kalarm - en to kk translation catalogue (860 entries)

[ctx: @info]
en: No mail transport configured for email identity <resource>%1</resource>
kk: Поштаны жіберу әдісі <resource>%1</resource> эл.пошта іс-әлпетінде бапталмаған

[ctx: @info]
en: Emails may not have been sent
kk: Эл.пошта жіберілмейді

[ctx: @info]
en: Program error
kk: Бағдарлама қатесі

[ctx: @option:radio]
en: Defer to date/time:
kk: Келесі күн/уақытқа шегіндіру:

[ctx: @option:radio]
en: At date/time:
kk: Күні/уақытқы:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm to the specified date and time.
kk: Ескертуді келтірілген күні/уақытына ауыстыру.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify the date, or date and time, to schedule the alarm.
kk: Жоспарлаған ескертудің күні не күні мен уақыты.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the date to schedule the alarm.</para><para>%1</para>
kk: <para>Ескертудің күнін келтіріңіз.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the time to schedule the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
kk: <para>Ескертудің уақытын келтіріңіз.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @option:check]
en: Any time
kk: Уақыты анықталмайды

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify only a date (without a time) for the alarm. The alarm will trigger at the first opportunity on the selected date.
kk: Тек күні ғана (уақытсыз) белгіленген ескертуді жоспарлау. Ескерту таңдаған күннің бірінші мүнкіндігінде жасалады.

[ctx: @option:radio]
en: Defer for time interval:
kk: Келесі уақыт аралығына шегіндіру:

[ctx: @option:radio]
en: Time from now:
kk: Қазіргі уақыттан:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm for the specified time interval after now.
kk: Ескерту уақытын қазірден қанша уақыт аралығына шегіндіріп қайта жоспарлап қою.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm after the specified time interval from now.
kk: Ескерту уақытын қазірден қанша уақыт аралығына жоспарлап қою.

[ctx: @action:button]
en: Time Zone...
kk: Уақыт белдеуі...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose a time zone for this alarm which is different from the default time zone set in KAlarm's configuration dialog.
kk: Бұл ескертудің уақыт белдеуі KAlarm баптау диалогында орнататын әдетті уақыт белдеуінен басқа болса, оны осында таңдаңыз.

[ctx: @label:listbox]
en: Time zone:
kk: Уақыт белдеуі:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time zone to use for this alarm.
kk: Бұл ескертудің уақыт белдеуін келтіріңіз.

[ctx: @info]
en: Invalid time
kk: Уақыты дұрыс емес

[ctx: @info]
en: Invalid date
kk: Күні дұрыс емес

[ctx: @info]
en: Alarm date has already expired
kk: Ескерту күні өтіп кеткен

[ctx: @info]
en: Alarm time has already expired
kk: Ескерту уақыты өтіп кеткен

en: KAlarm Autostart
kk: KAlarm автожегу

en: KAlarm autostart at login
kk: Жүйеге кіргенде KAlarm автожегілсін

en: Author
kk: Авторы

[ctx: @title:window]
en: Import Birthdays From KAddressBook
kk: Туған күндерді KAddressBook-тен импорттау

[ctx: @title:group]
en: Alarm Text
kk: Ескерту мәтіні

[ctx: @label:textbox]
en: Prefix:
kk: Префиксі:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear before the person's name in the alarm message, including any necessary trailing spaces.
kk: Ескерту хабарламасында кісі атының алдында жазылатын мәтінді келтіріңіз, қажетті бос орындарды қоса.

[ctx: @label:textbox]
en: Suffix:
kk: Жұрнағы:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear after the person's name in the alarm message, including any necessary leading spaces.
kk: Ескерту хабарламасында кісі атынан кейін жазылатын мәтінді келтіріңіз, қажетті бос орындарды қоса.

[ctx: @title:group]
en: Select Birthdays
kk: Туған күндерді таңдау

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select birthdays to set alarms for.<nl/>This list shows all birthdays in <application>KAddressBook</application> except those for which alarms already exist.</para><para>You can select multiple birthdays at one time by dragging the mouse over the list, or by clicking the mouse while pressing Ctrl or Shift.</para>
kk: <para>Ескертулерін орнататын туған күндерді таңдау.<nl/>Бұл тізім <application>KAddressBook</application> кітапшасындағы бар, ескертулері әлі орнатылмаған туған күндерін ұсынады.</para> <para>Тышқанның сол жақ батырмасын басып тұрып меңзерді үстінен жүгіртіп, немесе Ctrl не Shift пернелерін басып тұрып тышқанмен түртіп, бірнеше туған күндерді таңдап алуға болады. </para>

[ctx: @title:group]
en: Alarm Configuration
kk: Ескертуді баптау

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a reminder in advance of or after the birthday.
kk: Туған күн туралы алдын-ала не кейін еске салуды көрсету үшін осы белгісін қойыңыз.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days before or after each birthday to display a reminder. This is in addition to the alarm which is displayed on the birthday.
kk: Туған күнге неше күн қалғанда не өткенде еске салу жасалатынын келтіріңіз. Бұл туған күндегінің сыртындағы ескерту.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the birthday.
kk: Еске салудың керегі, тұған куннен бұрын ба әлде кейін бе, таңдаңыз.

[ctx: @action:button]
en: Sub-Repetition
kk: Жай қайталау

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up an additional alarm repetition
kk: Ескертудің қосымша қайталауын орнату

en: Prompt for confirmation when alarm is acknowledged
kk: Ескертуді қабылдағанын растайтын құптауды сұрау

en: Attach file to email (repeat as needed)
kk: Эл.поштаға файлды тіркеу (қажет болса, қайталап)

en: Auto-close alarm window after --late-cancel period
kk: Кешігу мерзімі өткен соң ескерту терезесін автоматты түрде жабу

en: Blind copy email to self
kk: Эл.поштаның жасырын көшірмесі өзіңе жіберілсін

en: Beep when message is displayed
kk: Ескертуді көрсетуі дыбыспен сүйемелденсін

en: Message background color (name or hex 0xRRGGBB)
kk: Хабарлама аясының түсі (атауы не оналтылық 0xRRGGBB түрінде)

en: Message foreground color (name or hex 0xRRGGBB)
kk: Хабарлама мәтіннің түсі (атауы не оналтылық 0xRRGGBB түрінде)

en: Cancel alarm with the specified event ID
kk: Келтірілген оқиға ID-і бойынша ескертуден айну

en: Disable the alarm
kk: Ескертуді бұғаттау

en: Disable monitoring of all alarms
kk: Бүкіл ескертулерді қадағалауын бұғаттау

en: Execute a shell command line
kk: Командалық орта командасын орындау

en: Command line to generate alarm message text
kk: Ескерту хабарламасының мәтінін шығаратын командасы

en: Display the alarm edit dialog to edit the specified alarm
kk: Келтірілген ескертуді өңдеу үшін өңдеу диалогын ашу

en: Display the alarm edit dialog to edit a new display alarm
kk: Жаңа көрсетілетін ескертуді өңдеу үшін өңдеу диалогын ашу

en: Display the alarm edit dialog to edit a new command alarm
kk: Жаңа командалық ескертуді өңдеу үшін өңдеу диалогын ашу

en: Display the alarm edit dialog to edit a new email alarm
kk: Жаңа эл.пошталық ескертуді өңдеу үшін өңдеу диалогын ашу

en: Display the alarm edit dialog to edit a new audio alarm
kk: Жаңа дыбыстық ескертуді өңдеу үшін өңдеу диалогын ашу

en: Display the alarm edit dialog, preset with a template
kk: Үлгіге сәйкес толтырылған ескерту өңдеу диалогын көрсету

en: File to display
kk: Көрсететін файл

en: KMail identity to use as sender of email
kk: Қолданатын эл.пошта жіберушінінің KMail іс-әлпеті

en: Interval between alarm repetitions
kk: Ескертуді қайталау аралығы

en: Show alarm as an event in KOrganizer
kk: Ескерту KOrganizer-дегі оқиға ретінде көрсетілсін

en: Cancel alarm if more than 'period' late when triggered
kk: Егер ескертудің кешігу мерзімі өтіп кетсе - ол болмасын

en: Output list of scheduled alarms to stdout
kk: Жоспарланған ескертулер тізімін stdout-қа шығару

en: Repeat alarm at every login
kk: Ескерту жүйеге кірген сайын қайталансын

en: Send an email to the given address (repeat as needed)
kk: Келтірілген адрестерге эл.пошта жіберілсін (керегінде қайталанады)

en: Audio file to play once
kk: Бір рет орындайтын дыбыс файлы

en: Audio file to play repeatedly
kk: Қайталап орындайтын дыбыс файлы

en: Specify alarm recurrence using iCalendar syntax
kk: Ескерту қайталауын iCalendar пішімінде келтіріңіз

en: Display reminder before or after alarm
kk: Еске салу ескертудің алдында ма кейін бе

en: Display reminder once, before or after first alarm recurrence
kk: Бір еске салу ескертудің бірінші қайталануы алдында ма кейін бе

en: Number of times to repeat alarm (including initial occasion)
kk: Ескертуді қайталау саны (алғашқы ескертуді қоса)

en: Speak the message when it is displayed
kk: Ескертуді көрсеткенде ол дауыстап оқылсын

en: Email subject line
kk: Эл.поштаның тақырып жолы

en: Simulate system time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ] (debug mode)
kk: :Жалған жүйелік уақытын [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ} деп қою (жөндеу режімі)

en: Trigger alarm at time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
kk: [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ] уақытында немесе yyyy-mm-dd [TZ] күнінде ескерту

en: Display system tray icon
kk: Таңбашасы жүйелік сөреде болсын

en: Trigger alarm with the specified event ID
kk: Келтірген оқиға ID бойынша ескертуді жасау

en: Repeat until time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
kk: [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm уақыты немесе yyyy-mm-dd күніге дейін қайталансын

en: Volume to play audio file
kk: Дыбыс файлының орындау үнділігі

en: Message text to display
kk: Көрсететін ескерту мәтіні

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode>: invalid email address
kk: <icode>%1</icode>: эл.пошта адресі жарамсыз

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter for date-only alarm
kk: <icode>%1</icode> параметрі күні ғана анықталған ескерту үшін дұрыс емес

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> earlier than <icode>%2</icode>
kk: <icode>%1</icode> деген <icode>%2</icode> дегеннен ерте

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> and <icode>%2</icode> parameters: repetition is longer than <icode>%3</icode> interval
kk: <icode>%1</icode> және <icode>%2</icode> параметрлері: қайталау аралығы <icode>%3</icode> аралығынан артық

[ctx: @info:shell]
en: : option(s) only valid with an appropriate action option or message
kk: : параметр(лер) тек тиісті әрекетке не хабарламаға жарайды

[ctx: @info:shell]
en: 
    Use --help to get a list of available command line options.
kk: 
    Команда жолында қолдануға болатын параметрлер тізімін көру үшін --help параметрін қолданыңыз.

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode>
kk: <icode>%1</icode> деген <icode>%2</icode> дегенді қажет етеді

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode> or <icode>%3</icode>
kk: <icode>%1</icode> деген <icode>%2</icode> не <icode>%3</icode> дегенді қажет етеді

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter
kk: <icode>%1</icode> параметрі дұрыс емес

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> incompatible with <icode>%2</icode>
kk: <icode>%1</icode> деген <icode>%2</icode> дегенмен үйлеспейді

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version
kk: KAlarm нұсқасы

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version which wrote this file.
kk: Бұл файл қай KAlarm нұсқасымен жазылған.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend
kk: Деректер сақтағыш тетігі

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend currently used by KAlarm.
kk: KAlarm қолданып жатқан деректер сақтағыш тетігі.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Time zone
kk: Уақыт белдеуі

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Holiday region
kk: Демалыс күндері

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Select the holiday region to use.
kk: Жергілікті демалыс күндерін таңдаңыз.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Foreground color
kk: Мәтін түсі

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Default foreground color for alarm message windows.
kk: Ескерту хабарламаның әдетті түсі.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Background color
kk: Ая түсі:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Default background color for alarm message windows.
kk: Ескерту хабарламаның аясының әдетті түсі.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (MessageFont), group (General)
en: Message font
kk: Хабарлама қаріпі

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageFont), group (General)
en: Default font for displaying alarm messages.
kk: Ескерту хабарламаның әдетті қаріпі.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: Show in system tray
kk: Жүйелік сөреде көрсетілсін

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: Auto-hide in system tray if no alarms due within period
kk: Келтірілген уақыт бойы ескертулер болмайтын болса - жүйелік сөреде автожасыру

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AutoStart), group (General)
en: Start at login
kk: Жүйеге кіргенде автожегілсін

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_NoAutoStart), group (General)
en: Suppress autostart at login
kk: Жүйеге кіргенде автожегілмесін

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Default defer time interval
kk: Әдетті шегіндіру уақыт аралығы

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Enter the default time interval (in minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
kk: Ескертуді кейінге шегіндіру диалогында қолданатын әдетті шегіндіру уақыт аралығы (минут).

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AskResource), group (General)
en: Prompt for which calendar to store in
kk: Қай күнтізбесіне сақтау керегі сұралсын

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ModalMessages), group (General)
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
kk: Хабарлама терезесінің айдары бар және оған назар ауыса алады

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (MessageButtonDelay), group (General)
en: Delay before message window buttons are enabled
kk: Ескерту терезесінің батырмаларын рұқсат етуі кідіртілсін

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: Number of alarms to show in system tray tooltip
kk: Жүйелік сөренің ишарасында көрсетілетін ескертулер саны

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Show alarm times in system tray tooltip
kk: Жүйелік сөренің ишарасында ескерту уақыты көрсетілсін

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, the time at which each alarm is due.
kk: Жүйелік сөредегі ишара жазуда әрбір ескертудің уақытын көрсету-көрсетпеуі.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Show time to alarms in system tray tooltip
kk: Жүйелік сөренің ишарасында ескертуге қалған уақыты көрсетілсін

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, how long until each alarm is due.
kk: Жүйелік сөредегі ишара жазуда әрбір ескертуге қалған уақытты көрсетуі керегі-керек жоғы.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Time-to-alarm prefix in system tray tooltip
kk: Жүйелік сөренің ишарасында ескертуге қалған уақыты көрсетілсін

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Enter the text to be displayed in front of the time until the alarm, in the system tray tooltip.
kk: Жүйелік сөредегі ишара жазуда ескертуге қалған уақыттың алдында көрсетілетін мәтінді келтіріңіз.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailClient), group (General)
en: Email client
kk: Эл.пошта клиенті

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether to copy sent emails into KMail's Sent folder.
kk: Жіберілген пошта KMail-дің "Жіберілген" қапшығына көшірмелеу керегі-керегі жоғы.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether after sending an email to store a copy in KMail's sent-mail folder. Only applies when sendmail is selected as the email client.
kk: Эл.пошта жіберілген соң KMail-дің жіберілген пошта қапшығына көшірмелеп сақтауы керегі-керек емесі. Sendmail арқылы жібергенде ғана қолданылады.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailFrom), group (General)
en: 'From' email address
kk: 'Кімден' эл.пошта адресі

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailBccAddress), group (General)
en: 'Bcc' email address
kk: 'Жасырын' эл.пошта адресі

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Terminal for command alarms
kk: Ескерту командасын орындау терминалы

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Command line to execute command alarms in a terminal window, including special codes described in the KAlarm handbook.
kk: Командалық ескертуде терминал терезесінде орындайтын командасы, KAlarm анықтамасында көрсетілген арнаулы кодтармен қоса.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: Start of day for date-only alarms
kk: Күні ғана анықталған ескертулерді көрсету кезі

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.
kk: Күні ғана берілген ескертуді жасайтын ең ерте уақыты.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: Start time of working day
kk: Жұмыс басталатын уақыт

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: The start time of the working day.
kk: Жұмыс күні басталатын уақыт.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: End time of working day
kk: Жұмыс аяқталатын уақыт

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: The end time of the working day.
kk: Жұмыс күні аяқталатын уақыт.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: Working days
kk: Жұмыс күндері

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: OR'ed bits indicating which days of the week are work days, 1 = Monday ... 64 = Sunday.
kk: Орнатылғанда аптаның жұмыс күндерін көрсететін биттер, 1 = Дұйсенбі ... 64 = Жексенбі.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DisabledColour), group (General)
en: Disabled alarm color
kk: Бұғатталған ескертудің түсі

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisabledColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for disabled alarms.
kk: Ескерту тізімідегі рұқсат етілмеген ескертулердің мәтін түсін таңдаңыз.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Archived alarm color
kk: Өткен ескертудің түсі

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for archived alarms.
kk: Ескерту тізімідегі уақыты өткен ескертулердің мәтін түсін таңдаңыз.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: Days to keep expired alarms
kk: Өткен ескертуді неше күнге қалдыру

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: KOrganizer event duration
kk: KOrganizer оқиғасының ұзындығы

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: Enter the event duration in minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.
kk: KOrganizer-ге көшірмеленетін ескертулерінің оқиғасының минуттағы ұзындығы

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
kk: Ескертуден неше минут бұрын аялдау режімінен оралу керек

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
kk: Ескертуден неше минут бұрын аялдау режімінен оралу керегін келтіріңіз. Бұл ескерту жасайтын кезде жүйе толығымен қалпына келуінің кепілдігі үшін қажетті нәрсе.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Cancel if late (minutes)
kk: Неше минутқа кешіксе - болмасын

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Default value in the alarm edit dialog for late cancellation time (in minutes). 0 for no late cancellation, >0 how many minutes before cancelling.
kk: Ескертуді баптау диалогындағы "кешіксе ескерту болмасын" үшін әдеттегі параметрі. 0 - кешіксе де ескерту болсын, >0 - неше минутқа кешіккенде ескерту болмасын.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Auto-close window after late-cancellation time
kk: Кешігу мерзімі өткен соң терезесі автожабылсын

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "auto close if late".
kk: Ескертуді баптау диалогындағы "кешіккенде автожабылсын" үшін әдеттегі параметрі.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Confirm acknowledgement
kk: Құптап растау

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "confirm alarm acknowledgement".
kk: Ескертуді баптау диалогындағы "ескертуді құптап растау" үшін әдеттегі параметрі.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Show in KOrganizer
kk: KOrganizer-де көрсетілсін

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "show in KOrganizer".
kk: Ескертуді баптау диалогындағы "KOrganizer-де көрсету" үшін әдеттегі параметрі.

[ctx: @label Label for audio options]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Sound
kk: Дыбыс

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Default sound type in the alarm edit dialog.
kk: Ескертуді өңдеу диалогындағы әдетті дыбыстың түрі

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Play File
kk: Файлды орындау

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Sound file
kk: Дыбыс файлы

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Default sound file path in the alarm edit dialog.
kk: Ескертуді өңдеу диалогы үшін әдетті дыбыс файлдың жолы

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Sound volume
kk: Дыбыстың үнділігі

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Default sound volume in the alarm edit dialog. -1 to deselect volume, or 0 - 100 %
kk: Ескертуді өңдеу диалогы үшін әдетті дыбыс үнділігі. -1 - өзгерту, 0  - 100%

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Repeat sound file
kk: Файл дыбысы қайталана берсін

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for sound repetition.
kk: Ескертуді баптау диалогындағы дыбысты қайталау үшін әдеттегі параметрі.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Enter script
kk: Скрипті

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for command script entry.
kk: Ескертуді баптау диалогындағы командалық скрипті үшін әдетті параметрі.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Command output
kk: Команданың шығысы

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for where to send command alarm output.
kk: Командалық ескертудің шығысын қайда бағыттауды анықтайтын ескертуді өңдеу диалогындағы әдетті параметрі.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Discard Output
kk: Шығысын елемеу

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Log To File
kk: Журнал файлына жазылсын

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Execute in terminal window
kk: Терминал терезесінде орындалсын

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Log file
kk: Журнал файлы

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Default log file path for command alarms in the alarm edit dialog.
kk: Ескертуді өңдеу диалогындағы командалық ескерту үшін әдетті журнал файлдың жолы.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Copy email to self
kk: Эл.поштаның көшірмесі өзіне қалдырылсын

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for blind copying emails to self.
kk: Ескертуді өңдеу диалогындағы жасырын көшірмені қалдыру үшін әдетті параметрі.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Recurrence period
kk: Қайталану аралығы

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: The default setting for the recurrence rule in the alarm edit dialog.
kk: Ескертуді өңдеу диалогындағы қайталау ережесінің әдетті параметрі.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: No recurrence
kk: Қайталану болмасын

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: At login
kk: Жүйеге кіргенде

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Hourly/minutely
kk: Сағат/минуттік

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: In non-leap years, repeat yearly February 29th alarms on:
kk: Кібісе емес жылдары 29-ші ақпанға келген жылдық ескерту:

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: February 28th
kk: 28-ақпанда болсын

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: March 1st
kk: 1-наурызда болсын

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: Do not repeat
kk: Қайталауы болмасын

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Reminder units
kk: Қайталау бірлігі

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Default reminder time units in the alarm edit dialog.
kk: Ескертуді өңдеу диалогындағы әдетті қайталау аралықтың бірлігі.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Hours/Minutes
kk: Сағат/Минут

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Pre-alarm action
kk: Ескерту алдындағы әрекет

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Default command to execute before displaying alarms.
kk: Ескертудің алдында орындалатын команданы келтіріңіз.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Execute pre-alarm action for deferred alarms
kk: Кейінге қалдырылған ескертулер алдындағы әрекетті орындау

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Default setting for whether to execute the pre-alarm action before deferred alarms trigger.
kk: Кейінге қалдырылған ескертулер алдындағы әрекет әдетте орындалсын - орындалмасын деген ұйғарымы.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Cancel alarm on pre-alarm action error
kk: Ескерту алдындағы әрекет қатесінде - ескерту болмасын

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to cancel the alarm if the pre-alarm action command fails.
kk: Ескерту алдындағы әрекет жаңылысында - ескерту болсын- болмасын деген әдетті ұйғарымы.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Do not notify pre-alarm action errors
kk: Ескерту алдындағы әрекеттің қатесі туралы ескертпеу

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to show no error status or error message if the pre-alarm action command fails.
kk: Ескерту алдындағы әрекет жаңылысында - ескерту болсын- болмасын деген әдетті ұйғарымы.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Post-alarm action
kk: Ескерту кейінгі әрекет

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Default command to execute after alarm message windows are closed.
kk: Ескерту терезесін жапқаннан кейін орындалатын әдетті командасы.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Warn before quitting
kk: Шығу алдында ескертілсін

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Whether to suppress a warning prompt before quitting KAlarm.
kk: KAlarm-дан шығу алдында ескерту жасалсын-жасалмасын деген ұйғарымы.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Confirm alarm deletions
kk: Ескертулер құптап қана өшірілсін

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Check to be prompted for confirmation each time you delete an alarm.
kk: Ескерту құптап қана өшірілсін десеңіз, осы белгіні қойыңыз.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Notify when remote emails are queued
kk: Сыртқа кететін эл.поштаны кезекке қою құлақтандырысын

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Display a notification message whenever an email alarm has queued an email for sending to a remote system. This could be useful if, for example, you have a dial-up connection, so that you can then ensure that the email is actually transmitted.
kk: Эл.поштамен ескертуді жібергенде, қашықтағы жүйенің жіберу кезегіне қойылғанда құлақтандыру болсын десеңіз осыны белгілеңіз. Бұл, мысалы, модем арқылы байланыс еткенде, ескерту шын мәнінде жібергеніне көз жеткізу үшін пайдалы болуы мүмкін.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
kk: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
kk: Ө&згерту

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
kk: &Көрініс

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
kk: Әр&екеттер

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
kk: &Баптау

[ctx: @title:window]
en: Defer Alarm
kk: Ескертуді кейінге шегіндіру

[ctx: @info:whatsthis]
en: Defer the alarm until the specified time.
kk: Ескертуді келтірілген уақытқа дейін кейінге қалдыру.

[ctx: @action:button]
en: Cancel Deferral
kk: Кейінге қалдырудан айну

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the deferred alarm. This does not affect future recurrences.
kk: Ескертуді кейінге қалдырудан айну. Бұл болашақ қайталануларға әсерін тигізбейді.

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next sub-repetition (currently %1)
kk: Келесі қайталау өткенге ауыстырылмайды (қазіргісі - %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next recurrence (currently %1)
kk: Келесі ескерту өткенге ауыстырылмайды (қазіргісі - %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next reminder (currently %1)
kk: Келесі еске салу өткенге ауыстырылмайды (қазіргісі - %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer reminder past the main alarm time (%1)
kk: Келесі негізгі ескерту өткенге ауыстырмайды (%1)

[ctx: @info]
en: <para>Error loading calendar:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Please fix or delete the file.</para>
kk: <para>Келесі күнтізбені жүктеп алу қатесі:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Файлды жөндеңіз немесе өшіріңіз.</para>

[ctx: @info]
en: Failed to save calendar to <filename>%1</filename>
kk: Күнтізбе келесіге сақталмады: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:tab]
en: Recurrence - [%1]
kk: Қайталану - [%1]

[ctx: @option:check]
en: Show in KOrganizer
kk: KOrganizer-де көрсетілсін

[ctx: @title:window]
en: Alarm Template [read-only]
kk: Ескерту үлгісі [тек оқу үшін]

[ctx: @title:window]
en: Archived Alarm [read-only]
kk: Өткен ескерту [тек оқу үшін]

[ctx: @title:window]
en: Alarm [read-only]
kk: Ескерту [тек оқу үшін]

[ctx: @action:button]
en: Load Template...
kk: Үлгіні жүктеу...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm at the specified time.
kk: Ескертуді келтірілген уақытта жоспарлап қою.

[ctx: @title:tab]
en: Alarm
kk: Ескерту

[ctx: @label:textbox]
en: Template name:
kk: Үлгі атауы:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name of the alarm template
kk: Ескерту үлгісінің атауын келтіріңіз

[ctx: @title:group]
en: Action
kk: Әрекет

[ctx: @title:group]
en: Deferred Alarm
kk: Кейінге қалдырылған ескерту

[ctx: @label]
en: Deferred to:
kk: Келесіге қалдыру:

[ctx: @action:button]
en: Change...
kk: Өзгерту

[ctx: @info:whatsthis]
en: Change the alarm's deferred time, or cancel the deferral
kk: Ескертуді шегіндіру уақытын өзгерту немесе шегіндіруден айну

[ctx: @title:group]
en: Time
kk: Уақыты

[ctx: @option:radio]
en: Default time
kk: Әдетті уақыт

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not specify a start time for alarms based on this template. The normal default start time will be used.
kk: Осы үлгіні негіздеген ескертулердің бастау уақытын келтірудің қажеті жоқ. Әдеттегі бастау уақыты қолданылады.

[ctx: @option:radio]
en: Time:
kk: Уақыты:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify a start time for alarms based on this template.
kk: Осы үлгіні негіздеген ескертулердің бастау уақытын келтіріңіз.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time for alarms based on this template.</para><para>%1</para>
kk: <para>Осы үлгіні негіздеген ескертулердің бастау уақытын келтіріңіз. </para><para>%1</para>

[ctx: @option:radio]
en: Date only
kk: Күні ғана:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set the <interface>Any time</interface> option for alarms based on this template.
kk: Осы үлгіні негіздеген ескертулердің <interface>Кез-келген уақыт</interface> параметрін орнатыңыз.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set alarms based on this template to start after the specified time interval from when the alarm is created.
kk: Осы үлгіні негіздеген ескертулер құрылған кезден кейін көрсетілген уақыт өткен соң жасалады.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to copy the alarm into KOrganizer's calendar
kk: Ескертуді KOrganizer күнтізбесіне көшірмелеу үшін бегісін қойыңыз

[ctx: @info]
en: You must enter a name for the alarm template
kk: Ескерту үлгісінің атауын келтіру керек

[ctx: @info]
en: Template name is already in use
kk: Былай аталған үлгі бар екен

[ctx: @info The parameter is a date value]
en: The start date does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date of the next recurrence (%1).
kk: Бастау күні ескерту қайталануының қалыпына сәйкес келмейді, сондықтан ол келесі қайталану күнімен (%1) сәйкестіріледі.

[ctx: @info The parameter is a date/time value]
en: The start date/time does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date/time of the next recurrence (%1).
kk: Бастау күн/уақыты ескерту қайталануының қалыпына сәйкес келмейді, сондықтан ол келесі қайталану күн/уақытымен (%1) сәйкестіріледі.

[ctx: @info]
en: Recurrence has already expired
kk: Қайталану уақыты өткен ғой

[ctx: @info]
en: The alarm will never occur during working hours
kk: Енді ескерту ешқашанда жұмыс уақытында жасалмайды

[ctx: @info]
en: Reminder period must be less than the recurrence interval, unless <interface>%1</interface> is checked.
kk: Егер <interface>%1</interface> белгісі тұрса, алдын-ала еске салу мерзімі қайталану аралығынан қысқа болу керек.

[ctx: @info]
en: The duration of a repetition within the recurrence must be less than the recurrence interval minus any reminder period
kk: Жай қайталау мерзімі, ескертулерді қайталанудың аралығынан еске салу мерзімін алып тастағанан қысқа болуы керек

[ctx: @info]
en: For a repetition within the recurrence, its period must be in units of days or weeks for a date-only alarm
kk: Тек күні ғана белгілеген ескерту үшін қайталау аралығы күн немесе апта түрінде болу керек

[ctx: @info]
en: You must select a calendar to save the alarm in
kk: Ескертуді сақтайтын күнтізбені таңдау керек

[ctx: @action:button]
en: More Options >>
kk: Параметрлерін көбейту >>

[ctx: @title:window]
en: Choose Log File
kk: Журнал файлын таңдау

[ctx: @option:check]
en: Confirm acknowledgment
kk: Құптап растау

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm Template
kk: Көрсетілетін ескертудің жаңа үлгісі

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm Template
kk: Көрсетілетін ескерту үлгісін өңдеу

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm
kk: Жаңа көрсетілетін ескерту

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm
kk: Көрсететін ескертуді өңдеу

[ctx: @label:listbox]
en: Display type:
kk: Көрсету түрі:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text message
kk: Мәтінді хабарлама

[ctx: @item:inlistbox]
en: File contents
kk: Файл мазмұны

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command output
kk: Команданың шығысы

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select what the alarm should display:<list><item><interface>%1</interface>: the alarm will display the text message you type in.</item><item><interface>%2</interface>: the alarm will display the contents of a text or image file.</item><item><interface>%3</interface>: the alarm will display the output from a command.</item></list></para>
kk: <para>Ескерту нені көрсететінін таңдау:<list><item><interface>%1</interface>: теріп берген мәтіңіз көрсетіледі.</item><item><interface>%2</interface>: мәтін не кескін файлдың мазмұны көрсетіледі.</item><item><interface>%3</interface>: команданың шығысы көрсетіледі.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the text of the alarm message. It may be multi-line.
kk: Ескерту хабарлама мәтінін келтіріңіз. Бірнеше жолды жазуға болады.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a text or image file to display.
kk: Көрсететін мәтн не кескін файл атауын немесе URL сілтемесін келтіріңіз.

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a file
kk: Файлды таңдау

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a text or image file to display.
kk: Көрсететін мәтін не кескін файлын таңдаңыз.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to additionally display a reminder in advance of or after the main alarm time(s).
kk: Негізгі ескерту(лер)дің бұрын не кейін алдын-ала еске салу болсын десеңіз, белгісін қойыңыз.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter how long in advance of or after the main alarm to display a reminder alarm.</para><para>%1</para>
kk: <para>Негізгі ескертудің қанша уақыт бұрын (не кейін) адын-ала еске салу болсын, анықтаңыз.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the main alarm
kk: Еске салудың керегі, негізгі ескертуден бұрын ба әлде кейін бе, таңдаңыз

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to be prompted for confirmation when you acknowledge the alarm.
kk: Белгісі қосылса, ескерту хабарламаны оқығаныңыз туралы құптау сұралады.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the alarm message now
kk: Ескерту хабарламасын қазір көрсету

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the file now
kk: Файлды қазір көрсету

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the command output now
kk: Команданың шығысын қазір көрсету

[ctx: @title:window]
en: Choose Text or Image File to Display
kk: Көрсететін мәтін немесе кескін файлды таңдау

[ctx: @option:check]
en: Enter a script
kk: Скриптті келтіріңіз

[ctx: @option:radio]
en: Execute in terminal window
kk: Терминал терезесінде орындалсын

[ctx: @option:check]
en: Execute in terminal window
kk: Терминал терезесінде орындалсын

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm Template
kk: Командалық ескертудің жаңа үлгісі

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm Template
kk: Командалық ескерту үлгісін өңдеу

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm
kk: Жаңа командалық ескерту

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm
kk: Командалық ескертуді өңдеу

[ctx: @info:whatsthis]
en: Execute the specified command now
kk: Келтірілген команданы қазір орындау

[ctx: @option:check]
en: Do not notify errors
kk: Қателер туралы құлақтандырылмасын

[ctx: @title:group]
en: Command Output
kk: Команданың шығысы

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute the command in a terminal window
kk: Команда терминал терезесінде орындалсын десеңіз, белгісін қойыңыз

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or path of the log file.
kk: Журнал файлының жолы мен атауын келтіріңіз.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a log file.
kk: Журнал файлын таңдау.

[ctx: @option:radio]
en: Log to file
kk: Журнал жүргізілсін

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to log the command output to a local file. The output will be appended to any existing contents of the file.
kk: Командасының шығысы бір жергілікті файлға жазылсын десеңіз, белгісін қойыңыз. Бұл жазу кез келген файлдың соңына қосыла береді.

[ctx: @option:radio]
en: Discard
kk: Елемеу

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to discard command output.
kk: Команда шығысын ысырып тастау үшін белгісін қойыңыз.

[ctx: @info]
en: Log file must be the name or path of a local file, with write permission.
kk: Журнал - жолы мен атауы көрсетілген, жазуға рұқсатты жергілікті файлы болу керек.

[ctx: @info]
en: Command executed: <icode>%1</icode>
kk: Орындалған командасы: <icode>%1</icode>

[ctx: @option:check]
en: Copy email to self
kk: Эл.поштаның көшірмесі өзіне қалдырылсын

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm Template
kk: Эл.пошталық ескертудің жаңа үлгісі

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm Template
kk: Эл.пошталық ескерту үлгісін өңдеу

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm
kk: Жаңа эл.пошталық ескерту

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm
kk: Эл.пошталық ескертуді өңдеу

[ctx: @info:whatsthis]
en: Send the email to the specified addressees now
kk: Келтірілген адрестерге эл.поштасын қазір жіберу

[ctx: @label:listbox 'From' email address]
en: From:
kk: Кімден:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email identity, used to identify you as the sender when sending email alarms.
kk: Эл.поштамен ескертуді жіберу үшін қолданатын Сіздің эл.поштаңыздың іс-әлпетіңіз.

[ctx: @label:textbox Email addressee]
en: To:
kk: Кімге:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the addresses of the email recipients. Separate multiple addresses by commas or semicolons.
kk: Қабылдаушының эл.пошта адресін келтіріңіз. Бірнеше адрестер болса, үтір не үтірлі нүктемен бөліктеңіз.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open address book
kk: Адрестік кітапшаны ашу

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select email addresses from your address book.
kk: Адрестік кітапшасынан эл.пошта адресін таңдау.

[ctx: @label:textbox Email subject]
en: Subject:
kk: Тақырыбы:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email subject.
kk: Эл.пошта тақырыбын толтырыңыз.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email message.
kk: Эл.пошта хабарламасын келтіріңіз.

[ctx: @label:listbox]
en: Attachments:
kk: Тіркемелері:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Files to send as attachments to the email.
kk: Эл.поштаға тіркелетін файлдар.

[ctx: @action:button]
en: Add...
kk: Қосу...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add an attachment to the email.
kk: Тіркемесін эл.поштаға қосыңыз.

[ctx: @action:button]
en: Remove
kk: Өшіру

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the highlighted attachment from the email.
kk: Эл.поштадан белгіенген тіркемесін өшіру.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the email will be blind copied to you.
kk: Белгісі қойылса, Сізге эл.поштаның жасырын көшірмесі жіберіледі.

[ctx: @info]
en: Invalid email address: <email>%1</email>
kk: Эл.поштаның адресі дұрыс емес: <email>%1</email>

[ctx: @info]
en: No email address specified
kk: Эл.пошта адресі келтірілмеген

[ctx: @info]
en: Invalid email attachment: <filename>%1</filename>
kk: Эл.пошта тіркемесі дұрыс емес: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Do you really want to send the email now to the specified recipient(s)?
kk: Келтірілген қабылдаушы(лар)ға эл.поштаны қазір жібермексіз бе?

[ctx: @action:button]
en: Confirm Email
kk: Эл.поштаны құптау

[ctx: @action:button]
en: Send
kk: Жіберу

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1<nl/>Bcc: <email>%2</email>
kk: Эл.пошта келесіге жіберілді:<nl/>%1<nl/>Жасырын көшірмесі: <email>%2</email>

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1
kk: Эл.пошта келесіге жіберілді:<nl/>%1

[ctx: @title:window]
en: Choose File to Attach
kk: Тіркеме файлын таңдау

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm Template
kk: Дыбысты ескертудің жаңа үлгісі

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm Template
kk: Дыбысты ескерту үлгісін өңдеу

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm
kk: Жаңа дыбысты ескерту

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm
kk: Дыбысты ескертуді өңдеу

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to enter the contents of a script instead of a shell command line
kk: Қоршау-орта командасының орнына орындайтын скриптті келтірмек болсаңыз белгісін қойыңыз

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a shell command to execute.
kk: Орындайтын қоршау-орта командасын келтіріңіз.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the contents of a script to execute
kk: Орындайтын скрипттің мазмұнын келтіріңіз

[ctx: @info]
en: Please enter a command or script to execute
kk: Орындайтын командасын не скриптті келтіріңіз

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of scheduled alarms
kk: Жоспарланған ескертулер тізімі

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, alarmTypeGroupBox)
en: Alarm Type
kk: Ескерту түрі

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Active
kk: Белсенді

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include active alarms in the search.
kk: Белсенді ескертулерде іздеу жүргізілсін десеңіз белгісін қойыңыз.

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Archived
kk: Өткен

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include archived alarms in the search. This option is only available if archived alarms are currently being displayed.
kk: Уақыты өткен ескертулерде іздеу жүргізілсін десеңіз, белгісін қойыңыз. Бұл өткен ескертулер көрсетіліп тұрса ғана істейді.

[ctx: @option:check Alarm action = text display]
en: Text
kk: Мәтінді

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include text message alarms in the search.
kk: Мәтінді ескерту хабарларында іздеу жүргізілсін.десеңіз белгісін қойыңыз.

[ctx: @option:check Alarm action = file display]
en: File
kk: Файл

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include file alarms in the search.
kk: Ескерту файлдарында іздеу жүргізілсін десеңіз белгісін қойыңыз.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Command
kk: Командалық

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include command alarms in the search.
kk: Командалық ескертулерде іздеу жүргізілсін десеңіз белгісін қойыңыз.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Email
kk: Эл.пошталық

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include email alarms in the search.
kk: Эл.пошталық ескертулерде іздеу жүргізілсін десеңіз белгісін қойыңыз.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Audio
kk: Дыбысты

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include audio alarms in the search.
kk: Дыбысты ескертулерде іздеу жүргізілсін десеңіз белгісін қойыңыз.

[ctx: @info]
en: No alarm types are selected to search
kk: Іздейтін ескерту түрлері таңдалмаған

[ctx: @info]
en: <para>End of alarm list reached.</para><para>Continue from the beginning?</para>
kk: <para>Ескерту тізімінің соңына жетті.</para><para>Басынан бастап жалғастырмақсыз ба?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Beginning of alarm list reached.</para><para>Continue from the end?</para>
kk: <para>Ескерту тізімінің басына жетті.</para><para>Соңынан бастап жалғастырмақсыз ба?</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Foreground color:
kk: Мәтін түсі:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message foreground color
kk: Ескерту хабарламасының мәтін түсін таңдау

[ctx: @label:listbox]
en: Background color:
kk: Ая түсі:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message background color
kk: Ескерту хабарының ая түсін таңдау

[ctx: @option:check]
en: Use default font
kk: Әдетті қаріп қолданылсын

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default font current at the time the alarm is displayed.
kk: Ескертуді көрсету үшін әдетті қаріп қолданылсын десеңіз белгісін қойыңыз.

en: Requested font
kk: Сұралған қаріп

[ctx: @action:button]
en: Font && Color...
kk: Қаріп && түс...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the font, and foreground and background color, for the alarm message.
kk: Ескерту хабарламасы үшін қаріп, жазу және ая түсін таңдау.

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Font & Color
kk: Ескерту қаріпі мен түсін таңдау

[ctx: @action]
en: Stop Play
kk: Орындауды тоқтату

[ctx: @action]
en: Enable &Alarms
kk: &Ескертулерді рұқсат ету

[ctx: @action]
en: Spread Windows
kk: Терезелерін созу

[ctx: @title:window]
en: Choose Export Calendar
kk: Экспортқа күнтізбені таңдау

[ctx: @info]
en: Error loading calendar to append to:<nl/><filename>%1</filename>
kk: Келесі күнтізбе жалғастыру үшін жүктелмеді: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Failed to save new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
kk: Жаңа күнтізбе келесіге сақталмады:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Cannot upload new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
kk: Жаңа күнтізбе келесіге жүктеп берілмеді:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Unable to show alarms in KOrganizer
kk: KOrganizer-де ескертулер көрсетілмейді

[ctx: @info]
en: Unable to show alarm in KOrganizer
kk: KOrganizer-де ескерту көрсетілмейді

[ctx: @info]
en: Unable to update alarm in KOrganizer
kk: KOrganizer-де ескерту жаңартылмайды

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarms from KOrganizer
kk: KOrganizer-де ескертулер өшірілмейді

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarm from KOrganizer
kk: KOrganizer-де ескерту өшірілмейді

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(KOrganizer not fully started)</para>
kk: <para>%1</para><para>(KOrganizer толығымен жегілмеді)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Error communicating with KOrganizer)</para>
kk: <para>%1</para><para>(KOrganizer-бен байланысу қатесі)</para>

[ctx: info]
en: The scheduled Wake from Suspend has been cancelled.
kk: Аялдау режімінен оралу жоспарлағаны жойыды.

[ctx: @info]
en: Error obtaining authorization (%1)
kk: Авторизация өткенде қате (%1)

[ctx: @info]
en: You must enable a template calendar to save the template in
kk: Үлгіні сақтау үшін бір үлгі күнтізбені рұқсат ету керек

[ctx: @info Please set the 'From' email address...]
en: <para>%1</para><para>Please set it in the Configuration dialog.</para>
kk: <para>%1</para><para>Бұны баптау диалогында орнатыңыз..</para>

[ctx: @info]
en: <para>Alarms are currently disabled.</para><para>Do you want to enable alarms now?</para>
kk: <para>Ескертулер рұқсат етілмеген.</para><para>Ескертулерді қазір рұқсат етпексіз бе?</para>

[ctx: @action:button]
en: Enable
kk: Рұқсат ету

[ctx: @action:button]
en: Keep Disabled
kk: Рұқсатсыз қалдыру

[ctx: @info]
en: Error saving alarms
kk: Ескертулерді сақтау қатесі

[ctx: @info]
en: Error saving alarm
kk: Ескертуді сақтау қатесі

[ctx: @info]
en: Error deleting alarms
kk: Ескертулерді өшіру қатесі

[ctx: @info]
en: Error deleting alarm
kk: Ескертуді өшіру қатесі

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarms
kk: Қайта белсендірілген ескертулерді сақтау қатесі

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarm
kk: Қайта белсендірілген ескертуді сақтау қатесі

[ctx: @info]
en: Error saving alarm templates
kk: Ескерту үлгісін сақтау қатесі

[ctx: @info]
en: Error saving alarm template
kk: Ескерту үлгісін сақтау қатесі

[ctx: @info]
en: Quitting will disable alarms (once any alarm message windows are closed).
kk: Шықсаңыз ескертулер бұғатталады (барлық ескерту хабарлама терезелері жабылса).

[ctx: @info]
en: Quitting will cancel the scheduled Wake from Suspend.
kk: Шығу ескертуді аялдаудан оралып ескерту қасиетінен айырады.

[ctx: @info]
en: Do you want to start KAlarm at login?<nl/>(Note that alarms will be disabled if KAlarm is not started.)
kk: Жүйеге кіргенде KAlarm жегілсін бе?<nl/>(KAlarm жегілмесе ескертулер болмайды.)

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not unique
kk: %1: <resource>%2</resource> оқиғасы табылмады немесе бірегейемес

[ctx: @info]
en: Alarms cannot be created or updated, because no writable active alarm calendar is enabled.<nl/><nl/>To fix this, use <interface>View | Show Calendars</interface> to check or change calendar statuses.
kk: Ескертулер құрылмайды да жаңартылмайды, өйткені жазылатын белсенді ескертулер күнтізбесі рұқсат етілмеген.<nl/><nl/>Жағдайды түзеу үшін күнтізбенің күйін тексеріп не өзгертіп <interface>Көрініс -> Күнтізбелерді көрсету</interface> дегенге барыңыз.

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not editable
kk: %1: <resource>%2</resource> оқиғасы табылмады немесе өңдеуге келмейді

[ctx: @info]
en: Error creating temporary script file
kk: Уақытша скрипт файлын құру қатесі

[ctx: @info]
en: Pre-alarm action:
kk: Ескерту алдындағы әрекет:

[ctx: @info]
en: Post-alarm action:
kk: Ескерту кейінгі әрекет:

[ctx: @info Email addressee]
en: To:
kk: Кімге:

[ctx: @info Email subject]
en: Subject:
kk: Тақырыбы:

[ctx: @info]
en: Reminder
kk: Алдын-ала еске салу

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> not found
kk: 'Кімден'  эл.пошта адресі дұрыс емес.<nl/><resource>%1</resource> деген эл.пошта іс-әлпеті табылмады.

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> has no email address
kk: 'Кімден'  эл.пошта адресі дұрыс емес.<nl/><resource>%1</resource> деген эл.пошта іс-әлпетінде эл.пошта адресі жоқ.

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured (no default email identity found)</para><para>Please set it in <application>KMail</application> or in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
kk: <para>'Кімден' эл. пошта адресі бапталмаған (әдетті эл.пошта іс-әлпеті табылмады)</para><para>Оны <application>KMail</application>-де немесе <application>KAlarm</application> баптау диалогында орнатыңыз. </para>

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured.</para><para>Please set it in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
kk: <para>'Кімден' эл. пошта адресі бапталмаған.</para><para>Оны <application>KAlarm</application> баптау диалогында орнатыңыз. </para>

[ctx: @info]
en: Error attaching file: <filename>%1</filename>
kk: Келесі файлды тіркемелеу қатесі: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Attachment not found: <filename>%1</filename>
kk: Келесі тіркеме табылмады: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: An email has been queued to be sent
kk: Эл.пошта жіберу кезегіне қойылған

[ctx: @info]
en: Failed to send email
kk: Эл.поштаны жіберу жаңылысы

[ctx: @info]
en: Error sending email
kk: Эл.поштаны жіберу қатесі

[ctx: @option:check]
en: Cancel if late
kk: Кешіккен ескерту болмасын

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after this time
kk: Осы уақыттан кейін терезе авто жабылсын

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after late-cancellation time
kk: Кешігу мерзімі өткен соң терезесі авто жабылсын

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If checked, the alarm will be canceled if it cannot be triggered within the specified period after its scheduled time. Possible reasons for not triggering include your being logged off, X not running, or <application>KAlarm</application> not running.</para><para>If unchecked, the alarm will be triggered at the first opportunity after its scheduled time, regardless of how late it is.</para>
kk: <para>Белгісі қойылса, жоспарланған уақыттан кейін келтірілген уақыт мерзімінде ескерту жасалмаса, ол орындалмайды.  Жасалмауының себептері: ол кезде пайдаланушының жүйеден тыс болғаны, X істемегені, <application>KAlarm</application> жегілмегені.</para><para>Белгісі қойылмаса, ескерту уақыттан қанша уақыт кешіксе де, мүмкіндік пайда бола қалған кезде жасалады.</para>

[ctx: @option:check Cancel if late by 10 minutes]
en: Cancel if late by
kk: Келесіге кешіксе - айну

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how late will cause the alarm to be canceled
kk: Қаншаға кешіккен соң ескерту болмайтынын келтіріңіз

[ctx: @info:whatsthis]
en: Automatically close the alarm window after the expiry of the late-cancellation period
kk: Кешігу мерзімі өткен соң ескерту терезесін автоматты түрде жабу

[ctx: @info]
en: Please select a file to display
kk: Көрсететін файлды таңдау

[ctx: @info]
en: Please select a file to play
kk: Орындайтын файлды таңдау

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a folder
kk: <filename>%1</filename> деген қапшық екен

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> not found
kk: <filename>%1</filename> табылмады

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is not readable
kk: <filename>%1</filename> оқылмады

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> appears not to be a text or image file
kk: <filename>%1</filename> мәтін не кескін файлы емес сияқты

[ctx: @option:check]
en: Append to existing file
kk: Бар файл жалғастырылсын

[ctx: @info]
en: Failed to execute command (shell access not authorized)
kk: Команданы орындау қатесі (қоршау ортасына қатынау рұқсат етілмеген):

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
kk: Команданы орындау жаңылысы

[ctx: @info]
en: Command execution error
kk: Команданы орындау қатесі

[ctx: @info]
en: Command exit code: %1
kk: Команданың шығу коды: %1

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: minutes
kk: минут

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: hours/minutes
kk: сағат/минут

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: days
kk: күн

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: weeks
kk: апта

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press the Shift key while clicking the spin buttons to adjust the time by a larger step (6 hours / 5 minutes).
kk: Сан тергіштің жебелерін түрткенде уақытты таңдау қадамын үлкейту үшін (6 сағат / 5 минут) Shift пернесін басып тұрыңыз.

[ctx: @info]
en: Failure to create menus (perhaps <filename>%1</filename> missing or corrupted)
kk: Мәзірлерді құру жаңылысы (бәлкім, <filename>%1</filename> жоқ немесе бүлінген)

[ctx: @action]
en: &Templates...
kk: &Үлгілер...

[ctx: @action]
en: &New
kk: &Жаңа

[ctx: @action]
en: Create Tem&plate...
kk: Үл&гіні құру...

[ctx: @action]
en: &Copy...
kk: &Көшіріп алу...

[ctx: @action]
en: &Edit...
kk: Ө&згерту...

[ctx: @action]
en: &Delete
kk: Ө&шіру

[ctx: @action]
en: Delete Without Confirmation
kk: Құптаусыз өшіру

[ctx: @action]
en: Reac&tivate
kk: Қайта бел&сендіру

[ctx: @action]
en: Wake From Suspend...
kk: Аялдау режімінен оралу...

[ctx: @action]
en: Show Archi&ved Alarms
kk: Ө&ткен ескертулер көрсетілсін

[ctx: @action]
en: Show in System &Tray
kk: Жүйелік &сөреде көрсетілсін

[ctx: @action]
en: Show &Calendars
kk: &Күнтізбелер көрсетілсін

[ctx: @action]
en: Import &Alarms...
kk: &Ескертулерді импорттау...

[ctx: @action]
en: E&xport Selected Alarms...
kk: Таңдалған &ескертулерді экспорттау...

[ctx: @action]
en: E&xport...
kk: Э&кспорттау...

[ctx: @action]
en: &Refresh Alarms
kk: &Ескертулерді жаңарту

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm? | Do you really want to delete the %1 selected alarms?
kk[0]: Шынымен таңдалған %1 ескертуді өшірмексіз бе?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm | Delete Alarms
kk[0]: Ескертулерді өшіру

[ctx: @action:button]
en: &Delete
kk: Ө&шіру

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Archived Alarms
kk: Өткен ескертулер жасырылсын

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Archived Alarms
kk: Өткен ескертулер көрсетілсін

[ctx: @info]
en: Import birthdays
kk: Туған күндерді импорттау

[ctx: @item:inlistbox]
en: Display Alarm
kk: Көрсететін ескерту

[ctx: @item:inlistbox]
en: Email Alarm
kk: Эл.поштамен ескерту

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command Alarm
kk: Командалық ескерту

[ctx: @title:window]
en: Alarm Type
kk: Ескерту түрі

[ctx: @info]
en: Choose alarm type to create:
kk: Ескерту түрін таңдау:

[ctx: @action]
en: Ena&ble
kk: Рұқсат &ету

[ctx: @action]
en: Disa&ble
kk: Бұға&ттау

[ctx: @info]
en: <para>Cannot defer alarm:</para><para>Alarm not found.</para>
kk: <para>Ескерту кейінге шегіндірілмеді:</para><para>Ол табылған жоқ.</para>

[ctx: @title:window]
en: Reminder
kk: Алдын-ала еске салу

[ctx: @title:window]
en: Message
kk: Хабарлама

[ctx: @info]
en: File is a folder
kk: Бұл файл - қапшық

[ctx: @info]
en: Failed to open file
kk: Файлды ашу жаңылысы

[ctx: @info]
en: File not found
kk: Файл табылмады

[ctx: @title:window]
en: Error
kk: Қате

[ctx: @info]
en: Today
kk: Бүгін

[ctx: @info]
en: Tomorrow | in %1 days' time
kk[0]: %1 күн мерзімінде

[ctx: @info]
en: in 1 week's time | in %1 weeks' time
kk[0]: %1 апта мерзімінде

[ctx: @info]
en: in 1 minute's time | in %1 minutes' time
kk[0]: %1 минут мерзімінде

[ctx: @info]
en: in 1 hour's time | in %1 hours' time
kk[0]: %1 сағат мерзімінде

[ctx: @item:intext inserted into 'in ... %1 minute's time' below]
en: 1 hour | %1 hours
kk[0]: %1 сағат

[ctx: @info '%2' is the previous message '1 hour'/'%1 hours']
en: in %2 1 minute's time | in %2 %1 minutes' time
kk[0]: %2 %1 минут мерзімінде

[ctx: @info]
en: Unable to speak message
kk: Хабарлама дауыстап айтылмады

[ctx: @info]
en: Cannot open audio file: <filename>%1</filename>
kk: Келесі дыбыс файлы ашылмады: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para>Error playing audio file: <filename>%1</filename></para><para>%2</para>
kk: <para>Келесі файлды ойнату қатесі: <filename>%1</filename></para><para>%2</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: The scheduled date/time for the message (as opposed to the actual time of display).
kk: Хабарламаның жоспарланған күні/уақыты (көрсетудің шын уақыттың орнына).

[ctx: @info:whatsthis]
en: The file whose contents are displayed below
kk: Мазмұны төменде көрсетілген файл

[ctx: @info:whatsthis]
en: The contents of the file to be displayed
kk: Көрсетілетін файлдың мазмұны

[ctx: @info:whatsthis]
en: The alarm message
kk: Ескерту хабарламасы

[ctx: @info:whatsthis]
en: The output of the alarm's command
kk: Ескерту командасының шығысы

[ctx: @info:whatsthis]
en: The email to send
kk: Жіберетін эл.пошта

[ctx: @option:check]
en: Do not display this error message again for this alarm
kk: Бұл ескертуде бұл қатенің хабарламасы енді көрсетілмесін

[ctx: @info:whatsthis]
en: Acknowledge the alarm
kk: Ескертуді құптау

[ctx: @action:button]
en: &Edit...
kk: Ө&згерту...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the alarm.
kk: Осы ескертуді өңдеу.

[ctx: @action:button]
en: &Defer...
kk: Кейінге қал&дыру...

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Defer the alarm until later.</para><para>You will be prompted to specify when the alarm should be redisplayed.</para>
kk: <para>Ескертуді кейінге шегіндіру.</para><para>Қай кезде оны қайта көрсету керегі сұралады.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop sound
kk: Дыбысты тоқтату

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop playing the sound
kk: Дыбысты орындауын тоқтату

[ctx: @info:tooltip Locate this email in KMail]
en: Locate in <application>KMail</application>
kk: <application>KMail</application>-де табу

[ctx: @info:whatsthis]
en: Locate and highlight this email in <application>KMail</application>
kk: Эл.поштаны <application>KMail</application>-де тауып белгілеу

[ctx: @info:tooltip]
en: Activate <application>KAlarm</application>
kk: <application>KAlarm</application> белсендету

[ctx: @info:whatsthis]
en: Activate <application>KAlarm</application>
kk: <application>KAlarm</application> белсендету

[ctx: @info]
en: Do you really want to acknowledge this alarm?
kk: Бұл ескертуді растауын калайсыз ба?

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge Alarm
kk: Ескертуді растау

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge
kk: Растау

[ctx: @info]
en: Unable to locate this email in <application>KMail</application>
kk: Бұл эл.пошта <application>KMail</application>-де табылмады

[ctx: @item:inmenu]
en: &Display Alarm Template
kk: Көрсетілетін ескерту үлгісі

[ctx: @action]
en: New Display Alarm
kk: Жаңа көрсетілетін ескерту

[ctx: @item:inmenu]
en: &Command Alarm Template
kk: &Командалық ескерту үлгісі

[ctx: @action]
en: New Command Alarm
kk: Жаңа командалық ескерту үлгісі

[ctx: @item:inmenu]
en: &Email Alarm Template
kk: &Эл.пошталық ескерту үлгісі

[ctx: @action]
en: New Email Alarm
kk: Жаңа эл.пошталық ескерту

[ctx: @item:inmenu]
en: &Audio Alarm Template
kk: &Дыбысты ескерту үлгісі

[ctx: @action]
en: New Audio Alarm
kk: Жаңа дыбысты ескерту

[ctx: @action]
en: New Alarm From &Template
kk: Үл&гіден жаңа ескерту

[ctx: @title:window]
en: Configure
kk: Баптау

[ctx: @title:tab General preferences]
en: General
kk: Жалпы

[ctx: @title General preferences]
en: General
kk: Жалпы

[ctx: @title:tab]
en: Time & Date
kk: Уақыт & күн

[ctx: @title]
en: Time and Date
kk: Уақыты мен күні

[ctx: @title:tab]
en: Storage
kk: Сақтау

[ctx: @title]
en: Alarm Storage
kk: Ескертуді сақтау

[ctx: @title:tab Email preferences]
en: Email
kk: Эл.пошта

[ctx: @title]
en: Email Alarm Settings
kk: Эл.поштамен ескерту параметрлері

[ctx: @title]
en: Default Alarm Edit Settings
kk: Ескертуді өңдеудің әдетті параметрлері

[ctx: @title:tab]
en: View
kk: Көрініс

[ctx: @title]
en: View Settings
kk: Көрініс параметрлері

[ctx: @info]
en: Reset all tabs to their default values, or only reset the current tab?
kk: Бүкіл қойындыларын әдеттілеріне ысыру керек пе, әлде тек ашылып тұрғанын ба?

[ctx: @action:button Reset ALL tabs]
en: &All
kk: &Бүкілін

[ctx: @action:button Reset the CURRENT tab]
en: C&urrent
kk: Н&азардығыны

[ctx: @title:group]
en: Run Mode
kk: Жегу режімі

[ctx: @option:check]
en: Start at login
kk: Жүйеге кіргенде жегілсін

[ctx: @option:check]
en: Warn before quitting
kk: Шығу алдында ескертілсін

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a warning prompt before quitting <application>KAlarm</application>.
kk: <application>KAlarm</application>-дан шығу алдында ескерту жасалсын десеңіз осыны белгілеңіз.

[ctx: @option:check]
en: Confirm alarm deletions
kk: Ескертулер құптап қана өшірілсін

[ctx: @label:spinbox]
en: Default defer time interval:
kk: Әдетті шегіндіру уақыт аралығы:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default time interval (hours & minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
kk: Ескертуді шегіндіру диалогында қолдану үшін әдетті шегіндіру уақыт аралығы (сағат пен минуттары).

[ctx: @title:group]
en: Terminal for Command Alarms
kk: Ескерту командасын орындау терминалы

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which application to use when a command alarm is executed in a terminal window
kk: Командалық ескерту қай терминал терезесінде орындалатынын таңдаңыз

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute command alarms in a terminal window by <icode>%1</icode>
kk: Ескерту командасын орындау үшін <icode>%1</icode> деген жегу жолын қолдану

[ctx: @option:radio Other terminal window command]
en: Other:
kk: Басқасы:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the full command line needed to execute a command in your chosen terminal window. By default the alarm's command string will be appended to what you enter here. See the <application>KAlarm</application> Handbook for details of special codes to tailor the command line.
kk: Таңдалған терминалы жегетін команда жолын келтіріңіз. Әдетте ескерту командасы осында келірілген жолға жалғасады. Команда жолын кұрастыру арнайы кодтардың егжей-текжейін <application>KAlarm</application> анықтамасынан қараңыз.

[ctx: @info]
en: Command to invoke terminal window not found: <command>%1</command>
kk: Терминал терезесін қосу командасы табылмады: <command>%1</command>

[ctx: @info]
en: You should not uncheck this option unless you intend to discontinue use of <application>KAlarm</application>
kk: <application>KAlarm</application>-ды енді қолданбаймын дегенше бұл белгісін алып тастамаңыз

[ctx: @label:listbox]
en: Holiday region:
kk: Демалыс күндері:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which holiday region to use
kk: Қай аймақтың демалыс күндерін қолданасыз, таңдаңыз

[ctx: No holiday region]
en: None
kk: Жоқ

[ctx: @label:spinbox]
en: Start of day for date-only alarms:
kk: Күні ғана анықталған ескертулерді көрсету кезі:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.</para><para>%1</para>
kk: <para>Күні ғана берілген ескертуді жасайтын ең ерте уақыты.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: Working Hours
kk: Жұмыс сағаттары

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check the days in the week which are work days
kk: Аптадағы жұмыс күндерін белгілеңіз

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily start time:
kk: Жұмыс күннің басталуы:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time of the working day.</para><para>%1</para>
kk: <para>Күнделікті жұмыс басталатын уақытын келтіріңіз.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily end time:
kk: Жұмыс күннің аяқталуы:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the end time of the working day.</para><para>%1</para>
kk: <para>Күнделікті жұмыс аяқталатын уақытын келтіріңіз.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: KOrganizer event duration:
kk: KOrganizer оқиғасының ұзақтығы:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the event duration in hours and minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.</para><para>%1</para>
kk: <para>Enter the event duration in hours and minutes, for alarms which are copied to KOrganizer-ге көшірілген ескертулерінің оқиғасынын (сағат пен минуттағы) ұзақтығы.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: New Alarms && Templates
kk: Жаңа ескертулер мен үлгілері

[ctx: @option:radio]
en: Store in default calendar
kk: Әдетті күнделікте сақталсын

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add all new alarms and alarm templates to the default calendars, without prompting.
kk: Қайта сұрамай, жаңа ескертулер мен үлгілерді әдетті күнделікке қосу.

[ctx: @option:radio]
en: Prompt for which calendar to store in
kk: Қай күнделікке сақтау деп сұралсын

[ctx: @title:group]
en: Archived Alarms
kk: Өткен ескертулері

[ctx: @option:check]
en: Keep alarms after expiry
kk: Ескертулер уақыты өткен соң да сақталсын

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to archive alarms after expiry or deletion (except deleted alarms which were never triggered).
kk: Уақыты өткен немесе өшірген ескертулер (іске қосылмай өшірілгеннен басқа) сақталсын десеңіз осыны белгілеңіз.

[ctx: @option:check]
en: Discard archived alarms after:
kk: Өткен ескертулерді өшіру мерзімі:

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: days
kk: күн

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to store archived alarms indefinitely. Check to enter how long archived alarms should be stored.
kk: Уақыты өткен ескертулерді тұрақты сақтау үшін осы белгіні алып тастаңыз. Сақтау уақытын шектеу үшін - белгілеп қойыңыз.

[ctx: @action:button]
en: Clear Archived Alarms
kk: Өткендерді кетіру

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms.
kk: Уақыты өткен барлық ескертулерді өшіру.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms (from the default archived alarm calendar only).
kk: Барлық өткен ескертулерін (әдетті өткен ескертулер күнделігінен ғана) өшірмексіз бе?

[ctx: @info]
en: <para>A default calendar is required in order to archive alarms, but none is currently enabled.</para><para>If you wish to keep expired alarms, please first use the calendars view to select a default archived alarms calendar.</para>
kk: <para>Өткен ескертулерді жазатын әдетті күнтізбе қажет, бірақ ол тағайындалмаған..</para><para>Егер өткен ескертулері сақталсын десеңіз, алдымен күнтізбе көрінісінен әдетті өткен ескертулер күнтізбесін таңдап алыңыз.</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all archived alarms?
kk: Шынымен бүкіл өткен ескертулерді өшірмексіз бе?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all alarms in the default archived alarm calendar?
kk: Барлық әдетті өткен ескертулер күнделігіндегі ескертулерін өшірмексіз бе?

[ctx: @label]
en: Email client:
kk: Эл.пошта клиенті:

[ctx: @option:check]
en: Copy sent emails into <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
kk: Жіберілген пошта <application>KMail</application>-дің <resource>%1</resource> қапшығына көшірмеленсін

[ctx: @info:whatsthis]
en: After sending an email, store a copy in <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
kk: Эл.поштаны, жіберілген соң, <application>KMail</application>-дің <resource>%1</resource> қапшығына көшірмелеу

[ctx: @option:check]
en: Notify when remote emails are queued
kk: Сыртқа кететін эл.поштаны кезекке қою құлақтандырысын

[ctx: @title:group]
en: Your Email Address
kk: Эл.пошта адресіңіз

[ctx: @label 'From' email address]
en: From:
kk: Кімден:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used to identify you as the sender when sending email alarms.
kk: Ескертуді эл.поштамен жібергенде жіберушіні анықтайтын эл.пошта адресіңіз.

[ctx: @option:radio]
en: Use <application>KMail</application> identities
kk: <application>KMail</application> іс-әлпеттері қолданылсын

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use <application>KMail</application>'s email identities to identify you as the sender when sending email alarms. For existing email alarms, <application>KMail</application>'s default identity will be used. For new email alarms, you will be able to pick which of <application>KMail</application>'s identities to use.
kk: Ескертуді эл.поштамен жіберушісі ретінде <application>KMail</application> іс-әлпетіңіз қолданылсын десеңіз осыны белгілеңіз. Бар эл.пошталық ескертулер үшін әдетті <application>KMail</application> іс-әлпеті қолданылады. Жаңа ескертулер үшін керек <application>KMail</application> іс-әлпетті таңдап аласыз.

[ctx: @label 'Bcc' email address]
en: Bcc:
kk: Жасырын көшірмесі:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used for blind copying email alarms to yourself. If you want blind copies to be sent to your account on the computer which <application>KAlarm</application> runs on, you can simply enter your user login name.
kk: Эл.поштамен ескерткенде ескертудің көшірмесін өзіне жасырын көшірме ретінде жіберетін эл.пошта адресі. Егер жасырын көшірмені <application>KAlarm</application> жегілген компьютерге жібергіңіз келсе тек кіру атауыңызды келтірсеңіз болады.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default setting for <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
kk: Ескертуді баптау диалогындағы <interface>%1</interface> үшін әдетті параметр.

[ctx: @title:tab]
en: General
kk: Жалпы

[ctx: @title:tab]
en: Font && Color
kk: Қаріп пен түс

[ctx: @label:listbox]
en: Recurrence:
kk: Қайталану:

[ctx: @option:radio]
en: February 2&8th
kk: 2&8-ақпанда болсын

[ctx: @option:radio]
en: March &1st
kk: &1-наурызда болсын

[ctx: @option:radio]
en: Do not repeat
kk: Қайталанбасын

[ctx: @title:group]
en: Display Alarms
kk: Көрсетілетін ескертулері

[ctx: @label:listbox]
en: Reminder units:
kk: Еске салу уақыт бірлігі:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Minutes
kk: Минут

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hours/Minutes
kk: Сағат/Минут

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default units for the reminder in the alarm edit dialog, for alarms due soon.
kk: Ескертуді баптау диалогындағы еске салу уақытты өлшеу әдетті бірлігі.

[ctx: @title:group Audio options group]
en: Sound
kk: Дыбыс

[ctx: @option:check]
en: Repeat sound file
kk: Файл дыбысы қайталана берсін

[ctx: @info:whatsthis sound file 'Repeat' checkbox]
en: The default setting for sound file <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
kk: Ескертуді өңдеу диалогындағы <interface>%1</interface> дыбыс файл үшін әдетті параметрі.

[ctx: @label:textbox]
en: Sound file:
kk: Дыбыс файлы:

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a sound file
kk: Дыбыс файлын таңдау

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default sound file to use in the alarm edit dialog.
kk: Ескертуді өңдеу диалогында қолдану үшін әдетті дыбыс файлдың атауын келтіріңіз.

[ctx: @title:group]
en: Command Alarms
kk: Командалық ескертулер

[ctx: @title:group]
en: Email Alarms
kk: Эл.поштамен ескерту

[ctx: @title:group]
en: Message Font && Color
kk: Хабарламаның қаріп пен түсі

[ctx: @info]
en: You must enter a sound file when <interface>%1</interface> is selected as the default sound type
kk: <interface>%1</interface> деген әдетті дыбыс ретінде таңдалса, дыбыс файлын келтіру керек

[ctx: @title:tab]
en: Alarm Windows
kk: Ескерту терезелері

[ctx: @option:check]
en: Show in system tray
kk: Жүйелік сөреде көрсетілсін

[ctx: @option:radio Always show KAlarm icon]
en: Always show
kk: Әрқашанда көрсетілсін

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to show <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray regardless of whether alarms are due.
kk: <application>KAlarm</application> таңбашасы, ескертулер бар ма, жоқ па - бәрібір жүйелік сөреде көрсетілсін десеңіз - осыны белгілеңіз.

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no active alarms
kk: Белсенді ескертулер болмаса - автожасырылсын

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to automatically hide <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray if there are no active alarms. When hidden, the icon can always be made visible by use of the system tray option to show hidden icons.
kk: Белсенді ескертулері болмаса <application>KAlarm</application> таңбашасы автоматты түрде жасырылсын десеңіз осыны белгілеңіз. Жасырылған күйдегі таңбашаларды, керек болса. жасырын таңбашалар көрсетілсін деген жүйелік сөренің амалы арқылы шығаруға болады.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to automatically hide <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray if no alarms are due within the specified time period. When hidden, the icon can always be made visible by use of the system tray option to show hidden icons.
kk: Келтірілген уақыт бойы ескертулер болмайтын болса <application>KAlarm</application> таңбашасы автоматты түрде жасырылсын десеңіз осыны белгілеңіз Жасырылған күйдегі таңбашаларды, керек болса. жасырын таңбашалар көрсетілсін деген жүйелік сөренің амалы арқылы шығаруға болады.

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no alarm due within time period:
kk: Келтірілген уақыт бойы ескертулер болмайтын болса - автожасырылсын:

[ctx: @title:group]
en: System Tray Tooltip
kk: Жүйелік сөредегі ишара жазулары

[ctx: @option:check]
en: Show next &24 hours' alarms
kk: Келер &24 сағаттағы ескертулері көрсетілсін

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify whether to include in the system tray tooltip, a summary of alarms due in the next 24 hours.
kk: Жүйелік сөреде келесі 24 сағат аралығында болатын ескертулердің қорытындысын жүйелік сөредегі ишара жазуында көрсету үшін осыны таңдаңыз.

[ctx: @option:check]
en: Maximum number of alarms to show:
kk: Көрсетілетін ескертулер санының шегі:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to display all of the next 24 hours' alarms in the system tray tooltip. Check to enter an upper limit on the number to be displayed.
kk: Келесі 24 сағаттағы бүкіл ескертулер жүйелік сөредегі ишара жазу түрінде көрсетілсін десеңіз - белгісін алып тастаңыз. Көрсетілетіндердің жоғарғы шегін келтіру үшін белгілеп қойыңыз.

[ctx: @option:check]
en: Show alarm time
kk: Ескерту &уақыты көрсетілсін

[ctx: @option:check]
en: Show time until alarm
kk: Ескертуге қа&лған уақыты көрсетілсін

[ctx: @title:group]
en: Alarm List
kk: Ескерту тізімі

[ctx: @label:listbox]
en: Disabled alarm color:
kk: Бұғатталған ескертудің түсі:

[ctx: @label:listbox]
en: Archived alarm color:
kk: Өткен ескертудің түсі:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Message Windows
kk: Ескерту хабарламаның терезелері

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Choose how to reduce the chance of alarm messages being accidentally acknowledged:<list><item>Position alarm message windows as far as possible from the current mouse cursor location, or</item><item>Position alarm message windows in the center of the screen, but disable buttons for a short time after the window is displayed.</item></list></para>
kk: <para>Ескерту хабарламасын кездейсоқ құптауының ықтималдығын төмендету үшін қолданатын шарасын таңдаңыз.:<list><item>Ескерту хабарламасын мейілінше тышқан меңзерінен алыстату, немесе</item> <item>Ескерту хабарламасын экранның ортасына шығара беру, бірақ бастапқыда көрсетілген терезесінің батырмаларын біршама уақыт істемейтін қылу.</item></list></para>

[ctx: @option:radio]
en: Position windows far from mouse cursor
kk: Терезелері тышқанның меңзерінен алыс болсын

[ctx: @option:radio]
en: Center windows, delay activating window buttons
kk: Терезені - ортаға, батырмалары кідіріп істейтін болсын

[ctx: @label:spinbox]
en: Button activation delay (seconds):
kk: Батырманы кідірту уақыты (сек):

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how long its buttons should remain disabled after the alarm message window is shown.
kk: Ескерту терезесі көрсетілген кейін оның батырмалары қаншама уақыт бұғатталып тұрсын, келтіріңіз.

[ctx: @option:check]
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
kk: Хабарлама терезесінің айдары бар және оған назар ауыса алады

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: No Recurrence
kk: Қайталауы болмасын

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: At Login
kk: Жүйеге кіргенде

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Hourly/Minutely
kk: Сағат/минут сайын

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Daily
kk: Күн сайын

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Weekly
kk: Апта сайын

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Monthly
kk: Ай сайын

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Yearly
kk: Жыл сайын

[ctx: @title:group]
en: Recurrence Rule
kk: Қайталану ережесі

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not repeat the alarm
kk: Ескертуді қайталанбайтын қылу

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Trigger the alarm at the specified date/time and at every login until then.</para><para>Note that it will also be triggered any time <application>KAlarm</application> is restarted.</para>
kk: <para>Келтірілген күні/уақытта және оден дейін жүйеге әрбір кірген сайын ескертуді жасау.</para><para>Есіңізде болсын: ескерту <application>KAlarm</application> жегілген сайын да ескерту жасалады.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at hourly/minutely intervals
kk: Ескертуді сағат/минут аралығында қайталау

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at daily intervals
kk: Ескерту күн сайын қайталансын

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at weekly intervals
kk: Ескерту апта сайын қайталансын

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at monthly intervals
kk: Ескертуді ай сайын қайталау

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at annual intervals
kk: Ескертуді жыл сайын қайталау

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up a repetition within the recurrence, to trigger the alarm multiple times each time the recurrence is due.
kk: Жай қайталауын орнату, ескертулердің қайталану мерзімі келгенде бірнешелеп ескерту.

[ctx: @title:group]
en: Recurrence End
kk: Қайталанудың шегі

[ctx: @option:radio]
en: No end
kk: Шектелмеген

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm indefinitely
kk: Ескертуді шексіз қайталау

[ctx: @option:radio]
en: End after:
kk: Келесіден кейін аяқтау:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm for the number of times specified
kk: Ескертуді келтірілген рет қайталау

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the total number of times to trigger the alarm
kk: Ескертуді неше рет қайталауын келтіріңіз

[ctx: @label]
en: occurrence(s)
kk: рет

[ctx: @option:radio]
en: End by:
kk: Аяқтау кезі:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Repeat the alarm until the date/time specified.</para><para><note>This applies to the main recurrence only. It does not limit any sub-repetition which will occur regardless after the last main recurrence.</note></para>
kk: <para>Келтірілген күн/уақыт келгеше ескертуді қайталай беру.</para> <para><note>Бұл негізгі қайталауына ғана тиісті. Бұл әрбір негізгі ескертудің жәй қайталануына әсер етпейді.</note></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last date to repeat the alarm.</para><para>%1</para>
kk: <para>Ескертуді қайталауының соңғы күнін келтіріңіз.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last time to repeat the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
kk: <para>Ескертуді қайталауының соңғы уақытын келтіріңіз.</para><para>%1</para> <para>%2</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop repeating the alarm after your first login on or after the specified end date
kk: Бірінші рет жүйеге кіргеннен кейін немесе келтірілген аяқтау күнінен кейін ескертуді қайталауды тоқтату

[ctx: @title:group]
en: Exceptions
kk: Шығарылып тастайтындар

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of exceptions, i.e. dates/times excluded from the recurrence
kk: Шығарлып тастайтындар тізімі, яғни қайталануы болмайтын күн мен уақыттар

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a date to insert in the exceptions list. Use in conjunction with the Add or Change button below.
kk: Шығарлып тастайтындар тізіміне енгізілетін күнін келтіріңіз. Төменде орналасқан 'Қосу' немесе 'Өзгерту' батырмасын қолданыңыз.

[ctx: @action:button]
en: Add
kk: Қосу...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add the date entered above to the exceptions list
kk: Жоғарда келтірілген күнді шығарлып тастайтындар тізіміне қосу

[ctx: @action:button]
en: Change
kk: Өзгерту

[ctx: @info:whatsthis]
en: Replace the currently highlighted item in the exceptions list with the date entered above
kk: Шығарлып тастайтындар тізімінде белгіленгенін жоғарыда көрсетілген күнмен алмастыру

[ctx: @action:button]
en: Delete
kk: Өшіру

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the currently highlighted item from the exceptions list
kk: Шығарлып тастайтындар тізімінен белгіленіп тұрғанды өшіру

[ctx: @option:check]
en: Exclude holidays
kk: Демалыс күндері шығарлып тасталсын

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Do not trigger the alarm on holidays.</para><para>You can specify your holiday region in the Configuration dialog.</para>
kk: <para>Демалыс күндерінде ескетртпеу.</para><para>Қай аймақтың демалыс күндерін қолданатыңызды баптау диалогында орната аласыз.</para>

[ctx: @option:check]
en: Only during working time
kk: Тек жұмыс уақытында ғана

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Only execute the alarm during working hours, on working days.</para><para>You can specify working days and hours in the Configuration dialog.</para>
kk: <para>Жұмыс күндердегі жұмыс уақытында ғана ескерту.</para> <para>Жұмыс күндер мен уақыттарын баптау диалогында орната аласыз.</para>

[ctx: @info]
en: End date is earlier than start date
kk: Аяқтау күні бастау күнінен бұрын

[ctx: @info]
en: End date/time is earlier than start date/time
kk: Аяқтау күні/уақыты бастау күні/уақытынан бұрын

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than start date
kk: Күні бастау күннен ерте болмау тиіс

[ctx: @label:spinbox]
en: Recur e&very
kk: Қайталануы ә&рбір

[ctx: @label Time units for user-entered numbers]
en: hours:minutes
kk: сағат:минут

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of hours and minutes between repetitions of the alarm
kk: Ескертуді қайталау арасындағы сағат және минутты келтіріңіз

[ctx: @label On: Tuesday]
en: O&n:
kk: Кү&ні:

[ctx: @info]
en: No day selected
kk: Күні таңдалмаған

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: day(s)
kk: күн

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days between repetitions of the alarm
kk: Ескертуді қайталау арасындағы күн санын келтіріңіз

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which the alarm is allowed to occur
kk: Ескертуді қайталайтын аптадағы күндерді таңдаңыз

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: week(s)
kk: апта

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of weeks between repetitions of the alarm
kk: Ескертудің қайталану арасындағы апта санын келтіріңіз

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which to repeat the alarm
kk: Ескертуді қайталайтын аптадағы күндерді таңдаңыз

[ctx: @option:radio On day number in the month]
en: O&n day
kk: &Келесі күнінде

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on the selected day of the month
kk: Айдың таңдалған күнінде ескертуді қайталау

[ctx: @item:inlistbox Last day of month]
en: Last
kk: Соңғы

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the month on which to repeat the alarm
kk: Ескертудің қайталану айының күнін таңдаңыз

[ctx: @option:radio On the 1st Tuesday]
en: On t&he
kk: &Күні

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on one day of the week, in the selected week of the month
kk: Ескертуді осы айдың таңдалған аптасының бір күнінде қайталау

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1st
kk: 1-шісі

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd
kk: 2-шісі

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd
kk: 3-шісі

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th
kk: 4-шісі

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th
kk: 5-шісі

[ctx: @item:inlistbox Last Monday in March]
en: Last
kk: Соңғы

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd Last
kk: Соңынан 2-ншісі

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd Last
kk: Соңынан 3-іншісі

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th Last
kk: Соңынан 4-іншісі

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th Last
kk: Соңынан 5-іншісі

[ctx: @item:inlistbox Every (Monday...) in month]
en: Every
kk: Әрбір

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the week of the month in which to repeat the alarm
kk: Ескертудің қайталанатын айдың апталарын таңдаңыз

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the week on which to repeat the alarm
kk: Ескертудің қайталану аптасының күндерін таңдаңыз

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: month(s)
kk: ай

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of months between repetitions of the alarm
kk: Ескертудің қайталану аралығындағы айлар санын келтіріңіз

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: year(s)
kk: жыл

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of years between repetitions of the alarm
kk: Ескертудің қайталану аралығындағы жылдар санын келтіріңіз

[ctx: @label List of months to select]
en: Months:
kk: Айлары:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the months of the year in which to repeat the alarm
kk: Ескерту жылдың қай айларында қайталанатынды таңдаңыз

[ctx: @label:listbox]
en: February 2&9th alarm in non-leap years:
kk: Кібісе емес жылдағы 29-ақпанға келетін ескерту күні:

[ctx: @item:inlistbox No date]
en: None
kk: Жоқ

[ctx: @item:inlistbox 1st March (short form)]
en: 1 Mar
kk: 1-Нау

[ctx: @item:inlistbox 28th February (short form)]
en: 28 Feb
kk: 28-Ақп

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which date, if any, the February 29th alarm should trigger in non-leap years
kk: 29 ақпанға келетін ескертуді кібісе емес жылдың кай күніде көрсетілетінін таңдаңыз

[ctx: @info]
en: No month selected
kk: Ай таңдалмаған

[ctx: @option:check]
en: Reminder for first recurrence only
kk: Тек бірінші қайталануға арналған еске салу

[ctx: @item:inlistbox]
en: in advance
kk: қалғанда

[ctx: @option:check]
en: Reminder:
kk: Еске салу:

[ctx: @item:inlistbox]
en: afterwards
kk: кейін

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the reminder only for the first time the alarm is scheduled
kk: Алдын-ала еске салу тек жоспарланған бірінші ескертуге ғана көрсетіледі

[ctx: @title:window]
en: Alarm Sub-Repetition
kk: Ескертуді қайталау

[ctx: @option:check Repeat every 10 minutes]
en: Repeat every
kk: Әрбір

[ctx: @info:whatsthis]
en: Instead of the alarm triggering just once at each recurrence, checking this option makes the alarm trigger multiple times at each recurrence.
kk: Әрбір ескертуді бірнеше рет қайталау үшін осы белгіні қойыңыз.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the time between repetitions of the alarm
kk: Қайталау аралығын келтіріңіз

[ctx: @option:radio]
en: Number of repetitions:
kk: Қайталау саны:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify the number of times the alarm should repeat after each recurrence
kk: Әрбір ескертуден кейін ол неше рет қайталынатынын келтіргіңіз келсе белгісін қойыңыз

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of times to trigger the alarm after its initial occurrence
kk: Ескертудің алғашқысынан кейін неше рет қайталынатынын келтіріңіз

[ctx: @option:radio]
en: Duration:
kk: Ұзақтығы:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify how long the alarm is to be repeated
kk: Ескерту қайталана беретін уақытты келтіру үшін белгілеңіз

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the length of time to repeat the alarm
kk: Ескертуді қайталау уақыт ұзындығын келтіріңіз

[ctx: @info]
en: Could not load calendar <filename>%1</filename>.
kk: Келесі күнтізбе жүктелмеді: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Cannot download calendar: <filename>%1</filename>
kk: Келесі күнтізбе жүктеп алынбады: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para><warning>Do not update the calendar if it is also used with an older version of <application>KAlarm</application> (e.g. on another computer). If you do so, the calendar may become unusable there.</warning></para><para>Do you wish to update the calendar?</para>
kk: <para>%1</para><para><warning><application>KAlarm</application> бағдарламаның ескі нұсқалары (мысалы, басқа компьютерде) қолданатын күнтізбені жаңартсаңыз, ол қолданалмайтын болады.</warning></para> <para>Күнтізбені жаңартуды қалайсыз ба?</para>

[ctx: @title:window]
en: Calendar Configuration
kk: Күнтізбені баптау

[ctx: @title:column]
en: Time
kk: Уақыты

[ctx: @title:column]
en: Time To
kk: Қалған уақыт

[ctx: @title:column]
en: Repeat
kk: Қайталануы

[ctx: @title:column]
en: Message, File or Command
kk: Хабарлама, файл не команда

[ctx: @title:column Template name]
en: Name
kk: Атауы

[ctx: @title:column]
en: Calendars
kk: Күнтізбелер

[ctx: @info:tooltip]
en: Command execution failed
kk: Команданы орындау жаңылысы

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre-alarm action execution failed
kk: Ескерту алдындағы әрекет жаңылды

[ctx: @info:tooltip]
en: Post-alarm action execution failed
kk: Ескерту кейінгі әрекет жаңылды

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre- and post-alarm action execution failed
kk: Ескерту алдыңғы мен кейінгі әрекет жаңылды

[ctx: @info:whatsthis]
en: Next scheduled date and time of the alarm
kk: Келесі ескертуінің күні мен уақыты

[ctx: @info:whatsthis]
en: How long until the next scheduled trigger of the alarm
kk: Келесі ескертуге қанша қалды

[ctx: @info:whatsthis]
en: How often the alarm recurs
kk: Ескертуді қайталау аралығы

[ctx: @info:whatsthis]
en: Background color of alarm message
kk: Ескерту хабарлама аясының түсі

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm type (message, file, command or email)
kk: Ескертудің түрі (хабарлама, файл, команда немесе эл.пошта)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm message text, URL of text file to display, command to execute, or email subject line
kk: Ескерту хабрлама мәтіні, көрсетілетін мәтін файл атауы, орындалатын команда немесе эл.пошта хаттың тақырып жолы

[ctx: @info:whatsthis]
en: Name of the alarm template
kk: Ескерту үлгісінің атауы

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default active alarm calendar.
kk: Әдетті белсенді ескерту күнтізбесін бұғаттай алмайсыз.

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
kk: Әдетті өткен ескерту күнтізбесін, ескірген ескертулер сақталсын деген баптауы тұрғанша, бұгатттай алмайсыз.

[ctx: @info]
en: Do you really want to disable your default calendar?
kk: Шынымен әдетті күнтізбесін бұғаттамақсыз ба?

[ctx: @title:window]
en: Choose Calendar
kk: Күнтізбені таңдау

[ctx: @info]
en: <para>The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for:%2</para><para>Please select new default calendars.</para>
kk: <para><resource>%1</resource> күнтізбе тек оқу үшін қылынған. Бұл %2 дегеннің әдетті күнтізбесі болатын</para><para>Жаңа әдетті күнтізбені таңдаңыз.</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>Please select a new default calendar.</para>
kk: <para>%1</para><para>Жаңа әдетті күнтізбені таңдаңыз.</para>

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, readOnlyDescription)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the file selected above. Read-only mode will be automatically enabled if you do not have write access to the file or the file is on a remote server that does not support write access.
kk: Жоғарда таңдалған файлға ешбір өзгерістер енгізілмейтін болса, тек оқу үшін деп қоюға болады. Бұл файлға жазуға құқығыңыз болмаса, немесе файл жазу құқығын қолдамайтын қашықтағы серверінде болса - ол өзі де тек оқу үшін болады.

[ctx: @title:group]
en: Calendars
kk: Күнтізбелер

[ctx: @item:inlistbox]
en: Active Alarms
kk: Белсенді ескертулер

[ctx: @item:inlistbox]
en: Archived Alarms
kk: Өткен ескертулер

[ctx: @item:inlistbox]
en: Alarm Templates
kk: Ескерту үлгілері

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which type of data to show alarm calendars for
kk: Ескерту күнтізбеде қай деректер түрі көрсетілетінін таңдау

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of available calendars of the selected type. The checked state shows whether a calendar is enabled (checked) or disabled (unchecked). The default calendar is shown in bold.
kk: Таңдалған түрдегі бар күнтізбелер тізімі. Белгіленгені - күнтізбе қосылып тұрғанын, белгісі жоғы - бұғатталғанын көрсетеді. Әдеттегісі қалың қаріппен ерекшеленген.

[ctx: @action:button]
en: Edit...
kk: Өзгерту...

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Remove the highlighted calendar from the list.</para><para>The calendar itself is left intact, and may subsequently be reinstated in the list if desired.</para>
kk: <para>Бояуланып тұрған күнтізбені тізімінен кетіру.</para><para>Күнтізбе өзі қалады, керек болғанда, оны тізімге қайтарып аласыз. </para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new active alarm calendar
kk: Жаңа белсенді ескерту күнтізбені қосу

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new archived alarm calendar
kk: Жаңа өткен ескерту күнтізбені қосу

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new alarm template calendar
kk: Жаңа ескерту күнтізбенің үлгісін қосу

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default active alarm calendar.
kk: Әдетті белсенді ескертулер күнтізбеңізді өшіруге болмайды.

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
kk: Ескірген ескертулер сақтауы бапталмағанша, әдетті өткен ескертулер күнтізбеңізді өшіруге болмайды.

[ctx: @info]
en: <para>It also contains:%1</para>
kk: <para>Онда %1 деген де бар</para>

[ctx: @info]
en: <para><resource>%1</resource> is the default calendar for:%2</para>%3<para>Do you really want to remove it from all calendar lists?</para>
kk: <para><resource>%1</resource> деген %2 үшін әдетті күнтізбе</para>%3<para>Оны бүкіл күнтізбе тізімдерінен өшірмексіз бе?</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove your default calendar (<resource>%1</resource>) from the list?
kk: Әдетті күнтізбеңізді (<resource>%1</resource>) тізімінен өшірмексіз бе?

[ctx: @info]
en: <para><resource>%1</resource> contains:%2</para><para>Do you really want to remove it from all calendar lists?</para>
kk: <para><resource>%1</resource> дегенде %2 бар</para><para>Оны бүкіл күнтізбе тізімдерінен өшірмексіз бе?</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the calendar <resource>%1</resource> from the list?
kk: <resource>%1</resource> күнтізбесін тізімінен өшірмексіз бе?

[ctx: @action Reload calendar]
en: Re&load
kk: Қайта &жүктеу

[ctx: @action]
en: Show &Details
kk: &Егжей-тегжейлері

[ctx: @action]
en: Set &Color...
kk: &Түсін орнату...

[ctx: @action]
en: Clear C&olor
kk: Тү&сін тазалау

[ctx: @action]
en: &Update Calendar Format
kk: Күнтізбе пішімін &жаңарту

[ctx: @action]
en: &Remove
kk: Өші&ру

[ctx: @action]
en: &Add...
kk: Қ&осу...

[ctx: @action]
en: Im&port...
kk: &Импорттау...

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Active Alarms
kk: Белсенділер үшін ә&детті болсын

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Archived Alarms
kk: Өткендер үшін ә&детті болсын

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Alarm Templates
kk: Үлгілер үшін ә&детті болсын

[ctx: @info]
en: <title>%1</title><para>ID: %2<nl/>Calendar type: %3<nl/>Contents: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Permissions: %7<nl/>Status: %8<nl/>Default calendar: %9</para>
kk: <title>%1</title><para>ID: %2<nl/>Күнтізбенің түрі: %3<nl/>Мазмұны: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Рұқсаттары: %7<nl/>Күй-жайы: %8<nl/>Әдетті күнтізбесі: %9</para>

[ctx: @text/plain]
en: Could not run <command>%1</command> to set wake from suspend
kk: Аялаудан оралуды орнатудағы <command>%1</command> командасы жегілмеді

[ctx: @option:check]
en: Repeat
kk: Қайталануы

[ctx: @option:check]
en: Set volume
kk: Үнділігін орнату

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the sound file will be played repeatedly for as long as the message is displayed.
kk: Белгісі қойылса, хабарлама көрсетіліп тұрғанша дыбыс файлы қайталанып орындала береді.

[ctx: @label]
en: Sound file:
kk: Дыбыс файлы:

[ctx: @info:tooltip]
en: Test the sound
kk: Дыбысты сынап көру

[ctx: @info:whatsthis]
en: Play the selected sound file.
kk: Таңдаған дыбыс файлын орындау.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a sound file to play.
kk: Орындалатын дыбыс файл атауын не URL сілтемесін келтіріңіз.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a sound file to play.
kk: Орындалатын дыбыс файлын таңдау.

[ctx: @label:spinbox Length of time to pause between repetitions]
en: Pause between repetitions:
kk: Ескертуді қайталау аралығы:

[ctx: @label]
en: seconds
kk: сек

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to pause between repetitions.
kk: Ескертуді қайталау аралығы неше секунд болатынын келтіріңіз.

[ctx: @title:group Sound volume]
en: Volume
kk: Үнділігі

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to choose the volume for playing the sound file.
kk: Дыбыс файлының орындалу үнділігін басқару үшін таңдаңыз.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the volume for playing the sound file.
kk: Дыбыс файлының орындалу үнділігін таңдау.

[ctx: @option:check]
en: Fade
kk: Біртіндеп өзгеру

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to fade the volume when the sound file first starts to play.
kk: Дыбыс файлы орындалуы басталғанда үнділігі біртіндеп көтерілуін таңдау.

[ctx: @label:spinbox Time period over which to fade the sound]
en: Fade time:
kk: Біртіндеп көтерілу уақыты:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to fade the sound before reaching the set volume.
kk: Орнатылған үнділік деңгейіне біртіндеп жету үшін неше секунд керек екенін  келтіріңіз.

[ctx: @label:slider]
en: Initial volume:
kk: Бастапқы үнділігі:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the initial volume for playing the sound file.
kk: Дыбыс файл орындалуының бастапқы үнділік деңгейі.

[ctx: @label:listbox Listbox providing audio options]
en: Sound:
kk: Дыбысы:

[ctx: @item:inlistbox No sound]
en: None
kk: Жоқ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Beep
kk: Шиқыл

[ctx: @item:inlistbox]
en: Speak
kk: Үн қату

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sound file
kk: Дыбыс файлы

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure sound file
kk: Дыбыс файлын баптау

[ctx: @info:whatsthis]
en: Configure a sound file to play when the alarm is displayed.
kk: Ескерту көрсетілгенде орындалатын дыбыс файлын баптау.

[ctx: @title:window]
en: Sound File
kk: Дыбыс файлы

[ctx: @title:window]
en: Choose Sound File
kk: Дыбыс файлды таңдау

[ctx: @action:button]
en: Special Actions...
kk: Арнайы амалдар...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify actions to execute before and after the alarm is displayed.
kk: Ескерту көрсетілгенге дейін және кейін орындалатын әрекеттерін келтіріңіз.

[ctx: @title:window]
en: Special Alarm Actions
kk: Ескертудің арнайы әрекеттері

[ctx: @title:group]
en: Pre-Alarm Action
kk: Ескерту алдындағы әрекет:

[ctx: @label:textbox]
en: Command:
kk: Командасы:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute before the alarm is displayed.</para><para>Note that it is executed only when the alarm proper is displayed, not when a reminder or deferred alarm is displayed.</para><para><note>KAlarm will wait for the command to complete before displaying the alarm.</note></para>
kk: <para>Ескертуді көрсету алдындағы орындалатын қоршау-орта командасын келтіріңіз.</para><para>Бұл тек тиісті ескерту көрсетілмекте ғана орындалады, еске салу не кейінге қалдырған ескертуде ол орындалмайды.</para><para><note>Ескертуді көрсету алдында, KAlarm осы команданың аяқталуын күтеді.</note></para>

[ctx: @option:check]
en: Execute for deferred alarms
kk: Кейінге қалдырылған ескертулер үшін орындау

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If unchecked, the command is only executed before the alarm proper is displayed.</para><para>If checked, the pre-alarm command is also executed before a deferred alarm is displayed.</para>
kk: <para>Белгісі қойылмаса, командасы тек қана кейінге қалдырылмаған ескерту алдында орындалады.</para><para>Белгісі қойылса, ол кейінге қалдырған ескертуді көрсету алдында да орындалады.</para>

[ctx: @option:check]
en: Cancel alarm on error
kk: Қателікте ескерту болмасын

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the alarm if the pre-alarm command fails, i.e. do not display the alarm or execute any post-alarm action command.
kk: Алдындағы командасы жаңылса ескертуден айну, яғни ескерту және одан кейінгі әрекеті болмайды.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not show error status or error message if the pre-alarm command fails.
kk: Ескерту алдындағы әрекет жаңылыса - қате жайлі хабрлама болмасын.

[ctx: @title:group]
en: Post-Alarm Action
kk: Ескерту кейінгі әрекет:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute after the alarm window is closed.</para><para>Note that it is not executed after closing a reminder window. If you defer the alarm, it is not executed until the alarm is finally acknowledged or closed.</para>
kk: <para>Ескерту терезесі жабылған соң орындалатын қоршау-орта командасын келтіріңіз.</para><para>Бұл қалған уақытты еске салудан кейін болмайды. Кейінге қалдырған ескертуде ол, ескерту әдбен құпталып, терезесі жабылмағанша орындалмайды.</para>

[ctx: @title:window]
en: Alarm Templates
kk: Ескерту үлгілері

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of alarm templates
kk: Ескерту үлгілерінің тізімі

[ctx: @action:button]
en: New
kk: Жаңа

[ctx: @action]
en: New
kk: Жаңа

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template
kk: Ескертудің жаңа үлгісін құру

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the currently highlighted alarm template
kk: Бояуланып тұрған ескерту үлгісін өңдеу

[ctx: @action:button]
en: Copy
kk: Көшіріп алу

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template based on a copy of the currently highlighted template
kk: Бояуланып түрған үлгіні негіздеп жаңа ескерту үлгісін құру

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm template? | Do you really want to delete the %1 selected alarm templates?
kk[0]: Шынымен %1 таңдалған ескерту үлгіні өшірмексіз бе?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm Template | Delete Alarm Templates
kk[0]: Ескерту үлгілерін өшіру

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Template
kk: Ескерту үлгісін таңдау

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a template to base the new alarm on.
kk: Жаңа ескерту үшін үлгі таңдау.

[ctx: @action]
en: &New Alarm
kk: &Жаңа ескерту

en: Disabled
kk: Бұғатталған

[ctx: @info:tooltip Brief: some alarms are disabled]
en: (Some alarms disabled)
kk: (Кейбір ескертулер рұқсат етілмеген)

[ctx: @title:window]
en: Wake From Suspend
kk: Аялдау режімінен оралу

[ctx: @info]
en: Cannot schedule wakeup time for a date-only alarm
kk: Күні ғана бар ескертуінің уақыты болмайды

[ctx: @info]
en: <para>This wakeup will cancel any existing wakeup which has been set by KAlarm or any other application, because your computer can only schedule a single wakeup time.</para><para><b>Note:</b> Wake From Suspend is not supported at all on some computers, especially older ones, and some computers only support setting a wakeup time up to 24 hours ahead. You may wish to set up a test alarm to check your system's capability.</para>
kk: <para>Бұл оралуды орнатқанда, бүкіл KAlarm не басқа бадарламалар орнатқан оралулар өшіріледі, өйткені компьютердің ояну уақыты тек біреу-ақ болмақ. </para><para><b>Ескерту:</b> Кейбір компьютерлер, әсіресе ескілері, аялдаудан оралу дегенді білмейді, ал.кейбірлері бұндайды тек келесі 24 сағат аралығында орната алады. Сондықтан, қаласаңыз, жүйеңіздің мүмкіндіктерін сынап көріңіз.</para>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Wake From Suspend Alarm
kk: Аялдау режімінен оралып ескерту

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current wake-from-suspend alarm
kk: Орнатылған аялдаудан оралып ескертуін көрсету

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Highlight the current wake-from-suspend alarm in the alarm list. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
kk: Ескертулер тізімінде орнатылған аялдаудан оралып ескертуін бояулап көрсету. Аялдаудан оралып ескерту болмаса бұл батырма бұғатталады.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current alarm
kk: Орнатылған ескерту

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set highlighted alarm as the wake-from-suspend alarm
kk: Бояуланған ескертуді аялдаудан оралып жасайтын ескерту қылу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set the alarm highlighted in the alarm list to wake-from-suspend. This replaces any existing wake-from-suspend alarm.
kk: Бояуланған ескертуді аялдаудан оралып жасайтын ескерту қылады. Бұл бар аялдаудан оралып жасайтын ескертуді ауыстырады.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Use highlighted alarm
kk: Бояуланған ескертуді қолдану

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the current wake-from-suspend
kk: Ескертуді аялдаудан оралып ескерту қасиетінен айыру

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the currently configured wake-from-suspend. Note that this does not cancel the alarm itself, which will still trigger in the normal way. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
kk: Ескертуді орнатылған аялдаудан оралып ескерту қасиетінен айыру. Ескерту жәй істейтін болып қалады. Аялдаудан оралып ескерту болмаса бұл батырма бұғатталады.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel wake from suspend
kk: Аялдаудан оралудан айну

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, advanceWakeTime)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
kk: Ескертуден неше минут бұрын аялдау режімінен оралу керегін келтіріңіз. Бұл ескерту жасайтын кезде жүйе толығымен қалпына келуінің кепілдігі үшін қажетті нәрсе.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
kk: Ескертуден неше минут бұрын аялдау режімінен оралу керек
