kalarm - en to mk translation catalogue (9 entries)

en: Author
mk: Автор

en: Message background color (name or hex 0xRRGGBB)
mk: Боја на подлога за пораката (име или хексадекадно 0xRRGGBB)

en: Disable the alarm
mk: Го оневозможува алармот

en: File to display
mk: Датотека за прикажување

en: Display system tray icon
mk: Ја прикажува иконата во системската лента

en: Message text to display
mk: Текст што ќе се прикаже во пораката

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
mk: Дејств&а

en: Requested font
mk: Бараниот фонт

en: KAlarm
mk: КАларм
