kalarm - en to gl translation catalogue (929 entries)

[ctx: @info]
en: No mail transport configured for email identity <resource>%1</resource>
gl: Non se configurou o transporte de correo para a identidade de correo electrónico <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: Emails may not have been sent
gl: Pode que non se enviasen as mensaxes

[ctx: @info]
en: Program error
gl: Produciuse un erro do programa

[ctx: @info]
en: Enter the length of time (in hours and minutes) after the current time to schedule the alarm.
gl: Insira o intervalo de tempo (en horas e minutos) a partir do cal e desde agora se vai programar a alarma.

[ctx: @info]
en: If a recurrence is configured, the start date/time will be adjusted to the first recurrence on or after the entered date/time.
gl: Para unha repetición soa, axustarase a data/hora de inicio á primeira repetición na ou despois da data/hora inserida.

[ctx: @info]
en: This uses KAlarm's default time zone, set in the Configuration dialog.
gl: Iso fai uso do fuso horario predeterminado de KAlarm; póñao no diálogo de configuración.

[ctx: @option:radio]
en: Defer to date/time:
gl: Adiar ata data/hora:

[ctx: @option:radio]
en: At date/time:
gl: Na data/hora:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm to the specified date and time.
gl: Reprogramar a alarma á data e hora indicadas.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify the date, or date and time, to schedule the alarm.
gl: Indique a data, ou data e hora, para a que se vai programar a alarma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the date to schedule the alarm.</para><para>%1</para>
gl: <para>Insira a data para a que programar a alarma.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the time to schedule the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
gl: <para>Insira a hora para a que programar a alarma.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @option:check]
en: Any time
gl: A calquera hora

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify only a date (without a time) for the alarm. The alarm will trigger at the first opportunity on the selected date.
gl: Marcar para indicar só unha data (sen hora) para a alarma. A alarma activarase na primeira oportunidade na data seleccionada.

[ctx: @option:radio]
en: Defer for time interval:
gl: Adiar durante un intervalo de tempo:

[ctx: @option:radio]
en: Time from now:
gl: Tempo a partir de agora:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm for the specified time interval after now.
gl: Reprogramar a alarma para o intervalo de tempo indicado, contado a partir agora.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm after the specified time interval from now.
gl: Programar a alarma despois do intervalo de tempo indicado a partir de agora.

[ctx: @action:button]
en: Time Zone...
gl: Fuso horario…

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose a time zone for this alarm which is different from the default time zone set in KAlarm's configuration dialog.
gl: Escolla unha rexión horaria para esta alarma que sexa distinta da rexión horario predeterminada definida na configuración de KAlarm.

[ctx: @label:listbox]
en: Time zone:
gl: Fuso horario:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time zone to use for this alarm.
gl: Seleccione o fuso horario que desexe usar para esta alarma.

[ctx: @info]
en: Invalid time
gl: A hora é incorrecta

[ctx: @info]
en: Invalid date
gl: A data é incorrecta

[ctx: @info]
en: Alarm date has already expired
gl: Xa pasou a data da alarma

[ctx: @info]
en: Alarm time has already expired
gl: Xa pasou a hora da alarma

en: KAlarm Autostart
gl: Inicio automático de KAlarm

en: KAlarm autostart at login
gl: Inicio automático de KAlarm ao acceder

en: Copyright 2001-%1, David Jarvie
gl: © 2001-%1 David Jarvie

en: Author
gl: Autor

en: Application to run
gl: Aplicación para executar

en: Command line arguments to pass to application
gl: Argumentos da liña de ordes para pasar á aplicación

[ctx: @title:window]
en: Import Birthdays From KAddressBook
gl: Importar os aniversario desde KAddressBook

[ctx: @info]
en: Birthday:
gl: Aniversario:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Text
gl: Texto da alarma

[ctx: @label:textbox]
en: Prefix:
gl: Prefixo:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear before the person's name in the alarm message, including any necessary trailing spaces.
gl: Insira o texto que se ha mostrar antes do nome da persoa na mensaxe de alarma, incluíndo calquera espazo final que sexa preciso.

[ctx: @label:textbox]
en: Suffix:
gl: Sufixo:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear after the person's name in the alarm message, including any necessary leading spaces.
gl: Insira o texto que se ha mostrar despois do nome da persoa na mensaxe de alarma, incluíndo calquera espazo inicial que sexa preciso.

[ctx: @title:group]
en: Select Birthdays
gl: Escolla os aniversario

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select birthdays to set alarms for.<nl/>This list shows all birthdays in <application>KAddressBook</application> except those for which alarms already exist.</para><para>You can select multiple birthdays at one time by dragging the mouse over the list, or by clicking the mouse while pressing Ctrl or Shift.</para>
gl: <para>Escolla os aniversario para as que queira pór unha alarma.<nl/>Esta lista mostra todos os aniversario de <application>KAddressBook</application> excepto aqueles para os cales xa exista alarma.</para><para>Pode seleccionar varios aniversario dunha mesma vez arrastrando o rato sobre a lista ou premendo co rato mentres mantén premido Ctrl ou Maiús.</para>

[ctx: @title:group]
en: Alarm Configuration
gl: Configuración da alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a reminder in advance of or after the birthday.
gl: Márqueo para mostrar unha lembranza antes ou despois do aniversario.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days before or after each birthday to display a reminder. This is in addition to the alarm which is displayed on the birthday.
gl: Insira o número de días antes ou despois de cada aniversario no que mostrar a lembranza. Isto vai a maiores da alarma que se mostre no aniversario.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the birthday.
gl: Escolla se desexa que a lembranza se active antes ou despois do aniversario.

[ctx: @action:button]
en: Sub-Repetition
gl: Sub-repetición

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up an additional alarm repetition
gl: Estabelecer unha repetición adicional da alarma

en: Prompt for confirmation when alarm is acknowledged
gl: Solicitar confirmación cando se recoñeza a alarma

en: Attach file to email (repeat as needed)
gl: Anexar un ficheiro ao correo electrónico (repetir se é preciso)

en: Auto-close alarm window after --late-cancel period
gl: Pechar automaticamente a xanela da alarma despois do período --late-cancel

en: Blind copy email to self
gl: Copia agochada do correo electrónico a si mesmo

en: Beep when message is displayed
gl: Badalada cando se mostre a mensaxe

en: Message background color (name or hex 0xRRGGBB)
gl: Cor de fondo da mensaxe (nome ou hex 0xRRGGBB)

en: Message foreground color (name or hex 0xRRGGBB)
gl: Cor da letra da mensaxe (nome ou hex 0xRRGGBB)

en: Cancel alarm with the specified event ID
gl: Cancelar a alarma co identificador de evento indicado

en: Disable the alarm
gl: Desactivar a alarma

en: Disable monitoring of all alarms
gl: Desactivar a monitorización de todas as alarmas

en: Execute a shell command line
gl: Executar unha liña de ordes do intérprete de ordes

en: Command line to generate alarm message text
gl: Liña de ordes para xerar o texto da mensaxe de alarma

en: Display the alarm edit dialog to edit the specified alarm
gl: Mostrar o diálogo de edición de alarmas para editar a alarma indicada

en: Display the alarm edit dialog to edit a new display alarm
gl: Mostrar o diálogo de edición de alarmas para editar unha nova alarma visual

en: Display the alarm edit dialog to edit a new command alarm
gl: Mostrar o diálogo de edición de alarmas para editar unha nova alarma con ordes

en: Display the alarm edit dialog to edit a new email alarm
gl: Mostrar o diálogo de edición de alarma ou editar unha nova alarma con correo electrónico

en: Display the alarm edit dialog to edit a new audio alarm
gl: Mostrar o diálogo de edición de alarmas para editar unha alarma nova con son

en: Display the alarm edit dialog, preset with a template
gl: Mostrar o diálogo de edición de alarmas, preconfigurado cun modelo.

en: File to display
gl: Ficheiro que desexa mostrar

en: KMail identity to use as sender of email
gl: Identidade de KMail que quere empregar como remitente de correo electrónico

en: Interval between alarm repetitions
gl: Intervalo entre as repeticións da alarma

en: Show alarm as an event in KOrganizer
gl: Mostrar a alarma como un evento en KOrganizer

en: Cancel alarm if more than 'period' late when triggered
gl: Cancelar a alarma despois de que pase o período tras se activar

en: Output list of scheduled alarms to stdout
gl: Imprimir a lista de alarmas planificadas no terminal.

en: Repeat alarm at every login
gl: Repetir a alarma en cada acceso

en: Send an email to the given address (repeat as needed)
gl: Enviar un correo electrónico co enderezo fornecido (repetir se é preciso)

en: Audio file to play once
gl: Ficheiro de son que quere reproducir unha vez

en: Audio file to play repeatedly
gl: Ficheiro de son que quere repetir

en: Specify alarm recurrence using iCalendar syntax
gl: Indicar a repetición da alarma empregando a sintaxe de iCalendar

en: Display reminder before or after alarm
gl: Mostrar a lembranza antes ou despois da alarma

en: Display reminder once, before or after first alarm recurrence
gl: Mostrar a lembranza unha vez, antes ou despois da primeira repetición da alarma

en: Number of times to repeat alarm (including initial occasion)
gl: Número de veces que se ha repetir a alarma (incluída a primeira vez)

en: Speak the message when it is displayed
gl: Ler a mensaxe cando se mostre

en: Email subject line
gl: Liña de asunto do correo electrónico

en: Simulate system time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ] (debug mode)
gl: Simular a hora do sistema [[[aaaa-]mm-]dd-]hh:mm [TZ] (modo de depuración)

en: Trigger alarm at time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
gl: Activar a alarma á hora [[[aaaa-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], ou data en aaaa-mm-dd [TZ]

en: Display system tray icon
gl: Mostrar a icona na bandexa do sistema

en: Trigger alarm with the specified event ID
gl: Activar a alarma co seguinte identificador do evento indicado

en: Repeat until time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
gl: Repetir ata a hora [[[aaaa-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], ou data en aaaa-mm-dd [TZ]

en: Volume to play audio file
gl: Volume ao que reproducir o ficheiro de son

en: Message text to display
gl: Mensaxe de texto que quere mostrar

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode>: invalid email address
gl: <icode>%1</icode>: o enderezo de correo electrónico é incorrecto

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter for date-only alarm
gl: O parámetro <icode>%1</icode> é incorrecto para unha alarma só de datas

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> earlier than <icode>%2</icode>
gl: <icode>%1</icode> é anterior a <icode>%2</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> and <icode>%2</icode> parameters: repetition is longer than <icode>%3</icode> interval
gl: Os parámetros<icode> %1<icode> e </icode>%2</icode> son incorrectos: a repetición é maior que o intervalo de <icode>%3</icode>

[ctx: @info:shell]
en: : option(s) only valid with an appropriate action option or message
gl: : opción(s) só correcta(s) cunha opción de acción ou mensaxe axeitadas

[ctx: @info:shell]
en: 
    Use --help to get a list of available command line options.
gl: 
    Usar --help para obter unha lista das opcións dispoñíbeis na liña de ordes.

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode>
gl: <icode>%1</icode> require <icode>%2</icode>

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode> or <icode>%3</icode>
gl: <icode>%1</icode> require <icode>%2</icode> ou <icode>%3</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter
gl: O parámetro <icode>%1</icode> é incorrecto

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> incompatible with <icode>%2</icode>
gl: <icode>%1</icode> é incompatíbel con <icode>%2</icode>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version
gl: Versión de KAlarm

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version which wrote this file.
gl: Versión de KAlarm que escribiu este ficheiro.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend
gl: Infraestrutura de almacenamento de datos

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend currently used by KAlarm.
gl: Infraestrutura de almacenamento de datos empregada actualmente por KAlarm.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Time zone
gl: Fuso horario

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Select the time zone which KAlarm should use as its default for displaying and entering dates and times.
gl: Escolla o fuso horario que queira que empregue KAlarm de maneira predeterminada para mostrar e inserir as datas e as horas.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Holiday region
gl: Festivos rexionais

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Select the holiday region to use.
gl: Seleccione o fuso horario que se ha de usar para esta alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Foreground color
gl: Cor do primeiro plano

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Default foreground color for alarm message windows.
gl: Cor de primeiro plano predeterminada para as xanelas de mensaxes de alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Background color
gl: Cor de fondo

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Default background color for alarm message windows.
gl: Cor de fondo predeterminada para as xanelas de mensaxes de alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (MessageFont), group (General)
en: Message font
gl: Fonte da mensaxe

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageFont), group (General)
en: Default font for displaying alarm messages.
gl: Fonte predeterminada para mostrar as mensaxes de alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: Show in system tray
gl: Mostrar na bandexa do sistema

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: <p>Check to show KAlarm's icon in the system tray. Showing it in the system tray provides easy access and a status indication.</p>
gl: <p>Marque isto para mostrar a icona de KAlarm na bandexa do sistema. Mostrala na bandexa do sistema fornece un acceso fácil e unha indicación do estado.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: Auto-hide in system tray if no alarms due within period
gl: Agochar automaticamente na bandexa do sistema de non haber alarmas que venzan no período

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: <p>Enter -1 to auto-hide KAlarm's icon in the system tray when there are no active alarms.</p><p>To auto-hide the system tray icon when there are no alarms due within a set period of time, enter the time period in minutes.</p><p>Enter 0 to always show the system tray icon.</p>
gl: <p>Insira -1 para agochar automaticamente a icona de KAlarm na bandexa do sistema cando non haxa alarmas activas.</p><p>Para agochar automaticamente a icona da bandexa do sistema cando non haxa alarmas que venzan nun período de tempo indicado, insira ese período de tempo en minutos.</p><p>Insira 0 para que se mostre sempre a icona da bandexa do sistema.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (NoAutoHideSystemTrayDesktops), group (General)
en: Desktops without auto-hide in system tray
gl: Escritorios sen ocultación automática na zona de notificacións.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (NoAutoHideSystemTrayDesktops), group (General)
en: Desktops for which the auto-hide in system tray option is not available.
gl: Escritorios para os que a opción de ocultación automática na zona de notificacións non está dispoñíbel.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AutoStart), group (General)
en: Start at login
gl: Iniciar ao acceder

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoStart), group (General)
en: <p>Automatically start KAlarm whenever you start KDE.</p><p>This option should always be checked unless you intend to discontinue use of KAlarm.</p>
gl: <p>Iniciar automaticamente KAlarm cando se inicie KDE</p> <p>Debería marcar sempre esta opción a menos que non vaia facer un uso continuo de KAlarm.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_NoAutoStart), group (General)
en: Suppress autostart at login
gl: Frear o inicio automático ao acceder

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Default defer time interval
gl: Intervalo de demora predeterminado

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Enter the default time interval (in minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
gl: Insira o intervalo temporal predeterminado (en minutos) para adiar as alarmas; emprégao o diálogo Adiar a alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AskResource), group (General)
en: Prompt for which calendar to store in
gl: Preguntar en que calendario se ha de almacenar

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AskResource), group (General)
en: <p>When saving a new alarm or alarm template, prompt for which calendar to store it in, if there is more than one active calendar.</p><p>Note that archived alarms are always stored in the default archived alarm calendar.</p>
gl: <p>Ao gardar unha nova alarma ou modelo de alarma, preguntar en que calendario se han de almacenar, de haber máis dun calendario activo.</p><p> Teña en conta que as alarmas arquivadas almacénanse sempre no calendario predeterminado de alarmas arquivadas.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ModalMessages), group (General)
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
gl: As xanelas de mensaxe teñen unha barra de título e obteñen o foco do teclado

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_ModalMessages), group (General)
en: <p>Specify the characteristics of alarm message windows:<ul><li>If checked, the window is a normal window with a title bar, which grabs keyboard input when it is displayed.</li><li>If unchecked, the window does not interfere with your typing when it is displayed, but it has no title bar and cannot be moved or resized.</li></ul></p>
gl: <p>Indique as características da xanela de alarma de mensaxe:<ul><li>Se se marca, a xanela é unha xanela normal cunha barra de título que captura a entrada polo teclado cando aparece.</li><li>Se se desactiva, a xanela non interfire co que estea a teclear cando apareza, pero non ten unha barra de título nin se pode mover nin redimensionar.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (MessageButtonDelay), group (General)
en: Delay before message window buttons are enabled
gl: Demora antes de que se activen os botóns das xanelas de mensaxe

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageButtonDelay), group (General)
en: <p>Specify the positioning of alarm message windows, and the delay in seconds after a window shows until its buttons are enabled.
            <ul><li>0 to position message windows as far from the cursor as possible with no enable delay.</li>
            <li>> 0 to position in center of screen and specify delay before enabling buttons.</li>
            <li>-1 for no special positioning and no enable delay.</li></ul></p>
gl: <p>Indique a posición das xanelas de mensaxes de alarma e a demora, en segundos desde que se mostre unha xanela ata que se activen os botóns.
            <ul><li>0 para colocar as xanelas de mensaxes tan lonxe como for posíbel do cursos e sen activar a demora.</li>
            <li>> 0 para colocalas no centro da pantalla e indicar unha demora antes de activar os botóns.</li>
            <li>-1 para non colocalas de xeito especial e non activar a demora.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: Number of alarms to show in system tray tooltip
gl: Número de alarmas que se poden mostrar na notificación da bandexa do sistema

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: <p>How many alarms due in the next 24 hours to show in the system tray tooltip:
            <ul><li>0 to display none</li>
            <li>-1 to display all</li>
            <li>>0 to set a limit.</li></ul></p>
gl: <p>Cantas alarmas previstas para as vindeiras 24 horas se han de mostrar na notificación da bandexa do sistema:
            <ul><li>0 para non mostrar ningunha</li>
            <li>-1 para mostralas todas</li>
            <li>>0 para indicar un límite.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Show alarm times in system tray tooltip
gl: Mostrar as horas das alarmas na notificación da bandexa do sistema

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, the time at which each alarm is due.
gl: Indique se se mostra na información da bandexa do sistema a hora á que se programou cada alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Show time to alarms in system tray tooltip
gl: Mostrar o tempo que falta para cada alarma na notificación da bandexa do sistema

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, how long until each alarm is due.
gl: Indique se mostrar ou non canto queda ata a vindeira alarma na información da bandexa do sistema.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Time-to-alarm prefix in system tray tooltip
gl: Prefixo para o tempo que falta na notificación da bandexa do sistema

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Enter the text to be displayed in front of the time until the alarm, in the system tray tooltip.
gl: Insira o texto a mostrar diante da hora ata que soe a alarma, no menú emerxente da bandexa do sistema.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailClient), group (General)
en: Email client
gl: Cliente de correo electrónico

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether to copy sent emails into KMail's Sent folder.
gl: Copiar os correos electrónicos enviados para o cartafol Enviado de KMail.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether after sending an email to store a copy in KMail's sent-mail folder. Only applies when sendmail is selected as the email client.
gl: Almacenar unha copia da mensaxe enviada no cartafol de correo enviado de KMail. Só é correcta cando se selecciona o sendmail como cliente de correo electrónico.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailFrom), group (General)
en: 'From' email address
gl: O seu enderezo de correo electrónico

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailBccAddress), group (General)
en: 'Bcc' email address
gl: Enderezo de correo electrónico para as copias agochadas

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Terminal for command alarms
gl: Terminal para as alarmas con ordes

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Command line to execute command alarms in a terminal window, including special codes described in the KAlarm handbook.
gl: Liña de ordes para executar as alarmas de ordes nunha xanela de terminal, incluídos os códigos especiais descritos no manual de KAlarm.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: Start of day for date-only alarms
gl: Inicio do día para as alarmas só de data

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.
gl: A hora máis cedo do día na que activar unha alarma só de data.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: Start time of working day
gl: Hora de inicio dunha xornada laboral

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: The start time of the working day.
gl: A hora á que comeza a xornada laboral.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: End time of working day
gl: Hora de remate dunha xornada laboral

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: The end time of the working day.
gl: A hora á que remata a xornada laboral.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: Working days
gl: Días laborais

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: OR'ed bits indicating which days of the week are work days, 1 = Monday ... 64 = Sunday.
gl: Codificación en binario de que días da semana son laborábeis, facendo que o valor 1 represente o luns e o 64 o domingo.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DisabledColour), group (General)
en: Disabled alarm color
gl: Cor de alarma desactivada

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisabledColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for disabled alarms.
gl: Escolla unha cor de texto da lista de alarmas para as alarmas desactivadas.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Archived alarm color
gl: Cor de alarma arquivada

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for archived alarms.
gl: Escolla unha cor de texto para as alarmas arquivadas da lista de alarmas.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: Days to keep expired alarms
gl: Días durante os que conservar as alarmas caducadas

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: <p>Specify how many days to keep alarms after they expire or are deleted (except deleted alarms which were never triggered):
            <ul><li>0 to not keep</li>
            <li>-1 to keep indefinitely</li>
            <li>>0 number of days to keep.</li></ul></p>
gl: <p>Indique cantos días se han de conservar as alarmas unha vez caducadas ou eliminadas (excepto as alarmas que nunca se activasen):
            <ul><li>0 para non as conservar</li>
            <li>-1 para conservalas indefinidamente</li>
            <li>>0 número de días que se han de conservar</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: KOrganizer event duration
gl: Duración do evento de KOrganizer

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: Enter the event duration in minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.
gl: Insira a duración en minutos dos eventos para as alarmas que se copien a KOrganizer.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
gl: Número de minutos antes da alarma para recuperar antes de suspender

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
gl: Insira o número de minutos antes da hora de activación da alarma para recuperar o sistema da suspensión. Isto pódese utilizar para asegurarse de que o sistema está recuperado completamente cando se dispare a alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Cancel if late (minutes)
gl: Cancelar se tarda (minutos)

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Default value in the alarm edit dialog for late cancellation time (in minutes). 0 for no late cancellation, >0 how many minutes before cancelling.
gl: Valor predeterminado no diálogo de edición de alarmas para cando se cancela por ser tarde (en minutos). 0 para non cancelar, >0 cantos minutos antes de cancelar.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Auto-close window after late-cancellation time
gl: Pechar automaticamente a xanela despois do tempo de cancelación

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "auto close if late".
gl: A opción predeterminada no diálogo de edición de alarmas para «pechar automaticamente se tarda».

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Confirm acknowledgement
gl: Confirmar o recoñecemento

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "confirm alarm acknowledgement".
gl: A opción predeterminada para «confirmar o recoñecemento de alarmas» no diálogo de edición de alarmas.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Show in KOrganizer
gl: Mostrar en KOrganizer

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "show in KOrganizer".
gl: A opción predeterminada para «mostrar en KOrganizer» no diálogo de edición de alarmas.

[ctx: @label Label for audio options]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Sound
gl: Son

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Default sound type in the alarm edit dialog.
gl: Tipo de son predeterminado para usar no diálogo de edición de alarmas.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Play File
gl: Reproducir un ficheiro

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Sound file
gl: Ficheiro de son

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Default sound file path in the alarm edit dialog.
gl: Ruta ao ficheiro de son predeterminado para usar no diálogo de edición de alarmas.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Sound volume
gl: Volume do son

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Default sound volume in the alarm edit dialog. -1 to deselect volume, or 0 - 100 %
gl: Volume do son predeterminado para usar no diálogo de edición de alarma. -1 para non seleccionar un volume ou 0 - 100%

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Repeat sound file
gl: Repetir o ficheiro de son

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for sound repetition.
gl: A opción predeterminada para repetir sons no diálogo de edición de alarmas.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Enter script
gl: Insira un script

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for command script entry.
gl: A opción predeterminada para a entrada de scripts de ordes no diálogo de edición de alarmas.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Command output
gl: Saída da orde

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for where to send command alarm output.
gl: A opción predeterminada de onde enviar a saída de ordes da alarma no diálogo de edición de alarmas.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Discard Output
gl: Descartar a saída

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Log To File
gl: Rexistrar nun ficheiro

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Execute in terminal window
gl: Executar nunha xanela de consola

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Log file
gl: Ficheiro de rexistro

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Default log file path for command alarms in the alarm edit dialog.
gl: Ruta ao ficheiro de rexistro predeterminado para as alarmas con ordes no diálogo de edición de alarmas.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Copy email to self
gl: Copiar o correo electrónico para si mesmo

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for blind copying emails to self.
gl: A opción predeterminada para se enviar a si mesmo copias agochadas das mensaxes de correo electrónico no diálogo de edición de alarmas.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Recurrence period
gl: Período de repetición

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: The default setting for the recurrence rule in the alarm edit dialog.
gl: A opción predeterminada para a regra de repetición no diálogo de edición de alarmas.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: No recurrence
gl: Sen repeticións

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: At login
gl: Ao acceder

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Hourly/minutely
gl: Por horas/minutos

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: In non-leap years, repeat yearly February 29th alarms on:
gl: En anos non bisestos, repetir as alarmas anuais do 29 de febreiro o:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: For yearly recurrences, choose what date, if any, alarms due on February 29th should occur in non-leap years.<i>Note</i>: The next scheduled occurrence of existing alarms is not re-evaluated when you change this setting.
gl: Para as repeticións anuais, escolla a data, se a houber, na que se activan as alarmas do 29 de febreiro os anos non bisestos.<i>note</i>A vindeira aparición programada de alarmas existentes non se avalía de novo ao cambiar esta opción.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: February 28th
gl: 28 de febreiro

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: March 1st
gl: 1 de marzo

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: Do not repeat
gl: Non repetir

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Reminder units
gl: Unidades de lembranza

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Default reminder time units in the alarm edit dialog.
gl: As unidades predeterminadas para a lembranza no diálogo de edición de alarmas.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Hours/Minutes
gl: Horas/Minutos

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Pre-alarm action
gl: Acción previa á alarma

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Default command to execute before displaying alarms.
gl: Orde predeterminada para executar antes de mostrar alarmas.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Execute pre-alarm action for deferred alarms
gl: Executar a acción previa á alarma para as alarmas adiadas

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Default setting for whether to execute the pre-alarm action before deferred alarms trigger.
gl: A opción predeterminada para executar a acción previa á alarma antes de que se activen as alarmas adiadas.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Cancel alarm on pre-alarm action error
gl: Cancelar a alarma ao se producir un erro previo á alarma

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to cancel the alarm if the pre-alarm action command fails.
gl: A opción predeterminada para cancelar a alarma se falla a orde de acción previa á alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Do not notify pre-alarm action errors
gl: Non notificar os erros das accións previas á alarma

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to show no error status or error message if the pre-alarm action command fails.
gl: A opción predeterminada para que non se mostre un estado de erro nin unha mensaxe de erro se falla a orde de acción previa á alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Post-alarm action
gl: Acción posterior á alarma

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Default command to execute after alarm message windows are closed.
gl: Orde predeterminada que se ha executar unha vez pechadas as xanelas de mensaxes.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Warn before quitting
gl: Advertir antes de saír

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Whether to suppress a warning prompt before quitting KAlarm.
gl: Se suprimir unha mensaxe de aviso antes de saír de KAlarm.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Confirm alarm deletions
gl: Confirmar as eliminacións das alarmas

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Check to be prompted for confirmation each time you delete an alarm.
gl: Márqueo para que se lle pida confirmación cada vez que elimine unha alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Notify when remote emails are queued
gl: Notificar cando se poñan na lista de envío os correos electrónicos remotos

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Display a notification message whenever an email alarm has queued an email for sending to a remote system. This could be useful if, for example, you have a dial-up connection, so that you can then ensure that the email is actually transmitted.
gl: Mostrar unha mensaxe de notificación cando se poña na lista de espera unha alarma con correo electrónico a un sistema remoto. Isto podería ser útil se, por exemplo, ten unha conexión por módem, de xeito que poida asegurarse que a mensaxe se envía de verdade.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
gl: &Accións

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

[ctx: @title:window]
en: Defer Alarm
gl: Adiar a alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Defer the alarm until the specified time.
gl: Adiar a alarma ata a hora indicada.

[ctx: @action:button]
en: Cancel Deferral
gl: Cancelar o adiamento

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the deferred alarm. This does not affect future recurrences.
gl: Cancelar a alarma adiada. Isto non afecta futuras repeticións.

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next sub-repetition (currently %1)
gl: Non se pode adiar a vindeira repetición da alarma (actualmente %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next recurrence (currently %1)
gl: Non se pode adiar a vindeira repetición da alarma (actualmente %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next reminder (currently %1)
gl: Non se pode adiar a vindeira lembranza da alarma (actualmente %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer reminder past the main alarm time (%1)
gl: Non se pode adiar a lembranza da alarma posteriormente á hora da alarma (%1)

[ctx: @info]
en: <para>Error loading calendar:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Please fix or delete the file.</para>
gl: <para>Erro ao cargar o calendario:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Corrixa ou elimine o ficheiro.</para>

[ctx: @info]
en: Failed to save calendar to <filename>%1</filename>
gl: Non se puido gardar o calendario en <filename>%1</filename>

[ctx: @title:tab]
en: Recurrence - [%1]
gl: Repetición - [%1]

[ctx: @option:check]
en: Show in KOrganizer
gl: Mostrar en KOrganizer

[ctx: @title:window]
en: Alarm Template [read-only]
gl: Modelo de alarma [só lectura]

[ctx: @title:window]
en: Archived Alarm [read-only]
gl: Alarma arquivada [só lectura]

[ctx: @title:window]
en: Alarm [read-only]
gl: Alarma [só lectura]

[ctx: @action:button]
en: Try
gl: Probar

[ctx: @action:button]
en: Load Template...
gl: Cargar un modelo…

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm at the specified time.
gl: Programar a alarma á hora indicada.

[ctx: @title:tab]
en: Alarm
gl: Alarma

[ctx: @label:textbox]
en: Template name:
gl: Nome do modelo:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name of the alarm template
gl: Insira o nome para o modelo da alarma

[ctx: @title:group]
en: Action
gl: Acción

[ctx: @title:group]
en: Deferred Alarm
gl: Alarma adiada

[ctx: @label]
en: Deferred to:
gl: Adiada ata:

[ctx: @action:button]
en: Change...
gl: Cambiar…

[ctx: @info:whatsthis]
en: Change the alarm's deferred time, or cancel the deferral
gl: Cambiar o intervalo de demora da alarma, ou cancelar o adiamento

[ctx: @title:group]
en: Time
gl: Hora

[ctx: @option:radio]
en: Default time
gl: Hora predeterminada

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not specify a start time for alarms based on this template. The normal default start time will be used.
gl: Non indicar unha hora de inicio das alarmas neste modelo. Emprégase a hora de inicio predeterminada.

[ctx: @option:radio]
en: Time:
gl: Hora:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify a start time for alarms based on this template.
gl: Indique unha hora de inicio para as alarmas baseadas neste modelo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time for alarms based on this template.</para><para>%1</para>
gl: <para>Insira unha hora de inicio para as alarmas baseadas neste modelo.</para><para>%1</para>

[ctx: @option:radio]
en: Date only
gl: Só a data

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set the <interface>Any time</interface> option for alarms based on this template.
gl: Pór a opción <interface>Calquera hora</interface> para as alarmas baseadas neste modelo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set alarms based on this template to start after the specified time interval from when the alarm is created.
gl: Facer que as alarmas baseadas neste modelo se inicien despois do intervalo de tempo indicado desde que se cree a alarma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to copy the alarm into KOrganizer's calendar
gl: Márqueo para copiar a alarma no calendario de KOrganizer

[ctx: @info]
en: You must enter a name for the alarm template
gl: Debe inserir un nome para o modelo da alarma

[ctx: @info]
en: Template name is already in use
gl: Xa se está a usar este nome de modelo

[ctx: @info The parameter is a date value]
en: The start date does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date of the next recurrence (%1).
gl: A data de inicio non coincide co padrón de repetición da alarma, polo que se axustará á data da vindeira repetición (%1).

[ctx: @info The parameter is a date/time value]
en: The start date/time does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date/time of the next recurrence (%1).
gl: A data ou hora de inicio non coinciden co padrón de repetición da alarma, polo que se axustarán á data ou hora da vindeira repetición (%1).

[ctx: @info]
en: Recurrence has already expired
gl: A repetición xa pasou

[ctx: @info]
en: The alarm will never occur during working hours
gl: A alarma nunca se activará durante o horario laboral

[ctx: @info]
en: Reminder period must be less than the recurrence interval, unless <interface>%1</interface> is checked.
gl: O período de lembranza ha de ser menor que o intervalo de repetición, a menos que se marque <interface>%1</interface>.

[ctx: @info]
en: The duration of a repetition within the recurrence must be less than the recurrence interval minus any reminder period
gl: A duración da repetición única de alarma ha de ser menor que o intervalo de repetición menos o período de lembranza

[ctx: @info]
en: For a repetition within the recurrence, its period must be in units of days or weeks for a date-only alarm
gl: O período de repetición dentro dunha repetición da alarma debe estar en unidades de días ou semanas para unha alarma con indicación só de data

[ctx: @info]
en: You must select a calendar to save the alarm in
gl: Ha de escoller un calendario no que gardar a alarma

[ctx: @action:Button]
en: Fewer Options <<
gl: Menos opcións ←

[ctx: @action:button]
en: More Options >>
gl: Máis opcións >>

[ctx: @title:window]
en: Choose Log File
gl: Escoller o ficheiro de rexistro

[ctx: @option:check]
en: Confirm acknowledgment
gl: Confirmar o recoñecemento

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm Template
gl: Novo modelo de alarma visual

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm Template
gl: Editar o modelo de alarma visual

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm
gl: Nova alarma visual

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm
gl: Editar a alarma visual

[ctx: @label:listbox]
en: Display type:
gl: Tipo de visualización:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text message
gl: Mensaxe de texto

[ctx: @item:inlistbox]
en: File contents
gl: Contido dun ficheiro

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command output
gl: Saída dunha orde

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select what the alarm should display:<list><item><interface>%1</interface>: the alarm will display the text message you type in.</item><item><interface>%2</interface>: the alarm will display the contents of a text or image file.</item><item><interface>%3</interface>: the alarm will display the output from a command.</item></list></para>
gl: <para>Escolla o que ha de mostrar a alarma:<list><item><interface>%1</interface>: a alarma mostra a mensaxe de texto que vostede queira.</item><item><interface>%2</interface>: a alarma mostra o contido dun ficheiro de texto ou imaxe.</item><item><interface>%3</interface>: a alarma mostra a saída dunha orde.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the text of the alarm message. It may be multi-line.
gl: Insira o texto da mensaxe de alarma. Pode ocupar varias liñas.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a text or image file to display.
gl: Insira o nome ou o URL dun ficheiro de imaxe ou de texto que queira mostrar.

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a file
gl: Escolla o ficheiro

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a text or image file to display.
gl: Seleccione un ficheiro de texto ou de imaxe para mostrar.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to additionally display a reminder in advance of or after the main alarm time(s).
gl: Marque isto para mostrar a maiores unha lembranza antes ou despois da hora da alarma principal.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter how long in advance of or after the main alarm to display a reminder alarm.</para><para>%1</para>
gl: <para>Insira canto tempo antes ou despois da alarma principal desexa que se mostre a lembranza.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the main alarm
gl: Escolla se desexa que a lembranza se active antes ou despois da alarma principal

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to be prompted for confirmation when you acknowledge the alarm.
gl: Marque isto para que se lle pida confirmación ao recoñecer a alarma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the alarm message now
gl: Mostrar agora a mensaxe de alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the file now
gl: Mostrar agora o ficheiro

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the command output now
gl: Mostrar agora a saída da orde

[ctx: @title:window]
en: Choose Text or Image File to Display
gl: Escolla o ficheiro de imaxe ou de texto que queira mostrar

[ctx: @option:check]
en: Enter a script
gl: Insira un script

[ctx: @option:radio]
en: Execute in terminal window
gl: Executar nunha xanela de consola

[ctx: @option:check]
en: Execute in terminal window
gl: Executar nunha xanela de consola

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm Template
gl: Novo modelo de alarma con orde

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm Template
gl: Editar modelo de alarma con orde

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm
gl: Nova alarma con orde

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm
gl: Editar alarmas de ordes

[ctx: @info:whatsthis]
en: Execute the specified command now
gl: Executar agora a orde indicada

[ctx: @option:check]
en: Do not notify errors
gl: Non notificar os erros

[ctx: @title:group]
en: Command Output
gl: Saída da orde

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute the command in a terminal window
gl: Marque isto para executar a orde nunha xanela de consola

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or path of the log file.
gl: Insira o nome ou ruta ao ficheiro de rexistro.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a log file.
gl: Escolla un ficheiro de rexistro.

[ctx: @option:radio]
en: Log to file
gl: Rexistrar nun ficheiro

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to log the command output to a local file. The output will be appended to any existing contents of the file.
gl: Marque isto para rexistrar a saída da orde nun ficheiro local. A saída hase amecer a calquera contido existente do ficheiro.

[ctx: @option:radio]
en: Discard
gl: Descartar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to discard command output.
gl: Marque isto para descartar a saída da orde.

[ctx: @info]
en: Log file must be the name or path of a local file, with write permission.
gl: O ficheiro de rexistro debe ser un nome ou ruta a un ficheiro local e ter permisos de escritura.

[ctx: @info]
en: <para>No terminal is selected for command alarms.</para><para>Please set it in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
gl: <para>Non hai ningún terminal seleccionado para alarmas de orde.</para><para>Estabelézao no diálogo de configuración de <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @info]
en: Command executed: <icode>%1</icode>
gl: Orde executada: <icode>%1</icode>

[ctx: @option:check]
en: Copy email to self
gl: Copiar o correo electrónico para si mesmo

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm Template
gl: Novo modelo de alarma con correo electrónico

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm Template
gl: Editar modelo de alarma con correo electrónico

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm
gl: Nova alarma con correo electrónico

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm
gl: Editar alarma con correo electrónico

[ctx: @info:whatsthis]
en: Send the email to the specified addressees now
gl: Enviar agora a mensaxe de correo aos enderezos indicados

[ctx: @label:listbox 'From' email address]
en: From:
gl: De:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email identity, used to identify you as the sender when sending email alarms.
gl: A súa identidade de correo electrónico, empregada para identificalo como remitente cando se envíen alarmas por correo electrónico.

[ctx: @label:textbox Email addressee]
en: To:
gl: Para:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the addresses of the email recipients. Separate multiple addresses by commas or semicolons.
gl: Insira os enderezos de correo electrónico dos destinatarios. Separe os distintos enderezos con comas ou puntos e comas.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open address book
gl: Abrir o caderno de enderezos

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select email addresses from your address book.
gl: Escolle os enderezos de correo electrónico no caderno de enderezos.

[ctx: @label:textbox Email subject]
en: Subject:
gl: Asunto:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email subject.
gl: Insira o asunto da mensaxe.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email message.
gl: Insira a mensaxe de correo electrónico.

[ctx: @label:listbox]
en: Attachments:
gl: Anexos:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Files to send as attachments to the email.
gl: Ficheiros que se han de enviar como anexos da mensaxe.

[ctx: @action:button]
en: Add...
gl: Engadir…

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add an attachment to the email.
gl: Engadir un anexo á mensaxe.

[ctx: @action:button]
en: Remove
gl: Retirar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the highlighted attachment from the email.
gl: Retirar da mensaxe o anexo realzado.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the email will be blind copied to you.
gl: Se está marcado, enviaráselle a mensaxe a vostede como copia agochada.

[ctx: @info]
en: Invalid email address: <email>%1</email>
gl: O enderezo de correo electrónico é incorrecto: <email>%1</email>%1

[ctx: @info]
en: No email address specified
gl: Non se indicou ningún enderezo de correo electrónico

[ctx: @info]
en: Invalid email attachment: <filename>%1</filename>
gl: O anexo de correo electrónico é incorrecto: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Do you really want to send the email now to the specified recipient(s)?
gl: Seguro que quere enviar a mensaxe agora ao(s) destinatario(s) indicado(s)?

[ctx: @action:button]
en: Confirm Email
gl: Confirmar o correo electrónico

[ctx: @action:button]
en: Send
gl: Enviar

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1<nl/>Bcc: <email>%2</email>
gl: Mensaxe enviada a:<nl/>%1<nl/>Copia agochada: <email>%2</email>

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1
gl: Mensaxe enviada a:<nl/>%1

[ctx: @title:window]
en: Choose File to Attach
gl: Escolla o ficheiro que quere anexar

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm Template
gl: Novo modelo de alarma con son

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm Template
gl: Editar o modelo de alarma con son

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm
gl: Nova alarma con son

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm
gl: Editar alarma con son

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to enter the contents of a script instead of a shell command line
gl: Marque isto para inserir o contido dun script no canto dunha liña de ordes do intérprete de ordes.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a shell command to execute.
gl: Insira a orde do intérprete de ordes que quere executar.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the contents of a script to execute
gl: Insira o contido do script que quere executar

[ctx: @info]
en: Please enter a command or script to execute
gl: Insira a orde ou script que queira executar

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of scheduled alarms
gl: Lista de alarmas planificadas

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, alarmTypeGroupBox)
en: Alarm Type
gl: Tipo de alarma

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Active
gl: Activa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include active alarms in the search.
gl: Marque isto para incluír as alarmas activas na busca.

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Archived
gl: Arquivada

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include archived alarms in the search. This option is only available if archived alarms are currently being displayed.
gl: Marque isto para incluír as alarmas arquivadas na busca. Esta opción está só dispoñíbel se se están a mostrar actualmente as alarmas activadas.

[ctx: @option:check Alarm action = text display]
en: Text
gl: Texto

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include text message alarms in the search.
gl: Marque isto para incluír as alarmas con mensaxes de texto na busca.

[ctx: @option:check Alarm action = file display]
en: File
gl: Ficheiro

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include file alarms in the search.
gl: Marque isto para incluír as alarmas con ficheiro na busca.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Command
gl: Orde

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include command alarms in the search.
gl: Marque isto para incluír as alarmas con ordes na busca.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Email
gl: Correo electrónico

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include email alarms in the search.
gl: Marque isto para incluír as alarmas por correo electrónico na busca.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Audio
gl: Son

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include audio alarms in the search.
gl: Marque isto para incluír as alarmas con son na busca.

[ctx: @info]
en: No alarm types are selected to search
gl: Non se seleccionou ningún tipo de alarmas que buscar

[ctx: @info]
en: <para>End of alarm list reached.</para><para>Continue from the beginning?</para>
gl: <para>Acadouse a fin da lista de alarmas.</para><para>Continuar desde o comezo?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Beginning of alarm list reached.</para><para>Continue from the end?</para>
gl: <para>Acadouse o comezo da lista de alarmas.</para><para>Continuar desde o remate?</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Foreground color:
gl: Cor do primeiro plano:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message foreground color
gl: Escolla a cor do primeiro plano da mensaxe de alarma

[ctx: @label:listbox]
en: Background color:
gl: Cor de fondo:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message background color
gl: Escolla a cor de fondo da mensaxe de alarma

[ctx: @option:check]
en: Use default font
gl: Usar a fonte predeterminada

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default font current at the time the alarm is displayed.
gl: Marque isto para usar a fonte predeterminada na hora na que se mostre a alarma.

en: Requested font
gl: Fonte solicitada

[ctx: @action:button]
en: Font && Color...
gl: Fonte e cor…

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the font, and foreground and background color, for the alarm message.
gl: Escolla a fonte e a cor de fondo e de primeiro plano para a mensaxe de alarma.

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Font & Color
gl: Escoller a cor e a fonte da alarma

[ctx: @action]
en: Stop Play
gl: Deter a reprodución

[ctx: @action]
en: Enable &Alarms
gl: Activar as &alarmas

[ctx: @action]
en: Spread Windows
gl: Espallar as xanelas

[ctx: @title:window]
en: Choose Export Calendar
gl: Escolla o calendario que quere exportar

[ctx: @info]
en: Error loading calendar to append to:<nl/><filename>%1</filename>
gl: Produciuse un erro ao cargar o calendario que amecer a:<nl/> <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Failed to save new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
gl: Non se puido gardar o calendario novo en:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Cannot upload new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
gl: Non se pode enviar o calendario novo a:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Unable to show alarms in KOrganizer
gl: Non se poden mostrar as alarmas en KOrganizer

[ctx: @info]
en: Unable to show alarm in KOrganizer
gl: Non se pode mostrar a alarma en KOrganizer

[ctx: @info]
en: Unable to update alarm in KOrganizer
gl: Non se pode actualizar a alarma en KOrganizer

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarms from KOrganizer
gl: Non se poden eliminar as alarmas de KOrganizer

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarm from KOrganizer
gl: Non se pode eliminar a alarma de KOrganizer

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Could not start KOrganizer)</para>
gl: <para>%1</para><para>(non se puido iniciar KOrganizer)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(KOrganizer not fully started)</para>
gl: <para>%1</para><para>(KOrganizer non iniciado de todo)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Error communicating with KOrganizer)</para>
gl: <para>%1</para><para>(Erro ao comunicarse con KOrganizer)</para>

[ctx: info]
en: The scheduled Wake from Suspend has been cancelled.
gl: Cancelouse a recuperación da suspensión que estaba programada.

[ctx: @info]
en: Error obtaining authorization (%1)
gl: Produciuse un erro ao obter a autorización (%1)

[ctx: @info]
en: You must enable a template calendar to save the template in
gl: Ten que activar un calendario de modelos no que gardar este modelo

[ctx: @info Please set the 'From' email address...]
en: <para>%1</para><para>Please set it in the Configuration dialog.</para>
gl: <para>%1</para><para>Póñao no diálogo de configuración.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Alarms are currently disabled.</para><para>Do you want to enable alarms now?</para>
gl: <para>As alarmas están actualmente desactivadas</para><para>Quere activar agora as alarmas?</para>

[ctx: @action:button]
en: Enable
gl: Activar

[ctx: @action:button]
en: Keep Disabled
gl: Manter desactivadas

[ctx: @info]
en: Error saving alarms
gl: Erro ao gardar as alarmas

[ctx: @info]
en: Error saving alarm
gl: Erro ao gardar a alarma

[ctx: @info]
en: Error deleting alarms
gl: Erro ao eliminar as alarmas

[ctx: @info]
en: Error deleting alarm
gl: Erro ao eliminar a alarma

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarms
gl: Erro ao gardar as alarmas reactivadas

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarm
gl: Erro ao gardar a alarma reactivada

[ctx: @info]
en: Error saving alarm templates
gl: Erro ao gardar os modelos de alarma

[ctx: @info]
en: Error saving alarm template
gl: Erro ao gardar o modelo de alarma

[ctx: @info]
en: Quitting will disable alarms (once any alarm message windows are closed).
gl: Ao saír desactivaranse as alarmas (unha vez que as xanelas das mensaxes de alarmas se pechen).

[ctx: @info]
en: Quitting will cancel the scheduled Wake from Suspend.
gl: Se sae hase cancelar a recuperación da suspensión que estaba programada.

[ctx: @info]
en: Do you want to start KAlarm at login?<nl/>(Note that alarms will be disabled if KAlarm is not started.)
gl: Quere iniciar KAlarm ao acceder?<nl/>(lembre que as alarmas se desactivan se KAlarm non estiver iniciado)

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not unique
gl: %1: Non se atopou o evento <resource>%2</resource>, ou non é único.

[ctx: @info]
en: Alarms cannot be created or updated, because no writable active alarm calendar is enabled.<nl/><nl/>To fix this, use <interface>View | Show Calendars</interface> to check or change calendar statuses.
gl: Non se pode crear ou actualizar alarmas porque non hai ningún calendario de alarmas activo que permita escritura.<nl/><nl/>Para arranxar isto, empregue <interface>Vista | Mostrar os calendarios</interface> para comprobar ou cambiar os estados dos calendarios.

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not editable
gl: %1: Non se atopou o evento <resource>%2</resource>, ou non é único.

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
    (no terminal selected for command alarms)
gl: Fallou a execución da orde
    (non se seleccionou ningún terminal para as alarmas de orde)

[ctx: @info]
en: Error creating temporary script file
gl: Produciuse un erro ao crear un ficheiro de script temporal

[ctx: @info]
en: Pre-alarm action:
gl: Acción previa á alarma:

[ctx: @info]
en: Post-alarm action:
gl: Acción posterior á alarma:

[ctx: @info Email addressee]
en: To:
gl: Para:

[ctx: @info Email subject]
en: Subject:
gl: Asunto:

[ctx: @info]
en: Reminder
gl: Lembranza

[ctx: @info]
en: A 'From' email address must be configured in order to execute email alarms.
gl: Hai que indicar un enderezo de correo electrónico no campo «De» para executar as alarmas por correo electrónico.

[ctx: @info KMail folder name: this should be translated the same as in kmail]
en: sent-mail
gl: correo enviado

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> not found
gl: O enderezo de correo electrónico que hai en «De» é incorrecto.<nl/>Non se atopou a identidade de correo electrónico <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> has no email address
gl: O enderezo de correo electrónico que hai en «De» é incorrecto.<nl/>A entidade de correo electrónico <resource>%1</resource> non ten enderezo de correo electrónico

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured (no default email identity found)</para><para>Please set it in <application>KMail</application> or in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
gl: <para>Non se configurou ningún enderezo de correo para «De» (non se atopou a identidade predeterminada).</para><para>Póñao en <application>KMail</application> ou no diálogo de configuración de <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured.</para><para>Please set it in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
gl: <para>Non hai ningún enderezo de correo electrónico configurado para «De».</para><para>Póñao no diálogo de configuración de <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @info]
en: <command>%1</command> not found
gl: Non foi posíbel atopar <command>%1</command>

[ctx: @info]
en: Error attaching file: <filename>%1</filename>
gl: Produciuse un erro ao anexar o ficheiro: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Attachment not found: <filename>%1</filename>
gl: Non se atopou o anexo: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: An email has been queued to be sent
gl: Enviouse unha mensaxe á lista de envíos en espera

[ctx: @info]
en: Failed to send email
gl: Non se puido enviar a mensaxe de correo electrónico

[ctx: @info]
en: Error sending email
gl: Produciuse un erro ao enviar a mensaxe de correo electrónico

[ctx: @option:check]
en: Cancel if late
gl: Cancelar se tarda

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after this time
gl: Pechar a xanela automaticamente despois deste tempo

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after late-cancellation time
gl: Pechar a xanela automaticamente despois do tempo de cancelación

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If checked, the alarm will be canceled if it cannot be triggered within the specified period after its scheduled time. Possible reasons for not triggering include your being logged off, X not running, or <application>KAlarm</application> not running.</para><para>If unchecked, the alarm will be triggered at the first opportunity after its scheduled time, regardless of how late it is.</para>
gl: <para>Se se marcar, a alarma cancelarase se non se pode activar no período especificado despois da hora á que se programase. As razóns posíbeis para non activar a alarma inclúen que se saia da sesión, que non se executen as X, ou que <application>KAlarm</application> non se estea a executar.</para><para>Se non se activar, a alarma activarase cando teña a primeira oportunidade despois da hora á que fose programada, sen importar o tarde que sexa.</para>

[ctx: @option:check Cancel if late by 10 minutes]
en: Cancel if late by
gl: Cancelar despois de

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how late will cause the alarm to be canceled
gl: Insira despois de cando se cancelará a alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Automatically close the alarm window after the expiry of the late-cancellation period
gl: Pechar automaticamente a xanela da alarma despois de que pase o período de cancelación

[ctx: @info]
en: Please select a file to display
gl: Escolla o ficheiro que desexe mostrar

[ctx: @info]
en: Please select a file to play
gl: Escolla o ficheiro que queira reproducir

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a folder
gl: <filename>%1</filename> é un cartafol

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> not found
gl: Non se atopou <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is not readable
gl: <filename>%1</filename> non é lexíbel

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> appears not to be a text or image file
gl: Parece que <filename>%1</filename> non é un ficheiro de texto ou de imaxe

[ctx: @option:check]
en: Append to existing file
gl: Amecer a un ficheiro existente

[ctx: @info]
en: Failed to execute command (shell access not authorized)
gl: Non se puido executar a orde (non se autoriza o acceso ao intérprete de ordes).

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
gl: Non se puido executar a orde

[ctx: @info]
en: Command execution error
gl: Erro na execución da orde

[ctx: @info]
en: Command exit code: %1
gl: Código de saída da orde: %1

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: minutes
gl: minutos

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: hours/minutes
gl: horas/minutos

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: days
gl: días

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: weeks
gl: semanas

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press the Shift key while clicking the spin buttons to adjust the time by a larger step (6 hours / 5 minutes).
gl: Prema a tecla de Maiúsculas ao mesmo tempo que os botóns de xiro para axustar a hora a un intervalo máis longo (6 horas / 5 minutos).

en: System time zone
gl: O fuso horario do sistema

en: Personal alarm message, command and email scheduler by KDE
gl: Programador de mensaxes persoais de alarma, ordes e correos electrónicos de KDE.

[ctx: @info]
en: Failure to create menus (perhaps <filename>%1</filename> missing or corrupted)
gl: Produciuse un fallo ao crear os menús (quizais <filename>%1</filename> non estea ou estea estragado)

[ctx: @action]
en: &Templates...
gl: &Modelos…

[ctx: @action]
en: &New
gl: &Nova

[ctx: @action]
en: Create Tem&plate...
gl: Crear un &modelo…

[ctx: @action]
en: &Copy...
gl: &Copiar…

[ctx: @action]
en: &Edit...
gl: &Editar…

[ctx: @action]
en: &Delete
gl: Elimina&r

[ctx: @action]
en: Delete Without Confirmation
gl: Eliminar sen confirmar

[ctx: @action]
en: Reac&tivate
gl: Reac&tivar

[ctx: @action]
en: Wake From Suspend...
gl: Recuperar da suspensión…

[ctx: @action]
en: Show Archi&ved Alarms
gl: Mostrar as alarmas arqui&vadas

[ctx: @action]
en: Show in System &Tray
gl: Mostrar na bandexa do sis&tema

[ctx: @action]
en: Show &Calendars
gl: Mostrar os &calendarios

[ctx: @action]
en: Import &Alarms...
gl: Importar &alarmas…

[ctx: @action]
en: E&xport Selected Alarms...
gl: E&xportar as alarmas seleccionadas…

[ctx: @action]
en: E&xport...
gl: E&xportar…

[ctx: @action]
en: &Refresh Alarms
gl: Anova&r as alarmas

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm? | Do you really want to delete the %1 selected alarms?
gl[0]: Seguro que quere eliminar a alarma seleccionada?
gl[1]: Seguro que quere eliminar as %1 alarmas seleccionadas?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm | Delete Alarms
gl[0]: Eliminar a alarma
gl[1]: Eliminar as alarmas

[ctx: @action:button]
en: &Delete
gl: Elimina&r

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Archived Alarms
gl: Agochar as alarmas arquivadas

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Archived Alarms
gl: Mostrar as alarmas arquivadas

[ctx: @info]
en: Import birthdays
gl: Importar aniversario

[ctx: @item:inlistbox]
en: Display Alarm
gl: Alarma visual

[ctx: @item:inlistbox]
en: Email Alarm
gl: Alarma con correo electrónico

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command Alarm
gl: Alarma con ordes

[ctx: @title:window]
en: Alarm Type
gl: Tipo de alarma

[ctx: @info]
en: Choose alarm type to create:
gl: Escolla o tipo de alarma que queira crear:

[ctx: @action]
en: Ena&ble
gl: Acti&var

[ctx: @action]
en: Disa&ble
gl: Desacti&var

[ctx: @info]
en: <para>Cannot defer alarm:</para><para>Alarm not found.</para>
gl: <para>Non se pode adiar a alarma:</para><para>Non se atopou a alarma.</para>

[ctx: @title:window]
en: Reminder
gl: Lembranza

[ctx: @title:window]
en: Message
gl: Mensaxe

[ctx: @info]
en: File is a folder
gl: O ficheiro é un cartafol

[ctx: @info]
en: Failed to open file
gl: Non se puido abrir o ficheiro

[ctx: @info]
en: File not found
gl: Non se atopou o ficheiro

[ctx: @title:window]
en: Error
gl: Erro

[ctx: @info]
en: Today
gl: Hoxe

[ctx: @info]
en: Tomorrow | in %1 days' time
gl[0]: Mañá
gl[1]: en %1 días

[ctx: @info]
en: in 1 week's time | in %1 weeks' time
gl[0]: nunha semana
gl[1]: en %1 semanas

[ctx: @info]
en: in 1 minute's time | in %1 minutes' time
gl[0]: nun minuto
gl[1]: en %1 minutos

[ctx: @info]
en: in 1 hour's time | in %1 hours' time
gl[0]: nunha hora
gl[1]: en %1 horas

[ctx: @item:intext inserted into 'in ... %1 minute's time' below]
en: 1 hour | %1 hours
gl[0]: 1 hora
gl[1]: %1 horas

[ctx: @info '%2' is the previous message '1 hour'/'%1 hours']
en: in %2 1 minute's time | in %2 %1 minutes' time
gl[0]: dentro de %2 e 1 minuto
gl[1]: dentro de %2 e %1 minutos

[ctx: @info]
en: Unable to speak message
gl: Non se pode ler a mensaxe

[ctx: @info]
en: Text-to-speech subsystem is not available
gl: O subsistema de texto-para-voz non está dispoñíbel.

[ctx: @info]
en: Cannot open audio file: <filename>%1</filename>
gl: Non se pode abrir o ficheiro de son: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para>Error playing audio file: <filename>%1</filename></para><para>%2</para>
gl: <para>Produciuse un erro ao reproducir o ficheiro de son: <filename>%1</filename></para><para>%2</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: The scheduled date/time for the message (as opposed to the actual time of display).
gl: A data/hora programada para a mensaxe (en oposición á hora real da pantalla).

[ctx: @info:whatsthis]
en: The file whose contents are displayed below
gl: O ficheiro cuxos contidos se mostran embaixo

[ctx: @info:whatsthis]
en: The contents of the file to be displayed
gl: O contido do ficheiro que se ha de mostrar

[ctx: @info:whatsthis]
en: The alarm message
gl: A mensaxe de alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: The output of the alarm's command
gl: A saída da orde da alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: The email to send
gl: O correo electrónico que enviar

[ctx: @option:check]
en: Do not display this error message again for this alarm
gl: Non mostrar máis esta mensaxe de erro para esta alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Acknowledge the alarm
gl: Recoñecer a alarma

[ctx: @action:button]
en: &Edit...
gl: &Editar…

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the alarm.
gl: Editar a alarma.

[ctx: @action:button]
en: &Defer...
gl: A&diar…

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Defer the alarm until later.</para><para>You will be prompted to specify when the alarm should be redisplayed.</para>
gl: <para>Adiar a alarma para máis tarde.</para><para>Solicitaráselle que indique cando quere que se mostre de novo a alarma.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop sound
gl: Parar o son

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop playing the sound
gl: Deter a reprodución do son

[ctx: @info:tooltip Locate this email in KMail]
en: Locate in <application>KMail</application>
gl: Atopar en <application>KMail</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Locate and highlight this email in <application>KMail</application>
gl: Atopar e realzar este correo electrónico en <application>KMail</application>

[ctx: @info:tooltip]
en: Activate <application>KAlarm</application>
gl: Activar <application>KAlarm</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Activate <application>KAlarm</application>
gl: Activar <application>KAlarm</application>

[ctx: @info]
en: Do you really want to acknowledge this alarm?
gl: Seguro que quere recoñecer esta alarma?

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge Alarm
gl: Recoñecer a alarma

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge
gl: Recoñecer

[ctx: @info]
en: Unable to locate this email in <application>KMail</application>
gl: Non se pode atopar este correo en <application>KMail</application>

[ctx: @item:inmenu]
en: &Display Alarm Template
gl: Modelo &de alarma visual

[ctx: @action]
en: New Display Alarm
gl: Nova alarma visual

[ctx: @item:inmenu]
en: &Command Alarm Template
gl: Modelo de alarma con &ordes

[ctx: @action]
en: New Command Alarm
gl: Nova alarma con orde

[ctx: @item:inmenu]
en: &Email Alarm Template
gl: Modelo de alarma con corr&eo electrónico

[ctx: @action]
en: New Email Alarm
gl: Nova alarma con correo electrónico

[ctx: @item:inmenu]
en: &Audio Alarm Template
gl: Modelo de &alarma con son

[ctx: @action]
en: New Audio Alarm
gl: Nova alarma con son

[ctx: @action]
en: New Alarm From &Template
gl: Nova ala&rma desde modelo

[ctx: @title:window]
en: Configure
gl: Configurar

[ctx: @title:tab General preferences]
en: General
gl: Xerais

[ctx: @title General preferences]
en: General
gl: Xerais

[ctx: @title:tab]
en: Time & Date
gl: Hora e data

[ctx: @title]
en: Time and Date
gl: Hora e data

[ctx: @title:tab]
en: Storage
gl: Almacenamento

[ctx: @title]
en: Alarm Storage
gl: Almacenamento das alarmas

[ctx: @title:tab Email preferences]
en: Email
gl: Correo electrónico

[ctx: @title]
en: Email Alarm Settings
gl: Opcións das alarmas con correo electrónico

[ctx: @title]
en: Default Alarm Edit Settings
gl: Opcións predeterminadas da edición de alarmas

[ctx: @title:tab]
en: View
gl: Visualización

[ctx: @title]
en: View Settings
gl: Opcións de visualización

[ctx: @info]
en: Reset all tabs to their default values, or only reset the current tab?
gl: Devolver todos os separadores aos seus valores predeterminados ou restaurar só o separador actual?

[ctx: @action:button Reset ALL tabs]
en: &All
gl: &Todas

[ctx: @action:button Reset the CURRENT tab]
en: C&urrent
gl: Act&ual

[ctx: @title:group]
en: Run Mode
gl: Modo de execución

[ctx: @option:check]
en: Start at login
gl: Iniciar ao acceder

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Automatically start <application>KAlarm</application> whenever you start KDE.</para><para>This option should always be checked unless you intend to discontinue use of <application>KAlarm</application>.</para>
gl: <para>Iniciar automaticamente <application>KAlarm</application> cando se inicie KDE</para> <para>Debería marcar sempre esta opción a menos que non vaia facer un uso continuo de <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @option:check]
en: Warn before quitting
gl: Advertir antes de saír

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a warning prompt before quitting <application>KAlarm</application>.
gl: Márqueo para mostrar unha advertencia antes de saír de <application>KAlarm</application>.

[ctx: @option:check]
en: Confirm alarm deletions
gl: Confirmar as eliminacións das alarmas

[ctx: @label:spinbox]
en: Default defer time interval:
gl: Intervalo de demora predeterminado:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default time interval (hours & minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
gl: Insira o intervalo temporal predeterminado (horas e minutos) para adiar as alarmas; emprégao o diálogo Adiar a Alarma.

[ctx: @title:group]
en: Terminal for Command Alarms
gl: Terminal para alarmas con ordes

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which application to use when a command alarm is executed in a terminal window
gl: Escolla que aplicación usar cando se execute unha alarma con ordes nunha xanela de terminal

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute command alarms in a terminal window by <icode>%1</icode>
gl: Márqueo para executar as alarmas con ordes nunha xanela terminal con <icode>%1</icode>

[ctx: @option:radio Other terminal window command]
en: Other:
gl: Outro:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the full command line needed to execute a command in your chosen terminal window. By default the alarm's command string will be appended to what you enter here. See the <application>KAlarm</application> Handbook for details of special codes to tailor the command line.
gl: Insira a liña de ordes completa para executar unha orde na xanela de terminal escollida. De maneira predeterminada, a cadea da orde da alarma hase amecer ao que se insira aquí. Consulte o manual de <application>KAlarm</application> para detalles sobre os códigos especiais para configurar a liña de ordes.

[ctx: @info]
en: Command to invoke terminal window not found: <command>%1</command>
gl: Non se atopou a orde para invocar a xanela de terminal: <command>%1</command>

[ctx: @info]
en: You should not uncheck this option unless you intend to discontinue use of <application>KAlarm</application>
gl: Non debería desmarcar esta opción a menos que non faga un uso continuo de <application>KAlarm</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time zone which <application>KAlarm</application> should use as its default for displaying and entering dates and times.
gl: Escolla o fuso horario que queira que <application>KAlarm</application> use de maneira predeterminada para mostrar e inserir as datas e as horas.

[ctx: @label:listbox]
en: Holiday region:
gl: Festivo rexional:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which holiday region to use
gl: Escolla os festivos locais da súa rexión

[ctx: No holiday region]
en: None
gl: Ningunha

[ctx: @label:spinbox]
en: Start of day for date-only alarms:
gl: Inicio do día para as alarmas só de data:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.</para><para>%1</para>
gl: <para>A hora máis cedo do día na que se ha de activar a alarma só de data. </para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: Working Hours
gl: Xornada laboral

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check the days in the week which are work days
gl: Marque os días da semana que sexan laborais

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily start time:
gl: Hora de inicio diaria:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time of the working day.</para><para>%1</para>
gl: <para>Insira a hora á que comeza un día laboral.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily end time:
gl: Hora de remate diaria:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the end time of the working day.</para><para>%1</para>
gl: <para>Insira a hora á que finaliza un día laboral.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: KOrganizer event duration:
gl: Duración de eventos de KOrganizer:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the event duration in hours and minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.</para><para>%1</para>
gl: <para>Insira a duración en horas e minutos dos eventos para as alarmas que se copien a KOrganizer.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: New Alarms && Templates
gl: Alarmas e modelos novos

[ctx: @option:radio]
en: Store in default calendar
gl: Almacenar no calendario predeterminado

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add all new alarms and alarm templates to the default calendars, without prompting.
gl: Engadir todas as novas alarmas e os novos modelos de alarmas aos calendarios predeterminados, sen preguntar máis.

[ctx: @option:radio]
en: Prompt for which calendar to store in
gl: Preguntar en que calendario se han de almacenar

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When saving a new alarm or alarm template, prompt for which calendar to store it in, if there is more than one active calendar.</para><para>Note that archived alarms are always stored in the default archived alarm calendar.</para>
gl: <para>Ao gardar unha nova alarma ou modelo de alarma, preguntar en que calendario se han de almacenar, de haber máis dun calendario activo.</para><para> Teña en conta que as alarmas arquivadas almacénanse sempre no calendario predeterminado de alarmas arquivadas.</para>

[ctx: @title:group]
en: Archived Alarms
gl: Alarmas arquivadas

[ctx: @option:check]
en: Keep alarms after expiry
gl: Manter as alarmas despois de caducaren

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to archive alarms after expiry or deletion (except deleted alarms which were never triggered).
gl: Márqueo para arquivar as alarmas despois de caducaren ou de eliminalas (excepto as alarmas eliminadas que nunca se activasen).

[ctx: @option:check]
en: Discard archived alarms after:
gl: Descartar as alarmas arquivadas despois de:

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: days
gl: días

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to store archived alarms indefinitely. Check to enter how long archived alarms should be stored.
gl: Desactíveo para almacenar as alarmas arquivadas indefinidamente. Márqueo para inserir o tempo que se deberán almacenar as alarmas caducadas.

[ctx: @action:button]
en: Clear Archived Alarms
gl: Baleirar as alarmas arquivadas

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms.
gl: Eliminar todas as alarmas arquivadas existentes.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms (from the default archived alarm calendar only).
gl: Eliminar todas as alarmas arquivadas existentes (só do calendario de alarmas arquivadas predeterminado).

[ctx: @info]
en: <para>A default calendar is required in order to archive alarms, but none is currently enabled.</para><para>If you wish to keep expired alarms, please first use the calendars view to select a default archived alarms calendar.</para>
gl: <para>Requírese un calendario predeterminado para poder arquivar as alarmas, pero agora mesmo non hai ningún activado.</para><para>Se quixer manter as alarmas expiradas, empregue primeiro a vista de calendarios para seleccionar un calendario predeterminado de alarmas arquivadas.</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all archived alarms?
gl: Seguro que quere eliminar todas as alarmas arquivadas?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all alarms in the default archived alarm calendar?
gl: Seguro que quere eliminar todas as alarmas do calendario de alarmas arquivadas predeterminado?

[ctx: @label]
en: Email client:
gl: Cliente de correo electrónico:

[ctx: @option:check]
en: Copy sent emails into <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
gl: Copiar as mensaxes enviadas no cartafol <resource>%1</resource> de <application>KMail</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: After sending an email, store a copy in <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
gl: Despois de enviar unha mensaxe de correo, gardar unha copia no cartafol <resource>%1</resource> de <application>KMail</application>

[ctx: @option:check]
en: Notify when remote emails are queued
gl: Notificar cando se poñan na cola de envío os correos electrónicos remotos

[ctx: @title:group]
en: Your Email Address
gl: O seu enderezo de correo electrónico

[ctx: @label 'From' email address]
en: From:
gl: De:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used to identify you as the sender when sending email alarms.
gl: O seu enderezo de correo electrónico, usado para identificalo como remitente cando se envíen alarmas por correo electrónico.

[ctx: @option:radio]
en: Use <application>KMail</application> identities
gl: Usar as identidades de <application>KMail</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use <application>KMail</application>'s email identities to identify you as the sender when sending email alarms. For existing email alarms, <application>KMail</application>'s default identity will be used. For new email alarms, you will be able to pick which of <application>KMail</application>'s identities to use.
gl: Márqueo para usar as identidades de correo electrónico de <application>KMail</application> para identificalo como remitente cando se envíen alarmas por correo electrónico. Para as alarmas por correo electrónico existentes, usarase a identidade predeterminada de <application>KMail</application>. Para as novas alarmas por correo electrónico, será quen de escoller cal das identidades de <application>KMail</application> empregar.

[ctx: @label 'Bcc' email address]
en: Bcc:
gl: Copia agochada:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used for blind copying email alarms to yourself. If you want blind copies to be sent to your account on the computer which <application>KAlarm</application> runs on, you can simply enter your user login name.
gl: O seu enderezo de correo electrónico, usado para as copias agochadas das alarmas por correo electrónico a un mesmo. Se quere que as copias agochadas se lle envíen á súa conta no computador no que se executa <application>KAlarm</application>, pode sinxelamente inserir o seu nome de usuario.

[ctx: @info]
en: No valid 'Bcc' email address is specified.
gl: Non se indicou ningún enderezo de correo electrónico correcto para a «Copia agochada».

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default setting for <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
gl: A opción predeterminada para o ficheiro de son <interface>%1</interface> no diálogo de edición de alarmas.

[ctx: @title:tab]
en: General
gl: Xeral

[ctx: @title:tab]
en: Font && Color
gl: Fonte e cor

[ctx: @label:listbox]
en: Recurrence:
gl: Repetición:

[ctx: @option:radio]
en: February 2&8th
gl: 2&8 de febreiro

[ctx: @option:radio]
en: March &1st
gl: &1 de marzo

[ctx: @option:radio]
en: Do not repeat
gl: Non repetir

[ctx: @info:whatsthis]
en: For yearly recurrences, choose what date, if any, alarms due on February 29th should occur in non-leap years.<note>The next scheduled occurrence of existing alarms is not re-evaluated when you change this setting.</note>
gl: Para as repeticións anuais, escolla a data, se a houber, na que se activan as alarmas do 29 de febreiro os anos non bisestos.<note>A vindeira aparición programada de alarmas existentes non se avalía de novo ao cambiar esta opción.</note>

[ctx: @title:group]
en: Display Alarms
gl: Alarmas visuais

[ctx: @label:listbox]
en: Reminder units:
gl: Unidades para as lembranzas:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Minutes
gl: Minutos

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hours/Minutes
gl: Horas/Minutos

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default units for the reminder in the alarm edit dialog, for alarms due soon.
gl: As unidades predeterminadas para a lembranza no diálogo de edición de alarmas para as alarmas que se han activar pronto.

[ctx: @title:group Audio options group]
en: Sound
gl: Son

[ctx: @option:check]
en: Repeat sound file
gl: Repetir o ficheiro de son

[ctx: @info:whatsthis sound file 'Repeat' checkbox]
en: The default setting for sound file <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
gl: A opción predeterminada para o ficheiro de son <interface>%1</interface> no diálogo de edición de alarmas.

[ctx: @label:textbox]
en: Sound file:
gl: Ficheiro de son:

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a sound file
gl: Escolla un ficheiro de son

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default sound file to use in the alarm edit dialog.
gl: Insira o ficheiro de son predeterminado que se ha de usar no diálogo de edición de alarmas.

[ctx: @title:group]
en: Command Alarms
gl: Alarmas con ordes

[ctx: @title:group]
en: Email Alarms
gl: Alarmas con correo electrónico

[ctx: @title:group]
en: Message Font && Color
gl: Cor e fonte da mensaxe

[ctx: @info]
en: You must enter a sound file when <interface>%1</interface> is selected as the default sound type
gl: Precisa inserir un ficheiro de son cando se seleccione <interface>%1</interface> como tipo de son predeterminado

[ctx: @title:tab]
en: Alarm Windows
gl: Xanelas das mensaxes de alarma

[ctx: @option:check]
en: Show in system tray
gl: Mostrar na bandexa do sistema

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check to show <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray. Showing it in the system tray provides easy access and a status indication.</para>
gl: <para>Marque isto para mostrar a icona de <application>KAlarm</application> na bandexa do sistema. Mostrala na bandexa do sistema fornece un acceso fácil e unha indicación do estado.</para>

[ctx: @option:radio Always show KAlarm icon]
en: Always show
gl: Mostrar sempre

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to show <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray regardless of whether alarms are due.
gl: Marque isto para mostrar a icona de <application>KAlarm</application> na bandexa do sistema independentemente de se hai alarmas que venzan.

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no active alarms
gl: Agochar automaticamente de non haber alarmas activas

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to automatically hide <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray if there are no active alarms. When hidden, the icon can always be made visible by use of the system tray option to show hidden icons.
gl: Marque isto para agochar automaticamente a icona de <application>KAlarm</application> na bandexa do sistema se non hai alarmas activas. Cando está agochada, a icona pódese sempre facer visíbel coa opción da bandexa do sistema de mostrar as iconas agochadas.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to automatically hide <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray if no alarms are due within the specified time period. When hidden, the icon can always be made visible by use of the system tray option to show hidden icons.
gl: Marque isto para agochar automaticamente a icona de <application>KAlarm</application> na bandexa do sistema se non hai alarmas que venzan no período de tempo indicado. Cando está agochada, a icona pódese sempre facer visíbel coa opción da bandexa do sistema de mostrar as iconas agochadas.

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no alarm due within time period:
gl: Agochar automaticamente de non haber alarmas que venzan no período:

[ctx: @title:group]
en: System Tray Tooltip
gl: Información na Bandexa do sistema

[ctx: @option:check]
en: Show next &24 hours' alarms
gl: Mostrar as alarmas das vindeiras &24 horas

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify whether to include in the system tray tooltip, a summary of alarms due in the next 24 hours.
gl: Indique se se inclúe na información da bandexa do sistema unha lista das alarmas programadas para as vindeiras 24 horas.

[ctx: @option:check]
en: Maximum number of alarms to show:
gl: Número máximo de alarmas que se mostran:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to display all of the next 24 hours' alarms in the system tray tooltip. Check to enter an upper limit on the number to be displayed.
gl: Desactive isto para mostrar todas as alarmas das vindeiras 24 horas na información da bandexa do sistema. Márqueo para inserir un límite máximo do número de alarmas a mostrar.

[ctx: @option:check]
en: Show alarm time
gl: Mostrar a hora da alarma

[ctx: @option:check]
en: Show time until alarm
gl: Mostrar o tempo ata a alarma

[ctx: @title:group]
en: Alarm List
gl: Lista de alarmas

[ctx: @label:listbox]
en: Disabled alarm color:
gl: Cor de alarma desactivada:

[ctx: @label:listbox]
en: Archived alarm color:
gl: Cor de alarma arquivada:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Message Windows
gl: Xanelas das mensaxes de alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Choose how to reduce the chance of alarm messages being accidentally acknowledged:<list><item>Position alarm message windows as far as possible from the current mouse cursor location, or</item><item>Position alarm message windows in the center of the screen, but disable buttons for a short time after the window is displayed.</item></list></para>
gl: <para>Escolla como reducir a probabilidade de que se responda automaticamente ás mensaxes de alarma:<list><item>Colocar as xanelas das mensaxes de alarma o máis lonxe posíbel da posición actual do cursor do rato ou</item><item>Colocar as xanelas das mensaxe de alarma no centro da pantalla, pero desactivar os botóns durante un pequeno tempo despois de aparecer a xanela.</item></list></para>

[ctx: @option:radio]
en: Position windows far from mouse cursor
gl: Colocar as xanelas lonxe do cursor do rato

[ctx: @option:radio]
en: Center windows, delay activating window buttons
gl: Centrar as xanelas, demorar a activación dos botóns da xanela

[ctx: @label:spinbox]
en: Button activation delay (seconds):
gl: Demora na activación dos botóns (segundos):

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how long its buttons should remain disabled after the alarm message window is shown.
gl: Insira o tempo que han de demorar desactivados os botóns despois de mostrar a xanela de mensaxe de alarma.

[ctx: @option:check]
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
gl: As xanelas de mensaxe teñen unha barra de título e obteñen o foco do teclado

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Specify the characteristics of alarm message windows:<list><item>If checked, the window is a normal window with a title bar, which grabs keyboard input when it is displayed.</item><item>If unchecked, the window does not interfere with your typing when it is displayed, but it has no title bar and cannot be moved or resized.</item></list></para>
gl: <para>Especifique as características da xanela de alarma de mensaxe:<list><item>Se se marca, a xanela é unha xanela normal cunha barra de título que captura a entrada polo teclado cando aparece.</item><item>Se se desactiva, a xanela non interfire co que estea a teclear cando apareza, pero non ten unha barra de título nin se pode mover ou redimensionar.</item></list></para>

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: No Recurrence
gl: Sen repeticións

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: At Login
gl: Ao acceder

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Hourly/Minutely
gl: Cada hora/Cada minuto

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Daily
gl: Diariamente

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Weekly
gl: Semanalmente

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Monthly
gl: Mensualmente

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Yearly
gl: Anualmente

[ctx: @title:group]
en: Recurrence Rule
gl: Regra de repetición

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not repeat the alarm
gl: Non repetir a alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Trigger the alarm at the specified date/time and at every login until then.</para><para>Note that it will also be triggered any time <application>KAlarm</application> is restarted.</para>
gl: <para>Activar a alarma na data/hora especificada e cada vez que se acceda ata entón. </para><para>Teña en conta que tamén se activará en calquera momento que se reinicie <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at hourly/minutely intervals
gl: Repetir a alarma en intervalos de horas/minutos

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at daily intervals
gl: Repetir a alarma en intervalos diarios

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at weekly intervals
gl: Repetir a alarma en intervalos semanais

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at monthly intervals
gl: Repetir a alarma en intervalos mensuais

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at annual intervals
gl: Repetir a alarma en intervalos anuais

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up a repetition within the recurrence, to trigger the alarm multiple times each time the recurrence is due.
gl: Indicar unha repetición dentro da recorrencia, de xeito que a alarma se active varias veces cada vez que venza a repetición.

[ctx: @title:group]
en: Recurrence End
gl: Remate da repetición

[ctx: @option:radio]
en: No end
gl: Non rematar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm indefinitely
gl: Repetir a alarma indefinidamente

[ctx: @option:radio]
en: End after:
gl: Rematar despois de:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm for the number of times specified
gl: Repetir a alarma o número de veces que se indique

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the total number of times to trigger the alarm
gl: Insira o número total de veces que se vai activar a alarma

[ctx: @label]
en: occurrence(s)
gl: repetición(s)

[ctx: @option:radio]
en: End by:
gl: Rematar o:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Repeat the alarm until the date/time specified.</para><para><note>This applies to the main recurrence only. It does not limit any sub-repetition which will occur regardless after the last main recurrence.</note></para>
gl: <para>Repetir a alarma ata a data/hora especificada.</para><para><note>Isto aplícase só á repetición principal. Non limita ningunha sub-repetición que se producirá de todos xeitos despois da derradeira repetición principal.</note></para>

[ctx: @info]
en: This uses the same time zone as the start time.
gl: Isto fai que se empregue o mesmo fuso horario como hora de inicio.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last date to repeat the alarm.</para><para>%1</para>
gl: <para>Insira a derradeira data na que se repetirá a alarma.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last time to repeat the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
gl: <para>Insira a derradeira hora na que se repetirá a alarma.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop repeating the alarm after your first login on or after the specified end date
gl: Parar a repetición da alarma despois do seu primeiro acceso ou despois da data de remate indicada

[ctx: @title:group]
en: Exceptions
gl: Excepcións

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of exceptions, i.e. dates/times excluded from the recurrence
gl: A lista de excepcións, é dicir, as datas/horas excluídas da repetición

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a date to insert in the exceptions list. Use in conjunction with the Add or Change button below.
gl: Insira a data que quere inserir na lista de excepcións de embaixo. Úsea xunto cos botóns Engadir ou Cambiar de embaixo.

[ctx: @action:button]
en: Add
gl: Engadir

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add the date entered above to the exceptions list
gl: Engadir á lista de excepcións a data inserida enriba

[ctx: @action:button]
en: Change
gl: Cambiar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Replace the currently highlighted item in the exceptions list with the date entered above
gl: Substituír o elemento realzado na lista de excepcións coa data inserida enriba

[ctx: @action:button]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the currently highlighted item from the exceptions list
gl: Retirar o elemento actualmente realzado da lista de excepcións

[ctx: @option:check]
en: Exclude holidays
gl: Excluír as vacacións

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Do not trigger the alarm on holidays.</para><para>You can specify your holiday region in the Configuration dialog.</para>
gl: <para>Non activar a alarma durante as vacacións.</para><para>Pódense especificar os festivos locais no diálogo de configuración.</para>

[ctx: @option:check]
en: Only during working time
gl: Só durante o horario laboral

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Only execute the alarm during working hours, on working days.</para><para>You can specify working days and hours in the Configuration dialog.</para>
gl: <para>Executar a alarma só durante o horario laboral en días laborábeis.</para><para>Pode especificar o horario laboral no diálogo de configuración.</para>

[ctx: @info]
en: End date is earlier than start date
gl: A data de remate é máis cedo que a data de inicio

[ctx: @info]
en: End date/time is earlier than start date/time
gl: A data/hora de remate é máis cedo que a data/hora de inicio

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than start date
gl: A data non pode ser anterior á data de comezo

[ctx: @label:spinbox]
en: Recur e&very
gl: Repetir &cada

[ctx: @label Time units for user-entered numbers]
en: hours:minutes
gl: horas:minutos

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of hours and minutes between repetitions of the alarm
gl: Insira o número de horas e minutos entre as repeticións da alarma

[ctx: @label On: Tuesday]
en: O&n:
gl: &O:

[ctx: @info]
en: No day selected
gl: Non se seleccionou ningún día

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: day(s)
gl: día(s)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days between repetitions of the alarm
gl: Insira o número de días entre repeticións da alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which the alarm is allowed to occur
gl: Escolla os días da semana nos que á alarma se lle permite activarse

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: week(s)
gl: semana(s)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of weeks between repetitions of the alarm
gl: Insira o número de semanas entre repeticións da alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which to repeat the alarm
gl: Escolla os días da semana nos que repetir a alarma

[ctx: @option:radio On day number in the month]
en: O&n day
gl: O &día

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on the selected day of the month
gl: Repetir a alarma no día seleccionado do mes

[ctx: @item:inlistbox Last day of month]
en: Last
gl: Derradeiro

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the month on which to repeat the alarm
gl: Escolla o día do mes no que repetir a alarma

[ctx: @option:radio On the 1st Tuesday]
en: On t&he
gl: &O

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on one day of the week, in the selected week of the month
gl: Repetir a alarma nun día da semana, na semana do mes escollida

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1st
gl: 1

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd
gl: 2

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd
gl: 3

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th
gl: 4

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th
gl: 5

[ctx: @item:inlistbox Last Monday in March]
en: Last
gl: Derradeiro

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd Last
gl: Penúltimo

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd Last
gl: Antepenúltimo

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th Last
gl: 3 días antes do derradeiro

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th Last
gl: 4 días antes do derradeiro

[ctx: @item:inlistbox Every (Monday...) in month]
en: Every
gl: Cada

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the week of the month in which to repeat the alarm
gl: Escolla a semana do mes na que repetir a alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the week on which to repeat the alarm
gl: Escolla o día da semana no que repetir a alarma

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: month(s)
gl: mes(es)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of months between repetitions of the alarm
gl: Insira o número de meses entre as repeticións da alarma

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: year(s)
gl: ano(s)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of years between repetitions of the alarm
gl: Insira o número de anos entre as repeticións da alarma

[ctx: @label List of months to select]
en: Months:
gl: Meses:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the months of the year in which to repeat the alarm
gl: Escolla os meses do ano nos que repetir a alarma

[ctx: @label:listbox]
en: February 2&9th alarm in non-leap years:
gl: Alarmas dos 2&9 de febreiro en anos non bisestos:

[ctx: @item:inlistbox No date]
en: None
gl: Ningunha

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which date, if any, the February 29th alarm should trigger in non-leap years
gl: Escolla en que data, se quere, se deberá reprogramar a alarma do 29 de febreiro en anos non bisestos

[ctx: @info]
en: No month selected
gl: Non se seleccionou ningún mes

[ctx: @option:check]
en: Reminder for first recurrence only
gl: Lembranza só para a primeira repetición

[ctx: @item:inlistbox]
en: in advance
gl: antes

[ctx: @option:check]
en: Reminder:
gl: Lembranza:

[ctx: @item:inlistbox]
en: afterwards
gl: despois

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the reminder only for the first time the alarm is scheduled
gl: Mostrar a lembranza só a primeira vez que se programe a alarma

[ctx: @title:window]
en: Alarm Sub-Repetition
gl: Sub-repetición da alarma

[ctx: @option:check Repeat every 10 minutes]
en: Repeat every
gl: Repetir cada

[ctx: @info:whatsthis]
en: Instead of the alarm triggering just once at each recurrence, checking this option makes the alarm trigger multiple times at each recurrence.
gl: No canto de activar a alarma unha soa vez en cada repetición, marcar esta opción fai que a alarma se active varias veces en cada repetición.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the time between repetitions of the alarm
gl: Insira o tempo entre repeticións da alarma

[ctx: @option:radio]
en: Number of repetitions:
gl: Número de repeticións:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify the number of times the alarm should repeat after each recurrence
gl: Márqueo para indicar o número de veces que se deberá repetir a alarma despois de cada repetición

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of times to trigger the alarm after its initial occurrence
gl: Insira o número de veces que se ha accionar a alarma despois da repetición inicial

[ctx: @option:radio]
en: Duration:
gl: Duración:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify how long the alarm is to be repeated
gl: Márqueo para indicar a duración da repetición da alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the length of time to repeat the alarm
gl: Insira o intervalo de tempo durante o que se ha repetir a alarma

[ctx: @info]
en: Could not load calendar <filename>%1</filename>.
gl: Non se puido cargar o calendario <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Cannot download calendar: <filename>%1</filename>
gl: Non se pode descargar o calendario: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Calendar <resource>%1</resource> is in an old format (<application>KAlarm</application> version %2), and will be read-only unless you choose to update it to the current format.
gl: O calendario <resource>%1</resource> está nun formato antigo (versión %2 de <application>KAlarm</application>) e será só de lectura, a non ser que escolla actualizalo ao formato actual.

[ctx: @info]
en: Some or all of the alarms in calendar <resource>%1</resource> are in an old <application>KAlarm</application> format, and will be read-only unless you choose to update them to the current format.
gl: Algunhas, ou todas, as alarmas do calendario <resource>%1</resource> están nun formato antigo de <application>KAlarm</application> e serán só de lectura, a non ser que escolla actualizalas para o formato actual.

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para><warning>Do not update the calendar if it is also used with an older version of <application>KAlarm</application> (e.g. on another computer). If you do so, the calendar may become unusable there.</warning></para><para>Do you wish to update the calendar?</para>
gl: <para>%1</para><para><warning>Non actualice o calendario se tamén se usa cunha versión antiga de <application>KAlarm</application> (p.ex., noutro computador). Se o fai, pode que tampouco se poida utilizar nel.</warning></para><para>Desexa actualizar o calendario?</para>

[ctx: @title:column]
en: Time
gl: Tempo

[ctx: @title:column]
en: Time To
gl: Tempo ata

[ctx: @title:column]
en: Repeat
gl: Repetir

[ctx: @title:column]
en: Color
gl: Cor

[ctx: @title:column]
en: Type
gl: Tipo

[ctx: @title:column]
en: Message, File or Command
gl: Mensaxe, ficheiro ou orde

[ctx: @title:column Template name]
en: Name
gl: Nome

[ctx: @title:column]
en: Calendars
gl: Calendarios

[ctx: @info:tooltip]
en: Command execution failed
gl: Fallou a execución da orde

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre-alarm action execution failed
gl: Fallou a acción previa á alarma

[ctx: @info:tooltip]
en: Post-alarm action execution failed
gl: Fallou a acción posterior á alarma

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre- and post-alarm action execution failed
gl: Fallaron as execucións previa e posterior á alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Next scheduled date and time of the alarm
gl: Vindeiras data e hora previstas da alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: How long until the next scheduled trigger of the alarm
gl: O tempo ata a próxima activación programada da alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: How often the alarm recurs
gl: A frecuencia coa que se repite a alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Background color of alarm message
gl: Cor de fondo para a mensaxe de alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm type (message, file, command or email)
gl: Tipo de alarma (mensaxe, ficheiro, orde ou correo electrónico)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm message text, URL of text file to display, command to execute, or email subject line
gl: O texto da mensaxe de alarma, URL ou ficheiro de texto que mostrar, orde que executar, ou liña de asunto do correo electrónico

[ctx: @info:whatsthis]
en: Name of the alarm template
gl: Nome do modelo da alarma

[ctx: @info Alarm never occurs]
en: Never
gl: Nunca

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default active alarm calendar.
gl: Non se pode desactivar o calendario predeterminado de alarmas activas.

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
gl: Non se pode desactivar o calendario predeterminado de alarmas arquivadas se as alarmas caducadas estiveren configuradas para conservárense.

[ctx: @info]
en: Do you really want to disable your default calendar?
gl: Seguro que quere desactivar o calendario predeterminado?

[ctx: @title:window]
en: Choose Calendar
gl: Escolla do calendario

[ctx: @info]
en: The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for active alarms.
gl: O calendario <resource>%1</resource> fíxose de só lectura. Este era o calendario predeterminado para as alarmas activas.

[ctx: @info]
en: The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for archived alarms.
gl: O calendario <resource>%1</resource> fíxose de só lectura. Este era o calendario predeterminado para as alarmas arquivadas.

[ctx: @info]
en: The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for alarm templates.
gl: O calendario <resource>%1</resource> fíxose de só lectura. Este era o calendario predeterminado para os modelos de alarma.

[ctx: @info]
en: <para>The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for:%2</para><para>Please select new default calendars.</para>
gl: <para>O calendario <resource>%1</resource> fíxose de só lectura. Este é o calendario predeterminado para:%2</para><para>Escolla calendarios predeterminados novos.</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>Please select a new default calendar.</para>
gl: <para>%1</para><para>Escolla un calendario predeterminado novo.</para>

[ctx: @info A prompt for user to enter what to search for]
en: Search
gl: Buscar

[ctx: @title:group]
en: Calendars
gl: Calendarios

[ctx: @item:inlistbox]
en: Active Alarms
gl: Alarmas activas

[ctx: @item:inlistbox]
en: Archived Alarms
gl: Alarmas arquivadas

[ctx: @item:inlistbox]
en: Alarm Templates
gl: Modelos de alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which type of data to show alarm calendars for
gl: Escolla o tipo de datas para o que mostrar os calendarios de alarmas

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of available calendars of the selected type. The checked state shows whether a calendar is enabled (checked) or disabled (unchecked). The default calendar is shown in bold.
gl: Lista de calendarios dispoñíbeis do tipo seleccionado. O estado seleccionado mostra se un calendario está activado (marcado) ou desactivado (sen marcar). O calendario predeterminado móstrase en letra grosa.

[ctx: @action:button]
en: Edit...
gl: Editar…

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Remove the highlighted calendar from the list.</para><para>The calendar itself is left intact, and may subsequently be reinstated in the list if desired.</para>
gl: <para>Retirar da lista o calendario realzado.</para><para>O calendario mesmo queda intacto e pódese volver colocar posteriormente na lista se se quixer.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new active alarm calendar
gl: Engadir un novo calendario de alarmas activas

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new archived alarm calendar
gl: Engadir un novo calendario de alarmas arquivadas

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new alarm template calendar
gl: Engadir un calendario novo de modelos de alarmas

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default active alarm calendar.
gl: Non se pode retirar o calendario predeterminado de alarmas activas.

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
gl: Non se pode retirar o calendario predeterminado de alarmas arquivadas mentres as alarmas caducadas estean configuradas para que se manteñan.

[ctx: @info]
en: <para>It also contains:%1</para>
gl: <para>Tamén contén:%1</para>

[ctx: @info]
en: <para><resource>%1</resource> is the default calendar for:%2</para>%3<para>Do you really want to remove it from all calendar lists?</para>
gl: <para><resource>%1</resource> é o calendario predeterminado para:%2</para>%3<para>Seguro que quere retiralo da lista de calendarios?</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove your default calendar (<resource>%1</resource>) from the list?
gl: Seguro que quere retirar da lista o calendario predeterminado (<resource>%1</resource>) ?

[ctx: @info]
en: <para><resource>%1</resource> contains:%2</para><para>Do you really want to remove it from all calendar lists?</para>
gl: <para><resource>%1</resource> contén:%2</para><para>Seguro que quere retiralo de todas as listas de calendarios?</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the calendar <resource>%1</resource> from the list?
gl: Seguro que quere retirar da lista o calendario <resource>%1</resource>?

[ctx: @action Reload calendar]
en: Re&load
gl: Re&cargar

[ctx: @action]
en: Show &Details
gl: Mostrar os &detalles

[ctx: @action]
en: Set &Color...
gl: Configurar a &cor…

[ctx: @action]
en: Clear C&olor
gl: Limpar a &cor

[ctx: @action]
en: &Update Calendar Format
gl: Act&ualizar o formato do calendario

[ctx: @action]
en: &Remove
gl: &Retirar

[ctx: @action]
en: &Add...
gl: Eng&adir…

[ctx: @action]
en: Im&port...
gl: Im&portar…

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Active Alarms
gl: Usar como pre&determinado para as alarmas activas

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Archived Alarms
gl: Usar como pre&determinado para as alarmas arquivadas

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Alarm Templates
gl: Usar como predeterminado para os modelos de alarmas

[ctx: @info]
en: Active alarms
gl: Alarmas activas

[ctx: @info]
en: Archived alarms
gl: Alarmas arquivadas

[ctx: @info]
en: Alarm templates
gl: Modelos de alarma

[ctx: @info]
en: Read-write
gl: Lectura e escritura

[ctx: @info]
en: Enabled
gl: Activada

[ctx: @info]
en: Disabled
gl: Desactivada

[ctx: @info Parameter in 'Default calendar: Yes/No']
en: Yes
gl: Si

[ctx: @info Parameter in 'Default calendar: Yes/No']
en: No
gl: Non

[ctx: @info]
en: <title>%1</title><para>ID: %2<nl/>Calendar type: %3<nl/>Contents: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Permissions: %7<nl/>Status: %8<nl/>Default calendar: %9</para>
gl: <title>%1</title><para>ID: %2<nl/>Tipo de calendario: %3<nl/>Contido: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Permisos: %7<nl/>Estado: %8<nl/>Calendario predeterminado: %9</para>

[ctx: @text/plain]
en: Could not run <command>%1</command> to set wake from suspend
gl: Non se puido executar <command>%1</command> para configurar o espertar da suspensión

[ctx: @text/plain]
en: Error setting wake from suspend.<nl/>Command was: <command>%1 %2</command><nl/>Error code: %3.
gl: Produciuse un erro ao configurar o espertar da suspensión.<nl/>A orde foi: <command>%1 %2</command><nl/>Código do erro: %3.

[ctx: @option:check]
en: Repeat
gl: Repetir

[ctx: @option:check]
en: Set volume
gl: Pór volume

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the sound file will be played repeatedly for as long as the message is displayed.
gl: Se está marcado, o ficheiro de son reproducirase repetidamente mentres se mostre a mensaxe.

[ctx: @label]
en: Sound file:
gl: Ficheiro de son:

[ctx: @info:tooltip]
en: Test the sound
gl: Probar o son

[ctx: @info:whatsthis]
en: Play the selected sound file.
gl: Reproducir o ficheiro de son seleccionado.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a sound file to play.
gl: Insira o nome ou o URL do ficheiro de son que queira reproducir.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a sound file to play.
gl: Escolla o ficheiro de son que queira reproducir.

[ctx: @label:spinbox Length of time to pause between repetitions]
en: Pause between repetitions:
gl: Pausa entre as repeticións:

[ctx: @label]
en: seconds
gl: segundos

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to pause between repetitions.
gl: Insira cantos segundos quere que se deteña entre as repeticións.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to choose the volume for playing the sound file.
gl: Seleccione isto para escoller o volume ao que se reproduce o ficheiro de son.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the volume for playing the sound file.
gl: Escolla o volume de reprodución do ficheiro de son.

[ctx: @option:check]
en: Fade
gl: Esvaecer

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to fade the volume when the sound file first starts to play.
gl: Seleccione isto para esvaecer o volume cando se reproduza o ficheiro de son.

[ctx: @label:spinbox Time period over which to fade the sound]
en: Fade time:
gl: Tempo de esvaecemento:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to fade the sound before reaching the set volume.
gl: Insira cantos segundos quere que suba o volume do son antes de acadar o volume estabelecido.

[ctx: @label:slider]
en: Initial volume:
gl: Volume inicial:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the initial volume for playing the sound file.
gl: Escolla o volume inicial ao que quere que se reproduza o ficheiro de son.

[ctx: @label:listbox Listbox providing audio options]
en: Sound:
gl: Son:

[ctx: @item:inlistbox No sound]
en: None
gl: Ningún

[ctx: @item:inlistbox]
en: Beep
gl: Badalada

[ctx: @item:inlistbox]
en: Speak
gl: Ler

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sound file
gl: Ficheiro de son

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure sound file
gl: Configurar un ficheiro de son

[ctx: @info:whatsthis]
en: Configure a sound file to play when the alarm is displayed.
gl: Configure un ficheiro de son para que se reproduza cando se mostre a alarma.

[ctx: @title:window]
en: Sound File
gl: Ficheiro de son

[ctx: @title:window]
en: Choose Sound File
gl: Escoller un ficheiro de son

[ctx: @action:button]
en: Special Actions...
gl: Accións especiais…

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify actions to execute before and after the alarm is displayed.
gl: Indicar as accións que se han executar antes e despois de que se mostre a alarma.

[ctx: @title:window]
en: Special Alarm Actions
gl: Accións especiais de alarma

[ctx: @title:group]
en: Pre-Alarm Action
gl: Acción previa á alarma

[ctx: @label:textbox]
en: Command:
gl: Orde:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute before the alarm is displayed.</para><para>Note that it is executed only when the alarm proper is displayed, not when a reminder or deferred alarm is displayed.</para><para><note>KAlarm will wait for the command to complete before displaying the alarm.</note></para>
gl: <para>Insira unha orde do intérprete de ordes para executar antes de que se mostre a alarma.</para><para>Teña en conta que se executa só cando a alarma se mostra axeitadamente, non cando se mostra unha lembranza ou unha alarma adiada.</para><para> <note>KAlarm agarda a que se complete a orde antes de mostrar a alarma.</note></para>

[ctx: @option:check]
en: Execute for deferred alarms
gl: Executar para as alarmas adiadas

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If unchecked, the command is only executed before the alarm proper is displayed.</para><para>If checked, the pre-alarm command is also executed before a deferred alarm is displayed.</para>
gl: <para>Se non se marca, a orde só se executa antes de que apareza a alarma axeitadamente.</para><para>Se se escolle, a orde previa á alarma tamén se executa antes de que apareza unha alarma adiada.</para>

[ctx: @option:check]
en: Cancel alarm on error
gl: Cancelar a alarma ao se producir un erro

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the alarm if the pre-alarm command fails, i.e. do not display the alarm or execute any post-alarm action command.
gl: Cancelar a alarma se falla a orde previa á alarma, é dicir, non mostrar a alarma ou executar ningunha orde posterior á alarma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not show error status or error message if the pre-alarm command fails.
gl: Non mostrar un estado de erro nin unha mensaxe de erro se falla a orde de acción previa á alarma.

[ctx: @title:group]
en: Post-Alarm Action
gl: Acción posterior á alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute after the alarm window is closed.</para><para>Note that it is not executed after closing a reminder window. If you defer the alarm, it is not executed until the alarm is finally acknowledged or closed.</para>
gl: <para>Insira unha orde do intérprete de ordes para executar antes de que se mostre a alarma.</para><para>Teña en conta que non se executa despois de pechar unha xanela de lembranza. Se fai que a alarma se demore, non se executa ata que finalmente se recoñeza ou peche a alarma.</para>

[ctx: @title:window]
en: Alarm Templates
gl: Modelos de alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of alarm templates
gl: A lista de modelos de alarmas

[ctx: @action:button]
en: New
gl: Novo

[ctx: @action]
en: New
gl: Novo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template
gl: Crear un modelo de alarma novo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the currently highlighted alarm template
gl: Editar o modelo de alarma realzado

[ctx: @action:button]
en: Copy
gl: Copiar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template based on a copy of the currently highlighted template
gl: Crear un novo modelo de alarma baseado nunha copia do modelo que estea realzado

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm template? | Do you really want to delete the %1 selected alarm templates?
gl[0]: Seguro que quere eliminar o modelo de alarma seleccionado?
gl[1]: Seguro que quere eliminar os %1 modelos de alarma seleccionados?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm Template | Delete Alarm Templates
gl[0]: Eliminar o modelo de alarma
gl[1]: Eliminar os modelos de alarmas

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Template
gl: Escoller un modelo de alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a template to base the new alarm on.
gl: Escolla un modelo no que basear a nova alarma.

[ctx: @action]
en: &New Alarm
gl: &Nova alarma

en: Disabled
gl: Desactivada

[ctx: @info:tooltip Brief: some alarms are disabled]
en: (Some alarms disabled)
gl: (Algunhas alarmas desactivadas)

[ctx: @info]
en: Alarm not found
gl: Non se atopou a alarma

[ctx: @info]
en: Error recreating alarm
gl: Erro ao recrear a alarma

[ctx: @info]
en: Error recreating alarm template
gl: Erro ao recrear o modelo de alarma

[ctx: @info]
en: Cannot reactivate archived alarm
gl: Non se pode reactivar unha alarma xa arquivada

[ctx: @info]
en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

[ctx: @info Action to create a new alarm]
en: New alarm
gl: Nova alarma

[ctx: @info Action to delete an alarm]
en: Delete alarm
gl: Eliminar a alarma

[ctx: @info Action to create a new alarm template]
en: New template
gl: Novo modelo

[ctx: @info Action to delete an alarm template]
en: Delete template
gl: Eliminar o modelo

[ctx: @info]
en: Delete archived alarm
gl: Eliminar unha alarma xa arquivada

[ctx: @info]
en: Create multiple alarms
gl: Crear varias alarmas

[ctx: @info Action to edit an alarm]
en: Edit alarm
gl: Editar a alarma

[ctx: @info Action to edit an alarm template]
en: Edit template
gl: Editar o modelo

[ctx: @info]
en: Delete multiple alarms
gl: Eliminar varias alarmas

[ctx: @info]
en: Delete multiple templates
gl: Eliminar varios modelos

[ctx: @info]
en: Delete multiple archived alarms
gl: Eliminar varias alarmas xa arquivadas

[ctx: @info]
en: Reactivate alarm
gl: Reactivar a alarma

[ctx: @info]
en: Reactivate multiple alarms
gl: Reactivar varias alarmas

[ctx: @title:window]
en: Wake From Suspend
gl: Recuperar da suspensión

[ctx: @info]
en: Cannot schedule wakeup time for a date-only alarm
gl: Non se pode programar a hora de recuperación nunha alarma só de data

[ctx: @info]
en: <para>This wakeup will cancel any existing wakeup which has been set by KAlarm or any other application, because your computer can only schedule a single wakeup time.</para><para><b>Note:</b> Wake From Suspend is not supported at all on some computers, especially older ones, and some computers only support setting a wakeup time up to 24 hours ahead. You may wish to set up a test alarm to check your system's capability.</para>
gl: <para>Esta recuperación cancelará todas as recuperacións existentes configuradas por KAlarm ou por calquera outra aplicación porque o computador só pode programar unha única hora de recuperación.</para><para><b>Nota:</b>A Recuperación da suspensión non é posíbel nalgúns computadores, especialmente nos antigos, e algúns computadores só permiten configurar unha hora de recuperación ata 24 horas máis tarde. Sería conveniente configurar unha alarma de proba para comprobar a capacidade deste sistema.</para>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Wake From Suspend Alarm
gl: Alarma Recuperar da suspensión

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current wake-from-suspend alarm
gl: Mostrar a alarma de "recuperar da suspensión" actual

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Highlight the current wake-from-suspend alarm in the alarm list. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
gl: Realzar a alarma de «recuperar da suspensión» na lista de alarmas. Este botón está desactivado se non hai ningunha alarma de «recuperar da suspensión» configurada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current alarm
gl: Mostrar a alarma actual

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set highlighted alarm as the wake-from-suspend alarm
gl: Configurar a alarma realzada como alarma de «recuperar da suspensión»

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set the alarm highlighted in the alarm list to wake-from-suspend. This replaces any existing wake-from-suspend alarm.
gl: Configurar a alarma realzada na lista de alarmas como «recuperar da suspensión». Isto substitúe todas as alarmas de «recuperar da suspensión» existentes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Use highlighted alarm
gl: Empregar a alarma realzada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the current wake-from-suspend
gl: Cancelar a recuperación da suspensión actual

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the currently configured wake-from-suspend. Note that this does not cancel the alarm itself, which will still trigger in the normal way. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
gl: Cancela a recuperación da suspensión configurada actualmente. Lembre que isto non cancela a alarma en si, que mesmo así se ha activar. Este botón está desactivado se non se configurar unha alarma de recuperación da suspensión.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel wake from suspend
gl: Cancelar a recuperación da suspensión

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, advanceWakeTime)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
gl: Insira o número de minutos antes da hora de activación da alarma para recuperar o sistema da suspensión. Isto pódese utilizar para asegurarse de que o sistema está recuperado completamente cando se dispare a alarma.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
gl: Número de minutos antes da alarma para recuperar antes de suspender
