KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (968 entries)

[ctx: @info]
en: No mail transport configured for email identity <resource>%1</resource>
hu: Nincs e-mail-továbbító beállítva ennél a levelezési identitásnál: <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: Emails may not have been sent
hu: Lehet, hogy nem sikerült kiküldeni néhány levelet

[ctx: @info]
en: Program error
hu: Programhiba

[ctx: @info]
en: Enter the length of time (in hours and minutes) after the current time to schedule the alarm.
hu: Itt lehet megadni, hogy a riasztás mostantól számítva mennyi idő (óra, perc) múlva jelenjen meg.

[ctx: @info]
en: If a recurrence is configured, the start date/time will be adjusted to the first recurrence on or after the entered date/time.
hu: Ismétlődés beállítása esetén a kezdési dátum és idő hozzá lesz igazítva az első ismétlődés dátumához és idejéhez.

[ctx: @info]
en: This uses KAlarm's default time zone, set in the Configuration dialog.
hu: Ez a KAlarm alapértelmezett időzónáját használja (lásd a beállítóablakot).

[ctx: @option:radio]
en: Defer until:
hu: Halasztás eddig:

[ctx: @option:radio]
en: At date/time:
hu: Dátum/idő:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm to the specified date and time.
hu: A riasztás áthelyezése a megadott dátumra és időpontra.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify the date, or date and time, to schedule the alarm.
hu: A riasztás dátuma és opcionálisan időpontja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the date to schedule the alarm.</para><para>%1</para>
hu: <para>A riasztás dátuma.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the time to schedule the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
hu: <para>A riasztás időpontja.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @option:check]
en: Any time
hu: Bármikor

[ctx: @info:tooltip]
en: Set only a date (without a time) for the alarm
hu: Csak dátum beállítása (idő nélkül) a figyelmeztetőhöz

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify only a date (without a time) for the alarm. The alarm will trigger at the first opportunity on the selected date.
hu: Jelölje be ezt, ha a riasztásnak nem szeretne pontos időpontot megadni. A riasztás ebben az esetben az első lehetséges alkalommal megjelenik az adott dátumon.

[ctx: @option:radio Defer for time interval]
en: Defer for:
hu: Halasztás:

[ctx: @option:radio]
en: Time from now:
hu: Mostantól számítva:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm for the specified time interval after now.
hu: A riasztás elhalasztása egy adott idővel későbbre.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm after the specified time interval from now.
hu: A riasztás beállítása egy adott idővel későbbre.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Preset
hu: Előbeállítás

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 minute | %1 minutes
hu[0]: 1 perc
hu[1]: %1 perc

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 hour | %1 hours
hu[0]: 1 óra
hu[1]: %1 óra

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 day
hu: 1 nap

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 week
hu: 1 hét

[ctx: @info:tooltip]
en: Select time delay from a list of preset values
hu: Válassza ki az időkésleltetést az előre beállított értékek listájából

[ctx: @action:button]
en: Time Zone...
hu: Időzóna…

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a time zone for this alarm
hu: Itt kell megadni a riasztás időzónáját

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose a time zone for this alarm which is different from the default time zone set in KAlarm's configuration dialog.
hu: Itt lehet megadni a riasztás időzónáját, ha az eltér a beállításoknál megadott alapértelmezett időzónától.

[ctx: @label:listbox]
en: Time zone:
hu: Időzóna:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time zone to use for this alarm.
hu: Itt kell megadni a riasztás időzónáját.

[ctx: @info]
en: Invalid time
hu: Érvénytelen időpont

[ctx: @info]
en: Invalid date
hu: Érvénytelen dátum

[ctx: @info]
en: Alarm date has already expired
hu: A riasztás dátuma már elmúlt

[ctx: @info]
en: Alarm time has already expired
hu: A riasztás időpontja már elmúlt

en: KAlarm Autostart
hu: Automatikus elindítás

en: KAlarm autostart at login
hu: Automatikus elindítás bejelentkezéskor

en: Copyright 2001-%1, David Jarvie
hu: Copyright David Jarvie, 2001-%1.

en: Author
hu: Szerző

en: Application to run
hu: Indítandó alkalmazás

en: Command line arguments to pass to application
hu: Az alkalmazásnak átadandó parancssori argumentumok

[ctx: @title:window]
en: Import Birthdays From KAddressBook
hu: A születésnapok importálása a KDE címjegyzékből

[ctx: @label:textbox]
en: Alarm name:
hu: Riasztás neve:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a name to help you identify this alarm. This is optional and need not be unique.
hu: Adjon meg egy nevet, amely segít a riasztás azonosításában. Ez opcionális, és nem kell egyedinek lennie.

[ctx: @info]
en: Birthday:
hu: Születésnap:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Text
hu: A riasztás szövege

[ctx: @label:textbox]
en: Prefix:
hu: Előtag:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear before the person's name in the alarm message, including any necessary trailing spaces.
hu: Ez a szöveg fog megjelenni az illető neve előtt a riasztás szövegében. A szükséges lezáró szóközöket is bele kell venni.

[ctx: @label:textbox]
en: Suffix:
hu: Utótag:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear after the person's name in the alarm message, including any necessary leading spaces.
hu: Ez a szöveg fog megjelenni az illető neve után a riasztás szövegében. A szükséges kezdő szóközöket is bele kell venni.

[ctx: @title:group]
en: Select Birthdays
hu: Születésnapok kiválasztása

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select birthdays to set alarms for.<nl/>This list shows all birthdays in <application>KAddressBook</application> except those for which alarms already exist.</para><para>You can select multiple birthdays at one time by dragging the mouse over the list, or by clicking the mouse while pressing Ctrl or Shift.</para>
hu: <para>Válassza ki azokat a születésnapokat, amelyeknél riasztást szeretne kapni.<nl/>A listában a KDE címjegyzékben szereplő összes születésnap megjelenik, kivéve azok, amelyekre már van beállítva riasztás.</para><para>Több születésnap is kiválasztható egyszerre: húzással és ejtéssel, vagy a Ctrl ill. Shift lenyomva tartása mellett az elemekre kattintva.</para>

[ctx: @title:group]
en: Alarm Configuration
hu: A riasztás beállításai

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a reminder in advance of or after the birthday.
hu: Jelölje be ezt, ha szeretne emlékeztetőt megjeleníteni a születésnap előtt vagy után.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days before or after each birthday to display a reminder. This is in addition to the alarm which is displayed on the birthday.
hu: Adja meg a napok számát, amennyivel a születésnap előtt vagy után jelenjen meg egy emlékeztető. Ez a születésnapkor megjelenő riasztás kiegészítése.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the birthday.
hu: Válassza ki hogy az emlékeztető a születésnap előtt vagy után jelenjen-e meg.

[ctx: @action:button]
en: Sub-Repetition
hu: Részismétlődés

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up an additional alarm repetition
hu: További ismétlődés beállítása

en: Prompt for confirmation when alarm is acknowledged
hu: Megerősítést kérjen a program a figyelmeztetés elfogadásakor

en: Attach file to email (repeat as needed)
hu: Fájl csatolása az e-mailhez (akár ismételten is)

en: Auto-close alarm window after --late-cancel period
hu: A riasztás ablak automatikus bezárása a --late-cancel idő elteltével

en: Blind copy email to self
hu: Titkos másolat a saját címre

en: Beep when message is displayed
hu: Hangjelzés az üzenet megjelenítésekor

en: Message background color (name or hex 0xRRGGBB)
hu: Az üzenet háttérszíne (név vagy 0xRRGGBB formájú színkód)

en: Message foreground color (name or hex 0xRRGGBB)
hu: Az üzenetek előtérszíne (név vagy 0xRRGGBB formájú színkód)

en: Cancel alarm with the specified event ID
hu: A megadott azonosítójú riasztás törlése

en: Disable the alarm
hu: A riasztás letiltása

en: Disable monitoring of all alarms
hu: Az összes riasztás figyelésének letiltása

en: Execute a shell command line
hu: Parancs végrehajtása (parancsértelmezőben)

en: Command line to generate alarm message text
hu: A riasztás szövegét elkészítő parancs

en: Display the alarm edit dialog to edit the specified alarm
hu: A riasztásszerkesztő ablak megnyitása a kijelölt riasztás szerkesztéséhez

en: Display the alarm edit dialog to edit a new display alarm
hu: A riasztásszerkesztő ablak megjelenítése új szöveges riasztás szerkesztéséhez

en: Display the alarm edit dialog to edit a new command alarm
hu: A riasztásszerkesztő ablak megjelenítése új parancsalapú riasztás szerkesztéséhez

en: Display the alarm edit dialog to edit a new email alarm
hu: A riasztásszerkesztő ablak megjelenítése új e-mailes riasztás szerkesztéséhez

en: Display the alarm edit dialog to edit a new audio alarm
hu: A riasztásszerkesztő ablak megjelenítése új hangos riasztás szerkesztéséhez

en: Display the alarm edit dialog, preset with a template
hu: A riasztásszerkesztő ablak megnyitása sablonnal

en: File to display
hu: A megjelenítendő fájl

en: KMail identity to use as sender of email
hu: Az e-mail elküldéséhez használandó KMail-es azonosító

en: Interval between alarm repetitions
hu: A riasztások ismétlődéseinek időköze

en: Show alarm as an event in KOrganizer
hu: A riasztás eseményként jelenjen meg a KOrganizerben

en: Cancel alarm if more than 'period' late when triggered
hu: A riasztások automatikus törlése, ha a késés túllépett egy bizonyos értéket

en: Output list of scheduled alarms to stdout
hu: Beállított riasztások listájának kiírása a szabványos kimenetre

en: Repeat alarm at every login
hu: A riasztás megismétlése minden bejelentkezésnél

en: Send an email to the given address (repeat as needed)
hu: E-mail küldése a felsorolt címzetteknek (akár ismételten is)

en: Name of alarm
hu: A riasztás neve

en: Display alarm message as a notification
hu: Riasztás megjelenítése értesítésként

en: Audio file to play once
hu: Az egyszer lejátszandó hangfájl

en: Audio file to play repeatedly
hu: Az ismételten lejátszandó hangfájl

en: Specify alarm recurrence using iCalendar syntax
hu: A riasztás ismétlődéseinek megadása az iCalendar szintaxisával

en: Display reminder before or after alarm
hu: Emlékeztető megjelenítése a riasztás előtt vagy után

en: Display reminder once, before or after first alarm recurrence
hu: Emlékeztető megjelenítése egyszer, a riasztás első előfordulása előtt vagy után

en: Number of times to repeat alarm (including initial occasion)
hu: A riasztás ismétlődéseinek száma (az első megjelenéssel együtt)

en: Speak the message when it is displayed
hu: Az üzenet felolvasása, amikor megjelenik

en: Email subject line
hu: Az e-mail tárgysora

en: Simulate system time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ] (debug mode)
hu: A rendszeridő szimulációja [[[éééé-]hh-]nn-]óó:pp [IZ] (nyomkövetési mód)

en: Trigger alarm at time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
hu: Riasztás egy adott időpontban: [[[éééé-]hh-]nn-]óó:pp [IZ] vagy napon: éééé-hh-nn [IZ]

en: Display system tray icon
hu: Ikon megjelenítése a paneltálcán

en: Trigger alarm with the specified event ID
hu: Adott azonosítójú riasztás aktiválása

en: Repeat until time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
hu: A riasztás megismétlése eddig az időpontig: [[[éééé-]hh-]nn-]óó:pp [IZ] vagy dátumig: éééé-hh-nn [IZ]

en: Volume to play audio file
hu: A hangfájl lejátszásának hangereje

en: Message text to display
hu: Az üzenet szövege

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode>: invalid email address
hu: <icode>%1</icode>: érvénytelen e-mail cím

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter for date-only alarm
hu: Érvénytelen a(z) <icode>%1</icode> paraméter dátumra szóló riasztás esetén

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> earlier than <icode>%2</icode>
hu: <icode>%1</icode> korábbi, mint <icode>%2</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> and <icode>%2</icode> parameters: repetition is longer than <icode>%3</icode> interval
hu: Érvénytelen paraméter: <icode>%1</icode> és <icode>%2</icode>. Az ismétlődés hosszabb, mint a(z) <icode>%3</icode> időköz

[ctx: @info:shell]
en: : option(s) only valid with an appropriate action option or message
hu: : az opciók csak egy megfelelő műveletopcióval vagy üzenettel érvényesek

[ctx: @info:shell]
en: 
    Use --help to get a list of available command line options.
hu: 
    A --help paraméterrel lehet kiíratni az összes lehetséges paramétert.

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode>
hu: <icode>%1</icode> ezt igényli: <icode>%2</icode>

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode> or <icode>%3</icode>
hu: A(z) <icode>%1</icode> ezt igényli: <icode>%2</icode> vagy <icode>%3</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter
hu: Érvénytelen <icode>%1</icode> paraméter

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> incompatible with <icode>%2</icode>
hu: A(z) <icode>%1</icode> és a(z) <icode>%2</icode> nem kompatibilis

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version
hu: KAlarm verzió

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version which wrote this file.
hu: A fájlt író KAlarm program verziószáma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend
hu: Adattárolási háttérprogram

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend currently used by KAlarm.
hu: A KAlarm által jelenleg használt adattárolási háttérprogram.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: File Resources
hu: Fájlerőforrások

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseAkonadiIfAvailable), group (General)
en: Enable Akonadi plugin
hu: Akonadi bővítmény engedélyezése

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAkonadiIfAvailable), group (General)
en: Choose whether to enable KAlarm's Akonadi plugin, which uses Akonadi to provide features including birthday import, some email functions, email address book lookup, and Akonadi resource migration on first run.
hu: Válassza ki, hogy engedélyezi-e a KAlarmhoz az Akonadi bővítményt, amely az Akonadi használatával olyan funkciókat biztosít, mint például a születésnapok importálása, néhány e-mail funkció, keresés az e-mail címjegyzékben és az Akonadi erőforrások migrációja az első futáskor.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Time zone
hu: Időzóna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Select the time zone which KAlarm should use as its default for displaying and entering dates and times.
hu: Válassza ki, melyik időzónát használja a KAlarm alapértelmezésben dátumok és időpontok megjelenítéséhez.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Holiday region
hu: Szabadságterület

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Select the holiday region to use.
hu: Itt kell megadni a használandó szabadságterületet.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Foreground color
hu: Előtérszín

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Default foreground color for alarm message windows.
hu: A riasztásablakok alapértelmezett előtérszíne.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Background color
hu: Háttérszín

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Default background color for alarm message windows.
hu: A riasztásablakok alapértelmezett háttérszíne.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseAlarmName), group (General)
en: Enable alarm names
hu: Riasztásnevek engedélyezése

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAlarmName), group (General)
en: Choose whether to be able to give alarms a name. This is a convenience to help you to identify alarms.
hu: Itt kell megadni, hogy elnevezhetőek legyenek-e a riasztások. Ez egy kényelmi funkció a riasztások azonosításához.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (MessageFont), group (General)
en: Message font
hu: Az üzenet betűtípusa

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageFont), group (General)
en: Default font for displaying alarm messages.
hu: Válassza ki a riasztások alapértelmezett betűtípusát.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: Show in system tray
hu: Megjelenítés a paneltálcán

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: <p>Check to show KAlarm's icon in the system tray. Showing it in the system tray provides easy access and a status indication.</p>
hu: <p>Ha ez be van jelölve, a KAlarm ikonja látható lesz a paneltálcán. Ezen keresztül könnyen elérhető a program és egyszerűen megtekinthető az állapota.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: Auto-hide in system tray if no alarms due within period
hu: Automatikus elrejtés a rendszertálcán, ha nincs esemény az adott időszakban

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: <p>Enter -1 to auto-hide KAlarm's icon in the system tray when there are no active alarms.</p><p>To auto-hide the system tray icon when there are no alarms due within a set period of time, enter the time period in minutes.</p><p>Enter 0 to always show the system tray icon.</p>
hu: <p>Adjon meg -1 értéket a KAlarm ikonjának automatikus elrejtéséhez a rendszertálcán, amikor nincsenek aktív riasztások.</p><p>A rendszertálca ikon automatikus elrejtéséhez akkor, amikor nincsenek figyelmeztető határidők a beállított időszakon belül, adja meg az időszakot percben.</p><p>Adjon meg 0 értéket a rendszertálca ikon állandó megjelenítéséhez.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (NoAutoHideSystemTrayDesktops), group (General)
en: Desktops without auto-hide in system tray
hu: Automatikus elrejtést a rendszertálcán nem támogató asztalok

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (NoAutoHideSystemTrayDesktops), group (General)
en: Desktops for which the auto-hide in system tray option is not available.
hu: Asztalok, amiken nem érhető el az automatikus elrejtés a rendszertálcán, mint opció.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_AutoStart), group (General)
en: Start at login
hu: Indítás bejelentkezéskor

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Default defer time interval
hu: Alapértelmezett elhalasztási idő

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Enter the default time interval (in minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
hu: Adja meg a riasztások alapértelmezett elhalasztási idejét (percben). Az érték az elhalasztási párbeszédablakban lesz felhasználva.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AskResource), group (General)
en: Prompt for which calendar to store in
hu: Rákérdezés a tároláshoz használandó naptárra

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AskResource), group (General)
en: <p>When saving a new alarm or alarm template, prompt for which calendar to store it in, if there is more than one active calendar.</p><p>Note that archived alarms are always stored in the default archived alarm calendar.</p>
hu: <p>Új riasztás vagy tiasztássablon mentésekor a program megkérdezi, melyik naptárban tárolja azt, ha egynél több aktív naptár van.</p><p>Az archivált riasztások mindig az alapértelmezett archiválási naptárba kerülnek.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ModalMessages), group (General)
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
hu: Az üzenetablakoknak legyen címsora és kapják meg a fókuszt

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_ModalMessages), group (General)
en: <p>Specify the characteristics of alarm message windows:<ul><li>If checked, the window is a normal window with a title bar, which grabs keyboard input when it is displayed.</li><li>If unchecked, the window does not interfere with your typing when it is displayed, but it has no title bar and cannot be moved or resized.</li></ul></p>
hu: <p>A riasztásablakok jellemzőit lehet itt megadni:<ul><li>Ha be van jelölve, normál ablak lesz címsorral, mely megjelenéskor megkapja a billentyűzeti fókuszt.</li><li>Ha nincs bejelölve, az ablak megjelenésekor nem változik meg a fókusz (nem zavarja meg a gépelést), de nem lesz címsora, és nem lehet elmozgatni vagy átméretezni sem.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_MessageButtonDelay), group (General)
en: Delay before message window buttons are enabled
hu: Késleltetési idő az üzenetablakok gombjainak aktiválásához

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_MessageButtonDelay), group (General)
en: <p>Specify the positioning of alarm message windows, and the delay in seconds after a window shows until its buttons are enabled.
            <ul><li>0 to position message windows as far from the cursor as possible with no enable delay.</li>
            <li>> 0 to position in center of screen and specify delay before enabling buttons.</li>
            <li>-1 for no special positioning and no enable delay.</li></ul></p>
hu: <p>Itt lehet megadni a figyelmeztető üzenetek ablakainak helyzetét, továbbá a gombok aktiválási késleltetését.
            <ul><li>0: az üzenetablakok távol legyenek az egérmutatótól, de a gombok azonnal aktiválódnak.</li>
            <li>> 0: az ablakok a képernyő közepére kerülnek, a gombok a megadott késleltetéssel aktiválódnak.</li>
            <li>-1: az alapértelmezett pozíció lesz érvényes, a gombok késleltetés nélkül aktiválódnak.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: Number of alarms to show in system tray tooltip
hu: Ennyi figyelmeztető jelenhet meg a paneltálca tippjében

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: <p>How many alarms due in the next 24 hours to show in the system tray tooltip:
            <ul><li>0 to display none</li>
            <li>-1 to display all</li>
            <li>>0 to set a limit.</li></ul></p>
hu: <p>A következő 24 órában esedékes figyelmeztetők közül legfeljebb hány jelenhet meg a paneltálca tippablakában?
            <ul><li>0: egy sem</li>
            <li>-1: az összes megjelenhet</li>
            <li>>0: felső korlát beállítása.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Show alarm times in system tray tooltip
hu: A figyelmeztetők időpontjai jelenjenek meg a paneltálca tippablakában

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, the time at which each alarm is due.
hu: Ha ez be van jelölve, a paneltálcában tippként megjelennek a figyelmeztetők időpontjai.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Show time to alarms in system tray tooltip
hu: Az időpontok megjelenítése a paneltálca tippablakában

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, how long until each alarm is due.
hu: Ha ez be van jelölve, a paneltálcában megjelenő tippen belül ki lesz írva a hátralevő idő a figyelmeztetőknél

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Time-to-alarm prefix in system tray tooltip
hu: A figyelmeztetőig hátralevő idő kiírása előtagként a paneltálca tippablakában

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Enter the text to be displayed in front of the time until the alarm, in the system tray tooltip.
hu: Itt lehet megadni, hogy a paneltálcában megjelenő tippen belül milyen szöveg álljon a hátralevő idő előtt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailClient), group (General)
en: Email client
hu: E-mail-kliens

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailClient), group (General)
en: <p>How to send email when an email alarm is triggered.<ul><li>KMail: The email is sent automatically via KMail.</li><li>Sendmail: The email is sent automatically. This option will only work if your system is configured to use sendmail or a sendmail compatible mail transport agent.</li></ul></p>
hu: <p>Válassza ki az e-mailes figyelmeztetők elküldési módját.<ul><li>KMail: az e-mail automatikusan továbbítódik a KMaillel.</li><li>Sendmail: az üzenet automatikusan továbbítódik. Ez csak akkor működik, ha a rendszerben a sendmail vagy egy azzal kompatibilis üzenettovábbító van beállítva.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether to copy sent emails into KMail's Sent folder.
hu: Az elküldött üzenetek átmásolása a KMail Elküldött üzenetek mappájába.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether after sending an email to store a copy in KMail's sent-mail folder. Only applies when sendmail is selected as the email client.
hu: E-mail elküldésekor jöjjön létre másolat a KMail Elküldött üzenetek mappájában. Csak akkor van hatása, ha a Sendmail a beállított üzenettovábbító.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailFrom), group (General)
en: 'From' email address
hu: A feladó e-mail címe

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailFrom), group (General)
en: Your email address, used to identify you as the sender when sending email alarms. Enter "@SystemSettings" to use the default email address set in KMail, "@KMail" to allow choice of KMail identities, or enter the actual email address otherwise.
hu: Az Ön e-mail címe, ezzel lesznek kiküldve az e-mailes figyelmeztetők. A „@SystemSettings” érték megadása esetén a KMailben megadott cím lesz érvényes, „@KMail” esetén a KMail identitásai közül lehet választani, más esetben adja meg a kívánt e-mail cím értékét.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailBccAddress), group (General)
en: 'Bcc' email address
hu: A rejtett másolat e-mail címe

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailBccAddress), group (General)
en: Your email address, used for blind copying email alarms to yourself. If you want blind copies to be sent to your account on the computer which KAlarm runs on, you can simply enter your user login name. Enter "@SystemSettings" to use the default email address set in KMail, or enter the actual email address otherwise.
hu: Az Ön e-mail címe, erre továbbítódnak saját másolatként az e-mailes figyelmeztetők. Ha azt szeretné, hogy arra a gépre legyenek elküldve a másolatok, amelyen a KAlarm fut, írja be az ottani bejelentkezési nevét. „@SystemSettings” esetén a KMailben megadott alapértelmezett cím lesz érvényes, máskülönben írja be a kívánt címet.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Terminal for command alarms
hu: A parancsalapú figyelmeztetők terminálja

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Command line to execute command alarms in a terminal window, including special codes described in the KAlarm handbook.
hu: A parancsalapú figyelmeztetők ebben a terminálban hajtódnak végre. A KAlarm kézikönyvben felsorolt speciális kódok is használhatók.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: Start of day for date-only alarms
hu: A nap kezdete időpont nélküli figyelmeztetőknél

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.
hu: Az a legkorábbi időpont, amikor a napra (időpont nélkül) megadott figyelmeztetők aktiválódhatnak.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: Start time of working day
hu: A munkanapok kezdési időpontja

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: The start time of the working day.
hu: Adja meg, mikor kezdődik a munkaidő a munkanapokon.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: End time of working day
hu: A munkaidő vége munkanapokon

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: The end time of the working day.
hu: Adja meg a munkanapok munkaidejének végét.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: Working days
hu: Munkanapok

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: OR'ed bits indicating which days of the week are work days, 1 = Monday ... 64 = Sunday.
hu: A munkanapokat leíró érték, a napok bitjeiből VAGY művelettel összevonva. 1 = hétfő, ..., 64 = vasárnap.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DisabledColour), group (General)
en: Disabled alarm color
hu: A letiltott figyelmeztetők színe

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisabledColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for disabled alarms.
hu: Válassza ki, milyen színűek legyenek a listában a letiltott figyelmeztetők.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Archived alarm color
hu: Az archivált figyelmeztetők színe

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for archived alarms.
hu: Válassza ki, milyen színűek legyenek a listában az archivált figyelmeztetők.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: Days to keep expired alarms
hu: A lejárt figyelmeztetők megőrzési ideje (nap)

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: <p>Specify how many days to keep alarms after they expire or are deleted (except deleted alarms which were never triggered):
            <ul><li>0 to not keep</li>
            <li>-1 to keep indefinitely</li>
            <li>>0 number of days to keep.</li></ul></p>
hu: <p>Itt lehet megadni, hány napig őrizze meg a rendszer a lejárt vagy törölt figyelmeztetőket (kivéve az első megjelenés előtt törölteket):
            <ul><li>0: nem kell megőrizni</li>
            <li>-1: megőrzés korlátlan ideig</li>
            <li>>0: megőrzési idő (napban).</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: KOrganizer event duration
hu: KOrganizer esemény hossza

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: Enter the event duration in minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.
hu: Adja meg percben az esemény hosszát a figyelmeztetésekhez, amelyek át lesznek másolva a KOrganizerbe.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
hu: Percek száma a felfüggesztésből felébredésre való figyelmeztetés előtt

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
hu: Adja meg hogy a figyelmeztetés aktiválása előtt hány perccel ébredjen fel a rendszer a felfüggesztésből. Ezzel biztosíthatja, hogy a rendszer teljesen helyreálljon a figyelmeztetés aktiválódása előtt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDisplayMethod), group (Defaults)
en: Alarm message display method
hu: Figyelmeztető üzenet megjelenítési módja

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDisplayMethod), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "display method", to determine whether to display alarm messages in windows or in system notifications.
hu: A „megjelenési mód” alapértelmezett beállítása a figyelmeztetőszerkesztő párbeszédablakban annak meghatározására, hogy a figyelmeztető üzenetek ablakokban vagy a rendszer értesítéseiben jelenjenek-e meg.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Cancel if late (minutes)
hu: Törlés, ha már túl késő (perc)

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Default value in the alarm edit dialog for late cancellation time (in minutes). 0 for no late cancellation, >0 how many minutes before cancelling.
hu: A figyelmeztetők maximális késleltetési ideje (percben). 0: nincs törlés semmilyen késésnél sem, >0: törlés ennyi perc után.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Auto-close window after late-cancellation time
hu: Az ablak automatikus bezárása a várakozási idő leteltével

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "auto close if late".
hu: Az „Automatikus bezárás, ha késő” opció alapértelmezett értéke a figyelmeztetőszerkesztőben.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Confirm acknowledgement
hu: Megerősítés (tudomásul véve)

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "confirm alarm acknowledgement".
hu: A „Megerősítés (tudomásul vétel)” opció alapértelmezett értéke a figyelmeztetőszerkesztőben.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Show in KOrganizer
hu: Megjelenítés a KOrganizerrel

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "show in KOrganizer".
hu: A „Megjelenítés a Korganizerrel” opció alapértelmezett értéke a figyelmeztetőszerkesztőben.

[ctx: @label Label for audio options]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Sound
hu: Hang

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Default sound type in the alarm edit dialog.
hu: Adja meg a figyelmeztetőszerkesztőben érvényes alapértelmezett hangfájlt.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Play File
hu: Fájllejátszás

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Sound file
hu: Hangfájl

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Default sound file path in the alarm edit dialog.
hu: Adja meg a figyelmeztetőszerkesztőben érvényes alapértelmezett hangfájlmappát.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Sound volume
hu: Hangerő

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Default sound volume in the alarm edit dialog. -1 to deselect volume, or 0 - 100 %
hu: A figyelmeztetőszerkesztőben érvényes alapértelmezett hangerő. -1: nincs, vagy 0 - 100%.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Repeat sound file
hu: A hanglejátszás ismétlése

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for sound repetition.
hu: „A hanglejátszás ismétlődése” opció alapértelmezett értéke a figyelmeztetőszerkesztőben.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Enter script
hu: Szkript megadása

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for command script entry.
hu: A „Szkript megadása” opció alapértelmezett értéke az figyelmeztetőszerkesztőben.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Command output
hu: Parancskimenet

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for where to send command alarm output.
hu: A parancskimenet mező alapértelmezett értéke a figyelmeztetőszerkesztőben.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Discard Output
hu: A kimenet eldobása

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Log To File
hu: Naplózás fájlba

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Execute in terminal window
hu: Végrehajtás terminálablakban

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Log file
hu: Naplófájl

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Default log file path for command alarms in the alarm edit dialog.
hu: Alapértelmezett mappa a parancsalapú emlékeztetők naplófájljához a figyelmeztetőszerkesztőben.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Copy email to self
hu: E-mail-másolat a saját címre

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for blind copying emails to self.
hu: Az „E-mail-másolat a saját címre” opció alapértelmezett értéke a figyelmeztetőszerkesztőben.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Recurrence period
hu: Ismétlődési periódus

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: The default setting for the recurrence rule in the alarm edit dialog.
hu: A ismétlődési mód alapértelmezése a figyelmeztetőszerkesztő ablakban.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: No recurrence
hu: Nincs ismétlődés

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: At login
hu: Bejelentkezéskor

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Hourly/minutely
hu: Adott időpontban

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: In non-leap years, repeat yearly February 29th alarms on:
hu: Ha az év nem szökőév, akkor a február 29-ére beállított évenkénti figyelmeztető:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: For yearly recurrences, choose what date, if any, alarms due on February 29th should occur in non-leap years.<i>Note</i>: The next scheduled occurrence of existing alarms is not re-evaluated when you change this setting.
hu: Az évenként ismétlődő, február 29-re beállított figyelmeztetők mikor jelenjenek meg, ha az év szökőév?<i>Megjegyzés:</i> A figyelmeztetők következő előfordulására nem lesz hatással, ha megváltoztatja ezt az értéket, csak a későbbiekre.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: February 28th
hu: Február 28-án

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: March 1st
hu: Március 1-jén

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: Do not repeat
hu: Ne ismétlődjön

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Reminder units
hu: Az emlékeztetők mértékegységei

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Default reminder time units in the alarm edit dialog.
hu: Az időértékek alapértelmezett mértékegysége a figyelmeztetőszerkesztőben.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Hours/Minutes
hu: Óra/perc

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Pre-alarm action
hu: Művelet a figyelmeztető előtt

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Default command to execute before displaying alarms.
hu: Az alapértelmezett művelet figyelmeztető megjelenítése előtt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Execute pre-alarm action for deferred alarms
hu: A figyelmeztető előtti művelet végrehajtása az elhalasztott figyelmeztetésekre

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Default setting for whether to execute the pre-alarm action before deferred alarms trigger.
hu: Alapértelmezett beállítás ahhoz, hogy hajtsa-e végre a figyelmeztető előtti műveletet az elhalasztott figyelmeztetők aktiválója előtt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Cancel alarm on pre-alarm action error
hu: Ha az előzetes művelet hibát jelez, ne jelenjen meg az figyelmeztető

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to cancel the alarm if the pre-alarm action command fails.
hu: A „Ha az előzetes művelet hibát jelez, ne jelenjen meg az figyelmeztető” opció alapértelmezett értéke a figyelmeztetőszerkesztőben.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Do not notify pre-alarm action errors
hu: Ne értesítsen a figyelmeztető előtti műveletek hibáiról

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to show no error status or error message if the pre-alarm action command fails.
hu: A „Ha az előzetes művelet hibát jelez, ne jelenjen meg hibaüzenet” opció alapértelmezett értéke a figyelmeztetőszerkesztőben.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Post-alarm action
hu: Művelet a figyelmeztető után

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Default command to execute after alarm message windows are closed.
hu: A figyelmeztető ablak bezárása után végrehajtandó parancs.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Warn before quitting
hu: Megerősítés kérése kilépés előtt

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Whether to suppress a warning prompt before quitting KAlarm.
hu: Ha ez be van jelölve, megerősítést fog kérni a program kilépés előtt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Confirm alarm deletions
hu: Megerősítés kérése figyelmeztető törlése előtt

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Check to be prompted for confirmation each time you delete an alarm.
hu: Ha be van jelölve, akkor minden figyelmeztető törlését meg kell erősíteni.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Notify when remote emails are queued
hu: Értesítő üzenet jelenjen meg, ha távoli e-mailek kerültek a várakozási sorba

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Display a notification message whenever an email alarm has queued an email for sending to a remote system. This could be useful if, for example, you have a dial-up connection, so that you can then ensure that the email is actually transmitted.
hu: Jelenjen meg egy figyelmeztető üzenet, ha egy elküldendő e-mail bekerült a kiküldési sorba. Ez hasznos lehet például telefonos hálózati kapcsolat használata esetén, mert ilyenkor gondoskodni kell az elküldéshez szükséges hálózati kapcsolat aktiválásáról.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
hu: Fájl

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
hu: Szerkesztés

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
hu: Nézet

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: Actions
hu: Műveletek

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
hu: Beállítások

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select dates to show in the alarm list. Only alarms due on these dates will be shown.
hu: Válassza ki a figyelmeztetők listájában megjelenítendő dátumokat. Csak az ezeken a napokon esedékes figyelmeztetések jelennek meg.

[ctx: @title:window]
en: Defer Alarm
hu: A figyelmeztetés elhalasztása

[ctx: @info:whatsthis]
en: Defer the alarm until the specified time.
hu: A figyelmeztető elhalasztása a megadott dátumig és időpontig.

[ctx: @action:button]
en: Cancel Deferral
hu: A halasztás törlése

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the deferred alarm. This does not affect future recurrences.
hu: Törli a figyelmeztető halasztását. Nem érinti a jövőbeli ismétlődéseket.

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next sub-repetition (currently %1)
hu: A figyelmeztetőt nem lehet a következő részismétlődés (jelenleg: %1) utánra halasztani

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next recurrence (currently %1)
hu: A figyelmeztetőt nem lehet elhalasztani a következő ismétlődés utánra (jelenleg: %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next reminder (currently %1)
hu: A figyelmeztetőt nem lehet a következő előzetes emlékeztető (jelenleg %1) utánra halasztani

[ctx: @info]
en: Cannot defer reminder past the main alarm time (%1)
hu: Az emlékeztetőt nem lehet a figyelmeztetési időpont (jelenleg: %1) utánra halasztani

[ctx: @info]
en: <para>Error loading calendar:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Please fix or delete the file.</para>
hu: <para>Hiba történt a következő naptár letöltésekor:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Javítsa ki vagy törölje le a fájlt.</para>

[ctx: @info]
en: Failed to save calendar to <filename>%1</filename>
hu: Nem sikerült elmenteni ezt a naptárt: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:tab]
en: Recurrence - [%1]
hu: Ismétlődés - [%1]

[ctx: @option:check]
en: Show in KOrganizer
hu: Megjelenítés a KOrganizerrel

[ctx: @title:window]
en: Alarm Template [read-only]
hu: Figyelmeztetősablon [csak olvasható]

[ctx: @title:window]
en: Archived Alarm [read-only]
hu: Archivált figyelmeztető [csak olvasható]

[ctx: @title:window]
en: Alarm [read-only]
hu: Figyelmeztető [csak olvasható]

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm at the specified time.
hu: A figyelmeztető beállítása adott dátumra és időpontra.

[ctx: @action:button]
en: Load Template...
hu: Sablon betöltése...

[ctx: @title:tab]
en: Alarm
hu: Figyelmeztető

[ctx: @label:textbox]
en: Template name:
hu: Sablonnév:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name of the alarm template
hu: Adja meg a figyelmeztetősablon nevét

[ctx: @title:group]
en: Action
hu: Művelet

[ctx: @title:group]
en: Deferred Alarm
hu: Elhalasztott figyelmeztető

[ctx: @label]
en: Deferred to:
hu: Új idő:

[ctx: @action:button]
en: Change...
hu: Módosítás...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Change the alarm's deferred time, or cancel the deferral
hu: Itt lehet megadni elhalasztás esetén az új időt, vagy meg lehet szüntetni az elhalasztást.

[ctx: @title:group]
en: Time
hu: Idő

[ctx: @option:radio]
en: Default time
hu: Alapértelmezett idő

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not specify a start time for alarms based on this template. The normal default start time will be used.
hu: Nem kell kezdési időpontot beállítani az ebből a sablonból készített figyelmeztetőknél. A normál kezdési időpont lesz érvényes.

[ctx: @option:radio]
en: Time:
hu: Idő:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify a start time for alarms based on this template.
hu: Adja meg a sablon alapján készült figyelmeztetők kezdési időpontját.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time for alarms based on this template.</para><para>%1</para>
hu: <para>Adja meg a sablon alapján készült figyelmeztetők kezdési időpontját.</para><para>%1</para>

[ctx: @option:radio]
en: Date only
hu: Időpont nélkül

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set the <interface>Any time</interface> option for alarms based on this template.
hu: Az <interface>Időpont nélkül</interface> opció beállítása az ezen sablonból készített figyelmeztetőknél.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set alarms based on this template to start after the specified time interval from when the alarm is created.
hu: Figyelmeztető létrehozása sablon alapján, úgy, hogy az a létrehozás után megadott idővel következzen be.

[ctx: @option:check]
en: Wake from suspend
hu: Felébresztés felfüggesztésből

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to copy the alarm into KOrganizer's calendar
hu: Jelölje be ezt, ha át szeretné másolni a figyelmeztetőt a KOrganizer naptárába

[ctx: @info]
en: You must enter a name for the alarm template
hu: Nevet kell adni a figyelmeztetősablonnak

[ctx: @info]
en: Template name is already in use
hu: A megadott sablonnév már foglalt

[ctx: @info The parameter is a date value]
en: The start date does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date of the next recurrence (%1).
hu: A kezdő dátum nem illeszkedik a figyelmeztetés ismétlődési mintájára, emiatt a következő ismétlődés dátumához lesz igazítva (%1).

[ctx: @info The parameter is a date/time value]
en: The start date/time does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date/time of the next recurrence (%1).
hu: A kezdő dátum/idő nem illeszkedik a figyelmeztetés ismétlődési mintájára, emiatt a következő ismétlődés dátumához/idejéhez lesz igazítva (%1).

[ctx: @info]
en: Recurrence has already expired
hu: Az ismétlődési periódus már lejárt

[ctx: @info]
en: The alarm will never occur during working hours
hu: A figyelmeztető nem jelenik meg munkaidő alatt

[ctx: @info]
en: Reminder period must be less than the recurrence interval, unless <interface>%1</interface> is checked.
hu: Az emlékeztetők időtartományának kisebbnek kell lennie az ismétlődési periódusnál, hacsak nincs bejelölve ez: <interface>%1</interface>

[ctx: @info]
en: The duration of a repetition within the recurrence must be less than the recurrence interval minus any reminder period
hu: Az emlékeztetők ismétlődési időtartamának kisebbnek kell lennie az ismétlődési időköznél mínusz az emlékeztetési időnek

[ctx: @info]
en: For a repetition within the recurrence, its period must be in units of days or weeks for a date-only alarm
hu: A figyelmeztetők ismétlődési időközét napban vagy hétben kell megadni időpont nélküli figyelmeztető esetén

[ctx: @info]
en: You must select a calendar to save the alarm in
hu: Ki kell választani, melyik naptárba legyen elmentve a figyelmeztető

[ctx: @action:button]
en: More Options >>
hu: Több részlet >>

[ctx: @title:window]
en: Choose Log File
hu: Válasszon egy naplófájlt

[ctx: @option:check]
en: Confirm acknowledgment
hu: Megerősítés

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm Template
hu: Új figyelmeztetősablon

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm Template
hu: A figyelmeztetősablon módosítása

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm
hu: Új figyelmeztetősablon

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm
hu: A figyelmeztetősablon módosítása

[ctx: @label:listbox]
en: Display type:
hu: Sablontípus:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text message
hu: Üzenetszöveg

[ctx: @item:inlistbox]
en: File contents
hu: Fájltartalom

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command output
hu: Parancskimenet

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select what the alarm should display:<list><item><interface>%1</interface>: the alarm will display the text message you type in.</item><item><interface>%2</interface>: the alarm will display the contents of a text or image file.</item><item><interface>%3</interface>: the alarm will display the output from a command.</item></list></para>
hu: <para>Válassza ki, mi jelenjen meg a figyelmeztetőben:<list><item><interface>%1</interface>: a beírt szöveges üzenet jelenik meg.</item><item><interface>%2</interface>: a megadott szöveges fájl vagy képfájl tartalma jelenik meg.</item><item><interface>%3</interface>: a megadott parancs által készített kimenet jelenik meg.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the text of the alarm message. It may be multi-line.
hu: Írja be a figyelmeztető szövegét (több sorból is állhat).

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a text or image file to display.
hu: Írja be a megjelenítendő kép vagy szöveges fájl nevét vagy URL-jét.

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a file
hu: Válasszon egy fájlt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a text or image file to display.
hu: Itt lehet kiválasztani a megjelenítendő kép vagy szöveges fájl nevét.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to additionally display a reminder in advance of or after the main alarm time(s).
hu: Jelölje be ezt, ha szeretne további emlékeztetőt megjeleníteni a fő figyelmeztetési idő előtt vagy után.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter how long in advance of or after the main alarm to display a reminder alarm.</para><para>%1</para>
hu: <para>Adja meg mennyi ideig jelenlen meg emlékeztető  figyelmeztetés előtt vagy után.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the main alarm
hu: Válassza ki hogy az emlékeztető a fő figyelmeztetés előtt vagy után jelenjen-e meg

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to be prompted for confirmation when you acknowledge the alarm.
hu: A figyelmeztető megjelenésekor nyugtázni kell annak elfogadását.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the alarm message now
hu: A figyelmeztető megjelenítése most

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the file now
hu: A fájl megjelenítése most

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the command output now
hu: A parancs kimenetének megjelenítése most

[ctx: @title:window]
en: Choose Text or Image File to Display
hu: Válassza ki a megjelenítendő képet vagy szöveges fájlt

[ctx: @option:check]
en: Enter a script
hu: Adjon meg egy szkriptet

[ctx: @option:radio]
en: Execute in terminal window
hu: Végrehajtás terminálban

[ctx: @option:check]
en: Execute in terminal window
hu: Végrehajtás terminálban

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm Template
hu: Új figyelmeztető parancssablon

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm Template
hu: Parancssablon módosítása

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm
hu: Új parancsalapú figyelmeztető

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm
hu: Parancsalapú figyelmeztető módosítása

[ctx: @info:whatsthis]
en: Execute the specified command now
hu: A megadott parancs végrehajtása most

[ctx: @option:check]
en: Do not notify errors
hu: Ne értesítsen a hibákról

[ctx: @title:group]
en: Command Output
hu: Parancskimenet

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute the command in a terminal window
hu: Ha be van jelölve, a parancs terminálban fog végrehajtódni

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or path of the log file.
hu: Adja meg a naplófájl nevét vagy teljes elérési útját.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a log file.
hu: Válasszon ki egy naplófájlt.

[ctx: @option:radio]
en: Log to file
hu: Naplózás fájlba

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to log the command output to a local file. The output will be appended to any existing contents of the file.
hu: Ha be van jelölve, a parancs kimenete helyi fájlba lesz naplózva. A kimenet hozzá lesz fűzve a fájl meglevő tartalmához.

[ctx: @option:radio]
en: Discard
hu: Eldobás

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to discard command output.
hu: Ha be van jelölve, a parancs kimenete el lesz dobva.

[ctx: @info]
en: Log file must be the name or path of a local file, with write permission.
hu: A naplófájl csak helyi fájl lehet, és írási jogosultság kell hozzá.

[ctx: @info]
en: Command executed: <icode>%1</icode>
hu: A parancs végrehajtva: <icode>%1</icode>

[ctx: @option:check]
en: Copy email to self
hu: E-mail-másolat küldése a saját címre

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm Template
hu: Új figyelmeztető levélsablon

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm Template
hu: Figyelmeztető levélsablon módosítása

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm
hu: Új e-mail-alapú figyelmeztető

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm
hu: E-mail-alapú figyelmeztető szerkesztése

[ctx: @info:whatsthis]
en: Send the email to the specified addressees now
hu: E-mail küldése a megadott címzetteknek most

[ctx: @label:listbox 'From' email address]
en: From:
hu: Feladó:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email identity, used to identify you as the sender when sending email alarms.
hu: Az Ön e-mail címe - ennek nevében küldi ki a program az e-mailes figyelmeztetőket.

[ctx: @label:textbox Email addressee]
en: To:
hu: Címzett:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the addresses of the email recipients. Separate multiple addresses by commas or semicolons.
hu: Sorolja fel a címzetteket. Több cím is megadható vesszővel vagy pontosvesszővel elválasztva.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open address book
hu: A címjegyzék megnyitása

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select email addresses from your address book.
hu: E-mail-címek kiválasztása a címjegyzékből.

[ctx: @label:textbox Email subject]
en: Subject:
hu: Tárgy:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email subject.
hu: Írja be a levét tárgyát.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email message.
hu: Írja be az üzenet szövegét.

[ctx: @label:listbox]
en: Attachments:
hu: Mellékletek:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Files to send as attachments to the email.
hu: Az üzenettel elküldendő mellékletek.

[ctx: @action:button]
en: Add...
hu: Hozzáadás...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add an attachment to the email.
hu: Melléklet hozzáadása az üzenethez.

[ctx: @action:button]
en: Remove
hu: Eltávolítás

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the highlighted attachment from the email.
hu: A kijelölt melléklet eltávolítása az üzenetből.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the email will be blind copied to you.
hu: Ha be van jelölve, akkor az üzenet rejtett másolatként eljut a saját címre is.

[ctx: @info]
en: Invalid email address: <email>%1</email>
hu: Érvénytelen e-mail cím: <email>%1</email>

[ctx: @info]
en: No email address specified
hu: Nincs megadva e-mail cím

[ctx: @info]
en: Invalid email attachment: <filename>%1</filename>
hu: Érvénytelen melléklet: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Do you really want to send the email now to the specified recipient(s)?
hu: Biztosan el szeretné küldeni az e-mailt a felsorolt címzetteknek?

[ctx: @action:button]
en: Confirm Email
hu: megerősítés

[ctx: @action:button]
en: Send
hu: Küldés

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1<nl/>Bcc: <email>%2</email>
hu: E-mail elküldve: <nl/>%1<nl/>Rejtett másolatok: <email>%2</email>

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1
hu: E-mail elküldve ide:<nl/>%1

[ctx: @title:window]
en: Choose File to Attach
hu: Válassza ki a csatolandó fájlt

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm Template
hu: Új hangos figyelmeztetősablon

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm Template
hu: Hangos figyelmeztetősablon szerkesztése

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm
hu: Új hangos figyelmeztető

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm
hu: Hangos figyelmeztető szerkesztése

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to enter the contents of a script instead of a shell command line
hu: Ha be van jelölve, a szkript szövege lesz behelyezve a parancs kimenete helyett

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a shell command to execute.
hu: Adja meg a végrehajtandó parancsot.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the contents of a script to execute
hu: Adja meg egy végrehajtandó szkript tartalmát

[ctx: @info]
en: Please enter a command or script to execute
hu: Adja meg a végrehajtandó parancsot vagy parancsfájlt

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of scheduled alarms
hu: Beállított figyelmeztetők

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, alarmTypeGroupBox)
en: Alarm Type
hu: A figyelmeztető típusa

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Active
hu: Aktív

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include active alarms in the search.
hu: Jelölje be, ha az aktív figyelmeztetőket bele szeretné venni a keresésbe.

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Archived
hu: Archivált

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include archived alarms in the search. This option is only available if archived alarms are currently being displayed.
hu: Jelölje be, ha az archivált figyelmeztetőket bele szeretné venni a keresésbe. Csak akkor jelölhető be, ha látszanak archivált figyelmeztetők.

[ctx: @option:check Alarm action = text display]
en: Text
hu: Szöveges

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include text message alarms in the search.
hu: Jelölje be, ha a keresésbe a szöveges üzeneteket bele szeretné venni a keresésbe.

[ctx: @option:check Alarm action = file display]
en: File
hu: Fájlalapú

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include file alarms in the search.
hu: Jelölje be, ha a fájlalapú figyelmeztetőket bele szeretné venni a keresésbe.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Command
hu: Parancsalapú

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include command alarms in the search.
hu: Jelölje be, ha a parancsalapú figyelmeztetőket bele szeretné venni a keresésbe.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Email
hu: E-mailes

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include email alarms in the search.
hu: Jelölje be, ha az e-mailes üzeneteket bele szeretné venni a keresésbe.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Audio
hu: Hang

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include audio alarms in the search.
hu: Hangos figyelmeztetők felvétele a keresésbe

[ctx: @info]
en: No alarm types are selected to search
hu: Nincs kiválasztva keresendő figyelmeztetőtípus

[ctx: @info]
en: <para>End of alarm list reached.</para><para>Continue from the beginning?</para>
hu: <para>A figyelmeztetőlista végére értem.</para><para>Folytatni szeretné a keresést a lista elejéről?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Beginning of alarm list reached.</para><para>Continue from the end?</para>
hu: <para>A figyelmeztetőlista elejére értem.</para><para>Folytatni szeretné a keresést a lista végéről?</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Foreground color:
hu: Előtérszín:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message foreground color
hu: Válassza ki az üzenet előtérszínét

[ctx: @label:listbox]
en: Background color:
hu: Háttérszín:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message background color
hu: Válassza ki az üzenet háttérszínét

[ctx: @option:check]
en: Use default font
hu: Az alapértelmezett betűtípus használata

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default font current at the time the alarm is displayed.
hu: Ha ez be van jelölve, akkor a figyelmeztető üzenet megjelenésekor érvényes alapértelmezett betűtípust használja majd a program.

en: Requested font
hu: A kért betűtípus

[ctx: @action:button]
en: Font && Color...
hu: Betűtípusok és színek...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the font, and foreground and background color, for the alarm message.
hu: Válassza ki a figyelmeztető betűtípusát, a szöveg és a háttér színét.

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Font & Color
hu: Figyelmeztetési betűtípus és szín

[ctx: @action]
en: Stop Play
hu: Lejátszás leállítása

[ctx: @action]
en: Spread Windows
hu: Emlékeztető ablakok

[ctx: @title:window]
en: Import Calendar Files
hu: Naptárfájlok importálása

[ctx: @item:inlistbox File type selection filter]
en: Calendar Files
hu: Naptárfájlok

[ctx: @title:window]
en: Choose Export Calendar
hu: Exportálási naptár kiválasztása

[ctx: @info]
en: Error loading calendar to append to:<nl/><filename>%1</filename>
hu: Nem sikerült betölteni a hozzáfűzési naptárt:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Failed to save new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
hu: Nem sikerült elmenteni az új naptárt ide:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Cannot upload new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
hu: Nem sikerült feltölteni az új naptárt ide:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Unable to show alarms in KOrganizer
hu: Nem sikerült megjeleníteni a figyelmeztetőket a KOrganizerben

[ctx: @info]
en: Unable to show alarm in KOrganizer
hu: Nem sikerült megjeleníteni a figyelmeztetőt a KOrganizerben

[ctx: @info]
en: Unable to update alarm in KOrganizer
hu: Nem sikerült frissíteni a figyelmeztetőt a KOrganizerben

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarms from KOrganizer
hu: Nem sikerült törölni a figyelmeztetőket a KOrganizerből

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarm from KOrganizer
hu: Nem sikerült törölni a figyelmeztetőt a KOrganizerből

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Could not start KOrganizer)</para>
hu: <para>%1</para><para>(A KOrganizert nem sikerült elindítani.)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(KOrganizer not fully started)</para>
hu: <para>%1</para><para>(A KOrganizer indulása még nem fejeződött be)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Error communicating with KOrganizer)</para>
hu: <para>%1</para><para>(Kommunikációs hiba a KOrganizerrel)</para>

[ctx: info]
en: The scheduled Wake from Suspend has been cancelled.
hu: Az ütemezett felébresztés felfüggesztésből megszakítva.

[ctx: @info]
en: Error obtaining authorization (%1)
hu: Hiba a felhatalmazás megszerzésekor (%1)

[ctx: @info]
en: You must enable a template calendar to save the template in
hu: Engedélyezni kell egy sablonnaptárat, amelybe a sablon elmenthető

[ctx: @info Please set the 'From' email address...]
en: <para>%1</para><para>Please set it in the Configuration dialog.</para>
hu: <para>%1</para><para>Állítsa be a Beállítások párbeszédablakban.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Alarms are currently disabled.</para><para>Do you want to enable alarms now?</para>
hu: <para>A figyelmeztetők jelenleg le vannak tiltva.</para><para>Engedélyezni szeretné őket?</para>

[ctx: @action:button]
en: Enable
hu: Bekapcsolás

[ctx: @action:button]
en: Keep Disabled
hu: Maradjon letiltva

[ctx: @info]
en: Error saving alarms
hu: Hiba történt a figyelmeztetők mentésekor

[ctx: @info]
en: Error saving alarm
hu: Hiba történt a figyelmeztető mentésekor

[ctx: @info]
en: Error deleting alarms
hu: Hiba történt a figyelmeztetők törlésekor

[ctx: @info]
en: Error deleting alarm
hu: Hiba történt a figyelmeztető törlésekor

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarms
hu: Hiba történt az újból aktivált figyelmeztetők mentésekor

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarm
hu: Hiba történt az újból aktivált figyelmeztető mentésekor

[ctx: @info]
en: Error saving alarm templates
hu: Hiba történt a figyelmeztetősablonok mentésekor

[ctx: @info]
en: Error saving alarm template
hu: Hiba történt a figyelmeztetősablon mentésekor

[ctx: @info]
en: Quitting will disable alarms (once any alarm message windows are closed).
hu: Kilépés esetén le lesznek tiltva a figyelmeztetők (a már megnyitott üzenetablakok bezárása után).

[ctx: @info]
en: Quitting will cancel the scheduled Wake from Suspend.
hu: Kilépés esetén megszakadnak az ütemezett felfüggesztésből felébresztések.

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not unique
hu: %1: a(z) <resource>%2</resource> esemény nem található vagy nem egyedi

[ctx: @info]
en: Alarms cannot be created or updated, because no writable active alarm calendar is enabled.<nl/><nl/>To fix this, use <interface>View | Show Calendars</interface> to check or change calendar statuses.
hu: A figyelmeztetőket nem sikerült létrehozni vagy frissíteni, mert nincs aktív írható figyelmeztetési naptár engedélyezve.<nl/><nl/>Ennek javításához használja a <interface>Nézet | Naptárak megjelenítése</interface> menüpontot a naptárállapotok ellenőrzéséhez vagy megváltoztatásához.

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not editable
hu: %1: a(z) <resource>%2</resource> esemény nem található vagy nem szerkeszthető

[ctx: @info]
en: Error creating temporary script file
hu: Nem sikerült létrehozni egy ideiglenes szkriptet

[ctx: @info]
en: Pre-alarm action:
hu: Művelet a figyelmeztető előtt:

[ctx: @info]
en: Post-alarm action:
hu: Művelet a figyelmeztető után:

[ctx: @info 'From' email address]
en: From:
hu: Feladó:

[ctx: @info Email addressee]
en: To:
hu: Címzett:

[ctx: @info Copy-to in email headers]
en: Cc:
hu: Másolat:

[ctx: @info]
en: Date:
hu: Dátum:

[ctx: @info Email subject]
en: Subject:
hu: Tárgy:

[ctx: @info Todo calendar item's title field]
en: To-do:
hu: Feladat:

[ctx: @info Todo calendar item's location field]
en: Location:
hu: Hely:

[ctx: @info Todo calendar item's due date/time]
en: Due:
hu: Határidő:

[ctx: @info Brief form of 'At Login']
en: Login
hu: Bejelentkezéskor

[ctx: @info]
en: At login
hu: Bejelentkezéskor

[ctx: @info]
en: 1 Minute | %1 Minutes
hu[0]: 1 perc
hu[1]: %1 perc

[ctx: @info]
en: 1 Hour | %1 Hours
hu[0]: 1 óra
hu[1]: %1 óra

[ctx: @info Hours and minutes]
en: %1h %2m
hu: %1ó %2p

[ctx: @info]
en: 1 Day | %1 Days
hu[0]: 1 nap
hu[1]: %1 nap

[ctx: @info]
en: 1 Week | %1 Weeks
hu[0]: 1 hét
hu[1]: %1 hét

[ctx: @info]
en: 1 Month | %1 Months
hu[0]: 1 hónap
hu[1]: %1 hónap

[ctx: @info]
en: Reminder
hu: Emlékeztető

[ctx: @info]
en: A 'From' email address must be configured in order to execute email alarms.
hu: A „Feladó” mezőt ki kell tölteni, ha levélben szeretne figyelmeztetőt kapni.

[ctx: @info KMail folder name: this should be translated the same as in kmail]
en: sent-mail
hu: Elküldött üzenetek

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> not found
hu: Érvénytelen a feladó e-mail címe.<nl/>Nem található a(z) <resource>%1</resource> nevű levelezési identitás.

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> has no email address
hu: Érvénytelen a feladó e-mail címe.<nl/>Nincs megadva e-mail cím a(z) <resource>%1</resource> levelezési identitásnél.

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured (no default email identity found)</para><para>Please set it in <application>KMail</application> or in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
hu: <para>Nincs megadva a feladó e-mail címe (nincs beállítva alapértelmezett levelezési identitás).</para><para>Beállítani a <application>KMail</application> vagy a <application>KAlarm</application> beállítóablakában lehet.</para>

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured.</para><para>Please set it in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
hu: <para>Nincs beállítva a feladó e-mail címe.</para><para>Beállítani a <application>KAlarm</application> beállítóablakában lehet.</para>

[ctx: @info]
en: Error attaching file: <filename>%1</filename>
hu: Hiba történt a következő fájl csatolásakor: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Attachment not found: <filename>%1</filename>
hu: A következő melléklet nem található: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: An email has been queued to be sent
hu: Egy e-mail bekerült az elküldési sorba

[ctx: @info]
en: Failed to send email
hu: Nem sikerült elküldeni egy e-mailt

[ctx: @info]
en: Error sending email
hu: Hiba történt egy e-mail kiküldésekor

[ctx: @option:check]
en: Cancel if late
hu: Törlés, ha már túl régi

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after this time
hu: Az ablak automatikus bezárása ennyi idő után

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after late-cancellation time
hu: Az ablak automatikus bezárása a várakozási idő leteltével

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If checked, the alarm will be canceled if it cannot be triggered within the specified period after its scheduled time. Possible reasons for not triggering include your being logged off, X not running, or <application>KAlarm</application> not running.</para><para>If unchecked, the alarm will be triggered at the first opportunity after its scheduled time, regardless of how late it is.</para>
hu: <para>Ha be van jelölve, akkor automatikusan törlődnek az olyan figyelmeztetők, amelyek a kért időpont után egy bizonyos időn belül nem tudnak megjelenni. A késés oka lehet: ha Ön éppen ki van jelentkezve, nem fut az X vagy a <application>KAlarm</application> szolgáltatás.</para><para>Ha nincs bejelölve, a megadott időpont utáni első lehetséges alkalommal megjelenik a figyelmeztető, függetlenül attól, mekkora késésben van.</para>

[ctx: @option:check Cancel if late by 10 minutes]
en: Cancel if late by
hu: Törlés, ha a késés mértéke eléri ezt:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how late will cause the alarm to be canceled
hu: Adja meg, hogy a figyelmeztetők mekkora késés esetén törlődjenek automatikusan

[ctx: @info:whatsthis]
en: Automatically close the alarm window after the expiry of the late-cancellation period
hu: A figyelmeztető ablak bezárása a maximális késési idő túllépésekor

[ctx: @info]
en: Please select a file to display
hu: Válassza ki a megjelenítendő fájlt

[ctx: @info]
en: Please select a file to play
hu: Válassza ki a lejátszandó fájlt

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a folder
hu: <filename>%1</filename> mappa, nem fájl

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> not found
hu: <filename>%1</filename> nem található

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is not readable
hu: <filename>%1</filename> nem olvasható

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> appears not to be a text or image file
hu: <filename>%1</filename> valószínűleg nem kép vagy szöveges fájl

[ctx: @option:check]
en: Append to existing file
hu: Hozzáfűzés

[ctx: @info]
en: Failed to execute command (shell access not authorized)
hu: Nem sikerült végrehajtani a parancsot (nincs megfelelő hozzáférés a parancsértelmezőhöz):

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
hu: Nem sikerült végrehajtani a parancsot

[ctx: @info]
en: Command execution error
hu: Parancsvégrehajtási hiba

[ctx: @info]
en: Command exit code: %1
hu: A parancs kilépési kódja: %1

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: minutes
hu: perc

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: hours/minutes
hu: óra/perc

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: days
hu: nap

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: weeks
hu: hét

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press the Shift key while clicking the spin buttons to adjust the time by a larger step (6 hours / 5 minutes).
hu: A Shift lenyomva tartása mellett a számbeállító gombokra kattintva nagyobb lépésközzel lehet állítani az időt (6 óra / 5 perc).

[ctx: @info]
en: Failure to create menus (perhaps <filename>%1</filename> missing or corrupted)
hu: Nem sikerült létrehozni a menüket (lehet, hogy <filename>%1</filename> hiányzik vagy megsérült)

[ctx: @action]
en: New
hu: Új

[ctx: @action]
en: Delete Without Confirmation
hu: Törlés jóváhagyás nélkül

[ctx: @action]
en: Wake From Suspend...
hu: Felébresztés felfüggesztésből…

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm? | Do you really want to delete the %1 selected alarms?
hu[0]: Biztosan törölni szeretné a kijelölt figyelmeztetőt?
hu[1]: Biztosan törölni szeretné a kijelölt %1 figyelmeztetőt?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm | Delete Alarms
hu[0]: Figyelmeztető törlése
hu[1]: Figyelmeztetők törlése

[ctx: @action:button]
en: Delete
hu: Törlés

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Archived Alarms
hu: Az archivált figyelmeztetők elrejtése

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Archived Alarms
hu: Az archivált figyelmeztetők megjelenítése

[ctx: @info]
en: Import birthdays
hu: Születésnapok importálása

[ctx: @action Undo/Redo [action]]
en: %1 %2
hu: %1: %2

[ctx: @item:inlistbox]
en: Display Alarm
hu: A figyelmeztető megjelenítése

[ctx: @item:inlistbox]
en: Email Alarm
hu: E-mail-alapú figyelmeztető

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command Alarm
hu: Parancsalapú figyelmeztető

[ctx: @title:window]
en: Alarm Type
hu: A figyelmeztető típusa

[ctx: @info]
en: Choose alarm type to create:
hu: Válassza ki az új figyelmeztető típusát:

[ctx: @info]
en: <para>Cannot defer alarm:</para><para>Alarm not found.</para>
hu: <para>Nem halasztható el a figyelmeztető:</para><para>A figyelmeztető nem található.</para>

[ctx: @title:window]
en: Reminder
hu: Emlékeztető

[ctx: @title:window]
en: Message
hu: Üzenet

[ctx: @info]
en: File is a folder
hu: Mappanevet adott meg fájlnév helyett

[ctx: @info]
en: Failed to open file
hu: Nem sikerült megnyitni a fájlt

[ctx: @info]
en: File not found
hu: A fájl nem található

[ctx: @title:window]
en: Error
hu: Hiba

[ctx: @info]
en: Today
hu: Ma

[ctx: @info]
en: Tomorrow | in %1 days' time
hu[0]: Holnap
hu[1]: %1 nap múlva

[ctx: @info]
en: in 1 week's time | in %1 weeks' time
hu[0]: 1 hét múlva
hu[1]: %1 hét múlva

[ctx: @info]
en: in 1 minute's time | in %1 minutes' time
hu[0]: 1 perc múlva
hu[1]: %1 perc múlva

[ctx: @info]
en: in 1 hour's time | in %1 hours' time
hu[0]: 1 óra múlva
hu[1]: %1 óra múlva

[ctx: @item:intext inserted into 'in ... %1 minute's time' below]
en: 1 hour | %1 hours
hu[0]: 1 óra
hu[1]: %1 óra

[ctx: @info '%2' is the previous message '1 hour'/'%1 hours']
en: in %2 1 minute's time | in %2 %1 minutes' time
hu[0]: %2 és 1 perc múlva
hu[1]: %2 és %1 perc múlva

[ctx: @info]
en: Unable to speak message
hu: Nem lehet felolvasni az üzenetet

[ctx: @info:whatsthis]
en: The scheduled date/time for the message (as opposed to the actual time of display).
hu: Az üzenet megjelenítési dátuma és időpontja (nem okvetlenül egyezik meg a tényleges megjelenési idővel).

[ctx: @info:whatsthis]
en: The file whose contents are displayed below
hu: Az alább megjelenített fájl

[ctx: @info:whatsthis]
en: The contents of the file to be displayed
hu: A megjelenítendő fájl tartalma

[ctx: @info:whatsthis]
en: The alarm message
hu: A figyelmeztető üzenet

[ctx: @info:whatsthis]
en: The output of the alarm's command
hu: A figyelmeztető parancsának kimenete

[ctx: @info:whatsthis]
en: The email to send
hu: Az elküldendő e-mail

[ctx: @option:check]
en: Do not display this error message again for this alarm
hu: Ne jelenjen meg többé ez az üzenet ennél a figyelmeztetőnél

[ctx: @info:whatsthis]
en: Acknowledge the alarm
hu: A figyelmeztető tudomásul vétele

[ctx: @action:button]
en: Edit...
hu: Módosítás...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the alarm.
hu: A figyelmeztető módosítása.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Defer the alarm until later.</para><para>You will be prompted to specify when the alarm should be redisplayed.</para>
hu: <para>A figyelmeztető későbbre halasztása.</para><para>A program be fogja kérni a figyelmeztető új dátumát és időpontját.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop sound
hu: A hang leállítása

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop playing the sound
hu: A hanglejátszás leállítása

[ctx: @info:tooltip Locate this email in KMail]
en: Locate in <application>KMail</application>
hu: Az üzenet megkeresése a <application>KMail</application>ben

[ctx: @info:whatsthis]
en: Locate and highlight this email in <application>KMail</application>
hu: Az üzenet megkeresése és kiemelése a <application>KMail</application>ben

[ctx: @info:tooltip]
en: Activate <application>KAlarm</application>
hu: A <application>KAlarm</application> aktiválása

[ctx: @info:whatsthis]
en: Activate <application>KAlarm</application>
hu: A <application>KAlarm</application> aktiválása

[ctx: @info]
en: Do you really want to acknowledge this alarm?
hu: Biztosan tudomásul vette ezt a figyelmeztetőt?

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge Alarm
hu: Igen, tudomásul vettem

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge
hu: Tudomásul vettem

[ctx: @info]
en: Unable to locate this email in <application>KMail</application>
hu: Nem sikerült megtalálni az üzenetet a <application>KMail</application>ben

[ctx: @action]
en: New Display Alarm
hu: Új szöveges figyelmeztető

[ctx: @action]
en: New Command Alarm
hu: Új parancsalapú figyelmeztető

[ctx: @action]
en: New Email Alarm
hu: Új e-mailes figyelmeztető

[ctx: @action]
en: New Audio Alarm
hu: Új hangos figyelmeztetés

[ctx: @title:window]
en: Configure
hu: Beállítás

[ctx: @title:tab General preferences]
en: General
hu: Általános

[ctx: @title General preferences]
en: General
hu: Általános

[ctx: @title:tab]
en: Time & Date
hu: Dátum és idő

[ctx: @title]
en: Time and Date
hu: Dátum és idő

[ctx: @title:tab]
en: Storage
hu: Tároló

[ctx: @title]
en: Alarm Storage
hu: Figyelmeztetőtároló

[ctx: @title:tab Email preferences]
en: Email
hu: E-mail

[ctx: @title]
en: Email Alarm Settings
hu: Az e-mailes figyelmeztetők beállításai

[ctx: @title]
en: Default Alarm Edit Settings
hu: Alapértelmezett figyelmeztetőszerkesztési beállítások

[ctx: @title:tab]
en: View
hu: Nézet

[ctx: @title]
en: View Settings
hu: A beállítások megtekintése

[ctx: @info]
en: Reset all tabs to their default values, or only reset the current tab?
hu: Minden lapot visszaállít az alapértelmezettre, vagy csak a jelenlegit?

[ctx: @title:group]
en: Run Mode
hu: Futtatási mód

[ctx: @option:check]
en: Warn before quitting
hu: Figyelmeztetés kilépés előtt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a warning prompt before quitting <application>KAlarm</application>.
hu: Ha be van jelölve, megerősítést fog kérni a program a <application>KAlarm</application> bezárásakor.

[ctx: @option:check]
en: Confirm alarm deletions
hu: A figyelmeztetők törlésének megerősítése

[ctx: @label:spinbox]
en: Default defer time interval:
hu: Alapértelmezett elhalasztási idő:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default time interval (hours & minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
hu: Adja meg az alapértelmezett elhalasztási időt (óra és perc). Az elhalasztási párbeszédablak használja.

[ctx: @title:group]
en: Terminal for Command Alarms
hu: A parancsalapú figyelmeztetők terminálja

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which application to use when a command alarm is executed in a terminal window
hu: Válassza ki, melyik parancsértelmezőben induljanak el a parancsalapú figyelmeztetők

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute command alarms in a terminal window by <icode>%1</icode>
hu: Jelölje be, ha ezt a parancsértelmezőt szeretné használni: <icode>%1</icode>

[ctx: @option:radio Other terminal window command]
en: Other:
hu: Más program:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the full command line needed to execute a command in your chosen terminal window. By default the alarm's command string will be appended to what you enter here. See the <application>KAlarm</application> Handbook for details of special codes to tailor the command line.
hu: Adja meg azt a parancssort, amely egy parancsot végrehajt az Ön által preferált parancsértelmezőben. Alapértelmezés szerint az itt megadott parancshoz lesz hozzáfűzve a figyelmeztetőt kezelő parancs. A <application>KAlarm</application> kézikönyvben megtalálhatók a parancssor megadásánál használható kódok.

[ctx: @info]
en: Command to invoke terminal window not found: <command>%1</command>
hu: A parancsértelmezőt indító parancs nem található: <command>%1</command>

[ctx: @label:listbox]
en: Holiday region:
hu: Szabadságterület:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which holiday region to use
hu: Itt kell megadni a használandó szabadságterületet

[ctx: Holiday region, region language]
en: %1 (%2)
hu: %2. %1.

[ctx: No holiday region]
en: None
hu: Nincs

[ctx: @label:spinbox]
en: Start of day for date-only alarms:
hu: A nap kezdete konkrét időpont nélküli figyelmeztetőknél:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.</para><para>%1</para>
hu: <para>Az a legkorábbi időpont a napon belül, amikor az időpont nélkül megadott figyelmeztetők aktiválódhatnak.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: Working Hours
hu: Munkaidő

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check the days in the week which are work days
hu: Válassza ki a hét azon napjait, amelyek munkanapnak számítanak

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily start time:
hu: Kezdési idő:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time of the working day.</para><para>%1</para>
hu: <para>Adja meg a munkanapok kezdési időpontját.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily end time:
hu: Befejezési idő:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the end time of the working day.</para><para>%1</para>
hu: <para>Adja meg a munkanapok befejezési időpontját.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: KOrganizer event duration:
hu: KOrganizer esemény hossza:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the event duration in hours and minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.</para><para>%1</para>
hu: <para>Adja meg az esemény hosszát órában és percben a figyelmeztetésekhez, amelyek át lesznek másolva a KOrganizerbe.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: New Alarms && Templates
hu: Új figyelmeztetők és sablonok

[ctx: @option:radio]
en: Store in default calendar
hu: Tárolás az alapértelmezett naptárba

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add all new alarms and alarm templates to the default calendars, without prompting.
hu: Az új figyelmeztetők és figyelmeztetősablonok mindig az alapértelmezett naptárakba kerüljenek (rákérdezés nélkül).

[ctx: @option:radio]
en: Prompt for which calendar to store in
hu: Rákérdezés a tárolási naptárra

[ctx: @title:group]
en: Archived Alarms
hu: Archivált figyelmeztetők

[ctx: @option:check]
en: Keep alarms after expiry
hu: A figyelmeztetők a lejárás után is maradjanak meg

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to archive alarms after expiry or deletion (except deleted alarms which were never triggered).
hu: Jelölje be ezt, ha archiválni szeretné a lejárt vagy törölt figyelmeztetőket (kivéve az egyszer sem aktiválódott, törölt figyelmeztetőket).

[ctx: @option:check]
en: Discard archived alarms after:
hu: Az archivált figyelmeztetők törlése ennyi idő után:

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: days
hu: nap

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to store archived alarms indefinitely. Check to enter how long archived alarms should be stored.
hu: Ne jelölje be, ha a lejárt figyelmeztetőket örökre meg szeretné őrizni, vagy adja meg, hány napig legyenek eltárolva.

[ctx: @action:button]
en: Clear Archived Alarms
hu: Az archivált figyelmeztetők törlése

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms.
hu: Törli az összes archivált figyelmeztetőt.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms (from the default archived alarm calendar only).
hu: Az összes archivált figyelmeztető törlése (csak az alapértelmezett archiválási naptárból).

[ctx: @info]
en: <para>A default calendar is required in order to archive alarms, but none is currently enabled.</para><para>If you wish to keep expired alarms, please first use the calendars view to select a default archived alarms calendar.</para>
hu: <para>Figyelmeztető archiválásához ki kell jelölni egy alapértelmezett naptárt (még nincs kijelölve).</para><para>Ha meg szeretné őrizni a lejárt figyelmeztetőket, a naptárnézetben jelöljön ki egy alapértelmezett archiválási naptárt).</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all archived alarms?
hu: Biztosan törölni szeretné az összes archivált figyelmeztetőt?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all alarms in the default archived alarm calendar?
hu: Biztosan törölni szeretné az összes archivált figyelmeztetőt az alapértelmezett archiválási naptárból?

[ctx: @label]
en: Email client:
hu: Levelezőprogram:

[ctx: @option:check]
en: Copy sent emails into <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
hu: Másolat a kiküldött üzenetekről a <application>KMail</application> <resource>%1</resource> mappájába

[ctx: @info:whatsthis]
en: After sending an email, store a copy in <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
hu: Üzenet kiküldése után másolat létrehozása a <application>KMail</application> <resource>%1</resource> mappájában

[ctx: @option:check]
en: Notify when remote emails are queued
hu: Értesítő üzenet, ha kiküldendő üzenet került a kimeneti sorba

[ctx: @title:group]
en: Your Email Address
hu: Az Ön e-mail címe

[ctx: @label 'From' email address]
en: From:
hu: Feladó:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used to identify you as the sender when sending email alarms.
hu: Az Ön e-mail címe. Ezel a címmel küldi ki a program az e-mailes figyelmeztetőt.

[ctx: @option:radio]
en: Use <application>KMail</application> identities
hu: A <application>KMail</application> identitások használata

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use <application>KMail</application>'s email identities to identify you as the sender when sending email alarms. For existing email alarms, <application>KMail</application>'s default identity will be used. For new email alarms, you will be able to pick which of <application>KMail</application>'s identities to use.
hu: Jelölje be ezt, ha a <application>KMail</application>-identitással szeretné kiválasztani a feladót e-mail-alapú figyelmeztető küldéséhez. A már létrehozott figyelmeztetőknél a <application>KMail</application> alapértelmezett identitása lesz érvényes. Újonnan létrehozott figyelmeztetőknél ki lehet választani a kívánt <application>KMail</application>-es identitást.

[ctx: @label 'Bcc' email address]
en: Bcc:
hu: Rejtett másolat:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used for blind copying email alarms to yourself. If you want blind copies to be sent to your account on the computer which <application>KAlarm</application> runs on, you can simply enter your user login name.
hu: Az Ön e-mail címe, minden e-mailes figyelmeztetőről küld a program egy másolatot erre a címre. Ha azt szeretné, hogy arra a gépre legyenek elküldve a másolatok, amelyen a <application>KAlarm</application> fut, írja be az ottani bejelentkezési nevét.

[ctx: @info]
en: No valid 'Bcc' email address is specified.
hu: Nincs megadva érvényes rejtett másolati e-mail cím (BCC).

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default setting for <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
hu: Az alapértelmezett beállítás a(z) <interface>%1</interface> csatolóhoz a figyelmeztetőszerkesztőben.

[ctx: @title:tab]
en: General
hu: Általános

[ctx: @title:tab]
en: Font && Color
hu: Betűtípusok és színek

[ctx: @label:listbox]
en: Recurrence:
hu: Ismétlődés:

[ctx: @option:radio]
en: Do not repeat
hu: Ne ismétlődjön

[ctx: @title:group]
en: Display Alarms
hu: A figyelmeztetők megjelenítése

[ctx: @label:listbox]
en: Reminder units:
hu: Emlékeztetési időegység:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Minutes
hu: Perc

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hours/Minutes
hu: Óra/perc

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default units for the reminder in the alarm edit dialog, for alarms due soon.
hu: Alapértelmezett időegység a figyelmeztetőszerkesztő ablakban (a közeljövőben esedékes figyelmeztetőkhöz).

[ctx: @title:group Audio options group]
en: Sound
hu: Hang

[ctx: @option:check]
en: Repeat sound file
hu: A hanglejátszás ismétlése

[ctx: @info:whatsthis sound file 'Repeat' checkbox]
en: The default setting for sound file <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
hu: Az alapértelmezett beállítás a(z) <interface>%1</interface> hangfájlhoz a figyelmeztetőszerkesztőben.

[ctx: @label:textbox]
en: Sound file:
hu: Hangfájl:

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a sound file
hu: Válasszon ki egy hangfájlt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default sound file to use in the alarm edit dialog.
hu: Adja meg, mi legyen az alapértelmezett hangfájl a figyelmeztetőszerkesztőben.

[ctx: @title:group]
en: Command Alarms
hu: Parancsalapú figyelmeztetők

[ctx: @title:group]
en: Email Alarms
hu: E-mailes figyelmeztetők

[ctx: @title:group]
en: Message Font && Color
hu: Az üzenetek betűtípusai és színei

[ctx: @info]
en: You must enter a sound file when <interface>%1</interface> is selected as the default sound type
hu: Ha <interface>%1</interface> van kijelölve alapértelmezett hangtípusnak, ki kell választani egy hangfájlt

[ctx: @title:tab]
en: Alarm Windows
hu: Figyelmeztető ablakok

[ctx: @option:check]
en: Show in system tray
hu: Megjelenítés a paneltálcán

[ctx: @option:radio Always show KAlarm icon]
en: Always show
hu: Mindig látszódjon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to show <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray regardless of whether alarms are due.
hu: Jelölje be, hogy a <application>KAlarm</application> ikonja megjelenjen a rendszertálcán tekintet nélkül a figyelmeztetők határidejére.

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no active alarms
hu: Automatikus elrejtés, ha nincs aktív riasztás

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to automatically hide <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray if there are no active alarms. When hidden, the icon can always be made visible by use of the system tray option to show hidden icons.
hu: Jelölje be a <application>KAlarm</application> ikonjának automatikus elrejtéséhez a rendszertálcán, ha nincsenek aktív figyelmeztetések. Ha el van rejtve, az ikon bármikor láthatóvá tehető a rendszertálca rejtett ikonok megjelenítése lehetőségének használatával.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to automatically hide <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray if no alarms are due within the specified time period. When hidden, the icon can always be made visible by use of the system tray option to show hidden icons.
hu: Jelölje be a <application>KAlarm</application> ikonjának automatikus elrejtéséhez a rendszertálcán, ha nincsenek figyelmeztető határidők a megadott időszakon belül. Ha el van rejtve, az ikon bármikor láthatóvá tehető a rendszertálca rejtett ikonok megjelenítése lehetőségének használatával.

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no alarm due within time period:
hu: Automatikus elrejtés, ha nincs figyelmeztető határidő az időszakon belül:

[ctx: @title:group]
en: System Tray Tooltip
hu: Tipp a paneltálcán

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify whether to include in the system tray tooltip, a summary of alarms due in the next 24 hours.
hu: Ha ez be van jelölve, a paneltálcában tippként megjelennek a következő 24 órában esedékes figyelmeztetők

[ctx: @option:check]
en: Maximum number of alarms to show:
hu: Legfeljebb ennyi figyelmeztető jelenjen meg:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to display all of the next 24 hours' alarms in the system tray tooltip. Check to enter an upper limit on the number to be displayed.
hu: Ha nincs bejelölve, akkor a következő 24 órában esedékes összes figyelmeztető meg fog jelenni a paneltálca tippjében. Ha ez túl sok lenne, jelölje be és adjon meg egy felső korlátot.

[ctx: @option:check]
en: Show alarm time
hu: A figyelmeztető időpontjának megjelenítése

[ctx: @option:check]
en: Show time until alarm
hu: A figyelmeztetőig hátralevő idő megjelenítése

[ctx: @title:group]
en: Alarm List
hu: Figyelmeztetők

[ctx: @label:listbox]
en: Disabled alarm color:
hu: A letiltott figyelmeztetők színe:

[ctx: @label:listbox]
en: Archived alarm color:
hu: Az archivált figyelmeztetők színe:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Message Windows
hu: Figyelmeztetőablakok

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Choose how to reduce the chance of alarm messages being accidentally acknowledged:<list><item>Position alarm message windows as far as possible from the current mouse cursor location, or</item><item>Position alarm message windows in the center of the screen, but disable buttons for a short time after the window is displayed.</item></list></para>
hu: <para>Válassza ki, hogyan legyen csökkentve annak esélye, hogy a felhasználó tévedésből elfogad egy figyelmeztetőt:<list><item>A figyelmeztetőablakok távol legyenek az egérmutatótól, vagy</item><item>A figyelmeztetőablakok a képernyő közepére kerüljenek, de megjelenés után egy rövid ideig legyenek letiltva a gombjai.</item></list></para>

[ctx: @option:radio]
en: Position windows far from mouse cursor
hu: Az ablakok távol legyenek az egérmutatótól

[ctx: @option:radio]
en: Center windows, delay activating window buttons
hu: Az ablakok középre kerüljenek, de a gombok késleltetve aktiválódjanak

[ctx: @label:spinbox]
en: Button activation delay (seconds):
hu: Késleltetési idő (másodperc):

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how long its buttons should remain disabled after the alarm message window is shown.
hu: Ennyi ideig lesznek letiltva a figyelmeztetőablak gombjai megjelenés után.

[ctx: @option:check]
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
hu: Az üzenetablakoknak legyen címsora és megkapják a fókuszt

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: No Recurrence
hu: Nem ismétlődik

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: At Login
hu: Bejelentkezéskor

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Hourly/Minutely
hu: Óra/perc

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Daily
hu: Naponta

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Weekly
hu: Hetente

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Monthly
hu: Havonta

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Yearly
hu: Évente

[ctx: @title:group]
en: Recurrence Rule
hu: Ismétlődési szabály

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not repeat the alarm
hu: A figyelmeztető üzenet ne ismétlődjön

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Trigger the alarm at the specified date/time and at every login until then.</para><para>Note that it will also be triggered any time <application>KAlarm</application> is restarted.</para>
hu: <para>A figyelmeztető üzenet a megadott időponton kívül meg fog jelenni minden bejelentkezésnél is (a megadott időpontig).</para><para>A figyelmeztető szolgáltatás (<application>KAlarm</application>) minden újraindításakor is megjelenik.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at hourly/minutely intervals
hu: Az üzenet ismétlődjön a megadott számú óra/perc eltelte után

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at daily intervals
hu: Az üzenet naponta ismétlődjön

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at weekly intervals
hu: Az üzenet hetenként ismétlődjön

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at monthly intervals
hu: Az üzenet havonként ismétlődjön

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at annual intervals
hu: Az üzenet évenként ismétkődjön

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up a repetition within the recurrence, to trigger the alarm multiple times each time the recurrence is due.
hu: További ismétlést ad az ismétlődő figyelmeztetőkhöz. Az ismétlődő üzenetek az ismétlődés idején többször jelentkeznek.

[ctx: @title:group]
en: Recurrence End
hu: Az ismétlődés vége

[ctx: @option:radio]
en: No end
hu: Korlátlan ideig

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm indefinitely
hu: A figyelmeztető korlátlan ideig ismétlődjön

[ctx: @option:radio]
en: End after:
hu: Eddig a napig:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm for the number of times specified
hu: A figyelmeztető ismétlődjön a megadott számú alkalommal

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the total number of times to trigger the alarm
hu: Adja meg a figyelmeztető megjelenési számát

[ctx: @label]
en: occurrence(s)
hu: előfordulás

[ctx: @option:radio]
en: End by:
hu: Eddig:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Repeat the alarm until the date/time specified.</para><para><note>This applies to the main recurrence only. It does not limit any sub-repetition which will occur regardless after the last main recurrence.</note></para>
hu: <para>A figyelmeztető a megadott napig és időpontig ismétlődjön.</para><para><note>Ez csak az alapismétlődést határozza meg, nem befolyásolja a részismétlődést, mely az alapismétlődés lezáródása után is megtörténhet.</note></para>

[ctx: @info]
en: This uses the same time zone as the start time.
hu: A kezdési időpont időzónáját használja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last date to repeat the alarm.</para><para>%1</para>
hu: <para>Adja meg a figyelmeztető utolsó dátumát.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last time to repeat the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
hu: <para>Adja meg a figyelmeztető utolsó ismétlődési időpontját.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop repeating the alarm after your first login on or after the specified end date
hu: Az üzenet ismétlődése szűnjön meg az Ön első bejelentkezése vagy a megadott befejezési dátum után

[ctx: @title:group]
en: Exceptions
hu: Kivételek

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of exceptions, i.e. dates/times excluded from the recurrence
hu: A kivételek listája (azok a dátumok/időpontok, amelyeken nem kell ismétlődés)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a date to insert in the exceptions list. Use in conjunction with the Add or Change button below.
hu: Dátum felvétele a kivétellistába. A mező kitöltése után nyomja meg a Hozzáadás vagy Módosítás gombot.

[ctx: @action:button]
en: Add
hu: Hozzáadás

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add the date entered above to the exceptions list
hu: A fent beírt dátum hozzáadása a kivétellistához

[ctx: @action:button]
en: Change
hu: Módosítás

[ctx: @info:whatsthis]
en: Replace the currently highlighted item in the exceptions list with the date entered above
hu: A kivétellistában kijelölt elem lecserélése a fent megadott dátummal

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the currently highlighted item from the exceptions list
hu: A kijelölt elem eltávolítása a kivétellistából

[ctx: @option:check]
en: Exclude holidays
hu: Munkaszüneti napokon ne

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Do not trigger the alarm on holidays.</para><para>You can specify your holiday region in the Configuration dialog.</para>
hu: <para>A figyelmeztető ne jelenjen meg munkaszüneti napokon.</para><para>A munkaszüneti napokat a beállításoknál lehet megadni.</para>

[ctx: @option:check]
en: Only during working time
hu: Csak munkaidőben

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Only execute the alarm during working hours, on working days.</para><para>You can specify working days and hours in the Configuration dialog.</para>
hu: <para>A figyelmeztető csak munkanapokon, a munkaidő alatt jelenjen meg.</para><para>A munkanapokat és a munkaidőt a beállításoknál lehet megadni.</para>

[ctx: @info]
en: End date is earlier than start date
hu: A záró dátum korábbi, mint a kezdési

[ctx: @info]
en: End date/time is earlier than start date/time
hu: A záró dátum és időpont korábbi, mint a kezdési

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than start date
hu: A dátum nem lehet korábbi az indítás dátumánál

[ctx: @label Time units for user-entered numbers]
en: hours:minutes
hu: óra:perc

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of hours and minutes between repetitions of the alarm
hu: Itt lehet megadni, hogy a figyelmeztető üzenetek ismétlődései között mennyi idő (óra, perc) teljen el

[ctx: @info]
en: No day selected
hu: Nincs kiválasztva nap

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: day(s)
hu: nap

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days between repetitions of the alarm
hu: Itt lehet megadni, hogy a figyelmeztető ismétlődései között hány nap teljen el

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which the alarm is allowed to occur
hu: Válassza ki a hét azon napjait, amelyeken a figyelmeztető megjelenjen

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: week(s)
hu: hét

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of weeks between repetitions of the alarm
hu: Itt lehet megadni, hogy a figyelmeztető ismétlődései között hány hét teljen el

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which to repeat the alarm
hu: Válassza ki a hét azon napjait, amelyeken a figyelmeztető ismétlődjön

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on the selected day of the month
hu: A figyelmeztető a hónap adott napján jelenjen meg

[ctx: @item:inlistbox Last day of month]
en: Last
hu: Utolsó

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the month on which to repeat the alarm
hu: Válassza ki a hónapnak azt a napját, amelyen a figyelmeztető ismétlődjön

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on one day of the week, in the selected week of the month
hu: A figyelmeztető a hét egy adott napján, a hónap kiválasztott hetében ismétlődjön

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1st
hu: 1.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd
hu: 2.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd
hu: 3.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th
hu: 4.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th
hu: 5.

[ctx: @item:inlistbox Last Monday in March]
en: Last
hu: Utolsó

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd Last
hu: Utolsó előtti

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd Last
hu: Hátulról a harmadik

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th Last
hu: Hátulról a negyedik

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th Last
hu: Hátulról az ötödik

[ctx: @item:inlistbox Every (Monday...) in month]
en: Every
hu: Minden

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the week of the month in which to repeat the alarm
hu: Válassza ki a hónapnak azt a hetét, amikor a figyelmeztető megismétlődjön

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the week on which to repeat the alarm
hu: Válassza ki a hét azon napjait, amikor a figyelmeztető megismétlődjön

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: month(s)
hu: hónap

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of months between repetitions of the alarm
hu: Itt lehet megadni, hogy az ismétlődések között hány hónap teljen el

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: year(s)
hu: év

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of years between repetitions of the alarm
hu: Itt lehet megadni, hogy az ismétlődések között hány év teljen el

[ctx: @label List of months to select]
en: Months:
hu: Hónap:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the months of the year in which to repeat the alarm
hu: Válassza ki azokat az év azon hónapjait, amelyekben a figyelmeztető megismétlődjön

[ctx: @item:inlistbox No date]
en: None
hu: Ne jelenjenek meg

[ctx: @item:inlistbox 1st March (short form)]
en: 1 Mar
hu: Márc. 1-jén

[ctx: @item:inlistbox 28th February (short form)]
en: 28 Feb
hu: Febr. 29-én

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which date, if any, the February 29th alarm should trigger in non-leap years
hu: Válassza ki, melyik napon jelenjenek meg a február 29-i dátumú figyelmeztetők nem szökőévben

[ctx: @info]
en: No month selected
hu: Nincs kiválasztva hónap

[ctx: @option:check]
en: Reminder for first recurrence only
hu: Emlékeztető csak az első előfordulásnál

[ctx: @item:inlistbox]
en: in advance
hu: ennyivel korábban

[ctx: @option:check]
en: Reminder:
hu: Előzetes emlékeztető:

[ctx: @item:inlistbox]
en: afterwards
hu: később

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the reminder only for the first time the alarm is scheduled
hu: Az emlékeztető csak a figyelmeztetés első ütemezésekor jelenjen meg

[ctx: @title:window]
en: Alarm Sub-Repetition
hu: A figyelmeztető részismétlése

[ctx: @option:check Repeat every 10 minutes]
en: Repeat every
hu: Ismétlődés minden

[ctx: @info:whatsthis]
en: Instead of the alarm triggering just once at each recurrence, checking this option makes the alarm trigger multiple times at each recurrence.
hu: Ha ez be van jelölve, akkor minden ismétlődésnél egynél többször fog megjelenni az üzenet.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the time between repetitions of the alarm
hu: Itt kell megadni, hogy a figyelmeztető ismétlődései között mennyi idő teljen el

[ctx: @option:radio]
en: Number of repetitions:
hu: Az ismétlődések száma:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify the number of times the alarm should repeat after each recurrence
hu: Jelölje be ezt, ha meg szeretné adni, hogy a figyelmeztető hányszor jelenjen meg egy ismétlődésnél

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of times to trigger the alarm after its initial occurrence
hu: Adja meg, hogy a figyelmeztető hányszor jelenjen meg az első előfordulás után

[ctx: @option:radio]
en: Duration:
hu: Időtartam:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify how long the alarm is to be repeated
hu: Jelölje be ezt, ha meg szeretné adni a figyelmeztető ismétlési időtartamát

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the length of time to repeat the alarm
hu: Adja meg a figyelmeztető ismétlési időtartamát

[ctx: @info]
en: Could not load calendar <filename>%1</filename>.
hu: Nem sikerült letölteni ezt a naptárt: <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Cannot download calendar: <filename>%1</filename>
hu: Nem sikerült letölteni ezt a naptárt: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para><warning>Do not update the calendar if it is also used with an older version of <application>KAlarm</application> (e.g. on another computer). If you do so, the calendar may become unusable there.</warning></para><para>Do you wish to update the calendar?</para>
hu: <para>%1</para><para><warning>Ne frissítse a naptárat, ha az a <application>KAlarm</application> egy régebbi verziója is használja, például egy másik számítógépen. Ha mégis megteszi, a naptár használhatatlanná válhat ott.</warning></para><para>Szeretné frissíteni a naptárat?</para>

[ctx: @title:window]
en: Calendar Configuration
hu: Naptárbeállítások

[ctx: @title:tab]
en: Import Active Alarms
hu: Aktív figyelmeztetők importálása

[ctx: @title:tab]
en: Import Archived Alarms
hu: Archivált figyelmeztetők importálása

[ctx: @title:tab]
en: Import Alarm Templates
hu: Figyelmeztetősablonok importálása

[ctx: @item:intext]
en: Active alarms
hu: Aktív figyelmeztetők

[ctx: @item:intext]
en: Archived alarms
hu: Archivált figyelmeztetők

[ctx: @item:intext]
en: Alarm templates
hu: Figyelmeztetősablonok

[ctx: @item:inlistbox File type selection filter]
en: Calendar files
hu: Naptárfájlok

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Display name:
hu: Megjelenítendő név:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Alarm types:
hu: Figyelmeztetéstípusok:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pathLabel)
en: Filename:
hu: Fájlnév:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, nameText)
en: Enter the name used to identify this resource in displays.
hu: Írja be az erőforrás azonosítására használni kívánt nevet.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameText)
en: Enter the name used to identify this resource in displays.
hu: Írja be az erőforrás azonosítására használni kívánt nevet.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noRadio)
en: Do not import
hu: Nem kell importálni

[ctx: @info/plain Name of a calendar]
en: Active Alarms
hu: Aktív figyelmeztetők

[ctx: @info/plain Name of a calendar]
en: Archived Alarms
hu: Archivált figyelmeztetők

[ctx: @info/plain Name of a calendar]
en: Alarm Templates
hu: Figyelmeztetősablonok

[ctx: @info]
en: <para>Failed to create default calendar <resource>%1</resource></para><para>Location: <filename>%2</filename></para>
hu: <para>Nem sikerült létrehozni a(z) <resource>%1</resource> alapértelmezett naptárat</para><para>Hely: <filename>%2</filename></para>

[ctx: @item:intext]
en: Active Alarms
hu: Aktív figyelmeztetők

[ctx: @item:intext]
en: Archived Alarms
hu: Archivált figyelmeztetők

[ctx: @item:intext]
en: Alarm Templates
hu: Figyelmeztetősablonok

[ctx: @item:intext Calendar status]
en: Read-only
hu: Csak olvasható

[ctx: @item:intext Calendar status]
en: Read-only (old format)
hu: Csak olvasható (régi formátum)

[ctx: @item:intext Calendar status]
en: Read-only (other format)
hu: Csak olvasható (más formátum)

[ctx: @title:column]
en: Time
hu: Idő

[ctx: @title:column]
en: Time To
hu: Idő eddig

[ctx: @title:column]
en: Repeat
hu: Ismétlődés

[ctx: @title:column]
en: Name
hu: Név

[ctx: @title:column]
en: Message, File or Command
hu: Üzenet, fájl vagy parancs

[ctx: @title:column Template name]
en: Name
hu: Név

[ctx: @title:column]
en: Calendars
hu: Naptárak

[ctx: @info:tooltip]
en: Command execution failed
hu: Parancs-végrehajtási hiba

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre-alarm action execution failed
hu: Hiba történt a figyelmeztető előtti műveletnél

[ctx: @info:tooltip]
en: Post-alarm action execution failed
hu: Hiba történt a figyelmeztető utáni műveletnél

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre- and post-alarm action execution failed
hu: Hiba történt a figyelmeztető előtti és utáni műveletnél

[ctx: @item:intext Calendar status]
en: Disabled
hu: Letiltva

[ctx: @info:whatsthis]
en: Next scheduled date and time of the alarm
hu: A figyelmeztető következő dátuma és időpontja

[ctx: @info:whatsthis]
en: How long until the next scheduled trigger of the alarm
hu: A figyelmeztető következő megjelenéséig hátralevő idő

[ctx: @info:whatsthis]
en: How often the alarm recurs
hu: A figyelmeztető ismétlődésének időköze

[ctx: @info:whatsthis]
en: Background color of alarm message
hu: A figyelmeztető háttérszíne

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm type (message, file, command or email)
hu: A figyelmeztető típusa (szöveges üzenet, fájl, parancs vagy e-mail)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm message text, URL of text file to display, command to execute, or email subject line
hu: Az üzenet szövege, a megjelenítendő szöveges fájl URL-je, a végrehajtandó parancs vagy a figyelmeztető e-mail tárgysora

[ctx: @info:whatsthis]
en: Name of the alarm template
hu: A figyelmeztetősablon neve

[ctx: @info Alarm never occurs]
en: Never
hu: Soha

[ctx: @info n days]
en: %1d
hu: %1 nap

[ctx: @info hours:minutes]
en: %1:%2
hu: %1.%2

[ctx: @info days hours:minutes]
en: %1d %2:%3
hu: %1 nap %2.%3

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default active alarm calendar.
hu: Az alapértelmezett figyelmeztetési naptárt nem lehet letiltani.

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
hu: Nem lehet letiltani az archivált figyelmeztetők alapértelmezett naptárát, ha be van állítva a figyelmeztetők archiválása.

[ctx: @info]
en: Do you really want to disable your default calendar?
hu: Biztosan le szeretné tiltani az alapértelmezett naptárt?

[ctx: @title:window]
en: Choose Calendar
hu: Válasszon naptárt

[ctx: @item:inlistbox]
en: KAlarm Calendar File
hu: KAlarm naptárfájl

[ctx: @item:inlistbox]
en: KAlarm Calendar Directory
hu: KAlarm naptárkönyvtár

[ctx: @item:intext What a resource is stored in]
en: File
hu: Fájl

[ctx: @item:intext What a resource is stored in (directory in filesystem)]
en: Directory
hu: Könyvtár

[ctx: @info]
en: Could not create calendar file <filename>%1</filename>.
hu: Nem sikerült létrehozni a(z) <filename>%1</filename> naptárfájlt.

[ctx: @info]
en: Could not create writable calendar file <filename>%1</filename>.
hu: Nem sikerült létrehozni a(z) <filename>%1</filename> írható naptárfájlt.

[ctx: @info]
en: Could not load file <filename>%1</filename>.
hu: Nem sikerült betölteni a(z) <filename>%1</filename> fájlt.

[ctx: @info]
en: Calendar not open.
hu: A naptár nincs megnyitva.

[ctx: @info]
en: Could not save file <filename>%1</filename>.
hu: Nem sikerült menteni a(z) <filename>%1</filename> fájlt.

[ctx: @info]
en: Could not load file <filename>%1</filename>. (%2)
hu: Nem sikerült betölteni a(z) <filename>%1</filename> fájlt.(%2)

[ctx: @info]
en: Could not save file <filename>%1</filename>. (%2)
hu: Nem sikerült menteni a(z) <filename>%1</filename> fájlt.(%2)

[ctx: @title:window]
en: Configure Calendar
hu: Naptár beállítása

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pathGroupBox)
en: Calendar File
hu: Naptárfájl

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, activeRadio)
en: Active Alarms
hu: Aktív figyelmeztetők

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, archivedRadio)
en: Archived Alarms
hu: Archivált figyelmeztetők

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, templateRadio)
en: Alarm Templates
hu: Figyelmeztetősablonok

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, alarmTypeLabel)
en: Alarm type:
hu: A figyelmeztető típusa:

[ctx: @item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, activeAlarmsText)
en: Active Alarms
hu: Aktív figyelmeztetők

[ctx: @item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, archivedAlarmsText)
en: Archived Alarms
hu: Archivált figyelmeztetők

[ctx: @item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, templateAlarmsText)
en: Alarm Templates
hu: Emlékeztetősablonok

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, nameGroupBox)
en: Display Name
hu: Megjelenítendő név

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Name:
hu: Név:

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, nameDescription)
en: Enter the display name used to identify this calendar.
hu: Írja be a naptár megjelenítendő nevét.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, readOnlyCheckbox)
en: Read only
hu: Csak olvasható

[ctx: @title:group]
en: Calendars
hu: Naptárak

[ctx: @item:inlistbox]
en: Active Alarms
hu: A figyelmeztetők engedélyezése

[ctx: @item:inlistbox]
en: Archived Alarms
hu: Archivált figyelmeztetők

[ctx: @item:inlistbox]
en: Alarm Templates
hu: Figyelmeztetősablonok

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which type of data to show alarm calendars for
hu: Válassza ki, milyen típusú figyelmeztetőket szeretne kilistázni

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of available calendars of the selected type. The checked state shows whether a calendar is enabled (checked) or disabled (unchecked). The default calendar is shown in bold.
hu: A megadott típusú naptárak listája. Jelölés mutatja, hogy egy naptár engedélyezett vagy tiltott állapotú-e. Az alapértelmezett naptár neve félkövér betűvel van kiírva.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reconfigure the selected calendar
hu: A kiválasztott naptár újrakonfigurálása

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the highlighted calendar's configuration
hu: A kijelölt naptár beállításainak szerkesztése

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove the selected calendar from the list
hu: A kijelölt naptár eltávolítása a listából

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Remove the highlighted calendar from the list.</para><para>The calendar itself is left intact, and may subsequently be reinstated in the list if desired.</para>
hu: <para>Eltávolítja a kijelölt naptárt a listából.</para><para>A naptár nem törlődik, ezért szükség esetén később újból felvehető a listába.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new active alarm calendar
hu: Új, aktív figyelmeztetési naptár hozzáadása

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new archived alarm calendar
hu: Új archiválási naptár hozzáadása

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new alarm template calendar
hu: Új figyelmeztetősablon-naptár hozzáadása

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default active alarm calendar.
hu: Az alapértelmezett aktív figyelmeztetési naptár nem távolítható el.

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
hu: Az archivált figyelmeztetők alapértelmezett naptára nem távolítható el, ha engedélyezve van a figyelmeztetők archiválása.

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove your default calendar (<resource>%1</resource>) from the list?
hu: Biztosan el szeretné távolítani az alapértelmezett naptárt (<resource>%1</resource>) a listából?

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the calendar <resource>%1</resource> from the list?
hu: Biztosan törölni szeretné a naptárt (<resource>%1</resource>) a listából?

[ctx: @action Reload calendar]
en: Reload
hu: Újratöltés

[ctx: @action]
en: Show Details
hu: Részletek

[ctx: @action]
en: Set Color...
hu: Más szín…

[ctx: @action]
en: Clear Color
hu: Színtörlés

[ctx: @action]
en: Update Calendar Format
hu: Naptárformátum frissítése

[ctx: @action]
en: Remove
hu: Eltávolítás

[ctx: @action]
en: Add...
hu: Hozzáadás…

[ctx: @action]
en: Import...
hu: Importálás…

[ctx: @action]
en: Use as Default for Active Alarms
hu: Beállítás alapértelmezett figyelmeztetési erőforrásnak

[ctx: @action]
en: Use as Default for Archived Alarms
hu: Beállítás alapértelmezett archiválási erőforrásnak

[ctx: @action]
en: Use as Default for Alarm Templates
hu: Beállítás alapértelmezett figyelmeztetősablonnak

[ctx: @info]
en: Active alarms
hu: Aktív figyelmeztetők

[ctx: @info]
en: Archived alarms
hu: Archivált figyelmeztetők

[ctx: @info]
en: Alarm templates
hu: Figyelmeztetősablonok

[ctx: @info]
en: Read-write
hu: Írható-olvasható

[ctx: @info]
en: Enabled
hu: Engedélyezve

[ctx: @info]
en: Disabled
hu: Letiltva

[ctx: @info Parameter in 'Default calendar: Yes/No']
en: Yes
hu: Igen

[ctx: @info Parameter in 'Default calendar: Yes/No']
en: No
hu: Nem

[ctx: @info]
en: <title>%1</title><para>ID: %2<nl/>Calendar type: %3<nl/>Contents: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Permissions: %7<nl/>Status: %8<nl/>Default calendar: %9</para>
hu: <title>%1</title><para>Azonosító: %2<nl/>Naptártípus: %3<nl/>Tartalma: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Jogosultságok: %7<nl/>Állapot: %8<nl/>Alapértelmezett naptár: %9</para>

[ctx: @text/plain]
en: Could not run <command>%1</command> to set wake from suspend
hu: Nem sikerült futtatni a(z) <command>%1</command> parancsot a felfüggesztésből felébresztés beállítására

[ctx: @text/plain]
en: Error setting wake from suspend.<nl/>Command was: <command>%1 %2</command><nl/>Error code: %3.
hu: Hiba történt a felfüggesztésből felébresztés beállításakor.<nl/>A parancs: <command>%1 %2</command><nl/>Hibakód: %3.

[ctx: @option:check]
en: Repeat
hu: Ismétlődés

[ctx: @option:check]
en: Set volume
hu: A hangerő beállítása

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the sound file will be played repeatedly for as long as the message is displayed.
hu: Ha be van jelölve, akkor az üzenet megjelenítése alatt a hang folyamatosan ismétlődni fog.

[ctx: @label]
en: Sound file:
hu: Hangfájl:

[ctx: @info:tooltip]
en: Test the sound
hu: A hang kipróbálása

[ctx: @info:whatsthis]
en: Play the selected sound file.
hu: Lejátssza a beállított hangfájlt.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a sound file to play.
hu: Írja be a lejátszandó hangfájl URL-jét vagy nevét.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a sound file to play.
hu: Válassza ki a lejátszandó hangfájlt.

[ctx: @label:spinbox Length of time to pause between repetitions]
en: Pause between repetitions:
hu: Szünet az ismétlések között:

[ctx: @label]
en: seconds
hu: másodperc

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to pause between repetitions.
hu: Adja meg, hány másodperces szünetet szeretne az ismétlések között.

[ctx: @title:group Sound volume]
en: Volume
hu: Hangerő

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to choose the volume for playing the sound file.
hu: Jelölje be, ha meg szeretné adni a lejátszás hangerejét.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the volume for playing the sound file.
hu: Válassza ki a hangfájl lejátszási hangerejét.

[ctx: @option:check]
en: Fade
hu: Fokozatos felerősödés

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to fade the volume when the sound file first starts to play.
hu: Jelölje be, ha fokozatosan felerősödő hangerőt szeretne hanglejátszáskor.

[ctx: @label:spinbox Time period over which to fade the sound]
en: Fade time:
hu: Felerősödési idő:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to fade the sound before reaching the set volume.
hu: Ennyi másodperc alatt fog felerősödni a hangerő a beállított értékre.

[ctx: @label:slider]
en: Initial volume:
hu: Kezdeti hangerő:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the initial volume for playing the sound file.
hu: Válassza ki a hangfájl lejátszásának kezdeti hangerejét.

[ctx: @label:listbox Listbox providing audio options]
en: Sound:
hu: Hang:

[ctx: @item:inlistbox No sound]
en: None
hu: Nincs

[ctx: @item:inlistbox]
en: Beep
hu: Hangjelzés

[ctx: @item:inlistbox]
en: Speak
hu: Felolvasás

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sound file
hu: Hangfájl

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure sound file
hu: Válasszon egy hangfájlt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Configure a sound file to play when the alarm is displayed.
hu: Adja meg, melyik hangfájl legyen lejátszva a figyelmeztető megjelenésekor.

[ctx: @title:window]
en: Sound File
hu: Hangfájl

[ctx: @item:inlistbox]
en: Audio files
hu: Hangfájlok

[ctx: @title:window]
en: Choose Sound File
hu: Válasszon egy hangfájlt

[ctx: @action:button]
en: Special Actions...
hu: Speciális műveletek...

[ctx: @info:tooltip]
en: Set commands to execute
hu: Megadja a végrehajtandó parancsot

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify actions to execute before and after the alarm is displayed.
hu: A figyelmeztető megjelenítése előtt és után végrehajtandó művelet.

[ctx: @title:window]
en: Special Alarm Actions
hu: Speciális figyelmeztetőműveletek

[ctx: @title:group]
en: Pre-Alarm Action
hu: Művelet a figyelmeztető előtt:

[ctx: @label:textbox]
en: Command:
hu: Parancs:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute before the alarm is displayed.</para><para>Note that it is executed only when the alarm proper is displayed, not when a reminder or deferred alarm is displayed.</para><para><note>KAlarm will wait for the command to complete before displaying the alarm.</note></para>
hu: <para>Írja be, milyen parancs hajtódjon végre a figyelmeztető megjelenésekor.</para><para>Ez csak normál megjelenéskor hajtódik végre, előzetes vagy késleltetett üzenet esetén nem.</para><para><note>A program megvárja a parancs befejeződését a figyelmeztető megjelenítése előtt.</note></para>

[ctx: @option:check]
en: Execute for deferred alarms
hu: Végrehajtás az elhalasztott figyelmeztetésekre

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If unchecked, the command is only executed before the alarm proper is displayed.</para><para>If checked, the pre-alarm command is also executed before a deferred alarm is displayed.</para>
hu: <para>Ha nincs bejelölve, a parancs csak a megfelelő figyelmeztető megjelenése előtt lesz végrehajtva.</para><para>Ha be van jelölve, a figyelmeztető előtti parancs is végrehajtásra kerül az elhalasztott emlékeztető megjelenése előtt.</para>

[ctx: @option:check]
en: Cancel alarm on error
hu: Hiba esetén a figyelmeztető kihagyása

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the alarm if the pre-alarm command fails, i.e. do not display the alarm or execute any post-alarm action command.
hu: A figyelmeztető kihagyása, ha a megelőző parancsban hiba történik (nem jelenik meg a figyelmeztető és nem hajtódnak végre az utólagos parancsok).

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not show error status or error message if the pre-alarm command fails.
hu: Ha az előzetes művelet hibát jelez, ne jelenjen meg hibaüzenet.

[ctx: @title:group]
en: Post-Alarm Action
hu: Művelet a figyelmeztető után

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute after the alarm window is closed.</para><para>Note that it is not executed after closing a reminder window. If you defer the alarm, it is not executed until the alarm is finally acknowledged or closed.</para>
hu: <para>Írja be, milyen terminálparancs hajtódjon végre a figyelmeztetőablak bezárása után.</para><para>Előzetes üzenet bezárásakor nem hajtódik végre. Késleltetett figyelmeztető esetén csak a végleges elfogadás vagy bezárás után hajtódik végre.</para>

[ctx: @title:window]
en: Alarm Templates
hu: Figyelmeztetősablonok

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of alarm templates
hu: A figyelmeztetősablonok listája

[ctx: @action:button]
en: New
hu: Új

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new alarm template
hu: Új figyelmeztetősablon létrehozása

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template
hu: Új figyelmeztetősablon létrehozása

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit the selected alarm template
hu: A kijelölt figyelmeztetősablon szerkesztése

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the currently highlighted alarm template
hu: A kijelölt figyelmeztetősablon szerkesztése

[ctx: @action:button]
en: Copy
hu: Másolás

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new alarm template based on the selected template
hu: Új figyelmeztetősablon létrehozása a kijelölt sablonból kiindulva

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template based on a copy of the currently highlighted template
hu: Új figyelmeztetősablon létrehozása a kijelölt sablonból kiindulva

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete the selected alarm templates
hu: A kijelölt figyelmeztetősablonok törlése

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete the currently highlighted alarm templates
hu: A jelenleg kiemelt figyelmeztetősablonok törlése

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm template? | Do you really want to delete the %1 selected alarm templates?
hu[0]: Biztosan törölni szeretné a kijelölt %1 figyelmeztetősablont?
hu[1]: Biztosan törölni szeretné a kijelölt %1 figyelmeztetősablont?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm Template | Delete Alarm Templates
hu[0]: Figyelmeztetősablon törlése
hu[1]: Figyelmeztetősablonok törlése

[ctx: @action:button]
en: &Delete
hu: &Törlés

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Template
hu: Figyelmeztetősablon kiválasztása

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a template to base the new alarm on.
hu: Válassza ki az új figyelmeztető kiinduló sablonját.

[ctx: @action]
en: New Alarm
hu: Új figyelmeztető

en: Disabled
hu: Letiltva

[ctx: @info:tooltip Brief: some alarms are disabled]
en: (Some alarms disabled)
hu: (Néhány figyelmeztetés letiltva)

[ctx: @info]
en: Alarm not found
hu: A figyelmeztető nem található

[ctx: @info]
en: Error recreating alarm
hu: Hiba történt a figyelmeztető újralétrehozásakor

[ctx: @info]
en: Error recreating alarm template
hu: Hiba történt a figyelmeztetősablon újralétrehozásakor

[ctx: @info]
en: Cannot reactivate archived alarm
hu: Archivált figyelmeztetőt nem lehet újból aktiválni

[ctx: @info]
en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

[ctx: @info Action to create a new alarm]
en: New alarm
hu: Új figyelmeztető

[ctx: @info Action to delete an alarm]
en: Delete alarm
hu: Figyelmeztető törlése

[ctx: @info Action to create a new alarm template]
en: New template
hu: Új sablon

[ctx: @info Action to delete an alarm template]
en: Delete template
hu: Sablon törlése

[ctx: @info]
en: Delete archived alarm
hu: Archivált figyelmeztető törlése

[ctx: @info]
en: Create multiple alarms
hu: Több figyelmeztető létrehozása

[ctx: @info Action to edit an alarm]
en: Edit alarm
hu: Figyelmeztető szerkesztése

[ctx: @info Action to edit an alarm template]
en: Edit template
hu: Sablon szerkesztése

[ctx: @info]
en: Delete multiple alarms
hu: Több figyelmeztető törlése

[ctx: @info]
en: Delete multiple templates
hu: Több sablon törlése

[ctx: @info]
en: Delete multiple archived alarms
hu: Több archivált figyelmeztető törlése

[ctx: @info]
en: Reactivate alarm
hu: Figyelmeztető újraaktiválása

[ctx: @info]
en: Reactivate multiple alarms
hu: Több figyelmeztető újraaktiválása

[ctx: @title:window]
en: Wake From Suspend
hu: Felébresztés felfüggesztésből

[ctx: @info]
en: Cannot schedule wakeup time for a date-only alarm
hu: Nem lehet felébresztési időt időzíteni dátumról szóló figyelmeztetőhöz

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Wake From Suspend Alarm
hu: Felfüggesztésből felébresztési figyelmeztetés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current wake-from-suspend alarm
hu: A jelenlegi felfüggesztésből felébresztési figyelmeztetés megjelenítése

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Highlight the current wake-from-suspend alarm in the alarm list. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
hu: A jelenlegi felfüggesztésből felébresztési figyelmeztetés kiemelése a figyelmeztetőlistán. A gomb le van tiltva, ha nincsenek beállított felfüggesztésből felébresztési figyelmeztetők.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current alarm
hu: Jelenlegi figyelmeztetés megjelenítése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set highlighted alarm as the wake-from-suspend alarm
hu: A kiemelt figyelmeztető beállítása felfüggesztésből felébresztési figyelmeztetőnek

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set the alarm highlighted in the alarm list to wake-from-suspend. This replaces any existing wake-from-suspend alarm.
hu: A figyelmeztetőlistában kiemelt figyelmeztető beállítása felfüggesztésből felébresztési figyelmeztetőnek. Lecseréli a meglévő felfüggesztésből felébresztési figyelmeztetőket.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Use highlighted alarm
hu: Kiemelt figyelmeztetés használata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the current wake-from-suspend
hu: A jelenlegi felfüggesztésből felébresztés megszakítása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the currently configured wake-from-suspend. Note that this does not cancel the alarm itself, which will still trigger in the normal way. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
hu: A jelenleg beállított felfüggesztésből felébresztés megszakítása. Nem szakítja meg a figyelmeztetést, az a megszokott módon aktiválódik. A gomb le van tiltva, ha nincsenek beállított felfüggesztésből felébresztési figyelmeztetők.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel wake from suspend
hu: A felfüggesztésből felébresztés megszakítása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, advanceWakeTime)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
hu: Adja meg hogy a figyelmeztetés aktiválása előtt hány perccel ébredjen fel a rendszer a felfüggesztésből. Ezzel biztosíthatja, hogy a rendszer teljesen helyreálljon a figyelmeztetés aktiválódása előtt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
hu: Percek száma a felfüggesztésből felébredésre való figyelmeztetés előtt
