kalarm - en to hne translation catalogue (629 entries)

[ctx: @info]
en: No mail transport configured for email identity <resource>%1</resource>
hne: ईमेल पहिचान <resource>%1</resource> बर कोनो ईमेल ट्रांसपोर्ट कान्फिगर करिस होय नइ हे.

[ctx: @info]
en: Emails may not have been sent
hne: ईमेलों ल सायद भेजिस नइ गिस

[ctx: @info]
en: Program error
hne: प्रोग्राम गलती

[ctx: @option:radio]
en: Defer to date/time:
hne: तारीक/समय बर टालें:

[ctx: @option:radio]
en: At date/time:
hne: तारीक/समय मं:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm to the specified date and time.
hne: विसिस्ट समय अउ तारीक बर अलार्म फिर से  सेट करव.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the date to schedule the alarm.</para><para>%1</para>
hne: <para>अलार्म सेड्यूल करे बर तारीक भरव.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the time to schedule the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
hne: <para>अलार्म सेड्यूल करे बर समय भरव.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @option:check]
en: Any time
hne: कोनो समय

[ctx: @option:radio]
en: Defer for time interval:
hne: समय अंतराल तक बर टालें:

[ctx: @option:radio]
en: Time from now:
hne: अब से लेकर समय:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm for the specified time interval after now.
hne: अब से लेकर निरधारित समय अंतराल बर अलार्म ल फिर से सेड्यूल करव.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm after the specified time interval from now.
hne: अब से लेकर निरधारित समय अंतराल के बाद अलार्म ल सेड्यूल करव.

[ctx: @action:button]
en: Time Zone...
hne: समय छेत्र...

[ctx: @label:listbox]
en: Time zone:
hne: समय छेत्र:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time zone to use for this alarm.
hne: ये अलार्म के परयोग करे मं समय छेत्र चुनव.

[ctx: @info]
en: Invalid time
hne: अवैध समय

[ctx: @info]
en: Invalid date
hne: अवैध तारीक

[ctx: @info]
en: Alarm date has already expired
hne: अलार्म तारीक के मियाद पहिली ही बीत गे हे

[ctx: @info]
en: Alarm time has already expired
hne: अलार्म समय के मियाद पहिली ही बीत गे हे

en: KAlarm Autostart
hne: केअलार्म अपने अपन चालू

en: KAlarm autostart at login
hne: लागिन मं केअलार्म अपने अपन चालू हों

en: David Jarvie
hne: डेविड जारवी

en: Author
hne: लेखक

[ctx: @title:window]
en: Import Birthdays From KAddressBook
hne: के-एड्रेस-बुक से जन्मतारीक आयात करव

[ctx: @title:group]
en: Alarm Text
hne: अलार्म पाठ

[ctx: @label:textbox]
en: Prefix:
hne: प्रीफिक्स:

[ctx: @label:textbox]
en: Suffix:
hne: सफिक्स:

[ctx: @title:group]
en: Select Birthdays
hne: जन्मदिन चुनव

[ctx: @title:group]
en: Alarm Configuration
hne: अलार्म कान्फिगरेसन

[ctx: @action:button]
en: Sub-Repetition
hne: सब-रिपीटिसन

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up an additional alarm repetition
hne: अतिरिक्त अलार्म दोहराना सेटअप करव

en: Prompt for confirmation when alarm is acknowledged
hne: जब अलार्म के पावती मिले तहां पुस्टि बर पूछव

en: Attach file to email (repeat as needed)
hne: फाइल ल ई-मेल मं संलग्न करव (जब जरूरी होथे दुहराव)

en: Auto-close alarm window after --late-cancel period
hne: लेट कैंसल काल के बाद अलार्म विंडो ल अपने अपन बन्द करव

en: Blind copy email to self
hne: स्वयं ल ई-मेल के नकल

en: Beep when message is displayed
hne: जब संदेस प्रदर्सित करे जाए, बीप बजाव

en: Message background color (name or hex 0xRRGGBB)
hne: संदेस के पिछोत अंगना रंग (नाम या हेक्स 0xRRGGBB)

en: Message foreground color (name or hex 0xRRGGBB)
hne: संदेस के आगू तरफ रंग (नाम या हेक्स 0xRRGGBB)

en: Cancel alarm with the specified event ID
hne: निरधारित घटना आईडी के साथ अलार्म को खारिज करव

en: Disable the alarm
hne: अलार्म अक्छम करव

en: Execute a shell command line
hne: एक सेल कमांड लकीर चलाव

en: Display the alarm edit dialog to edit the specified alarm
hne: निरधारित अलार्म ल संपादित करे बर अलार्म संपादन गोठ देखाव

en: Display the alarm edit dialog to edit a new display alarm
hne: नवा डिस्प्ले अलार्म ल संपादित करे बर अलार्म संपादन गोठ देखाव

en: Display the alarm edit dialog to edit a new command alarm
hne: नवा कमांड अलार्म ल संपादित करे बर अलार्म संपादन गोठ देखाव

en: Display the alarm edit dialog to edit a new email alarm
hne: नवा ईमेल अलार्म ल संपादित करे बर अलार्म संपादन गोठ देखाव

en: Display the alarm edit dialog, preset with a template
hne: टैम्प्लेट के साथ प्रीसेट सहित अलार्म संपादन गोठ देखाव

en: File to display
hne: प्रदर्सन बर फाइल

en: KMail identity to use as sender of email
hne: ईमेल प्रेसक के रूप उपयोग करे जाय वाला के-मेल पहिचान

en: Interval between alarm repetitions
hne: अलार्म दोहराव के बीच अंतराल

en: Show alarm as an event in KOrganizer
hne: अलार्म ल केओर्गनाइजर मं एक घटना के रूप मं देखाव

en: Cancel alarm if more than 'period' late when triggered
hne: जब ट्रिगर होही तहां अलार्म कोखारिज करव यदि 'पीरियड' देरी अधिक हो जाए

en: Repeat alarm at every login
hne: हर एक लागिन मं अलार्म ल दुहराव

en: Send an email to the given address (repeat as needed)
hne: दे गे पते मं एक ई-मेल भेजव (जब जरूरी होथे, दुहराव)

en: Audio file to play once
hne: एक बार बजाय बर अवाज फाइल

en: Audio file to play repeatedly
hne: बारंबार बजाय बर अवाज फाइल

en: Specify alarm recurrence using iCalendar syntax
hne: आई-कलेन्डर सिंटेक्स के उपयोग से अलार्म आवृत्ति निरधारित करव

en: Number of times to repeat alarm (including initial occasion)
hne: अलार्म ल दोहराने के संख्या (सुरू के अवसर सहित)

en: Speak the message when it is displayed
hne: जब संदेस प्रदर्सित होही तहां ओला बोलव

en: Email subject line
hne: ईमेल विसय पंक्ति

en: Trigger alarm at time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
hne: अलार्म ल ए समय ट्रिगर करव [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], या तारीक yyyy-mm-dd [TZ]

en: Display system tray icon
hne: तंत्र तस्तरी चिनहा देखाव

en: Trigger alarm with the specified event ID
hne: निरधारित घटना आईडी के साथ अलार्म ल ट्रिगर करव

en: Repeat until time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
hne: ये समय तक [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], या तारीक yyyy-mm-dd [TZ] तक दुहराव

en: Volume to play audio file
hne: आडियो फाइल बजाय बर अवाज स्तर

en: Message text to display
hne: प्रदर्सन बर पाठ संदेस

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode>: invalid email address
hne: <icode>%1</icode>: अवैध ईमेल पता

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter for date-only alarm
hne: सिरिफ तारीक अलार्म बर अवैध <icode>%1</icode> पैरामीटर

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> earlier than <icode>%2</icode>
hne: <icode>%2</icode> से पहिली <icode>%1</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> and <icode>%2</icode> parameters: repetition is longer than <icode>%3</icode> interval
hne: अवैध <icode>%1</icode> अउ <icode>%2</icode> पैरामीटर: बारंबारता <icode>%3</icode> अंतराल से अधिक हे

[ctx: @info:shell]
en: 
    Use --help to get a list of available command line options.
hne: 
    --help  के उपयोग करव मिलत कमांड लकीर विकल्प मन के सूची प्राप्त करे बर.

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode>
hne: <icode>%1</icode> ल जरूरी हे <icode>%2</icode>

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode> or <icode>%3</icode>
hne: <icode>%1</icode> ल चाही <icode>%2</icode> या <icode>%3</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter
hne: अवैध <icode>%1</icode> पैरामीटर

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> incompatible with <icode>%2</icode>
hne: <icode>%2</icode> से संगत नइ हे <icode>%1</icode>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version
hne: केअलार्म संस्करन

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version which wrote this file.
hne: केअलार्म संस्करन जऊन हर ए फाइल ल लिखिस.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Time zone
hne: समय छेत्र

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Select the holiday region to use.
hne: परयोग करे बर छुट्टी छेत्र चुनव.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Foreground color
hne: आगू तरफ के रंग

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Default foreground color for alarm message windows.
hne: अलार्म संदेस विंडो बर डिफाल्ट आगू तरफ के रंग.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Background color
hne: पिछोत अंगना रंग

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Default background color for alarm message windows.
hne: अलार्म संदेस विंडो बर डिफाल्ट पिछोत अंगना रंग.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (MessageFont), group (General)
en: Message font
hne: संदेस फोंट

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageFont), group (General)
en: Default font for displaying alarm messages.
hne: अलार्म संदेस देखाय बर डिफाल्ट फोंट.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: Show in system tray
hne: तंत्र तस्तरी मं देखाव

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AutoStart), group (General)
en: Start at login
hne: लागिन मं चालू हों

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ModalMessages), group (General)
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
hne: संदेस विंडो मं सीर्सक पट्टी हो अउ कुंजीपट फोकस प्राप्त करे

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (MessageButtonDelay), group (General)
en: Delay before message window buttons are enabled
hne: संदेस विंडो बटन ल सक्छम करे जाय एखर से पहिली के देरी

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: Number of alarms to show in system tray tooltip
hne: तंत्र तस्तरी औजार युक्ति देखाय जाय वाले अलार्म के संख्या

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Show alarm times in system tray tooltip
hne: तंत्र तस्तरी औजारयुक्ति मं अलार्म समय देखाव

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Show time to alarms in system tray tooltip
hne: तंत्र तस्तरी औजार युक्ति मं अलार्म बर समय देखाव

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Time-to-alarm prefix in system tray tooltip
hne: तंत्र तस्तरी औजार युक्ति मं अलार्म-के-लिए-समय प्रीफिक्स

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailClient), group (General)
en: Email client
hne: ईमेल क्लायंट

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailClient), group (General)
en: Sendmail
hne: सेंडमेल

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailClient), group (General)
en: KMail
hne: के-मेल

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether to copy sent emails into KMail's Sent folder.
hne: का भेजे गे ईमेल के नकल केमेल के भेजे गे फोल्डर मं रखव.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailFrom), group (General)
en: 'From' email address
hne: 'द्वारा' ईमेल पता

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailBccAddress), group (General)
en: 'Bcc' email address
hne: 'बेनामी' ईमेल पता

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Terminal for command alarms
hne: कमांड अलार्म बर टर्मिनल

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: Start of day for date-only alarms
hne: सिरिफ-दिन अलार्म्स बर चालू के दिन

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: Start time of working day
hne: काम के दिन के चालू समय भरव

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: The start time of the working day.
hne: काम के दिन के चालू समय भरव.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: End time of working day
hne: काम के दिन के खतम समय

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: The end time of the working day.
hne: काम के दिन के खतम समय.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: Working days
hne: काम दिवस

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DisabledColour), group (General)
en: Disabled alarm color
hne: अलार्म रंग अक्छम करव

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisabledColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for disabled alarms.
hne: अलार्म सूची मं अक्छम करे अलार्म के पाठ रंग चुनव.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Archived alarm color
hne: अभिलेखित अलार्म रंग

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for archived alarms.
hne: अभिलेखित अलार्म बर अलार्म सूची मं पाठ रंग चुनव.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: Days to keep expired alarms
hne: कालातीत अलार्म ल अतीक दिनों तक रखे जाना हे

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Cancel if late (minutes)
hne: यदि देरी होइस तहांखारिज करव (मिनट)

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Auto-close window after late-cancellation time
hne: लेट-कैंसेलेसन समय के बाद विंडो अपने अपन बंद करव

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "auto close if late".
hne: "यदि लेट होही तहां अपने अपन बंद करव" बर अलार्म संपादन गोठ मं डिफाल्ट सेटिंग.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Confirm acknowledgement
hne: प्राप्ति-सूचना सुनिस्चित करव

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "confirm alarm acknowledgement".
hne: अलार्म संपादन गोठ मं "प्राप्ति-सूचना सुनिस्चित करव" बर डिफाल्ट सेटिंग.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Show in KOrganizer
hne: के-ओर्गनाइजर मं देखाव

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "show in KOrganizer".
hne: अलार्म संपादन गोठ मं "केआर्गेनाइजर मं देखाव" बर डिफाल्ट सेटिंग.

[ctx: @label Label for audio options]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Sound
hne: अवाज

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Default sound type in the alarm edit dialog.
hne: अलार्म संपादन गोठ मं डिफाल्ट अवाज फाइल किसिम.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Play File
hne: फाइल प्ले करव

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Sound file
hne: अवाज फाइल

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Default sound file path in the alarm edit dialog.
hne: अलार्म संपादन गोठ मं डिफाल्ट अवाज फाइल पथ

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Sound volume
hne: अवाज अवाज

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Repeat sound file
hne: अवाज फाइल दुहराव

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for sound repetition.
hne: अलार्म संपादन गोठ मं अवाज के बार-बार बजाय बर डिफाल्ट सेटिंग.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Enter script
hne: स्क्रिप्ट भरव

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for command script entry.
hne: कमांड स्क्रिप्ट प्रविस्टि बर अलार्म संपादन गोठ मं डिफाल्ट सेटिंग

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Command output
hne: कमांड आउटपुट

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Discard Output
hne: आउटपुट ल मिटा देव

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Log To File
hne: फाइल मं लाग करव

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Execute in terminal window
hne: टर्मिनल विंडो मं चलाव

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Log file
hne: लाग फाइल

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Default log file path for command alarms in the alarm edit dialog.
hne: अलार्म संपादन गोठ मं कमांड अलार्म बर डिफाल्ट लाग फाइल पथ.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Copy email to self
hne: स्वयं ल ई-मेल नकल करव

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for blind copying emails to self.
hne: अलार्म संपादन गोठ मं ईमेल ल खुद ल ब्लाइंड कापी भेजे बर  डिफाल्ट सेटिंग.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Recurrence period
hne: बारंबारता के अवधि

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: The default setting for the recurrence rule in the alarm edit dialog.
hne: अलार्म संपादन गोठ मं बारंबारता के नियम बर डिफाल्ट सेटिंग.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: No recurrence
hne: आवृत्ति नइ

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: At login
hne: लागिन मं

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Hourly/minutely
hne: घंटा मं/मिनट मं

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: In non-leap years, repeat yearly February 29th alarms on:
hne: गैर लीप सालों मं हर एक २९ फरवरी ल वार्सिक अलार्म एखर वक्त बजाव:

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: February 28th
hne: फरवरी 28वीं

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: March 1st
hne: 1ला मार्च

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: Do not repeat
hne: दुहराव नइ

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Reminder units
hne: स्मरन इकाईयाँ

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Default reminder time units in the alarm edit dialog.
hne: अलार्म संपादन गोठ मं डिफाल्ट स्मरन समय इकाईयाँ.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Hours/Minutes
hne: घंटा/मिनट

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Pre-alarm action
hne: अलार्म से पहिली के काम

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Default command to execute before displaying alarms.
hne: अलार्म ल देखाय से पहिली डिफाल्ट कमांड जऊन ल चलााया जाना हे.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Post-alarm action
hne: अलार्म के बाद के काम

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Default command to execute after alarm message windows are closed.
hne: जब अलार्म विंडो बन्द करे जाथें तहां डिफाल्ट कमांड जऊन ल चलाय जाना हे.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Warn before quitting
hne: बाहिर होए से पहिली चेतावनी देखाव

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Confirm alarm deletions
hne: अलार्म मेटाव के पुस्टि करव

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Check to be prompted for confirmation each time you delete an alarm.
hne: हर एक बार जब आप मन एक अलार्म ल मेटावगे तहां ओखर पुस्टि करे बर पूछीस जाय बर चुनव.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Notify when remote emails are queued
hne: जब रिमोट ई-मेल कतारबद्ध होही तहां सूचित करव

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hne: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hne: देखव (&V)

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
hne: काम (&A)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hne: सेटिंग (&S)

[ctx: @title:window]
en: Defer Alarm
hne: अलार्म टालें

[ctx: @info:whatsthis]
en: Defer the alarm until the specified time.
hne: विसिस्ट समय बर अलार्म टालें.

[ctx: @action:button]
en: Cancel Deferral
hne: टालना खारिज करव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the deferred alarm. This does not affect future recurrences.
hne: टाले गे अलार्म खारिज करव. ए आगू के रिकरवसों मं प्रभाव नइ डालही.

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next sub-repetition (currently %1)
hne: अलार्म के अगले सब-रिपीटीसन ल बाद बर टाल नइ सकिस (अभी हाल के मं %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next recurrence (currently %1)
hne: अलार्म के अगले रीकरवस ल बाद बर टाल नइ सकिस (अभी हाल के मं %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next reminder (currently %1)
hne: अलार्म के अगले संस्मरन ल बाद बर टाल नइ सकिस (अभी हाल के मं %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer reminder past the main alarm time (%1)
hne: मुख्य अलार्म समय के बाद बर स्मरन ल टाल नइ सकिस (%1)

[ctx: @info]
en: Failed to save calendar to <filename>%1</filename>
hne: कलेन्डर ल <filename>%1</filename> मं सहेजे मं फेल

[ctx: @title:tab]
en: Recurrence - [%1]
hne: आवृत्ति - [%1]

[ctx: @option:check]
en: Show in KOrganizer
hne: के-ओर्गनाइजर मं देखाव

[ctx: @title:window]
en: Alarm Template [read-only]
hne: अलार्म टैम्प्लेट्स [सिरिफ पढ़े लायक]

[ctx: @title:window]
en: Archived Alarm [read-only]
hne: अभिलेखित अलार्म [सिरिफ पढ़े जा सके]

[ctx: @title:window]
en: Alarm [read-only]
hne: अलार्म [सिरिफ पढ़े जा सके]

[ctx: @action:button]
en: Load Template...
hne: टैम्प्लेट लोड करव...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm at the specified time.
hne: निरधारित समय बर अलार्म सेट करव

[ctx: @title:tab]
en: Alarm
hne: अलार्म

[ctx: @label:textbox]
en: Template name:
hne: टैम्प्लेट नाम:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name of the alarm template
hne: अलार्म टैम्प्लेट बर किरपा करके, एक नाम भरव

[ctx: @title:group]
en: Action
hne: काम

[ctx: @title:group]
en: Deferred Alarm
hne: टाला गिस अलार्म

[ctx: @label]
en: Deferred to:
hne: तक टालें:

[ctx: @action:button]
en: Change...
hne: बदलव...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Change the alarm's deferred time, or cancel the deferral
hne: अलार्म के टाले हुए समय (डेफर्ड समय) ल बदलव या टालना खारिज करव

[ctx: @title:group]
en: Time
hne: समय

[ctx: @option:radio]
en: Default time
hne: डिफाल्ट समय

[ctx: @option:radio]
en: Time:
hne: समय:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify a start time for alarms based on this template.
hne: ये टैम्प्लेट मं आधार से अलार्म के चालू समय ल निरधारित करव.

[ctx: @option:radio]
en: Date only
hne: सिरिफ-तारीक

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set the <interface>Any time</interface> option for alarms based on this template.
hne: ये टैम्प्लेट के आधार से अलार्म के <interface>कोई भी समय</interface> विकल्प ल सेट करव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to copy the alarm into KOrganizer's calendar
hne: केआर्गेनाइजर कलेन्डर मं अलार्म ल नकल करे बर चुनव

[ctx: @info]
en: You must enter a name for the alarm template
hne: अलार्म टैम्प्लेट बर आप मन ल नाम भरना होही.

[ctx: @info]
en: Template name is already in use
hne: टैम्प्लेट नाम पहिली से ही उपयोग मं हे

[ctx: @info]
en: Recurrence has already expired
hne: आवृत्ति पहिली ही बीत चुकी

[ctx: @info]
en: The alarm will never occur during working hours
hne: अलार्म कभी घलोक काम घंटों मं नइ चलही

[ctx: @title:window]
en: Choose Log File
hne: लाग फाइल चुनव

[ctx: @option:check]
en: Confirm acknowledgment
hne: पावती के पुस्टि करव

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm Template
hne: नवा डिस्प्ले अलार्म टैम्प्लेट

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm Template
hne: डिस्प्ले अलार्म टैम्प्लेट ल संपादित करव

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm
hne: नवा डिस्प्ले अलार्म

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm
hne: डिस्प्ले अलार्म संपादित करव

[ctx: @label:listbox]
en: Display type:
hne: प्रदर्सक किसम:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text message
hne: पाठ संदेस

[ctx: @item:inlistbox]
en: File contents
hne: फाइल के सामग्रियाँ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command output
hne: कमांड आउटपुट

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the text of the alarm message. It may be multi-line.
hne: अलार्म संदेस के पाठ भरव. ए कई पंक्तियों मं हो सकथे .

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a text or image file to display.
hne: पाठ या फोटू फाइल के यूआरएल या नाम भरव जऊन ल प्रदर्सित करे जाही .

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a file
hne: एक फाइल चुनव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a text or image file to display.
hne: प्रदर्सित करे जाय बर पाठ या फोटू फाइल चुनव.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to be prompted for confirmation when you acknowledge the alarm.
hne: जब आप मन अलार्म के स्वीकृति देथें तहां पूछे जाय बर एला चुनव.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the alarm message now
hne: अलार्म संदेस अभी देखाव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the file now
hne: फाइल अभी देखाव

[ctx: @title:window]
en: Choose Text or Image File to Display
hne: प्रदर्सन बर पाठ या फोटू चुनव

[ctx: @option:check]
en: Enter a script
hne: स्क्रिप्ट भरव

[ctx: @option:radio]
en: Execute in terminal window
hne: टर्मिनल विंडो मं चलाव

[ctx: @option:check]
en: Execute in terminal window
hne: टर्मिनल विंडो मं चलाव

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm Template
hne: नवा कमांड अलार्म टैम्प्लेट

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm Template
hne: कमांड अलार्म टैम्प्लेट ल संपादित करव

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm
hne: नवा कमांड अलार्म

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm
hne: कमांड अलार्म संपादित करव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Execute the specified command now
hne: निरधारित कमांड अभी चलाव

[ctx: @title:group]
en: Command Output
hne: कमांड आउटपुट

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute the command in a terminal window
hne: टर्मिनल विंडो मं कमांड चलाय बर चुनव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or path of the log file.
hne: लाग फाइल के नाम या रस्ता भरव.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a log file.
hne: लाग फाइल चुनव.

[ctx: @option:radio]
en: Log to file
hne: फाइल मं लाग करव

[ctx: @option:radio]
en: Discard
hne: फेंकव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to discard command output.
hne: कमांड आउटपुट ल मिटा दे बर चुनव.

[ctx: @info]
en: Command executed: <icode>%1</icode>
hne: चलाया गिस कमांड: <icode>%1</icode>

[ctx: @option:check]
en: Copy email to self
hne: स्वयं ल ई-मेल नकल करव

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm Template
hne: नवा अलार्म टैम्प्लेट

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm Template
hne: ईमेल अलार्म टैम्प्लेट संपादित करव

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm
hne: नवा ईमेल अलार्म

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm
hne: ईमेल अलार्म संपादित करव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Send the email to the specified addressees now
hne: निरधारित पता मं अभी ई-मेल भेजव

[ctx: @label:listbox 'From' email address]
en: From:
hne: सेः

[ctx: @label:textbox Email addressee]
en: To:
hne: को:

[ctx: @info:tooltip]
en: Open address book
hne: पता पुस्तिका खोलव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select email addresses from your address book.
hne: अपन पता पुस्तिका से ई-मेल पता चुनव.

[ctx: @label:textbox Email subject]
en: Subject:
hne: विसय:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email subject.
hne: ईमेल विसय भरव.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email message.
hne: ईमेल संदेस भरव

[ctx: @label:listbox]
en: Attachments:
hne: संलग्नक:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Files to send as attachments to the email.
hne: ई-मेल मं संलग्नक के रूप मं भेजी जाय वाले फाइल.

[ctx: @action:button]
en: Add...
hne: जोड़व...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add an attachment to the email.
hne: ई-मेल मं एक संलग्नक जोड़व.

[ctx: @action:button]
en: Remove
hne: हटाव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the highlighted attachment from the email.
hne: उभारे गे संलग्नक ई-मेल से मेटाव.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the email will be blind copied to you.
hne: यदि चुने जाथे , आप मन ल ई-मेल के नकल भेजी जाही.

[ctx: @info]
en: Invalid email address: <email>%1</email>
hne: अवैध ई-मेल पता: <email>%1</email>

[ctx: @info]
en: No email address specified
hne: कोई ई-मेल पता निरधारित नइ

[ctx: @info]
en: Invalid email attachment: <filename>%1</filename>
hne: अवैध ई-मेल संलग्नक: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Do you really want to send the email now to the specified recipient(s)?
hne: का आप मन सही मं ईमेल ल अभी निरधारित लोगों ल भेजना चाहथो ?

[ctx: @action:button]
en: Confirm Email
hne: ई-मेल पुस्टि करव

[ctx: @action:button]
en: Send
hne: भेजव

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1<nl/>Bcc: <email>%2</email>
hne: ईमेल भेजिस:<nl/>%1<nl/>बेनामी प्रति: <email>%2</email>

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1
hne: ईमेल भेजिस:<nl/>%1

[ctx: @title:window]
en: Choose File to Attach
hne: संलग्न करे बर फाइल चुनव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to enter the contents of a script instead of a shell command line
hne: सैल कमांड लाइन के बदले स्क्रिप्ट के सामान ल भरे बर चुनव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a shell command to execute.
hne: चलाय बर एक सेल कमांड चुनव.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the contents of a script to execute
hne: चलाय बर स्क्रिप्ट के सामान भरव

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of scheduled alarms
hne: नियत अलार्म के सूची

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, alarmTypeGroupBox)
en: Alarm Type
hne: अलार्म किसिम

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Active
hne: सक्रिय

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include active alarms in the search.
hne: खोज मं सक्रिय अलार्म ल सामिल करे बर चुनव.

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Archived
hne: अभिलेखित

[ctx: @option:check Alarm action = text display]
en: Text
hne: पाठ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include text message alarms in the search.
hne: खोज मं पाठ संदेस अलार्म ल सामिल करे बर चुनव.

[ctx: @option:check Alarm action = file display]
en: File
hne: फाइल

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include file alarms in the search.
hne: खोज मं फाइल अलार्म सामिल करे बर चुनव.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Command
hne: कमांड

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include command alarms in the search.
hne: खोज मं कमांड अलार्म सामिल करे बर चुनव.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Email
hne: ईमेल

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include email alarms in the search.
hne: खोज मं ईमेल अलार्म सामिल करे बर चुनव.

[ctx: @info]
en: No alarm types are selected to search
hne: खोज तिर कोनो अलार्म किसिम नइ चुने गे हे

[ctx: @info]
en: <para>End of alarm list reached.</para><para>Continue from the beginning?</para>
hne: <para>अलार्म सूची के आखरी आ गिस .</para><para>सुरू से जारी रखव?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Beginning of alarm list reached.</para><para>Continue from the end?</para>
hne: <para>अलार्म सूची के चालू पहुंचा.</para><para>आखरी से जारी रखव?</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Foreground color:
hne: आगू तरफ के रंगः

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message foreground color
hne: अलार्म संदेस बर आगू तरफ रंग चुनव

[ctx: @label:listbox]
en: Background color:
hne: पिछोत अंगना के रंगः

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message background color
hne: अलार्म संदेस बर पिछोत अंगना रंग चुनव

[ctx: @option:check]
en: Use default font
hne: डिफाल्ट फोंट उपयोग करव

en: Requested font
hne: निवेदित फोंट

[ctx: @action:button]
en: Font && Color...
hne: फोंट अउ रंग... (&&)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the font, and foreground and background color, for the alarm message.
hne: अलार्म संदेस बर फोंट, आगू तरफ अउ पिछोत अंगना रंग चुनव

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Font & Color
hne: अलार्म फोंट अउ रंग चुनव

[ctx: @action]
en: Enable &Alarms
hne: अलार्म सक्छम करव (&A)

[ctx: @info]
en: Unable to show alarms in KOrganizer
hne: अलार्मों ल केओर्गनाइजर मं देखाय मं अक्छम

[ctx: @info]
en: Unable to show alarm in KOrganizer
hne: अलार्मों ल केओर्गनाइजर मं देखाय मं अक्छम

[ctx: @info]
en: Unable to update alarm in KOrganizer
hne: केओर्गनाइजर मं अलार्म ल अपडेट करे मं अक्छम

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarms from KOrganizer
hne: अलार्मों ल केओर्गनाइजर से मेटाय मं अक्छम

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarm from KOrganizer
hne: अलार्मों ल केओर्गनाइजर से मेटाय मं अक्छम

[ctx: @info Please set the 'From' email address...]
en: <para>%1</para><para>Please set it in the Configuration dialog.</para>
hne: <para>%1</para><para>किरपा करके, एला प्राथमिकता गोठ मं सेट करव.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Alarms are currently disabled.</para><para>Do you want to enable alarms now?</para>
hne: <para>अलार्म अभी अक्छम हे.</para><para>. का आप मन अलार्मों ल अभी सक्छम करना चाहथो ?</para>

[ctx: @action:button]
en: Enable
hne: सक्छम करव

[ctx: @action:button]
en: Keep Disabled
hne: अक्छम बनाए रखव

[ctx: @info]
en: Error saving alarms
hne: अलार्म सहेजे मं गलती

[ctx: @info]
en: Error saving alarm
hne: अलार्म सहेजे मं गलती

[ctx: @info]
en: Error deleting alarms
hne: अलार्म मेटाय मं गलती

[ctx: @info]
en: Error deleting alarm
hne: अलार्म मेटाय मं गलती

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarms
hne: फिर से सक्रिय करे वाले अलार्मों ल सहेजे मं गलती

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarm
hne: फिर से सक्रिय करे अलार्म ल सहेजे मं गलती होइस

[ctx: @info]
en: Error saving alarm templates
hne: अलार्म टैम्प्लेट सहेजे मं गलती होइस

[ctx: @info]
en: Error saving alarm template
hne: अलार्म टैम्प्लेट सहेजे मं गलती होइस

[ctx: @info]
en: Quitting will disable alarms (once any alarm message windows are closed).
hne: बाहिर होए से अलार्म अक्छम हो जाही (एक बार कोनो अलार्म संदेस से विंडो बन्द होथे ).

[ctx: @info]
en: Error creating temporary script file
hne: अस्थाई स्क्रिप्ट फाइल बनाए मं गलती

[ctx: @info]
en: Pre-alarm action:
hne: प्री-अलार्म काम:

[ctx: @info]
en: Post-alarm action:
hne: पोस्ट-अलार्म काम:

[ctx: @info Email addressee]
en: To:
hne: को:

[ctx: @info Email subject]
en: Subject:
hne: विसय:

en: KAlarm
hne: के-अलार्म

[ctx: @info]
en: Reminder
hne: स्मरन

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> not found
hne: अवैध 'प्रेसक' ईमेल पता.<nl/>ईमेल पहिचान <resource>%1</resource> नइ मिलिस

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> has no email address
hne: अवैध 'प्रेसक' ईमेल पता.<nl/>ईमेल पहिचान <resource>%1</resource> तिर कोनो ईमेल पता नइ हे

[ctx: @info]
en: Error attaching file: <filename>%1</filename>
hne: फााइल: <filename>%1</filename> ल संलग्न करे मं गलती

[ctx: @info]
en: Attachment not found: <filename>%1</filename>
hne: संलग्नक नइ मिलिस: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: An email has been queued to be sent
hne: भेजे जाय बर एक ई-मेल कतार मं लगाही

[ctx: @info]
en: Failed to send email
hne: ई-मेल भेजे मं फेल

[ctx: @info]
en: Error sending email
hne: ईमेल भेजते समय गलती

[ctx: @option:check]
en: Cancel if late
hne: यदि देर होही तहां खारिज करव

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after this time
hne: ये समय के बाद विंडो अपने अपन बन्द करव

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after late-cancellation time
hne: लेट-कैंसेलेसन समय के बाद विंडो अपने अपन बंद करव

[ctx: @option:check Cancel if late by 10 minutes]
en: Cancel if late by
hne: यदि एखर से जादा देरी होइस तहां खारिज करव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how late will cause the alarm to be canceled
hne: कितनी देर होए मं अलार्म को खारिज करना हे वो भरव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Automatically close the alarm window after the expiry of the late-cancellation period
hne: लेट-कैंसलेसन समय के बीत जाय के बाद अलार्म विंडो ल अपने अपन बंद करव

[ctx: @info]
en: Please select a file to display
hne: फाइल प्रदर्सित करे बर किरपा करके, चुनव

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a folder
hne: <filename>%1</filename> एक फोल्डर हे

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> not found
hne: <filename>%1</filename> नइ मिलिस

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is not readable
hne: <filename>%1</filename> पढ़े जइसन नइ हे

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> appears not to be a text or image file
hne: लगथे  कि <filename>%1</filename> पाठ या फोटू फाइल नइ हे

[ctx: @info]
en: Failed to execute command (shell access not authorized)
hne: कमांड लागू करे मं फेल (सेल एक्सेस अधिकृत नइ):

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
hne: कमांड लागू करे मं फेल

[ctx: @info]
en: Command execution error
hne: कमांड चलाय मं गलती

[ctx: @info]
en: Command exit code: %1
hne: कमांड बाहिर करे के कोड: %1

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: minutes
hne: मिनट

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: hours/minutes
hne: घंटा/मिनट

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: days
hne: दिन

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: weeks
hne: हफ्ता

[ctx: @info]
en: Failure to create menus (perhaps <filename>%1</filename> missing or corrupted)
hne: मेन्यू बनाए मं अक्छम (सायद <filename>%1</filename> गंवा गे हे या खराब हे)

[ctx: @action]
en: &Templates...
hne: टैम्प्लेट्स... (&T)

[ctx: @action]
en: &New
hne: नवा (&N)

[ctx: @action]
en: Create Tem&plate...
hne: टैम्प्लेट बनाव... (&p)

[ctx: @action]
en: &Copy...
hne: नकल... (&C)

[ctx: @action]
en: &Edit...
hne: संपादन... (&E)

[ctx: @action]
en: &Delete
hne: मेटाव (&D)

[ctx: @action]
en: Reac&tivate
hne: फिर से सक्रिय करव (&t)

[ctx: @action]
en: Show in System &Tray
hne: तंत्र तस्तरी मं देखाव (&T)

[ctx: @action]
en: Import &Alarms...
hne: अलार्म आयात करव... (&A)

[ctx: @action]
en: &Refresh Alarms
hne: अलार्म ताजा करव (&R)

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm? | Do you really want to delete the %1 selected alarms?
hne[0]: का आप मन सचमुच चुने गे अलार्म ल मिटाना चाहथो ?
hne[1]: का आप मन सचमुच %1 चुने गे अलार्म ल मिटाना चाहथो ?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm | Delete Alarms
hne[0]: अलार्म ल मेटाव
hne[1]: अलार्मों ल मेटाव

[ctx: @action:button]
en: &Delete
hne: मेटाव (&D)

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Archived Alarms
hne: अभिलेखित अलार्म लुकाव

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Archived Alarms
hne: अभिलेखित अलार्म देखाव

[ctx: @info]
en: Import birthdays
hne: जन्मतारीक आयात करव

[ctx: @item:inlistbox]
en: Display Alarm
hne: डिस्प्ले अलार्म

[ctx: @item:inlistbox]
en: Email Alarm
hne: ईमेल अलार्म

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command Alarm
hne: कमांड अलार्म

[ctx: @title:window]
en: Alarm Type
hne: अलार्म किसिम

[ctx: @info]
en: Choose alarm type to create:
hne: अलार्म बनाए बर किसिम चुनव:

[ctx: @action]
en: Ena&ble
hne: सक्छम करव (&b)

[ctx: @action]
en: Disa&ble
hne: अक्छम करव (&b)

[ctx: @info]
en: <para>Cannot defer alarm:</para><para>Alarm not found.</para>
hne: <para>अलार्म ल टाला नइ जा सकिस:</para><para>अलार्म नइ मिलिस.</para>

[ctx: @title:window]
en: Reminder
hne: स्मरन

[ctx: @title:window]
en: Message
hne: संदेस

[ctx: @info]
en: File is a folder
hne: फाइल एक फोल्डर हे

[ctx: @info]
en: Failed to open file
hne: फाइल खोले मं फेल

[ctx: @info]
en: File not found
hne: फाइल नइ मिलिस

[ctx: @title:window]
en: Error
hne: गलती

[ctx: @info]
en: Today
hne: आज

[ctx: @info]
en: Tomorrow | in %1 days' time
hne[0]: 1 दिन में
hne[1]: %1 दिन में

[ctx: @info]
en: in 1 week's time | in %1 weeks' time
hne[0]: 1 हफ्ता में
hne[1]: %1 हफ्ता में

[ctx: @info]
en: in 1 minute's time | in %1 minutes' time
hne[0]: 1 मिनट में
hne[1]: %1 मिनटों में

[ctx: @info]
en: in 1 hour's time | in %1 hours' time
hne[0]: 1 घंटे में
hne[1]: %1 घंटे में

[ctx: @info]
en: Unable to speak message
hne: संदेस बोलने मं अक्छम

[ctx: @info]
en: Cannot open audio file: <filename>%1</filename>
hne: फाइल : <filename>%1</filename> खोल नइ सकिस

[ctx: @info:whatsthis]
en: The file whose contents are displayed below
hne: फाइल जेखर विसय-चीज नीचे प्रदर्सित हे

[ctx: @info:whatsthis]
en: The contents of the file to be displayed
hne: प्रदर्सित करे बर फाइल के विसय-चीज

[ctx: @info:whatsthis]
en: The alarm message
hne: अलार्म संदेस

[ctx: @info:whatsthis]
en: The email to send
hne: ई-मेल भेजे बर

[ctx: @option:check]
en: Do not display this error message again for this alarm
hne: ये अलार्म बर ए गलती संदेस नइ देखाव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Acknowledge the alarm
hne: अलार्म पावती देव

[ctx: @action:button]
en: &Edit...
hne: संपादन... (&E)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the alarm.
hne: अलार्म संपादित करव.

[ctx: @action:button]
en: &Defer...
hne: टालें... (&D)

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop sound
hne: अवाज बन्द करव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop playing the sound
hne: बजाना बंद करव

[ctx: @info:tooltip Locate this email in KMail]
en: Locate in <application>KMail</application>
hne: <application>केमेल</application> मं पता लगिस

[ctx: @info:whatsthis]
en: Locate and highlight this email in <application>KMail</application>
hne: ये ईमेल ल <application>केमेल</application> मं पता करव अउ चमकाव

[ctx: @info:tooltip]
en: Activate <application>KAlarm</application>
hne: <application>केअलार्म</application> सक्रिय करव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Activate <application>KAlarm</application>
hne: <application>केअलार्म</application> सक्रिय करव

[ctx: @info]
en: Do you really want to acknowledge this alarm?
hne: का आप मन सचमुच एखर अलार्म के पावती देना चाहथो ?

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge Alarm
hne: अलार्म पावती देव

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge
hne: पावती देव

[ctx: @info]
en: Unable to locate this email in <application>KMail</application>
hne: ये ईमेल ल <application>केमेल</application> मं पता लगाय मं अक्छम

[ctx: @item:inmenu]
en: &Display Alarm Template
hne: डिस्प्ले अलार्म टैम्प्लेट (&D)

[ctx: @action]
en: New Display Alarm
hne: नवा डिस्प्ले अलार्म

[ctx: @item:inmenu]
en: &Command Alarm Template
hne: कमांड अलार्म टैम्प्लेट (&C)

[ctx: @action]
en: New Command Alarm
hne: नवा कमांड अलार्म

[ctx: @item:inmenu]
en: &Email Alarm Template
hne: ईमेल अलार्म टैम्प्लेट (&E)

[ctx: @action]
en: New Email Alarm
hne: नवा ईमेल अलार्म

[ctx: @action]
en: New Alarm From &Template
hne: टैम्प्लेट से नवा अलार्म तैयार करव

[ctx: @title:window]
en: Configure
hne: कान्फिगर करव

[ctx: @title:tab General preferences]
en: General
hne: सामान्य

[ctx: @title General preferences]
en: General
hne: सामान्य

[ctx: @title:tab]
en: Time & Date
hne: समय अउ तारीक

[ctx: @title]
en: Time and Date
hne: तारीक अउ समय

[ctx: @title:tab]
en: Storage
hne: भंडारन

[ctx: @title]
en: Alarm Storage
hne: अलार्म भंडारन

[ctx: @title:tab Email preferences]
en: Email
hne: ईमेल

[ctx: @title]
en: Email Alarm Settings
hne: ईमेल अलार्म सेटिंग

[ctx: @title]
en: Default Alarm Edit Settings
hne: डिफाल्ट अलार्म संपादन सेटिंग

[ctx: @title:tab]
en: View
hne: दृस्य

[ctx: @title]
en: View Settings
hne: दृस्य सेटिंग

[ctx: @title:group]
en: Run Mode
hne: रन मोड

[ctx: @option:check]
en: Start at login
hne: लागिन मं चालू हों

[ctx: @option:check]
en: Warn before quitting
hne: बाहिर होए से पहिली चेतावनी देखाव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a warning prompt before quitting <application>KAlarm</application>.
hne: <application>केअलार्म</application> से बाहिर होए से पहिली चेतावनी संदेस देखाय जाय के लिए चुनव.

[ctx: @option:check]
en: Confirm alarm deletions
hne: अलार्म मेटाव के पुस्टि करव

[ctx: @title:group]
en: Terminal for Command Alarms
hne: कमांड अलार्म बर टर्मिनल

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute command alarms in a terminal window by <icode>%1</icode>
hne: <icode>%1</icode> के साथ कमांड अलार्म ल टर्मिनल विंडो मं चलाय बर चुनव

[ctx: @option:radio Other terminal window command]
en: Other:
hne: अन्यः

[ctx: @info]
en: Command to invoke terminal window not found: <command>%1</command>
hne: टर्मिनल विंडो चालू करे के कमांड नइ मिलिस: <command>%1</command>

[ctx: @label:spinbox]
en: Start of day for date-only alarms:
hne: सिरिफ-दिन के अलार्म बर चालू होए के दिन:

[ctx: @title:group]
en: Working Hours
hne: काम घंटे

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check the days in the week which are work days
hne: हफ्ता के दिनों ल चुनव जऊन कि काम के दिन हे

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily start time:
hne: नित्य चालू समय:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time of the working day.</para><para>%1</para>
hne: <para>काम के दिन के चालू समय भरव.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily end time:
hne: नित्य के खतम समय:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the end time of the working day.</para><para>%1</para>
hne: <para>काम के दिन के खतम समय भरव.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: New Alarms && Templates
hne: नवा अलार्म टैम्प्लेट्स (&&)

[ctx: @title:group]
en: Archived Alarms
hne: अभिलेखित अलार्म

[ctx: @option:check]
en: Keep alarms after expiry
hne: मियाद बीते के बाद घलोक अलार्म रखव

[ctx: @option:check]
en: Discard archived alarms after:
hne: मियाद बीते के बाद अभिलेखित अलार्म ल फेंक देव:

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: days
hne: दिन

[ctx: @action:button]
en: Clear Archived Alarms
hne: अभिलेखित अलार्म साफ करव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms.
hne: सब्बो अभी हाल के अभिलेखित अलार्म ल मेटाव.

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all archived alarms?
hne: का आप मन सचमुच सब्बो अभिलेखित अलार्म ल मिटाना चाहथो ?

[ctx: @label]
en: Email client:
hne: ईमेल क्लायंट

[ctx: @option:radio]
en: KMail
hne: के-मेल

[ctx: @option:radio]
en: Sendmail
hne: सेंडमेल

[ctx: @option:check]
en: Copy sent emails into <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
hne: ईमेल भेजे के बाद् एक नकल <application>केमेल</application> के <resource>%1</resource> फोल्डर मं रखव

[ctx: @option:check]
en: Notify when remote emails are queued
hne: जब रिमोट ई-मेल कतारबद्ध होही तहां सूचित करव

[ctx: @title:group]
en: Your Email Address
hne: आप मन के ईमेल पता

[ctx: @label 'From' email address]
en: From:
hne: सेः

[ctx: @option:radio]
en: Use <application>KMail</application> identities
hne: <application>केमेल</application> पहिचान उपयोग करव

[ctx: @label 'Bcc' email address]
en: Bcc:
hne: बेनामी प्रतिलिपि:

[ctx: @title:tab]
en: General
hne: सामान्य

[ctx: @label:listbox]
en: Recurrence:
hne: आवृत्तिः

[ctx: @option:radio]
en: February 2&8th
hne: फरवरी 2&8वीं

[ctx: @option:radio]
en: March &1st
hne: &1ला मार्च

[ctx: @option:radio]
en: Do not repeat
hne: दुहराव नइ

[ctx: @title:group]
en: Display Alarms
hne: डिस्प्ले अलार्म

[ctx: @label:listbox]
en: Reminder units:
hne: स्मरन इकाईयाँ:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Minutes
hne: मिनट

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hours/Minutes
hne: घंटे/मिनट्स

[ctx: @title:group Audio options group]
en: Sound
hne: अवाज

[ctx: @option:check]
en: Repeat sound file
hne: अवाज फाइल दुहराव

[ctx: @info:whatsthis sound file 'Repeat' checkbox]
en: The default setting for sound file <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
hne: अलार्म संपादन गोठ मं अवाज फाइल <interface>%1</interface> बर डिफाल्ट सेटिंग.

[ctx: @label:textbox]
en: Sound file:
hne: अवाज फाइल:

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a sound file
hne: अवाज फाइल चुनव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default sound file to use in the alarm edit dialog.
hne: अलार्म संपादन गोठ मं परयोग करे बर डिफाल्ट अवाज फाइल भरव.

[ctx: @title:group]
en: Command Alarms
hne: कमांड अलार्म

[ctx: @title:group]
en: Email Alarms
hne: ईमेल अलार्म

[ctx: @title:group]
en: Message Font && Color
hne: संदेस फोंट अउ रंग

[ctx: @title:tab]
en: Alarm Windows
hne: अलार्म विंडोज

[ctx: @option:check]
en: Show in system tray
hne: तंत्र तस्तरी मं देखाव

[ctx: @title:group]
en: System Tray Tooltip
hne: तंत्र तस्तरी औजार-नुस्खा

[ctx: @option:check]
en: Show next &24 hours' alarms
hne: अगले 24 घंटे के अलार्म देखाव (&2)

[ctx: @option:check]
en: Maximum number of alarms to show:
hne: देखाय जाय वाले अलार्म के सबसे अधिक संख्या:

[ctx: @option:check]
en: Show alarm time
hne: अलार्म समय देखाव

[ctx: @option:check]
en: Show time until alarm
hne: अगले अलार्म के बचा समय देखाव

[ctx: @title:group]
en: Alarm List
hne: अलार्म सूची

[ctx: @label:listbox]
en: Disabled alarm color:
hne: अलार्म रंग अक्छम करव:

[ctx: @label:listbox]
en: Archived alarm color:
hne: अभिलेखित अलार्म रंगः

[ctx: @option:check]
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
hne: संदेस विंडो मं सीर्सक पट्टी हो अउ कुंजीपट फोकस प्राप्त करे

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: No Recurrence
hne: आवृत्ति नइ

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: At Login
hne: लागिन पर

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Hourly/Minutely
hne: घंटा मं/मिनट मं

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Daily
hne: रोज

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Weekly
hne: साप्ताहिक

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Monthly
hne: मासिक

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Yearly
hne: वार्सिक

[ctx: @title:group]
en: Recurrence Rule
hne: आवृत्ति नियम

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not repeat the alarm
hne: अलार्म दुहराव नइ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at hourly/minutely intervals
hne: अलार्म ल घंटा/मिनट के अंतराल मं दुहराव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at daily intervals
hne: अलार्म ल प्रतिदिन के अंतराल मं दुहराव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at weekly intervals
hne: अलार्म ल साप्ताहिक अंतराल मं दुहराव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at monthly intervals
hne: अलार्म ल मासिक अंतराल मं दुहराव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at annual intervals
hne: अलार्म ल वार्सिक अंतराल मं दुहराव

[ctx: @title:group]
en: Recurrence End
hne: आवृत्ति खतम

[ctx: @option:radio]
en: No end
hne: कोई आखरी नइ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm indefinitely
hne: अलार्म ल अनंतकाल तक दुहराव

[ctx: @option:radio]
en: End after:
hne: के बाद आखरी:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm for the number of times specified
hne: अलार्म ल निरधारित संख्या तक दुहराव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the total number of times to trigger the alarm
hne: अलार्म ल चालू करे बर कुल संख्या भरव

[ctx: @label]
en: occurrence(s)
hne: उपस्थिति

[ctx: @option:radio]
en: End by:
hne: को आखरी:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last date to repeat the alarm.</para><para>%1</para>
hne: <para>अलार्म ल दोहराने बर आखिरी तारीक भरव.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last time to repeat the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
hne: <para>अलार्म दोहराने बर आखिरी समय भरव.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @title:group]
en: Exceptions
hne: एक्सेप्सन्स

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of exceptions, i.e. dates/times excluded from the recurrence
hne: अपवादों के सूची, जइसन कि तारीक/समय जऊन दोहराए जाय से अलग हे

[ctx: @action:button]
en: Add
hne: जोड़व

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add the date entered above to the exceptions list
hne: एक्सेप्सन सूची के ऊपर भरे होइस तारीक जोड़व

[ctx: @action:button]
en: Change
hne: बदलव

[ctx: @action:button]
en: Delete
hne: मेटाव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the currently highlighted item from the exceptions list
hne: एक्सेप्सन सूची से अभी हाल के मं उभारे गे चीज मेटाव

[ctx: @option:check]
en: Only during working time
hne: सिरिफ काम के समय

[ctx: @info]
en: End date is earlier than start date
hne: खतम तारीक चालू तारीक से पहिली के हे

[ctx: @info]
en: End date/time is earlier than start date/time
hne: खतम तारीक/समय चालू तारीक/समय से पहिली के हे

[ctx: @label:spinbox]
en: Recur e&very
hne: बारंबार करव हर एक (&v)

[ctx: @label Time units for user-entered numbers]
en: hours:minutes
hne: घंटा:मिनट

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of hours and minutes between repetitions of the alarm
hne: जऊन घन्टों अउ मिनटों के बीच अलार्म ल दोहराना हे वो संख्या भरव

[ctx: @label On: Tuesday]
en: O&n:
hne: चालू (&n):

[ctx: @info]
en: No day selected
hne: कोई दिन चुने नइ गिस

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: day(s)
hne: दिन

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days between repetitions of the alarm
hne: जऊन दिनों के बीच अलार्म ल दोहराना हे वो संख्या भरव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which the alarm is allowed to occur
hne: हफ्ता के तारीकयों ल चुनव जेमां अलार्म चलाय जाना स्वीकार हे

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: week(s)
hne: हफ्ता

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of weeks between repetitions of the alarm
hne: जऊन हफ्ताों के बीच अलार्म ल दोहराना हे वो संख्या भरव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which to repeat the alarm
hne: जऊन हफ्ता के दिनों मं अलार्म ल दोहराना हे वो चुनव

[ctx: @option:radio On day number in the month]
en: O&n day
hne: चालू करे के दिन (&n)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on the selected day of the month
hne: महिना के चुने गे दिन मं अलार्म दुहराव

[ctx: @item:inlistbox Last day of month]
en: Last
hne: आखरी

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the month on which to repeat the alarm
hne: जिस महिना के दिन मं अलार्म ल दोहराना हे वो चुनव

[ctx: @option:radio On the 1st Tuesday]
en: On t&he
hne: को (&h)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on one day of the week, in the selected week of the month
hne: महिना के चुने गे हफ्ता में, हफ्ता के एक दिन अलार्म दुहराव

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1st
hne: 1हला

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd
hne: 2रा

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd
hne: 3रा

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th
hne: 4था

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th
hne: 5वाँ

[ctx: @item:inlistbox Last Monday in March]
en: Last
hne: आखरी

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd Last
hne: 2रा आखरी

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd Last
hne: 3रा आखरी

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th Last
hne: 4था आखरी

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th Last
hne: 5वाँ आखरी

[ctx: @item:inlistbox Every (Monday...) in month]
en: Every
hne: हर एक

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the week of the month in which to repeat the alarm
hne: जिस महिना के हफ्ता मं अलार्म ल दोहराना हे वो चुनव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the week on which to repeat the alarm
hne: जिस हफ्ता के दिन मं अलार्म ल दोहराना हे वो चुनव

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: month(s)
hne: महिना

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of months between repetitions of the alarm
hne: जऊन महिनाों के बीच अलार्म ल दोहराना हे वो संख्या भरव

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: year(s)
hne: साल

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of years between repetitions of the alarm
hne: जऊन सालों के बीच अलार्म ल दोहराना हे वो संख्या भरव

[ctx: @label List of months to select]
en: Months:
hne: महिना:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the months of the year in which to repeat the alarm
hne: जिस साल के महिना मं अलार्म ल दोहराना हे वो चुनव

[ctx: @label:listbox]
en: February 2&9th alarm in non-leap years:
hne: गैर लीप सालों मं फरवरी २९ बर अलार्म : (&9)

[ctx: @item:inlistbox No date]
en: None
hne: कुछ नइ

[ctx: @item:inlistbox 1st March (short form)]
en: 1 Mar
hne: 1 मार्च

[ctx: @item:inlistbox 28th February (short form)]
en: 28 Feb
hne: 28 फरवरी

[ctx: @info]
en: No month selected
hne: कोई महिना चुने नइ गिस

[ctx: @option:check]
en: Reminder for first recurrence only
hne: सिरिफ पहिली रिकरवस बर स्मरन

[ctx: @option:check]
en: Reminder:
hne: स्मरन:

[ctx: @title:window]
en: Alarm Sub-Repetition
hne: अलार्म सब-रिपीटीसन

[ctx: @option:check Repeat every 10 minutes]
en: Repeat every
hne: दुहराव हर एक

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the time between repetitions of the alarm
hne: भरव कि अलार्म कतेक बार दोहराया जाए

[ctx: @option:radio]
en: Number of repetitions:
hne: दोहराव के संख्या:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of times to trigger the alarm after its initial occurrence
hne: सुरू के घटना के बाद् कतेक संख्या के बाद अलार्म ट्रिगर हो वो संख्या भरव

[ctx: @option:radio]
en: Duration:
hne: अवधिः

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify how long the alarm is to be repeated
hne: अलार्म कतेक देर तक बजता रहे ए तय करे बर जांचव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the length of time to repeat the alarm
hne: अलार्म ल दोहराने बर समय लम्बाई भरव

[ctx: @info]
en: Could not load calendar <filename>%1</filename>.
hne: कलेन्डर <filename>%1</filename> ल लोड नइ कर सकिस.

[ctx: @info]
en: Cannot download calendar: <filename>%1</filename>
hne: कलेन्डर डाउनलोड नइ कर सकिस: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:column]
en: Time
hne: समय

[ctx: @title:column]
en: Time To
hne: को समय

[ctx: @title:column]
en: Repeat
hne: दुहराव

[ctx: @title:column]
en: Message, File or Command
hne: संदेस, फाइल या कमांड

[ctx: @title:column Template name]
en: Name
hne: नाम

[ctx: @info:whatsthis]
en: Next scheduled date and time of the alarm
hne: अलार्म के अगला सेट तारीक या समय

[ctx: @info:whatsthis]
en: How long until the next scheduled trigger of the alarm
hne: कितनी देर बाद अगला कामसूची अलार्म ल चालू करही

[ctx: @info:whatsthis]
en: How often the alarm recurs
hne: प्रायः कतेक मर्तबा अलार्म बारंबार हो

[ctx: @info:whatsthis]
en: Background color of alarm message
hne: अलार्म संदेस के पिछोत अंगना रंग

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm type (message, file, command or email)
hne: अलार्म किसिम (संदेस, फाइल, कमांड या ईमेल)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Name of the alarm template
hne: अलार्म टेम्पलेट के नाम

[ctx: @item:inlistbox]
en: Active Alarms
hne: सक्रिय अलार्म

[ctx: @item:inlistbox]
en: Archived Alarms
hne: अभिलेखित अलार्म

[ctx: @item:inlistbox]
en: Alarm Templates
hne: अलार्म टैम्प्लेट्स

[ctx: @action:button]
en: Edit...
hne: संपादन...

[ctx: @action]
en: Show &Details
hne: विवरन देखाव (&D)

[ctx: @action]
en: Set &Color...
hne: रंग सेट करव... (&C)

[ctx: @action]
en: Clear C&olor
hne: रंग साफ करव (&o)

[ctx: @action]
en: &Remove
hne: मेटाव (&R)

[ctx: @action]
en: &Add...
hne: जोड़व...(&A)

[ctx: @action]
en: Im&port...
hne: आयात करव... (&p)

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Active Alarms
hne: सक्रिय अलार्म बर डिफाल्ट के रूप मं परयोग करव (&D)

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Archived Alarms
hne: अभिलेखित अलार्म बर डिफाल्ट के रूप मं परयोग करव (&D)

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Alarm Templates
hne: अलार्म टैम्प्लेट बर डिफाल्ट के रूप मं परयोग करव (&D)

[ctx: @option:check]
en: Repeat
hne: दुहराव

[ctx: @option:check]
en: Set volume
hne: अवाज सेट करव

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the sound file will be played repeatedly for as long as the message is displayed.
hne: यदि चुने जाथे , जब तक संदेस प्रदर्सित रहिही, अवाज फाइल बारंबार बजता रहिही.

[ctx: @info:tooltip]
en: Test the sound
hne: अवाज परीक्छन

[ctx: @info:whatsthis]
en: Play the selected sound file.
hne: चुने गे अवाज फाइल बजाव.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a sound file to play.
hne: बजाय बर अवाज फाइल के नाम या यूआरएल भरव.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a sound file to play.
hne: बजाय बर अवाज फाइल चुनव.

[ctx: @label]
en: seconds
hne: सेकन्ड

[ctx: @title:group Sound volume]
en: Volume
hne: अवाज निर्धारक

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to choose the volume for playing the sound file.
hne: अवाज फाइल बजाय बर अवाज स्तर बर चुनव.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the volume for playing the sound file.
hne: अवाज फाइल बजाय बर अवाज स्तर चुनव

[ctx: @option:check]
en: Fade
hne: फीका

[ctx: @label:spinbox Time period over which to fade the sound]
en: Fade time:
hne: धीमा होए के समय:

[ctx: @label:slider]
en: Initial volume:
hne: सुरू के अवाज:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the initial volume for playing the sound file.
hne: अवाज फाइल बजाय बर सुरू के अवाज स्तर चुनव.

[ctx: @label:listbox Listbox providing audio options]
en: Sound:
hne: अवाज:

[ctx: @item:inlistbox No sound]
en: None
hne: कुछ नइ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Beep
hne: बीप

[ctx: @item:inlistbox]
en: Speak
hne: बोलव

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sound file
hne: अवाज फाइल

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure sound file
hne: अवाज फाइल कान्फिगर करव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Configure a sound file to play when the alarm is displayed.
hne: जब अलार्म प्रदर्सित होही तहां बजाय वाले अवाज फाइल ल कान्फिगर करव.

[ctx: @title:window]
en: Sound File
hne: अवाज फाइल

[ctx: @title:window]
en: Choose Sound File
hne: अवाज फाइल चुनव

[ctx: @action:button]
en: Special Actions...
hne: विसिस्ट काम...

[ctx: @title:window]
en: Special Alarm Actions
hne: विसिस्ट अलार्म काम

[ctx: @title:group]
en: Pre-Alarm Action
hne: अलार्म से पहिली के काम

[ctx: @label:textbox]
en: Command:
hne: कमांड:

[ctx: @title:group]
en: Post-Alarm Action
hne: अलार्म के बाद के काम

[ctx: @title:window]
en: Alarm Templates
hne: अलार्म टैम्प्लेट्स

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of alarm templates
hne: अलार्म टैम्प्लेट्स के सूची

[ctx: @action:button]
en: New
hne: नवा

[ctx: @action]
en: New
hne: नवा

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template
hne: नवा अलार्म टेम्प्लेट तैयार करव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the currently highlighted alarm template
hne: अभी हाल के मं चमकाय गे अलार्म टेम्प्लेट ल संपादित करव

[ctx: @action:button]
en: Copy
hne: नकल

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template based on a copy of the currently highlighted template
hne: अभी हाल के चमकाय गे टैम्प्लेट मं आधार से नवा अलार्म टैम्प्लेट बनाव

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm template? | Do you really want to delete the %1 selected alarm templates?
hne[0]: का आप मन सचमुच चुने गे अलार्म टैम्प्लेट ल  मिटाना चाहथो ?
hne[1]: का आप मन सचमुच %1 चुने गे अलार्म टैम्प्लेट ल  मिटाना चाहथो ?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm Template | Delete Alarm Templates
hne[0]: अलार्म टैम्प्लेट ल मेटाव
hne[1]: अलार्म टैम्प्लेटों ल मेटाव

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Template
hne: अलार्म टैम्प्लेट चुनव

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a template to base the new alarm on.
hne: उस टैम्प्लेट ल चुनव जेमां कि आप मन नवा अलार्म ल आधार बनाना चाहथो .

[ctx: @action]
en: &New Alarm
hne: नवा अलार्म (&N)
