kalarm - en to nn translation catalogue (967 entries)

[ctx: @info]
en: No mail transport configured for email identity <resource>%1</resource>
nn: Ingen e-posttransport er sett opp for e-postidentiteten <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: Emails may not have been sent
nn: E-postane er kanskje ikkje sende

[ctx: @info]
en: Program error
nn: Programfeil

[ctx: @info]
en: Enter the length of time (in hours and minutes) after the current time to schedule the alarm.
nn: Skriv inn kor lenge (i timar og minutt) det er til alarmen skal løysast ut.

[ctx: @info]
en: If a recurrence is configured, the start date/time will be adjusted to the first recurrence on or after the entered date/time.
nn: Viss det er sett opp ei gjentaking, vert start­tidspunktet justert til den første gjentakinga på eller etter det valde tidspunktet.

[ctx: @info]
en: This uses KAlarm's default time zone, set in the Configuration dialog.
nn: Dette brukar standard­tidssona til KAlarm, som du vel i oppsett­vindauget.

[ctx: @option:radio]
en: At date/time:
nn: Ved tidspunkt:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm to the specified date and time.
nn: Endra alarmen til det oppgjevne tidspunktet.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify the date, or date and time, to schedule the alarm.
nn: Vel når (dato eller dato og klokkeslett) alarmen skal løysast ut.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the date to schedule the alarm.</para><para>%1</para>
nn: <para>Vel dato til alarmen.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the time to schedule the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
nn: <para>Vel klokkeslett til alarmen.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @option:check]
en: Any time
nn: Når som helst

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify only a date (without a time) for the alarm. The alarm will trigger at the first opportunity on the selected date.
nn: Kryss av her for berre å velja ein dato (utan klokkeslett) for alarmen. Alarmen vert løyst ut så tidleg som råd på den valde datoen.

[ctx: @option:radio]
en: Time from now:
nn: Tid frå no:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm for the specified time interval after now.
nn: Endra alarmen til det valde tidsintervallet frå no.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm after the specified time interval from now.
nn: Endra alarmen etter det valde tidsintervallet frå no.

[ctx: @action:button]
en: Time Zone...
nn: Tidssone …

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose a time zone for this alarm which is different from the default time zone set in KAlarm's configuration dialog.
nn: Vel ei tidssone for alarmen som er ulik standard­tidssona i oppsett­vindauget til KAlarm.

[ctx: @label:listbox]
en: Time zone:
nn: Tidssone:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time zone to use for this alarm.
nn: Vel kva tidssone du vil bruka for denne alarmen.

[ctx: @info]
en: Invalid time
nn: Ugyldig klokkeslett

[ctx: @info]
en: Invalid date
nn: Ugyldig dato

[ctx: @info]
en: Alarm date has already expired
nn: Alarmdatoen er alt forbi

[ctx: @info]
en: Alarm time has already expired
nn: Alarmklokkeslettet er alt forbi

en: KAlarm Autostart
nn: KAlarm-autostart

en: KAlarm autostart at login
nn: Start automatisk KAlarm ved innlogging

en: Copyright 2001-%1, David Jarvie
nn: © 2001–%1 David Jarvie

en: Author
nn: Opphavsperson

en: Application to run
nn: Program som skal køyrast

en: Command line arguments to pass to application
nn: Kommandolinjeargument som skal sendast til programmet

[ctx: @title:window]
en: Import Birthdays From KAddressBook
nn: Importer fødselsdagar frå KDE-adresseboka

[ctx: @label:textbox]
en: Alarm name:
nn: Alarmnamn:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a name to help you identify this alarm. This is optional and need not be unique.
nn: Skriv inn eit namn du kan bruka til å identifisera alarmen. Dette er frivillig, og namnet treng ikkje vera unikt.

[ctx: @info]
en: Birthday:
nn: Fødselsdag:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Text
nn: Alarmtekst

[ctx: @label:textbox]
en: Prefix:
nn: Prefiks:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear before the person's name in the alarm message, including any necessary trailing spaces.
nn: Skriv inn teksten som skal komma framfor personen sitt namn i alarmmeldinga, med nødvendige etterfølgjande mellomrom.

[ctx: @label:textbox]
en: Suffix:
nn: Suffiks:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear after the person's name in the alarm message, including any necessary leading spaces.
nn: Skriv inn teksten som skal komma etter personen sitt namn i alarmmeldinga, med nødvendige mellomrom før.

[ctx: @title:group]
en: Select Birthdays
nn: Vel fødselsdagar

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select birthdays to set alarms for.<nl/>This list shows all birthdays in <application>KAddressBook</application> except those for which alarms already exist.</para><para>You can select multiple birthdays at one time by dragging the mouse over the list, or by clicking the mouse while pressing Ctrl or Shift.</para>
nn: <para>Vel fødselsdagane du vil oppretta alarmar for.<nl/>Denne lista viser alle fødselsdagane i <application>KDE-adresseboka</application> utanom dei som det alt er laga alarm for.</para><para>Du kan velja fleire fødselsdagar på ein gong ved å dra musa over lista eller trykkja med musa mens du held inne «Ctrl» eller «Shift».</para>

[ctx: @title:group]
en: Alarm Configuration
nn: Alarmoppsett

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a reminder in advance of or after the birthday.
nn: Kryss av her for å visa ei påminning før eller etter fødselsdagen.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days before or after each birthday to display a reminder. This is in addition to the alarm which is displayed on the birthday.
nn: Skriv inn kor mange dagar før eller etter kvar fødselsdag påminninga skal visast. Dette er i tillegg til alarmen, som vert vist på fødselsdagen.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the birthday.
nn: Vel om påminninga skal utløysast før eller etter fødselsdagen.

[ctx: @action:button]
en: Sub-Repetition
nn: Undergjentaking

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up an additional alarm repetition
nn: Set opp ei ekstra gjentaking

en: Prompt for confirmation when alarm is acknowledged
nn: Be om stadfesting når ein alarm vert kvittert

en: Attach file to email (repeat as needed)
nn: Legg fil ved e-posten (gjenta ved fleire filer)

en: Auto-close alarm window after --late-cancel period
nn: Lukk alarmvindauget automatisk etter «--late-cancel»-perioden

en: Blind copy email to self
nn: Blindkopi til meg sjølv

en: Beep when message is displayed
nn: Pip når meldinga vert vist

en: Message background color (name or hex 0xRRGGBB)
nn: Bakgrunnsfarge for melding (namn eller heksverdi på formatet 0xRRGGBB)

en: Message foreground color (name or hex 0xRRGGBB)
nn: Framgrunnsfarge for melding (namn eller heksverdi på formatet 0xRRGGBB)

en: Cancel alarm with the specified event ID
nn: Avbryt alarmen som har vald hendings-ID

en: Disable the alarm
nn: Slå av alarmen

en: Disable monitoring of all alarms
nn: Slå av overvaking av alle alarmar

en: Execute a shell command line
nn: Køyr ei kommandolinje

en: Command line to generate alarm message text
nn: Kommandolinje som skal generera teksten i alarmmeldinga

en: Display the alarm edit dialog to edit the specified alarm
nn: Vis redigeringsvindauget for denne alarmen

en: Display the alarm edit dialog to edit a new display alarm
nn: Vis redigeringsvindauget for ein ny visingsalarm

en: Display the alarm edit dialog to edit a new command alarm
nn: Vis redigeringsvindauget for ein ny kommandoalarm

en: Display the alarm edit dialog to edit a new email alarm
nn: Vis redigeringsvindauget for ein ny e-postalarm

en: Display the alarm edit dialog to edit a new audio alarm
nn: Vis redigeringsvindauget for ein ny lydalarm

en: Display the alarm edit dialog, preset with a template
nn: Vis redigeringsvindauget for ein alarm basert på ein mal

en: File to display
nn: Fil som skal visast

en: KMail identity to use as sender of email
nn: KMail-identiteten som skal stå som avsendar av e-posten

en: Interval between alarm repetitions
nn: Intervall mellom alarmgjentakingar

en: Show alarm as an event in KOrganizer
nn: Vis alarmen som ei hending i KOrganizer

en: Cancel alarm if more than 'period' late when triggered
nn: Avbryt alarmen viss han er meir enn «period» for sein når han vert utløyst

en: Output list of scheduled alarms to stdout
nn: Vis oversikt over planlagde alarmar til standard-ut

en: Repeat alarm at every login
nn: Gjenta alarmen kvar gong du loggar inn

en: Send an email to the given address (repeat as needed)
nn: Send ein e-post til den oppgjevne adressa (gjenta ved fleire adresser)

en: Name of alarm
nn: Namnet på alarmen

en: Display alarm message as a notification
nn: Vis alarmmelding som ei varsling

en: Audio file to play once
nn: Lydfil som skal spelast éin gong

en: Audio file to play repeatedly
nn: Lydfil som skal spelast om og om att

en: Specify alarm recurrence using iCalendar syntax
nn: Oppgje alarmgjentakingar ved å bruka iCalendar-syntaks

en: Display reminder before or after alarm
nn: Vis påminning før eller etter alarmen

en: Display reminder once, before or after first alarm recurrence
nn: Vis påminning éin gong, før eller etter første alarmgjentaking

en: Number of times to repeat alarm (including initial occasion)
nn: Kor mange gongar alarmen skal gjentakast (medrekna den første)

en: Speak the message when it is displayed
nn: Les opp meldinga når ho vert vist

en: Email subject line
nn: Emnelinje i e-posten

en: Simulate system time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ] (debug mode)
nn: Simuler systemtida [[[åååå-]mm-]dd-]tt:mm [tidssone] (feilsøkingsmodus)

en: Trigger alarm at time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
nn: Utløys alarmen ved tidspunktet [[[åååå-]mm-]dd-]tt:mm [tidssone] eller datoen åååå-mm-dd [tidssone]

en: Display system tray icon
nn: Vis ikon i systemtrauet

en: Trigger alarm with the specified event ID
nn: Løys ut alarmen med den valde hendings-ID-en

en: Repeat until time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
nn: Gjenta til tidspunktet [[[åååå-]mm-]dd-]tt:mm [tidssone] eller datoen åååå-mm-dd [tidssone]

en: Volume to play audio file
nn: Lydstyrke for avspeling av lydfila

en: Message text to display
nn: Meldingsteksten som skal visast

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode>: invalid email address
nn: <icode>%1</icode>: ugyldig e-postadresse

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter for date-only alarm
nn: Ugyldig <icode>%1</icode>-parameter for datoalarm

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> earlier than <icode>%2</icode>
nn: <icode>%1</icode> tidlegare enn <icode>%2</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> and <icode>%2</icode> parameters: repetition is longer than <icode>%3</icode> interval
nn: Ugyldig <icode>%1</icode>- og <icode>%2</icode>-parametrar: Gjentakinga er lengre enn <icode>%3</icode>-intervallet

[ctx: @info:shell]
en: : option(s) only valid with an appropriate action option or message
nn: : Valet/vala er berre gyldig(e) med eit handlingsval eller ei melding.

[ctx: @info:shell]
en: 
    Use --help to get a list of available command line options.
nn: 
    Bruk «--help» for å få ei oversikt over tilgjengelege kommandolinjeval.

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode>
nn: <icode>%1</icode> treng <icode>%2</icode>

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode> or <icode>%3</icode>
nn: <icode>%1</icode> treng <icode>%2</icode> eller <icode>%3</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter
nn: Ugyldig <icode>%1</icode>-parameter

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> incompatible with <icode>%2</icode>
nn: <icode>%1</icode> er ikkje kompatibel med <icode>%2</icode>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version
nn: KAlarm-versjon

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version which wrote this file.
nn: KAlarm-versjonen som lagra denne fila.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend
nn: Datalagringsmotor

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend currently used by KAlarm.
nn: Datalagringsmotoren som KAlarm no brukar.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: File Resources
nn: Filressursar

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Time zone
nn: Tidssone

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Select the time zone which KAlarm should use as its default for displaying and entering dates and times.
nn: Vel tidssona som KAlarm skal bruka som standard for vising og innskriving av dato og klokkeslett.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Holiday region
nn: Område for fri- og høgtidsdagar

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Select the holiday region to use.
nn: Vel kva for område for fri- og høgtidsdagar som skal brukast

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Foreground color
nn: Framgrunnsfarge

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Default foreground color for alarm message windows.
nn: Standard framgrunnsfarge for alarmmeldingsvindauge.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Background color
nn: Bakgrunnsfarge

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Default background color for alarm message windows.
nn: Standard bakgrunnsfarge for alarmmeldingsvindauge.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseAlarmName), group (General)
en: Enable alarm names
nn: Bruk alarmnamn

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAlarmName), group (General)
en: Choose whether to be able to give alarms a name. This is a convenience to help you to identify alarms.
nn: Vel om det skal vera mogleg å gje alarmar namn. Dette er berre til for å hjelpa deg å skilja ulike alarmar.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (MessageFont), group (General)
en: Message font
nn: Meldingsskrift

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageFont), group (General)
en: Default font for displaying alarm messages.
nn: Standardskrift for vising av alarmmeldingar.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: Show in system tray
nn: Vis i systemtrauet

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: <p>Check to show KAlarm's icon in the system tray. Showing it in the system tray provides easy access and a status indication.</p>
nn: <p>Kryss av her for å visa KAlarm-ikonet i systemtrauet. Du får kjapp og enkel tilgang til programmet frå dette ikonet, og du kan sjå programstatusen.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: Auto-hide in system tray if no alarms due within period
nn: Gøym automatisk i systemtrauet viss ingen alarmar forfell i nær framtid

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: <p>Enter -1 to auto-hide KAlarm's icon in the system tray when there are no active alarms.</p><p>To auto-hide the system tray icon when there are no alarms due within a set period of time, enter the time period in minutes.</p><p>Enter 0 to always show the system tray icon.</p>
nn: <p>Skriv inn «-1» for å automatisk gøyma KAlarm-ikonet i systemtrauet når det ikkje finst nokon verksame alarmar.</p><p>For å automatisk gøyma ikonet når ingen alarmar forfell kommande periode, skriv inn kor mange minutt perioden skal vera på.</p><p>Skriv inn «0» viss du alltid vil visa ikonet i systemtrauet.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (NoAutoHideSystemTrayDesktops), group (General)
en: Desktops without auto-hide in system tray
nn: Skrivebordsmiljø utan autogøyming i systemtrauet

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (NoAutoHideSystemTrayDesktops), group (General)
en: Desktops for which the auto-hide in system tray option is not available.
nn: Skrivebordsmiljø der automatisk gøyming i systemtrauet ikkje er tilgjengeleg.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_AutoStart), group (General)
en: Start at login
nn: Start ved innlogging

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Default defer time interval
nn: Standardtid for alarmutsetjing

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Enter the default time interval (in minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
nn: Skriv inn standardtid for utsetjing av alarmar. Dette vert brukt av dialogvindauget for alarmutsetjing.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AskResource), group (General)
en: Prompt for which calendar to store in
nn: Spør om kva kalender alarmar og alarmmalar skal lagrast i

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AskResource), group (General)
en: <p>When saving a new alarm or alarm template, prompt for which calendar to store it in, if there is more than one active calendar.</p><p>Note that archived alarms are always stored in the default archived alarm calendar.</p>
nn: <p>Viss det finst meir enn éin kalender, spør om kva ressurs nye alarmar og alarm­malar skal lagrast i.</p><p>Merk at arkiverte alarmar alltid vert lagra i standard­kalenderen for arkiverte alarmar.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ModalMessages), group (General)
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
nn: Meldingsvindauga har ei tittellinje og tek fokuset til tastaturet

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_ModalMessages), group (General)
en: <p>Specify the characteristics of alarm message windows:<ul><li>If checked, the window is a normal window with a title bar, which grabs keyboard input when it is displayed.</li><li>If unchecked, the window does not interfere with your typing when it is displayed, but it has no title bar and cannot be moved or resized.</li></ul></p>
nn: <p>Vel korleis alarmvindauga skal oppføra seg:<ul><li>Viss det er kryssa av her, er vindauga vanlege vindauge med tittellinje, og som tek inndata frå tastaturet når dei vert viste.</li><li>Viss det ikkje er kryssa av, vil ikkje vindauga ta imot inndata frå tastaturet, men dei har heller ikkje tittellinjer og kan ikkje flyttast eller endrast storleik på.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_MessageButtonDelay), group (General)
en: Delay before message window buttons are enabled
nn: Pause før knappane på alarmvindauget vert verksame

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_MessageButtonDelay), group (General)
en: <p>Specify the positioning of alarm message windows, and the delay in seconds after a window shows until its buttons are enabled.
            <ul><li>0 to position message windows as far from the cursor as possible with no enable delay.</li>
            <li>> 0 to position in center of screen and specify delay before enabling buttons.</li>
            <li>-1 for no special positioning and no enable delay.</li></ul></p>
nn: <p>Vel plasseringa av alarmmeldings­vindauga på skjermen og kor lang tid det skal gå før knappane i vindauget kan trykkast på.
    <ul><li>0 for å plassera vindauga så langt vekke frå peikaren som mogleg og utan nokon pause</li>
    <li>> 0 for å plassera vindauga på midten av skjerm og med valt pause</li>
    <li>-1 for inga spesiell plassering og utan nokon pause</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: Number of alarms to show in system tray tooltip
nn: Talet på alarmar som skal visast i hjelpebobla til systemtrauikonet

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: <p>How many alarms due in the next 24 hours to show in the system tray tooltip:
            <ul><li>0 to display none</li>
            <li>-1 to display all</li>
            <li>>0 to set a limit.</li></ul></p>
nn: <p>Kor mange alarmar som forfell dei neste 24 timane som skal visast i hjelpebobla til systemtrauikonet:
    <ul><li>0 for å ikkje visa nokon</li>
    <li>-1 for å visa alle</li>
    <li>>0 for å velja ei grense</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Show alarm times in system tray tooltip
nn: Vis alarmtidspunkt i systemtrauikonet

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, the time at which each alarm is due.
nn: Vel om du vil sjå når kvar alarm vert utløyst i hjelpebobla til systemtrauikonet.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Show time to alarms in system tray tooltip
nn: Vis tid til alarmutløysingar i hjelpebobla til systemtrauikonet

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, how long until each alarm is due.
nn: Vel om du vil sjå kor lenge det er til kvar alarm vert utløyst i hjelpebobla til systemtrauikonet.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Time-to-alarm prefix in system tray tooltip
nn: Prefiks for tida til alarmutløysingar i hjelpebobla til systemtrauikonet

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Enter the text to be displayed in front of the time until the alarm, in the system tray tooltip.
nn: Skriv inn teksten som skal visast framfor tid til alarmutløysing i hjelpebobla til systemtrauikonet.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailClient), group (General)
en: Email client
nn: E-postprogram

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether to copy sent emails into KMail's Sent folder.
nn: Om det skal sendast kopiar av sende e-postar til «sende meldingar»-mappa i KMail

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether after sending an email to store a copy in KMail's sent-mail folder. Only applies when sendmail is selected as the email client.
nn: Om det skal skal lagrast ein kopi av den sende e-posten i mappa «sende meldingar» i KMail etter e-postsending. Gjeld berre viss sendmail vert brukt som sendeprogram.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailFrom), group (General)
en: 'From' email address
nn: «Frå»-adresse

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailFrom), group (General)
en: Your email address, used to identify you as the sender when sending email alarms. Enter "@SystemSettings" to use the default email address set in KMail, "@KMail" to allow choice of KMail identities, or enter the actual email address otherwise.
nn: E-postadressa di, som vert brukt til å identifisera deg som avsendar ved sending av e-postalarmar. Skriv «@SystemSettings» for å bruka standard e-postadresse definert i KMail, «@KMail» for eit val mellom KMail-identitetar, eller skriv inn sjølve e-postadressa.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailBccAddress), group (General)
en: 'Bcc' email address
nn: Blindkopiadresse

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Terminal for command alarms
nn: Terminal for kommandoalarmar

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Command line to execute command alarms in a terminal window, including special codes described in the KAlarm handbook.
nn: Kommandolinje for å køyra kommando­alarmar i eit terminalvindauge, medrekna spesielle kodar skildra i KAlarm-handboka.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: Start of day for date-only alarms
nn: Start på dagen for datoalarmar

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.
nn: Det tidlegaste klokkeslettet på dagen ein alarm utan oppgjeve klokkeslett skal løysast ut.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: Start time of working day
nn: Startklokkeslett for arbeidsdagar

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: The start time of the working day.
nn: Kva klokkeslett arbeidsdagen startar.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: End time of working day
nn: Sluttklokkeslett for arbeidsdagar

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: The end time of the working day.
nn: Kva klokkeslett arbeidsdagen sluttar.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: Working days
nn: Arbeidsdagar

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: OR'ed bits indicating which days of the week are work days, 1 = Monday ... 64 = Sunday.
nn: ELLER-bitar som indikerer kva dagar i veka som er arbeidsdagar, 1 = måndag, …, 64 = sundag

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DisabledColour), group (General)
en: Disabled alarm color
nn: Farge for avslåtte alarmar

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisabledColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for disabled alarms.
nn: Vel tekstfargen for avslåtte alarmar i alarmlista.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Archived alarm color
nn: Farge for arkiverte alarmar

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for archived alarms.
nn: Vel tekstfargen for arkiverte alarmar i alarmlista.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: Days to keep expired alarms
nn: Dagar å ta vare på forfalne alarmar

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: <p>Specify how many days to keep alarms after they expire or are deleted (except deleted alarms which were never triggered):
            <ul><li>0 to not keep</li>
            <li>-1 to keep indefinitely</li>
            <li>>0 number of days to keep.</li></ul></p>
nn: <p>Vel kor mange dagar forfalne alarmar skal takast vare på etter forfallsdatoen/sletting (med unntak av sletta alarmar som aldri vart utløyste):
    <ul><li>0 for ikkje å ta vare på alarmane</li>
    <li>-1 for å ta vare på alarmane til evig tid</li>
            <li>>0 = talet på dagar å ta vare på alarmane</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: KOrganizer event duration
nn: Lengd på KOrganizer-hending

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: Enter the event duration in minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.
nn: Skriv inn kor lenge, i minutt, KOrganizer-hendingar som vert kopierte frå KAlarm, skal vara.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
nn: Kor mange minutt før alarmen systemet skal vekkjast frå dvalemodus

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
nn: Skriv inn kor mange minutt før utløysings­tidspunktet systemet skal vekkjast frå dvalemodus. Dette kan brukast til å sikra at systemet er heilt gjenoppretta når sjølve alarmen vert utløyst.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDisplayMethod), group (Defaults)
en: Alarm message display method
nn: Visingsmetode for alarm

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDisplayMethod), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "display method", to determine whether to display alarm messages in windows or in system notifications.
nn: Standardinnstilling i redigerings­vindauget for alarmar for «visingsmetode», for å velja om dei skal visast som vindauge eller systemvarslingar.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Cancel if late (minutes)
nn: Avbryt viss det er for seint (minutt)

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Default value in the alarm edit dialog for late cancellation time (in minutes). 0 for no late cancellation, >0 how many minutes before cancelling.
nn: Standardverdien i redigerings­vindauget for alarmar for avbrytingstid (i minutt). Bruk 0 for inga avbryting.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Auto-close window after late-cancellation time
nn: Lukk automatisk vindauget etter seinsvarsfrist

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "auto close if late".
nn: Standardinnstilling i redigerings­vindauget for alarmar for seinsvars­frist.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Confirm acknowledgement
nn: Stadfest kvitteringa

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "confirm alarm acknowledgement".
nn: Standardinnstilling i redigerings­vindauget for alarmar for stadfesting av kvittering.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Show in KOrganizer
nn: Vis i KOrganizer

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "show in KOrganizer".
nn: Standardinnstilling i redigerings­vindauget for alarmar for «Vis i KOrganizer».

[ctx: @label Label for audio options]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Sound
nn: Lyd

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Default sound type in the alarm edit dialog.
nn: Standard lydtype i redigerings­vindauget for alarmar.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Play File
nn: Spel av fil

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Sound file
nn: Lydfil

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Default sound file path in the alarm edit dialog.
nn: Standardadresse til lydfil i redigerings­vindauget for alarmar.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Sound volume
nn: Lydstyrke

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Default sound volume in the alarm edit dialog. -1 to deselect volume, or 0 - 100 %
nn: Standardlydstyrke i redigerings­vindauget for alarmar. Bruk -1 for ikkje å velja lydstyrke, eller verdiar frå 0 til 100 %.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Repeat sound file
nn: Gjenta lydfil

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for sound repetition.
nn: Standardinnstilling for lydgjentaking i redigerings­vindauget for alarmar.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Enter script
nn: Skriv inn skript

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for command script entry.
nn: Standardinnstilling for skript­inntasting i redigerings­vindauget for alarmar.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Command output
nn: Kommandoresultat

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for where to send command alarm output.
nn: Standardinnstilling i redigerings­vindauget for alarmar for kor resultatet av kommando­alarmar skal sendast.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Discard Output
nn: Forkast resultatet

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Log To File
nn: Loggfør til fil

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Execute in terminal window
nn: Køyr i eit terminalvindauge

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Log file
nn: Loggfil

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Default log file path for command alarms in the alarm edit dialog.
nn: Standardadresse for loggfiler i redigerings­vindauget for alarmar.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Copy email to self
nn: Send e-postkopi til deg sjølv

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for blind copying emails to self.
nn: Standardinnstilling i redigerings­vindauget for alarmar for sending av blindkopiar til deg sjølv.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Recurrence period
nn: Gjentakingsperiode

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: The default setting for the recurrence rule in the alarm edit dialog.
nn: Standardinnstilling for gjentakingsregel i redigerings­vindauget for alarmar.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: No recurrence
nn: Inga gjentaking

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: At login
nn: Ved innlogging

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Hourly/minutely
nn: Kvar time / kvart minutt

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: In non-leap years, repeat yearly February 29th alarms on:
nn: I år som ikkje er skotår, gjenta årlege alarmar for den 29. februar på:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: For yearly recurrences, choose what date, if any, alarms due on February 29th should occur in non-leap years.<i>Note</i>: The next scheduled occurrence of existing alarms is not re-evaluated when you change this setting.
nn: For alarmar som er definerte til å løysast ut den 29. februar, vel kva for dato dei skal løysast ut på i år som ikkje er skotår. <i>Merk</i>: Neste fastlagde utføring av alarmar som finst frå før, vert ikkje sjekka på nytt mot denne regelen etter at du har endra han.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: February 28th
nn: 28. februar

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: March 1st
nn: 1. mars

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: Do not repeat
nn: Ikkje gjenta

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Reminder units
nn: Påminningseiningar

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Default reminder time units in the alarm edit dialog.
nn: Standard påminningstid i redigerings­vindauget for alarmar.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Hours/Minutes
nn: Timar/minutt

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Pre-alarm action
nn: Handling før alarm

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Default command to execute before displaying alarms.
nn: Standardkommando å køyra før vising av alarmar.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Execute pre-alarm action for deferred alarms
nn: Køyr handling før alarm òg for utsette alarmar

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Default setting for whether to execute the pre-alarm action before deferred alarms trigger.
nn: Standardinnstilling for om føralarms­handlinga òg skal køyrast før utløysing av utsette alarmar.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Cancel alarm on pre-alarm action error
nn: Avbryt alarm ved feil ved køyring av føralarmshandlinga

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to cancel the alarm if the pre-alarm action command fails.
nn: Standardinnstilling for om alarmen skal avbrytast viss det oppstår feil ved køyring av føralarmshandlinga.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Do not notify pre-alarm action errors
nn: Ikke meld frå om feil ved køyring av føralarmshandling

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to show no error status or error message if the pre-alarm action command fails.
nn: Standardinnstilling for om feilstatus og feilmeldingar skal visast viss det oppstår feil ved køyring av føralarmshandlinga.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Post-alarm action
nn: Handling etter alarm

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Default command to execute after alarm message windows are closed.
nn: Standardkommando å køyra etter at alarmvindauget er lukka.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Warn before quitting
nn: Åtvar før avslutting

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Whether to suppress a warning prompt before quitting KAlarm.
nn: Om åtvaringa før KAlarm vert avslutta skal visast.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Confirm alarm deletions
nn: Stadfest sletting av alarmar

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Check to be prompted for confirmation each time you delete an alarm.
nn: Kryss av her for å få spørsmål om stadfesting kvar gong du slettar ein alarm.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Notify when remote emails are queued
nn: Gje melding når eksterne e-postar vert lagde i kø

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Display a notification message whenever an email alarm has queued an email for sending to a remote system. This could be useful if, for example, you have a dial-up connection, so that you can then ensure that the email is actually transmitted.
nn: Viser ei melding når ein e-postalarm har lagt ein e-post i kø for sending til eit eksternt system. Dette kan vera nyttig viss du brukar eit oppringt samband, slik at du kan forvissa deg om at e-posten faktisk vert send.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
nn: Fil

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
nn: Rediger

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
nn: Vising

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: Actions
nn: Handlingar

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
nn: Innstillingar

[ctx: @title:window]
en: Defer Alarm
nn: Utset alarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: Defer the alarm until the specified time.
nn: Utset alarmen til det valde tidspunktet.

[ctx: @action:button]
en: Cancel Deferral
nn: Avbryt utsetjinga

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the deferred alarm. This does not affect future recurrences.
nn: Avbryt den utsette alarmen. Dette påverkar ikkje seinare gjentakingar.

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next sub-repetition (currently %1)
nn: Kan ikkje utsetja til etter alarmen si neste undergjentaking (som er %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next recurrence (currently %1)
nn: Kan ikkje utsetja til etter alarmen si neste gjentaking (som er %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next reminder (currently %1)
nn: Kan ikkje utsetja til etter alarmen si neste påminning (som er %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer reminder past the main alarm time (%1)
nn: Kan ikkje utsetja påminninga til etter utløysings­tidspunktet til alarmen (som er %1)

[ctx: @info]
en: <para>Error loading calendar:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Please fix or delete the file.</para>
nn: <para>Feil ved lasting av kalender:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Rett opp eller slett fila.</para>

[ctx: @info]
en: Failed to save calendar to <filename>%1</filename>
nn: Klarte ikkje lagra kalenderen i fila <filename>%1</filename>

[ctx: @title:tab]
en: Recurrence - [%1]
nn: Gjentaking – [%1]

[ctx: @option:check]
en: Show in KOrganizer
nn: Vis i KOrganizer

[ctx: @title:window]
en: Alarm Template [read-only]
nn: Alarmmal [skriveverna]

[ctx: @title:window]
en: Archived Alarm [read-only]
nn: Arkivert alarm [skriveverna]

[ctx: @title:window]
en: Alarm [read-only]
nn: Alarm [skriveverna]

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm at the specified time.
nn: Fastset alarmen til det oppgjevne tidspunktet.

[ctx: @action:button]
en: Load Template...
nn: Opna mal …

[ctx: @info:tooltip]
en: Select an alarm template to preset the alarm
nn: Vel alarmmal for førehands­innstillingar til alarmen

[ctx: @action:button]
en: Try
nn: Prøv

[ctx: @label:textbox]
en: Template name:
nn: Namn på mal:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name of the alarm template
nn: Skriv inn namnet på alarmmalen

[ctx: @title:group]
en: Action
nn: Handling

[ctx: @title:group]
en: Deferred Alarm
nn: Utsett alarm

[ctx: @label]
en: Deferred to:
nn: Utsett til:

[ctx: @action:button]
en: Change...
nn: Endra …

[ctx: @info:whatsthis]
en: Change the alarm's deferred time, or cancel the deferral
nn: Endra tidspunktet for ein utsett alarm, eller avbryt utsetjinga

[ctx: @title:group]
en: Time
nn: Klokkeslett

[ctx: @option:radio]
en: Default time
nn: Standardklokkeslett

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not specify a start time for alarms based on this template. The normal default start time will be used.
nn: Ikkje vel startklokkeslett for alarmar baserte på denne malen, men bruk standard startklokkeslett.

[ctx: @option:radio]
en: Time:
nn: Klokkeslett:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify a start time for alarms based on this template.
nn: Vel startklokkeslett for alarmar baserte på denne malen.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time for alarms based on this template.</para><para>%1</para>
nn: <para>Skriv inn startklokkeslett for alarmar baserte på denne malen.</para><para>%1</para>

[ctx: @option:radio]
en: Date only
nn: Berre dato

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set the <interface>Any time</interface> option for alarms based on this template.
nn: Bruk <interface>Når som helst</interface>-valet for alarmar baserte på denne malen.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set alarms based on this template to start after the specified time interval from when the alarm is created.
nn: Still inn alle alarmar som er baserte på denne malen til å starta ei viss tid frå når alarmen vert oppretta.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to copy the alarm into KOrganizer's calendar
nn: Kryss av her for å kopiera alarmen til kalenderen i KOrganizer

[ctx: @info]
en: You must enter a name for the alarm template
nn: Du må skriva inn eit namn på alarmmalen

[ctx: @info]
en: Template name is already in use
nn: Dette malnamnet er alt i bruk

[ctx: @info]
en: <para>KAlarm does not provide high accuracy alarms.</para><para> The alarm will trigger at the minute boundary before the specified time from now.</para>
nn: <para>KAlarm støttar ikkje alarmar med høg presisjon.</para><para>Alarmen vert utløyst ved overgangen mellom to heile minutt for det aktuelle klokkeslettet.</para>

[ctx: @info The parameter is a date value]
en: The start date does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date of the next recurrence (%1).
nn: Startdatoen stemmer ikkje med gjentakings­mønsteret til alarmen. Han vert derfor endra til datoen for neste gjentaking (%1).

[ctx: @info The parameter is a date/time value]
en: The start date/time does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date/time of the next recurrence (%1).
nn: Startdatoen og -klokkeslettet stemmer ikkje med gjentakings­mønsteret til alarmen. Dei vert derfor endra til datoen/klokkeslettet for neste gjentaking (%1).

[ctx: @info]
en: Recurrence has already expired
nn: Gjentakingstidspunktet er alt forbi

[ctx: @info]
en: The alarm will never occur during working hours
nn: Alarmen vert aldri utløyst i arbeidstida

[ctx: @info]
en: Reminder period must be less than the recurrence interval, unless <interface>%1</interface> is checked.
nn: Påminningsperioden må vera mindre enn gjentakings­intervallet, med mindre det er kryssa av for <interface>%1</interface>.

[ctx: @info]
en: The duration of a repetition within the recurrence must be less than the recurrence interval minus any reminder period
nn: Lengda på ei gjentaking inni ei gjentaking må vera mindre enn gjentakings­intervallet minus eventuell påminningstid.

[ctx: @info]
en: For a repetition within the recurrence, its period must be in units of days or weeks for a date-only alarm
nn: Perioden for gjentaking inni gjentaking må vera i dagar eller veker for ein datoalarm.

[ctx: @info]
en: You must select a calendar to save the alarm in
nn: Du må velja ein kalender å lagra alarmen i.

[ctx: @action:Button]
en: Fewer Options <<
nn: Færre val <<

[ctx: @info:tooltip]
en: Show fewer options
nn: Vis færre val

[ctx: @action:button]
en: More Options >>
nn: Fleire val >>

[ctx: @info:tooltip]
en: Show more options
nn: Vis fleire val

[ctx: @title:window]
en: Choose Log File
nn: Vel loggfil

[ctx: @label:listbox How to display alarms]
en: Display method:
nn: Visingsmetode:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Window
nn: Vindauge

[ctx: @item:inlistbox]
en: Notification
nn: Varsling

[ctx: @option:check]
en: Confirm acknowledgment
nn: Stadfest kvitteringa

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm Template
nn: Ny mal for visingsalarmar

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm Template
nn: Rediger mal for visingsalarmar

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm
nn: Ny visingsalarm

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm
nn: Rediger visingsalarm

[ctx: @label:listbox]
en: Display type:
nn: Visingstype:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text message
nn: Tekstmelding

[ctx: @item:inlistbox]
en: File contents
nn: Filinnhald

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command output
nn: Kommandoresultat

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select what the alarm should display:<list><item><interface>%1</interface>: the alarm will display the text message you type in.</item><item><interface>%2</interface>: the alarm will display the contents of a text or image file.</item><item><interface>%3</interface>: the alarm will display the output from a command.</item></list></para>
nn: <para>Vel kva alarmen skal visa:<list><item><interface>%1</interface>: Alarmen vil visa tekstmeldinga du skriv inn.</item><item><interface>%2</interface>: Alarmen vil visa innhaldet i ei tekst- eller biletfil.</item><item><interface>%3</interface>: Alarmen vil visa resultatet av køyringa av ein kommando.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the text of the alarm message. It may be multi-line.
nn: Skriv inn teksten til alarmmeldinga. Han kan vera på fleire linjer.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a text or image file to display.
nn: Skriv inn namnet eller adressa til tekstfila eller biletfila du vil visa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a file
nn: Vel fil

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a text or image file to display.
nn: Vel tekstfila eller biletfila du vil visa.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether to display the alarm in a window or by the notification system.
nn: Vel om alarmen skal visast i eit vindauge eller av varslings­tenesta.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to additionally display a reminder in advance of or after the main alarm time(s).
nn: Kryss av her for å visa ei påminning før eller etter hovudalarmen.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter how long in advance of or after the main alarm to display a reminder alarm.</para><para>%1</para>
nn: <para>Vel tid mellom vising av påminninga og vising av hovudalarmen.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the main alarm
nn: Vel om påminninga skal utløysast før eller etter hovudalarmen.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to be prompted for confirmation when you acknowledge the alarm.
nn: Kryss av her for å få eit spørsmål om stadfesting når du lukkar alarmen.

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the alarm now
nn: Vis alarmen no

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the alarm message now
nn: Vis alarmmeldinga no

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the file now
nn: Vis fila no.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the command output now
nn: Vis resultatet av kommandoen no

[ctx: @title:window]
en: Choose Text or Image File to Display
nn: Vel kva tekst- eller biletfil du vil visa

[ctx: @option:check]
en: Enter a script
nn: Skriv inn eit skript

[ctx: @option:radio]
en: Execute in terminal window
nn: Køyr i eit terminalvindauge

[ctx: @option:check]
en: Execute in terminal window
nn: Køyr i eit terminalvindauge

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm Template
nn: Ny mal for kommandoalarmar

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm Template
nn: Rediger mal for kommandoalarmar

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm
nn: Ny kommandoalarm

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm
nn: Rediger kommandoalarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: Execute the specified command now
nn: Køyr den valde kommandoen no

[ctx: @info:tooltip]
en: Execute the specified command now
nn: Køyr den valde kommandoen no

[ctx: @option:check]
en: Do not notify errors
nn: Ikkje varsla om feil

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not show error message if the command fails.
nn: Ikkje vis feilmelding om kommandoen gjev feil.

[ctx: @title:group]
en: Command Output
nn: Kommandoresultat

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute the command in a terminal window
nn: Kryss av her for å køyra kommandoen i eit terminalvindauge.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or path of the log file.
nn: Skriv inn namnet eller adressa til loggfila.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a log file.
nn: Vel ei loggfil.

[ctx: @option:radio]
en: Log to file
nn: Loggfør til fil

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to log the command output to a local file. The output will be appended to any existing contents of the file.
nn: Kryss av her for å loggføra resultatet av kommandokøyringa til ei lokal fil. Teksten vert lagd til etter innhaldet i fila.

[ctx: @option:radio]
en: Discard
nn: Forkast

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to discard command output.
nn: Kryss av her for å forkasta resultatet av kommandokøyringa.

[ctx: @info]
en: Log file must be the name or path of a local file, with write permission.
nn: Loggfila må vera eit namn eller ei adresse til ei lokal fil du har skriveløyve til.

[ctx: @info]
en: <para>No terminal is selected for command alarms.</para><para>Please set it in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
nn: <para>Du har ikkje sett valt nokon terminal for kommandoalarmar.</para><para>Vel dette i oppsettvindauget i <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @info]
en: Command executed: <icode>%1</icode>
nn: Køyrd kommando: <icode>%1</icode>

[ctx: @option:check]
en: Copy email to self
nn: Send kopi av e-posten til deg sjølv

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm Template
nn: Ny mal for e-postalarmar

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm Template
nn: Rediger mal for e-postalarmar

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm
nn: Ny e-postalarm

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm
nn: Rediger e-postalarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: Send the email to the specified addressees now
nn: Send e-posten til dei oppgjevne adressene no

[ctx: @info:tooltip]
en: Send the email now
nn: Send e-posten no

[ctx: @label:listbox 'From' email address]
en: From:
nn: Frå:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email identity, used to identify you as the sender when sending email alarms.
nn: E-postidentiteten din, som vert brukt til å identifisera deg som avsendar ved sending av e-postalarmar.

[ctx: @label:textbox Email addressee]
en: To:
nn: Til:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the addresses of the email recipients. Separate multiple addresses by commas or semicolons.
nn: Skriv inn adressene til e-postmottakarane. Skil adressene med komma eller semikolon.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open address book
nn: Opna adresseboka

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select email addresses from your address book.
nn: Vel e-postadresser frå adresseboka.

[ctx: @label:textbox Email subject]
en: Subject:
nn: Emne:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email subject.
nn: Skriv inn e-postemnet.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email message.
nn: Skriv e-postmeldinga.

[ctx: @label:listbox]
en: Attachments:
nn: Vedlegg:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Files to send as attachments to the email.
nn: Filer som skal sendast som vedlegg til e-posten.

[ctx: @action:button]
en: Add...
nn: Legg til …

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add an attachment to the email.
nn: Legg eit vedlegg til e-posten.

[ctx: @action:button]
en: Remove
nn: Fjern

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the highlighted attachment from the email.
nn: Fjern det valde vedlegget frå e-posten.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the email will be blind copied to you.
nn: Viss det er kryssa av her, vert det sendt ein blindkopi til deg sjølv.

[ctx: @info]
en: Invalid email address: <email>%1</email>
nn: Ugyldig e-postadresse: <email>%1</email>

[ctx: @info]
en: No email address specified
nn: Inga e-postadresse vald

[ctx: @info]
en: Invalid email attachment: <filename>%1</filename>
nn: Ugyldig e-postvedlegg: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Do you really want to send the email now to the specified recipient(s)?
nn: Er du sikker på at du vil senda e-posten til dei oppgjevne mottakarane no?

[ctx: @action:button]
en: Confirm Email
nn: Stadfest e-post

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1<nl/>Bcc: <email>%2</email>
nn: E-post send til:<nl/>%1<nl/>Blindkopi: <email>%2</email>

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1
nn: E-post send til:<nl/>%1

[ctx: @title:window]
en: Choose File to Attach
nn: Vel fila du vil leggja til

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm Template
nn: Ny mal for lydalarmar

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm Template
nn: Rediger mal for lydalarmar

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm
nn: Ny lydalarm

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm
nn: Rediger lydalarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: Play the audio file now
nn: Spel av lydfila no

[ctx: @info:tooltip]
en: Play the audio file now
nn: Spel av lydfila no

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to enter the contents of a script instead of a shell command line
nn: Kryss av her for å skriva inn eit skript i staden for ei kommandolinje.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a shell command to execute.
nn: Skriv inn kommandoen du vil køyra.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the contents of a script to execute
nn: Skriv inn innhaldet i skriptet du vil køyra.

[ctx: @info]
en: Please enter a command or script to execute
nn: Skriv inn ein kommando, eller adressa til eit skript som skal køyrast.

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of scheduled alarms
nn: Oversikt over planlagde alarmar

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, alarmTypeGroupBox)
en: Alarm Type
nn: Alarmtype

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Active
nn: Verksam

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include active alarms in the search.
nn: Kryss av her for å ta med verksame alarmar i søket.

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Archived
nn: Arkiverte

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include archived alarms in the search. This option is only available if archived alarms are currently being displayed.
nn: Kryss av her for å ta med arkiverte alarmar i søket. Dette valet er berre tilgjengeleg dersom arkiverte alarmar vert viste.

[ctx: @option:check Alarm action = text display]
en: Text
nn: Tekst

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include text message alarms in the search.
nn: Kryss av her for å ta med tekstmeldingsalarmar i søket.

[ctx: @option:check Alarm action = file display]
en: File
nn: Fil

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include file alarms in the search.
nn: Kryss av her for å ta med filalarmar i søket.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Command
nn: Kommando

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include command alarms in the search.
nn: Kryss av her for å ta med kommandoalarmar i søket.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Email
nn: E-post

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include email alarms in the search.
nn: Kryss av her for å ta med e-postalarmar i søket.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Audio
nn: Lyd

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include audio alarms in the search.
nn: Kryss av her for å ta med lydalarmar i søket.

[ctx: @info]
en: No alarm types are selected to search
nn: Du har ikkje valt nokon alarmtypar å ta med i søket

[ctx: @info]
en: <para>End of alarm list reached.</para><para>Continue from the beginning?</para>
nn: <para>Nådde slutten på alarmlista.</para><para>Vil du halda fram frå starten?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Beginning of alarm list reached.</para><para>Continue from the end?</para>
nn: <para>Nådde starten på alarmlista.</para><para>Vil du halda fram frå slutten?</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Foreground color:
nn: Framgrunnsfarge:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message foreground color
nn: Vel framgrunnsfargen for alarmmeldinga

[ctx: @label:listbox]
en: Background color:
nn: Bakgrunnsfarge:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message background color
nn: Vel bakgrunnsfargen for alarmmeldinga

[ctx: @option:check]
en: Use default font
nn: Bruk standardskrift

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default font current at the time the alarm is displayed.
nn: Kryss av her for å bruka standardskrifta (gjeldande når alarmen vert vist).

en: Requested font
nn: Ønskt skrift

[ctx: @action:button]
en: Font && Color...
nn: Skrift og farge …

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the font, and foreground and background color, for the alarm message.
nn: Vel skrift, framgrunns- og bakgrunnsfarge for alarmmeldinga.

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Font & Color
nn: Vel skrift og farge for alarm

[ctx: @action]
en: Stop Play
nn: Stopp avspeling

[ctx: @action]
en: Enable Alarms
nn: &Slå på alarmar

[ctx: @action]
en: Spread Windows
nn: Sprei vindauge

[ctx: @title:window]
en: Import Calendar Files
nn: Importer kalenderfiler

[ctx: @item:inlistbox File type selection filter]
en: Calendar Files
nn: Kalenderfiler

[ctx: @title:window]
en: Choose Export Calendar
nn: Vel eksportkalender

[ctx: @info]
en: Error loading calendar to append to:<nl/><filename>%1</filename>
nn: Klarte ikkje lasta inn kalenderen som det skal leggjast til:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Failed to save new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
nn: Klarte ikkje lagra den nye kalenderen til:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Cannot upload new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
nn: Klarte ikkje lasta opp den nye kalenderen til:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Unable to show alarms in KOrganizer
nn: Klarte ikkje visa alarmar i KOrganizer

[ctx: @info]
en: Unable to show alarm in KOrganizer
nn: Klarte ikkje visa alarm i KOrganizer

[ctx: @info]
en: Unable to update alarm in KOrganizer
nn: Klarte ikkje oppdatera alarmar i KOrganizer

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarms from KOrganizer
nn: Klarte ikkje sletta alarmar i KOrganizer

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarm from KOrganizer
nn: Klarte ikkje sletta alarm i KOrganizer

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Could not start KOrganizer)</para>
nn: <para>%1</para><para>(Klarte ikkje starta KOrganizer.)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(KOrganizer not fully started)</para>
nn: <para>%1</para><para>(KOrganizer er ikkje ferdig oppstarta.)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Error communicating with KOrganizer)</para>
nn: <para>%1</para><para>(Klarte ikkje kommunisera med KOrganizer.)</para>

[ctx: info]
en: The scheduled Wake from Suspend has been cancelled.
nn: Den oppsette vekkinga frå dvale er no kansellert.

[ctx: @info]
en: Error obtaining authorization (%1)
nn: Feil ved forsøk på å skaffa godkjenning (%1)

[ctx: @info]
en: You must enable a template calendar to save the template in
nn: Du må ta i bruk ein malkalender å lagra malen i

[ctx: @info Please set the 'From' email address...]
en: <para>%1</para><para>Please set it in the Configuration dialog.</para>
nn: <para>%1</para><para>Vel det i oppsettvindauget.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Alarms are currently disabled.</para><para>Do you want to enable alarms now?</para>
nn: <para>Alarmane er no slått av.</para><para>Ønskjer du å slå dei på att?</para>

[ctx: @action:button]
en: Enable
nn: Slå på

[ctx: @action:button]
en: Keep Disabled
nn: La vera av

[ctx: @info]
en: Error saving alarms
nn: Feil ved lagring av alarmar

[ctx: @info]
en: Error saving alarm
nn: Feil ved lagring av alarm

[ctx: @info]
en: Error deleting alarms
nn: Feil ved sletting av alarmar

[ctx: @info]
en: Error deleting alarm
nn: Feil ved sletting av alarm

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarms
nn: Feil ved lagring av gjenopptekne alarmar

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarm
nn: Feil ved lagring av gjenoppteken alarm

[ctx: @info]
en: Error saving alarm templates
nn: Feil ved lagring av alarmmalar

[ctx: @info]
en: Error saving alarm template
nn: Feil ved lagring av alarmmal

[ctx: @info]
en: Quitting will disable alarms (once any alarm message windows are closed).
nn: Viss du avsluttar programmet, vert alarmane slåtte av (etter at alle alarmmeldings­vindauga er lukka).

[ctx: @info]
en: Quitting will cancel the scheduled Wake from Suspend.
nn: Viss du avsluttar programmet, vert den oppsette alarmen for vekking frå dvale kansellert.

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not unique
nn: %1: Fann ikkje hendinga <resource>%2</resource>, eller så er ho ikkje unik

[ctx: @info]
en: Alarms cannot be created or updated, because no writable active alarm calendar is enabled.<nl/><nl/>To fix this, use <interface>View | Show Calendars</interface> to check or change calendar statuses.
nn: Kan ikkje oppretta eller oppdatera alarmar, då ingen redigerbar alarm­kalender er slått på.<nl/><nl/>Du kan retta dette ved å sjå til at <interface>Vis | Vis kalendrar</interface> er avkryssa og så endra kalenderstatusar.

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not editable
nn: %1: Fann ikkje hendinga <resource>%2</resource>, eller så er ho ikkje redigerbar

[ctx: @info]
en: Alarms are configured to be archived, but this is not possible because no writable archived alarm calendar is enabled.<nl/><nl/>To fix this, use <interface>View | Show Calendars</interface> to check or change calendar statuses.
nn: Alarmar er sette opp til å arkiverast, men dette er ikkje mogleg, då ingen redigerbar alarm­kalender er slått på.<nl/><nl/>Du kan retta dette ved å sjå til at <interface>Vis | Vis kalendrar</interface> er avkryssa og så endra kalenderstatusar.

[ctx: @info]
en: Alarms are configured to be archived, but this is not possible because no archived alarm calendar is set as default.<nl/><nl/>To fix this, use <interface>View | Show Calendars</interface>, select an archived alarms calendar, and check <interface>Use as Default for Archived Alarms</interface>.
nn: Alarmar er sette opp til å arkiverast, men dette er ikkje mogleg, då du ikkje har valt nokon standard­kalender for arkiverte alarmar.<nl/><nl/>Du kan retta dette ved å sjå til at <interface>Vis | Vis kalendrar</interface> er avkryssa, velja ein kalender for arkiverte alarmar og kryssa av for <interface>Bruk som standard for arkiverte alarmar</interface>.

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
    (no terminal selected for command alarms)
nn: Klarte ikkje køyra kommando
    (ingen terminal for kommandoalarmar er valt)

[ctx: @info]
en: Error creating temporary script file
nn: Feil ved oppretting av mellombels skriptfil

[ctx: @info]
en: Pre-alarm action:
nn: Handling før alarm:

[ctx: @info]
en: Post-alarm action:
nn: Handling etter alarm:

[ctx: @info 'From' email address]
en: From:
nn: Frå:

[ctx: @info Email addressee]
en: To:
nn: Til:

[ctx: @info Copy-to in email headers]
en: Cc:
nn: Kopi til:

[ctx: @info]
en: Date:
nn: Dato:

[ctx: @info Email subject]
en: Subject:
nn: Emne:

[ctx: @info Todo calendar item's title field]
en: To-do:
nn: Oppgåver:

[ctx: @info Todo calendar item's location field]
en: Location:
nn: Stad:

[ctx: @info Todo calendar item's due date/time]
en: Due:
nn: Forfallsdato:

[ctx: @info Brief form of 'At Login']
en: Login
nn: Innlogging

[ctx: @info]
en: At login
nn: Ved innlogging

[ctx: @info]
en: 1 Minute | %1 Minutes
nn[0]: 1 minutt
nn[1]: %1 minutt

[ctx: @info]
en: 1 Hour | %1 Hours
nn[0]: 1 time
nn[1]: %1 timar

[ctx: @info Hours and minutes]
en: %1h %2m
nn: %1h.%2m

[ctx: @info]
en: 1 Day | %1 Days
nn[0]: 1 dag
nn[1]: %1 dagar

[ctx: @info]
en: 1 Week | %1 Weeks
nn[0]: 1 veke
nn[1]: %1 veker

[ctx: @info]
en: 1 Month | %1 Months
nn[0]: 1 månad
nn[1]: %1 månadar

[ctx: @info]
en: 1 Year | %1 Years
nn[0]: 1 år
nn[1]: %1 år

[ctx: @info No recurrence]
en: None
nn: Inga

[ctx: @info No repetition]
en: None
nn: Inga

[ctx: @label]
en: Creation time
nn: Opprettingstidspunkt

[ctx: @label]
en: Start time
nn: Starttid

[ctx: @label Start delay configured in an alarm template]
en: Template after time
nn: Mal etter tid

[ctx: @label]
en: Recurrence
nn: Gjentaking

[ctx: @label]
en: Sub-repetition
nn: Undergjentaking

[ctx: @label]
en: Sub-repetition interval
nn: Undergjentakingsintervall

[ctx: @label]
en: Sub-repetition count
nn: Undergjentakingstal

[ctx: @label]
en: Next sub-repetition
nn: Neste undergjentaking

[ctx: @label]
en: Work time only
nn: Berre i arbeidstida

[ctx: @label]
en: Holidays excluded
nn: Utanom på fridagar

[ctx: @label]
en: Next recurrence
nn: Neste gjentaking

[ctx: @label]
en: Late cancel
nn: Seint avbrot

[ctx: @label Automatically close window]
en: Auto close
nn: Lukk automatisk

[ctx: @label]
en: Copy to KOrganizer
nn: Kopier til KOrganizer

[ctx: @label]
en: Read-only
nn: Skriveverna

[ctx: @label Whether alarm should be archived]
en: Archive
nn: Arkiver

[ctx: @label]
en: Revision
nn: Revisjon

[ctx: @label]
en: Custom properties
nn: Sjølvvalde eigenskapar

[ctx: @label]
en: Message text
nn: Meldingstekst

[ctx: @label File to provide text for message]
en: Message file
nn: Meldingsfil

[ctx: @label]
en: Font
nn: Skrifttype

[ctx: @label Shell command to execute before alarm]
en: Pre-alarm action
nn: Handling før alarm

[ctx: @label]
en: Pre-alarm action cancel
nn: Handling før alarm, avbrot

[ctx: @label]
en: Pre-alarm action no error
nn: Handling før alarm, ingen feil

[ctx: @label Shell command to execute after alarm]
en: Post-alarm action
nn: Handling etter alarm

[ctx: @label]
en: Akonadi Item ID
nn: Akonadi-ID for element

[ctx: @label Audio method]
en: Sound
nn: Lyd

[ctx: @label Whether audio should repeat]
en: Sound repeat
nn: Lydgjentaking

[ctx: @label]
en: Sound fade volume
nn: Lydstyrke uttoning

[ctx: @label]
en: Sound fade time
nn: Uttoningstid

[ctx: @label Whether the alarm has a reminder]
en: Reminder
nn: Påminning

[ctx: @label Whether reminder is on first recurrence only]
en: Reminder once only
nn: Berre éi påminning

[ctx: @label Whether to use standard notification system]
en: Notify
nn: Varsla

[ctx: @label Deferral type]
en: Deferral
nn: Utsetjing

[ctx: @label]
en: Deferral time
nn: Utsetjingstid

[ctx: @label Default deferral delay]
en: Deferral default
nn: Standard utsetjing

[ctx: @label Whether deferral time is date-only by default]
en: Deferral default date only
nn: Utsetjing som standard berre dato

[ctx: @label Execute in terminal window]
en: Execute in terminal
nn: Køyr i eit terminalvindauge

[ctx: @label]
en: Hide command error
nn: Gøym kommandofeil

[ctx: @label]
en: Email subject
nn: Emnelinja i e-posten

[ctx: @label Email address]
en: Email sender ID
nn: E-postavsendar

[ctx: @label Email address]
en: Email to
nn: E-post til

[ctx: @label true/false]
en: Email bcc
nn: E-post blindkopi til

[ctx: @label]
en: Email body
nn: E-posttekst

[ctx: @label]
en: Email attachments
nn: E-postvedlegg

[ctx: @info Alarm type]
en: Display (text)
nn: Vis (tekst)

[ctx: @info Alarm type]
en: Display (file)
nn: Vis (fil)

[ctx: @info Alarm type]
en: Display (command)
nn: Vis (kommando)

[ctx: @info Alarm type]
en: Command
nn: Kommando

[ctx: @info Alarm type]
en: Email
nn: E-post

[ctx: @info Alarm type]
en: Audio
nn: Lyd

[ctx: @info Alarm type]
en: Active
nn: Verksam

[ctx: @info Alarm type]
en: Archived
nn: Arkivert

[ctx: @info Alarm type]
en: Template
nn: Mal

[ctx: @info Repeat at login]
en: At login until %1
nn: Ved innlogging, til %1

[ctx: @info Using default font]
en: Default
nn: Standard

[ctx: @info]
en: Speak
nn: Opplesing

[ctx: @info]
en: Beep
nn: Lydsignal

[ctx: @info Percentage]
en: %1%%
nn: %1 %%

[ctx: @info]
en: 1 Second | %1 Seconds
nn[0]: 1 sekund
nn[1]: %1 sekund

[ctx: @info General purpose status indication: yes or no]
en: Yes
nn: Ja

[ctx: @info General purpose status indication: yes or no]
en: No
nn: Nei

[ctx: @info]
en: A 'From' email address must be configured in order to execute email alarms.
nn: Du må fylla ut avsendaradressa for å kunna bruka e-postalarmar.

[ctx: @info KMail folder name: this should be translated the same as in kmail]
en: sent-mail
nn: send e-post

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> not found
nn: Ugyldig avsendaradresse.<nl/>Fann ikkje e-postidentiteten <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> has no email address
nn: Ugyldig avsendaradresse.<nl/>E-postidentiteten <resource>%1</resource> har ikkje noka e-postadresse.

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured (no default email identity found)</para><para>Please set it in <application>KMail</application> or in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
nn: <para>Det er ikkje sett opp noka avsendaradresse (fann ikkje standard e-postidentitet).</para><para>Vel avsendaradressa i <application>KMail</application> eller i oppsettvindauget i <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured.</para><para>Please set it in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
nn: <para>Du har ikkje sett opp noka avsendaradresse.</para><para>Vel avsendaradressa i oppsettvindauget i <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @info]
en: <command>%1</command> not found
nn: Fann ikkje <command>%1</command>

[ctx: @info]
en: Error attaching file: <filename>%1</filename>
nn: Klarte ikkje leggja ved fil: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Attachment not found: <filename>%1</filename>
nn: Fann ikkje vedlegget: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: An email has been queued to be sent
nn: Ein e-post er lagd i kø for å verta send

[ctx: @info]
en: Failed to send email
nn: Klarte ikkje senda e-post

[ctx: @info]
en: Error sending email
nn: Feil ved sending av e-post

[ctx: @option:check]
en: Cancel if late
nn: Avbryt alarm viss det er for seint

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after this time
nn: Lukk automatisk vindauget etter så lang tid

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after late-cancellation time
nn: Lukk automatisk vindauget etter seinsvarsfrist

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If checked, the alarm will be canceled if it cannot be triggered within the specified period after its scheduled time. Possible reasons for not triggering include your being logged off, X not running, or <application>KAlarm</application> not running.</para><para>If unchecked, the alarm will be triggered at the first opportunity after its scheduled time, regardless of how late it is.</para>
nn: <para>Viss det er kryssa av her, vert alarmen automatisk avbroten viss han ikkje kan visast innan den valde tidsperioden frå det oppgjevne tidspunktet. Moglege grunnar for dette kan vera at du ikkje er logga på, eller at X eller <application>KAlarm</application> ikkje køyrer.</para><para>Viss det ikkje er kryssa av, vert meldinga vist så snart som mogleg etter det oppgjevne tidspunktet, uansett kor seint dette er.</para>

[ctx: @option:check Cancel if late by 10 minutes]
en: Cancel if late by
nn: Avbryt viss det er så mykje for seint

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how late will cause the alarm to be canceled
nn: Skriv inn kor forseinka alarmen må vera for å verta avbroten

[ctx: @info:whatsthis]
en: Automatically close the alarm window after the expiry of the late-cancellation period
nn: Lukk automatisk alarmvindauget etter at seinsvarsfristen er gått ut

[ctx: @info]
en: Please select a file to display
nn: Vel kva fil du vil visa

[ctx: @info]
en: Please select a file to play
nn: Vel kva fil du vil spela av

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a folder
nn: <filename>%1</filename> er ei mappe

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> not found
nn: Fann ikkje <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is not readable
nn: <filename>%1</filename> er ikkje lesbar

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> appears not to be a text or image file
nn: <filename>%1</filename> ser ikkje ut til å vera ei tekst- eller biletfil

[ctx: @option:check]
en: Append to existing file
nn: Legg til ei fil som finst frå før

[ctx: @info]
en: Failed to execute command (shell access not authorized)
nn: Klarte ikkje køyra kommando (manglar løyve til skaltilgang)

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
nn: Klarte ikkje køyra kommando

[ctx: @info]
en: Failed to execute command (not found or not executable)
nn: Klarte ikkje køyra kommando (fann ikkje programfil, eller så er ho ikkje køyrbar)

[ctx: @info]
en: Command execution error
nn: Feil ved køyring av kommando

[ctx: @info]
en: Command exit code: %1
nn: Sluttstatus for kommando: %1

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: minutes
nn: minutt

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: hours/minutes
nn: timar/minutt

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: days
nn: dagar

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: weeks
nn: veker

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press the Shift key while clicking the spin buttons to adjust the time by a larger step (6 hours / 5 minutes).
nn: Hald inne «Shift»-tasten mens du trykkjer på talboks­pilene for å stilla inn tida med større steg (6 timar / 5 minutt).

en: System time zone
nn: System-tidssone

en: Personal alarm message, command and email scheduler by KDE
nn: Tidsbasert varsling med tekst, kommandoar og e-post – frå KDE

en: Copyright © 2001-%1, David Jarvie
nn: © 2001–%1 David Jarvie

[ctx: @info]
en: Failure to create menus (perhaps <filename>%1</filename> missing or corrupted)
nn: Klarte ikkje laga til menyane (det kan vera <filename>%1</filename> manglar eller er øydelagd)

[ctx: @action]
en: Templates...
nn: Malar …

[ctx: @action]
en: New
nn: Ny

[ctx: @action]
en: Create Template...
nn: Lag mal …

[ctx: @action]
en: Copy...
nn: Kopier …

[ctx: @action]
en: Edit...
nn: Rediger …

[ctx: @action]
en: Delete
nn: Slett

[ctx: @action]
en: Delete Without Confirmation
nn: Slett utan stadfesting

[ctx: @action]
en: Reactivate
nn: Gjer verksam på nytt

[ctx: @action]
en: Wake From Suspend...
nn: Vekking frå dvalemodus …

[ctx: @action]
en: Show Archived Alarms
nn: Vis arkiverte alarmar

[ctx: @action]
en: Show in System Tray
nn: Vis i systemtrauet

[ctx: @action]
en: Show Calendars
nn: Vis kalendrar

[ctx: @action]
en: Show Date Selector
nn: Vis datoveljar

[ctx: @action]
en: Import Alarms...
nn: Importer alarmar …

[ctx: @action]
en: Import Birthdays...
nn: Importer fødselsdagar …

[ctx: @action]
en: Export Selected Alarms...
nn: Eksporter valde alarmar …

[ctx: @action]
en: Export...
nn: Eksporter …

[ctx: @action]
en: Refresh Alarms
nn: Oppdater alarmar

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm? | Do you really want to delete the %1 selected alarms?
nn[0]: Er du sikker på at du vil sletta den valde alarmen?
nn[1]: Er du sikker på at du vil sletta dei %1 valde alarmane?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm | Delete Alarms
nn[0]: Slett alarm
nn[1]: Slett alarmar

[ctx: @action:button]
en: Delete
nn: Slett

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Archived Alarms
nn: Gøym arkiverte alarmar

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Archived Alarms
nn: Vis arkiverte alarmar

[ctx: @info]
en: Import birthdays
nn: Importer fødselsdagar

[ctx: @item:inlistbox]
en: Display Alarm
nn: Visingsalarm

[ctx: @item:inlistbox]
en: Email Alarm
nn: E-postalarm

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command Alarm
nn: Kommandoalarm

[ctx: @title:window]
en: Alarm Type
nn: Alarmtype

[ctx: @info]
en: Choose alarm type to create:
nn: Vel alarmtypen du vil oppretta:

[ctx: @action]
en: Enable
nn: Slå på

[ctx: @action]
en: Disable
nn: Slå av

[ctx: @info]
en: <para>Cannot defer alarm:</para><para>Alarm not found.</para>
nn: <para>Kan ikkje utsetja alarmen:</para><para>Fann ikkje alarmen.</para>

[ctx: @title:window]
en: Reminder
nn: Påminning

[ctx: @title:window]
en: Message
nn: Melding

[ctx: @info]
en: File is a folder
nn: Fila er ei mappe

[ctx: @info]
en: Failed to open file
nn: Klarte ikkje opna fila

[ctx: @info]
en: File not found
nn: Fann ikkje fila

[ctx: @title:window]
en: Error
nn: Feil

[ctx: @info]
en: Today
nn: i dag

[ctx: @info]
en: Tomorrow | in %1 days' time
nn[0]: i morgon
nn[1]: om %1 dagar

[ctx: @info]
en: in 1 week's time | in %1 weeks' time
nn[0]: om 1 veke
nn[1]: om %1 veker

[ctx: @info]
en: in 1 minute's time | in %1 minutes' time
nn[0]: om 1 minutt
nn[1]: om %1 minutt

[ctx: @info]
en: in 1 hour's time | in %1 hours' time
nn[0]: om 1 time
nn[1]: om %1 timar

[ctx: @item:intext inserted into 'in ... %1 minute's time' below]
en: 1 hour | %1 hours
nn[0]: 1 time
nn[1]: %1 timar

[ctx: @info '%2' is the previous message '1 hour'/'%1 hours']
en: in %2 1 minute's time | in %2 %1 minutes' time
nn[0]: om %2 og 1 minutt
nn[1]: om %2 og %1 minutt

[ctx: @info]
en: Unable to speak message
nn: Klarte ikkje lesa opp meldinga

[ctx: @info]
en: Text-to-speech subsystem is not available
nn: Tekst-til-tale-tenesta er ikkje tilgjengeleg

[ctx: @action:button]
en: Edit
nn: Rediger

[ctx: @action:button]
en: Defer
nn: Utset

[ctx: @info:whatsthis]
en: The scheduled date/time for the message (as opposed to the actual time of display).
nn: Det fastsette tidspunktet for meldinga (i motsetning til tida når ho faktisk vert vist).

[ctx: @info:whatsthis]
en: The file whose contents are displayed below
nn: Fila med innhaldet som vert vist under

[ctx: @info:whatsthis]
en: The contents of the file to be displayed
nn: Innhaldet i fila som skal visast

[ctx: @info:whatsthis]
en: The alarm message
nn: Alarmmeldinga

[ctx: @info:whatsthis]
en: The output of the alarm's command
nn: Resultatet av alarmkommandoen

[ctx: @info:whatsthis]
en: The email to send
nn: E-posten som skal sendast

[ctx: @option:check]
en: Do not display this error message again for this alarm
nn: Ikkje vis denne feilmeldinga att for denne alarmen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Acknowledge the alarm
nn: Kvitter for alarmen

[ctx: @action:button]
en: Edit...
nn: Rediger …

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit the alarm
nn: Rediger alarmen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the alarm.
nn: Rediger alarmen.

[ctx: @action:button]
en: Defer...
nn: Utset …

[ctx: @info:tooltip]
en: Defer the alarm until later
nn: Utset alarmen til eit seinare tidspunkt

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Defer the alarm until later.</para><para>You will be prompted to specify when the alarm should be redisplayed.</para>
nn: <para>Utset alarmen til eit seinare tidspunkt.</para><para>Du vert beden om å oppgje når alarmen skal visast att.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop sound
nn: Stopp lyd

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop playing the sound
nn: Stopp lydavspeling

[ctx: @info:tooltip Locate this email in KMail]
en: Locate in <application>KMail</application>
nn: Finn i <application>KMail</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Locate and highlight this email in <application>KMail</application>
nn: Finn og uthev denne e-posten i <application>KMail</application>

[ctx: @info:tooltip]
en: Activate <application>KAlarm</application>
nn: Start <application>KAlarm</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Activate <application>KAlarm</application>
nn: Start <application>KAlarm</application>

[ctx: @info]
en: Do you really want to acknowledge this alarm?
nn: Er du sikker på at du vil kvittera for alarmen?

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge Alarm
nn: Kvitter for alarmen

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge
nn: Kvitter

[ctx: @info]
en: Unable to locate this email in <application>KMail</application>
nn: Fann ikkje denne e-posten i <application>KMail</application>

[ctx: @action]
en: New Display Alarm
nn: Ny visingsalarm

[ctx: @action]
en: New Command Alarm
nn: Ny kommandoalarm

[ctx: @action]
en: New Email Alarm
nn: Ny e-postalarm

[ctx: @action]
en: New Audio Alarm
nn: Ny lydalarm

[ctx: @action]
en: New Alarm From Template
nn: Ny alarm frå &mal

[ctx: @title:window]
en: Configure
nn: Set opp

[ctx: @title:tab General preferences]
en: General
nn: Generelt

[ctx: @title General preferences]
en: General
nn: Generelt

[ctx: @title:tab]
en: Time & Date
nn: Dato og klokkeslett

[ctx: @title]
en: Time and Date
nn: Dato og klokkeslett

[ctx: @title:tab]
en: Storage
nn: Lagring

[ctx: @title]
en: Alarm Storage
nn: Alarmlagring

[ctx: @title:tab Email preferences]
en: Email
nn: E-post

[ctx: @title]
en: Email Alarm Settings
nn: Innstillingar for e-postalarmar

[ctx: @title:tab]
en: Alarm Defaults
nn: Standard­verdiar

[ctx: @title]
en: Default Alarm Edit Settings
nn: Standard redigerings­innstillingar for alarmar

[ctx: @title:tab]
en: View
nn: Vising

[ctx: @title]
en: View Settings
nn: Visingsinnstillingar

[ctx: @info]
en: Reset all tabs to their default values, or only reset the current tab?
nn: Vil du tilbakestilla alle fanene til standardverdiane, eller berre den gjeldande fana?

[ctx: @action:button Reset ALL tabs]
en: All
nn: Alle

[ctx: @action:button Reset the CURRENT tab]
en: Current
nn: Gjeldande

[ctx: @title:group]
en: Run Mode
nn: Køyremodus

[ctx: @option:check]
en: Warn before quitting
nn: Åtvar før avslutting

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a warning prompt before quitting <application>KAlarm</application>.
nn: Kryss av her for å gje ei åtvaring før avslutting av <application>KAlarm</application>.

[ctx: @option:check]
en: Enable alarm names
nn: Bruk alarmnamn

[ctx: @option:check]
en: Confirm alarm deletions
nn: Stadfest sletting av alarmar

[ctx: @label:spinbox]
en: Default defer time interval:
nn: Standardutsetjing:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default time interval (hours & minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
nn: Skriv inn standardutsetjinga for alarmar (i timar og minutt). Dette vert brukt av dialogvindauget for alarmutsetjing.

[ctx: @title:group]
en: Terminal for Command Alarms
nn: Terminal for kommandoalarmar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which application to use when a command alarm is executed in a terminal window
nn: Vel kva program du vil bruka til å køyra kommandoalarmar i terminalvindauge

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute command alarms in a terminal window by <icode>%1</icode>
nn: Kryss av her for å køyra kommandoen i eit terminalvindauge til <icode>%1</icode>

[ctx: @option:radio Other terminal window command]
en: Other:
nn: Anna:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the full command line needed to execute a command in your chosen terminal window. By default the alarm's command string will be appended to what you enter here. See the <application>KAlarm</application> Handbook for details of special codes to tailor the command line.
nn: Skriv inn heile kommandolinja som trengst for å køyra ein kommando i eit terminalvindauge. Som standard vert kommandoen lagd til etter det du skriv inn her. I <application>KAlarm</application>-handboka kan du lesa meir om korleis du kan tilpassa kommandolinja.

[ctx: @title:group]
en: Plugins
nn: Programtillegg

[ctx: @info]
en: Command to invoke terminal window not found: <command>%1</command>
nn: Fann ikkje kommando for å starta terminalvindauge: <command>%1</command>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time zone which <application>KAlarm</application> should use as its default for displaying and entering dates and times.
nn: Vel tidssona som <application>KAlarm</application> skal bruka som standard for vising og innskriving av dato og klokkeslett.

[ctx: @label:listbox]
en: Holiday region:
nn: Område for fri- og høgtidsdagar:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which holiday region to use
nn: Vel kva område for fri- og høgtidsdagar som skal brukast

[ctx: @label:spinbox]
en: Start of day for date-only alarms:
nn: Start på dagen for datoalarmar:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.</para><para>%1</para>
nn: <para>Det tidlegaste klokkeslettet på dagen ein alarm utan oppgjeve klokkeslett vert løyst ut.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: Working Hours
nn: Arbeidstid

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check the days in the week which are work days
nn: Vel kva dagar i veka som skal reknast som arbeidsdagar

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily start time:
nn: Startklokkeslett:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time of the working day.</para><para>%1</para>
nn: <para>Vel kva klokkeslett arbeidsdagen startar.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily end time:
nn: Sluttklokkeslett:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the end time of the working day.</para><para>%1</para>
nn: <para>Vel kva klokkeslett arbeidsdagen sluttar.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: KOrganizer event duration:
nn: Lengd på KOrganizer-hending:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the event duration in hours and minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.</para><para>%1</para>
nn: <para>Skriv inn kor lenge hendinga varer, i timar og minutt, for alarmar som vert kopierte til KOrganizer.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: New Alarms && Templates
nn: Nye alarmar &og malar

[ctx: @option:radio]
en: Store in default calendar
nn: Lagra i standardkalender

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add all new alarms and alarm templates to the default calendars, without prompting.
nn: Legg alle nye alarmar og alarmmalar til standardkalendrane utan å spørja.

[ctx: @option:radio]
en: Prompt for which calendar to store in
nn: Spør kva kalender alarmar og alarmmalar skal lagrast i

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When saving a new alarm or alarm template, prompt for which calendar to store it in, if there is more than one active calendar.</para><para>Note that archived alarms are always stored in the default archived alarm calendar.</para>
nn: <para>Viss det finst meir enn éin kalender, spør om kva ressurs du vil lagra nye alarmar og alarmmalar i.</para><para>Merk at arkiverte alarmar alltid vert lagra i standardkalenderen for arkiverte alarmar.</para>

[ctx: @title:group]
en: Archived Alarms
nn: Arkiverte alarmar

[ctx: @option:check]
en: Keep alarms after expiry
nn: Ta vare på alarmar etter forelding

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to archive alarms after expiry or deletion (except deleted alarms which were never triggered).
nn: Kryss av her for å lagra alarmar etter forelding eller sletting (med unntak av sletta alarmar som aldri vart utløyste).

[ctx: @option:check]
en: Discard archived alarms after:
nn: Forkast forfalne alarmar etter:

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: days
nn: dagar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to store archived alarms indefinitely. Check to enter how long archived alarms should be stored.
nn: Kryss av her for å velja kor lenge forfalne alarmar skal lagrast, eller fjern avkryssinga for å lagra alarmar i det uendelege.

[ctx: @action:button]
en: Clear Archived Alarms
nn: Fjern arkiverte alarmar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms.
nn: Slett alle arkiverte alarmar.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms (from the default archived alarm calendar only).
nn: Slett alle arkiverte alarmar (berre frå standardkalender for arkiverte alarmar).

[ctx: @info]
en: <para>A default calendar is required in order to archive alarms, but none is currently enabled.</para><para>If you wish to keep expired alarms, please first use the calendars view to select a default archived alarms calendar.</para>
nn: <para>Du treng ein standardkalender for å kunna arkivera alarmar, men du har ikkje valt nokon.</para> <para>Bruk kalendervisinga til å velja ein standardkalender for arkiverte alarmar dersom du ønskjer å ta vare på desse.</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all archived alarms?
nn: Er du sikker på at du vil sletta alle arkiverte alarmar?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all alarms in the default archived alarm calendar?
nn: Er du sikker på at du vil sletta alle arkiverte alarmar i standardkalenderen for arkiverte alarmar?

[ctx: @label]
en: Email client:
nn: E-postprogram:

[ctx: @option:radio]
en: Sendmail
nn: sendmail

[ctx: @option:check]
en: Copy sent emails into <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
nn: Kopier sende e-postar til <resource>%1</resource>-mappa i <application>KMail</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: After sending an email, store a copy in <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
nn: Lagra ein kopi i <application>KMail</application>-mappa <resource>%1</resource> etter sending av e-post

[ctx: @option:check]
en: Notify when remote emails are queued
nn: Gje melding når eksterne e-postar vert lagde i kø

[ctx: @title:group]
en: Your Email Address
nn: E-postadressa di

[ctx: @label 'From' email address]
en: From:
nn: Frå:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used to identify you as the sender when sending email alarms.
nn: E-postadressa di, som vert brukt til å identifisera deg som avsendar ved sending av e-postalarmar.

[ctx: @option:radio]
en: Use default <application>KMail</application> identity
nn: Bruk standard <application>KMail</application>-identitet

[ctx: @option:radio]
en: Use <application>KMail</application> identities
nn: Bruk <application>KMail</application>-identitetar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use <application>KMail</application>'s email identities to identify you as the sender when sending email alarms. For existing email alarms, <application>KMail</application>'s default identity will be used. For new email alarms, you will be able to pick which of <application>KMail</application>'s identities to use.
nn: Kryss av her for å bruka e-postidentitetane i <application>KMail</application> for å identifisera deg som avsendar av e-postalarmar. Standardidentiteten i <application>KMail</application> vert brukt for alarmar som alt er oppretta. For nye alarmar kan du sjølv velja kva for identitet du vil bruka.

[ctx: @label 'Bcc' email address]
en: Bcc:
nn: Blindkopi til:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used for blind copying email alarms to yourself. If you want blind copies to be sent to your account on the computer which <application>KAlarm</application> runs on, you can simply enter your user login name.
nn: E-postadressa di, som vert brukt til å senda blindkopiar av e-postalarmar til deg sjølv. Viss du vil senda blindkopiar til kontoen din på maskina der <application>KAlarm</application> køyrer, treng du berre å skriva inn brukarnamnet ditt.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default setting for <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
nn: Standardinnstillinga i redigeringsvindauget for alarmar for valet <interface>%1</interface>.

[ctx: @title:tab]
en: General
nn: Generelle

[ctx: @title:tab Settings specific to alarm type]
en: Type Specific
nn: Typespesifikke

[ctx: @title:tab]
en: Font && Color
nn: Skrift og farge

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default setting for the alarm message display method in the alarm edit dialog.
nn: Standardinnstilling i redigerings­vindauget for alarmar for alarmvisingsmetode.

[ctx: @label:listbox]
en: Recurrence:
nn: Gjentaking:

[ctx: @option:radio]
en: February 28th
nn: 28. februar

[ctx: @option:radio]
en: March 1st
nn: 1. mars

[ctx: @option:radio]
en: Do not repeat
nn: Ikkje gjenta

[ctx: @info:whatsthis]
en: For yearly recurrences, choose what date, if any, alarms due on February 29th should occur in non-leap years.<note>The next scheduled occurrence of existing alarms is not re-evaluated when you change this setting.</note>
nn: For alarmar som er definerte til å løysast ut den 29. februar, vel kva for dato dei skal løysast ut på i år som ikkje er skotår. <note>Neste fastlagde utføring av alarmar som finst frå før, vert ikkje sjekka på nytt mot denne regelen etter at du har endra han.</note>

[ctx: @title:group]
en: Display Alarms
nn: Vis alarmar

[ctx: @label:listbox]
en: Reminder units:
nn: Påminningseiningar:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Minutes
nn: Minutt

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hours/Minutes
nn: Timar/minutt

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default units for the reminder in the alarm edit dialog, for alarms due soon.
nn: Standardeiningar for påminning i redigerings­vindauget for alarmar (som snart vert utløyste).

[ctx: @title:group Audio options group]
en: Sound
nn: Lyd

[ctx: @option:check]
en: Repeat sound file
nn: Gjenta lydfil

[ctx: @info:whatsthis sound file 'Repeat' checkbox]
en: The default setting for sound file <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
nn: Standardinnstilling i redigerings­vindauget for alarmar for lydfila <interface>%1</interface>.

[ctx: @label:textbox]
en: Sound file:
nn: Lydfil:

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a sound file
nn: Vel ei lydfil

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default sound file to use in the alarm edit dialog.
nn: Skriv inn standard lydfil for redigeringsv­indauget for alarmar.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to set the default volume for sound files in the alarm edit dialog.
nn: Vel standard lystyrke for lydfiler i redigerings­vindauget for alarmar.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default volume for sound files in the alarm edit dialog.
nn: Stanard lydstyrke for lydfiler i redigerings­vindauget for alarmar.

[ctx: @title:group]
en: Command Alarms
nn: Kommandoalarmar

[ctx: @title:group]
en: Email Alarms
nn: E-postalarmar

[ctx: @title:group]
en: Message Font && Color
nn: Skrift og farge på &meldingar

[ctx: @info]
en: You must enter a sound file when <interface>%1</interface> is selected as the default sound type
nn: Du må skriva inn ei lydfil når <interface>%1</interface> er vald som standard lydtype

[ctx: @title:tab]
en: Alarm Windows
nn: Alarmvindauge

[ctx: @option:check]
en: Show in system tray
nn: Vis i systemtrauet

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check to show <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray. Showing it in the system tray provides easy access and a status indication.</para>
nn: <para>Kryss av her for å visa <application>KAlarm</application>-ikonet i systemtrauet. Du får kjapt og enkelt tilgang til programmet frå dette ikonet, og kan sjå programstatusen.</para>

[ctx: @title:group]
en: System Tray Tooltip
nn: Hjelpeboble for systemtrauikonet

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify whether to include in the system tray tooltip, a summary of alarms due in the next 24 hours.
nn: Vel om det skal visast ei liste over alarmar dei neste 24 timane i hjelpebobla for systemtrauikonet

[ctx: @option:check]
en: Maximum number of alarms to show:
nn: Høgste tal alarmar som skal visast:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to display all of the next 24 hours' alarms in the system tray tooltip. Check to enter an upper limit on the number to be displayed.
nn: Kryss av her for å skriva inn ei øvre grense på talet alarmar som skal visast i systemtrauikonet for dei neste 24 timane. Ikkje kryss av viss du vil visa alle alarmane.

[ctx: @option:check]
en: Show alarm time
nn: Vis alarmtidspunkt

[ctx: @option:check]
en: Show time until alarm
nn: Vis tid til alarmutløysing

[ctx: @title:group]
en: Alarm List
nn: Alarmliste

[ctx: @label:listbox]
en: Disabled alarm color:
nn: Farge for avslåtte alarmar:

[ctx: @label:listbox]
en: Archived alarm color:
nn: Farge for arkiverte alarmar:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Message Windows
nn: Alarmmeldingsvindauge

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Choose how to reduce the chance of alarm messages being accidentally acknowledged:<list><item>Position alarm message windows as far as possible from the current mouse cursor location, or</item><item>Position alarm message windows in the center of the screen, but disable buttons for a short time after the window is displayed.</item></list></para>
nn: <para>Vel korleis du vil redusera sjansen for at ei alarmmelding vert stadfesta ved eit uhell: <list><item>Plasser alarmvindauget så lange vekke frå musepeikaren som mogleg, eller</item><item>Plasser alarmvindauget på midten av skjermen, men gjer at knappane i vindauget ikkje kan brukast før det har gått ei stund.</item></list></para>

[ctx: @option:radio]
en: Position windows far from mouse cursor
nn: Plasser vindauga langt frå musepeikaren

[ctx: @option:radio]
en: Center windows, delay activating window buttons
nn: Plasser vindauga på midten av skjerm, men med uverksame knappar

[ctx: @label:spinbox]
en: Button activation delay (seconds):
nn: Tid før knappane vert verksame (i sekund):

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how long its buttons should remain disabled after the alarm message window is shown.
nn: Skriv inn kor lenge knappane skal vera uverksame etter at alarmvindauget er vist.

[ctx: @option:check]
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
nn: Meldingsvindauge har ei tittellinje og tek fokuset til tastaturet

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Specify the characteristics of alarm message windows:<list><item>If checked, the window is a normal window with a title bar, which grabs keyboard input when it is displayed.</item><item>If unchecked, the window does not interfere with your typing when it is displayed, but it has no title bar and cannot be moved or resized.</item></list></para>
nn: <para>Vel korleis alarmvindauga skal oppføra seg:<list><item>Viss det er kryssa av her, er vindauga vanlege vindauge med tittellinje, og som tek inndata frå tastaturet når dei vert viste.</item><item>Viss det ikkje er kryssa av, vil ikkje vindauga ta imot inndata frå tastaturet, men dei har heller ikkje tittellinjer, og kan ikkje flyttast eller endrast storleik på.</item></list></para>

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: No Recurrence
nn: Inga gjentaking

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: At Login
nn: Ved innlogging

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Hourly/Minutely
nn: Kvar time / kvart minutt

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Daily
nn: Kvar dag

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Weekly
nn: Kvar veke

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Monthly
nn: Kvar månad

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Yearly
nn: Kvart år

[ctx: @title:group]
en: Recurrence Rule
nn: Regel for gjentaking

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not repeat the alarm
nn: Ikkje gjenta alarmen

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Trigger the alarm at the specified date/time and at every login until then.</para><para>Note that it will also be triggered any time <application>KAlarm</application> is restarted.</para>
nn: <para>Løys ut alarmen ved det oppgjevne tidspunktet og ved kvar innlogging fram til då.</para><para>Merk at han òg vert utløyst kvar gong <application>KAlarm</application> vert starta på nytt.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at hourly/minutely intervals
nn: Gjenta alarmen i intervall på time-/minuttbasis

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at daily intervals
nn: Gjenta alarmen i daglege intervall

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at weekly intervals
nn: Gjenta alarmen på vekebasis

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at monthly intervals
nn: Gjenta alarmen i månadlege intervall

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at annual intervals
nn: Gjenta alarmen i årlege intervall

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up a repetition within the recurrence, to trigger the alarm multiple times each time the recurrence is due.
nn: Set opp ei gjentaking inni gjentakinga, for å utløysa fleire alarmar når gjentakinga oppstår.

[ctx: @title:group]
en: Recurrence End
nn: Slutt på gjentaking

[ctx: @option:radio]
en: No end
nn: Ingen slutt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm indefinitely
nn: Gjenta alarmen i det uendelege

[ctx: @option:radio]
en: End after:
nn: Slutt etter:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm for the number of times specified
nn: Gjenta alarmen så mange gongar som er oppgjeve

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the total number of times to trigger the alarm
nn: Skriv inn kor mange gongar alarmen skal gjentakast

[ctx: @label]
en: occurrence(s)
nn: gjentaking(ar)

[ctx: @option:radio]
en: End by:
nn: Slutt ved:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Repeat the alarm until the date/time specified.</para><para><note>This applies to the main recurrence only. It does not limit any sub-repetition which will occur regardless after the last main recurrence.</note></para>
nn: <para>Gjenta alarmen til det valde tidspunktet.</para><para><note>Dette gjeld berre hovudutløysinga, og avgrenser ikkje på nokon måte undergjentakingar, som uansett vert utløyste etter den siste hovudgjentakinga.</note></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last date to repeat the alarm.</para><para>%1</para>
nn: <para>Skriv inn den siste datoen for gjentaking av alarmen.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last time to repeat the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
nn: <para>Skriv inn det siste tidspunktet for gjentaking av alarmen.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop repeating the alarm after your first login on or after the specified end date
nn: Stopp gjentaking av alarmen ved den første innlogginga etter den valde sluttdatoen

[ctx: @title:group]
en: Exceptions
nn: Unntak

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of exceptions, i.e. dates/times excluded from the recurrence
nn: Lista over unntak, som er datoar/tidspunkt unntekne frå gjentaking

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a date to insert in the exceptions list. Use in conjunction with the Add or Change button below.
nn: Skriv inn datoen du vil setja inn i unntakslista. Bruk i samband med «Legg til»- eller «Endra»-knappane under.

[ctx: @action:button]
en: Add
nn: Legg til

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add the date entered above to the exceptions list
nn: Legg til datoen som er skriven inn over i unntakslista

[ctx: @action:button]
en: Change
nn: Endra

[ctx: @info:whatsthis]
en: Replace the currently highlighted item in the exceptions list with the date entered above
nn: Byt ut det utheva elementet i unntakslista med datoen som er skriven inn over

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the currently highlighted item from the exceptions list
nn: Fjern det utheva elementet frå unntakslista

[ctx: @option:check]
en: Exclude holidays
nn: Utanom fridagar

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Do not trigger the alarm on holidays.</para><para>You can specify your holiday region in the Configuration dialog.</para>
nn: <para>Ikkje utløys alarmen på fridagar.</para><para>Du kan velja fridagsregion i oppsettvindauget.</para>

[ctx: @option:check]
en: Only during working time
nn: Berre i arbeidstida

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Only execute the alarm during working hours, on working days.</para><para>You can specify working days and hours in the Configuration dialog.</para>
nn: <para>Utløys berre alarmen i arbeidstida, på arbeidsdagar.</para><para>Du kan velja kva som vert rekna som arbeidstid i oppsettvindauget.</para>

[ctx: @info]
en: End date is earlier than start date
nn: Sluttdatoen er før startdatoen

[ctx: @info]
en: End date/time is earlier than start date/time
nn: Sluttidspunktet er før starttidspunktet

[ctx: @label Time units for user-entered numbers]
en: hours:minutes
nn: timar.minutt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of hours and minutes between repetitions of the alarm
nn: Skriv inn talet på timar og minutt mellom gjentakingar av alarmen

[ctx: @info]
en: No day selected
nn: Ingen dag er vald

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: day(s)
nn: dag(ar)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days between repetitions of the alarm
nn: Skriv inn talet på dagar mellom gjentakingar av alarmen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which the alarm is allowed to occur
nn: Vel kva for dagar i veka alarmen skal gjentakast

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: week(s)
nn: veke(r)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of weeks between repetitions of the alarm
nn: Skriv inn talet på veker mellom kvar gjentaking av alarmen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which to repeat the alarm
nn: Vel kva for dagar i veka alarmen skal gjentakast

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on the selected day of the month
nn: Gjenta alarmen på den valde dagen i månaden

[ctx: @item:inlistbox Last day of month]
en: Last
nn: Siste

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the month on which to repeat the alarm
nn: Vel dagen i månaden alarmen skal gjentakast på

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on one day of the week, in the selected week of the month
nn: Gjenta alarmen på ein vekedag, i den valde veka i månaden

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1st
nn: 1.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd
nn: 2.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd
nn: 3.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th
nn: 4.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th
nn: 5.

[ctx: @item:inlistbox Last Monday in March]
en: Last
nn: Siste

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd Last
nn: Nest siste

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd Last
nn: Tredje siste

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th Last
nn: Fjerde siste

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th Last
nn: Femte siste

[ctx: @item:inlistbox Every (Monday...) in month]
en: Every
nn: Kvar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the week of the month in which to repeat the alarm
nn: Vel den veka i månaden alarmen skal gjentakast i

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the week on which to repeat the alarm
nn: Vel den vekedagen alarmen skal gjentakast på

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: month(s)
nn: månad(er)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of months between repetitions of the alarm
nn: Skriv inn talet på månadar mellom gjentakingar av alarmen

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: year(s)
nn: år

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of years between repetitions of the alarm
nn: Skriv inn talet på år mellom gjentakingar av alarmen

[ctx: @label List of months to select]
en: Months:
nn: Månadar:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the months of the year in which to repeat the alarm
nn: Vel dei månadene i året alarmen skal gjentakast i

[ctx: @item:inlistbox No date]
en: None
nn: Ingen

[ctx: @item:inlistbox 1st March (short form)]
en: 1 Mar
nn: 1. mars

[ctx: @item:inlistbox 28th February (short form)]
en: 28 Feb
nn: 28. februar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which date, if any, the February 29th alarm should trigger in non-leap years
nn: Vel kva datoar alarmar for 29. februar eventuelt skal utløysast

[ctx: @info]
en: No month selected
nn: Ingen månad er vald

[ctx: @option:check]
en: Reminder for first recurrence only
nn: Påminning berre før første gjentaking

[ctx: @option:check]
en: Reminder:
nn: Påminning:

[ctx: @title:window]
en: Alarm Sub-Repetition
nn: Undergjentaking av alarm

[ctx: @option:check Repeat every 10 minutes]
en: Repeat every
nn: Gjenta kvar(t)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Instead of the alarm triggering just once at each recurrence, checking this option makes the alarm trigger multiple times at each recurrence.
nn: Kryss av her for å gjenta alarmen fleire gongar kvar gong han vert gjenteken, i staden for berre éin gong.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the time between repetitions of the alarm
nn: Skriv inn tida mellom gjentakingar av alarmen

[ctx: @option:radio]
en: Number of repetitions:
nn: Kor mange gongar:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify the number of times the alarm should repeat after each recurrence
nn: Kryss av her for å velja kor mange gongar alarmen skal gjentakast for kvar gjentaking.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of times to trigger the alarm after its initial occurrence
nn: Skriv inn kor mange gongar alarmen skal gjentakast etter første utløysing.

[ctx: @option:radio]
en: Duration:
nn: Lengd:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify how long the alarm is to be repeated
nn: Kryss av her for å velja kor lenge alarmen skal gjentakast

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the length of time to repeat the alarm
nn: Skriv inn kor lenge alarmen skal gjentakast

[ctx: @info]
en: Could not load calendar <filename>%1</filename>.
nn: Klarte ikkje lasta kalenderen <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Cannot download calendar: <filename>%1</filename>
nn: Klarte ikkje lasta ned kalender: <filename>%1</filename>

[ctx: @item:inlistbox File type selection filter]
en: Calendar files
nn: Kalenderfiler

[ctx: @title:column]
en: Time
nn: Tid

[ctx: @title:column]
en: Time To
nn: Tid til

[ctx: @title:column]
en: Repeat
nn: Gjenta

[ctx: @title:column]
en: Message, File or Command
nn: Melding, fil eller kommando

[ctx: @title:column Template name]
en: Name
nn: Namn

[ctx: @info:tooltip]
en: Command execution failed
nn: Feil ved køyring av kommando

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre-alarm action execution failed
nn: Feil ved handling før alarmutløysing

[ctx: @info:tooltip]
en: Post-alarm action execution failed
nn: Feil ved handling etter alarmutløysing

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre- and post-alarm action execution failed
nn: Feil ved handlingar før og etter alarmutløysing

[ctx: @info:whatsthis]
en: Next scheduled date and time of the alarm
nn: Neste planlagde dato og klokkeslett for alarmen

[ctx: @info:whatsthis]
en: How long until the next scheduled trigger of the alarm
nn: Kor lenge til neste gong alarmen går

[ctx: @info:whatsthis]
en: How often the alarm recurs
nn: Kor ofte skal alarmen gjentakast

[ctx: @info:whatsthis]
en: Background color of alarm message
nn: Bakgrunnsfarge for alarmmelding

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm type (message, file, command or email)
nn: Alarmtype (melding, fil, kommando eller e-post)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm message text, URL of text file to display, command to execute, or email subject line
nn: Alarmmelding, adressa til tekstfila du vil visa, kommandoen du vil køyra eller ei e-post-emnelinje

[ctx: @info:whatsthis]
en: Name of the alarm template
nn: Namn på alarmmal

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default active alarm calendar.
nn: Du kan ikkje slå av standard verksame kalenderressurs.

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
nn: Du kan ikkje slå av standardkalender for arkiverte alarmar viss du har sett opp bevaring av forfalne alarmar.

[ctx: @info]
en: Do you really want to disable your default calendar?
nn: Er du sikker på at du vil gjera standardkalenderen uverksam?

[ctx: @title:window]
en: Configure Calendar
nn: Set opp kalender

[ctx: @title:group]
en: Calendars
nn: Kalendrar

[ctx: @item:inlistbox]
en: Active Alarms
nn: Verksame alarmar

[ctx: @item:inlistbox]
en: Archived Alarms
nn: Arkiverte alarmar

[ctx: @item:inlistbox]
en: Alarm Templates
nn: Alarmmalar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which type of data to show alarm calendars for
nn: Vel kva type data du vil visa alarmkalendrar for

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of available calendars of the selected type. The checked state shows whether a calendar is enabled (checked) or disabled (unchecked). The default calendar is shown in bold.
nn: Oversikt over tilgjengelege kalendrar av den valde typen. Avkryssinga viser om kalenderen er i bruk (avkryssa) eller ikkje (ikkje avkryssa). Standardkalenderen vert vist med halvfeit skrift.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Remove the highlighted calendar from the list.</para><para>The calendar itself is left intact, and may subsequently be reinstated in the list if desired.</para>
nn: <para>Fjern den valde kalenderen frå lista.</para><para>Sjølve kalenderen vert likevel verande, og du kan leggja han til på nytt seinare, om du så måtte ønskja.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new active alarm calendar
nn: Legg til og ta i bruk ein ny alarmkalender

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new archived alarm calendar
nn: Legg til ein arkivert alarmkalender

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new alarm template calendar
nn: Legg til ein ny alarmkalendermal

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default active alarm calendar.
nn: Du kan ikkje fjerna standardkalenderen for verksame alarmar.

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
nn: Du kan ikkje fjerna standardkalenderen for verksame alarmar viss forfalne alarmar er sette opp til å takast vare på.

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove your default calendar (<resource>%1</resource>) from the list?
nn: Er du sikker på at du vil fjerna standardkalenderen (<resource>%1</resource>) frå lista?

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the calendar <resource>%1</resource> from the list?
nn: Er du sikker på at du vil fjerna kalenderen (<resource>%1</resource>) frå lista?

[ctx: @option:check]
en: Repeat
nn: Gjenta

[ctx: @option:check]
en: Set volume
nn: Vel lydstyrke

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the sound file will be played repeatedly for as long as the message is displayed.
nn: Viss det er kryssa av her, vert lydfila spela kontinuerleg så lenge meldinga er vist.

[ctx: @label]
en: Sound file:
nn: Lydfil:

[ctx: @info:tooltip]
en: Test the sound
nn: Test lyden

[ctx: @info:whatsthis]
en: Play the selected sound file.
nn: Spel av den valde lydfila.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a sound file to play.
nn: Skriv inn namnet eller adressa til lydfila du vil spela av.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a sound file to play.
nn: Vel lydfila du vil spela av.

[ctx: @label]
en: seconds
nn: sekund

[ctx: @title:group Sound volume]
en: Volume
nn: Lydstyrke

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to choose the volume for playing the sound file.
nn: Kryss av her for å velja lydstyrke for avspeling av lydfila.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the volume for playing the sound file.
nn: Vel lydstyrke for avspeling av lydfila.

[ctx: @option:check]
en: Fade
nn: Ton inn/ut

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to fade the volume when the sound file first starts to play.
nn: Kryss av her for å la lydfila gradvis tona inn (høgare og høgare lyd).

[ctx: @label:spinbox Time period over which to fade the sound]
en: Fade time:
nn: Inntoningstid:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to fade the sound before reaching the set volume.
nn: Skriv inn kor mange sekund det skal ta før lydfila er tona heilt inn.

[ctx: @label:slider]
en: Initial volume:
nn: Startlydstyrke:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the initial volume for playing the sound file.
nn: Vel startlydstyrken for avspeling av lydfila.

[ctx: @label:listbox Listbox providing audio options]
en: Sound:
nn: Lyd:

[ctx: @item:inlistbox No sound]
en: None
nn: Ingen

[ctx: @item:inlistbox]
en: Beep
nn: Pipelyd

[ctx: @item:inlistbox]
en: Speak
nn: Opplesing

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sound file
nn: Lydfil

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure sound file
nn: Set opp lydfil

[ctx: @info:whatsthis]
en: Configure a sound file to play when the alarm is displayed.
nn: Vel lydfila du vil spela av når alarmen vert utløyst.

[ctx: @title:window]
en: Sound File
nn: Lydfil

[ctx: @title:window]
en: Choose Sound File
nn: Vel lydfil

[ctx: @action:button]
en: Special Actions...
nn: Spesialhandlingar …

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify actions to execute before and after the alarm is displayed.
nn: Oppgje handlingar som skal utførast før og etter at alarmen er vist.

[ctx: @title:window]
en: Special Alarm Actions
nn: Spesielle alarmhandlingar

[ctx: @title:group]
en: Pre-Alarm Action
nn: Handling før alarm

[ctx: @label:textbox]
en: Command:
nn: Kommando:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute before the alarm is displayed.</para><para>Note that it is executed only when the alarm proper is displayed, not when a reminder or deferred alarm is displayed.</para><para><note>KAlarm will wait for the command to complete before displaying the alarm.</note></para>
nn: <para>Skriv inn kommandoen du vil køyra før alarmen vert vist.</para><para>Merk at kommandoen berre vert køyrd når alarmen vert vist, ikkje når påminninga før alarmen vert vist, eller viss alarmen vert utsett.</para><para><note>KAlarm vil venta til kommandoen er ferdig før alarmen vert vist.</note></para>

[ctx: @option:check]
en: Cancel alarm on error
nn: Avbryt alarm ved feil

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the alarm if the pre-alarm command fails, i.e. do not display the alarm or execute any post-alarm action command.
nn: Avbryt alarmen viss førkommandoen er mislukka. Då vert verken alarmen vist eller etterkommandoen køyrd.

[ctx: @title:group]
en: Post-Alarm Action
nn: Handling etter alarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute after the alarm window is closed.</para><para>Note that it is not executed after closing a reminder window. If you defer the alarm, it is not executed until the alarm is finally acknowledged or closed.</para>
nn: <para>Skriv inn kommandoen du vil køyra etter at alarmvindauget vert lukka.</para><para>Merk at kommandoen berre vert køyrd når alarmvindauget vert lukka, så viss du utset alarmen, vert kommandoen berre køyrd når du endeleg stadfestar alarmen og lukkar vindauget.</para>

[ctx: @title:window]
en: Alarm Templates
nn: Alarmmalar

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of alarm templates
nn: Oversikta over alarmmalar

[ctx: @action:button]
en: New
nn: Ny

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new alarm template
nn: Lag ein ny alarmmal

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template
nn: Lag ein ny alarmmal

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the currently highlighted alarm template
nn: Rediger den valde alarmmalen

[ctx: @action:button]
en: Copy
nn: Kopier

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template based on a copy of the currently highlighted template
nn: Lag ein ny alarmmal basert på ein kopi av den valde malen

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm template? | Do you really want to delete the %1 selected alarm templates?
nn[0]: Er du sikker på at du vil sletta den valde alarmmalen?
nn[1]: Er du sikker på at du vil sletta dei %1 valde alarmmalane?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm Template | Delete Alarm Templates
nn[0]: Slett alarmmal
nn[1]: Slett alarmmalar

[ctx: @action:button]
en: &Delete
nn: &Slett

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Template
nn: Vel alarmmal

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a template to base the new alarm on.
nn: Vel ein mal som alarmen skal baserast på.

[ctx: @action]
en: New Alarm
nn: Ny alarm

en: Disabled
nn: Slått av

[ctx: @info:tooltip Brief: some alarms are disabled]
en: (Some alarms disabled)
nn: (Nokre alarmar er slegne av)

[ctx: @info prefix + hours:minutes]
en: (%1%2:%3)
nn: (%1%2.%3)

[ctx: @info prefix + hours:minutes]
en: %1%2:%3
nn: %1%2.%3

[ctx: @info]
en: Alarm not found
nn: Fann ikkje alarm

[ctx: @info]
en: Error recreating alarm
nn: Feil ved gjenoppretting av alarm

[ctx: @info]
en: Error recreating alarm template
nn: Feil ved gjenoppretting av alarmmal

[ctx: @info]
en: Cannot reactivate archived alarm
nn: Kan ikkje gjenoppretta arkivert alarm

[ctx: @info]
en: Unknown error
nn: Ukjend feil

[ctx: @info Action to create a new alarm]
en: New alarm
nn: Ny alarm

[ctx: @info Action to delete an alarm]
en: Delete alarm
nn: Slett alarm

[ctx: @info Action to create a new alarm template]
en: New template
nn: Ny mal

[ctx: @info Action to delete an alarm template]
en: Delete template
nn: Slett mal

[ctx: @info]
en: Delete archived alarm
nn: Slett arkivert alarm

[ctx: @info]
en: Create multiple alarms
nn: Lag fleire alarmar

[ctx: @info Action to edit an alarm]
en: Edit alarm
nn: Rediger alarm

[ctx: @info Action to edit an alarm template]
en: Edit template
nn: Rediger mal

[ctx: @info]
en: Delete multiple alarms
nn: Slett fleire alarmar

[ctx: @info]
en: Delete multiple templates
nn: Slett fleire malar

[ctx: @info]
en: Delete multiple archived alarms
nn: Slett fleire arkiverte alarmar

[ctx: @info]
en: Reactivate alarm
nn: Gjenopprett alarm

[ctx: @info]
en: Reactivate multiple alarms
nn: Gjenopprett fleire alarmar

[ctx: @title:window]
en: Wake From Suspend
nn: Vekking frå dvalemodus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, advanceWakeTime)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
nn: Skriv inn kor mange minutt før utløysings­tidspunktet systemet skal vekkjast frå dvale­modus. Dette kan brukast til å sikra at systemet er heilt gjenoppretta når sjølve alarmen vert utløyst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
nn: Kor mange minutt før alarmen systemet skal vekkjast frå dvalemodus
