin eta berriro joko da mezua azaltzen den bitartean.

[ctx: @label]
en: Sound file:
eu: Soinu-fitxategia:

[ctx: @info:tooltip]
en: Test the sound
eu: Probatu soinua

[ctx: @info:whatsthis]
en: Play the selected sound file.
eu: Jo hautatutako soinu-fitxategia.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a sound file to play.
eu: Sartu jo beharreko soinu-fitxategi baten izena edo URLa.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a sound file to play.
eu: Hautatu jo beharreko soinu-fitxategi bat.

[ctx: @label:spinbox Length of time to pause between repetitions]
en: Pause between repetitions:
eu: Errepikapenen arteko etena:

[ctx: @label]
en: seconds
eu: segundo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to pause between repetitions.
eu: Sartu errepikapen arteko etenunearen iraupena segundotan.

[ctx: @title:group Sound volume]
en: Volume
eu: Bolumena

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to choose the volume for playing the sound file.
eu: Hautatu, soinu-fitxategia jotzeko bolumena aukeratzeko.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the volume for playing the sound file.
eu: Hautatu soinu-fitxategia jotzeko bolumena.

[ctx: @option:check]
en: Fade
eu: Moteltzea

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to fade the volume when the sound file first starts to play.
eu: Hautatu bolumena ozentzea soinu-fitxategia jotzen hasten denean.Hautatu hau lehen aldiz soinu-fitxategia erreproduzitzean iraungitzeko.

[ctx: @label:spinbox Time period over which to fade the sound]
en: Fade time:
eu: Moteltze-denbora:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to fade the sound before reaching the set volume.
eu: Sartu ezarritako bolumenera iritsi arte soinua zenbat segundoz moteldu behar den.

[ctx: @label:slider]
en: Initial volume:
eu: Hasierako bolumena:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the initial volume for playing the sound file.
eu: Hautatu soinu-fitxategia jotzeko hasierako bolumena.

[ctx: @label:listbox Listbox providing audio options]
en: Sound:
eu: Soinua:

[ctx: @item:inlistbox No sound]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @item:inlistbox]
en: Beep
eu: Bip

[ctx: @item:inlistbox]
en: Speak
eu: Mintzatu

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sound file
eu: Soinu-fitxategia

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Choose a sound to play when the message is displayed.<list><item><interface>%1</interface>: the message is displayed silently.</item><item><interface>%2</interface>: a simple beep is sounded.</item><item><interface>%3</interface>: an audio file is played. You will be prompted to choose the file and set play options. (Option not available if using notification.)</item><item><interface>%4</interface>: the message text is spoken. (Option requires working Qt text-to-speech installation.)</item></list></para>
eu: <para>Hautatu mezua azaltzen denean jo beharreko soinu bat.<list><item><interface>%1</interface>: mezua isilik azaltzen da.</item><item><interface>%2</interface>: bip soil bat jotzen da.</item><item><interface>%3</interface>: audio-fitxategi bat jotzen da. Fitxategia aukeratzeko eta jotzeko aukerak ezartzeko eskatuko zaizu (aukera ez dago erabilgarri jakinarazpenak erabiliz gero).</item><item><interface>%4</interface>: mezuaren testua esan egiten da (aukerak, dabilen Qt testutik-ahotserakoinstalazioa behar du). </item></list></para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure sound file
eu: Konfiguratu soinu-fitxategia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Configure a sound file to play when the alarm is displayed.
eu: Konfiguratu alarma azaltzean jo beharreko soinu-fitxategi bat.

[ctx: @title:window]
en: Sound File
eu: Soinu-fitxategia

[ctx: @item:inlistbox]
en: Audio files
eu: Audio fitxategiak

[ctx: @title:window]
en: Choose Sound File
eu: Hautatu soinu-fitxategia

[ctx: @action:button]
en: Special Actions...
eu: Ekintza bereziak...

[ctx: @info:tooltip]
en: Set commands to execute
eu: Ezarri exekutatu beharreko komandoak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify actions to execute before and after the alarm is displayed.
eu: Zehaztu alarma azaldu aurretik eta ondoren exekutatu beharreko ekintzak.

[ctx: @title:window]
en: Special Alarm Actions
eu: Alarma-ekintza bereziak

[ctx: @title:group]
en: Pre-Alarm Action
eu: Alarma-aurreko ekintza

[ctx: @label:textbox]
en: Command:
eu: Komandoa:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute before the alarm is displayed.</para><para>Note that it is executed only when the alarm proper is displayed, not when a reminder or deferred alarm is displayed.</para><para><note>KAlarm will wait for the command to complete before displaying the alarm.</note></para>
eu: <para>Sartu, alarma azaldu aurretik exekutatu beharreko oskoleko agindu bat.</para><para>Kontuan izan, benetako alarma azaltzen denean bakarrik exekutatuko dela, ez oroigarri edo geroratutako alarma azaltzen denean.</para><para><note>KAlarm-ek komandoa osatu arte itxoingo du alarma azaltzeko.</note></para>

[ctx: @option:check]
en: Execute for deferred alarms
eu: Exekutatu geroratutako alarmekin

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If unchecked, the command is only executed before the alarm proper is displayed.</para><para>If checked, the pre-alarm command is also executed before a deferred alarm is displayed.</para>
eu: <para>Markatu gabe badago, komandoa, benetako alarma azaldu aurretik bakarrik exekutatuko da.</para><para>Markatuta badago, alarma-aurreko komandoa geroratutako alarma bat azaldu aurretik ere exekutatuko da.</para>

[ctx: @option:check]
en: Cancel alarm on error
eu: Bertan behera utzi alarma errorea gertatzean

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the alarm if the pre-alarm command fails, i.e. do not display the alarm or execute any post-alarm action command.
eu: Alarma bertan behera utzi alarma-aurreko komandoak huts egiten badu, adib. alarma ez azaldu edo ez exekutatu alarma-ondoko ekintza-komandoa.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not show error status or error message if the pre-alarm command fails.
eu: Ez erakutsi errore-egoera edo errore-mezua alarma-aurreko komandoak huts egiten badu.

[ctx: @title:group]
en: Post-Alarm Action
eu: Alarma-ondo ekintza

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute after the alarm window is closed.</para><para>Note that it is not executed after closing a reminder window. If you defer the alarm, it is not executed until the alarm is finally acknowledged or closed.</para>
eu: <para>Sartu alarma-leihoa itxi ondoren exekutatu beharreko komando-lerroko komando bat.</para><para>Kontuan izan ez dela exekutatuko oroigarri-leiho bat itxi ondoren. Alarma geroratzen baduzu, ez da exekutatuko azkenean alarmari kasu egin edo ixten duzun arte.</para>

[ctx: @title:window]
en: Alarm Templates
eu: Alarma-txantiloiak

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of alarm templates
eu: Alarma-txantiloien zerrenda

[ctx: @action:button]
en: New
eu: Berria

[ctx: @action]
en: New
eu: Berria

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new alarm template
eu: Sortu alarma-txantiloi berri bat

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template
eu: Sortu alarma-txantiloi berri bat

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit the selected alarm template
eu: Editatu nabarmenduta dagoen alarma-txantiloia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the currently highlighted alarm template
eu: Editatu unean nabarmenduta dagoen alarma-txantiloia

[ctx: @action:button]
en: Copy
eu: Kopiatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new alarm template based on the selected template
eu: Sortu alarma-txantiloi berri bat hautatuko alarma-txantiloian oinarrituta

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template based on a copy of the currently highlighted template
eu: Sortu alarma-txantiloi berri bat nabarmenduta dagoen txantiloiaren kopia batean oinarrituta

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete the selected alarm templates
eu: Ezabatu nabarmendutako alarma-txantiloiak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete the currently highlighted alarm templates
eu: Ezabatu unean nabarmenduta dauden alarma-txantiloiak

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm template? | Do you really want to delete the %1 selected alarm templates?
eu[0]: Benetan ezabatu nahi duzu hautatutako alarma-txantiloia?
eu[1]: Benetan ezabatu nahi dituzu hautatutako %1 alarma-txantiloiak?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm Template | Delete Alarm Templates
eu[0]: Ezabatu alarma-txantiloia
eu[1]: Ezabatu alarma-txantiloiak

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Template
eu: Hautatu alarma-txantiloia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a template to base the new alarm on.
eu: Hautatu alarma berriaren oinarri izango den txantiloi bat.

[ctx: @action]
en: &New Alarm
eu: Alarma &berria

en: Disabled
eu: Ezgaituta

[ctx: @info:tooltip Brief: some alarms are disabled]
en: (Some alarms disabled)
eu: (Alarma batzuk ezgaituta)

[ctx: @info]
en: Alarm not found
eu: Alarma ez da aurkitu

[ctx: @info]
en: Error recreating alarm
eu: Errorea alarma berraktibatzean

[ctx: @info]
en: Error recreating alarm template
eu: Errorea alarma-txantiloia berraktibatzean

[ctx: @info]
en: Cannot reactivate archived alarm
eu: Ezin da berraktibatu artxibatutako alarma

[ctx: @info]
en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

[ctx: @info Action to create a new alarm]
en: New alarm
eu: Alarma berria

[ctx: @info Action to delete an alarm]
en: Delete alarm
eu: Ezabatu alarma

[ctx: @info Action to create a new alarm template]
en: New template
eu: Txantiloi berria

[ctx: @info Action to delete an alarm template]
en: Delete template
eu: Ezabatu txantiloia

[ctx: @info]
en: Delete archived alarm
eu: Ezabatu artxibatutako alarma

[ctx: @info]
en: Create multiple alarms
eu: Sortu alarma anizkoitzak

[ctx: @info Action to edit an alarm]
en: Edit alarm
eu: Editatu alarma

[ctx: @info Action to edit an alarm template]
en: Edit template
eu: Editatu txantiloia

[ctx: @info]
en: Delete multiple alarms
eu: Ezabatu alarma ugari

[ctx: @info]
en: Delete multiple templates
eu: Ezabatu txantiloi ugari

[ctx: @info]
en: Delete multiple archived alarms
eu: Ezabatu artxibatutako alarma anizkoitzak

[ctx: @info]
en: Reactivate alarm
eu: Berraktibatu alarma

[ctx: @info]
en: Reactivate multiple alarms
eu: Berraktibatu alarma anizkoitzak

[ctx: @title:window]
en: Wake From Suspend
eu: Esnatu esekitzetik

[ctx: @info]
en: Cannot schedule wakeup time for a date-only alarm
eu: Ezin da esnatzeko ordua programatu data-soileko alarma batean

[ctx: @info]
en: <para>This wakeup will cancel any existing wakeup which has been set by KAlarm or any other application, because your computer can only schedule a single wakeup time.</para><para><b>Note:</b> Wake From Suspend is not supported at all on some computers, especially older ones, and some computers only support setting a wakeup time up to 24 hours ahead. You may wish to set up a test alarm to check your system's capability.</para>
eu: <para>«Esnatu» honek KAlarm-ek edo beste edozein aplikaziok ezarri duen «esnatu» bertan behera utziko du, zure ordenagailuak «esnatzeko» ordu bakarra programatu dezakeelako.</para><para><b>Oharra:</b> Ordenagailu batzuek ez dute onartzen «Esnatu esekitzetik», bereziki zaharragoak direnek, eta ordenagailu batzuek aurrez 24 ordura arteko «esnatu» ordua besterik ez dute onartzen. Agian probako alarma bat ezarri nahiko duzu zure sistemaren gaitasuna egiaztatzeko.</para>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Wake From Suspend Alarm
eu: «Esnatu esekitzetik» alarma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current wake-from-suspend alarm
eu: Erakutsi uneko «esnatu-esekitzetik» alarma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Highlight the current wake-from-suspend alarm in the alarm list. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
eu: Nabarmendu alarma-zerrendako uneko «esnatu-esekitzetik» alarma. Botoi hau ezgaituta dago «esnatu-esekitzetik» alarmarik ezarrita ez badago.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current alarm
eu: Erakutsi uneko alarma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set highlighted alarm as the wake-from-suspend alarm
eu: Ezarri nabarmendutako alarma «esnatu-esekitzetik» alarma gisa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set the alarm highlighted in the alarm list to wake-from-suspend. This replaces any existing wake-from-suspend alarm.
eu: Ezarri alarma-zerrendan nabarmendutako alarma «esnatu-esekitzetik» egoerara. Egon daitekeen beste edozein «esnatu-esekitzetik» alarma ordezkatzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Use highlighted alarm
eu: Erabili nabarmendutako alarma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the current wake-from-suspend
eu: Bertan behera utzi uneko «esnatu-esekitzetik»

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the currently configured wake-from-suspend. Note that this does not cancel the alarm itself, which will still trigger in the normal way. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
eu: Bertan behera utzi une honetan konfiguratuta dagoen «esnatu-esekitzetik». Kontuan izan honek ez duela alarma bera bertan behera uzten, zein era arruntean eragingo den. Botoi hau ezgaituta dago «esnatu-esekitzetik» alarmarik ezarrita ez badago.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel wake from suspend
eu: Bertan behera utzi esekitze egoeratik esnatzea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, advanceWakeTime)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
eu: Sartu alarma eragin aurretik sistema esekitzetik esnatzeko minutu kopurua. Hau, alarma eragiten den ordurako sistema erabat lehengoratuta dagoela ziurtatzeko erabil daiteke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
eu: Esekitze egoeratik esnatzeko alarma aurreko minutu kopurua
