kalarm - en to nds translation catalogue (942 entries)

[ctx: @info]
en: No mail transport configured for email identity <resource>%1</resource>
nds: För de Nettpostidentiteet <resource>%1</resource> is keen Överdreegmetood fastleggt.

[ctx: @info]
en: Emails may not have been sent
nds: Mag wesen un de Nettbreven wöörn nich loosstüert.

[ctx: @info]
en: Program error
nds: Programmfehler

[ctx: @info]
en: Enter the length of time (in hours and minutes) after the current time to schedule the alarm.
nds: Giff de Tiet an (in Stünnen un Minuten), de noch vör den Alarm vergahn schall

[ctx: @info]
en: If a recurrence is configured, the start date/time will be adjusted to the first recurrence on or after the entered date/time.
nds: Wenn en Periood instellt is, warrt de Tietpunkt vun den Anfang de eerste perioodsche Wedderhalen achter den ingeven Tietpunkt topasst.

[ctx: @info]
en: This uses KAlarm's default time zone, set in the Configuration dialog.
nds: Dit bruukt KAlarm sien Standard-Tietrebeet, fastleggt binnen de Instellen.

[ctx: @option:radio]
en: Defer to date/time:
nds: Verschuven op Datum/Tiet:

[ctx: @option:radio]
en: At date/time:
nds: Op Datum/Tiet:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm to the specified date and time.
nds: Den Alarm op de angeven Tiet verschuven

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify the date, or date and time, to schedule the alarm.
nds: Hier kannst Du Inplaan-Datum un -Tiet vun den Alarm angeven

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the date to schedule the alarm.</para><para>%1</para>
nds: <para>Giff dat Datum för den Alarm in</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the time to schedule the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
nds: <para>Giff de Tiet för den Alarm in</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @option:check]
en: Any time
nds: Jichtenseen Klock

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify only a date (without a time) for the alarm. The alarm will trigger at the first opportunity on the selected date.
nds: Maak dit an, wenn Du bloots dat Datum fastleggen wullt. De Alarm warrt denn op den angeven Dag bi de eerste Mööglichkeit utlööst.

[ctx: @option:radio]
en: Defer for time interval:
nds: Üm disse Tiet verschuven:

[ctx: @option:radio]
en: Time from now:
nds: Tiet vun nu af:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm for the specified time interval after now.
nds: Den Alarm üm de angeven Tiet verschuven, reekt vun nu af

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm after the specified time interval from now.
nds: Alarm na de angeven Tiet utlösen, reekt vun nu af

[ctx: @action:button]
en: Time Zone...
nds: Tietrebeet...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose a time zone for this alarm which is different from the default time zone set in KAlarm's configuration dialog.
nds: Hier kannst Du för dissen Alarm en anner Tietrebeet as dat Standard-Tietrebeet utsöken, dat binnen KAlarm sien Instellen fastleggt warrt.

[ctx: @label:listbox]
en: Time zone:
nds: Tietrebeet:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time zone to use for this alarm.
nds: Söök dat Tietrebeet för den Alarm ut

[ctx: @info]
en: Invalid time
nds: Leeg Tiet

[ctx: @info]
en: Invalid date
nds: Leeg Datum

[ctx: @info]
en: Alarm date has already expired
nds: Dat Alarmdatum is al vörbi

[ctx: @info]
en: Alarm time has already expired
nds: De Alarmtiet is al vörbi

en: KAlarm Autostart
nds: KAlarm automaatsch starten

en: KAlarm autostart at login
nds: KAlarm bi't Anmellen automaatsch starten

en: Author
nds: Autor

[ctx: @title:window]
en: Import Birthdays From KAddressBook
nds: Geboortsdaag ut KAdressbook importeren

[ctx: @info]
en: Birthday:
nds: Geboortsdag:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Text
nds: Alarmtext

[ctx: @label:textbox]
en: Prefix:
nds: Vöranstellen:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear before the person's name in the alarm message, including any necessary trailing spaces.
nds: Giff hier den Text in, de den Naam vun de Persoon binnen den Alarmtext vöranstellt warrt. Wenn Du Freetekens twischen de Vöranstellen un den Naam hebben wullt, muttst Du de hier ok ingeven.

[ctx: @label:textbox]
en: Suffix:
nds: Anhangen:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear after the person's name in the alarm message, including any necessary leading spaces.
nds: Giff hier den Text in, de binnen den Alarmtext den Naam vun de Persoon achteranstellt warrt. Wenn Du Freetekens twischen den Naam un de Anhangen hebben wullt, muttst Du de hier ok ingeven.

[ctx: @title:group]
en: Select Birthdays
nds: Geboortsdaag utsöken

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select birthdays to set alarms for.<nl/>This list shows all birthdays in <application>KAddressBook</application> except those for which alarms already exist.</para><para>You can select multiple birthdays at one time by dragging the mouse over the list, or by clicking the mouse while pressing Ctrl or Shift.</para>
nds: <para>De Geboortsdaag utsöken, för de Du en Alarm utlööst hebben wullt.<nl/>Disse List wiest all binnen <application>KAdressbook</application> wohrt Geboortsdaag, utbenahmen de, för de al en Alarm instellt is.</para><para>Du kannst mehr Geboortsdaag op eenmaal utsöken, wenn Du den Muuswieser över de List treckst, oder wenn Du bi't Klicken de Strg- oder Ümschalttast daalhöllst.</para>

[ctx: @title:group]
en: Alarm Configuration
nds: Alarm inrichten

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a reminder in advance of or after the birthday.
nds: Wenn anmaakt, kriggst Du al vör oder na den Geboortsdag dor över Bescheed.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days before or after each birthday to display a reminder. This is in addition to the alarm which is displayed on the birthday.
nds: Giff hier in, wo vele Daag vör oder na en Geboortsdag Du dor över Bescheed kriegen wullt. An den Geboortsdag sülven warrt ok nochmaal en Alarm utlööst.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the birthday.
nds: Leggt fast, wo faken de Anstoot vör oder na en Geboortsdag wedderkummt.

[ctx: @action:button]
en: Sub-Repetition
nds: Bito-Wedderhalen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up an additional alarm repetition
nds: En Wedderhalen bito vun den Alarm instellen

en: Prompt for confirmation when alarm is acknowledged
nds: Nafragen, wat Du den Alarm redig tomaken wullt

en: Attach file to email (repeat as needed)
nds: Datei to Nettbreef bileggen (wedderhalen wenn nödig)

en: Auto-close alarm window after --late-cancel period
nds: Alarmfinster na de To-laat-Tiet automaatsch tomaken

en: Blind copy email to self
nds: Blindkopie vun den Nettbreef an sik sülven sennen

en: Beep when message is displayed
nds: Signaaltoon utgeven, wenn de Naricht wiest warrt

en: Message background color (name or hex 0xRRGGBB)
nds: Achtergrundklöör vun de Naricht (Naam oder hexadez. 0xRRGGBB)

en: Message foreground color (name or hex 0xRRGGBB)
nds: Textklöör för de Naricht (Naam oder hexadez. 0xRRGGBB)

en: Cancel alarm with the specified event ID
nds: Alarm mit de angeven Kennen afbreken

en: Disable the alarm
nds: Alarm utmaken

en: Disable monitoring of all alarms
nds: All Alarmbeluern utmaken

en: Execute a shell command line
nds: Befehlsreeg utföhren

en: Command line to generate alarm message text
nds: Konsoolbefehl, mit den de Alarmtext opstellt warrt

en: Display the alarm edit dialog to edit the specified alarm
nds: Den Bewerken-Dialoog mit den angeven Alarm opmaken

en: Display the alarm edit dialog to edit a new display alarm
nds: Den Bewerken-Dialoog för en niegen Wiesalarm opmaken

en: Display the alarm edit dialog to edit a new command alarm
nds: Den Bewerken-Dialoog för en niegen Befehlalarm opmaken

en: Display the alarm edit dialog to edit a new email alarm
nds: Den Bewerken-Dialoog för en niegen Nettpostalarm opmaken

en: Display the alarm edit dialog to edit a new audio alarm
nds: Den Bewerken-Dialoog för en niegen Klangalarm opmaken

en: Display the alarm edit dialog, preset with a template
nds: Den Bewerken-Dialoog mit en Vörlaag opmaken

en: File to display
nds: Datei, de wiest warrn schall

en: KMail identity to use as sender of email
nds: KMail-Identiteet, de as Senner vun den Nettbreef bruukt warrt

en: Interval between alarm repetitions
nds: Tiet twischen Alarm-Wedderhalen

en: Show alarm as an event in KOrganizer
nds: Alarm as Begeefnis binnen KOrganizer wiesen

en: Cancel alarm if more than 'period' late when triggered
nds: Alarm afbreken, wenn dat al later is as de Alarmtiet plus "period"

en: Output list of scheduled alarms to stdout
nds: List vun plaant Alarms na de Standardutgaav utgeven

en: Repeat alarm at every login
nds: Alarm jümmers bi't Anmellen wedderhalen

en: Send an email to the given address (repeat as needed)
nds: En Nettbreef na "address" sennen (wedderhalen, wenn nödig)

en: Audio file to play once
nds: Klangdatei eenmaal afspelen

en: Audio file to play repeatedly
nds: Klangdatei wedderhaalt afspelen

en: Specify alarm recurrence using iCalendar syntax
nds: Perioodsch Wedderhalen in iCalender-Syntax

en: Display reminder before or after alarm
nds: Vöranstoot vör oder na Alarm wiesen

en: Display reminder once, before or after first alarm recurrence
nds: Vör oder na de eerste Alarmwedderhalen Vöranstoot eenmaal wiesen

en: Number of times to repeat alarm (including initial occasion)
nds: Tall vun Alarmwedderhalen (dat eerste Maal warrt mittellt)

en: Speak the message when it is displayed
nds: De Naricht wielt dat Wiesen vörlesen

en: Email subject line
nds: Nettbreef-Bedraap

en: Simulate system time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ] (debug mode)
nds: Systeemtiet simuleren [[[jjjj-]mm-]dd-]hh:mm [TR] (Fehlersöökbedrief)

en: Trigger alarm at time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
nds: Alarm to de Tiet [[[jjjj-]mm-]dd]hh:mm [TR] oder op den Dag jjjj-mm-dd [TR] utlösen

en: Display system tray icon
nds: Systeemafsnitt-Lüttbild wiesen

en: Trigger alarm with the specified event ID
nds: Den Alarm mit de angeven Kennen utlösen

en: Repeat until time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
nds: Alarm bet to de Tiet [[[jjjj-]mm-]dd-]hh:mm [TR] oder dat Datum jjjj-mm-dd [TR]wedderhalen

en: Volume to play audio file
nds: Luutstärk för Klangdatei

en: Message text to display
nds: Narichtentext

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode>: invalid email address
nds: <icode>%1</icode>: Leeg Nettpostadress

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter for date-only alarm
nds: <icode>%1</icode>-Parameter bi reen Datumalarm leeg

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> earlier than <icode>%2</icode>
nds: <icode>%1</icode> is fröher as <icode>%2</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> and <icode>%2</icode> parameters: repetition is longer than <icode>%3</icode> interval
nds: Leeg <icode>%1</icode>- un <icode>%2</icode>-Parameters: Wedderhalen is länger as <icode>%3</icode>-Tiet

[ctx: @info:shell]
en: : option(s) only valid with an appropriate action option or message
nds: : Optschonen gellt bloots mit en passen Akschoonoptschoon oder Bescheed

[ctx: @info:shell]
en: 
    Use --help to get a list of available command line options.
nds: 
    --help wiest de List vun verföögbor Befehlsreeg-Optschonen.

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode>
nds: För <icode>%1</icode> deit <icode>%2</icode> noot

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode> or <icode>%3</icode>
nds: För <icode>%1</icode> deit <icode>%2</icode> oder <icode>%3</icode> noot

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter
nds: Leeg <icode>%1</icode>-Parameter

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> incompatible with <icode>%2</icode>
nds: <icode>%1</icode> nich mit <icode>%2</icode> kompatibel

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version
nds: KAlarm-Verschoon

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version which wrote this file.
nds: De KAlarm-Verschoon, mit de disse Datei opstellt wöör

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend
nds: Datenaflaag-Hülpprogramm

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend currently used by KAlarm.
nds: Dat Datenaflaag-Hülpprogramm, dat KAlarm opstunns bruukt

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Time zone
nds: Tietrebeet

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Select the time zone which KAlarm should use as its default for displaying and entering dates and times.
nds: Hier kannst Du dat Tietrebeet utsöken, dat KAlarm standardwies för ingeven un wiest Tieden bruukt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Holiday region
nds: Fierdagrebeet

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Select the holiday region to use.
nds: Dat Fierdagrebeet utsöken

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Foreground color
nds: Vörgrundklöör:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Default foreground color for alarm message windows.
nds: Standard-Vörgrundklöör för Alarmbescheden.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Background color
nds: Achtergrundklöör

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Default background color for alarm message windows.
nds: Standard-Achtergrundklöör för Alarmbescheden.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (MessageFont), group (General)
en: Message font
nds: Bescheed-Schriftoort

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageFont), group (General)
en: Default font for displaying alarm messages.
nds: Standardschriftoort för Alarmbescheden

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: Show in system tray
nds: In Systeemafsnitt wiesen

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: <p>Check to show KAlarm's icon in the system tray. Showing it in the system tray provides easy access and a status indication.</p>
nds: <p>Maak dit an, wenn Du KAlarm sien Lüttbild binnen den Systeemafsnitt hebben wullt. Över dat Lüttbild is de Togriep eenfach, un dat stellt den Tostand dor.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: Auto-hide in system tray if no alarms due within period
nds: Automaatsch binnen Systeemafsnitt versteken, wenn binnen Tietafsnitt keen Alarms afloopt

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: <p>Enter -1 to auto-hide KAlarm's icon in the system tray when there are no active alarms.</p><p>To auto-hide the system tray icon when there are no alarms due within a set period of time, enter the time period in minutes.</p><p>Enter 0 to always show the system tray icon.</p>
nds: <p>Giff -1 in, wenn Du KAlarm sien Lüttbild automaatsch binnen den Systeemafsnitt versteken wullt, wenn dat keen aktiev Alarms gifft.</p> <p>Giff anners de Tiet in Minuten an, binnen de keen Alarm aflopen dörv, wenn sik dat Lüttbild automaatsch versteken schall.</p><p>Giff 0 in, wenn Du dat Lüttbild jümmers wiesen wullt.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AutoStart), group (General)
en: Start at login
nds: Bi't Anmellen starten

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoStart), group (General)
en: <p>Automatically start KAlarm whenever you start KDE.</p><p>This option should always be checked unless you intend to discontinue use of KAlarm.</p>
nds: <p>KAlarm jümmers automaatsch starten, wenn Du Di bi KDE anmeldst.</p><p>Disse Optschoon schull jümmers anmaakt wesen, wenn Du KAlarm ok wiederhen bruken wullt.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_NoAutoStart), group (General)
en: Suppress autostart at login
nds: Bi't Anmellen nich automaatsch starten

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Default defer time interval
nds: Standard-Tietverschuven

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Enter the default time interval (in minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
nds: Hier kannst Du de Standardtiet (in Minuten) för de Alarmverschuven ingeven, de vun den Alarmverschuven-Dialoog bruukt warrt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AskResource), group (General)
en: Prompt for which calendar to store in
nds: Na den Kalenner fragen, na den sekert warrt

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AskResource), group (General)
en: <p>When saving a new alarm or alarm template, prompt for which calendar to store it in, if there is more than one active calendar.</p><p>Note that archived alarms are always stored in the default archived alarm calendar.</p>
nds: <p>Bi't Sekern vun en nieg Alarm oder Alarmvörlaag warrt na den Kalenner fraagt, na den Du sekern wullt, wenn mehr as een Kalenner anmaakt is.</p><p>Beacht bitte: Aflopen Alarms warrt jümmers binnen de Standardkalenner för aflopen Alarms wohrt.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ModalMessages), group (General)
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
nds: Bescheden hebbt en Titelbalken un kriegt den Ingaavfokus

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_ModalMessages), group (General)
en: <p>Specify the characteristics of alarm message windows:<ul><li>If checked, the window is a normal window with a title bar, which grabs keyboard input when it is displayed.</li><li>If unchecked, the window does not interfere with your typing when it is displayed, but it has no title bar and cannot be moved or resized.</li></ul></p>
nds: <p>Hier kannst Du de Egenschappen vun Alarmbescheden fastleggen:<ul><li>Wenn anmaakt, is dat en normaal Finster mit en Titelbalken, dat bi't Opduken den Fokus för Tastatuuringaven kriggt.</li><li>Is dat nich anmaakt, stöört dat Finster Di nich bi't Tippen, wenn dat opdukt, man dat hett denn ok keen Titelbalken un Du kannst dat nich verschuven oder sien Grött topassen.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (MessageButtonDelay), group (General)
en: Delay before message window buttons are enabled
nds: Paus, ehr de Knööp binnen Bescheden anmaakt warrt

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageButtonDelay), group (General)
en: <p>Specify the positioning of alarm message windows, and the delay in seconds after a window shows until its buttons are enabled.
            <ul><li>0 to position message windows as far from the cursor as possible with no enable delay.</li>
            <li>> 0 to position in center of screen and specify delay before enabling buttons.</li>
            <li>-1 for no special positioning and no enable delay.</li></ul></p>
nds: <p>Leggt de Steed för Bescheden fast un de Töövtiet in Sekunnen, ehr den Bescheed sien Knööp anmaakt warrt.
            <ul><li>„0“ wiest den Bescheed so wiet as mööglich weg vun den Muuswieser, keen Töövtiet</li>
            <li>En Tall >0 wiest den Bescheed op de Schirmmerrn, de Tall gifft de Töövtiet för de Knööp an</li>
            <li>„-1“ leggt keen besünner Steed fast, keen Töövtiet</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: Number of alarms to show in system tray tooltip
nds: Tall vun Alarms binnen de Systeemafsnitt-Kortinformatschoon

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: <p>How many alarms due in the next 24 hours to show in the system tray tooltip:
            <ul><li>0 to display none</li>
            <li>-1 to display all</li>
            <li>>0 to set a limit.</li></ul></p>
nds: <p>Leggt fast, wo vele vun de Alarms binnen de Systeemafsnitt-Kortinfo wiest warrt, de binnen de tokamen 24 Stünnen afloopt:
            <ul><li>„0“ wiest keeneen</li>
            <li>„-1“ wiest all</li>
            <li>En Tall >0 sett en Süllweert fast</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Show alarm times in system tray tooltip
nds: Alarmtieden binnen Systeemafsnitt-Kortinformatschoon wiesen

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, the time at which each alarm is due.
nds: Hier kannst Du fastleggen, wat in de Systeemafsnitt-Kortinformatschoon de Alarmtieden wiest warrt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Show time to alarms in system tray tooltip
nds: Alarm-Resttieden binnen Systeemafsnitt-Kortinformatschoon wiesen

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, how long until each alarm is due.
nds: Hier kannst Du fastleggen, wat in de Systeemafsnitt-Kortinformatschoon de Alarms ehr Resttieden wiest warrt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Time-to-alarm prefix in system tray tooltip
nds: Vöranstellen för Resttieden binnen Systeemafsnitt-Kortinformatschoon

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Enter the text to be displayed in front of the time until the alarm, in the system tray tooltip.
nds: Hier kannst Du Text ingeven, de vöran de Alarms ehr Resttieden in de Systeemafsnitt-Kortinformatschoon wiest warrt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailClient), group (General)
en: Email client
nds: Nettpostprogramm

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether to copy sent emails into KMail's Sent folder.
nds: Leggt fast, wat loosstüert Nettbreven na KMail sien Loosstüert-Orner kopeert warrt

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether after sending an email to store a copy in KMail's sent-mail folder. Only applies when sendmail is selected as the email client.
nds: Leggt fast, wat Nettbreven na't Loosstüern as Kopie binnen KMail sien Orner för loosstüert Nettbreven wohrt warrt. Warrt bloots bruukt, wenn sendmail as Nettpostprogramm utsöcht is.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailFrom), group (General)
en: 'From' email address
nds: De "Vun"-Nettpostadress

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailBccAddress), group (General)
en: 'Bcc' email address
nds: Blindkopie-Nettpostadress

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Terminal for command alarms
nds: Terminal för Befehlalarms

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Command line to execute command alarms in a terminal window, including special codes described in the KAlarm handbook.
nds: Befehlsreeg, de Befehlalarms binnen en Konsoolfinster utföhrt. Besünner Koden sünd binnen dat KAlarm-Handbook beschreven.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: Start of day for date-only alarms
nds: Daganfang för reen Datumalarms

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.
nds: De fröhste Tiet, to de en reen Datumalarm (d.h. en Alarm, för den Du "Jichtenseen Klock" fastleggt hest) utlööst warrt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: Start time of working day
nds: Arbeitdag-Anfangtiet

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: The start time of the working day.
nds: De Anfangtiet vun den Arbeitdag

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: End time of working day
nds: Arbeitdag-Enn

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: The end time of the working day.
nds: Dat Enn vun den Arbeitdag

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: Working days
nds: Warkdaag

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: OR'ed bits indicating which days of the week are work days, 1 = Monday ... 64 = Sunday.
nds: Mit OR tosamenföögt Bits, se geevt de Warkdaag vun de Week an. 1=Maandag, ... , 64=Sünndag

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DisabledColour), group (General)
en: Disabled alarm color
nds: Klöör för utmaakt Alarms

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisabledColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for disabled alarms.
nds: Hier kannst Du de Textklöör för utmaakte Alarms binnen de Alarmlist utsöken.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Archived alarm color
nds: Klöör för aflopen Alarms

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for archived alarms.
nds: Hier kannst Du de Textklöör för aflopen Alarms binnen de Alarmlist utsöken.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: Days to keep expired alarms
nds: Wohrtiet in Daag för aflopen Alarms

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: <p>Specify how many days to keep alarms after they expire or are deleted (except deleted alarms which were never triggered):
            <ul><li>0 to not keep</li>
            <li>-1 to keep indefinitely</li>
            <li>>0 number of days to keep.</li></ul></p>
nds: <p>Leggt fast, wo vele Daag Alarms ok na't Aflopen oder Wegdoon wohrt warrt (utbenahmen wegdaan Alarms, de nienich utlööst wöörn):
            <ul><li>„0“ wohrt nix</li>
            <li>„-1“ wohrt de Alarms för all Tiet</li>
            <li>En Tall >0 gifft de Daag an, de Alarms wohrt warrt</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: KOrganizer event duration
nds: KOrganizer-Begeefnisduer

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: Enter the event duration in minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.
nds: Giff de Begeefnisduer in Minuten in, för Alarms, de na KOrganizer kopeert warrt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
nds: Tall vun Minuten vör Alarm för't Wedderanmaken na Utsetten

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
nds: Giff de Tall vun Minuten in, ehr de Alarm för de Wedderanmaaktiet na Utsetten utlööst warrt. Dat lett sik bruken, dormit dat Systeem heel wedderherstellt warrt, ehr de Alarm utlööst warrt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Cancel if late (minutes)
nds: Övergahn, wenn al to laat (Minuten)

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Default value in the alarm edit dialog for late cancellation time (in minutes). 0 for no late cancellation, >0 how many minutes before cancelling.
nds: Standardtiet binnen den Bewerkdialoog för't Övergahn, wenn dat al to laat is (in Minuten). "0" övergeiht nix, en Tall >0 gifft de Tiet in Minuten an, ehr de Alarm övergahn warrt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Auto-close window after late-cancellation time
nds: Finster na To-laat-Tiet automaatsch tomaken

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "auto close if late".
nds: De Standardinstellen för "Automaatsch Tomaken wenn al to laat" in den Bewerkdialoog

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Confirm acknowledgement
nds: Nafraag bito

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "confirm alarm acknowledgement".
nds: De Standardinstellen för "Nafraag bito" in den Bewerkdialoog

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Show in KOrganizer
nds: Binnen KOrganizer wiesen

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "show in KOrganizer".
nds: De Standardinstellen för "Binnen KOrganizer wiesen" in den Bewerkdialoog

[ctx: @label Label for audio options]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Sound
nds: Klang

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Default sound type in the alarm edit dialog.
nds: De Standardinstellen för den Klangtyp in den Bewerkdialoog

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Play File
nds: Datei afspelen

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Sound file
nds: Klangdatei

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Default sound file path in the alarm edit dialog.
nds: Klangdatei-Standardpadd in den Bewerkdialoog.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Sound volume
nds: Luutstärk

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Default sound volume in the alarm edit dialog. -1 to deselect volume, or 0 - 100 %
nds: Standardluutstärk in den Bewerkdialoog. "-1" maakt de Luustärkkuntrull ut, sünst 0 - 100%

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Repeat sound file
nds: Klangdatei wedderhalen

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for sound repetition.
nds: De Standardinstellen för't Wedderhalen vun Kläng in den Bewerkdialoog

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Enter script
nds: Skript ingeven

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for command script entry.
nds: De Standardinstellen för den Befehlskript-Indrag in den Bewerkdialoog

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Command output
nds: Utgaav vun den Befehl

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for where to send command alarm output.
nds: De Standardinstellen för't Teel vun den Befehlalarm in den Bewerkdialoog

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Discard Output
nds: Utgaav wegsmieten

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Log To File
nds: Na Datei utgeven

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Execute in terminal window
nds: In Konsoolfinster utföhren

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Log file
nds: Logbookdatei

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Default log file path for command alarms in the alarm edit dialog.
nds: De Standard-Logbookdatei för Befehlalarms in den Bewerkendialoog

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Copy email to self
nds: Nettbreefkopie na sik sülven

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for blind copying emails to self.
nds: De Standardinstellen in den Bewerkdialoog för Nettbreef-Blindkopien na sik sülven

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Recurrence period
nds: Wedderhaalperiood

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: The default setting for the recurrence rule in the alarm edit dialog.
nds: De Standardinstellen för de Periood in den Alarm-Bewerkdialoog.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: No recurrence
nds: Keen Periood

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: At login
nds: Bi't Anmellen

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Hourly/minutely
nds: Stünnen/Minuten

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: In non-leap years, repeat yearly February 29th alarms on:
nds: In normale Johren Datumalarms för den 29. Februor utlösen op den:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: For yearly recurrences, choose what date, if any, alarms due on February 29th should occur in non-leap years.<i>Note</i>: The next scheduled occurrence of existing alarms is not re-evaluated when you change this setting.
nds: Hier kannst Du utsöken, wannehr Alarms för den 29. Februor in normale Johren wiest warrt (bi johrswies perioodsche Wedderhalen). <i>Beacht bitte</i>: en tokamen inplaant Alarm warrt nich nieg fastsett, wenn Du disse Optschoon ännerst.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: February 28th
nds: 28. Februor

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: March 1st
nds: 1. März

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: Do not repeat
nds: Nich utlösen

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Reminder units
nds: Tieteenheiten för Vöranstööt

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Default reminder time units in the alarm edit dialog.
nds: De Standard-Tieteenheit för Vöranstööt in den Bewerkdialoog

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Hours/Minutes
nds: Stünnen/Minuten

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Pre-alarm action
nds: Akschoon vör Alarm

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Default command to execute before displaying alarms.
nds: Standardbefehl, de opropen warrt, ehr Alarms wiest warrt

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Execute pre-alarm action for deferred alarms
nds: Akschoon vör Alarm för verschaven Alarms

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Default setting for whether to execute the pre-alarm action before deferred alarms trigger.
nds: De Standardinstellen leggt fast, wat de Vör-Alarm-Akschoon utföhrt warrt, ehr verschaven Alarms utlööst warrt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Cancel alarm on pre-alarm action error
nds: Alarm bi Fehler binnen de Akschoon vör Alarm afseggen

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to cancel the alarm if the pre-alarm action command fails.
nds: De Standardinstellen leggt fast, wat Alarms afseggt warrt, wenn de Akschoon vör den Alarm fehlsleit.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Do not notify pre-alarm action errors
nds: Keen Bescheden bi Fehler binnen de Akschoon vör den Alarm utgeven

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to show no error status or error message if the pre-alarm action command fails.
nds: De Standardinstellen leggt fast, wat Fehlerstatus oder Fehlermellen wiest warrt, wenn de Akschoon vör den Alarm fehlsleit.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Post-alarm action
nds: Akschoon na Alarm

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Default command to execute after alarm message windows are closed.
nds: Standardbefehl, de opropen warrt, wenn Alarmfinstern tomaakt warrt

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Warn before quitting
nds: Ehr't Tomaken nafragen

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Whether to suppress a warning prompt before quitting KAlarm.
nds: Gifft an, wat bi't Utmaken vun KAlarm en Wohrschoen wiest warrt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Confirm alarm deletions
nds: Wegdoon vun Alarms beglöven

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Check to be prompted for confirmation each time you delete an alarm.
nds: Maak dit an, wenn Du jümmers fraagt warrn wullt, wenn Du en Alarm wegdeist.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Notify when remote emails are queued
nds: Över't Inregen vun Nettbreven na feern Reekners Bescheed geven

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Display a notification message whenever an email alarm has queued an email for sending to a remote system. This could be useful if, for example, you have a dial-up connection, so that you can then ensure that the email is actually transmitted.
nds: Gifft Bescheed, wenn en Nettpostalarm en Nettbreef en anner Reekner tostüern schull un den Nettbreef de Töövreeg toföögt hett. Dat mag a.B. denn goot wesen, wenn Du en Inwählverbinnen bruukst. Du kannst denn besekern, wat de Nettbreef redig loosstüert warrt.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nds: &Datei

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nds: &Bewerken

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nds: &Ansicht

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
nds: &Akschonen

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nds: &Instellen

[ctx: @title:window]
en: Defer Alarm
nds: Alarm verschuven

[ctx: @info:whatsthis]
en: Defer the alarm until the specified time.
nds: Verschufft den Alarm na de angeven Tiet.

[ctx: @action:button]
en: Cancel Deferral
nds: Verschuven afbreken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the deferred alarm. This does not affect future recurrences.
nds: Den verschaven Alarm nich utlösen. Dat gellt nich för tokamen Wedderhalen.

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next sub-repetition (currently %1)
nds: Alarm lett sik nich op en Tiet achter em sien tokamen Bito-Wedderhalen (opstunns %1) verschuven

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next recurrence (currently %1)
nds: Alarm lett sik nich op en Tiet achter em sien tokamen perioodsche Wedderhalen (opstunns %1) verschuven

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next reminder (currently %1)
nds: Alarm lett sik nich op en Tiet achter em sien tokamen Vöranstoot (opstunns %1) verschuven

[ctx: @info]
en: Cannot defer reminder past the main alarm time (%1)
nds: Vöranstoot lett sik nich op en Tiet achter den Hööftalarm (%1) verschuven

[ctx: @info]
en: <para>Error loading calendar:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Please fix or delete the file.</para>
nds: <para>Fehler bi't Laden vun den Kalenner:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Bitte richt de Datei, oder do ehr weg.</para>

[ctx: @info]
en: Failed to save calendar to <filename>%1</filename>
nds: De Kalenner lett sik nich as <filename>%1</filename> sekern

[ctx: @title:tab]
en: Recurrence - [%1]
nds: Periood - [%1]

[ctx: @option:check]
en: Show in KOrganizer
nds: Binnen KOrganizer wiesen

[ctx: @title:window]
en: Alarm Template [read-only]
nds: Alarmvörlaag [bloots leesbor]

[ctx: @title:window]
en: Archived Alarm [read-only]
nds: Archiveert Alarm (bloots leesbor)

[ctx: @title:window]
en: Alarm [read-only]
nds: Alarm [bloots leesbor]

[ctx: @action:button]
en: Load Template...
nds: Vörlaag laden...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm at the specified time.
nds: Den Alarm för de angeven Tiet inplanen

[ctx: @label:textbox]
en: Template name:
nds: Vörlaagnaam:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name of the alarm template
nds: Giff den Naam vun de Alarmvörlaag in

[ctx: @title:group]
en: Action
nds: Akschoon

[ctx: @title:group]
en: Deferred Alarm
nds: Verschaven Alarm

[ctx: @label]
en: Deferred to:
nds: Verschaven op:

[ctx: @action:button]
en: Change...
nds: Ännern...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Change the alarm's deferred time, or cancel the deferral
nds: Änner de Verschuuvtiet, oder segg de Verschuven af

[ctx: @title:group]
en: Time
nds: Tiet

[ctx: @option:radio]
en: Default time
nds: Standardtiet

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not specify a start time for alarms based on this template. The normal default start time will be used.
nds: Keen Starttiet angeven för Alarms, de op disse Vörlaag opbuut. Ansteed warrt de normale Standard-Starttiet bruukt.

[ctx: @option:radio]
en: Time:
nds: Tiet:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify a start time for alarms based on this template.
nds: Giff en Starttiet för Alarms an, de op disse Vörlaag opbuut.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time for alarms based on this template.</para><para>%1</para>
nds: <para>Giff de Starttiet för Alarms in, de op disse Vörlaag opbuut.</para><para>%1</para>

[ctx: @option:radio]
en: Date only
nds: Bloots Datum

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set the <interface>Any time</interface> option for alarms based on this template.
nds: De Optschoon <interface>Jichtenseen Klock</interface> för Alarms fastleggen, de op disse Vörlaag opbuut.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set alarms based on this template to start after the specified time interval from when the alarm is created.
nds: Alarms, de op disse Vörlaag opbuut, warrt na de angeven Tiet achter dat Opstellen vun den Alarm start.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to copy the alarm into KOrganizer's calendar
nds: Maak dit an, wenn Du den Alarm na den Kalenner vun KOrganizer koperen wullt.

[ctx: @info]
en: You must enter a name for the alarm template
nds: Du muttst en Naam för de Alarmvörlaag ingeven.

[ctx: @info]
en: Template name is already in use
nds: Disse Vörlaagnaam warrt al bruukt

[ctx: @info The parameter is a date value]
en: The start date does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date of the next recurrence (%1).
nds: Dat Anfangdatum passt nich to den Alarm sien Wedderhaalmuster, dat warrt op't Datum vun de nakamen Wedderhalen (%1) sett.

[ctx: @info The parameter is a date/time value]
en: The start date/time does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date/time of the next recurrence (%1).
nds: Anfangdatum un -tiet passt nich to den Alarm sien Wedderhaalmuster, dat warrt op't Datum un de Tiet vun de nakamen Wedderhalen (%1) sett.

[ctx: @info]
en: Recurrence has already expired
nds: Perioodsche Wedderhalen is al aflopen

[ctx: @info]
en: The alarm will never occur during working hours
nds: De Alarm warrt nienich över de Arbeittiet-Stünnen utlööst

[ctx: @info]
en: Reminder period must be less than the recurrence interval, unless <interface>%1</interface> is checked.
nds: De Vöraftiet vun den Vöranstoot mutt körter wesen as de Wedderhalenperiood, tominnst wenn <interface>%1</interface> nich anmaakt is.

[ctx: @info]
en: The duration of a repetition within the recurrence must be less than the recurrence interval minus any reminder period
nds: De Tiet för de Wedderhalen mutt körter wesen as de Wedderhaalperiood minus de Vöraftiet vun en vörhannen Vöranstoot.

[ctx: @info]
en: For a repetition within the recurrence, its period must be in units of days or weeks for a date-only alarm
nds: Du muttst de Tiet för Wedderhalen binnen de Wedderhaalperiood in Daag oder Weken angeven, wenn för den Alarm bloots en Datum angeven is.

[ctx: @info]
en: You must select a calendar to save the alarm in
nds: Du muttst en Kalenner utsöken, binnen den Du den Alarm sekern wullt

[ctx: @action:button]
en: More Options >>
nds: Mehr Optschonen >>

[ctx: @title:window]
en: Choose Log File
nds: Logbookdatei utsöken

[ctx: @option:check]
en: Confirm acknowledgment
nds: Nafraag bito

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm Template
nds: Nieg Schirmalarm-Vörlaag

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm Template
nds: Schirmalarm-Vörlaag bewerken

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm
nds: Nieg Schirmalarm

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm
nds: Schirmalarm bewerken

[ctx: @label:listbox]
en: Display type:
nds: Wiestyp:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text message
nds: Textbescheed

[ctx: @item:inlistbox]
en: File contents
nds: Dateiinholt

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command output
nds: Befehlutgaav

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select what the alarm should display:<list><item><interface>%1</interface>: the alarm will display the text message you type in.</item><item><interface>%2</interface>: the alarm will display the contents of a text or image file.</item><item><interface>%3</interface>: the alarm will display the output from a command.</item></list></para>
nds: <para>Hier kannst Du utsöken, wat de Alarm wiesen schall:<list><item><interface>%1</interface>: De Alarm wiest den Bescheed, den Du ingiffst.</item><item><interface>%2</interface>: De Alarm wiest den Inholt vun en Text- oder Bilddatei.</item><item><interface>%3</interface>: De Alarm wiest de Utgaav vun en Befehl</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the text of the alarm message. It may be multi-line.
nds: Giff den Text för de Alarmnaricht in, he dörv ok mehr as een Reeg lang wesen.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a text or image file to display.
nds: Giff den Naam oder de URL vun de Text- oder Bilddatei in, de Du vörsett kriegen wullt.

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a file
nds: En Datei utsöken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a text or image file to display.
nds: Text- oder Bilddatei utsöken, de Du wiesen wullt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to additionally display a reminder in advance of or after the main alarm time(s).
nds: Maak dit an, wenn Du vör oder na den Hööftalarm en Anstoot wiesen laten wullt.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter how long in advance of or after the main alarm to display a reminder alarm.</para><para>%1</para>
nds: <para>Giff in, wo lang vöran oder na den Hööftalarm Du den Vöranstoot wiest hebben wullt.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the main alarm
nds: Leggt fast, wo faken de Anstoot vör oder na den Hööftalarm wedderkummt.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to be prompted for confirmation when you acknowledge the alarm.
nds: Maak dit an, wenn Du fraagt warrn wullt, wat Du den Alarm redig tomaken wullt.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the alarm message now
nds: Den Alarm nu wiesen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the file now
nds: De Datei nu wiesen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the command output now
nds: De Befehlutgaav nu wiesen

[ctx: @title:window]
en: Choose Text or Image File to Display
nds: Text- oder Bilddatei för't Wiesen utsöken

[ctx: @option:check]
en: Enter a script
nds: Skript ingeven

[ctx: @option:radio]
en: Execute in terminal window
nds: In Konsoolfinster utföhren

[ctx: @option:check]
en: Execute in terminal window
nds: In Konsoolfinster utföhren

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm Template
nds: Nieg Befehlalarm-Vörlaag

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm Template
nds: Befehlalarm-Vörlaag bewerken

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm
nds: Nieg Befehlalarm

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm
nds: Befehlalarm bewerken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Execute the specified command now
nds: Den angeven Befehl nu opropen

[ctx: @option:check]
en: Do not notify errors
nds: Keen Fehlerbescheden utgeven

[ctx: @title:group]
en: Command Output
nds: Befehlutgaav

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute the command in a terminal window
nds: Maak dit an, wenn Du den Befehl binnen en Konsoolfinster lopen laten wullt.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or path of the log file.
nds: Giff den Naam oder Padd vun de Logbookdatei in.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a log file.
nds: Söök en Logbookdatei ut.

[ctx: @option:radio]
en: Log to file
nds: Datei as Logbook bruken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to log the command output to a local file. The output will be appended to any existing contents of the file.
nds: Maak dit an, wenn Du de Utgaven vun den Befehl in en lokaal Datei sekern wullt. De Utgaven warrt vörhannen Dateiinholt anhangt.

[ctx: @option:radio]
en: Discard
nds: Wegsmieten

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to discard command output.
nds: Maak dit an, wenn Du de Utgaven nich bruukst

[ctx: @info]
en: Log file must be the name or path of a local file, with write permission.
nds: De Logbookdatei mutt en lokaal Datei wesen, för de Du Schriefverlöven hest.

[ctx: @info]
en: Command executed: <icode>%1</icode>
nds: Utföhrt Befehl: <icode>%1</icode>

[ctx: @option:check]
en: Copy email to self
nds: Di sülven en Nettbreefkopie tostüern

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm Template
nds: Nieg Nettpostalarm-Vörlaag

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm Template
nds: Nettpostalarm-Vörlaag bewerken

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm
nds: Nieg Nettpostalarm

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm
nds: Nettpostalarm bewerken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Send the email to the specified addressees now
nds: Den Nettbreef nu de angeven Adressaten tostüern

[ctx: @label:listbox 'From' email address]
en: From:
nds: Vun:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email identity, used to identify you as the sender when sending email alarms.
nds: Dien Nettpostadress. Se warrt in dat "Vun"-Feld inföögt, wenn en Alarm en Nettbreef loosstüert.

[ctx: @label:textbox Email addressee]
en: To:
nds: Na:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the addresses of the email recipients. Separate multiple addresses by commas or semicolons.
nds: Giff de Adressaten för den Nettbreef in. Trenn de Adressen bitte mit Kommas oder Streekpünkt.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open address book
nds: Adressbook opmaken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select email addresses from your address book.
nds: Nettpostadressen ut Dien Adressbook utsöken

[ctx: @label:textbox Email subject]
en: Subject:
nds: Bedröppt:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email subject.
nds: Giff den Bedraap för den Nettbreef in.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email message.
nds: Giff den Nettbreeftext in

[ctx: @label:listbox]
en: Attachments:
nds: Bilagen:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Files to send as attachments to the email.
nds: Dateien, de den Nettbreef bileggt warrt.

[ctx: @action:button]
en: Add...
nds: Tofögen...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add an attachment to the email.
nds: Den Nettbreef en Bilaag tofögen.

[ctx: @action:button]
en: Remove
nds: Wegmaken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the highlighted attachment from the email.
nds: De utsöchte Bilaag vun den Nettbreef wegmaken

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the email will be blind copied to you.
nds: Wenn anmaakt, kriggst Du en Blindkopie vun den Nettbreef

[ctx: @info]
en: Invalid email address: <email>%1</email>
nds: Leeg Nettpostadress: <email>%1</email>

[ctx: @info]
en: No email address specified
nds: Keen Nettpostadress angeven

[ctx: @info]
en: Invalid email attachment: <filename>%1</filename>
nds: Leeg Nettpostbilaag: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Do you really want to send the email now to the specified recipient(s)?
nds: Wullt Du den Nettbreef redig nu de angeven Adressaten tostüern?

[ctx: @action:button]
en: Confirm Email
nds: Nettpost-Nafraag

[ctx: @action:button]
en: Send
nds: Sennen

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1<nl/>Bcc: <email>%2</email>
nds: Nettbreef <email>%1</email> tostüert, Blindkopie na <email>%2</email>

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1
nds: Nettbreef <email>%1</email> tostüert

[ctx: @title:window]
en: Choose File to Attach
nds: Bilaagdatei utsöken

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm Template
nds: Nieg Klangalarm-Vörlaag

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm Template
nds: Klangalarm-Vörlaag bewerken

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm
nds: Nieg Klangalarm

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm
nds: Klangalarm bewerken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to enter the contents of a script instead of a shell command line
nds: Maak dit an, wenn Du hier en Skript ansteed vun en Konsool-Befehlsreeg ingeven wullt.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a shell command to execute.
nds: Giff en Konsool-Befehlsreeg in, de Du utföhren wullt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the contents of a script to execute
nds: Giff den Skriptinholt in, den Du utföhren wullt

[ctx: @info]
en: Please enter a command or script to execute
nds: En Befehl oder Skript ingeven, den oder dat Du utföhren wullt

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of scheduled alarms
nds: List vun plaant Alarms

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, alarmTypeGroupBox)
en: Alarm Type
nds: Alarmtyp

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Active
nds: Lopen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include active alarms in the search.
nds: Maak dit an, wenn Du binnen lopen Alarms söken wullt.

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Archived
nds: Aflopen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include archived alarms in the search. This option is only available if archived alarms are currently being displayed.
nds: Maak dit an, wenn Du binnen aflopen Alarms söken wullt. Disse Optschoon is bloots verföögbor, wenn opstunns aflopen Alarms wiest warrt.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include text message alarms in the search.
nds: Maak dit an, wenn Du binnen Textalarms söken wullt.

[ctx: @option:check Alarm action = file display]
en: File
nds: Datei

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include file alarms in the search.
nds: Maak dit an, wenn Du binnen Dateialarms söken wullt.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Command
nds: Befehl

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include command alarms in the search.
nds: Maak dit an, wenn Du binnen Befehlalarms söken wullt.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Email
nds: Nettbreef

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include email alarms in the search.
nds: Maak dit an, wenn Du binnen Nettpostalarms söken wullt.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Audio
nds: Klang

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include audio alarms in the search.
nds: Maak dit an, wenn Du binnen Klangalarms söken wullt.

[ctx: @info]
en: No alarm types are selected to search
nds: Keen Alarmtypen för de Söök utsöcht

[ctx: @info]
en: <para>End of alarm list reached.</para><para>Continue from the beginning?</para>
nds: <para>Dat is dat Enn vun de Alarmlist.</para><para>Bi den Anfang wiedermaken?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Beginning of alarm list reached.</para><para>Continue from the end?</para>
nds: <para>Dat is de Anfang vun de Alarmlist.</para><para>Bi't Enn wiedermaken?</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Foreground color:
nds: Textklöör:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message foreground color
nds: Söök de Textklöör för de Alarmnaricht ut

[ctx: @label:listbox]
en: Background color:
nds: Achtergrundklöör:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message background color
nds: Söök de Achtergrundklöör för de Alarmnaricht ut

[ctx: @option:check]
en: Use default font
nds: Standardschriftoort bruken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default font current at the time the alarm is displayed.
nds: Maak dit an, wenn Du de Schriftoort bruken wullt, de to de Alarmtiet de Standard is.

en: Requested font
nds: Nafraagt Schriftoort

[ctx: @action:button]
en: Font && Color...
nds: Schriftoort && Klöör...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the font, and foreground and background color, for the alarm message.
nds: Söök de Schriftoort, de Achter- un Vörgrundklöör för de Alarmnaricht ut.

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Font & Color
nds: Alarmschriftoort & -klöör utsöken

[ctx: @action]
en: Stop Play
nds: Afspelen anhollen

[ctx: @action]
en: Enable &Alarms
nds: &Alarms anmaken

[ctx: @action]
en: Spread Windows
nds: Finstern utbreden

[ctx: @title:window]
en: Choose Export Calendar
nds: Kalenner för't Exporteren utsöken

[ctx: @info]
en: Error loading calendar to append to:<nl/><filename>%1</filename>
nds: Kalenner lett sik nich laden un anhangen na:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Failed to save new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
nds: Nieg Kalenner lett sik nich sekern na:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Cannot upload new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
nds: Nieg Kalenner lett sik nich hoochladen na:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Unable to show alarms in KOrganizer
nds: Alarms laat sik nich in KOrganizer wiesen

[ctx: @info]
en: Unable to show alarm in KOrganizer
nds: Alarm lett sik nich in KOrganizer wiesen

[ctx: @info]
en: Unable to update alarm in KOrganizer
nds: Alarm in KOrganizer lett sik nich opfrischen

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarms from KOrganizer
nds: Alarms in KOrganizer laat sik nich wegdoon

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarm from KOrganizer
nds: Alarm in KOrganizer lett sik nich wegdoon

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Could not start KOrganizer)</para>
nds: <para>%1</para><para>(KOrganizer lett sik nich opropen)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(KOrganizer not fully started)</para>
nds: <para>%1</para><para>(KOrganizer nich heel start)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Error communicating with KOrganizer)</para>
nds: <para>%1</para><para>(Fehler bi't Tokoppeln na KOrganizer)</para>

[ctx: info]
en: The scheduled Wake from Suspend has been cancelled.
nds: De plaante Wedderanmaaktiet na Utsetten wöör torüchnahmen.

[ctx: @info]
en: Error obtaining authorization (%1)
nds: Fehler bi't Halen vun Verlööv (%1)

[ctx: @info]
en: You must enable a template calendar to save the template in
nds: Du muttst en Vörlagen-Kalenner anmaken, binnen den Du de Vörlaag sekern wullt

[ctx: @info Please set the 'From' email address...]
en: <para>%1</para><para>Please set it in the Configuration dialog.</para>
nds: <para>%1</para><para>Legg ehr bitte binnen den Instellendialoog fast.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Alarms are currently disabled.</para><para>Do you want to enable alarms now?</para>
nds: <para>Alarms sünd opstunns utmaakt.</para><para>Wullt Du se nu anmaken?</para>

[ctx: @action:button]
en: Enable
nds: Anmaken

[ctx: @action:button]
en: Keep Disabled
nds: Utmaakt laten

[ctx: @info]
en: Error saving alarms
nds: Fehler bi't Sekern vun de Alarms

[ctx: @info]
en: Error saving alarm
nds: Fehler bi't Sekern vun den Alarm

[ctx: @info]
en: Error deleting alarms
nds: Fehler bi't Wegdoon vun de Alarms

[ctx: @info]
en: Error deleting alarm
nds: Fehler bi't Wegdoon vun den Alarm

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarms
nds: Wedder anmaakt Alarms laat sik nich sekern

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarm
nds: Wedder anmaakt Alarm lett sik nich sekern

[ctx: @info]
en: Error saving alarm templates
nds: Fehler bi't Sekern vun de Alarmvörlagen

[ctx: @info]
en: Error saving alarm template
nds: Fehler bi't Sekern vun de Alarmvörlaag

[ctx: @info]
en: Quitting will disable alarms (once any alarm message windows are closed).
nds: Dat Utmaken maakt de Alarms ut (na't Tomaken vun all Alarmnarichtfinstern).

[ctx: @info]
en: Quitting will cancel the scheduled Wake from Suspend.
nds: Dat Utmaken brickt dat plaante Wedderanmaken na Utsetten af.

[ctx: @info]
en: Do you want to start KAlarm at login?<nl/>(Note that alarms will be disabled if KAlarm is not started.)
nds: Wullt Du KAlarm bi't Anmellen automaatsch starten?<nl/>(Beacht, dat Alarms utmaakt sünd, wenn KAlarm nich löppt.)

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not unique
nds: %1: Begeefnis <resource>%2</resource> lett sik nich finnen oder is nich eenkennig.

[ctx: @info]
en: Alarms cannot be created or updated, because no writable active alarm calendar is enabled.<nl/><nl/>To fix this, use <interface>View | Show Calendars</interface> to check or change calendar statuses.
nds: Opstunns laat sik keen Alarms opstellen oder ännern. Dat gifft keen schriefbor Alarmkalenner.<nl/> <nl/> Bruuk <interface>Ansicht -> Kalenners wiesen</interface>, wenn Du den Status vun Dien Kalenners bekieken oder ännern wullt.

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not editable
nds: %1: Begeefnis <resource>%2</resource> lett sik nich finnen oder nich ännern

[ctx: @info]
en: Error creating temporary script file
nds: Fehler bi't Opstellen vun de temporeer Skriptdatei.

[ctx: @info]
en: Pre-alarm action:
nds: Akschoon vör den Alarm:

[ctx: @info]
en: Post-alarm action:
nds: Akschoon na Alarm:

[ctx: @info Email addressee]
en: To:
nds: Na:

[ctx: @info Email subject]
en: Subject:
nds: Bedröppt:

[ctx: @label Unique identifier]
en: UID
nds: Eensoortet ID

[ctx: @label]
en: Alarm status
nds: Alarmstatus

[ctx: @label]
en: Template name
nds: Vörlaagnaam

[ctx: @label]
en: Creation time
nds: Opstelltiet

[ctx: @label]
en: Start time
nds: Starttiet

[ctx: @label]
en: Recurrence
nds: Wedderhalen

[ctx: @label]
en: Sub-repetition
nds: Bito-Wedderhalen

[ctx: @label]
en: Sub-repetition interval
nds: Bito-Wedderhalentiet

[ctx: @label]
en: Sub-repetition count
nds: Tall vun Bito-Wedderhalen

[ctx: @label]
en: Next sub-repetition
nds: Tokamen Bito-Wedderhalen

[ctx: @label]
en: Next recurrence
nds: Tokamen Wedderhalen

[ctx: @label Automatically close window]
en: Auto close
nds: Automaatsch tomaken

[ctx: @label]
en: Copy to KOrganizer
nds: Na KOrganizer koperen

[ctx: @label]
en: Enabled
nds: Anmaakt

[ctx: @label Whether alarm should be archived]
en: Archive
nds: Archiev

[ctx: @label]
en: Revision
nds: Revischoon

[ctx: @label]
en: Message text
nds: Narichtentext

[ctx: @label File to provide text for message]
en: Message file
nds: Narichtdatei

[ctx: @label]
en: Font
nds: Schriftoort

[ctx: @label Shell command to execute before alarm]
en: Pre-alarm action
nds: Akschoon vör Alarm

[ctx: @label Shell command to execute after alarm]
en: Post-alarm action
nds: Akschoon na Alarm

[ctx: @label Audio method]
en: Sound
nds: Klang

[ctx: @label Whether audio should repeat]
en: Sound repeat
nds: Klangwedderhalen

[ctx: @label Whether the alarm has a reminder]
en: Reminder
nds: Vöranstoot

[ctx: @label]
en: Deferral time
nds: Verschuuvtiet

[ctx: @label Default deferral delay]
en: Deferral default
nds: Standardverschuven

[ctx: @label A shell command]
en: Command
nds: Befehl

[ctx: @label Execute in terminal window]
en: Execute in terminal
nds: In Konsool utföhren

[ctx: @label]
en: Email subject
nds: Nettbreef-Bedraap

[ctx: @label Email address]
en: Email sender ID
nds: Nettbreef-Senner-ID

[ctx: @label Email address]
en: Email to
nds: Nettbreef na

[ctx: @label true/false]
en: Email bcc
nds: Nettbreef-Blindkopie

[ctx: @label]
en: Email attachments
nds: Nettbreefbilagen

[ctx: @info]
en: Reminder
nds: Vöranstoot

[ctx: @info]
en: A 'From' email address must be configured in order to execute email alarms.
nds: Du muttst en Nettpost-Senneradress instellen, wenn Du Nettpostalarms bruken wullt.

[ctx: @info KMail folder name: this should be translated the same as in kmail]
en: sent-mail
nds: Loosstüert

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> not found
nds: Leeg Nettpost-Senneradress.<nl />De Identiteet <resource>%1</resource> lett sik nich finnen.

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> has no email address
nds: Leeg Nettpost-Senneradress.<nl/>De Identiteet <resource>%1</resource> hett keen Nettpostadress.

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured (no default email identity found)</para><para>Please set it in <application>KMail</application> or in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
nds: <para>Keen Nettpost-Senneradress instellt (keen Standardidentiteet funnen).</para><para>Giff ehr bitte binnen den <application>KMail</application>- oder den <application>KAlarm</application>-Instellendialoog an.</para>

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured.</para><para>Please set it in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
nds: <para>Keen Nettpost-Senneradress instellt.</para><para>Giff ehr bitte binnen den <application>KAlarm</application>-Instellendialoog an.</para>

[ctx: @info]
en: Error attaching file: <filename>%1</filename>
nds: Fehler bi't Bileggen vun de Datei: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Attachment not found: <filename>%1</filename>
nds: Bilaag nich funnen: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: An email has been queued to be sent
nds: En Nettbreef wöör den Postutgang toföögt

[ctx: @info]
en: Failed to send email
nds: De Nettbreef lett sik nich loosstüern

[ctx: @info]
en: Error sending email
nds: Fehler bi't Loosstüern vun Nettbreven

[ctx: @option:check]
en: Cancel if late
nds: Övergahn, wenn al to laat

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after this time
nds: Finster na disse Tiet automaatsch tomaken

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after late-cancellation time
nds: Finster na de To-laat-Tiet automaatsch tomaken

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If checked, the alarm will be canceled if it cannot be triggered within the specified period after its scheduled time. Possible reasons for not triggering include your being logged off, X not running, or <application>KAlarm</application> not running.</para><para>If unchecked, the alarm will be triggered at the first opportunity after its scheduled time, regardless of how late it is.</para>
nds: <para>Wenn anmaakt, warrt de Alarm övergahn, wenn he sik nich binnen de angeven Tiet na sien plaant Tiet utlösen lett. Möögliche Oorsaken för dat Nich-Utlösen sünd, dat Du nich anmeldt büst oder dat de X-Server oder <application>KAlarm</application> nich löppt.</para><para>Wenn nich anmaakt, warrt de Alarm bi de eerste Mööglichkeit na sien plaant Tiet utlööst, liekerveel wo laat dat is.</para>

[ctx: @option:check Cancel if late by 10 minutes]
en: Cancel if late by
nds: Övergahn, wenn al länger to laat as

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how late will cause the alarm to be canceled
nds: Giff in, woveel to laat heel to laat is - de Alarm warrt denn övergahn

[ctx: @info:whatsthis]
en: Automatically close the alarm window after the expiry of the late-cancellation period
nds: Dat Alarmfinster automaatsch na de To-laat-Tiet tomaken

[ctx: @info]
en: Please select a file to display
nds: Söök bitte en Datei ut, de Du wiesen wullt

[ctx: @info]
en: Please select a file to play
nds: Söök bitte en Datei ut, de Du afspelen wullt.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a folder
nds: <filename>%1</filename> is en Orner

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> not found
nds: <filename>%1</filename> lett sik nich finnen

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is not readable
nds: <filename>%1</filename> lett sik nich lesen

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> appears not to be a text or image file
nds: <filename>%1</filename> süht nich ut as en Text- oder Bilddatei

[ctx: @option:check]
en: Append to existing file
nds: Na vörhannen Datei anhangen

[ctx: @info]
en: Failed to execute command (shell access not authorized)
nds: Befehl lett sik nich utföhren (keen Togriep op Konsool)

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
nds: Befehl lett sik nich utföhren

[ctx: @info]
en: Command execution error
nds: Fehler bi't Utföhren vun en Befehl

[ctx: @info]
en: Command exit code: %1
nds: Befehl-Ennkode: %1

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: minutes
nds: Minuten

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: hours/minutes
nds: Stünnen/Minuten

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: days
nds: Daag

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: weeks
nds: Weken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press the Shift key while clicking the spin buttons to adjust the time by a larger step (6 hours / 5 minutes).
nds: Wenn Du bi't Klicken op de Dreihknööp de Ümschalttast daalhöllst, ännert sik de Tiet mit grötter Schreden (6 Stünnen / 5 Minuten).

[ctx: @info]
en: Failure to create menus (perhaps <filename>%1</filename> missing or corrupted)
nds: Menüs laat sik nich opstellen (<filename>%1</filename> fehlt villicht, oder is schaadhaftig)

[ctx: @action]
en: &Templates...
nds: &Vörlagen...

[ctx: @action]
en: &New
nds: &Nieg

[ctx: @action]
en: Create Tem&plate...
nds: Vörlaag &opstellen...

[ctx: @action]
en: &Copy...
nds: &Koperen...

[ctx: @action]
en: &Edit...
nds: &Bewerken...

[ctx: @action]
en: &Delete
nds: &Wegdoon

[ctx: @action]
en: Delete Without Confirmation
nds: Ahn Nafraag wegdoon

[ctx: @action]
en: Reac&tivate
nds: Wedde&r anmaken

[ctx: @action]
en: Wake From Suspend...
nds: Wedderanmaken na Utsetten…

[ctx: @action]
en: Show Archi&ved Alarms
nds: Af&lopen Alarms wiesen

[ctx: @action]
en: Show in System &Tray
nds: In S&ysteemafsnitt wiesen

[ctx: @action]
en: Show &Calendars
nds: &Kalenners wiesen

[ctx: @action]
en: Import &Alarms...
nds: &Alarms importeren...

[ctx: @action]
en: E&xport Selected Alarms...
nds: Utsöcht Alarms e&xporteren...

[ctx: @action]
en: E&xport...
nds: Ex&porteren...

[ctx: @action]
en: &Refresh Alarms
nds: Alarms opf&rischen

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm? | Do you really want to delete the %1 selected alarms?
nds[0]: Wullt Du den utsöchten Alarm redig wegdoon?
nds[1]: Wullt Du de %1 utsöchten Alarms redig wegdoon?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm | Delete Alarms
nds[0]: Alarm wegdoon
nds[1]: Alarms wegdoon

[ctx: @action:button]
en: &Delete
nds: &Wegdoon

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Archived Alarms
nds: Aflopen Alarms versteken

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Archived Alarms
nds: Aflopen Alarms wiesen

[ctx: @info]
en: Import birthdays
nds: Geboortsdaag importeren

[ctx: @action Undo/Redo [action]]
en: %1 %2
nds: %1: %2

[ctx: @action Undo [action]: message]
en: %1 %2: %3
nds: %3 - %2 %1

[ctx: @item:inlistbox]
en: Display Alarm
nds: Alarm wiesen

[ctx: @item:inlistbox]
en: Email Alarm
nds: Nettpostalarm

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command Alarm
nds: Befehlalarm

[ctx: @title:window]
en: Alarm Type
nds: Alarmtyp

[ctx: @info]
en: Choose alarm type to create:
nds: Alarmtyp utsöken:

[ctx: @action]
en: Ena&ble
nds: Anma&ken

[ctx: @action]
en: Disa&ble
nds: Utma&ken

[ctx: @info]
en: <para>Cannot defer alarm:</para><para>Alarm not found.</para>
nds: <para>Alarm lett sik nich verschuven:</para><para>Alarm nich funnen.</para>

[ctx: @title:window]
en: Reminder
nds: Vöranstoot

[ctx: @title:window]
en: Message
nds: Bescheed

[ctx: @info]
en: File is a folder
nds: De Datei is en Orner

[ctx: @info]
en: Failed to open file
nds: Datei lett sik nich opmaken

[ctx: @info]
en: File not found
nds: Datei lett sik nich finnen

[ctx: @title:window]
en: Error
nds: Fehler

[ctx: @info]
en: Today
nds: Vundaag

[ctx: @info]
en: Tomorrow | in %1 days' time
nds[0]: Morgen
nds[1]: in %1 Daag

[ctx: @info]
en: in 1 week's time | in %1 weeks' time
nds[0]: in 1 Week
nds[1]: in %1 Weken

[ctx: @info]
en: in 1 minute's time | in %1 minutes' time
nds[0]: in 1 Minuut
nds[1]: in %1 Minuten

[ctx: @info]
en: in 1 hour's time | in %1 hours' time
nds[0]: in 1 Stünn
nds[1]: in %1 Stünnen

[ctx: @item:intext inserted into 'in ... %1 minute's time' below]
en: 1 hour | %1 hours
nds[0]: 1 Stünn
nds[1]: %1 Stünnen

[ctx: @info '%2' is the previous message '1 hour'/'%1 hours']
en: in %2 1 minute's time | in %2 %1 minutes' time
nds[0]: in %2 un 1 Minuut
nds[1]: in %2 un %1 Minuten

[ctx: @info]
en: Unable to speak message
nds: Bescheed lett sik nich vörlesen

[ctx: @info]
en: Cannot open audio file: <filename>%1</filename>
nds: De Klangdatei <filename>%1</filename> lett sik nich opmaken

[ctx: @info]
en: <para>Error playing audio file: <filename>%1</filename></para><para>%2</para>
nds: <para>Fehler bi't Afspelen vun de Klangdatei: <filename>%1</filename></para><para>%2</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: The scheduled date/time for the message (as opposed to the actual time of display).
nds: De plaante Tiet för den Bescheed (günt de Tiet, wannehr he redig wiest warrt).

[ctx: @info:whatsthis]
en: The file whose contents are displayed below
nds: De Datei, de ehr Inholt nerrn wiest warrt

[ctx: @info:whatsthis]
en: The contents of the file to be displayed
nds: De Inholt vun de Datei, de wiest warrt

[ctx: @info:whatsthis]
en: The alarm message
nds: De Alarmbescheed

[ctx: @info:whatsthis]
en: The output of the alarm's command
nds: De Utgaav vun den Alarmbefehl

[ctx: @info:whatsthis]
en: The email to send
nds: De Nettbreef, de loosstüert warrn schall

[ctx: @option:check]
en: Do not display this error message again for this alarm
nds: Dissen Fehler för dissen Alarm nich wedder wiesen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Acknowledge the alarm
nds: Dat Tomaken beglöven

[ctx: @action:button]
en: &Edit...
nds: &Bewerken...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the alarm.
nds: Den Alarm bewerken

[ctx: @action:button]
en: &Defer...
nds: &Verschuven...

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Defer the alarm until later.</para><para>You will be prompted to specify when the alarm should be redisplayed.</para>
nds: <para>Den Alarm op later verschuven.</para><para>Du warrst denn fraagt, wannehr de Alarm wedder wiest warrn schall.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop sound
nds: Afspelen anhollen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop playing the sound
nds: Mit dat Afspelen vun de Klangdatei ophollen

[ctx: @info:tooltip Locate this email in KMail]
en: Locate in <application>KMail</application>
nds: Binnen <application>KMail</application> söken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Locate and highlight this email in <application>KMail</application>
nds: Dissen Nettbreef binnen <application>KMail</application> söken un rutheven

[ctx: @info:tooltip]
en: Activate <application>KAlarm</application>
nds: <application>KAlarm</application> anmaken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Activate <application>KAlarm</application>
nds: <application>KAlarm</application> anmaken

[ctx: @info]
en: Do you really want to acknowledge this alarm?
nds: Wullt Du dissen Alarm redig tomaken?

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge Alarm
nds: Alarm tomaken

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge
nds: Tomaken

[ctx: @info]
en: Unable to locate this email in <application>KMail</application>
nds: De Nettbreef lett sik binnen <application>KMail</application> nich finnen

[ctx: @item:inmenu]
en: &Display Alarm Template
nds: Alarmvörlaag &wiesen

[ctx: @action]
en: New Display Alarm
nds: Nieg Schirmalarm

[ctx: @item:inmenu]
en: &Command Alarm Template
nds: &Befehlalarm-Vörlaag

[ctx: @action]
en: New Command Alarm
nds: Nieg Befehlalarm

[ctx: @item:inmenu]
en: &Email Alarm Template
nds: &Nettpostalarm-Vörlaag

[ctx: @action]
en: New Email Alarm
nds: Nieg Nettpostalarm

[ctx: @item:inmenu]
en: &Audio Alarm Template
nds: &Klangalarm-Vörlaag

[ctx: @action]
en: New Audio Alarm
nds: Nieg Klangalarm

[ctx: @action]
en: New Alarm From &Template
nds: Nieg Alarm ut &Vörlaag

[ctx: @title:window]
en: Configure
nds: Instellen

[ctx: @title:tab General preferences]
en: General
nds: Allgemeen

[ctx: @title General preferences]
en: General
nds: Allgemeen

[ctx: @title:tab]
en: Time & Date
nds: Tiet un Datum

[ctx: @title]
en: Time and Date
nds: Tiet un Datum

[ctx: @title:tab]
en: Storage
nds: Wohren

[ctx: @title]
en: Alarm Storage
nds: Alarms wohren

[ctx: @title:tab Email preferences]
en: Email
nds: Nettpost

[ctx: @title]
en: Email Alarm Settings
nds: Instellen för Nettpostalarms

[ctx: @title]
en: Default Alarm Edit Settings
nds: Standardinstellen för't Bewerken

[ctx: @title:tab]
en: View
nds: Ansicht

[ctx: @title]
en: View Settings
nds: Ansicht-Instellen

[ctx: @info]
en: Reset all tabs to their default values, or only reset the current tab?
nds: All Paneels op ehr Standardweerten torüchsetten, oder bloots dat aktuelle Paneel?

[ctx: @action:button Reset the CURRENT tab]
en: C&urrent
nds: &Dat aktuelle

[ctx: @title:group]
en: Run Mode
nds: Utföhren

[ctx: @option:check]
en: Start at login
nds: Bi't Anmellen starten

[ctx: @option:check]
en: Warn before quitting
nds: Ehr't Beennen nafragen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a warning prompt before quitting <application>KAlarm</application>.
nds: Maak dit an, wenn bi't Utmaken vun <application>KAlarm</application> en Nafraag wiest hebben wullt.

[ctx: @option:check]
en: Confirm alarm deletions
nds: Bi't Wegdoon vun Alarms nafragen

[ctx: @label:spinbox]
en: Default defer time interval:
nds: Standard-Tietverschuven:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default time interval (hours & minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
nds: Hier kannst Du de Standardtiet (Stünnen un Minuten) för de Alarmverschuven ingeven, de vun den Alarmverschuven-Dialoog bruukt warrt.

[ctx: @title:group]
en: Terminal for Command Alarms
nds: Terminal för Befehlalarms

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which application to use when a command alarm is executed in a terminal window
nds: Hier kannst Du dat Terminalprogramm utsöken, dat Du bruken wullt, wenn en Befehlalarm in en Konsoolfinster utföhrt warrt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute command alarms in a terminal window by <icode>%1</icode>
nds: Wenn anmaakt, warrt Befehlalarms in en Konsoolfinster mit <icode>%1</icode> utföhrt.

[ctx: @option:radio Other terminal window command]
en: Other:
nds: Anner:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the full command line needed to execute a command in your chosen terminal window. By default the alarm's command string will be appended to what you enter here. See the <application>KAlarm</application> Handbook for details of special codes to tailor the command line.
nds: Giff hier de hele Befehlsreeg in, de för dat Utföhren vun en Befehl in Dien utsöcht Konsoolfinster nödig is. Standardwies warrt de Alarmbefehl Dien herrige Ingaav anhangt. Kiek in dat <application>KAlarm</application>-Handbook, wenn Du mehr över besünner Koden för de Befehlsreeg weten wullt.

[ctx: @info]
en: Command to invoke terminal window not found: <command>%1</command>
nds: Befehl för't Opropen vun't Konsoolfinster lett sik nich finnen: <command>%1</command>

[ctx: @info]
en: You should not uncheck this option unless you intend to discontinue use of <application>KAlarm</application>
nds: Maak disse Optschoon man beter nich ut, wenn Du <application>KAlarm</application> ok in Tokunft bruken wullt.

[ctx: @label:listbox]
en: Holiday region:
nds: Fierdagrebeet:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which holiday region to use
nds: Dat Fierdagrebeet utsöken

[ctx: No holiday region]
en: None
nds: Keen

[ctx: @label:spinbox]
en: Start of day for date-only alarms:
nds: Daganfang för reen Datumalarms:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.</para><para>%1</para>
nds: <para>De fröhste Tiet, to de en reen Datumalarm (d.h. en Alarm, för den Du "Jichtenseen Klock" utsöcht hest) utlööst warrt.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: Working Hours
nds: Arbeittiet

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check the days in the week which are work days
nds: Hier kannst Du de Wekendaag utsöken, de Warkdaag sünd

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily start time:
nds: Dag-Anfangtiet:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time of the working day.</para><para>%1</para>
nds: <para>Giff hier de Anfangtiet vun den Arbeitdag in.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily end time:
nds: Dag-Enntiet:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the end time of the working day.</para><para>%1</para>
nds: <para>Giff hier de Enntiet vun den Arbeitdag in.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: KOrganizer event duration:
nds: KOrganizer-Begeefnisduer:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the event duration in hours and minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.</para><para>%1</para>
nds: <para>Giff de Begeefnisduer in Stünnen un Minuten in, för Alarms, de na KOrganizer kopeert warrt.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: New Alarms && Templates
nds: Nieg Alarms un Vörlagen

[ctx: @option:radio]
en: Store in default calendar
nds: Binnen Standardkalenner sekern

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add all new alarms and alarm templates to the default calendars, without prompting.
nds: All nieg Alarms un Alarmvörlagen na de Standardkalenners tofögen, nich nafragen.

[ctx: @option:radio]
en: Prompt for which calendar to store in
nds: Na den Kalenner fragen, binnen den sekert warrt

[ctx: @title:group]
en: Archived Alarms
nds: Aflopen Alarms

[ctx: @option:check]
en: Keep alarms after expiry
nds: Alarms na't Aflopen wohren

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to archive alarms after expiry or deletion (except deleted alarms which were never triggered).
nds: Maak dit an, wenn Du Alarms ok na't Aflopen oder Wegdoon wohren wullt (utbenahmen wegdaan Alarms, de nienich utlööst wöörn).

[ctx: @option:check]
en: Discard archived alarms after:
nds: Aflopen Alarms wegsmieten na:

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: days
nds: Daag

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to store archived alarms indefinitely. Check to enter how long archived alarms should be stored.
nds: Wenn nich anmaakt, warrt aflopen Alarms duerhaftig sekert. Is dit anmaakt, kannst Du hier fastleggen, wo lang aflopen Alarms wohrt warrt.

[ctx: @action:button]
en: Clear Archived Alarms
nds: Aflopen Alarms wegdoon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms.
nds: All aflopen Alarms wegdoon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms (from the default archived alarm calendar only).
nds: All vörhannen aflopen Alarms wegdoon (bloots ut den Standardkalenner för aflopen Alarms)

[ctx: @info]
en: <para>A default calendar is required in order to archive alarms, but none is currently enabled.</para><para>If you wish to keep expired alarms, please first use the calendars view to select a default archived alarms calendar.</para>
nds: <para>För't Wohren vun aflopen Alarms deit en Standardkalenner noot, man opstunns hest Du keen anmaakt.</para><para>Wenn Du aflopen Alarms wohren wullt, muttst Du dor toeerst en Standardkalenner för binnen de Kalenneransicht utsöken.</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all archived alarms?
nds: Wullt Du redig all aflopen Alarms wegdoon?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all alarms in the default archived alarm calendar?
nds: Wullt Du redig all aflopen Alarms binnen den Standardkalenner för aflopen Alarms wegdoon?

[ctx: @label]
en: Email client:
nds: Nettpostprogramm:

[ctx: @option:check]
en: Copy sent emails into <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
nds: Loosstüert Nettbreven na den Orner <resource>%1</resource> vun <application>KMail</application> koperen

[ctx: @info:whatsthis]
en: After sending an email, store a copy in <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
nds: Wohrt na't Loosstüern vun en Nettbreef en Kopie binnen <application>KMail</application> sien <resource>%1</resource>-Orner.

[ctx: @option:check]
en: Notify when remote emails are queued
nds: Bescheed geven, wenn Nettbreven na anner Lüüd inreegt warrt

[ctx: @title:group]
en: Your Email Address
nds: Dien Nettpostadress

[ctx: @label 'From' email address]
en: From:
nds: Vun:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used to identify you as the sender when sending email alarms.
nds: Dien Nettpostadress. Se warrt in dat <interface>Vun</interface>-Feld inföögt, wenn en Alarm en Nettbreef loosstüert.

[ctx: @option:radio]
en: Use <application>KMail</application> identities
nds: <application>KMail</application>-Identiteten bruken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use <application>KMail</application>'s email identities to identify you as the sender when sending email alarms. For existing email alarms, <application>KMail</application>'s default identity will be used. For new email alarms, you will be able to pick which of <application>KMail</application>'s identities to use.
nds: Maak dit an, wenn Du de Nettpostidentiteten vun <application>KMail</application> för dat <interface>Vun</interface>-Feld bruken wullt, wenn en Alarm en Nettbreef loosstüert. För al vörhannen Alarms warrt de Standardidentiteet bruukt, bi niege kannst Du de Identiteet utsöken.

[ctx: @label 'Bcc' email address]
en: Bcc:
nds: Blindkopie:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used for blind copying email alarms to yourself. If you want blind copies to be sent to your account on the computer which <application>KAlarm</application> runs on, you can simply enter your user login name.
nds: De Nettpostadress, de en Blindkopie vun de Alarmnettbreven tostüert warrt. Wenn Du Blindkopien Dien Konto op den Reekner tostüern wullt, op den ok KAlarm löppt, kannst Du eenfach Dien Brukernaam ingeven.

[ctx: @info]
en: No valid 'Bcc' email address is specified.
nds: Leeg Blindkopie-Nettpostadress angeven

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default setting for <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
nds: De Standardinstellen för <interface>%1</interface> in den Alarm-Bewerkdialoog

[ctx: @title:tab]
en: General
nds: Allmeen

[ctx: @title:tab]
en: Font && Color
nds: Schriftoort un Klöör

[ctx: @label:listbox]
en: Recurrence:
nds: Periood:

[ctx: @option:radio]
en: February 2&8th
nds: 2&8. Februor

[ctx: @option:radio]
en: March &1st
nds: &1. März

[ctx: @option:radio]
en: Do not repeat
nds: Nich utlösen

[ctx: @title:group]
en: Display Alarms
nds: Alarms wiesen

[ctx: @label:listbox]
en: Reminder units:
nds: Tieteenheiten för Vöranstööt:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Minutes
nds: Minuten

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hours/Minutes
nds: Stünnen/Minuten

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default units for the reminder in the alarm edit dialog, for alarms due soon.
nds: De Standardeenheit för den Vöranstoot in den Bewerkdialoog, för neegst anstahn Alarms.

[ctx: @title:group Audio options group]
en: Sound
nds: Klang

[ctx: @option:check]
en: Repeat sound file
nds: Klangdatei wedderhalen

[ctx: @info:whatsthis sound file 'Repeat' checkbox]
en: The default setting for sound file <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
nds: De Standardinstellen för de Klangdatei <interface>%1</interface> in den Alarm-Bewerkdialoog

[ctx: @label:textbox]
en: Sound file:
nds: Klangdatei:

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a sound file
nds: En Klangdatei utsöken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default sound file to use in the alarm edit dialog.
nds: Hier kannst Du de Standardklangdatei för den Alarm-Bewerkdialoog ingeven

[ctx: @title:group]
en: Command Alarms
nds: Befehlalarms

[ctx: @title:group]
en: Email Alarms
nds: Nettpostalarms

[ctx: @title:group]
en: Message Font && Color
nds: Narichtenschriftoort un -klöör

[ctx: @info]
en: You must enter a sound file when <interface>%1</interface> is selected as the default sound type
nds: Du muttst en Klangdatei angeven, wenn <interface>%1</interface> as Standard-Klangtyp utsöcht is.

[ctx: @title:tab]
en: Alarm Windows
nds: Alarm-Finstern

[ctx: @option:check]
en: Show in system tray
nds: Binnen Systeemafsnitt wiesen

[ctx: @option:radio Always show KAlarm icon]
en: Always show
nds: Jümmers wiesen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to show <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray regardless of whether alarms are due.
nds: Maak dit an, wenn Du <application>KAlarm</application> sien Lüttbild binnen den Systeemafsnitt hebben wullt, liek wat dor Alarms anstaht oder nich.

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no active alarms
nds: Automaatsch versteken, wenn keen Alarms aktiev

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to automatically hide <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray if there are no active alarms. When hidden, the icon can always be made visible by use of the system tray option to show hidden icons.
nds: Maak dit an, wenn Du <application>KAlarm</application> sien Lüttbild automaatsch binnen den Systeemafsnitt versteken wullt, wenn dat keen aktiev Alarms gifft. Versteken Lüttbiller laat sik jümmers över de Systeemafsnitt-Optschonen för't Wiesen un Versteken vun Lüttbiller wedder sichtbor maken.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to automatically hide <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray if no alarms are due within the specified time period. When hidden, the icon can always be made visible by use of the system tray option to show hidden icons.
nds: Maak dit an, wenn Du <application>KAlarm</application> sien Lüttbild automaatsch binnen den Systeemafsnitt versteken wullt, wenn dat keen Alarms gifft, de binnen de angeven Tiet afloopt. Versteken Lüttbiller laat sik jümmers över de Systeemafsnitt-Optschonen för't Wiesen un Versteken vun Lüttbiller wedder sichtbor maken.

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no alarm due within time period:
nds: Versteken, wenn binnen disse Tiet keen Alarm aflöppt:

[ctx: @title:group]
en: System Tray Tooltip
nds: Systeemafsnitt-Kortinformatschoon

[ctx: @option:check]
en: Show next &24 hours' alarms
nds: De Alarms ut de nakamen &24 Stünnen wiesen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify whether to include in the system tray tooltip, a summary of alarms due in the next 24 hours.
nds: Hier kannst Du fastleggen, wat in de Kortinformatschoon för't Systeemafsnitt-Lüttbild de Alarms ut de nakamen 24 Stünnen wiest warrt

[ctx: @option:check]
en: Maximum number of alarms to show:
nds: Hööchsttall vun wiest Alarms:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to display all of the next 24 hours' alarms in the system tray tooltip. Check to enter an upper limit on the number to be displayed.
nds: Wenn anmaakt, kannst Du en Bövergrenz för de Tall vun wiest Alarms angeven, wenn nich, warrt all Alarms ut de nakamen 24 Stünnen wiest

[ctx: @option:check]
en: Show alarm time
nds: Alarmtiet wiesen

[ctx: @option:check]
en: Show time until alarm
nds: Resttiet vör Alarm wiesen

[ctx: @title:group]
en: Alarm List
nds: Alarmlist

[ctx: @label:listbox]
en: Disabled alarm color:
nds: Klöör för utmaakt Alarms:

[ctx: @label:listbox]
en: Archived alarm color:
nds: Klöör för aflopen Alarms:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Message Windows
nds: Alarmbescheed-Finstern

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Choose how to reduce the chance of alarm messages being accidentally acknowledged:<list><item>Position alarm message windows as far as possible from the current mouse cursor location, or</item><item>Position alarm message windows in the center of the screen, but disable buttons for a short time after the window is displayed.</item></list></para>
nds: <para>Hier kannst Du fastleggen, wodennig Du verhöden wullt, dat Du Alarmbescheden ahn Willen tofällig beglöven deist:<list><item>dat Alarmfinster so wiet as mööglich weg vun den Muuswieser opmaken, oder</item><item>dat Alarmfinster in de Schirmmerrn wiesen, man de Knööp dor binnen för en korte Tiet na't Opduken utmaken</item></list></para>

[ctx: @option:radio]
en: Position windows far from mouse cursor
nds: Finster wiet weg vun den Muuswieser opmaken

[ctx: @option:radio]
en: Center windows, delay activating window buttons
nds: Finster in de Merrn, Knööp eerst na Paus anmaken

[ctx: @label:spinbox]
en: Button activation delay (seconds):
nds: Knööp-Doottiet (s)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how long its buttons should remain disabled after the alarm message window is shown.
nds: Hier kannst Du fastleggen, wo lang na't Opduken vun't Alarmfinster de Knööp dor op doot blievt.

[ctx: @option:check]
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
nds: Bescheden hebbt en Titelbalken un köönt den Ingaavfokus kriegen

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: No Recurrence
nds: Keen Periood

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: At Login
nds: Bi't Anmellen

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Hourly/Minutely
nds: Stünnen/Minuten

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Daily
nds: Dag

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Weekly
nds: Week

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Monthly
nds: Maand

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Yearly
nds: Johr

[ctx: @title:group]
en: Recurrence Rule
nds: Periodenregel

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not repeat the alarm
nds: Den Alarm nich wedderhalen

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Trigger the alarm at the specified date/time and at every login until then.</para><para>Note that it will also be triggered any time <application>KAlarm</application> is restarted.</para>
nds: <para>Den Alarm bet to de angeven Tiet jümmers bi't Anmellen un denn nochmaal utlösen.</para><para>He warrt ok utlööst, wenn Du den Alarmdämoon nieg opröppst.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at hourly/minutely intervals
nds: De Wedderhaaltiet för den Alarm lett sik in Stünnen un Minuten angeven

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at daily intervals
nds: De Wedderhaaltiet för den Alarm lett sik in Daag angeven

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at weekly intervals
nds: De Wedderhaaltiet för den Alarm lett sik in Weken angeven

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at monthly intervals
nds: De Wedderhaaltiet för den Alarm lett sik in Maanden angeven

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at annual intervals
nds: De Wedderhaaltiet för den Alarm lett sik in Johren angeven

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up a repetition within the recurrence, to trigger the alarm multiple times each time the recurrence is due.
nds: Hier kannst Du en Wedderhalen körter as de Periood fastleggen. De Alarm warrt denn jümmers mehrfach utlööst, wenn de Periood aflöppt.

[ctx: @title:group]
en: Recurrence End
nds: Periodenenn

[ctx: @option:radio]
en: No end
nds: Keen Enn

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm indefinitely
nds: Den Alarm jümmers wieder wedderhalen

[ctx: @option:radio]
en: End after:
nds: Endt na:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm for the number of times specified
nds: Den Alarm de angeven Tall Maal wedderhalen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the total number of times to trigger the alarm
nds: Hier kannst Du ingeven, wo faken de Alarm wedderhaalt warrn schall

[ctx: @label]
en: occurrence(s)
nds: Maal

[ctx: @option:radio]
en: End by:
nds: Endt op den:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Repeat the alarm until the date/time specified.</para><para><note>This applies to the main recurrence only. It does not limit any sub-repetition which will occur regardless after the last main recurrence.</note></para>
nds: <para>Den Alarm bet to de angeven Tiet wedderhalen.</para><para><note>Dit gellt bloots för de Hööftwedderhalen. All Bito-Wedderhalen warrt liekers ok na de Hööftwedderhalen utlööst.</note></para>

[ctx: @info]
en: This uses the same time zone as the start time.
nds: Bruukt dat sülve Tietrebeet as de Starttiet.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last date to repeat the alarm.</para><para>%1</para>
nds: <para>Hier kannst Du dat Datum vun de leste Wedderhalen ingeven</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last time to repeat the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
nds: <para>Hier kannst Du de Tiet vun de leste Wedderhalen ingeven</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop repeating the alarm after your first login on or after the specified end date
nds: Den Alarm na Dien eerste Anmellen op oder na't angeven Enndatum nich mehr wedderhalen

[ctx: @title:group]
en: Exceptions
nds: Utnahmen

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of exceptions, i.e. dates/times excluded from the recurrence
nds: De Utnahmenlist, d.h. vun de Wedderhalen utslaten Daten/Tieden

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a date to insert in the exceptions list. Use in conjunction with the Add or Change button below.
nds: Hier kannst Du en Datum ingeven, dat Du Utnahmlist tofögen wullt. Bruuk dor <interface>Tofögen</interface> un <interface>Ännern</interface> för.

[ctx: @action:button]
en: Add
nds: Tofögen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add the date entered above to the exceptions list
nds: Dat baven ingeven Datum de Utnahmlist tofögen

[ctx: @action:button]
en: Change
nds: Ännern

[ctx: @info:whatsthis]
en: Replace the currently highlighted item in the exceptions list with the date entered above
nds: För den opstunns utsöchten Indrag in de Utnahmlist dat baven ingeven Datum infögen

[ctx: @action:button]
en: Delete
nds: Wegdoon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the currently highlighted item from the exceptions list
nds: Den opstunns utsöchten Indrag ut de Utnahmlist wegmaken

[ctx: @option:check]
en: Exclude holidays
nds: Fierdaag utsluten

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Do not trigger the alarm on holidays.</para><para>You can specify your holiday region in the Configuration dialog.</para>
nds: <para>Den Alarm nich op Fierdaag utlösen</para><para>Du kannst Dien Fierdaag-Rebeet binnen de Instellen fastleggen.</para>

[ctx: @option:check]
en: Only during working time
nds: Bloots bi de Arbeittiet

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Only execute the alarm during working hours, on working days.</para><para>You can specify working days and hours in the Configuration dialog.</para>
nds: <para>Den Alarm bloots in de Arbeittiet utlösen, op Warkdaag</para><para>De Warkdaag un Arbeittieden laat sik binnen de Instellen fastleggen.</para>

[ctx: @info]
en: End date is earlier than start date
nds: Enndatum liggt vör't Startdatum

[ctx: @info]
en: End date/time is earlier than start date/time
nds: Enntiet liggt vör de Starttiet

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than start date
nds: Datum mutt nich vör't Startdatum liggen.

[ctx: @label:spinbox]
en: Recur e&very
nds: Wedderhalen el&k

[ctx: @label Time units for user-entered numbers]
en: hours:minutes
nds: Stünnen:Minuten

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of hours and minutes between repetitions of the alarm
nds: Giff de Tall vun Stünnen un Minuten twischen twee Wedderhalen in

[ctx: @label On: Tuesday]
en: O&n:
nds: O&p:

[ctx: @info]
en: No day selected
nds: Keen Dag utsöcht

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: day(s)
nds: Daag

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days between repetitions of the alarm
nds: Giff de Tall vun Daag twischen twee Wedderhalen in

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which the alarm is allowed to occur
nds: Söök de Wekendaag ut, op de Du den Alarm utlööst hebben wullt

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: week(s)
nds: Weken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of weeks between repetitions of the alarm
nds: Giff de Tall Weken twischen twee Wedderhalen in

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which to repeat the alarm
nds: Söök de Wekendaag ut, op de Du den Alarm wedderhaalt hebben wullt

[ctx: @option:radio On day number in the month]
en: O&n day
nds: O&p den

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on the selected day of the month
nds: Den Alarm op den angeven Dag vun den Maand wedderhalen

[ctx: @item:inlistbox Last day of month]
en: Last
nds: Op den lesten Dag

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the month on which to repeat the alarm
nds: Söök den Dag vun den Maand ut, op den Du den Alarm wedderhaalt hebben wullt

[ctx: @option:radio On the 1st Tuesday]
en: On t&he
nds: &Op den

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on one day of the week, in the selected week of the month
nds: Den Alarm in de utsöchte Week vun den Maand op den angeven Wekendag wedderhalen

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1st
nds: 1.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd
nds: 2.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd
nds: 3.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th
nds: 4.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th
nds: 5.

[ctx: @item:inlistbox Last Monday in March]
en: Last
nds: Op den lesten

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd Last
nds: Op den ehrlesten

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd Last
nds: Op den drüttlesten

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th Last
nds: Op den veertlesten

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th Last
nds: Op den föfftlesten

[ctx: @item:inlistbox Every (Monday...) in month]
en: Every
nds: Elk

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the week of the month in which to repeat the alarm
nds: Söök de Week vun den Maand ut, binnen de Du den Alarm wedderhaalt hebben wullt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the week on which to repeat the alarm
nds: Söök den Wekendag ut, op den Du den Alarm wedderhaalt hebben wullt

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: month(s)
nds: Maanden

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of months between repetitions of the alarm
nds: Giff de Tall vun Maanden twischen twee Wedderhalen in

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: year(s)
nds: Johren

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of years between repetitions of the alarm
nds: Giff de Tall vun Johren twischen twee Wedderhalen in

[ctx: @label List of months to select]
en: Months:
nds: Maanden:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the months of the year in which to repeat the alarm
nds: Söök den Maand vun't Johr ut, binnen den Du den Alarm wedderhaalt hebben wullt

[ctx: @label:listbox]
en: February 2&9th alarm in non-leap years:
nds: Alarms för den 2&9. Februor in normale Johren:

[ctx: @item:inlistbox No date]
en: None
nds: Keen

[ctx: @item:inlistbox 1st March (short form)]
en: 1 Mar
nds: 1. Mär

[ctx: @item:inlistbox 28th February (short form)]
en: 28 Feb
nds: 28. Feb

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which date, if any, the February 29th alarm should trigger in non-leap years
nds: Söök ut, wannehr Du Alarms för den 29. Februor in normale Johren wiest kriegen wullt

[ctx: @info]
en: No month selected
nds: Keen Maand utsöcht

[ctx: @option:check]
en: Reminder for first recurrence only
nds: Vöranstoot bloots för eerst perioodsch Wedderhalen

[ctx: @item:inlistbox]
en: in advance
nds: vörweg

[ctx: @option:check]
en: Reminder:
nds: Vöranstoot:

[ctx: @item:inlistbox]
en: afterwards
nds: achteran

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the reminder only for the first time the alarm is scheduled
nds: Den Vöranstoot bloots för den inplaanten Alarm sien eerst Vörkamen wiesen

[ctx: @title:window]
en: Alarm Sub-Repetition
nds: Bito-Wedderhalen

[ctx: @option:check Repeat every 10 minutes]
en: Repeat every
nds: Wedderhalen elk

[ctx: @info:whatsthis]
en: Instead of the alarm triggering just once at each recurrence, checking this option makes the alarm trigger multiple times at each recurrence.
nds: Maak dit an, wenn Du den Alarm bi elk perioodsche Wedderhalen mehrfach wedderhalen wullt. De Alarm warrt denn för elk Periood nich bloots eenmaal, man en poor Maal utlööst.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the time between repetitions of the alarm
nds: Giff de Tiet twischen de Wedderhalen vun den Alarm in

[ctx: @option:radio]
en: Number of repetitions:
nds: Tall vun Wedderhalen:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify the number of times the alarm should repeat after each recurrence
nds: Wenn anmaakt, kannst Du hier fastleggen, wo faken de Alarm för elk Periood wedderhaalt warrn schall.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of times to trigger the alarm after its initial occurrence
nds: Hier kannst Du fastleggen, wo faken de Alarm wedderhaalt warrn schall, na dat he dat eerste Maal wiest wöör.

[ctx: @option:radio]
en: Duration:
nds: Duer:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify how long the alarm is to be repeated
nds: Wenn anmaakt, kannst Du hier fastleggen, wo lang de Alarm wedderhaalt warrn schall.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the length of time to repeat the alarm
nds: Hier kannst Du de Duer ingeven, över de de Alarm wedderhaalt warrn schall

[ctx: @info]
en: Could not load calendar <filename>%1</filename>.
nds: Kalenner <filename>%1</filename> lett sik nich laden.

[ctx: @info]
en: Cannot download calendar: <filename>%1</filename>
nds: Disse Kalenner lett sik nich daalladen: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para><warning>Do not update the calendar if it is also used with an older version of <application>KAlarm</application> (e.g. on another computer). If you do so, the calendar may become unusable there.</warning></para><para>Do you wish to update the calendar?</para>
nds: <para>%1</para><para><warning>Du muttst den Kalenner nich opfrischen, wenn Du em ok mit en öller Verschoon vun <application>KAlarm</application> bruken deist. Deist Du dat liekers, kannst Du em wull nich mehr bruken.</warning></para><para> Wullt Du den Kalenner opfrischen?</para>

[ctx: @title:window]
en: Calendar Configuration
nds: Kalenner instellen

[ctx: @title:column]
en: Time
nds: Tiet

[ctx: @title:column]
en: Time To
nds: Resttiet

[ctx: @title:column]
en: Repeat
nds: Wedderhalen elk

[ctx: @title:column]
en: Message, File or Command
nds: Bescheed, Datei oder Befehl

[ctx: @title:column Template name]
en: Name
nds: Naam

[ctx: @title:column]
en: Calendars
nds: Kalenners

[ctx: @info:tooltip]
en: Command execution failed
nds: Fehler bi't Utföhren vun en Befehl

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre-alarm action execution failed
nds: Akschoon vör den Alarm fehlslaan

[ctx: @info:tooltip]
en: Post-alarm action execution failed
nds: Akschoon na den Alarm fehlslaan

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre- and post-alarm action execution failed
nds: Akschonen vör un na den Alarm fehlslaan

[ctx: @info:whatsthis]
en: Next scheduled date and time of the alarm
nds: Nakamen plaant Datum un Tiet vun den Alarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: How long until the next scheduled trigger of the alarm
nds: Tiet, ehr de Alarm na Plaan dat tokamen Maal utlööst warrt

[ctx: @info:whatsthis]
en: How often the alarm recurs
nds: Gifft an, wo faken sik de Alarm wedderhaalt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Background color of alarm message
nds: Achtergrundklöör vun de Alarmnaricht

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm type (message, file, command or email)
nds: Alarmtyp (Bescheed, Datei, Befehl oder Nettpost)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm message text, URL of text file to display, command to execute, or email subject line
nds: Alarmbescheed, URL vun Bescheeddatei, Alarmbefehl oder Nettpost-Bedröpptreeg

[ctx: @info:whatsthis]
en: Name of the alarm template
nds: Naam vun de Alarmvörlaag

[ctx: @info Alarm never occurs]
en: Never
nds: Nienich

[ctx: @info hours:minutes]
en: %1:%2
nds: %1.%2

[ctx: @info days hours:minutes]
en: %1d %2:%3
nds:  %1d %2.%3

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default active alarm calendar.
nds: Du muttst Dien Standardkalenner för lopen Alarms nich utmaken.

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
nds: Du muttst Dien Standardkalenner för aflopen Alarms nich utmaken, bides instellt is, Du wullt aflopen Alarms wohren.

[ctx: @info]
en: Do you really want to disable your default calendar?
nds: Wullt Du Dien Standardkalenner redig utmaken?

[ctx: @title:window]
en: Choose Calendar
nds: Kalenner utsöken

[ctx: @info]
en: <para>The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for:%2</para><para>Please select new default calendars.</para>
nds: <para>De Kalenner <resource>%1</resource> wöör op "bloots-lesen" sett. Dat weer de Standardkalenner för %2</para><para>Bitte söök niege Standardkalenners ut.</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>Please select a new default calendar.</para>
nds: <para>%1</para><para>Bitte en niegen Standardkalenner utsöken.</para>

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, readOnlyDescription)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the file selected above. Read-only mode will be automatically enabled if you do not have write access to the file or the file is on a remote server that does not support write access.
nds: Is de Bloots-leesbor-Bedrief anmaakt, warrt keen Ännern na de baven utsöchte Datei schreven. Hest Du keen Schriefverlöven för de Datei oder liggt se op en Server, na den Du nich schrieven muttst, warrt de Bloots-leesbor-Bedrief automaatsch anmaakt.

[ctx: @title:group]
en: Calendars
nds: Kalenners

[ctx: @item:inlistbox]
en: Active Alarms
nds: Aktive Alarms

[ctx: @item:inlistbox]
en: Archived Alarms
nds: Aflopen Alarms

[ctx: @item:inlistbox]
en: Alarm Templates
nds: Alarmvörlagen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which type of data to show alarm calendars for
nds: Söök den Datentyp ut, den sien Alarmkalenners Du wiesen wullt

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of available calendars of the selected type. The checked state shows whether a calendar is enabled (checked) or disabled (unchecked). The default calendar is shown in bold.
nds: De List vun verföögbor Kalenners för den utsöchten Typ. Anmaakt Kalenners sünd ankrüüzt, de Standardkalenner is fett.

[ctx: @action:button]
en: Edit...
nds: Bewerken...

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Remove the highlighted calendar from the list.</para><para>The calendar itself is left intact, and may subsequently be reinstated in the list if desired.</para>
nds: <para>Den utsöchten Kalenner vun de List wegmaken</para><para>De Kalenner sülven blifft as he is, Du kannst em later de List wedder tofögen.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new active alarm calendar
nds: En nieg Kalenner för lopen Alarms tofögen

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new archived alarm calendar
nds: En nieg Kalenner för aflopen Alarms tofögen

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new alarm template calendar
nds: En nieg Alarmvörlaag-Kalenner tofögen

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default active alarm calendar.
nds: Du muttst Dien Standardkalenner för lopen Alarms nich wegmaken.

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
nds: Du muttst Dien Standardkalenner för aflopen Alarms nich wegmaken, bides instellt is, Du wullt aflopen Alarms wohren.

[ctx: @info]
en: <para>It also contains:%1</para>
nds: <para>Bargt ok: %1</para>

[ctx: @info]
en: <para><resource>%1</resource> is the default calendar for:%2</para>%3<para>Do you really want to remove it from all calendar lists?</para>
nds: <para><resource>%1</resource> is de Standardkalenner för %2</para>%3<para>Wullt Du em redig ut all Kalennerlisten wegmaken?</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove your default calendar (<resource>%1</resource>) from the list?
nds: Wullt Du Dien Standardkalenner (<resource>%1</resource>) redig vun de List wegmaken?

[ctx: @info]
en: <para><resource>%1</resource> contains:%2</para><para>Do you really want to remove it from all calendar lists?</para>
nds: <para><resource>%1</resource> bargt %2. </para><para>Wullt Du em redig ut all Kalennerlisten wegmaken?</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the calendar <resource>%1</resource> from the list?
nds: Wullt Du den Kalenner <resource>%1</resource> redig vun de List wegmaken?

[ctx: @action Reload calendar]
en: Re&load
nds: Nieg &laden

[ctx: @action]
en: Show &Details
nds: &Enkelheiten wiesen

[ctx: @action]
en: Set &Color...
nds: &Klöör fastleggen...

[ctx: @action]
en: Clear C&olor
nds: K&löör wegmaken

[ctx: @action]
en: &Update Calendar Format
nds: Kalennerformaat &opfrischen

[ctx: @action]
en: &Remove
nds: &Wegmaken

[ctx: @action]
en: &Add...
nds: &Tofögen...

[ctx: @action]
en: Im&port...
nds: Im&porteren...

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Active Alarms
nds: As &Standard för aktiev Alarms bruken

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Archived Alarms
nds: As &Standard för aflopen Alarms bruken

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Alarm Templates
nds: As &Standard för Alarmvörlagen bruken

[ctx: @info]
en: Active alarms
nds: Lopen Alarms

[ctx: @info]
en: Archived alarms
nds: Aflopen Alarms

[ctx: @info]
en: Alarm templates
nds: Alarmvörlagen

[ctx: @info]
en: Read-write
nds: lees- un schriefbor

[ctx: @info]
en: Enabled
nds: Anmaakt

[ctx: @info]
en: Disabled
nds: Utmaakt

[ctx: @info Parameter in 'Default calendar: Yes/No']
en: Yes
nds: Jo

[ctx: @info Parameter in 'Default calendar: Yes/No']
en: No
nds: Nee

[ctx: @info]
en: <title>%1</title><para>ID: %2<nl/>Calendar type: %3<nl/>Contents: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Permissions: %7<nl/>Status: %8<nl/>Default calendar: %9</para>
nds: <title>%1</title><para>ID: %2<nl/>Kalennertyp: %3<nl/>Inholt: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Verlöven: %7<nl/>Status: %8<nl/>Standardkalenner: %9</para>

[ctx: @text/plain]
en: Could not run <command>%1</command> to set wake from suspend
nds: Befehl <command>%1</command> för't Instellen vun't Wedderanmaken na Utsetten lett sik nich utföhren.

[ctx: @option:check]
en: Repeat
nds: Wedderhalen

[ctx: @option:check]
en: Set volume
nds: Luutstärk fastleggen

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the sound file will be played repeatedly for as long as the message is displayed.
nds: Wenn anmaakt, warrt de Klangdatei so lang wedderhaalt, as de Alarmnaricht wiest warrt.

[ctx: @label]
en: Sound file:
nds: Klangdatei:

[ctx: @info:tooltip]
en: Test the sound
nds: Den Klang utproberen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Play the selected sound file.
nds: De utsöchte Klangdatei afspelen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a sound file to play.
nds: Giff den Naam oder de URL vun de Klangdatei in, de Du afspelen wullt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a sound file to play.
nds: Söök de Klangdatei ut, de Du afspelen wullt

[ctx: @label:spinbox Length of time to pause between repetitions]
en: Pause between repetitions:
nds: Töövtiet twischen Wedderhalen:

[ctx: @label]
en: seconds
nds: Sekunnen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to pause between repetitions.
nds: Giff de Töövtiet twischen de Wedderhalen in Sekunnen an.

[ctx: @title:group Sound volume]
en: Volume
nds: Luutstärk

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to choose the volume for playing the sound file.
nds: Wenn anmaakt, kannst Du hier de Luutstärk för de Klangdatei fastleggen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the volume for playing the sound file.
nds: Hier kannst Du de Luutstärk för de Klangdatei fastleggen

[ctx: @option:check]
en: Fade
nds: Liesen anfangen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to fade the volume when the sound file first starts to play.
nds: Wenn anmaakt, warrt de Klang langsam inblendt.

[ctx: @label:spinbox Time period over which to fade the sound]
en: Fade time:
nds: Inblenntiet:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to fade the sound before reaching the set volume.
nds: Giff an, över wo vele Sekunnen de Klang luder warrn schall, ehr he bi de instellte Luutstärk anlangt

[ctx: @label:slider]
en: Initial volume:
nds: Luutstärk an'n Anfang:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the initial volume for playing the sound file.
nds: Leggt de Luutstärk fast, mit de de Klang an'n Anfang speelt warrt

[ctx: @label:listbox Listbox providing audio options]
en: Sound:
nds: Klang:

[ctx: @item:inlistbox No sound]
en: None
nds: Keen

[ctx: @item:inlistbox]
en: Beep
nds: Tüüt

[ctx: @item:inlistbox]
en: Speak
nds: Vörlesen

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sound file
nds: Klangdatei

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure sound file
nds: Klangdatei utsöken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Configure a sound file to play when the alarm is displayed.
nds: Hier kannst Du en Klangdatei utsöken, de Du afspeelt hebben wullt, wenn de Alarm wiest warrt.

[ctx: @title:window]
en: Sound File
nds: Klangdatei

[ctx: @title:window]
en: Choose Sound File
nds: Klangdatei utsöken

[ctx: @action:button]
en: Special Actions...
nds: Besünner Akschonen...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify actions to execute before and after the alarm is displayed.
nds: Hier kannst Du Akschonen fastleggen, de Du vör un na den Alarm utföhren wullt.

[ctx: @title:window]
en: Special Alarm Actions
nds: Besünner Alarmakschonen

[ctx: @title:group]
en: Pre-Alarm Action
nds: Akschoon vör Alarm

[ctx: @label:textbox]
en: Command:
nds: Befehl:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute before the alarm is displayed.</para><para>Note that it is executed only when the alarm proper is displayed, not when a reminder or deferred alarm is displayed.</para><para><note>KAlarm will wait for the command to complete before displaying the alarm.</note></para>
nds: <para>Hier kannst Du en Konsoolbefehl ingeven, de utföhrt warrt, ehr de Alarmnaricht opdukt.</para><para>De Befehl warrt bloots denn opropen, ehr de Alarm sülven opdukt, man nich wenn en Vöranstoot oder verschaven Alarm wiest warrt.</para><para><note>KAlarm töövt op't Beennen vun den Befehl, ehr dat den Alarmbescheed wiest.</note></para>

[ctx: @option:check]
en: Execute for deferred alarms
nds: Bi verschaven Alarms utföhren

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If unchecked, the command is only executed before the alarm proper is displayed.</para><para>If checked, the pre-alarm command is also executed before a deferred alarm is displayed.</para>
nds: <para>Is dat anmaakt, warrt de Vör-Alarm-Befehl ok utföhrt, ehr en verschaven Alarm wiest warrt.</para><para>Is dat utmaakt, warrt de Befehl bloots utföhrt, wenn de Alarm to sien plaant Tiet wiest warrt.</para>

[ctx: @option:check]
en: Cancel alarm on error
nds: Alarm bi Fehler afseggen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the alarm if the pre-alarm command fails, i.e. do not display the alarm or execute any post-alarm action command.
nds: Den Alarm nich utlösen, wenn de Akschoon vör den Alarm fehlsleit. De Alarm warrt nich wiest un keen Na-Alarm-Akschonen opropen.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not show error status or error message if the pre-alarm command fails.
nds: Fehlerstatus oder Fehlermellen nich wiesen, wenn de Akschoon vör den Alarm fehlsleit.

[ctx: @title:group]
en: Post-Alarm Action
nds: Akschoon na Alarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute after the alarm window is closed.</para><para>Note that it is not executed after closing a reminder window. If you defer the alarm, it is not executed until the alarm is finally acknowledged or closed.</para>
nds: <para>Hier kannst Du en Konsoolbefehl ingeven, de eerst denn utföhrt warrt, wenn Du den Alarmbescheed tomaakst.</para><para>De Befehl warrt nich opropen, wenn Du en Vöranstoot tomaakst. Verschuffst Du en Alarm, warrt de Befehl nich opropen, ehr Du den Alarm nich afsluuts tomaakst.</para>

[ctx: @title:window]
en: Alarm Templates
nds: Alarmvörlagen

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of alarm templates
nds: De List vun Alarmvörlagen

[ctx: @action:button]
en: New
nds: Nieg

[ctx: @action]
en: New
nds: Nieg

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template
nds: Nieg Alarmvörlaag opstellen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the currently highlighted alarm template
nds: De utsöchte Alarmvörlaag bewerken

[ctx: @action:button]
en: Copy
nds: Koperen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template based on a copy of the currently highlighted template
nds: En niege Alarmvörlaag opstellen, de op de opstunns utsöchte opbuut

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm template? | Do you really want to delete the %1 selected alarm templates?
nds[0]: Wullt Du de utsöchte Alarmvörlaag redig wegdoon?
nds[1]: Wullt Du de utsöchten %1 Alarmvörlagen redig wegdoon?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm Template | Delete Alarm Templates
nds[0]: Alarmvörlaag wegdoon
nds[1]: Alarmvörlagen wegdoon

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Template
nds: Alarmvörlaag utsöken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a template to base the new alarm on.
nds: Söök de Vörlaag ut, op de Du den niegen Alarm opbuen wullt

[ctx: @action]
en: &New Alarm
nds: &Nieg Alarm

en: Disabled
nds: Utmaakt

[ctx: @info:tooltip Brief: some alarms are disabled]
en: (Some alarms disabled)
nds: (En poor Alarms utmaakt)

[ctx: @info prefix + hours:minutes]
en: (%1%2:%3)
nds: (%1%2.%3)

[ctx: @info prefix + hours:minutes]
en: %1%2:%3
nds: %1%2.%3

[ctx: @info]
en: Alarm not found
nds: Alarm lett sik nich finnen

[ctx: @info]
en: Error recreating alarm
nds: Fehler bi't Wedderopstellen vun den Alarm

[ctx: @info]
en: Error recreating alarm template
nds: Fehler bi't Wedderopstellen vun de Alarmvörlaag

[ctx: @info]
en: Cannot reactivate archived alarm
nds: Aflopen Alarm lett sik nich wedder anmaken

[ctx: @info]
en: Unknown error
nds: Nich begäng Fehler

[ctx: @info Action to create a new alarm]
en: New alarm
nds: Nieg Alarm

[ctx: @info Action to delete an alarm]
en: Delete alarm
nds: Alarm wegdoon

[ctx: @info Action to create a new alarm template]
en: New template
nds: Nieg Vörlaag

[ctx: @info Action to delete an alarm template]
en: Delete template
nds: Vörlaag wegdoon

[ctx: @info]
en: Delete archived alarm
nds: Aflopen Alarm wegdoon

[ctx: @info]
en: Create multiple alarms
nds: Mehr as een Alarm opstellen

[ctx: @info Action to edit an alarm]
en: Edit alarm
nds: Alarm bewerken

[ctx: @info Action to edit an alarm template]
en: Edit template
nds: Vörlaag bewerken

[ctx: @info]
en: Delete multiple alarms
nds: Mehr as een Alarm wegdoon

[ctx: @info]
en: Delete multiple templates
nds: Mehr as een Vörlaag wegdoon

[ctx: @info]
en: Delete multiple archived alarms
nds: Mehr as een aflopen Alarm wegdoon

[ctx: @info]
en: Reactivate alarm
nds: Alarm wedder anmaken

[ctx: @info]
en: Reactivate multiple alarms
nds: Mehr as een Alarm wedder anmaken

[ctx: @title:window]
en: Wake From Suspend
nds: Wedderanmaken na Utsetten

[ctx: @info]
en: Cannot schedule wakeup time for a date-only alarm
nds: Bi en reen Datumalarm lett sik keen Wedderanmaaktiet planen.

[ctx: @info]
en: <para>This wakeup will cancel any existing wakeup which has been set by KAlarm or any other application, because your computer can only schedule a single wakeup time.</para><para><b>Note:</b> Wake From Suspend is not supported at all on some computers, especially older ones, and some computers only support setting a wakeup time up to 24 hours ahead. You may wish to set up a test alarm to check your system's capability.</para>
nds: <para>Dit Wedderanmaken treckt all vun KAlarm oder anner Programmen instellt Wedderanmaakalarms af, wiel Dien Reekner bloots een enkelten Alarm üm kann.</para><para><b>Beacht:</b> Nich all Reekners ünnerstütt "Wedderanmaken na Utsetten", sünnerlich, wenn se wat öller sünd. Anner Reekners ünnerstütt bloots en Wedderanmaaktiet bet to 24 Stünnen. Op't best probeerst Du eerstmaal ut, wat Dien Systeem disse Alarms ok redig  ünnerstütten deit.</para>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Wake From Suspend Alarm
nds: Alarm för't Wedderanmaken na Utsetten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current wake-from-suspend alarm
nds: Aktuell Alarm för't Wedderanmaken na Utsetten wiesen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Highlight the current wake-from-suspend alarm in the alarm list. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
nds: Aktuell Alarm för't Wedderanmaken na Utsetten in de Alarmlist markeren. Is  "Alarm för't Wedderanmaken na Utsetten" nich instellt, is disse Knoop ahn Funkschoon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current alarm
nds: Aktuell Alarm wiesen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set highlighted alarm as the wake-from-suspend alarm
nds: Markeert Alarm as Alarm för't Wedderanmaken na Utsetten fastleggen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set the alarm highlighted in the alarm list to wake-from-suspend. This replaces any existing wake-from-suspend alarm.
nds: Markeert Alarm in de Alarmlist as Alarm för't Wedderanmaken na Utsetten fastleggen. He warrt ansteed en vörhannen Alarm för't Wedderanmaken na Utsetten bruukt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Use highlighted alarm
nds: Utsöcht Alarm bruken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the current wake-from-suspend
nds: Aktuell Wedderanmaken na Utsetten torüchtrecken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the currently configured wake-from-suspend. Note that this does not cancel the alarm itself, which will still trigger in the normal way. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
nds: Aktuell fastleggt Wedderanmaken na Utsetten torüchtrecken. Beacht, dat dit nich den Alarm sülven afbreken deit, he warrt normaal utlööst. Is "Alarm för't Wedderanmaken na Utsetten" nich instellt, is disse Knoop ahn Funkschoon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel wake from suspend
nds: Wedderanmaken na Utsetten torüchtrecken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, advanceWakeTime)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
nds: Giff de Tall vun Minuten in, ehr de Alarm för de Wedderanmaaktiet na Utsetten utlööst warrt. Dat lett sik bruken, dormit dat Systeem heel wedderherstellt warrt, ehr de Alarm utlööst warrt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
nds: Tall vun Minuten vör Alarm för't Wedderanmaken na Utsetten
