kalarm - en to sl translation catalogue (1219 entries)

[ctx: @info]
en: No mail transport configured for email identity <resource>%1</resource>
sl: Za e-poštno istovetnost <resource>%1</resource> ni nastavljen noben poštni prenos

[ctx: @info]
en: Emails may not have been sent
sl: E-pošta morda ni bila poslana

[ctx: @info]
en: Program error
sl: Programska napaka

[ctx: @info]
en: Enter the length of time (in hours and minutes) after the current time to schedule the alarm.
sl: Vnesite čez koliko ur in minut želite vklopiti alarm.

[ctx: @info]
en: If a recurrence is configured, the start date/time will be adjusted to the first recurrence on or after the entered date/time.
sl: Če je nastavljeno ponavljanje, se bo začetni datum/čas prilagodil na prvo ponovitev ob ali po vnosu datuma/časa.

[ctx: @info]
en: This uses KAlarm's default time zone, set in the Configuration dialog.
sl: To uporablja KAlarmov privzeti časovni pas, ki je nastavljen v pogovornem oknu nastavitev.

[ctx: @option:radio]
en: Defer until:
sl: Zadrži do:

[ctx: @option:radio]
en: At date/time:
sl: Na datum/čas:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm to the specified date and time.
sl: Prestavi alarm na navedeni datum in čas.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify the date, or date and time, to schedule the alarm.
sl: Navedite datum ali datum in čas, da razporedite alarm.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the date to schedule the alarm.</para><para>%1</para>
sl: <para>Vnesite datum, da razporedite alarm.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the time to schedule the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
sl: <para>Vnesite čas, da razporedite alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @option:check]
en: Any time
sl: Poljuben čas

[ctx: @info:tooltip]
en: Set only a date (without a time) for the alarm
sl: Nastavi samo datum (brez časa) alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify only a date (without a time) for the alarm. The alarm will trigger at the first opportunity on the selected date.
sl: Označite, če želite alarmu nastaviti samo datum (brez časa). Alarm se bo sprožil ob prvi priložnosti na izbrani dan.

[ctx: @option:radio Defer for time interval]
en: Defer for:
sl: Odloži za:

[ctx: @option:radio]
en: Time from now:
sl: Čas od sedaj:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm for the specified time interval after now.
sl: Preloži alarm za naveden čas od sedaj.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm after the specified time interval from now.
sl: Razporedi alarm po navedenem času od sedaj.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Preset
sl: Prednastavi

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 minute | %1 minutes
sl[0]: %1 minut
sl[1]: %1 minuta
sl[2]: %1 minuti
sl[3]: %1 minute

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 hour | %1 hours
sl[0]: %1 ur
sl[1]: %1 ura
sl[2]: %1 uri
sl[3]: %1 ure

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 day
sl: 1 dan

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 week
sl: 1 teden

[ctx: @info:tooltip]
en: Select time delay from a list of preset values
sl: Izberite časovni zamik iz seznama prednastavljenih vrednosti

[ctx: @action:button]
en: Time Zone...
sl: Časovni pas …

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a time zone for this alarm
sl: Izberite časovni pas za ta alarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose a time zone for this alarm which is different from the default time zone set in KAlarm's configuration dialog.
sl: Izberite časovni pas za ta alarm, če se razlikuje od privzetega, ki je nastavljen v KAlarmovem pogovornem oknu za nastavitve.

[ctx: @label:listbox]
en: Time zone:
sl: Časovni pas:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time zone to use for this alarm.
sl: Izberite časovni pas za ta alarm.

[ctx: @info]
en: Invalid time
sl: Neveljaven čas

[ctx: @info]
en: Invalid date
sl: Neveljaven datum

[ctx: @info]
en: Alarm date has already expired
sl: Datum za alarm je že pretekel

[ctx: @info]
en: Alarm time has already expired
sl: Čas za alarm je že pretekel

[ctx: @info]
en: Cannot initialize audio system
sl: Ni mogoče inicializirati zvočnega sistema

[ctx: @info]
en: Cannot initialize audio system: %1
sl: Ni mogoče inicializirati zvočnega sistema: %1

[ctx: @info]
en: <para>Error playing audio file <filename>%1</filename></para><para>%2</para>
sl: <para>Napaka predvajanja zvočne datoteke: <filename>%1</filename></para><para>%2</para>

[ctx: @info]
en: Cannot set the audio volume: %1
sl: Ni mogoče nastaviti glasnosti zvoka: %1

[ctx: @info]
en: <para>Error opening audio file: <filename>%1</filename></para>
sl: <para>Napaka odpiranja zvočne datoteke: <filename>%1</filename></para>

[ctx: @info]
en: Cannot initialize audio player
sl: Ni mogoče inicializirati predvajalnika zvoka

[ctx: @info]
en: <para>Error playing audio file: <filename>%1</filename></para>
sl: <para>Napaka predvajanja zvočne datoteke: <filename>%1</filename></para>

en: KAlarm Autostart
sl: Samodejni zagon KAlarma

en: KAlarm autostart at login
sl: Samodejni zagon KAlarma ob prijavi

en: Copyright 2001-%1, David Jarvie
sl: Avtorske pravice 2001-%1, David Jarvie

en: Author
sl: Avtor

en: Application to run
sl: Program za zagon

en: Command line arguments to pass to application
sl: Argumenti ukazne vrstice za prenos v program

[ctx: @title:window]
en: Import Birthdays From KAddressBook
sl: Uvozi rojstne dneve iz KAddressBook-a

[ctx: @label:textbox]
en: Alarm name:
sl: Ime alarma:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a name to help you identify this alarm. This is optional and need not be unique.
sl: Vnesite ime, ki vam bo pomagalo prepoznati ta alarm. Ime ni obvezno in ni nujno unikatno.

[ctx: @info]
en: Birthday:
sl: Rojstni dan:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Text
sl: Besedilo alarma

[ctx: @label:textbox]
en: Prefix:
sl: Predpona:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear before the person's name in the alarm message, including any necessary trailing spaces.
sl: Vnesite besedilo, ki se naj pojavi pred imenom osebe v sporočilu alarma, vključno s presledki na koncu.

[ctx: @label:textbox]
en: Suffix:
sl: Pripona:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear after the person's name in the alarm message, including any necessary leading spaces.
sl: Vnesite besedilo, ki se naj pojavi za imenom osebe v sporočilu alarma, vključno s presledki na začetku.

[ctx: @title:group]
en: Select Birthdays
sl: Izberite rojstne dneve

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select birthdays to set alarms for.<nl/>This list shows all birthdays in <application>KAddressBook</application> except those for which alarms already exist.</para><para>You can select multiple birthdays at one time by dragging the mouse over the list, or by clicking the mouse while pressing Ctrl or Shift.</para>
sl: <para>Izberite rojstne dneve, za katere boste nastavili alarme.<nl/>Seznam prikazuje vse rojstne dneve v programu <application>KAdressBook</application> razen tistih, za katere alarmi že obstajajo.</para><para>Več rojstnih dni lahko izberete tako, da z miško povlečete po seznamu ali pa da ob kliku z miško držite pritisnjeno tipko Ctrl ali Shift.</para>

[ctx: @title:group]
en: Alarm Configuration
sl: Nastavitve alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a reminder in advance of or after the birthday.
sl: Označite, da se bo pred ali po rojstnem dnevu prikazal opomnik.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days before or after each birthday to display a reminder. This is in addition to the alarm which is displayed on the birthday.
sl: Vnesite število dni pred ali po vsakem rojstnem dnevu, ko se naj prikaže opomnik. To je dodatek k alarmu, ki se prikaže na rojstni dan.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the birthday.
sl: Izberite, ali naj se opomnik prikaže pred ali po rojstnem dnevu.

[ctx: @action:button]
en: Sub-Repetition
sl: Pod-ponavljanje

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up an additional alarm repetition
sl: Nastavi dodatno ponovitev alarma

en: Prompt for confirmation when alarm is acknowledged
sl: Vprašaj za potrditev, ko sem seznanjen z alarmom

en: Attach file to email (repeat as needed)
sl: Priloži datoteko e-poštnemu sporočilu (ponovi, če je potrebno)

en: Auto-close alarm window after --late-cancel period
sl: Samodejno zapri okno alarma po obdobju --late-cancel (poznega preklica)

en: Blind copy email to self
sl: Slepa kopija e-pošte zame

en: Beep when message is displayed
sl: Piskaj ob prikazu sporočila

en: Message background color (name or hex 0xRRGGBB)
sl: Barva ozadja sporočila (ime ali šestnajstiško 0xRRGGBB)

en: Message foreground color (name or hex 0xRRGGBB)
sl: Barva ospredja sporočila (ime ali šestnajstiško 0xRRGGBB)

en: Cancel alarm with the specified event ID
sl: Prekliči alarm z navedenim ID-jem dogodka

en: Disable the alarm
sl: Onemogoči alarm

en: Disable monitoring of all alarms
sl: Onemogoči nadziranje vseh alarmov

en: Execute a shell command line
sl: Izvedi lupinski ukaz

en: Command line to generate alarm message text
sl: Ukazna vrstica za ustvarjanje besedila sporočila alarma

en: Display the alarm edit dialog to edit the specified alarm
sl: Prikaži pogovorno okno za urejanje navedenega alarma

en: Display the alarm edit dialog to edit a new display alarm
sl: Prikaži pogovorno okno za urejanje novega prikaznega alarma

en: Display the alarm edit dialog to edit a new command alarm
sl: Prikaži pogovorno okno za urejanje novega ukaznega alarma

en: Display the alarm edit dialog to edit a new email alarm
sl: Prikaži pogovorno okno za urejanje novega e-poštnega alarma

en: Display the alarm edit dialog to edit a new audio alarm
sl: Prikaži pogovorno okno za urejanje novega zvočnega alarma

en: Display the alarm edit dialog, preset with a template
sl: Prikaži pogovorno okno za urejanje alarma z uporabo predloge

en: File to display
sl: Datoteka za prikaz

en: KMail identity to use as sender of email
sl: Uporabljena istovetnost KMail-a pri pošiljanju e-pošte

en: Interval between alarm repetitions
sl: Razmik med ponovitvami alarmov

en: Show alarm as an event in KOrganizer
sl: Pokaži alarm kot dogodek v KOrganizer-ju

en: Cancel alarm if more than 'period' late when triggered
sl: Prekliči alarm, če ob sprožitvi zamuja več kot obdobje »period«

en: Output list of scheduled alarms to stdout
sl: Izpiši seznam razporejenih alarmov na standardni izhod

en: Repeat alarm at every login
sl: Ponovi alarm ob vsaki prijavi

en: Send an email to the given address (repeat as needed)
sl: Pošlji e-poštno sporočilo na dani naslov (ponovi, če je potrebno)

en: Name of alarm
sl: Ime alarma

en: Display alarm message as a notification
sl: Prikaži sporočilo alarma kot obvestilo

en: Audio file to play once
sl: Zvočna datoteka za enkratno predvajanje

en: Audio file to play repeatedly
sl: Zvočna datoteka za ponavljajoče predvajanje

en: Specify alarm recurrence using iCalendar syntax
sl: Navedite ponavljanje alarma z uporabo skladnje iCalendar

en: Display reminder before or after alarm
sl: Prikaži opomnik pred ali po alarmu

en: Display reminder once, before or after first alarm recurrence
sl: Prikaži opomnik enkrat pred ali po prvi ponovitvi alarma

en: Number of times to repeat alarm (including initial occasion)
sl: Število ponovitev alarma (vključno s prvo pojavitvijo)

en: Speak the message when it is displayed
sl: Izgovori besedilo sporočila, ko se ta prikaže

en: Email subject line
sl: Vrstica z zadevo e-pošte

en: Simulate system time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ] (debug mode)
sl: Posnemaj sistemski čas [[[llll-]mm-]dd-]uu:mm [ČP] (način razhroščevanja)

en: Trigger alarm at time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
sl: Sproži alarm ob času [[[llll-]mm-]dd-]uu:mm [ČP] ali datumu llll-mm-dd [ČP]

en: Display system tray icon
sl: Pokaži ikono v sistemski vrstici

en: Trigger alarm with the specified event ID
sl: Sproži alarm z navedenim ID-jem dogodka

en: Repeat until time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
sl: Ponovi do časa [[[llll-]mm-]dd-]uu:mm [ČP] ali datuma llll-mm-dd [ČP]

en: Volume to play audio file
sl: Glasnost predvajanja zvočne datoteke

en: Message text to display
sl: Besedilo sporočila za prikaz

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode>: invalid email address
sl: Napačen e-poštni naslov: <icode>%1</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter for date-only alarm
sl: Napačen parameter <icode>%1</icode> za datumski alarm

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> earlier than <icode>%2</icode>
sl: <icode>%1</icode> je pred <icode>%2</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> and <icode>%2</icode> parameters: repetition is longer than <icode>%3</icode> interval
sl: Neveljavna parametra <icode>%1</icode> in <icode>%2</icode>: ponavljanje je daljše od intervala <icode>%3</icode>

[ctx: @info:shell]
en: : option(s) only valid with an appropriate action option or message
sl: : možnosti so veljavne le za ustrezno dejanje ali sporočilo

[ctx: @info:shell]
en: 
    Use --help to get a list of available command line options.
sl: 
    Uporabite --help za seznam razpoložljivih možnosti ukazne vrstice.

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode>
sl: <icode>%1</icode> zahteva <icode>%2</icode>

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode> or <icode>%3</icode>
sl: <icode>%1</icode> potrebuje <icode>%2</icode> ali <icode>%3</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter
sl: Neveljaven parameter <icode>%1</icode>

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> incompatible with <icode>%2</icode>
sl: <icode>%1</icode> ni združljivo z <icode>%2</icode>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version
sl: Različica KAlarma

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version which wrote this file.
sl: Različica programa KAlarm, ki je zapisal to datoteko.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend
sl: Zaledje za shranjevanje podatkov

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend currently used by KAlarm.
sl: Zaledje, ki ga KAlarm trenutno uporablja za shranjevanje podatkov.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: File Resources
sl: Viri datotek

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseAkonadiIfAvailable), group (General)
en: Enable Akonadi plugin
sl: Omogoči vtičnik Akonadi

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAkonadiIfAvailable), group (General)
en: Choose whether to enable KAlarm's Akonadi plugin, which uses Akonadi to provide features including birthday import, some email functions, email address book lookup, and Akonadi resource migration on first run.
sl: Izberite ali omogočate vtičnik KAlarma Akonadi, ki uporablja Akonadi za zagotavljanje možnosti vključno z uvozom rojstnih dni, nekaterih funkcij elektronske pošte, vpogleda adresarja poštnih naslovov in prenosa virov Akonadi ob prvem zagonu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Time zone
sl: Časovni pas

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Select the time zone which KAlarm should use as its default for displaying and entering dates and times.
sl: Izberite časovni pas, ki ga bo KAlarm uporabljal kot privzetega za prikazovanje in vnašanje datumov in časov.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Holiday region
sl: Prazniki za območje

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Select the holiday region to use.
sl: Izberite uporabljeno območje za praznike.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Foreground color
sl: Barva ospredja

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Default foreground color for alarm message windows.
sl: Privzeta barva ospredja za okna s sporočili alarmov.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Background color
sl: Barva ozadja

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Default background color for alarm message windows.
sl: Privzeta barva ozadja za okna s sporočili alarmov.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseAlarmName), group (General)
en: Enable alarm names
sl: Omogoči imena alarma

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAlarmName), group (General)
en: Choose whether to be able to give alarms a name. This is a convenience to help you to identify alarms.
sl: Izberite, ali želite alarmom dati ime. To omogoča lažjo identifikacijo alarmov.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (MessageFont), group (General)
en: Message font
sl: Pisava sporočila

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageFont), group (General)
en: Default font for displaying alarm messages.
sl: Privzeta pisava za prikaz sporočil alarmov.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: Show in system tray
sl: Pokaži v sistemski vrstici

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: <p>Check to show KAlarm's icon in the system tray. Showing it in the system tray provides easy access and a status indication.</p>
sl: <p>Označite za prikaz ikone programa KAlarm v sistemski vrstici. Ikona omogoča preprost dostop in prikaz stanja.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: Auto-hide in system tray if no alarms due within period
sl: Samodejno skrij ikono v sistemski vrstici, če v obdobju ni alarmov

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: <p>Enter -1 to auto-hide KAlarm's icon in the system tray when there are no active alarms.</p><p>To auto-hide the system tray icon when there are no alarms due within a set period of time, enter the time period in minutes.</p><p>Enter 0 to always show the system tray icon.</p>
sl: <p>Vnesite -1, če želite, da KAlarm samodejno skrije ikono v sistemski vrstici, če ni dejavnih alarmov.</p><p>Da se ikona samodejno skrije, ko v nekem časovnem obdobju ni alarmov, vnesite časovno obdobje v minutah.</p><p>Če vnesete 0, bo ikona v sistemski vrstici vedno prikazana.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (NoAutoHideSystemTrayDesktops), group (General)
en: Desktops without auto-hide in system tray
sl: Namizja brez samodejnega skrivanja v sistemsko vrstico

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (NoAutoHideSystemTrayDesktops), group (General)
en: Desktops for which the auto-hide in system tray option is not available.
sl: Namizja, katera nimajo možnosti za samodejno skrivanje v sistemsko vrstico.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_AutoStart), group (General)
en: Start at login
sl: Zaženi ob prijavi

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_AutoStart), group (General)
en: <p>Automatically start KAlarm whenever you start KDE.</p><p>This option should always be set true if RunMode=Auto, else false.</p>
sl: <p>Samodejno zaženi KAlarm vsakič, ko zaženeš KDE.</p><p>Ta možnost mora biti vedno nastavljena na true, če je RunMode=Auto, sicer pa na false.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_RunMode), group (General)
en: Run mode
sl: Način poganjanja

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_RunMode), group (General)
en: Whether to run KAlarm automatically on login, manually only, or not at all.
sl: Ali naj se KAlarm zažene samodejno ob prijavi, samo ročno ali sploh ne.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_RunMode), group (General)
en: Run automatically
sl: Samodejno zaženi

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_RunMode), group (General)
en: Run manually only
sl: Zaženi samo ročno

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_RunMode), group (General)
en: Do not run
sl: Ne zaganjaj

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Default defer time interval
sl: Privzeto časovno obdobje odloga

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Enter the default time interval (in minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
sl: Vnesite privzeto časovno obdobje odloga (v minutah), ki se uporablja v pogovornem oknu za odlaganje alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AskResource), group (General)
en: Prompt for which calendar to store in
sl: Vprašaj po koledarju za shranjevanje

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AskResource), group (General)
en: <p>When saving a new alarm or alarm template, prompt for which calendar to store it in, if there is more than one active calendar.</p><p>Note that archived alarms are always stored in the default archived alarm calendar.</p>
sl: <p>Pri shranjevanju novega alarma ali predloge alarma, boste vprašani po koledarju za shranjevanje, če je dejaven več kot en koledar.</p><p>Zapomnite si, da so arhivirani alarmi vedno shranjeni v privzeti koledar za arhivirane alarme.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ModalMessages), group (General)
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
sl: Sporočilna okna imajo nazivno vrstico in prevzamejo žarišče tipkovnice

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_ModalMessages), group (General)
en: <p>Specify the characteristics of alarm message windows:<ul><li>If checked, the window is a normal window with a title bar, which grabs keyboard input when it is displayed.</li><li>If unchecked, the window does not interfere with your typing when it is displayed, but it has no title bar and cannot be moved or resized.</li></ul></p>
sl: <p>Navedite značilnosti oken s sporočili alarmov:<ul><li>Če je označeno, je okno običajno, z nazivno vrstico, ki ob prikazu prevzame vnos tipkovnice.</li><li>Če ni označeno, prikazano okno ne prevzema vnosa tipkovnice, vendar nima nazivne vrstice in ga ni mogoče premakniti ali mu spremeniti velikosti.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_MessageButtonDelay), group (General)
en: Delay before message window buttons are enabled
sl: Zakasnitev omogočanja gumbov v sporočilnem oknu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_MessageButtonDelay), group (General)
en: <p>Specify the positioning of alarm message windows, and the delay in seconds after a window shows until its buttons are enabled.
            <ul><li>0 to position message windows as far from the cursor as possible with no enable delay.</li>
            <li>> 0 to position in center of screen and specify delay before enabling buttons.</li>
            <li>-1 for no special positioning and no enable delay.</li></ul></p>
sl: <p>Navedite položaj oken s sporočili alarmov in zakasnitev (v sekundah) omogočanja gumbov po prikazu okna.
    <ul><li>0 za postavljanje oken čim dlje od kazalke in brez zakasnitve.</li>
    <li>več kot 0 za postavljanje v sredino zaslona in nastavljeno zakasnitvijo omogočanja gumbov</li>
    <li>-1 za nobeno posebno postavljanje in brez zakasnitve.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: Number of alarms to show in system tray tooltip
sl: Število alarmov prikazanih v orodnem namigu sistemske vrstice>

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: <p>How many alarms due in the next 24 hours to show in the system tray tooltip:
            <ul><li>0 to display none</li>
            <li>-1 to display all</li>
            <li>>0 to set a limit.</li></ul></p>
sl: <p>Koliko alarmov, ki se bodo sprožili v naslednjih 24 urah, naj bo prikazanih v orodnem namigu ikone v sistemski vrstici:
            <ul><li>0 za prikaz nobenega</li>
            <li>-1 za prikaz vseh</li>
            <li>več kot 0 za nastavitev števila</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Show alarm times in system tray tooltip
sl: V orodnem namigu sistemske vrstice pokaži čase alarmov

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, the time at which each alarm is due.
sl: Navedite, ali naj se v orodnem namigu ikone sistemske vrstice prikaže, kdaj se bo alarm sprožil.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Show time to alarms in system tray tooltip
sl: V orodnem namigu sistemske vrstice pokaži čase do alarmov

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, how long until each alarm is due.
sl: Navedite, ali naj se v orodnem namigu ikone sistemske vrstice prikaže, čez koliko časa se bo alarm sprožil.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Time-to-alarm prefix in system tray tooltip
sl: Predpona časa do alarma v orodnem namigu sistemske vrstice

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Enter the text to be displayed in front of the time until the alarm, in the system tray tooltip.
sl: Vnesite besedilo, ki naj se v orodnem namigu ikone v sistemski vrstici izpiše pred časom do sprožitve alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailClient), group (General)
en: Email client
sl: Odjemalec e-pošte

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailClient), group (General)
en: <p>How to send email when an email alarm is triggered.<ul><li>KMail: The email is sent automatically via KMail.</li><li>Sendmail: The email is sent automatically. This option will only work if your system is configured to use sendmail or a sendmail compatible mail transport agent.</li></ul></p>
sl: <p>Izberite, kako poslati e-pošto, ko je sprožen e-poštni alarm.<ul><li>KMail: sporočilo se samodejno pošlje s programom KMail.</li><li>Sendmail: sporočilo se pošlje samodejno. Ta možnost bo delala le, če je vaš sistem nastavljen za uporabo programa sendmail ali z njim združljivega posrednika za prenos pošte.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether to copy sent emails into KMail's Sent folder.
sl: Ali naj bodo poslana e-poštna sporočila kopirana v KMailovo mapo Poslano.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether after sending an email to store a copy in KMail's sent-mail folder. Only applies when sendmail is selected as the email client.
sl: Ali naj bodo poslana e-poštna sporočila kopirana v KMailovo mapo Poslano. Uporabljeno bo le, če je za poštnega odjemalca izbran sendmail.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailFrom), group (General)
en: 'From' email address
sl: E-poštni naslov pošiljatelja

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailFrom), group (General)
en: Your email address, used to identify you as the sender when sending email alarms. Enter "@SystemSettings" to use the default email address set in KMail, "@KMail" to allow choice of KMail identities, or enter the actual email address otherwise.
sl: Vaš e-poštni naslov, ki se naj uporabi za pošiljanje e-poštnih alarmov. Za uporabo naslova nastavljenega v KMailu ali Sistemskih nastavitvah vnesite »@SystemSettings«, za izbor istovetnosti iz programa KMail vnesite »@KMail«, lahko pa tudi vnesete dejanski e-poštni naslov.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailBccAddress), group (General)
en: 'Bcc' email address
sl: E-poštni naslov »Skp«

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailBccAddress), group (General)
en: Your email address, used for blind copying email alarms to yourself. If you want blind copies to be sent to your account on the computer which KAlarm runs on, you can simply enter your user login name. Enter "@SystemSettings" to use the default email address set in KMail, or enter the actual email address otherwise.
sl: Vaš e-poštni naslov, ki se naj uporabi za slepo kopiranje e-poštnih alarmov vam osebno. Da bi slepe kopije bile poslane na računalnik, kjer je vaš račun, lahko enostavno vnesete vaše uporabniško ime. Za uporabo privzetega naslova nastavljenega v KMailu ali Sistemskih nastavitvah vnesite »@SystemSettings«, lahko pa tudi vnesete dejanski e-poštni naslov.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Terminal for command alarms
sl: Terminal za ukazne alarme

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Command line to execute command alarms in a terminal window, including special codes described in the KAlarm handbook.
sl: Ukazna vrstica za izvajanje ukaznih alarmov v terminalskem oknu, vključno s posebnimi kodami, ki so opisane v priročniku za KAlarm.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: Start of day for date-only alarms
sl: Začetek dneva za datumske alarme

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.
sl: Najzgodnejši čas dneva ob katerem se bo sprožil datumski alarm.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: Start time of working day
sl: Začetni čas delovnega dne

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: The start time of the working day.
sl: Čas začetka delovnega dne.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: End time of working day
sl: Končni čas delovnega dne

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: The end time of the working day.
sl: Čas konca delovnega dne.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: Working days
sl: Delovni dnevi

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: OR'ed bits indicating which days of the week are work days, 1 = Monday ... 64 = Sunday.
sl: Z logično funkcijo ALI združeni biti, ki kažejo dneve tedna, ki so delovni. 1 = ponedeljek, 64 = nedelja.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DisabledColour), group (General)
en: Disabled alarm color
sl: Barva onemogočenih alarmov

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisabledColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for disabled alarms.
sl: Izberite barvo besedila onemogočenih alarmov na seznamu alarmov.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Archived alarm color
sl: Barva arhiviranih alarmov

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for archived alarms.
sl: Izberite barvo arhiviranih alarmov na seznamu alarmov.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: Days to keep expired alarms
sl: Čas ohranitve pretečenih alarmov

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: <p>Specify how many days to keep alarms after they expire or are deleted (except deleted alarms which were never triggered):
            <ul><li>0 to not keep</li>
            <li>-1 to keep indefinitely</li>
            <li>>0 number of days to keep.</li></ul></p>
sl: <p>Navedite število dni ohranitve alarmov, ki so pretekli ali bili izbrisani (razen izbrisanih alarmov, ki se niso nikoli sprožili):
            <ul><li>0 za brez ohranitve</li>
            <li>-1 za neomejeno ohranitev</li>
            <li>več kot 0 za število dni ohranitve.</li></ul></p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: KOrganizer event duration
sl: Trajanje dogodka za KOrganizer

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: Enter the event duration in minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.
sl: Vnesite trajanje dogodka (v minutah) za alarme, ki so kopirani v KOrganizer.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
sl: Število minut pred alarmom za zbujanje iz pripravljenosti

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
sl: Vnesite koliko minut pred sprožitvijo alarma se naj sistem zbudi iz pripravljenosti. Tako boste lahko prepričani, da bo sistem ob sprožitvi alarma povsem delujoč.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDisplayMethod), group (Defaults)
en: Alarm message display method
sl: Način prikaza opozorilnega sporočila

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDisplayMethod), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "display method", to determine whether to display alarm messages in windows or in system notifications.
sl: Privzeta nastavitev v pogovornem oknu za urejanje alarma »način prikaza« določa, ali naj se alarmna sporočila prikažejo v oknih ali v sistemu obvestil.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Cancel if late (minutes)
sl: Prekliči, če je prepozno (v minutah)

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Default value in the alarm edit dialog for late cancellation time (in minutes). 0 for no late cancellation, >0 how many minutes before cancelling.
sl: Privzeta vrednost (v minutah) v pogovornem oknu za urejanje alarma za preklic, če je alarm prepozen. 0 za brez preklica, več kot 0 za število minut pred preklicem.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Auto-close window after late-cancellation time
sl: Samodejno zapri okno po času preklica zaradi poznosti

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "auto close if late".
sl: Privzeta nastavitev v pogovornem oknu za urejanje alarma za »samodejno zapiranje ob poznosti«.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Confirm acknowledgement
sl: Potrdi seznanjenost

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "confirm alarm acknowledgement".
sl: Privzeta nastavitev v pogovornem oknu za urejanje alarma za »potrditev seznanjenosti z alarmom«.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Show in KOrganizer
sl: Pokaži v KOrganizer-ju

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "show in KOrganizer".
sl: Privzeta nastavitev v pogovornem oknu za urejanje alarma za »pokaži v KOrganizerju«.

[ctx: @label Label for audio options]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Sound
sl: Zvok

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Default sound type in the alarm edit dialog.
sl: Privzeta vrsta zvoka v pogovornem oknu za urejanje alarma.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Play File
sl: Predvajaj datoteko

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Sound file
sl: Zvočna datoteka

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Default sound file path in the alarm edit dialog.
sl: Privzeta nastavitev v pogovornem oknu za urejanje alarma za pot do zvočne datoteke.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Sound volume
sl: Glasnost zvoka

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Default sound volume in the alarm edit dialog. -1 to deselect volume, or 0 - 100 %
sl: Privzeta nastavitev v pogovornem oknu za urejanje alarma za glasnost zvoka. -1 za odstranitev izbire glasnosti ali 0 - 100 %

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Repeat sound file
sl: Ponavljaj zvočno datoteko

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for sound repetition.
sl: Privzeta nastavitev v pogovornem oknu za urejanje alarma za ponavljanje zvoka.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Enter script
sl: Vnesite skript

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for command script entry.
sl: Privzeta nastavitev v pogovornem oknu za urejanje alarma za vnos ukaznega skripta.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Command output
sl: Izhod ukaza

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for where to send command alarm output.
sl: Privzeta nastavitev v pogovornem oknu za urejanje alarma za cilj pošiljanja izhoda ukaznega alarma.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Discard Output
sl: Zavrzi izhod

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Log To File
sl: Beleži v datoteko

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Execute in terminal window
sl: Izvedi v terminalskem oknu

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Log file
sl: Dnevniška datoteka

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Default log file path for command alarms in the alarm edit dialog.
sl: Privzeta nastavitev v pogovornem oknu za urejanje alarma za pot do dnevniške datoteke ukaznih alarmov.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Copy email to self
sl: Kopiraj e-pošto sebi

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for blind copying emails to self.
sl: Privzeta nastavitev v pogovornem oknu za urejanje alarma za slepo kopiranje e-pošte sebi.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Recurrence period
sl: Obdobje ponavljanja

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: The default setting for the recurrence rule in the alarm edit dialog.
sl: Privzeta nastavitev v pogovornem oknu za urejanje alarma za pravilo ponavljanja.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: No recurrence
sl: Brez ponovitev

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: At login
sl: Pri prijavi

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Hourly/minutely
sl: Urno/minutno

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: In non-leap years, repeat yearly February 29th alarms on:
sl: V letih, ki niso prestopna, ponovi alarme za 29. februar:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: For yearly recurrences, choose what date, if any, alarms due on February 29th should occur in non-leap years.<i>Note</i>: The next scheduled occurrence of existing alarms is not re-evaluated when you change this setting.
sl: Za letne ponovitve izberite, na kateri dan (če sploh) naj se alarmi, ki so na vrsti 29. februarja, pojavijo v letih, ki niso prestopna.<i>Opomba</i>: naslednja razporejena pojavitev obstoječega alarma se ne znova ovrednoti, ko spremenite to nastavitev.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: February 28th
sl: 28. februarja

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: March 1st
sl: 1. marca

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: Do not repeat
sl: Ne ponovi

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Reminder units
sl: Enote opomnika

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Default reminder time units in the alarm edit dialog.
sl: Privzete enote za opomnike v pogovornem oknu za urejanje alarma.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Hours/Minutes
sl: Ure/minute

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Pre-alarm action
sl: Dejanje pred alarmom

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Default command to execute before displaying alarms.
sl: Privzeti ukaz za izvedbo pred prikazom alarmov.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Execute pre-alarm action for deferred alarms
sl: Izvedi dejanje pred odloženim alarmom

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Default setting for whether to execute the pre-alarm action before deferred alarms trigger.
sl: Privzeta nastavitev za izvajanje dejanja pred sprožitvijo odloženih alarmov.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Cancel alarm on pre-alarm action error
sl: Ob napaki dejanja pred alarmom prekliči alarm

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to cancel the alarm if the pre-alarm action command fails.
sl: Privzeta nastavitev za preklic alarma, če ukaz dejanja pred alarmom spodleti.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Do not notify pre-alarm action errors
sl: Ne obveščaj o napakah dejanj pred alarmom

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to show no error status or error message if the pre-alarm action command fails.
sl: Privzeta nastavitev za prikaz stanja ali sporočil napak, če ukaz dejanja pred alarmom spodleti.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Post-alarm action
sl: Dejanje po alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Default command to execute after alarm message windows are closed.
sl: Privzeti ukaz za izvedbo po zaprtju oken s sporočilom alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Warn before quitting
sl: Opozori pred izhodom

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Whether to suppress a warning prompt before quitting KAlarm.
sl: Ali naj se prepreči opozorilo pred končanjem programa KAlarm.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Confirm alarm deletions
sl: Potrdi brisanje alarmov

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Check to be prompted for confirmation each time you delete an alarm.
sl: Označite, da boste pred vsakim izbrisom alarma vprašani za potrditev.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Notify when remote emails are queued
sl: Obvesti, ko so oddaljena e-poštna sporočila postavljena v vrsto

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Display a notification message whenever an email alarm has queued an email for sending to a remote system. This could be useful if, for example, you have a dial-up connection, so that you can then ensure that the email is actually transmitted.
sl: Prikaži obvestilo, ko e-poštni alarm postavi e-pošto v vrsto za pošiljanje oddaljenemu sistemu. To bi lahko bilo uporabno, če imate klicno povezavo, da se lahko prepričate ali je bila e-pošta dejansko poslana.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
sl: Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
sl: Uredi

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
sl: Pogled

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: Actions
sl: Dejanja

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
sl: Nastavitve

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select dates to show in the alarm list. Only alarms due on these dates will be shown.
sl: Izberite alarme, ki naj bodo prikazani na seznamu alarmov. Prikazani bodo samo alarmi na teh datumih.

[ctx: @title:group]
en: Alarm Date Selector
sl: Izbirnik datuma alarma

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the previous year
sl: Prikaži prejšnje leto

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the previous month
sl: Prikaži prejšnji mesec

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the next year
sl: Prikaži naslednje leto

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the next month
sl: Prikaži naslednji mesec

[ctx: @info:tooltip]
en: Show today
sl: Prikaži danes

[ctx: @title:window]
en: Defer Alarm
sl: Odloži alarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: Defer the alarm until the specified time.
sl: Odloži alarm do navedenega časa.

[ctx: @action:button]
en: Cancel Deferral
sl: Prekliči odložitev

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the deferred alarm. This does not affect future recurrences.
sl: Prekliče odložen alarm. To ne vpliva na prihodnje ponovitve.

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next sub-repetition (currently %1)
sl: Ni mogoče odložiti na čas po naslednji pod-ponovitvi alarma (trenutno %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next recurrence (currently %1)
sl: Ni mogoče odložiti na čas po naslednji ponovitvi alarma (trenutno %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next reminder (currently %1)
sl: Ni mogoče odložiti na čas po naslednjem opomniku alarma (trenutno %1)

[ctx: @info]
en: Cannot defer reminder past the main alarm time (%1)
sl: Opomnika ni mogoče odložiti na čas po glavnem alarmu (%1)

[ctx: @info]
en: <para>Error loading calendar:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Please fix or delete the file.</para>
sl: <para>Napaka med nalaganjem koledarja:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Popravite ali izbrišite datoteko.</para>

[ctx: @info]
en: Failed to save calendar to <filename>%1</filename>
sl: Shranjevanje koledarja v <filename>%1</filename> ni uspelo

[ctx: @title:tab]
en: Recurrence - [%1]
sl: Ponovitev - [%1]

[ctx: @option:check]
en: Show in KOrganizer
sl: Pokaži v KOrganizer-ju

[ctx: @title:window]
en: Alarm Template [read-only]
sl: Predloga alarma [samo za branje]

[ctx: @title:window]
en: Archived Alarm [read-only]
sl: Arhiviran alarm [samo za branje]

[ctx: @title:window]
en: Alarm [read-only]
sl: Alarm [samo za branje]

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm at the specified time.
sl: Razporedite alarm na navedeni čas.

[ctx: @action:button]
en: Load Template...
sl: Naloži predlogo …

[ctx: @info:tooltip]
en: Select an alarm template to preset the alarm
sl: Izberite predlogo alarma za prednastavitev alarma

[ctx: @action:button]
en: Try
sl: Poskusi

[ctx: @label:textbox]
en: Template name:
sl: Ime predloge:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name of the alarm template
sl: Vnesite ime predloge alarma

[ctx: @title:group]
en: Action
sl: Dejanje

[ctx: @title:group]
en: Deferred Alarm
sl: Preloženi alarm

[ctx: @label]
en: Deferred to:
sl: Preloženo na:

[ctx: @action:button]
en: Change...
sl: Spremeni …

[ctx: @info:whatsthis]
en: Change the alarm's deferred time, or cancel the deferral
sl: Spremeni čas preložitve alarma ali prekliči preložitev

[ctx: @title:group]
en: Time
sl: Čas

[ctx: @option:radio]
en: Default time
sl: Privzet čas

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not specify a start time for alarms based on this template. The normal default start time will be used.
sl: Ne navedite začetnega časa za alarme na osnovi te predloge. Uporabljen bo običajen privzeti začetni čas.

[ctx: @option:radio]
en: Time:
sl: Čas:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify a start time for alarms based on this template.
sl: Navedite začetni čas za alarme na osnovi te predloge.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time for alarms based on this template.</para><para>%1</para>
sl: <para>Vnesite začetni čas za alarme na osnovi te predloge.</para><para>%1</para>

[ctx: @option:radio]
en: Date only
sl: Samo datum

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set the <interface>Any time</interface> option for alarms based on this template.
sl: Nastavi možnost <interface>Poljuben čas</interface> za alarme na osnovi te predloge.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set alarms based on this template to start after the specified time interval from when the alarm is created.
sl: Nastavi alarme na osnovi te predloge, da se začnejo po navedenem časovnem obdobju od takrat, ko je alarm ustvarjen.

[ctx: @option:check]
en: Wake from suspend
sl: Zbudi iz pripravljenosti

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to wake the system if the alarm triggers while the system is suspended
sl: Preverite, ali želite prebuditi sistem, če se alarm sproži, ko je sistem začasno ustavljen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to copy the alarm into KOrganizer's calendar
sl: Označite, da kopirate alarm v KOrganizer-jev koledar

[ctx: @info]
en: You must enter a name for the alarm template
sl: Vnesti morate ime za predlogo alarma

[ctx: @info]
en: Template name is already in use
sl: Ime predloge je že uporabljeno

[ctx: @info]
en: <para>KAlarm does not provide high accuracy alarms.</para><para> The alarm will trigger at the minute boundary before the specified time from now.</para>
sl: <para>KAlarm ne zagotavlja alarmov z veliko natančnostjo.</para><para> Alarm se bo sprožil na minutni meji pred določenim časom od sedaj.</para>

[ctx: @info The parameter is a date value]
en: The start date does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date of the next recurrence (%1).
sl: Začetni datum se ne ujema z vzorcem ponavljanja alarma, zato bo prilagojen na datum naslednje ponovitve (%1).

[ctx: @info The parameter is a date/time value]
en: The start date/time does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date/time of the next recurrence (%1).
sl: Začetni datum/čas se ne ujema z vzorcem ponavljanja alarma, zato bo prilagojen na datum/čas naslednje ponovitve (%1).

[ctx: @info]
en: Recurrence has already expired
sl: Čas za ponovitev je že pretekel

[ctx: @info]
en: The alarm will never occur during working hours
sl: Alarm se ne bo nikoli sprožil med delovnimi urami

[ctx: @info]
en: Reminder period must be less than the recurrence interval, unless <interface>%1</interface> is checked.
sl: Perioda opomnika mora biti krajša od intervala ponovitve, razen če je izbrana možnost <interface>%1</interface>.

[ctx: @info]
en: The duration of a repetition within the recurrence must be less than the recurrence interval minus any reminder period
sl: Trajanje ponovitve skupaj z obdobjem opomnikov alarma mora biti krajše od obdobja ponovitev

[ctx: @info]
en: For a repetition within the recurrence, its period must be in units of days or weeks for a date-only alarm
sl: Ponovitev znotraj obdobja ponovitev datumskega alarma mora imeti enote dni ali tednov

[ctx: @info]
en: You must select a calendar to save the alarm in
sl: Izbrati morate koledar, v katerega bo shranjen alarm

[ctx: @action:Button]
en: Fewer Options <<
sl: Manj možnosti «

[ctx: @info:tooltip]
en: Show fewer options
sl: Prikaži manj možnosti

[ctx: @action:button]
en: More Options >>
sl: Več možnosti »

[ctx: @info:tooltip]
en: Show more options
sl: Prikaži več možnosti

[ctx: @title:window]
en: Choose Log File
sl: Izberite dnevniško datoteko

[ctx: @label:listbox How to display alarms]
en: Display method:
sl: Način prikaza:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Window
sl: Okno

[ctx: @item:inlistbox]
en: Notification
sl: Obvestilo

[ctx: @option:check]
en: Confirm acknowledgment
sl: Potrdi seznanjenost

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm Template
sl: Nova predloga za prikazni alarm

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm Template
sl: Uredi predlogo za prikazni alarm

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm
sl: Nov prikazni alarm

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm
sl: Uredi prikazni alarm

[ctx: @label:listbox]
en: Display type:
sl: Vrsta prikaza:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text message
sl: Besedilno sporočilo

[ctx: @item:inlistbox]
en: File contents
sl: Vsebina datoteke

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command output
sl: Izhod ukaza

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select what the alarm should display:<list><item><interface>%1</interface>: the alarm will display the text message you type in.</item><item><interface>%2</interface>: the alarm will display the contents of a text or image file.</item><item><interface>%3</interface>: the alarm will display the output from a command.</item></list></para>
sl: <para>Izberite, kaj naj alarm prikaže:<list><item><interface>%1</interface>: alarm bo prikazal vneseno besedilno sporočilo.</item><item><interface>%2</interface>: alarm bo prikazal vsebino besedilne ali slikovne datoteke.</item><item><interface>%3</interface>: alarm bo prikazal izhod ukaza.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the text of the alarm message. It may be multi-line.
sl: Vnesite besedilo za sporočilo alarma. Lahko ima več vrstic.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a text or image file to display.
sl: Vnesite ime oziroma URL besedilne ali slikovne datoteke za prikaz.

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a file
sl: Izberite datoteko

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a text or image file to display.
sl: Izberite besedilno ali slikovno datoteko za prikaz.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether to display the alarm in a window or by the notification system.
sl: Izberite, ali naj se alarm prikaže v oknu ali v obvestilu sistema.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to additionally display a reminder in advance of or after the main alarm time(s).
sl: Označite, da se prikaže dodaten opomnik pred ali po časih glavnega alarma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter how long in advance of or after the main alarm to display a reminder alarm.</para><para>%1</para>
sl: <para>Vnesite, koliko časa pred ali po glavnem alarmu naj se prikaže opomni alarm.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the main alarm
sl: Izberite, ali naj se opomnik sproži pred ali po glavnem alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to be prompted for confirmation when you acknowledge the alarm.
sl: Označite, da boste pozvani za potrditev ob seznanjenosti z alarmom.

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the alarm now
sl: Prikaži alarm zdaj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the alarm message now
sl: Prikaži sporočilo alarma sedaj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the file now
sl: Prikaži datoteko sedaj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the command output now
sl: Prikaži izhod ukaza sedaj

[ctx: @title:window]
en: Choose Text or Image File to Display
sl: Izberite besedilno ali slikovno datoteko za prikaz

[ctx: @option:check]
en: Enter a script
sl: Vnesite skript

[ctx: @option:radio]
en: Execute in terminal window
sl: Izvedi v terminalskem oknu

[ctx: @option:check]
en: Execute in terminal window
sl: Izvedi v terminalskem oknu

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm Template
sl: Nova predloga za ukazni alarm

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm Template
sl: Uredi predlogo za ukazni alarm

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm
sl: Nov ukazni alarm

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm
sl: Uredi ukazni alarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: Execute the specified command now
sl: Naveden ukaz izvedi sedaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Execute the specified command now
sl: Izvedi predpisan ukaz zdaj

[ctx: @option:check]
en: Do not notify errors
sl: Ne obveščaj o napakah

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not show error message if the command fails.
sl: Ne kaži sporočila napake, če ukaz spodleti.

[ctx: @title:group]
en: Command Output
sl: Izhod ukaza

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute the command in a terminal window
sl: Označite, da se ukaz izvede v terminalskem oknu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or path of the log file.
sl: Vnesite ime ali pot do dnevniške datoteke.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a log file.
sl: Izberite dnevniško datoteko.

[ctx: @option:radio]
en: Log to file
sl: Beleži v datoteko

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to log the command output to a local file. The output will be appended to any existing contents of the file.
sl: Označite, da se bo izhod ukazov beležil v krajevno datoteko. Izhod bo dodan obstoječi vsebini datoteke.

[ctx: @option:radio]
en: Discard
sl: Zavrzi

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to discard command output.
sl: Označite, da zavržete izpis ukaza.

[ctx: @info]
en: Log file must be the name or path of a local file, with write permission.
sl: Dnevniška datoteka mora biti ime ali pot do krajevne datoteke, z dovoljenjem za pisanje.

[ctx: @info]
en: <para>No terminal is selected for command alarms.</para><para>Please set it in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
sl: <para>Za ukazne alarme ni nastavljen noben alarm.</para><para>Nastavite ga v nastavitvah za <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @info]
en: Command executed: <icode>%1</icode>
sl: Izveden ukaz: <icode>%1</icode>

[ctx: @option:check]
en: Copy email to self
sl: Pošlji kopijo e-pošte sebi

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm Template
sl: Nova predloga za e-poštni alarm

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm Template
sl: Uredi predlogo za e-poštni alarm

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm
sl: Nov e-poštni alarm

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm
sl: Uredi e-poštni alarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: Send the email to the specified addressees now
sl: Pošlji e-poštno sporočilo na navedene naslove sedaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Send the email now
sl: Pošlji elektronsko pošta zdaj

[ctx: @label:listbox 'From' email address]
en: From:
sl: Od:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email identity, used to identify you as the sender when sending email alarms.
sl: Vaša istovetnost za e-pošto, ki se naj uporabi za pošiljanje e-poštnih alarmov.

[ctx: @label:textbox Email addressee]
en: To:
sl: Za:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the addresses of the email recipients. Separate multiple addresses by commas or semicolons.
sl: Vnesite e-poštne naslove prejemnikov. Več naslovov ločite z vejicami ali podpičji.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open address book
sl: Odpri imenik

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select email addresses from your address book.
sl: Izberite e-poštne naslove iz imenika.

[ctx: @label:textbox Email subject]
en: Subject:
sl: Zadeva:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email subject.
sl: Vnesite zadevo e-poštnega sporočila.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email message.
sl: Vnesite e-poštno sporočilo.

[ctx: @label:listbox]
en: Attachments:
sl: Priloge:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Files to send as attachments to the email.
sl: Datoteke, ki naj se pošljejo kot priloge e-pošti.

[ctx: @action:button]
en: Add...
sl: Dodaj …

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add an attachment to the email.
sl: Dodaj prilogo e-pošti.

[ctx: @action:button]
en: Remove
sl: Odstrani

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the highlighted attachment from the email.
sl: Odstrani označeno prilogo iz e-poštnega sporočila.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the email will be blind copied to you.
sl: Če je označeno, vam bo e-pošta poslana kot skrita kopija.

[ctx: @info]
en: Invalid email address: <email>%1</email>
sl: Napačen e-poštni naslov: <email>%1</email>

[ctx: @info]
en: No email address specified
sl: E-poštni naslov ni naveden

[ctx: @info]
en: Invalid email attachment: <filename>%1</filename>
sl: Napačna e-poštna priloga: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Do you really want to send the email now to the specified recipient(s)?
sl: Ali resnično želite poslati e-pošto navedenim prejemnikom?

[ctx: @action:button]
en: Confirm Email
sl: Potrdi e-pošto

[ctx: @action:button]
en: Send
sl: Pošlji

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1<nl/>Bcc: <email>%2</email>
sl: E-pošta poslana prejemnikom:<nl/>%1<nl/>Skp: <email>%2</email>

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1
sl: E-sporočilo je bilo poslano na naslov:<nl/>%1

[ctx: @title:window]
en: Choose File to Attach
sl: Izberite prilogo

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm Template
sl: Nova predloga za zvočni alarm

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm Template
sl: Uredi predlogo za zvočni alarm

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm
sl: Nov zvočni alarm

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm
sl: Uredi zvočni alarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: Play the audio file now
sl: Predvajaj zvočno datoteko zdaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Play the audio file now
sl: Predvajaj zvočno datoteko zdaj

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the sound file will be played repeatedly until %1 is clicked.
sl: Če je označeno, se bo predvajanje zvočne datoteke ponavljalo tako dolgo, dokler ne kliknete %1.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to enter the contents of a script instead of a shell command line
sl: Označite, da vnesete vsebino skripta namesto ukazne vrstice lupine

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a shell command to execute.
sl: Vnesite lupinski ukaz, ki bo izveden.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the contents of a script to execute
sl: Vnesite vsebino skripta, ki bo izveden

[ctx: @info]
en: <para>The command cannot set environment variables:</para><para><icode>%1</icode></para>
sl: <para>Ukaz ne more nastaviti spremenljivk okolja:</para><para><icode>%1</icode></para>

[ctx: @info]
en: Please enter a command or script to execute
sl: Vnesite ukaz ali skript, ki bo izveden

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of scheduled alarms
sl: Seznam razporejenih alarmov

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, alarmTypeGroupBox)
en: Alarm Type
sl: Vrsta alarma

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Active
sl: Dejaven

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include active alarms in the search.
sl: Označite, da v iskanje vključite dejavne alarme.

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Archived
sl: Arhiviran

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include archived alarms in the search. This option is only available if archived alarms are currently being displayed.
sl: Označite, da v iskanje vključite arhivirane alarme. Ta možnost je na voljo samo, če so arhivirani alarmi prikazani.

[ctx: @option:check Alarm action = text display]
en: Text
sl: Besedilo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include text message alarms in the search.
sl: Označite, da v iskanje vključite alarme z besedilnim sporočilom.

[ctx: @option:check Alarm action = file display]
en: File
sl: Datoteka

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include file alarms in the search.
sl: Označite, da v iskanje vključite alarme z datoteko.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Command
sl: Ukaz

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include command alarms in the search.
sl: Označite, da v iskanje vključite ukazne alarme.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Email
sl: E-pošta

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include email alarms in the search.
sl: Označite, da v iskanje vključite e-poštne alarme.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Audio
sl: Zvok

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include audio alarms in the search.
sl: Označite, da v iskanje vključite zvočne alarme.

[ctx: @info]
en: No alarm types are selected to search
sl: Za iskanje ni izbrana nobena vrsta alarma

[ctx: @info]
en: <para>End of alarm list reached.</para><para>Continue from the beginning?</para>
sl: <para>Dosežen je konec seznama alarmov.</para><para>Ali naj nadaljujem na začetku seznama?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Beginning of alarm list reached.</para><para>Continue from the end?</para>
sl: <para>Dosežen je začetek seznama alarmov.</para><para>Ali naj nadaljujem na koncu seznama?</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Foreground color:
sl: Barva ospredja:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message foreground color
sl: Izberite barvo ospredja sporočila alarma

[ctx: @label:listbox]
en: Background color:
sl: Barva ozadja:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message background color
sl: Izberite barvo ozadja sporočila alarma

[ctx: @option:check]
en: Use default font
sl: Uporabi privzeto pisavo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default font current at the time the alarm is displayed.
sl: Označite, da se uporabi pisava, ki bo privzeta ob trenutku prikaza alarma.

en: Requested font
sl: Zahtevana pisava

[ctx: @action:button]
en: Font && Color...
sl: Pisava in barva …

[ctx: @info:tooltip]
en: Set alarm message font and color
sl: Izberite pisavo in barvo sporočila

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the font, and foreground and background color, for the alarm message.
sl: Izberite pisavo ter barvo ospredja in ozadja za sporočilo alarma.

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Font & Color
sl: Izberite pisavo in barvo alarma

[ctx: @action]
en: Stop Play
sl: Zaustavi predvajanje

[ctx: @action]
en: Enable Alarms
sl: Omogoči alarme

[ctx: @action]
en: Spread Windows
sl: Razpostavi okna

[ctx: @title:window]
en: Import Calendar Files
sl: Uvozi koledarske datoteke

[ctx: @item:inlistbox File type selection filter]
en: Calendar Files
sl: Koledarske datoteke

[ctx: @title:window]
en: Choose Export Calendar
sl: Izberite koledar za izvoz

[ctx: @info]
en: Error loading calendar to append to:<nl/><filename>%1</filename>
sl: Napaka med nalaganjem koledarja za dodajanje:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Failed to save new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
sl: Novega koledarja ni bilo moč shraniti v:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Cannot upload new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
sl: Novega koledarja ni bilo moč poslati v:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Unable to show alarms in KOrganizer
sl: Ni mogoče pokazati alarmov v KOrganizer-ju

[ctx: @info]
en: Unable to show alarm in KOrganizer
sl: Ni mogoče pokazati alarma v KOrganizer-ju

[ctx: @info]
en: Unable to update alarm in KOrganizer
sl: Ni mogoče posodobiti alarma v KOrganizer-ju

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarms from KOrganizer
sl: Ni mogoče izbrisati alarmov iz KOrganizer-ja

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarm from KOrganizer
sl: Ni mogoče izbrisati alarma iz KOrganizer-ja

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Could not start KOrganizer)</para>
sl: <para>%1</para><para>(KOrganizer-ja ni bilo mogoče zagnati)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(KOrganizer not fully started)</para>
sl: <para>%1</para><para>(KOrganizer se ni v celoti zagnal)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Error communicating with KOrganizer)</para>
sl: <para>%1</para><para>(napak sporazumevanja s KOrganizerjem)</para>

[ctx: info]
en: The scheduled Wake from Suspend has been cancelled.
sl: Planirano zbujanje iz pripravljenosti je bilo preklicano.

[ctx: @info]
en: Error obtaining authorization (%1)
sl: Napaka pridobivanja pooblastitve (%1)

[ctx: @info]
en: You must enable a template calendar to save the template in
sl: Omogočiti morate koledar, v katerega se bodo shranjevale predloge

[ctx: @info Please set the 'From' email address...]
en: <para>%1</para><para>Please set it in the Configuration dialog.</para>
sl: <para>%1</para><para>Nastavite ga v pogovornem oknu z nastavitvami.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Alarms are currently disabled.</para><para>Do you want to enable alarms now?</para>
sl: <para>Alarmi so trenutno onemogočeni.</para> <para>Ali želite sedaj omogočiti alarme?</para>

[ctx: @action:button]
en: Enable
sl: Omogoči

[ctx: @action:button]
en: Keep Disabled
sl: Ohrani onemogočeno

[ctx: @info]
en: Error saving alarms
sl: Napaka med shranjevanjem alarmov

[ctx: @info]
en: Error saving alarm
sl: Napaka med shranjevanjem alarma

[ctx: @info]
en: Error deleting alarms
sl: Napaka med brisanjem alarmov

[ctx: @info]
en: Error deleting alarm
sl: Napaka med brisanjem alarma

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarms
sl: Napaka med shranjevanjem znova omogočenih alarmov

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarm
sl: Napaka med shranjevanjem znova omogočenega alarma

[ctx: @info]
en: Error saving alarm templates
sl: Napaka med shranjevanjem predlog alarmov

[ctx: @info]
en: Error saving alarm template
sl: Napaka med shranjevanjem predloge alarma

[ctx: @info]
en: Quitting will disable alarms (once any alarm message windows are closed).
sl: V primeru, da končate, bodo alarmi onemogočeni (potem, ko bodo zaprta vsa okna s sporočili alarmov).

[ctx: @info]
en: Quitting will cancel the scheduled Wake from Suspend.
sl: V primeru, da končate, boste preklicali razporejeno zbujanje iz pripravljenosti.

[ctx: @info:shell]
en: Cannot create alarm: No default calendar is defined
sl: Ni mogoče ustvariti alarma: Ni določen privzeti koledar

[ctx: @info:shell]
en: Error creating alarm
sl: Napaka pri ustvarjanju alarma

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not unique
sl: %1: Dogodka <resource>%2</resource> ni moč najti ali pa ni edinstven

[ctx: @info]
en: Alarms cannot be created or updated, because no writable active alarm calendar is enabled.<nl/><nl/>To fix this, use <interface>View | Show Calendars</interface> to check or change calendar statuses.
sl: Alarmov ni mogoče ustvariti ali jih posodobiti, ker ni omogočen noben zapisljiv koledar z dejavnimi alarmi.<nl/><nl/>Da to popravite, uporabite <interface>Pogled | Pokaži koledarje</interface> da preverite ali spremenite stanja koledarjev.

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not editable
sl: %1: Dogodka <resource>%2</resource> ni moč najti ali pa ga ni moč urejati

[ctx: @info]
en: Alarms are configured to be archived, but this is not possible because no writable archived alarm calendar is enabled.<nl/><nl/>To fix this, use <interface>View | Show Calendars</interface> to check or change calendar statuses.
sl: Alarmi so nastavljeni za arhiviranje, vendar to ni mogoče, ker ni omogočen zapisljiv arhiviran koledar alarmov.<nl/><nl/>Da to popravite, uporabite <interface>Pogled | Pokaži koledarje</interface> da preverite ali spremenite stanja koledarjev.

[ctx: @info]
en: Alarms are configured to be archived, but this is not possible because no archived alarm calendar is set as default.<nl/><nl/>To fix this, use <interface>View | Show Calendars</interface>, select an archived alarms calendar, and check <interface>Use as Default for Archived Alarms</interface>.
sl: Alarmi so nastavljeni za arhiviranje, vendar to ni mogoče, ker ni noben arhiviran koledar ni določen kot privzet.<nl/><nl/>Da to popravite, uporabite <interface>Pogled | Pokaži koledarje</interface>, izberite koledar arhiviranih alarmov in preverite da je <interface> Uporabi kot privzet za arhivirane alarme</interface>.

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
    (no terminal selected for command alarms)
sl: Ni bilo mogoče izvesti ukaza
    (za ukazne alarme ni izbran noben terminal)

[ctx: @info]
en: Error creating temporary script file
sl: Napaka med ustvarjanjem začasne skriptne datoteke

[ctx: @info]
en: Pre-alarm action:
sl: Dejanje pred alarmom:

[ctx: @info]
en: Post-alarm action:
sl: Dejanje po alarmu:

[ctx: @info 'From' email address]
en: From:
sl: Od:

[ctx: @info Email addressee]
en: To:
sl: Za:

[ctx: @info Copy-to in email headers]
en: Cc:
sl: Kp:

[ctx: @info]
en: Date:
sl: Datum:

[ctx: @info Email subject]
en: Subject:
sl: Zadeva:

[ctx: @info Todo calendar item's title field]
en: To-do:
sl: Narediti:

[ctx: @info Todo calendar item's location field]
en: Location:
sl: Mesto:

[ctx: @info Todo calendar item's due date/time]
en: Due:
sl: Rok:

[ctx: @info Brief form of 'At Login']
en: Login
sl: Prijava

[ctx: @info]
en: At login
sl: Pri prijavi

[ctx: @info]
en: 1 Minute | %1 Minutes
sl[0]: %1 minut
sl[1]: %1 minuta
sl[2]: %1 minuti
sl[3]: %1 minute

[ctx: @info]
en: 1 Hour | %1 Hours
sl[0]: %1 ur
sl[1]: %1 ura
sl[2]: %1 uri
sl[3]: %1 ure

[ctx: @info]
en: 1 Day | %1 Days
sl[0]: %1 dni
sl[1]: %1 dan
sl[2]: %1 dneva
sl[3]: %1 dni

[ctx: @info]
en: 1 Week | %1 Weeks
sl[0]: %1 tednov
sl[1]: %1 teden
sl[2]: %1 tedna
sl[3]: %1 tedni

[ctx: @info]
en: 1 Month | %1 Months
sl[0]: %1 mesecev
sl[1]: %1 mesec
sl[2]: %1 meseca
sl[3]: %1 meseci

[ctx: @info]
en: 1 Year | %1 Years
sl[0]: %1 let
sl[1]: %1 leto
sl[2]: %1 leti
sl[3]: %1 leta

[ctx: @info No recurrence]
en: None
sl: Brez

[ctx: @info No repetition]
en: None
sl: Brez

[ctx: @label]
en: Alarm type
sl: Vrsta alarma

[ctx: @label]
en: Alarm status
sl: Stanje alarmov

[ctx: @label]
en: Alarm name
sl: Ime alarma

[ctx: @label]
en: Template name
sl: Ime predloge

[ctx: @label]
en: Creation time
sl: Čas ustvaritve

[ctx: @label]
en: Start time
sl: Čas začetka

[ctx: @label Start delay configured in an alarm template]
en: Template after time
sl: Predloga po času

[ctx: @label]
en: Recurs
sl: Se ponovi

[ctx: @label]
en: Recurrence
sl: Ponavljanje

[ctx: @label]
en: Sub-repetition
sl: Pod-ponavljanje

[ctx: @label]
en: Sub-repetition interval
sl: Interval pod-ponavljanja

[ctx: @label]
en: Sub-repetition count
sl: Število pod-ponavljanj

[ctx: @label]
en: Next sub-repetition
sl: Naslednje pod-ponavljanje

[ctx: @label]
en: Work time only
sl: Samo ob delovnem času

[ctx: @label]
en: Holidays excluded
sl: Prazniki izključeni

[ctx: @label]
en: Next recurrence
sl: Naslednja ponovitev

[ctx: @label]
en: Late cancel
sl: Preklic z zamudo

[ctx: @label Automatically close window]
en: Auto close
sl: Samodejno zapri

[ctx: @label]
en: Copy to KOrganizer
sl: Kopiraj v KOrganizer

[ctx: @label]
en: Enabled
sl: Omogočen

[ctx: @label]
en: Read-only
sl: Samo za branje

[ctx: @label Whether alarm should be archived]
en: Archive
sl: Arhiviraj

[ctx: @label]
en: Revision
sl: Revizija

[ctx: @label]
en: Custom properties
sl: Lastnosti po meri

[ctx: @label]
en: Message text
sl: Besedilo sporočila

[ctx: @label File to provide text for message]
en: Message file
sl: Datoteka sporočila

[ctx: @label]
en: Font
sl: Pisava

[ctx: @label Shell command to execute before alarm]
en: Pre-alarm action
sl: Dejanje pred alarmom

[ctx: @label]
en: Pre-alarm action cancel
sl: Preklic dejanja pred alarmom

[ctx: @label]
en: Pre-alarm action no error
sl: Brez napake dejanja pred alarmom

[ctx: @label Shell command to execute after alarm]
en: Post-alarm action
sl: Dejanje po alarmu

[ctx: @label]
en: Akonadi Item ID
sl: Akonadi ID postavke

[ctx: @label Audio method]
en: Sound
sl: Zvok

[ctx: @label Whether audio should repeat]
en: Sound repeat
sl: Ponovitev zvoka

[ctx: @label]
en: Sound fade volume
sl: Glasnost pojemanja zvoka

[ctx: @label]
en: Sound fade time
sl: Čas pojemanja zvoka

[ctx: @label Whether the alarm has a reminder]
en: Reminder
sl: Opomnik

[ctx: @label Whether reminder is on first recurrence only]
en: Reminder once only
sl: Opomnik samo enkrat

[ctx: @label Whether to use standard notification system]
en: Notify
sl: Obvesti

[ctx: @label Deferral type]
en: Deferral
sl: Odloži

[ctx: @label]
en: Deferral time
sl: Čas odlaganja

[ctx: @label Default deferral delay]
en: Deferral default
sl: Privzeto odlaganje

[ctx: @label Whether deferral time is date-only by default]
en: Deferral default date only
sl: Privzet datum odlaganja

[ctx: @label A shell command]
en: Command
sl: Ukaz

[ctx: @label Execute in terminal window]
en: Execute in terminal
sl: Izvedi v terminalskem oknu

[ctx: @label]
en: Hide command error
sl: Skrij napako ukaza

[ctx: @label]
en: Email subject
sl: Zadeva e-pošte

[ctx: @label Email address]
en: Email sender ID
sl: ID pošiljatelja e-pošte

[ctx: @label Email address]
en: Email to
sl: Naslovnik e-pošte

[ctx: @label true/false]
en: Email bcc
sl: Skp e-pošte

[ctx: @label]
en: Email body
sl: Vsebina e-pošte

[ctx: @label]
en: Email attachments
sl: Priloge e-pošte

[ctx: @info Alarm type]
en: Display (text)
sl: Prikaži (besedilo)

[ctx: @info Alarm type]
en: Display (file)
sl: Prikaži (datoteko)

[ctx: @info Alarm type]
en: Display (command)
sl: Prikaži (ukaz)

[ctx: @info Alarm type]
en: Command
sl: Ukaz

[ctx: @info Alarm type]
en: Email
sl: E-pošta

[ctx: @info Alarm type]
en: Audio
sl: Zvok

[ctx: @info Alarm type]
en: Active
sl: Dejaven

[ctx: @info Alarm type]
en: Archived
sl: Arhiviran

[ctx: @info Alarm type]
en: Template
sl: Predloga

[ctx: @info Repeat at login]
en: At login until %1
sl: Pri prijavi do %1

[ctx: @info Using default font]
en: Default
sl: Privzeto

[ctx: @info]
en: Reminder
sl: Opomnik

[ctx: @info]
en: Speak
sl: Govor

[ctx: @info]
en: Beep
sl: Pisk

[ctx: @info]
en: 1 Second | %1 Seconds
sl[0]: %1 sekund
sl[1]: %1 sekunda
sl[2]: %1 sekundi
sl[3]: %1 sekunde

[ctx: @info Error indication]
en: error!
sl: napaka!

[ctx: @info General purpose status indication: yes or no]
en: Yes
sl: Da

[ctx: @info General purpose status indication: yes or no]
en: No
sl: Ne

[ctx: @info]
en: A 'From' email address must be configured in order to execute email alarms.
sl: E-poštni naslov pošiljatelja mora biti nastavljen, če se naj izvedejo e-poštni alarmi.

[ctx: @info KMail folder name: this should be translated the same as in kmail]
en: sent-mail
sl: poslano

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> not found
sl: Neveljaven e-poštni naslov pošiljatelja.<nl/>E-poštna istovetnost <resource>%1</resource> ni najdena

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> has no email address
sl: Neveljaven e-poštni naslov pošiljatelja.<nl/>E-poštna istovetnost <resource>%1</resource> nima e-poštnega naslova

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured (no default email identity found)</para><para>Please set it in <application>KMail</application> or in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
sl: <para>E-poštni naslov pošiljatelja ni nastavljen (ni moč najti privzete e-poštne istovetnosti).</para><para>Nastavite ga v nastavitvah za <application>KMail</application> ali <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured.</para><para>Please set a default address in <application>KMail</application> or in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
sl: <para>E-poštni naslov pošiljatelja ni nastavljen.</para><para>Privzeti naslov lahko nastavite v aplikacijah <application>KMail</application> ali <application>KAlarm</application> v nastavitvah zanje.</para>

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured.</para><para>Please set it in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
sl: <para>E-poštni naslov pošiljatelja ni nastavljen.</para><para>Nastavite ga v nastavitvah za <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @info]
en: <command>%1</command> not found
sl: Ukaz <command>%1</command> ni bil najden

[ctx: @info]
en: Error attaching file: <filename>%1</filename>
sl: Napaka med prilaganjem datoteke: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Attachment not found: <filename>%1</filename>
sl: Priloge ni moč najti: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: An email has been queued to be sent
sl: E-sporočilo je bilo postavljeno v vrsto za pošiljanje

[ctx: @info]
en: Failed to send email
sl: Pošiljanje e-pošte ni uspelo

[ctx: @info]
en: Error sending email
sl: Napaka med pošiljanjem e-pošte

[ctx: @option:check]
en: Cancel if late
sl: Prekliči, če je prepozno

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after this time
sl: Samodejno zapri okno po tem času

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after late-cancellation time
sl: Samodejno zapri okno po času preklica zaradi poznosti

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If checked, the alarm will be canceled if it cannot be triggered within the specified period after its scheduled time. Possible reasons for not triggering include your being logged off, X not running, or <application>KAlarm</application> not running.</para><para>If unchecked, the alarm will be triggered at the first opportunity after its scheduled time, regardless of how late it is.</para>
sl: <para>Če je omogočeno, bo alarm preklican, če ne more biti sprožen v navedenem obdobju od razporejenega časa. Možni razlogi za nesprožitev so vaša odjava, da ne teče grafični sistem ali pa <application>KAlarm</application> ne teče.</para><para>Če ni omogočeno, bo alarm sprožen ob prvi možni priložnosti po navedenem času, ne glede na to, kako pozno je.</para>

[ctx: @option:check Cancel if late by 10 minutes]
en: Cancel if late by
sl: Prekliči, če zamuja za

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how late will cause the alarm to be canceled
sl: Vnesite, kako pozen mora biti alarm, da se prekliče

[ctx: @info:whatsthis]
en: Automatically close the alarm window after the expiry of the late-cancellation period
sl: Samodejno zapri okno alarma po preteku obdobja poznega preklica

[ctx: @info]
en: Please select a file to display
sl: Izberite datoteko za prikaz

[ctx: @info]
en: Please select a file to play
sl: Izberite datoteko za predvajanje

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a folder
sl: <filename>%1</filename> je mapa

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> not found
sl: <filename>%1</filename> ni bila najdena

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is not readable
sl: <filename>%1</filename> ni berljiva

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> appears not to be a text or image file
sl: Videti je, da <filename>%1</filename> ni besedilna ali slikovna datoteka

[ctx: @item:inlistbox File type]
en: All files
sl: Vse datoteke

[ctx: @option:check]
en: Append to existing file
sl: Dodaj obstoječi datoteki

[ctx: @action:button]
en: Yes
sl: Da

[ctx: @action:button]
en: No
sl: Ne

[ctx: @info]
en: Failed to execute command (shell access not authorized)
sl: Ni bilo mogoče izvesti ukaza (nimate dovoljenja za dostop do lupine)

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
sl: Ni bilo mogoče izvesti ukaza

[ctx: @info]
en: Failed to execute command (not found or not executable)
sl: Ni bilo mogoče izvesti ukaza (ni najden ali ni program)

[ctx: @info]
en: Command execution error
sl: Napaka med izvajanjem ukaza

[ctx: @info]
en: Command exit code: %1
sl: Izhodna koda ukaza: %1

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: minutes
sl: minute

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: hours/minutes
sl: ure/minute

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: days
sl: dnevi

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: weeks
sl: tedni

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press the Shift key while clicking the spin buttons to adjust the time by a larger step (6 hours / 5 minutes).
sl: Pritisnite tipko Shift med klikanjem vrtilnih gumbov, da bodo za prilagajanje časa uporabljeni večji koraki (6 ur / 5 minut).

en: System time zone
sl: Sistemski časovni pas

en: Personal alarm message, command and email scheduler by KDE
sl: Osebni razporejevalnik alarmov, ukazov in e-pošte s strani KDE

[ctx: @info]
en: Failure to create menus (perhaps <filename>%1</filename> missing or corrupted)
sl: Ni uspelo ustvariti menijev (mogoče <filename>%1</filename> manjka ali pa je okvarjen)

[ctx: @action]
en: Templates...
sl: Predloge …

[ctx: @action]
en: New
sl: Nova

[ctx: @action]
en: Create Template...
sl: Ustvari predlogo …

[ctx: @action]
en: Copy...
sl: Kopiraj …

[ctx: @action]
en: Edit...
sl: Uredi …

[ctx: @action]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: @action]
en: Delete Without Confirmation
sl: Izbriši brez potrditve

[ctx: @action]
en: Reactivate
sl: Znova omogoči

[ctx: @action]
en: Wake From Suspend...
sl: Zbudi iz pripravljenosti …

[ctx: @action]
en: Show Archived Alarms
sl: Pokaži arhivirane alarme

[ctx: @action]
en: Show in System Tray
sl: Pokaži v sistemski vrstici

[ctx: @action]
en: Show Calendars
sl: Pokaži koledarje

[ctx: @action]
en: Show Date Selector
sl: Prikaži izbirnik datumov

[ctx: @action]
en: Import Alarms...
sl: Uvozi alarme …

[ctx: @action]
en: Import Birthdays...
sl: Uvozi rojstne dneve …

[ctx: @action]
en: Export Selected Alarms...
sl: Izvozi izbrane alarme …

[ctx: @action]
en: Export...
sl: Izvozi …

[ctx: @action]
en: Refresh Alarms
sl: Osveži alarme

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm? | Do you really want to delete the %1 selected alarms?
sl[0]: Ali zares želite izbrisati %1 izbranih alarmov?
sl[1]: Ali zares želite izbrisati %1 izbran alarm?
sl[2]: Ali zares želite izbrisati %1 izbrana alarma?
sl[3]: Ali zares želite izbrisati %1 izbrane alarme?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm | Delete Alarms
sl[0]: Izbriši alarme
sl[1]: Izbriši alarm
sl[2]: Izbriši alarma
sl[3]: Izbriši alarme

[ctx: @action:button]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Archived Alarms
sl: Skrij arhivirane alarme

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Archived Alarms
sl: Pokaži arhivirane alarme

[ctx: @info]
en: Import birthdays
sl: Uvozi rojstne dneve

[ctx: @action Undo/Redo [action]]
en: %1 %2
sl: %1: %2

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
sl: <qt>To bo popolnoma skrilo letvico z menijem. Spet jo lahko pokažete, če vtipkate %1.</qt>

en: Hide menu bar
sl: Skrij letvico z menijem

[ctx: @item:inlistbox]
en: Display Alarm
sl: Pokaži alarm

[ctx: @item:inlistbox]
en: Email Alarm
sl: E-poštni alarm

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command Alarm
sl: Ukazni alarm

[ctx: @title:window]
en: Alarm Type
sl: Vrsta alarma

[ctx: @info]
en: Choose alarm type to create:
sl: Izberite vrsto alarma, ki bo ustvarjen:

[ctx: @action]
en: Enable
sl: Omogoči

[ctx: @action]
en: Disable
sl: Onemogoči

[ctx: @info]
en: <para>Cannot defer alarm:</para><para>Alarm not found.</para>
sl: <para>Alarma ni moč odložiti:</para><para>Alarm ni bil najden.</para>

[ctx: @title:window]
en: Reminder
sl: Opomnik

[ctx: @title:window]
en: Message
sl: Sporočilo

[ctx: @info]
en: File is a folder
sl: Datoteka je mapa

[ctx: @info]
en: Failed to open file
sl: Datoteke ni bilo mogoče odpreti

[ctx: @info]
en: File not found
sl: Datoteka ni bila najdena

[ctx: @title:window]
en: Error
sl: Napaka

[ctx: @info]
en: Today
sl: Danes

[ctx: @info]
en: Tomorrow | in %1 days' time
sl[0]: čez %1 dni
sl[1]: Čez %1 dan
sl[2]: čez %1 dneva
sl[3]: čez %1 dni

[ctx: @info]
en: in 1 week's time | in %1 weeks' time
sl[0]: čez %1 tednov
sl[1]: čez %1 teden
sl[2]: čez %1 tedna
sl[3]: čez %1 tedne

[ctx: @info]
en: in 1 minute's time | in %1 minutes' time
sl[0]: čez %1 minut
sl[1]: čez %1 minuto
sl[2]: čez %1 minuti
sl[3]: čez %1 minute

[ctx: @info]
en: in 1 hour's time | in %1 hours' time
sl[0]: čez %1 ur
sl[1]: čez %1 uro
sl[2]: čez %1 uri
sl[3]: čez %1 ure

[ctx: @item:intext inserted into 'in ... %1 minute's time' below]
en: 1 hour | %1 hours
sl[0]: %1 ur
sl[1]: %1 uro
sl[2]: %1 uri
sl[3]: %1 ure

[ctx: @info '%2' is the previous message '1 hour'/'%1 hours']
en: in %2 1 minute's time | in %2 %1 minutes' time
sl[0]: čez %2 in %1 minut
sl[1]: čez %2 in %1 minuto
sl[2]: čez %2 in %1 minuti
sl[3]: čez %2 in %1 minute

[ctx: @info]
en: Unable to speak message
sl: Ni mogoče izgovoriti sporočila

[ctx: @info]
en: Text-to-speech subsystem is not available
sl: Podsistem besedilo-v-govor ni na voljo

[ctx: @action:button]
en: Edit
sl: Uredi

[ctx: @action:button]
en: Defer
sl: Odloži

[ctx: @info:whatsthis]
en: The scheduled date/time for the message (as opposed to the actual time of display).
sl: Razporejen datum/čas sporočila (glede na dejanski čas prikaza).

[ctx: @info:whatsthis]
en: The file whose contents are displayed below
sl: Datoteka, katere vsebina je prikazana spodaj

[ctx: @info:whatsthis]
en: The contents of the file to be displayed
sl: Vsebina datoteke za prikaz

[ctx: @info:whatsthis]
en: The alarm message
sl: Sporočilo alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: The output of the alarm's command
sl: Izhod ukaza alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: The email to send
sl: E-pošta, ki naj se pošlje

[ctx: @option:check]
en: Do not display this error message again for this alarm
sl: Tega sporočila napake za ta alarm ne prikaži več

[ctx: @info:whatsthis]
en: Acknowledge the alarm
sl: Potrdi seznanjenost z alarmom

[ctx: @action:button]
en: Edit...
sl: Uredi …

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit the alarm
sl: Uredi alarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the alarm.
sl: Uredi alarm.

[ctx: @action:button]
en: Defer...
sl: Odloži …

[ctx: @info:tooltip]
en: Defer the alarm until later
sl: Odloži alarm do navedenega časa

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Defer the alarm until later.</para><para>You will be prompted to specify when the alarm should be redisplayed.</para>
sl: <para>Odloži alarm na kasnejši čas.</para><para>Navesti boste morali, kdaj naj se alarm znova prikaže.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop sound
sl: Zaustavi zvok

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop playing the sound
sl: Zaustavi predvajanje zvoka

[ctx: @info:tooltip Locate this email in KMail]
en: Locate in <application>KMail</application>
sl: Najdi v programu <application>KMail</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Locate and highlight this email in <application>KMail</application>
sl: Najdi in izberi to e-pošto v programu <application>KMail</application>

[ctx: @info:tooltip]
en: Activate <application>KAlarm</application>
sl: Aktiviraj <application>KAlarm</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Activate <application>KAlarm</application>
sl: Aktiviraj <application>KAlarm</application>

[ctx: @info]
en: Do you really want to acknowledge this alarm?
sl: Ali zares želite potrditi seznanjenost z alarmom?

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge Alarm
sl: Potrdi seznanjenost z alarmom

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge
sl: Potrdi

[ctx: @info]
en: Unable to locate this email in <application>KMail</application>
sl: V <application>KMailu</application> tega e-sporočila ni moč najti

[ctx: @item:inmenu]
en: Display Alarm Template
sl: Predloga prikaznega alarma

[ctx: @action]
en: New Display Alarm
sl: Nov prikazni alarm

[ctx: @item:inmenu]
en: Command Alarm Template
sl: Predloga za ukazni alarm

[ctx: @action]
en: New Command Alarm
sl: Nov ukazni alarm

[ctx: @item:inmenu]
en: Email Alarm Template
sl: Predloga za e-poštni alarm

[ctx: @action]
en: New Email Alarm
sl: Nov e-poštni alarm

[ctx: @item:inmenu]
en: Audio Alarm Template
sl: Predloga za zvočni alarm

[ctx: @action]
en: New Audio Alarm
sl: Nov zvočni alarm

[ctx: @action]
en: New Alarm From Template
sl: Novi alarm iz predloge

[ctx: @title:window]
en: Configure
sl: Nastavi

[ctx: @title:tab General preferences]
en: General
sl: Splošno

[ctx: @title General preferences]
en: General
sl: Splošno

[ctx: @title:tab]
en: Time & Date
sl: Čas in datum

[ctx: @title]
en: Time and Date
sl: Čas in datum

[ctx: @title:tab]
en: Storage
sl: Shranjevanje

[ctx: @title]
en: Alarm Storage
sl: Shranjevanje alarmov

[ctx: @title:tab Email preferences]
en: Email
sl: E-pošta

[ctx: @title]
en: Email Alarm Settings
sl: Nastavitve e-poštnega alarma

[ctx: @title:tab]
en: Alarm Defaults
sl: Privzeti vrednosti alarma

[ctx: @title]
en: Default Alarm Edit Settings
sl: Privzete nastavitve urejanja alarmov

[ctx: @title:tab]
en: View
sl: Pogled

[ctx: @title]
en: View Settings
sl: Nastavitve pogleda

[ctx: @info]
en: Reset all tabs to their default values, or only reset the current tab?
sl: Ali želite na privzete vrednosti ponastaviti vse zavihke ali le trenutnega?

[ctx: @action:button Reset ALL tabs]
en: All
sl: Vse

[ctx: @action:button Reset the CURRENT tab]
en: Current
sl: Trenutni

[ctx: @title:group]
en: Run Mode
sl: Način zagona

[ctx: @option:radio]
en: Run automatically
sl: Samodejno zaženi

[ctx: @info:tooltip]
en: Start KAlarm automatically at login. This option must be checked to enable normal functioning of KAlarm.
sl: Zaženi KAlarm samodejno ob prijavi. To možnost morate odkljukati, da omogočite normalno delovanje KAlarma.

[ctx: @option:radio]
en: Run manually only
sl: Zaženi samo ročno

[ctx: @info:tooltip]
en: Only run KAlarm manually, never automatically. KAlarm will only function when you manually start it.
sl: KAlarm zaženi samo ročno, nikoli samodejno. KAlarm bo deloval samo, če ga ročno zaženete.

[ctx: @option:radio]
en: Do not run
sl: Ne zaganjaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop using KAlarm. If you later run it again, it will then resume normal functioning.
sl: Nehajte uporabljati KAlarm. Če ga pozneje znova zaženete, bo ponovno začel normalno delovati.

[ctx: @info:whatsthis]
en: To run <application>KAlarm</application> normally
sl: Za normalno izvajanje <application>KAlarm</application>

[ctx: @option:check]
en: Warn before quitting
sl: Opozori pred izhodom

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a warning prompt before quitting <application>KAlarm</application>.
sl: Omogočite, da se preden končate <application>KAlarm</application> prikaže opozorilo.

[ctx: @option:check]
en: Enable alarm names
sl: Omogoči imena alarmov

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to have the option to give alarms a name. This is a convenience to help you to identify alarms.
sl: Označite, če želite alarmom dati ime. To omogoča lažjo identifikacijo alarmov.

[ctx: @option:check]
en: Confirm alarm deletions
sl: Potrdi brisanje alarmov

[ctx: @label:spinbox]
en: Default defer time interval:
sl: Privzeto časovno obdobje odloga:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default time interval (hours & minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
sl: Vnesite privzeto časovno obdobje odloga (v urah in minutah), ki se uporablja v pogovornem oknu za odlaganje alarma.

[ctx: @title:group]
en: Terminal for Command Alarms
sl: Terminal za ukazne alarme

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which application to use when a command alarm is executed in a terminal window
sl: Izberite, kateri program se naj uporabi, ko se izvede ukazni alarm v terminalskem oknu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute command alarms in a terminal window by <icode>%1</icode>
sl: Omogočite, da izvedete alarme z ukazi v terminalskem oknu z <icode>%1</icode>

[ctx: @option:radio Other terminal window command]
en: Other:
sl: Drugo:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the full command line needed to execute a command in your chosen terminal window. By default the alarm's command string will be appended to what you enter here. See the <application>KAlarm</application> Handbook for details of special codes to tailor the command line.
sl: Vnesite celotno ukazno vrstico, ki je potrebna za izvedbo ukaza v izbranem terminalskem oknu. Privzeto se bo alarmov ukazni niz dodal temu, kar boste vnesli sem. Poglejte v Priročnik za <application>KAlarm</application> za podrobnosti o posebnih kodah za prikrojevanje ukazne vrstice.

[ctx: @title:group]
en: Plugins
sl: Vtičniki

[ctx: @option:check]
en: Enable Akonadi
sl: Omogoči Akonadi

[ctx: @info:tooltip]
en: Enable the use of Akonadi to provide features including birthday import, some email functions, and email address book lookup.
sl: Omogoči rabo Akonadi za možnosti uvoza vaših rojstnih dni, nekaterih možnosti elektronske pošte in vpogled v adresar poštnih naslovov.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable the use of Akonadi to provide features including birthday import, some email functions, and email address book lookup.
sl: Omogoči rabo Akonadi za možnosti uvoza vaših rojstnih dni, nekaterih možnosti elektronske pošte in vpogled v adresar poštnih naslovov.

[ctx: @info]
en: <para>No command is specified to invoke a terminal window.</para><para>The default command (<command>%1</command>) will be used.</para>
sl: <para>Ni določenega ukaza za priklic okna terminala.</para><para>Uporabljen bo privzeti ukaz (<command>%1</command>).</para>

[ctx: @info]
en: No command is specified to invoke a terminal window
sl: Ni določenega ukaza za priklic okna terminala

[ctx: @info]
en: Command to invoke terminal window not found: <command>%1</command>
sl: Ukaz za priklic terminalskega okna ni najden: <command>%1</command>

[ctx: @info]
en: You should not check this option unless you intend to discontinue use of <application>KAlarm</application>
sl: Te možnosti ne bi smeli odkljkuati, razen če ne nameravate več uporabljati <application>KAlarm</application>-a

[ctx: @info]
en: This will prevent <application>KAlarm</application> from functioning<nl/>except if you manually start it.
sl: To bo preprečilo delovanje <application>KAlarm</application>a, <nl/>razen če jo zaženete ročno.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time zone which <application>KAlarm</application> should use as its default for displaying and entering dates and times.
sl: Izberite časovni pas, ki ga bo <application>KAlarm</application> uporabljal kot privzetega za prikazovanje in vnašanje datumov in časov.

[ctx: @label:listbox]
en: Holiday region:
sl: Prazniki za območje:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which holiday region to use
sl: Izberite uporabljeno območje za praznike

[ctx: No holiday region]
en: None
sl: Brez

[ctx: @label:spinbox How long before alarm to wake system from suspend]
en: Wake from suspend before alarm:
sl: Prebudi se iz stanja mirovanja pred alarmom:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system, for alarms set to wake from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
sl: Vnesite koliko minut pred sprožitvijo alarma se naj sistem zbudi iz pripravljenosti. Tako boste lahko prepričani, da bo sistem ob sprožitvi alarma povsem delujoč.

[ctx: @label Time unit for user entered number]
en: minutes
sl: minute

[ctx: @label:spinbox]
en: Start of day for date-only alarms:
sl: Začetek dneva za datumske alarme:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.</para><para>%1</para>
sl: <para>Najzgodnejši čas dneva ob katerem se bo sprožil datumski alarm.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: Working Hours
sl: Delovne ure

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check the days in the week which are work days
sl: Označite dneve tedna, ki so delovni dnevi

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily start time:
sl: Začetni čas dneva:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time of the working day.</para><para>%1</para>
sl: <para>Vnesite začetni čas delovnega dne.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily end time:
sl: Končni čas dneva:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the end time of the working day.</para><para>%1</para>
sl: <para>Vnesite končni čas delovnega dne.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: KOrganizer event duration:
sl: Trajanje dogodka za KOrganizer:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the event duration in hours and minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.</para><para>%1</para>
sl: <para>Vnesite trajanje dogodka (v urah in minutah) za alarme, ki so skopirani v KOrganizer.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: New Alarms && Templates
sl: Novi alarmi in predloge

[ctx: @option:radio]
en: Store in default calendar
sl: Shrani v privzeti koledar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add all new alarms and alarm templates to the default calendars, without prompting.
sl: Vse nove alarme in predloge alarmov brez vprašanja dodaj v privzeti koledar.

[ctx: @option:radio]
en: Prompt for which calendar to store in
sl: Vprašaj po koledarju za shranjevanje

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When saving a new alarm or alarm template, prompt for which calendar to store it in, if there is more than one active calendar.</para><para>Note that archived alarms are always stored in the default archived alarm calendar.</para>
sl: <para>Pri shranjevanju novega alarma ali predloge alarma, boste vprašani po koledarju za shranjevanje, če je dejaven več kot en koledar.</para><para>Zapomnite si, da so arhivirani alarmi vedno shranjeni v privzeti koledar za arhivirane alarme.</para>

[ctx: @title:group]
en: Archived Alarms
sl: Arhivirani alarmi

[ctx: @option:check]
en: Keep alarms after expiry
sl: Ohrani alarme po preteku

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to archive alarms after expiry or deletion (except deleted alarms which were never triggered).
sl: Označite, da arhivirate alarme po preteku ali izbrisu (razen izbrisanih alarmov, ki se niso nikoli sprožili).

[ctx: @option:check]
en: Discard archived alarms after:
sl: Zavrzi arhivirane alarme po:

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: days
sl: dneh

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to store archived alarms indefinitely. Check to enter how long archived alarms should be stored.
sl: Odstranite oznako za časovno neomejeno shranjevanje arhiviranih alarmov. Označite, da vnesete, kako dolgo naj se alarmi hranijo.

[ctx: @action:button]
en: Clear Archived Alarms
sl: Počisti arhivirane alarme

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms.
sl: Izbriši vse obstoječe arhivirane alarme.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms (from the default archived alarm calendar only).
sl: Izbriši vse obstoječe arhivirane alarme (samo iz privzetega koledarja za arhivirane alarme).

[ctx: @info]
en: <para>A default calendar is required in order to archive alarms, but none is currently enabled.</para><para>If you wish to keep expired alarms, please first use the calendars view to select a default archived alarms calendar.</para>
sl: <para>Za arhiviranje alarmov je potreben privzeti koledar, vendar trenutno omogočen ni noben.</para><para>Če želite ohraniti pretečene alarme, najprej v prikazu koledarjev izberite privzeti koledar za arhivirane alarme.</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all archived alarms?
sl: Ali resnično želite izbrisati vse arhivirane alarme?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all alarms in the default archived alarm calendar?
sl: Ali resnično želite izbrisati vse alarme iz privzetega koledarja za arhivirane alarme?

[ctx: @label]
en: Email client:
sl: Odjemalec e-pošte:

[ctx: @info]
en: Choose how to send email when an email alarm is triggered.
sl: Izberite kako poslati elektronsko sporočilo, ko je sprožen alarm.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>%1<list><item><interface>%2</interface>: The email is sent automatically via <application>KMail</application>.</item><item><interface>%3</interface>: The email is sent automatically. This option will only work if your system is configured to use <application>sendmail</application> or a sendmail compatible mail transport agent.</item></list></para>
sl: <para>%1<list><item><interface>%2</interface>: Sporočilo se samodejno pošlje s programom <application>KMail</application>.</item><item><interface>%3</interface>: Sporočilo se pošlje samodejno. Ta možnost bo delala le, če je vaš sistem nastavljen za uporabo programa <application>sendmail</application> ali z njim združljivega posrednika za prenos pošte.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>%1<list><item><interface>%2</interface>: The email is sent automatically. This option will only work if your system is configured to use <application>sendmail</application> or a sendmail compatible mail transport agent.</item></list></para>
sl: <para>%1<list><item><interface>%2</interface>: Sporočilo je poslano samodejno. Ta možnost bo delovala samo, če je vaš sistem postavljen za uporabo programa <application>sendmail</application> ali z njim združljivega posrednika za prenos pošte.</item></list></para>

[ctx: @option:check]
en: Copy sent emails into <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
sl: Skopiraj poslano e-pošto v <application>KMail</application>ovo mapo <resource>%1</resource>

[ctx: @info:whatsthis]
en: After sending an email, store a copy in <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
sl: Po poslani e-pošti shrani kopijo v <application>KMail</application>ovo mapo <resource>%1</resource>

[ctx: @option:check]
en: Notify when remote emails are queued
sl: Obvesti, ko so oddaljena e-poštna sporočila postavljena v vrsto

[ctx: @title:group]
en: Your Email Address
sl: Vaš e-poštni naslov

[ctx: @label 'From' email address]
en: From:
sl: Od:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used to identify you as the sender when sending email alarms.
sl: Vaš e-poštni naslov, ki se naj uporabi za pošiljanje e-poštnih alarmov.

[ctx: @option:radio]
en: Use default <application>KMail</application> identity
sl: Uporabi privzeto istovetnost <application>KMail</application>a

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default email address set in <application>KMail</application>, to identify you as the sender when sending email alarms.
sl: Potrdite uporabo privzetega e-poštnega naslova iz <application>KMail</application>-a in vas kot pošiljatelja, kadar pošiljate alarmna opozorila po elektronski pošti.

[ctx: @option:radio]
en: Use <application>KMail</application> identities
sl: Uporabi istovetnosti <application>KMail</application>a

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use <application>KMail</application>'s email identities to identify you as the sender when sending email alarms. For existing email alarms, <application>KMail</application>'s default identity will be used. For new email alarms, you will be able to pick which of <application>KMail</application>'s identities to use.
sl: Omogočite, da uporabite e-poštne istovetnosti <application>KMail</application>a za vašo identifikacijo kot pošiljatelja pri pošiljanju alarmov z e-pošto.  Za obstoječe alarme z e-pošto se uporabi privzeta istovetnost <application>KMail</application>a. Za nove alarme e-pošte boste lahko izbrali, katera istovetnost <application>KMail</application>a naj se uporabi.

[ctx: @label 'Bcc' email address]
en: Bcc:
sl: Skp:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used for blind copying email alarms to yourself. If you want blind copies to be sent to your account on the computer which <application>KAlarm</application> runs on, you can simply enter your user login name.
sl: Vaš e-poštni naslov, ki se uporabi za slepo kopiranje e-poštnih alarmov vam osebno. Če želite da se slepe kopije pošljejo na vaš račun na računalniku na katerem teče <application>KAlarm</application>, preprosto vnesite svoje prijavno ime.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default email address set in <application>KMail</application>, for blind copying email alarms to yourself.
sl: Potrdite uporabo privzetega e-poštnega naslova iz aplikacije <application>KMail</application> za slepo kopijo alarmnih opozoril vam samim.

[ctx: @info]
en: No valid 'Bcc' email address is specified.
sl: V polju »Skp« ni navedenega veljavnega e-poštnega naslova.

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to save your changes?
sl: Ste prepričani, da želite shraniti vaše spremembe?

[ctx: @info]
en: <para>No default email address is currently set in <application>KMail</application>.</para><para>%1</para><para>%2</para>
sl: <para>Trenutno ni nastavljenega nobenega privzetega naslova e-pošte v aplikaciji <application>KMail</application>.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @info]
en: <para>No <application>KMail</application> identities currently exist.</para><para>%1</para><para>%2</para>
sl: <para>Nobene <application>KMail</application> identitete trenutno ne obstaja.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default setting for <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
sl: Privzeta nastavitev za <interface>%1</interface> v pogovornem oknu urejevalnika alarmov.

[ctx: @title:tab]
en: General
sl: Splošno

[ctx: @title:tab Settings specific to alarm type]
en: Type Specific
sl: Specifično od vrste

[ctx: @title:tab]
en: Font && Color
sl: Pisava in barva

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default setting for the alarm message display method in the alarm edit dialog.
sl: Privzeta nastavitev načina prikaza sporočila o alarmu v pogovornem oknu pri urejanju alarma.

[ctx: @label:listbox]
en: Recurrence:
sl: Ponavljanje:

[ctx: @option:radio]
en: February 28th
sl: 28. februarja

[ctx: @option:radio]
en: March 1st
sl: 1. marca

[ctx: @option:radio]
en: Do not repeat
sl: Ne ponovi

[ctx: @info:whatsthis]
en: For yearly recurrences, choose what date, if any, alarms due on February 29th should occur in non-leap years.<note>The next scheduled occurrence of existing alarms is not re-evaluated when you change this setting.</note>
sl: Za letne ponovitve izberite, na kateri dan (če sploh) naj se alarmi, ki so na vrsti 29. februarja, pojavijo v letih, ki niso prestopna.<note>Naslednja razporejena pojavitev obstoječega alarma se ne znova ovrednoti, ko spremenite to nastavitev.</note>

[ctx: @title:group]
en: Display Alarms
sl: Prikazni alarmi

[ctx: @label:listbox]
en: Reminder units:
sl: Enote opomnika:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Minutes
sl: Minute

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hours/Minutes
sl: Ure/minute

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default units for the reminder in the alarm edit dialog, for alarms due soon.
sl: Privzete enote za opomnik v pogovornem oknu za urejanje alarma.

[ctx: @title:group Audio options group]
en: Sound
sl: Zvok

[ctx: @option:check]
en: Repeat sound file
sl: Ponavljaj zvočno datoteko

[ctx: @info:whatsthis sound file 'Repeat' checkbox]
en: The default setting for sound file <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
sl: Privzeta nastavitev za zvočno datoteko <interface>%1</interface> v urejevalnem oknu alarma.

[ctx: @label:textbox]
en: Sound file:
sl: Zvočna datoteka:

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a sound file
sl: Izberite zvočno datoteko

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default sound file to use in the alarm edit dialog.
sl: Vnesite privzeto zvočno datoteko za uporabo v pogovornem oknu za urejanje alarma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to set the default volume for sound files in the alarm edit dialog.
sl: Izberite privzeto glasnost za zvočne datoteke v pogovornem oknu za urejanje alarma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default volume for sound files in the alarm edit dialog.
sl: Privzeta glasnost zvočnih datotek v pogovornem oknu za urejanje alarma.

[ctx: @title:group]
en: Command Alarms
sl: Ukazni alarmi

[ctx: @title:group]
en: Email Alarms
sl: E-poštni alarmi

[ctx: @title:group]
en: Message Font && Color
sl: Pisave in barve sporočila

[ctx: @info]
en: You must enter a sound file when <interface>%1</interface> is selected as the default sound type
sl: Ko je za privzeto vrsto zvoka izbran <interface>%1</interface>, morate vnesti datoteko z zvokom

[ctx: @title:tab]
en: Alarm Windows
sl: Okna alarmov

[ctx: @option:check]
en: Show in system tray
sl: Pokaži v sistemski vrstici

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check to show <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray. Showing it in the system tray provides easy access and a status indication.</para>
sl: <para>Označite za prikaz ikone programa <application>KAlarm</application> v sistemski vrstici. Ikona omogoča preprost dostop in prikaz stanja.</para>

[ctx: @option:radio Always show KAlarm icon]
en: Always show
sl: Vedno pokaži

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to show <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray regardless of whether alarms are due.
sl: Omogočite za prikaz <application>KAlarm</application>ove ikone v sistemski vrstici ne glede na ali se bo kmalu sprožil kak alarm.

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no active alarms
sl: Samodejno skrij, če ni dejavnih alarmov

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to automatically hide <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray if there are no active alarms. When hidden, the icon can always be made visible by use of the system tray option to show hidden icons.
sl: Omogočite, da se <application>KAlarm</application>ova ikona v sistemski vrstici samodejno skrije, če ni dejavnih alarmov. Skrito ikono lahko kadarkoli napravite vidno z gumbom za prikaz skritih ikon v sistemski vrstici.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to automatically hide <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray if no alarms are due within the specified time period. When hidden, the icon can always be made visible by use of the system tray option to show hidden icons.
sl: Omogočite, da se <application>KAlarm</application>ova ikona v sistemski vrstici samodejno skrije, če se v navedenem času ne bo sprožil noben alarm. Skrito ikono lahko kadarkoli napravite vidno z gumbom za prikaz skritih ikon v sistemski vrstici.

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no alarm due within time period:
sl: Samodejno skrij, če se ne bo sprožil alarm v obdobju:

[ctx: @title:group]
en: System Tray Tooltip
sl: Orodni namig v sistemski vrstici

[ctx: @option:check]
en: Show next 24 hours' alarms
sl: Pokaži alarme v naslednjih 24 urah

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify whether to include in the system tray tooltip, a summary of alarms due in the next 24 hours.
sl: Navedite ali naj orodni namig v sistemski vrstici vsebuje povzetek alarmov, ki bodo na vrsti v naslednjih 24 urah.

[ctx: @option:check]
en: Maximum number of alarms to show:
sl: Največje število alarmov, ki naj bodo prikazani:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to display all of the next 24 hours' alarms in the system tray tooltip. Check to enter an upper limit on the number to be displayed.
sl: Odstranite oznako, če želite v orodnem namigu sistemske vrstice prikazati vse alarme v naslednjih 24 urah. Označite, če želite vnesti največje število prikazanih alarmov.

[ctx: @option:check]
en: Show alarm time
sl: Pokaži čas alarma

[ctx: @option:check]
en: Show time until alarm
sl: Pokaži čas do alarma

[ctx: @title:group]
en: Alarm List
sl: Seznam alarmov

[ctx: @label:listbox]
en: Disabled alarm color:
sl: Barva onemogočenih alarmov:

[ctx: @label:listbox]
en: Archived alarm color:
sl: Barva arhiviranih alarmov:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Message Windows
sl: Okna s sporočili alarmov

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Choose how to reduce the chance of alarm messages being accidentally acknowledged:<list><item>Position alarm message windows as far as possible from the current mouse cursor location, or</item><item>Position alarm message windows in the center of the screen, but disable buttons for a short time after the window is displayed.</item></list></para>
sl: <para>Izberite način zmanjšanja možnosti potrditve sporočil alarmov po nesreči:<list><item>Postavi okna sporočil alarmov kar se da daleč od trenutne lege miškinega kazalca</item><item>Postavi okna sporočil alarmov na sredino zaslona, vendar za kratek čas onemogoči gumbe.</item></list></para>

[ctx: @option:radio]
en: Position windows far from mouse cursor
sl: Postavi okna čim dlje od miškine kazalke

[ctx: @option:radio]
en: Center windows, delay activating window buttons
sl: Usredini okna, zakasni omogočanje gumbov v oknih

[ctx: @label:spinbox]
en: Button activation delay (seconds):
sl: Zakasnitev omogočanja gumbov (sekunde):

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how long its buttons should remain disabled after the alarm message window is shown, to reduce the chance of alarm messages being accidentally acknowledged.
sl: Vnesite, kako dolgo naj ostanejo njegovi gumbi onemogočeni, potem ko se prikaže okno z alarmnim sporočilom, da zmanjšate možnost pomotoma potrditve alarmnih sporočil.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how long its buttons should remain disabled after the alarm message window is shown.
sl: Vnesite, za koliko časa po prikazu okna sporočila alarma naj bodo gumbi onemogočeni.

[ctx: @option:check]
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
sl: Sporočilna okna imajo nazivno vrstico in prevzamejo žarišče tipkovnice

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Specify the characteristics of alarm message windows:<list><item>If checked, the window is a normal window with a title bar, which grabs keyboard input when it is displayed.</item><item>If unchecked, the window does not interfere with your typing when it is displayed, but it has no title bar and cannot be moved or resized.</item></list></para>
sl: <para>Navedite značilnosti oken s sporočili alarmov:<list><item>Če je označeno, je okno običajno, z nazivno vrstico, ki ob prikazu prevzame vnos tipkovnice.</item><item>Če ni označeno, prikazano okno ne prevzema vnosa tipkovnice, vendar nima nazivne vrstice in ga ni mogoče premakniti ali mu spremeniti velikosti.</item></list></para>

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: No Recurrence
sl: Brez ponovitev

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: At Login
sl: Pri prijavi

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Hourly/Minutely
sl: Urno/minutno

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Daily
sl: Dnevno

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Weekly
sl: Tedensko

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Monthly
sl: Mesečno

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Yearly
sl: Letno

[ctx: @title:group]
en: Recurrence Rule
sl: Pravilo za ponovitev

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not repeat the alarm
sl: Ne ponovi alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Trigger the alarm at the specified date/time and at every login until then.</para><para>Note that it will also be triggered any time <application>KAlarm</application> is restarted.</para>
sl: <para>Sproži alarm ob navedenem datumu/času in vsaki prijavi do takrat.</para><para>Vedite, da bo sprožen vsakič, ko se ponovno zažene <application>KAlarm</application>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at hourly/minutely intervals
sl: Ponovi alarm urno/minutno

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at daily intervals
sl: Ponovi alarm dnevno

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at weekly intervals
sl: Ponovi alarm tedensko

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at monthly intervals
sl: Ponovi alarm mesečno

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at annual intervals
sl: Ponovi alarm letno

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up a repetition within the recurrence, to trigger the alarm multiple times each time the recurrence is due.
sl: Nastavite ponovitev znotraj ponavljanja, da bo alarm sprožen večkrat ob koncu ponavljanja.

[ctx: @title:group]
en: Recurrence End
sl: Konec ponavljanja

[ctx: @option:radio]
en: No end
sl: Brez konca

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm indefinitely
sl: Ponavljaj alarm do neskončnosti

[ctx: @option:radio]
en: End after:
sl: Končaj po:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm for the number of times specified
sl: Ponovi alarm navedeno število krat

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the total number of times to trigger the alarm
sl: Vnesite skupno število sprožitev alarma

[ctx: @label]
en: occurrence(s)
sl: pojavitev

[ctx: @option:radio]
en: End by:
sl: Končaj do:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Repeat the alarm until the date/time specified.</para><para><note>This applies to the main recurrence only. It does not limit any sub-repetition which will occur regardless after the last main recurrence.</note></para>
sl: <para>Ponavljaj alarm do navedenega datuma/časa.</para><para><note>To velja le za glavno ponavljanje. Ne omejuje nobene podrejene ponovitve, ki se bo ne glede na to zgodilo po zadnjem glavnem ponavljanju.</note></para>

[ctx: @info]
en: This uses the same time zone as the start time.
sl: To uporabi isti časovni pas kot začetni čas.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last date to repeat the alarm.</para><para>%1</para>
sl: <para>Vnesite zadnji datum ponovitve alarma.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last time to repeat the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
sl: <para>Vnesite zadnji čas za ponovitev alarma.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop repeating the alarm after your first login on or after the specified end date
sl: Prenehaj ponavljati alarm po prvi prijavi na ali po določenem končnem datumu

[ctx: @title:group]
en: Exceptions
sl: Izjeme

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of exceptions, i.e. dates/times excluded from the recurrence
sl: Seznam izjem, to je datumov/časov izključenih iz ponavljanja

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a date to insert in the exceptions list. Use in conjunction with the Add or Change button below.
sl: Vnesite datum, ki naj se vstavi v seznam izjem. Uporabite v povezavi z gumboma »Dodaj« ali »Spremeni«.

[ctx: @action:button]
en: Add
sl: Dodaj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add the date entered above to the exceptions list
sl: Dodaj zgoraj vneseni datum na seznam izjem

[ctx: @action:button]
en: Change
sl: Spremeni

[ctx: @info:whatsthis]
en: Replace the currently highlighted item in the exceptions list with the date entered above
sl: Zamenjaj trenutno označen predmet na seznamu izjem z datumom vnesenim zgoraj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the currently highlighted item from the exceptions list
sl: Odstrani trenutno označen predmet s seznama izjem

[ctx: @option:check]
en: Exclude holidays
sl: Izloči praznike

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Do not trigger the alarm on holidays.</para><para>You can specify your holiday region in the Configuration dialog.</para>
sl: <para>Alarma na praznike ne sprožaj.</para><para>Območje praznikov lahko izberete v pogovornem oknu za nastavitve.</para>

[ctx: @option:check]
en: Only during working time
sl: Samo med delovnim časom

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Only execute the alarm during working hours, on working days.</para><para>You can specify working days and hours in the Configuration dialog.</para>
sl: <para>Alarm sproži samo med delovnimi urami na delovne dni.</para><para>Delovne dni in ure lahko nastavite v pogovornem oknu za nastavitve.</para>

[ctx: @info]
en: End date is earlier than start date
sl: Končni datum je zgodnejši kot začetni

[ctx: @info]
en: End date/time is earlier than start date/time
sl: Končni datum/čas je zgodnejši kot začetni datum/čas

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than start date
sl: Datum ne more biti pred začetnim datumom

[ctx: @label:spinbox]
en: Recur every
sl: Ponovi vsakih

[ctx: @label Time units for user-entered numbers]
en: hours:minutes
sl: ur:minut

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of hours and minutes between repetitions of the alarm
sl: Vnesite število ur in minut med ponovitvami alarma

[ctx: @label On: Tuesday]
en: On:
sl: Na:

[ctx: @info]
en: No day selected
sl: Dan ni izbran

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: day(s)
sl: dni

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days between repetitions of the alarm
sl: Vnesite število dni med ponovitvami alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which the alarm is allowed to occur
sl: Izberite dneve tedna, ob katerih se alarm lahko sproži

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: week(s)
sl: tedni

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of weeks between repetitions of the alarm
sl: Vnesite število tednov med ponovitvami alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which to repeat the alarm
sl: Izberite dneve tedna, ob katerih naj se alarm ponovi

[ctx: @option:radio On day number in the month]
en: On day
sl: Na dan

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on the selected day of the month
sl: Ponovi alarm na izbrani dan v mesecu

[ctx: @item:inlistbox Last day of month]
en: Last
sl: Zadnji

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the month on which to repeat the alarm
sl: Izberite dan v mesecu, na katerega naj se alarm ponovi

[ctx: @option:radio On the 1st Tuesday]
en: On the
sl: Na

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on one day of the week, in the selected week of the month
sl: Ponovi alarm na en dan v tednu v izbranem tednu meseca

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1st
sl: 1.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd
sl: 2.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd
sl: 3.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th
sl: 4.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th
sl: 5.

[ctx: @item:inlistbox Last Monday in March]
en: Last
sl: Zadnji

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd Last
sl: Predzadnji

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd Last
sl: Predpredzadnji

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th Last
sl: Četrti od zadaj

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th Last
sl: Peti od zadaj

[ctx: @item:inlistbox Every (Monday...) in month]
en: Every
sl: Vsak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the week of the month in which to repeat the alarm
sl: Izberite teden v mesecu, v katerem naj se alarm ponovi

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the week on which to repeat the alarm
sl: Izberite dan v tednu, na katerega naj se alarm ponovi

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: month(s)
sl: mesecev

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of months between repetitions of the alarm
sl: Vnesite število mesecev med ponovitvami alarma

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: year(s)
sl: let

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of years between repetitions of the alarm
sl: Vnesite število let med ponovitvami alarma

[ctx: @label List of months to select]
en: Months:
sl: Meseci:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the months of the year in which to repeat the alarm
sl: Izberite mesece v letu, v katerih naj se alarm ponovi

[ctx: @label:listbox]
en: February 29th alarm in non-leap years:
sl: Alarm na 29. februarja v letih, ki niso prestopna:

[ctx: @item:inlistbox No date]
en: None
sl: Brez

[ctx: @item:inlistbox 1st March (short form)]
en: 1 Mar
sl: 1. mar

[ctx: @item:inlistbox 28th February (short form)]
en: 28 Feb
sl: 28. feb

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which date, if any, the February 29th alarm should trigger in non-leap years
sl: Izberite, na kateri dan (če sploh) naj se alarmi, ki so na vrsti 29. februarja, sprožijo v letih, ki niso prestopna

[ctx: @info]
en: No month selected
sl: Mesec ni izbran

[ctx: @option:check]
en: Reminder for first recurrence only
sl: Opomnik samo za prvo ponovitev

[ctx: @item:inlistbox]
en: in advance
sl: prej

[ctx: @option:check]
en: Reminder:
sl: Opomnik:

[ctx: @item:inlistbox]
en: afterwards
sl: potem

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the reminder only for the first time the alarm is scheduled
sl: Prikaži opomnik samo prvič, ko se alarm sproži

[ctx: @title:window]
en: Alarm Sub-Repetition
sl: Pod-ponovitve alarma

[ctx: @option:check Repeat every 10 minutes]
en: Repeat every
sl: Ponovi vsakih

[ctx: @info:whatsthis]
en: Instead of the alarm triggering just once at each recurrence, checking this option makes the alarm trigger multiple times at each recurrence.
sl: Označite, da se alarm ponavlja vsakič, ko se pojavi. Namesto enkratne sprožitve alarma ob vsaki ponovitvi se alarm sproži večkrat ob vsaki ponovitvi.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the time between repetitions of the alarm
sl: Vnesite čas med ponovitvami alarma

[ctx: @option:radio]
en: Number of repetitions:
sl: Število ponovitev:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify the number of times the alarm should repeat after each recurrence
sl: Označite, da določite, kolikokrat naj se alarm ponovi po vsaki ponovitvi

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of times to trigger the alarm after its initial occurrence
sl: Vnesite skupno število sprožitev alarma po prvi pojavitvi

[ctx: @option:radio]
en: Duration:
sl: Trajanje:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify how long the alarm is to be repeated
sl: Označite, da določite, kako dolgo naj se alarm ponavlja

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the length of time to repeat the alarm
sl: Vnesite dolžino časa za ponavljanje alarma

[ctx: @info]
en: Could not load calendar <filename>%1</filename>.
sl: Koledarja <filename>%1</filename> ni bilo moč naložiti.

[ctx: @info]
en: Cannot download calendar: <filename>%1</filename>
sl: Koledarja ni moč prejeti: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Calendar <resource>%1</resource> is in an old format (<application>KAlarm</application> version %2), and will be read-only unless you choose to update it to the current format.
sl: Calendar <resource>%1</resource> je v starem formatu (<application>KAlarm</application> verzije %2) in bo namenjen samo za branje, razen če ga posodobite na trenutni format.

[ctx: @info]
en: Some or all of the alarms in calendar <resource>%1</resource> are in an old <application>KAlarm</application> format, and will be read-only unless you choose to update them to the current format.
sl: Nekateri ali vsi alarmi v koledarju <resource>%1</resource> so v starem formatu programa <application>KAlarm</application> in bodo dostopni samo za branje, razen če jih posodobite na trenutni format.

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para><warning>Do not update the calendar if it is also used with an older version of <application>KAlarm</application> (e.g. on another computer). If you do so, the calendar may become unusable there.</warning></para><para>Do you wish to update the calendar?</para>
sl: <para>%1</para><para><warning>Koledarja ne posodobite, če ga uporabljate tudi s staro različico programa <application>KAlarm</application> (npr. na drugem računalniku). Če to storite, bo koledar drugje morda postal neuporaben.</warning></para><para>Ali želite posodobiti koledar?</para>

[ctx: @info]
en: Calendar is not configured.
sl: Koledar ni konfiguriran.

[ctx: @info]
en: Error loading calendar <resource>%1</resource>.
sl: Napaka pri nalaganju koledarja <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Error saving calendar <resource>%1</resource>.
sl: Napaka pri shranjevanju koledarja <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Calendar is read-only.
sl: Koledar je dovoljeno samo za brati.

[ctx: @info]
en: Calendar file is in wrong format: <filename>%1</filename>.
sl: Datoteka koledarja v napačnem formatu <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Failed to update format of calendar <resource>%1</resource>
sl: Posodabljanje formata koledarja <resource>%1</resource> ni uspelo

[ctx: @title:window]
en: Calendar Configuration
sl: Nastavitve koledarja

[ctx: @label:listbox]
en: Select storage type of new calendar:
sl: Izberite vrsto hrambe za shranjevanje novega koledarja:

[ctx: @info]
en: Error!  The file <filename>%1</filename> is already used by an existing calendar.
sl: Napaka!  Datoteka <filename>%1</filename> je že v uporabi pri obstoječem koledarju.

[ctx: @title:window]
en: Import Directory Resource
sl: Uvozi vire direktorija

[ctx: @title:tab]
en: Import Calendar Directory Resource
sl: Uvozi vire direktorija koledarjev

[ctx: @title:tab]
en: Import Active Alarms
sl: Uvozi dejavne alarme

[ctx: @title:tab]
en: Import Archived Alarms
sl: Uvozi arhivirane alarme

[ctx: @title:tab]
en: Import Alarm Templates
sl: Uvozi predloge alarmov

[ctx: @item:intext]
en: Active alarms
sl: Dejavni alarmi

[ctx: @item:intext]
en: Archived alarms
sl: Arhivirani alarmi

[ctx: @item:intext]
en: Alarm templates
sl: Predloge alarmov

[ctx: @item:inlistbox File type selection filter]
en: Calendar files
sl: Koledarske datoteke

[ctx: @info:status]
en: Checking file information...
sl: Preverjanje informacij o datoteki …

[ctx: @info:status]
en: Error! File already exists.
sl: Napaka! Datoteka že obstaja.

[ctx: @info:status]
en: Error! Cannot create file (directory does not exist).
sl: Napaka! Ni mogoče ustvariti datoteke (direktorij ne obstaja).

[ctx: @info:status]
en: Error! Cannot create file (directory is not writable).
sl: Napaka! Ni mogoče ustvariti datoteke (direktorij ne dovoljuje pisanja).

[ctx: @info]
en: Error! Cannot create file (directory does not exist).
sl: Napaka! Ni mogoče ustvariti datoteke (direktorij ne obstaja).

[ctx: @info]
en: Error! Cannot create file (directory is not writable).
sl: Napaka! Ni mogoče ustvariti datoteke (direktorij ne dovoljuje pisanja).

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, warning1)
en: KAlarm no longer supports calendar directory resources. In order to continue using the contents of the directory resource below, you must import it into a KAlarm calendar file resource.
sl: KAlarm ne podpira več virov imenika koledarja. Da bi lahko nadaljevali uporabo spodnje vsebine v imeniku, ga morate uvoziti kot vir datotek koledarja KAlarm.

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, warning2)
en: KAlarm no longer supports calendar directory resources. In order to continue using the contents of the directory resource below, you must import each of its alarm types into separate KAlarm calendar file resources.
sl: KAlarm ne podpira več virov imenika koledarja. Da bi lahko nadaljevali z uporabo spodnje vsebine v imeniku, morate uvoziti vsakega odvrste alarma v ločene vire datotek koledarja KAlarm.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Display name:
sl: Ime za prikaz:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Calendar directory:
sl: Direktorij koledarjev:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Alarm types:
sl: Vrste alarmov:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, note)
en: If you prefer, you can import this calendar directory resource later, by using the Import Alarms menu option to import the calendar files contained within it.
sl: Če želite, lahko vire tega koledarja uvozite pozneje, tako da z možnostjo menija Uvozi alarme uvozite koledarske datoteke, ki so vsebovaneznotraj.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mergeRadio)
en: Import into existing calendar file resource
sl: Uvoz v obstoječi vir datoteke koledarja

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, mergeResource)
en: Select the resource to import the directory resource's alarms into.
sl: Izberite vir, v katerega želite uvoziti alarme vira imenika.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, newRadio)
en: Import into new calendar file resource
sl: Uvozi v nov vir koledarske datoteke

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pathLabel)
en: Filename:
sl: Datoteka:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, pathRequester)
en: Select the file to contain this resource. The file must not already exist.
sl: Izberite datoteko, ki bo vsebovala ta vir. Datoteka še ne sme obstajati.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathRequester)
en: Select the file to contain this resource.
    The file must not already exist.
    Note that if the URL of a remote file is specified, monitoring for file changes will not work.
sl: Izberite datoteko, ki vsebuje ta vir.
    Datoteka še ne sme obstajati.
    Če je določen URL oddaljene datoteke, ob spremljanju datoteke spremembe ne bodo delovale.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, nameText)
en: Enter the name used to identify this resource in displays.
sl: Vnesite ime za identifikacijo tega vira za prikaz v prikazovalnikih.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameText)
en: Enter the name used to identify this resource in displays.
sl: Vnesite ime za identifikacijo tega vira za prikaz v prikazovalnikih.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noRadio)
en: Do not import
sl: Ne uvažaj

[ctx: @info/plain Name of a calendar]
en: Active Alarms
sl: Dejavni alarmi

[ctx: @info/plain Name of a calendar]
en: Archived Alarms
sl: Arhivirani alarmi

[ctx: @info/plain Name of a calendar]
en: Alarm Templates
sl: Predloge alarmov

[ctx: @info]
en: <para>Failed to create default calendar <resource>%1</resource></para><para>Location: <filename>%2</filename></para>
sl: <para>Ustvarjanje privzetega koledarja ni uspelo <resource>%1</resource></para><para>Lokacija: <filename>%2</filename></para>

[ctx: @item:intext]
en: Active Alarms
sl: Dejavni alarmi

[ctx: @item:intext]
en: Archived Alarms
sl: Arhivirani alarmi

[ctx: @item:intext]
en: Alarm Templates
sl: Predloge alarmov

[ctx: @item:intext Calendar status]
en: Read-only
sl: Samo za branje

[ctx: @item:intext Calendar status]
en: Read-only (old format)
sl: Samo za branje (stara oblika)

[ctx: @item:intext Calendar status]
en: Read-only (other format)
sl: Samo za branje (druga oblika)

[ctx: @title:column]
en: Time
sl: Čas

[ctx: @title:column]
en: Time To
sl: Čas do

[ctx: @title:column]
en: Repeat
sl: Ponovi

[ctx: @title:column]
en: Color
sl: Barva

[ctx: @title:column]
en: Type
sl: Vrsta

[ctx: @title:column]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title:column]
en: Message, File or Command
sl: Sporočilo, datoteka ali ukaz

[ctx: @title:column Template name]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title:column]
en: Calendars
sl: Koledarji

[ctx: @info:tooltip]
en: Command execution failed
sl: Izvajanje ukaza ni uspelo

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre-alarm action execution failed
sl: Izvajanje dejanja pred alarmom ni uspelo

[ctx: @info:tooltip]
en: Post-alarm action execution failed
sl: Izvajanje dejanja po alarmu ni uspelo

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre- and post-alarm action execution failed
sl: Izvajanje dejanja pred in po alarmu ni uspelo

[ctx: @item:intext Calendar status]
en: Disabled
sl: Onemogočeno

[ctx: @info:whatsthis]
en: Next scheduled date and time of the alarm
sl: Naslednji načrtovani datum in čas alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: How long until the next scheduled trigger of the alarm
sl: Kako dolgo do naslednje razporejene sprožitve alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: How often the alarm recurs
sl: Kako pogosto se alarm ponavlja

[ctx: @info:whatsthis]
en: Background color of alarm message
sl: Barva ozadja sporočila alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm type (message, file, command or email)
sl: Vrsta alarma (sporočilo, datoteka, ukaz ali e-pošta)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm name, or alarm text if name is blank
sl: Ime alarma ali besedilo alarma, če je ime prazno

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm message text, URL of text file to display, command to execute, or email subject line
sl: Besedilo sporočila alarma, naslov URL besedilne datoteke, ki se naj prikaže, ukaz, ki se naj izvede ali zadeva e-pošte

[ctx: @info:whatsthis]
en: Name of the alarm template
sl: Ime predloge alarma

[ctx: @info Alarm never occurs]
en: Never
sl: Nikoli

[ctx: @info n days]
en: %1d
sl: %1 d

[ctx: @info days hours:minutes]
en: %1d %2:%3
sl: %1 d %2:%3

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default active alarm calendar.
sl: Privzetega koledarja z dejavnimi alarmi ni mogoče onemogočiti.

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
sl: Privzetega koledarja z arhiviranimi alarmi ni mogoče onemogočiti, če je nastavljeno, da se pretekle alarme ohrani.

[ctx: @info]
en: Do you really want to disable your default calendar?
sl: Ali resnično želite onemogočiti privzeti koledar?

[ctx: @title:window]
en: Choose Calendar
sl: Izberite koledar

[ctx: @info]
en: The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for active alarms.
sl: Koledar <resource>%1</resource> je od sedaj mogoče samo brati. To je bil privzeti koledar za dejavne alarme.

[ctx: @info]
en: The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for archived alarms.
sl: Koledar <resource>%1</resource> je od sedaj mogoče samo brati. To je bil privzeti koledar za arhivirane alarme.

[ctx: @info]
en: The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for alarm templates.
sl: Koledar <resource>%1</resource> je od sedaj mogoče samo brati. To je bil privzeti koledar za predloge alarmov.

[ctx: @info]
en: <para>The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for:%2</para><para>Please select new default calendars.</para>
sl: <para>Koledar <resource>%1</resource> je sedaj mogoče samo brati. To je bil privzeti koledar za: %2</para><para>Izberite nov privzeti koledar.</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>Please select a new default calendar.</para>
sl: <para>%1</para><para>Izberite nov privzeti koledar.</para>

[ctx: @info A prompt for user to enter what to search for]
en: Search
sl: Išči

[ctx: @item:inlistbox]
en: KAlarm Calendar File
sl: Koledarska datoteka KAlarm

[ctx: @item:inlistbox]
en: KAlarm Calendar Directory
sl: Direktorij za datoteke KAlarm

[ctx: @item:intext What a resource is stored in]
en: File
sl: Datoteka

[ctx: @item:intext What a resource is stored in (directory in filesystem)]
en: Directory
sl: Direktorij

[ctx: @info]
en: A previous load is still in progress.
sl: Prejšnje nalaganje je še v teku.

[ctx: @info]
en: A previous save is still in progress.
sl: Prejšnje shranjevanje je še v teku.

[ctx: @info]
en: Could not create calendar file <filename>%1</filename>.
sl: Ni bilo mogoče ustvariti koledarja <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not create writable calendar file <filename>%1</filename>.
sl: Ni bilo mogoče ustvariti koledarja za pisanje <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not load file <filename>%1</filename>.
sl: Ni bilo mogoče naložiti koledarja <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Calendar not open.
sl: Koledar ni odprt.

[ctx: @info]
en: Could not save file <filename>%1</filename>.
sl: Ni bilo mogoče shraniti koledarja <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not load file <filename>%1</filename>. (%2)
sl: Ni bilo mogoče naložiti koledarja <filename>%1</filename>. (%2)

[ctx: @info]
en: Could not save file <filename>%1</filename>. (%2)
sl: Ni bilo mogoče shraniti koledarja <filename>%1</filename>. (%2)

[ctx: @title:window]
en: Configure Calendar
sl: Nastavi koledar

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pathGroupBox)
en: Calendar File
sl: Koledarska datoteka

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, pathDescription)
en: Select the file to hold this calendar. If the file does not exist, it will be created. The URL of a remote file can also be specified, but note that monitoring for file changes will not work in this case.
sl: Izberite datoteko, ki vsebuje koledar. Če datoteka ne obstaja, bo ustvarjena. Lahko določite tudi naslov oddaljene datoteke, vendar upoštevajte, da spremljanje sprememb datotek v tem primeru ne bo delovalo.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, activeRadio)
en: Active Alarms
sl: Dejavni alarmi

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, archivedRadio)
en: Archived Alarms
sl: Arhivirani alarmi

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, templateRadio)
en: Alarm Templates
sl: Predloge alarmov

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, alarmTypeDescription)
en: Select which alarm type this calendar should contain.
sl: Izberite, kateri tip alarma mora vsebovati takoledar.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, alarmTypeLabel)
en: Alarm type:
sl: Vrsta alarma:

[ctx: @item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, activeAlarmsText)
en: Active Alarms
sl: Dejavni alarmi

[ctx: @item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, archivedAlarmsText)
en: Archived Alarms
sl: Arhivirani alarmi

[ctx: @item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, templateAlarmsText)
en: Alarm Templates
sl: Predloge alarmov

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, nameGroupBox)
en: Display Name
sl: Ime za prikaz

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Name:
sl: Ime:

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, nameDescription)
en: Enter the display name used to identify this calendar.
sl: Vnesite ime za identifikacijo tega koledarja v prikazovalnikih.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, readOnlyGroupBox)
en: Access Rights
sl: Dovoljenja za dostop

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, readOnlyCheckbox)
en: Read only
sl: Samo za branje

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, readOnlyDescription)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the file. Read-only mode will be automatically enabled if you do not have write access to the file or the file is on a remote server that does not support write access.
sl: Če je omogočen način samo za branje, v datoteko ne bo zapisana nobena sprememba izbrana zgoraj. Način samo za branje bo samodejno omogočen, če nimate pravic za pisanje na tej datoteki ali pa je datoteka na oddaljenem strežniku, ki ne podpira dostopa do pisanja.

[ctx: @title:group]
en: Calendars
sl: Koledarji

[ctx: @item:inlistbox]
en: Active Alarms
sl: Dejavni alarmi

[ctx: @item:inlistbox]
en: Archived Alarms
sl: Arhivirani alarmi

[ctx: @item:inlistbox]
en: Alarm Templates
sl: Predloge alarmov

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which type of data to show alarm calendars for
sl: Izberite vrsto podatkov, za katero bodo prikazani koledarji

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of available calendars of the selected type. The checked state shows whether a calendar is enabled (checked) or disabled (unchecked). The default calendar is shown in bold.
sl: Seznam razpoložljivih koledarjev izbrane vrste. Oznaka prikazuje, ali je koledar omogočen (označen) ali onemogočen (ni oznake). Privzeti koledar je prikazan s krepko pisavo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reconfigure the selected calendar
sl: Ponovno nastavi izbrani koledar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the highlighted calendar's configuration
sl: Uredi nastavitve označenega koledarja

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove the selected calendar from the list
sl: Odstrani označeni koledar iz seznama

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Remove the highlighted calendar from the list.</para><para>The calendar itself is left intact, and may subsequently be reinstated in the list if desired.</para>
sl: <para>Poudarjen koledar odstrani s seznama.</para><para>Koledar sam ostane nespremenjen in ga je kasneje mogoče spet dodati na seznam.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new active alarm calendar
sl: Dodaj nov koledar za dejavne alarme

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new archived alarm calendar
sl: Dodaj nov koledar za arhivirane alarme

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new alarm template calendar
sl: Dodaj nov koledar za predloge alarmov

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default active alarm calendar.
sl: Privzetega koledarja z dejavnimi alarmi ni mogoče odstraniti.

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
sl: Privzetega koledarja z arhiviranimi alarmi ni mogoče odstraniti, če je nastavljeno, da se pretekle alarme ohrani.

[ctx: @info]
en: <para>It also contains:%1</para>
sl: <para>Vsebuje tudi: %1</para>

[ctx: @info]
en: <para><resource>%1</resource> is the default calendar for:%2</para>%3<para>Do you really want to remove it from all calendar lists?</para>
sl: <para><resource>%1</resource> je privzeti koledar za: %2</para> %3<para>Ali ga res želite odstraniti z vseh seznamov koledarjev?</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove your default calendar (<resource>%1</resource>) from the list?
sl: Ali res želite odstraniti privzeti koledar (<resource>%1</resource>) s seznama?

[ctx: @info]
en: <para><resource>%1</resource> contains:%2</para><para>Do you really want to remove it from all calendar lists?</para>
sl: <para><resource>%1</resource> vsebuje %2</para><para>Ali ga res želite odstraniti z vseh seznamov koledarjev?</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the calendar <resource>%1</resource> from the list?
sl: Ali koledar <resource>%1</resource> res želite odstraniti s seznama?

[ctx: @action Reload calendar]
en: Reload
sl: Znova naloži

[ctx: @action]
en: Show Details
sl: Prikaži podrobnosti

[ctx: @action]
en: Set Color...
sl: Nastavi barvo …

[ctx: @action]
en: Clear Color
sl: Počisti barvo

[ctx: @action]
en: Update Calendar Format
sl: Posodobi vrsto koledarja

[ctx: @action]
en: Remove
sl: Odstrani

[ctx: @action]
en: Add...
sl: Dodaj …

[ctx: @action]
en: Import...
sl: Uvozi …

[ctx: @action]
en: Use as Default for Active Alarms
sl: Uporabi kot privzetega za dejavne alarme

[ctx: @action]
en: Use as Default for Archived Alarms
sl: Uporabi kot privzetega za arhivirane alarme

[ctx: @action]
en: Use as Default for Alarm Templates
sl: Uporabi kot privzetega za predloge alarmov

[ctx: @info]
en: Active alarms
sl: Dejavni alarmi

[ctx: @info]
en: Archived alarms
sl: Arhivirani alarmi

[ctx: @info]
en: Alarm templates
sl: Predloge alarmov

[ctx: @info]
en: Read-write
sl: Branje in pisanje

[ctx: @info]
en: Enabled
sl: Omogočeno

[ctx: @info]
en: Disabled
sl: Onemogočeno

[ctx: @info Parameter in 'Default calendar: Yes/No']
en: Yes
sl: Da

[ctx: @info Parameter in 'Default calendar: Yes/No']
en: No
sl: Ne

[ctx: @info]
en: <title>%1</title><para>ID: %2<nl/>Calendar type: %3<nl/>Contents: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Permissions: %7<nl/>Status: %8<nl/>Default calendar: %9</para>
sl: <title>%1</title><para>Določilnik: %2<nl/>Vrsta koledarja: %3<nl/>Vsebina: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Dovoljenja: %7<nl/>Stanje: %8<nl/>Privzeti koledar: %9</para>

[ctx: @text/plain]
en: Could not run <command>%1</command> to set wake from suspend
sl: Ni bilo moč zagnati <command>%1</command> za nastavitev bujenja iz pripravljenosti

[ctx: @text/plain]
en: Error setting wake from suspend.<nl/>Command was: <command>%1 %2</command><nl/>Error code: %3.
sl: Napaka nastavljanja bujenja iz pripravljenosti.<nl/>ukaz je bil: <command>%1 %2</command><nl/>Koda napake: %3.

[ctx: @option:check]
en: Repeat
sl: Ponovi

[ctx: @option:check]
en: Set volume
sl: Nastavi glasnost

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the sound file will be played repeatedly for as long as the message is displayed.
sl: Če je označeno, se bo predvajanje zvočne datoteke ponavljalo tako dolgo, dokler bo prikazano sporočilo.

[ctx: @label]
en: Sound file:
sl: Zvočna datoteka:

[ctx: @info:tooltip]
en: Test the sound
sl: Preizkusi zvok

[ctx: @info:whatsthis]
en: Play the selected sound file.
sl: Predvajaj izbrano zvočno datoteko.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a sound file to play.
sl: Vnesite ime oziroma naslov URL datoteke z zvokom.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a sound file to play.
sl: Izberite datoteko z zvokom.

[ctx: @label:spinbox Length of time to pause between repetitions]
en: Pause between repetitions:
sl: Premor med ponovitvami:

[ctx: @label]
en: seconds
sl: sekund

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to pause between repetitions.
sl: Vnesite čas premora (v sekundah) med ponovitvami.

[ctx: @title:group Sound volume]
en: Volume
sl: Glasnost

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to choose the volume for playing the sound file.
sl: Izberite za nastavitev glasnosti predvajanja zvočne datoteke.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the volume for playing the sound file.
sl: Izberite glasnost predvajanja zvočne datoteke.

[ctx: @option:check]
en: Fade
sl: Višanje glasnosti

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to fade the volume when the sound file first starts to play.
sl: Izberite, da se ob prvem igranju zvoka glasnost zviša postopoma.

[ctx: @label:spinbox Time period over which to fade the sound]
en: Fade time:
sl: Čas višanja:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to fade the sound before reaching the set volume.
sl: Vnesite čas v sekundah za postopno višanje glasnosti do končne vrednosti.

[ctx: @label:slider]
en: Initial volume:
sl: Začetna glasnost:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the initial volume for playing the sound file.
sl: Izberite začetno glasnost predvajanja zvočne datoteke.

[ctx: @label:listbox Listbox providing audio options]
en: Sound:
sl: Zvok:

[ctx: @item:inlistbox No sound]
en: None
sl: Brez

[ctx: @item:inlistbox]
en: Beep
sl: Pisk

[ctx: @item:inlistbox]
en: Speak
sl: Govor

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sound file
sl: Zvočna datoteka

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Choose a sound to play when the message is displayed.<list><item><interface>%1</interface>: the message is displayed silently.</item><item><interface>%2</interface>: a simple beep is sounded.</item><item><interface>%3</interface>: an audio file is played. You will be prompted to choose the file and set play options. (Option not available if using notification.)</item><item><interface>%4</interface>: the message text is spoken. (Option requires working Qt text-to-speech installation.)</item></list></para>
sl: <para>Izberite zvok za predvajanje, ko se prikaže sporočilo.<list><item><interface>%1</interface>: prikaže se tiho sporočilo.</item><item><interface>%2</interface>: zasliši se preprost pisk.</item><item><interface>%3</interface>: predvaja se zvočna datoteka. Pozvani boste, da izberete datoteko in nastavite možnosti predvajanja. (Možnost ni na voljo, če uporabljate obvestila.)</item><item><interface>%4</interface>: besedilo sporočila je izgovorjeno. (Možnost zahteva nameščeno in delujočo pretvorbo besedila v govor Qt.)</item></list></para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure sound file
sl: Nastavite zvočno datoteko

[ctx: @info:whatsthis]
en: Configure a sound file to play when the alarm is displayed.
sl: Nastavite zvočno datoteko, ki se naj predvaja ob prikazu alarma.

[ctx: @title:window]
en: Sound File
sl: Zvočna datoteka

[ctx: @item:inlistbox]
en: Audio files
sl: Zvočne datoteke

[ctx: @title:window]
en: Choose Sound File
sl: Izberite zvočno datoteko

[ctx: @action:button]
en: Special Actions...
sl: Posebna dejanja …

[ctx: @info:tooltip]
en: Set commands to execute
sl: Nastavite ukaze, ki naj bodo izvedeni

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify actions to execute before and after the alarm is displayed.
sl: Navedite dejanja, ki naj se izvedejo pred in po prikazu alarma.

[ctx: @title:window]
en: Special Alarm Actions
sl: Posebna dejanja alarma

[ctx: @title:group]
en: Pre-Alarm Action
sl: Dejanje pred alarmom

[ctx: @label:textbox]
en: Command:
sl: Ukaz:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute before the alarm is displayed.</para><para>Note that it is executed only when the alarm proper is displayed, not when a reminder or deferred alarm is displayed.</para><para><note>KAlarm will wait for the command to complete before displaying the alarm.</note></para>
sl: <para>Vnesite lupinski ukaz za izvedbo pred prikazom alarma.</para><para>Vedite, da bo izveden le ob sprožitvi dejanskega alarma in ne ob sprožitvi opomnika ali odloženega alarma.</para><para><note>KAlarm bo počakal na zaključek ukaza, preden prikaže alarm.</note></para>

[ctx: @option:check]
en: Execute for deferred alarms
sl: Izvedi za odložene alarme

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If unchecked, the command is only executed before the alarm proper is displayed.</para><para>If checked, the pre-alarm command is also executed before a deferred alarm is displayed.</para>
sl: <para>Če je onemogočeno, bo ukaz izvršen le pred prikazom dejanskega alarma.</para><para>Če je omogočeno, bo predalarmski ukaz izveden tudi pred prikazom odloženega alarma.</para>

[ctx: @option:check]
en: Cancel alarm on error
sl: Ob napaki prekliči alarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the alarm if the pre-alarm command fails, i.e. do not display the alarm or execute any post-alarm action command.
sl: V primeru, da ukaz pred alarmom spodleti, prekliči alarm. To pomeni, da se alarm ne prikaže, ukaz po alarmu pa se tudi ne izvede.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not show error status or error message if the pre-alarm command fails.
sl: Ne prikaži stanja ali sporočila napake, če ukaz pred alarmom spodleti.

[ctx: @title:group]
en: Post-Alarm Action
sl: Dejanje po alarmu

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute after the alarm window is closed.</para><para>Note that it is not executed after closing a reminder window. If you defer the alarm, it is not executed until the alarm is finally acknowledged or closed.</para>
sl: <para>Vnesite lupinski ukaz za izvedbo po zaprtju okna alarma.</para><para>Vedite, da ni izveden, če zaprete okno z odložitvijo alarma, in se ne izvede dokler alarma končno ne priznate ali zaprete.</para>

[ctx: @title:window]
en: Alarm Templates
sl: Predloge alarmov

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of alarm templates
sl: Seznam predlog alarmov

[ctx: @action:button]
en: New
sl: Nova

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new alarm template
sl: Ustvari novo predlogo alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template
sl: Ustvari novo predlogo alarma

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit the selected alarm template
sl: Uredi označeno predlogo alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the currently highlighted alarm template
sl: Uredi trenutno označeno predlogo alarma

[ctx: @action:button]
en: Copy
sl: Kopiraj

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new alarm template based on the selected template
sl: Ustvari novo predlogo alarma na osnovi označene predloge

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template based on a copy of the currently highlighted template
sl: Ustvari novo predlogo alarma na osnovi kopije trenutno označene predloge

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete the selected alarm templates
sl: Izbriši označeno predlogo alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete the currently highlighted alarm templates
sl: Izbriši trenutno označene predloge alarmov

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm template? | Do you really want to delete the %1 selected alarm templates?
sl[0]: Ali resnično želite izbrisati %1 izbranih predlog alarmov?
sl[1]: Ali resnično želite izbrisati %1 izbrano predlogo alarmov?
sl[2]: Ali resnično želite izbrisati %1 izbrani predlogi alarmov?
sl[3]: Ali resnično želite izbrisati %1 izbrane predloge alarmov?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm Template | Delete Alarm Templates
sl[0]: Izbris predlog alarmov
sl[1]: Izbris predloge alarmov
sl[2]: Izbris predlog alarmov
sl[3]: Izbris predlog alarmov

[ctx: @action:button]
en: &Delete
sl: Izbriši

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Template
sl: Izberite predlogo alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a template to base the new alarm on.
sl: Izberite predlogo, na osnovi katere bo ustvarjen nov alarm.

[ctx: @action]
en: New Alarm
sl: Nov alarm

en: Disabled
sl: Onemogočeno

[ctx: @info:tooltip Brief: some alarms are disabled]
en: (Some alarms disabled)
sl: (nekateri alarmi onemogočeni)

[ctx: @info prefix + hours:minutes]
en: (%1%2:%3)
sl: (%1 %2:%3)

[ctx: @info prefix + hours:minutes]
en: %1%2:%3
sl: %1 %2:%3

[ctx: @info]
en: Alarm not found
sl: Alarm ni najden

[ctx: @info]
en: Error recreating alarm
sl: Napaka med ponovnim ustvarjanjem alarma

[ctx: @info]
en: Error recreating alarm template
sl: Napaka med ponovnim ustvarjanjem predloge alarma

[ctx: @info]
en: Cannot reactivate archived alarm
sl: Ni mogoče znova omogočiti arhiviranega alarma

[ctx: @info]
en: Unknown error
sl: Neznana napaka

[ctx: @info Action to create a new alarm]
en: New alarm
sl: Nov alarm

[ctx: @info Action to delete an alarm]
en: Delete alarm
sl: Izbriši alarm

[ctx: @info Action to create a new alarm template]
en: New template
sl: Nova predloga

[ctx: @info Action to delete an alarm template]
en: Delete template
sl: Izbriši predlogo

[ctx: @info]
en: Delete archived alarm
sl: Izbriši arhiviran alarm

[ctx: @info]
en: Create multiple alarms
sl: Ustvari več alarmov

[ctx: @info Action to edit an alarm]
en: Edit alarm
sl: Uredi alarm

[ctx: @info Action to edit an alarm template]
en: Edit template
sl: Uredi predlogo

[ctx: @info]
en: Delete multiple alarms
sl: Izbriši več alarmov

[ctx: @info]
en: Delete multiple templates
sl: Izbriši več predlog

[ctx: @info]
en: Delete multiple archived alarms
sl: Izbriši več arhiviranih alarmov

[ctx: @info]
en: Reactivate alarm
sl: Znova omogoči alarm

[ctx: @info]
en: Reactivate multiple alarms
sl: Znova omogoči več alarmov

[ctx: @title:window]
en: Wake From Suspend
sl: Zbudi iz pripravljenosti

[ctx: @info]
en: Cannot schedule wakeup time for a date-only alarm
sl: Časa zbujanja ni mogoče razporediti za datumski alarm

[ctx: @info]
en: <para>This wakeup will cancel any existing wakeup which has been set by KAlarm or any other application, because your computer can only schedule a single wakeup time.</para><para><note>Wake From Suspend is not supported at all on some computers, especially older ones, and some computers only support setting a wakeup time up to 24 hours ahead. You may wish to set up a test alarm to check your system's capability.</note></para>
sl: <para>To bujenje bo preklicalo vsako obstoječe bujenje, ki ga je nastavil KAlarm ali katera koli druga aplikacija, ker lahko vaš računalnik načrtuje samo en čas bujenja.</para><para><note>Wake From Suspend sploh ni podprt. na nekaterih računalnikih, še posebej starejših, nekateri računalniki pa podpirajo nastavitev časa bujenja samo do 24 ur vnaprej. Morda boste želeli nastaviti testni alarm, da preverite zmogljivost vašega sistema.</note></para>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Wake From Suspend Alarm
sl: Alarm zbujanja iz pripravljenosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current wake-from-suspend alarm
sl: Pokaži trenutni alarm zbujanja iz pripravljenosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Highlight the current wake-from-suspend alarm in the alarm list. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
sl: Na seznamu alarmov poudari trenutni alarm za zbujanje iz pripravljenosti. Gumb je onemogočen, če ni nastavljenega nobenega takega alarma.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current alarm
sl: Pokaži trenutni alarm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set highlighted alarm as the wake-from-suspend alarm
sl: Označen alarm nastavi za zbujanje iz pripravljenosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set the alarm highlighted in the alarm list to wake-from-suspend. This replaces any existing wake-from-suspend alarm.
sl: Alarm, ki je označen na seznamu alarmov, nastavi kot alarm za zbujanje iz pripravljenosti. To zamenja katerikoli obstoječ alarm.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Use highlighted alarm
sl: Uporabi označen alarm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the current wake-from-suspend
sl: Prekliči trenutno zbujanje iz pripravljenosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the currently configured wake-from-suspend. Note that this does not cancel the alarm itself, which will still trigger in the normal way. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
sl: Prekliče trenutno nastavljeno zbujanje iz pripravljenosti. Zapomnite si, da to alarma samega ne prekliče. Še vedno se bo sprožil. Gumb je onemogočen, če ni nastavljen noben alarm za zbujanje iz pripravljenosti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel wake from suspend
sl: Prekliči zbujanje iz pripravljenosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, advanceWakeTime)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
sl: Vnesite koliko minut pred sprožitvijo alarma se naj sistem zbudi iz pripravljenosti. Tako boste lahko prepričani, da bo sistem ob sprožitvi alarma povsem delujoč.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
sl: Število minut pred alarmom za zbuditev iz pripravljenosti
