kalarm - en to pl translation catalogue (1217 entries)

[ctx: @info]
en: No mail transport configured for email identity <resource>%1</resource>
pl: Tożsamość <resource>%1</resource> nie ma ustawionego serwera pocztowego

[ctx: @info]
en: Emails may not have been sent
pl: Wiadomości mogły nie zostać wysłane

[ctx: @info]
en: Program error
pl: Błąd programu

[ctx: @info]
en: Enter the length of time (in hours and minutes) after the current time to schedule the alarm.
pl: Podaj długość czasu (w godzinach i minutach) od chwili obecnej, aby zaplanować alarm.

[ctx: @info]
en: If a recurrence is configured, the start date/time will be adjusted to the first recurrence on or after the entered date/time.
pl: Jeśli ustawiono powtórzenia, początkowa data i czas zostaną ustawione na pierwsze powtórzenie podczas lub po wprowadzonej dacie i czasie.

[ctx: @info]
en: This uses KAlarm's default time zone, set in the Configuration dialog.
pl: Stosuje domyślną strefę czasową KAlarm, ustawioną w oknie dialogowym preferencji.

[ctx: @option:radio]
en: Defer until:
pl: Opóźniony do:

[ctx: @option:radio]
en: At date/time:
pl: W dniu/o czasie:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm to the specified date and time.
pl: Zaplanuj ponownie alarm na określoną datę i czas.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify the date, or date and time, to schedule the alarm.
pl: Uściślij datę, lub datę i czas, aby zaplanować alarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the date to schedule the alarm.</para><para>%1</para>
pl: <para>Wpisz datę, aby zaplanować alarm.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the time to schedule the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
pl: <para>Wpisz czas, aby zaplanować alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @option:check]
en: Any time
pl: O dowolnym czasie

[ctx: @info:tooltip]
en: Set only a date (without a time) for the alarm
pl: Ustaw tylko datę (bez czasu) dla alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify only a date (without a time) for the alarm. The alarm will trigger at the first opportunity on the selected date.
pl: Zaznaczając to pole określasz tylko datę (bez czasu) dla danego alarmu. Alarm zostanie włączony przy pierwszej sposobności danego dnia.

[ctx: @option:radio Defer for time interval]
en: Defer for:
pl: Opóźniony do:

[ctx: @option:radio]
en: Time from now:
pl: Czas od teraz:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm for the specified time interval after now.
pl: Zaplanuj ponownie alarm dla podanego odstępu czasu od chwili obecnej.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm after the specified time interval from now.
pl: Zaplanuj alarm na podany odstęp czasu od chwili obecnej.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Preset
pl: Nastawa

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 minute | %1 minutes
pl[0]: 1 minuta
pl[1]: %1 minuty
pl[2]: %1 minut

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 hour | %1 hours
pl[0]: 1 godzina
pl[1]: %1 godziny
pl[2]: %1 godzin

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 day
pl: 1 dzień

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 week
pl: 1 tydzień

[ctx: @info:tooltip]
en: Select time delay from a list of preset values
pl: Wybierz opóźnienie czasowe z nastaw

[ctx: @action:button]
en: Time Zone...
pl: Strefa czasowa...

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a time zone for this alarm
pl: Wybierz strefę czasową dla tego alarmu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose a time zone for this alarm which is different from the default time zone set in KAlarm's configuration dialog.
pl: Wybierz strefę czasową dla tego alarmu, która jest inna niż domyślna strefa czasowa ustawiona w oknie ustawień KAlarm.

[ctx: @label:listbox]
en: Time zone:
pl: Strefa czasowa:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time zone to use for this alarm.
pl: Wybierz strefę czasową dla użytku tego alarmu.

[ctx: @info]
en: Invalid time
pl: Nieprawidłowy czas

[ctx: @info]
en: Invalid date
pl: Nieprawidłowa data

[ctx: @info]
en: Alarm date has already expired
pl: Data alarmu już upłynęła

[ctx: @info]
en: Alarm time has already expired
pl: Czas alarmu już upłynął

[ctx: @info]
en: Cannot initialize audio system
pl: Nie można uruchomić systemu dźwiękowego

[ctx: @info]
en: Cannot initialize audio system: %1
pl: Nie można uruchomić systemu dźwiękowego: %1

[ctx: @info]
en: <para>Error playing audio file <filename>%1</filename></para><para>%2</para>
pl: <para>Błąd odtwarzania pliku dźwiękowego <filename>%1</filename></para><para>%2</para>

[ctx: @info]
en: Cannot set the audio volume: %1
pl: Nie można ustawić głośności dźwięku: %1

[ctx: @info]
en: <para>Error opening audio file: <filename>%1</filename></para>
pl: <para>Błąd otwierania pliku dźwiękowego: <filename>%1</filename></para>

[ctx: @info]
en: Cannot initialize audio player
pl: Nie można uruchomić odtwarzacza dźwiękowego

[ctx: @info]
en: <para>Error playing audio file: <filename>%1</filename></para>
pl: <para>Błąd odtwarzania pliku dźwiękowego: <filename>%1</filename></para>

en: KAlarm Autostart
pl: Samoczynne uruchomienie KAlarm

en: KAlarm autostart at login
pl: Uruchom KAlarm po zalogowaniu

en: Copyright 2001-%1, David Jarvie
pl: Prawa autorskie (c) 2001-%1, David Jarvie

en: Author
pl: Autor

en: Application to run
pl: Aplikacja do uruchomienia

en: Command line arguments to pass to application
pl: Argumenty wiersza poleceń do przekazania aplikacji

[ctx: @title:window]
en: Import Birthdays From KAddressBook
pl: Zaimportuj daty urodzin z KAddressBook

[ctx: @label:textbox]
en: Alarm name:
pl: Nazwa alarmu:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a name to help you identify this alarm. This is optional and need not be unique.
pl: Wpisz nazwę, która pomoże ci rozpoznać ten alarm. Nie jest ona wymagana i nie musi być niepowtarzalna.

[ctx: @info]
en: Birthday:
pl: Data urodzin:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Text
pl: Tekst alarmu

[ctx: @label:textbox]
en: Prefix:
pl: Przedrostek:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear before the person's name in the alarm message, including any necessary trailing spaces.
pl: Wpisz tekst  wyświetlany przed imieniem i nazwiskiem osoby w wiadomości alarmowej, włączając w to potrzebne odstępy.

[ctx: @label:textbox]
en: Suffix:
pl: Przyrostek:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear after the person's name in the alarm message, including any necessary leading spaces.
pl: Wpisz tekst wyświetlany po imieniu osoby w wiadomości alarmowej poprzedzony niezbędnymi odstępami.

[ctx: @title:group]
en: Select Birthdays
pl: Wybierz daty urodzin

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select birthdays to set alarms for.<nl/>This list shows all birthdays in <application>KAddressBook</application> except those for which alarms already exist.</para><para>You can select multiple birthdays at one time by dragging the mouse over the list, or by clicking the mouse while pressing Ctrl or Shift.</para>
pl: <para>Wybierz daty urodzin, dla których ustawić alarmy.<nl/>Lista zawiera wszystkie alarmy z <application>KAddressBook</application> oprócz tych, dla których alarm jest już ustawiony.</para><para>Możesz wybrać wiele dat urodzin, przeciągając myszą na liście, lub klikając z wciśniętym klawiszem Ctrl lub Shift.</para>

[ctx: @title:group]
en: Alarm Configuration
pl: Ustawienia alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a reminder in advance of or after the birthday.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlić przypomnienie przed lub po urodzinach.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days before or after each birthday to display a reminder. This is in addition to the alarm which is displayed on the birthday.
pl: Podaj liczbę dni przed lub po każdych urodzinach, w których zostanie wyświetlone przypomnienie. Jest to dodatek do alarmu wyświetlanego w dniu urodzin.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the birthday.
pl: Wybierz czy przypomnienie ma być wyzwolone przed czy po urodzinach.

[ctx: @action:button]
en: Sub-Repetition
pl: Powtórzenie podrzędne

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up an additional alarm repetition
pl: Ustawia dodatkowe powtórzenie alarmu

en: Prompt for confirmation when alarm is acknowledged
pl: Żądaj potwierdzenia zuważenia alarmu

en: Attach file to email (repeat as needed)
pl: Załącz plik do wiadomości (powtórz w razie potrzeby)

en: Auto-close alarm window after --late-cancel period
pl: Samoczynnie zamknij okno po okresie późnego pominięcia

en: Blind copy email to self
pl: Ukryta kopia wiadomości do siebie

en: Beep when message is displayed
pl: Sygnał dźwiękowy (brzęczyk) przy wyświetlaniu wiadomości

en: Message background color (name or hex 0xRRGGBB)
pl: Kolor tła wiadomości (nazwa lub wartość 0xRRGGBB)

en: Message foreground color (name or hex 0xRRGGBB)
pl: Kolor tła wiadomości (nazwa lub wartość 0xRRGGBB)

en: Cancel alarm with the specified event ID
pl: Pomiń alarm z podanym identyfikatorem zdarzenia

en: Disable the alarm
pl: Wyłącz alarm

en: Disable monitoring of all alarms
pl: Wyłącz monitowanie wszystkich alarmów

en: Execute a shell command line
pl: Wykonaj polecenie

en: Command line to generate alarm message text
pl: Linia poleceń do wygenerowania tekstu alarmu

en: Display the alarm edit dialog to edit the specified alarm
pl: Wyświetl okno edycji alarmu, aby zmienić podany alarm

en: Display the alarm edit dialog to edit a new display alarm
pl: Wyświetl okno edycji alarmu, aby zmienić nowy alarm w postaci wiadomości

en: Display the alarm edit dialog to edit a new command alarm
pl: Wyświetl okno edycji alarmu, aby zmienić nowy alarm w postaci polecenia

en: Display the alarm edit dialog to edit a new email alarm
pl: Wyświetl okno edycji alarmu, aby zmienić nowy alarm pocztowy

en: Display the alarm edit dialog to edit a new audio alarm
pl: Wyświetl okno edycji alarmu, aby zmienić nowy alarm dźwiękowy

en: Display the alarm edit dialog, preset with a template
pl: Wyświetl okno edycji alarmu z określonym wzorcem

en: File to display
pl: Plik do wyświetlenia

en: KMail identity to use as sender of email
pl: Tożsamość KMail używana do wysyłania wiadomości

en: Interval between alarm repetitions
pl: Odstęp pomiędzy powtórzeniami alarmu

en: Show alarm as an event in KOrganizer
pl: Wyświetlaj alarm jako zdarzenie w KOrganizerze

en: Cancel alarm if more than 'period' late when triggered
pl: Pomiń alarm, jeżeli jest opóźniony więcej niż 'czas'

en: Output list of scheduled alarms to stdout
pl: Wyślij listę zaplanowanych alarmów na standardowe wyjście

en: Repeat alarm at every login
pl: Powtarzaj alarm przy każdym zalogowaniu

en: Send an email to the given address (repeat as needed)
pl: Wyślij wiadomość na podany adres pocztowy (powtarzaj w miarę potrzeb)

en: Name of alarm
pl: Nazwa alarmu

en: Display alarm message as a notification
pl: Wyświetl wiadomość alarmu jako powiadomienie

en: Audio file to play once
pl: Plik dźwiękowy do jednorazowego odtworzenia

en: Audio file to play repeatedly
pl: Plik dźwiękowy do odtwarzania wielokrotnego

en: Specify alarm recurrence using iCalendar syntax
pl: Podaj powtórzenia alarmu używając składni iCalendar

en: Display reminder before or after alarm
pl: Wyświetlaj przypomnienie przed lub po alarmie

en: Display reminder once, before or after first alarm recurrence
pl: Wyświetl przypomnienie raz, przed lub po pierwszym powtórzeniu alarmu

en: Number of times to repeat alarm (including initial occasion)
pl: Liczba powtórzeń alarmu (razem z pierwszym)

en: Speak the message when it is displayed
pl: Wypowiedz komunikat, kiedy jest wyświetlany

en: Email subject line
pl: Temat wiadomości

en: Simulate system time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ] (debug mode)
pl: Symuluj czas systemowy [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ] (tryb debugowania)

en: Trigger alarm at time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
pl: Wyświetl wiadomość o czasie [[[rrrr-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], albo dacie rrrr-mm-dd [TZ]

en: Display system tray icon
pl: Wyświetl ikonę w tacce systemowej

en: Trigger alarm with the specified event ID
pl: Włącz alarm o podanym identyfikatorze zdarzenia

en: Repeat until time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
pl: Powtarzaj do czasu [[[rrrr-]mm-]dd-]hh:mm [TZ] lub daty rrrr-mm-dd [TZ]

en: Volume to play audio file
pl: Poziom głośności odtwarzania pliku dźwięku

en: Message text to display
pl: Tekst wiadomości do wyświetlenia

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode>: invalid email address
pl: <icode>%1</icode>: błędny adres e-mail

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter for date-only alarm
pl: Niepoprawny parametr <icode>%1</icode> dla alarmu tylko-data

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> earlier than <icode>%2</icode>
pl: <icode>%1</icode>: wcześniej niż <icode>%2</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> and <icode>%2</icode> parameters: repetition is longer than <icode>%3</icode> interval
pl: Nieprawidłowe parametry <icode>%1</icode> i <icode>%2</icode>: powtórzenie jest dłuższe niż przerwa <icode>%3</icode>

[ctx: @info:shell]
en: : option(s) only valid with an appropriate action option or message
pl: : opcje właściwe tylko z odpowiednią opcją operacji lub wiadomością

[ctx: @info:shell]
en: 
    Use --help to get a list of available command line options.
pl: 
    Użyj --help, by uzyskać listę dostępnych opcji.

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode>
pl: <icode>%1</icode> wymaga <icode>%2</icode>

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode> or <icode>%3</icode>
pl: <icode>%1</icode>: wymaga <icode>%2</icode> lub <icode>%3</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter
pl: Niepoprawny parametr <icode>%1</icode>

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> incompatible with <icode>%2</icode>
pl: <icode>%1</icode>: niezgodność z <icode>%2</icode>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version
pl: Wersja KAlarm

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version which wrote this file.
pl: Wersja KAlarm, który zapisał ten plik.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend
pl: Silnik magazynu danych

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend currently used by KAlarm.
pl: Silnik magazynu danych, używany obecnie przez KAlarm.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: File Resources
pl: Zasoby plików

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseAkonadiIfAvailable), group (General)
en: Enable Akonadi plugin
pl: Włącz wtyczkę Akonadi

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAkonadiIfAvailable), group (General)
en: Choose whether to enable KAlarm's Akonadi plugin, which uses Akonadi to provide features including birthday import, some email functions, email address book lookup, and Akonadi resource migration on first run.
pl: Określ czy włączyć wtyczkę Akonadi KAlarmu, która używa Akonadi do dania możliwości takich jak importowanie urodzin, obsługa poczty, wyszukiwanie w książce adresowej, a także przenoszenie zasobów Akonadi po pierwszym uruchomieniu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_AudioBackend), group (General)
en: Audio backend
pl: Silnik dźwiękowy

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_AudioBackend), group (General)
en: Which audio backend to prefer.
pl: Domyślnie wybierany silnik dźwiękowy.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Time zone
pl: Strefa czasowa

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Select the time zone which KAlarm should use as its default for displaying and entering dates and times.
pl: Wybierz strefę czasową, którą KAlarm ma używać jako domyślną przy wyświetlaniu oraz wpisywaniu dat i czasów.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Holiday region
pl: Kalendarz świąt

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Select the holiday region to use.
pl: Wybór regionu, którego święta będą używane.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Foreground color
pl: Kolor pierwszego planu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Default foreground color for alarm message windows.
pl: Domyślny kolor pierwszego planu przy wyświetlaniu wiadomości alarmu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Background color
pl: Kolor tła

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Default background color for alarm message windows.
pl: Domyślny kolor tła przy wyświetlaniu wiadomości alarmu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseAlarmName), group (General)
en: Enable alarm names
pl: Włącz nazwy alarmów

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAlarmName), group (General)
en: Choose whether to be able to give alarms a name. This is a convenience to help you to identify alarms.
pl: Określ, czy chcesz nadawać alarmom nazwy. Stworzone dla wygody rozpoznawania alarmów.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (MessageFont), group (General)
en: Message font
pl: Czcionka wiadomości

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageFont), group (General)
en: Default font for displaying alarm messages.
pl: Domyślna czcionka przy wyświetlaniu wiadomości alarmu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: Show in system tray
pl: Wyświetlaj w tacce systemowej

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: <p>Check to show KAlarm's icon in the system tray. Showing it in the system tray provides easy access and a status indication.</p>
pl: <p>Zaznacz, jeśli ikona KAlarm ma być umieszczona w tacce systemowej. Daje to łatwy dostęp i pokazuje informację o stanie.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: Auto-hide in system tray if no alarms due within period
pl: Samoczynnie ukryj na tacce systemowej, jeśli nie ma wyznaczonego alarmu w przedziale

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: <p>Enter -1 to auto-hide KAlarm's icon in the system tray when there are no active alarms.</p><p>To auto-hide the system tray icon when there are no alarms due within a set period of time, enter the time period in minutes.</p><p>Enter 0 to always show the system tray icon.</p>
pl: <p>Podaj -1, aby samoczynnie ukryć ikonę KAlarm na tacce systemowej, gdy nie ma aktywnych alarmów.</p><p> Podaj przedział czasowy w minutach, aby samoczynnie ukryć ikonę na tacce systemowej, gdy nie ma wyznaczonego alarmu w ustawionym przedziale czasowym, .</p><p>Podaj 0, aby zawsze pokazywać ikonę na tacce systemowej.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (NoAutoHideSystemTrayDesktops), group (General)
en: Desktops without auto-hide in system tray
pl: Pulpity bez samoczynnego ukrywania w tacce systemowej

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (NoAutoHideSystemTrayDesktops), group (General)
en: Desktops for which the auto-hide in system tray option is not available.
pl: Pulpity, dla których samoczynne ukrywanie w tacce systemowej jest niedostępne.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_AutoStart), group (General)
en: Start at login
pl: Uruchom po zalogowaniu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_AutoStart), group (General)
en: <p>Automatically start KAlarm whenever you start KDE.</p><p>This option should always be set true if RunMode=Auto, else false.</p>
pl: <p>Uruchom KAlarm wraz z KDE.</p><p>Ustawienie to powinno być zawsze ustawione na true , jeśli RunMode=Auto, w przeciwnym przypadku na false.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_RunMode), group (General)
en: Run mode
pl: Tryb działania

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_RunMode), group (General)
en: Whether to run KAlarm automatically on login, manually only, or not at all.
pl: Określa czy uruchomić KAlarm zaraz po zalogowaniu, tylko ręcznie czy w ogóle.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_RunMode), group (General)
en: Run automatically
pl: Uruchom sam

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_RunMode), group (General)
en: Run manually only
pl: Uruchamiaj tylko ręcznie

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_RunMode), group (General)
en: Do not run
pl: Nie uruchamiaj

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Default defer time interval
pl: Domyślny czas opóźnienia

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Enter the default time interval (in minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
pl: Podaj domyślny czas (w minutach) do opóźnienia alarmów, używanych w oknie dialogowym.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AskResource), group (General)
en: Prompt for which calendar to store in
pl: Zapytaj w którym kalendarzu przechowywać

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AskResource), group (General)
en: <p>When saving a new alarm or alarm template, prompt for which calendar to store it in, if there is more than one active calendar.</p><p>Note that archived alarms are always stored in the default archived alarm calendar.</p>
pl: <p>Podczas zapisywania nowego alarmu lub wzorca alarmu, pytaj w którym kalendarzu go zapisać, jeśli jest więcej niż jeden aktywny kalendarz.</p><p>Zarchiwizowane alarmy są zawsze zapisywane w domyślnym kalendarzu zarchiwizowanych alarmów.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ModalMessages), group (General)
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
pl: Okna wiadomości posiadają pasek tytułowy i posiadają możliwość wprowadzania znaków z klawiatury.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_ModalMessages), group (General)
en: <p>Specify the characteristics of alarm message windows:<ul><li>If checked, the window is a normal window with a title bar, which grabs keyboard input when it is displayed.</li><li>If unchecked, the window does not interfere with your typing when it is displayed, but it has no title bar and cannot be moved or resized.</li></ul></p>
pl: <p>Wybierz właściwości okna wiadomości o alarmie.<ul><li>Jeśli ta opcja jest włączona, jest ono zwykłym oknem z paskiem tytułowym i przechwytuje pisanie na klawiaturze.</li><li>W przeciwnym razie okno nie ma wpływu na pisania na klawiaturze, dodatkowo nie posiada paska tytułowego, więc nie może być przeniesione i jego rozmiar jest stały.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_MessageButtonDelay), group (General)
en: Delay before message window buttons are enabled
pl: Opóźnienie przed włączeniem przycisków okna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_MessageButtonDelay), group (General)
en: <p>Specify the positioning of alarm message windows, and the delay in seconds after a window shows until its buttons are enabled.
            <ul><li>0 to position message windows as far from the cursor as possible with no enable delay.</li>
            <li>> 0 to position in center of screen and specify delay before enabling buttons.</li>
            <li>-1 for no special positioning and no enable delay.</li></ul></p>
pl: <p>Określ pozycję wiadomości alarmowych, potem opóźnienie w sekundach, zanim przyciski okna będą dostępne.
            <ul><li>0 żeby ustawić okna wiadomości jak najdalej od kursora z brakiem opóźnienia.</li>
            <li>>0 żeby ustawić okna wiadomości w środku ekranu z opóźnieniem przycisków. </li>
            <li>-1 dla żadnego specjalnego położenia i bez opóźnienia przycisków.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: Number of alarms to show in system tray tooltip
pl: Liczba alarmów do pokazania w podpowiedziach tacki systemowej

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: <p>How many alarms due in the next 24 hours to show in the system tray tooltip:
            <ul><li>0 to display none</li>
            <li>-1 to display all</li>
            <li>>0 to set a limit.</li></ul></p>
pl: <p>Ile alarmów ma się pokazać w podpowiedziach tacki systemowej w ciągu następnych 24 godzin:
            <ul><li>0 żeby nie wyświetlić żadnego</li>
            <li>-1 żeby wyświetlić wszystkie</li>
            <li>>0 żeby ustawić limit</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Show alarm times in system tray tooltip
pl: Pokazuj czasy alarmów w podpowiedziach tacki systemowej

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, the time at which each alarm is due.
pl: Wybierz, czy czas uruchomienia ma być wyświetlany w podpowiedzi na tacce systemowej.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Show time to alarms in system tray tooltip
pl: Wyświetlaj czasy do alarmów w tacce systemowej

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, how long until each alarm is due.
pl: Wybierz, czy czas do uruchomienia ma być wyświetlany w podpowiedzi na tacce systemowej.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Time-to-alarm prefix in system tray tooltip
pl: Przedrostek czasu pozostałego do alarmu w podpowiedziach tacki systemowej

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Enter the text to be displayed in front of the time until the alarm, in the system tray tooltip.
pl: Wpisz tekst wyświetlany w podpowiedzi na tacce systemowej przed czasem do alarmu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailClient), group (General)
en: Email client
pl: Program pocztowy

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailClient), group (General)
en: <p>How to send email when an email alarm is triggered.<ul><li>KMail: The email is sent automatically via KMail.</li><li>Sendmail: The email is sent automatically. This option will only work if your system is configured to use sendmail or a sendmail compatible mail transport agent.</li></ul></p>
pl: <p>Określa metodę wysyłania poczty dla alarmów e-mailowych.<ul><li>KMail: poczta jest wysyłana samoczynnie przez KMail.</li><li>Sendmail: poczta zostanie wysłana samoczynnie. Opcja zadziała tylko w przypadku gdy w systemie ustawiono program Sendmail lub inny, zgodny z nim program do wysyłania poczty.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether to copy sent emails into KMail's Sent folder.
pl: Skopiuj wysłaną pocztę do katalogu wysłanych wiadomości KMail.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether after sending an email to store a copy in KMail's sent-mail folder. Only applies when sendmail is selected as the email client.
pl: Czy po wysłaniu poczty kopiować wysłane wiadomości do katalogu wysłanych KMail. Stosuje się tylko wtedy, gdy sendmail jest wybrany jako program pocztowy.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailFrom), group (General)
en: 'From' email address
pl: Adres a-mail nadawcy

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailFrom), group (General)
en: Your email address, used to identify you as the sender when sending email alarms. Enter "@SystemSettings" to use the default email address set in KMail, "@KMail" to allow choice of KMail identities, or enter the actual email address otherwise.
pl: Twój adres pocztowy, używany do identyfikacji ciebie jako nadawcy wysyłanej wiadomości alarmowej. Wpisz "@SystemSettings", aby użyć domyślnego adresu ustawionego w KMailu, "@KMail" jeśli chcesz wybrać z listy tożsamości KMail, lub podaj aktualny adres e-mail.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailBccAddress), group (General)
en: 'Bcc' email address
pl: Adres pocztowy 'UDW' ('Bcc')

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailBccAddress), group (General)
en: Your email address, used for blind copying email alarms to yourself. If you want blind copies to be sent to your account on the computer which KAlarm runs on, you can simply enter your user login name. Enter "@SystemSettings" to use the default email address set in KMail, or enter the actual email address otherwise.
pl: Twój adres pocztowy, używany do wysyłania ukrytej kopii wiadomości alarmowej do siebie. Jeśli chcesz, by KAlarm wysyłał kopie na konto na komputerze, na którym działa, wystarczy, że wpiszesz swoją nazwę użytkownika. Wpisz "@SystemSettings", aby użyć domyślnego adresu podanego w KMailu, albo wpisz pełny adres.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Terminal for command alarms
pl: Terminal dla alarmów w postaci poleceń

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Command line to execute command alarms in a terminal window, including special codes described in the KAlarm handbook.
pl: Zaznacz, by wykonywać alarmy w postaci poleceń w oknie terminala włączając specjalne znaki opisane w dokumentacji KAlarm.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: Start of day for date-only alarms
pl: Początek dnia dla alarmów tylko-data

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.
pl: Najwcześniejsza pora dnia, o której należy uruchomić alarm tylko-data.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: Start time of working day
pl: Czas, kiedy zaczyna się dzień roboczy

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: The start time of the working day.
pl: Czas, kiedy zaczyna się dzień roboczy.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: End time of working day
pl: Czas, kiedy kończy się dzień roboczy

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: The end time of the working day.
pl: Czas, kiedy kończy się dzień roboczy.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: Working days
pl: Dni robocze

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: OR'ed bits indicating which days of the week are work days, 1 = Monday ... 64 = Sunday.
pl: Maska bitowa wskazująca dni, które są dniami roboczymi, 1 = poniedziałek ... 64 = niedziela

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DisabledColour), group (General)
en: Disabled alarm color
pl: Kolor wyłączonego alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisabledColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for disabled alarms.
pl: Wybierz kolor tekstu wyłączonych alarmów na liście alarmów.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Archived alarm color
pl: Kolor zarchiwizowanego alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for archived alarms.
pl: Wybierz kolor tekstu zarchiwizowanych alarmów na liście alarmów.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: Days to keep expired alarms
pl: Dni przetrzymywania wygasłych alarmów

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: <p>Specify how many days to keep alarms after they expire or are deleted (except deleted alarms which were never triggered):
            <ul><li>0 to not keep</li>
            <li>-1 to keep indefinitely</li>
            <li>>0 number of days to keep.</li></ul></p>
pl: <p>Określ czas przechowywania alarmów zanim wygasną albo zostaną usunięte (z wyjątkiem alarmów, który nigdy nie zostały uruchomione):
            <ul><li>0 nie przetrzymuj</li>
            <li>-1 trzymaj czas nieokreślony</li>
            <li>>0 liczba dni do przetrzymania</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: KOrganizer event duration
pl: Czas trwania zdarzenia KOrganizera

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: Enter the event duration in minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.
pl: Podaj w minutach czas trwania zdarzenia dla alarmów skopiowanych do KOrganizera.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
pl: Rozpocznij wybudzanie z uśpienia na tyle minut przed alarmem

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
pl: Podaj ile minut przed czasem wyzwolenia alarmu, obudzić system z uśpienia. Może to być użyte do zapewnienia, że system jest w pełnij przywrócony na czas wyzwolenia alarmu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDisplayMethod), group (Defaults)
en: Alarm message display method
pl: Sposób wyświetlania wiadomości alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDisplayMethod), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "display method", to determine whether to display alarm messages in windows or in system notifications.
pl: Domyślne ustawienie w oknie edytowania alarmu dla "sposobu wyświetlania". Określa czy wyświetlać wiadomości alarmu w oknach, czy systemie powiadomień.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Cancel if late (minutes)
pl: Pomiń alarmy jeśli są spóźnione (minuty)

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Default value in the alarm edit dialog for late cancellation time (in minutes). 0 for no late cancellation, >0 how many minutes before cancelling.
pl: Domyślna wartość w oknie edycji alarmu dla czasu późnego pominięcia (w minutach). 0 jeśli brak późnego pominięcia, >0 liczba minut przed pominięciem.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Auto-close window after late-cancellation time
pl: Samoczynnie zamknij okno po czasie późnego pominięcia

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "auto close if late".
pl: Domyślne ustawienia dla "samoczynnego zamknięcia jeśli opóźniony" w oknie edycji alarmu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Confirm acknowledgement
pl: Potwierdź zauważenie alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "confirm alarm acknowledgement".
pl: Domyślne ustawienia w oknie edycji alarmu dla "potwierdzenia zauważenie alarmu".

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Show in KOrganizer
pl: Wyświetlaj w KOrganizerze

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "show in KOrganizer".
pl: Domyślne ustawienia w oknie edycji alarmu dla "pokaż w KOrganizer"

[ctx: @label Label for audio options]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Sound
pl: Dźwięk

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Default sound type in the alarm edit dialog.
pl: Domyślny typ dźwięku w oknie edycji alarmu.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Play File
pl: Odtwórz plik

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Sound file
pl: Plik dźwiękowy

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Default sound file path in the alarm edit dialog.
pl: Ścieżka domyślnego pliku dźwiękowego w oknie edycji alarmu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Sound volume
pl: Poziom głośności dźwięku

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Default sound volume in the alarm edit dialog. -1 to deselect volume, or 0 - 100 %
pl: Domyślna głośność dźwięku w oknie edycji alarmu.-1 aby odznaczyć głośność lub 0 - 100 %

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Repeat sound file
pl: Powtórz plik dźwiękowy

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for sound repetition.
pl: Domyślne ustawienia w oknie edycji alarmu dla powtarzania dźwięku.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Enter script
pl: Wpisz tekst skryptu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for command script entry.
pl: Domyślne ustawienia w oknie edycji alarmu dla pozycji do wpisania poleceń skryptu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Command output
pl: Wynik polecenia

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for where to send command alarm output.
pl: Domyślne ustawienia w dialogowym oknie edycji alarmu dotyczące miejsca wysłania alarmu w postaci polecenia.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Discard Output
pl: Odrzuć wynik

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Log To File
pl: Zapisz do dziennika

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Execute in terminal window
pl: Wykonaj w oknie terminala

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Log file
pl: Plik dziennika

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Default log file path for command alarms in the alarm edit dialog.
pl: Domyślna ścieżka pliku dziennika dla poleceń alarmów w oknie edycji alarmu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Copy email to self
pl: Kopia wiadomości pocztowej do siebie

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for blind copying emails to self.
pl: Domyślne ustawienia dla w oknie edycji alarmu dla niewidocznych kopii (UDW) do siebie.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Recurrence period
pl: Okres powtarzania

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: The default setting for the recurrence rule in the alarm edit dialog.
pl: Domyślne ustawienia okresu powtarzania w oknie dialogowym edycji alarmu.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: No recurrence
pl: Bez powtarzania

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: At login
pl: Po zalogowaniu

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Hourly/minutely
pl: Cogodzinny/cominutowy

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: In non-leap years, repeat yearly February 29th alarms on:
pl: W latach nieprzestępnych powtórz coroczne alarmy z 29 lutego:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: For yearly recurrences, choose what date, if any, alarms due on February 29th should occur in non-leap years.<i>Note</i>: The next scheduled occurrence of existing alarms is not re-evaluated when you change this setting.
pl: Wybierz datę wyświetlania powtórzeń corocznych alarmów z 29 lutego w latach nieprzestępnych.<i>Uwaga</i>: Data następnego wystąpienia istniejących alarmów nie zostanie zmieniona.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: February 28th
pl: 28 lutego

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: March 1st
pl: 1 marca

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: Do not repeat
pl: Nie powtarzaj

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Reminder units
pl: Jednostki przypominania

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Default reminder time units in the alarm edit dialog.
pl: Domyślne ustawienia przypominania w oknie edycji alarmu.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Hours/Minutes
pl: Godziny/minuty

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Pre-alarm action
pl: Czynność przed wywołaniem alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Default command to execute before displaying alarms.
pl: Domyślne polecenie do wykonania przed wyświetleniem alarmów.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Execute pre-alarm action for deferred alarms
pl: Wykonaj działanie przed alarmem dla odroczonych alarmów

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Default setting for whether to execute the pre-alarm action before deferred alarms trigger.
pl: Domyślne ustawienie określające czy wykonać działanie przed alarmem przed wyzwoleniem odroczonych alarmów.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Cancel alarm on pre-alarm action error
pl: Pomiń alarm przy błędzie podczas operacji przed wywołaniem alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to cancel the alarm if the pre-alarm action command fails.
pl: Domyślne ustawienie odwołania alarmu,  w przypadku gdy czynność przed uruchomieniem  alarmu nie powiedzie się.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Do not notify pre-alarm action errors
pl: Nie informuj o błędach podczas operacji przed wywołaniem alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to show no error status or error message if the pre-alarm action command fails.
pl: Domyślne ustawienie odwołania alarmu, w przypadku gdy czynność przed wywołaniem alarmu nie powiedzie się.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Post-alarm action
pl: Czynność po wywołaniu alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Default command to execute after alarm message windows are closed.
pl: Domyślne polecenie do wykonania po zamknięciu okna alarmu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Warn before quitting
pl: Ostrzegaj przed wyjściem z programu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Whether to suppress a warning prompt before quitting KAlarm.
pl: Zaznacz tę opcję, aby wyświetlać ostrzeżenie przed wyjściem z KAlarm.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Confirm alarm deletions
pl: Potwierdzaj usunięcie alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Check to be prompted for confirmation each time you delete an alarm.
pl: Włącza potwierdzenie przy próbie usunięcia alarmu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Notify when remote emails are queued
pl: Powiadom o kolejce zdalnych emalii.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Display a notification message whenever an email alarm has queued an email for sending to a remote system. This could be useful if, for example, you have a dial-up connection, so that you can then ensure that the email is actually transmitted.
pl: Wyświetla informację, kiedy alarm pocztowy został umieszczony w kolejce do wysłania. Jest to użyteczne, gdy używasz połączenia modemowego i pozwala upewnić się, że wiadomość została naprawdę wysłana.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
pl: Plik

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
pl: Edytuj

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
pl: Widok

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: Actions
pl: Działania

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
pl: Ustawienia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select dates to show in the alarm list. Only alarms due on these dates will be shown.
pl: Wybierz daty do pokazania na liście alarmów. Pokazywane będą tylko alarmy, które przypadają na te daty.

[ctx: @title:group]
en: Alarm Date Selector
pl: Wybierak daty alarmu

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the previous year
pl: Pokaż poprzedni rok

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the previous month
pl: Pokaż poprzedni miesiąc

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the next year
pl: Pokaż następny rok

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the next month
pl: Pokaż następny miesiąc

[ctx: @info:tooltip]
en: Show today
pl: Pokaż dzisiaj

[ctx: @title:window]
en: Defer Alarm
pl: Opóźnij alarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: Defer the alarm until the specified time.
pl: Opóźnij alarm do określonego czasu.

[ctx: @action:button]
en: Cancel Deferral
pl: Pomiń opóźnienie

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the deferred alarm. This does not affect future recurrences.
pl: Pomija opóźniony alarm. Nie wpływa to na następne powtórzenia.

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next sub-repetition (currently %1)
pl: Nie można opóźnić alarmu dalej niż do następnego powtórzenia podrzędnego (obecnie %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next recurrence (currently %1)
pl: Nie można opóźnić dalej niż następne powtórzenie tego alarmu (obecnie %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next reminder (currently %1)
pl: Nie można opóźnić dalej niż do następnego przypomnienia alarmu (%1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer reminder past the main alarm time (%1)
pl: Nie można opóźnić alarmu dalej niż główny czas alarmu (%1)

[ctx: @info]
en: <para>Error loading calendar:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Please fix or delete the file.</para>
pl: <para>Błąd podczas wczytywania kalendarza:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Proszę naprawić lub usunąć plik.</para>

[ctx: @info]
en: Failed to save calendar to <filename>%1</filename>
pl: Nie można zapisać kalendarza do <filename>%1</filename>

[ctx: @title:tab]
en: Recurrence - [%1]
pl: Powtarzalność - [%1]

[ctx: @option:check]
en: Show in KOrganizer
pl: Wyświetlaj w KOrganizerze

[ctx: @title:window]
en: Alarm Template [read-only]
pl: Wzorzec alarmu [tylko do odczytu]

[ctx: @title:window]
en: Archived Alarm [read-only]
pl: Zarchiwizowany alarm [tylko do odczytu]

[ctx: @title:window]
en: Alarm [read-only]
pl: Alarm [tylko do odczytu]

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm at the specified time.
pl: Zaplanuj alarm na określony czas.

[ctx: @action:button]
en: Load Template...
pl: Wczytaj wzorzec...

[ctx: @info:tooltip]
en: Select an alarm template to preset the alarm
pl: Wybierz wzorzec alarmu, aby wypełnić alarm ustawieniami domyślnymi

[ctx: @action:button]
en: Try
pl: Próba

[ctx: @label:textbox]
en: Template name:
pl: Nazwa wzorca:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name of the alarm template
pl: Wpisz nazwę wzorca alarmu

[ctx: @title:group]
en: Action
pl: Działanie

[ctx: @title:group]
en: Deferred Alarm
pl: Opóźniony alarm

[ctx: @label]
en: Deferred to:
pl: Opóźniony do:

[ctx: @action:button]
en: Change...
pl: Zmień...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Change the alarm's deferred time, or cancel the deferral
pl: Zmień opóźniony czas alarmu lub pomiń opóźnienie

[ctx: @title:group]
en: Time
pl: Czas

[ctx: @option:radio]
en: Default time
pl: Domyślny czas

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not specify a start time for alarms based on this template. The normal default start time will be used.
pl: Nie podawaj czasu początkowego dla alarmów opartych na tym wzorcu. Zastosowanym czasem będzie domyślny czas początkowy.

[ctx: @option:radio]
en: Time:
pl: Czas:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify a start time for alarms based on this template.
pl: Podaj czas początkowy dla alarmów opartych na tym wzorcu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time for alarms based on this template.</para><para>%1</para>
pl: <para>Wpisz czas początkowy dla alarmów opartych na tym wzorcu.</para><para>%1</para>

[ctx: @option:radio]
en: Date only
pl: Data ustalona

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set the <interface>Any time</interface> option for alarms based on this template.
pl: Ustaw opcję <interface>Kiedykolwiek</interface> dla alarmów opartych na tym wzorcu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set alarms based on this template to start after the specified time interval from when the alarm is created.
pl: Ustaw alarmy w oparciu o ten wzorzec, tak by zaczynały się po określonym okresie czasu od utworzenia alarmu.

[ctx: @option:check]
en: Wake from suspend
pl: Wybudź z uśpienia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to wake the system if the alarm triggers while the system is suspended
pl: Zaznacz, aby obudzić system, gdy wyzwolenie alarmu wypadnie, gdy system jest uśpiony

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to copy the alarm into KOrganizer's calendar
pl: Zaznacz, aby skopiować alarm do kalendarza KOrganizer

[ctx: @info]
en: You must enter a name for the alarm template
pl: Musisz podać nazwę dla wzorca alarmu

[ctx: @info]
en: Template name is already in use
pl: Wzorzec o tej nazwie jest już używany

[ctx: @info]
en: <para>KAlarm does not provide high accuracy alarms.</para><para> The alarm will trigger at the minute boundary before the specified time from now.</para>
pl: <para>KAlarm nie zapewnia alarmów o wysokiej dokładności.</para><para> Alarm zostanie wywołany w granicy minuty wg ustawionego czasu od teraz.</para>

[ctx: @info The parameter is a date value]
en: The start date does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date of the next recurrence (%1).
pl: Data rozpoczęcia nie pasuje do wzorca powtórzeń alarmu, więc będzie dopasowana do daty następnego powtórzenia (%1).

[ctx: @info The parameter is a date/time value]
en: The start date/time does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date/time of the next recurrence (%1).
pl: Data/czas rozpoczęcia nie pasuje do wzorca powtórzeń alarmu, więc będzie dopasowana/y do daty/czasu następnego powtórzenia (%1).

[ctx: @info]
en: Recurrence has already expired
pl: Czas powtarzania alarmu już minął

[ctx: @info]
en: The alarm will never occur during working hours
pl: Alarm nigdy nie wystąpi w godzinach pracy

[ctx: @info]
en: Reminder period must be less than the recurrence interval, unless <interface>%1</interface> is checked.
pl: Czas przypomnienia musi być krótszy niż czas powtarzania, chyba, że włączono opcję <interface>'%1'</interface>.

[ctx: @info]
en: The duration of a repetition within the recurrence must be less than the recurrence interval minus any reminder period
pl: Okres powtórzenia zwykłego alarmu musi być krótszy niż okres powtarzania tego alarmu pomniejszony o czas przypomnienia

[ctx: @info]
en: For a repetition within the recurrence, its period must be in units of days or weeks for a date-only alarm
pl: Okres powtórzenia alarmu tylko-data musi być wyrażony w dniach lub tygodniach

[ctx: @info]
en: You must select a calendar to save the alarm in
pl: Wybierz kalendarz do zapisania alarmu

[ctx: @action:Button]
en: Fewer Options <<
pl: Mniej możliwości <<

[ctx: @info:tooltip]
en: Show fewer options
pl: Pokaż mniej możliwości

[ctx: @action:button]
en: More Options >>
pl: Więcej możliwości >>

[ctx: @info:tooltip]
en: Show more options
pl: Pokaż więcej możliwości

[ctx: @title:window]
en: Choose Log File
pl: Wybierz plik dziennika

[ctx: @label:listbox How to display alarms]
en: Display method:
pl: Sposób wyświetlania:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Window
pl: Okno

[ctx: @item:inlistbox]
en: Notification
pl: Powiadomienie

[ctx: @option:check]
en: Confirm acknowledgment
pl: Potwierdź zauważenie alarmu

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm Template
pl: Nowy wzorzec alarmu wizualnego

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm Template
pl: Zmień wzorzec alarmu wizualnego

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm
pl: Nowy alarm wizualny

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm
pl: Zmień alarm wizualny

[ctx: @label:listbox]
en: Display type:
pl: Treść wyświetlana:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text message
pl: Wiadomość tekstowa

[ctx: @item:inlistbox]
en: File contents
pl: Zawartość pliku

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command output
pl: Wynik polecenia

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select what the alarm should display:<list><item><interface>%1</interface>: the alarm will display the text message you type in.</item><item><interface>%2</interface>: the alarm will display the contents of a text or image file.</item><item><interface>%3</interface>: the alarm will display the output from a command.</item></list></para>
pl: <para>Wskaż co ma być pokazane po wystąpieniu alarmu:<list><item><interface>%1</interface>: wpisany tekst.</item><item><interface>%2</interface>: zawartość pliku tekstowego lub obrazek.</item> <item><interface>%3</interface>: wynik polecenia.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the text of the alarm message. It may be multi-line.
pl: Wpisz tekst wiadomości alarmu. Może składać się z wielu wierszy.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a text or image file to display.
pl: Wpisz nazwę lub adres (URL) wyświetlanego pliku tekstowego lub obrazka.

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a file
pl: Wybierz plik

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a text or image file to display.
pl: Wybierz plik tekstowy lub obrazek do wyświetlenia.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether to display the alarm in a window or by the notification system.
pl: Określa, czy alarm wyświetlać w oknie, czy systemie powiadomień.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to additionally display a reminder in advance of or after the main alarm time(s).
pl: Odhacz, aby dodatkowo wyświetlić przypomnienie przed lub po głównym czasie alarmu (s).

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter how long in advance of or after the main alarm to display a reminder alarm.</para><para>%1</para>
pl: <para>Podaj, jak długo przed lub po głównym alarmie wyświetlić alarm przypominający.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the main alarm
pl: Wybierz czy przypomnienie ma być wyzwolone przed czy po głównym alarmie

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to be prompted for confirmation when you acknowledge the alarm.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, wyświetli się wiadomość wymagająca potwierdzenia zauważenia alarmu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the alarm now
pl: Wyświetl alarm w tej chwili

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the alarm message now
pl: Wyświetl wiadomość teraz

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the file now
pl: Wyświetl plik teraz

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the command output now
pl: Wyświetl wynik polecenia teraz

[ctx: @title:window]
en: Choose Text or Image File to Display
pl: Wybierz plik tekstowy lub obrazek do wyświetlenia

[ctx: @option:check]
en: Enter a script
pl: Jako skrypt

[ctx: @option:radio]
en: Execute in terminal window
pl: Wykonaj w oknie terminala

[ctx: @option:check]
en: Execute in terminal window
pl: Wykonaj w oknie terminala

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm Template
pl: Nowy wzorzec alarmu w postaci polecenia

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm Template
pl: Edycja wzorca alarmu w postaci polecenia

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm
pl: Nowy alarm w postaci polecenia

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm
pl: Edycja alarmu w postaci polecenia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Execute the specified command now
pl: Wykonaj podane polecenie teraz

[ctx: @info:tooltip]
en: Execute the specified command now
pl: Wykonaj podane polecenie teraz

[ctx: @option:check]
en: Do not notify errors
pl: Nie powiadamiaj o błędach

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not show error message if the command fails.
pl: Nie pokazuj wiadomości błędu, jeśli wykonanie polecenia się nie powiedzie.

[ctx: @title:group]
en: Command Output
pl: Wynik polecenia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute the command in a terminal window
pl: Zaznacz, by wykonać polecenie w oknie terminala

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or path of the log file.
pl: Podaj nazwę lub ścieżkę do pliku dziennika.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a log file.
pl: Wybierz plik dziennika.

[ctx: @option:radio]
en: Log to file
pl: Zapisz do pliku

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to log the command output to a local file. The output will be appended to any existing contents of the file.
pl: Zaznacz tę opcję, aby zapisywać wynik polecenia do lokalnego pliku. Wynik polecenia zostanie dopisany do istniejącej zawartości pliku.

[ctx: @option:radio]
en: Discard
pl: Odrzuć

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to discard command output.
pl: Zaznacz tę opcję, aby odrzucić wynik polecenia.

[ctx: @info]
en: Log file must be the name or path of a local file, with write permission.
pl: Plik dziennika musi być określony jako nazwa lub ścieżka do pliku, do którego posiadasz prawa zapisu.

[ctx: @info]
en: <para>No terminal is selected for command alarms.</para><para>Please set it in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
pl: <para>Nie ustawiono terminalu dla alaramów w postaci poleceń.</para><para>Ustaw go w oknie dialogowym ustawień <application>KAlarmu</application>.</para>

[ctx: @info]
en: Command executed: <icode>%1</icode>
pl: Wykonano polecenie: <icode>%1</icode>

[ctx: @option:check]
en: Copy email to self
pl: Kopia wiadomości pocztowej do siebie

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm Template
pl: Nowy wzorzec alarmu wiadomości pocztowej

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm Template
pl: Edycja wzorca alarmu wiadomości pocztowej

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm
pl: Nowy alarm wiadomości pocztowej

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm
pl: Edycja alarmu wiadomości pocztowej

[ctx: @info:whatsthis]
en: Send the email to the specified addressees now
pl: Wyślij teraz wiadomość pocztową do podanych odbiorców

[ctx: @info:tooltip]
en: Send the email now
pl: Wyślij pocztę teraz

[ctx: @label:listbox 'From' email address]
en: From:
pl: Od:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email identity, used to identify you as the sender when sending email alarms.
pl: Twoja tożsamość w poczcie, używana do identyfikowania ciebie jako nadawcy przy wysyłaniu alarmowych wiadomości pocztowych.

[ctx: @label:textbox Email addressee]
en: To:
pl: Do:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the addresses of the email recipients. Separate multiple addresses by commas or semicolons.
pl: Podaj adresy odbiorców. Kolejne adresy mogą być oddzielone przecinkami lub średnikami.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open address book
pl: Otwórz książkę adresową

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select email addresses from your address book.
pl: Wybierz adresy pocztowe z książki adresowej.

[ctx: @label:textbox Email subject]
en: Subject:
pl: Temat:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email subject.
pl: Wpisz temat wiadomości pocztowej.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email message.
pl: Wpisz treść wiadomości pocztowej.

[ctx: @label:listbox]
en: Attachments:
pl: Załączniki:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Files to send as attachments to the email.
pl: Pliki do wysłania dołączane jako załączniki do wiadomości.

[ctx: @action:button]
en: Add...
pl: Dodaj...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add an attachment to the email.
pl: Dodaje załącznik do wiadomości pocztowej.

[ctx: @action:button]
en: Remove
pl: Usuń

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the highlighted attachment from the email.
pl: Usuwa wybrany załącznik.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the email will be blind copied to you.
pl: W przypadku zaznaczenia tej opcję, przesłana zostanie do ciebie ukryta kopia wiadomości pocztowej.

[ctx: @info]
en: Invalid email address: <email>%1</email>
pl: Niepoprawny adres e-mail: <email>%1</email>

[ctx: @info]
en: No email address specified
pl: Nie podano adresu pocztowego

[ctx: @info]
en: Invalid email attachment: <filename>%1</filename>
pl: Niepoprawny załącznik: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Do you really want to send the email now to the specified recipient(s)?
pl: Na pewno wysłać teraz wiadomość pocztową do podanego odbiorcy lub odbiorców?

[ctx: @action:button]
en: Confirm Email
pl: Potwierdź wiadomość

[ctx: @action:button]
en: Send
pl: Wyślij

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1<nl/>Bcc: <email>%2</email>
pl: Wiadomość wysłana do:<nl/>%1<nl/>UDW: <email>%2</email>

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1
pl: Wiadomość wysłana do:<nl/>%1

[ctx: @title:window]
en: Choose File to Attach
pl: Wybierz plik do załączenia

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm Template
pl: Nowy wzorzec alarmu dźwiękowego

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm Template
pl: Zmień wzorzec alarmu dźwiękowego

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm
pl: Nowy alarm dźwiękowy

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm
pl: Zmień alarm dźwiękowy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Play the audio file now
pl: Odtwórz dźwięk w tej chwili

[ctx: @info:tooltip]
en: Play the audio file now
pl: Odtwórz dźwięk w tej chwili

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the sound file will be played repeatedly until %1 is clicked.
pl: Po zaznaczeniu, dźwięk będzie powtarzany do naciśnięcia %1.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to enter the contents of a script instead of a shell command line
pl: Zaznacz tę opcję, by wprowadzić zawartość skryptu zamiast polecenia powłoki

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a shell command to execute.
pl: Podaj polecenie do wykonania.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the contents of a script to execute
pl: Podaj zawartość skryptu do wykonania

[ctx: @info]
en: <para>The command cannot set environment variables:</para><para><icode>%1</icode></para>
pl: <para>Polecenie nie może ustawić zmiennych środowiskowych:</para><para><icode>%1</icode></para>

[ctx: @info]
en: Please enter a command or script to execute
pl: Podaj zawartość polecenia lub skryptu do wykonania

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of scheduled alarms
pl: Lista zaplanowanych alarmów

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, alarmTypeGroupBox)
en: Alarm Type
pl: Rodzaj alarmu

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Active
pl: Aktywny

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include active alarms in the search.
pl: Zaznacz, by przeszukiwać również aktywne alarmy.

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Archived
pl: Zarchiwizowany

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include archived alarms in the search. This option is only available if archived alarms are currently being displayed.
pl: Zaznacz, by przeszukiwać również zarchiwizowane alarmy. Opcja ta jest dostępna tylko wtedy, gdy zarchiwizowane alarmy są obecnie wyświetlane.

[ctx: @option:check Alarm action = text display]
en: Text
pl: Tekst

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include text message alarms in the search.
pl: Zaznacz, by przeszukiwać również alarmy w postaci komunikatów tekstowych.

[ctx: @option:check Alarm action = file display]
en: File
pl: Plik

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include file alarms in the search.
pl: Zaznacz, by przeszukiwać również alarmy w postaci plików.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Command
pl: Polecenie

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include command alarms in the search.
pl: Zaznacz, by przeszukiwać również alarmy w postaci poleceń.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Email
pl: Poczta

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include email alarms in the search.
pl: Zaznacz, by przeszukiwać również alarmy w postaci wiadomości pocztowej.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Audio
pl: Dźwięk

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include audio alarms in the search.
pl: Zaznacz, by przeszukiwać również alarmy dźwiękowe.

[ctx: @info]
en: No alarm types are selected to search
pl: Nie wybrano typów alarmów do wyszukania

[ctx: @info]
en: <para>End of alarm list reached.</para><para>Continue from the beginning?</para>
pl: <para>Osiągnięto koniec listy alarmów.</para><para>Kontynuować od początku?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Beginning of alarm list reached.</para><para>Continue from the end?</para>
pl: <para>Osiągnięto początek listy alarmów.</para><para>Kontynuować od końca?</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Foreground color:
pl: Kolor czcionki:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message foreground color
pl: Wybierz kolor tekstu dla wiadomości alarmu

[ctx: @label:listbox]
en: Background color:
pl: Kolor tła:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message background color
pl: Wybierz kolor tła dla wiadomości alarmu

[ctx: @option:check]
en: Use default font
pl: Użyj domyślnej czcionki

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default font current at the time the alarm is displayed.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, wiadomość o alarmie będzie wyświetlana domyślną czcionką.

en: Requested font
pl: Wymagana czcionka

[ctx: @action:button]
en: Font && Color...
pl: Czcionka i kolor...

[ctx: @info:tooltip]
en: Set alarm message font and color
pl: Ustaw czcionkę i barwę wiadomości

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the font, and foreground and background color, for the alarm message.
pl: Wybierz czcionkę i kolor pierwszego planu oraz tła dla wiadomości alarmu.

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Font & Color
pl: Wybierz czcionkę i kolor alarmu

[ctx: @action]
en: Stop Play
pl: Zatrzymaj odtwarzanie

[ctx: @action]
en: Enable Alarms
pl: Włącz alarmy

[ctx: @action]
en: Spread Windows
pl: Rozstaw okna

[ctx: @title:window]
en: Import Calendar Files
pl: Zaimportuj pliki kalendarza

[ctx: @item:inlistbox File type selection filter]
en: Calendar Files
pl: Pliki kalendarza

[ctx: @title:window]
en: Choose Export Calendar
pl: Wybierz kalendarz eksportu

[ctx: @info]
en: Error loading calendar to append to:<nl/><filename>%1</filename>
pl: Błąd podczas wczytywania kalendarza dołączanego do:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Failed to save new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
pl: Nie powiodło się zapisanie nowego kalendarza do:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Cannot upload new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
pl: Nie można załadować nowego kalendarza do:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Unable to show alarms in KOrganizer
pl: Nie można pokazać alarmów w KOrganizer

[ctx: @info]
en: Unable to show alarm in KOrganizer
pl: Nie można pokazać alarmu w KOrganizer

[ctx: @info]
en: Unable to update alarm in KOrganizer
pl: Nie można uaktualnić alarmu w KOrganizer

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarms from KOrganizer
pl: Nie można usunąć alarmów z KOrganizer

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarm from KOrganizer
pl: Nie można usunąć alarmu z KOrganizer

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Could not start KOrganizer)</para>
pl: <para>%1</para><para>(Nie można uruchomić KOrganizer)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(KOrganizer not fully started)</para>
pl: <para>%1</para><para>(KOrganizer niezupełnie uruchomiony)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Error communicating with KOrganizer)</para>
pl: <para>%1</para><para>(Błąd podczas komunikacji z KOrganizerem)</para>

[ctx: info]
en: The scheduled Wake from Suspend has been cancelled.
pl: Zaplanowane wybudzenie z uśpienia zostało pominięte.

[ctx: @info]
en: Error obtaining authorization (%1)
pl: Błąd uzyskiwania autoryzacji (%1)

[ctx: @info]
en: You must enable a template calendar to save the template in
pl: Należy włączyć kalendarz wzorców, w którym zapisany będzie wzorzec

[ctx: @info Please set the 'From' email address...]
en: <para>%1</para><para>Please set it in the Configuration dialog.</para>
pl: <para>%1</para><para>Proszę ustawić to w oknie dialogowym ustawień.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Alarms are currently disabled.</para><para>Do you want to enable alarms now?</para>
pl: <para>Alarmy są w tej chwili wyłączone.</para><para>Czy włączyć je teraz ponownie?</para>

[ctx: @action:button]
en: Enable
pl: Włącz

[ctx: @action:button]
en: Keep Disabled
pl: Zostaw wyłączone

[ctx: @info]
en: Error saving alarms
pl: Błąd podczas zapisywania alarmów

[ctx: @info]
en: Error saving alarm
pl: Błąd podczas zapisywania alarmu

[ctx: @info]
en: Error deleting alarms
pl: Błąd podczas usuwania alarmów

[ctx: @info]
en: Error deleting alarm
pl: Błąd podczas usuwania alarmu

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarms
pl: Błąd podczas zapisywania reaktywowanych alarmów

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarm
pl: Błąd przy zapisywaniu reaktywowanego alarmu

[ctx: @info]
en: Error saving alarm templates
pl: Błąd przy zapisywaniu wzorców alarmów

[ctx: @info]
en: Error saving alarm template
pl: Błąd podczas zapisywania wzorca alarmu

[ctx: @info]
en: Quitting will disable alarms (once any alarm message windows are closed).
pl: Wyjście wyłączy alarmy (po zamknięciu wszystkich wiadomości alarmowych).

[ctx: @info]
en: Quitting will cancel the scheduled Wake from Suspend.
pl: Wyjście spowoduje pominięcie zaplanowanego wybudzenia ze stanu uśpienia.

[ctx: @info:shell]
en: Cannot create alarm: No default calendar is defined
pl: Nie można utworzyć alarmu: Nie wskazano domyślnego kalendarza

[ctx: @info:shell]
en: Error creating alarm
pl: Błąd tworzenia alarmu

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not unique
pl: %1: Zdarzenie <resource>%2</resource> nie znalezione lub nie jest niepowtarzalne

[ctx: @info]
en: Alarms cannot be created or updated, because no writable active alarm calendar is enabled.<nl/><nl/>To fix this, use <interface>View | Show Calendars</interface> to check or change calendar statuses.
pl: Nie można tworzyć, ani uaktualniać alarmów, bo nie ustawiono żadnego zapisywalnego kalendarza alarmów.<nl/><nl/>Aby to naprawić, przejdź do <interface> Widok | Wyświetlaj Kalendarze</interface>, aby sprawdzić lub zmienić ustawienia kalendarzy.

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not editable
pl: %1: Zdarzenie <resource>%2</resource> nie znalezione lub nie można go edytować

[ctx: @info]
en: Alarms are configured to be archived, but this is not possible because no writable archived alarm calendar is enabled.<nl/><nl/>To fix this, use <interface>View | Show Calendars</interface> to check or change calendar statuses.
pl: Ustawiono archiwizowanie alarmów, lecz jest to niemożliwe, bo nie jest włączony żaden kalendarz do archiwizowania alarmów, do którego istnieje możliwość zapisywania.<nl/><nl/>Aby temu zaradzić, przejdź do <interface> Widok | Pokaż Kalendarze</interface>, aby sprawdzić lub zmienić stany kalendarzy.

[ctx: @info]
en: Alarms are configured to be archived, but this is not possible because no archived alarm calendar is set as default.<nl/><nl/>To fix this, use <interface>View | Show Calendars</interface>, select an archived alarms calendar, and check <interface>Use as Default for Archived Alarms</interface>.
pl: Ustawiono archiwizowanie alarmów, lecz jest to niemożliwe, bo nie jest włączony żaden kalendarz do archiwizowania alarmów, do którego istnieje możliwość zapisywania.<nl/><nl/>Aby temu zaradzić, przejdź do <interface> Widok | Pokaż kalendarze</interface>, i zaznacz <interface>Użyj jako domyślnego do archiwizowania alarmów</interface>.

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
    (no terminal selected for command alarms)
pl: Nie można wykonać polecenia
    (nie wybrano terminalu dla alarów w postaci poleceń)

[ctx: @info]
en: Error creating temporary script file
pl: Błąd przy tworzeniu tymczasowego pliku skryptu

[ctx: @info]
en: Pre-alarm action:
pl: Czynność przed wywołaniem alarmu:

[ctx: @info]
en: Post-alarm action:
pl: Czynność po wywołaniem alarmu:

[ctx: @info 'From' email address]
en: From:
pl: Od:

[ctx: @info Email addressee]
en: To:
pl: Do:

[ctx: @info Copy-to in email headers]
en: Cc:
pl: DW:

[ctx: @info]
en: Date:
pl: Data:

[ctx: @info Email subject]
en: Subject:
pl: Temat:

[ctx: @info Todo calendar item's title field]
en: To-do:
pl: Zadanie:

[ctx: @info Todo calendar item's location field]
en: Location:
pl: Położenie:

[ctx: @info Todo calendar item's due date/time]
en: Due:
pl: Zakończenie:

[ctx: @info Brief form of 'At Login']
en: Login
pl: Logowanie

[ctx: @info]
en: At login
pl: Przy logowaniu

[ctx: @info]
en: 1 Minute | %1 Minutes
pl[0]: 1 minuta
pl[1]: %1 minuty
pl[2]: %1 minut

[ctx: @info]
en: 1 Hour | %1 Hours
pl[0]: 1 godzina
pl[1]: %1 godziny
pl[2]: %1 godzin

[ctx: @info]
en: 1 Day | %1 Days
pl[0]: 1 dzień
pl[1]: %1 dni
pl[2]: %1 dni

[ctx: @info]
en: 1 Week | %1 Weeks
pl[0]: 1 tydzień
pl[1]: %1 tygodnie
pl[2]: %1 tygodni

[ctx: @info]
en: 1 Month | %1 Months
pl[0]: 1 miesiąc
pl[1]: %1 miesiące
pl[2]: %1 miesięcy

[ctx: @info]
en: 1 Year | %1 Years
pl[0]: 1 rok
pl[1]: %1 lata
pl[2]: %1 lat

[ctx: @info No recurrence]
en: None
pl: Brak

[ctx: @info No repetition]
en: None
pl: Brak

[ctx: @label Unique identifier]
en: UID
pl: Identyfikator

[ctx: @label]
en: Alarm type
pl: Rodzaj alarmu

[ctx: @label]
en: Alarm status
pl: Stan alarmu

[ctx: @label]
en: Alarm name
pl: Nazwa alarmu

[ctx: @label]
en: Template name
pl: Nazwa wzorca

[ctx: @label]
en: Creation time
pl: Czas utworzenia

[ctx: @label]
en: Start time
pl: Data początkowa

[ctx: @label Start delay configured in an alarm template]
en: Template after time
pl: Wzorzec po czasie

[ctx: @label]
en: Recurs
pl: Ponownie

[ctx: @label]
en: Recurrence
pl: Powtórzenie

[ctx: @label]
en: Sub-repetition
pl: Powtórzenie podrzędne

[ctx: @label]
en: Sub-repetition interval
pl: Odstęp powtórzenia podrzędnego

[ctx: @label]
en: Sub-repetition count
pl: Zliczenie powtórzenia podrzędnego

[ctx: @label]
en: Next sub-repetition
pl: Następne powtórzenie podrzędne

[ctx: @label]
en: Work time only
pl: Tylko czas pracy

[ctx: @label]
en: Holidays excluded
pl: Święta wyłączone

[ctx: @label]
en: Next recurrence
pl: Następne ponowienie

[ctx: @label]
en: Late cancel
pl: Anuluj później

[ctx: @label Automatically close window]
en: Auto close
pl: Sam zamknij

[ctx: @label]
en: Copy to KOrganizer
pl: Kopiuj do KOrganizer

[ctx: @label]
en: Enabled
pl: Włączone

[ctx: @label]
en: Read-only
pl: Tylko-do-odczytu

[ctx: @label Whether alarm should be archived]
en: Archive
pl: Archiwum

[ctx: @label]
en: Revision
pl: Wersja

[ctx: @label]
en: Custom properties
pl: Własne właściwości

[ctx: @label]
en: Message text
pl: Tekst wiadomości

[ctx: @label File to provide text for message]
en: Message file
pl: Plik wiadomości

[ctx: @label]
en: Font
pl: Czcionka

[ctx: @label Shell command to execute before alarm]
en: Pre-alarm action
pl: Operacja przed uruchomieniem alarmu

[ctx: @label]
en: Pre-alarm action cancel
pl: Odwołanie operacji przed uruchomieniem alarmu

[ctx: @label]
en: Pre-alarm action no error
pl: Brak błędu działania przed-alarmowego

[ctx: @label Shell command to execute after alarm]
en: Post-alarm action
pl: Operacja po uruchomieniu alarmu

[ctx: @label]
en: Akonadi Item ID
pl: ID elementu Akonadi

[ctx: @label Audio method]
en: Sound
pl: Dźwięk

[ctx: @label Whether audio should repeat]
en: Sound repeat
pl: Powtórzenie dźwięku

[ctx: @label]
en: Sound fade volume
pl: Poziom wyciszenia dźwięku

[ctx: @label]
en: Sound fade time
pl: Czas wyciszenia dźwięku

[ctx: @label Whether the alarm has a reminder]
en: Reminder
pl: Przypomnienie

[ctx: @label Whether reminder is on first recurrence only]
en: Reminder once only
pl: Przypomnienie tylko przy pierwszym powtórzeniu

[ctx: @label Whether to use standard notification system]
en: Notify
pl: Powiadom

[ctx: @label Deferral type]
en: Deferral
pl: Odroczenie

[ctx: @label]
en: Deferral time
pl: Czas opóźnienia

[ctx: @label Default deferral delay]
en: Deferral default
pl: Domyślne opóźnienie

[ctx: @label Whether deferral time is date-only by default]
en: Deferral default date only
pl: Domyślne opóźnienie jako data

[ctx: @label A shell command]
en: Command
pl: Polecenie

[ctx: @label Execute in terminal window]
en: Execute in terminal
pl: Wykonaj w oknie terminala

[ctx: @label]
en: Hide command error
pl: Ukryj błędy polecenia

[ctx: @label]
en: Email subject
pl: Temat wiadomości

[ctx: @label Email address]
en: Email sender ID
pl: Identyfikator nadawcy

[ctx: @label Email address]
en: Email to
pl: Do

[ctx: @label true/false]
en: Email bcc
pl: UDW

[ctx: @label]
en: Email body
pl: Treść wiadomości

[ctx: @label]
en: Email attachments
pl: Załączniki wiadomości

[ctx: @info Alarm type]
en: Display (text)
pl: Wyświetl (tekst)

[ctx: @info Alarm type]
en: Display (file)
pl: Wyświetl (plik)

[ctx: @info Alarm type]
en: Display (command)
pl: Wyświetl (polecenie)

[ctx: @info Alarm type]
en: Command
pl: Polecenie

[ctx: @info Alarm type]
en: Email
pl: E-mail

[ctx: @info Alarm type]
en: Audio
pl: Dźwięk

[ctx: @info Alarm type]
en: Active
pl: Włączony

[ctx: @info Alarm type]
en: Archived
pl: Zarchiwizowany

[ctx: @info Alarm type]
en: Template
pl: Wzorzec

[ctx: @info Repeat at login]
en: At login until %1
pl: Przy logowaniu, aż do %1

[ctx: @info Using default font]
en: Default
pl: Domyślna

[ctx: @info]
en: Reminder
pl: Przypomnienie

[ctx: @info]
en: Speak
pl: Mowa

[ctx: @info]
en: Beep
pl: Piknięcie

[ctx: @info]
en: 1 Second | %1 Seconds
pl[0]: 1 sekunda
pl[1]: %1 sekundy
pl[2]: %1 sekund

[ctx: @info Error indication]
en: error!
pl: błąd!

[ctx: @info General purpose status indication: yes or no]
en: Yes
pl: Tak

[ctx: @info General purpose status indication: yes or no]
en: No
pl: Nie

[ctx: @info]
en: A 'From' email address must be configured in order to execute email alarms.
pl: Wysyłanie alarmów w postaci wiadomości pocztowej wymaga ustawienia adresu pocztowego nadawcy.

[ctx: @info KMail folder name: this should be translated the same as in kmail]
en: sent-mail
pl: wysłane

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> not found
pl: Nieprawidłowy adres e-mail nadawcy.<nl/>Nie znaleziono tożsamości <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> has no email address
pl: Nieprawidłowy adres e-mail nadawcy.<nl/>Tożsamość <resource>%1</resource> nie posiada adresu e-mail

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured (no default email identity found)</para><para>Please set it in <application>KMail</application> or in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
pl: <para>Nie ustawiono adresu e-mail nadawcy (nie znaleziono tożsamości domyślnej).</para> <para>Proszę ustawić go w <application>KMail</application> lub w oknie ustawień <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured.</para><para>Please set a default address in <application>KMail</application> or in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
pl: <para>Nie ustawiono adresu email nadawcy.</para><para>Proszę ustawić domyślny adres w  go w <application>KMailu</application> lub oknie ustawień <application>KAlarmu</application>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured.</para><para>Please set it in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
pl: <para>Nie ustawiono adresu e-mail nadawcy.</para><para>Proszę ustawić go w oknie ustawień <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @info]
en: <command>%1</command> not found
pl: Nie znaleziono <command>%1</command>

[ctx: @info]
en: Error attaching file: <filename>%1</filename>
pl: Błąd podczas załączania pliku: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Attachment not found: <filename>%1</filename>
pl: Nie znaleziono załącznika: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: An email has been queued to be sent
pl: Wiadomość została umieszczona w kolejce do wysłania

[ctx: @info]
en: Failed to send email
pl: Nie można wysłać wiadomości pocztowej

[ctx: @info]
en: Error sending email
pl: Błąd przy wysyłaniu wiadomości pocztowej

[ctx: @option:check]
en: Cancel if late
pl: Pomiń gdy opóźniony

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after this time
pl: Samoczynnie zamknij okno po ustawionym czasie

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after late-cancellation time
pl: Samoczynnie zamknij okno po czasie późnego pominięcia

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If checked, the alarm will be canceled if it cannot be triggered within the specified period after its scheduled time. Possible reasons for not triggering include your being logged off, X not running, or <application>KAlarm</application> not running.</para><para>If unchecked, the alarm will be triggered at the first opportunity after its scheduled time, regardless of how late it is.</para>
pl: <para>W przypadku włączenia tej opcji, alarm będzie pominięty, jeśli nie może być zrealizowany w ciągu podanego okresu od zaplanowanego czasu. Możliwe powody opóźnienia to: użytkownik nie jest zalogowany, X Window nie jest uruchomione, wyłączona jest usługa <application>KAlarm</application>.</para><para>W przeciwnym razie, alarm zostanie zrealizowany przy pierwszej okazji po zaplanowanym czasie.</para>

[ctx: @option:check Cancel if late by 10 minutes]
en: Cancel if late by
pl: Pomiń, jeśli spóźniony o

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how late will cause the alarm to be canceled
pl: Podaj, jak duże musi być spóźnienie, by alarm został pominięty

[ctx: @info:whatsthis]
en: Automatically close the alarm window after the expiry of the late-cancellation period
pl: Samoczynnie zamknij okno alarmu po wygaśnięciu okresu opóźnionego pominięcia

[ctx: @info]
en: Please select a file to display
pl: Wybierz plik do pokazania

[ctx: @info]
en: Please select a file to play
pl: Wybierz plik do odtworzenia

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a folder
pl: <filename>%1</filename> jest katalogiem

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> not found
pl: Nie znaleziono <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is not readable
pl: <filename>%1</filename> nie jest do odczytu

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> appears not to be a text or image file
pl: <filename>%1</filename> nie jest plikiem tekstowym ani obrazkiem

[ctx: @item:inlistbox File type]
en: All files
pl: Wszystkie pliki

[ctx: @option:check]
en: Append to existing file
pl: Dołącz do pliku

[ctx: @action:button]
en: Yes
pl: Tak

[ctx: @action:button]
en: No
pl: Nie

[ctx: @info]
en: Failed to execute command (shell access not authorized)
pl: Nie można wykonać polecenia (brak autoryzowanego dostępu do powłoki)

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
pl: Nie można wykonać polecenia

[ctx: @info]
en: Failed to execute command (not found or not executable)
pl: Nie udało się wykonać polecenia (nie znaleziono pliku lub jest on niewykonywalny)

[ctx: @info]
en: Command execution error
pl: Błąd podczas wykonywania polecenia

[ctx: @info]
en: Command exit code: %1
pl: Kod wyjścia polecenia: %1

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: minutes
pl: minuty

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: hours/minutes
pl: godziny/minuty

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: days
pl: dni

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: weeks
pl: tygodnie

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press the Shift key while clicking the spin buttons to adjust the time by a larger step (6 hours / 5 minutes).
pl: Wciśnij Shift podczas klikania na przyciskach zwijanych, by zmienić czas o większą wartość (6 godzin/5 minut).

en: System time zone
pl: Systemowa strefa czasowa

en: Personal alarm message, command and email scheduler by KDE
pl: Osobisty harmonogram alarmów w ramach KDE

en: Copyright © 2001-%1, David Jarvie
pl: Prawa autorskie © 2001-%1, David Jarvie

[ctx: @info]
en: Failure to create menus (perhaps <filename>%1</filename> missing or corrupted)
pl: Błąd przy tworzeniu menu (plik <filename>%1</filename> może być uszkodzony bądź brakujący)

[ctx: @action]
en: Templates...
pl: Wzorce...

[ctx: @action]
en: New
pl: Nowy

[ctx: @action]
en: Create Template...
pl: Utwórz wzorzec...

[ctx: @action]
en: Copy...
pl: Skopiuj...

[ctx: @action]
en: Edit...
pl: Edytuj...

[ctx: @action]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: @action]
en: Delete Without Confirmation
pl: Usuń bez potwierdzenia

[ctx: @action]
en: Reactivate
pl: Włącz ponownie

[ctx: @action]
en: Wake From Suspend...
pl: Wybudź z uśpienia...

[ctx: @action]
en: Show Archived Alarms
pl: Wyświetlaj zarchiwizowane alarmy

[ctx: @action]
en: Show in System Tray
pl: Pokaż na tacce systemowej

[ctx: @action]
en: Show Calendars
pl: Pokaż kalendarze

[ctx: @action]
en: Show Date Selector
pl: Pokaż wybierak dat

[ctx: @action]
en: Import Alarms...
pl: Zaimportuj alarmy...

[ctx: @action]
en: Import Birthdays...
pl: Zaimportuj urodziny...

[ctx: @action]
en: Export Selected Alarms...
pl: Wyeksportuj zaznaczone alarmy...

[ctx: @action]
en: Export...
pl: Wyeksportuj...

[ctx: @action]
en: Refresh Alarms
pl: Odśwież alarmy

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm? | Do you really want to delete the %1 selected alarms?
pl[0]: Czy na pewno usunąć ten %1 wybrany alarm?
pl[1]: Czy na pewno usunąć te %1 wybrane alarmy?
pl[2]: Czy na pewno usunąć tych %1 wybranych alarmów?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm | Delete Alarms
pl[0]: Usuń alarm
pl[1]: Usuń alarmy
pl[2]: Usuń alarmy

[ctx: @action:button]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Archived Alarms
pl: Ukryj zarchiwizowane alarmy

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Archived Alarms
pl: Wyświetlaj zarchiwizowane alarmy

[ctx: @info]
en: Import birthdays
pl: Zaimportuj urodziny

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
pl: <qt>To spowoduje całkowite ukrycie paska menu. Można go przywrócić naciskając %1.</qt>

en: Hide menu bar
pl: Ukryj pasek menu

[ctx: @item:inlistbox]
en: Display Alarm
pl: Alarm wizualny

[ctx: @item:inlistbox]
en: Email Alarm
pl: Alarm pocztowy

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command Alarm
pl: Alarm w postaci polecenia

[ctx: @title:window]
en: Alarm Type
pl: Rodzaj alarmu

[ctx: @info]
en: Choose alarm type to create:
pl: Wybierz typ wzorzec alarmu:

[ctx: @action]
en: Enable
pl: Włącz

[ctx: @action]
en: Disable
pl: Wyłącz

[ctx: @info]
en: <para>Cannot defer alarm:</para><para>Alarm not found.</para>
pl: <para>Nie można odłożyć alarmu:</para><para>Alarm nie znaleziony.</para>

[ctx: @title:window]
en: Reminder
pl: Przypomnienie

[ctx: @title:window]
en: Message
pl: Wiadomość

[ctx: @info]
en: File is a folder
pl: Plik jest katalogiem

[ctx: @info]
en: Failed to open file
pl: Nie można otworzyć pliku

[ctx: @info]
en: File not found
pl: Nie znaleziono pliku

[ctx: @title:window]
en: Error
pl: Błąd

[ctx: @info]
en: Today
pl: Dzisiaj

[ctx: @info]
en: Tomorrow | in %1 days' time
pl[0]: jutro
pl[1]: w ciągu %1 dni
pl[2]: w ciągu %1 dni

[ctx: @info]
en: in 1 week's time | in %1 weeks' time
pl[0]: w ciągu tygodnia
pl[1]: w ciągu %1 tygodni
pl[2]: w ciągu %1 tygodni

[ctx: @info]
en: in 1 minute's time | in %1 minutes' time
pl[0]: w ciągu minuty
pl[1]: w ciągu %1 minut
pl[2]: w ciągu %1 minut

[ctx: @info]
en: in 1 hour's time | in %1 hours' time
pl[0]: w ciągu godziny
pl[1]: w ciągu %1 godzin
pl[2]: w ciągu %1 godzin

[ctx: @item:intext inserted into 'in ... %1 minute's time' below]
en: 1 hour | %1 hours
pl[0]: %1 godzina
pl[1]: %1 godziny
pl[2]: %1 godzin

[ctx: @info '%2' is the previous message '1 hour'/'%1 hours']
en: in %2 1 minute's time | in %2 %1 minutes' time
pl[0]: %2 w ciągu minuty
pl[1]: %2 w ciągu %1 minut
pl[2]: %2 w ciągu %1 minut

[ctx: @info]
en: Unable to speak message
pl: Nie można wymówić komunikatu

[ctx: @info]
en: Text-to-speech subsystem is not available
pl: Podsystem tekstu-na-mowę jest niedostępny

[ctx: @action:button]
en: Edit
pl: Edycja

[ctx: @action:button]
en: Defer
pl: W dół

[ctx: @info:whatsthis]
en: The scheduled date/time for the message (as opposed to the actual time of display).
pl: Zaplanowana data/czas dla wiadomości (w odróżnieniu od aktualnego czasu wyświetlania).

[ctx: @info:whatsthis]
en: The file whose contents are displayed below
pl: Plik, którego zawartość jest wyświetlana poniżej

[ctx: @info:whatsthis]
en: The contents of the file to be displayed
pl: Zawartość pliku do wyświetlenia

[ctx: @info:whatsthis]
en: The alarm message
pl: Wiadomość alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: The output of the alarm's command
pl: Dany wyjściowe komendy alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: The email to send
pl: Wiadomość do wysłania

[ctx: @option:check]
en: Do not display this error message again for this alarm
pl: Nie pokazuj więcej wiadomości błędu dla tego alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Acknowledge the alarm
pl: Odnotuj alarm

[ctx: @action:button]
en: Edit...
pl: Edytuj...

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit the alarm
pl: Edytuj alarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the alarm.
pl: Edytuj alarm.

[ctx: @action:button]
en: Defer...
pl: Drzemka...

[ctx: @info:tooltip]
en: Defer the alarm until later
pl: Opóźnij alarm do późniejszego czasu

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Defer the alarm until later.</para><para>You will be prompted to specify when the alarm should be redisplayed.</para>
pl: <para>Przesuwa alarm na później.</para><para>Zostaniesz poproszony o podanie nowego czasu wyświetlenia alarmu.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop sound
pl: Zatrzymaj dźwięk

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop playing the sound
pl: Zatrzymaj odtwarzanie dźwięku

[ctx: @info:tooltip Locate this email in KMail]
en: Locate in <application>KMail</application>
pl: Znajdź w <application>KMail</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Locate and highlight this email in <application>KMail</application>
pl: Wyszukuje i podświetla tę wiadomość pocztową w <application>KMail</application>

[ctx: @info:tooltip]
en: Activate <application>KAlarm</application>
pl: Otwórz <application>KAlarm</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Activate <application>KAlarm</application>
pl: Otwórz <application>KAlarm</application>

[ctx: @info]
en: Do you really want to acknowledge this alarm?
pl: Czy na pewno odnotować ten alarm?

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge Alarm
pl: Odnotowywanie alarmu

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge
pl: Odnotuj

[ctx: @info]
en: Unable to locate this email in <application>KMail</application>
pl: Nie można odnaleźć tej wiadomości pocztowej w <application>KMail</application>

[ctx: @item:inmenu]
en: Display Alarm Template
pl: Wzorzec alarmu widzialnego

[ctx: @action]
en: New Display Alarm
pl: Nowy alarm wizualny

[ctx: @item:inmenu]
en: Command Alarm Template
pl: Wzorzec alarmu w postaci polecenia

[ctx: @action]
en: New Command Alarm
pl: Nowy alarm w postaci polecenia

[ctx: @item:inmenu]
en: Email Alarm Template
pl: Wzorzec alarmu pocztowego

[ctx: @action]
en: New Email Alarm
pl: Nowy alarm pocztowy

[ctx: @item:inmenu]
en: Audio Alarm Template
pl: Wzorzec alarmu słyszalnego

[ctx: @action]
en: New Audio Alarm
pl: Nowy alarm dźwiękowy

[ctx: @action]
en: New Alarm From Template
pl: Nowy alarm z wzorca

[ctx: @title:window]
en: Configure
pl: Ustawienia

[ctx: @title:tab General preferences]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: @title General preferences]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: @title:tab]
en: Time & Date
pl: Czas i data

[ctx: @title]
en: Time and Date
pl: Czas i data

[ctx: @title:tab]
en: Storage
pl: Przechowywanie

[ctx: @title]
en: Alarm Storage
pl: Przechowywanie alarmów

[ctx: @title:tab Email preferences]
en: Email
pl: Poczta

[ctx: @title]
en: Email Alarm Settings
pl: Ustawienia alarmu pocztowego

[ctx: @title:tab]
en: Alarm Defaults
pl: Domyślne ustawienia alarmu

[ctx: @title]
en: Default Alarm Edit Settings
pl: Domyślne ustawienia edycji alarmu

[ctx: @title:tab]
en: View
pl: Widok

[ctx: @title]
en: View Settings
pl: Ustawienia widoku

[ctx: @info]
en: Reset all tabs to their default values, or only reset the current tab?
pl: Przywrócić domyślne wartości we wszystkich kartach czy tylko w bieżącej karcie?

[ctx: @action:button Reset ALL tabs]
en: All
pl: Wszystkie

[ctx: @action:button Reset the CURRENT tab]
en: Current
pl: Bieżący

[ctx: @title:group]
en: Run Mode
pl: Uruchamianie

[ctx: @option:radio]
en: Run automatically
pl: Uruchom sam

[ctx: @info:tooltip]
en: Start KAlarm automatically at login. This option must be checked to enable normal functioning of KAlarm.
pl: Uruchom KAlarm po zalogowaniu. Należy zaznaczyć to pole, aby KAlarm mógł działać poprawnie.

[ctx: @option:radio]
en: Run manually only
pl: Uruchamiaj tylko ręcznie

[ctx: @info:tooltip]
en: Only run KAlarm manually, never automatically. KAlarm will only function when you manually start it.
pl: Uruchamiaj KAlarm tylko ręcznie, nigdy samoczynnie. KAlarm będzie działał tylko, gdy uruchomisz go ręcznie.

[ctx: @option:radio]
en: Do not run
pl: Nie uruchamiaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop using KAlarm. If you later run it again, it will then resume normal functioning.
pl: Przestań używać KAlarm. Jeśli później uruchomisz go ponownie, to wznowi on swoje działanie.

[ctx: @info:whatsthis]
en: To run <application>KAlarm</application> normally
pl: Aby uruchomić <application>KAlarm</application> normalnie

[ctx: @option:check]
en: Warn before quitting
pl: Ostrzegaj przed wyjściem z programu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a warning prompt before quitting <application>KAlarm</application>.
pl: Zaznacz tę opcję, aby wyświetlać ostrzeżenie przed wyjściem z <application>KAlarm</application>.

[ctx: @option:check]
en: Enable alarm names
pl: Włącz nazwy alarmów

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to have the option to give alarms a name. This is a convenience to help you to identify alarms.
pl: Po zaznaczeniu, będzie można nadawać alarmom nazwy. Stworzone dla wygody rozpoznawania alarmów.

[ctx: @option:check]
en: Confirm alarm deletions
pl: Potwierdź przed usunięciem alarmu

[ctx: @label:spinbox]
en: Default defer time interval:
pl: Domyślny czas opóźnienia:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default time interval (hours & minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
pl: Podaj domyślny czas oczekiwania (godziny i minuty) do opóźnienia alarmów, stosowany w oknie dialogowym opóźnienia alarmu.

[ctx: @title:group]
en: Terminal for Command Alarms
pl: Terminal dla alarmów w postaci poleceń

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which application to use when a command alarm is executed in a terminal window
pl: Wybierz program jakiego używać w momencie kiedy uruchomiony jestalarm oknie terminala

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute command alarms in a terminal window by <icode>%1</icode>
pl: Zaznacz, by wykonywać alarmy w formie poleceń w oknie terminala programu <icode>%1</icode>

[ctx: @option:radio Other terminal window command]
en: Other:
pl: Inny:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the full command line needed to execute a command in your chosen terminal window. By default the alarm's command string will be appended to what you enter here. See the <application>KAlarm</application> Handbook for details of special codes to tailor the command line.
pl: Wpisz pełne polecenie powłoki niezbędne do wykonania polecenia w wybranym oknie terminala. Domyślnie polecenie alarmu zostanie dodane do tego, co tutaj wpiszesz. Zajrzyj do podręcznika <application>KAlarm</application>, żeby poznać szczegóły na temat specjalnych parametrów sterujących.

[ctx: @title:group]
en: Plugins
pl: Wtyczki

[ctx: @title:group]
en: Audio Backend
pl: Silnik dźwiękowy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which audio backend to use to play sound files
pl: Wybierz silnik używany do odtwarzania plików dźwiękowych

[ctx: @option:check]
en: Enable Akonadi
pl: Włącz Akonadi

[ctx: @info:tooltip]
en: Enable the use of Akonadi to provide features including birthday import, some email functions, and email address book lookup.
pl: Włącz używanie Akonadi, aby umożliwić importowanie urodzin, dać możliwości związane z obsługą poczty oraz wyszukiwanie w książce adresowej.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable the use of Akonadi to provide features including birthday import, some email functions, and email address book lookup.
pl: Włącz używanie Akonadi, aby umożliwić importowanie urodzin, dać możliwości związane z obsługą poczty oraz wyszukiwanie w książce adresowej.

[ctx: @info]
en: <para>No command is specified to invoke a terminal window.</para><para>The default command (<command>%1</command>) will be used.</para>
pl: <para>Nie określono polecenia do wywołania okna terminala.</para><para>Zostanie użyte domyślne polecenie (<command>%1</command>).</para>

[ctx: @info]
en: No command is specified to invoke a terminal window
pl: Nie określono polecenia do wywołania okna terminala

[ctx: @info]
en: Command to invoke terminal window not found: <command>%1</command>
pl: Nie znaleziono polecenia do otworzenia okna terminala: <command>%1</command>

[ctx: @info]
en: You should not check this option unless you intend to discontinue use of <application>KAlarm</application>
pl: Nie zaznaczaj tego pola, jeśli nie chcesz przestać korzystać z <application>KAlarm</application>

[ctx: @info]
en: This will prevent <application>KAlarm</application> from functioning<nl/>except if you manually start it.
pl: Uniemożliwi to <application>KAlarm</application> działanie<nl/>,chyba że uruchomisz go ręcznie.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time zone which <application>KAlarm</application> should use as its default for displaying and entering dates and times.
pl: Wybierz strefę czasową, którą <application>KAlarm</application> ma używać jako domyślną przy wyświetlaniu oraz wpisywaniu dat i czasów.

[ctx: @label:listbox]
en: Holiday region:
pl: Kalendarz świąt:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which holiday region to use
pl: Wybierz region, którego święta mają być użyte

[ctx: Holiday region, region language]
en: %1 (%2)
pl: %1 %2

[ctx: No holiday region]
en: None
pl: Brak

[ctx: @label:spinbox How long before alarm to wake system from suspend]
en: Wake from suspend before alarm:
pl: Wybudź z uśpienia przed alarmem:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system, for alarms set to wake from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
pl: Podaj ile minut przed czasem wyzwolenia alarmu, wybudzić system z uśpienia, dla alarmów ustawionych na wybudzanie z uśpienia.Może to być użyte do zapewnienia, że system jest w pełnij przywrócony na czas wyzwolenia alarmu.

[ctx: @label Time unit for user entered number]
en: minutes
pl: minuty

[ctx: @label:spinbox]
en: Start of day for date-only alarms:
pl: Początek dnia dla alarmów tylko-data:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.</para><para>%1</para>
pl: <para>Najwcześniejsza pora dnia, o której należy uruchomić alarm tylko-data. </para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: Working Hours
pl: Godziny pracy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check the days in the week which are work days
pl: Wybierz dni tygodnia, które są dniami roboczymi

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily start time:
pl: Początek dnia:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time of the working day.</para><para>%1</para>
pl: <para>Podaj godzinę rozpoczynającą dzień roboczy.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily end time:
pl: Koniec dnia:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the end time of the working day.</para><para>%1</para>
pl: <para>Wpisz godzinę końca dnia roboczego.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: KOrganizer event duration:
pl: Czas trwania zdarzenia KOrganizera:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the event duration in hours and minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.</para><para>%1</para>
pl: <para>Podaj w godzinach i minutach czas trwania zdarzenia dla alarmów skopiowanych do KOrganizera.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: New Alarms && Templates
pl: Nowe alarmy i wzorce

[ctx: @option:radio]
en: Store in default calendar
pl: Zapisz w domyślnym kalendarzu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add all new alarms and alarm templates to the default calendars, without prompting.
pl: Dodaj wszystkie nowe alarmy i wzorce alarmów do domyślnych kalendarzy, bez pytania o potwierdzenie.

[ctx: @option:radio]
en: Prompt for which calendar to store in
pl: Zapytaj o kalendarz do zapisania

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When saving a new alarm or alarm template, prompt for which calendar to store it in, if there is more than one active calendar.</para><para>Note that archived alarms are always stored in the default archived alarm calendar.</para>
pl: <para>Podczas zapisywania nowego alarmu lub wzorca alarmu, pytaj w którym kalendarzu go zapisać, jeśli jest więcej niż jeden aktywny kalendarz.</para><para>Zarchiwizowane alarmy są zawsze zapisywane w domyślnym kalendarzu zarchiwizowanych alarmów.</para>

[ctx: @title:group]
en: Archived Alarms
pl: Zarchiwizowane alarmy

[ctx: @option:check]
en: Keep alarms after expiry
pl: Przechowuj nieaktualne alarmy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to archive alarms after expiry or deletion (except deleted alarms which were never triggered).
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, zarchiwizowane i usunięte alarmy będą przechowywane (z wyjątkiem alarmów, który nigdy nie zostały uruchomione).

[ctx: @option:check]
en: Discard archived alarms after:
pl: Usuń zarchiwizowane alarmy po:

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: days
pl: dni

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to store archived alarms indefinitely. Check to enter how long archived alarms should be stored.
pl: Jeśli podano pewien okres czasu, zarchiwizowane alarmy będą usuwane po upływie takiego okresu. W przeciwnym razie takie alarmy nie będą w ogóle usuwane.

[ctx: @action:button]
en: Clear Archived Alarms
pl: Wyczyść zarchiwizowane alarmy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms.
pl: Usuwa wszystkie zarchiwizowane alarmy.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms (from the default archived alarm calendar only).
pl: Usuwa wszystkie istniejące zarchiwizowane alarmy (tylko z domyślnego kalendarza zarchiwizowanych alarmów).

[ctx: @info]
en: <para>A default calendar is required in order to archive alarms, but none is currently enabled.</para><para>If you wish to keep expired alarms, please first use the calendars view to select a default archived alarms calendar.</para>
pl: <para>Do przechowywania zarchiwizowanych alarmów jest potrzebny domyślny kalendarz, a obecnie nie ma żadnego aktywnego.</para><para>Jeśli chcesz przechowywać wygasłe alarmy, użyj najpierw widoku kalendarzy do wybrania domyślnego kalendarza zarchiwizowanych alarmów.</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all archived alarms?
pl: Czy na pewno usunąć wszystkie zarchiwizowane alarmy?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all alarms in the default archived alarm calendar?
pl: Czy na pewno usunąć wszystkie alarmy z domyślnego kalendarza zarchiwizowanych alarmów?

[ctx: @label]
en: Email client:
pl: Program pocztowy:

[ctx: @info]
en: Choose how to send email when an email alarm is triggered.
pl: Określ sposób wysłania wiadomości pocztowej po wyzwoleniu takiego alarmu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>%1<list><item><interface>%2</interface>: The email is sent automatically via <application>KMail</application>.</item><item><interface>%3</interface>: The email is sent automatically. This option will only work if your system is configured to use <application>sendmail</application> or a sendmail compatible mail transport agent.</item></list></para>
pl: <para>%1<list><item><interface>%2</interface>:  wiadomość jest wysyłana za pomocą programu <application>KMail</application>. </item><item><interface>%3</interface>:  wiadomość zostanie wysłana samoczynnie. Zadziała tylko, jeśli w systemie ustawiono program <application>sendmail</application> lub inny, zgodny z nim, program do wysyłania poczty.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>%1<list><item><interface>%2</interface>: The email is sent automatically. This option will only work if your system is configured to use <application>sendmail</application> or a sendmail compatible mail transport agent.</item></list></para>
pl: <para>%1<list><item><interface>%2</interface>:  wiadomość zostanie wysłana samoczynnie. Zadziała tylko, jeśli w systemie ustawiono program <application>sendmail</application> lub inny, zgodny z nim, program do wysyłania poczty.</item></list></para>

[ctx: @option:check]
en: Copy sent emails into <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
pl: Skopiuj wysłane wiadomości do katalogu <resource>%1</resource> programu <application>KMail</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: After sending an email, store a copy in <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
pl: Po wysłaniu wiadomości, zachowaj kopię w katalogu <resource>%1</resource> programu<application>KMail</application>

[ctx: @option:check]
en: Notify when remote emails are queued
pl: Powiadom o kolejce zdalnych wiadomości.

[ctx: @title:group]
en: Your Email Address
pl: Twój adres pocztowy

[ctx: @label 'From' email address]
en: From:
pl: Od:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used to identify you as the sender when sending email alarms.
pl: Twój adres pocztowy, używany do identyfikowania ciebie jako nadawcy poczty przy wysyłaniu alarmowych wiadomości e-mail.

[ctx: @option:radio]
en: Use default <application>KMail</application> identity
pl: Użyj domyślnej tożsamości <application>KMaila</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default email address set in <application>KMail</application>, to identify you as the sender when sending email alarms.
pl: Zaznacz to pole, aby użyć domyślnego adresu ustawionego w <application>KMailu</application>. Adres ten będzie używany do rozpoznawania ciebie jako nadawcy poczty przy wysyłaniu alarmów jako wiadomość pocztowa.

[ctx: @option:radio]
en: Use <application>KMail</application> identities
pl: Użyj tożsamości <application>KMaila</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use <application>KMail</application>'s email identities to identify you as the sender when sending email alarms. For existing email alarms, <application>KMail</application>'s default identity will be used. For new email alarms, you will be able to pick which of <application>KMail</application>'s identities to use.
pl: Zaznacz, by używać tożsamości <application>KMail</application> do identyfikacji Ciebie jako wysyłającego alarmy jako wiadomości e-mail. Dla istniejących alarmów będzie używana tożsamość domyślna<application>KMail</application>. Dla nowych alarmów będziesz mógł/mogła wybrać sobie odpowiednią tożsamość<application>KMail</application>.

[ctx: @label 'Bcc' email address]
en: Bcc:
pl: UDW:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used for blind copying email alarms to yourself. If you want blind copies to be sent to your account on the computer which <application>KAlarm</application> runs on, you can simply enter your user login name.
pl: Twój adres e-mail, używany do wysyłania ukrytej kopii wiadomości alarmowej do siebie. Jeśli chcesz, by <application>KAlarm</application> wysyłał kopie na konto na komputerze, na którym działa, wystarczy, że wpiszesz swoją nazwę użytkownika.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default email address set in <application>KMail</application>, for blind copying email alarms to yourself.
pl: Włącz tę opcję, by użyć domyślnego adresu ustawionego w <application>KMailu</application> do wysyłania kopii wiadomości alarmowych do siebie.

[ctx: @info]
en: No valid 'Bcc' email address is specified.
pl: Nie podano prawidłowego adresu pocztowego UDW (Bcc).

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to save your changes?
pl: Czy na pewno zapisać zmiany?

[ctx: @info]
en: <para>No default email address is currently set in <application>KMail</application>.</para><para>%1</para><para>%2</para>
pl: <para>Obecnie nie ustawiono domyślnego adresu pocztowego w <application>KMailu</application>.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @info]
en: <para>No <application>KMail</application> identities currently exist.</para><para>%1</para><para>%2</para>
pl: <para>Obecnie nie ma żadnej tożsamości <application>KMail</application>. %1</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default setting for <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
pl: Domyślne ustawienia <interface>%1</interface> w oknie edycji alarmu.

[ctx: @title:tab]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: @title:tab Settings specific to alarm type]
en: Type Specific
pl: Zależne od rodzaju

[ctx: @title:tab]
en: Font && Color
pl: Czcionka i kolor

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default setting for the alarm message display method in the alarm edit dialog.
pl: Domyślne ustawienia sposobu wyświetlania wiadomości alarmu w oknie dialogowym edycji alarmu.

[ctx: @label:listbox]
en: Recurrence:
pl: Powtarzanie:

[ctx: @option:radio]
en: February 28th
pl: 28 lutego

[ctx: @option:radio]
en: March 1st
pl: 1 marca

[ctx: @option:radio]
en: Do not repeat
pl: Nie powtarzaj

[ctx: @info:whatsthis]
en: For yearly recurrences, choose what date, if any, alarms due on February 29th should occur in non-leap years.<note>The next scheduled occurrence of existing alarms is not re-evaluated when you change this setting.</note>
pl: Wybierz datę wyświetlania powtórzeń corocznych alarmów z 29 lutego w latach nieprzestępnych.<note>Data następnego wystąpienia istniejących alarmów nie zostanie zmieniona.</note>

[ctx: @title:group]
en: Display Alarms
pl: Alarmy wizualne

[ctx: @label:listbox]
en: Reminder units:
pl: Jednostki przypominania:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Minutes
pl: Minuty

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hours/Minutes
pl: Godziny/minuty

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default units for the reminder in the alarm edit dialog, for alarms due soon.
pl: Domyślne jednostki dla przypomnień w oknie dialogowym alarmów, dla alarmów występujących niedługo.

[ctx: @title:group Audio options group]
en: Sound
pl: Dźwięk

[ctx: @option:check]
en: Repeat sound file
pl: Powtórz plik dźwiękowy

[ctx: @info:whatsthis sound file 'Repeat' checkbox]
en: The default setting for sound file <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
pl: Domyślne ustawienia pliku dźwiękowego <interface>%1</interface> w oknie edycji alarmu.

[ctx: @label:textbox]
en: Sound file:
pl: Plik dźwiękowy:

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a sound file
pl: Wybierz plik dźwiękowy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default sound file to use in the alarm edit dialog.
pl: Wybierz domyślny plik dźwiękowy w oknie edycji alarmu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to set the default volume for sound files in the alarm edit dialog.
pl: Wybierz domyślną głośność plików dźwiękowych w oknie edycji alarmu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default volume for sound files in the alarm edit dialog.
pl: Domyślna głośność plików dźwiękowych w oknie edycji alarmu.

[ctx: @title:group]
en: Command Alarms
pl: Alarmy w postaci poleceń

[ctx: @title:group]
en: Email Alarms
pl: Alarmy jako wiadomości pocztowe

[ctx: @title:group]
en: Message Font && Color
pl: Czcionka i kolor wiadomości

[ctx: @info]
en: You must enter a sound file when <interface>%1</interface> is selected as the default sound type
pl: Musisz podać plik dźwiękowy, kiedy <interface>%1</interface> jest ustawione jako domyślny typ dźwięku

[ctx: @title:tab]
en: Alarm Windows
pl: Okna alarmowe

[ctx: @option:check]
en: Show in system tray
pl: Wyświetlaj w tacce systemowej

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check to show <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray. Showing it in the system tray provides easy access and a status indication.</para>
pl: <para>Zaznacz, jeśli ikona <application>KAlarm</application> ma być umieszczona w tacce systemowej. Daje to łatwy dostęp i pokazuje informację o stanie.</para>

[ctx: @option:radio Always show KAlarm icon]
en: Always show
pl: Zawsze pokazuj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to show <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray regardless of whether alarms are due.
pl: Odhacz to, aby pokazać ikonę <application>KAlarm</application> na tacce systemowej bez względu na to, że alarmy są już po czasie.

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no active alarms
pl: Samoczynnie ukryj, gdy nie ma aktywnych alarmów

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to automatically hide <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray if there are no active alarms. When hidden, the icon can always be made visible by use of the system tray option to show hidden icons.
pl: Zaznacz to, aby samoczynnie ukryć ikonę <application>KAlarm</application> na tacce systemowej, jeśli nie ma aktywnych alarmów. Gdy program będzie ukryty, to ikonę zawsze można uczynić widoczną poprzez użycie opcji tacki systemowej dotyczącej pokazywania ukrytych ikon.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to automatically hide <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray if no alarms are due within the specified time period. When hidden, the icon can always be made visible by use of the system tray option to show hidden icons.
pl: Zaznacz to, aby samoczynnie ukryć ikonę <application>KAlarm</application> na tacce systemowej, jeśli nie ma alarmów wyznaczonych na podany przedział czasu. Gdy program będzie ukryty, to ikonę zawsze można uczynić widoczną poprzez użycie opcji tacki systemowej dotyczącej pokazywania ukrytych ikon.

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no alarm due within time period:
pl: Samoczynnie ukryj, jeśli nie ma alarmu na najbliższe:

[ctx: @title:group]
en: System Tray Tooltip
pl: Podpowiedzi w tacce systemowej

[ctx: @option:check]
en: Show next 24 hours' alarms
pl: Pokaż alarmy na najbliższe 24 godziny

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify whether to include in the system tray tooltip, a summary of alarms due in the next 24 hours.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, w podpowiedzi na tacce systemowej wyświetlana będzie lista alarmów ustawionych na najbliższe 24 godziny.

[ctx: @option:check]
en: Maximum number of alarms to show:
pl: Maksymalna liczba wyświetlanych alarmów:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to display all of the next 24 hours' alarms in the system tray tooltip. Check to enter an upper limit on the number to be displayed.
pl: Wpisz ograniczenie liczby alarmów wyświetlanych w podpowiedzi na tacce systemowej. Wyłącz tę opcję, by w podpowiedzi wyświetlane były wszystkie alarmy ustawione na następne 24 godziny.

[ctx: @option:check]
en: Show alarm time
pl: Wyświetlaj czasy wystąpienia alarmów

[ctx: @option:check]
en: Show time until alarm
pl: Wyświetlaj czasy pozostałe do alarmu

[ctx: @title:group]
en: Alarm List
pl: Lista alarmów

[ctx: @label:listbox]
en: Disabled alarm color:
pl: Kolor wyłączonego alarmu:

[ctx: @label:listbox]
en: Archived alarm color:
pl: Kolor zarchiwizowanego alarmu:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Message Windows
pl: Okna komunikatów alarmowych

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Choose how to reduce the chance of alarm messages being accidentally acknowledged:<list><item>Position alarm message windows as far as possible from the current mouse cursor location, or</item><item>Position alarm message windows in the center of the screen, but disable buttons for a short time after the window is displayed.</item></list></para>
pl: <para>Wybór metody zmniejszenia szansy przypadkowego odnotowania alarmu:<list> <item>Umieszczenie okien alarmów jak najdalej od bieżącego położenia wskaźnika;</item> <item>Umieszczenie okien alarmów na środku ekranu, ale zablokowanie przycisków na krótki czas po wyświetleniu okna.</item></list></para>

[ctx: @option:radio]
en: Position windows far from mouse cursor
pl: Umieść okna jak najdalej od kursora

[ctx: @option:radio]
en: Center windows, delay activating window buttons
pl: Wyśrodkuj okna, zablokuj chwilowo przyciski

[ctx: @label:spinbox]
en: Button activation delay (seconds):
pl: Czas aktywacji przycisków (w sekundach):

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how long its buttons should remain disabled after the alarm message window is shown, to reduce the chance of alarm messages being accidentally acknowledged.
pl: Należy wpisać jak długo po pokazaniu okna alarmu mają być zablokowane przyciski, aby uniknąć przypadkowego potwierdzenia zobaczenia alarmu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how long its buttons should remain disabled after the alarm message window is shown.
pl: Należy wpisać jak długo po pokazaniu okna alarmu mają być zablokowane przyciski.

[ctx: @option:check]
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
pl: Okna wiadomości z paskiem tytułowym i przejmowaniem klawiatury

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Specify the characteristics of alarm message windows:<list><item>If checked, the window is a normal window with a title bar, which grabs keyboard input when it is displayed.</item><item>If unchecked, the window does not interfere with your typing when it is displayed, but it has no title bar and cannot be moved or resized.</item></list></para>
pl: <para>Wybierz właściwości okna wiadomości o alarmie.<list><item>Jeśli ta opcja jest włączona, jest ono zwykłym oknem z paskiem tytułowym i przechwytuje pisanie na klawiaturze.</item><item>W przeciwnym razie okno nie ma wpływu na pisania na klawiaturze, dodatkowo nie posiada paska tytułowego, więc nie może być przeniesione i jego rozmiar jest stały.</item></list></para>

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: No Recurrence
pl: Bez powtarzania

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: At Login
pl: Po zalogowaniu

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Hourly/Minutely
pl: Cogodzinny/cominutowy

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Daily
pl: Codzienny

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Weekly
pl: Cotygodniowy

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Monthly
pl: Comiesięczny

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Yearly
pl: Coroczny

[ctx: @title:group]
en: Recurrence Rule
pl: Zasady powtarzania

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not repeat the alarm
pl: Nie powtarzaj alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Trigger the alarm at the specified date/time and at every login until then.</para><para>Note that it will also be triggered any time <application>KAlarm</application> is restarted.</para>
pl: <para>Uruchamiaj alarm o podanej dacie i czasie przy każdym logowaniu aż od tej pory.</para><para>Uwaga: alarm będzie uruchomiony za każdym razem kiedy program <application>KAlarm</application> jest uruchamiany ponownie.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at hourly/minutely intervals
pl: Powtarzaj alarm w odstępach godzinowych/minutowych

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at daily intervals
pl: Powtarzaj alarm w odstępach 24h

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at weekly intervals
pl: Powtarzaj alarm w odstępach 7 dniowych

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at monthly intervals
pl: Powtarzaj alarm w odstępach miesięcznych

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at annual intervals
pl: Powtarzaj alarm w odstępach rocznych

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up a repetition within the recurrence, to trigger the alarm multiple times each time the recurrence is due.
pl: Ustaw wielokrotne powtórzenie alarmu podczas jednego okresu powtórzenia, żeby uruchomić wiele alarmów jednocześnie za każdym powtórzeniem.

[ctx: @title:group]
en: Recurrence End
pl: Koniec powtarzania

[ctx: @option:radio]
en: No end
pl: Bez końca

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm indefinitely
pl: Powtarzaj alarm przez czas nieokreślony

[ctx: @option:radio]
en: End after:
pl: Zakończ po:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm for the number of times specified
pl: Powtarzaj alarm podaną liczbę razy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the total number of times to trigger the alarm
pl: Wpisz liczbę powtórzeń uruchomień alarmu

[ctx: @label]
en: occurrence(s)
pl: wystąpieniu(ach)

[ctx: @option:radio]
en: End by:
pl: Zakończ dnia:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Repeat the alarm until the date/time specified.</para><para><note>This applies to the main recurrence only. It does not limit any sub-repetition which will occur regardless after the last main recurrence.</note></para>
pl: <para>Powtarzaj alarm do ustalonej daty/czasu.</para><para><note>Stosuje się to wyłącznie do głównego powtarzania. To nie ogranicza żadnego dodatkowego wystąpienia, który wydarzy się po wystąpieniu ostatniego głównego powtórzenia.</note></para>

[ctx: @info]
en: This uses the same time zone as the start time.
pl: To używa taką samą strefę czasową jak podczas uruchomienia.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last date to repeat the alarm.</para><para>%1</para>
pl: <para>Wpisz ostatnią datę powtórzenia alarmu.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last time to repeat the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
pl: <para>Wpisz ostatnią datę powtórzenia alarmu.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop repeating the alarm after your first login on or after the specified end date
pl: Przerwij powtarzanie alarmu po pierwszym zalogowaniu lub po podanej końcowej dacie

[ctx: @title:group]
en: Exceptions
pl: Wyjątki

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of exceptions, i.e. dates/times excluded from the recurrence
pl: Lista wyjątków, tzn. dat/czasów wyłączonych z powtarzania

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a date to insert in the exceptions list. Use in conjunction with the Add or Change button below.
pl: Wpisz datę do wstawienia na listę wyjątków. Używaj w połączeniu z przyciskami Dodaj lub Zmień znajdującymi się poniżej.

[ctx: @action:button]
en: Add
pl: Dodaj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add the date entered above to the exceptions list
pl: Dodaj datę podaną powyżej do listy wyjątków

[ctx: @action:button]
en: Change
pl: Zmień

[ctx: @info:whatsthis]
en: Replace the currently highlighted item in the exceptions list with the date entered above
pl: Zastąp wybraną pozycję z listy wyjątków datą podaną powyżej

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the currently highlighted item from the exceptions list
pl: Usuń obecnie wybraną pozycję z listy wyjątków

[ctx: @option:check]
en: Exclude holidays
pl: Wyklucz święta

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Do not trigger the alarm on holidays.</para><para>You can specify your holiday region in the Configuration dialog.</para>
pl: <para>Uruchamiaj alarm tylko podczas godzin pracy.</para><para>Godziny pracy można wybrać w oknie ustawień.</para>

[ctx: @option:check]
en: Only during working time
pl: Tylko w godzinach pracy

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Only execute the alarm during working hours, on working days.</para><para>You can specify working days and hours in the Configuration dialog.</para>
pl: <para>Uruchamiaj alarm tylko podczas godzin pracy.</para><para>Możesz określić dni robocze w oknie ustawień.</para>

[ctx: @info]
en: End date is earlier than start date
pl: Data zakończenia jest wcześniejsza od daty rozpoczęcia

[ctx: @info]
en: End date/time is earlier than start date/time
pl: Data/czas zakończenia jest wcześniejsza od daty/czasu rozpoczęcia

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than start date
pl: Data nie może być wcześniejsza niż data rozpoczęcia

[ctx: @label:spinbox]
en: Recur every
pl: Powtarzaj co

[ctx: @label Time units for user-entered numbers]
en: hours:minutes
pl: godziny:minuty

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of hours and minutes between repetitions of the alarm
pl: Wpisz liczbę godzin i minut pomiędzy powtórzeniami alarmu

[ctx: @label On: Tuesday]
en: On:
pl: W:

[ctx: @info]
en: No day selected
pl: Nie wybrano żadnego dnia

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: day(s)
pl: dzień(dni)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days between repetitions of the alarm
pl: Wpisz liczbę dni pomiędzy powtórzeniami alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which the alarm is allowed to occur
pl: Wybierz dni tygodnia, w których ma wystąpić alarm

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: week(s)
pl: tydzień(tygodnie)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of weeks between repetitions of the alarm
pl: Wpisz liczbę tygodni pomiędzy powtórzeniami alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which to repeat the alarm
pl: Wybierz dni tygodnia, kiedy alarm ma się powtórzyć

[ctx: @option:radio On day number in the month]
en: On day
pl: Dnia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on the selected day of the month
pl: Powtarzaj alarm w podany dzień miesiąca

[ctx: @item:inlistbox Last day of month]
en: Last
pl: Ostatni

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the month on which to repeat the alarm
pl: Wybierz dzień miesiąca, w którym powtarzać alarm

[ctx: @option:radio On the 1st Tuesday]
en: On the
pl: W

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on one day of the week, in the selected week of the month
pl: Powtarzaj alarm w jednym dniu tygodnia, w wybranym tygodniu miesiąca

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1st
pl: 1-szy

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd
pl: 2-gi

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd
pl: 3-ci

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th
pl: 4-ty

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th
pl: 5-ty

[ctx: @item:inlistbox Last Monday in March]
en: Last
pl: Ostatni

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd Last
pl: drugi od końca

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd Last
pl: trzeci od końca

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th Last
pl: czwarty od końca

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th Last
pl: piąty od końca

[ctx: @item:inlistbox Every (Monday...) in month]
en: Every
pl: Każdy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the week of the month in which to repeat the alarm
pl: Wybierz tydzień w miesiącu, w którym powtarzać alarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the week on which to repeat the alarm
pl: Wybierz dzień tygodnia, w którym powtarzać alarm

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: month(s)
pl: miesiąc(e)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of months between repetitions of the alarm
pl: Wpisz liczbę miesięcy pomiędzy powtórzeniami alarmu

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: year(s)
pl: rok(lata)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of years between repetitions of the alarm
pl: Wpisz liczbę lat pomiędzy powtórzeniami alarmu

[ctx: @label List of months to select]
en: Months:
pl: Miesiące:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the months of the year in which to repeat the alarm
pl: Wybierz miesiące, w których należy powtórzyć alarm

[ctx: @label:listbox]
en: February 29th alarm in non-leap years:
pl: Alarm 29-tego lutego w lata nieprzestępne:

[ctx: @item:inlistbox No date]
en: None
pl: Brak

[ctx: @item:inlistbox 28th February (short form)]
en: 28 Feb
pl: 28 Lut

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which date, if any, the February 29th alarm should trigger in non-leap years
pl: Wybierz kiedy (jeżeli w ogóle) mają być uruchamiane alarmy z 29 lutego w latach nieprzestępnych

[ctx: @info]
en: No month selected
pl: Nie wybrano miesiąca

[ctx: @option:check]
en: Reminder for first recurrence only
pl: Przypomnij tylko przy pierwszym powtórzeniu

[ctx: @item:inlistbox]
en: in advance
pl: z wyprzedzeniem

[ctx: @option:check]
en: Reminder:
pl: Przypomnienie:

[ctx: @item:inlistbox]
en: afterwards
pl: po wystąpieniu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the reminder only for the first time the alarm is scheduled
pl: Wyświetl przypomnienie po raz pierwszy w momencie zaplanowania alarmu

[ctx: @title:window]
en: Alarm Sub-Repetition
pl: Powtarzanie podrzędne alarmu

[ctx: @option:check Repeat every 10 minutes]
en: Repeat every
pl: Powtarzaj co

[ctx: @info:whatsthis]
en: Instead of the alarm triggering just once at each recurrence, checking this option makes the alarm trigger multiple times at each recurrence.
pl: Włączenie tej opcji powoduje uruchomienie alarmu przy każdym powtórzeniu, zamiast jednego uruchomienia alarmu przy każdym powtórzeniu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the time between repetitions of the alarm
pl: Podaj czas pomiędzy powtórzeniami alarmu

[ctx: @option:radio]
en: Number of repetitions:
pl: Liczba powtórzeń:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify the number of times the alarm should repeat after each recurrence
pl: Zaznacz tę opcję, aby podać ile razy alarm powinien zostać wywołany przy każdym powtórzeniu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of times to trigger the alarm after its initial occurrence
pl: Proszę podać ile razy w sumie alarm ma zostać uruchomiony po pierwszym wywołaniu

[ctx: @option:radio]
en: Duration:
pl: Czas trwania:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify how long the alarm is to be repeated
pl: Zaznaczenie tej opcji pozwala określić jak długo alarm ma być powtarzany

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the length of time to repeat the alarm
pl: Proszę podać ile czasu alarm ma być powtarzany

[ctx: @info]
en: Could not load calendar <filename>%1</filename>.
pl: Nie udało się wczytać kalendarza <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Cannot download calendar: <filename>%1</filename>
pl: Nie można pobrać kalendarza: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Calendar <resource>%1</resource> is in an old format (<application>KAlarm</application> version %2), and will be read-only unless you choose to update it to the current format.
pl: Kalendarz <resource>%1</resource> jest w starym formacie (<application>KAlarm</application> wersja %2) i będzie dostępny tylko do odczytu dopóki nie wybierzesz uaktualnienia do obecnego formatu.

[ctx: @info]
en: Some or all of the alarms in calendar <resource>%1</resource> are in an old <application>KAlarm</application> format, and will be read-only unless you choose to update them to the current format.
pl: Niektóre z alarmów w kalendarzu <resource>%1</resource> są w starym formacie <application>KAlarm</application> i będą dostępne tylko do odczytu dopóki nie wybierzesz uaktualnienia do obecnego formatu.

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para><warning>Do not update the calendar if it is also used with an older version of <application>KAlarm</application> (e.g. on another computer). If you do so, the calendar may become unusable there.</warning></para><para>Do you wish to update the calendar?</para>
pl: <para>%1</para><para><warning>Nie aktualizuj kalendarza, jeśli jest również używany ze starszą wersją <application>KAlarm</application> (np. na innym komputerze). Jeżeli tak zrobisz, to kalendarz może stać się tam bezużyteczny.</warning></para><para>Czy chcesz uaktualnić kalendarz?</para>

[ctx: @info]
en: Calendar is not configured.
pl: Kalendarz nie jest ustawiony.

[ctx: @info]
en: Error loading calendar <resource>%1</resource>.
pl: Błąd wczytywania kalendarza <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Error saving calendar <resource>%1</resource>.
pl: Błąd zapisywania kalendarza <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Calendar is read-only.
pl: Kalendarz jest tylko-do-odczytu.

[ctx: @info]
en: Calendar file is in wrong format: <filename>%1</filename>.
pl: Plik kalendarz ma niewłaściwy format: <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Failed to update format of calendar <resource>%1</resource>
pl: Nie udało się uaktualnić formatu kalendarza <resource>%1</resource>

[ctx: @title:window]
en: Calendar Configuration
pl: Konfiguracja kalendarza

[ctx: @label:listbox]
en: Select storage type of new calendar:
pl: Wybierz rodzaj przechowywania nowego kalendarza:

[ctx: @info]
en: Error!  The file <filename>%1</filename> is already used by an existing calendar.
pl: Błąd! Plik <filename>%1</filename> jest już używany przez istniejący kalendarz.

[ctx: @title:window]
en: Import Directory Resource
pl: Zaimportuj zasób katalogu

[ctx: @title:tab]
en: Import Calendar Directory Resource
pl: Zaimportuj zasób katalogu kalendarza

[ctx: @title:tab]
en: Import Active Alarms
pl: Zaimportuj włączone alarmy

[ctx: @title:tab]
en: Import Archived Alarms
pl: Zaimportuj zarchiwizowane alarmy

[ctx: @title:tab]
en: Import Alarm Templates
pl: Zaimportuj wzorce alarmów

[ctx: @item:intext]
en: Active alarms
pl: Aktywne alarmy

[ctx: @item:intext]
en: Archived alarms
pl: Zarchiwizowane alarmy

[ctx: @item:intext]
en: Alarm templates
pl: Wzorce alarmów

[ctx: @item:inlistbox File type selection filter]
en: Calendar files
pl: Pliki kalendarza

[ctx: @info:status]
en: Checking file information...
pl: Sprawdzanie informacji o pliku...

[ctx: @info:status]
en: Error! File already exists.
pl: Błąd! Plik już istnieje.

[ctx: @info:status]
en: Error! Cannot create file (directory does not exist).
pl: Błąd! Nie można utworzyć pliku (katalog nie istnieje).

[ctx: @info:status]
en: Error! Cannot create file (directory is not writable).
pl: Błąd! Nie można utworzyć pliku (katalog jest nie do zapisu).

[ctx: @info]
en: Error! Cannot create file (directory does not exist).
pl: Błąd! Nie można utworzyć pliku (katalog nie istnieje).

[ctx: @info]
en: Error! Cannot create file (directory is not writable).
pl: Błąd! Nie można utworzyć pliku (katalog jest nie do zapisu).

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, warning1)
en: KAlarm no longer supports calendar directory resources. In order to continue using the contents of the directory resource below, you must import it into a KAlarm calendar file resource.
pl: KAlarm nie obsługuje już zasobów katalogów kalendarza. Aby dalej używać zawartości zasobu katalogu poniżej, musisz go zaimportować do zasobu pliku kalendarza KAlarm.

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, warning2)
en: KAlarm no longer supports calendar directory resources. In order to continue using the contents of the directory resource below, you must import each of its alarm types into separate KAlarm calendar file resources.
pl: KAlarm nie obsługuje już zasobów katalogów kalendarza. Aby dalej używać zawartości zasobu katalogu poniżej, musisz zaimportować każdy rodzaj jego alarmu do osobnych zasobów pliku kalendarza KAlarm.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Display name:
pl: Wyświetlana nazwa:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Calendar directory:
pl: Katalog kalendarza:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Alarm types:
pl: Rodzaje alarmów:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, note)
en: If you prefer, you can import this calendar directory resource later, by using the Import Alarms menu option to import the calendar files contained within it.
pl: Jeśli wolisz, to możesz zaimportować ten zasób katalogu kalendarza później, poprzez wybranie importowanie alarmów z menu, aby zaimportować zawarte w nim pliki kalendarza.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mergeRadio)
en: Import into existing calendar file resource
pl: Zaimportuj do istniejącego zasobu pliku kalendarza

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, mergeResource)
en: Select the resource to import the directory resource's alarms into.
pl: Wybierz zasób, do którego zaimportować alarmy z zasobu katalogów.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, newRadio)
en: Import into new calendar file resource
pl: Zaimportuj do nowego zasobu pliku kalendarza

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pathLabel)
en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, pathRequester)
en: Select the file to contain this resource. The file must not already exist.
pl: Wybierz plik, który ma zawierać ten zasób. Plik ten nie może istnieć.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathRequester)
en: Select the file to contain this resource.
    The file must not already exist.
    Note that if the URL of a remote file is specified, monitoring for file changes will not work.
pl: Wybierz plik, który ma zawierać ten zasób.
    Plik ten nie może istnieć.
    Pamiętaj, że gdy wybierzesz plik zdalny, to jego monitorowanie nie będzie działać.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, nameText)
en: Enter the name used to identify this resource in displays.
pl: Wpisz nazwę do rozpoznawania tego zasobu na wyświetlaczach.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameText)
en: Enter the name used to identify this resource in displays.
pl: Wpisz nazwę do rozpoznawania tego zasobu na wyświetlaczach.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noRadio)
en: Do not import
pl: Nie importuj

[ctx: @info/plain Name of a calendar]
en: Active Alarms
pl: Aktywne alarmy

[ctx: @info/plain Name of a calendar]
en: Archived Alarms
pl: Zarchiwizowane alarmy

[ctx: @info/plain Name of a calendar]
en: Alarm Templates
pl: Wzorce alarmów

[ctx: @info]
en: <para>Failed to create default calendar <resource>%1</resource></para><para>Location: <filename>%2</filename></para>
pl: <para>Nie udało się utworzyć domyślnego kalendarza <resource>%1</resource></para><para>Miejsce: <filename>%2</filename></para>

[ctx: @item:intext]
en: Active Alarms
pl: Aktywne alarmy

[ctx: @item:intext]
en: Archived Alarms
pl: Zarchiwizowane alarmy

[ctx: @item:intext]
en: Alarm Templates
pl: Wzorce alarmów

[ctx: @item:intext Calendar status]
en: Read-only
pl: Tylko-do-odczytu

[ctx: @item:intext Calendar status]
en: Read-only (old format)
pl: Tylko-do-odczytu (stary format)

[ctx: @item:intext Calendar status]
en: Read-only (other format)
pl: Tylko-do-odczytu (inny format)

[ctx: @title:column]
en: Time
pl: Czas

[ctx: @title:column]
en: Time To
pl: Czas do

[ctx: @title:column]
en: Repeat
pl: Powtórzenie

[ctx: @title:column]
en: Color
pl: Kolor

[ctx: @title:column]
en: Type
pl: Rodzaj

[ctx: @title:column]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @title:column]
en: Message, File or Command
pl: Wiadomość, plik lub polecenie

[ctx: @title:column Template name]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @title:column]
en: Calendars
pl: Kalendarze

[ctx: @info:tooltip]
en: Command execution failed
pl: Błąd podczas wykonywania polecenia

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre-alarm action execution failed
pl: Nie powiodło się wykonanie operacji przed wywołaniem alarmu

[ctx: @info:tooltip]
en: Post-alarm action execution failed
pl: Nie powiodło się wykonanie operacji po wywołaniem alarmu

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre- and post-alarm action execution failed
pl: Nie powiodło się wykonanie operacji przed i po wywołaniu alarmu

[ctx: @item:intext Calendar status]
en: Disabled
pl: Wyłączony

[ctx: @info:whatsthis]
en: Next scheduled date and time of the alarm
pl: Następna zaplanowana data i czas alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: How long until the next scheduled trigger of the alarm
pl: Czas przed następnym uruchomieniem zaplanowanego alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: How often the alarm recurs
pl: Częstotliwość uruchamiania alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Background color of alarm message
pl: Kolor tła wiadomości alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm type (message, file, command or email)
pl: Rodzaj alarmu (wiadomość, plik, polecenie lub wiadomość pocztowa)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm name, or alarm text if name is blank
pl: Nazwa alarmu lub jego tekst, jeśli nazwa jest pusta

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm message text, URL of text file to display, command to execute, or email subject line
pl: Tekst komunikatu alarmu, adres (URL) pliku tekstowego do wyświetlenia, polecenie do wykonania lub temat wiadomości pocztowej

[ctx: @info:whatsthis]
en: Name of the alarm template
pl: Nazwa wzorca alarmu

[ctx: @info Alarm never occurs]
en: Never
pl: Nigdy

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default active alarm calendar.
pl: Nie można wyłączyć domyślnego kalendarza aktywnych alarmów.

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
pl: Nie można wyłączyć domyślnego kalendarza zarchiwizowanych alarmów jeśli włączone jest przechowywanie alarmów, które już wygasły.

[ctx: @info]
en: Do you really want to disable your default calendar?
pl: Czy na pewno wyłączyć domyślny kalendarz?

[ctx: @title:window]
en: Choose Calendar
pl: Wybierz kalendarz

en: <para>The calendar <resource>%2</resource> has been made read-only.</para><para>This was the default calendar for %3.</para><para>Please select a new default calendar.</para> | <para>The calendar <resource>%2</resource> has been made read-only.</para><para>This was the default calendar for %3.</para><para>Please select new default calendars.</para>
pl[0]: <para>Zmieniono dostęp do kalendarza <resource>%2</resource> na tylko-do-odczytu.</para><para>Był to domyślny kalendarz dla %3</para><para>Wybierz nowy domyślny kalendarz.</para>
pl[1]: <para>Zmieniono dostęp do kalendarza <resource>%2</resource> na tylko-do-odczytu.</para><para>Był to domyślny kalendarz dla %3</para><para>Wybierz nowe domyślne kalendarze.</para>
pl[2]: <para>Zmieniono dostęp do kalendarza <resource>%2</resource> na tylko-do-odczytu.</para><para>Był to domyślny kalendarz dla %3</para><para>Wybierz nowe domyślne kalendarze.</para>

[ctx: @info A prompt for user to enter what to search for]
en: Search
pl: Szukaj

[ctx: @item:inlistbox]
en: KAlarm Calendar File
pl: Plik kalendarza KAlarm

[ctx: @item:inlistbox]
en: KAlarm Calendar Directory
pl: Katalog kalendarza KAlarm

[ctx: @item:intext What a resource is stored in]
en: File
pl: Plik

[ctx: @item:intext What a resource is stored in]
en: URL
pl: Adres URL

[ctx: @item:intext What a resource is stored in (directory in filesystem)]
en: Directory
pl: Katalog

[ctx: @info]
en: A previous load is still in progress.
pl: Poprzednie wczytywanie nadal trwa.

[ctx: @info]
en: A previous save is still in progress.
pl: Poprzednie zapisywanie nadal trwa.

[ctx: @info]
en: Could not create calendar file <filename>%1</filename>.
pl: Nie udało się utworzyć pliku kalendarza <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not create writable calendar file <filename>%1</filename>.
pl: Nie udało się utworzyć zapisywalnego pliku kalendarza <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not load file <filename>%1</filename>.
pl: Nie można wczytać pliku <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Calendar not open.
pl: Kalendarza nie jest otwarty.

[ctx: @info]
en: Could not save file <filename>%1</filename>.
pl: Nie można zapisać pliku <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not load file <filename>%1</filename>. (%2)
pl: Nie można wczytać pliku <filename>%1</filename>. (%2)

[ctx: @info]
en: Could not save file <filename>%1</filename>. (%2)
pl: Nie można zapisać pliku <filename>%1</filename>. (%2)

[ctx: @title:window]
en: Configure Calendar
pl: Ustawienia kalendarza

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pathGroupBox)
en: Calendar File
pl: Pliki kalendarza

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, pathDescription)
en: Select the file to hold this calendar. If the file does not exist, it will be created. The URL of a remote file can also be specified, but note that monitoring for file changes will not work in this case.
pl: Wybierz plik do przechowywania tego kalendarza. Jeżeli plik nie istnieje wówczas zostanie on utworzony. Istnieje możliwość podania adresu (URL) do pliku zdalnego, jednakże wówczas monitorowanie zmian w pliku nie będzie działać.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, activeRadio)
en: Active Alarms
pl: Aktywne alarmy

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, archivedRadio)
en: Archived Alarms
pl: Zarchiwizowane alarmy

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, templateRadio)
en: Alarm Templates
pl: Wzorce alarmów

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, alarmTypeDescription)
en: Select which alarm type this calendar should contain.
pl: Wybierz, który z rodzajów alarmów powinien zawierać ten kalendarz.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, alarmTypeLabel)
en: Alarm type:
pl: Rodzaj alarmu:

[ctx: @item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, activeAlarmsText)
en: Active Alarms
pl: Aktywne alarmy

[ctx: @item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, archivedAlarmsText)
en: Archived Alarms
pl: Zarchiwizowane alarmy

[ctx: @item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, templateAlarmsText)
en: Alarm Templates
pl: Wzorce alarmów

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, nameGroupBox)
en: Display Name
pl: Wyświetlana nazwa

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Name:
pl: Nazwa:

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, nameDescription)
en: Enter the display name used to identify this calendar.
pl: Wpisz nazwę do rozpoznawania tego kalendarza.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, readOnlyGroupBox)
en: Access Rights
pl: Uprawnienia dostępu

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, readOnlyCheckbox)
en: Read only
pl: Tylko do odczytu

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, readOnlyDescription)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the file. Read-only mode will be automatically enabled if you do not have write access to the file or the file is on a remote server that does not support write access.
pl: Jeżeli włączono tryb tylko do odczytu, żadne zmiany nie zostaną wprowadzone do pliku. Tryb tylko do odczytu zostanie automatycznie włączony w przypadku gdy nie ma dostępu do zapisu pliku lub plik znajduje się na serwerze zdalnym, który nie obsługuje dostępu do zapisu.

[ctx: @title:group]
en: Calendars
pl: Kalendarze

[ctx: @item:inlistbox]
en: Active Alarms
pl: Aktywne alarmy

[ctx: @item:inlistbox]
en: Archived Alarms
pl: Zarchiwizowane alarmy

[ctx: @item:inlistbox]
en: Alarm Templates
pl: Wzorce alarmów

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which type of data to show alarm calendars for
pl: Wybierz rodzaj danych kalendarzy dla alarmów

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of available calendars of the selected type. The checked state shows whether a calendar is enabled (checked) or disabled (unchecked). The default calendar is shown in bold.
pl: Lista dostępnych kalendarzy wybranego typu. Wybrany stan pokazuje czy dany kalendarz jest aktywny (zaznaczone) czy nieaktywny (odznaczone). Domyślne kalendarze są zaznaczone grubą czcionką.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reconfigure the selected calendar
pl: Zmień ustawienia wybranego kalendarza

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the highlighted calendar's configuration
pl: Edytuj podświetlone ustawienia kalendarza

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove the selected calendar from the list
pl: Usuń zaznaczony kalendarz z listy

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Remove the highlighted calendar from the list.</para><para>The calendar itself is left intact, and may subsequently be reinstated in the list if desired.</para>
pl: <para>Usuń zaznaczony kalendarz z listy.</para><para>Kalendarz sam w sobie pozostaje nietknięty i może powrócić na listę jeśli jest taka potrzeba.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new active alarm calendar
pl: Dodaj nowy aktywny kalendarz alarmów

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new archived alarm calendar
pl: Dodaj nowy kalendarz zarchiwizowanych alarmów

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new alarm template calendar
pl: Dodaj nowy kalendarz wzorców alarmów

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default active alarm calendar.
pl: Nie można usunąć domyślnego kalendarza aktywnych alarmów.

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
pl: Nie można usunąć domyślnego zarchiwizowanego kalendarza alarmów, kiedy wygasłe alarmy mają być przechowywane.

[ctx: @info]
en: It also contains %1
pl: On również zawiera %1

[ctx: @info]
en: <para><resource>%1</resource> is the default calendar for %2</para><para>%3</para><para>Do you really want to remove it from all calendar lists?</para>
pl: <para><resource>%1</resource> jest domyślnym kalendarzem dla %2</para><para>%3</para><para>Czy na pewno chcesz usunąć go z listy wszystkich kalendarzy?</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove your default calendar (<resource>%1</resource>) from the list?
pl: Czy na pewno usunąć domyślny kalendarz (<resource>%1</resource>) z listy?

[ctx: @info]
en: <para><resource>%1</resource> contains %2</para><para>Do you really want to remove it from all calendar lists?</para>
pl: <para><resource>%1</resource> zawiera %2</para><para>Czy na pewno chcesz go usunąć z listy wszystkich kalendarzy?</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the calendar <resource>%1</resource> from the list?
pl: Czy na pewno usunąć wybrany kalendarz <resource>%1</resource> z listy?

[ctx: @action Reload calendar]
en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

[ctx: @action]
en: Show Details
pl: Pokaż szczegóły

[ctx: @action]
en: Set Color...
pl: Ustaw kolor...

[ctx: @action]
en: Clear Color
pl: Wyczyść kolor

[ctx: @action]
en: Update Calendar Format
pl: Uaktualnij format kalendarza

[ctx: @action]
en: Remove
pl: Usuń

[ctx: @action]
en: Add...
pl: Dodaj...

[ctx: @action]
en: Import...
pl: Zaimportuj...

[ctx: @action]
en: Use as Default for Active Alarms
pl: Użyj jako domyślny dla włączonych alarmów

[ctx: @action]
en: Use as Default for Archived Alarms
pl: Użyj jako domyślny dla zarchiwizowanych alarmów

[ctx: @action]
en: Use as Default for Alarm Templates
pl: Użyj jako domyślny dla wzorców alarmów

[ctx: @info]
en: Active alarms
pl: Aktywne alarmy

[ctx: @info]
en: Archived alarms
pl: Zarchiwizowane alarmy

[ctx: @info]
en: Alarm templates
pl: Wzorce alarmów

[ctx: @info]
en: Read-write
pl: Do odczytu i zapisu

[ctx: @info]
en: Enabled
pl: Włączone

[ctx: @info]
en: Disabled
pl: Wyłączone

[ctx: @info Parameter in 'Default calendar: Yes/No']
en: Yes
pl: Tak

[ctx: @info Parameter in 'Default calendar: Yes/No']
en: No
pl: Nie

[ctx: @info]
en: <title>%1</title><para>ID: %2<nl/>Calendar type: %3<nl/>Contents: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Permissions: %7<nl/>Status: %8<nl/>Default calendar: %9</para>
pl: <title>%1</title><para>ID: %2<nl/>Rodzaj kalendarza: %3<nl/>Zawartość: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Uprawnienia: %7<nl/>Stan: %8<nl/>Domyślny kalendarz: %9</para>

[ctx: @text/plain]
en: Could not run <command>%1</command> to set wake from suspend
pl: Nie można uruchomić <command>%1</command>, aby ustawić pobudkę z uśpienia

[ctx: @text/plain]
en: Error setting wake from suspend.<nl/>Command was: <command>%1 %2</command><nl/>Error code: %3.
pl: Błąd ustawiania pobudki z uśpienia.<nl/>Polecenie to: <command>%1 %2</command><nl/>Kod błędu: %3.

[ctx: @option:check]
en: Repeat
pl: Powtarzaj

[ctx: @option:check]
en: Set volume
pl: Ustaw głośność

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the sound file will be played repeatedly for as long as the message is displayed.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, dźwięk będzie powtarzany tak długo, jak widoczna jest wiadomość alarmowa.

[ctx: @label]
en: Sound file:
pl: Plik dźwiękowy:

[ctx: @info:tooltip]
en: Test the sound
pl: Próba dźwięku

[ctx: @info:whatsthis]
en: Play the selected sound file.
pl: Otwórz wybrany plik dźwiękowy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a sound file to play.
pl: Wpisz nazwę lub adres (URL) pliku dźwiękowego do odtworzenia.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a sound file to play.
pl: Wybierz plik dźwiękowy do odtworzenia.

[ctx: @label:spinbox Length of time to pause between repetitions]
en: Pause between repetitions:
pl: Przerwa pomiędzy powtórzeniami:

[ctx: @label]
en: seconds
pl: sekundy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to pause between repetitions.
pl: Podaj ile sekund wstrzymać pomiędzy powtórzeniami.

[ctx: @title:group Sound volume]
en: Volume
pl: Głośność

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to choose the volume for playing the sound file.
pl: Kliknij, by ustawić głośność odtwarzania pliku dźwiękowego

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the volume for playing the sound file.
pl: Wybierz głośność odtwarzania pliku dźwiękowego.

[ctx: @option:check]
en: Fade
pl: Wycisz

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to fade the volume when the sound file first starts to play.
pl: Zaznacz tę opcję, aby wyciszyć poziom głośności przy pierwszym odtworzeniu pliku.

[ctx: @label:spinbox Time period over which to fade the sound]
en: Fade time:
pl: Czas wyciszania:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to fade the sound before reaching the set volume.
pl: Podaj ile sekund wyciszać dźwięk zanim osiągnie on ustawiony poziom głośności.

[ctx: @label:slider]
en: Initial volume:
pl: Początkowy poziom głośności:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the initial volume for playing the sound file.
pl: Wybierz początkowy poziom głośności dla odtwarzania pliku dźwiękowego.

[ctx: @label:listbox Listbox providing audio options]
en: Sound:
pl: Dźwięk:

[ctx: @item:inlistbox No sound]
en: None
pl: Brak

[ctx: @item:inlistbox]
en: Beep
pl: Sygnał dźwiękowy (brzęczyk)

[ctx: @item:inlistbox]
en: Speak
pl: Mowa

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sound file
pl: Plik dźwiękowy

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Choose a sound to play when the message is displayed.<list><item><interface>%1</interface>: the message is displayed silently.</item><item><interface>%2</interface>: a simple beep is sounded.</item><item><interface>%3</interface>: an audio file is played. You will be prompted to choose the file and set play options. (Option not available if using notification.)</item><item><interface>%4</interface>: the message text is spoken. (Option requires working Qt text-to-speech installation.)</item></list></para>
pl: <para>Wybierz dźwięk odtwarzany podczas wyświetlania wiadomości.<list><item><interface>%1</interface>: wiadomość jest wyświetlana po cichu.</item><item><interface>%2</interface>: odtwarzane jest proste piknięcie.</item><item><interface>%3</interface>: odtwarzany jest plik dźwiękowy. Zostaniesz zapytany o wybranie pliku i określenie ustawień odtwarzania. (niedostępne, gdy używasz powiadomień.)</item><item><interface>%4</interface>: wypowiadana jest wiadomość tekstowa. (wymaga działającego modułu tekstu-na-mowę Qt.)</item></list></para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure sound file
pl: Ustawienia pliku dźwiękowego

[ctx: @info:whatsthis]
en: Configure a sound file to play when the alarm is displayed.
pl: Wybierz plik dźwiękowy do odtworzenia, kiedy alarm zostaje wyświetlony.

[ctx: @title:window]
en: Sound File
pl: Plik dźwiękowy

[ctx: @item:inlistbox]
en: Audio files
pl: Pliki dźwiękowe

[ctx: @title:window]
en: Choose Sound File
pl: Wybierz plik dźwiękowy

[ctx: @action:button]
en: Special Actions...
pl: Czynności szczególne...

[ctx: @info:tooltip]
en: Set commands to execute
pl: Ustaw polecenia do wykonania

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify actions to execute before and after the alarm is displayed.
pl: Wybierz działania do wykonania przed i po wyświetleniu alarmu.

[ctx: @title:window]
en: Special Alarm Actions
pl: Czynności szczególne alarmu

[ctx: @title:group]
en: Pre-Alarm Action
pl: Czynność przed wywołaniem alarmu

[ctx: @label:textbox]
en: Command:
pl: Polecenie:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute before the alarm is displayed.</para><para>Note that it is executed only when the alarm proper is displayed, not when a reminder or deferred alarm is displayed.</para><para><note>KAlarm will wait for the command to complete before displaying the alarm.</note></para>
pl: <para>Wpisz polecenie do wykonania przed wyświetleniem alarmu.</para> <para>Polecenie to jest wykonywane tylko w momencie gdy wyświetlany jest właściwy alarm a nie jego opóźnienie lub przypomnienie.</para> <para><note>KAlarm będzie czekać na polecenie zakończenia wykonania przed wyświetleniem alarmu.</note></para>

[ctx: @option:check]
en: Execute for deferred alarms
pl: Wykonaj dla odroczonych alarmów

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If unchecked, the command is only executed before the alarm proper is displayed.</para><para>If checked, the pre-alarm command is also executed before a deferred alarm is displayed.</para>
pl: <para>Jeżeli usunięto odhaczone, to polecenie zostaje wykonane tylko przez poprawnym wyświetleniem alarmu.</para><para>Jeżeli odhaczone, to polecenie przed alarmem zostaje wykonane także przed wyświetleniem odroczonego alarmu.</para>

[ctx: @option:check]
en: Cancel alarm on error
pl: Pomiń alarm przy błędzie

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the alarm if the pre-alarm command fails, i.e. do not display the alarm or execute any post-alarm action command.
pl: Odwołanie alarmu w przypadku gdy polecenie wykonane przed alarmem nie powiedzie się. Oznacza to niewyświetlenie alarmu oraz nieuruchomienie polecenia po alarmie.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not show error status or error message if the pre-alarm command fails.
pl: Nie pokazuj stanu błędu lub jego komunikatu w przypadku gdy polecenie wykonane przed alarmem nie powiedzie się.

[ctx: @title:group]
en: Post-Alarm Action
pl: Czynność po wywołaniu alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute after the alarm window is closed.</para><para>Note that it is not executed after closing a reminder window. If you defer the alarm, it is not executed until the alarm is finally acknowledged or closed.</para>
pl: <para>Wpisz polecenie do wykonania po zamknięciu okna alarmu.</para> <para>Polecenie to nie jest wykonywane po zamknięciu okna z przypomnieniem. Jeżeli alarm zostanie opóźniony, polecenie nie będzie wykonane dopóki alarm nie zostanie odnotowany lub zamknięty.</para>

[ctx: @title:window]
en: Alarm Templates
pl: Wzorce alarmów

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of alarm templates
pl: Lista wzorców alarmów

[ctx: @action:button]
en: New
pl: Nowy

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new alarm template
pl: Utwórz nowy wzorzec alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template
pl: Utwórz nowy wzorzec alarmu

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit the selected alarm template
pl: Edytuj zaznaczony wzorzec alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the currently highlighted alarm template
pl: Edytuj wybrany wzorzec alarmu

[ctx: @action:button]
en: Copy
pl: Skopiuj

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new alarm template based on the selected template
pl: Utwórz nowy wzorzec alarmu na podstawie wybranego wzorca

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template based on a copy of the currently highlighted template
pl: Utwórz nowy wzorzec alarmu na podstawie kopii aktualnie wybranego wzorca

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete the selected alarm templates
pl: Usuń zaznaczone wzorce alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete the currently highlighted alarm templates
pl: Usuń obecnie podświetlone wzorce alarmu

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm template? | Do you really want to delete the %1 selected alarm templates?
pl[0]: Czy na pewno usunąć %1 wybrany wzorzec?
pl[1]: Na pewno usunąć wybrane %1 wzorce?
pl[2]: Na pewno usunąć %1 wybranych  wzorców?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm Template | Delete Alarm Templates
pl[0]: Usuń wzorzec alarmu
pl[1]: Usuń wzorce alarmów
pl[2]: Usuń wzorce alarmów

[ctx: @action:button]
en: &Delete
pl: &Usuń

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Template
pl: Wybierz wzorzec alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a template to base the new alarm on.
pl: Wybierz wzorzec bazowy dla nowego alarmu.

[ctx: @action]
en: New Alarm
pl: Nowy alarm

en: Disabled
pl: Wyłączone

[ctx: @info:tooltip Brief: some alarms are disabled]
en: (Some alarms disabled)
pl: (Niektóre alarmy są wyłączone)

[ctx: @info]
en: Alarm not found
pl: Nie znaleziono alarmu

[ctx: @info]
en: Error recreating alarm
pl: Błąd przy ponownym utworzeniu alarmu

[ctx: @info]
en: Error recreating alarm template
pl: Błąd przy ponownym utworzeniu wzorca alarmu

[ctx: @info]
en: Cannot reactivate archived alarm
pl: Nie można reaktywować zarchiwizowanego alarmu

[ctx: @info]
en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

[ctx: @info Action to create a new alarm]
en: New alarm
pl: Nowy alarm

[ctx: @info Action to delete an alarm]
en: Delete alarm
pl: Usuń alarm

[ctx: @info Action to create a new alarm template]
en: New template
pl: Nowy wzorzec

[ctx: @info Action to delete an alarm template]
en: Delete template
pl: Usuń wzorzec

[ctx: @info]
en: Delete archived alarm
pl: Usuń zarchiwizowany alarm

[ctx: @info]
en: Create multiple alarms
pl: Utwórz kilka alarmów

[ctx: @info Action to edit an alarm]
en: Edit alarm
pl: Edytuj alarm

[ctx: @info Action to edit an alarm template]
en: Edit template
pl: Edytuj wzorzec

[ctx: @info]
en: Delete multiple alarms
pl: Usuń kilka alarmów

[ctx: @info]
en: Delete multiple templates
pl: Usuń kilka wzorców

[ctx: @info]
en: Delete multiple archived alarms
pl: Usuń kilka zarchiwizowanych alarmów

[ctx: @info]
en: Reactivate alarm
pl: Reaktywuj alarm

[ctx: @info]
en: Reactivate multiple alarms
pl: Reaktywuj kilka alarmów

[ctx: @title:window]
en: Wake From Suspend
pl: Wybudź z uśpienia

[ctx: @info]
en: Cannot schedule wakeup time for a date-only alarm
pl: Nie można zaplanować czasu pobudki dla alarmu tylko daty

[ctx: @info]
en: <para>This wakeup will cancel any existing wakeup which has been set by KAlarm or any other application, because your computer can only schedule a single wakeup time.</para><para><note>Wake From Suspend is not supported at all on some computers, especially older ones, and some computers only support setting a wakeup time up to 24 hours ahead. You may wish to set up a test alarm to check your system's capability.</note></para>
pl: <para>Ta pobudka pomija jakąkolwiek istniejącą pobudkę, która został ustawiona przez KAlarm lub jakikolwiek inny program, bo twój komputer może zaplanować tylko pojedynczy czas pobudki.</para><para><note>Pobudka ze uśpienia nie jest obsługiwana w ogóle na pewnych komputerach, szczególnie na tych starych, a niektóre komputery obsługują ustawienie pobudki tylko do 24 godzin w przód. Możesz chcieć ustawić alarm testowy, aby sprawdzić możliwości swojego sprzętu.</note></para>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Wake From Suspend Alarm
pl: Alarm pobudki z uśpienia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current wake-from-suspend alarm
pl: Wyświetlaj obecny alarm pobudki-z-uśpienia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Highlight the current wake-from-suspend alarm in the alarm list. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
pl: Podświetlenie obecnego alarmu pobudki-z-uśpienia na liście alarmów. Ten przycisk jest wyłączony, gdy nie ustawiono żadnego alarmu pobudki-z-uśpienia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current alarm
pl: Wyświetlaj obecny alarm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set highlighted alarm as the wake-from-suspend alarm
pl: Ustaw podświetlony alarm jako alarm pobudki-z-uśpienia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set the alarm highlighted in the alarm list to wake-from-suspend. This replaces any existing wake-from-suspend alarm.
pl: Ustaw alarm, podświetlony na liście alarmów, jako pobudka-z-uśpienia. Zastępuje to jakikolwiek istniejący alarm pobudki-z-uśpienia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Use highlighted alarm
pl: Użyj podświetlonego alarmu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the current wake-from-suspend
pl: Pomiń obecną pobudkę-z-uśpienia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the currently configured wake-from-suspend. Note that this does not cancel the alarm itself, which will still trigger in the normal way. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
pl: Pomiń obecnie ustawioną pobudkę-z-uśpienia. Zauważ, że to nie pominie samego alarmu, który nadal wyzwoli się w normalny sposób. Ten przycisk jest wyłączony, gdy nie ustawiono żadnej pobudki-z-uśpienia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel wake from suspend
pl: Pomiń pobudkę z uśpienia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, advanceWakeTime)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
pl: Podaj ile minut przed czasem wyzwolenia alarmu, obudzić system z uśpienia. Może to być użyte do zapewnienia, że system jest w pełnij przywrócony na czas wyzwolenia alarmu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
pl: Liczba minut przed alarmem do obudzenia z uśpienia
