kalarm - en to sr translation catalogue (989 entries)

[ctx: @info]
en: Enter the length of time (in hours and minutes) after the current time to schedule the alarm.
sr: Унесите временски период (у сатима и минутима) од садашњег тренутка за који желите да закажете аларм.

[ctx: @info]
en: If a recurrence is configured, the start date/time will be adjusted to the first recurrence on or after the entered date/time.
sr: Ако је задато понављање, почетни датум/време биће подешен на прво понављање на унесени датум/време или после њега.

[ctx: @info]
en: This uses KAlarm's default time zone, set in the Configuration dialog.
sr: Ово користи К‑алармову подразумевану временску зону, задату у дијалогу за подешавање.

[ctx: @option:radio]
en: Defer to date/time:
sr: Одложи за датум/време:

[ctx: @option:radio]
en: At date/time:
sr: На датум/време:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm to the specified date and time.
sr: Померите аларм на наведени датум и време.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify the date, or date and time, to schedule the alarm.
sr: Задајте датум, или датум и време, за заказивање аларма.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the date to schedule the alarm.</para><para>%1</para>
sr: <para>Унесите датум за заказивање аларма.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the time to schedule the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
sr: <para>Унесите време за заказивање аларма.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @option:check]
en: Any time
sr: Било када

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify only a date (without a time) for the alarm. The alarm will trigger at the first opportunity on the selected date.
sr: Попуните да задате само датум (без времена) за аларм. Аларм ће се огласити првом приликом на задати датум.

[ctx: @option:radio]
en: Defer for time interval:
sr: Одложи за временски период:

[ctx: @option:radio]
en: Time from now:
sr: Време од овог тренутка:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm for the specified time interval after now.
sr: Померите аларм за наведени временски период од овог тренутка.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm after the specified time interval from now.
sr: Закажите аларм за наведени временски период од овог тренутка.

[ctx: @action:button]
en: Time Zone...
sr: Временска зона...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose a time zone for this alarm which is different from the default time zone set in KAlarm's configuration dialog.
sr: Задајте за овај аларм временску зону различиту од подразумеване, постављене у К‑алармовом дијалогу за подешавање.

[ctx: @label:listbox]
en: Time zone:
sr: Временска зона:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time zone to use for this alarm.
sr: Унесите временску зону за овај аларм.

[ctx: @info]
en: Invalid time
sr: Лоше време

[ctx: @info]
en: Invalid date
sr: Лош датум

[ctx: @info]
en: Alarm date has already expired
sr: Датум аларма је већ прошао

[ctx: @info]
en: Alarm time has already expired
sr: Време аларма је већ прошло

en: KAlarm Autostart
sr: Самопокретање К‑аларма

en: KAlarm autostart at login
sr: Самопокретање К‑аларма по пријављивању

en: Copyright 2001-%1, David Jarvie
sr: © 2001–%1, Дејвид Џарви

en: David Jarvie
sr: Дејвид Џарви

en: Author
sr: Аутор

[ctx: @title:window]
en: Import Birthdays From KAddressBook
sr: Увоз рођендана из К‑адресара

[ctx: @info]
en: Birthday:
sr: Рођендан:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Text
sr: Текст аларма

[ctx: @label:textbox]
en: Prefix:
sr: Префикс:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear before the person's name in the alarm message, including any necessary trailing spaces.
sr: Унесите текст који ће стајати испред имена особе у алармној поруци, укључујући и евентуално потребне пратеће размаке.

[ctx: @label:textbox]
en: Suffix:
sr: Суфикс:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear after the person's name in the alarm message, including any necessary leading spaces.
sr: Унесите текст који ће стајати иза имена особе у алармној поруци, укључујући и евентуално потребне водеће размаке.

[ctx: @title:group]
en: Select Birthdays
sr: Избор рођендана

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select birthdays to set alarms for.<nl/>This list shows all birthdays in <application>KAddressBook</application> except those for which alarms already exist.</para><para>You can select multiple birthdays at one time by dragging the mouse over the list, or by clicking the mouse while pressing Ctrl or Shift.</para>
sr: <para>Изаберите рођендане за које желите аларме.<nl/>Овај списак набраја све рођендане из <application>К‑адресара</application>, осим оних код којих су аларми већ постављени.</para><para>Можете изабрати више рођендана одједном превлачећи мишем преко списка, или кликћући мишем док држите притиснут Ctrl или Shift.</para>

[ctx: @title:group]
en: Alarm Configuration
sr: Подешавање аларма

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a reminder in advance of or after the birthday.
sr: Попуните да бисте били унапред или накнадно подсећени на рођендан.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days before or after each birthday to display a reminder. This is in addition to the alarm which is displayed on the birthday.
sr: Унесите број дана пре или после рођендана за који желите подсетник. Ово је додатак аларму који ће се приказати на сам рођендан.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the birthday.
sr: Изаберите да ли огласити подсетник пре или после рођендана.

[ctx: @action:button]
en: Sub-Repetition
sr: Потпонављање

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up an additional alarm repetition
sr: Поставите додатно понављање аларма.

en: Prompt for confirmation when alarm is acknowledged
sr: Тражи потврду пријема када се аларм појави

en: Attach file to email (repeat as needed)
sr: Приложи фајл уз е‑пошту (поновити по потреби)

en: Auto-close alarm window after --late-cancel period
sr: Аутоматски затвори прозор аларма после периода --late-cancel

en: Blind copy email to self
sr: Слепо копирај поруку мени

en: Beep when message is displayed
sr: Писни при појављивању поруке

en: Message background color (name or hex 0xRRGGBB)
sr: Боја позадине поруке (име или хекс. 0xRRGGBB)

en: Message foreground color (name or hex 0xRRGGBB)
sr: Боја текста поруке (име или хекс. 0xRRGGBB)

en: Cancel alarm with the specified event ID
sr: Откажи аларм са задатим ИД‑ом догађаја

en: Disable the alarm
sr: Деактивирај аларм

en: Disable monitoring of all alarms
sr: Деактивирај надгледање свих аларма

en: Execute a shell command line
sr: Изврши командну линију шкољке

en: Command line to generate alarm message text
sr: Командна линија за генерисање текста алармне поруке

en: Display the alarm edit dialog to edit the specified alarm
sr: Прикажи дијалог за уређивање задатог аларма

en: Display the alarm edit dialog to edit a new display alarm
sr: Прикажи дијалог за уређивање новог приказног аларма

en: Display the alarm edit dialog to edit a new command alarm
sr: Прикажи дијалог за уређивање новог наредбеног аларма

en: Display the alarm edit dialog to edit a new email alarm
sr: Прикажи дијалог за уређивање новог е‑поштанског аларма

en: Display the alarm edit dialog to edit a new audio alarm
sr: Прикажи дијалог за уређивање новог аудио аларма

en: Display the alarm edit dialog, preset with a template
sr: Прикажи дијалог за уређивање аларма према шаблону

en: File to display
sr: Фајл за приказивање

en: KMail identity to use as sender of email
sr: К‑поштин идентитет за пошиљаоца поруке

en: Interval between alarm repetitions
sr: Период између понављања аларма

en: Show alarm as an event in KOrganizer
sr: Прикажи аларм као догађај у К‑организатору

en: Cancel alarm if more than 'period' late when triggered
sr: Откажи аларм ако је оглашавање закаснило више од овог периода

en: Output list of scheduled alarms to stdout
sr: Испиши списак заказаних аларма на стдиз

en: Repeat alarm at every login
sr: Понављај аларм на свако пријављивање

en: Send an email to the given address (repeat as needed)
sr: Пошаљи поруку на дату адресу е‑поште (поновити по потреби)

en: Audio file to play once
sr: Аудио фајл за једно пуштање

en: Audio file to play repeatedly
sr: Аудио фајл за пуштање у круг

en: Specify alarm recurrence using iCalendar syntax
sr: Задајте понављање аларма по и‑календарске синтакси

en: Display reminder before or after alarm
sr: Прикажи подсетник пре или после аларма

en: Display reminder once, before or after first alarm recurrence
sr: Прикажи подсетник једном, пре или после првог понављања аларма

en: Number of times to repeat alarm (including initial occasion)
sr: Број понављања аларма (укључујући прво оглашавање)

en: Speak the message when it is displayed
sr: Изговори поруку када се прикаже

en: Email subject line
sr: Тема поруке

en: Simulate system time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ] (debug mode)
sr: Симулирај системско време [[[гггг-]мм-]дд-]чч:мм [ВЗ] (исправљачки режим)

en: Trigger alarm at time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
sr: Огласи аларм у [[[гггг-]мм-]дд-]чч:мм [ВЗ], или на датум гггг‑мм‑дд [ВЗ]

en: Display system tray icon
sr: Прикажи иконицу у системској касети

en: Trigger alarm with the specified event ID
sr: Огласи аларм са наведеним ИД‑ом догађаја

en: Repeat until time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
sr: Понављај до [[[гггг-]мм-]дд-]чч:мм [ВЗ], или до датума гггг‑мм‑дд [ВЗ]

en: Volume to play audio file
sr: Јачина звука за пуштање аудио фајла

en: Message text to display
sr: Текст поруке за приказ

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode>: invalid email address
sr: <icode>%1</icode>: лоша адреса е‑поште

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter for date-only alarm
sr: Лош параметар <icode>%1</icode> за аларм само са датумом

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> earlier than <icode>%2</icode>
sr: <icode>%1</icode> је ранији од <icode>%2</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> and <icode>%2</icode> parameters: repetition is longer than <icode>%3</icode> interval
sr: Лоши параметри <icode>%1</icode> и <icode>%2</icode>: понављање је дуже од периода <icode>%3</icode>

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires KAlarm to be compiled with QTextToSpeech support
sr: <icode>%1</icode> захтева да је К‑аларм компилован са подршком за QTextToSpeech

[ctx: @info:shell]
en: : option(s) only valid with an appropriate action option or message
sr: : опције важе само уз одговарајућу опцију радње или поруку

[ctx: @info:shell]
en: 
    Use --help to get a list of available command line options.
sr: 
    Употребите --help за списак доступних опција командне линије.

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode>
sr: <icode>%1</icode> захтева <icode>%2</icode>

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode> or <icode>%3</icode>
sr: <icode>%1</icode> захтева <icode>%2</icode> или <icode>%3</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter
sr: Лош параметар <icode>%1</icode>

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> incompatible with <icode>%2</icode>
sr: <icode>%1</icode> није сагласно са <icode>%2</icode>

[ctx: @title:window]
en: Defer Alarm
sr: Одлагање аларма

[ctx: @info:whatsthis]
en: Defer the alarm until the specified time.
sr: Одложите аларм за наведено време.

[ctx: @action:button]
en: Cancel Deferral
sr: Откажи одлагање

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the deferred alarm. This does not affect future recurrences.
sr: Откажите одлагање аларма. Ово не утиче на будућа понављања.

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next sub-repetition (currently %1)
sr: Не могу да одложим аларм после следећег потпонављања (што је %1).

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next recurrence (currently %1)
sr: Не могу да одложим аларм после следећег понављања (што је %1).

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next reminder (currently %1)
sr: Не могу да одложим аларм после следећег подсетника (што је %1).

[ctx: @info]
en: Cannot defer reminder past the main alarm time (%1)
sr: Не могу да одложим аларм после главног времена аларма (%1).

[ctx: @info]
en: <para>Error loading calendar:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Please fix or delete the file.</para>
sr: <para>Грешка при учитавању календара:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Исправите или обришите овај фајл.</para>

[ctx: @info]
en: Failed to save calendar to <filename>%1</filename>
sr: Не могу да сачувам календар у <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:tab]
en: Recurrence - [%1]
sr: Понављање — [%1]

[ctx: @option:check]
en: Show in KOrganizer
sr: Прикажи у К‑организатору

[ctx: @title:window]
en: Alarm Template [read-only]
sr: Шаблон аларма [само‑за‑читање]

[ctx: @title:window]
en: Archived Alarm [read-only]
sr: Архивирани аларм [само‑за‑читање]

[ctx: @title:window]
en: Alarm [read-only]
sr: Аларм [само‑за‑читање]

[ctx: @action:button]
en: Try
sr: Испробај

[ctx: @action:button]
en: Load Template...
sr: Учитај шаблон...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm at the specified time.
sr: Закажите аларм за наведено време.

[ctx: @label:textbox]
en: Template name:
sr: Име шаблона:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name of the alarm template
sr: Унесите име шаблона аларма.

[ctx: @title:tab]
en: Alarm
sr: Аларм

[ctx: @title:group]
en: Action
sr: Радња

[ctx: @title:group]
en: Deferred Alarm
sr: Одложени аларм

[ctx: @label]
en: Deferred to:
sr: Одложен за:

[ctx: @action:button]
en: Change...
sr: Измени...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Change the alarm's deferred time, or cancel the deferral
sr: Промените време за које је аларм одложен или откажите одлагање.

[ctx: @title:group]
en: Time
sr: Време

[ctx: @option:radio]
en: Default time
sr: Подразумевано време

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not specify a start time for alarms based on this template. The normal default start time will be used.
sr: За аларме над овим шаблоном не задаје се почетно време, већ се користи нормално подразумевано почетно време.

[ctx: @option:radio]
en: Time:
sr: Време:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify a start time for alarms based on this template.
sr: Задајте почетно време за аларме над овим шаблоном.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time for alarms based on this template.</para><para>%1</para>
sr: <para>Унесите почетно време за аларме над овим шаблоном.</para><para>%1</para>

[ctx: @option:radio]
en: Date only
sr: Само датум

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set the <interface>Any time</interface> option for alarms based on this template.
sr: Поставите опцију <interface>Било када</interface> за аларме над овим шаблоном.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set alarms based on this template to start after the specified time interval from when the alarm is created.
sr: Поставите да аларми над овим шаблоном почињу после задатог временског периода од тренутка стварања аларма.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to copy the alarm into KOrganizer's calendar
sr: Попуните да би се аларм копирао у К‑организаторов календар.

[ctx: @info]
en: You must enter a name for the alarm template
sr: Морате унети име за шаблон аларма.

[ctx: @info]
en: Template name is already in use
sr: Име шаблона се већ користи.

[ctx: @info The parameter is a date value]
en: The start date does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date of the next recurrence (%1).
sr: Почетни датум није поклопљен обрасцем понављања аларма, па ће бити померен на датум следећег понављања (%1).

[ctx: @info The parameter is a date/time value]
en: The start date/time does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date/time of the next recurrence (%1).
sr: Почетни датум/време није поклопљен обрасцем понављања аларма, па ће бити померен на датум/време следећег понављања (%1).

[ctx: @info]
en: Recurrence has already expired
sr: Понављање је већ прошло.

[ctx: @info]
en: The alarm will never occur during working hours
sr: Аларм се никад неће огласити у време радних часова.

[ctx: @info]
en: Reminder period must be less than the recurrence interval, unless <interface>%1</interface> is checked.
sr: Период подсећања мора бити мањи од периода понављања, осим ако је попуњено <interface>%1</interface>.

[ctx: @info]
en: The duration of a repetition within the recurrence must be less than the recurrence interval minus any reminder period
sr: Трајање понављања унутар понављања мора бити мање од периода спољашњег понављања минус евентуални период подсећања.

[ctx: @info]
en: For a repetition within the recurrence, its period must be in units of days or weeks for a date-only alarm
sr: Период понављања унутар понављања мора бити у јединицама дана или седмица за аларме само са датумом.

[ctx: @info]
en: You must select a calendar to save the alarm in
sr: Морате изабрати календар за уписивање аларма.

[ctx: @action:button]
en: More Options >>
sr: Више опција >>

[ctx: @title:window]
en: Choose Log File
sr: Избор дневничког фајла

[ctx: @option:check]
en: Confirm acknowledgment
sr: Потврда пријема

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm Template
sr: Нови шаблон приказног аларма

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm Template
sr: Уређивање шаблона приказног аларма

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm
sr: Нови приказни аларм

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm
sr: Уређивање приказног аларма

[ctx: @label:listbox]
en: Display type:
sr: Тип приказа:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text message
sr: текстуална порука

[ctx: @item:inlistbox]
en: File contents
sr: садржај фајла

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command output
sr: излаз наредбе

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select what the alarm should display:<list><item><interface>%1</interface>: the alarm will display the text message you type in.</item><item><interface>%2</interface>: the alarm will display the contents of a text or image file.</item><item><interface>%3</interface>: the alarm will display the output from a command.</item></list></para>
sr: <para>Изаберите шта аларм треба да прикаже:<list><item><interface>%1</interface>: аларм ће приказати текстуалну поруку коју унесете.</item><item><interface>%2</interface>: аларм ће приказати садржај текстуалног фајла или фајла слике.</item><item><interface>%3</interface>: аларм ће приказати излаз извршавања наредбе.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the text of the alarm message. It may be multi-line.
sr: Унесите текст алармне поруке. Може имати и више редова.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a text or image file to display.
sr: Унесите име или УРЛ текстуалног фајла или фајла слике за приказивање.

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a file
sr: Изаберите фајл.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a text or image file to display.
sr: Изаберите текстуални фајл или фајл слике за приказивање.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to additionally display a reminder in advance of or after the main alarm time(s).
sr: Попуните да би се додатно приказао подсетник, пре или после главног времена аларма.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter how long in advance of or after the main alarm to display a reminder alarm.</para><para>%1</para>
sr: <para>Унесите колико пре или после главног времена аларма треба приказати подсетник.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the main alarm
sr: Изаберите да ли огласити подсетник пре или после главног аларма.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to be prompted for confirmation when you acknowledge the alarm.
sr: Попуните да би вам била тражена потврда пријема аларма.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the alarm message now
sr: Прикажите алармну поруку сада.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the file now
sr: Прикажи фајл сада.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the command output now
sr: Прикажите излаз наредбе сада.

[ctx: @title:window]
en: Choose Text or Image File to Display
sr: Избор текстуалног фајл или фајла слике за приказ

[ctx: @option:check]
en: Enter a script
sr: Скрипта

[ctx: @option:radio]
en: Execute in terminal window
sr: Изврши у терминалском прозору

[ctx: @option:check]
en: Execute in terminal window
sr: Изврши у терминалском прозору

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm Template
sr: Нови шаблон наредбеног аларма

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm Template
sr: Уређивање шаблона наредбеног аларма

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm
sr: Нови наредбени аларми

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm
sr: Уређивање наредбеног аларма

[ctx: @info:whatsthis]
en: Execute the specified command now
sr: Извршите задату наредбу сада.

[ctx: @title:group]
en: Command Output
sr: Излаз наредбе

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute the command in a terminal window
sr: Попуните за извршавање наредбе у терминала прозору.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or path of the log file.
sr: Унесите име или путању дневничког фајла.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a log file.
sr: Изаберите дневнички фајл.

[ctx: @option:radio]
en: Log to file
sr: Бележи у фајл

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to log the command output to a local file. The output will be appended to any existing contents of the file.
sr: Попуните да би се излаз наредбе бележио у локални фајл. Излаз ће бити надовезан на постојећи садржај фајла.

[ctx: @option:radio]
en: Discard
sr: Одбаци

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to discard command output.
sr: Попуните да би се излаз наредбе одбацивао.

[ctx: @info]
en: Log file must be the name or path of a local file, with write permission.
sr: Дневнички фајл мора бити име или путања локалног фајла са дозволом уписа.

[ctx: @info]
en: <para>No terminal is selected for command alarms.</para><para>Please set it in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
sr: <para>Није изабран терминал за наредбене аларме.</para><para>Поставите га у <application>К‑алармовом</application> дијалогу за подешавање.</para>

[ctx: @info]
en: Command executed: <icode>%1</icode>
sr: Извршена наредба: <icode>%1</icode>

[ctx: @option:check]
en: Copy email to self
sr: Копирај поруку и мени

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm Template
sr: Нови шаблон е‑поштанског аларма

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm Template
sr: Уређивање шаблона е‑поштанског аларма

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm
sr: Нови е‑поштански аларм

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm
sr: Уређивање е‑поштанског аларма

[ctx: @info:whatsthis]
en: Send the email to the specified addressees now
sr: Пошаљите поруку на наведене адресе сада.

[ctx: @label:listbox 'From' email address]
en: From:
sr: Од:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email identity, used to identify you as the sender when sending email alarms.
sr: Ваш е‑поштански идентитет, којим се представљате као пошиљалац при слању е‑поштанских аларма.

[ctx: @label:textbox Email addressee]
en: To:
sr: За:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the addresses of the email recipients. Separate multiple addresses by commas or semicolons.
sr: Унесите адресу е‑поште примаоца. Више адреса можете задати раздвојене запетама или тачка-запетама.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open address book
sr: Отворите адресар.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select email addresses from your address book.
sr: Изаберите адресе е‑поште из свог адресара.

[ctx: @label:textbox Email subject]
en: Subject:
sr: Тема:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email subject.
sr: Унесите тему поруке.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email message.
sr: Унесите текст поруке.

[ctx: @label:listbox]
en: Attachments:
sr: Прилози:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Files to send as attachments to the email.
sr: Фајлови за слање у виду прилога е‑поште.

[ctx: @action:button]
en: Add...
sr: Додај...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add an attachment to the email.
sr: Додајте прилог уз поруку.

[ctx: @action:button]
en: Remove
sr: Уклони

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the highlighted attachment from the email.
sr: Уклоните истакнути прилог из поруке.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the email will be blind copied to you.
sr: Ако је попуњено, порука ће бити слепо копирана вама.

[ctx: @info]
en: Invalid email address: <email>%1</email>
sr: Лоша адреса е‑поште: <email>%1</email>

[ctx: @info]
en: No email address specified
sr: Није задата адреса е‑поште.

[ctx: @info]
en: Invalid email attachment: <filename>%1</filename>
sr: Лош прилог е‑поште: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Do you really want to send the email now to the specified recipient(s)?
sr: Желите ли заиста сада да пошаљете поруку наведеним примаоцима?

[ctx: @action:button]
en: Confirm Email
sr: Потврда поруке

[ctx: @action:button]
en: Send
sr: Пошаљи

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1<nl/>Bcc: <email>%2</email>
sr: Порука послата за:<nl/>%1<nl/>БЦЦ: <email>%2</email>

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1
sr: Порука послата за:<nl/>%1

[ctx: @title:window]
en: Choose File to Attach
sr: Избор фајла за прилагање

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm Template
sr: Нови шаблон аудио аларма

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm Template
sr: Уређивање шаблона аудио аларма

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm
sr: Нови аудио аларм

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm
sr: Уређивање аудио аларма

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to enter the contents of a script instead of a shell command line
sr: Попуните да бисте унели садржај скрипте уместо командне линије шкољке.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a shell command to execute.
sr: Унесите наредбу шкољке за извршавање.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the contents of a script to execute
sr: Унесите садржај скрипте за извршавање.

[ctx: @info]
en: Please enter a command or script to execute
sr: Унесите наредбу или скрипту за извршавање

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of scheduled alarms
sr: Списак заказаних аларма

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, alarmTypeGroupBox)
en: Alarm Type
sr: Тип аларма

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Active
sr: Активни

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include active alarms in the search.
sr: Попуните да укључите у претрагу активне аларме.

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Archived
sr: Архивирани

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include archived alarms in the search. This option is only available if archived alarms are currently being displayed.
sr: Попуните да укључите у претрагу архивиране аларме. Ова опција је доступна само ако су архивирани аларми тренутно приказани.

[ctx: @option:check Alarm action = text display]
en: Text
sr: Текстуални

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include text message alarms in the search.
sr: Попуните да укључите у претрагу аларме са текстуалним порукама.

[ctx: @option:check Alarm action = file display]
en: File
sr: Фајл

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include file alarms in the search.
sr: Попуните да укључите у претрагу фајл аларме.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Command
sr: Наредбени

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include command alarms in the search.
sr: Попуните да укључите у претрагу наредбене аларме.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Email
sr: Е‑поштански

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include email alarms in the search.
sr: Попуните да укључите у претрагу е‑поштанске аларме.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Audio
sr: Аудио

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include audio alarms in the search.
sr: Попуните да укључите у претрагу аудио аларме.

[ctx: @info]
en: No alarm types are selected to search
sr: Ниједан тип аларма није изабран за претрагу.

[ctx: @info]
en: <para>End of alarm list reached.</para><para>Continue from the beginning?</para>
sr: <para>Досегнут крај списка.</para><para>Наставити од почетка?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Beginning of alarm list reached.</para><para>Continue from the end?</para>
sr: <para>Досегнут почетак списка.</para><para>Наставити са краја?</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Foreground color:
sr: Боја текста:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message foreground color
sr: Изаберите боју текста алармне поруке.

[ctx: @label:listbox]
en: Background color:
sr: Боја позадине:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message background color
sr: Изаберите боју позадине алармне поруке.

[ctx: @option:check]
en: Use default font
sr: Подразумевани фонт

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default font current at the time the alarm is displayed.
sr: Попуните да би се употребио фонт који је подразумеван у тренутку приказивања аларма.

en: Requested font
sr: Захтевани фонт

[ctx: @action:button]
en: Font && Color...
sr: Фонт и б&оја...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the font, and foreground and background color, for the alarm message.
sr: Изаберите фонт, боју текста и боју позадине за алармну поруку.

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Font & Color
sr: Избор фонта и боје аларма

[ctx: @action]
en: Enable &Alarms
sr: &Активирај аларме

[ctx: @action]
en: Stop Play
sr: Заустави пуштање

[ctx: @action]
en: Spread Windows
sr: Рашири прозоре

[ctx: @title:window]
en: Choose Export Calendar
sr: Избор календара за извоз

[ctx: @info]
en: Error loading calendar to append to:<nl/><filename>%1</filename>
sr: Грешка при учитавању календара за допуњавање:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Failed to save new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
sr: Не могу да сачувам нови календар у:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Cannot upload new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
sr: Не могу да отпремим нови календар на:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Unable to show alarms in KOrganizer
sr: Не могу да прикажем аларме у К‑организатору

[ctx: @info]
en: Unable to show alarm in KOrganizer
sr: Не могу да прикажем аларм у К‑организатору

[ctx: @info]
en: Unable to update alarm in KOrganizer
sr: Не могу да ажурирам аларм у К‑организатору

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarms from KOrganizer
sr: Не могу да обришем аларме из К‑организатора

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarm from KOrganizer
sr: Не могу да обришем аларм из К‑организатора

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Could not start KOrganizer)</para>
sr: <para>%1</para><para>(Не могу да покренем К‑организатор.)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(KOrganizer not fully started)</para>
sr: <para>%1</para><para>(К‑организатор није потпуно покренут.)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Error communicating with KOrganizer)</para>
sr: <para>%1</para><para>(Грешка у комуникацији са К‑организатором.)</para>

[ctx: info]
en: The scheduled Wake from Suspend has been cancelled.
sr: Заказано буђење из суспендованости је отказано.

[ctx: @info]
en: Error obtaining authorization (%1)
sr: Грешка у добављању овлашћења (%1).

[ctx: @info]
en: You must enable a template calendar to save the template in
sr: Морате активирати календар шаблона да би се у њему сачувао шаблон.

[ctx: @info Please set the 'From' email address...]
en: <para>%1</para><para>Please set it in the Configuration dialog.</para>
sr: <para>%1</para><para>Поставите је у дијалогу за подешавање.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Alarms are currently disabled.</para><para>Do you want to enable alarms now?</para>
sr: <para>Аларми су тренутно деактивирани.</para><para>Желите ли сада да их активирате?</para>

[ctx: @action:button]
en: Enable
sr: Активирај

[ctx: @action:button]
en: Keep Disabled
sr: Остави деактивираним

[ctx: @info]
en: Unable to start <application>KMail</application><nl/>(<message>%1</message>)
sr: Не могу да покренем <application>К‑пошту</application>.<nl/>(<message>%1</message>)

[ctx: @info]
en: Error saving alarms
sr: Грешка при уписивању аларма̂

[ctx: @info]
en: Error saving alarm
sr: Грешка при уписивању аларма

[ctx: @info]
en: Error deleting alarms
sr: Грешка при брисању аларма̂

[ctx: @info]
en: Error deleting alarm
sr: Грешка при брисању аларма

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarms
sr: Грешка при уписивању реактивираних аларма

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarm
sr: Грешка при уписивању реактивираног аларма

[ctx: @info]
en: Error saving alarm templates
sr: Грешка при уписивању шаблона̂ аларма

[ctx: @info]
en: Error saving alarm template
sr: Грешка при уписивању шаблона аларма

[ctx: @info]
en: Quitting will disable alarms (once any alarm message windows are closed).
sr: Напуштање ће деактивирати аларме (пошто се затворе сви прозори алармних порука).

[ctx: @info]
en: Quitting will cancel the scheduled Wake from Suspend.
sr: Напуштање ће отказати заказано буђење из суспендованости.

[ctx: @info]
en: Do you want to start KAlarm at login?<nl/>(Note that alarms will be disabled if KAlarm is not started.)
sr: Желите ли да се К‑аларм покреће по пријављивању?<nl/>(Имајте на уму да ће аларми бити деактивирани ако се К‑аларм не покрене.)

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not unique
sr: %1: Догађај <resource>%2</resource> није нађен или није јединствен.

[ctx: @info]
en: Alarms cannot be created or updated, because no writable active alarm calendar is enabled.<nl/><nl/>To fix this, use <interface>View | Show Calendars</interface> to check or change calendar statuses.
sr: <p>Аларми не могу да се праве и ажурирају зато што није активан ниједан уписиви календар аларма.</p><p>Идите под <interface>Приказ->Прикажи календаре</interface> да проверите или измените стања календара.</p>

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not editable
sr: %1: Догађај <resource>%2</resource> није нађен или није уредив.

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
    (no terminal selected for command alarms)
sr: Не могу да извршим наредбу
    (није изабран терминал за наредбене аларме).

[ctx: @info]
en: Error creating temporary script file
sr: Грешка при стварању привременог фајла скрипте.

[ctx: @info]
en: Pre-alarm action:
sr: Радња пре аларма:

[ctx: @info]
en: Post-alarm action:
sr: Радња после аларма:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version
sr: Издање К‑аларма

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version which wrote this file.
sr: Издање К‑аларма које је уписало овај фајл.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend
sr: Позадина за складиштење података

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend currently used by KAlarm.
sr: Позадина за складиштење података коју К‑аларм тренутно користи.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: KResources
sr: К‑ресурси

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: Akonadi
sr: Аконади

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Time zone
sr: Временска зона

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Select the time zone which KAlarm should use as its default for displaying and entering dates and times.
sr: Изаберите временску зону коју ће К‑аларм користити као подразумевану за приказивање и уношење датума и времена.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Holiday region
sr: Локалитет празника

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Select the holiday region to use.
sr: Унесите жељени локалитет за празнике.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Foreground color
sr: Боја текста

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Default foreground color for alarm message windows.
sr: Подразумевана боја текста у прозорима алармних порука.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Background color
sr: Боја позадине

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Default background color for alarm message windows.
sr: Подразумевана боја позадине у прозорима алармних порука.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (MessageFont), group (General)
en: Message font
sr: Фонт порука

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageFont), group (General)
en: Default font for displaying alarm messages.
sr: Подразумевани фонт за приказивање алармних порука.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: Show in system tray
sr: Прикажи у системској касети

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: <p>Check to show KAlarm's icon in the system tray. Showing it in the system tray provides easy access and a status indication.</p>
sr: <p>Попуните да би се у системској касети видела иконица К‑аларма. Она вам служи за лак приступ и као показатељ стања.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: Auto-hide in system tray if no alarms due within period
sr: Аутоматски сакриј у системској касети ако нема наступајућих аларма у периоду

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: <p>Enter -1 to auto-hide KAlarm's icon in the system tray when there are no active alarms.</p><p>To auto-hide the system tray icon when there are no alarms due within a set period of time, enter the time period in minutes.</p><p>Enter 0 to always show the system tray icon.</p>
sr: <p>Унесите -1 за аутоматско сакривање иконице К‑аларма у системској касети када нема активних аларма.</p><p>Да би се иконица сакрила када нема наступајућих аларма у задатом временском периоду, унесите период у минутима.</p><p>Унесите 0 да иконица увек буде приказана.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (NoAutoHideSystemTrayDesktops), group (General)
en: Desktops without auto-hide in system tray
sr: Површи без аутоматског сакривања у системску касету

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (NoAutoHideSystemTrayDesktops), group (General)
en: Desktops for which the auto-hide in system tray option is not available.
sr: Површи на којима нема опције за аутоматско сакривање у системску касету.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AutoStart), group (General)
en: Start at login
sr: Покрени по пријављивању

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoStart), group (General)
en: <p>Automatically start KAlarm whenever you start KDE.</p><p>This option should always be checked unless you intend to discontinue use of KAlarm.</p>
sr: <p>Аутоматско покретање К‑аларма при сваком покретању КДЕ‑а.</p><p>Ова опција би требало да буде укључена, осим ако не намеравате да престанете са коришћењем К‑аларма.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_NoAutoStart), group (General)
en: Suppress autostart at login
sr: Сузбиј самопокретање по пријављивању

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Default defer time interval
sr: Подразумевани временски период одлагања

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Enter the default time interval (in minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
sr: Унесите подразумевани временски период (у минутима) за одлагање аларма̂, који се предлаже у дијалогу за одлагање.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AskResource), group (General)
en: Prompt for which calendar to store in
sr: Питај за календар у који се складишти

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AskResource), group (General)
en: <p>When saving a new alarm or alarm template, prompt for which calendar to store it in, if there is more than one active calendar.</p><p>Note that archived alarms are always stored in the default archived alarm calendar.</p>
sr: <p>При уписивању новог аларма или шаблона аларма, добићете питање у који календар складиштити ако има више од једног активног календара.</p><p>Имајте на уму да се архивирани аларми увек складиште у подразумеваном календару архивираних аларма.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ModalMessages), group (General)
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
sr: Прозори порука имају насловну траку и узимају фокус тастатуре

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ModalMessages), group (General)
en: <p>Specify the characteristics of alarm message windows:<ul><li>If checked, the window is a normal window with a title bar, which grabs keyboard input when it is displayed.</li><li>If unchecked, the window does not interfere with your typing when it is displayed, but it has no title bar and cannot be moved or resized.</li></ul></p>
sr: <p>Задајте карактеристике прозора алармних порука:</p><ul><li>Ако је попуњено, прозор је нормалан прозор са насловном траком, који преузима унос са тастатуре када се појави.</li><li>Ако је испражњено, прозор вам се не умеша у куцање када се појави, али нема насловну траку и не можете га померити нити му променити величину.</li></ul>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (MessageButtonDelay), group (General)
en: Delay before message window buttons are enabled
sr: Застој пре активирања дугмади прозора поруке

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageButtonDelay), group (General)
en: <p>Specify the positioning of alarm message windows, and the delay in seconds after a window shows until its buttons are enabled.
            <ul><li>0 to position message windows as far from the cursor as possible with no enable delay.</li>
            <li>> 0 to position in center of screen and specify delay before enabling buttons.</li>
            <li>-1 for no special positioning and no enable delay.</li></ul></p>
sr: <p>Задајте позиционирање прозора алармних порука, и застој по појављивању прозора (у секундама) пре него што се дугмад у њему активирају:</p><ul><li>0 смешта прозор што даље од показивача је могуће, без застоја активирања.</li><li>Број већи од 0 смешта прозор у центар екрана и дугмад се активирају пошто прође оволико секунди.</li><li>-1 значи да нема посебног позиционирања, нити застоја активирања.</li></ul>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: Number of alarms to show in system tray tooltip
sr: Број аларма датих у облачићу системске касете

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: <p>How many alarms due in the next 24 hours to show in the system tray tooltip:
            <ul><li>0 to display none</li>
            <li>-1 to display all</li>
            <li>>0 to set a limit.</li></ul></p>
sr: <p>Колико аларма, од оних наступајућих у наредна 24 сата, треба приказати у облачићу системске касете:</p><ul><li>0 за ниједан</li><li>-1 за приказ свих</li><li>веће од 0 за постављање ограничења</li></ul>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Show alarm times in system tray tooltip
sr: Времена аларма у облачићу системске касете

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, the time at which each alarm is due.
sr: Задајте да ли се у облачићу системске касете види време за које је аларм заказан.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Show time to alarms in system tray tooltip
sr: Времена до аларма у облачићу системске касете

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, how long until each alarm is due.
sr: Задајте да ли се у облачићу системске касете види за колико ће се огласити сваки аларм.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Time-to-alarm prefix in system tray tooltip
sr: Префикс времена до аларма у облачићу системске касете

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Enter the text to be displayed in front of the time until the alarm, in the system tray tooltip.
sr: Унесите текст који ће стајати испред времена до оглашавања аларма у облачићу системске касете

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (EmailClient), group (General)
en: Email client
sr: Клијент е‑поште:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EmailClient), group (General)
en: <p>How to send email when an email alarm is triggered.<ul><li>KMail: The email is sent automatically via KMail. KMail is started first if necessary.</li><li>Sendmail: The email is sent automatically. This option will only work if your system is configured to use sendmail or a sendmail compatible mail transport agent.</li></ul></p>
sr: <p>Како послати поруку када се е‑поштански аларм огласи:</p><ul><li>К‑пошта — порука се аутоматски шаље К‑поштом, која ће бити прво покренута ако је потребно.</li><li>сендмејл — порука се шаље аутоматски. Ова опција ће радити само ако је систем подешен да користи сендмејл као агент за транспорт поште, или неки њему сагласан.</li></ul>

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (EmailClient), group (General)
en: Sendmail
sr: сендмејл

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (EmailClient), group (General)
en: KMail
sr: К‑пошта

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether to copy sent emails into KMail's Sent folder.
sr: Да ли копирати послате поруке у К‑поштину фасциклу послатих.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether after sending an email to store a copy in KMail's sent-mail folder. Only applies when sendmail is selected as the email client.
sr: Да ли после слања поруке ускладиштити копију у К‑поштину фасциклу послате поште. Примењује се само када је за клијент е‑поште изабран сендмејл.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailFrom), group (General)
en: 'From' email address
sr: Адреса е‑поште „од“

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailFrom), group (General)
en: Your email address, used to identify you as the sender when sending email alarms. Enter "@SystemSettings" to use the default email address set in KMail or System Settings, "@KMail" to allow choice of KMail identities, or enter the actual email address otherwise.
sr: Ваша адреса е‑поште, која вас представља као пошиљаоца при слању е‑поштанских аларма. Унесите <tt>@SystemSettings</tt> за узимање подразумеване адресе, постављене у К‑пошти или Системским поставкама, <tt>@KMail</tt> за омогућавање избора идентитета из К‑поште, или конкретну адресу е‑поште.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailBccAddress), group (General)
en: 'Bcc' email address
sr: Адреса е‑поште „БЦЦ“

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailBccAddress), group (General)
en: Your email address, used for blind copying email alarms to yourself. If you want blind copies to be sent to your account on the computer which KAlarm runs on, you can simply enter your user login name. Enter "@SystemSettings" to use the default email address set in KMail or System Settings, or enter the actual email address otherwise.
sr: Ваша адреса е‑поште, за слепо копирање е‑поштанских аларма вама самима. Ако желите да се слепе копије шаљу на ваш налог на рачунару на којем ради К‑аларм, једноставно унесите своје пријавно корисничко име. Унесите <tt>@SystemSettings</tt> за узимање подразумеване адресе, постављене у К‑пошти или Системским поставкама. Иначе, унесите конкретну адресу е‑поште.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Terminal for command alarms
sr: Терминал за наредбене аларме

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Command line to execute command alarms in a terminal window, including special codes described in the KAlarm handbook.
sr: Командна линија за извршавање наредбених аларма у терминалском прозору, укључујући специјалне кодове описане у приручнику К‑аларма.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: Start of day for date-only alarms
sr: Почетак дана за аларме само са датумом

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.
sr: Најраније доба дана у које ће се огласити аларм само са датумом.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: Start time of working day
sr: Време почетка радног дана

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: The start time of the working day.
sr: Време у које почиње радни дан.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: End time of working day
sr: Време краја радног дана

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: The end time of the working day.
sr: Време у које се завршава радни дан.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: Working days
sr: Радни дани

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: OR'ed bits indicating which days of the week are work days, 1 = Monday ... 64 = Sunday.
sr: ИЛИ‑сложени битови који одређују радне дане у седмици, 1 = понедељак ... 64 = недеља.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DisabledColour), group (General)
en: Disabled alarm color
sr: Боја деактивираног аларма

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisabledColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for disabled alarms.
sr: Изаберите боју текста за деактивиране аларме на списку аларма.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Archived alarm color
sr: Боја архивираног аларма

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for archived alarms.
sr: Изаберите боју текста за архивиране аларме на списку аларма.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: Days to keep expired alarms
sr: Број дана чувања истеклих аларма

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: <p>Specify how many days to keep alarms after they expire or are deleted (except deleted alarms which were never triggered):
            <ul><li>0 to not keep</li>
            <li>-1 to keep indefinitely</li>
            <li>>0 number of days to keep.</li></ul></p>
sr: <p>Задајте колико дана чувати аларме пошто истекну или буду обрисани (изузев аларма који се ниједном нису огласили):</p><ul><li>0 да се не чувају,</li><li>-1 да се чувају до даљег,</li><li>веће од 0 за број дана чувања.</li></ul>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: KOrganizer event duration
sr: Трајање догађаја у К‑организатору

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: Enter the event duration in minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.
sr: Унесите трајање догађаја у минутима, за аларме који се копирају у К‑организатор.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
sr: Број минута пре аларма за буђење из суспендованости

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
sr: Унесите колико минута пре оглашавања аларма треба пробудити систем из суспендованости. Ово може послужити за осигурање да је систем потпуно повраћен до тренутка оглашавања аларма.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Cancel if late (minutes)
sr: Откажи закаснеле (минути)

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Default value in the alarm edit dialog for late cancellation time (in minutes). 0 for no late cancellation, >0 how many minutes before cancelling.
sr: Подразумевана вредност за време отказивања аларма услед закаснелости (у минутима) у дијалогу за уређивање аларма. 0 значи без отказивања, веће од 0 је број протеклих минута до отказивања.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Auto-close window after late-cancellation time
sr: Аутоматски затвори прозор после времена отказивања услед закаснелости

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "auto close if late".
sr: Подразумевана поставка за опцију <i>Аутоматски затвори прозор после овог времена</i> у дијалогу за уређивање аларма.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Confirm acknowledgement
sr: Потврди пријем

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "confirm alarm acknowledgement".
sr: Подразумевана поставка за опцију <i>Потврда пријема</i> у дијалогу за уређивање аларма.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Show in KOrganizer
sr: Прикажи у К‑организатору

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "show in KOrganizer".
sr: Подразумевана поставка за опцију <i>Прикажи у К‑организатору</i> у дијалогу за уређивање аларма.

[ctx: @label Label for audio options]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Sound
sr: Звук

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Default sound type in the alarm edit dialog.
sr: Подразумевани тип звука у дијалогу за уређивање аларма.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Play File
sr: Пусти фајл

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Sound file
sr: Звучни фајл

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Default sound file path in the alarm edit dialog.
sr: Подразумевана путања звучног фајла у дијалогу за уређивање аларма.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Sound volume
sr: Јачина звука

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Default sound volume in the alarm edit dialog. -1 to deselect volume, or 0 - 100 %
sr: Подразумевана јачина звука у дијалогу за уређивање аларма. -1 без избора јачине, или 0–100%.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Repeat sound file
sr: Понављај звучни фајл

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for sound repetition.
sr: Подразумевана поставка за понављање звука у дијалогу за уређивање аларма.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Enter script
sr: Унесите скрипту

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for command script entry.
sr: Подразумевана поставка за унос наредбене скрипте у дијалогу за уређивање аларма.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Command output
sr: Излаз наредбе

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for where to send command alarm output.
sr: Подразумевана поставка за одредиште излаза наредбеног аларма у дијалогу за уређивање аларма.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Discard Output
sr: Одбаци излаз

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Log To File
sr: Бележи у фајл

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Execute in terminal window
sr: Изврши у терминалском прозору

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Log file
sr: Дневнички фајл

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Default log file path for command alarms in the alarm edit dialog.
sr: Подразумевана путања дневничког фајла за наредбене аларме у дијалогу за уређивање аларма.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Copy email to self
sr: Копирај поруку мени

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for blind copying emails to self.
sr: Подразумевана поставка за слепо копирање порука вама самима у дијалогу за уређивање аларма.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Recurrence period
sr: Период понављања

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: The default setting for the recurrence rule in the alarm edit dialog.
sr: Подразумевана поставка за правило понављања у дијалогу за уређивање аларма.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: No recurrence
sr: без понављања

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: At login
sr: на пријављивању

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Hourly/minutely
sr: на сат и минут

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: In non-leap years, repeat yearly February 29th alarms on:
sr: У непреступним годинама, понављај годишње аларме за 29. фебруар на дан:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: For yearly recurrences, choose what date, if any, alarms due on February 29th should occur in non-leap years.<i>Note</i>: The next scheduled occurrence of existing alarms is not re-evaluated when you change this setting.
sr: При годишњем понављању, изаберите на који датум ће се оглашавати аларм заказан за 29. фебруар. <i>Напомена</i>: Имајте на уму да се наступајућа понављања постојећих аларма неће поново рачунати пошто промените ову поставку.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: February 28th
sr: 28. фебруар

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: March 1st
sr: 1. март

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: Do not repeat
sr: не понављај

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Reminder units
sr: Јединице подсетника

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Default reminder time units in the alarm edit dialog.
sr: Подразумевана временска јединица подсетника у дијалогу за уређивање аларма.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Hours/Minutes
sr: сати и минути

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Pre-alarm action
sr: Радња пре аларма

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Default command to execute before displaying alarms.
sr: Подразумевана наредба која се извршава пре приказивања аларма.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Execute pre-alarm action for deferred alarms
sr: Изврши радњу пре аларма за одложене аларме

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Default setting for whether to execute the pre-alarm action before deferred alarms trigger.
sr: Да ли извршити радњу пре аларма при оглашавању одложеног аларма.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Cancel alarm on pre-alarm action error
sr: Откажи аларм на грешку радње пре аларма

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to cancel the alarm if the pre-alarm action command fails.
sr: Да ли отказати аларм ако наредба радње пре аларма не прође.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Do not notify pre-alarm action errors
sr: Не обавештавај о грешки радње пре аларма

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to show no error status or error message if the pre-alarm action command fails.
sr: Да ли приказати стање грешке или поруку грешке ако наредба радње пре аларма не прође.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Post-alarm action
sr: Радња после аларма

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Default command to execute after alarm message windows are closed.
sr: Подразумевана наредба која се извршава пошто се затвори прозор алармне поруке.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Warn before quitting
sr: Упозори пре напуштања

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Whether to suppress a warning prompt before quitting KAlarm.
sr: Да ли сузбити упит упозорења пред напуштање К‑аларма.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Confirm alarm deletions
sr: Потврди брисања аларма

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Check to be prompted for confirmation each time you delete an alarm.
sr: Укључите ово да би вам била тражена потврда кад год бришете аларм.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Notify when remote emails are queued
sr: Обавести о стављању у ред удаљених порука

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Display a notification message whenever an email alarm has queued an email for sending to a remote system. This could be useful if, for example, you have a dial-up connection, so that you can then ensure that the email is actually transmitted.
sr: Приказује обавештење кад е‑поштански аларм стави поруку у ред за слање удаљеном систему. Ово може бити корисно, на пример, када имате модемску везу, тако да можете осигурати да је порука заиста послата.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to KAlarm directory.
sr: Путања до К‑алармове фасцикле

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
sr: Приказно име

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
sr: Не мењај стварне податке позадине

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFiles), group (General)
en: Monitor directory for changes.
sr: Надгледај фасцикле за изменама

note: i18n: ectx: label, entry (AlarmTypes), group (General)
en: Alarm types.
sr: Типови аларма

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateStorageFormat), group (General)
en: Update backend storage format.
sr: Ажурирај позадински формат складиштења

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to KAlarm calendar file.
sr: Путања до К‑алармовог календарског фајла.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
sr: Надгледај фајл за изменама

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr: &Фајл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sr: &Уређивање

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sr: При&каз

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
sr: &Радње

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr: &Подешавање

[ctx: @info]
en: A 'From' email address must be configured in order to execute email alarms.
sr: Адреса е‑поште „од“ мора бити подешена за извршавање е‑поштанских аларма.

[ctx: @info KMail folder name: this should be translated the same as in kmail]
en: sent-mail
sr: послато

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> not found
sr: Лоша адреса е‑поште „од“.<nl/>Е‑поштански идентитет <resource>%1</resource> није нађен.

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> has no email address
sr: Лоша адреса е‑поште „од“.<nl/>Е‑поштански идентитет <resource>%1</resource> нема адресу е‑поште.

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured (no default email identity found)</para><para>Please set it in <application>KMail</application> or in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
sr: <para>Адреса е‑поште „од“ није подешена (није нађен подразумевани е‑поштански идентитет).</para><para>Поставите је у <application>К‑пошти</application> или у <application>К‑алармовом</application> дијалогу за подешавање.</para>

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured.</para><para>Please set a default address in <application>KMail</application> or KDE System Settings or in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
sr: <para>Адреса е‑поште „од“ није подешена.</para><para>Поставите подразумевану адресу у <application>К‑пошти</application> или <application>Системским поставкама</application>, или у <application>К‑алармовом</application> дијалогу за подешавање.</para>

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured.</para><para>Please set it in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
sr: <para>Адреса е‑поште „од“ није подешена.</para><para>Поставите је у <application>К‑алармовом</application> дијалогу за подешавање.</para>

[ctx: @info]
en: <command>%1</command> not found
sr: <command>%1</command> није нађена.

[ctx: @info]
en: No mail transport configured for email identity <resource>%1</resource>
sr: Није подешен транспорт за е‑поштански идентитет <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Emails may not have been sent
sr: Поруке можда нису послате.

[ctx: @info]
en: Program error
sr: Грешка у програму

[ctx: @info]
en: Error attaching file: <filename>%1</filename>
sr: Грешка у прилагању фајла: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Attachment not found: <filename>%1</filename>
sr: Прилог није нађен: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: An email has been queued to be sent
sr: Порука је стављена у ред за слање

[ctx: @info]
en: Failed to send email
sr: Не могу да пошаљем поруку

[ctx: @info]
en: Error sending email
sr: Грешка при слању поруке

[ctx: @info]
en: Error copying sent email to <application>KMail</application> <resource>%1</resource> folder
sr: Грешка при копирању послате поруке у К‑поштину фасциклу „%1“.

[ctx: @option:check]
en: Cancel if late
sr: Откажи ако касни

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after this time
sr: Аутоматски затвори прозор после овог времена

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after late-cancellation time
sr: Аутоматски затвори прозор после времена отказивања због кашњења

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If checked, the alarm will be canceled if it cannot be triggered within the specified period after its scheduled time. Possible reasons for not triggering include your being logged off, X not running, or <application>KAlarm</application> not running.</para><para>If unchecked, the alarm will be triggered at the first opportunity after its scheduled time, regardless of how late it is.</para>
sr: <para>Ако је укључено, аларм ће бити отказан ако не буде могао да се огласи у задатом периоду по заказаном времену. Разлог неоглашавања може бити то што сте одјављени, икс сервер није у погону, или К‑аларм није у погону.</para><para>Ако је искључено, аларм ће бити оглашен првом приликом по заказаном времену, без обзира на то колико касни.</para>

[ctx: @option:check Cancel if late by 10 minutes]
en: Cancel if late by
sr: Откажи ако касни

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how late will cause the alarm to be canceled
sr: Унесите колико кашњење узрокује отказивање аларма.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Automatically close the alarm window after the expiry of the late-cancellation period
sr: Аутоматски затвара прозор аларма по истеку времена за отказивање услед кашњења.

[ctx: @info]
en: Please select a file to display
sr: Изаберите фајл за приказивање

[ctx: @info]
en: Please select a file to play
sr: Изаберите фајл за пуштање

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a folder
sr: <filename>%1</filename> је фасцикла

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> not found
sr: <filename>%1</filename> није нађен

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is not readable
sr: <filename>%1</filename> није читљив

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> appears not to be a text or image file
sr: <filename>%1</filename> не личи на текстуални фајл или фајл слике

[ctx: @option:check]
en: Append to existing file
sr: Надовежи на постојећи фајл

[ctx: @info]
en: Failed to execute command (shell access not authorized)
sr: Не могу да извршим наредбу (нема овлашћења за приступ шкољки).

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
sr: Не могу да извршим наредбу

[ctx: @info]
en: Command execution error
sr: Грешка у извршавању наредбе

[ctx: @info]
en: Command exit code: %1
sr: Излазни ко̂д наредбе: %1

[ctx: @item:inlistbox Morning, as in 2am]
en: am
sr: пр.

[ctx: @item:inlistbox Afternoon, as in 2pm]
en: pm
sr: по.

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: minutes
sr: минути

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: hours/minutes
sr: сати/минути

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: days
sr: дани

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: weeks
sr: седмице

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press the Shift key while clicking the spin buttons to adjust the time by a larger step (6 hours / 5 minutes).
sr: Држите тастер Shift док кликћете на бројчанике за намештање времена у већим корацима (6 сати, 5 минута).

en: Personal alarm message, command and email scheduler by KDE
sr: Лични распоређивач алармних порука, наредби и е‑поште из КДЕ‑а

[ctx: @info]
en: Failure to create menus (perhaps <filename>%1</filename> missing or corrupted)
sr: Неуспех у стварању менија (можда <filename>%1</filename> недостаје или је искварен).

[ctx: @action]
en: &Templates...
sr: &Шаблони...

[ctx: @action]
en: &New
sr: &Нови

[ctx: @action]
en: Create Tem&plate...
sr: Направи шаб&лон...

[ctx: @action]
en: &Copy...
sr: &Копирај...

[ctx: @action]
en: &Edit...
sr: &Уреди...

[ctx: @action]
en: &Delete
sr: &Обриши

[ctx: @action]
en: Delete Without Confirmation
sr: Обриши без потврде

[ctx: @action]
en: Reac&tivate
sr: &Активирај поново

[ctx: @action]
en: Wake From Suspend...
sr: Пробуди из суспендованости...

[ctx: @action]
en: Show Archi&ved Alarms
sr: Прикажи &архивиране аларме

[ctx: @action]
en: Show in System &Tray
sr: Прикажи у &системској касети

[ctx: @action]
en: Show &Calendars
sr: Прикажи &календаре

[ctx: @action]
en: Import &Alarms...
sr: Увези &аларме...

[ctx: @action]
en: Import &Birthdays...
sr: Увези &рођендане...

[ctx: @action]
en: E&xport Selected Alarms...
sr: &Извези изабране аларме...

[ctx: @action]
en: E&xport...
sr: Из&вези...

[ctx: @action]
en: &Refresh Alarms
sr: Осв&ежи аларме

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm? | Do you really want to delete the %1 selected alarms?
sr[0]: Желите ли заиста да обришете %1 изабрани аларм?
sr[1]: Желите ли заиста да обришете %1 изабрана аларма?
sr[2]: Желите ли заиста да обришете %1 изабраних аларма?
sr[3]: Желите ли заиста да обришете изабрани аларм?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm | Delete Alarms
sr[0]: Брисање аларма
sr[1]: Брисање аларма
sr[2]: Брисање аларма
sr[3]: Брисање аларма

[ctx: @action:button]
en: &Delete
sr: &Обриши

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Archived Alarms
sr: Сакриј архивиране аларме

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Archived Alarms
sr: Прикажи архивиране аларме

[ctx: @info]
en: Import birthdays
sr: Увези рођендане

[ctx: @action Undo/Redo [action]]
en: %1 %2
sr: %1 %2|/|%1 $[аку %2]

[ctx: @action Undo [action]: message]
en: %1 %2: %3
sr: %1 %2: %3|/|%1 $[аку %2]: %3

[ctx: @item:inlistbox]
en: Display Alarm
sr: приказни аларм

[ctx: @item:inlistbox]
en: Email Alarm
sr: е‑поштански аларм

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command Alarm
sr: наредбени аларм

[ctx: @title:window]
en: Alarm Type
sr: Тип аларма

[ctx: @info]
en: Choose alarm type to create:
sr: Изаберите жељени тип аларма:

[ctx: @action]
en: Ena&ble
sr: &Активирај

[ctx: @action]
en: Disa&ble
sr: &Деактивирај

[ctx: @title:window]
en: Reminder
sr: Подсетник

[ctx: @title:window]
en: Message
sr: Порука

[ctx: @info:whatsthis]
en: The scheduled date/time for the message (as opposed to the actual time of display).
sr: Заказан датум/време за поруку (за разлику од стварног времена приказа).

[ctx: @info]
en: Reminder
sr: Подсетник

[ctx: @info:whatsthis]
en: The file whose contents are displayed below
sr: Фајл чији је садржај приказан испод.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The contents of the file to be displayed
sr: Садржај фајла који треба да се прикаже.

[ctx: @info]
en: File is a folder
sr: Фајл је фасцикла

[ctx: @info]
en: Failed to open file
sr: Не могу да отворим фајл

[ctx: @info]
en: File not found
sr: Фајл није нађен

[ctx: @info:whatsthis]
en: The alarm message
sr: Алармна порука.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The output of the alarm's command
sr: Излаз наредбе аларма.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The email to send
sr: Порука за слање.

[ctx: @info Email addressee]
en: To:
sr: За:

[ctx: @info Email subject]
en: Subject:
sr: Тема:

[ctx: @title:window]
en: Error
sr: Грешка

[ctx: @option:check]
en: Do not display this error message again for this alarm
sr: Не приказуј више ову грешку за овај аларм

[ctx: @info:whatsthis]
en: Acknowledge the alarm
sr: Примите аларм.

[ctx: @action:button]
en: &Edit...
sr: &Уреди...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the alarm.
sr: Уредите аларм.

[ctx: @action:button]
en: &Defer...
sr: &Одложи...

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Defer the alarm until later.</para><para>You will be prompted to specify when the alarm should be redisplayed.</para>
sr: <para>Одложите аларм за касније.</para><para>Бићете упитани да задате када аларм треба поново да се огласи.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop sound
sr: Заустави звук

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop playing the sound
sr: Зауставите пуштање звука.

[ctx: @info:tooltip Locate this email in KMail]
en: Locate in <application>KMail</application>
sr: Нађи у <application>К‑пошти</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Locate and highlight this email in <application>KMail</application>
sr: Налази и истиче ову поруку у <application>К‑пошти</application>.

[ctx: @info:tooltip]
en: Activate <application>KAlarm</application>
sr: Активирај <application>К‑аларм</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Activate <application>KAlarm</application>
sr: Активирајте <application>К‑аларм</application>

[ctx: @info]
en: Today
sr: данас

[ctx: @info]
en: Tomorrow | in %1 days' time
sr[0]: за %1 дан
sr[1]: за %1 дана
sr[2]: за %1 дана
sr[3]: сутра

[ctx: @info]
en: in 1 week's time | in %1 weeks' time
sr[0]: за %1 седмицу
sr[1]: за %1 седмице
sr[2]: за %1 седмица
sr[3]: за седмицу

[ctx: @info]
en: in 1 minute's time | in %1 minutes' time
sr[0]: за %1 минут
sr[1]: за %1 минута
sr[2]: за %1 минута
sr[3]: за минут

[ctx: @info]
en: in 1 hour's time | in %1 hours' time
sr[0]: за %1 сат
sr[1]: за %1 сата
sr[2]: за %1 сати
sr[3]: за сат

[ctx: @item:intext inserted into 'in ... %1 minute's time' below]
en: 1 hour | %1 hours
sr[0]: %1 сат
sr[1]: %1 сата
sr[2]: %1 сати
sr[3]: %1 сат

[ctx: @info '%2' is the previous message '1 hour'/'%1 hours']
en: in %2 1 minute's time | in %2 %1 minutes' time
sr[0]: за %2 и %1 минут
sr[1]: за %2 и %1 минута
sr[2]: за %2 и %1 минута
sr[3]: за %2 и %1 минут

[ctx: @info]
en: Unable to speak message
sr: Не могу да изговорим поруку

[ctx: @info]
en: Text-to-speech subsystem is not available
sr: Подсистем за текст‑у‑говор није доступан

[ctx: @info]
en: Cannot open audio file: <filename>%1</filename>
sr: Не могу да отворим аудио фајл: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para>Error playing audio file: <filename>%1</filename></para><para>%2</para>
sr: <para>Грешка при пуштању аудио фајла: <filename>%1</filename></para><para>%2</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to acknowledge this alarm?
sr: Желите ли заиста да примите овај аларм?

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge Alarm
sr: Пријем аларма

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge
sr: Прими

[ctx: @info]
en: Unable to locate this email in <application>KMail</application>
sr: Не могу да нађем ову поруку у <application>К‑пошти</application>.

[ctx: @info]
en: <para>Cannot defer alarm:</para><para>Alarm not found.</para>
sr: <para>Не могу да одложим аларм:</para><para>аларм није нађен.</para>

[ctx: @item:inmenu]
en: &Display Alarm Template
sr: Шаблон &приказног аларма

[ctx: @action]
en: New Display Alarm
sr: Нови приказни аларм

[ctx: @item:inmenu]
en: &Command Alarm Template
sr: Шаблон &наредбеног аларма

[ctx: @action]
en: New Command Alarm
sr: Нови наредбени аларм

[ctx: @item:inmenu]
en: &Email Alarm Template
sr: Шаблон &е‑поштанског аларма

[ctx: @action]
en: New Email Alarm
sr: Нови е‑поштански аларм

[ctx: @item:inmenu]
en: &Audio Alarm Template
sr: Шаблон &аудио аларма

[ctx: @action]
en: New Audio Alarm
sr: Нови аудио аларм

[ctx: @action]
en: New Alarm From &Template
sr: Нови аларм према &шаблону

[ctx: @title:window]
en: Configure
sr: Подешавање

[ctx: @title:tab General preferences]
en: General
sr: Опште

[ctx: @title General preferences]
en: General
sr: Опште

[ctx: @title:tab]
en: Time & Date
sr: Време и датум

[ctx: @title]
en: Time and Date
sr: Време и датум

[ctx: @title:tab]
en: Storage
sr: Складиштење

[ctx: @title]
en: Alarm Storage
sr: Складиштење аларма

[ctx: @title:tab Email preferences]
en: Email
sr: Е‑пошта

[ctx: @title]
en: Email Alarm Settings
sr: Поставке е‑поштанских аларма

[ctx: @title:tab]
en: View
sr: Приказ

[ctx: @title]
en: View Settings
sr: Поставке приказа

[ctx: @title:tab]
en: Edit
sr: Уређивање

[ctx: @title]
en: Default Alarm Edit Settings
sr: Подразумеване поставке за уређивање аларма

[ctx: @info]
en: Reset all tabs to their default values, or only reset the current tab?
sr: Ресетовати све језичке на подразумеване вредности, или само текући?

[ctx: @action:button Reset ALL tabs]
en: &All
sr: &Све

[ctx: @action:button Reset the CURRENT tab]
en: C&urrent
sr: &Текући

[ctx: @title:group]
en: Run Mode
sr: Режим рада

[ctx: @option:check]
en: Start at login
sr: Покрени по пријављивању

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Automatically start <application>KAlarm</application> whenever you start KDE.</para><para>This option should always be checked unless you intend to discontinue use of <application>KAlarm</application>.</para>
sr: <para>Аутоматско покретање <application>К‑аларма</application> при сваком покретању КДЕ‑а.</para><para>Ова опција би требало да буде укључена, осим ако не намеравате да престанете са коришћењем <application>К‑аларма</application>.</para>

[ctx: @option:check]
en: Warn before quitting
sr: Упозори пре напуштања

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a warning prompt before quitting <application>KAlarm</application>.
sr: Попуните за упит упозорења пре него што напустите <application>К‑аларм</application>.

[ctx: @option:check]
en: Confirm alarm deletions
sr: Потврди брисања аларма

[ctx: @label:spinbox]
en: Default defer time interval:
sr: Подразумевано време одлагања:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default time interval (hours & minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
sr: Унесите подразумевани временски период (у сатима и минутима) за одлагање аларма, који се даје у дијалогу за одлагање.

[ctx: @title:group]
en: Terminal for Command Alarms
sr: Терминал за наредбене аларме

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which application to use when a command alarm is executed in a terminal window
sr: Изаберите програм за извршавање наредбеног аларма у терминалском прозору.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute command alarms in a terminal window by <icode>%1</icode>
sr: Попуните за извршавање наредбених аларма у терминалском прозору на <icode>%1</icode>.

[ctx: @option:radio Other terminal window command]
en: Other:
sr: Друга:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the full command line needed to execute a command in your chosen terminal window. By default the alarm's command string will be appended to what you enter here. See the <application>KAlarm</application> Handbook for details of special codes to tailor the command line.
sr: Унесите пуну командну линију за извршавање наредбе у изабраном терминалском прозору. Подразумевано се наредба аларма надовезује на оно што унесете овде. Погледајте приручник <application>К‑аларма</application> за детаље о специјалним кодовима за прилагођавање командне линије.

[ctx: @info]
en: Command to invoke terminal window not found: <command>%1</command>
sr: Наредба за позивање прозора терминала није нађена: <command>%1</command>

[ctx: @info]
en: You should not uncheck this option unless you intend to discontinue use of <application>KAlarm</application>
sr: Не би требало да искључујете ову опцију, осим ако не намеравате да престанете са коришћењем <application>К‑аларма</application>.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time zone which <application>KAlarm</application> should use as its default for displaying and entering dates and times.
sr: Изаберите временску зону коју ће <application>К‑аларм</application> користити као подразумевану за приказивање и уношење датума и времена.

[ctx: @label:listbox]
en: Holiday region:
sr: Локалитет празника:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which holiday region to use
sr: Изаберите жељени локалитет за празнике.

[ctx: No holiday region]
en: None
sr: ништа

[ctx: @label:spinbox]
en: Start of day for date-only alarms:
sr: Почетак дана за аларме само са датумом.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.</para><para>%1</para>
sr: <para>Најраније доба дана у које ће се огласити аларм само са датумом.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: Working Hours
sr: Радни часови

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check the days in the week which are work days
sr: Задајте који су дани у седмици радни.

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily start time:
sr: Време почетка радног дана:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time of the working day.</para><para>%1</para>
sr: <para>Унесите време почетка радног дана.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily end time:
sr: Време крај радног дана:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the end time of the working day.</para><para>%1</para>
sr: <para>Унесите време краја радног дана.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: KOrganizer
sr: К‑организатор

[ctx: @label:spinbox]
en: KOrganizer event duration:
sr: Трајање догађаја у К‑организатору:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the event duration in hours and minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.</para><para>%1</para>
sr: <para>Унесите трајање догађаја у минутима, за аларме који се копирају у К‑организатор.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: New Alarms && Templates
sr: Нови аларми и шаблони

[ctx: @option:radio]
en: Store in default calendar
sr: Складишти у подразумеваном календару

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add all new alarms and alarm templates to the default calendars, without prompting.
sr: Додаје све нове аларме и шаблоне аларма у подразумевани календар, без питања.

[ctx: @option:radio]
en: Prompt for which calendar to store in
sr: Питај у који календар складиштити

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When saving a new alarm or alarm template, prompt for which calendar to store it in, if there is more than one active calendar.</para><para>Note that archived alarms are always stored in the default archived alarm calendar.</para>
sr: <para>При уписивању новог аларма или шаблона аларма, добићете питање у који календар складиштити ако има више од једног активног календара.</para><para>Имајте на уму да се архивирани аларми увек складиште у подразумеваном календару архивираних аларма.</para>

[ctx: @title:group]
en: Archived Alarms
sr: Архивирани аларми

[ctx: @option:check]
en: Keep alarms after expiry
sr: Задржи аларме по истицању

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to archive alarms after expiry or deletion (except deleted alarms which were never triggered).
sr: Попуните да би аларми били архивирани после истицања или брисања (осим ако се аларм ниједном није огласио).

[ctx: @option:check]
en: Discard archived alarms after:
sr: Обриши архивиране аларме после:

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: days
sr: дана

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to store archived alarms indefinitely. Check to enter how long archived alarms should be stored.
sr: Испразните да би архивирани аларми били складиштени до даљег. Попуните да задате колико их дуго складиштити.

[ctx: @action:button]
en: Clear Archived Alarms
sr: Обриши архивиране аларме

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms.
sr: Брише све постојеће архивиране аларме.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms (from the default archived alarm calendar only).
sr: Брише све постојеће архивиране аларме (само из подразумеваног календара архивираних аларма).

[ctx: @info]
en: <para>A default calendar is required in order to archive alarms, but none is currently enabled.</para><para>If you wish to keep expired alarms, please first use the calendars view to select a default archived alarms calendar.</para>
sr: <para>Потребан је подразумевани календар за архивирање аларма, али тренутно ниједан није активан.</para><para>Ако желите да чувате истекле аларме, прво у приказу календара изаберите подразумевани календар архивираних аларма.</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all archived alarms?
sr: Желите ли заиста да обришете све архивиране аларме?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all alarms in the default archived alarm calendar?
sr: Желите ли заиста да обришете све аларме из подразумеваног календар архивираних аларма?

[ctx: @label]
en: Email client:
sr: Клијент е‑поште:

[ctx: @option:radio]
en: KMail
sr: К‑пошта

[ctx: @option:radio]
en: Sendmail
sr: сендмејл

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Choose how to send email when an email alarm is triggered.<list><item><interface>%1</interface>: The email is sent automatically via <application>KMail</application>. <application>KMail</application> is started first if necessary.</item><item><interface>%2</interface>: The email is sent automatically. This option will only work if your system is configured to use <application>sendmail</application> or a sendmail compatible mail transport agent.</item></list></para>
sr: <para>Изаберите начин слања поруке при оглашавању е‑поштанског аларма.<list><item><interface>%1</interface>: порука се аутоматски шаље <application>К‑поштом</application>, која ће прво бити покренута ако је потребно.</item><item><interface>%2</interface>: порука се шаље аутоматски. Ова опција ће радити само ако је систем подешен да користи <application>сендмејл</application> као агент за транспорт поште, или неки њему сагласан.</item></list></para>

[ctx: @option:check]
en: Copy sent emails into <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
sr: Копирај послате поруке у <application>К‑поштину</application> фасциклу <resource>%1</resource>

[ctx: @info:whatsthis]
en: After sending an email, store a copy in <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
sr: По слању е‑поште, копија се складишти у <application>К‑поштину</application> фасциклу <resource>%1</resource>.

[ctx: @option:check]
en: Notify when remote emails are queued
sr: Обавести о стављању у ред удаљених порука

[ctx: @title:group]
en: Your Email Address
sr: Ваша адреса е‑поште

[ctx: @label 'From' email address]
en: From:
sr: Од:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used to identify you as the sender when sending email alarms.
sr: Ваша адреса е‑поште, која вас представља као пошиљаоца при слању е‑поштанских аларма.

[ctx: @option:radio]
en: Use default address from <application>KMail</application> or System Settings
sr: Подразумевана адреса из <application>К‑поште</application> или Системских поставки

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default email address set in <application>KMail</application> or KDE System Settings, to identify you as the sender when sending email alarms.
sr: Попуните да би вас подразумевана адреса е‑поште постављена у <application>К‑пошти</application> или Системским поставкама представљала као пошиљаоца при слању е‑поштанског аларма.

[ctx: @option:radio]
en: Use <application>KMail</application> identities
sr: К‑поштин идентитет

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use <application>KMail</application>'s email identities to identify you as the sender when sending email alarms. For existing email alarms, <application>KMail</application>'s default identity will be used. For new email alarms, you will be able to pick which of <application>KMail</application>'s identities to use.
sr: Попуните да би вас један од К‑поштиног идентитета представљао као пошиљаоца при слању е‑поштанског аларма. За постојеће аларме, употребиће се К‑поштин подразумевани идентитет; за нове аларме, добићете да изаберете који К‑поштин идентитет употребити.

[ctx: @label 'Bcc' email address]
en: Bcc:
sr: БЦЦ:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used for blind copying email alarms to yourself. If you want blind copies to be sent to your account on the computer which <application>KAlarm</application> runs on, you can simply enter your user login name.
sr: Ваша адреса е‑поште, за слепо копирање е‑поштанских аларма вама самима. Ако желите да се слепе копије шаљу на ваш налог на рачунару на којем ради <application>К‑аларм</application>, једноставно унесите своје пријавно корисничко име.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default email address set in <application>KMail</application> or KDE System Settings, for blind copying email alarms to yourself.
sr: Попуните да би се подразумевана адреса е‑поште постављена у <application>К‑пошти</application> или Системским поставкама користила за слепо копирање алармних е‑поштанских порука вама самима.

[ctx: @info]
en: No valid 'Bcc' email address is specified.
sr: Није задата добра „БЦЦ“ адреса е‑поште.

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>Are you sure you want to save your changes?</para>
sr: <para>%1</para><para>Желите ли заиста да сачувате измене?</para>

[ctx: @info]
en: No default email address is currently set in <application>KMail</application> or KDE System Settings. %1
sr: Тренутно ни у <application>К‑пошти</application> ни у Системским поставкама није постављена подразумевана адреса е‑поште. %1

[ctx: @info]
en: No <application>KMail</application> identities currently exist. %1
sr: Тренутно не постоји ниједан <application>К‑поштин</application> идентитет. %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default setting for <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
sr: Подразумевана поставка за <interface>%1</interface> у дијалогу за уређивање аларма.

[ctx: @title:tab]
en: General
sr: Опште

[ctx: @title:tab]
en: Alarm Types
sr: Типови аларма

[ctx: @title:tab]
en: Font && Color
sr: Фонт и боја

[ctx: @label:listbox]
en: Recurrence:
sr: Понављање:

[ctx: @option:radio]
en: February 2&8th
sr: &28. фебруара

[ctx: @option:radio]
en: March &1st
sr: &1. марта

[ctx: @option:radio]
en: Do not repeat
sr: без понављања

[ctx: @info:whatsthis]
en: For yearly recurrences, choose what date, if any, alarms due on February 29th should occur in non-leap years.<note>The next scheduled occurrence of existing alarms is not re-evaluated when you change this setting.</note>
sr: При годишњем понављању, изаберите на који датум ће се оглашавати аларм заказан за 29. фебруар. <note>Имајте на уму да се наступајућа понављања постојећих аларма неће поново рачунати пошто промените ову поставку.</note>

[ctx: @title:group]
en: Display Alarms
sr: Приказни аларми

[ctx: @label:listbox]
en: Reminder units:
sr: Јединице подсетника:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Minutes
sr: минути

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hours/Minutes
sr: сати и минути

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default units for the reminder in the alarm edit dialog, for alarms due soon.
sr: Подразумеване јединице за подсетник у дијалогу за уређивање аларма, за аларме који наступају ускоро.

[ctx: @title:group Audio options group]
en: Sound
sr: Звук

[ctx: @option:check]
en: Repeat sound file
sr: Понављај звучни фајл

[ctx: @info:whatsthis sound file 'Repeat' checkbox]
en: The default setting for sound file <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
sr: Подразумевана поставка за <interface>%1</interface> за звучни фајл у дијалогу за уређивање аларма.

[ctx: @label:textbox]
en: Sound file:
sr: Звучни фајл:

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a sound file
sr: Изаберите звучни фајл

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default sound file to use in the alarm edit dialog.
sr: Унесите подразумевани звучни фајл за дијалог за уређивање аларма.

[ctx: @title:group]
en: Command Alarms
sr: Наредбени аларми

[ctx: @title:group]
en: Email Alarms
sr: Е‑поштански аларми

[ctx: @title:group]
en: Message Font && Color
sr: Фонт и боја поруке

[ctx: @info]
en: You must enter a sound file when <interface>%1</interface> is selected as the default sound type
sr: Морате унети звучни фајл када је <interface>%1</interface> изабрано као подразумевани тип звука.

[ctx: @title:tab]
en: Alarm Windows
sr: Прозори аларма

[ctx: @option:check]
en: Show in system tray
sr: Приказуј у системској касети

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check to show <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray. Showing it in the system tray provides easy access and a status indication.</para>
sr: <para>Попуните да би се у системској касети видела иконица <application>К‑аларма</application>. Она вам служи за лак приступ и као показатељ стања.</para>

[ctx: @option:radio Always show KAlarm icon]
en: Always show
sr: Увек приказуј

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to show <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray regardless of whether alarms are due.
sr: Попуните да би се иконица <application>К‑аларма</application> видела у системској касети без обзира на то има ли наступајућих аларма.

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no active alarms
sr: Аутоматски сакриј ако нема активних аларма

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to automatically hide <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray if there are no active alarms. When hidden, the icon can always be made visible by use of the system tray option to show hidden icons.
sr: Попуните да би се иконица <application>К‑аларма</application> у системској касети аутоматски сакрила када нема активних аларма. Док је сакривена, иконицу увек можете учинити видљивом опцијом системске касете за приказ скривених иконица.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to automatically hide <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray if no alarms are due within the specified time period. When hidden, the icon can always be made visible by use of the system tray option to show hidden icons.
sr: Попуните да би се иконица <application>К‑аларма</application> у системској касети аутоматски сакрила кад нема наступајућих аларма у задатом временском периоду. Док је сакривена, иконицу увек можете учинити видљивом опцијом системске касете за приказ скривених иконица.

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no alarm due within time period:
sr: Аутоматски сакриј ако нема наступајућих аларма у периоду:

[ctx: @title:group]
en: System Tray Tooltip
sr: Облачић системске касете

[ctx: @option:check]
en: Show next &24 hours' alarms
sr: Прикажи аларме за следећа &24 сата

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify whether to include in the system tray tooltip, a summary of alarms due in the next 24 hours.
sr: Задајте треба ли у облачић системске касете укључити преглед аларма који наступају у следећа 24 сата.

[ctx: @option:check]
en: Maximum number of alarms to show:
sr: Највећи број аларма за приказ:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to display all of the next 24 hours' alarms in the system tray tooltip. Check to enter an upper limit on the number to be displayed.
sr: Испразните да би се у облачићу системске касете приказали сви аларми за следећа 24 сата. Попуните да задате горњу границу броја приказаних.

[ctx: @option:check]
en: Show alarm time
sr: Прикажи време аларма

[ctx: @option:check]
en: Show time until alarm
sr: Прикажи време до аларма

[ctx: @title:group]
en: Alarm List
sr: Списак аларма

[ctx: @label:listbox]
en: Disabled alarm color:
sr: Боја деактивираног аларма:

[ctx: @label:listbox]
en: Archived alarm color:
sr: Боја архивираног аларма:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Message Windows
sr: Прозори алармних порука

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Choose how to reduce the chance of alarm messages being accidentally acknowledged:<list><item>Position alarm message windows as far as possible from the current mouse cursor location, or</item><item>Position alarm message windows in the center of the screen, but disable buttons for a short time after the window is displayed.</item></list></para>
sr: <para>Изаберите како умањити изгледе да се алармна порука пребрзо прими:<list><item>— постављањем прозора алармне поруке што даље могуће од тренутног положаја показивача миша, или</item><item>— постављањем прозора алармне поруке у центар екрана, али тако да су дугмад накратко деактивирана по појављивању прозора.</item></list></para>

[ctx: @option:radio]
en: Position windows far from mouse cursor
sr: Постављај прозоре далеко од показивача миша

[ctx: @option:radio]
en: Center windows, delay activating window buttons
sr: Центрирај прозоре, накратко деактивирај дугмад

[ctx: @label:spinbox]
en: Button activation delay (seconds):
sr: Застој активирања дугмади (секунде):

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how long its buttons should remain disabled after the alarm message window is shown.
sr: Унесите колико дуго дугмад треба да буду деактивирана пошто се појави прозор алармне поруке.

[ctx: @option:check]
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
sr: Прозори порука имају насловну траку и узимају фокус тастатуре

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Specify the characteristics of alarm message windows:<list><item>If checked, the window is a normal window with a title bar, which grabs keyboard input when it is displayed.</item><item>If unchecked, the window does not interfere with your typing when it is displayed, but it has no title bar and cannot be moved or resized.</item></list></para>
sr: <para>Задајте карактеристике прозора алармних порука:<list><item>Ако је попуњено, прозор је нормалан прозор са насловном траком, који преузима унос са тастатуре када се појави.</item><item>Ако је испражњено, прозор вам се не умеша у куцање када се појави, али нема насловну траку и не можете га померити нити му променити величину.</item></list></para>

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: No Recurrence
sr: без понављања

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: At Login
sr: по пријављивању

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Hourly/Minutely
sr: на сат и минут

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Daily
sr: дневно

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Weekly
sr: седмично

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Monthly
sr: месечно

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Yearly
sr: годишње

[ctx: @title:group]
en: Recurrence Rule
sr: Правило понављања

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not repeat the alarm
sr: Аларм се не понавља.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Trigger the alarm at the specified date/time and at every login until then.</para><para>Note that it will also be triggered any time <application>KAlarm</application> is restarted.</para>
sr: <para>Аларм се оглашава на задати датум и време, и на сваком пријављивању дотле.</para><para>Такође ће бити оглашен и по сваком покретању <application>К‑аларма</application>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at hourly/minutely intervals
sr: Аларм се понавља периодично на сат и минут.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at daily intervals
sr: Аларм се понавља периодично по данима.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at weekly intervals
sr: Аларм се понавља периодично по седмицама.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at monthly intervals
sr: Аларм се понавља периодично по месецима.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at annual intervals
sr: Аларм се понавља периодично по годинама.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up a repetition within the recurrence, to trigger the alarm multiple times each time the recurrence is due.
sr: Поставите потпонављање унутар понављања, са оглашавање аларма више пута при сваком понављању.

[ctx: @title:group]
en: Recurrence End
sr: Крај понављања

[ctx: @option:radio]
en: No end
sr: до даљег

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm indefinitely
sr: Аларм се понавља неограничено.

[ctx: @option:radio]
en: End after:
sr: крај после:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm for the number of times specified
sr: Аларм се понавља задати број пута.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the total number of times to trigger the alarm
sr: Унесите укупан број оглашавања аларма.

[ctx: @label]
en: occurrence(s)
sr: оглашавања

[ctx: @option:radio]
en: End by:
sr: крај до:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Repeat the alarm until the date/time specified.</para><para><note>This applies to the main recurrence only. It does not limit any sub-repetition which will occur regardless after the last main recurrence.</note></para>
sr: <para>Аларм се понавља до задатог датума и времена.</para><para><note>Ово се односи само на главно понављање. Не ограничава ниједно потпонављање, које ће се одиграти без обзира на последње главно понављање.</note></para>

[ctx: @info]
en: This uses the same time zone as the start time.
sr: Користи исту временску зону као време почетка.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last date to repeat the alarm.</para><para>%1</para>
sr: <para>Унесите последњи датум понављања аларма.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last time to repeat the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
sr: <para>Унесите последње време понављања аларма.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop repeating the alarm after your first login on or after the specified end date
sr: Аларм престаје да се понавља по вашем првом пријављивању после наведеног крајњег датума.

[ctx: @title:group]
en: Exceptions
sr: Изузеци

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of exceptions, i.e. dates/times excluded from the recurrence
sr: Списак изузетака, тј. датума и времена који се изузимају из понављања.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a date to insert in the exceptions list. Use in conjunction with the Add or Change button below.
sr: Унесите датум за уметање на списак изузетака. Користите заједно са дугмадима <i>Додај</i> и <i>Измени</i> испод.

[ctx: @action:button]
en: Add
sr: Додај

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add the date entered above to the exceptions list
sr: Додаје изнад унети датум на списак изузетака.

[ctx: @action:button]
en: Change
sr: Измени

[ctx: @info:whatsthis]
en: Replace the currently highlighted item in the exceptions list with the date entered above
sr: Мења тренутно истакнуту ставку на списку изузетака изнад унетим датумом.

[ctx: @action:button]
en: Delete
sr: Обриши

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the currently highlighted item from the exceptions list
sr: Уклања тренутно истакнуту ставку са списка изузетака.

[ctx: @option:check]
en: Exclude holidays
sr: Искључи празнике

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Do not trigger the alarm on holidays.</para><para>You can specify your holiday region in the Configuration dialog.</para>
sr: <para>Без оглашавања аларма на празнике.</para><para>Локалитет празника можете задати у дијалогу за подешавање.</para>

[ctx: @option:check]
en: Only during working time
sr: Само током радног времена

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Only execute the alarm during working hours, on working days.</para><para>You can specify working days and hours in the Configuration dialog.</para>
sr: <para>Аларм се извршава само у току радних сати, на радне дане.</para><para>Радне дане и сате можете задати у дијалогу за подешавање.</para>

[ctx: @info]
en: End date is earlier than start date
sr: Датум краја је ранији од датума почетка.

[ctx: @info]
en: End date/time is earlier than start date/time
sr: Датум и време краја је раније од датума и времена почетка.

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than start date
sr: Датум не може бити ранији од датума почетка.

[ctx: @label:spinbox]
en: Recur e&very
sr: Понављај &сваких

[ctx: @label Time units for user-entered numbers]
en: hours:minutes
sr: сати и минута

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of hours and minutes between repetitions of the alarm
sr: Унесите број сати и минута између понављања аларма.

[ctx: @label On: Tuesday]
en: O&n:
sr: &у:

[ctx: @info]
en: No day selected
sr: Није изабран ниједан дан.

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: day(s)
sr: дана

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days between repetitions of the alarm
sr: Унесите број дана између понављања аларма.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which the alarm is allowed to occur
sr: Изаберите дане у седмици у које дозвољено понављање аларма.

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: week(s)
sr: седмица

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of weeks between repetitions of the alarm
sr: Унесите број седмица између понављања аларма.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which to repeat the alarm
sr: Изаберите дане у седмици у које ће се аларм понављати.

[ctx: @option:radio On day number in the month]
en: O&n day
sr: &На дан

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on the selected day of the month
sr: Аларм ће се понављати изабраног дана сваког месеца.

[ctx: @item:inlistbox Last day of month]
en: Last
sr: последњи

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the month on which to repeat the alarm
sr: Изаберите дан у месецу на који ће се аларм понављати.

[ctx: @option:radio On the 1st Tuesday]
en: On t&he
sr: &Сваког

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on one day of the week, in the selected week of the month
sr: Аларм се понавља једног дана у седмици, у изабраној седмици у месецу.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1st
sr: 1.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd
sr: 2.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd
sr: 3.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th
sr: 4.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th
sr: 5.

[ctx: @item:inlistbox Last Monday in March]
en: Last
sr: последњег

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd Last
sr: 2. последњег

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd Last
sr: 3. последњег

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th Last
sr: 4. последњег

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th Last
sr: 5. последњег

[ctx: @item:inlistbox Every (Monday...) in month]
en: Every
sr: сваког

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the week of the month in which to repeat the alarm
sr: Изаберите седмицу у месецу у коју ће се аларм понављати.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the week on which to repeat the alarm
sr: Изаберите дан у седмици у који ће се аларм понављати.

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: month(s)
sr: месеци

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of months between repetitions of the alarm
sr: Унесите број месеци између понављања аларма.

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: year(s)
sr: година

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of years between repetitions of the alarm
sr: Унесите број година између понављања аларма.

[ctx: @label List of months to select]
en: Months:
sr: Месеци:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the months of the year in which to repeat the alarm
sr: Изаберите месеце у години у које ће се аларм понављати.

[ctx: @label:listbox]
en: February 2&9th alarm in non-leap years:
sr: Аларми за 2&9. фебруар у непреступним годинама:

[ctx: @item:inlistbox No date]
en: None
sr: без

[ctx: @item:inlistbox 1st March (short form)]
en: 1 Mar
sr: 1. мар.

[ctx: @item:inlistbox 28th February (short form)]
en: 28 Feb
sr: 28. феб.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which date, if any, the February 29th alarm should trigger in non-leap years
sr: Изаберите којег датума ће се, ако иједног, у непреступним годинама огласити аларм за 29. фебруар.

[ctx: @info]
en: No month selected
sr: Није изабран ниједан месец.

[ctx: @option:check]
en: Reminder for first recurrence only
sr: Подсетник само за прво понављање

[ctx: @item:inlistbox]
en: in advance
sr: унапред

[ctx: @option:check]
en: Reminder:
sr: Подсетник:

[ctx: @item:inlistbox]
en: afterwards
sr: после

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the reminder only for the first time the alarm is scheduled
sr: Приказује подсетник само за први пут када је аларм заказан.

[ctx: @title:window]
en: Alarm Sub-Repetition
sr: Потпонављање аларма

[ctx: @option:check Repeat every 10 minutes]
en: Repeat every
sr: Понављај сваких

[ctx: @info:whatsthis]
en: Instead of the alarm triggering just once at each recurrence, checking this option makes the alarm trigger multiple times at each recurrence.
sr: Ако укључите ову опцију, уместо да буде оглашен само једном по понављању, аларм ће бити оглашен више пута по понављању.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the time between repetitions of the alarm
sr: Унесите време између потпонављања аларма.

[ctx: @option:radio]
en: Number of repetitions:
sr: &Број потпонављања:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify the number of times the alarm should repeat after each recurrence
sr: Попуните да задате број потпонављања аларма при сваком понављању.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of times to trigger the alarm after its initial occurrence
sr: Унесите колико пута треба огласити аларм при његовом првом понављању.

[ctx: @option:radio]
en: Duration:
sr: Трајање:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify how long the alarm is to be repeated
sr: Попуните да задате колико дуго треба понављати аларм.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the length of time to repeat the alarm
sr: Унесите колико дуго треба понављати аларм.

[ctx: @info]
en: Invalid collection
sr: Лоша збирка

[ctx: @info]
en: Failed to create alarm.
sr: Не могу да направим аларм.

[ctx: @info]
en: Failed to update alarm.
sr: Не могу да ажурирам аларм.

[ctx: @info]
en: Failed to delete alarm.
sr: Не могу да обришем аларм.

[ctx: @info]
en: Failed to update calendar "%1".
sr: Не могу да ажурирам календар „%1“.

[ctx: @info]
en: Failed to create new calendar resource
sr: Не могу да направим нови календарски ресурс.

[ctx: @info]
en: Active Alarms
sr: активни аларми

[ctx: @info]
en: Archived Alarms
sr: архивирани аларми

[ctx: @info]
en: Alarm Templates
sr: шаблони аларма

[ctx: @info/plain]
en: Failed to create default calendar <resource>%1</resource>
sr: Не могу да направим подразумевани календар <resource>%1</resource>.

[ctx: @info/plain 'Import Alarms' is the name of a menu option]
en: Failed to convert old configuration for calendar <resource>%1</resource>. Please use Import Alarms to load its alarms into a new or existing calendar.
sr: Не могу да претворим стару поставу за календар <resource>%1</resource>. Употребите <interface>Увези аларме...</interface> да учитате ове аларме у нови или постојећи календар.

[ctx: @info File path or URL]
en: Location: %1
sr: Локација: %1

[ctx: @info]
en: New configuration timed out
sr: Истекло је време за нову поставу

[ctx: @info]
en: New configuration was corrupt
sr: Нова постава је искварена

[ctx: @info]
en: Could not load calendar <filename>%1</filename>.
sr: Не могу да учитам календар <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Cannot download calendar: <filename>%1</filename>
sr: Не могу да преузмем календар: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Calendar <resource>%1</resource> is in an old format (<application>KAlarm</application> version %2), and will be read-only unless you choose to update it to the current format.
sr: Календар <resource>%1</resource> је у старом формату (издања <application>К‑аларма</application> %2), па ће бити само‑за‑читање ако га не ажурирате на текући формат.

[ctx: @info]
en: Some or all of the alarms in calendar <resource>%1</resource> are in an old <application>KAlarm</application> format, and will be read-only unless you choose to update them to the current format.
sr: Неки или сви аларми из календара <resource>%1</resource> у старом су формату <application>К‑аларма</application>, па ће бити само‑за‑читање ако их не ажурирате на текући формат.

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para><warning>Do not update the calendar if it is also used with an older version of <application>KAlarm</application> (e.g. on another computer). If you do so, the calendar may become unusable there.</warning></para><para>Do you wish to update the calendar?</para>
sr: <para>%1</para><para><warning>Немојте да ажурирате календар ако га такође користи старије издање <application>К‑аларма</application>, нпр. на другом рачунару. Ако га ажурирате, може постати неупотребљив тамо.</warning></para><para>Желите ли да ажурирате календар?</para>

[ctx: @title:column]
en: Time
sr: време

[ctx: @title:column]
en: Time To
sr: време до

[ctx: @title:column]
en: Repeat
sr: понављање

[ctx: @title:column]
en: Message, File or Command
sr: порука, фајл или наредба

[ctx: @title:column Template name]
en: Name
sr: име

[ctx: @title:column]
en: Calendars
sr: календари

[ctx: @info:tooltip]
en: Command execution failed
sr: Извршавање наредбе пропало

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre-alarm action execution failed
sr: Извршавање радње пре аларма пропало

[ctx: @info:tooltip]
en: Post-alarm action execution failed
sr: Извршавање радње после аларма пропало

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre- and post-alarm action execution failed
sr: Извршавање радње пре и после аларма пропало

[ctx: @info:whatsthis]
en: Next scheduled date and time of the alarm
sr: Следећи заказани датум и време аларма.

[ctx: @info:whatsthis]
en: How long until the next scheduled trigger of the alarm
sr: Колико још има до следећег заказаног оглашавања аларма.

[ctx: @info:whatsthis]
en: How often the alarm recurs
sr: Колико често се аларм понавља.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Background color of alarm message
sr: Боја позадине алармне поруке.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm type (message, file, command or email)
sr: Тип аларма (порука, фајл, наредба или е‑пошта).

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm message text, URL of text file to display, command to execute, or email subject line
sr: Текст алармне поруке, УРЛ текстуалног фајла за приказ, наредба за извршавање, или тема е‑поште.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Name of the alarm template
sr: Име шаблона аларма.

[ctx: @info Alarm never occurs]
en: Never
sr: никад

[ctx: @info n days]
en: %1d
sr: %1д

[ctx: @info hours:minutes]
en: %1:%2
sr: %1.%2

[ctx: @info days hours:minutes]
en: %1d %2:%3
sr: %1д %2.%3

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default active alarm calendar.
sr: Не можете деактивирати подразумевани календар активних аларма.

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
sr: Не можете деактивирати подразумевани календар архивираних аларма док је подешено да се истекли аларми чувају.

[ctx: @info]
en: Do you really want to disable your default calendar?
sr: Желите ли заиста да деактивирате подразумевани календар?

[ctx: @title:window]
en: Choose Calendar
sr: Избор календара

[ctx: @info]
en: The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for active alarms.
sr: Календар <resource>%1</resource> постављен је на само‑за‑читање. Ово је био подразумевани календар активних аларма.

[ctx: @info]
en: The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for archived alarms.
sr: Календар <resource>%1</resource> постављен је на само‑за‑читање. Ово је био подразумевани календар архивираних аларма.

[ctx: @info]
en: The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for alarm templates.
sr: Календар <resource>%1</resource> постављен је на само‑за‑читање. Ово је био подразумевани календар шаблона аларма.

[ctx: @info]
en: <para>The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for:%2</para><para>Please select new default calendars.</para>
sr: <para>Календар <resource>%1</resource> постављен је на само‑за‑читање. Ово је био подразумевани календар за: %2</para><para>Изаберите нове подразумеване календаре.</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>Please select a new default calendar.</para>
sr: <para>%1</para><para>Изаберите нови подразумевани календар.</para>

[ctx: @title:group]
en: Calendars
sr: Календари

[ctx: @item:inlistbox]
en: Active Alarms
sr: активни аларми

[ctx: @item:inlistbox]
en: Archived Alarms
sr: архивирани аларми

[ctx: @item:inlistbox]
en: Alarm Templates
sr: шаблони аларма

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which type of data to show alarm calendars for
sr: Изаберите за који тип аларма приказати календаре.

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of available calendars of the selected type. The checked state shows whether a calendar is enabled (checked) or disabled (unchecked). The default calendar is shown in bold.
sr: Списак доступних календара по изабраном типу аларма. Кућица показује да ли је календар активиран (попуњена) или деактивиран (празна). Подразумевани календар исписан је подебљано.

[ctx: @action:button]
en: Edit...
sr: Уреди...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the highlighted calendar
sr: Уредите истакнути календар.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Remove the highlighted calendar from the list.</para><para>The calendar itself is left intact, and may subsequently be reinstated in the list if desired.</para>
sr: <para>Уклоните истакнути календар са списка.</para><para>Сам календар остаје нетакнут, тако да га можете касније вратити на списак ако желите.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new active alarm calendar
sr: Додај нови календар активних аларма

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new archived alarm calendar
sr: Додај нови календар архивираних аларма

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new alarm template calendar
sr: Додај нови календар шаблона̂ аларма

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default active alarm calendar.
sr: Не можете уклонити подразумевани календар активних аларма.

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
sr: Не можете уклонити подразумевани календар архивираних аларма док је подешено њихово чување.

[ctx: @info]
en: <para>It also contains:%1</para>
sr: <para>Такође садржи: %1</para>

[ctx: @info]
en: <para><resource>%1</resource> is the default calendar for:%2</para>%3<para>Do you really want to remove it from all calendar lists?</para>
sr: <para><resource>%1</resource> је подразумевани календар за тип: %2</para>%3<para>Желите ли заиста да га уклоните са свих спискова календара?</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove your default calendar (<resource>%1</resource>) from the list?
sr: Желите ли заиста да уклоните подразумевани календар (<resource>%1</resource>) са списка?

[ctx: @info]
en: <para><resource>%1</resource> contains:%2</para><para>Do you really want to remove it from all calendar lists?</para>
sr: <para><resource>%1</resource> садржи: %2</para><para>Желите ли заиста да га уклоните са свих спискова календара?</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the calendar <resource>%1</resource> from the list?
sr: Желите ли заиста да уклоните календар <resource>%1</resource> са списка?

[ctx: @action Reload calendar]
en: Re&load
sr: &Учитај поново

[ctx: @action]
en: Show &Details
sr: Прикажи &детаље

[ctx: @action]
en: Set &Color...
sr: Постави &боју...

[ctx: @action]
en: Clear C&olor
sr: Очисти б&оју

[ctx: @action]
en: &Update Calendar Format
sr: &Ажурирај формат календара

[ctx: @action]
en: &Remove
sr: &Уклони

[ctx: @action]
en: &Add...
sr: &Додај...

[ctx: @action]
en: Im&port...
sr: У&вези...

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Active Alarms
sr: &Подразумевани за активне аларме

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Archived Alarms
sr: &Подразумевани за архивиране аларме

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Alarm Templates
sr: &Подразумевани за шаблоне аларма

[ctx: @info]
en: Active alarms
sr: активни аларми

[ctx: @info]
en: Archived alarms
sr: архивирани аларми

[ctx: @info]
en: Alarm templates
sr: шаблони аларма

[ctx: @info]
en: Read-write
sr: читање-писање

[ctx: @info]
en: Enabled
sr: активиран

[ctx: @info]
en: Disabled
sr: деактивиран

[ctx: @info Parameter in 'Default calendar: Yes/No']
en: Yes
sr: да

[ctx: @info Parameter in 'Default calendar: Yes/No']
en: No
sr: не

[ctx: @info]
en: <title>%1</title><para>ID: %2<nl/>Calendar type: %3<nl/>Contents: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Permissions: %7<nl/>Status: %8<nl/>Default calendar: %9</para>
sr: <title>%1</title><para>ИД: %2<nl/>Тип календара: %3<nl/>Садржај: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Дозволе: %7<nl/>Стање: %8<nl/>Подразумевани календар: %9</para>

[ctx: @text/plain]
en: Could not run <command>%1</command> to set wake from suspend
sr: Не могу да извршим наредбу <command>%1</command> за буђење из суспендованости.

[ctx: @text/plain]
en: Error setting wake from suspend.<nl/>Command was: <command>%1 %2</command><nl/>Error code: %3.
sr: Грешка при постављању буђења из суспендованости.<nl/>Извршена наредба: <command>%1 %2</command><nl/>Ко̂д грешке: %3.

[ctx: @option:check]
en: Repeat
sr: Понављај

[ctx: @label]
en: Sound file:
sr: Звучни фајл:

[ctx: @info:tooltip]
en: Test the sound
sr: Испробај звук

[ctx: @info:whatsthis]
en: Play the selected sound file.
sr: Пустите изабрани звучни фајл.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a sound file to play.
sr: Унесите име или УРЛ звучног фајла за пуштање.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a sound file to play.
sr: Изаберите звучни фајл за пуштање.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the sound file will be played repeatedly for as long as the message is displayed.
sr: Ако је попуњено, звучни фајл ће бити понављан све док је приказана порука.

[ctx: @label:spinbox Length of time to pause between repetitions]
en: Pause between repetitions:
sr: Пауза између понављања:

[ctx: @label]
en: seconds
sr: секунди

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to pause between repetitions.
sr: Унесите колико секунди се паузира између понављања.

[ctx: @title:group Sound volume]
en: Volume
sr: Јачина

[ctx: @option:check]
en: Set volume
sr: Постави јачину

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to choose the volume for playing the sound file.
sr: Попуните да изаберете јачину пуштања звучног фајла.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the volume for playing the sound file.
sr: Изаберите јачину пуштања звучног фајла.

[ctx: @option:check]
en: Fade
sr: Израњање

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to fade the volume when the sound file first starts to play.
sr: Попуните да би се јачина звука постепено повећавала на почетку првог пуштања фајла.

[ctx: @label:spinbox Time period over which to fade the sound]
en: Fade time:
sr: Време израњања:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to fade the sound before reaching the set volume.
sr: Унесите колико секунди траје израњање до постављене јачине звука.

[ctx: @label:slider]
en: Initial volume:
sr: Почетна јачина:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the initial volume for playing the sound file.
sr: Изаберите почетну јачину при пуштању звучног фајла.

[ctx: @label:listbox Listbox providing audio options]
en: Sound:
sr: Звук:

[ctx: @item:inlistbox No sound]
en: None
sr: никакав

[ctx: @item:inlistbox]
en: Beep
sr: пиштање

[ctx: @item:inlistbox]
en: Speak
sr: говор

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sound file
sr: звучни фајл

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure sound file
sr: Подесите звучни фајл.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Configure a sound file to play when the alarm is displayed.
sr: Подесите који се звучни фајл пушта при оглашавању аларма.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <interface>%1</interface>: the message is displayed silently.
sr: <interface>%1</interface>: порука се приказује безвучно.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <interface>%1</interface>: a simple beep is sounded.
sr: <interface>%1</interface>: оглашава се једноставан писак.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <interface>%1</interface>: an audio file is played. You will be prompted to choose the file and set play options.
sr: <interface>%1</interface>: пушта се аудио фајл. Бићете упитани да изаберете фајл и поставите опције пуштања.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <interface>%1</interface>: the message text is spoken.
sr: <interface>%1</interface>: текст поруке се изговара.

[ctx: @info:whatsthis Combination of multiple whatsthis items]
en: <para>Choose a sound to play when the message is displayed:<list><item>%1</item><item>%2</item><item>%3</item><item>%4</item></list></para>
sr: <para>Изаберите звук за пуштање када се порука прикаже:<list><item>%1</item><item>%2</item><item>%3</item><item>%4</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis Combination of multiple whatsthis items]
en: <para>Choose a sound to play when the message is displayed:<list><item>%1</item><item>%2</item><item>%3</item></list></para>
sr: <para>Изаберите звук за пуштање када се порука прикаже:<list><item>%1</item><item>%2</item><item>%3</item></list></para>

[ctx: @title:window]
en: Sound File
sr: Звучни фајл

[ctx: @title:window]
en: Choose Sound File
sr: Избор звучног фајла

[ctx: @action:button]
en: Special Actions...
sr: Специјалне радње...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify actions to execute before and after the alarm is displayed.
sr: Задајте радње које треба извршити пре и после приказивања аларма.

[ctx: @title:window]
en: Special Alarm Actions
sr: Специјалне радње на аларм

[ctx: @title:group]
en: Pre-Alarm Action
sr: Радња пре аларма

[ctx: @label:textbox]
en: Command:
sr: Наредба:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute before the alarm is displayed.</para><para>Note that it is executed only when the alarm proper is displayed, not when a reminder or deferred alarm is displayed.</para><para><note>KAlarm will wait for the command to complete before displaying the alarm.</note></para>
sr: <para>Унесите наредбу шкољке која ће се извршити пре приказивања аларма.</para><para>Наредба се извршава само при приказивању основног аларма, не и при подсетнику или одложеном аларму.</para><para><note>К‑аларм ће сачекати да се наредба заврши пре него што прикаже аларм.</note></para>

[ctx: @option:check]
en: Execute for deferred alarms
sr: Изврши за одложене аларме

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If unchecked, the command is only executed before the alarm proper is displayed.</para><para>If checked, the pre-alarm command is also executed before a deferred alarm is displayed.</para>
sr: <para>Ако је празно, наредба се извршава само пре приказивања основног аларма.</para><para>Ако је попуњено, наредба се извршава и пре приказивања одложеног аларма.</para>

[ctx: @option:check]
en: Cancel alarm on error
sr: Откажи аларм на грешку

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the alarm if the pre-alarm command fails, i.e. do not display the alarm or execute any post-alarm action command.
sr: Отказује аларм ако наредба пре аларма пропадне, тј. нити приказује аларм нити извршава евентуалне наредбе радњи после аларма.

[ctx: @option:check]
en: Do not notify errors
sr: Не обавештавај о грешкама

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not show error status or error message if the pre-alarm command fails.
sr: Не приказује се стање нити порука грешке када наредба пре аларма пропадне.

[ctx: @title:group]
en: Post-Alarm Action
sr: Радња после аларма

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute after the alarm window is closed.</para><para>Note that it is not executed after closing a reminder window. If you defer the alarm, it is not executed until the alarm is finally acknowledged or closed.</para>
sr: <para>Унесите наредбу шкољке која ће се извршити по затварању прозора аларма.</para><para>Наредба се не извршава по затварању прозора подсетника. Ако одложите аларм, наредба се не извршава све док се аларм коначно не прими или затвори.</para>

[ctx: @title:window]
en: Alarm Templates
sr: Шаблони аларма

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of alarm templates
sr: Списак шаблона аларма.

[ctx: @action:button]
en: New
sr: Нови

[ctx: @action]
en: New
sr: Нови

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template
sr: Направите нови шаблон аларма.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the currently highlighted alarm template
sr: Уредите тренутно истакнути шаблон аларма.

[ctx: @action:button]
en: Copy
sr: Копирај

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template based on a copy of the currently highlighted template
sr: Направите нови шаблон аларма на основу копије тренутно истакнутог шаблона.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete the currently highlighted alarm template
sr: Обришите тренутно истакнути шаблон аларма.

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm template? | Do you really want to delete the %1 selected alarm templates?
sr[0]: Желите ли заиста да обришете %1 изабрани шаблон аларма?
sr[1]: Желите ли заиста да обришете %1 изабрана шаблона аларма?
sr[2]: Желите ли заиста да обришете %1 изабраних шаблона аларма?
sr[3]: Желите ли заиста да обришете изабрани шаблон аларма?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm Template | Delete Alarm Templates
sr[0]: Обрисати шаблоне аларма
sr[1]: Обрисати шаблоне аларма
sr[2]: Обрисати шаблоне аларма
sr[3]: Обрисати шаблон аларма

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Template
sr: Избор шаблона аларма

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a template to base the new alarm on.
sr: Изаберите шаблон који ће бити основа за нови аларм.

[ctx: @action]
en: &New Alarm
sr: &Нови аларм

en: Disabled
sr: Деактивирани

[ctx: @info:tooltip Brief: some alarms are disabled]
en: (Some alarms disabled)
sr: (Неки аларми деактивирани)

[ctx: @info prefix + hours:minutes]
en: (%1%2:%3)
sr: (%1%2.%3)

[ctx: @info prefix + hours:minutes]
en: %1%2:%3
sr: %1%2.%3

[ctx: @info]
en: Alarm not found
sr: Аларм није нађен

[ctx: @info]
en: Error recreating alarm
sr: Грешка при поновном стварању аларма.

[ctx: @info]
en: Error recreating alarm template
sr: Грешка при поновном стварању шаблона аларма.

[ctx: @info]
en: Cannot reactivate archived alarm
sr: Не могу да поново активирам архивирани аларм.

[ctx: @info]
en: Unknown error
sr: Непозната грешка.

[ctx: @info Action to create a new alarm]
en: New alarm
sr: Нови аларм

[ctx: @info Action to delete an alarm]
en: Delete alarm
sr: Обриши аларм

[ctx: @info Action to create a new alarm template]
en: New template
sr: Нови шаблон

[ctx: @info Action to delete an alarm template]
en: Delete template
sr: Обриши шаблон

[ctx: @info]
en: Delete archived alarm
sr: Обриши архивирани аларм

[ctx: @info]
en: Create multiple alarms
sr: Направи више аларма

[ctx: @info Action to edit an alarm]
en: Edit alarm
sr: Уреди аларм

[ctx: @info Action to edit an alarm template]
en: Edit template
sr: Уреди шаблон

[ctx: @info]
en: Delete multiple alarms
sr: Обриши више аларма

[ctx: @info]
en: Delete multiple templates
sr: Обриши више шаблона

[ctx: @info]
en: Delete multiple archived alarms
sr: Обриши више архивираних аларма

[ctx: @info]
en: Reactivate alarm
sr: Поново активирај аларм

[ctx: @info]
en: Reactivate multiple alarms
sr: Поновно активирај више аларма

[ctx: @title:window]
en: Wake From Suspend
sr: Пробуди из суспендованости

[ctx: @info]
en: Cannot schedule wakeup time for a date-only alarm
sr: Не можете заказати време буђења за аларм само са датумом.

[ctx: @info]
en: <para>This wakeup will cancel any existing wakeup which has been set by KAlarm or any other application, because your computer can only schedule a single wakeup time.</para><para><b>Note:</b> Wake From Suspend is not supported at all on some computers, especially older ones, and some computers only support setting a wakeup time up to 24 hours ahead. You may wish to set up a test alarm to check your system's capability.</para>
sr: <para>Ово буђење ће отказати било које друго буђење које је поставио К‑аларм или неки други програм, пошто се на рачунару може заказати само једно време буђења.</para><para><b>Напомена:</b> Буђење из суспендованости није подржано на свим .</para>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Wake From Suspend Alarm
sr: Аларм за буђење из супендованости

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current wake-from-suspend alarm
sr: Прикажи текући аларм за буђење из суспендованости

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Highlight the current wake-from-suspend alarm in the alarm list. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
sr: Истиче текући аларм за буђење из суспендованости на списку аларма. Ово дугме је деактивирано ако такав аларм није подешен.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current alarm
sr: Прикажи текући аларм

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set highlighted alarm as the wake-from-suspend alarm
sr: Поставља истакнути аларм као аларм за буђење из суспендованости.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set the alarm highlighted in the alarm list to wake-from-suspend. This replaces any existing wake-from-suspend alarm.
sr: Поставља буђење из суспендованости на истакнути аларм на списку. Овим се замењује евентуално постојећи аларм за буђење из суспендованости.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Use highlighted alarm
sr: Употреби истакнути аларм

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the current wake-from-suspend
sr: Откажи текуће буђење из суспендованости

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the currently configured wake-from-suspend. Note that this does not cancel the alarm itself, which will still trigger in the normal way. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
sr: Отказује тренутно подешено буђење из суспендованости. Овим се не отказује аларм као такав, већ ће се нормално огласити. Ово дугме је деактивирано ако нема аларма за буђење из суспендованости.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel wake from suspend
sr: Откажи буђење из суспендованости

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, advanceWakeTime)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
sr: Унесите колико минута пре оглашавања аларма треба пробудити систем из суспендованости. Овако можете обезбедити да је систем потпуно повраћен до тренутка оглашавања аларма.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
sr: Број минута пре аларма за буђење из суспендованости
