kalarm - en to sk translation catalogue (986 entries)

[ctx: @info]
en: No mail transport configured for email identity <resource>%1</resource>
sk: Nie je nastavený žiadny prenos pošty pre e-mailovú identitu <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Emails may not have been sent
sk: E-maily nemuseli byť odoslané

[ctx: @info]
en: Program error
sk: Chyba v programe

[ctx: @info]
en: Enter the length of time (in hours and minutes) after the current time to schedule the alarm.
sk: Zadajte dĺžku času (v hodinách a minútach) od aktuálneho času pre naplánovanie alarmu.

[ctx: @info]
en: If a recurrence is configured, the start date/time will be adjusted to the first recurrence on or after the entered date/time.
sk: Ak je nastavené opakovanie, počiatočný dátum/čas budú upravené na prvé opakovanie na alebo po zadanom dátume a čase.

[ctx: @info]
en: This uses KAlarm's default time zone, set in the Configuration dialog.
sk: Toto používa predvolené časové pásmo z KAlarm, nastavené v dialógu Nastavenia.

[ctx: @option:radio]
en: At date/time:
sk: V deň/čas:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm to the specified date and time.
sk: Preplánovať alarm na zadaný dátum a čas.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify the date, or date and time, to schedule the alarm.
sk: Zadať dátum alebo dátum a čas pre naplánovanie alarmu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the date to schedule the alarm.</para><para>%1</para>
sk: <para>Zadajte dátum pre naplánovanie alarmu.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the time to schedule the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
sk: <para>Zadajte čas pre naplánovanie alarmu.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @option:check]
en: Any time
sk: Kedykoľvek

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify only a date (without a time) for the alarm. The alarm will trigger at the first opportunity on the selected date.
sk: Zaškrtnúť pre zadanie iba dátumu (bez času) pre alarm. Alarm sa spustí hneď pri prvej príležitosti pre vybraný dátum.

[ctx: @option:radio]
en: Time from now:
sk: Čas od teraz:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm for the specified time interval after now.
sk: Znovu naplánovať alarm na zadaný časový interval od teraz.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm after the specified time interval from now.
sk: Naplánovať alarm od aktuálneho času na zadaný časový interval od teraz.

[ctx: @action:button]
en: Time Zone...
sk: Časové pásmo...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose a time zone for this alarm which is different from the default time zone set in KAlarm's configuration dialog.
sk: Vybrať časové pásmo pre tento alarm, ktoré sa líši od predvoleného časového pásma nastaveného v dialógu nastavenia v KAlarm.

[ctx: @label:listbox]
en: Time zone:
sk: Časové pásmo:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time zone to use for this alarm.
sk: Vyberte časové pásmo pre tento alarm.

[ctx: @info]
en: Invalid time
sk: Neplatný čas

[ctx: @info]
en: Invalid date
sk: Neplatný dátum

[ctx: @info]
en: Alarm date has already expired
sk: Dátum alarmu už vypršal

[ctx: @info]
en: Alarm time has already expired
sk: Čas alarmu už vypršal

en: KAlarm Autostart
sk: Automatické spustenie KAlarm

en: KAlarm autostart at login
sk: Automatické spustenie KAlarm pri prihlásení

en: Author
sk: Autor

en: Application to run
sk: Aplikácia na spustenie

en: Command line arguments to pass to application
sk: Argumenty príkazového riadku odovzdané do aplikácie

[ctx: @title:window]
en: Import Birthdays From KAddressBook
sk: Importovať narodeniny z KAddressBooku

[ctx: @label:textbox]
en: Alarm name:
sk: Názov alarmu:

[ctx: @info]
en: Birthday:
sk: Narodeniny:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Text
sk: Text alarmu

[ctx: @label:textbox]
en: Prefix:
sk: Predpona:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear before the person's name in the alarm message, including any necessary trailing spaces.
sk: Zadajte text, ktorý sa v správe alarmu objaví pred menom osoby. Nezabudnite na potrebné medzery.

[ctx: @label:textbox]
en: Suffix:
sk: Prípona:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear after the person's name in the alarm message, including any necessary leading spaces.
sk: Zadajte text, ktorý sa v správe alarmu objaví za menom osoby. Nezabudnite na potrebné medzery.

[ctx: @title:group]
en: Select Birthdays
sk: Vyberte narodeniny

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select birthdays to set alarms for.<nl/>This list shows all birthdays in <application>KAddressBook</application> except those for which alarms already exist.</para><para>You can select multiple birthdays at one time by dragging the mouse over the list, or by clicking the mouse while pressing Ctrl or Shift.</para>
sk: <para>Vyberte narodeniny pre nastavenie alarmov.<nl/>Tento zoznam ukazuje všetky narodeniny v <application>KAddressBook</application> okrem tých, pre ktoré už alarm existuje.</para><para>Môžete vybrať naraz viac narodenín ťahaním myši nad zoznamom alebo klikaním myšou so stlačeným klávesom Ctrl alebo Shift.</para>

[ctx: @title:group]
en: Alarm Configuration
sk: Nastavenie alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a reminder in advance of or after the birthday.
sk: Zaškrtnúť pre zobrazenie pripomienky pred alebo po narodeninách.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days before or after each birthday to display a reminder. This is in addition to the alarm which is displayed on the birthday.
sk: Zadajte počet dní pred alebo po každých narodeninách, kedy sa má zobraziť pripomienka. Toto je naviac k alarmu, ktorý sa zobrazí na narodeniny.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the birthday.
sk: Vybrať, či by sa mala pripomienka spustiť pred alebo po narodeninách.

[ctx: @action:button]
en: Sub-Repetition
sk: Pod-opakovanie

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up an additional alarm repetition
sk: Nastavte dodatočné opakovanie alarmu

en: Prompt for confirmation when alarm is acknowledged
sk: Význa na potvrdenie pri zobrazení alarmu

en: Attach file to email (repeat as needed)
sk: Priložiť súbor k správe (opakovať podľa potreby)

en: Auto-close alarm window after --late-cancel period
sk: Automaticky zavrieť okno alarmu po uplynutí doby --late-cancel

en: Blind copy email to self
sk: Slepá kópia e-mailu sebe

en: Beep when message is displayed
sk: Pípnuť pri zobrazení správy

en: Message background color (name or hex 0xRRGGBB)
sk: Farba pozadia správy (meno alebo hexačíslo 0xRRGGBB)

en: Message foreground color (name or hex 0xRRGGBB)
sk: Farba popredia správy (meno alebo hexačíslo 0xRRGGBB)

en: Cancel alarm with the specified event ID
sk: Zrušiť správu so zadaným ID udalosti

en: Disable the alarm
sk: Zakázať alarm

en: Disable monitoring of all alarms
sk: Zakázať monitorovanie všetkých alarmov

en: Execute a shell command line
sk: Spustiť príkaz shellu

en: Command line to generate alarm message text
sk: Príkazový riadok pre generovanie textu správy alarmu

en: Display the alarm edit dialog to edit the specified alarm
sk: Zobraziť dialóg úpravy zvoleného alarmu

en: Display the alarm edit dialog to edit a new display alarm
sk: Zobraziť dialóg úpravy alarmu pre úpravu nového zobrazenia alarmu

en: Display the alarm edit dialog to edit a new command alarm
sk: Zobraziť dialóg úpravy alarmu pre úpravu nového príkazu alarmu

en: Display the alarm edit dialog to edit a new email alarm
sk: Zobraziť dialóg úpravy alarmu pre úpravu nového e-mailového alarmu

en: Display the alarm edit dialog to edit a new audio alarm
sk: Zobraziť dialóg úpravy alarmu pre úpravu nového zvukového alarmu

en: Display the alarm edit dialog, preset with a template
sk: Zobraziť dialóg úpravy alarmu s predvoleným hodnotami zo šablóny

en: File to display
sk: Súbor, ktorý sa má zobraziť

en: KMail identity to use as sender of email
sk: Identita KMailu použitá pre odoslanie emailu

en: Interval between alarm repetitions
sk: Interval medzi opakovaniami alarmu

en: Show alarm as an event in KOrganizer
sk: Zobraziť alarm ako udalosť v KOrganizer

en: Cancel alarm if more than 'period' late when triggered
sk: Zrušiť alarm, ak uplynula viac než jedna perióda od posledného spustenia

en: Output list of scheduled alarms to stdout
sk: Vypísať zoznam plánovaných alarmov do štandardného výstupu

en: Repeat alarm at every login
sk: Opakovať alarm pri každom prihlásení

en: Send an email to the given address (repeat as needed)
sk: Poslať e-mail na zadanú adresu (opakovať podľa potreby)

en: Audio file to play once
sk: Zvukový súbor, ktorý sa má prehrať raz

en: Audio file to play repeatedly
sk: Zvukový súbor, ktorý sa má prehrať opakovane

en: Specify alarm recurrence using iCalendar syntax
sk: Zadajte opakovanie alarmu pomocou syntaxu iCalendar

en: Display reminder before or after alarm
sk: Zobraziť pripomienku pred alebo po alarme

en: Display reminder once, before or after first alarm recurrence
sk: Zobraziť pripomienku raz pred alebo po prvom opakovaní alarmu

en: Number of times to repeat alarm (including initial occasion)
sk: Počet opakovaní alarmu (vrátane prvého zobrazenia)

en: Speak the message when it is displayed
sk: Prečítať správu, keď je zobrazená

en: Email subject line
sk: Riadok s predmetom e-mailu

en: Simulate system time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ] (debug mode)
sk: Simulovať systémový čas [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ] (ladiaci mód)

en: Trigger alarm at time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
sk: Spustiť alarm v čase [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ] alebo v deň yyyy-mm-dd [TZ]

en: Display system tray icon
sk: Zobraziť ikonu systémovej lišty

en: Trigger alarm with the specified event ID
sk: Zobraziť alarm so zadaným ID udalosti

en: Repeat until time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
sk: Opakovať až do [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ] alebo do dňa yyyy-mm-dd [TZ]

en: Volume to play audio file
sk: Hlasitosť prehrávania zvukového súboru

en: Message text to display
sk: Text správy, ktorý sa má zobraziť

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode>: invalid email address
sk: <icode>%1</icode>: neplatná e-mailová adresa

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter for date-only alarm
sk: Neplatný parameter <icode>%1</icode> pre alarm iba s určeným dátumom

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> earlier than <icode>%2</icode>
sk: <icode>%1</icode> je skôr ako <icode>%2</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> and <icode>%2</icode> parameters: repetition is longer than <icode>%3</icode> interval
sk: Neplatné parametre <icode>%1</icode> a <icode>%2</icode>: opakovanie je dlhšie než interval <icode>%3</icode>

[ctx: @info:shell]
en: : option(s) only valid with an appropriate action option or message
sk: : možnosť(i) platná(é) iba s príslušnou voľbou akcie alebo správou

[ctx: @info:shell]
en: 
    Use --help to get a list of available command line options.
sk: 
    Zoznam dostupných volieb príkazového riadku získate pomocou --help.

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode>
sk: <icode>%1</icode> vyžaduje <icode>%2</icode>

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode> or <icode>%3</icode>
sk: <icode>%1</icode> vyžaduje <icode>%2</icode> alebo <icode>%3</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter
sk: Neplatný parameter <icode>%1</icode>

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> incompatible with <icode>%2</icode>
sk: <icode>%1</icode> nekompatibilná s <icode>%2</icode>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version
sk: Verzia KAlarmu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version which wrote this file.
sk: Verzia KAlarmu, ktorá zapísala tento súbor.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend
sk: Backend úložiska dát

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend currently used by KAlarm.
sk: Backend úložiska dát, ktorý aktuálne používa KAlarm.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Time zone
sk: Časové pásmo

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Select the time zone which KAlarm should use as its default for displaying and entering dates and times.
sk: Vyberte časové pásmo, ktoré má  KAlarm použiť ako východzie pre zobrazovanie a zadávanie dátumu a času.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Holiday region
sk: Región sviatkov

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Select the holiday region to use.
sk: Vybrať, ktorý región sviatkov sa má použiť.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Foreground color
sk: Farba popredia

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Default foreground color for alarm message windows.
sk: Predvolená farba popredia pre okná správy alarmu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Background color
sk: Farba pozadia

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Default background color for alarm message windows.
sk: Východzia farba pozadia pre okná so správami alarmov.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (MessageFont), group (General)
en: Message font
sk: Písmo správy

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageFont), group (General)
en: Default font for displaying alarm messages.
sk: Východzie písmo pre zobrazenie správ alarmov.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: Show in system tray
sk: Zobrazovať v systémovej &lište

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: <p>Check to show KAlarm's icon in the system tray. Showing it in the system tray provides easy access and a status indication.</p>
sk: <p>Zaškrtnúť pre zobrazenie ikony pre KAlarm v systémovej lište. Jej zobrazenie v systémovej lište poskytuje ľahký prístup a indikáciu stavu.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: Auto-hide in system tray if no alarms due within period
sk: Automaticky skryť v systémovej lište, ak nie sú aktívne žiadne alarmy v intervale

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: <p>Enter -1 to auto-hide KAlarm's icon in the system tray when there are no active alarms.</p><p>To auto-hide the system tray icon when there are no alarms due within a set period of time, enter the time period in minutes.</p><p>Enter 0 to always show the system tray icon.</p>
sk: <p>Zadajte -1 pre automatické skrytie ikony pre KAlarm v systémovej lište, ak nie sú aktívne žiadne alarmy.</p> <p>Pre automatické skrytie ikony systémovej lišty, ak nie sú žiadne aktívne alarmy v nastavenom časovom intervale, zadajte časový interval v minútach.</p> <p>Zadajte 0, aby sa vždy zobrazovala ikona v systémovej lište.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (NoAutoHideSystemTrayDesktops), group (General)
en: Desktops without auto-hide in system tray
sk: Plochy bez automatického skrývania v systémovej lište

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (NoAutoHideSystemTrayDesktops), group (General)
en: Desktops for which the auto-hide in system tray option is not available.
sk: Plochy, pre ktoré voľba automatického skrývania v systémovej lište nie je dostupná.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_AutoStart), group (General)
en: Start at login
sk: Spustiť pri prihlásení

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Default defer time interval
sk: Predvolený časový interval pozdržania

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Enter the default time interval (in minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
sk: Zadať predvolený časový interval (v minútach) pre pozdržané alarmy použitý dialógom Pozdržať alarm.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AskResource), group (General)
en: Prompt for which calendar to store in
sk: Výzva, do ktorého kalendára sa má ukladať

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AskResource), group (General)
en: <p>When saving a new alarm or alarm template, prompt for which calendar to store it in, if there is more than one active calendar.</p><p>Note that archived alarms are always stored in the default archived alarm calendar.</p>
sk: <p>Pýtať sa pri ukladaní nového alarmu alebo šablóny alarmu, do ktorého kalendára ich ukladať, ak existuje viac ako jeden aktívny kalendár.</p> <p>Archivované alarmy sú vždy ukladané do predvoleného kalendára archivovaných alarmov.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ModalMessages), group (General)
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
sk: Okná správ majú titulok a privlastnia si klávesnicu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_ModalMessages), group (General)
en: <p>Specify the characteristics of alarm message windows:<ul><li>If checked, the window is a normal window with a title bar, which grabs keyboard input when it is displayed.</li><li>If unchecked, the window does not interfere with your typing when it is displayed, but it has no title bar and cannot be moved or resized.</li></ul></p>
sk: <p>Zadajte, ako sa má okno alarmu chovať: <ul> <li>Ak je toto zapnuté, okno bude normálne okno s titulkom, do ktorého ale bude nasmerovaný vstup z klávesnice.</li> <li>Ak je toto vypnuté, okno nebude nijak ovplyvňovať vstup z klávesnice do ostatných okien, ale nebude mať titulok a preto ho nebude možné presunúť ani zmeniť jeho veľkosť.</li> </ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_MessageButtonDelay), group (General)
en: Delay before message window buttons are enabled
sk: Oneskorenie pred tým, ako sa zobrazia tlačidlá okna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_MessageButtonDelay), group (General)
en: <p>Specify the positioning of alarm message windows, and the delay in seconds after a window shows until its buttons are enabled.
            <ul><li>0 to position message windows as far from the cursor as possible with no enable delay.</li>
            <li>> 0 to position in center of screen and specify delay before enabling buttons.</li>
            <li>-1 for no special positioning and no enable delay.</li></ul></p>
sk: <p>Zadať umiestnenie okien správy alarmu a oneskorenie v sekundách zakiaľ sa povolia jeho tlačidlá po ukázaní okna.
            <ul><li>0 pre umiestnenie okien správy tak ďaleko od kurzora, ako sa len dá bez oneskorenia.</li>
            <li>>0 pre umiestnenie okna do stredu obrazovky a nastavenie oneskorenia pred povolením tlačidiel.</li>
            <li>–1 bez špeciálneho umiestnenia a bez povolenia oneskorenia.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: Number of alarms to show in system tray tooltip
sk: Počet alarmov, ktoré sa majú zobrazovať v popisku systémovej lišty

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: <p>How many alarms due in the next 24 hours to show in the system tray tooltip:
            <ul><li>0 to display none</li>
            <li>-1 to display all</li>
            <li>>0 to set a limit.</li></ul></p>
sk: <p>Koľko alarmov aktívnych do 24 hodín zobrazovať v náhľade systémovej lišty:
            <ul><li>0 nezobrazovať žiadne</li>
            <li>-1 zobrazovať všetky</li>
            <li>>0 nastaviť limit.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Show alarm times in system tray tooltip
sk: Zobrazovať časy alarmov v náhľade systémovej lišty

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, the time at which each alarm is due.
sk: Zadajte, či sa má čas aktivácie alarmu zobraziť v náhľade systémovej lišty

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Show time to alarms in system tray tooltip
sk: Zobrazovať časy do alarmu v náhľade systémovej lišty

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, how long until each alarm is due.
sk: Zadajte, či sa má zobraziť v náhľade systémovej lišty, koľko času zostáva do aktivácie jednotlivých alarmov

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Time-to-alarm prefix in system tray tooltip
sk: Predpona čas-do-alarmu pre náhľad v systémovej lište

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Enter the text to be displayed in front of the time until the alarm, in the system tray tooltip.
sk: Zadajte text, zobrazený pred časom do alarmu v náhľade systémovej lišty

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailClient), group (General)
en: Email client
sk: Poštový klient

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether to copy sent emails into KMail's Sent folder.
sk: Či kopírovať odoslané e-maily do priečinku Odoslané v KMaili.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether after sending an email to store a copy in KMail's sent-mail folder. Only applies when sendmail is selected as the email client.
sk: Či po odoslaní emalu uložiť jeho kópiu do priečinku odoslaná pošta v KMaili. Použije sa iba vtedy, ak je nastavený sendmail ako východzí emailový klient.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailFrom), group (General)
en: 'From' email address
sk: E-mailová adresa 'Od'

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailBccAddress), group (General)
en: 'Bcc' email address
sk: E-mailová adresa 'Bcc'

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Terminal for command alarms
sk: Terminál pre alarmy vo forme príkazov

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Command line to execute command alarms in a terminal window, including special codes described in the KAlarm handbook.
sk: Príkazový riadok, ktorý sa má použiť pri spúšťaní alarmov vo forme príkazov vrátane špeciálnych kódov popísaných v príručke KAlarmu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: Start of day for date-only alarms
sk: Počiatočný deň pre iba dňom určené alarmy

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.
sk: Najskorší čas dňa, kedy sa má spúštať alarm nastavený iba pre deň.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: Start time of working day
sk: Počiatočný čas pracovného dňa

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: The start time of the working day.
sk: Počiatočný čas pracovného dňa.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: End time of working day
sk: Záverečný čas pracovného dňa

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: The end time of the working day.
sk: Záverečný čas pracovného dňa.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: Working days
sk: Pracovné dni

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: OR'ed bits indicating which days of the week are work days, 1 = Monday ... 64 = Sunday.
sk: ORované bity vyjadrujúce, ktoré dni v týždni sú pracovné, 1 = Pondelok ... 64 = Nedeľa.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DisabledColour), group (General)
en: Disabled alarm color
sk: Farba vypnutého alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisabledColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for disabled alarms.
sk: Vyberte farbu textu pre zobrazenie vypnutých alarmov v zozname.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Archived alarm color
sk: Farba archivovaného alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for archived alarms.
sk: Vyberte farbu textu pre zobrazenie archivovaných alarmov v zozname alarmov.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: Days to keep expired alarms
sk: Dni, počas ktorých sa má uchovávať expirovaný alarm

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: <p>Specify how many days to keep alarms after they expire or are deleted (except deleted alarms which were never triggered):
            <ul><li>0 to not keep</li>
            <li>-1 to keep indefinitely</li>
            <li>>0 number of days to keep.</li></ul></p>
sk: <p>Zadať koľko dní sa majú uchovávať alarmy, ktoré vypršali alebo boli vymazané (okrem vymazaných alarmov, ktoré neboli nikdy spustené):
            <ul><li>0 pre nearchivovať</li>
            <li>-1 pre neobmedzenú archiváciu</li>
            <li>číslo väčšie ako 0 pre počet dní archivácie.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: KOrganizer event duration
sk: Trvanie udalosti KOrganizer

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: Enter the event duration in minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.
sk: Zadať trvanie udalosti v minútach pre alarmy, ktoré sú kopírované do KOrganizer.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
sk: Počet minút pred alarmom na prebudenie z uspania

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
sk: Zadať koľko minút pred časom spustenia alarmu sa systém prebudí z uspania. Toto môže byť použité na zabezpečenie, že systém sa plne obnoví do doby, kedy sa spustí alarm.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Cancel if late (minutes)
sk: Zrušiť, ak neskoro (v minútach)

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Default value in the alarm edit dialog for late cancellation time (in minutes). 0 for no late cancellation, >0 how many minutes before cancelling.
sk: Východzia hodnota v dialógu úpravy alarmu pre neskorší čas zrušenia (v minútach). 0 pre žiadne neskoršie zrušenie, kladné hodnoty označujú počet minút do zrušenia.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Auto-close window after late-cancellation time
sk: Automaticky zavrieť okno po dlhom čase zrušenia

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "auto close if late".
sk: Východzie nastavenie pre "automaticky zavrieť, ak je neskoro" v dialógu úprav alarmu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Confirm acknowledgement
sk: Potvrdenie potvrdenia

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "confirm alarm acknowledgement".
sk: Východzie nastavenie pre "Potvrdiť potvrdenie alarmu" v dialógu úprav alarmu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Show in KOrganizer
sk: Zobraziť v KOrganizeri

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "show in KOrganizer".
sk: Východzie nastavenie pre "zobrazovať v KOrganizeri" pre dialóg úprav alarmu.

[ctx: @label Label for audio options]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Sound
sk: Zvuk

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Default sound type in the alarm edit dialog.
sk: Východzí typ zvuku v dialógu úpravy alarmov.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Play File
sk: Prehrať súbor

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Sound file
sk: Zvukový súbor

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Default sound file path in the alarm edit dialog.
sk: Východzia cesta ku zvukovým súborom v dialógu úprav alarmu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Sound volume
sk: Hlasitosť zvuku

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Default sound volume in the alarm edit dialog. -1 to deselect volume, or 0 - 100 %
sk: Východzia hlasitosť zvuku v dialógu úpravy alarmov. -1 pre zrušenie výberu alebo 0 - 100 %

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Repeat sound file
sk: Opakovať zvukový súbor

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for sound repetition.
sk: Východzie nastavenie pre opakovanie zvuku v dialógu úpravy alarmu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Enter script
sk: Zadajte skript

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for command script entry.
sk: Východzie nastavenie pre položku príkazového skriptu v dialógu úprav alarmu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Command output
sk: Výstup príkazu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for where to send command alarm output.
sk: Východzie nastavenie kam posielať výstup alarmu vo forme príkazu v dialógu úprav alarmu.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Discard Output
sk: Zahodiť výstup

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Log To File
sk: Logovať do súboru

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Execute in terminal window
sk: Spustiť v okne terminálu

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Log file
sk: Log súbor

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Default log file path for command alarms in the alarm edit dialog.
sk: Východzia cesta k log súboru pre alarmy vo forme príkazov v dialógu úprav alarmu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Copy email to self
sk: Kópiu e-mailu pre seba

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for blind copying emails to self.
sk: Východzie nastavenie pre posielanie slepej kópie vlastnej osobe v editore alarmu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Recurrence period
sk: Perióda opakovania

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: The default setting for the recurrence rule in the alarm edit dialog.
sk: Východzie nastavenie opakovania v dialógu úprav alarmu.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: No recurrence
sk: Žiadne opakovanie

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: At login
sk: Pri prihlásení

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Hourly/minutely
sk: Každú hodinu/minútu

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: In non-leap years, repeat yearly February 29th alarms on:
sk: V neprestupných rokoch opakovať ročné alarmy pre 29. február:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: For yearly recurrences, choose what date, if any, alarms due on February 29th should occur in non-leap years.<i>Note</i>: The next scheduled occurrence of existing alarms is not re-evaluated when you change this setting.
sk: Pre ročné opakovanie alarmu vyberte, na ktorý dátum, ak vôbec, pripadne alarm 29. februára pre neprestupný rok.<i>Poznámka</i>: Uvedomte si, že nasledujúci naplánovaný alarm sa po zmene tohto nastavenia nezmení.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: February 28th
sk: 28. februára

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: March 1st
sk: 1. marca

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: Do not repeat
sk: Neopakovať

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Reminder units
sk: Jednotky pre pripomínanie

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Default reminder time units in the alarm edit dialog.
sk: Východzie časové jednotky pre pripomínanie v dialógu úprav alarmu.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Hours/Minutes
sk: Hodiny/Minúty

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Pre-alarm action
sk: Akcia pred alarmom

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Default command to execute before displaying alarms.
sk: Východzí príkaz, ktorý sa má spustiť pred zobrazením alarmov.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Execute pre-alarm action for deferred alarms
sk: Spustiť akciu pred alarmom pre pozdržané alarmy

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Default setting for whether to execute the pre-alarm action before deferred alarms trigger.
sk: Predvolené nastavenie či vykonať akciu pred alarmom skôr ako spustenie pozdržaných alarmov.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Cancel alarm on pre-alarm action error
sk: Zrušiť alarm pri chybe akcie pred alarmom

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to cancel the alarm if the pre-alarm action command fails.
sk: Predvolené nastavenie či zrušiť alarm, ak zlyhá príkaz pred alarmom.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Do not notify pre-alarm action errors
sk: Neoznamovať chyby akcie pred alarmom

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to show no error status or error message if the pre-alarm action command fails.
sk: Predvolené nastavenie či neukazovať chybový stav alebo chybovú správu, ak zlyhá príkaz pred alarmom.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Post-alarm action
sk: Akcia po alarme

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Default command to execute after alarm message windows are closed.
sk: Východzí príkaz, ktorý sa má spustiť po uzatvorení všetkých okien s alarmami.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Warn before quitting
sk: Varovať pred ukončením

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Whether to suppress a warning prompt before quitting KAlarm.
sk: Či potlačiť výzvu varovania pred ukončením KAlarm.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Confirm alarm deletions
sk: Potvrdzovať odstraňovanie alarmov

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Check to be prompted for confirmation each time you delete an alarm.
sk: Zaškrtnite, ak chcete zobrazovať výzvu na potvrdenie pri každom odstráňovaní alarmu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Notify when remote emails are queued
sk: Upozorniť pri uložení vzdialených emailov do frontu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Display a notification message whenever an email alarm has queued an email for sending to a remote system. This could be useful if, for example, you have a dial-up connection, so that you can then ensure that the email is actually transmitted.
sk: Zobraziť správu s upozornením pri vložení správy adresovanej na vzdialený systém do poštového frontu. To sa hodí, napríklad ak máte vytáčané pripojenie. Takto môžete zaistiť, aby sa správy naozaj poslali.

[ctx: @title:window]
en: Defer Alarm
sk: Pozdržať alarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: Defer the alarm until the specified time.
sk: Pozdržať alarm na zadanú dobu.

[ctx: @action:button]
en: Cancel Deferral
sk: Zrušiť pozdržanie

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the deferred alarm. This does not affect future recurrences.
sk: Zruší pozdržaný alarm, ale neovplyvní budúce opakovania.

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next sub-repetition (currently %1)
sk: Nie je možné pozdržať alarm po jeho ďalšom podopakovaní (momentálne %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next recurrence (currently %1)
sk: Nie je možné pozdržať alarm po jeho ďalšom výskyte (momentálne %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next reminder (currently %1)
sk: Nie je možné pozdržať alarm po jeho ďalšom pripomenutí (momentálne %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer reminder past the main alarm time (%1)
sk: Nie je možné pozdržať alarm po hlavnom čase alarmu (%1)

[ctx: @info]
en: <para>Error loading calendar:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Please fix or delete the file.</para>
sk: <para>Chyba pri načítavaní kalendára:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Prosím, opravte to, alebo súbor odstráňte.</para>

[ctx: @info]
en: Failed to save calendar to <filename>%1</filename>
sk: Nepodarilo sa uložiť kalendár do <filename>%1</filename>

[ctx: @title:tab]
en: Recurrence - [%1]
sk: Opakovanie - [%1]

[ctx: @option:check]
en: Show in KOrganizer
sk: Zobraziť v KOrganizeri

[ctx: @title:window]
en: Alarm Template [read-only]
sk: Šablóna alarmu [iba na čítanie]

[ctx: @title:window]
en: Archived Alarm [read-only]
sk: Archivovaný alarm [iba na čítanie]

[ctx: @title:window]
en: Alarm [read-only]
sk: Alarm [iba na čítanie]

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm at the specified time.
sk: Naplánuje alarm na daný dátum a čas.

[ctx: @action:button]
en: Load Template...
sk: Načítať šablónu...

[ctx: @action:button]
en: Try
sk: Skúsiť

[ctx: @label:textbox]
en: Template name:
sk: Meno šablóny:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name of the alarm template
sk: Zadajte meno pre šablónu alarmov

[ctx: @title:group]
en: Action
sk: Akcia

[ctx: @title:group]
en: Deferred Alarm
sk: Pozdržaný alarm

[ctx: @label]
en: Deferred to:
sk: Pozdržať do:

[ctx: @action:button]
en: Change...
sk: Zmeniť...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Change the alarm's deferred time, or cancel the deferral
sk: Zmení čas odloženia alarmu, alebo zruší odloženie

[ctx: @title:group]
en: Time
sk: Čas

[ctx: @option:radio]
en: Default time
sk: Východzí čas

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not specify a start time for alarms based on this template. The normal default start time will be used.
sk: Nezadávajte počiatočný čas pre alarmy založené na tejto šablóne. Použije sa východzí počiatočný čas.

[ctx: @option:radio]
en: Time:
sk: Čas:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify a start time for alarms based on this template.
sk: Zadajte počiatočný čas alarmov založených na tejto šablóne.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time for alarms based on this template.</para><para>%1</para>
sk: <para>Zadajte počiatočný čas alarmov založených na tejto šablóne.</para><para>%1</para>

[ctx: @option:radio]
en: Date only
sk: Iba dátum

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set the <interface>Any time</interface> option for alarms based on this template.
sk: Nastaviť voľbu <interface>Kedykoľvek</interface> pre alarmy založené na tejto šablóne.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set alarms based on this template to start after the specified time interval from when the alarm is created.
sk: Nastavte alarmy založené na tejto šablóne, aby sa spustili po určenom časovom intervale od vytvorenia alarmu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to copy the alarm into KOrganizer's calendar
sk: Zapnite, ak chcete kopírovať alarm do kalendára KOrganizeru

[ctx: @info]
en: You must enter a name for the alarm template
sk: Musíte zadať meno pre šablónu alarmov

[ctx: @info]
en: Template name is already in use
sk: Meno šablóny sa už používa

[ctx: @info The parameter is a date value]
en: The start date does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date of the next recurrence (%1).
sk: Počiatočný dátum nezodpovedá opakovaciemu vzoru alarmu, preto bude upravený pre dátum nasledujúceho opakovania (%1).

[ctx: @info The parameter is a date/time value]
en: The start date/time does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date/time of the next recurrence (%1).
sk: Počiatočný dátum/čas nezodpovedá opakovaciemu vzoru alarmu, preto bude upravený pre dátum/čas nasledujúceho opakovania (%1).

[ctx: @info]
en: Recurrence has already expired
sk: Opakovanie už vypršalo

[ctx: @info]
en: The alarm will never occur during working hours
sk: Alarm nebude nikdy spustený počas pracovných hodín

[ctx: @info]
en: Reminder period must be less than the recurrence interval, unless <interface>%1</interface> is checked.
sk: Perióda pripomenutia musí byť menšia než je interval opakovania, iba že by ste zapli <interface>%1</interface>.

[ctx: @info]
en: The duration of a repetition within the recurrence must be less than the recurrence interval minus any reminder period
sk: Trvanie jednoduchého opakovania alarmu musí byť menšia než doba opakovania mínus ľubovoľná doba pripomenutia

[ctx: @info]
en: For a repetition within the recurrence, its period must be in units of days or weeks for a date-only alarm
sk: Pre opakovanie v rámci opakovania musí byť perióda pre alarmy založené iba na dátume zadaná v dňoch alebo týždňoch

[ctx: @info]
en: You must select a calendar to save the alarm in
sk: Musíte vybrať kalendár, do ktorého sa uloží alarm

[ctx: @action:Button]
en: Fewer Options <<
sk: Menej možností <<

[ctx: @action:button]
en: More Options >>
sk: Viac možností >>

[ctx: @title:window]
en: Choose Log File
sk: Vyberte log súbor

[ctx: @item:inlistbox]
en: Window
sk: Okno

[ctx: @item:inlistbox]
en: Notification
sk: Upozornenie

[ctx: @option:check]
en: Confirm acknowledgment
sk: Potvrdenie potvrdenia

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm Template
sk: Nové zobrazenie šablóny alarmov

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm Template
sk: Upraviť zobrazenie šablóny alarmu

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm
sk: Nové zobrazenie alarmov

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm
sk: Upraviť zobrazenie alarmov

[ctx: @label:listbox]
en: Display type:
sk: Typ zobrazenia:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text message
sk: Textová správa

[ctx: @item:inlistbox]
en: File contents
sk: Obsah súboru

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command output
sk: Výstup príkazu

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select what the alarm should display:<list><item><interface>%1</interface>: the alarm will display the text message you type in.</item><item><interface>%2</interface>: the alarm will display the contents of a text or image file.</item><item><interface>%3</interface>: the alarm will display the output from a command.</item></list></para>
sk: <para>Vyberte, čo má alarm zobraziť:<list><item><interface>%1</interface>: alarm zobrazí textovú správu, ktorú zadáte.</item><item><interface>%2</interface>: alarm zobrazí obsah textového súboru alebo obrázok.</item><item><interface>%3</interface>: alarm zobrazí výstup príkazu.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the text of the alarm message. It may be multi-line.
sk: Zadajte text správy alarmu. Môžete použiť aj viac riadkov.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a text or image file to display.
sk: Zadajte meno textového súboru, URL alebo obrázok, ktorý sa má zobraziť.

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a file
sk: Vyberte súbor

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a text or image file to display.
sk: Vyberte textový súbor alebo obrázok, ktorý sa má zobraziť.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to additionally display a reminder in advance of or after the main alarm time(s).
sk: Zaškrtnúť, ak sa má pred alebo po termíne(och) hlavného alarmu naviac zobraziť pripomienka.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter how long in advance of or after the main alarm to display a reminder alarm.</para><para>%1</para>
sk: <para>Zadať, ako dlho pred alebo po hlavnom alarme zobraziť alarm pripomienky.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the main alarm
sk: Vybrať, či by sa mala pripomienka spustiť pred alebo po hlavnom alarme.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to be prompted for confirmation when you acknowledge the alarm.
sk: Zaškrtnite, ak chcete zobrazovať výzvu na potvrdenie alarmu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the alarm message now
sk: Zobraziť správu alarmu teraz

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the file now
sk: Zobraziť súbor teraz

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the command output now
sk: Zobraziť výstup príkazu teraz

[ctx: @title:window]
en: Choose Text or Image File to Display
sk: Vyberte textový súbor alebo obrázok, ktorý chcete zobraziť

[ctx: @option:check]
en: Enter a script
sk: Zadajte skript

[ctx: @option:radio]
en: Execute in terminal window
sk: Spustiť v okne terminálu

[ctx: @option:check]
en: Execute in terminal window
sk: Spustiť v okne terminálu

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm Template
sk: Nová šablóna príkazových alarmov

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm Template
sk: Upraviť šablónu príkazových alarmu

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm
sk: Nový príkazový alarm

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm
sk: Upraviť príkazový alarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: Execute the specified command now
sk: Spustiť zadaný príkaz teraz

[ctx: @info:tooltip]
en: Execute the specified command now
sk: Spustiť zadaný príkaz teraz

[ctx: @option:check]
en: Do not notify errors
sk: Neupozorňovať na chyby

[ctx: @title:group]
en: Command Output
sk: Výstup príkazu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute the command in a terminal window
sk: Zaškrtnite pre spustenie príkazu v okne terminálu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or path of the log file.
sk: Zadajte názov alebo cestu k log súboru.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a log file.
sk: Vyberte log súbor.

[ctx: @option:radio]
en: Log to file
sk: Logovať do súboru

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to log the command output to a local file. The output will be appended to any existing contents of the file.
sk: Zaškrtnite pre logovanie výstupu príkazu do lokálneho súboru. Výstup bude pripojený k existujúcemu obsahu súboru.

[ctx: @option:radio]
en: Discard
sk: Zahodiť

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to discard command output.
sk: Zapnite pre zahodenie výstupu príkazu.

[ctx: @info]
en: Log file must be the name or path of a local file, with write permission.
sk: Logovací súbor musí byť meno alebo cesta k lokálnemu súboru s povolením zapisovať.

[ctx: @info]
en: <para>No terminal is selected for command alarms.</para><para>Please set it in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
sk: <para>Nie je vybraný terminál pre alarmy príkazov.</para> <para>Prosím, nastavte to v dialógu Nastavenia v <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @info]
en: Command executed: <icode>%1</icode>
sk: Spustený príkaz: <icode>%1</icode>

[ctx: @option:check]
en: Copy email to self
sk: Kópiu e-mailu pre seba

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm Template
sk: Nová šablóna emailových alarmov

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm Template
sk: Upraviť šablónu emailových alarmov

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm
sk: Nový emailový alarm

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm
sk: Upraviť emailový alarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: Send the email to the specified addressees now
sk: Poslať e-mail na zadané adresy teraz

[ctx: @label:listbox 'From' email address]
en: From:
sk: Od:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email identity, used to identify you as the sender when sending email alarms.
sk: Vaša e-mailová identita, ktorá vás identifikuje ako odosielateľa pri posielaní emailových alarmov.

[ctx: @label:textbox Email addressee]
en: To:
sk: Pre:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the addresses of the email recipients. Separate multiple addresses by commas or semicolons.
sk: Zadajte adresátov e-mailu. Oddeľte ich čiarkami alebo bodkočiarkami.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open address book
sk: Otvoriť adresár

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select email addresses from your address book.
sk: Vyberte e-mailové adresy z vášho adresára.

[ctx: @label:textbox Email subject]
en: Subject:
sk: Predmet:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email subject.
sk: Zadajte predmet správy.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email message.
sk: Zadajte text e-mailu.

[ctx: @label:listbox]
en: Attachments:
sk: Prílohy:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Files to send as attachments to the email.
sk: Súbory, ktoré sa majú poslať ako prílohy emailu.

[ctx: @action:button]
en: Add...
sk: Pridať...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add an attachment to the email.
sk: Pridať prílohu k správe.

[ctx: @action:button]
en: Remove
sk: Odstrániť

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the highlighted attachment from the email.
sk: Odstrániť zvýraznenú prílohu z emailu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the email will be blind copied to you.
sk: Ak je zaškrtnuté, e-mailová správa bude poslaná ako neviditeľná kópia aj vám.

[ctx: @info]
en: Invalid email address: <email>%1</email>
sk: Neplatná e-mailová adresa: <email>%1</email>

[ctx: @info]
en: No email address specified
sk: Nezadaná e-mailová adresa

[ctx: @info]
en: Invalid email attachment: <filename>%1</filename>
sk: Neplatná príloha e-mailu: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Do you really want to send the email now to the specified recipient(s)?
sk: Naozaj chcete teraz poslať správu zadaným adresátom?

[ctx: @action:button]
en: Confirm Email
sk: Potvrdiť e-mail

[ctx: @action:button]
en: Send
sk: Poslať

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1<nl/>Bcc: <email>%2</email>
sk: E-mail odoslaný pre:<nl/>%1<nl/>Bcc: <email>%2</email>

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1
sk: E-mail odoslaný pre:<nl/>%1

[ctx: @title:window]
en: Choose File to Attach
sk: Vyberte súbor, ktorý chcete priložiť

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm Template
sk: Nová šablóna zvukového alarmu

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm Template
sk: Upraviť šablónu zvukového alarmu

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm
sk: Nový zvukový alarm

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm
sk: Upraviť zvukový alarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to enter the contents of a script instead of a shell command line
sk: Zaškrtnite pre vloženie obsahu skriptu miesto príkazu shellu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a shell command to execute.
sk: Zadajte príkaz, ktorý sa má spustiť.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the contents of a script to execute
sk: Zadajte obsah skriptu, ktorý sa má spustiť

[ctx: @info]
en: Please enter a command or script to execute
sk: Zadajte prosím príkaz alebo skript, ktorý sa má vykonať

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of scheduled alarms
sk: Zoznam naplánovaných alarmov

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, alarmTypeGroupBox)
en: Alarm Type
sk: Typ alarmu

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Active
sk: Aktívny

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include active alarms in the search.
sk: Zapnite pre zahrnutie aktívnych alarmov do vyhľadávania.

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Archived
sk: Archivovaný

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include archived alarms in the search. This option is only available if archived alarms are currently being displayed.
sk: Zaškrtnite, ak chcete zahrnúť archivované alarmy do vyhľadávania. Táto voľba je dostupná iba vtedy, keď sú zobrazené archivované alarmy.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include text message alarms in the search.
sk: Zaškrtnite pre zahrnutie textových alarmov do vyhľadávania.

[ctx: @option:check Alarm action = file display]
en: File
sk: Súbor

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include file alarms in the search.
sk: Zaškrtnite pre zahrnutie súborových alarmov do vyhľadávania.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Command
sk: Príkaz

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include command alarms in the search.
sk: Zaškrtnite pre zahrnutie príkazových alarmov do vyhľadávania.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Email
sk: E-Mail

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include email alarms in the search.
sk: Zaškrtnite pre zahrnutie e-mailových alarmov do vyhľadávania.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include audio alarms in the search.
sk: Zaškrtnúť pre zahrnutie zvukových alarmov do vyhľadávania.

[ctx: @info]
en: No alarm types are selected to search
sk: Nie sú vybrané žiadne typy alarmov pre vyhľadávanie

[ctx: @info]
en: <para>End of alarm list reached.</para><para>Continue from the beginning?</para>
sk: <para>Koniec zoznamu alarmov.</para><para>Pokračovať od začiatku?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Beginning of alarm list reached.</para><para>Continue from the end?</para>
sk: <para>Začiatok zoznamu alarmov.</para><para>Pokračovať od konca?</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Foreground color:
sk: Farba popredia:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message foreground color
sk: Vyberte farbu popredia pre správu alarmu

[ctx: @label:listbox]
en: Background color:
sk: Farba pozadia:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message background color
sk: Vyberte farbu pozadia pre správu alarmu

[ctx: @option:check]
en: Use default font
sk: Použiť východzie písmo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default font current at the time the alarm is displayed.
sk: Toto zapnite, ak sa má použiť písmo nastavené ako východzie v dobe zobrazenia alarmu.

en: Requested font
sk: Požadované písmo

[ctx: @action:button]
en: Font && Color...
sk: Písmo && farba...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the font, and foreground and background color, for the alarm message.
sk: Vyberte písmo a farbu popredia a pozadia pre správu alarmu.

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Font & Color
sk: Vyberte písmo a farbu alarmu

[ctx: @action]
en: Stop Play
sk: Zastaviť prehrávanie

[ctx: @action]
en: Spread Windows
sk: Roztiahnuť okná

[ctx: @title:window]
en: Choose Export Calendar
sk: Vybrať export kalendára

[ctx: @info]
en: Error loading calendar to append to:<nl/><filename>%1</filename>
sk: Chyba pri načítavaní kalendára pre pripojenie k:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Failed to save new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
sk: Zlyhalo uloženie nového kalendára do:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Cannot upload new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
sk: Nepodarilo sa poslať nový kalendár na:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Unable to show alarms in KOrganizer
sk: Alarmy sa nedajú zobraziť v KOrganizeri

[ctx: @info]
en: Unable to show alarm in KOrganizer
sk: Alarm sa nedá zobraziť v KOrganizeri

[ctx: @info]
en: Unable to update alarm in KOrganizer
sk: Alarm sa nedá aktualizovať v KOrganizeri

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarms from KOrganizer
sk: Alarmy sa nedajú vymazať z KOrganizera

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarm from KOrganizer
sk: Alarm sa nedá vymazať z KOrganizera

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Could not start KOrganizer)</para>
sk: <para>%1</para><para>(Nemôžem spustiť KOrganizer)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(KOrganizer not fully started)</para>
sk: <para>%1</para><para>(KOrganizer nie je plne spustený)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Error communicating with KOrganizer)</para>
sk: <para>%1</para><para>(Chyba pri komunikácii s KOrganizer)</para>

[ctx: info]
en: The scheduled Wake from Suspend has been cancelled.
sk: Naplánované prebudenie z uspania bolo zrušené.

[ctx: @info]
en: Error obtaining authorization (%1)
sk: Chyba pri získavaní oprávnenia (%1)

[ctx: @info]
en: You must enable a template calendar to save the template in
sk: Musíte povoliť šablónu kalendára, do ktorej bude uložená šablóna

[ctx: @info Please set the 'From' email address...]
en: <para>%1</para><para>Please set it in the Configuration dialog.</para>
sk: <para>%1</para><para>Nastavte ho prosím v dialógu Nastavenia.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Alarms are currently disabled.</para><para>Do you want to enable alarms now?</para>
sk: <para>Alarmy sú momentálne zakázané.</para><para>Chcete ich povoliť?</para>

[ctx: @action:button]
en: Enable
sk: Povoliť

[ctx: @action:button]
en: Keep Disabled
sk: Nechať zakázané

[ctx: @info]
en: Error saving alarms
sk: Chyba pri ukladaní alarmov

[ctx: @info]
en: Error saving alarm
sk: Chyba pri ukladaní alarmu

[ctx: @info]
en: Error deleting alarms
sk: Chyba pri mazaní alarmov

[ctx: @info]
en: Error deleting alarm
sk: Chyba pri mazaní alarmu

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarms
sk: Chyba pri ukladaní znovuaktivovaných alarmov

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarm
sk: Chyba pri ukladaní znovuaktivovaného alarmu

[ctx: @info]
en: Error saving alarm templates
sk: Chyba pri ukladaní šablón alarmu

[ctx: @info]
en: Error saving alarm template
sk: Chyba pri ukladaní šablóny alarmu

[ctx: @info]
en: Quitting will disable alarms (once any alarm message windows are closed).
sk: Ukončenie vypne alarmy (po zatvorení všetkých okien s alarmami).

[ctx: @info]
en: Quitting will cancel the scheduled Wake from Suspend.
sk: Ukončenie zruší naplánované prebudenie z uspania.

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not unique
sk: %1: Udalosť <resource>%2</resource> nenájdená, alebo nie jedinečná

[ctx: @info]
en: Alarms cannot be created or updated, because no writable active alarm calendar is enabled.<nl/><nl/>To fix this, use <interface>View | Show Calendars</interface> to check or change calendar statuses.
sk: Výstrahy sa nedajú vytvárať ani aktualizovať, pretože nie je povolený žiadny zapisovateľný kalendár výstrah. <nl/><nl/>Na opravu použite <interface>Zobraziť | Zobraziť kalendáre</interface> na kontrolu alebo zmenu stavov kalendára.

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not editable
sk: <icode>%1</icode>: Udalosť <resource>%2</resource> nenájdená alebo needitovateľná

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
    (no terminal selected for command alarms)
sk: Nepodarilo sa vykonať príkaz
    (nepovolený prístup k príkazovému riadku)

[ctx: @info]
en: Error creating temporary script file
sk: Chyba pri vytváraní dočasného súboru so skriptom

[ctx: @info]
en: Pre-alarm action:
sk: Akcia pred alarmom:

[ctx: @info]
en: Post-alarm action:
sk: Akcia po alarme:

[ctx: @info 'From' email address]
en: From:
sk: Od:

[ctx: @info Email addressee]
en: To:
sk: Pre:

[ctx: @info]
en: Date:
sk: Dátum:

[ctx: @info Email subject]
en: Subject:
sk: Predmet:

[ctx: @info Todo calendar item's title field]
en: To-do:
sk: Urobiť:

[ctx: @info Todo calendar item's location field]
en: Location:
sk: Umiestnenie:

[ctx: @info Todo calendar item's due date/time]
en: Due:
sk: Termín:

[ctx: @info Brief form of 'At Login']
en: Login
sk: Prihlásenie

[ctx: @info]
en: At login
sk: Pri prihlásení

[ctx: @info]
en: 1 Minute | %1 Minutes
sk[0]: 1 minúta
sk[1]: %1 minúty
sk[2]: %1 minút

[ctx: @info]
en: 1 Hour | %1 Hours
sk[0]: 1 hodina
sk[1]: %1 hodiny
sk[2]: %1 hodín

[ctx: @info]
en: 1 Day | %1 Days
sk[0]: 1 deň
sk[1]: %1 dni
sk[2]: %1 dní

[ctx: @info]
en: 1 Week | %1 Weeks
sk[0]: 1 týždeň
sk[1]: %1 týždne
sk[2]: %1 týždňov

[ctx: @info]
en: 1 Month | %1 Months
sk[0]: 1 mesiac
sk[1]: %1 mesiace
sk[2]: %1 mesiacov

[ctx: @info]
en: 1 Year | %1 Years
sk[0]: 1 rok
sk[1]: %1 roky
sk[2]: %1 rokov

[ctx: @info No recurrence]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: @info No repetition]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: @label]
en: Alarm type
sk: Typ alarmu

[ctx: @label]
en: Alarm status
sk: Stav alarmu

[ctx: @label]
en: Alarm name
sk: Názov alarmu

[ctx: @label]
en: Template name
sk: Názov šablóny

[ctx: @label]
en: Creation time
sk: Čas vytvorenia

[ctx: @label]
en: Start time
sk: Čas spustenia

[ctx: @label Start delay configured in an alarm template]
en: Template after time
sk: Šablóna po čase

[ctx: @label]
en: Recurs
sk: Opakuje sa

[ctx: @label]
en: Recurrence
sk: Opakovanie

[ctx: @label]
en: Sub-repetition
sk: Pod-opakovanie

[ctx: @label]
en: Sub-repetition interval
sk: Interval pod-opakovaní

[ctx: @label]
en: Sub-repetition count
sk: Počet pod-opakovaní

[ctx: @label]
en: Next sub-repetition
sk: Nové pod-opakovanie

[ctx: @label]
en: Work time only
sk: Iba pracovná doba

[ctx: @label]
en: Holidays excluded
sk: Vylúčené sviatky

[ctx: @label]
en: Next recurrence
sk: Ďalšie opakovanie

[ctx: @label]
en: Late cancel
sk: Neskoré zrušenie

[ctx: @label Automatically close window]
en: Auto close
sk: Automaticky zatvoriť

[ctx: @label]
en: Copy to KOrganizer
sk: Kopírovať do KOrganizer

[ctx: @label]
en: Enabled
sk: Povolené

[ctx: @label]
en: Read-only
sk: Iba na čítanie

[ctx: @label Whether alarm should be archived]
en: Archive
sk: Archív

[ctx: @label]
en: Revision
sk: Revízia

[ctx: @label]
en: Custom properties
sk: Vlastné vlastnosti

[ctx: @label]
en: Message text
sk: Text správy

[ctx: @label File to provide text for message]
en: Message file
sk: Súbor správy

[ctx: @label]
en: Font
sk: Písmo

[ctx: @label Shell command to execute before alarm]
en: Pre-alarm action
sk: Akcia pred alarmom

[ctx: @label]
en: Pre-alarm action cancel
sk: Zrušiť akciu pred alarmom

[ctx: @label]
en: Pre-alarm action no error
sk: Akcia pred alarmom bez chyby

[ctx: @label Shell command to execute after alarm]
en: Post-alarm action
sk: Akcia po alarme

[ctx: @label]
en: Akonadi Item ID
sk: ID položky Akonadi

[ctx: @label Audio method]
en: Sound
sk: Zvuk

[ctx: @label Whether audio should repeat]
en: Sound repeat
sk: Opakovanie zvuku

[ctx: @label]
en: Sound fade volume
sk: Hlasitosť zoslabenia zvuku

[ctx: @label]
en: Sound fade time
sk: Čas zoslabenia zvuku

[ctx: @label Whether the alarm has a reminder]
en: Reminder
sk: Upozornenie

[ctx: @label Whether reminder is on first recurrence only]
en: Reminder once only
sk: Pripomenúť iba raz

[ctx: @label Whether to use standard notification system]
en: Notify
sk: Oznámiť

[ctx: @label Deferral type]
en: Deferral
sk: Odloženie

[ctx: @label]
en: Deferral time
sk: Čas odloženia

[ctx: @label Default deferral delay]
en: Deferral default
sk: Predvolené odloženie

[ctx: @label Whether deferral time is date-only by default]
en: Deferral default date only
sk: Iba predvolený dátum odloženia

[ctx: @label A shell command]
en: Command
sk: Príkaz

[ctx: @label Execute in terminal window]
en: Execute in terminal
sk: Spustiť v termináli

[ctx: @label]
en: Hide command error
sk: Skryť chybu príkazu

[ctx: @label]
en: Email subject
sk: Predmet e-mailu

[ctx: @label Email address]
en: Email sender ID
sk: ID odosielateľa e-mailu

[ctx: @label Email address]
en: Email to
sk: E-mail pre

[ctx: @label true/false]
en: Email bcc
sk: E-mail bcc

[ctx: @label]
en: Email body
sk: Telo e-mailu

[ctx: @label]
en: Email attachments
sk: Prílohy e-mailu

[ctx: @info Alarm type]
en: Display (text)
sk: Zobraziť (text)

[ctx: @info Alarm type]
en: Display (file)
sk: Zobraziť (súbor)

[ctx: @info Alarm type]
en: Display (command)
sk: Zobraziť (príkaz)

[ctx: @info Alarm type]
en: Command
sk: Príkaz

[ctx: @info Alarm type]
en: Email
sk: E-mail

[ctx: @info Alarm type]
en: Audio
sk: Zvuk

[ctx: @info Alarm type]
en: Active
sk: Aktívne

[ctx: @info Alarm type]
en: Archived
sk: Archivovaný

[ctx: @info Alarm type]
en: Template
sk: Šablóna

[ctx: @info Repeat at login]
en: At login until %1
sk: Pri prihlásení do %1

[ctx: @info Using default font]
en: Default
sk: Predvolené

[ctx: @info]
en: Reminder
sk: Upozornenie

[ctx: @info]
en: Speak
sk: Čítať

[ctx: @info]
en: Beep
sk: Pípnuť

[ctx: @info]
en: 1 Second | %1 Seconds
sk[0]: 1 sekunda
sk[1]: %1 sekundy
sk[2]: %1 sekúnd

[ctx: @info Error indication]
en: error!
sk: chyba!

[ctx: @info General purpose status indication: yes or no]
en: Yes
sk: Áno

[ctx: @info General purpose status indication: yes or no]
en: No
sk: Nie

[ctx: @info]
en: A 'From' email address must be configured in order to execute email alarms.
sk: Musíte zadať adresu 'Od', aby ste mohli posielať emailové alarmy.

[ctx: @info KMail folder name: this should be translated the same as in kmail]
en: sent-mail
sk: poslaná pošta

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> not found
sk: Neplatná e-mailová adresa 'Od'.<nl/>E-mailová identita <resource>%1</resource> nenájdená

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> has no email address
sk: Neplatná e-mailová adresa 'Od'.<nl/>E-mailová identita <resource>%1</resource> nemá e-mailovú adresu

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured (no default email identity found)</para><para>Please set it in <application>KMail</application> or in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
sk: <para>Nie je nastavená e-mailová adresa 'Od' (nenašla sa predvolená identita e-mailu)</para><para>Zadajte ju prosím v dialógu Nastavenia v <application>KMail</application> alebo <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured.</para><para>Please set it in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
sk: <para>Nie je nastavená e-mailová adresa 'Od'.</para><para>Zadajte ju prosím v dialógu Nastavenia v <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @info]
en: <command>%1</command> not found
sk: <filename>%1</filename> nenájdený

[ctx: @info]
en: Error attaching file: <filename>%1</filename>
sk: Chyba pri prikladaní súboru: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Attachment not found: <filename>%1</filename>
sk: Príloha nenájdená: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: An email has been queued to be sent
sk: Správa vložená do frontu na odoslanie

[ctx: @info]
en: Failed to send email
sk: Nepodarilo sa poslať e-mail

[ctx: @info]
en: Error sending email
sk: Chyba pri posielaní pošty

[ctx: @option:check]
en: Cancel if late
sk: Zrušiť, ak neskoro

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after this time
sk: Automaticky zavrieť okno po tejto dobe

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after late-cancellation time
sk: Automaticky zavrieť okno po dlhom čase zrušenia

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If checked, the alarm will be canceled if it cannot be triggered within the specified period after its scheduled time. Possible reasons for not triggering include your being logged off, X not running, or <application>KAlarm</application> not running.</para><para>If unchecked, the alarm will be triggered at the first opportunity after its scheduled time, regardless of how late it is.</para>
sk: <para>Ak je zaškrtnuté, alarm bude zrušený v prípade, že nemôže byť spustený v stanovenom intervale po jeho plánovanom čase. Možné dôvody pre nespustenie zahŕňajú odhlásenie, nebežiace X alebo nebežiaci <application>KAlarm</application>.</para><para>Ak nie je zaškrtnuté, alarm bude spustený pri prvej príležitosti po plánovanom čase bez ohľadu na to, ako neskoro to je.</para>

[ctx: @option:check Cancel if late by 10 minutes]
en: Cancel if late by
sk: Zrušiť pri oneskorení o

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how late will cause the alarm to be canceled
sk: Zadajte, aké veľké oneskorenie alarmu spôsobí jeho zrušenie

[ctx: @info:whatsthis]
en: Automatically close the alarm window after the expiry of the late-cancellation period
sk: Automaticky zavrieť okno alarmu po uplynutí doby neskorého zrušenia

[ctx: @info]
en: Please select a file to display
sk: Vyberte prosím súbor pre zobrazenie

[ctx: @info]
en: Please select a file to play
sk: Vybrať súbor, ktorý sa má prehrať

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a folder
sk: <filename>%1</filename> je priečinok

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> not found
sk: <filename>%1</filename> nenájdený

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is not readable
sk: <filename>%1</filename> sa nedá čítať

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> appears not to be a text or image file
sk: <filename>%1</filename>asi nie je textový súbor alebo obrázok

[ctx: @item:inlistbox File type]
en: All files
sk: Všetky súbory

[ctx: @option:check]
en: Append to existing file
sk: Pripojiť k existujúcemu súboru

[ctx: @info]
en: Failed to execute command (shell access not authorized)
sk: Nepodarilo sa vykonať príkaz (nepovolený prístup k príkazovému riadku)

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
sk: Nepodarilo sa vykonať príkaz

[ctx: @info]
en: Command execution error
sk: Chyba pri vykonávaní príkazu

[ctx: @info]
en: Command exit code: %1
sk: Kód príkazu ukončenia: %1

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: minutes
sk: minút

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: hours/minutes
sk: hodín/minút

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: days
sk: dní

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: weeks
sk: týždňov

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press the Shift key while clicking the spin buttons to adjust the time by a larger step (6 hours / 5 minutes).
sk: Držaním Shiftu počas kliknutia na spin tlačidlo sa bude čas upravovať po väčších krokoch (6 hodín/5 minút).

en: System time zone
sk: Systémové časové pásmo

en: Personal alarm message, command and email scheduler by KDE
sk: Osobný plánovač textových, príkazových a e-mailových alarmov od KDE

[ctx: @info]
en: Failure to create menus (perhaps <filename>%1</filename> missing or corrupted)
sk: Chyba pri vytváraní menu (<filename>%1</filename> pravdepodobne chýba alebo je poškodený)

[ctx: @action]
en: New
sk: Nový

[ctx: @action]
en: Delete Without Confirmation
sk: Vymazať bez potvrdzovania

[ctx: @action]
en: Wake From Suspend...
sk: Prebudenie z uspania...

[ctx: @action]
en: Import Birthdays...
sk: Importovať n&arodeniny...

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm? | Do you really want to delete the %1 selected alarms?
sk[0]: Naozaj chcete vymazať vybraný alarm?
sk[1]: Naozaj chcete vymazať %1 vybrané alarmy?
sk[2]: Naozaj chcete vymazať %1 vybraných alarmov?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm | Delete Alarms
sk[0]: Vymazať alarm
sk[1]: Vymazať alarmy
sk[2]: Vymazať alarmy

[ctx: @action:button]
en: Delete
sk: Vymazať

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Archived Alarms
sk: Skryť archivované alarmy

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Archived Alarms
sk: Zobrazovať archivované alarmy

[ctx: @info]
en: Import birthdays
sk: Importovať narodeniny

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
sk: <qt>Toto skryje panel ponuky úplne. Môžete ju zobraziť zadaním %1.</qt>

en: Hide menu bar
sk: Skryť panel ponuky

[ctx: @item:inlistbox]
en: Display Alarm
sk: Zobraziť alarm

[ctx: @item:inlistbox]
en: Email Alarm
sk: E-mailový alarm

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command Alarm
sk: Príkazový alarm

[ctx: @title:window]
en: Alarm Type
sk: Typ alarmu

[ctx: @info]
en: Choose alarm type to create:
sk: Vyberte typu alarmu, ktorý chcete vytvoriť:

[ctx: @info]
en: <para>Cannot defer alarm:</para><para>Alarm not found.</para>
sk: <para>Nepodarilo sa odložiť alarm:</para><para>Alarm nenájdený.</para>

[ctx: @title:window]
en: Reminder
sk: Upozornenie

[ctx: @title:window]
en: Message
sk: Správa

[ctx: @info]
en: File is a folder
sk: Súbor je priečinok

[ctx: @info]
en: Failed to open file
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor

[ctx: @info]
en: File not found
sk: Súbor nenájdený

[ctx: @title:window]
en: Error
sk: Chyba

[ctx: @info]
en: Today
sk: Dnes

[ctx: @info]
en: Tomorrow | in %1 days' time
sk[0]: Zajtra
sk[1]: Za %1 dni
sk[2]: Za %1 dní

[ctx: @info]
en: in 1 week's time | in %1 weeks' time
sk[0]: za týždeň
sk[1]: za %1 týždne
sk[2]: za %1 týždňov

[ctx: @info]
en: in 1 minute's time | in %1 minutes' time
sk[0]: za 1 minútu
sk[1]: za %1 minúty
sk[2]: za %1 minút

[ctx: @info]
en: in 1 hour's time | in %1 hours' time
sk[0]: za 1 hodinu
sk[1]: za %1 hodiny
sk[2]: za %1 hodín

[ctx: @item:intext inserted into 'in ... %1 minute's time' below]
en: 1 hour | %1 hours
sk[0]: 1 hodina
sk[1]: %1 hodiny
sk[2]: %1 hodín

[ctx: @info '%2' is the previous message '1 hour'/'%1 hours']
en: in %2 1 minute's time | in %2 %1 minutes' time
sk[0]: v %2 za 1 minútu
sk[1]: v %2 za %1 minúty
sk[2]: v %2 za %1 minút

[ctx: @info]
en: Unable to speak message
sk: Nie je možné prečítať správu

[ctx: @info]
en: Text-to-speech subsystem is not available
sk: Subsystém text na reč nie je dostupný

[ctx: @action:button]
en: Edit
sk: Upraviť

[ctx: @action:button]
en: Defer
sk: Nepreferovať

[ctx: @info:whatsthis]
en: The scheduled date/time for the message (as opposed to the actual time of display).
sk: Naplánovaný dátum/čas správy (namiesto aktuálneho času zobrazenia).

[ctx: @info:whatsthis]
en: The file whose contents are displayed below
sk: Súbor, ktorého obsah sa zobrazí nižšie

[ctx: @info:whatsthis]
en: The contents of the file to be displayed
sk: Obsah súboru, ktorý sa má zobraziť

[ctx: @info:whatsthis]
en: The alarm message
sk: Správa alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: The output of the alarm's command
sk: Výstup príkazu alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: The email to send
sk: E-mail, ktorý sa má poslať

[ctx: @option:check]
en: Do not display this error message again for this alarm
sk: Nezobrazovať v budúcnosti pre tento alarm túto chybovú hlášku

[ctx: @info:whatsthis]
en: Acknowledge the alarm
sk: Potvrdiť alarm

[ctx: @action:button]
en: Edit...
sk: Upraviť...

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit the alarm
sk: Upraviť alarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the alarm.
sk: Upraviť alarm.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Defer the alarm until later.</para><para>You will be prompted to specify when the alarm should be redisplayed.</para>
sk: <para>Pozdržať tento alarm.</para><para>Bude zobrazená výzva, kedy sa má alarm znovu zobraziť.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop sound
sk: Zastaviť zvuk

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop playing the sound
sk: Zastaviť prehrávanie zvuku

[ctx: @info:tooltip Locate this email in KMail]
en: Locate in <application>KMail</application>
sk: Hľadať v <application>KMaili</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Locate and highlight this email in <application>KMail</application>
sk: Nájsť a označiť tento email v <application>KMaili</application>

[ctx: @info:tooltip]
en: Activate <application>KAlarm</application>
sk: Aktivovať <application>KAlarm</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Activate <application>KAlarm</application>
sk: Aktivovať <application>KAlarm</application>

[ctx: @info]
en: Do you really want to acknowledge this alarm?
sk: Naozaj chcete potvrdiť tento alarm?

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge Alarm
sk: Potvrdiť alarm

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge
sk: Potvrdiť

[ctx: @info]
en: Unable to locate this email in <application>KMail</application>
sk: Nepodarilo sa nájsť tento email v <application>KMaili</application>

[ctx: @action]
en: New Display Alarm
sk: Nové zobrazenie alarmov

[ctx: @action]
en: New Command Alarm
sk: Nový príkazový alarm

[ctx: @action]
en: New Email Alarm
sk: Nový emailový alarm

[ctx: @action]
en: New Audio Alarm
sk: Nový zvukový alarm

[ctx: @title:window]
en: Configure
sk: Nastaviť

[ctx: @title:tab General preferences]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: @title General preferences]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: @title:tab]
en: Time & Date
sk: Čas & dátum

[ctx: @title]
en: Time and Date
sk: Čas a dátum

[ctx: @title:tab]
en: Storage
sk: Úložisko

[ctx: @title]
en: Alarm Storage
sk: Úložisko alarmov

[ctx: @title:tab Email preferences]
en: Email
sk: E-Mail

[ctx: @title]
en: Email Alarm Settings
sk: Nastavenie e-mailového alarmu

[ctx: @title]
en: Default Alarm Edit Settings
sk: Východzie nastavenia úpravy alarmu

[ctx: @title:tab]
en: View
sk: Zobrazenie

[ctx: @title]
en: View Settings
sk: Zobraziť nastavenia

[ctx: @info]
en: Reset all tabs to their default values, or only reset the current tab?
sk: Obnoviť všetky karty na ich predvolené hodnoty, alebo obnoviť iba aktuálnu kartu?

[ctx: @title:group]
en: Run Mode
sk: Režim spustenia

[ctx: @option:check]
en: Warn before quitting
sk: Varovať pred ukončením

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a warning prompt before quitting <application>KAlarm</application>.
sk: Zapnutím sa zobrazí varovanie pred ukončením <application>KAlarmu</application>.

[ctx: @option:check]
en: Confirm alarm deletions
sk: Potvrdzovať odstraňovanie alarmov

[ctx: @label:spinbox]
en: Default defer time interval:
sk: Predvolený časový interval pozdržania:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default time interval (hours & minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
sk: Zadať predvolený časový interval (hodiny a minúty) pre pozdržané alarmy použitý dialógom Pozdržať alarm.

[ctx: @title:group]
en: Terminal for Command Alarms
sk: Terminál pre príkazové alarmy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which application to use when a command alarm is executed in a terminal window
sk: Vyberte aplikáciu, ktorá má byť použitá pri spustení príkazového alarmu v okne terminálu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute command alarms in a terminal window by <icode>%1</icode>
sk: Zaškrtnite pre spustenie alarmu vo forme príkazu v okne terminálu <icode>%1</icode>

[ctx: @option:radio Other terminal window command]
en: Other:
sk: Iný:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the full command line needed to execute a command in your chosen terminal window. By default the alarm's command string will be appended to what you enter here. See the <application>KAlarm</application> Handbook for details of special codes to tailor the command line.
sk: Zadajte úplný príkaz príkazového riadku vo vami zvolenom terminále. V štandardnom nastavení sa k tu zadanému príkazu pripojí príkaz alarmu. Viac informácií o nastavení príkazového riadku nájdete v príručke aplikácie <application>KAlarm</application>.

[ctx: @title:group]
en: Plugins
sk: Moduly

[ctx: @info]
en: Command to invoke terminal window not found: <command>%1</command>
sk: Príkaz pre spustenie okna terminálu nebol nájdený: <command>%1</command>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time zone which <application>KAlarm</application> should use as its default for displaying and entering dates and times.
sk: Vyberte časové pásmo, ktoré má <application>KAlarm</application> použiť ako východzie pre zobrazovanie a zadávanie dátumu a času.

[ctx: @label:listbox]
en: Holiday region:
sk: Región sviatkov:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which holiday region to use
sk: Vybrať, ktorý región sviatkov sa má použiť.

[ctx: No holiday region]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: @label:spinbox]
en: Start of day for date-only alarms:
sk: Počiatočný deň pre iba denné alarmy:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.</para><para>%1</para>
sk: <para>Najskorší čas dňa, kedy sa má spúštať alarm nastavený iba pre deň.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: Working Hours
sk: Pracovné hodiny

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check the days in the week which are work days
sk: Zaškrtnite dni v týždni, ktoré sú pracovné

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily start time:
sk: Počiatočný čas dňa:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time of the working day.</para><para>%1</para>
sk: <para>Zadajte počiatočný čas pracovného dňa.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily end time:
sk: Záverečný čas dňa:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the end time of the working day.</para><para>%1</para>
sk: <para>Zadajte záverečný čas pracovného dňa.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: KOrganizer event duration:
sk: Trvanie udalosti KOrganizer:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the event duration in hours and minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.</para><para>%1</para>
sk: <para>Zadať trvanie udalosti v hodinách a minútach pre alarmy, ktoré sú kopírované do KOrganizer.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: New Alarms && Templates
sk: Nové alarmy && šablóny

[ctx: @option:radio]
en: Store in default calendar
sk: Uložiť v predvolenom kalendári

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add all new alarms and alarm templates to the default calendars, without prompting.
sk: Pridávať všetky nové alarmy a šablóny alarmov do predvolených kalendárov, bez výzvy.

[ctx: @option:radio]
en: Prompt for which calendar to store in
sk: Výzva, do ktorého kalendára sa má ukladať

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When saving a new alarm or alarm template, prompt for which calendar to store it in, if there is more than one active calendar.</para><para>Note that archived alarms are always stored in the default archived alarm calendar.</para>
sk: <para>Pýtať sa pri ukladaní nového alarmu alebo šablóny alarmu, do ktorého kalendára ich ukladať, ak existuje viac ako jeden aktívny kalendár.</para><para>Archivované alarmy sú vždy ukladané do predvoleného kalendára archivovaných alarmov.</para>

[ctx: @title:group]
en: Archived Alarms
sk: Archivované alarmy

[ctx: @option:check]
en: Keep alarms after expiry
sk: Uchovávať alarmy po vypršaní

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to archive alarms after expiry or deletion (except deleted alarms which were never triggered).
sk: Zaškrtnite pre archivovanie alarmov po ich expirovaní alebo vymazaní (okrem vymazaných alarmov, ktoré neboli nikdy spustené).

[ctx: @option:check]
en: Discard archived alarms after:
sk: Zahodiť archivované alarmy po:

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: days
sk: dní

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to store archived alarms indefinitely. Check to enter how long archived alarms should be stored.
sk: Odškrtnite, ak chcete archivovať alarmy na neurčito. Zaškrtnite a zadajte dobu, ak chcete archivovať alarmy po určitý čas.

[ctx: @action:button]
en: Clear Archived Alarms
sk: Vyčistiť archivované alarmy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms.
sk: Vymazať všetky jestvujúce archivované alarmy.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms (from the default archived alarm calendar only).
sk: Vymazať všetky existujúce archivované alarmy (iba z predvoleného kalendára archivovaných alarmov).

[ctx: @info]
en: <para>A default calendar is required in order to archive alarms, but none is currently enabled.</para><para>If you wish to keep expired alarms, please first use the calendars view to select a default archived alarms calendar.</para>
sk: <para>Vyžaduje sa predvolený kalendár pre archivovanie alarmov, ale momentálne nie je žiaden povolený.</para><para>Ak si želáte uchovávať vypršané alarmy, prosím najskôr použite prehľad kalendárov pre výber predvoleného kalendára archivovaných alarmov.</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all archived alarms?
sk: Naozaj chcete vymazať všetky archivované alarmy?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all alarms in the default archived alarm calendar?
sk: Naozaj chcete vymazať všetky alarmy v predvolenom kalendári archivovaných alarmov?

[ctx: @label]
en: Email client:
sk: Poštový klient:

[ctx: @option:check]
en: Copy sent emails into <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
sk: Kopírovať odoslané e-maily do priečinku <resource>%1</resource> <application>KMailu</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: After sending an email, store a copy in <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
sk: Po odoslaní e-mailu uložiť kópiu v priečinku <resource>%1</resource> <application>KMailu</application>

[ctx: @option:check]
en: Notify when remote emails are queued
sk: Upozorniť pri uložení vzdialených emailov do frontu

[ctx: @title:group]
en: Your Email Address
sk: Vaša e-mailová adresa

[ctx: @label 'From' email address]
en: From:
sk: Od:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used to identify you as the sender when sending email alarms.
sk: Vaša e-mailová adresa, ktorá sa použije pri posielaní emailového alarmu.

[ctx: @option:radio]
en: Use <application>KMail</application> identities
sk: Používať identity <application>KMailu</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use <application>KMail</application>'s email identities to identify you as the sender when sending email alarms. For existing email alarms, <application>KMail</application>'s default identity will be used. For new email alarms, you will be able to pick which of <application>KMail</application>'s identities to use.
sk: Zaškrtnite, ak chcete použiť e-mailové identity <application>KMailu</application> pre vašu identifikáciu ako odosielateľa pri posielaní e-mailových alarmov. Pre existujúce e-mailové alarmy bude použitá štandardná identita <application>KMailu</application>. Pre nové alarmy budete môcť vybrať, ktorá z identít <application>KMailu</application> sa použije.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used for blind copying email alarms to yourself. If you want blind copies to be sent to your account on the computer which <application>KAlarm</application> runs on, you can simply enter your user login name.
sk: Vaša e-mailová adresa, ktorá sa použije pre vytvorenie vašej vlastnej kópie e-mailu alarmu. Ak chcete túto kópiu poslať na účet, ktorý je priamo na počítači, kde <application>KAlarm</application> beží, stačí zadať užívateľské meno.

[ctx: @info]
en: No valid 'Bcc' email address is specified.
sk: Nebola zadaná platná e-mailová adresa v poli 'Bcc'.

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to save your changes?
sk: Naozaj chcete uložiť zmeny?

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default setting for <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
sk: Predvolené nastavenie pre <interface>%1</interface> v dialógu úprav alarmu.

[ctx: @title:tab]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: @title:tab]
en: Font && Color
sk: Písmo && farba

[ctx: @label:listbox]
en: Recurrence:
sk: Opakovanie:

[ctx: @option:radio]
en: Do not repeat
sk: Neopakovať

[ctx: @info:whatsthis]
en: For yearly recurrences, choose what date, if any, alarms due on February 29th should occur in non-leap years.<note>The next scheduled occurrence of existing alarms is not re-evaluated when you change this setting.</note>
sk: Pre ročné opakovanie alarmu vyberte, na ktorý dátum, ak vôbec, pripadne alarm 29. februára pre neprestupný rok.<note>Uvedomte si, že nasledujúci naplánovaný alarm sa po zmene tohto nastavenia nezmení.</note>

[ctx: @title:group]
en: Display Alarms
sk: Zobraziť alarmy

[ctx: @label:listbox]
en: Reminder units:
sk: Jednotky pripomenutia:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Minutes
sk: Minúty

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hours/Minutes
sk: Hodiny/Minúty

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default units for the reminder in the alarm edit dialog, for alarms due soon.
sk: Predvolené jednotky pre pripomienku v dialógu úpravy alarmu pre alarmy, ktoré budú zanedlho aktivované.

[ctx: @title:group Audio options group]
en: Sound
sk: Zvuk

[ctx: @option:check]
en: Repeat sound file
sk: Opakovať zvukový súbor

[ctx: @info:whatsthis sound file 'Repeat' checkbox]
en: The default setting for sound file <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
sk: Východzie nastavenie pre zvukový súbor <interface>%1</interface> v dialógu úprav alarmu.

[ctx: @label:textbox]
en: Sound file:
sk: Zvukový súbor:

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a sound file
sk: Vyberte zvukový súbor

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default sound file to use in the alarm edit dialog.
sk: Zadajte východzí zvukový súbor pre použitie v dialógu úprav alarmu.

[ctx: @title:group]
en: Command Alarms
sk: Príkazové alarmy

[ctx: @title:group]
en: Email Alarms
sk: E-mailové alarmy

[ctx: @title:group]
en: Message Font && Color
sk: Písmo a farba správy

[ctx: @info]
en: You must enter a sound file when <interface>%1</interface> is selected as the default sound type
sk: Musíte zadať zvukový súbor, keď je <interface>%1</interface> vybraný ako východzí zvukový typ

[ctx: @title:tab]
en: Alarm Windows
sk: Okná alarmu

[ctx: @option:check]
en: Show in system tray
sk: Zobrazovať v systémovej &lište

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check to show <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray. Showing it in the system tray provides easy access and a status indication.</para>
sk: <para>Zaškrtnúť pre zobrazenie ikony pre<application>KAlarm</application> v systémovej lište. Jej zobrazenie v systémovej lište poskytuje ľahký prístup a indikáciu stavu.</para>

[ctx: @option:radio Always show KAlarm icon]
en: Always show
sk: Vždy zobraziť

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to show <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray regardless of whether alarms are due.
sk: Zaškrtnúť pre zobrazenie ikony pre<application>KAlarm</application> v systémovej lište bez ohľadu na to, či sú aktívne alarmy.

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no active alarms
sk: Automaticky skryť, ak nie sú žiadne aktívne alarmy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to automatically hide <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray if there are no active alarms. When hidden, the icon can always be made visible by use of the system tray option to show hidden icons.
sk: Zaškrtnúť pre automatické schovávanie ikony pre<application>KAlarm</application> v systémovej lište, ak nie sú aktívne žiadne alarmy. Ak je skrytá, môže sa vždy zviditeľniť použitím voľby systémovej lišty pre zobrazenie skrytých ikon.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to automatically hide <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray if no alarms are due within the specified time period. When hidden, the icon can always be made visible by use of the system tray option to show hidden icons.
sk: Zaškrtnúť pre automatické schovávanie ikony pre<application>KAlarm</application> v systémovej lište, ak nie sú aktívne žiadne alarmy v zadanom časovom intervale. Ak je skrytá, môže sa vždy zviditeľniť použitím voľby systémovej lišty pre zobrazenie skrytých ikon.

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no alarm due within time period:
sk: Automaticky skryť, ak nie sú žiadne aktívne alarmy v časovom intervale:

[ctx: @title:group]
en: System Tray Tooltip
sk: Náhľad v systémovej lište

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify whether to include in the system tray tooltip, a summary of alarms due in the next 24 hours.
sk: Zadajte, či sa má v náhľade systémovej lišty zobraziť aj zoznam alarmov, ktoré budú aktivované v nasledujúcich 24 hodinách

[ctx: @option:check]
en: Maximum number of alarms to show:
sk: Maximálny počet zobrazených alarmov:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to display all of the next 24 hours' alarms in the system tray tooltip. Check to enter an upper limit on the number to be displayed.
sk: Ak toto vypnete, v náhľade systémovej lišty sa budú zobrazovať všetky alarmy pre nasledujúcich 24 hodín. Ak voľbu zapnete, môžete zadať horný limit počtu alarmov, ktoré sa majú zobrazovať.

[ctx: @option:check]
en: Show alarm time
sk: Zobrazovať čas alarmu

[ctx: @option:check]
en: Show time until alarm
sk: Zobrazovať čas &do alarmu

[ctx: @title:group]
en: Alarm List
sk: Zoznam alarmov

[ctx: @label:listbox]
en: Disabled alarm color:
sk: Farba vypnutého alarmu:

[ctx: @label:listbox]
en: Archived alarm color:
sk: Farba archivovaného alarmu:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Message Windows
sk: Okná správy alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Choose how to reduce the chance of alarm messages being accidentally acknowledged:<list><item>Position alarm message windows as far as possible from the current mouse cursor location, or</item><item>Position alarm message windows in the center of the screen, but disable buttons for a short time after the window is displayed.</item></list></para>
sk: <para>Vybrať, ako znížiť pravdepodobnosť správ alarmov, ktoré boli náhodne potvrdené:<list><item>Umiestniť okno správy alarmu tak ďaleko od kurzora, ako sa len dá od aktuálneho umiestnenia kurzora myši alebo</item><item>Umiestniť okno správy alarmu do stredu obrazovky, ale zakázať tlačidlá na krátky čas po zobrazení okna.</item></list></para>

[ctx: @option:radio]
en: Position windows far from mouse cursor
sk: Umiestnenie okna ďaleko od kurzora myši

[ctx: @option:radio]
en: Center windows, delay activating window buttons
sk: Vystrediť okná, tlačidlo aktivovania oneskorenie okna

[ctx: @label:spinbox]
en: Button activation delay (seconds):
sk: Tlačidlo aktivácie oneskorenia (sekundy):

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how long its buttons should remain disabled after the alarm message window is shown.
sk: Zadať, ako dlho by malo jeho tlačidlo zostať zakázané po zobrazení okna správy alarmu.

[ctx: @option:check]
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
sk: Okná správ majú titulok a privlastnia si klávesnicu

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Specify the characteristics of alarm message windows:<list><item>If checked, the window is a normal window with a title bar, which grabs keyboard input when it is displayed.</item><item>If unchecked, the window does not interfere with your typing when it is displayed, but it has no title bar and cannot be moved or resized.</item></list></para>
sk: <para>Zadajte, ako sa má okno alarmu chovať:<list><item>Ak je toto zapnuté, okno bude normálne okno s titulkom, do ktorého ale bude nasmerovaný vstup z klávesnice.</item><item>Ak je toto vypnuté, okno nebude nijak ovplyvňovať vstup z klávesnice do ostatných okien, ale nebude mať titulok a preto ho nebude možné presunúť ani zmeniť jeho veľkosť.</item></list></para>

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: No Recurrence
sk: Žiadne opakovanie

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: At Login
sk: Pri prihlásení

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Hourly/Minutely
sk: Každú hodinu/minútu

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Daily
sk: Denne

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Weekly
sk: Týždenne

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Monthly
sk: Mesačne

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Yearly
sk: Ročne

[ctx: @title:group]
en: Recurrence Rule
sk: Pravidlo opakovania

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not repeat the alarm
sk: Neopakovať alarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Trigger the alarm at the specified date/time and at every login until then.</para><para>Note that it will also be triggered any time <application>KAlarm</application> is restarted.</para>
sk: <para>Spustiť alarm v zadaný deň/čas pri každom prihlásení až do daného času.</para><para>Bude sa spúšťať tiež kedykoľvek sa <application>KAlarm</application> reštartuje.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at hourly/minutely intervals
sk: Opakovať alarm v hodinových/minútových intervaloch

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at daily intervals
sk: Opakovať alarm denne

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at weekly intervals
sk: Opakovať alarm každý týždeň

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at monthly intervals
sk: Opakovať alarm mesačne

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at annual intervals
sk: Opakovať alarm ročne

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up a repetition within the recurrence, to trigger the alarm multiple times each time the recurrence is due.
sk: Nastavte opakovanie v rámci výskytu pre viacnásobné spustenie alarmu vždy, keď dôjde ku spusteniu.

[ctx: @title:group]
en: Recurrence End
sk: Koniec opakovania

[ctx: @option:radio]
en: No end
sk: Bez konca

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm indefinitely
sk: Opakovať do neurčita

[ctx: @option:radio]
en: End after:
sk: Skončiť po:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm for the number of times specified
sk: Opakovať alarm zadaný počet krát

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the total number of times to trigger the alarm
sk: Zadajte celkový počet opakovaní alarmu

[ctx: @label]
en: occurrence(s)
sk: výskyt(y)

[ctx: @option:radio]
en: End by:
sk: Skončiť:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Repeat the alarm until the date/time specified.</para><para><note>This applies to the main recurrence only. It does not limit any sub-repetition which will occur regardless after the last main recurrence.</note></para>
sk: <para>Opakovať alarm až do zadaného dátumu/času.</para><para><note>Toto platí len pre vlastný výskyt alarmu. Neobmedzuje to žiadne pod-opakovania, ktoré sa môže spustiť bez ohľadu na posledný vlastný výskyt alarmu.</note></para>

[ctx: @info]
en: This uses the same time zone as the start time.
sk: Toto používa rovnaké časové pásmo ako počiatočný čas.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last date to repeat the alarm.</para><para>%1</para>
sk: <para>Zadajte posledný dátum pre opakovanie alarmu.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last time to repeat the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
sk: <para>Zadajte posledný čas pre opakovanie alarmu.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop repeating the alarm after your first login on or after the specified end date
sk: Zastaviť opakovanie alarmu po prvom prihlásení alebo po zadanom konečnom dátume

[ctx: @title:group]
en: Exceptions
sk: Výnimky

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of exceptions, i.e. dates/times excluded from the recurrence
sk: Zoznam výnimiek, čiže dátumov a časov, kedy sa alarm nemá opakovať

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a date to insert in the exceptions list. Use in conjunction with the Add or Change button below.
sk: Zadajte dátum, ktorý chcete vložiť do zoznamu výnimiek. Použite tlačidlá Pridať a Upraviť nižšie.

[ctx: @action:button]
en: Add
sk: Pridať

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add the date entered above to the exceptions list
sk: Pridať dátum zadaný vyššie do zoznamu výnimiek

[ctx: @action:button]
en: Change
sk: Zmeniť

[ctx: @info:whatsthis]
en: Replace the currently highlighted item in the exceptions list with the date entered above
sk: Nahradiť práve zvýraznenú položku v zozname výnimiek dátumom zadaným vyššie

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the currently highlighted item from the exceptions list
sk: Odstrániť aktuálne zvýraznenú položku zo zoznamu výnimiek

[ctx: @option:check]
en: Exclude holidays
sk: Vynechať sviatky

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Do not trigger the alarm on holidays.</para><para>You can specify your holiday region in the Configuration dialog.</para>
sk: <para>Nespúšťať alarm na dovolenke.</para><para>Región sviatkov môžete zadať v dialógu Nastavenia.</para>

[ctx: @option:check]
en: Only during working time
sk: Len cez pracovný čas

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Only execute the alarm during working hours, on working days.</para><para>You can specify working days and hours in the Configuration dialog.</para>
sk: <para>Spúšťať alarm iba počas pracovných hodín, v pracovné dni.</para><para>Pracovné dni a hodiny môžete zadať v dialógu Nastavenia.</para>

[ctx: @info]
en: End date is earlier than start date
sk: Koncový dátum je skôr ako počiatočný

[ctx: @info]
en: End date/time is earlier than start date/time
sk: Koncový dátum alebo čas je skôr ako počiatočný

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than start date
sk: Dátum nemôže byť skôr ako počiatočný dátum

[ctx: @label Time units for user-entered numbers]
en: hours:minutes
sk: hodiny:minúty

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of hours and minutes between repetitions of the alarm
sk: Zadajte čas (v hodinách a minútach) medzi opakovaniami alarmu

[ctx: @info]
en: No day selected
sk: Vo vybraný deň

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: day(s)
sk: deň(ni)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days between repetitions of the alarm
sk: Zadajte počet dní medzi opakovaniami alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which the alarm is allowed to occur
sk: Vyberte dni v týždni, kedy sa má alarm opakovať

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: week(s)
sk: týždeň(ne)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of weeks between repetitions of the alarm
sk: Zadajte počet týždňov medzi opakovaniami alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which to repeat the alarm
sk: Vyberte deň(ni) v týždni, kedy sa má alarm opakovať

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on the selected day of the month
sk: Opakovať alarm vybraný deň v mesiaci

[ctx: @item:inlistbox Last day of month]
en: Last
sk: Posledný

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the month on which to repeat the alarm
sk: Vyberte deň v mesiaci, kedy sa má alarm opakovať

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on one day of the week, in the selected week of the month
sk: Opakovať alarm jeden deň vo vybranom týždni mesiaca

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1st
sk: 1.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd
sk: 2.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd
sk: 3.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th
sk: 4.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th
sk: 5.

[ctx: @item:inlistbox Last Monday in March]
en: Last
sk: Posledný

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd Last
sk: 2. posledný

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd Last
sk: 3. posledný

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th Last
sk: 4. posledný

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th Last
sk: 5. posledný

[ctx: @item:inlistbox Every (Monday...) in month]
en: Every
sk: Každý

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the week of the month in which to repeat the alarm
sk: Vyberte týždeň v mesiaci, kedy sa má alarm opakovať

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the week on which to repeat the alarm
sk: Vyberte deň v týždni, kedy sa má alarm opakovať

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: month(s)
sk: mesiac(e)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of months between repetitions of the alarm
sk: Zadajte počet mesiacov medzi opakovaniami alarmu

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: year(s)
sk: rok(y)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of years between repetitions of the alarm
sk: Zadajte počet rokov medzi opakovaniami alarmu

[ctx: @label List of months to select]
en: Months:
sk: Mesiace:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the months of the year in which to repeat the alarm
sk: Vyberte mesiac v roku, kedy sa má alarm opakovať

[ctx: @item:inlistbox No date]
en: None
sk: Žiadny

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which date, if any, the February 29th alarm should trigger in non-leap years
sk: Vyberte kedy, ak vôbec, sa má alarm z 29. februára spustiť v nepriestupných rokoch

[ctx: @info]
en: No month selected
sk: Nezadaný mesiac

[ctx: @option:check]
en: Reminder for first recurrence only
sk: Pripomenúť iba prvé opakovanie

[ctx: @item:inlistbox]
en: in advance
sk: vopred

[ctx: @option:check]
en: Reminder:
sk: Upozornenie:

[ctx: @item:inlistbox]
en: afterwards
sk: neskôr

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the reminder only for the first time the alarm is scheduled
sk: Zobraziť pripomienku iba prvýkrát, pre ktorý je plánovaný alarm

[ctx: @title:window]
en: Alarm Sub-Repetition
sk: Pod-opakovanie alarmu

[ctx: @option:check Repeat every 10 minutes]
en: Repeat every
sk: Opakovať každých

[ctx: @info:whatsthis]
en: Instead of the alarm triggering just once at each recurrence, checking this option makes the alarm trigger multiple times at each recurrence.
sk: Namiesto spustenia alarmu pri každom výskyte iba raz, môžete zaškrtnutím nastaviť jeho viacnásobné spustenie.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the time between repetitions of the alarm
sk: Zadajte čas medzi opakovaniami alarmu

[ctx: @option:radio]
en: Number of repetitions:
sk: Počet opakovaní:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify the number of times the alarm should repeat after each recurrence
sk: Tu môžete zadať počet opakovaní alarmu pri každom jeho spustení

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of times to trigger the alarm after its initial occurrence
sk: Zadajte celkový počet opakovaní alarmu po jeho prvom výskyte

[ctx: @option:radio]
en: Duration:
sk: Trvanie:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify how long the alarm is to be repeated
sk: Toto zapnite, ak chcete zadať dĺžku času opakovania alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the length of time to repeat the alarm
sk: Zadajte dĺžku času opakovania alarmu

[ctx: @info]
en: Could not load calendar <filename>%1</filename>.
sk: Nepodarilo sa načítať kalendár <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Cannot download calendar: <filename>%1</filename>
sk: Nepodarilo sa stiahnuť kalendár: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para><warning>Do not update the calendar if it is also used with an older version of <application>KAlarm</application> (e.g. on another computer). If you do so, the calendar may become unusable there.</warning></para><para>Do you wish to update the calendar?</para>
sk: <para>%1</para><para><warning>Neaktualizujte kalendár, pokiaľ je tiež používaný staršou verziou <application>KAlarm</application> (napr. na inom počítači). Ak tak urobíte, môže sa tam stať kalendár nepoužiteľným.</warning></para><para>Chcete aktualizovať kalendár?</para>

[ctx: @info]
en: Error loading calendar <resource>%1</resource>.
sk: Chyba pri načítavaní kalendára <resource>%1</resource>.

[ctx: @title:window]
en: Calendar Configuration
sk: Nastavenie kalendára

[ctx: @item:intext]
en: Active alarms
sk: Aktívne alarmy

[ctx: @item:intext]
en: Archived alarms
sk: Archivované alarmy

[ctx: @item:intext]
en: Alarm templates
sk: Šablóny alarmov

[ctx: @info:status]
en: Checking file information...
sk: Kontrolujem informácie súboru...

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Alarm types:
sk: Typy alarmov.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noRadio)
en: Do not import
sk: Neimportovať

[ctx: @info/plain Name of a calendar]
en: Active Alarms
sk: Aktívne alarmy

[ctx: @info/plain Name of a calendar]
en: Archived Alarms
sk: Archivované alarmy

[ctx: @info/plain Name of a calendar]
en: Alarm Templates
sk: Šablóny alarmov

[ctx: @item:intext]
en: Active Alarms
sk: Aktívne alarmy

[ctx: @item:intext]
en: Archived Alarms
sk: Archivované alarmy

[ctx: @item:intext]
en: Alarm Templates
sk: Šablóny alarmov

[ctx: @title:column]
en: Time
sk: Čas

[ctx: @title:column]
en: Time To
sk: Čas do

[ctx: @title:column]
en: Repeat
sk: Opakovanie

[ctx: @title:column]
en: Color
sk: Farba

[ctx: @title:column]
en: Type
sk: Typ

[ctx: @title:column]
en: Message, File or Command
sk: Správa, súbor alebo príkaz

[ctx: @title:column Template name]
en: Name
sk: Meno

[ctx: @title:column]
en: Calendars
sk: Kalendáre

[ctx: @info:tooltip]
en: Command execution failed
sk: Vykonanie príkazu zlyhalo

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre-alarm action execution failed
sk: Spustenie akcie pred alarmom zlyhalo

[ctx: @info:tooltip]
en: Post-alarm action execution failed
sk: Spustenie akcie po alarme zlyhalo

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre- and post-alarm action execution failed
sk: Spustenie akcie pred a po alarme zlyhalo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Next scheduled date and time of the alarm
sk: Ďalší naplánovaný dátum a čas alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: How long until the next scheduled trigger of the alarm
sk: Aký dlhý čas uplynie pred nasledujúcim naplánovaným spustením alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: How often the alarm recurs
sk: Ako často sa alarm opakuje

[ctx: @info:whatsthis]
en: Background color of alarm message
sk: Farba pozadia správy alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm type (message, file, command or email)
sk: Typ alarmu (správa, súbor, príkaz alebo email)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm message text, URL of text file to display, command to execute, or email subject line
sk: Text správy alarmu, URL textového súboru, príkaz, ktorý sa má vykonať alebo predmet e-mailu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Name of the alarm template
sk: Meno šablóny alarmu

[ctx: @info Alarm never occurs]
en: Never
sk: Nikdy

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default active alarm calendar.
sk: Nemôžete zakázať váš predvolený kalendár aktívneho alarmu.

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
sk: Nemôžete zakázať váš predvolený kalendár archivovaného alarmu, zatiaľ čo je nastavené archivovanie vypršaných alarmov.

[ctx: @info]
en: Do you really want to disable your default calendar?
sk: Naozaj chcete zakázať váš predvolený kalendár?

[ctx: @title:window]
en: Choose Calendar
sk: Vybrať kalendár

[ctx: @info]
en: <para>The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for:%2</para><para>Please select new default calendars.</para>
sk: <para>Kalendár <resource>%1</resource> bol len na čítanie. Tento bol predvoleným kalendárom pre:%2</para><para>Vyberte prosím nové predvolené kalendáre.</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>Please select a new default calendar.</para>
sk: <para>%1</para><para>Prosím, vyberte nový predvolený kalendár.</para>

[ctx: @info A prompt for user to enter what to search for]
en: Search
sk: Hľadať

[ctx: @item:inlistbox]
en: KAlarm Calendar File
sk: Súbor kalendára KAlarm

[ctx: @item:intext What a resource is stored in]
en: File
sk: Súbor

[ctx: @item:intext What a resource is stored in (directory in filesystem)]
en: Directory
sk: Adresár

[ctx: @info]
en: Could not load file <filename>%1</filename>.
sk: Nedá sa nahrať súbor <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not save file <filename>%1</filename>.
sk: Nepodarilo sa uložiť súbor <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not load file <filename>%1</filename>. (%2)
sk: Nedá sa nahrať súbor <filename>%1</filename>. (%2)

[ctx: @info]
en: Could not save file <filename>%1</filename>. (%2)
sk: Nepodarilo sa uložiť súbor <filename>%1</filename>. (%2)

[ctx: @title:window]
en: Configure Calendar
sk: Nastaviť kalendár

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, archivedRadio)
en: Archived Alarms
sk: Archivované alarmy

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, alarmTypeLabel)
en: Alarm type:
sk: Typ alarmu:

[ctx: @item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, activeAlarmsText)
en: Active Alarms
sk: Aktívne alarmy

[ctx: @item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, archivedAlarmsText)
en: Archived Alarms
sk: Archivované alarmy

[ctx: @item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, templateAlarmsText)
en: Alarm Templates
sk: Šablóny alarmov

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, readOnlyGroupBox)
en: Access Rights
sk: Prístupové práva

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, readOnlyCheckbox)
en: Read only
sk: Len na čítanie

[ctx: @title:group]
en: Calendars
sk: Kalendáre

[ctx: @item:inlistbox]
en: Active Alarms
sk: Aktívne alarmy

[ctx: @item:inlistbox]
en: Archived Alarms
sk: Archivované alarmy

[ctx: @item:inlistbox]
en: Alarm Templates
sk: Šablóny alarmov

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which type of data to show alarm calendars for
sk: Vybať, pre ktorý typ dát zobrazovať kalendáre alarmov

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of available calendars of the selected type. The checked state shows whether a calendar is enabled (checked) or disabled (unchecked). The default calendar is shown in bold.
sk: Zoznam dostupných kalendárov vybraného typu. Zaškrtnutie ukazuje, či je kalendár zapnutý (zaškrtnuté) alebo zakázaný (nezaškrtnuté). Predvolený kalendár je zobrazený tučne.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Remove the highlighted calendar from the list.</para><para>The calendar itself is left intact, and may subsequently be reinstated in the list if desired.</para>
sk: <para>Odstrániť zvýraznený kalendár zo zoznamu.</para><para>Kalendár ako taký zostáva nedotknutý a môže byť opätovne načítaný do zoznamu, ak je to vyžadované.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new active alarm calendar
sk: Pridať nový kalendár aktívnych alarmov

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new archived alarm calendar
sk: Pridať nový kalendár archivovaných alarmov

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new alarm template calendar
sk: Pridať novú šablónu kalendára alarmov

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default active alarm calendar.
sk: Nemôžete odstrániť váš predvolený kalendár aktívneho alarmu.

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
sk: Nemôžete odstrániť predvolený kalendár archivovaných alarmov, zatiaľ čo máte nastavené archivovanie vypršaných alarmov.

[ctx: @info]
en: <para>It also contains:%1</para>
sk: <para>Tiež obsahuje:%1</para>

[ctx: @info]
en: <para><resource>%1</resource> is the default calendar for:%2</para>%3<para>Do you really want to remove it from all calendar lists?</para>
sk: <para><resource>%1</resource> je predvolený kalendár pre:%2</para>%3<para>Naozaj ho chcete odstrániť zo zoznamu všetkých kalendárov?</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove your default calendar (<resource>%1</resource>) from the list?
sk: Naozaj chcete odstrániť váš predvolený kalendár (<resource>%1</resource>) zo zoznamu?

[ctx: @info]
en: <para><resource>%1</resource> contains:%2</para><para>Do you really want to remove it from all calendar lists?</para>
sk: <para><resource>%1</resource> obsahuje:%2</para><para>Naozaj ho chcete odstrániť zo zoznamu všetkých kalendárov?</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the calendar <resource>%1</resource> from the list?
sk: Naozaj chcete odstrániť kalendár <resource>%1</resource> zo zoznamu?

[ctx: @info]
en: Active alarms
sk: Aktívne alarmy

[ctx: @info]
en: Archived alarms
sk: Archivované alarmy

[ctx: @info]
en: Alarm templates
sk: Šablóny alarmov

[ctx: @info]
en: Read-write
sk: Čítanie aj zápis

[ctx: @info]
en: Enabled
sk: Povolené

[ctx: @info]
en: Disabled
sk: Zakázané

[ctx: @info Parameter in 'Default calendar: Yes/No']
en: Yes
sk: Áno

[ctx: @info Parameter in 'Default calendar: Yes/No']
en: No
sk: Nie

[ctx: @info]
en: <title>%1</title><para>ID: %2<nl/>Calendar type: %3<nl/>Contents: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Permissions: %7<nl/>Status: %8<nl/>Default calendar: %9</para>
sk: <title>%1</title><para>ID: %2<nl/>Typ kalendára: %3<nl/>Obsah: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Oprávnenia: %7<nl/>Stav: %8<nl/>Predvolený kalendár: %9</para>

[ctx: @text/plain]
en: Could not run <command>%1</command> to set wake from suspend
sk: Nemožno spustiť <command>%1</command> pre nastavenie prebudenia z uspania

[ctx: @text/plain]
en: Error setting wake from suspend.<nl/>Command was: <command>%1 %2</command><nl/>Error code: %3.
sk: Chyba pri nastavení prebudenia z uspania.<nl/>Príkaz bol: <command>%1 %2</command><nl/>Kód chyby: %3.

[ctx: @option:check]
en: Repeat
sk: Opakovanie

[ctx: @option:check]
en: Set volume
sk: Nastaviť hlasitosť

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the sound file will be played repeatedly for as long as the message is displayed.
sk: Ak je toto zapnuté, zvuk sa bude prehrávať dookola, kým bude zobrazená správa.

[ctx: @label]
en: Sound file:
sk: Zvukový súbor:

[ctx: @info:tooltip]
en: Test the sound
sk: Vyskúšať zvuk

[ctx: @info:whatsthis]
en: Play the selected sound file.
sk: Prehrá zvolený zvukový súbor.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a sound file to play.
sk: Zadajte názov alebo URL zvukového súboru, ktorý sa má prehrať.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a sound file to play.
sk: Vyberte zvukový súbor, ktorý sa má prehrať.

[ctx: @label:spinbox Length of time to pause between repetitions]
en: Pause between repetitions:
sk: Pauza medzi opakovaniami:

[ctx: @label]
en: seconds
sk: sekúnd

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to pause between repetitions.
sk: Zadajte koľko sekúnd má pauza medzi opakovaniami.

[ctx: @title:group Sound volume]
en: Volume
sk: Hlasitosť

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to choose the volume for playing the sound file.
sk: Tu môžete nastaviť hlasitosť pre prehranie zvuku.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the volume for playing the sound file.
sk: Vyberte hlasitosť pre prehranie zvuku.

[ctx: @option:check]
en: Fade
sk: Zosilňovanie

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to fade the volume when the sound file first starts to play.
sk: Tu môžete nastaviť pridávanie hlasitosti, keď sa súbor začne prehrávať.

[ctx: @label:spinbox Time period over which to fade the sound]
en: Fade time:
sk: Čas zosilnenia:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to fade the sound before reaching the set volume.
sk: Zadajte koľko sekúnd sa má zvuk zosilňovať, kým dosiahne určenú hlasitosť.

[ctx: @label:slider]
en: Initial volume:
sk: Počiatočná hlasitosť:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the initial volume for playing the sound file.
sk: Vyberte počiatočnú hlasitosť pre prehranie zvukového súboru.

[ctx: @label:listbox Listbox providing audio options]
en: Sound:
sk: Zvuk:

[ctx: @item:inlistbox No sound]
en: None
sk: Žiadny

[ctx: @item:inlistbox]
en: Beep
sk: Pípnuť

[ctx: @item:inlistbox]
en: Speak
sk: Čítať

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sound file
sk: Zvukový súbor

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure sound file
sk: Nastaviť zvukový súbor

[ctx: @info:whatsthis]
en: Configure a sound file to play when the alarm is displayed.
sk: Vyberte zvukový súbor, ktorý sa prehrá pri zobrazení alarmu.

[ctx: @title:window]
en: Sound File
sk: Zvukový súbor

[ctx: @item:inlistbox]
en: Audio files
sk: Audio súbory

[ctx: @title:window]
en: Choose Sound File
sk: Vyberte zvukový súbor

[ctx: @action:button]
en: Special Actions...
sk: Špeciálne akcie...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify actions to execute before and after the alarm is displayed.
sk: Zadajte akcie, ktoré sa majú vykonať pred a po zobrazení alarmu.

[ctx: @title:window]
en: Special Alarm Actions
sk: Špeciálne akcie alarmu

[ctx: @title:group]
en: Pre-Alarm Action
sk: Akcia pred alarmom

[ctx: @label:textbox]
en: Command:
sk: Príkaz:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute before the alarm is displayed.</para><para>Note that it is executed only when the alarm proper is displayed, not when a reminder or deferred alarm is displayed.</para><para><note>KAlarm will wait for the command to complete before displaying the alarm.</note></para>
sk: <para>Zadajte príkaz, ktorý sa má vykonať pred zobrazením alarmu.</para><para>Príkaz sa vykoná iba ak sa alarm správne zobrazí, nie keď sa zobrazí pripomienka alebo odložený alarm.</para><para><note>N.B. Pred zobrazením alarmu sa bude čakať na dokončenie tohto príkazu.</note></para>

[ctx: @option:check]
en: Execute for deferred alarms
sk: Vykonať pre pozdržané alarmy

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If unchecked, the command is only executed before the alarm proper is displayed.</para><para>If checked, the pre-alarm command is also executed before a deferred alarm is displayed.</para>
sk: <para>Ak nie je zaškrtnuté, príkaz sa spustí len pred správnym zobrazením alarmu.</para><para>Ak je zaškrtnuté, príkaz pred alarmom sa tiež vykoná skôr ako sa zobrazí pozdržaný alarm.</para>

[ctx: @option:check]
en: Cancel alarm on error
sk: Zrušiť alarm pri chybe

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the alarm if the pre-alarm command fails, i.e. do not display the alarm or execute any post-alarm action command.
sk: Zrušiť alarm, ak príkaz pred alarmom zlyhá, t.j. nezobrazovať alarm alebo spustiť akýkoľvek príkaz akcie po alarme.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not show error status or error message if the pre-alarm command fails.
sk: Neukazovať chybový stav alebo chybovú správu, ak zlyhá príkaz pred alarmom.

[ctx: @title:group]
en: Post-Alarm Action
sk: Akcia po alarme

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute after the alarm window is closed.</para><para>Note that it is not executed after closing a reminder window. If you defer the alarm, it is not executed until the alarm is finally acknowledged or closed.</para>
sk: <para>Zadajte príkaz, ktorý sa má vykonať pred zatvorením okna.</para><para>Príkaz sa nevykoná po zatvorení okna pripomienky. Ak alarm odložíte, príkaz sa nevykoná pokým alarm konečne nepotvrdíte alebo neukončíte.</para>

[ctx: @title:window]
en: Alarm Templates
sk: Šablóny alarmov

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of alarm templates
sk: Zoznam šablón alarmov

[ctx: @action:button]
en: New
sk: Nový

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new alarm template
sk: Vytvoriť novú šablónu alarmov

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template
sk: Vytvoriť novú šablónu alarmov

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the currently highlighted alarm template
sk: Upraviť momentálne zvýraznenú šablónu alarmov

[ctx: @action:button]
en: Copy
sk: Kopírovať

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template based on a copy of the currently highlighted template
sk: Vytvoriť novú šablónu alarmov založenú na kópii práve zvýraznenej šablóny

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm template? | Do you really want to delete the %1 selected alarm templates?
sk[0]: Naozaj chcete vymazať vybranú šablónu alarmov?
sk[1]: Naozaj chcete vymazať %1 vybrané šablóny alarmov?
sk[2]: Naozaj chcete vymazať %1 vybraných šablón alarmov?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm Template | Delete Alarm Templates
sk[0]: Vymazať šablónu alarmov
sk[1]: Vymazať šablóny alarmov
sk[2]: Vymazať šablóny alarmov

[ctx: @action:button]
en: &Delete
sk: &Vymazať

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Template
sk: Vyberte šablónu alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a template to base the new alarm on.
sk: Vyberte šablónu, na ktorej chcete založiť nový alarm.

en: Disabled
sk: Vypnuté

[ctx: @info:tooltip Brief: some alarms are disabled]
en: (Some alarms disabled)
sk: (Niektoré alarmy boli zakázané)

[ctx: @info]
en: Alarm not found
sk: Alarm sa nenašiel

[ctx: @info]
en: Error recreating alarm
sk: Chyba pri znovuvytvorení alarmu

[ctx: @info]
en: Error recreating alarm template
sk: Chyba pri znovuvytvorení šablóny alarmu

[ctx: @info]
en: Cannot reactivate archived alarm
sk: Nemožno znovu aktivovať archivovaný alarm

[ctx: @info]
en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

[ctx: @info Action to create a new alarm]
en: New alarm
sk: Nový alarm

[ctx: @info Action to delete an alarm]
en: Delete alarm
sk: Vymazať alarm

[ctx: @info Action to create a new alarm template]
en: New template
sk: Nová šablóna

[ctx: @info Action to delete an alarm template]
en: Delete template
sk: Vymazať šablónu

[ctx: @info]
en: Delete archived alarm
sk: Odstrániť archivovaný alarm

[ctx: @info]
en: Create multiple alarms
sk: Vytvoriť viacnásobné alarmy

[ctx: @info Action to edit an alarm]
en: Edit alarm
sk: Upraviť alarm

[ctx: @info Action to edit an alarm template]
en: Edit template
sk: Upraviť šablónu

[ctx: @info]
en: Delete multiple alarms
sk: Vymazať viacnásobné alarmy

[ctx: @info]
en: Delete multiple templates
sk: Vymazať viacnásobné šablóny

[ctx: @info]
en: Delete multiple archived alarms
sk: Vymazať viacnásobné archivované alarmy.

[ctx: @info]
en: Reactivate alarm
sk: Znovu aktivovať alarm

[ctx: @info]
en: Reactivate multiple alarms
sk: Znovu aktivovať viacnásobné alarmy

[ctx: @title:window]
en: Wake From Suspend
sk: Prebudenie z uspania

[ctx: @info]
en: Cannot schedule wakeup time for a date-only alarm
sk: Nemožno naplánovať čas prebudenia pre alarm určený iba dátumom

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Wake From Suspend Alarm
sk: Alarm prebudenia z uspania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current wake-from-suspend alarm
sk: Ukázať aktuálny alarm prebudenia z uspania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Highlight the current wake-from-suspend alarm in the alarm list. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
sk: Zvýrazniť aktuálny alarm prebudenia z uspania v zozname alarmov. Toto tlačidlo je zakázané, pokiaľ nie je žiadny alarm prebudenia z uspania nastavený.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current alarm
sk: Ukázať aktuálny alarm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set highlighted alarm as the wake-from-suspend alarm
sk: Nastaviť zvýraznený alarm ako alarm prebudenia z uspania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set the alarm highlighted in the alarm list to wake-from-suspend. This replaces any existing wake-from-suspend alarm.
sk: Nastaviť alarm zvýraznený v zozname alarmov na alarm prebudenia z uspania. Tento nahradí akýkoľvek existujúci alarm prebudenia z uspania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Use highlighted alarm
sk: Použiť zvýraznený alarm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the current wake-from-suspend
sk: Zrušiť aktuálne prebudenie z uspania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the currently configured wake-from-suspend. Note that this does not cancel the alarm itself, which will still trigger in the normal way. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
sk: Zrušiť aktuálne nastavené prebudenie z uspania. Toto nezruší samotný alarm, ktorý bude aj naďalej spustený normálnym spôsobom. Toto tlačidlo je zakázané, pokiaľ nie je žiadny alarm prebudenia z uspania nastavený.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel wake from suspend
sk: Zrušiť prebudenie z uspania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, advanceWakeTime)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
sk: Zadať koľko minút pred časom spustenia alarmu sa systém prebudí z uspania. Toto môže byť použité na zabezpečenie, že systém sa plne obnoví do doby, kedy sa spustí alarm.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
sk: Počet minút pred alarmom na prebudenie z uspania
