kalarm - en to km translation catalogue (861 entries)

[ctx: @info]
en: No mail transport configured for email identity <resource>%1</resource>
km: គ្មាន​ការ​ដឹក​ជញ្ជូន​សំបុត្រ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​សម្រាប់​អត្តសញ្ញាណ​អ៊ីមែល <resource>%1</resource> ទេ

[ctx: @info]
en: Emails may not have been sent
km: អ៊ីមែល​ប្រហែល​ជា​មិន​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ចេញ​ទេ

[ctx: @info]
en: Program error
km: កំហុស​កម្មវិធី

[ctx: @option:radio]
en: Defer to date/time:
km: ពន្យារទៅ​កាលបរិច្ឆេទ/ពេលវេលា ៖

[ctx: @option:radio]
en: At date/time:
km: នៅ​កាលបរិច្ឆេទ/ពេលវេលា ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm to the specified date and time.
km: កំណត់​ពេលវេលា​ការជូនដំណឹង ទៅកាលបរិច្ឆេទ និង​​ពេលវេលា​ជាក់លាក់​ឡើងវិញ ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify the date, or date and time, to schedule the alarm.
km: បញ្ជាក់​កាលបរិច្ឆេទ ឬ​កាលបរិច្ឆេទ និង​ពេលវេលា ដើម្បី​កំណត់​ពេល​ការ​ជូនដំណឹង ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the date to schedule the alarm.</para><para>%1</para>
km: <para>បញ្ចូល​កាលបរិច្ឆេទ ដើម្បី​កំណត់​ពេល​ការ​ជូនដំណឹង ។</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the time to schedule the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
km: <para>បញ្ចូល​ពេលវេលា ដើម្បី​កំណត់​ពេល​ការ​ជូនដំណឹង ។</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @option:check]
en: Any time
km: ពេល​ណា​ក៏​ដោយ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify only a date (without a time) for the alarm. The alarm will trigger at the first opportunity on the selected date.
km: ធីក ដើម្បី​បញ្ជាក់​តែ​កាលបរិច្ឆេទ (ដោយ​គ្មាន​ពេលវេលា) សម្រាប់​ការ​ជូនដំណឹង ។ ការ​ជូនដំណឹង​នឹង​កេះ​នៅ​​ឱកាស​ដំបូង​ ពេលដែល​បាន​ជ្រើស​កាលបរិច្ឆេទ ។

[ctx: @option:radio]
en: Defer for time interval:
km: ពន្យារ​សម្រាប់​ចន្លោះ​ពេល ៖

[ctx: @option:radio]
en: Time from now:
km: ពេលវេលា​ចាប់​ពី​ឥឡូវ ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm for the specified time interval after now.
km: កំណត់ពេល​ការ​ជូនដំណឹង​ឡើងវិញ​សម្រាប់​ចន្លោះ​ពេល​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​បន្ទាប់​ពី​ឥឡូវ​នេះ ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm after the specified time interval from now.
km: កំណត់​ពេល​ការជូនដំណឹង​បន្ទាប់ពី​ចន្លោះពេល​ដែលបាន​បញ្ជាក់​ពី​ឥឡូវ​នេះ ។

[ctx: @action:button]
en: Time Zone...
km: តំបន់​ពេលវេលា...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose a time zone for this alarm which is different from the default time zone set in KAlarm's configuration dialog.
km: ជ្រើស​តំបន់​ពេលវេលា​សម្រាប់ការ​ជូនដំណឹង​នេះ ដែល​ខុស​ពី​តំបន់ពេលវេលា​លំនាំដើម បានកំណត់ក្នុង​ប្រអប់កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ KAlarm ។

[ctx: @label:listbox]
en: Time zone:
km: តំបន់​ពេលវេលា ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time zone to use for this alarm.
km: ជ្រើស​តំបន់ពេលវេលា ដែលត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​ជូនដំណឹងនេះ ។

[ctx: @info]
en: Invalid time
km: ពេលវេលា​មិន​ត្រឹមត្រូវ

[ctx: @info]
en: Invalid date
km: ​កាលបរិច្ឆេទ​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ

[ctx: @info]
en: Alarm date has already expired
km: កាលបរិច្ឆេទ​ការជូនដំណឹង​​បាន​ផុត​កំណត់

[ctx: @info]
en: Alarm time has already expired
km: ពេលវេលា​ការ​ជូនដំណឹង​​បាន​ផុត​កំណត់

en: KAlarm Autostart
km: ចាប់ផ្ដើម KAlarm ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: KAlarm autostart at login
km: ចាប់ផ្ដើម KAlarm ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ នៅ​ពេល​ចូល

[ctx: @title:window]
en: Import Birthdays From KAddressBook
km: នាំចូល​ថ្ងៃ​កំណើត​ពី KAddressBook

[ctx: @title:group]
en: Alarm Text
km: អត្ថបទ​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @label:textbox]
en: Prefix:
km: បុព្វបទ ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear before the person's name in the alarm message, including any necessary trailing spaces.
km: បញ្ចូល​អត្ថបទ​ដែលត្រូវលេចឡើង​នៅ​មុន​ឈ្មោះ​របស់​នរណាម្នាក់​ក្នុង​សារ​ការ​ជូនដំណឹង ដោយ​រួម​មាន​ដកឃ្លា​នៅពីក្រោយ​ចាំបាច់ ។

[ctx: @label:textbox]
en: Suffix:
km: បច្ច័យ ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear after the person's name in the alarm message, including any necessary leading spaces.
km: បញ្ចូល​អត្ថបទ​ដែលត្រូវ​លេចឡើង​បន្ទាប់​ពី​ឈ្មោះ​នរណាម្នាក់​ក្នុង​សារ​ការ​ជូនដំណឹង ដោយ​រួមមាន​ចន្លោះ​នាំមុខ​ចាំបាច់ ។

[ctx: @title:group]
en: Select Birthdays
km: ជ្រើស​ថ្ងៃ​កំណើត

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select birthdays to set alarms for.<nl/>This list shows all birthdays in <application>KAddressBook</application> except those for which alarms already exist.</para><para>You can select multiple birthdays at one time by dragging the mouse over the list, or by clicking the mouse while pressing Ctrl or Shift.</para>
km: <para>ជ្រើស​ថ្ងៃ​កំណើត​ដែល​ត្រូវ​កំណត់​ការ​ជូនដំណឹង ។<nl/>បញ្ជី​នេះ​បង្ហាញ​ថ្ងៃ​កំណើត​ទាំងអស់​នៅក្នុង <application>KAddressBook</application> លើកលែងតែ​ថ្ងៃ​កំណើត​សម្រាប់​ការជូន​ដំណឹង​ដែល​មាន​ស្រាប់ ។</para><para>អ្នក​អាច​ជ្រើស​ថ្ងៃ​កំណើត​ម្ដង​បាន​ច្រើន ដោយ​អូស​កណ្ដុរ​លើ​បញ្ជី ឬ​ដោយ​ចុច​កណ្ដុរ​នៅ​ខណៈ​ពេល​ចុច បញ្ជា​(Ctrl) ឬ​ប្ដូរ​(Shift) ។</para>

[ctx: @title:group]
en: Alarm Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a reminder in advance of or after the birthday.
km: ធីក ដើម្បី​បង្ហាញ​កម្មវិធី​រំលឹក​មុន ឬ​ក្រោយ​ថ្ងៃខួប​កំណើត ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days before or after each birthday to display a reminder. This is in addition to the alarm which is displayed on the birthday.
km: បញ្ចូល​ចំនួន​ថ្ងៃ​មុន ឬ​ក្រោយ​​ថ្ងៃខួប​​កំណើត​នីមួយៗ​ ដើម្បី​បង្ហាញ​កម្មវិធី​រំលឹក ។ វា​បន្ថែម​ពី​លើ​ម៉ោង​រោទ៍ ដែល​ត្រូវបាន​បង្ហាញ​នៅថ្ងៃ​ខួប​កំណើត ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the birthday.
km: ជ្រើស​ថា​តើ​គួរឲ្យ​កម្មវិធី​រំលឹក​ចាប់ផ្ដើម​មុន ឬ​ក្រោយ​ថ្ងៃ​ខួប​កំណើត​ដែរ​ឬ​ទេ ។

[ctx: @action:button]
en: Sub-Repetition
km: ការ​ធ្វើ​ឡើងវិញ​រង

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up an additional alarm repetition
km: រៀបចំ​ការ​ធ្វើ​ការ​ជូនដំណឹង​បន្ថែម

en: Prompt for confirmation when alarm is acknowledged
km: សួររក​ការអះអាង ពេលការជូនដំណឹង​​ត្រូវ​បាន​ទទួល​ស្គាល់

en: Attach file to email (repeat as needed)
km: ភ្ជាប់​ឯកសារ​ទៅ​អ៊ីមែល (ធ្វើឡើងវិញ តាម​តម្រូវការ)

en: Auto-close alarm window after --late-cancel period
km: បិទ​បង្អួច​ការជូនដំណឹង​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ បន្ទាប់ពី​កំឡុងពេល --late-cancel

en: Blind copy email to self
km: ចម្លង​អ៊ីមែល​ជា​សម្ងាត់​ទៅ​ខ្លួនឯង

en: Beep when message is displayed
km: បន្លឺសម្លេង​​ប៊ីប ពេល​សារ​ត្រូវបាន​បង្ហាញ

en: Message background color (name or hex 0xRRGGBB)
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​របស់​សារ (ឈ្មោះ ឬ hex 0xRRGGBB)

en: Message foreground color (name or hex 0xRRGGBB)
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​មុខ​របស់​សារ (ឈ្មោះ​ ឬ hex 0xRRGGBB)

en: Cancel alarm with the specified event ID
km: បោះបង់​ការជូនដំណឹង​ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់​ព្រឹត្តិការណ៍​ដែល​បាន​បញ្ជាក់

en: Disable the alarm
km: បិទ​ការ​ជូនដំណឹង

en: Disable monitoring of all alarms
km: បិទ​ការ​ត្រួតពិនិត្យ​ម៉ោង​រោទ៍​ទាំងអស់

en: Execute a shell command line
km: ប្រតិបត្តិ​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជាសែល​មួយ

en: Command line to generate alarm message text
km: បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា​ដែលត្រូវ​បង្កើត​អត្ថបទ​សារ​ជូនដំណឹង

en: Display the alarm edit dialog to edit the specified alarm
km: បង្ហាញ​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការ​ជូនដំណឹង ដើម្បី​កែសម្រួល​ការ​ជូនដំណឹង​ដែល​បាន​បញ្ជាក់

en: Display the alarm edit dialog to edit a new display alarm
km: បង្ហាញ​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការ​ជូនដំណឹង ដើម្បី​កែសម្រួល​ការ​ជូនដំណឹង​បង្ហាញ​ថ្មី

en: Display the alarm edit dialog to edit a new command alarm
km: បង្ហាញ​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការ​ជូនដំណឹង ដើម្បី​កែសម្រួល​ការ​ជូនដំណឹង​ពាក្យ​បញ្ជា​ថ្មី

en: Display the alarm edit dialog to edit a new email alarm
km: បង្ហាញ​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការ​ជូនដំណឹង ដើម្បី​កែសម្រួល​ការ​ជូនដំណឹង​អ៊ីមែល​ថ្មី

en: Display the alarm edit dialog to edit a new audio alarm
km: បង្ហាញ​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការ​ជូនដំណឹង​ ដើម្បីកែសម្រួល​កា​រជូនដំណឹង​អូឌីយ៉ូ​ថ្មី

en: Display the alarm edit dialog, preset with a template
km: បង្ហាញ​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការ​ជូនដំណឹង ដោយកំណត់​ជា​មុន​ជាមួយ​ពុម្ព​មួយ

en: File to display
km: ឯកសារ​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ

en: KMail identity to use as sender of email
km: អត្តសញ្ញាណ KMail ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​ជា​អ្នក​ផ្ញើ​អ៊ីម៉ែល

en: Interval between alarm repetitions
km: ចន្លោះពេល​រវាង​ការ​ធ្វើ​ការ​ជូន​ដំណឹង​ឡើងវិញ

en: Show alarm as an event in KOrganizer
km: បង្ហាញ​ការជូនដំណឹង​ជា​ព្រឹត្តការណ៍​ក្នុង KOrganizer

en: Cancel alarm if more than 'period' late when triggered
km: បោះបង់​ការ​ជូនដំណឹង នៅពេល​ដែល​​ច្រើជាង 'កំឡុង​ពេល​' យឺត នៅពេល​កេះ

en: Output list of scheduled alarms to stdout
km: រាយ​បញ្ជី​លទ្ធផល​ដែល​ត្រូវ​កំណត់​ពេលវេលា​ជូនដំណឹង​ចំពោះ stdout

en: Repeat alarm at every login
km: ធ្វើការ​ជូនដំណឹង​នៅរាល់​ពេល​ដែល​ចូល

en: Send an email to the given address (repeat as needed)
km: ផ្ញើ​អ៊ីមែល​ទៅអាសយដ្ឋាន​ដែល​បាន​ផ្ដល់ (ធ្វើ​ឡើងវិញ​នៅពេល​ត្រូវការ)

en: Audio file to play once
km: ឯកសារ​អូឌីយ៉ូ​ដែល​ត្រូវ​ចាក់​ម្ដង

en: Audio file to play repeatedly
km: ឯកសារ​អូឌីយ៉ូ​ដែល​ត្រូវ​ចាក់ឡើងវិញ

en: Specify alarm recurrence using iCalendar syntax
km: បញ្ជាក់​ការ​កើតឡើង​ការ​ជូនដំណឹង​ ដោយប្រើ​វាក្យ​សម្ព័ន្ធ iCalendar

en: Display reminder before or after alarm
km: បង្ហាញ​កម្មវិធី​រំលឹក​មុន ឬ​ក្រោយ​សំឡេង​រោទ៍

en: Display reminder once, before or after first alarm recurrence
km: បង្ហាញ​កម្មវិធី​រំលឹក​ម្ដង មុន ឬ​ក្រោយ​ការ​កើតឡើង​វិញ​នៃ​​ការ​រោទ៍​ដំបួង

en: Number of times to repeat alarm (including initial occasion)
km: ចំនួន​ដង​ដែល​ត្រូវ​ធ្វើ​​ការជូនដំណឹង​ឡើងវិញ (រួមទាំង​ឱកាស​ដំបូង)

en: Speak the message when it is displayed
km: អាន​សារ​ពេល​វា​ត្រូវបាន​បង្ហាញ

en: Email subject line
km: បន្ទាត់​ប្រធានបទ​អ៊ីមែល

en: Simulate system time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ] (debug mode)
km: ត្រាប់តាម​ពេលវេលា​ប្រព័ន្ធ [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ] (របៀប​បំបាត់​កំហុស)

en: Trigger alarm at time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
km: កេះ​ការជូនដំណឹង ​នៅម៉ោង [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm ឬ​កាលបរិច្ឆេទ yyyy-mm-dd

en: Display system tray icon
km: បង្ហាញ​រូបតំណាង​ថាស​ប្រព័ន្ធ

en: Trigger alarm with the specified event ID
km: ធ្វើ​ការជូនដំណឹង​ដោយ​លេខសម្គាល់​ព្រឹត្តិការណ៍​ជាក់លាក់

en: Repeat until time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
km: ធ្វើ​​ឡើង​វិញ​រហូតដល់​ម៉ោង [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm ឬ​កាលបរិច្ឆេទ yyyy-mm-dd

en: Volume to play audio file
km: កម្រិត​សំឡេងដែល​ត្រូវ​ចាក់​ឯកសារ​អូឌីយ៉ូ

en: Message text to display
km: អត្ថបទ​សារដែល​​ត្រូវ​បង្ហាញ

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode>: invalid email address
km: <icode>%1</icode> ៖ អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​មិនត្រឹមត្រូវ

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter for date-only alarm
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ <icode>%1</icode> មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​តែ​ការ​ជូន​ដំណឹង​កាលបរិច្ឆេទ

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> earlier than <icode>%2</icode>
km: <icode>%1</icode> មុន <icode>%2</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> and <icode>%2</icode> parameters: repetition is longer than <icode>%3</icode> interval
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​មិន <icode>%1</icode> និង <icode>%2</icode> មិនត្រឹមត្រូវ ៖ ការ​ធ្វើ​ឡើងវិញ​គឺ​មិនយូរជាង​ចន្លោះពេល <icode>%3</icode> ទេ

[ctx: @info:shell]
en: : option(s) only valid with an appropriate action option or message
km: ៖ ជម្រើស​ត្រឹមត្រូវ​តែ​ជា​មួយ​ជម្រើស​សកម្មភាព​ដែល​សមស្រម ឬ​សារ​ប៉ុណ្ណោះ

[ctx: @info:shell]
en: 
    Use --help to get a list of available command line options.
km: 
    ប្រើ --help ដើម្បី​យក​បញ្ជី​ជម្រើស​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា​ដែល​មាន ។

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode>
km: <icode>%1</icode> ត្រូវការ <icode>%2</icode>

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode> or <icode>%3</icode>
km: <icode>%1</icode> ត្រូវការ <icode>%2</icode> ឬ <icode>%3</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ <icode>%1</icode> មិនត្រឹមត្រូវ

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> incompatible with <icode>%2</icode>
km: <icode>%1</icode> មិនឆប​គ្នា​ជាមួយ <icode>%2</icode>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version
km: កំណែ KAlarm

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version which wrote this file.
km: កំណែ KAlarm ដែលបាន​សរសេរ​ឯកសារ​នេះ ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend
km: កម្មវិធី​ផ្នែក​ខាងក្រោយ​ការ​ផ្ទុក​ទិន្នន័យ

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend currently used by KAlarm.
km: កម្មវិធី​ផ្នែក​ខាងក្រោយ​ការ​ផ្ទុក​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្ន​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ KAlarm.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Time zone
km: តំបន់​ពេលវេលា

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Holiday region
km: តំបន់​ថ្ងៃ​ឈប់សម្រាក

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Select the holiday region to use.
km: ជ្រើស​តំបន់​ថ្ងៃ​ឈប់​សម្រាក​ដើម្បី​ប្រើ ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Foreground color
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​មុខ

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Default foreground color for alarm message windows.
km: ពណ៌​ផ្ទៃខាងក្រោយ​លំនាំដើម​សម្រាប់​បង្អួច​សារ​ការ​ជូនដំណឹង ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Background color
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Default background color for alarm message windows.
km: ពណ៌​ផ្ទៃខាងក្រោយ​លំនាំដើម​សម្រាប់​បង្អួច​សារ​ការជូនដំណឹង ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (MessageFont), group (General)
en: Message font
km: ពុម្ព​អក្សរ​សារ

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageFont), group (General)
en: Default font for displaying alarm messages.
km: ពុម្ព​លំនាំដើម​សម្រាប់​ការ​បង្ហាញ​សារ​ការ​ជូនដំណឹង ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: Show in system tray
km: បង្ហាញ​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: Auto-hide in system tray if no alarms due within period
km: លាក់​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ​ប្រសិនបើ​គ្មាន​ការ​ជូនដំណឹង​ណាមួយ​ត្រូវ​ដល់​ពេល​រោទ៍

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AutoStart), group (General)
en: Start at login
km: ចាប់ផ្ដើម​នៅពេល​ចូល

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_NoAutoStart), group (General)
en: Suppress autostart at login
km: បង្ហាប់​ការ​ចាប់ផ្ដើម​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​នៅ​ពេល​ចូល

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Default defer time interval
km: ចន្លោះពេល​ពន្យា​លំនាំដើម

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Enter the default time interval (in minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
km: បញ្ចូល​​ចន្លោះ​ពេល​លំនាំដើម (គិត​ជា​នាទី) ដើម្បី​ពន្យាពេល​ការ​ជូន​ដំណឹង បាន​ប្រើ​ដោយ​ប្រអប់ពន្យាពេល​ការ​ជូន​ដំណឹង ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AskResource), group (General)
en: Prompt for which calendar to store in
km: សួរ​រក​ប្រតិទិន​ដែល​ត្រូវ​ទុក​

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ModalMessages), group (General)
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
km: បង្អួច​សារ​មាន​របារ​ចំណងជើង និងផ្ដោត​លើ​ក្ដារចុច

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (MessageButtonDelay), group (General)
en: Delay before message window buttons are enabled
km: បង្ហាញ មុនពេល​បើក​ប៊ូតុង​បង្អួច​សារ

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: Number of alarms to show in system tray tooltip
km: ចំនួន​ការ​ជូនដំណឹង​ដែលត្រូវបង្ហាញ​ក្នុង​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​ថាស​ប្រព័ន្ធ

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Show alarm times in system tray tooltip
km: បង្ហាញ​ពេលវេលា​ការ​ជូនដំណឹង​ក្នុង​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​ថាស​ប្រព័ន្ធ

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, the time at which each alarm is due.
km: បញ្ជាក់​ថាតើ​ត្រូវ​បង្ហាញ​ជា​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​របស់​ថាស​ប្រព័ន្ធ ឬ អត់, ពេលវេលា​ដែល​ការជូន​ដំណឹង​នីមួយៗ​ត្រូវ​ផុត​កំណត់

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Show time to alarms in system tray tooltip
km: បង្ហាញ​ពេលវេលា​ដែលត្រូវជូន​ដំណឹង​ក្នុង​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​ថាសប្រព័ន្ធ

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, how long until each alarm is due.
km: បញ្ជាក់​ថាតើ​ត្រូវ​បង្ហាញជា​​ព័ត៌មានជំនួយ​ថាស​ប្រព័ន្ធ ​ឬ ​អត់, ​ថាតើ​ការជូនដំណឹង​ម្ដងៗ​មាន​រយៈពេល​កំណត់​ប៉ុន្មាន

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Time-to-alarm prefix in system tray tooltip
km: បុព្វបទ​ពេលវេលា​ដែលត្រូវ​ជូនដំណឹង ក្នុង​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​ថាស​ប្រព័ន្ធ

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Enter the text to be displayed in front of the time until the alarm, in the system tray tooltip.
km: បញ្ចូល​អត្ថបទ​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​ពី​មុខ​ពេល​វេលា​រហូត​ដល់​មានការជូនដំណឹង (ក្នុង​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​ថាស​ប្រព័ន្ធ)

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailClient), group (General)
en: Email client
km: កម្មវិធី​​អ៊ីមែល

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailClient), group (General)
en: Sendmail
km: ផ្ញើ​សំបុត្រ

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether to copy sent emails into KMail's Sent folder.
km: ថាតើ ត្រូវ​ចម្លង​អ៊ីមែល​ដែល​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​ក្នុង​ថត​​សំបុត្រ​ផ្ញើចេញ របស់ KMail ។

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether after sending an email to store a copy in KMail's sent-mail folder. Only applies when sendmail is selected as the email client.
km: ថា​តើ​ត្រូវ​ទុក​ច្បាប់​ចម្លង​នៅ​ក្នុង​ថត សំបុត្រ​ផ្ញើ​ចេញ​របស់ KMail ឬ​អត់ បន្ទាប់​ពី​ផ្ញើ​អ៊ីមែល​រួច ។ អនុវត្ត​តែ​នៅ​ពេល​ដែល​បាន​ជ្រើស sendmail ជា​កម្មវិធី​អ៊ីមែល​ប៉ុណ្ណោះ ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailFrom), group (General)
en: 'From' email address
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល 'ពី'

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailBccAddress), group (General)
en: 'Bcc' email address
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល 'ចម្លង​ជា​សម្ងាត់​ជូន'

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Terminal for command alarms
km: ស្ថានីយ​សម្រាប់​ការ​ជូនដំណឹង​ពាក្យ​បញ្ជា

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Command line to execute command alarms in a terminal window, including special codes described in the KAlarm handbook.
km: បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា​ ដែលត្រូវ​ប្រតិបត្តិ​ការ​ជូនដំណឹង​ពាក្យ​បញ្ជា ក្នុង​បង្អួច​ស្ថានីយ ដោយ​រួមបញ្ចូល​កូដ​សំខាន់ៗ​ដែល​បាន​ពិពណ៌នា​នៅក្នុង​សៀវភៅ​ដៃ KAlarm ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: Start of day for date-only alarms
km: ការ​ចាប់ផ្ដើម​នៃ​ថ្ងៃ​សម្រាប់​ការ​ជូនដំណឹង​តែ​កាលបរិច្ឆេទ

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.
km: ពេលវេលា​លឿន​បំផុត​នៃ​ថ្ងៃ ដែល​ការ​ជូនដំណឹង​តែ​កាលបរិច្ឆេទ​ត្រូវបាន​កេះ ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: Start time of working day
km: ម៉ោងចាប់ផ្ដើម​នៃ​ថ្ងៃធ្វើការ

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: The start time of the working day.
km: ម៉ោង​ចាប់ផ្ដើម​នៃ​ថ្ងៃ​ធ្វើការ ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: End time of working day
km: ម៉ោង​បញ្ចប់​នៃ​ថ្ងៃ​ធ្វើការ

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: The end time of the working day.
km: ម៉ោង​បញ្ចប់​នៃ​ថ្ងៃធ្វើការ ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: Working days
km: ថ្ងៃ​ធ្វើការ

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: OR'ed bits indicating which days of the week are work days, 1 = Monday ... 64 = Sunday.
km: OR'ed ប៊ីត ចង្អុល​បង្ហាញ​ពី​ថ្ងៃ​ណាមួយ​នៃ​សប្ដាហ៍ ដែលជា​ថ្ងៃ​ធ្វើការ 1 = ថ្ងៃ​ច័ន្ទ ... 64 = ថ្ងៃ​អាទិត្យ ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DisabledColour), group (General)
en: Disabled alarm color
km: បិទ​ពណ៌​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisabledColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for disabled alarms.
km: ជ្រើស​ពណ៌​អត្ថបទ​ក្នុង​បញ្ជីការជូនដំណឹង សម្រាប់​ការជូនដំណឹង​ដែល​បិទ ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Archived alarm color
km: ពណ៌​ការ​ជូនដំណឹង​ដែលបាន​ដាក់​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for archived alarms.
km: ជ្រើស​ពណ៌​អត្ថបទ​ក្នុង​បញ្ជី​ការ​ជូនដំណឹង សម្រាប់​ការ​ជូនដំណឹង​​ដែល​បាន​ដាក់​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: Days to keep expired alarms
km: ថ្ងៃ​ដែល​ត្រូវ​ទុក​ការ​ជូនដំណឹង​ដែល​ផុត​កំណត់

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: KOrganizer event duration
km: ថិរវេលា​ព្រឹត្តិការណ៍​របស់ KOrganizer

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: Enter the event duration in minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.
km: បញ្ចូល​ថិរវេលា​ព្រឹត្តិការណ៍​គិត​ជា​នាទី ចំពោះ​ការរោទិ៍​ដែល​ត្រូវបាន​ចម្លង​ទៅ​ KOrganizer ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
km: ចំនួន​នាទី​មុន​ពេល​ដែល​នាឡិកា​រោទ៍​ជូនដំណឹង​ពី​ការ​រោទ៍​ដែល​បាន​ផ្អាក

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
km: បញ្ចូល​ចំនួន​នាទី​មុន​ពេល​នាឡិកា​រោទ៍​កំណត់​ពេល​ជូន​ដំណឹង​​ដល់​ប្រព័ន្ធ​​ពី​ការ​រោទ៍​ដែល​បាន​​ផ្អាក ។ វា​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ ដើម្បី​ធានា​ថា​ប្រព័ន្ធ​ត្រូវ​បាន​ស្ដារ​ទាំងស្រុង​ដោយ​ពេល​​វេលា​ដែល​នាឡិកា​បាន​រោទ៍ ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Cancel if late (minutes)
km: បោះបង់​បើ​យឺត (នាទី)

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Default value in the alarm edit dialog for late cancellation time (in minutes). 0 for no late cancellation, >0 how many minutes before cancelling.
km: តម្លៃ​លំនាំដើម​ក្នុង​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការ​ជូនដំណឹង​សម្រាប់​ការ​បោះបង់​បើ​ពេលវេលា​យឺត (គិត​ជា​នាទី) ។ 0 សម្រាប់​​គ្មាន​ការ​បោះបង់​បើ​យឺត >0 ចំនួន​នាទី​មុន​ពេល​បោះបង់ ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Auto-close window after late-cancellation time
km: បិទ​បង្អួច​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ បន្ទាប់​ពី​ពេលវេលា​បោះបង់​ពេលវេលា​យឺត

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "auto close if late".
km: ការ​កំណត់​លំនាំដើម​ក្នុង​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការ​ជូនដំណឹង​សម្រាប់ "បិទ​ដោយស្វ័យ​ប្រវត្តិ បើ​យឺត" ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Confirm acknowledgement
km: អះអាង​ការ​ទទួល​ស្គាល់

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "confirm alarm acknowledgement".
km: ការ​កំណត់​លំនាំដើម ក្នុង​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការ​ជូនដំណឹង​សម្រាប់ "អះអាង​ការ​ទទួល​ស្គាល់​ការ​ជូនដំណឹង" ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Show in KOrganizer
km: បង្ហាញ​ក្នុង KOrganizer

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "show in KOrganizer".
km: ការ​កំណត់​លំនាំដើម​ក្នុង​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការ​ជូន​ដំណឹង​សម្រាប់ "បង្ហាញ​ក្នុង KOrganizer" ។

[ctx: @label Label for audio options]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Sound
km: សំឡេង

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Default sound type in the alarm edit dialog.
km: ប្រភេទ​សំឡេង​លំនាំដើម​ក្នុង​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការ​ជូន​ដំណឹង ។

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Play File
km: ចាក់​ឯកសារ

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Sound file
km: ឯកសារ​សំឡេង

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Default sound file path in the alarm edit dialog.
km: ផ្លូវ​ឯកសារ​សំឡេង​លំនាំដើម ក្នុង​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការ​ជូនដំណឹង ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Sound volume
km: កម្រិត​សំឡេង

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Default sound volume in the alarm edit dialog. -1 to deselect volume, or 0 - 100 %
km: កម្រិត​សំឡេង​លំនាំដើម ក្នុង​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការ​ជូនដំណឹង ។ -1 ដើម្បី​ដោះជ្រើស​កម្រិត​សំឡេង ឬ 0 - 100 %

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Repeat sound file
km: ចាក់​ឯកសារ​សំឡេង​ម្ដងទៀត

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for sound repetition.
km: ការ​កំណត់​លំនាំដើម​ក្នុង​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការ​ជូនដំណឹង​សម្រាប់​ការ​ចាក់​សំឡេង​ម្ដងទៀត ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Enter script
km: បញ្ចូល​ស្គ្រីប

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for command script entry.
km: ការ​កំណត់​លំនាំដើម​ក្នុង​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការ​ជូនដំណឹង​សម្រាប់​ធាតុ​ស្គ្រីប​ពាក្យ​បញ្ជា ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Command output
km: លទ្ធផល​ពាក្យ​បញ្ជា

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for where to send command alarm output.
km: ការ​កំណត់​លំនាំដើម​ក្នុង​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការ​ជូនដំណឹង សម្រាប់​កន្លែង​ដែល​អ្នក​ផ្ញើ​លទ្ធផល​ការ​ជូនដំណឹង​ពាក្យ​បញ្ជា ។

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Discard Output
km: បោះបង់​លទ្ធផល

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Log To File
km: ចុះ​​កំណត់ហេតុ​ទៅ​ឯកសារ

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Execute in terminal window
km: ប្រតិបត្តិ​ក្នុង​បង្អួច​ស្ថានីយ

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Log file
km: ឯកសារ​កំណត់​ហេតុ​

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Default log file path for command alarms in the alarm edit dialog.
km: ផ្លូវ​ឯកសារ​កំណត់​ហេតុ​លំនាំដើម​សម្រាប់​ការ​ជូនដំណឹង​ពាក្យ​បញ្ជា​ក្នុង​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការ​ជូនដំណឹង ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Copy email to self
km: ​ចម្លង​អ៊ីមែល​ទៅ​ខ្លួន​ឯង

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for blind copying emails to self.
km: ការ​កំណត់​លំនាំដើម​ក្នុង​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការ​ជូនដំណឹង សម្រាប់​អ៊ីមែល​ចម្លង​ជា​សម្ងាត់​ជូន​ទៅ​ខ្លួន​ឯង ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Recurrence period
km: អំឡុងពេល​កើតឡើង​ឡើងវិញ

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: The default setting for the recurrence rule in the alarm edit dialog.
km: ការកំណត់​លំនាំដើម​សម្រាប់​ច្បាប់​កើតឡើង​ដដែលៗ ក្នុង​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការជូនដំណឹង ។

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: No recurrence
km: គ្មាន​ការកើតឡើងវិញ

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: At login
km: ពេល​ចូល

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Hourly/minutely
km: រាល់​ម៉ោង/នាទី

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: In non-leap years, repeat yearly February 29th alarms on:
km: ក្នុង​ឆ្នាំ​មិន​បង្គ្រប់ ធ្វើ​ការជូនដំណឹងនៃ​ថ្ងៃ​ទី ២៩ កុម្ភៈ ជារៀងរាល់​ឆ្នាំ​នៅ​ថ្ងៃ ៖

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: February 28th
km: ថ្ងៃ​ទី ​២៨ ខែកុម្ភៈ

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: March 1st
km: ថ្ងៃ​ទី ​១ ខែ​មីនា

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: Do not repeat
km: កុំ​ធ្វើ​ម្ដង​ទៀត

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Reminder units
km: ឯកតា​កម្មវិធី​រំលឹក

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Default reminder time units in the alarm edit dialog.
km: ឯកតា​ពេលវេលា​កម្មវិធី​រំលឹក​រហូត​ដល់​ក្នុង​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការ​ជូនដំណឹង ។

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Hours/Minutes
km: ម៉ោង/នាទី

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Pre-alarm action
km: អំពើ​មុន​ការជូនដំណឹង

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Default command to execute before displaying alarms.
km: ពាក្យ​បញ្ជា​លំនាំដើម ដែលត្រូវ​ប្រតិបត្តិ​មុនពេល​បង្ហាញ​ការ​ជូនដំណឹង ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Execute pre-alarm action for deferred alarms
km: ប្រតិបត្តិ​សកម្មភាព​ការ​ជូនដំណឹង​ជាមុន​សម្រាប់​ការ​ជូនដំណឹង​ខុសគ្នា

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Default setting for whether to execute the pre-alarm action before deferred alarms trigger.
km: ការ​កំណត់​លំនាំដើម​សម្រាប់​ថា​តើ​ត្រូវ​ប្រតិបត្តិ​សកម្មភាព​ការ​ជូនដំណឹង​ជាមុន​ដែរ​ឬទេ នៅ​មុន​ពេល​កេះ​ការ​ជូនដំណឹង​ខុសគ្នា ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Cancel alarm on pre-alarm action error
km: បោះបង់​ការ​ជូនដំណឹង​នៅពេល​មាន​កំហុស​អំពើ​មុន​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to cancel the alarm if the pre-alarm action command fails.
km: ការ​កំណត់​លំនាំដើម​សម្រាប់​ថា​តើ​ត្រូវ​បោះបង់​ការ​ជូនដំណឹង​នៅ​ពេល​ដែល​ពាក្យ​បញ្ជា​អំពើ​មុន​ការ​ជូនដំណឹង​ឬ​អត់ ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Do not notify pre-alarm action errors
km: កុំ​ជូនដំណឹង​អំពី​កំហុស​សកម្មភាព​នៃ​ការ​រោទ៍​មុន​ពេល​កំណត់

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to show no error status or error message if the pre-alarm action command fails.
km: ការ​កំណត់​លំនាំដើម​ ដើម្បី​កំណត់​ថា​តើ​ត្រូវ​បង្ហាញ​ស្ថានភាព​គ្មាន​កំហុស ឬ​សារ​កំហុស​ដែរ​ឬទេ​ ប្រសិនបើ​ពាក្យ​បញ្ជា​សកម្មភាព​រោទ៍​មុន​ពេល​កំណត់​បាន​បរាជ័យ ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Post-alarm action
km: អំពើ​ក្រោយ​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Default command to execute after alarm message windows are closed.
km: ពាក្យ​បញ្ជា​លំនាំដើម ដែលត្រូវ​ប្រតិបត្តិ​បន្ទាប់​ពី​បង្អួច​សារ​ការ​ជូនដំណឹង​ត្រូវបាន​បិទ ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Warn before quitting
km: ព្រមាន​មុន​នឹង​ចេញ

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Whether to suppress a warning prompt before quitting KAlarm.
km: ថាតើ​ត្រូវ​ទប់​ការ​សួរ​ព្រមាន​មុនពេល​ចេញ​ពី KAlarm ឬ​អត់ ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Confirm alarm deletions
km: អះអាង​ការលុប​ការជូនដំណឹង

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Check to be prompted for confirmation each time you delete an alarm.
km: ធីក ដើម្បី​សួរ​អះអាង នៅ​រាល់​ពេល​ដែល​អ្នក​លុប​ការ​ជូន​ដំណឹង ។

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Notify when remote emails are queued
km: ជូនដំណឹង ពេល​អ៊ីមែល​ពី​ចម្ងាយ​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ក្នុង​ជួរ

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Display a notification message whenever an email alarm has queued an email for sending to a remote system. This could be useful if, for example, you have a dial-up connection, so that you can then ensure that the email is actually transmitted.
km: បង្ហាញ​សារ​ជូនដំណឹង ពេល​ការជូនដំណឹង​អ៊ីមែល​មួយបាន​ដាក់​អ៊ីមែល​ជា​ជួរ សម្រាប់​ផ្ញើចេញ​ទៅ​ប្រព័ន្ធ​ពីចម្ងាយ ។ វា​មាន​ប្រយោជន៍ (ឧទាហរណ៍) ប្រសិនបើ​អ្នក​មាន​ការតភ្ជាប់​តាម​ទូរស័ព្ទ ដូច្នេះ​អ្នក​អាច​ធានាថា​អ៊ីមែល​ត្រូវ​បាន​បញ្ជូន​ពិតប្រាកដ ។

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
km: ឯកសារ

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
km: កែសម្រួល

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
km: មើល

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
km: អំពើ

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
km: ការ​កំណត់

[ctx: @title:window]
en: Defer Alarm
km: ពន្យារ​ពេល​​ការ​ជូន​ដំណឹង

[ctx: @info:whatsthis]
en: Defer the alarm until the specified time.
km: ពន្យារ​ការ​ជូន​ដំណឹង រហូត​ដល់​ពេលវេលា​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ ។

[ctx: @action:button]
en: Cancel Deferral
km: បោះបង់​ការ​ពន្យារពេល

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the deferred alarm. This does not affect future recurrences.
km: បោះបង់​ការ​ជូនដំណឹង​ដែល​បាន​ពន្យាពេល ។ វា​មិន​ប៉ះពាល់​ដល់​ការ​រក​ឃើញ​​​នៅ​ពេល​ក្រោយទេ ។

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next sub-repetition (currently %1)
km: មិន​អាច​ពន្យារ​ហួស​ការ​ធ្វើ​ឡើងវិញ​រង​បន្ទាប់​របស់​ការ​ជូនដំណឹង​ទេ (បច្ចុប្បន្ន %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next recurrence (currently %1)
km: មិន​អាច​ពន្យារ​ហួស​ការ​កើតឡើង​បន្ទាប់​របស់​ការ​ជូនដំណឹង​ទេ (បច្ចុប្បន្ន %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next reminder (currently %1)
km: មិន​អាច​ពន្យារ​​ហួស​កម្មវិធី​រំលឹក​បន្ទាប់​របស់​ការ​ជូនដំណឹង​ទេ (បច្ចុប្បន្ន %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer reminder past the main alarm time (%1)
km: មិន​អាច​ពន្យារ​កម្មវិធី​រំលឹក​ដែល​ហួស​ពេលវេលា​ការ​ជូនដំណឹង​សំខាន់ (%1) ទេ

[ctx: @info]
en: <para>Error loading calendar:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Please fix or delete the file.</para>
km: <para>កំហុស​ក្នុងការ​ផ្ទុក​ប្រតិទិន ៖</para><para><filename>%1</filename></para><para>សូម​កែ ឬ​លុប​ឯកសារ ។</para>

[ctx: @info]
en: Failed to save calendar to <filename>%1</filename>
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​រក្សាទុក​ប្រតិទិន​ទៅ <filename>%1</filename>

[ctx: @title:tab]
en: Recurrence - [%1]
km: ការ​កើត​ឡើង​ដដែលៗ - [%1]

[ctx: @option:check]
en: Show in KOrganizer
km: បង្ហាញក្នុង KOrganizer

[ctx: @title:window]
en: Alarm Template [read-only]
km: ពុម្ព​ការ​ជូនដំណឹង [បានតែ​អាន]

[ctx: @title:window]
en: Archived Alarm [read-only]
km: ការជូន​ដំណឹង​ដែលបាន​ដាក់​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ [បានតែអាន]

[ctx: @title:window]
en: Alarm [read-only]
km: ការ​ជូនដំណឹង [បានតែ​អាន]

[ctx: @action:button]
en: Load Template...
km: ផ្ទុក​ពុម្ព...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm at the specified time.
km: កំណត់ពេល​ការជូនដំណឹង ​នៅ​ពេលវេលា​ដែល​បានបញ្ជាក់ ។

[ctx: @title:tab]
en: Alarm
km: សំឡេង​រោទ៍

[ctx: @label:textbox]
en: Template name:
km: ឈ្មោះ​ពុម្ព ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name of the alarm template
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ពុម្ព​ការជូនដំណឹង

[ctx: @title:group]
en: Action
km: អំពើ

[ctx: @title:group]
en: Deferred Alarm
km: ការជូនដំណឹង​ដែល​បាន​ពន្យារ

[ctx: @label]
en: Deferred to:
km: ពន្យារពេល​ទៅ ៖

[ctx: @action:button]
en: Change...
km: ផ្លាស់ប្ដូរ...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Change the alarm's deferred time, or cancel the deferral
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ពេលវេលា​ដែល​បាន​ពន្យា​របស់ការជូនដំណឹង ឬ​បោះបង់​ការ​ពន្យាពេល

[ctx: @title:group]
en: Time
km: ពេល​វេលា​

[ctx: @option:radio]
en: Default time
km: ពេល​​វេលា​​លំនាំ​​ដើម​

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not specify a start time for alarms based on this template. The normal default start time will be used.
km: កុំ​បញ្ជាក់​លម្អិត​ពេលវេលា​ចាប់ផ្ដើម​របស់​ការជូនដំណឹង​ដែល​មាន​មូលដ្ឋាន​លើ​ពុម្ព​នេះ ។ ពេលវេលា​ចាប់ផ្ដើម​លំនាំដើម​ទូទៅ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ។

[ctx: @option:radio]
en: Time:
km: ពេលវេលា ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify a start time for alarms based on this template.
km: បញ្ជាក់​ពេលវេលា​ចាប់ផ្ដើម​មួយ សម្រាប់​ការជូនដំណឹង​ដែល​មាន​មូលដ្ឋាន​លើ​​ពុម្ព​នេះ ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time for alarms based on this template.</para><para>%1</para>
km: <para>​បញ្ចូល​ពេលវេលា​ចាប់ផ្ដើម​មួយ សម្រាប់ការជូនដំណឹង​ដែល​មាន​មូលដ្ឋាន​​លើ​ពុម្ព​នេះ ។</para><para>%1</para>

[ctx: @option:radio]
en: Date only
km: តែ​កាលបរិច្ឆេទ​ប៉ុណ្ណោះ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set the <interface>Any time</interface> option for alarms based on this template.
km: កំណត់​ជម្រើស​​<interface>ពេល​ណាមួយ</interface>សម្រាប់​ការ​ជូន​ដំណឹង​ដែល​មាន​មូលដ្ឋាន​លើ​ពុម្ព​នេះ ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set alarms based on this template to start after the specified time interval from when the alarm is created.
km: កំណត់​ការជូនដំណឹង​ដែល​មានមូលដ្ឋាន​លើ​ពុម្ព​នេះ ដើម្បី​ចាប់ផ្តើម​បន្ទាប់ពី​ចន្លោះពេល​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ ពី​ពេល​ដែល​បង្កើត​ការជូនដំណឹង ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to copy the alarm into KOrganizer's calendar
km: ធីក ដើម្បី​​ចម្លង​ការ​ជូនដំណឹង​ទៅ​ក្នុង​ប្រតិទិន​របស់ KOrganizer

[ctx: @info]
en: You must enter a name for the alarm template
km: អ្នក​ត្រូវតែ​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​មួយ សម្រាប់​ពុម្ពការជូនដំណឹង

[ctx: @info]
en: Template name is already in use
km: ឈ្មោះ​ពុម្ព​កំពុង​ស្ថិត​ក្នុង​ការប្រើប្រាស់

[ctx: @info The parameter is a date value]
en: The start date does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date of the next recurrence (%1).
km: កាលបរិច្ឆេទ​ចាប់ផ្ដើម​មិនផ្គូផ្គង​នឹង​លំនាំ​កើតឡើង​ដដែល​​នៃ​ការជូនដំណឹង​ទេ ដូច្នេះ​វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​កែសម្រួល​ទៅកាលបរិច្ឆេទ​នៃការ​កើត​ឡើង​បន្ទាប់ (%1) ។

[ctx: @info The parameter is a date/time value]
en: The start date/time does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date/time of the next recurrence (%1).
km: ពេលវេលា/កាលបរិច្ឆេទ​ចាប់ផ្ដើម​មិន​ផ្គូផ្គង​នឹង​លំនាំដើម​កើតឡើង​​របស់​ការ​រោទិ៍​ទេ ដូច្នេះ​វា​នឹង​ត្រូវបាន​កែសម្រួល​ទៅ​ពេលវេលា/កាលបរិច្ឆេទ​នៃ​ការ​កើត​ឡើង​បន្ទាប់ (%1) ។

[ctx: @info]
en: Recurrence has already expired
km: ការកើតឡើង​ដដែលៗ​បាន​ផុតកំណត់​រួច​ហើយ

[ctx: @info]
en: The alarm will never occur during working hours
km: ការ​ជូនដំណឹង​នឹង​មិន​កើតឡើង​នៅ​​អំឡុង​ម៉ោង​ធ្វើការ​ទេ

[ctx: @info]
en: Reminder period must be less than the recurrence interval, unless <interface>%1</interface> is checked.
km: អំឡុងពេល​កម្មវិធី​រំលឹង ត្រូវ​តែ​តិច​ជាង​ចន្លោះ​ពេល​កើតឡើង​វិញ យ៉ាងហោចណាស់​បាន​ធីក <interface>%1</interface> ។

[ctx: @info]
en: The duration of a repetition within the recurrence must be less than the recurrence interval minus any reminder period
km: ថិរវេលា​នៃ​ការ​ធ្វើឡើងវិញ​នៅ​ក្នុង​ការ​កើតឡើង​ដដែលៗ ត្រូវតែ​តិច​ជាង​ចន្លោះ​ពេល​កើតឡើង​ដដែលៗ ដក​​អំឡុងពេល​កម្មវិធី​រំលឹក

[ctx: @info]
en: For a repetition within the recurrence, its period must be in units of days or weeks for a date-only alarm
km: ចំពោះ​ការ​ធ្វើ​ឡើង​វិញ​នៅ​ក្នុង​ការ​កើតឡើង​ដដែល ថិរវេលា​របស់​វា​ត្រូវតែ​ជា​ឯកតា​នៃ​ថ្ងៃ ឬ​សប្ដាហ៍​សម្រាប់​ការ​ជូនដំណឹង​តែ​កាលបរិច្ឆេទ

[ctx: @info]
en: You must select a calendar to save the alarm in
km: អ្នកត្រូវតែ​ជ្រើស​ប្រតិទិន​ដែលត្រូវ​រក្សាទុក​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @action:button]
en: More Options >>
km: ជម្រើស​ច្រើន >>

[ctx: @title:window]
en: Choose Log File
km: ជ្រើស​ឯកសារ​កំណត់ហេតុ

[ctx: @option:check]
en: Confirm acknowledgment
km: អះអាង​ការ​ទទួល​ស្គាល់

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm Template
km: ពុម្ព​ការ​ជូន​ដំណឹង​ការបង្ហាញ​ថ្មី

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm Template
km: កែសម្រួល​ពុម្ព​​ជូនដំណឹង​ការ​បង្ហាញ

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm
km: ការ​ជូន​ដំណឹង​ការ​បង្ហាញ​ថ្មី

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm
km: កែសម្រួល​ការ​ជូន​ដំណឹង​ការ​បង្ហាញ

[ctx: @label:listbox]
en: Display type:
km: ប្រភេទ​ការ​បង្ហាញ ៖

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text message
km: សារ​អត្ថបទ

[ctx: @item:inlistbox]
en: File contents
km: មាតិកា​ឯកសារ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command output
km: លទ្ធផល​ពាក្យ​បញ្ជា

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select what the alarm should display:<list><item><interface>%1</interface>: the alarm will display the text message you type in.</item><item><interface>%2</interface>: the alarm will display the contents of a text or image file.</item><item><interface>%3</interface>: the alarm will display the output from a command.</item></list></para>
km: <para>ជ្រើស​អ្វី​ដែល​ការ​ជូន​ដំណឹង​គួរ​បង្ហាញ ៖<list><item><interface>%1</interface> ៖ ការ​ជូន​ដំណឹង​នឹង​បង្ហាញ​សារ​អត្ថបទ​ដែល​អ្នក​វាយ​បញ្ចូល ។</item><item><interface>%2</interface> ៖ ការ​ជូន​ដំណឹង​នឹង​បង្ហាញ​មាតិកា​អត្ថបទ ឬ​ឯកសារ​រូបភាព ។</item><item><interface>%3</interface> ៖ ការ​ជូន​ដំណឹង​បង្ហាញ​លទ្ធផល​ពី​ពាក្យ​បញ្ជា ។</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the text of the alarm message. It may be multi-line.
km: បញ្ចូល​អត្ថបទ​នៃ​សារជូនដំណឹង ។ វា​ប្រហែល​ជា​ច្រើន​បន្ទាត់ ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a text or image file to display.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ ឬ URL របស់​អត្ថបទ ឬ​ឯកសារ​រូបភាព​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ ។

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a file
km: ជ្រើស​ឯកសារ​មួយ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a text or image file to display.
km: ជ្រើស​អត្ថបទ ឬ​ឯកសារ​រូបភាពមួយ​សម្រាប់​បង្ហាញ ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to additionally display a reminder in advance of or after the main alarm time(s).
km: ធីក ដើម្បី​បង្ហាញ​កម្មវិធី​រំលឹក​បន្ថែម​ជាមុន ឬ​បន្ទាប់​ពី​ម៉ោង​រោទ៍សំខាន់ ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter how long in advance of or after the main alarm to display a reminder alarm.</para><para>%1</para>
km: <para>បញ្ចូល​រយៈ​ពេល​មុន ឬ​ក្រោយ​​ម៉ោង​រោទ៍​ចម្បង​ ដើម្បី​បង្ហាញ​ម៉ោង​រោទ៍​របស់​កម្មវិធីរំលឹក ។</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the main alarm
km: ជ្រើស​ថា​តើ​កម្មវិធី​រំលឹក​គួរតែ​ត្រូវ​បាន​ចាប់​ផ្ដើម​មុន ឬ​ក្រោយ​ម៉ោង​រោទ៍​សំខាន់​ដែរ​ឬ​ទេ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to be prompted for confirmation when you acknowledge the alarm.
km: ធីក ដើម្បី​សួរ​បញ្ជាក់ នៅពេល​ដែល​អ្នក​ព្រម​ទទួល​ដឹង​ការ​ជូន​ដំណឹង ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the alarm message now
km: បង្ហាញ​សារ​ជូនដំណឹង​ឥឡូវនេះ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the file now
km: បង្ហាញ​ឯកសារ​ឥឡូវ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the command output now
km: បង្ហាញ​លទ្ធផល​ពាក្យ​បញ្ជា​ឥឡូវ​នេះ

[ctx: @title:window]
en: Choose Text or Image File to Display
km: ជ្រើស​អត្ថបទ ឬ​ឯកសារ​រូបភាព​ដែលត្រូវ​បង្ហាញ

[ctx: @option:check]
en: Enter a script
km: បញ្ចូល​ស្គ្រីប

[ctx: @option:radio]
en: Execute in terminal window
km: ប្រតិបត្តិ​ក្នុង​បង្អួច​ស្ថានីយ

[ctx: @option:check]
en: Execute in terminal window
km: ប្រតិបត្តិ​ក្នុង​បង្អួច​ស្ថានីយ

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm Template
km: ពុម្ព​ការ​ជូន​ដំណឹង​ពាក្យ​បញ្ជា​ថ្មី

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm Template
km: កែសម្រួល​ពុម្ព​ការ​ជូន​ដំណឹង​ពាក្យ​បញ្ជា

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm
km: ការ​ជូន​ដំណឹង​ពាក្យ​បញ្ជា​ថ្មី

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm
km: កែសម្រួល​ការ​ជូន​ដំណឹង​ពាក្យ​បញ្ជា

[ctx: @info:whatsthis]
en: Execute the specified command now
km: ប្រតិបត្តិ​ពាក្យ​បញ្ជា​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ឥឡូវ

[ctx: @option:check]
en: Do not notify errors
km: កុំ​ជូនដំណឹង​អំពី​កំហុស

[ctx: @title:group]
en: Command Output
km: លទ្ធផល​ពាក្យ​បញ្ជា

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute the command in a terminal window
km: ធីក ដើម្បី​ប្រតិបត្តិ​ពាក្យ​បញ្ជា​ក្នុង​បង្អួច​ស្ថានីយ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or path of the log file.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ ឬ​ផ្លូវ​ឯកសារ​កំណត់​ហេតុ ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a log file.
km: ជ្រើស​ឯកសារ​កំណត់​ហេតុ ។

[ctx: @option:radio]
en: Log to file
km: ចុះ​​កំណត់ហេតុ​ទៅ​ឯកសារ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to log the command output to a local file. The output will be appended to any existing contents of the file.
km: ធីក ដើម្បី​ចុះ​កំណត់​ហេតុលទ្ធផល​ពាក្យ​បញ្ជា​ទៅ​ឯកសារ​មូលដ្ឋានមួយ ។ លទ្ធផល​នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​មាតិកា​ដែល​មានស្រាប់​​ណាមួយ​របស់​ឯកសារ ។

[ctx: @option:radio]
en: Discard
km: បោះបង់

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to discard command output.
km: ធីក ដើម្បីបោះបង់​លទ្ធផល​ពាក្យ​បញ្ជា ។

[ctx: @info]
en: Log file must be the name or path of a local file, with write permission.
km: ឯកសារ​កំណត់ហេតុ​ត្រូវ​តែ​ជា​ឈ្មោះ ឬ​ផ្លូវរបស់​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​មួយ ដែល​មាន​សិទ្ធ​សរសេរ ។

[ctx: @info]
en: Command executed: <icode>%1</icode>
km: ពាក្យ​បញ្ជា​បាន​ប្រតិបត្តិ ៖ <icode>%1</icode>

[ctx: @option:check]
en: Copy email to self
km: ​ចម្លង​អ៊ីមែល​ទៅ​ខ្លួន​ឯង

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm Template
km: ពុម្ព​ការ​ជូន​ដំណឹង​អ៊ីមែល​ថ្មី

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm Template
km: កែសម្រួល​ពុម្ព​ការ​ជូន​ដំណឹង​អ៊ីមែល​ថ្មី

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm
km: ការ​ជូន​ដំណឹង​អ៊ីមែល​ថ្មី

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm
km: កែសម្រួល​ការ​ជូនដំណឹង​អ៊ីមែល

[ctx: @info:whatsthis]
en: Send the email to the specified addressees now
km: ផ្ញើ​អ៊ីមែល​ទៅអ្នក​ទទួល​សំបុត្រ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ឥឡូវ​

[ctx: @label:listbox 'From' email address]
en: From:
km: ពី ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email identity, used to identify you as the sender when sending email alarms.
km: អត្តសញ្ញាណ​អ៊ីមែល​របស់​អ្នក ដែល​ប្រើ​សម្រាប់​កំណត់​អត្តសញ្ញាណ​អ្នក​ជា​អ្នក​ផ្ញើ ពេល​ផ្ញើ​​ការជូនដំណឹង​​អ៊ីមែល ។

[ctx: @label:textbox Email addressee]
en: To:
km: ជូន​ចំពោះ ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the addresses of the email recipients. Separate multiple addresses by commas or semicolons.
km: បញ្ចូល​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​​អ្នក​ទទួល ។ ខណ្ឌចែក​​អាសយដ្ឋាន​ច្រើន​ដោយ​ក្បៀស ឬ​ចុច​ក្បៀស ។

[ctx: @info:tooltip]
en: Open address book
km: បើក​សៀវភៅ​​អាសយដ្ឋាន

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select email addresses from your address book.
km: ជ្រើស​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែលពី​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន​របស់​អ្នក ។

[ctx: @label:textbox Email subject]
en: Subject:
km: ប្រធានបទ ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email subject.
km: បញ្ចូល​ប្រធានបទ​អ៊ីមែល ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email message.
km: បញ្ចូល​សារ​អ៊ីមែល ។

[ctx: @label:listbox]
en: Attachments:
km: ឯកសារ​​ភ្ជាប់ ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Files to send as attachments to the email.
km: ឯកសារ​ដែល​ត្រូវ​ផ្ញើ​ជា​ឯកសារ​ភ្ជាប់​ទៅ​អ៊ីមែល ។

[ctx: @action:button]
en: Add...
km: បន្ថែម...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add an attachment to the email.
km: បន្ថែម​ឯកសារ​ភ្ជាប់​ទៅ​អ៊ីមែល ។

[ctx: @action:button]
en: Remove
km: យកចេញ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the highlighted attachment from the email.
km: យក​ឯកសារ​ភ្ជាប់​ដែល​បាន​បន្លិច​ចេញ​ពី​អ៊ីមែល ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the email will be blind copied to you.
km: ប្រសិន​បើ​បាន​ធីក នោះ​អ៊ីមែល​នឹងលាក់​ច្បាប់​ចម្លង​ចំពោះ​អ្នក ។

[ctx: @info]
en: Invalid email address: <email>%1</email>
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​មិនត្រឹមត្រូវ ៖ <email>%1</email>

[ctx: @info]
en: No email address specified
km: គ្មាន​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ទេ

[ctx: @info]
en: Invalid email attachment: <filename>%1</filename>
km: ឯកសារ​ភ្ជាប់​អ៊ីមែល​មិនត្រឹមត្រូវ ៖ <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Do you really want to send the email now to the specified recipient(s)?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​ផ្ញើ​អ៊ីមែល​​ទៅ​អ្នក​ទទួល​ដែលបាន​បញ្ជាក់ ឥឡូវ​ឬ ?

[ctx: @action:button]
en: Confirm Email
km: អះអាង​អ៊ីមែល

[ctx: @action:button]
en: Send
km: ផ្ញើ

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1<nl/>Bcc: <email>%2</email>
km: បាន​ផ្ញើ​អ៊ីមែល​ទៅ ៖<nl/>%1<nl/>ចម្លង​ជា​សម្ងាត់​ជូន ៖ <email>%2</email>

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1
km: បាន​ផ្ញើ​អ៊ីមែល​ទៅ ៖<nl/>%1

[ctx: @title:window]
en: Choose File to Attach
km: ជ្រើស​ឯកសារដែល​ត្រូវ​ភ្ជាប់

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm Template
km: ពុម្ព​ជូនដំណឹង​អូឌីយ៉ូ​ថ្មី

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm Template
km: កែសម្រួល​ពុម្ព​ជូនដំណឹង​អូឌីយ៉ូ

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm
km: ការ​ជូនដំណឹង​អូឌីយ៉ូ​ថ្មី

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm
km: កែសម្រួល​ការ​ជូនដំណឹង​​អូឌីយ៉ូ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to enter the contents of a script instead of a shell command line
km: ធីក ដើម្បី​បញ្ចូល​មាតិកា​របស់​ស្គ្រីប​ជំនួស​ឲ្យ​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា​សែល

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a shell command to execute.
km: បញ្ចូល​ពាក្យ​បញ្ជា​សែល​ដែល​ត្រូវ​ប្រតិបត្តិ ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the contents of a script to execute
km: បញ្ចូល​មាតិកា​ស្គ្រីបដែល​ត្រូវ​​ប្រតិបត្តិ

[ctx: @info]
en: Please enter a command or script to execute
km: សូម​បញ្ចូល​ពាក្យ​បញ្ជា ឬ​ស្គ្រីប​ដើម្បី​ប្រតិបត្តិ

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of scheduled alarms
km: បញ្ជី​ការជូនដំណឹង​​​ដែល​បាន​កំណត់

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, alarmTypeGroupBox)
en: Alarm Type
km: ប្រភេទ​ការជូនដំណឹង

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Active
km: សកម្ម

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include active alarms in the search.
km: ធីក ដើម្បី​រួម​បញ្ចូលការជូនដំណឹង​​សកម្ម​ក្នុង​ការ​ស្វែងរក​ ។

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Archived
km: ដាក់​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include archived alarms in the search. This option is only available if archived alarms are currently being displayed.
km: ធីក ដើម្បី​រួមបញ្ចូល​ការ​ជូនដំណឹង​ដែលបាន​ដាក់ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​ក្នុង​ការ​ស្វែងរក ។ ជម្រើស​នេះ គឺ​អាច​មានតែនៅពេល​ដែល​ការ​ជូនដំណឹង​ដែល​បាន​ដាក់ក្នុង​ប័ណ្ណសារត្រូវបាន​បង្ហាញ​នៅពេល​បច្ចុប្បន្ន ។

[ctx: @option:check Alarm action = text display]
en: Text
km: អត្ថបទ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include text message alarms in the search.
km: ធីក ដើម្បី​រួមបញ្ចូល​ការ​ជូនដំណឹង​សារ​អត្ថបទ​ក្នុង​ការ​ស្វែងរក ។

[ctx: @option:check Alarm action = file display]
en: File
km: ឯកសារ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include file alarms in the search.
km: ធីក ដើម្បី​រួមបញ្ចូល​កា​ជូនដំណឹង​ឯកសារ​ក្នុង​ការ​ស្វែងក ។

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Command
km: ពាក្យ​បញ្ជា

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include command alarms in the search.
km: ធីក ដើម្បី​រួមបញ្ចូល​ការ​ជូនដំណឹង​ពាក្យ​បញ្ជា​ក្នុង​ការ​ស្វែងរក ។

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Email
km: អ៊ីមែល

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include email alarms in the search.
km: ធីក ដើម្បី​រួមបញ្ចូល​ការ​ជូនដំណឹង​អ៊ីមែល​ក្នុង​ការ​ស្វែងរក ។

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Audio
km: អូឌីយ៉ូ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include audio alarms in the search.
km: គូស​ធីក ដើម្បី​បញ្ចូល​ការ​ជូនដំណឹង​អូឌីយ៉ូ​នៅ​ក្នុងការ​ស្វែងរក ។

[ctx: @info]
en: No alarm types are selected to search
km: គ្មាន​ប្រភេទ​ការ​ជូនដំណឹង​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​ទៅ​ការ​ស្វែងរក​ទេ

[ctx: @info]
en: <para>End of alarm list reached.</para><para>Continue from the beginning?</para>
km: <para>បាន​មកដល់​ចុង​បញ្ជី​ការ​ជូនដំណឹង ។</para><para>បន្ត​ពី​ដើម​ឬ ?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Beginning of alarm list reached.</para><para>Continue from the end?</para>
km: <para>បាន​មកដល់​ដើម​បញ្ជី​ការ​ជូនដំណឹង​ហើយ ។</para><para>បន្ត​ពី​ចុង​ឬ ?</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Foreground color:
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​មុខ ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message foreground color
km: ជ្រើស​ពណ៌ផ្ទៃ​​ខាង​មុន​របស់​សារ​ការជូនដំណឹង

[ctx: @label:listbox]
en: Background color:
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message background color
km: ជ្រើស​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​របស់​សារការជូនដំណឹង

[ctx: @option:check]
en: Use default font
km: ប្រើ​ពុម្ព​អក្សរ​លំនាំដើម

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default font current at the time the alarm is displayed.
km: ធីក ដើម្បី​ប្រើ​ពុម្ព​អក្សរ​លំនាំដើម​បច្ចុប្បន្ន​ពេល​ការជូនដំណឹង​ត្រូវបាន​បង្ហាញ​បង្ហាញ ។

en: Requested font
km: ពុម្ព​អក្សរ​ដែល​ស្នើសុំ

[ctx: @action:button]
en: Font && Color...
km: ពុម្ពអក្សរ និង​ពណ៌...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the font, and foreground and background color, for the alarm message.
km: ជ្រើស​ពុម្ពអក្សរ និង​ពណ៌​ផ្ទៃខាងមុខ និង​ពណ៌​ផ្ទៃខាងក្រោយ សម្រាប់​សារ​ការ​ជូន​ដំណឹង ។

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Font & Color
km: ជ្រើស​ពុម្ពអក្សរ និង​ពណ៌​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @action]
en: Stop Play
km: ឈប់​ចាក់

[ctx: @action]
en: Enable &Alarms
km: បើក​ការជូនដំណឹង

[ctx: @action]
en: Spread Windows
km: ពន្លាត​បង្អួច

[ctx: @title:window]
en: Choose Export Calendar
km: ជ្រើស​នាំចេញ​ប្រតិទិន

[ctx: @info]
en: Error loading calendar to append to:<nl/><filename>%1</filename>
km: មិនអាច​ផ្ទុក​ប្រតិទិន​ឡើង​ទៅ <filename>%1</filename> បានទេ

[ctx: @info]
en: Failed to save new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​រក្សាទុក​ប្រតិទិន​ថ្មី​ទៅ <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Cannot upload new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
km: មិនអាច​ផ្ទុក​ប្រតិទិន​ថ្មី​ទៅ​កាន់ <filename>%1</filename> បានទេ

[ctx: @info]
en: Unable to show alarms in KOrganizer
km: មិន​អាច​បង្ហាញការជូនដំណឹង​​ក្នុង KOrganizer​ បានទេ

[ctx: @info]
en: Unable to show alarm in KOrganizer
km: មិន​អាច​បង្ហាញ​ការ​ជូនដំណឹង​​ក្នុង KOrganizer បានទេ

[ctx: @info]
en: Unable to update alarm in KOrganizer
km: មិន​អាច​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ការ​ជូនដំណឹង​​ក្នុង KOrganizer​ បានទេ

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarms from KOrganizer
km: មិន​អាច​លុប​ការ​ជូនដំណឹង​​ពី KOrganizer បានទេ​

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarm from KOrganizer
km: មិន​អាច​លុប​ការ​ជូនដំណឹង​​ពី KOrganizer បានទេ

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(KOrganizer not fully started)</para>
km: <para>%1</para><para>(KOrganizer មិនបាន​ចាប់ផ្ដើម​ពេញលេញ​ទេ)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Error communicating with KOrganizer)</para>
km: <para>%1</para><para>(កំហុស​ក្នុង​ការ​ទាក់ទង​ជាមួយ KOrganizer)</para>

[ctx: info]
en: The scheduled Wake from Suspend has been cancelled.
km: ការ​ជូន​ដំណឹង​​ពី​ការ​រោទ៍​ដែល​បាន​ផ្អាក​តាម​កាល​កំណត់​ត្រូវ​បាន​បោះបង់ ។

[ctx: @info]
en: Error obtaining authorization (%1)
km: មាន​កំហុស​ក្នុង​ការ​ទទួល​យក​សេចក្ដី​អនុញ្ញាត (%1)

[ctx: @info]
en: You must enable a template calendar to save the template in
km: អ្នក​ត្រូវតែ​អនុញ្ញាត​ប្រតិទិន​ពុម្ព​ដើម្បី​រក្សាទុក​ពុម្ព

[ctx: @info Please set the 'From' email address...]
en: <para>%1</para><para>Please set it in the Configuration dialog.</para>
km: <para>%1</para><para>សូម​កំណត់​វា​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ ។</para>

[ctx: @info]
en: <para>Alarms are currently disabled.</para><para>Do you want to enable alarms now?</para>
km: <para>បច្ចុប្បន្ន ការ​ជូនដំណឹង​ត្រូវបាន​បិទ ។</para><para>តើ​អ្នក​ចង់​បើក​ការ​ជូន​ដំណឹង​ឥឡូវ​នេះ​ឬ ?</para>

[ctx: @action:button]
en: Enable
km: បើក

[ctx: @action:button]
en: Keep Disabled
km: ទុក​ឲ្យ​នៅ​បិទ

[ctx: @info]
en: Error saving alarms
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​រក្សាទុក​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @info]
en: Error saving alarm
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​រក្សាទុក​ការ​ជូន​ដំណឹង

[ctx: @info]
en: Error deleting alarms
km: កំហុស​ក្នុងការ​លុប​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @info]
en: Error deleting alarm
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​លុប​ការ​ជូន​ដំណឹង

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarms
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​រក្សាទុក​ធ្វើ​ឲ្យ​ការ​ជូនដំណឹង​សកម្ម​ម្ដង​ទៀត

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarm
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​រក្សាទុក​ធ្វើ​ឲ្យ​ការ​ជូនដំណឹង​សកម្ម​ម្ដង​ទៀត

[ctx: @info]
en: Error saving alarm templates
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​រក្សាទុក​ពុម្ព​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @info]
en: Error saving alarm template
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​រក្សាទុក​ពុម្ព​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @info]
en: Quitting will disable alarms (once any alarm message windows are closed).
km: ការ​ចេញ នឹង​បិទ​ការ​ជូន​ដំណឹង (នៅពេល​ដែល​បិទ​បង្អួច​សារ​ជូនដំណឹង​មួយ​ចំនួន) ។

[ctx: @info]
en: Quitting will cancel the scheduled Wake from Suspend.
km: ការ​ចាកចេញ​នឹង​បោះបង់​ការ​ជូនដំណឹង​​ពី​ការ​រោទ៍​ដែល​បាន​ផ្អាក​តាម​ពេល​កំណត់ ។

[ctx: @info]
en: Do you want to start KAlarm at login?<nl/>(Note that alarms will be disabled if KAlarm is not started.)
km: តើ​​អ្នក​ចង់​ចាប់ផ្ដើម​ KAlarm នៅពេល​ចូល​ឬ ?<nl/>(ចំណាំថា ការ​រោទិ៍​នឹង​ត្រូវ​បាន​បិទ ប្រសិនបើ KAlarm មិន​ត្រូវ​បាន​ចាប់ផ្ដើម​ទេ ។)

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not unique
km: %1 រក​មិន​ឃើញ​ព្រឹត្តិការណ៍ <resource>%2</resource> ឬ​​មិន​មាន​តែ​មួយ

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not editable
km: %1 ៖ រក​មិន​ឃើញ​ព្រឹត្តិការណ៍ <resource>%2</resource> ឬ​មិន​អាច​កែសម្រួល​បាន

[ctx: @info]
en: Error creating temporary script file
km: កំហុស​ក្នុងការ​បង្កើត​ឯកសារ​ស្គ្រីប​បណ្ដោះ​អាសន្ន

[ctx: @info]
en: Pre-alarm action:
km: អំពើ​មុន​ការជូនដំណឹង ៖

[ctx: @info]
en: Post-alarm action:
km: អំពើ​ក្រោយ​ការជូនដំណឹង ៖

[ctx: @info Email addressee]
en: To:
km: ជូន​ចំពោះ ៖

[ctx: @info Email subject]
en: Subject:
km: ប្រធានបទ ៖

en: KAlarm
km: KAlarmm

[ctx: @info]
en: Reminder
km: កម្មវិធី​រំលឹក

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> not found
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល 'ពី' មិនត្រឹមត្រូវ ។<nl/>រក​មិន​ឃើញ​អត្តសញ្ញាណ​អ៊ីមែល <resource>%1</resource> ទេ

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> has no email address
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល 'ពី' មិនត្រឹមត្រូវ ។<nl/>អត្តសញ្ញាណ <resource>%1</resource> មិន​មាន​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ទេ

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured (no default email identity found)</para><para>Please set it in <application>KMail</application> or in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
km: <para>គ្មាន​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល 'ពី' ដែល​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ទេ (គ្មាន​អត្តសញ្ញាណ​អ៊ីមែល​លំនាំដើម​ដែល​បាន​រក​ឃើញ​​ទេ)</para><para>សូម​កំណត់​វា​នៅ​ក្នុង <application>KMail</application> ឬ​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ <application>KAlarm</application> ។</para>

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured.</para><para>Please set it in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
km: <para>គ្មាន​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ 'ពី' ដែល​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ទេ ។</para><para>សូម​កំណត់​វា​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ <application>KAlarm</application> ។</para>

[ctx: @info]
en: Error attaching file: <filename>%1</filename>
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ភ្ជាប់​ឯកសារ ៖ <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Attachment not found: <filename>%1</filename>
km: រក​មិន​ឃើញ​ឯកសារ​ភ្ជាប់ ៖ <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: An email has been queued to be sent
km: អ៊ីមែល​ត្រូវ​​បាន​ស្នើ​ឲ្យ​ផ្ញើ​ចេញ

[ctx: @info]
en: Failed to send email
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ញើ​អ៊ីមែល

[ctx: @info]
en: Error sending email
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ផ្ញើ​អ៊ីមែល

[ctx: @option:check]
en: Cancel if late
km: បោះបង់​បើ​យឺត

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after this time
km: បិទបង្អួច​ដោយស្វ័យប្រវត្តិ​បន្ទាប់ពី​ពេលនេះ

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after late-cancellation time
km: បិទ​បង្អួច​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ បន្ទាប់ពី​ពេល​បោះបង់​ចុងក្រោយ

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If checked, the alarm will be canceled if it cannot be triggered within the specified period after its scheduled time. Possible reasons for not triggering include your being logged off, X not running, or <application>KAlarm</application> not running.</para><para>If unchecked, the alarm will be triggered at the first opportunity after its scheduled time, regardless of how late it is.</para>
km: <para>បើ​បាន​ធីក ការ​ជូន​ដំណឹង​នឹង​ត្រូវបាន​បោះបង់ នៅពេល​ដែល​មិន​អាច​កេះវា​បាន​នៅ​ក្នុង​អំឡុង​ពេល​ជាក់លាក់​មួយ​បន្ទាប់​ពី​ពេល​ដែល​បាន​កំណត់​របស់​វា ។ មូលហេតុ​គឺមិន​សម្រាប់ការ​កេះ រួមទាំង​ការ​ចេញ​របស់​អ្នក​ផង X មិន​កំពុង​ដំណើរការ ឬ <application>KAlarm</application> មិន​ដំណើរការ ។</para><para>ប្រសិន​បើ​ដោះធីក ការ​ជូនដំណឹង​នឹង​ត្រូវបាន​កេះ​នៅពេល​ដែល​ដំបូង បន្ទាប់​ពី​ពេល​ដែល​បាន​កំណត់​របស់​វា ដោយ​មិនគិត​ថា​វា​យូរ​យ៉ាងណា​នោះទេ ។</para>

[ctx: @option:check Cancel if late by 10 minutes]
en: Cancel if late by
km: បោះបង់ បើ​យឺត​ត្រឹម

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how late will cause the alarm to be canceled
km: បញ្ចូល​ថា វា​យឺតយ៉ាងណា បានជា​បង្ក​ឲ្យ​បោះបង់​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @info:whatsthis]
en: Automatically close the alarm window after the expiry of the late-cancellation period
km: បិទ​បង្អួចការជូនដំណឹង​ដោយ​​ស្វ័យប្រវត្តិ​ បន្ទាប់​ពី​​ការផុតកំណត់​នៃ​កំឡុងពេល​បោះបង់​យឺត

[ctx: @info]
en: Please select a file to display
km: សូម​ជ្រើស​ឯកសារ​ដែលត្រូវ​បង្ហាញ

[ctx: @info]
en: Please select a file to play
km: សូម​ជ្រើស​ឯកសារ​ត្រូវ​ចាក់

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a folder
km: <filename>%1</filename> គឺ​ជា​ថត

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> not found
km: រក​មិនឃើញ <filename>%1</filename> ទេ

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is not readable
km: <filename>%1</filename> មិនអាច​អានបាន

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> appears not to be a text or image file
km: <filename>%1</filename> ទំនង​ជា​មិនមែន​អត្ថបទ ឬ​ឯកសារ​រូបភាព​ទេ

[ctx: @option:check]
en: Append to existing file
km: បន្ថែម​ទៅកាន់​ឯកសារ​ដែល​មាន

[ctx: @info]
en: Failed to execute command (shell access not authorized)
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ប្រតិបត្តិ​ពាក្យ​បញ្ជា (កា​រ​ចូល​ដំណើរការ​សែល​មិន​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត)

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​កា​រ​ប្រតិបត្តិ​ពាក្យ​បញ្ជា

[ctx: @info]
en: Command execution error
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ប្រតិបត្តិ​ពាក្យ​បញ្ជា

[ctx: @info]
en: Command exit code: %1
km: ពាក្យ​បញ្ជា​កូដ​ចេញ ៖ %1

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: minutes
km: នាទី

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: hours/minutes
km: ម៉ោង/នាទី

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: days
km: ថ្ងៃ

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: weeks
km: សប្តាហ៍

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press the Shift key while clicking the spin buttons to adjust the time by a larger step (6 hours / 5 minutes).
km: ចុច​គ្រាប់ចុច​ ប្ដូរ​(Shift) ខណៈ​ពេល​​ចុច​ប៊ូតុង​បង្កើន​បន្ថយ ដើម្បី​លៃ​តម្រូវ​ពេលវេលា​ដោយ​ជំហាន​ធំៗ (៦ ម៉ោង / ៥ នាទី) ។

[ctx: @info]
en: Failure to create menus (perhaps <filename>%1</filename> missing or corrupted)
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ម៉ឺនុយ (ប្រហែល​ជា​បាត់ <filename>%1</filename> ឬ​ខូច)

[ctx: @action]
en: &Templates...
km: ពុម្ព...

[ctx: @action]
en: &New
km: ថ្មី

[ctx: @action]
en: Create Tem&plate...
km: បង្កើត​ពុម្ព...

[ctx: @action]
en: &Copy...
km: ចម្លង...

[ctx: @action]
en: &Edit...
km: កែសម្រួល...

[ctx: @action]
en: &Delete
km: លុប

[ctx: @action]
en: Delete Without Confirmation
km: លុប​ដោយ​គ្មាន​ការ​បញ្ជាក់

[ctx: @action]
en: Reac&tivate
km: ធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម​ឡើងវិញ

[ctx: @action]
en: Wake From Suspend...
km: ជូន​ដំណឹង​​ពី​ការ​រោទ៍​ដែល​បាន​ផ្អាក...

[ctx: @action]
en: Show Archi&ved Alarms
km: បង្ហាញ​ការ​ជូនដំណឹង​ដែល​ដាក់​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ

[ctx: @action]
en: Show in System &Tray
km: បង្ហាញ​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ

[ctx: @action]
en: Show &Calendars
km: បង្ហាញ​ប្រតិទិន

[ctx: @action]
en: Import &Alarms...
km: នាំចូល​ការ​ជូនដំណឹង...

[ctx: @action]
en: E&xport Selected Alarms...
km: នាំចេញ​ការ​ជូន​ដំណឹង​ដែល​បាន​ជ្រើស...

[ctx: @action]
en: E&xport...
km: នាំចេញ...

[ctx: @action]
en: &Refresh Alarms
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ការជូនដំណឹង​ស្រស់

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm? | Do you really want to delete the %1 selected alarms?
km[0]: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ការ​ជូនដំណឹង​​ដែល​បាន​ជ្រើស %1 ​ឬ ?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm | Delete Alarms
km[0]: លុប​កា​រជូន​ដំណឹង

[ctx: @action:button]
en: &Delete
km: លុប

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Archived Alarms
km: លាក់​ការ​ជូនដំណឹង​ដែល​ដាក់​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Archived Alarms
km: បង្ហាញ​ការ​ជូនដំណឹង​ដែល​ដាក់​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ

[ctx: @info]
en: Import birthdays
km: នាំចូល​ថ្ងៃ​កំណើត

[ctx: @action Undo [action]: message]
en: %1 %2: %3
km: %1 %2 ៖ %3

[ctx: @item:inlistbox]
en: Display Alarm
km: បង្ហាញ​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @item:inlistbox]
en: Email Alarm
km: ការ​ជូនដំណឹង​អ៊ីមែល

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command Alarm
km: ការ​ជូនដំណឹង​ពាក្យ​បញ្ជា

[ctx: @title:window]
en: Alarm Type
km: ប្រភេទ​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @info]
en: Choose alarm type to create:
km: ជ្រើស​ប្រភេទ​ការ​ជូនដំណឹង​ដែលត្រូវ​បង្កើត ៖

[ctx: @action]
en: Ena&ble
km: បើក

[ctx: @action]
en: Disa&ble
km: បិទ

[ctx: @info]
en: <para>Cannot defer alarm:</para><para>Alarm not found.</para>
km: <para>មិនអាច​ពន្យារ​ពេល​ការ​ជូនដំណឹង ៖</para><para>រក​ការ​ជូនដំណឹង​មិនឃើញ ។</para>

[ctx: @title:window]
en: Reminder
km: កម្មវិធី​រំលឹក

[ctx: @title:window]
en: Message
km: សារ

[ctx: @info]
en: File is a folder
km: ឯកសារគឺ​​ជា​ថត

[ctx: @info]
en: Failed to open file
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការបើក​ឯកសារ

[ctx: @info]
en: File not found
km: រក​មិន​ឃើញ​ឯកសារ

[ctx: @title:window]
en: Error
km: កំហុស

[ctx: @info]
en: Today
km: ថ្ងៃ​នេះ

[ctx: @info]
en: Tomorrow | in %1 days' time
km[0]: ក្នុង​​រយៈពេល %1 ថ្ងៃ

[ctx: @info]
en: in 1 week's time | in %1 weeks' time
km[0]: ក្នុង​រយៈ​ពេល​ %1 សប្ដាហ៍

[ctx: @info]
en: in 1 minute's time | in %1 minutes' time
km[0]: ក្នុង​រយៈពេល %1 នាទី

[ctx: @info]
en: in 1 hour's time | in %1 hours' time
km[0]: ក្នុង​រយៈពេល %1 ម៉ោង

[ctx: @item:intext inserted into 'in ... %1 minute's time' below]
en: 1 hour | %1 hours
km[0]: %1 ម៉ោង​

[ctx: @info '%2' is the previous message '1 hour'/'%1 hours']
en: in %2 1 minute's time | in %2 %1 minutes' time
km[0]: ក្នុង​រយៈ​ពេល​ %2 %1 នាទី​

[ctx: @info]
en: Unable to speak message
km: មិន​អាច​និយាយ​សារ​បានឡើយ

[ctx: @info]
en: Cannot open audio file: <filename>%1</filename>
km: មិនអាច​បើក​ឯកសារ​អូឌីយ៉ូ ៖ <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para>Error playing audio file: <filename>%1</filename></para><para>%2</para>
km: <para>កំហុស​ក្នុង​ការ​ចាក់​ឯកសារ​អូឌីយ៉ូ ៖ <filename>%1</filename></para><para>%2</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: The scheduled date/time for the message (as opposed to the actual time of display).
km: កាលបរិច្ឆេទ​/​ពេលវេលា​ដែលបាន​កំណត់​ពេល​សម្រាប់​សារ (ដូចដែលបាន​ប្រឆាំង​នឹង​ពេលវេលា​ពិត​នៃ​ការ​បង្ហាញ) ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: The file whose contents are displayed below
km: ឯកសារ​ដែល​មាតិការបស់​វា​ត្រូវ​បង្ហាញ​ខាង​ក្រោម

[ctx: @info:whatsthis]
en: The contents of the file to be displayed
km: មាតិកា​ឯកសារ​ដែលត្រូវ​បង្ហាញ

[ctx: @info:whatsthis]
en: The alarm message
km: សារ​ការជូនដំណឹង

[ctx: @info:whatsthis]
en: The output of the alarm's command
km: លទ្ធផល​នៃ​ពាក្យ​បញ្ជា​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @info:whatsthis]
en: The email to send
km: អ៊ីមែល​ដែលត្រូវ​ផ្ញើ

[ctx: @option:check]
en: Do not display this error message again for this alarm
km: កុំបង្ហាញ​សារ​កំហុស​នេះ​ម្ដងទៀត​សម្រាប់​ការ​ជូនដំណឹង​នេះ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Acknowledge the alarm
km: ទទួល​ស្គាល់​ការជូនដំណឹង

[ctx: @action:button]
en: &Edit...
km: កែសម្រួល...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the alarm.
km: កែសម្រួល​ការជូនដំណឹង ។

[ctx: @action:button]
en: &Defer...
km: ពន្យារ​ពេល...

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Defer the alarm until later.</para><para>You will be prompted to specify when the alarm should be redisplayed.</para>
km: <para>ពន្យារពេល​ការ​ជូនដំណឹង​រហូត​ដល់​ពេល​ក្រោយ ។</para><para>អ្នក​នឹងត្រូវបាន​សួរ​បញ្ជាក់ នៅពេល​ការបង្ហាញ​គួរ​ត្រូវបាន​បង្ហាញ​ឡើងវិញ ។</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop sound
km: បញ្ឈប់​សំឡេង

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop playing the sound
km: បញ្ឈប់​ការចាក់​សំឡេង

[ctx: @info:tooltip Locate this email in KMail]
en: Locate in <application>KMail</application>
km: ទុក​ក្នុង <application>KMail</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Locate and highlight this email in <application>KMail</application>
km: ទុក និង​បន្លិច​សារ​នេះ​នៅក្នុង <application>KMail</application>

[ctx: @info:tooltip]
en: Activate <application>KAlarm</application>
km: ធ្វើ​ឲ្យ <application>KAlarm</application> សកម្ម

[ctx: @info:whatsthis]
en: Activate <application>KAlarm</application>
km: ធ្វើ​ឲ្យ <application>KAlarm</application> សកម្ម

[ctx: @info]
en: Do you really want to acknowledge this alarm?
km: តើអ្នក​ពិតជា​ចង់​ទទួល​ស្គាល់​ការជូន​ដំណឹង​នេះ​ឬ ?

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge Alarm
km: ទទួល​ស្គាល់​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge
km: ទទួល​ស្គាល់

[ctx: @info]
en: Unable to locate this email in <application>KMail</application>
km: មិនអាច​ទុក​អ៊ីមែល​នេះ​នៅក្នុង <application>KMail</application> បានទេ

[ctx: @item:inmenu]
en: &Display Alarm Template
km: បង្ហាញ​ពុម្ព​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @action]
en: New Display Alarm
km: ការ​ជូន​ដំណឹង​ការ​បង្ហាញ​ថ្មី

[ctx: @item:inmenu]
en: &Command Alarm Template
km: ពុម្ព​ការ​ជូនដំណឹង​ពាក្យ​បញ្ជា

[ctx: @action]
en: New Command Alarm
km: ការ​ជូន​ដំណឹង​ពាក្យ​បញ្ជា​ថ្មី

[ctx: @item:inmenu]
en: &Email Alarm Template
km: ពុម្ព​ការ​​ជូនដំណឹង​អ៊ីមែល

[ctx: @action]
en: New Email Alarm
km: ការ​ជូន​ដំណឹង​អ៊ីមែល​ថ្មី

[ctx: @item:inmenu]
en: &Audio Alarm Template
km: ពុម្ព​ជូនដំណឹង​អូឌីយ៉ូ​

[ctx: @action]
en: New Audio Alarm
km: ការ​ជូនដំណឹង​អូឌីយ៉ូ​ថ្មី

[ctx: @action]
en: New Alarm From &Template
km: ការជូនដំណឹង​ថ្មី​ពី​ពុម្ព

[ctx: @title:window]
en: Configure
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ

[ctx: @title:tab General preferences]
en: General
km: ទូទៅ

[ctx: @title General preferences]
en: General
km: ទូទៅ

[ctx: @title:tab]
en: Time & Date
km: ពេលវេលា និង​កាលបរិច្ឆេទ

[ctx: @title]
en: Time and Date
km: ពេលវេលា និង​កាលបរិច្ឆេទ

[ctx: @title:tab]
en: Storage
km: ការ​ផ្ទុក

[ctx: @title]
en: Alarm Storage
km: ការ​ផ្ទុក​ការ​ជូន​ដំណឹង

[ctx: @title:tab Email preferences]
en: Email
km: អ៊ីមែល

[ctx: @title]
en: Email Alarm Settings
km: ការកំណត់​ការជូនដំណឹង​អ៊ីមែល

[ctx: @title]
en: Default Alarm Edit Settings
km: ការ​កំណត់​ការ​កែសម្រួល​​ការជូនដំណឹង​លំនាំដើម

[ctx: @title:tab]
en: View
km: ទិដ្ឋភាព

[ctx: @title]
en: View Settings
km: ការ​កំណត់​ទិដ្ឋភាព

[ctx: @info]
en: Reset all tabs to their default values, or only reset the current tab?
km: កំណត់​ផ្ទាំង​ទាំងអស់​ទៅ​តម្លៃលំនាំដើមរបស់​ពួកវា​ឡើង​វិញ ឬ​កំណត់​តែ​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន ?

[ctx: @action:button Reset ALL tabs]
en: &All
km: ទាំងអស់

[ctx: @action:button Reset the CURRENT tab]
en: C&urrent
km: បច្ចុប្បន្ន

[ctx: @title:group]
en: Run Mode
km: របៀប​រត់

[ctx: @option:check]
en: Start at login
km: ចាប់ផ្ដើម​នៅ​ពេល​ចូល

[ctx: @option:check]
en: Warn before quitting
km: ព្រមាន​មុន​នឹង​ចេញ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a warning prompt before quitting <application>KAlarm</application>.
km: ធីក ដើម្បី​បង្ហាញ​ការព្រមាន មុនពេល​ចេញ​ពី <application>KAlarm</application> ។

[ctx: @option:check]
en: Confirm alarm deletions
km: អះអាង​ការលុប​ការជូនដំណឹង

[ctx: @label:spinbox]
en: Default defer time interval:
km: ចន្លោះ​ពេល​នៃ​ការ​ព្យា​លំនាំដើម ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default time interval (hours & minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
km: បញ្ចូល​ចន្លោះ​ពេលលំនាំដើម (ម៉ោង និង​នាទី) ដើម្បី​ពន្យាពេល​ការ​ជូន​ដំណឹង ដែល​បាន​ប្រើ​ដោយ​ប្រអប់​ពន្យាពេល​ការ​ជូន​ដំណឹង ។

[ctx: @title:group]
en: Terminal for Command Alarms
km: ស្ថានីយ​សម្រាប់​ការជូនដំណឹង​របស់​ពាក្យ​បញ្ជា

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which application to use when a command alarm is executed in a terminal window
km: ជ្រើស​កម្មវិធី​ណាមួយ​​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ ពេល​ការ​ជូនដំណឹង​របស់​ពាក្យ​បញ្ជា​​ត្រូវ​បាន​ប្រតិបត្តិ ក្នុុង​បង្អួច​ស្ថានីយ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute command alarms in a terminal window by <icode>%1</icode>
km: ធីក ដើម្បី​ប្រតិបត្តិ​ការជូន​ដំណឹង​របស់​ពាក្យ​បញ្ជា នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ស្ថានីយ​ដោយ <icode>%1</icode>

[ctx: @option:radio Other terminal window command]
en: Other:
km: ផ្សេងៗ ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the full command line needed to execute a command in your chosen terminal window. By default the alarm's command string will be appended to what you enter here. See the <application>KAlarm</application> Handbook for details of special codes to tailor the command line.
km: បញ្ចូល​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ចា​ពេញលេញ​ដែលត្រូវការ​ដើម្បី​ប្រតិបត្តិ​ពាក្យ​បញ្ជា​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ស្ថានីយ​ដែលបាន​ជ្រើស​របស់​អ្នក ។ តាមលំនាំដើម ខ្សែអក្សរ​ពាក្យ​បញ្ជានៃ​ការ​ជូនដំណឹង នឹងត្រូវបាន​បន្ថែម​ទៅ​ខាងចុង​អ្វី​ដែល​អ្នក​បញ្ចូល​នៅ​ទីនេះ ។ សូម​មើល​សៀវភៅ​ដៃ <application>KAlarm</application> សម្រាប់​សេចក្ដី​លម្អិត​អំពី​កូដពិសេស​ដើម្បី​បន្ថែម​បន្ថយ​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា ។

[ctx: @info]
en: Command to invoke terminal window not found: <command>%1</command>
km: រក​មិនឃើញ​ពាក្យ​បញ្ជា​ដើម្បី​ហៅ​បង្អួច​ស្ថានីយ​មកប្រើ​ទេ ៖ <command>%1</command>

[ctx: @info]
en: You should not uncheck this option unless you intend to discontinue use of <application>KAlarm</application>
km: អ្នក​មិនគួរ​ដោះធីក​ជម្រើស​នេះ​ទេ លុះត្រា​តែ​អ្នក​លែងចង់​ប្រើ <application>KAlarm</application> ទៀត

[ctx: @label:listbox]
en: Holiday region:
km: តំបន់​ថ្ងៃ​ឈប់​សម្រាក ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which holiday region to use
km: ជ្រើស​តំបន់​ថ្ងៃ​ឈប់សម្រាក​ណាមួយ​ត្រូវ​ប្រើ

[ctx: No holiday region]
en: None
km: គ្មាន

[ctx: @label:spinbox]
en: Start of day for date-only alarms:
km: ការចាប់ផ្ដើម​នៃ​ថ្ងៃ​សម្រាប់​តែការជូនដំណឹង​ដែល​បាន​កំណត់​ពេល ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.</para><para>%1</para>
km: <para>ពេល​ចាប់ផ្ដើម​នៃ​ថ្ងៃ ដែល​ការ​ជូនដំណឹង​ដែលបាន​កំណត់​ពេល​នឹងត្រូវបាន​កពកៀវ ។</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: Working Hours
km: ម៉ោង​ធ្វើការ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check the days in the week which are work days
km: ធីក​ថ្ងៃ​ក្នុង​សប្ដាហ៍​ដែល​ជា​ថ្ងៃ​ធ្វើការ

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily start time:
km: ពេលវេលា​ចាប់ផ្ដើម​ប្រចាំ​ថ្ងៃ ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time of the working day.</para><para>%1</para>
km: <para>បញ្ចូល​ពេលវេលា​ចាប់ផ្ដើម​នៃ​ថ្ងៃ​ធ្វើការ ។</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily end time:
km: ពេលវេលា​បញ្ចប់​ប្រចាំថ្ងៃ ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the end time of the working day.</para><para>%1</para>
km: <para>បញ្ចូល​ពេលវេលា​បញ្ចប់​នៃ​ថ្ងៃ​ធ្វើការ ។</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: KOrganizer event duration:
km: ថិរវេលា​ព្រឹត្តិការណ៍​របស់ KOrganizer ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the event duration in hours and minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.</para><para>%1</para>
km: <para>បញ្ចូល​ថិរវេលា​ព្រឹត្តិការណ៍​គិត​ជា​ម៉ោង និង​នាទី សម្រាប់​ការ​ជូនដំណឹង​ដែល​ត្រូវបាន​ចម្លង​ទៅ KOrganizer ។</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: New Alarms && Templates
km: ការ​ជូនដំណឹង និង​ពុម្ព​ថ្មី

[ctx: @option:radio]
en: Store in default calendar
km: ទុក​នៅ​ក្នុង​ប្រតិទិន​លំនាំដើម

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add all new alarms and alarm templates to the default calendars, without prompting.
km: បន្ថែម​ការ​ជូនដំណឹង​ថ្មី និង​ពុម្ព​ការ​ជូនដំណឹង​ទៅ​ប្រតិទិន​លំនាំដើម ដោយ​មិនចាំបាច់​សួរ ។

[ctx: @option:radio]
en: Prompt for which calendar to store in
km: សួរ​រក​ប្រតិទិន​ណាមួយ​ដែល​ត្រូវ​រក្សាទុក

[ctx: @title:group]
en: Archived Alarms
km: ការជូន​ដំណឹង​ដែលបាន​ដាក់​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ

[ctx: @option:check]
en: Keep alarms after expiry
km: រក្សាទុក​ការជូនដំណឹង បន្ទាប់​ពី​ផុតកំណត់

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to archive alarms after expiry or deletion (except deleted alarms which were never triggered).
km: ធីក ដើម្បី​ដាក់​ការជូន​ដំណឹង​ទៅ​ប័ណ្ណសារ បន្ទាប់​ពី​ផុត​កំណត់ ឬការ​លុប (រំពឹងការ​ជូនដំណឹង​ដែលបាន​លុប ដែល​មិនដែលត្រូវបាន​កេះកៀវ) ។

[ctx: @option:check]
en: Discard archived alarms after:
km: បោះបង់​ការ​ជូនដំណឹង​ដែល​បានទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ ៖

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: days
km: ថ្ងៃ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to store archived alarms indefinitely. Check to enter how long archived alarms should be stored.
km: ដោះធីក ដើម្បី​រក្សាទុក​ការជូនដំណឹង​​ដែល​ផុត​កំណត់​ដោយ​មិន​កំណត់ ។ ធីក ដើម្បី​បញ្ចូល​រយៈពេល​ដែលការជូនដំណឹង​​ផុត​កំណត់ គួរ​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក ។

[ctx: @action:button]
en: Clear Archived Alarms
km: សម្អាត​​ការ​ជូនដំណឹង​ដែល​បាន​ដាក់​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms.
km: លុប​ការ​ជូនដំណឹង​ដែល​បាន​ដាក់​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​ដែល​មាន​ទាំងអស់

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms (from the default archived alarm calendar only).
km: លុប​ការ​ជូនដំណឹង​ដែល​បាន​ដាក់​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​ដែល​មាន​ទាំងអស់ (តែ​ពី​ប្រតិទិន​ការ​ជូនដំណឹង​ដែល​បាន​ដាក់​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​លំនាំដើម​ប៉ុណ្ណោះ) ។

[ctx: @info]
en: <para>A default calendar is required in order to archive alarms, but none is currently enabled.</para><para>If you wish to keep expired alarms, please first use the calendars view to select a default archived alarms calendar.</para>
km: <para>ត្រូវការ​ប្រតិទិន​លំនាំដើម ដើម្បី​ទុក​ការ​ជូនដំណឹង​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ ប៉ុន្តែ​គ្មាន​មួយ​ណា​ដែល​បាន​បើក​ទេ ។</para><para>ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​ទុក​​ការ​ជូនដំណឹង​ដែល​ផុត​កំណត់ ដំបូង​សូម​ប្រើ​ទិដ្ឋភាព​ប្រតិទិន ដើម្បី​ជ្រើស​ប្រតិទិន​ការ​ជូនដំណឹង​ដែល​បាន​ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​លំនាំដើម ។</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all archived alarms?
km: តើអ្នក​ពិតជាចង់​លុប​ការ​ជូនដំណឹង​ដែលបាន​ដាក់​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​ទាំងអស់​ឬ ?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all alarms in the default archived alarm calendar?
km: តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​លុប​ការ​ជូនដំណឹង​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​ប្រតិទិន​ការ​ជូនដំណឹង​ដែលបាន​ទុកក្នុង​ប័ណ្ណសារ​លំនាំដើម​ទាំងអស់​ឬ ?

[ctx: @label]
en: Email client:
km: កម្មវិធី​​អ៊ីមែល ៖

[ctx: @option:check]
en: Copy sent emails into <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
km: ចម្លង​អ៊ីមែល​ដែល​បាន​ផ្ញើចេញ ទៅ​ក្នុង​ថត <resource>%1</resource> របស់ <application>KMail</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: After sending an email, store a copy in <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
km: បន្ទាប់​ពី​ផ្ញើ​អ៊ីមែលរួច ទុក​ច្បាប់​ចម្លង​នៅ​ក្នុង​ថត <resource>%1</resource> របស់ <application>KMail</application>

[ctx: @option:check]
en: Notify when remote emails are queued
km: ជូនដំណឹង ពេល​អ៊ីមែល​ពីចម្ងាយ​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ជាជួរ

[ctx: @title:group]
en: Your Email Address
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​អ្នក

[ctx: @label 'From' email address]
en: From:
km: ពី ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used to identify you as the sender when sending email alarms.
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​អ្នក ដែល​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​កំណត់​អត្តសញ្ញាណ​ខ្លួន​អ្នក​ជា​អ្នកផ្ញើ នៅពេល​ផ្ញើ​ការ​ជូនដំណឹង​អ៊ីមែល ។

[ctx: @option:radio]
en: Use <application>KMail</application> identities
km: ប្រើ​អត្តសញ្ញាណ <application>KMail</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use <application>KMail</application>'s email identities to identify you as the sender when sending email alarms. For existing email alarms, <application>KMail</application>'s default identity will be used. For new email alarms, you will be able to pick which of <application>KMail</application>'s identities to use.
km: ធីក ដើម្បី​ប្រើ​អត្តសញ្ញាណ​អ៊ីមែល​របស់ <application>KMail</application> ដើម្បី​កំណត់​អត្តសញ្ញាណ​ខ្លួន​អ្នក ជា​អ្នក​ផ្ញើ​នៅពេល​ដែល​ផ្ញើ​ការ​ជូនដំណឹង​អ៊ីមែល ។ ចំពោះ​ការជូនដំណឹង​អ៊ីមែល​ដែលមាន អត្តសញ្ញាណ​លំនាំដើម​របស់ <application>KMail</application> នឹងត្រូវបាន​ប្រើ ។ ចំពោះ​ការ​ជូនដំណឹង​អ៊ីមែល​ថ្មី អ្នក​នឹងអាច​ជ្រើស​អត្តសញ្ញាណ​របស់ <application>KMail</application> ណាមួយ​ដែលត្រូវប្រើ​បាន ។

[ctx: @label 'Bcc' email address]
en: Bcc:
km: ចម្លង​ជាសម្ងាត់​ជូន ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used for blind copying email alarms to yourself. If you want blind copies to be sent to your account on the computer which <application>KAlarm</application> runs on, you can simply enter your user login name.
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់អ្នក ដែល​បាន​ប្រើសម្រាប់​ការជូនដំណឹង​អ៊ីមែល​ដែល​ចម្លង​ជាសម្ងាត់​មក​ខ្លួន​អ្នក ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់ឲ្យ​​ច្បាប់​ចម្លងជា​សម្ងាត់​ផ្ញើ​ទៅ​គណនី​របស់​​អ្នក​លើ​កុំព្យូទ័រ​ដែល​មាន KAlarm រត់ អ្នក​អាច​គ្រាន់​តែ​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​ចូល​របស់​អ្នក ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default setting for <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
km: ការ​កំណត់​លំនាំដើម​សម្រាប់ <interface>%1</interface> នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការ​ជូន​ដំណឹង ។

[ctx: @title:tab]
en: General
km: ទូទៅ

[ctx: @title:tab]
en: Font && Color
km: ពុម្ពអក្សរ និង​ពណ៌

[ctx: @label:listbox]
en: Recurrence:
km: ការកើតឡើង​ដដែលៗ ៖

[ctx: @option:radio]
en: February 2&8th
km: ថ្ងៃ​ទី ២៨ ខែ កុម្ភៈ

[ctx: @option:radio]
en: March &1st
km: ថ្ងៃ​ទី​ ១ ខែ មីនា

[ctx: @option:radio]
en: Do not repeat
km: កុំ​ធ្វើ​ម្ដង​ទៀត

[ctx: @title:group]
en: Display Alarms
km: បង្ហាញ​ការជូនដំណឹង

[ctx: @label:listbox]
en: Reminder units:
km: ឯកតា​កម្មវិធី​រំលឹក ៖

[ctx: @item:inlistbox]
en: Minutes
km: នាទី

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hours/Minutes
km: ម៉ោង/នាទី

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default units for the reminder in the alarm edit dialog, for alarms due soon.
km: ឯកតា​លំនាំដើម​សម្រាប់​កម្មវិធី​រំលឹក​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការ​ជូន​ដំណឹង សម្រាប់​ការ​ជូន​ដំណឹង​ក្នុង​ពេល​ឆាប់ៗ ។

[ctx: @title:group Audio options group]
en: Sound
km: សំឡេង

[ctx: @option:check]
en: Repeat sound file
km: ចាក់​ឯកសារ​សំឡេង​ឡើងវិញ

[ctx: @info:whatsthis sound file 'Repeat' checkbox]
en: The default setting for sound file <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
km: ការ​កំណត់​លំនាំដើម​សម្រាប់​ឯកសារ​សំឡេង <interface>%1</interface> ក្នុង​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការ​ជូន​ដំណឹង ។

[ctx: @label:textbox]
en: Sound file:
km: ឯកសារ​សំឡេង ៖

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a sound file
km: ជ្រើស​ឯកសារ​សំឡេង​មួយ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default sound file to use in the alarm edit dialog.
km: បញ្ចូល​ឯកសារ​សំឡេង​ដែលត្រូវ​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការ​ជូនដំណឹង ។

[ctx: @title:group]
en: Command Alarms
km: ការជូនដំណឹង​ពាក្យបញ្ជា

[ctx: @title:group]
en: Email Alarms
km: ការជូនដំណឹង​អ៊ីមែល

[ctx: @title:group]
en: Message Font && Color
km: ពណ៌​ និង​​ពុម្ព​អក្សរ​របស់​សារ

[ctx: @info]
en: You must enter a sound file when <interface>%1</interface> is selected as the default sound type
km: អ្នក​ត្រូវតែ​បញ្ចូល​ឯកសារ​សំឡេង នៅពេល​ដែល​បាន​ជ្រើស <interface>%1</interface> ជា​ប្រភេទ​សំឡង​លំនាំដើម

[ctx: @title:tab]
en: Alarm Windows
km: បង្អួច​​ជូនដំណឹង

[ctx: @option:check]
en: Show in system tray
km: បង្ហាញ​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ

[ctx: @option:radio Always show KAlarm icon]
en: Always show
km: បង្ហាញ​ជានិច្ច

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to show <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray regardless of whether alarms are due.
km: ធីក​ដើម្បី​បង្ហាញ​រូបតំណាង​របស់ <application>KAlarm</application> នៅ​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ​ទោះបីជា​មាន​ការ​ជូនដំណឹង​ត្រូវ​ដល់​ពេល​រោទ៍​ក៏ដោយ ។

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no active alarms
km: លាក់​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ប្រសិនបើ​គ្មាន​ការ​ជូនដំណឹង​សកម្ម

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to automatically hide <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray if there are no active alarms. When hidden, the icon can always be made visible by use of the system tray option to show hidden icons.
km: ធីក​ដើម្បី​លាក់​រូបតំណាង​របស់ <application>KAlarm</application> ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​នៅ​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ ប្រសិនបើ​គ្មាន​ការ​ជូនដំណឹង​សកម្ម ។ ពេល​លាក់ រូបតំណាង​អាច​ត្រូវ​បាន​ធ្វើឲ្យ​មើល​ឃើញ​ជានិច្ច​ដោយ​ប្រើ​ជម្រើស​ថាស​ប្រព័ន្ធ ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to automatically hide <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray if no alarms are due within the specified time period. When hidden, the icon can always be made visible by use of the system tray option to show hidden icons.
km: ធីក​ដើម្បី​លាក់​រូបតំណាង​របស់ <application>KAlarm</application> ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​នៅ​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ ប្រសិនបើ​គ្មាន​ការ​ជូនដំណឹង​ណាមួយ​​ត្រូវ​ដល់​ពេល​រោទ៍​តាម​ពេល​ពេលវេលា​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ ។ ពេល​លាក់ រូបតំណាង​អាច​ត្រូវ​បាន​ធ្វើឲ្យ​មើល​ឃើញ​ជានិច្ច​ដោយ​ប្រើ​ជម្រើស​ថាស​ប្រព័ន្ធ ។

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no alarm due within time period:
km: លាក់​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ប្រសិនបើ​គ្មាន​ការ​ជូនដំណឹង​ណាមួយ​ត្រូវ​ដល់​ពេល​រោទ៍​ទេ ៖

[ctx: @title:group]
en: System Tray Tooltip
km: ព័ត៌មាន​ជំនួយ​ថាស​ប្រព័ន្ធ

[ctx: @option:check]
en: Show next &24 hours' alarms
km: បង្ហាញ​ការជូនដំណឹង ២៤ ម៉ោង​បន្ទាប់

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify whether to include in the system tray tooltip, a summary of alarms due in the next 24 hours.
km: បញ្ជាក់​​ថាតើ​ត្រូវរួម​​បញ្ចូលជា​​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​ថាស​ប្រព័ន្ធ ដែល​សេចក្តី​សង្ខេប​ការ ជូនដំណឹង​​ត្រូវ​ផុត​កំណត់​ក្នុង ២៤ ម៉ោង​ក្រោយ ។

[ctx: @option:check]
en: Maximum number of alarms to show:
km: ចំនួន​ការ​ជូនដំណឹង​អតិបរមា​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to display all of the next 24 hours' alarms in the system tray tooltip. Check to enter an upper limit on the number to be displayed.
km: ដោះធីក ដើម្បី​បង្ហាញ​ការជូនដំណឹង ២៤ ម៉ោង​ក្រោយ​ទាំងអស់ ជា​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​ថាស​ប្រព័ន្ធ ។ សូម​ធីក ​ដើម្បី​បញ្ចូល​ដែនកំណត់លើ លើលេខ​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ ។

[ctx: @option:check]
en: Show alarm time
km: បង្ហាញ​ពេលវេលា​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @option:check]
en: Show time until alarm
km: បង្ហាញ​ពេលវេលា​រហូត​ដល់​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @title:group]
en: Alarm List
km: បញ្ជី​​​ជូនដំណឹង

[ctx: @label:listbox]
en: Disabled alarm color:
km: បិទ​ពណ៌​ការ​ជូនដំណឹង ៖

[ctx: @label:listbox]
en: Archived alarm color:
km: ដាក់​ពណ៌​ការជូន​ដំណឹង​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ ៖

[ctx: @title:group]
en: Alarm Message Windows
km: បង្អួច​សារ​ជូនដំណឹង

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Choose how to reduce the chance of alarm messages being accidentally acknowledged:<list><item>Position alarm message windows as far as possible from the current mouse cursor location, or</item><item>Position alarm message windows in the center of the screen, but disable buttons for a short time after the window is displayed.</item></list></para>
km: <para>ជ្រើស​របៀប​កាត់បន្ថយ​សារ​ជូនដំណឹង​ដែលបាន​ដឹង​ដោយ​ប្រការ​ណាមួយ ៖<list><item>ដាក់​បង្អួច​សារ​ជូនដំណឹង​ឲ្យ​កាន់តែ​ឆ្ងាយ​ពី​ទីតាំង​ទស្សន៍ទ្រនិច​កណ្ដុរ​បច្ចុប្បន្ន ឬ</item><item>ដាក់​បង្អួច​សារ​ជូន​ដំណឹង​នៅ​ចំ​កណ្ដាល​អេក្រង់ ប៉ុន្តែ​​បិទ​ប៊ូតុង​មួយ​រយៈ បន្ទាប់​ពី​បង្ហាញ​បង្អួច ។</item></list></para>

[ctx: @option:radio]
en: Position windows far from mouse cursor
km: ដាក់​បង្អួច​ឲ្យ​នៅ​ឆ្ងាយពី​ទស្សន៍ទ្រនិច​កណ្ដុរ

[ctx: @option:radio]
en: Center windows, delay activating window buttons
km: ដាក់​បង្អួច​នៅ​កណ្ដាល ប៊ូតុង​បង្អួច​ពន្យាពេល​ធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម

[ctx: @label:spinbox]
en: Button activation delay (seconds):
km: ការ​ពន្យាពាល​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ប៊ូតុង​សកម្ម (វិនាទី) ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how long its buttons should remain disabled after the alarm message window is shown.
km: បញ្ចូល​រយៈពេល​ដែល​ប៊ូតុង​របស់​វា​គួរ​នៅ​បិទ បន្ទាប់​ពី​បង្ហាញ​បង្អួច​សារ​ជូន​ដំណឹង ។

[ctx: @option:check]
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
km: បង្អួច​សារ​មាន​របារ​ចំណងមួយ និង​​ទទួល​ការ​ផ្ដោត​អារម្មណ៍​ពី​ក្ដារចុច ។

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: No Recurrence
km: គ្មាន​ការកើតឡើង

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: At Login
km: ពេល​ចូល

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Hourly/Minutely
km: រាល់​ម៉ោង/នាទី

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Daily
km: រាល់​ថ្ងៃ

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Weekly
km: រាល់​សប្ដាហ៍

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Monthly
km: រាល់​ខែ

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Yearly
km: រាល់ឆ្នាំ

[ctx: @title:group]
en: Recurrence Rule
km: ច្បាប់​កើតឡើង​ឡើងវិញ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not repeat the alarm
km: កុំ​ធ្វើការ​ជូនដំណឹង​ឡើង​វិញ

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Trigger the alarm at the specified date/time and at every login until then.</para><para>Note that it will also be triggered any time <application>KAlarm</application> is restarted.</para>
km: <para>ជូន​ដំណឹង​នៅ​ពេលវេលា/​កាលបរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ និង​រាល់ពេល​ដែល​ចូល​រហូត​ដល់​ពេល​នោះ ។</para><para>ចំណាំ​ថា វា​នឹង​មិនត្រូវ​បាន​ជូនដំណឹង​នៅពេល​ដែល​ចាប់ផ្ដើម <application>KAlarm</application> ឡើងវិញ​នោះ​ទេ ។</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at hourly/minutely intervals
km: ធ្វើ​ការជូនដំណឹង​ឡើងវិញ​រៀងរាល់​ម៉ោង/នាទី

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at daily intervals
km: ធ្វើ​ការជូនដំណឹង​ឡើងវិញ​រៀងរាល់​ថ្ងៃ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at weekly intervals
km: ធ្វើ​ការជូនដំណឹង​ឡើងវិញ​រៀងរាល់​សប្តាហ៍

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at monthly intervals
km: ធ្វើ​ការជូនដំណឹង​ឡើងវិញ​រៀងរាល់​ខែ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at annual intervals
km: ធ្វើ​ការជូនដំណឹង​​ឡើងវិញ​រៀងរាល់​ឆ្នាំ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up a repetition within the recurrence, to trigger the alarm multiple times each time the recurrence is due.
km: រៀបចំ​ការ​ធ្វើ​ឡើងវិញ ក្នុង​ការ​កើតឡើង​ដដែលៗ ដើម្បី​កេះ​ការ​ជូនដំណឹង​ច្រើន​ដង​នៅរាល់ពេល​ដែល​ការ​កើតឡើងដដែលៗ​ដល់​កំណត់ ។

[ctx: @title:group]
en: Recurrence End
km: ចុងបញ្ចប់​នៃ​ការកើតឡើង​ដដែលៗ

[ctx: @option:radio]
en: No end
km: គ្មាន​ទី​បញ្ចប់

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm indefinitely
km: ធ្វើ​ការជូន​ដំណឹង​ឡើងវិញ​ដោយ​គ្មាន​កំណត់

[ctx: @option:radio]
en: End after:
km: បញ្ចប់​បន្ទាប់​ពី ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm for the number of times specified
km: ធ្វើ​ការជូនដំណឹង​ឡើងវិញ រហូតដល់​ចំនួន​​ដែល​បាន​បញ្ជាក់

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the total number of times to trigger the alarm
km: បញ្ចូល​ចំនួន​ដង​សរុប ដែល​ត្រូវ​កេះ​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @label]
en: occurrence(s)
km: ការ​កើត​ឡើង

[ctx: @option:radio]
en: End by:
km: បញ្ចប់​ដោយ ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Repeat the alarm until the date/time specified.</para><para><note>This applies to the main recurrence only. It does not limit any sub-repetition which will occur regardless after the last main recurrence.</note></para>
km: <para>ធ្វើ​ការ​ជូនដំណឹង​ឡើងវិញ​រហូតដល់​កាលបរិច្ឆេទ/ពេលវេលា​ដែលបាន​បញ្ជាក់ ។</para><para><note>វា​អនុវត្ត​តែ​ចំពោះ​ការ​កើតឡើង​ចម្បង​តែ​ប៉ុណ្ណោះ ។ វា​មិន​កំណត់​ការ​ធ្វើ​ឡើងវិញ​ណាមួយ​ដែល​នឹង​កើតឡើង​ដោយ​មិននឹក​ស្មាន​នោះ​ទេ បន្ទាប់​ពី​ការ​កើតឡើង​ចម្បង​ចុងក្រោយ ។</note></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last date to repeat the alarm.</para><para>%1</para>
km: <para>បញ្ចូល​កាលបរិច្ឆេទ​ចុងក្រោយ​ដែលត្រូវ​ធ្វើ​ការ​ជូនដំណឹង​ឡើងវិញ ។</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last time to repeat the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
km: <para>បញ្ចូល​ពេលវេលា​ចុងក្រោយ​ដែលត្រូវ​ធ្វើ​ការ​ជូន​ដំណឹង​ឡើងវិញ ។</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop repeating the alarm after your first login on or after the specified end date
km: បញ្ឈប់​ធ្វើការ​ជូនដំណឹង​ឡើងវិញ បន្ទាប់​ពី​ការ​ចូល​របស់​អ្នក​នៅ ឬ​បន្ទាប់​ពី​កាលបរិច្ឆេទ​បញ្ចប់​ដែល​បាន​បញ្ជាក់

[ctx: @title:group]
en: Exceptions
km: ករណី​លើកលែង

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of exceptions, i.e. dates/times excluded from the recurrence
km: បញ្ជី​ករណី​លើកលែង មានន័យថា កាលបរិច្ឆេទ/ពេលវេលា​ដែល​មិនបាន​រួមបញ្ចូល​ពី​ការ​កើតឡើង​វិញ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a date to insert in the exceptions list. Use in conjunction with the Add or Change button below.
km: បញ្ចូល​កាលបរិច្ឆេទ​ដែល​ត្រូវ​បញ្ចូល​ក្នុង​បញ្ជី​លើកលែង ។ ប្រើ​ជា​ការភ្ជាប់​ជាមួយ​នឹងប៊ូតុង បន្ថែម ឬ​ផ្លាស់ប្តូរ​ខាងក្រោម ។

[ctx: @action:button]
en: Add
km: បន្ថែម

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add the date entered above to the exceptions list
km: បន្ថែម​កាលបរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​ខាងលើ​ទៅ​បញ្ជីលើកលែង

[ctx: @action:button]
en: Change
km: ផ្លាស់ប្ដូរ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Replace the currently highlighted item in the exceptions list with the date entered above
km: ជំនួស​ធាតុ​ដែល​បាន​បន្លិច​បច្ចុប្បន្ន​ក្នុង​បញ្ជីលើកលែង ​ដោយ​កាលបរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​ខាងលើ

[ctx: @action:button]
en: Delete
km: លុប

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the currently highlighted item from the exceptions list
km: យក​ធាតុ​ដែល​បាន​បន្លិច​បច្ចុប្បន្ន​ចេញ​ពី​បញ្ជី​លើកលែង

[ctx: @option:check]
en: Exclude holidays
km: មិន​រាប់​បញ្ចូល​ថ្ងៃ​វិស្សមកាលទេ

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Do not trigger the alarm on holidays.</para><para>You can specify your holiday region in the Configuration dialog.</para>
km: <para>កុំ​កេះកៀវ​ការ​ជូន​ដំណឹង​នៅ​ថ្ងៃ​វិស្សមកាល ។</para><para>អ្នក​អាច​បញ្ជាក់​តំបន់​ថ្ងៃ​វិស្សមកាល​របស់​អ្នក​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ ។</para>

[ctx: @option:check]
en: Only during working time
km: តែ​ក្នុង​ម៉ោង​ធ្វើការ

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Only execute the alarm during working hours, on working days.</para><para>You can specify working days and hours in the Configuration dialog.</para>
km: <para>ប្រតិបត្តិ​​តែ​ការ​ជូន​ដំណឹង​ក្នុង​ម៉ោង​ធ្វើការ នៅ​ថ្ងៃ​ធ្វើការ ។</para><para>អ្នក​អាច​បញ្ជាក់​ថ្ងៃ​ធ្វើការ និង​ម៉ោង​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ ។</para>

[ctx: @info]
en: End date is earlier than start date
km: កាលបរិច្ឆេទ​បញ្ចប់​គឺ​មុន​កាលបរិច្ឆេទ​ចាប់ផ្ដើម

[ctx: @info]
en: End date/time is earlier than start date/time
km: កាលបរិច្ឆេទ/ពេលវេលា​​បញ្ចប់ ​គឺ​មុន​កាលបរិច្ឆេទ/ពេលវេលា​​ចាប់ផ្ដើម

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than start date
km: កាល​បរិច្ឆេទ​មិន​អាច​មុន​កាលបរិច្ឆេទ​ចាប់​ផ្ដើម​ឡើយ​

[ctx: @label:spinbox]
en: Recur e&very
km: កើត​ឡើងវិញ​រៀងរាល់

[ctx: @label Time units for user-entered numbers]
en: hours:minutes
km: ម៉ោង ៖ នាទី

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of hours and minutes between repetitions of the alarm
km: បញ្ចូល​ចំនួន​ម៉ោង និង​នាទី​រវាង​ការ​ធ្វើ​ឡើងវិញ​របស់​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @label On: Tuesday]
en: O&n:
km: នៅ ៖

[ctx: @info]
en: No day selected
km: គ្មាន​ថ្ងៃ​ដែលបាន​ជ្រើស​ទេ

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: day(s)
km: ថ្ងៃ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days between repetitions of the alarm
km: បញ្ចូល​ចំនួន​ថ្ងៃ​រវាង​ការ​ធ្វើការជូន​ដំណឹង​ឡើងវិញ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which the alarm is allowed to occur
km: ជ្រើស​ថ្ងៃ​ក្នុង​សប្ដាហ៍​ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​កើតឡើង​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: week(s)
km: សប្តាហ៍

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of weeks between repetitions of the alarm
km: បញ្ចូល​ចំនួន​សប្ដាហ៍​រវាង​ការ​ធ្វើ​ការ​ជូន​ដំណឹង​ឡើងវិញ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which to repeat the alarm
km: ជ្រើស​ថ្ងៃ​នៃសប្តាហ៍​​ដែល​ត្រូវ​ធ្វើ​ការ​ជូនដំណឹង​ឡើង​វិញ

[ctx: @option:radio On day number in the month]
en: O&n day
km: នៅ​ថ្ងៃ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on the selected day of the month
km: ធ្វើ​ការជូនដំណឹង​ឡើងវិញ នៅ​ថ្ងៃ​ដែលបាន​ជ្រើស​ក្នុង​ខែ

[ctx: @item:inlistbox Last day of month]
en: Last
km: ចុង​ក្រោយ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the month on which to repeat the alarm
km: ជ្រើស​ថ្ងៃ​ក្នុង​ខែ​ដែល​ត្រូវ​ធ្វើ​ការ​ជូនដំណឹង​ឡើង​វិញ

[ctx: @option:radio On the 1st Tuesday]
en: On t&he
km: នៅ​ថ្ងៃទី

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on one day of the week, in the selected week of the month
km: ធ្វើ​ការជូនដំណឹង​ឡើវិញ​មួយ​ថ្ងៃ​ក្នុង​មួយ​សប្តាហ៍ ក្នុង​សប្តាហ៍​ដែល​បាន​ជ្រើស​ក្នុង​ខែ

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1st
km: ទី ១

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd
km: ទី ២

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd
km: ទី ៣

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th
km: ទី ៤

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th
km: ទី ៥

[ctx: @item:inlistbox Last Monday in March]
en: Last
km: ចុង​ក្រោយ

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd Last
km: ទី ២ ចុង​ក្រោយ

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd Last
km: ទី ៣ ចុង​ក្រោយ

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th Last
km: ទី ៤ ចុង​ក្រោយ

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th Last
km: ទី ៥ ចុង​ក្រោយ

[ctx: @item:inlistbox Every (Monday...) in month]
en: Every
km: រៀងរាល់

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the week of the month in which to repeat the alarm
km: ជ្រើស​សប្តាហ៍​ក្នុង​ខែ​ដែល​ត្រូវ​ធ្វើការ​ជូនដំណឹង​ឡើងវិញ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the week on which to repeat the alarm
km: ជ្រើស​ថ្ងៃ​ក្នុង​សប្តាហ៍​​ដែល​ត្រូវ​ធ្វើ​ការជូនដំណឹង​ឡើងវិញ

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: month(s)
km: ខែ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of months between repetitions of the alarm
km: បញ្ចូល​​ចំនួន​ខែ​រវាងការធ្វើ​ការ​ជូនដំណឹង​ឡើងវិញ ។

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: year(s)
km: ឆ្នាំ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of years between repetitions of the alarm
km: បញ្ចូល​​ចំនួនឆ្នាំ​​រវាងការធ្វើ​ការ​ជូន​ដំណឹង​ឡើងវិញ ។

[ctx: @label List of months to select]
en: Months:
km: ខែ ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the months of the year in which to repeat the alarm
km: ជ្រើស​ខែ​នៃ​ឆ្នាំ​ដែល​ត្រូវ​ធ្វើ​ការជូនដំណឹង​ឡើងវិញ

[ctx: @label:listbox]
en: February 2&9th alarm in non-leap years:
km: ការជូនដំណឹង​​នៅ​ថ្ងៃ​ទី ២៩ កុម្ភៈ ក្នុង​ឆ្នាំ​មិន​បង្គ្រប់ ៖

[ctx: @item:inlistbox No date]
en: None
km: គ្មាន

[ctx: @item:inlistbox 1st March (short form)]
en: 1 Mar
km: ១ មីនា

[ctx: @item:inlistbox 28th February (short form)]
en: 28 Feb
km: ២៨ កុម្ភៈ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which date, if any, the February 29th alarm should trigger in non-leap years
km: ជ្រើស​កាលបរិច្ឆេទ (ប្រសិនបើ​មាន) ដែល​ការជូនដំណឹង​នៅ​ថ្ងៃទី ២៩ ខែ​ កុម្ភៈ គួរកើតឡើង​ក្នុង​ឆ្នាំមិន​បង្គ្រប់ ។

[ctx: @info]
en: No month selected
km: គ្មាន​ខែ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទេ

[ctx: @option:check]
en: Reminder for first recurrence only
km: កម្មវិធី​រំលឹក​សម្រាប់​តែ​ការ​កើតឡើង​ដំបូង​​ប៉ុណ្ណោះ

[ctx: @item:inlistbox]
en: in advance
km: ជា​មុន

[ctx: @option:check]
en: Reminder:
km: កម្មវិធី​រំលឹក ៖

[ctx: @item:inlistbox]
en: afterwards
km: បន្តបន្ទាប់

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the reminder only for the first time the alarm is scheduled
km: បង្ហាញ​កម្មវិធី​រំលឹក​តែ​នៅ​ពេល​ដំបូង​ដែល​ម៉ោង​រោទ៍​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ពេល​ប៉ុណ្ណោះ

[ctx: @title:window]
en: Alarm Sub-Repetition
km: ធ្វើ​ការជូនដំណឹង​រង​​ឡើង​វិញ

[ctx: @option:check Repeat every 10 minutes]
en: Repeat every
km: ធ្វើ​ឡើងវិញ រៀងរាល់

[ctx: @info:whatsthis]
en: Instead of the alarm triggering just once at each recurrence, checking this option makes the alarm trigger multiple times at each recurrence.
km: ដើម្បី​ជំនួស​ឲ្យ​ការ​ជូនដំណឹង​កេះ​ម្ដង​នៅពេល​កើតឡើង​នីមួយៗ គឺ​ត្រូវ​ធីក​ជម្រើស​នេះ ដែល​ធ្វើ​ឲ្យ​ការ​ជូនដំណឹង​កេះ​ច្រើនដង​នៅពេល​កើតឡើង​នីមួយៗ ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the time between repetitions of the alarm
km: បញ្ចូល​ពេលវេលា​រវាងការធ្វើ​ការ​ជូនដំណឹង​ឡើងវិញ ។

[ctx: @option:radio]
en: Number of repetitions:
km: ចំនួន​ការ​ធ្វើ​ឡើងវិញ ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify the number of times the alarm should repeat after each recurrence
km: ធីក ដើម្បី​បញ្ជាក់​ចំនួន​ដង​ដែល​ការ​ជូនដំណឹង​គួរ​ធ្វើ​ឡើងវិញ បន្ទាប់ពី​ការកើតមាន​ឡើង​នីមួយៗ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of times to trigger the alarm after its initial occurrence
km: បញ្ចូល​ចំនួន​ដង​ដែល​ត្រូវ​កេះ​ការជូនដំណឹង បន្ទាប់ពី​ការកើតឡើង​ដំបូង​របស់វា

[ctx: @option:radio]
en: Duration:
km: ថិរវេលា ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify how long the alarm is to be repeated
km: ធីក ដើម្បី​បញ្ជាក់​រយៈពេល​ដែល​ការជូនដំណឹង​នឹង​ធ្វើ​ឡើងវិញ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the length of time to repeat the alarm
km: បញ្ចូល​ប្រវែង​ពេលវេលា ដែល​ត្រូវ​ធ្វើ​ការជូនដំណឹង​ឡើងវិញ

[ctx: @info]
en: Could not load calendar <filename>%1</filename>.
km: មិនអាច​ផ្ទុក​ប្រតិទិន <filename>%1</filename> បានឡើយ ។

[ctx: @info]
en: Cannot download calendar: <filename>%1</filename>
km: មិនអាច​ទាញយក​ប្រតិទិន ៖ <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para><warning>Do not update the calendar if it is also used with an older version of <application>KAlarm</application> (e.g. on another computer). If you do so, the calendar may become unusable there.</warning></para><para>Do you wish to update the calendar?</para>
km: <para>%1</para><para><warning>កុំ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ប្រតិទិន ប្រសិនបើ​វា​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជាមួយ​កំណែ​ចាស់​របស់ <application>KAlarm</application> ផង​ដែរ​នោះ (ឧ. នៅ​លើ​កុំព្យូទ័រ​ផ្សេងទៀត) ។ ប្រសិនបើ អ្នក​ធ្វើ​ដូច្នេះ ប្រតិទិន​អាច​នឹង​លែង​ប្រើ​បាន​ ។</warning></para><para>តើ​អ្នក​ចង់​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ប្រតិទិន​ឬ ?</para>

[ctx: @title:window]
en: Calendar Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ប្រតិទិន

[ctx: @title:column]
en: Time
km: ពេល​វេលា​

[ctx: @title:column]
en: Time To
km: ពេលវេលា​ទៅ

[ctx: @title:column]
en: Repeat
km: ធ្វើ​ឡើងវិញ

[ctx: @title:column]
en: Message, File or Command
km: សារ​ ឯកសារ ឬ​ពាក្យ​បញ្ជា

[ctx: @title:column Template name]
en: Name
km: ឈ្មោះ

[ctx: @title:column]
en: Calendars
km: ប្រតិទិន​

[ctx: @info:tooltip]
en: Command execution failed
km: បរាជ័យ​ក្នុងការ​ប្រតិបត្តិ​ពាក្យ​បញ្ជា

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre-alarm action execution failed
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ប្រតិបត្តិ​ការ​ជូន​ដំណឹង​ជា​មុន

[ctx: @info:tooltip]
en: Post-alarm action execution failed
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ប្រតិបត្តិ​ការ​ជូន​ដំណឹង​តាម​ក្រោយ

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre- and post-alarm action execution failed
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ជូន​ដំណឹង​ជា​មុន និង​តាម​ក្រោយ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Next scheduled date and time of the alarm
km: កាលបរិច្ឆេទ និង​ពេល​វេលា​ដែល​បាន​របស់​ការ​ជូន​ដំណឹង

[ctx: @info:whatsthis]
en: How long until the next scheduled trigger of the alarm
km: រយៈពេល​រហូត​ដល់​ការ​កេះគៀវ​ដែលបាន​កំណត់​បន្ទាប់​របស់​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @info:whatsthis]
en: How often the alarm recurs
km: ចំនួន​ដង​ដែល​ការ​ជូន​ដំណឹង​ធ្វើ​ឡើងវិញ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Background color of alarm message
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​របស់​សារការជូនដំណឹង

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm type (message, file, command or email)
km: ប្រភេទការជូនដំណឹង (សារ ឯកសារ ពាក្យ​បញ្ជា ឬ​អ៊ីមែល)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm message text, URL of text file to display, command to execute, or email subject line
km: អត្ថបទ​សារការជូនដំណឹង URL របស់​ឯកសារ​អត្ថបទ​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ ពាក្យ​បញ្ជា​ដែល​ត្រូវ​ប្រតិបត្តិ ឬ​បន្ទាត់​ប្រធានបទ​អ៊ីមែល

[ctx: @info:whatsthis]
en: Name of the alarm template
km: ឈ្មោះ​ពុម្ព​នៃ​ការជូនដំណឹង

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default active alarm calendar.
km: អ្នក​មិន​អាច​បិទ​ប្រតិទិន​ការ​ជូនដំណឹង​សកម្ម​លំនាំដើម​របស់​អ្នក​បាន​ឡើយ ។

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
km: អ្នក​មិន​អាច​បិទ​ប្រតិទិន​ការ​ជូនដំណឹង​ដែល​បាន​ដាក់​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​លំនាំដើម ខណៈ​ដែល​ការ​ជូនដំណឹង​ដែល​ផុត​កំណត់​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ឲ្យ​ត្រូវ​ទុក ។

[ctx: @info]
en: Do you really want to disable your default calendar?
km: តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​បិទ​ប្រតិទិន​លំនាំដើម​របស់​អ្នក​ឬ ?

[ctx: @title:window]
en: Choose Calendar
km: ជ្រើស​​ប្រតិទិន

[ctx: @info]
en: <para>The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for:%2</para><para>Please select new default calendars.</para>
km: <para>ប្រតិទិន <resource>%1</resource> ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ឡើង​សម្រាប់​តែ​ការ​អាន​ប៉ុណ្ណោះ ។ វា​គឺជា​ប្រតិទិន​លំនាំដើម​សម្រាប់ ៖%2</para><para>សូម​ជ្រើស​ប្រតិទិន​លំនាំដើម​ថ្មី ។</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>Please select a new default calendar.</para>
km: <para>%1</para><para>សូម​ជ្រើស​ប្រតិទិន​លំនាំដើម​ថ្មី​មួយ ។</para>

[ctx: @title:group]
en: Calendars
km: ប្រតិទិន

[ctx: @item:inlistbox]
en: Active Alarms
km: ការ​ជូនដំណឹង​សកម្ម

[ctx: @item:inlistbox]
en: Archived Alarms
km: ការ​ជូនដំណឹង​ដែល​ដាក់​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Alarm Templates
km: ពុម្ព​ការជូនដំណឹង

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which type of data to show alarm calendars for
km: ជ្រើស​ប្រភេទ​ទិន្នន័យ​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​ប្រតិទិន​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of available calendars of the selected type. The checked state shows whether a calendar is enabled (checked) or disabled (unchecked). The default calendar is shown in bold.
km: បញ្ជី​ប្រតិទិន​ដែលមាន​នៃ​ប្រភេទ​ដែលបាន​ជ្រើស ។ ស្ថានភាព​ដែលបាន​ធីក បង្ហាញ​ថាតើ​ប្រតិទិន​ត្រូវ​បានអនុញ្ញាត (បាន​ធីក) ឬ​មិនបាន​អនុញាត (មិនបានធីក) ។ ធនធាន​លំនាំដើម​គឺ​ត្រូវបាន​បង្ហាញ​ដិត ។

[ctx: @action:button]
en: Edit...
km: កែសម្រួល...

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Remove the highlighted calendar from the list.</para><para>The calendar itself is left intact, and may subsequently be reinstated in the list if desired.</para>
km: <para>យក​ប្រតិទិន​ដែល​បាន​បន្លិច​ចេញ​ពី​បញ្ជី ។</para><para>ប្រតិទិន​ខ្លួនវា​គឺ​ទុក​ឲ្យ​នៅ​ដដែល ហើយ​ត្រូវបាន​ដាក់​នោ​ក្នុង​បញ្ជី​តៗ​គ្នា​តាម​ដែល​ចង់បាន ។</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new active alarm calendar
km: បន្ថែម​ប្រតិទិន​ការ​ជូន​ដំណឹង​សកម្ម​ថ្មី

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new archived alarm calendar
km: បន្ថែម​ប្រតិទិន​ការ​ជូនដំណឹង​ដែល​បាន​ដាក់​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​ថ្មី

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new alarm template calendar
km: បន្ថែម​ប្រតិទិន​ពុម្ព​ការជូន​ដំណឹង​ថ្មី

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default active alarm calendar.
km: អ្នកមិនអាច​យក​ប្រតិទិន​ការជូន​ដំណឹង​សកម្ម​លំនាំដើម​ចេញ​បានទេ ។

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
km: អ្នក​មិនអាច​យក​ប្រតិទិន​ការ​ជូនដំណឹង​ដែលបាន​ដាក់ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​លំនាំដើម​ចេញ នៅពេល​ដែល​ការ​ជូនដំណឹង​ដែល​ផុត​កំណត់​ត្រូវបាន​កំណត់រចនា​សម្ព័ន្ធ​ឲ្យ​ទុក ។

[ctx: @info]
en: <para>It also contains:%1</para>
km: <para>វា​ក៏មាន ៖%1</para>

[ctx: @info]
en: <para><resource>%1</resource> is the default calendar for:%2</para>%3<para>Do you really want to remove it from all calendar lists?</para>
km: <para><resource>%1</resource> ជា​ប្រតិទិន​លំនាំដើម​សម្រាប់ ៖%2</para>%3<para>តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​យក​វា​ចេញ​ពី​បញ្ជី​ប្រតិទិន​ទាំងអស់​ឬ ?</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove your default calendar (<resource>%1</resource>) from the list?
km: តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​យក​ប្រតិទិន​លំនាំដើម​របស់​អ្នក​ (<resource>%1</resource>) ចេញ​ពី​បញ្ជី​ឬ ?

[ctx: @info]
en: <para><resource>%1</resource> contains:%2</para><para>Do you really want to remove it from all calendar lists?</para>
km: <para><resource>%1</resource> មាន ៖%2</para><para>តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​យក​វា​ចេញ​ពី​បញ្ជី​ប្រតិទិន​ទាំងអស់​ឬ ?</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the calendar <resource>%1</resource> from the list?
km: តើ​អ្នកពិតជា​ចង់​យកប្រតិទិន <resource>%1</resource> ចេញ​ពី​បញ្ជីឬ ?

[ctx: @action Reload calendar]
en: Re&load
km: ផ្ទុក​ឡើងវិញ

[ctx: @action]
en: Show &Details
km: បង្ហាញ​សេចក្ដី​លម្អិត

[ctx: @action]
en: Set &Color...
km: កំណត់​ពណ៌...

[ctx: @action]
en: Clear C&olor
km: សម្អាត​​ពណ៌

[ctx: @action]
en: &Update Calendar Format
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ទ្រង់ទ្រាយ​ប្រតិទិន

[ctx: @action]
en: &Remove
km: យកចេញ

[ctx: @action]
en: &Add...
km: បន្ថែម...

[ctx: @action]
en: Im&port...
km: នាំចូល...

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Active Alarms
km: ប្រើ​ជា​លំនាំដើម​សម្រាប់​ការជូនដំណឹង​សកម្ម

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Archived Alarms
km: ប្រើ​ជា​លំនាំដើម​សម្រាប់​ការ​ជូន​ដំណឹង​ដែល​បាន​ដាក់​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Alarm Templates
km: ប្រើ​ជា​លំនាំដើម​សម្រាប់​ពុម្ព​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @info]
en: <title>%1</title><para>ID: %2<nl/>Calendar type: %3<nl/>Contents: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Permissions: %7<nl/>Status: %8<nl/>Default calendar: %9</para>
km: <title>%1</title><para>លេខសម្គាល់ ៖ %2<nl/>ប្រភេទ​ប្រតិទិន ៖ %3<nl/>មាតិកា ៖ %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>សិទ្ធិ ៖ %7<nl/>ស្ថានភាព ៖ %8<nl/>ប្រតិទិន​លំនាំដើម ៖ %9</para>

[ctx: @text/plain]
en: Could not run <command>%1</command> to set wake from suspend
km: មិន​អាច​ដំណើរការ <command>%1</command> ដើម្បី​កំណត់​ការ​ជូនដំណឹង​ពី​ការ​រោទ៍​ដែល​បាន​ផ្អាក​ទេ

[ctx: @option:check]
en: Repeat
km: ធ្វើ​ឡើងវិញ

[ctx: @option:check]
en: Set volume
km: កំណត់​កម្រិត​សំឡេង

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the sound file will be played repeatedly for as long as the message is displayed.
km: បើក​បាន​ធីក ឯកសារ​សំឡេង​នឹង​ត្រូវ​បានចាក់​​ដដែលៗ ដរាបណា​សារ​ត្រូវបាន​បង្ហាញ ។

[ctx: @label]
en: Sound file:
km: ឯកសារ​សំឡេង ៖

[ctx: @info:tooltip]
en: Test the sound
km: សាកល្បង​សំឡេង

[ctx: @info:whatsthis]
en: Play the selected sound file.
km: ចាក់​ឯកសារ​សំឡេង​ដែលបាន​ជ្រើស​ ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a sound file to play.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ ឬ​ URL របស់​ឯកសារ​សំឡេង​ដែល​ត្រូវ​ចាក់ ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a sound file to play.
km: ជ្រើស​ឯកសារ​សំឡេង​ដែល​ត្រូវ​ចាក់ ។

[ctx: @label:spinbox Length of time to pause between repetitions]
en: Pause between repetitions:
km: ផ្អាក​នៅ​ចន្លោះ​ពេល​រៀប​ចំ​ឡើង​វិញ ៖

[ctx: @label]
en: seconds
km: វិនាទី

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to pause between repetitions.
km: បញ្ចូល​ចំនួន​វិនាទី​ដើម្បី​ផ្អាក​នៅ​ចន្លោះ​ពេល​ធ្វើ​ឡើងវិញ ។

[ctx: @title:group Sound volume]
en: Volume
km: កម្រិត​សំឡេង

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to choose the volume for playing the sound file.
km: ជ្រើស ដើម្បី​ជ្រើស​កម្រិត​សំឡេង​សម្រាប់​ការ​ចាក់​ឯកសារ​សំឡេង ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the volume for playing the sound file.
km: ជ្រើស​កម្រិត​សំឡេង​សម្រាប់​ចាក់​ឯកសារ​សំឡេង ។

[ctx: @option:check]
en: Fade
km: បន្ថយ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to fade the volume when the sound file first starts to play.
km: ជ្រើស ដើម្បី​បន្ថយ​កម្រិត​សំឡេង នៅពេល​ចាប់ផ្ដើម​ចាក់​ឯកសារ​សំឡេង​ជា​លើក​ដំបូង ។

[ctx: @label:spinbox Time period over which to fade the sound]
en: Fade time:
km: រយៈពេល​បន្ថយ ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to fade the sound before reaching the set volume.
km: បញ្ចូល​រយៈពេល​គិត​ជា​វិនាទី ដើម្បី​បន្ថយ​សំឡេង មុន​ពេល​ឈាន​ដល់​កម្រិត​សំឡេង​ដែល​បាន​កំណត់ ។

[ctx: @label:slider]
en: Initial volume:
km: កម្រិត​សំឡេង​ដើម ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the initial volume for playing the sound file.
km: ជ្រើស​កម្រិត​សំឡេង​ដើម សម្រាប់​ការ​ចាក់​ឯកសារ​សំឡេង ។

[ctx: @label:listbox Listbox providing audio options]
en: Sound:
km: សំឡេង ៖

[ctx: @item:inlistbox No sound]
en: None
km: គ្មាន

[ctx: @item:inlistbox]
en: Beep
km: សំឡេង​ក្រ​លួច​​

[ctx: @item:inlistbox]
en: Speak
km: និយាយ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sound file
km: ឯកសារ​សំឡេង

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure sound file
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ឯកសារ​សំឡេង

[ctx: @info:whatsthis]
en: Configure a sound file to play when the alarm is displayed.
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ឯកសារ​សំឡេង ដែល​ត្រូវ​ចាក់​នៅ​ពេល​បង្ហាញ​ការ​ជូនដំណឹង ។

[ctx: @title:window]
en: Sound File
km: ឯកសារ​សំឡេង

[ctx: @title:window]
en: Choose Sound File
km: ជ្រើស​ឯកសារ​សំឡេង

[ctx: @action:button]
en: Special Actions...
km: អំពើ​ពិសេស...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify actions to execute before and after the alarm is displayed.
km: បញ្ជាក់​អំពើ​ដែល​ត្រូវ​ប្រតិបត្តិ​មុន និង​បន្ទាប់​ការជូនដំណឹង​បង្ហាញ ។

[ctx: @title:window]
en: Special Alarm Actions
km: អំពើ​ការ​ជូនដំណឹង​ពិសេស

[ctx: @title:group]
en: Pre-Alarm Action
km: អំពើ​មុន​ការជូនដំណឹង

[ctx: @label:textbox]
en: Command:
km: ពាក្យ​បញ្ជា ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute before the alarm is displayed.</para><para>Note that it is executed only when the alarm proper is displayed, not when a reminder or deferred alarm is displayed.</para><para><note>KAlarm will wait for the command to complete before displaying the alarm.</note></para>
km: <para>បញ្ចូល​ពាក្យ​បញ្ជា​សែល​ដើម្បី​ប្រតិបត្តិ​មុន​ពេល​បង្ហាញ​ការ​ជូន​ដំណឹង ។</para><para>ចំណាំថា​វា​ត្រូវបាន​ប្រតិបត្តិ​ត្រឹមត្រូវ​តែ​នៅពេល​ដែល​វា​ត្រូវបាន​បង្ហាញ​តែ​ប៉ុណ្ណោះ មិនមែន​នៅពេល​ដែល​កម្មវិធី​រំលឹក ឬ​ការជូន​ដំណឹង​ដែលបាន​ពន្យាពេល​ត្រូវបាន​បង្ហាញ​នោះ​ទេ ។</para><para><note>KAlarm នឹង​រង់ចាំ​ពាក្យ​បញ្ជា​ដើម្បី​បញ្ចប់​មុនពេល​បង្ហាញ​ការ​ជូន​ដំណឹង ។</note></para>

[ctx: @option:check]
en: Execute for deferred alarms
km: ប្រតិបត្តិ​សម្រាប់​ការ​ជូនដំណឹង​ខុសគ្នា

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If unchecked, the command is only executed before the alarm proper is displayed.</para><para>If checked, the pre-alarm command is also executed before a deferred alarm is displayed.</para>
km: <para>ប្រសិនបើ​មិន​ធីក​ទេ ពាក្យ​បញ្ជា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រតិបត្តិ​នៅ​មុន​ពេល​បង្ហាញ​ការ​ជូនដំណឹង​ត្រឹមត្រូវ​ប៉ុណ្ណោះ ។</para><para>ប្រសិនបើ​ធីក ពាក្យ​បញ្ជា​ការ​ជូនដំណឹង​ជាមុន​ក៏​ត្រូវ​បាន​ប្រតិបត្តិ​ផង​ដែរ នៅ​មុន​ពេល​ដែល​ការ​ជូនដំណឹង​ខុសគ្នា​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ ។</para>

[ctx: @option:check]
en: Cancel alarm on error
km: បោះបង់​ការ​ជូនដំណឹង​ពេល​មាន​កំហុស

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the alarm if the pre-alarm command fails, i.e. do not display the alarm or execute any post-alarm action command.
km: បោះបង់​ការ​ជូនដំណឹង នៅពេល​ដែល​ពាក្យ​បញ្ជា​មុន​ការ​ជូនដំណឹង​បរាជ័យ មានន័យថា​មិន​បង្ហាញ​ការ​ជូនដំណឹង ឬ​ប្រតិបត្តិ​ពាក្យបញ្ជា​អំពើ​ក្រោយ​ការ​ជូនដំណឹង ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not show error status or error message if the pre-alarm command fails.
km: កុំ​បង្ហាញ​​ស្ថានភាព​កំហុស​ ឬ​សារ​កំហុស​ ប្រសិន​បើ​បរាជ័យ​ពាក្យ​​បញ្ជា​មុន​ការ​ជូន​ដំណឹង​ ។

[ctx: @title:group]
en: Post-Alarm Action
km: អំពើ​ក្រោយ​ការជូនដំណឹង

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute after the alarm window is closed.</para><para>Note that it is not executed after closing a reminder window. If you defer the alarm, it is not executed until the alarm is finally acknowledged or closed.</para>
km: <para>បញ្ចូល​ពាក្យ​បញ្ជា​សែល​ដែល​ត្រូវ​ប្រតិបត្តិ​បន្ទាប់ពី​បិទ​បង្អួច​ការជូន​ដំណឹង ។</para><para>ចំណាំ​ថា វា​មិនត្រូវបាន​ប្រតិបត្តិ​​បន្ទាប់ពី​បិទ​បង្អួច​កម្មវិធី​រំលឹក ។ ប្រសិន​បើ​អ្នក​ពន្យាពេល​ការ​ជូនដំណឹង វា​មិនត្រូវបាន​ប្រតិបត្តិ​រហូតទាល់តែ​ស្គាល់​ការជូន​ដំណឹង ឬ​បាន​បិទ ។</para>

[ctx: @title:window]
en: Alarm Templates
km: ពុម្ព​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of alarm templates
km: បញ្ជី​ពុម្ព​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @action:button]
en: New
km: ថ្មី

[ctx: @action]
en: New
km: ថ្មី

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template
km: បង្កើត​ពុម្ព​ការជូនដំណឹង​ថ្មី​មួយ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the currently highlighted alarm template
km: កែសម្រួល​ពុម្ព​ការ​ជូនដំណឹង​ដែល​បាន​បន្លិច​បច្ចុប្បន្ន

[ctx: @action:button]
en: Copy
km: ចម្លង

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template based on a copy of the currently highlighted template
km: បង្កើត​ពុម្ពការ​ជូនដំណឹង​ថ្មី​ដែល​មាន​មូលដ្ឋាន​លើ​ច្បាប់​ចម្លង​នៃ​ពុម្ព​ដែល​បាន​បន្លិច​បច្ចុប្បន្ន

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm template? | Do you really want to delete the %1 selected alarm templates?
km[0]: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ពុម្ព​ការ​ជូនដំណឹង​ដែល​បាន​ជ្រើស %1 ​ឬ ?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm Template | Delete Alarm Templates
km[0]: លុប​ពុម្ព​ការជូន​ដំណឹង

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Template
km: ជ្រើស​ពុម្ព​ការ​ជូនដំណឹង

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a template to base the new alarm on.
km: ជ្រើស​ពុម្ព​ដើម្បី​ជាមូលដ្ឋាន​សម្រាប់​ដាក់​ការ​ជូនដំណឹង​ថ្មី ។

[ctx: @action]
en: &New Alarm
km: ការជូនដំណឹង​ថ្មី

en: Disabled
km: បិទ​

[ctx: @info:tooltip Brief: some alarms are disabled]
en: (Some alarms disabled)
km: (ម៉ោង​រោទ៍​ខ្លះ​ត្រូវ​បាន​បិទ)

[ctx: @info Undo-action: message]
en: %1: %2
km: %1 ៖ %2

[ctx: @title:window]
en: Wake From Suspend
km: ជូនដំណឹង​ពី​ការ​រោទ៍​ដែល​បាន​ផ្អាក

[ctx: @info]
en: Cannot schedule wakeup time for a date-only alarm
km: មិន​អាច​កំណត់​ពេល​ជូនដំណឹង​អំពី​ការ​រោទ៍​តាម​តែ​កាលបរិច្ឆេទ​បាន​ទេ

[ctx: @info]
en: <para>This wakeup will cancel any existing wakeup which has been set by KAlarm or any other application, because your computer can only schedule a single wakeup time.</para><para><b>Note:</b> Wake From Suspend is not supported at all on some computers, especially older ones, and some computers only support setting a wakeup time up to 24 hours ahead. You may wish to set up a test alarm to check your system's capability.</para>
km: <para>ការ​ជូនដំណឹង​នេះ​នឹង​បោះបង់​ការ​ជូន​ដំណឹង​ណា​មួយ​ដែល​មាន​ស្រាប់ ដែល​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដោយ​ KAlarm ឬ កម្មវិធី​ផ្សេងទៀត ពីព្រោះ​តែ​កុំព្យូទ័រ​របស់​អ្នក​អាច​កំណត់ពេល​ជូនដំណឹង​បាន​ត្រឹម​តែម្ដង ។</para><para><b>ចំណាំ ៖</b> ការ​ជូនដំណឹង​អំពី​ការ​រោទ៍​ដែល​បាន​ផ្អាក​មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ដោយ​កុំព្យូទ័រ​ទាំងអស់​ទេ ជា​ពិសេស​នៅ​លើ​កុំព្យូទ័រ​ចាស់ ហើយ​កុំព្យូទ័រ​ខ្លះ​ទៀត​គាំទ្រ​តែ​ការ​កំណត់​ក្នុង​ការ​ជូនដំណឹង​ត្រឹមតែ​ ២៤ ប៉ុណ្ណោះ ។ អ្នក​អាច​នឹង​រៀបចំ​ការ​សាកល្បង​ការ​រោទ៍​ ដើម្បី​ត្រួតពិនិត្យ​សមត្ថភាព​​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក ។</para>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Wake From Suspend Alarm
km: ជូន​ដំណឹង​ពី​ការ​រោទ៍​ដែល​បាន​ផ្អាក

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current wake-from-suspend alarm
km: បង្ហាញ​ការ​ជូនដំណឹង​​ពី​ការ​រោទ៍​ដែល​បាន​ផ្អាក​បច្ចុប្បន្ន

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Highlight the current wake-from-suspend alarm in the alarm list. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
km: រំលេច​ការ​ជូនដំណឹង​ពី​ការ​រោទ៍​ដែល​បាន​ផ្អាក​បច្ចុប្បន្ន​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ម៉ោង​រោទ៍ ។ ប៊ូតុង​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បិទ ប្រសិនបើ​គ្មាន​ការ​ភ្ញាក់​ពី​ការ​រោទ៍​ដែល​បាន​ផ្អាក​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current alarm
km: បង្ហាញ​ម៉ោង​រោទ៍​បច្ចុប្បន្ន

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set highlighted alarm as the wake-from-suspend alarm
km: កំណត់​ម៉ោង​រោទ៍​ដែល​បាន​រំលេច​ជា​ការ​ជូនដំណឹង​​ពី​ការ​រោទ៍​ដែល​បាន​ផ្អាក

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set the alarm highlighted in the alarm list to wake-from-suspend. This replaces any existing wake-from-suspend alarm.
km: កំណត់​ការ​រោទ៍​ដែល​បាន​រំលេច​នៅ​ក្នុង​​បញ្ជី​ម៉ោង​រោទ៍​ដើម្បី​ជូន​ដំណឹង​ពី​ការ​រោទ៍​ដែល​បាន​ផ្អាក ។ វា​នឹង​ជំនួស​ការ​ជូន​ដំណឹង​ពី​ការ​រោទ៍​ដែល​បាន​ផ្អាក​ណា​មួយ​ដែល​មាន​ស្រាប់ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Use highlighted alarm
km: ប្រើ​ម៉ោង​រោទ៍​ដែល​បាន​រំលេច

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the current wake-from-suspend
km: បោះបង់​ការ​ជូនដំណឹង​​ពី​ការ​រោទ៍​ដែល​បាន​​ផ្អាក​បច្ចុប្បន្ន

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the currently configured wake-from-suspend. Note that this does not cancel the alarm itself, which will still trigger in the normal way. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
km: បោះបង់​ការ​ជូនដំណឹង​​ពី​ការ​រោទ៍​ដែល​បាន​​ផ្អាក​ដែល​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ថ្មី​ៗ ។ ចំណាំ​ថា វា​មិន​បោះបង់​ការ​រោទ៍​ដោយ​ខ្លួនឯង​ទេ វា​នឹង​បន្ត​រោទ៍​តាម​លក្ខណៈ​ធម្មតា ។ ប៊ូតុង​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បិទ ប្រសិនបើ​គ្មាន​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ពី​​ការ​ជូនដំណឹង​​ពី​ការ​រោទ៍​ដែល​បាន​ផ្អាក ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel wake from suspend
km: បោះបង់​ការ​ជូនដំណឹង​​ពី​ការ​រោទ៍​ដែល​បាន​ផ្អាក

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, advanceWakeTime)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
km: បញ្ចូល​ចំនួន​នាទី​មុន​ពេល​ម៉ោង​រោទ៍​កំណត់​ពេល​ជូនដំណឹង​​ប្រព័ន្ធ​អំពី​ការ​រោទ៍​ដែល​បាន​​ផ្អាក ។ វា​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ដើម្បី​ធានា​ថា​ប្រព័ន្ធ​ត្រូវ​បាន​ស្ដារ​ទាំងស្រុង​ដោយ​ម៉ោង​ដែល​បាន​កំណត់​ការ​រោទ៍ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
km: ចំនួន​នាទី​មុន​ពេល​​ម៉ោង​រោទ៍​ជូន​ដំណឹង​ពី​ការ​រោទ៍​ដែល​បាន​ផ្អាក
