kalarm - en to sr@latin translation catalogue (985 entries)

[ctx: @info]
en: Enter the length of time (in hours and minutes) after the current time to schedule the alarm.
sr@latin: Unesite vremenski period (u satima i minutima) od sadašnjeg trenutka za koji želite da zakažete alarm.

[ctx: @info]
en: If a recurrence is configured, the start date/time will be adjusted to the first recurrence on or after the entered date/time.
sr@latin: Ako je zadato ponavljanje, početni datum/vreme biće podešen na prvo ponavljanje na uneseni datum/vreme ili posle njega.

[ctx: @info]
en: This uses KAlarm's default time zone, set in the Configuration dialog.
sr@latin: Ovo koristi K‑alarmovu podrazumevanu vremensku zonu, zadatu u dijalogu za podešavanje.

[ctx: @option:radio]
en: Defer to date/time:
sr@latin: Odloži za datum/vreme:

[ctx: @option:radio]
en: At date/time:
sr@latin: Na datum/vreme:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm to the specified date and time.
sr@latin: Pomerite alarm na navedeni datum i vreme.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify the date, or date and time, to schedule the alarm.
sr@latin: Zadajte datum, ili datum i vreme, za zakazivanje alarma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the date to schedule the alarm.</para><para>%1</para>
sr@latin: <para>Unesite datum za zakazivanje alarma.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the time to schedule the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
sr@latin: <para>Unesite vreme za zakazivanje alarma.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @option:check]
en: Any time
sr@latin: Bilo kada

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify only a date (without a time) for the alarm. The alarm will trigger at the first opportunity on the selected date.
sr@latin: Popunite da zadate samo datum (bez vremena) za alarm. Alarm će se oglasiti prvom prilikom na zadati datum.

[ctx: @option:radio]
en: Defer for time interval:
sr@latin: Odloži za vremenski period:

[ctx: @option:radio]
en: Time from now:
sr@latin: Vreme od ovog trenutka:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reschedule the alarm for the specified time interval after now.
sr@latin: Pomerite alarm za navedeni vremenski period od ovog trenutka.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm after the specified time interval from now.
sr@latin: Zakažite alarm za navedeni vremenski period od ovog trenutka.

[ctx: @action:button]
en: Time Zone...
sr@latin: Vremenska zona...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose a time zone for this alarm which is different from the default time zone set in KAlarm's configuration dialog.
sr@latin: Zadajte za ovaj alarm vremensku zonu različitu od podrazumevane, postavljene u K‑alarmovom dijalogu za podešavanje.

[ctx: @label:listbox]
en: Time zone:
sr@latin: Vremenska zona:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time zone to use for this alarm.
sr@latin: Unesite vremensku zonu za ovaj alarm.

[ctx: @info]
en: Invalid time
sr@latin: Loše vreme

[ctx: @info]
en: Invalid date
sr@latin: Loš datum

[ctx: @info]
en: Alarm date has already expired
sr@latin: Datum alarma je već prošao

[ctx: @info]
en: Alarm time has already expired
sr@latin: Vreme alarma je već prošlo

en: KAlarm Autostart
sr@latin: Samopokretanje K‑alarma

en: KAlarm autostart at login
sr@latin: Samopokretanje K‑alarma po prijavljivanju

en: Copyright 2001-%1, David Jarvie
sr@latin: © 2001–%1, Dejvid Džarvi

en: David Jarvie
sr@latin: Dejvid Džarvi

en: Author
sr@latin: Autor

[ctx: @title:window]
en: Import Birthdays From KAddressBook
sr@latin: Uvoz rođendana iz K‑adresara

[ctx: @info]
en: Birthday:
sr@latin: Rođendan:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Text
sr@latin: Tekst alarma

[ctx: @label:textbox]
en: Prefix:
sr@latin: Prefiks:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear before the person's name in the alarm message, including any necessary trailing spaces.
sr@latin: Unesite tekst koji će stajati ispred imena osobe u alarmnoj poruci, uključujući i eventualno potrebne prateće razmake.

[ctx: @label:textbox]
en: Suffix:
sr@latin: Sufiks:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter text to appear after the person's name in the alarm message, including any necessary leading spaces.
sr@latin: Unesite tekst koji će stajati iza imena osobe u alarmnoj poruci, uključujući i eventualno potrebne vodeće razmake.

[ctx: @title:group]
en: Select Birthdays
sr@latin: Izbor rođendana

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select birthdays to set alarms for.<nl/>This list shows all birthdays in <application>KAddressBook</application> except those for which alarms already exist.</para><para>You can select multiple birthdays at one time by dragging the mouse over the list, or by clicking the mouse while pressing Ctrl or Shift.</para>
sr@latin: <para>Izaberite rođendane za koje želite alarme.<nl/>Ovaj spisak nabraja sve rođendane iz <application>K‑adresara</application>, osim onih kod kojih su alarmi već postavljeni.</para><para>Možete izabrati više rođendana odjednom prevlačeći mišem preko spiska, ili klikćući mišem dok držite pritisnut Ctrl ili Shift.</para>

[ctx: @title:group]
en: Alarm Configuration
sr@latin: Podešavanje alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a reminder in advance of or after the birthday.
sr@latin: Popunite da biste bili unapred ili naknadno podsećeni na rođendan.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days before or after each birthday to display a reminder. This is in addition to the alarm which is displayed on the birthday.
sr@latin: Unesite broj dana pre ili posle rođendana za koji želite podsetnik. Ovo je dodatak alarmu koji će se prikazati na sam rođendan.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the birthday.
sr@latin: Izaberite da li oglasiti podsetnik pre ili posle rođendana.

[ctx: @action:button]
en: Sub-Repetition
sr@latin: Potponavljanje

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up an additional alarm repetition
sr@latin: Postavite dodatno ponavljanje alarma.

en: Prompt for confirmation when alarm is acknowledged
sr@latin: Traži potvrdu prijema kada se alarm pojavi

en: Attach file to email (repeat as needed)
sr@latin: Priloži fajl uz e‑poštu (ponoviti po potrebi)

en: Auto-close alarm window after --late-cancel period
sr@latin: Automatski zatvori prozor alarma posle perioda --late-cancel

en: Blind copy email to self
sr@latin: Slepo kopiraj poruku meni

en: Beep when message is displayed
sr@latin: Pisni pri pojavljivanju poruke

en: Message background color (name or hex 0xRRGGBB)
sr@latin: Boja pozadine poruke (ime ili heks. 0xRRGGBB)

en: Message foreground color (name or hex 0xRRGGBB)
sr@latin: Boja teksta poruke (ime ili heks. 0xRRGGBB)

en: Cancel alarm with the specified event ID
sr@latin: Otkaži alarm sa zadatim ID‑om događaja

en: Disable the alarm
sr@latin: Deaktiviraj alarm

en: Disable monitoring of all alarms
sr@latin: Deaktiviraj nadgledanje svih alarma

en: Execute a shell command line
sr@latin: Izvrši komandnu liniju školjke

en: Command line to generate alarm message text
sr@latin: Komandna linija za generisanje teksta alarmne poruke

en: Display the alarm edit dialog to edit the specified alarm
sr@latin: Prikaži dijalog za uređivanje zadatog alarma

en: Display the alarm edit dialog to edit a new display alarm
sr@latin: Prikaži dijalog za uređivanje novog prikaznog alarma

en: Display the alarm edit dialog to edit a new command alarm
sr@latin: Prikaži dijalog za uređivanje novog naredbenog alarma

en: Display the alarm edit dialog to edit a new email alarm
sr@latin: Prikaži dijalog za uređivanje novog e‑poštanskog alarma

en: Display the alarm edit dialog to edit a new audio alarm
sr@latin: Prikaži dijalog za uređivanje novog audio alarma

en: Display the alarm edit dialog, preset with a template
sr@latin: Prikaži dijalog za uređivanje alarma prema šablonu

en: File to display
sr@latin: Fajl za prikazivanje

en: KMail identity to use as sender of email
sr@latin: K‑poštin identitet za pošiljaoca poruke

en: Interval between alarm repetitions
sr@latin: Period između ponavljanja alarma

en: Show alarm as an event in KOrganizer
sr@latin: Prikaži alarm kao događaj u K‑organizatoru

en: Cancel alarm if more than 'period' late when triggered
sr@latin: Otkaži alarm ako je oglašavanje zakasnilo više od ovog perioda

en: Output list of scheduled alarms to stdout
sr@latin: Ispiši spisak zakazanih alarma na stdiz

en: Repeat alarm at every login
sr@latin: Ponavljaj alarm na svako prijavljivanje

en: Send an email to the given address (repeat as needed)
sr@latin: Pošalji poruku na datu adresu e‑pošte (ponoviti po potrebi)

en: Audio file to play once
sr@latin: Audio fajl za jedno puštanje

en: Audio file to play repeatedly
sr@latin: Audio fajl za puštanje u krug

en: Specify alarm recurrence using iCalendar syntax
sr@latin: Zadajte ponavljanje alarma po i‑kalendarske sintaksi

en: Display reminder before or after alarm
sr@latin: Prikaži podsetnik pre ili posle alarma

en: Display reminder once, before or after first alarm recurrence
sr@latin: Prikaži podsetnik jednom, pre ili posle prvog ponavljanja alarma

en: Number of times to repeat alarm (including initial occasion)
sr@latin: Broj ponavljanja alarma (uključujući prvo oglašavanje)

en: Speak the message when it is displayed
sr@latin: Izgovori poruku kada se prikaže

en: Email subject line
sr@latin: Tema poruke

en: Simulate system time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ] (debug mode)
sr@latin: Simuliraj sistemsko vreme [[[gggg-]mm-]dd-]čč:mm [VZ] (ispravljački režim)

en: Trigger alarm at time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
sr@latin: Oglasi alarm u [[[gggg-]mm-]dd-]čč:mm [VZ], ili na datum gggg‑mm‑dd [VZ]

en: Display system tray icon
sr@latin: Prikaži ikonicu u sistemskoj kaseti

en: Trigger alarm with the specified event ID
sr@latin: Oglasi alarm sa navedenim ID‑om događaja

en: Repeat until time [[[yyyy-]mm-]dd-]hh:mm [TZ], or date yyyy-mm-dd [TZ]
sr@latin: Ponavljaj do [[[gggg-]mm-]dd-]čč:mm [VZ], ili do datuma gggg‑mm‑dd [VZ]

en: Volume to play audio file
sr@latin: Jačina zvuka za puštanje audio fajla

en: Message text to display
sr@latin: Tekst poruke za prikaz

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode>: invalid email address
sr@latin: <icode>%1</icode>: loša adresa e‑pošte

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter for date-only alarm
sr@latin: Loš parametar <icode>%1</icode> za alarm samo sa datumom

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> earlier than <icode>%2</icode>
sr@latin: <icode>%1</icode> je raniji od <icode>%2</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> and <icode>%2</icode> parameters: repetition is longer than <icode>%3</icode> interval
sr@latin: Loši parametri <icode>%1</icode> i <icode>%2</icode>: ponavljanje je duže od perioda <icode>%3</icode>

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires KAlarm to be compiled with QTextToSpeech support
sr@latin: <icode>%1</icode> zahteva da je K‑alarm kompilovan sa podrškom za QTextToSpeech

[ctx: @info:shell]
en: : option(s) only valid with an appropriate action option or message
sr@latin: : opcije važe samo uz odgovarajuću opciju radnje ili poruku

[ctx: @info:shell]
en: 
    Use --help to get a list of available command line options.
sr@latin: 
    Upotrebite --help za spisak dostupnih opcija komandne linije.

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode>
sr@latin: <icode>%1</icode> zahteva <icode>%2</icode>

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> requires <icode>%2</icode> or <icode>%3</icode>
sr@latin: <icode>%1</icode> zahteva <icode>%2</icode> ili <icode>%3</icode>

[ctx: @info:shell]
en: Invalid <icode>%1</icode> parameter
sr@latin: Loš parametar <icode>%1</icode>

[ctx: @info:shell]
en: <icode>%1</icode> incompatible with <icode>%2</icode>
sr@latin: <icode>%1</icode> nije saglasno sa <icode>%2</icode>

[ctx: @title:window]
en: Defer Alarm
sr@latin: Odlaganje alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Defer the alarm until the specified time.
sr@latin: Odložite alarm za navedeno vreme.

[ctx: @action:button]
en: Cancel Deferral
sr@latin: Otkaži odlaganje

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the deferred alarm. This does not affect future recurrences.
sr@latin: Otkažite odlaganje alarma. Ovo ne utiče na buduća ponavljanja.

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next sub-repetition (currently %1)
sr@latin: Ne mogu da odložim alarm posle sledećeg potponavljanja (što je %1).

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next recurrence (currently %1)
sr@latin: Ne mogu da odložim alarm posle sledećeg ponavljanja (što je %1).

[ctx: @info]
en: Cannot defer past the alarm's next reminder (currently %1)
sr@latin: Ne mogu da odložim alarm posle sledećeg podsetnika (što je %1).

[ctx: @info]
en: Cannot defer reminder past the main alarm time (%1)
sr@latin: Ne mogu da odložim alarm posle glavnog vremena alarma (%1).

[ctx: @info]
en: <para>Error loading calendar:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Please fix or delete the file.</para>
sr@latin: <para>Greška pri učitavanju kalendara:</para><para><filename>%1</filename></para><para>Ispravite ili obrišite ovaj fajl.</para>

[ctx: @info]
en: Failed to save calendar to <filename>%1</filename>
sr@latin: Ne mogu da sačuvam kalendar u <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:tab]
en: Recurrence - [%1]
sr@latin: Ponavljanje — [%1]

[ctx: @option:check]
en: Show in KOrganizer
sr@latin: Prikaži u K‑organizatoru

[ctx: @title:window]
en: Alarm Template [read-only]
sr@latin: Šablon alarma [samo‑za‑čitanje]

[ctx: @title:window]
en: Archived Alarm [read-only]
sr@latin: Arhivirani alarm [samo‑za‑čitanje]

[ctx: @title:window]
en: Alarm [read-only]
sr@latin: Alarm [samo‑za‑čitanje]

[ctx: @action:button]
en: Try
sr@latin: Isprobaj

[ctx: @action:button]
en: Load Template...
sr@latin: Učitaj šablon...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Schedule the alarm at the specified time.
sr@latin: Zakažite alarm za navedeno vreme.

[ctx: @label:textbox]
en: Template name:
sr@latin: Ime šablona:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name of the alarm template
sr@latin: Unesite ime šablona alarma.

[ctx: @title:group]
en: Action
sr@latin: Radnja

[ctx: @title:group]
en: Deferred Alarm
sr@latin: Odloženi alarm

[ctx: @label]
en: Deferred to:
sr@latin: Odložen za:

[ctx: @action:button]
en: Change...
sr@latin: Izmeni...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Change the alarm's deferred time, or cancel the deferral
sr@latin: Promenite vreme za koje je alarm odložen ili otkažite odlaganje.

[ctx: @title:group]
en: Time
sr@latin: Vreme

[ctx: @option:radio]
en: Default time
sr@latin: Podrazumevano vreme

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not specify a start time for alarms based on this template. The normal default start time will be used.
sr@latin: Za alarme nad ovim šablonom ne zadaje se početno vreme, već se koristi normalno podrazumevano početno vreme.

[ctx: @option:radio]
en: Time:
sr@latin: Vreme:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify a start time for alarms based on this template.
sr@latin: Zadajte početno vreme za alarme nad ovim šablonom.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time for alarms based on this template.</para><para>%1</para>
sr@latin: <para>Unesite početno vreme za alarme nad ovim šablonom.</para><para>%1</para>

[ctx: @option:radio]
en: Date only
sr@latin: Samo datum

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set the <interface>Any time</interface> option for alarms based on this template.
sr@latin: Postavite opciju <interface>Bilo kada</interface> za alarme nad ovim šablonom.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set alarms based on this template to start after the specified time interval from when the alarm is created.
sr@latin: Postavite da alarmi nad ovim šablonom počinju posle zadatog vremenskog perioda od trenutka stvaranja alarma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to copy the alarm into KOrganizer's calendar
sr@latin: Popunite da bi se alarm kopirao u K‑organizatorov kalendar.

[ctx: @info]
en: You must enter a name for the alarm template
sr@latin: Morate uneti ime za šablon alarma.

[ctx: @info]
en: Template name is already in use
sr@latin: Ime šablona se već koristi.

[ctx: @info The parameter is a date value]
en: The start date does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date of the next recurrence (%1).
sr@latin: Početni datum nije poklopljen obrascem ponavljanja alarma, pa će biti pomeren na datum sledećeg ponavljanja (%1).

[ctx: @info The parameter is a date/time value]
en: The start date/time does not match the alarm's recurrence pattern, so it will be adjusted to the date/time of the next recurrence (%1).
sr@latin: Početni datum/vreme nije poklopljen obrascem ponavljanja alarma, pa će biti pomeren na datum/vreme sledećeg ponavljanja (%1).

[ctx: @info]
en: Recurrence has already expired
sr@latin: Ponavljanje je već prošlo.

[ctx: @info]
en: The alarm will never occur during working hours
sr@latin: Alarm se nikad neće oglasiti u vreme radnih časova.

[ctx: @info]
en: Reminder period must be less than the recurrence interval, unless <interface>%1</interface> is checked.
sr@latin: Period podsećanja mora biti manji od perioda ponavljanja, osim ako je popunjeno <interface>%1</interface>.

[ctx: @info]
en: The duration of a repetition within the recurrence must be less than the recurrence interval minus any reminder period
sr@latin: Trajanje ponavljanja unutar ponavljanja mora biti manje od perioda spoljašnjeg ponavljanja minus eventualni period podsećanja.

[ctx: @info]
en: For a repetition within the recurrence, its period must be in units of days or weeks for a date-only alarm
sr@latin: Period ponavljanja unutar ponavljanja mora biti u jedinicama dana ili sedmica za alarme samo sa datumom.

[ctx: @info]
en: You must select a calendar to save the alarm in
sr@latin: Morate izabrati kalendar za upisivanje alarma.

[ctx: @action:button]
en: More Options >>
sr@latin: Više opcija >>

[ctx: @title:window]
en: Choose Log File
sr@latin: Izbor dnevničkog fajla

[ctx: @option:check]
en: Confirm acknowledgment
sr@latin: Potvrda prijema

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm Template
sr@latin: Novi šablon prikaznog alarma

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm Template
sr@latin: Uređivanje šablona prikaznog alarma

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm
sr@latin: Novi prikazni alarm

[ctx: @title:window]
en: Edit Display Alarm
sr@latin: Uređivanje prikaznog alarma

[ctx: @label:listbox]
en: Display type:
sr@latin: Tip prikaza:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Text message
sr@latin: tekstualna poruka

[ctx: @item:inlistbox]
en: File contents
sr@latin: sadržaj fajla

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command output
sr@latin: izlaz naredbe

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Select what the alarm should display:<list><item><interface>%1</interface>: the alarm will display the text message you type in.</item><item><interface>%2</interface>: the alarm will display the contents of a text or image file.</item><item><interface>%3</interface>: the alarm will display the output from a command.</item></list></para>
sr@latin: <para>Izaberite šta alarm treba da prikaže:<list><item><interface>%1</interface>: alarm će prikazati tekstualnu poruku koju unesete.</item><item><interface>%2</interface>: alarm će prikazati sadržaj tekstualnog fajla ili fajla slike.</item><item><interface>%3</interface>: alarm će prikazati izlaz izvršavanja naredbe.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the text of the alarm message. It may be multi-line.
sr@latin: Unesite tekst alarmne poruke. Može imati i više redova.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a text or image file to display.
sr@latin: Unesite ime ili URL tekstualnog fajla ili fajla slike za prikazivanje.

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a file
sr@latin: Izaberite fajl.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a text or image file to display.
sr@latin: Izaberite tekstualni fajl ili fajl slike za prikazivanje.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to additionally display a reminder in advance of or after the main alarm time(s).
sr@latin: Popunite da bi se dodatno prikazao podsetnik, pre ili posle glavnog vremena alarma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter how long in advance of or after the main alarm to display a reminder alarm.</para><para>%1</para>
sr@latin: <para>Unesite koliko pre ili posle glavnog vremena alarma treba prikazati podsetnik.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select whether the reminder should be triggered before or after the main alarm
sr@latin: Izaberite da li oglasiti podsetnik pre ili posle glavnog alarma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to be prompted for confirmation when you acknowledge the alarm.
sr@latin: Popunite da bi vam bila tražena potvrda prijema alarma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the alarm message now
sr@latin: Prikažite alarmnu poruku sada.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the file now
sr@latin: Prikaži fajl sada.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the command output now
sr@latin: Prikažite izlaz naredbe sada.

[ctx: @title:window]
en: Choose Text or Image File to Display
sr@latin: Izbor tekstualnog fajl ili fajla slike za prikaz

[ctx: @option:check]
en: Enter a script
sr@latin: Skripta

[ctx: @option:radio]
en: Execute in terminal window
sr@latin: Izvrši u terminalskom prozoru

[ctx: @option:check]
en: Execute in terminal window
sr@latin: Izvrši u terminalskom prozoru

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm Template
sr@latin: Novi šablon naredbenog alarma

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm Template
sr@latin: Uređivanje šablona naredbenog alarma

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm
sr@latin: Novi naredbeni alarmi

[ctx: @title:window]
en: Edit Command Alarm
sr@latin: Uređivanje naredbenog alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Execute the specified command now
sr@latin: Izvršite zadatu naredbu sada.

[ctx: @title:group]
en: Command Output
sr@latin: Izlaz naredbe

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute the command in a terminal window
sr@latin: Popunite za izvršavanje naredbe u terminala prozoru.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or path of the log file.
sr@latin: Unesite ime ili putanju dnevničkog fajla.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a log file.
sr@latin: Izaberite dnevnički fajl.

[ctx: @option:radio]
en: Log to file
sr@latin: Beleži u fajl

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to log the command output to a local file. The output will be appended to any existing contents of the file.
sr@latin: Popunite da bi se izlaz naredbe beležio u lokalni fajl. Izlaz će biti nadovezan na postojeći sadržaj fajla.

[ctx: @option:radio]
en: Discard
sr@latin: Odbaci

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to discard command output.
sr@latin: Popunite da bi se izlaz naredbe odbacivao.

[ctx: @info]
en: Log file must be the name or path of a local file, with write permission.
sr@latin: Dnevnički fajl mora biti ime ili putanja lokalnog fajla sa dozvolom upisa.

[ctx: @info]
en: <para>No terminal is selected for command alarms.</para><para>Please set it in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
sr@latin: <para>Nije izabran terminal za naredbene alarme.</para><para>Postavite ga u <application>K‑alarmovom</application> dijalogu za podešavanje.</para>

[ctx: @info]
en: Command executed: <icode>%1</icode>
sr@latin: Izvršena naredba: <icode>%1</icode>

[ctx: @option:check]
en: Copy email to self
sr@latin: Kopiraj poruku i meni

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm Template
sr@latin: Novi šablon e‑poštanskog alarma

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm Template
sr@latin: Uređivanje šablona e‑poštanskog alarma

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm
sr@latin: Novi e‑poštanski alarm

[ctx: @title:window]
en: Edit Email Alarm
sr@latin: Uređivanje e‑poštanskog alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Send the email to the specified addressees now
sr@latin: Pošaljite poruku na navedene adrese sada.

[ctx: @label:listbox 'From' email address]
en: From:
sr@latin: Od:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email identity, used to identify you as the sender when sending email alarms.
sr@latin: Vaš e‑poštanski identitet, kojim se predstavljate kao pošiljalac pri slanju e‑poštanskih alarma.

[ctx: @label:textbox Email addressee]
en: To:
sr@latin: Za:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the addresses of the email recipients. Separate multiple addresses by commas or semicolons.
sr@latin: Unesite adresu e‑pošte primaoca. Više adresa možete zadati razdvojene zapetama ili tačka-zapetama.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open address book
sr@latin: Otvorite adresar.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select email addresses from your address book.
sr@latin: Izaberite adrese e‑pošte iz svog adresara.

[ctx: @label:textbox Email subject]
en: Subject:
sr@latin: Tema:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email subject.
sr@latin: Unesite temu poruke.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the email message.
sr@latin: Unesite tekst poruke.

[ctx: @label:listbox]
en: Attachments:
sr@latin: Prilozi:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Files to send as attachments to the email.
sr@latin: Fajlovi za slanje u vidu priloga e‑pošte.

[ctx: @action:button]
en: Add...
sr@latin: Dodaj...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add an attachment to the email.
sr@latin: Dodajte prilog uz poruku.

[ctx: @action:button]
en: Remove
sr@latin: Ukloni

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the highlighted attachment from the email.
sr@latin: Uklonite istaknuti prilog iz poruke.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the email will be blind copied to you.
sr@latin: Ako je popunjeno, poruka će biti slepo kopirana vama.

[ctx: @info]
en: Invalid email address: <email>%1</email>
sr@latin: Loša adresa e‑pošte: <email>%1</email>

[ctx: @info]
en: No email address specified
sr@latin: Nije zadata adresa e‑pošte.

[ctx: @info]
en: Invalid email attachment: <filename>%1</filename>
sr@latin: Loš prilog e‑pošte: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Do you really want to send the email now to the specified recipient(s)?
sr@latin: Želite li zaista sada da pošaljete poruku navedenim primaocima?

[ctx: @action:button]
en: Confirm Email
sr@latin: Potvrda poruke

[ctx: @action:button]
en: Send
sr@latin: Pošalji

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1<nl/>Bcc: <email>%2</email>
sr@latin: Poruka poslata za:<nl/>%1<nl/>BCC: <email>%2</email>

[ctx: @info]
en: Email sent to:<nl/>%1
sr@latin: Poruka poslata za:<nl/>%1

[ctx: @title:window]
en: Choose File to Attach
sr@latin: Izbor fajla za prilaganje

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm Template
sr@latin: Novi šablon audio alarma

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm Template
sr@latin: Uređivanje šablona audio alarma

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm
sr@latin: Novi audio alarm

[ctx: @title:window]
en: Edit Audio Alarm
sr@latin: Uređivanje audio alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to enter the contents of a script instead of a shell command line
sr@latin: Popunite da biste uneli sadržaj skripte umesto komandne linije školjke.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a shell command to execute.
sr@latin: Unesite naredbu školjke za izvršavanje.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the contents of a script to execute
sr@latin: Unesite sadržaj skripte za izvršavanje.

[ctx: @info]
en: Please enter a command or script to execute
sr@latin: Unesite naredbu ili skriptu za izvršavanje

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of scheduled alarms
sr@latin: Spisak zakazanih alarma

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, alarmTypeGroupBox)
en: Alarm Type
sr@latin: Tip alarma

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Active
sr@latin: Aktivni

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include active alarms in the search.
sr@latin: Popunite da uključite u pretragu aktivne alarme.

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Archived
sr@latin: Arhivirani

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include archived alarms in the search. This option is only available if archived alarms are currently being displayed.
sr@latin: Popunite da uključite u pretragu arhivirane alarme. Ova opcija je dostupna samo ako su arhivirani alarmi trenutno prikazani.

[ctx: @option:check Alarm action = text display]
en: Text
sr@latin: Tekstualni

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include text message alarms in the search.
sr@latin: Popunite da uključite u pretragu alarme sa tekstualnim porukama.

[ctx: @option:check Alarm action = file display]
en: File
sr@latin: Fajl

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include file alarms in the search.
sr@latin: Popunite da uključite u pretragu fajl alarme.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Command
sr@latin: Naredbeni

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include command alarms in the search.
sr@latin: Popunite da uključite u pretragu naredbene alarme.

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Email
sr@latin: E‑poštanski

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include email alarms in the search.
sr@latin: Popunite da uključite u pretragu e‑poštanske alarme.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to include audio alarms in the search.
sr@latin: Popunite da uključite u pretragu audio alarme.

[ctx: @info]
en: No alarm types are selected to search
sr@latin: Nijedan tip alarma nije izabran za pretragu.

[ctx: @info]
en: <para>End of alarm list reached.</para><para>Continue from the beginning?</para>
sr@latin: <para>Dosegnut kraj spiska.</para><para>Nastaviti od početka?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Beginning of alarm list reached.</para><para>Continue from the end?</para>
sr@latin: <para>Dosegnut početak spiska.</para><para>Nastaviti sa kraja?</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Foreground color:
sr@latin: Boja teksta:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message foreground color
sr@latin: Izaberite boju teksta alarmne poruke.

[ctx: @label:listbox]
en: Background color:
sr@latin: Boja pozadine:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the alarm message background color
sr@latin: Izaberite boju pozadine alarmne poruke.

[ctx: @option:check]
en: Use default font
sr@latin: Podrazumevani font

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default font current at the time the alarm is displayed.
sr@latin: Popunite da bi se upotrebio font koji je podrazumevan u trenutku prikazivanja alarma.

en: Requested font
sr@latin: Zahtevani font

[ctx: @action:button]
en: Font && Color...
sr@latin: Font i b&oja...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the font, and foreground and background color, for the alarm message.
sr@latin: Izaberite font, boju teksta i boju pozadine za alarmnu poruku.

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Font & Color
sr@latin: Izbor fonta i boje alarma

[ctx: @action]
en: Enable &Alarms
sr@latin: &Aktiviraj alarme

[ctx: @action]
en: Stop Play
sr@latin: Zaustavi puštanje

[ctx: @action]
en: Spread Windows
sr@latin: Raširi prozore

[ctx: @title:window]
en: Choose Export Calendar
sr@latin: Izbor kalendara za izvoz

[ctx: @info]
en: Error loading calendar to append to:<nl/><filename>%1</filename>
sr@latin: Greška pri učitavanju kalendara za dopunjavanje:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Failed to save new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
sr@latin: Ne mogu da sačuvam novi kalendar u:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Cannot upload new calendar to:<nl/><filename>%1</filename>
sr@latin: Ne mogu da otpremim novi kalendar na:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Unable to show alarms in KOrganizer
sr@latin: Ne mogu da prikažem alarme u K‑organizatoru

[ctx: @info]
en: Unable to show alarm in KOrganizer
sr@latin: Ne mogu da prikažem alarm u K‑organizatoru

[ctx: @info]
en: Unable to update alarm in KOrganizer
sr@latin: Ne mogu da ažuriram alarm u K‑organizatoru

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarms from KOrganizer
sr@latin: Ne mogu da obrišem alarme iz K‑organizatora

[ctx: @info]
en: Unable to delete alarm from KOrganizer
sr@latin: Ne mogu da obrišem alarm iz K‑organizatora

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Could not start KOrganizer)</para>
sr@latin: <para>%1</para><para>(Ne mogu da pokrenem K‑organizator.)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(KOrganizer not fully started)</para>
sr@latin: <para>%1</para><para>(K‑organizator nije potpuno pokrenut.)</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>(Error communicating with KOrganizer)</para>
sr@latin: <para>%1</para><para>(Greška u komunikaciji sa K‑organizatorom.)</para>

[ctx: info]
en: The scheduled Wake from Suspend has been cancelled.
sr@latin: Zakazano buđenje iz suspendovanosti je otkazano.

[ctx: @info]
en: Error obtaining authorization (%1)
sr@latin: Greška u dobavljanju ovlašćenja (%1).

[ctx: @info]
en: You must enable a template calendar to save the template in
sr@latin: Morate aktivirati kalendar šablona da bi se u njemu sačuvao šablon.

[ctx: @info Please set the 'From' email address...]
en: <para>%1</para><para>Please set it in the Configuration dialog.</para>
sr@latin: <para>%1</para><para>Postavite je u dijalogu za podešavanje.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Alarms are currently disabled.</para><para>Do you want to enable alarms now?</para>
sr@latin: <para>Alarmi su trenutno deaktivirani.</para><para>Želite li sada da ih aktivirate?</para>

[ctx: @action:button]
en: Enable
sr@latin: Aktiviraj

[ctx: @action:button]
en: Keep Disabled
sr@latin: Ostavi deaktiviranim

[ctx: @info]
en: Unable to start <application>KMail</application><nl/>(<message>%1</message>)
sr@latin: Ne mogu da pokrenem <application>K‑poštu</application>.<nl/>(<message>%1</message>)

[ctx: @info]
en: Error saving alarms
sr@latin: Greška pri upisivanju alarmâ̂

[ctx: @info]
en: Error saving alarm
sr@latin: Greška pri upisivanju alarma

[ctx: @info]
en: Error deleting alarms
sr@latin: Greška pri brisanju alarmâ̂

[ctx: @info]
en: Error deleting alarm
sr@latin: Greška pri brisanju alarma

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarms
sr@latin: Greška pri upisivanju reaktiviranih alarma

[ctx: @info]
en: Error saving reactivated alarm
sr@latin: Greška pri upisivanju reaktiviranog alarma

[ctx: @info]
en: Error saving alarm templates
sr@latin: Greška pri upisivanju šablonâ̂ alarma

[ctx: @info]
en: Error saving alarm template
sr@latin: Greška pri upisivanju šablona alarma

[ctx: @info]
en: Quitting will disable alarms (once any alarm message windows are closed).
sr@latin: Napuštanje će deaktivirati alarme (pošto se zatvore svi prozori alarmnih poruka).

[ctx: @info]
en: Quitting will cancel the scheduled Wake from Suspend.
sr@latin: Napuštanje će otkazati zakazano buđenje iz suspendovanosti.

[ctx: @info]
en: Do you want to start KAlarm at login?<nl/>(Note that alarms will be disabled if KAlarm is not started.)
sr@latin: Želite li da se K‑alarm pokreće po prijavljivanju?<nl/>(Imajte na umu da će alarmi biti deaktivirani ako se K‑alarm ne pokrene.)

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not unique
sr@latin: %1: Događaj <resource>%2</resource> nije nađen ili nije jedinstven.

[ctx: @info]
en: Alarms cannot be created or updated, because no writable active alarm calendar is enabled.<nl/><nl/>To fix this, use <interface>View | Show Calendars</interface> to check or change calendar statuses.
sr@latin: <p>Alarmi ne mogu da se prave i ažuriraju zato što nije aktivan nijedan upisivi kalendar alarma.</p><p>Idite pod <interface>Prikaz->Prikaži kalendare</interface> da proverite ili izmenite stanja kalendara.</p>

[ctx: @info:shell]
en: %1: Event <resource>%2</resource> not found, or not editable
sr@latin: %1: Događaj <resource>%2</resource> nije nađen ili nije urediv.

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
    (no terminal selected for command alarms)
sr@latin: Ne mogu da izvršim naredbu
    (nije izabran terminal za naredbene alarme).

[ctx: @info]
en: Error creating temporary script file
sr@latin: Greška pri stvaranju privremenog fajla skripte.

[ctx: @info]
en: Pre-alarm action:
sr@latin: Radnja pre alarma:

[ctx: @info]
en: Post-alarm action:
sr@latin: Radnja posle alarma:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version
sr@latin: Izdanje K‑alarma

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Version), group (General)
en: KAlarm version which wrote this file.
sr@latin: Izdanje K‑alarma koje je upisalo ovaj fajl.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend
sr@latin: Pozadina za skladištenje podataka

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Backend), group (General)
en: Data storage backend currently used by KAlarm.
sr@latin: Pozadina za skladištenje podataka koju K‑alarm trenutno koristi.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (Backend), group (General)
en: KResources
sr@latin: K‑resursi

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Time zone
sr@latin: Vremenska zona

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Select the time zone which KAlarm should use as its default for displaying and entering dates and times.
sr@latin: Izaberite vremensku zonu koju će K‑alarm koristiti kao podrazumevanu za prikazivanje i unošenje datuma i vremena.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Holiday region
sr@latin: Lokalitet praznika

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_HolidayRegion), group (General)
en: Select the holiday region to use.
sr@latin: Unesite željeni lokalitet za praznike.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Foreground color
sr@latin: Boja teksta

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Default foreground color for alarm message windows.
sr@latin: Podrazumevana boja teksta u prozorima alarmnih poruka.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Background color
sr@latin: Boja pozadine

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Default background color for alarm message windows.
sr@latin: Podrazumevana boja pozadine u prozorima alarmnih poruka.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (MessageFont), group (General)
en: Message font
sr@latin: Font poruka

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageFont), group (General)
en: Default font for displaying alarm messages.
sr@latin: Podrazumevani font za prikazivanje alarmnih poruka.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: Show in system tray
sr@latin: Prikaži u sistemskoj kaseti

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: <p>Check to show KAlarm's icon in the system tray. Showing it in the system tray provides easy access and a status indication.</p>
sr@latin: <p>Popunite da bi se u sistemskoj kaseti videla ikonica K‑alarma. Ona vam služi za lak pristup i kao pokazatelj stanja.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: Auto-hide in system tray if no alarms due within period
sr@latin: Automatski sakrij u sistemskoj kaseti ako nema nastupajućih alarma u periodu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_AutoHideSystemTray), group (General)
en: <p>Enter -1 to auto-hide KAlarm's icon in the system tray when there are no active alarms.</p><p>To auto-hide the system tray icon when there are no alarms due within a set period of time, enter the time period in minutes.</p><p>Enter 0 to always show the system tray icon.</p>
sr@latin: <p>Unesite -1 za automatsko sakrivanje ikonice K‑alarma u sistemskoj kaseti kada nema aktivnih alarma.</p><p>Da bi se ikonica sakrila kada nema nastupajućih alarma u zadatom vremenskom periodu, unesite period u minutima.</p><p>Unesite 0 da ikonica uvek bude prikazana.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (NoAutoHideSystemTrayDesktops), group (General)
en: Desktops without auto-hide in system tray
sr@latin: Površi bez automatskog sakrivanja u sistemsku kasetu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (NoAutoHideSystemTrayDesktops), group (General)
en: Desktops for which the auto-hide in system tray option is not available.
sr@latin: Površi na kojima nema opcije za automatsko sakrivanje u sistemsku kasetu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AutoStart), group (General)
en: Start at login
sr@latin: Pokreni po prijavljivanju

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoStart), group (General)
en: <p>Automatically start KAlarm whenever you start KDE.</p><p>This option should always be checked unless you intend to discontinue use of KAlarm.</p>
sr@latin: <p>Automatsko pokretanje K‑alarma pri svakom pokretanju KDE‑a.</p><p>Ova opcija bi trebalo da bude uključena, osim ako ne nameravate da prestanete sa korišćenjem K‑alarma.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_NoAutoStart), group (General)
en: Suppress autostart at login
sr@latin: Suzbij samopokretanje po prijavljivanju

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Default defer time interval
sr@latin: Podrazumevani vremenski period odlaganja

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDeferTime), group (General)
en: Enter the default time interval (in minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
sr@latin: Unesite podrazumevani vremenski period (u minutima) za odlaganje alarmâ̂, koji se predlaže u dijalogu za odlaganje.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AskResource), group (General)
en: Prompt for which calendar to store in
sr@latin: Pitaj za kalendar u koji se skladišti

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AskResource), group (General)
en: <p>When saving a new alarm or alarm template, prompt for which calendar to store it in, if there is more than one active calendar.</p><p>Note that archived alarms are always stored in the default archived alarm calendar.</p>
sr@latin: <p>Pri upisivanju novog alarma ili šablona alarma, dobićete pitanje u koji kalendar skladištiti ako ima više od jednog aktivnog kalendara.</p><p>Imajte na umu da se arhivirani alarmi uvek skladište u podrazumevanom kalendaru arhiviranih alarma.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ModalMessages), group (General)
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
sr@latin: Prozori poruka imaju naslovnu traku i uzimaju fokus tastature

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ModalMessages), group (General)
en: <p>Specify the characteristics of alarm message windows:<ul><li>If checked, the window is a normal window with a title bar, which grabs keyboard input when it is displayed.</li><li>If unchecked, the window does not interfere with your typing when it is displayed, but it has no title bar and cannot be moved or resized.</li></ul></p>
sr@latin: <p>Zadajte karakteristike prozora alarmnih poruka:</p><ul><li>Ako je popunjeno, prozor je normalan prozor sa naslovnom trakom, koji preuzima unos sa tastature kada se pojavi.</li><li>Ako je ispražnjeno, prozor vam se ne umeša u kucanje kada se pojavi, ali nema naslovnu traku i ne možete ga pomeriti niti mu promeniti veličinu.</li></ul>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (MessageButtonDelay), group (General)
en: Delay before message window buttons are enabled
sr@latin: Zastoj pre aktiviranja dugmadi prozora poruke

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageButtonDelay), group (General)
en: <p>Specify the positioning of alarm message windows, and the delay in seconds after a window shows until its buttons are enabled.
            <ul><li>0 to position message windows as far from the cursor as possible with no enable delay.</li>
            <li>> 0 to position in center of screen and specify delay before enabling buttons.</li>
            <li>-1 for no special positioning and no enable delay.</li></ul></p>
sr@latin: <p>Zadajte pozicioniranje prozora alarmnih poruka, i zastoj po pojavljivanju prozora (u sekundama) pre nego što se dugmad u njemu aktiviraju:</p><ul><li>0 smešta prozor što dalje od pokazivača je moguće, bez zastoja aktiviranja.</li><li>Broj veći od 0 smešta prozor u centar ekrana i dugmad se aktiviraju pošto prođe ovoliko sekundi.</li><li>-1 znači da nema posebnog pozicioniranja, niti zastoja aktiviranja.</li></ul>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: Number of alarms to show in system tray tooltip
sr@latin: Broj alarma datih u oblačiću sistemske kasete

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipAlarmCount), group (General)
en: <p>How many alarms due in the next 24 hours to show in the system tray tooltip:
            <ul><li>0 to display none</li>
            <li>-1 to display all</li>
            <li>>0 to set a limit.</li></ul></p>
sr@latin: <p>Koliko alarma, od onih nastupajućih u naredna 24 sata, treba prikazati u oblačiću sistemske kasete:</p><ul><li>0 za nijedan</li><li>-1 za prikaz svih</li><li>veće od 0 za postavljanje ograničenja</li></ul>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Show alarm times in system tray tooltip
sr@latin: Vremena alarma u oblačiću sistemske kasete

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipAlarmTime), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, the time at which each alarm is due.
sr@latin: Zadajte da li se u oblačiću sistemske kasete vidi vreme za koje je alarm zakazan.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Show time to alarms in system tray tooltip
sr@latin: Vremena do alarma u oblačiću sistemske kasete

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTooltipTimeToAlarm), group (General)
en: Specify whether to show in the system tray tooltip, how long until each alarm is due.
sr@latin: Zadajte da li se u oblačiću sistemske kasete vidi za koliko će se oglasiti svaki alarm.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Time-to-alarm prefix in system tray tooltip
sr@latin: Prefiks vremena do alarma u oblačiću sistemske kasete

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooltipTimeToPrefix), group (General)
en: Enter the text to be displayed in front of the time until the alarm, in the system tray tooltip.
sr@latin: Unesite tekst koji će stajati ispred vremena do oglašavanja alarma u oblačiću sistemske kasete

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (EmailClient), group (General)
en: Email client
sr@latin: Klijent e‑pošte:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EmailClient), group (General)
en: <p>How to send email when an email alarm is triggered.<ul><li>KMail: The email is sent automatically via KMail. KMail is started first if necessary.</li><li>Sendmail: The email is sent automatically. This option will only work if your system is configured to use sendmail or a sendmail compatible mail transport agent.</li></ul></p>
sr@latin: <p>Kako poslati poruku kada se e‑poštanski alarm oglasi:</p><ul><li>K‑pošta — poruka se automatski šalje K‑poštom, koja će biti prvo pokrenuta ako je potrebno.</li><li>sendmail — poruka se šalje automatski. Ova opcija će raditi samo ako je sistem podešen da koristi sendmail kao agent za transport pošte, ili neki njemu saglasan.</li></ul>

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (EmailClient), group (General)
en: Sendmail
sr@latin: sendmail

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (EmailClient), group (General)
en: KMail
sr@latin: K‑pošta

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether to copy sent emails into KMail's Sent folder.
sr@latin: Da li kopirati poslate poruke u K‑poštinu fasciklu poslatih.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailCopyToKMail), group (General)
en: Whether after sending an email to store a copy in KMail's sent-mail folder. Only applies when sendmail is selected as the email client.
sr@latin: Da li posle slanja poruke uskladištiti kopiju u K‑poštinu fasciklu poslate pošte. Primenjuje se samo kada je za klijent e‑pošte izabran sendmail.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailFrom), group (General)
en: 'From' email address
sr@latin: Adresa e‑pošte „od“

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailFrom), group (General)
en: Your email address, used to identify you as the sender when sending email alarms. Enter "@SystemSettings" to use the default email address set in KMail or System Settings, "@KMail" to allow choice of KMail identities, or enter the actual email address otherwise.
sr@latin: Vaša adresa e‑pošte, koja vas predstavlja kao pošiljaoca pri slanju e‑poštanskih alarma. Unesite <tt>@SystemSettings</tt> za uzimanje podrazumevane adrese, postavljene u K‑pošti ili Sistemskim postavkama, <tt>@KMail</tt> za omogućavanje izbora identiteta iz K‑pošte, ili konkretnu adresu e‑pošte.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailBccAddress), group (General)
en: 'Bcc' email address
sr@latin: Adresa e‑pošte „BCC“

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailBccAddress), group (General)
en: Your email address, used for blind copying email alarms to yourself. If you want blind copies to be sent to your account on the computer which KAlarm runs on, you can simply enter your user login name. Enter "@SystemSettings" to use the default email address set in KMail or System Settings, or enter the actual email address otherwise.
sr@latin: Vaša adresa e‑pošte, za slepo kopiranje e‑poštanskih alarma vama samima. Ako želite da se slepe kopije šalju na vaš nalog na računaru na kojem radi K‑alarm, jednostavno unesite svoje prijavno korisničko ime. Unesite <tt>@SystemSettings</tt> za uzimanje podrazumevane adrese, postavljene u K‑pošti ili Sistemskim postavkama. Inače, unesite konkretnu adresu e‑pošte.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Terminal for command alarms
sr@latin: Terminal za naredbene alarme

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_CmdXTermCommand), group (General)
en: Command line to execute command alarms in a terminal window, including special codes described in the KAlarm handbook.
sr@latin: Komandna linija za izvršavanje naredbenih alarma u terminalskom prozoru, uključujući specijalne kodove opisane u priručniku K‑alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: Start of day for date-only alarms
sr@latin: Početak dana za alarme samo sa datumom

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_StartOfDay), group (General)
en: The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.
sr@latin: Najranije doba dana u koje će se oglasiti alarm samo sa datumom.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: Start time of working day
sr@latin: Vreme početka radnog dana

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayStart), group (General)
en: The start time of the working day.
sr@latin: Vreme u koje počinje radni dan.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: End time of working day
sr@latin: Vreme kraja radnog dana

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDayEnd), group (General)
en: The end time of the working day.
sr@latin: Vreme u koje se završava radni dan.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: Working days
sr@latin: Radni dani

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: OR'ed bits indicating which days of the week are work days, 1 = Monday ... 64 = Sunday.
sr@latin: ILI‑složeni bitovi koji određuju radne dane u sedmici, 1 = ponedeljak ... 64 = nedelja.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DisabledColour), group (General)
en: Disabled alarm color
sr@latin: Boja deaktiviranog alarma

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisabledColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for disabled alarms.
sr@latin: Izaberite boju teksta za deaktivirane alarme na spisku alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Archived alarm color
sr@latin: Boja arhiviranog alarma

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedColour), group (General)
en: Choose the text color in the alarm list for archived alarms.
sr@latin: Izaberite boju teksta za arhivirane alarme na spisku alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: Days to keep expired alarms
sr@latin: Broj dana čuvanja isteklih alarma

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchivedKeepDays), group (General)
en: <p>Specify how many days to keep alarms after they expire or are deleted (except deleted alarms which were never triggered):
            <ul><li>0 to not keep</li>
            <li>-1 to keep indefinitely</li>
            <li>>0 number of days to keep.</li></ul></p>
sr@latin: <p>Zadajte koliko dana čuvati alarme pošto isteknu ili budu obrisani (izuzev alarma koji se nijednom nisu oglasili):</p><ul><li>0 da se ne čuvaju,</li><li>-1 da se čuvaju do daljeg,</li><li>veće od 0 za broj dana čuvanja.</li></ul>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: KOrganizer event duration
sr@latin: Trajanje događaja u K‑organizatoru

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KOrgEventDuration), group (General)
en: Enter the event duration in minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.
sr@latin: Unesite trajanje događaja u minutima, za alarme koji se kopiraju u K‑organizator.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
sr@latin: Broj minuta pre alarma za buđenje iz suspendovanosti

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WakeFromSuspendAdvance), group (General)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
sr@latin: Unesite koliko minuta pre oglašavanja alarma treba probuditi sistem iz suspendovanosti. Ovo može poslužiti za osiguranje da je sistem potpuno povraćen do trenutka oglašavanja alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Cancel if late (minutes)
sr@latin: Otkaži zakasnele (minuti)

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultLateCancel), group (Defaults)
en: Default value in the alarm edit dialog for late cancellation time (in minutes). 0 for no late cancellation, >0 how many minutes before cancelling.
sr@latin: Podrazumevana vrednost za vreme otkazivanja alarma usled zakasnelosti (u minutima) u dijalogu za uređivanje alarma. 0 znači bez otkazivanja, veće od 0 je broj proteklih minuta do otkazivanja.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Auto-close window after late-cancellation time
sr@latin: Automatski zatvori prozor posle vremena otkazivanja usled zakasnelosti

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultAutoClose), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "auto close if late".
sr@latin: Podrazumevana postavka za opciju <i>Automatski zatvori prozor posle ovog vremena</i> u dijalogu za uređivanje alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Confirm acknowledgement
sr@latin: Potvrdi prijem

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultConfirmAck), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "confirm alarm acknowledgement".
sr@latin: Podrazumevana postavka za opciju <i>Potvrda prijema</i> u dijalogu za uređivanje alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Show in KOrganizer
sr@latin: Prikaži u K‑organizatoru

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for "show in KOrganizer".
sr@latin: Podrazumevana postavka za opciju <i>Prikaži u K‑organizatoru</i> u dijalogu za uređivanje alarma.

[ctx: @label Label for audio options]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Sound
sr@latin: Zvuk

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Default sound type in the alarm edit dialog.
sr@latin: Podrazumevani tip zvuka u dijalogu za uređivanje alarma.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Play File
sr@latin: Pusti fajl

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Sound file
sr@latin: Zvučni fajl

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Default sound file path in the alarm edit dialog.
sr@latin: Podrazumevana putanja zvučnog fajla u dijalogu za uređivanje alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Sound volume
sr@latin: Jačina zvuka

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_DefaultSoundVolume), group (Defaults)
en: Default sound volume in the alarm edit dialog. -1 to deselect volume, or 0 - 100 %
sr@latin: Podrazumevana jačina zvuka u dijalogu za uređivanje alarma. -1 bez izbora jačine, ili 0–100%.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Repeat sound file
sr@latin: Ponavljaj zvučni fajl

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for sound repetition.
sr@latin: Podrazumevana postavka za ponavljanje zvuka u dijalogu za uređivanje alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Enter script
sr@latin: Unesite skriptu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdScript), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for command script entry.
sr@latin: Podrazumevana postavka za unos naredbene skripte u dijalogu za uređivanje alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Command output
sr@latin: Izlaz naredbe

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for where to send command alarm output.
sr@latin: Podrazumevana postavka za odredište izlaza naredbenog alarma u dijalogu za uređivanje alarma.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Discard Output
sr@latin: Odbaci izlaz

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Log To File
sr@latin: Beleži u fajl

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Execute in terminal window
sr@latin: Izvrši u terminalskom prozoru

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Log file
sr@latin: Dnevnički fajl

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Default log file path for command alarms in the alarm edit dialog.
sr@latin: Podrazumevana putanja dnevničkog fajla za naredbene alarme u dijalogu za uređivanje alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Copy email to self
sr@latin: Kopiraj poruku meni

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Default setting in the alarm edit dialog for blind copying emails to self.
sr@latin: Podrazumevana postavka za slepo kopiranje poruka vama samima u dijalogu za uređivanje alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Recurrence period
sr@latin: Period ponavljanja

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: The default setting for the recurrence rule in the alarm edit dialog.
sr@latin: Podrazumevana postavka za pravilo ponavljanja u dijalogu za uređivanje alarma.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: No recurrence
sr@latin: bez ponavljanja

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: At login
sr@latin: na prijavljivanju

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: Hourly/minutely
sr@latin: na sat i minut

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: In non-leap years, repeat yearly February 29th alarms on:
sr@latin: U neprestupnim godinama, ponavljaj godišnje alarme za 29. februar na dan:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: For yearly recurrences, choose what date, if any, alarms due on February 29th should occur in non-leap years.<i>Note</i>: The next scheduled occurrence of existing alarms is not re-evaluated when you change this setting.
sr@latin: Pri godišnjem ponavljanju, izaberite na koji datum će se oglašavati alarm zakazan za 29. februar. <i>Napomena</i>: Imajte na umu da se nastupajuća ponavljanja postojećih alarma neće ponovo računati pošto promenite ovu postavku.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: February 28th
sr@latin: 28. februar

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: March 1st
sr@latin: 1. mart

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: Do not repeat
sr@latin: ne ponavljaj

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Reminder units
sr@latin: Jedinice podsetnika

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Default reminder time units in the alarm edit dialog.
sr@latin: Podrazumevana vremenska jedinica podsetnika u dijalogu za uređivanje alarma.

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Hours/Minutes
sr@latin: sati i minuti

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Pre-alarm action
sr@latin: Radnja pre alarma

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPreAction), group (Defaults)
en: Default command to execute before displaying alarms.
sr@latin: Podrazumevana naredba koja se izvršava pre prikazivanja alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Execute pre-alarm action for deferred alarms
sr@latin: Izvrši radnju pre alarma za odložene alarme

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultExecPreActionOnDeferral), group (Defaults)
en: Default setting for whether to execute the pre-alarm action before deferred alarms trigger.
sr@latin: Da li izvršiti radnju pre alarma pri oglašavanju odloženog alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Cancel alarm on pre-alarm action error
sr@latin: Otkaži alarm na grešku radnje pre alarma

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCancelOnPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to cancel the alarm if the pre-alarm action command fails.
sr@latin: Da li otkazati alarm ako naredba radnje pre alarma ne prođe.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Do not notify pre-alarm action errors
sr@latin: Ne obaveštavaj o greški radnje pre alarma

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDontShowPreActionError), group (Defaults)
en: Default setting for whether to show no error status or error message if the pre-alarm action command fails.
sr@latin: Da li prikazati stanje greške ili poruku greške ako naredba radnje pre alarma ne prođe.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Post-alarm action
sr@latin: Radnja posle alarma

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultPostAction), group (Defaults)
en: Default command to execute after alarm message windows are closed.
sr@latin: Podrazumevana naredba koja se izvršava pošto se zatvori prozor alarmne poruke.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Warn before quitting
sr@latin: Upozori pre napuštanja

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Whether to suppress a warning prompt before quitting KAlarm.
sr@latin: Da li suzbiti upit upozorenja pred napuštanje K‑alarma.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Confirm alarm deletions
sr@latin: Potvrdi brisanja alarma

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Check to be prompted for confirmation each time you delete an alarm.
sr@latin: Uključite ovo da bi vam bila tražena potvrda kad god brišete alarm.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Notify when remote emails are queued
sr@latin: Obavesti o stavljanju u red udaljenih poruka

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Base_EmailQueuedNotify), group (Notification Messages)
en: Display a notification message whenever an email alarm has queued an email for sending to a remote system. This could be useful if, for example, you have a dial-up connection, so that you can then ensure that the email is actually transmitted.
sr@latin: Prikazuje obaveštenje kad e‑poštanski alarm stavi poruku u red za slanje udaljenom sistemu. Ovo može biti korisno, na primer, kada imate modemsku vezu, tako da možete osigurati da je poruka zaista poslata.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to KAlarm directory.
sr@latin: Putanja do K‑alarmove fascikle

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
sr@latin: Prikazno ime

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
sr@latin: Ne menjaj stvarne podatke pozadine

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFiles), group (General)
en: Monitor directory for changes.
sr@latin: Nadgledaj fascikle za izmenama

note: i18n: ectx: label, entry (AlarmTypes), group (General)
en: Alarm types.
sr@latin: Tipovi alarma

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateStorageFormat), group (General)
en: Update backend storage format.
sr@latin: Ažuriraj pozadinski format skladištenja

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to KAlarm calendar file.
sr@latin: Putanja do K‑alarmovog kalendarskog fajla.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
sr@latin: Nadgledaj fajl za izmenama

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr@latin: &Fajl

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sr@latin: &Uređivanje

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sr@latin: Pri&kaz

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
sr@latin: &Radnje

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr@latin: &Podešavanje

[ctx: @info]
en: A 'From' email address must be configured in order to execute email alarms.
sr@latin: Adresa e‑pošte „od“ mora biti podešena za izvršavanje e‑poštanskih alarma.

[ctx: @info KMail folder name: this should be translated the same as in kmail]
en: sent-mail
sr@latin: poslato

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> not found
sr@latin: Loša adresa e‑pošte „od“.<nl/>E‑poštanski identitet <resource>%1</resource> nije nađen.

[ctx: @info]
en: Invalid 'From' email address.<nl/>Email identity <resource>%1</resource> has no email address
sr@latin: Loša adresa e‑pošte „od“.<nl/>E‑poštanski identitet <resource>%1</resource> nema adresu e‑pošte.

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured (no default email identity found)</para><para>Please set it in <application>KMail</application> or in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
sr@latin: <para>Adresa e‑pošte „od“ nije podešena (nije nađen podrazumevani e‑poštanski identitet).</para><para>Postavite je u <application>K‑pošti</application> ili u <application>K‑alarmovom</application> dijalogu za podešavanje.</para>

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured.</para><para>Please set a default address in <application>KMail</application> or KDE System Settings or in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
sr@latin: <para>Adresa e‑pošte „od“ nije podešena.</para><para>Postavite podrazumevanu adresu u <application>K‑pošti</application> ili <application>Sistemskim postavkama</application>, ili u <application>K‑alarmovom</application> dijalogu za podešavanje.</para>

[ctx: @info]
en: <para>No 'From' email address is configured.</para><para>Please set it in the <application>KAlarm</application> Configuration dialog.</para>
sr@latin: <para>Adresa e‑pošte „od“ nije podešena.</para><para>Postavite je u <application>K‑alarmovom</application> dijalogu za podešavanje.</para>

[ctx: @info]
en: <command>%1</command> not found
sr@latin: <command>%1</command> nije nađena.

[ctx: @info]
en: No mail transport configured for email identity <resource>%1</resource>
sr@latin: Nije podešen transport za e‑poštanski identitet <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Emails may not have been sent
sr@latin: Poruke možda nisu poslate.

[ctx: @info]
en: Program error
sr@latin: Greška u programu

[ctx: @info]
en: Error attaching file: <filename>%1</filename>
sr@latin: Greška u prilaganju fajla: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Attachment not found: <filename>%1</filename>
sr@latin: Prilog nije nađen: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: An email has been queued to be sent
sr@latin: Poruka je stavljena u red za slanje

[ctx: @info]
en: Failed to send email
sr@latin: Ne mogu da pošaljem poruku

[ctx: @info]
en: Error sending email
sr@latin: Greška pri slanju poruke

[ctx: @info]
en: Error copying sent email to <application>KMail</application> <resource>%1</resource> folder
sr@latin: Greška pri kopiranju poslate poruke u K‑poštinu fasciklu „%1“.

[ctx: @option:check]
en: Cancel if late
sr@latin: Otkaži ako kasni

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after this time
sr@latin: Automatski zatvori prozor posle ovog vremena

[ctx: @option:check]
en: Auto-close window after late-cancellation time
sr@latin: Automatski zatvori prozor posle vremena otkazivanja zbog kašnjenja

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If checked, the alarm will be canceled if it cannot be triggered within the specified period after its scheduled time. Possible reasons for not triggering include your being logged off, X not running, or <application>KAlarm</application> not running.</para><para>If unchecked, the alarm will be triggered at the first opportunity after its scheduled time, regardless of how late it is.</para>
sr@latin: <para>Ako je uključeno, alarm će biti otkazan ako ne bude mogao da se oglasi u zadatom periodu po zakazanom vremenu. Razlog neoglašavanja može biti to što ste odjavljeni, X server nije u pogonu, ili K‑alarm nije u pogonu.</para><para>Ako je isključeno, alarm će biti oglašen prvom prilikom po zakazanom vremenu, bez obzira na to koliko kasni.</para>

[ctx: @option:check Cancel if late by 10 minutes]
en: Cancel if late by
sr@latin: Otkaži ako kasni

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how late will cause the alarm to be canceled
sr@latin: Unesite koliko kašnjenje uzrokuje otkazivanje alarma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Automatically close the alarm window after the expiry of the late-cancellation period
sr@latin: Automatski zatvara prozor alarma po isteku vremena za otkazivanje usled kašnjenja.

[ctx: @info]
en: Please select a file to display
sr@latin: Izaberite fajl za prikazivanje

[ctx: @info]
en: Please select a file to play
sr@latin: Izaberite fajl za puštanje

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a folder
sr@latin: <filename>%1</filename> je fascikla

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> not found
sr@latin: <filename>%1</filename> nije nađen

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is not readable
sr@latin: <filename>%1</filename> nije čitljiv

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> appears not to be a text or image file
sr@latin: <filename>%1</filename> ne liči na tekstualni fajl ili fajl slike

[ctx: @option:check]
en: Append to existing file
sr@latin: Nadoveži na postojeći fajl

[ctx: @info]
en: Failed to execute command (shell access not authorized)
sr@latin: Ne mogu da izvršim naredbu (nema ovlašćenja za pristup školjki).

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
sr@latin: Ne mogu da izvršim naredbu

[ctx: @info]
en: Command execution error
sr@latin: Greška u izvršavanju naredbe

[ctx: @info]
en: Command exit code: %1
sr@latin: Izlazni kô̂d naredbe: %1

[ctx: @item:inlistbox Morning, as in 2am]
en: am
sr@latin: pr.

[ctx: @item:inlistbox Afternoon, as in 2pm]
en: pm
sr@latin: po.

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: minutes
sr@latin: minuti

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: hours/minutes
sr@latin: sati/minuti

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: days
sr@latin: dani

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: weeks
sr@latin: sedmice

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press the Shift key while clicking the spin buttons to adjust the time by a larger step (6 hours / 5 minutes).
sr@latin: Držite taster Shift dok klikćete na brojčanike za nameštanje vremena u većim koracima (6 sati, 5 minuta).

en: Personal alarm message, command and email scheduler by KDE
sr@latin: Lični raspoređivač alarmnih poruka, naredbi i e‑pošte iz KDE‑a

[ctx: @info]
en: Failure to create menus (perhaps <filename>%1</filename> missing or corrupted)
sr@latin: Neuspeh u stvaranju menija (možda <filename>%1</filename> nedostaje ili je iskvaren).

[ctx: @action]
en: &Templates...
sr@latin: &Šabloni...

[ctx: @action]
en: &New
sr@latin: &Novi

[ctx: @action]
en: Create Tem&plate...
sr@latin: Napravi šab&lon...

[ctx: @action]
en: &Copy...
sr@latin: &Kopiraj...

[ctx: @action]
en: &Edit...
sr@latin: &Uredi...

[ctx: @action]
en: &Delete
sr@latin: &Obriši

[ctx: @action]
en: Delete Without Confirmation
sr@latin: Obriši bez potvrde

[ctx: @action]
en: Reac&tivate
sr@latin: &Aktiviraj ponovo

[ctx: @action]
en: Wake From Suspend...
sr@latin: Probudi iz suspendovanosti...

[ctx: @action]
en: Show Archi&ved Alarms
sr@latin: Prikaži &arhivirane alarme

[ctx: @action]
en: Show in System &Tray
sr@latin: Prikaži u &sistemskoj kaseti

[ctx: @action]
en: Show &Calendars
sr@latin: Prikaži &kalendare

[ctx: @action]
en: Import &Alarms...
sr@latin: Uvezi &alarme...

[ctx: @action]
en: Import &Birthdays...
sr@latin: Uvezi &rođendane...

[ctx: @action]
en: E&xport Selected Alarms...
sr@latin: &Izvezi izabrane alarme...

[ctx: @action]
en: E&xport...
sr@latin: Iz&vezi...

[ctx: @action]
en: &Refresh Alarms
sr@latin: Osv&eži alarme

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm? | Do you really want to delete the %1 selected alarms?
sr@latin[0]: Želite li zaista da obrišete %1 izabrani alarm?
sr@latin[1]: Želite li zaista da obrišete %1 izabrana alarma?
sr@latin[2]: Želite li zaista da obrišete %1 izabranih alarma?
sr@latin[3]: Želite li zaista da obrišete izabrani alarm?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm | Delete Alarms
sr@latin[0]: Brisanje alarma
sr@latin[1]: Brisanje alarma
sr@latin[2]: Brisanje alarma
sr@latin[3]: Brisanje alarma

[ctx: @action:button]
en: &Delete
sr@latin: &Obriši

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Archived Alarms
sr@latin: Sakrij arhivirane alarme

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Archived Alarms
sr@latin: Prikaži arhivirane alarme

[ctx: @info]
en: Import birthdays
sr@latin: Uvezi rođendane

[ctx: @action Undo/Redo [action]]
en: %1 %2
sr@latin: %1 %2|/|%1 $[aku %2]

[ctx: @action Undo [action]: message]
en: %1 %2: %3
sr@latin: %1 %2: %3|/|%1 $[aku %2]: %3

[ctx: @item:inlistbox]
en: Display Alarm
sr@latin: prikazni alarm

[ctx: @item:inlistbox]
en: Email Alarm
sr@latin: e‑poštanski alarm

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command Alarm
sr@latin: naredbeni alarm

[ctx: @title:window]
en: Alarm Type
sr@latin: Tip alarma

[ctx: @info]
en: Choose alarm type to create:
sr@latin: Izaberite željeni tip alarma:

[ctx: @action]
en: Ena&ble
sr@latin: &Aktiviraj

[ctx: @action]
en: Disa&ble
sr@latin: &Deaktiviraj

[ctx: @title:window]
en: Reminder
sr@latin: Podsetnik

[ctx: @title:window]
en: Message
sr@latin: Poruka

[ctx: @info:whatsthis]
en: The scheduled date/time for the message (as opposed to the actual time of display).
sr@latin: Zakazan datum/vreme za poruku (za razliku od stvarnog vremena prikaza).

[ctx: @info]
en: Reminder
sr@latin: Podsetnik

[ctx: @info:whatsthis]
en: The file whose contents are displayed below
sr@latin: Fajl čiji je sadržaj prikazan ispod.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The contents of the file to be displayed
sr@latin: Sadržaj fajla koji treba da se prikaže.

[ctx: @info]
en: File is a folder
sr@latin: Fajl je fascikla

[ctx: @info]
en: Failed to open file
sr@latin: Ne mogu da otvorim fajl

[ctx: @info]
en: File not found
sr@latin: Fajl nije nađen

[ctx: @info:whatsthis]
en: The alarm message
sr@latin: Alarmna poruka.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The output of the alarm's command
sr@latin: Izlaz naredbe alarma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The email to send
sr@latin: Poruka za slanje.

[ctx: @info Email addressee]
en: To:
sr@latin: Za:

[ctx: @info Email subject]
en: Subject:
sr@latin: Tema:

[ctx: @title:window]
en: Error
sr@latin: Greška

[ctx: @option:check]
en: Do not display this error message again for this alarm
sr@latin: Ne prikazuj više ovu grešku za ovaj alarm

[ctx: @info:whatsthis]
en: Acknowledge the alarm
sr@latin: Primite alarm.

[ctx: @action:button]
en: &Edit...
sr@latin: &Uredi...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the alarm.
sr@latin: Uredite alarm.

[ctx: @action:button]
en: &Defer...
sr@latin: &Odloži...

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Defer the alarm until later.</para><para>You will be prompted to specify when the alarm should be redisplayed.</para>
sr@latin: <para>Odložite alarm za kasnije.</para><para>Bićete upitani da zadate kada alarm treba ponovo da se oglasi.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop sound
sr@latin: Zaustavi zvuk

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop playing the sound
sr@latin: Zaustavite puštanje zvuka.

[ctx: @info:tooltip Locate this email in KMail]
en: Locate in <application>KMail</application>
sr@latin: Nađi u <application>K‑pošti</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Locate and highlight this email in <application>KMail</application>
sr@latin: Nalazi i ističe ovu poruku u <application>K‑pošti</application>.

[ctx: @info:tooltip]
en: Activate <application>KAlarm</application>
sr@latin: Aktiviraj <application>K‑alarm</application>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Activate <application>KAlarm</application>
sr@latin: Aktivirajte <application>K‑alarm</application>

[ctx: @info]
en: Today
sr@latin: danas

[ctx: @info]
en: Tomorrow | in %1 days' time
sr@latin[0]: za %1 dan
sr@latin[1]: za %1 dana
sr@latin[2]: za %1 dana
sr@latin[3]: sutra

[ctx: @info]
en: in 1 week's time | in %1 weeks' time
sr@latin[0]: za %1 sedmicu
sr@latin[1]: za %1 sedmice
sr@latin[2]: za %1 sedmica
sr@latin[3]: za sedmicu

[ctx: @info]
en: in 1 minute's time | in %1 minutes' time
sr@latin[0]: za %1 minut
sr@latin[1]: za %1 minuta
sr@latin[2]: za %1 minuta
sr@latin[3]: za minut

[ctx: @info]
en: in 1 hour's time | in %1 hours' time
sr@latin[0]: za %1 sat
sr@latin[1]: za %1 sata
sr@latin[2]: za %1 sati
sr@latin[3]: za sat

[ctx: @item:intext inserted into 'in ... %1 minute's time' below]
en: 1 hour | %1 hours
sr@latin[0]: %1 sat
sr@latin[1]: %1 sata
sr@latin[2]: %1 sati
sr@latin[3]: %1 sat

[ctx: @info '%2' is the previous message '1 hour'/'%1 hours']
en: in %2 1 minute's time | in %2 %1 minutes' time
sr@latin[0]: za %2 i %1 minut
sr@latin[1]: za %2 i %1 minuta
sr@latin[2]: za %2 i %1 minuta
sr@latin[3]: za %2 i %1 minut

[ctx: @info]
en: Unable to speak message
sr@latin: Ne mogu da izgovorim poruku

[ctx: @info]
en: Text-to-speech subsystem is not available
sr@latin: Podsistem za tekst‑u‑govor nije dostupan

[ctx: @info]
en: Cannot open audio file: <filename>%1</filename>
sr@latin: Ne mogu da otvorim audio fajl: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para>Error playing audio file: <filename>%1</filename></para><para>%2</para>
sr@latin: <para>Greška pri puštanju audio fajla: <filename>%1</filename></para><para>%2</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to acknowledge this alarm?
sr@latin: Želite li zaista da primite ovaj alarm?

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge Alarm
sr@latin: Prijem alarma

[ctx: @action:button]
en: Acknowledge
sr@latin: Primi

[ctx: @info]
en: Unable to locate this email in <application>KMail</application>
sr@latin: Ne mogu da nađem ovu poruku u <application>K‑pošti</application>.

[ctx: @info]
en: <para>Cannot defer alarm:</para><para>Alarm not found.</para>
sr@latin: <para>Ne mogu da odložim alarm:</para><para>alarm nije nađen.</para>

[ctx: @item:inmenu]
en: &Display Alarm Template
sr@latin: Šablon &prikaznog alarma

[ctx: @action]
en: New Display Alarm
sr@latin: Novi prikazni alarm

[ctx: @item:inmenu]
en: &Command Alarm Template
sr@latin: Šablon &naredbenog alarma

[ctx: @action]
en: New Command Alarm
sr@latin: Novi naredbeni alarm

[ctx: @item:inmenu]
en: &Email Alarm Template
sr@latin: Šablon &e‑poštanskog alarma

[ctx: @action]
en: New Email Alarm
sr@latin: Novi e‑poštanski alarm

[ctx: @item:inmenu]
en: &Audio Alarm Template
sr@latin: Šablon &audio alarma

[ctx: @action]
en: New Audio Alarm
sr@latin: Novi audio alarm

[ctx: @action]
en: New Alarm From &Template
sr@latin: Novi alarm prema &šablonu

[ctx: @title:window]
en: Configure
sr@latin: Podešavanje

[ctx: @title:tab General preferences]
en: General
sr@latin: Opšte

[ctx: @title General preferences]
en: General
sr@latin: Opšte

[ctx: @title:tab]
en: Time & Date
sr@latin: Vreme i datum

[ctx: @title]
en: Time and Date
sr@latin: Vreme i datum

[ctx: @title:tab]
en: Storage
sr@latin: Skladištenje

[ctx: @title]
en: Alarm Storage
sr@latin: Skladištenje alarma

[ctx: @title:tab Email preferences]
en: Email
sr@latin: E‑pošta

[ctx: @title]
en: Email Alarm Settings
sr@latin: Postavke e‑poštanskih alarma

[ctx: @title:tab]
en: View
sr@latin: Prikaz

[ctx: @title]
en: View Settings
sr@latin: Postavke prikaza

[ctx: @title:tab]
en: Edit
sr@latin: Uređivanje

[ctx: @title]
en: Default Alarm Edit Settings
sr@latin: Podrazumevane postavke za uređivanje alarma

[ctx: @info]
en: Reset all tabs to their default values, or only reset the current tab?
sr@latin: Resetovati sve jezičke na podrazumevane vrednosti, ili samo tekući?

[ctx: @action:button Reset ALL tabs]
en: &All
sr@latin: &Sve

[ctx: @action:button Reset the CURRENT tab]
en: C&urrent
sr@latin: &Tekući

[ctx: @title:group]
en: Run Mode
sr@latin: Režim rada

[ctx: @option:check]
en: Start at login
sr@latin: Pokreni po prijavljivanju

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Automatically start <application>KAlarm</application> whenever you start KDE.</para><para>This option should always be checked unless you intend to discontinue use of <application>KAlarm</application>.</para>
sr@latin: <para>Automatsko pokretanje <application>K‑alarma</application> pri svakom pokretanju KDE‑a.</para><para>Ova opcija bi trebalo da bude uključena, osim ako ne nameravate da prestanete sa korišćenjem <application>K‑alarma</application>.</para>

[ctx: @option:check]
en: Warn before quitting
sr@latin: Upozori pre napuštanja

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to display a warning prompt before quitting <application>KAlarm</application>.
sr@latin: Popunite za upit upozorenja pre nego što napustite <application>K‑alarm</application>.

[ctx: @option:check]
en: Confirm alarm deletions
sr@latin: Potvrdi brisanja alarma

[ctx: @label:spinbox]
en: Default defer time interval:
sr@latin: Podrazumevano vreme odlaganja:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default time interval (hours & minutes) to defer alarms, used by the Defer Alarm dialog.
sr@latin: Unesite podrazumevani vremenski period (u satima i minutima) za odlaganje alarma, koji se daje u dijalogu za odlaganje.

[ctx: @title:group]
en: Terminal for Command Alarms
sr@latin: Terminal za naredbene alarme

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which application to use when a command alarm is executed in a terminal window
sr@latin: Izaberite program za izvršavanje naredbenog alarma u terminalskom prozoru.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to execute command alarms in a terminal window by <icode>%1</icode>
sr@latin: Popunite za izvršavanje naredbenih alarma u terminalskom prozoru na <icode>%1</icode>.

[ctx: @option:radio Other terminal window command]
en: Other:
sr@latin: Druga:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the full command line needed to execute a command in your chosen terminal window. By default the alarm's command string will be appended to what you enter here. See the <application>KAlarm</application> Handbook for details of special codes to tailor the command line.
sr@latin: Unesite punu komandnu liniju za izvršavanje naredbe u izabranom terminalskom prozoru. Podrazumevano se naredba alarma nadovezuje na ono što unesete ovde. Pogledajte priručnik <application>K‑alarma</application> za detalje o specijalnim kodovima za prilagođavanje komandne linije.

[ctx: @info]
en: Command to invoke terminal window not found: <command>%1</command>
sr@latin: Naredba za pozivanje prozora terminala nije nađena: <command>%1</command>

[ctx: @info]
en: You should not uncheck this option unless you intend to discontinue use of <application>KAlarm</application>
sr@latin: Ne bi trebalo da isključujete ovu opciju, osim ako ne nameravate da prestanete sa korišćenjem <application>K‑alarma</application>.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time zone which <application>KAlarm</application> should use as its default for displaying and entering dates and times.
sr@latin: Izaberite vremensku zonu koju će <application>K‑alarm</application> koristiti kao podrazumevanu za prikazivanje i unošenje datuma i vremena.

[ctx: @label:listbox]
en: Holiday region:
sr@latin: Lokalitet praznika:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which holiday region to use
sr@latin: Izaberite željeni lokalitet za praznike.

[ctx: No holiday region]
en: None
sr@latin: ništa

[ctx: @label:spinbox]
en: Start of day for date-only alarms:
sr@latin: Početak dana za alarme samo sa datumom.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>The earliest time of day at which a date-only alarm will be triggered.</para><para>%1</para>
sr@latin: <para>Najranije doba dana u koje će se oglasiti alarm samo sa datumom.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: Working Hours
sr@latin: Radni časovi

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check the days in the week which are work days
sr@latin: Zadajte koji su dani u sedmici radni.

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily start time:
sr@latin: Vreme početka radnog dana:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the start time of the working day.</para><para>%1</para>
sr@latin: <para>Unesite vreme početka radnog dana.</para><para>%1</para>

[ctx: @label:spinbox]
en: Daily end time:
sr@latin: Vreme kraj radnog dana:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the end time of the working day.</para><para>%1</para>
sr@latin: <para>Unesite vreme kraja radnog dana.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: KOrganizer
sr@latin: K‑organizator

[ctx: @label:spinbox]
en: KOrganizer event duration:
sr@latin: Trajanje događaja u K‑organizatoru:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the event duration in hours and minutes, for alarms which are copied to KOrganizer.</para><para>%1</para>
sr@latin: <para>Unesite trajanje događaja u minutima, za alarme koji se kopiraju u K‑organizator.</para><para>%1</para>

[ctx: @title:group]
en: New Alarms && Templates
sr@latin: Novi alarmi i šabloni

[ctx: @option:radio]
en: Store in default calendar
sr@latin: Skladišti u podrazumevanom kalendaru

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add all new alarms and alarm templates to the default calendars, without prompting.
sr@latin: Dodaje sve nove alarme i šablone alarma u podrazumevani kalendar, bez pitanja.

[ctx: @option:radio]
en: Prompt for which calendar to store in
sr@latin: Pitaj u koji kalendar skladištiti

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When saving a new alarm or alarm template, prompt for which calendar to store it in, if there is more than one active calendar.</para><para>Note that archived alarms are always stored in the default archived alarm calendar.</para>
sr@latin: <para>Pri upisivanju novog alarma ili šablona alarma, dobićete pitanje u koji kalendar skladištiti ako ima više od jednog aktivnog kalendara.</para><para>Imajte na umu da se arhivirani alarmi uvek skladište u podrazumevanom kalendaru arhiviranih alarma.</para>

[ctx: @title:group]
en: Archived Alarms
sr@latin: Arhivirani alarmi

[ctx: @option:check]
en: Keep alarms after expiry
sr@latin: Zadrži alarme po isticanju

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to archive alarms after expiry or deletion (except deleted alarms which were never triggered).
sr@latin: Popunite da bi alarmi bili arhivirani posle isticanja ili brisanja (osim ako se alarm nijednom nije oglasio).

[ctx: @option:check]
en: Discard archived alarms after:
sr@latin: Obriši arhivirane alarme posle:

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: days
sr@latin: dana

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to store archived alarms indefinitely. Check to enter how long archived alarms should be stored.
sr@latin: Ispraznite da bi arhivirani alarmi bili skladišteni do daljeg. Popunite da zadate koliko ih dugo skladištiti.

[ctx: @action:button]
en: Clear Archived Alarms
sr@latin: Obriši arhivirane alarme

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms.
sr@latin: Briše sve postojeće arhivirane alarme.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete all existing archived alarms (from the default archived alarm calendar only).
sr@latin: Briše sve postojeće arhivirane alarme (samo iz podrazumevanog kalendara arhiviranih alarma).

[ctx: @info]
en: <para>A default calendar is required in order to archive alarms, but none is currently enabled.</para><para>If you wish to keep expired alarms, please first use the calendars view to select a default archived alarms calendar.</para>
sr@latin: <para>Potreban je podrazumevani kalendar za arhiviranje alarma, ali trenutno nijedan nije aktivan.</para><para>Ako želite da čuvate istekle alarme, prvo u prikazu kalendara izaberite podrazumevani kalendar arhiviranih alarma.</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all archived alarms?
sr@latin: Želite li zaista da obrišete sve arhivirane alarme?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete all alarms in the default archived alarm calendar?
sr@latin: Želite li zaista da obrišete sve alarme iz podrazumevanog kalendar arhiviranih alarma?

[ctx: @label]
en: Email client:
sr@latin: Klijent e‑pošte:

[ctx: @option:radio]
en: KMail
sr@latin: K‑pošta

[ctx: @option:radio]
en: Sendmail
sr@latin: sendmail

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Choose how to send email when an email alarm is triggered.<list><item><interface>%1</interface>: The email is sent automatically via <application>KMail</application>. <application>KMail</application> is started first if necessary.</item><item><interface>%2</interface>: The email is sent automatically. This option will only work if your system is configured to use <application>sendmail</application> or a sendmail compatible mail transport agent.</item></list></para>
sr@latin: <para>Izaberite način slanja poruke pri oglašavanju e‑poštanskog alarma.<list><item><interface>%1</interface>: poruka se automatski šalje <application>K‑poštom</application>, koja će prvo biti pokrenuta ako je potrebno.</item><item><interface>%2</interface>: poruka se šalje automatski. Ova opcija će raditi samo ako je sistem podešen da koristi <application>sendmail</application> kao agent za transport pošte, ili neki njemu saglasan.</item></list></para>

[ctx: @option:check]
en: Copy sent emails into <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
sr@latin: Kopiraj poslate poruke u <application>K‑poštinu</application> fasciklu <resource>%1</resource>

[ctx: @info:whatsthis]
en: After sending an email, store a copy in <application>KMail</application>'s <resource>%1</resource> folder
sr@latin: Po slanju e‑pošte, kopija se skladišti u <application>K‑poštinu</application> fasciklu <resource>%1</resource>.

[ctx: @option:check]
en: Notify when remote emails are queued
sr@latin: Obavesti o stavljanju u red udaljenih poruka

[ctx: @title:group]
en: Your Email Address
sr@latin: Vaša adresa e‑pošte

[ctx: @label 'From' email address]
en: From:
sr@latin: Od:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used to identify you as the sender when sending email alarms.
sr@latin: Vaša adresa e‑pošte, koja vas predstavlja kao pošiljaoca pri slanju e‑poštanskih alarma.

[ctx: @option:radio]
en: Use default address from <application>KMail</application> or System Settings
sr@latin: Podrazumevana adresa iz <application>K‑pošte</application> ili Sistemskih postavki

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default email address set in <application>KMail</application> or KDE System Settings, to identify you as the sender when sending email alarms.
sr@latin: Popunite da bi vas podrazumevana adresa e‑pošte postavljena u <application>K‑pošti</application> ili Sistemskim postavkama predstavljala kao pošiljaoca pri slanju e‑poštanskog alarma.

[ctx: @option:radio]
en: Use <application>KMail</application> identities
sr@latin: K‑poštin identitet

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use <application>KMail</application>'s email identities to identify you as the sender when sending email alarms. For existing email alarms, <application>KMail</application>'s default identity will be used. For new email alarms, you will be able to pick which of <application>KMail</application>'s identities to use.
sr@latin: Popunite da bi vas jedan od K‑poštinog identiteta predstavljao kao pošiljaoca pri slanju e‑poštanskog alarma. Za postojeće alarme, upotrebiće se K‑poštin podrazumevani identitet; za nove alarme, dobićete da izaberete koji K‑poštin identitet upotrebiti.

[ctx: @label 'Bcc' email address]
en: Bcc:
sr@latin: BCC:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Your email address, used for blind copying email alarms to yourself. If you want blind copies to be sent to your account on the computer which <application>KAlarm</application> runs on, you can simply enter your user login name.
sr@latin: Vaša adresa e‑pošte, za slepo kopiranje e‑poštanskih alarma vama samima. Ako želite da se slepe kopije šalju na vaš nalog na računaru na kojem radi <application>K‑alarm</application>, jednostavno unesite svoje prijavno korisničko ime.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to use the default email address set in <application>KMail</application> or KDE System Settings, for blind copying email alarms to yourself.
sr@latin: Popunite da bi se podrazumevana adresa e‑pošte postavljena u <application>K‑pošti</application> ili Sistemskim postavkama koristila za slepo kopiranje alarmnih e‑poštanskih poruka vama samima.

[ctx: @info]
en: No valid 'Bcc' email address is specified.
sr@latin: Nije zadata dobra „BCC“ adresa e‑pošte.

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>Are you sure you want to save your changes?</para>
sr@latin: <para>%1</para><para>Želite li zaista da sačuvate izmene?</para>

[ctx: @info]
en: No default email address is currently set in <application>KMail</application> or KDE System Settings. %1
sr@latin: Trenutno ni u <application>K‑pošti</application> ni u Sistemskim postavkama nije postavljena podrazumevana adresa e‑pošte. %1

[ctx: @info]
en: No <application>KMail</application> identities currently exist. %1
sr@latin: Trenutno ne postoji nijedan <application>K‑poštin</application> identitet. %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default setting for <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
sr@latin: Podrazumevana postavka za <interface>%1</interface> u dijalogu za uređivanje alarma.

[ctx: @title:tab]
en: General
sr@latin: Opšte

[ctx: @title:tab]
en: Alarm Types
sr@latin: Tipovi alarma

[ctx: @title:tab]
en: Font && Color
sr@latin: Font i boja

[ctx: @label:listbox]
en: Recurrence:
sr@latin: Ponavljanje:

[ctx: @option:radio]
en: February 2&8th
sr@latin: &28. februara

[ctx: @option:radio]
en: March &1st
sr@latin: &1. marta

[ctx: @option:radio]
en: Do not repeat
sr@latin: bez ponavljanja

[ctx: @info:whatsthis]
en: For yearly recurrences, choose what date, if any, alarms due on February 29th should occur in non-leap years.<note>The next scheduled occurrence of existing alarms is not re-evaluated when you change this setting.</note>
sr@latin: Pri godišnjem ponavljanju, izaberite na koji datum će se oglašavati alarm zakazan za 29. februar. <note>Imajte na umu da se nastupajuća ponavljanja postojećih alarma neće ponovo računati pošto promenite ovu postavku.</note>

[ctx: @title:group]
en: Display Alarms
sr@latin: Prikazni alarmi

[ctx: @label:listbox]
en: Reminder units:
sr@latin: Jedinice podsetnika:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Minutes
sr@latin: minuti

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hours/Minutes
sr@latin: sati i minuti

[ctx: @info:whatsthis]
en: The default units for the reminder in the alarm edit dialog, for alarms due soon.
sr@latin: Podrazumevane jedinice za podsetnik u dijalogu za uređivanje alarma, za alarme koji nastupaju uskoro.

[ctx: @title:group Audio options group]
en: Sound
sr@latin: Zvuk

[ctx: @option:check]
en: Repeat sound file
sr@latin: Ponavljaj zvučni fajl

[ctx: @info:whatsthis sound file 'Repeat' checkbox]
en: The default setting for sound file <interface>%1</interface> in the alarm edit dialog.
sr@latin: Podrazumevana postavka za <interface>%1</interface> za zvučni fajl u dijalogu za uređivanje alarma.

[ctx: @label:textbox]
en: Sound file:
sr@latin: Zvučni fajl:

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a sound file
sr@latin: Izaberite zvučni fajl

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the default sound file to use in the alarm edit dialog.
sr@latin: Unesite podrazumevani zvučni fajl za dijalog za uređivanje alarma.

[ctx: @title:group]
en: Command Alarms
sr@latin: Naredbeni alarmi

[ctx: @title:group]
en: Email Alarms
sr@latin: E‑poštanski alarmi

[ctx: @title:group]
en: Message Font && Color
sr@latin: Font i boja poruke

[ctx: @info]
en: You must enter a sound file when <interface>%1</interface> is selected as the default sound type
sr@latin: Morate uneti zvučni fajl kada je <interface>%1</interface> izabrano kao podrazumevani tip zvuka.

[ctx: @title:tab]
en: Alarm Windows
sr@latin: Prozori alarma

[ctx: @option:check]
en: Show in system tray
sr@latin: Prikazuj u sistemskoj kaseti

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check to show <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray. Showing it in the system tray provides easy access and a status indication.</para>
sr@latin: <para>Popunite da bi se u sistemskoj kaseti videla ikonica <application>K‑alarma</application>. Ona vam služi za lak pristup i kao pokazatelj stanja.</para>

[ctx: @option:radio Always show KAlarm icon]
en: Always show
sr@latin: Uvek prikazuj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to show <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray regardless of whether alarms are due.
sr@latin: Popunite da bi se ikonica <application>K‑alarma</application> videla u sistemskoj kaseti bez obzira na to ima li nastupajućih alarma.

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no active alarms
sr@latin: Automatski sakrij ako nema aktivnih alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to automatically hide <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray if there are no active alarms. When hidden, the icon can always be made visible by use of the system tray option to show hidden icons.
sr@latin: Popunite da bi se ikonica <application>K‑alarma</application> u sistemskoj kaseti automatski sakrila kada nema aktivnih alarma. Dok je sakrivena, ikonicu uvek možete učiniti vidljivom opcijom sistemske kasete za prikaz skrivenih ikonica.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to automatically hide <application>KAlarm</application>'s icon in the system tray if no alarms are due within the specified time period. When hidden, the icon can always be made visible by use of the system tray option to show hidden icons.
sr@latin: Popunite da bi se ikonica <application>K‑alarma</application> u sistemskoj kaseti automatski sakrila kad nema nastupajućih alarma u zadatom vremenskom periodu. Dok je sakrivena, ikonicu uvek možete učiniti vidljivom opcijom sistemske kasete za prikaz skrivenih ikonica.

[ctx: @option:radio]
en: Automatically hide if no alarm due within time period:
sr@latin: Automatski sakrij ako nema nastupajućih alarma u periodu:

[ctx: @title:group]
en: System Tray Tooltip
sr@latin: Oblačić sistemske kasete

[ctx: @option:check]
en: Show next &24 hours' alarms
sr@latin: Prikaži alarme za sledeća &24 sata

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify whether to include in the system tray tooltip, a summary of alarms due in the next 24 hours.
sr@latin: Zadajte treba li u oblačić sistemske kasete uključiti pregled alarma koji nastupaju u sledeća 24 sata.

[ctx: @option:check]
en: Maximum number of alarms to show:
sr@latin: Najveći broj alarma za prikaz:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Uncheck to display all of the next 24 hours' alarms in the system tray tooltip. Check to enter an upper limit on the number to be displayed.
sr@latin: Ispraznite da bi se u oblačiću sistemske kasete prikazali svi alarmi za sledeća 24 sata. Popunite da zadate gornju granicu broja prikazanih.

[ctx: @option:check]
en: Show alarm time
sr@latin: Prikaži vreme alarma

[ctx: @option:check]
en: Show time until alarm
sr@latin: Prikaži vreme do alarma

[ctx: @title:group]
en: Alarm List
sr@latin: Spisak alarma

[ctx: @label:listbox]
en: Disabled alarm color:
sr@latin: Boja deaktiviranog alarma:

[ctx: @label:listbox]
en: Archived alarm color:
sr@latin: Boja arhiviranog alarma:

[ctx: @title:group]
en: Alarm Message Windows
sr@latin: Prozori alarmnih poruka

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Choose how to reduce the chance of alarm messages being accidentally acknowledged:<list><item>Position alarm message windows as far as possible from the current mouse cursor location, or</item><item>Position alarm message windows in the center of the screen, but disable buttons for a short time after the window is displayed.</item></list></para>
sr@latin: <para>Izaberite kako umanjiti izglede da se alarmna poruka prebrzo primi:<list><item>— postavljanjem prozora alarmne poruke što dalje moguće od trenutnog položaja pokazivača miša, ili</item><item>— postavljanjem prozora alarmne poruke u centar ekrana, ali tako da su dugmad nakratko deaktivirana po pojavljivanju prozora.</item></list></para>

[ctx: @option:radio]
en: Position windows far from mouse cursor
sr@latin: Postavljaj prozore daleko od pokazivača miša

[ctx: @option:radio]
en: Center windows, delay activating window buttons
sr@latin: Centriraj prozore, nakratko deaktiviraj dugmad

[ctx: @label:spinbox]
en: Button activation delay (seconds):
sr@latin: Zastoj aktiviranja dugmadi (sekunde):

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how long its buttons should remain disabled after the alarm message window is shown.
sr@latin: Unesite koliko dugo dugmad treba da budu deaktivirana pošto se pojavi prozor alarmne poruke.

[ctx: @option:check]
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
sr@latin: Prozori poruka imaju naslovnu traku i uzimaju fokus tastature

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Specify the characteristics of alarm message windows:<list><item>If checked, the window is a normal window with a title bar, which grabs keyboard input when it is displayed.</item><item>If unchecked, the window does not interfere with your typing when it is displayed, but it has no title bar and cannot be moved or resized.</item></list></para>
sr@latin: <para>Zadajte karakteristike prozora alarmnih poruka:<list><item>Ako je popunjeno, prozor je normalan prozor sa naslovnom trakom, koji preuzima unos sa tastature kada se pojavi.</item><item>Ako je ispražnjeno, prozor vam se ne umeša u kucanje kada se pojavi, ali nema naslovnu traku i ne možete ga pomeriti niti mu promeniti veličinu.</item></list></para>

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: No Recurrence
sr@latin: bez ponavljanja

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: At Login
sr@latin: po prijavljivanju

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Hourly/Minutely
sr@latin: na sat i minut

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Daily
sr@latin: dnevno

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Weekly
sr@latin: sedmično

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Monthly
sr@latin: mesečno

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Yearly
sr@latin: godišnje

[ctx: @title:group]
en: Recurrence Rule
sr@latin: Pravilo ponavljanja

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not repeat the alarm
sr@latin: Alarm se ne ponavlja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Trigger the alarm at the specified date/time and at every login until then.</para><para>Note that it will also be triggered any time <application>KAlarm</application> is restarted.</para>
sr@latin: <para>Alarm se oglašava na zadati datum i vreme, i na svakom prijavljivanju dotle.</para><para>Takođe će biti oglašen i po svakom pokretanju <application>K‑alarma</application>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at hourly/minutely intervals
sr@latin: Alarm se ponavlja periodično na sat i minut.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at daily intervals
sr@latin: Alarm se ponavlja periodično po danima.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at weekly intervals
sr@latin: Alarm se ponavlja periodično po sedmicama.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at monthly intervals
sr@latin: Alarm se ponavlja periodično po mesecima.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm at annual intervals
sr@latin: Alarm se ponavlja periodično po godinama.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set up a repetition within the recurrence, to trigger the alarm multiple times each time the recurrence is due.
sr@latin: Postavite potponavljanje unutar ponavljanja, sa oglašavanje alarma više puta pri svakom ponavljanju.

[ctx: @title:group]
en: Recurrence End
sr@latin: Kraj ponavljanja

[ctx: @option:radio]
en: No end
sr@latin: do daljeg

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm indefinitely
sr@latin: Alarm se ponavlja neograničeno.

[ctx: @option:radio]
en: End after:
sr@latin: kraj posle:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm for the number of times specified
sr@latin: Alarm se ponavlja zadati broj puta.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the total number of times to trigger the alarm
sr@latin: Unesite ukupan broj oglašavanja alarma.

[ctx: @label]
en: occurrence(s)
sr@latin: oglašavanja

[ctx: @option:radio]
en: End by:
sr@latin: kraj do:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Repeat the alarm until the date/time specified.</para><para><note>This applies to the main recurrence only. It does not limit any sub-repetition which will occur regardless after the last main recurrence.</note></para>
sr@latin: <para>Alarm se ponavlja do zadatog datuma i vremena.</para><para><note>Ovo se odnosi samo na glavno ponavljanje. Ne ograničava nijedno potponavljanje, koje će se odigrati bez obzira na poslednje glavno ponavljanje.</note></para>

[ctx: @info]
en: This uses the same time zone as the start time.
sr@latin: Koristi istu vremensku zonu kao vreme početka.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last date to repeat the alarm.</para><para>%1</para>
sr@latin: <para>Unesite poslednji datum ponavljanja alarma.</para><para>%1</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter the last time to repeat the alarm.</para><para>%1</para><para>%2</para>
sr@latin: <para>Unesite poslednje vreme ponavljanja alarma.</para><para>%1</para><para>%2</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stop repeating the alarm after your first login on or after the specified end date
sr@latin: Alarm prestaje da se ponavlja po vašem prvom prijavljivanju posle navedenog krajnjeg datuma.

[ctx: @title:group]
en: Exceptions
sr@latin: Izuzeci

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of exceptions, i.e. dates/times excluded from the recurrence
sr@latin: Spisak izuzetaka, tj. datuma i vremena koji se izuzimaju iz ponavljanja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a date to insert in the exceptions list. Use in conjunction with the Add or Change button below.
sr@latin: Unesite datum za umetanje na spisak izuzetaka. Koristite zajedno sa dugmadima <i>Dodaj</i> i <i>Izmeni</i> ispod.

[ctx: @action:button]
en: Add
sr@latin: Dodaj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add the date entered above to the exceptions list
sr@latin: Dodaje iznad uneti datum na spisak izuzetaka.

[ctx: @action:button]
en: Change
sr@latin: Izmeni

[ctx: @info:whatsthis]
en: Replace the currently highlighted item in the exceptions list with the date entered above
sr@latin: Menja trenutno istaknutu stavku na spisku izuzetaka iznad unetim datumom.

[ctx: @action:button]
en: Delete
sr@latin: Obriši

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the currently highlighted item from the exceptions list
sr@latin: Uklanja trenutno istaknutu stavku sa spiska izuzetaka.

[ctx: @option:check]
en: Exclude holidays
sr@latin: Isključi praznike

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Do not trigger the alarm on holidays.</para><para>You can specify your holiday region in the Configuration dialog.</para>
sr@latin: <para>Bez oglašavanja alarma na praznike.</para><para>Lokalitet praznika možete zadati u dijalogu za podešavanje.</para>

[ctx: @option:check]
en: Only during working time
sr@latin: Samo tokom radnog vremena

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Only execute the alarm during working hours, on working days.</para><para>You can specify working days and hours in the Configuration dialog.</para>
sr@latin: <para>Alarm se izvršava samo u toku radnih sati, na radne dane.</para><para>Radne dane i sate možete zadati u dijalogu za podešavanje.</para>

[ctx: @info]
en: End date is earlier than start date
sr@latin: Datum kraja je raniji od datuma početka.

[ctx: @info]
en: End date/time is earlier than start date/time
sr@latin: Datum i vreme kraja je ranije od datuma i vremena početka.

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than start date
sr@latin: Datum ne može biti raniji od datuma početka.

[ctx: @label:spinbox]
en: Recur e&very
sr@latin: Ponavljaj &svakih

[ctx: @label Time units for user-entered numbers]
en: hours:minutes
sr@latin: sati i minuta

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of hours and minutes between repetitions of the alarm
sr@latin: Unesite broj sati i minuta između ponavljanja alarma.

[ctx: @label On: Tuesday]
en: O&n:
sr@latin: &u:

[ctx: @info]
en: No day selected
sr@latin: Nije izabran nijedan dan.

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: day(s)
sr@latin: dana

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of days between repetitions of the alarm
sr@latin: Unesite broj dana između ponavljanja alarma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which the alarm is allowed to occur
sr@latin: Izaberite dane u sedmici u koje dozvoljeno ponavljanje alarma.

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: week(s)
sr@latin: sedmica

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of weeks between repetitions of the alarm
sr@latin: Unesite broj sedmica između ponavljanja alarma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the days of the week on which to repeat the alarm
sr@latin: Izaberite dane u sedmici u koje će se alarm ponavljati.

[ctx: @option:radio On day number in the month]
en: O&n day
sr@latin: &Na dan

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on the selected day of the month
sr@latin: Alarm će se ponavljati izabranog dana svakog meseca.

[ctx: @item:inlistbox Last day of month]
en: Last
sr@latin: poslednji

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the month on which to repeat the alarm
sr@latin: Izaberite dan u mesecu na koji će se alarm ponavljati.

[ctx: @option:radio On the 1st Tuesday]
en: On t&he
sr@latin: &Svakog

[ctx: @info:whatsthis]
en: Repeat the alarm on one day of the week, in the selected week of the month
sr@latin: Alarm se ponavlja jednog dana u sedmici, u izabranoj sedmici u mesecu.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1st
sr@latin: 1.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd
sr@latin: 2.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd
sr@latin: 3.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th
sr@latin: 4.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th
sr@latin: 5.

[ctx: @item:inlistbox Last Monday in March]
en: Last
sr@latin: poslednjeg

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd Last
sr@latin: 2. poslednjeg

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd Last
sr@latin: 3. poslednjeg

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th Last
sr@latin: 4. poslednjeg

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th Last
sr@latin: 5. poslednjeg

[ctx: @item:inlistbox Every (Monday...) in month]
en: Every
sr@latin: svakog

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the week of the month in which to repeat the alarm
sr@latin: Izaberite sedmicu u mesecu u koju će se alarm ponavljati.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the day of the week on which to repeat the alarm
sr@latin: Izaberite dan u sedmici u koji će se alarm ponavljati.

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: month(s)
sr@latin: meseci

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of months between repetitions of the alarm
sr@latin: Unesite broj meseci između ponavljanja alarma.

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: year(s)
sr@latin: godina

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of years between repetitions of the alarm
sr@latin: Unesite broj godina između ponavljanja alarma.

[ctx: @label List of months to select]
en: Months:
sr@latin: Meseci:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the months of the year in which to repeat the alarm
sr@latin: Izaberite mesece u godini u koje će se alarm ponavljati.

[ctx: @label:listbox]
en: February 2&9th alarm in non-leap years:
sr@latin: Alarmi za 2&9. februar u neprestupnim godinama:

[ctx: @item:inlistbox No date]
en: None
sr@latin: bez

[ctx: @item:inlistbox 1st March (short form)]
en: 1 Mar
sr@latin: 1. mar.

[ctx: @item:inlistbox 28th February (short form)]
en: 28 Feb
sr@latin: 28. feb.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which date, if any, the February 29th alarm should trigger in non-leap years
sr@latin: Izaberite kojeg datuma će se, ako ijednog, u neprestupnim godinama oglasiti alarm za 29. februar.

[ctx: @info]
en: No month selected
sr@latin: Nije izabran nijedan mesec.

[ctx: @option:check]
en: Reminder for first recurrence only
sr@latin: Podsetnik samo za prvo ponavljanje

[ctx: @item:inlistbox]
en: in advance
sr@latin: unapred

[ctx: @option:check]
en: Reminder:
sr@latin: Podsetnik:

[ctx: @item:inlistbox]
en: afterwards
sr@latin: posle

[ctx: @info:whatsthis]
en: Display the reminder only for the first time the alarm is scheduled
sr@latin: Prikazuje podsetnik samo za prvi put kada je alarm zakazan.

[ctx: @title:window]
en: Alarm Sub-Repetition
sr@latin: Potponavljanje alarma

[ctx: @option:check Repeat every 10 minutes]
en: Repeat every
sr@latin: Ponavljaj svakih

[ctx: @info:whatsthis]
en: Instead of the alarm triggering just once at each recurrence, checking this option makes the alarm trigger multiple times at each recurrence.
sr@latin: Ako uključite ovu opciju, umesto da bude oglašen samo jednom po ponavljanju, alarm će biti oglašen više puta po ponavljanju.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the time between repetitions of the alarm
sr@latin: Unesite vreme između potponavljanja alarma.

[ctx: @option:radio]
en: Number of repetitions:
sr@latin: &Broj potponavljanja:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify the number of times the alarm should repeat after each recurrence
sr@latin: Popunite da zadate broj potponavljanja alarma pri svakom ponavljanju.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of times to trigger the alarm after its initial occurrence
sr@latin: Unesite koliko puta treba oglasiti alarm pri njegovom prvom ponavljanju.

[ctx: @option:radio]
en: Duration:
sr@latin: Trajanje:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check to specify how long the alarm is to be repeated
sr@latin: Popunite da zadate koliko dugo treba ponavljati alarm.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the length of time to repeat the alarm
sr@latin: Unesite koliko dugo treba ponavljati alarm.

[ctx: @info]
en: Invalid collection
sr@latin: Loša zbirka

[ctx: @info]
en: Failed to create alarm.
sr@latin: Ne mogu da napravim alarm.

[ctx: @info]
en: Failed to update alarm.
sr@latin: Ne mogu da ažuriram alarm.

[ctx: @info]
en: Failed to delete alarm.
sr@latin: Ne mogu da obrišem alarm.

[ctx: @info]
en: Failed to update calendar "%1".
sr@latin: Ne mogu da ažuriram kalendar „%1“.

[ctx: @info]
en: Failed to create new calendar resource
sr@latin: Ne mogu da napravim novi kalendarski resurs.

[ctx: @info]
en: Active Alarms
sr@latin: aktivni alarmi

[ctx: @info]
en: Archived Alarms
sr@latin: arhivirani alarmi

[ctx: @info]
en: Alarm Templates
sr@latin: šabloni alarma

[ctx: @info/plain]
en: Failed to create default calendar <resource>%1</resource>
sr@latin: Ne mogu da napravim podrazumevani kalendar <resource>%1</resource>.

[ctx: @info/plain 'Import Alarms' is the name of a menu option]
en: Failed to convert old configuration for calendar <resource>%1</resource>. Please use Import Alarms to load its alarms into a new or existing calendar.
sr@latin: Ne mogu da pretvorim staru postavu za kalendar <resource>%1</resource>. Upotrebite <interface>Uvezi alarme...</interface> da učitate ove alarme u novi ili postojeći kalendar.

[ctx: @info File path or URL]
en: Location: %1
sr@latin: Lokacija: %1

[ctx: @info]
en: New configuration timed out
sr@latin: Isteklo je vreme za novu postavu

[ctx: @info]
en: New configuration was corrupt
sr@latin: Nova postava je iskvarena

[ctx: @info]
en: Could not load calendar <filename>%1</filename>.
sr@latin: Ne mogu da učitam kalendar <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Cannot download calendar: <filename>%1</filename>
sr@latin: Ne mogu da preuzmem kalendar: <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Calendar <resource>%1</resource> is in an old format (<application>KAlarm</application> version %2), and will be read-only unless you choose to update it to the current format.
sr@latin: Kalendar <resource>%1</resource> je u starom formatu (izdanja <application>K‑alarma</application> %2), pa će biti samo‑za‑čitanje ako ga ne ažurirate na tekući format.

[ctx: @info]
en: Some or all of the alarms in calendar <resource>%1</resource> are in an old <application>KAlarm</application> format, and will be read-only unless you choose to update them to the current format.
sr@latin: Neki ili svi alarmi iz kalendara <resource>%1</resource> u starom su formatu <application>K‑alarma</application>, pa će biti samo‑za‑čitanje ako ih ne ažurirate na tekući format.

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para><warning>Do not update the calendar if it is also used with an older version of <application>KAlarm</application> (e.g. on another computer). If you do so, the calendar may become unusable there.</warning></para><para>Do you wish to update the calendar?</para>
sr@latin: <para>%1</para><para><warning>Nemojte da ažurirate kalendar ako ga takođe koristi starije izdanje <application>K‑alarma</application>, npr. na drugom računaru. Ako ga ažurirate, može postati neupotrebljiv tamo.</warning></para><para>Želite li da ažurirate kalendar?</para>

[ctx: @title:column]
en: Time
sr@latin: vreme

[ctx: @title:column]
en: Time To
sr@latin: vreme do

[ctx: @title:column]
en: Repeat
sr@latin: ponavljanje

[ctx: @title:column]
en: Message, File or Command
sr@latin: poruka, fajl ili naredba

[ctx: @title:column Template name]
en: Name
sr@latin: ime

[ctx: @title:column]
en: Calendars
sr@latin: kalendari

[ctx: @info:tooltip]
en: Command execution failed
sr@latin: Izvršavanje naredbe propalo

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre-alarm action execution failed
sr@latin: Izvršavanje radnje pre alarma propalo

[ctx: @info:tooltip]
en: Post-alarm action execution failed
sr@latin: Izvršavanje radnje posle alarma propalo

[ctx: @info:tooltip]
en: Pre- and post-alarm action execution failed
sr@latin: Izvršavanje radnje pre i posle alarma propalo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Next scheduled date and time of the alarm
sr@latin: Sledeći zakazani datum i vreme alarma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: How long until the next scheduled trigger of the alarm
sr@latin: Koliko još ima do sledećeg zakazanog oglašavanja alarma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: How often the alarm recurs
sr@latin: Koliko često se alarm ponavlja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Background color of alarm message
sr@latin: Boja pozadine alarmne poruke.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm type (message, file, command or email)
sr@latin: Tip alarma (poruka, fajl, naredba ili e‑pošta).

[ctx: @info:whatsthis]
en: Alarm message text, URL of text file to display, command to execute, or email subject line
sr@latin: Tekst alarmne poruke, URL tekstualnog fajla za prikaz, naredba za izvršavanje, ili tema e‑pošte.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Name of the alarm template
sr@latin: Ime šablona alarma.

[ctx: @info Alarm never occurs]
en: Never
sr@latin: nikad

[ctx: @info hours:minutes]
en: %1:%2
sr@latin: %1.%2

[ctx: @info days hours:minutes]
en: %1d %2:%3
sr@latin: %1d %2.%3

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default active alarm calendar.
sr@latin: Ne možete deaktivirati podrazumevani kalendar aktivnih alarma.

[ctx: @info]
en: You cannot disable your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
sr@latin: Ne možete deaktivirati podrazumevani kalendar arhiviranih alarma dok je podešeno da se istekli alarmi čuvaju.

[ctx: @info]
en: Do you really want to disable your default calendar?
sr@latin: Želite li zaista da deaktivirate podrazumevani kalendar?

[ctx: @title:window]
en: Choose Calendar
sr@latin: Izbor kalendara

[ctx: @info]
en: The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for active alarms.
sr@latin: Kalendar <resource>%1</resource> postavljen je na samo‑za‑čitanje. Ovo je bio podrazumevani kalendar aktivnih alarma.

[ctx: @info]
en: The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for archived alarms.
sr@latin: Kalendar <resource>%1</resource> postavljen je na samo‑za‑čitanje. Ovo je bio podrazumevani kalendar arhiviranih alarma.

[ctx: @info]
en: The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for alarm templates.
sr@latin: Kalendar <resource>%1</resource> postavljen je na samo‑za‑čitanje. Ovo je bio podrazumevani kalendar šablona alarma.

[ctx: @info]
en: <para>The calendar <resource>%1</resource> has been made read-only. This was the default calendar for:%2</para><para>Please select new default calendars.</para>
sr@latin: <para>Kalendar <resource>%1</resource> postavljen je na samo‑za‑čitanje. Ovo je bio podrazumevani kalendar za: %2</para><para>Izaberite nove podrazumevane kalendare.</para>

[ctx: @info]
en: <para>%1</para><para>Please select a new default calendar.</para>
sr@latin: <para>%1</para><para>Izaberite novi podrazumevani kalendar.</para>

[ctx: @title:group]
en: Calendars
sr@latin: Kalendari

[ctx: @item:inlistbox]
en: Active Alarms
sr@latin: aktivni alarmi

[ctx: @item:inlistbox]
en: Archived Alarms
sr@latin: arhivirani alarmi

[ctx: @item:inlistbox]
en: Alarm Templates
sr@latin: šabloni alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose which type of data to show alarm calendars for
sr@latin: Izaberite za koji tip alarma prikazati kalendare.

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of available calendars of the selected type. The checked state shows whether a calendar is enabled (checked) or disabled (unchecked). The default calendar is shown in bold.
sr@latin: Spisak dostupnih kalendara po izabranom tipu alarma. Kućica pokazuje da li je kalendar aktiviran (popunjena) ili deaktiviran (prazna). Podrazumevani kalendar ispisan je podebljano.

[ctx: @action:button]
en: Edit...
sr@latin: Uredi...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the highlighted calendar
sr@latin: Uredite istaknuti kalendar.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Remove the highlighted calendar from the list.</para><para>The calendar itself is left intact, and may subsequently be reinstated in the list if desired.</para>
sr@latin: <para>Uklonite istaknuti kalendar sa spiska.</para><para>Sam kalendar ostaje netaknut, tako da ga možete kasnije vratiti na spisak ako želite.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new active alarm calendar
sr@latin: Dodaj novi kalendar aktivnih alarma

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new archived alarm calendar
sr@latin: Dodaj novi kalendar arhiviranih alarma

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new alarm template calendar
sr@latin: Dodaj novi kalendar šablonâ̂ alarma

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default active alarm calendar.
sr@latin: Ne možete ukloniti podrazumevani kalendar aktivnih alarma.

[ctx: @info]
en: You cannot remove your default archived alarm calendar while expired alarms are configured to be kept.
sr@latin: Ne možete ukloniti podrazumevani kalendar arhiviranih alarma dok je podešeno njihovo čuvanje.

[ctx: @info]
en: <para>It also contains:%1</para>
sr@latin: <para>Takođe sadrži: %1</para>

[ctx: @info]
en: <para><resource>%1</resource> is the default calendar for:%2</para>%3<para>Do you really want to remove it from all calendar lists?</para>
sr@latin: <para><resource>%1</resource> je podrazumevani kalendar za tip: %2</para>%3<para>Želite li zaista da ga uklonite sa svih spiskova kalendara?</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove your default calendar (<resource>%1</resource>) from the list?
sr@latin: Želite li zaista da uklonite podrazumevani kalendar (<resource>%1</resource>) sa spiska?

[ctx: @info]
en: <para><resource>%1</resource> contains:%2</para><para>Do you really want to remove it from all calendar lists?</para>
sr@latin: <para><resource>%1</resource> sadrži: %2</para><para>Želite li zaista da ga uklonite sa svih spiskova kalendara?</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the calendar <resource>%1</resource> from the list?
sr@latin: Želite li zaista da uklonite kalendar <resource>%1</resource> sa spiska?

[ctx: @action Reload calendar]
en: Re&load
sr@latin: &Učitaj ponovo

[ctx: @action]
en: Show &Details
sr@latin: Prikaži &detalje

[ctx: @action]
en: Set &Color...
sr@latin: Postavi &boju...

[ctx: @action]
en: Clear C&olor
sr@latin: Očisti b&oju

[ctx: @action]
en: &Update Calendar Format
sr@latin: &Ažuriraj format kalendara

[ctx: @action]
en: &Remove
sr@latin: &Ukloni

[ctx: @action]
en: &Add...
sr@latin: &Dodaj...

[ctx: @action]
en: Im&port...
sr@latin: U&vezi...

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Active Alarms
sr@latin: &Podrazumevani za aktivne alarme

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Archived Alarms
sr@latin: &Podrazumevani za arhivirane alarme

[ctx: @action]
en: Use as &Default for Alarm Templates
sr@latin: &Podrazumevani za šablone alarma

[ctx: @info]
en: Active alarms
sr@latin: aktivni alarmi

[ctx: @info]
en: Archived alarms
sr@latin: arhivirani alarmi

[ctx: @info]
en: Alarm templates
sr@latin: šabloni alarma

[ctx: @info]
en: Read-write
sr@latin: čitanje-pisanje

[ctx: @info]
en: Enabled
sr@latin: aktiviran

[ctx: @info]
en: Disabled
sr@latin: deaktiviran

[ctx: @info Parameter in 'Default calendar: Yes/No']
en: Yes
sr@latin: da

[ctx: @info Parameter in 'Default calendar: Yes/No']
en: No
sr@latin: ne

[ctx: @info]
en: <title>%1</title><para>ID: %2<nl/>Calendar type: %3<nl/>Contents: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Permissions: %7<nl/>Status: %8<nl/>Default calendar: %9</para>
sr@latin: <title>%1</title><para>ID: %2<nl/>Tip kalendara: %3<nl/>Sadržaj: %4<nl/>%5: <filename>%6</filename><nl/>Dozvole: %7<nl/>Stanje: %8<nl/>Podrazumevani kalendar: %9</para>

[ctx: @text/plain]
en: Could not run <command>%1</command> to set wake from suspend
sr@latin: Ne mogu da izvršim naredbu <command>%1</command> za buđenje iz suspendovanosti.

[ctx: @text/plain]
en: Error setting wake from suspend.<nl/>Command was: <command>%1 %2</command><nl/>Error code: %3.
sr@latin: Greška pri postavljanju buđenja iz suspendovanosti.<nl/>Izvršena naredba: <command>%1 %2</command><nl/>Kô̂d greške: %3.

[ctx: @option:check]
en: Repeat
sr@latin: Ponavljaj

[ctx: @label]
en: Sound file:
sr@latin: Zvučni fajl:

[ctx: @info:tooltip]
en: Test the sound
sr@latin: Isprobaj zvuk

[ctx: @info:whatsthis]
en: Play the selected sound file.
sr@latin: Pustite izabrani zvučni fajl.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the name or URL of a sound file to play.
sr@latin: Unesite ime ili URL zvučnog fajla za puštanje.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a sound file to play.
sr@latin: Izaberite zvučni fajl za puštanje.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If checked, the sound file will be played repeatedly for as long as the message is displayed.
sr@latin: Ako je popunjeno, zvučni fajl će biti ponavljan sve dok je prikazana poruka.

[ctx: @label:spinbox Length of time to pause between repetitions]
en: Pause between repetitions:
sr@latin: Pauza između ponavljanja:

[ctx: @label]
en: seconds
sr@latin: sekundi

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to pause between repetitions.
sr@latin: Unesite koliko sekundi se pauzira između ponavljanja.

[ctx: @title:group Sound volume]
en: Volume
sr@latin: Jačina

[ctx: @option:check]
en: Set volume
sr@latin: Postavi jačinu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to choose the volume for playing the sound file.
sr@latin: Popunite da izaberete jačinu puštanja zvučnog fajla.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the volume for playing the sound file.
sr@latin: Izaberite jačinu puštanja zvučnog fajla.

[ctx: @option:check]
en: Fade
sr@latin: Izranjanje

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select to fade the volume when the sound file first starts to play.
sr@latin: Popunite da bi se jačina zvuka postepeno povećavala na početku prvog puštanja fajla.

[ctx: @label:spinbox Time period over which to fade the sound]
en: Fade time:
sr@latin: Vreme izranjanja:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter how many seconds to fade the sound before reaching the set volume.
sr@latin: Unesite koliko sekundi traje izranjanje do postavljene jačine zvuka.

[ctx: @label:slider]
en: Initial volume:
sr@latin: Početna jačina:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the initial volume for playing the sound file.
sr@latin: Izaberite početnu jačinu pri puštanju zvučnog fajla.

[ctx: @label:listbox Listbox providing audio options]
en: Sound:
sr@latin: Zvuk:

[ctx: @item:inlistbox No sound]
en: None
sr@latin: nikakav

[ctx: @item:inlistbox]
en: Beep
sr@latin: pištanje

[ctx: @item:inlistbox]
en: Speak
sr@latin: govor

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sound file
sr@latin: zvučni fajl

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure sound file
sr@latin: Podesite zvučni fajl.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Configure a sound file to play when the alarm is displayed.
sr@latin: Podesite koji se zvučni fajl pušta pri oglašavanju alarma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <interface>%1</interface>: the message is displayed silently.
sr@latin: <interface>%1</interface>: poruka se prikazuje bezvučno.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <interface>%1</interface>: a simple beep is sounded.
sr@latin: <interface>%1</interface>: oglašava se jednostavan pisak.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <interface>%1</interface>: an audio file is played. You will be prompted to choose the file and set play options.
sr@latin: <interface>%1</interface>: pušta se audio fajl. Bićete upitani da izaberete fajl i postavite opcije puštanja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <interface>%1</interface>: the message text is spoken.
sr@latin: <interface>%1</interface>: tekst poruke se izgovara.

[ctx: @info:whatsthis Combination of multiple whatsthis items]
en: <para>Choose a sound to play when the message is displayed:<list><item>%1</item><item>%2</item><item>%3</item><item>%4</item></list></para>
sr@latin: <para>Izaberite zvuk za puštanje kada se poruka prikaže:<list><item>%1</item><item>%2</item><item>%3</item><item>%4</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis Combination of multiple whatsthis items]
en: <para>Choose a sound to play when the message is displayed:<list><item>%1</item><item>%2</item><item>%3</item></list></para>
sr@latin: <para>Izaberite zvuk za puštanje kada se poruka prikaže:<list><item>%1</item><item>%2</item><item>%3</item></list></para>

[ctx: @title:window]
en: Sound File
sr@latin: Zvučni fajl

[ctx: @title:window]
en: Choose Sound File
sr@latin: Izbor zvučnog fajla

[ctx: @action:button]
en: Special Actions...
sr@latin: Specijalne radnje...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Specify actions to execute before and after the alarm is displayed.
sr@latin: Zadajte radnje koje treba izvršiti pre i posle prikazivanja alarma.

[ctx: @title:window]
en: Special Alarm Actions
sr@latin: Specijalne radnje na alarm

[ctx: @title:group]
en: Pre-Alarm Action
sr@latin: Radnja pre alarma

[ctx: @label:textbox]
en: Command:
sr@latin: Naredba:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute before the alarm is displayed.</para><para>Note that it is executed only when the alarm proper is displayed, not when a reminder or deferred alarm is displayed.</para><para><note>KAlarm will wait for the command to complete before displaying the alarm.</note></para>
sr@latin: <para>Unesite naredbu školjke koja će se izvršiti pre prikazivanja alarma.</para><para>Naredba se izvršava samo pri prikazivanju osnovnog alarma, ne i pri podsetniku ili odloženom alarmu.</para><para><note>K‑alarm će sačekati da se naredba završi pre nego što prikaže alarm.</note></para>

[ctx: @option:check]
en: Execute for deferred alarms
sr@latin: Izvrši za odložene alarme

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If unchecked, the command is only executed before the alarm proper is displayed.</para><para>If checked, the pre-alarm command is also executed before a deferred alarm is displayed.</para>
sr@latin: <para>Ako je prazno, naredba se izvršava samo pre prikazivanja osnovnog alarma.</para><para>Ako je popunjeno, naredba se izvršava i pre prikazivanja odloženog alarma.</para>

[ctx: @option:check]
en: Cancel alarm on error
sr@latin: Otkaži alarm na grešku

[ctx: @info:whatsthis]
en: Cancel the alarm if the pre-alarm command fails, i.e. do not display the alarm or execute any post-alarm action command.
sr@latin: Otkazuje alarm ako naredba pre alarma propadne, tj. niti prikazuje alarm niti izvršava eventualne naredbe radnji posle alarma.

[ctx: @option:check]
en: Do not notify errors
sr@latin: Ne obaveštavaj o greškama

[ctx: @info:whatsthis]
en: Do not show error status or error message if the pre-alarm command fails.
sr@latin: Ne prikazuje se stanje niti poruka greške kada naredba pre alarma propadne.

[ctx: @title:group]
en: Post-Alarm Action
sr@latin: Radnja posle alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Enter a shell command to execute after the alarm window is closed.</para><para>Note that it is not executed after closing a reminder window. If you defer the alarm, it is not executed until the alarm is finally acknowledged or closed.</para>
sr@latin: <para>Unesite naredbu školjke koja će se izvršiti po zatvaranju prozora alarma.</para><para>Naredba se ne izvršava po zatvaranju prozora podsetnika. Ako odložite alarm, naredba se ne izvršava sve dok se alarm konačno ne primi ili zatvori.</para>

[ctx: @title:window]
en: Alarm Templates
sr@latin: Šabloni alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: The list of alarm templates
sr@latin: Spisak šablona alarma.

[ctx: @action:button]
en: New
sr@latin: Novi

[ctx: @action]
en: New
sr@latin: Novi

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template
sr@latin: Napravite novi šablon alarma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit the currently highlighted alarm template
sr@latin: Uredite trenutno istaknuti šablon alarma.

[ctx: @action:button]
en: Copy
sr@latin: Kopiraj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Create a new alarm template based on a copy of the currently highlighted template
sr@latin: Napravite novi šablon alarma na osnovu kopije trenutno istaknutog šablona.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete the currently highlighted alarm template
sr@latin: Obrišite trenutno istaknuti šablon alarma.

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the selected alarm template? | Do you really want to delete the %1 selected alarm templates?
sr@latin[0]: Želite li zaista da obrišete %1 izabrani šablon alarma?
sr@latin[1]: Želite li zaista da obrišete %1 izabrana šablona alarma?
sr@latin[2]: Želite li zaista da obrišete %1 izabranih šablona alarma?
sr@latin[3]: Želite li zaista da obrišete izabrani šablon alarma?

[ctx: @title:window]
en: Delete Alarm Template | Delete Alarm Templates
sr@latin[0]: Obrisati šablone alarma
sr@latin[1]: Obrisati šablone alarma
sr@latin[2]: Obrisati šablone alarma
sr@latin[3]: Obrisati šablon alarma

[ctx: @title:window]
en: Choose Alarm Template
sr@latin: Izbor šablona alarma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select a template to base the new alarm on.
sr@latin: Izaberite šablon koji će biti osnova za novi alarm.

[ctx: @action]
en: &New Alarm
sr@latin: &Novi alarm

en: Disabled
sr@latin: Deaktivirani

[ctx: @info:tooltip Brief: some alarms are disabled]
en: (Some alarms disabled)
sr@latin: (Neki alarmi deaktivirani)

[ctx: @info prefix + hours:minutes]
en: (%1%2:%3)
sr@latin: (%1%2.%3)

[ctx: @info prefix + hours:minutes]
en: %1%2:%3
sr@latin: %1%2.%3

[ctx: @info]
en: Alarm not found
sr@latin: Alarm nije nađen

[ctx: @info]
en: Error recreating alarm
sr@latin: Greška pri ponovnom stvaranju alarma.

[ctx: @info]
en: Error recreating alarm template
sr@latin: Greška pri ponovnom stvaranju šablona alarma.

[ctx: @info]
en: Cannot reactivate archived alarm
sr@latin: Ne mogu da ponovo aktiviram arhivirani alarm.

[ctx: @info]
en: Unknown error
sr@latin: Nepoznata greška.

[ctx: @info Action to create a new alarm]
en: New alarm
sr@latin: Novi alarm

[ctx: @info Action to delete an alarm]
en: Delete alarm
sr@latin: Obriši alarm

[ctx: @info Action to create a new alarm template]
en: New template
sr@latin: Novi šablon

[ctx: @info Action to delete an alarm template]
en: Delete template
sr@latin: Obriši šablon

[ctx: @info]
en: Delete archived alarm
sr@latin: Obriši arhivirani alarm

[ctx: @info]
en: Create multiple alarms
sr@latin: Napravi više alarma

[ctx: @info Action to edit an alarm]
en: Edit alarm
sr@latin: Uredi alarm

[ctx: @info Action to edit an alarm template]
en: Edit template
sr@latin: Uredi šablon

[ctx: @info]
en: Delete multiple alarms
sr@latin: Obriši više alarma

[ctx: @info]
en: Delete multiple templates
sr@latin: Obriši više šablona

[ctx: @info]
en: Delete multiple archived alarms
sr@latin: Obriši više arhiviranih alarma

[ctx: @info]
en: Reactivate alarm
sr@latin: Ponovo aktiviraj alarm

[ctx: @info]
en: Reactivate multiple alarms
sr@latin: Ponovno aktiviraj više alarma

[ctx: @title:window]
en: Wake From Suspend
sr@latin: Probudi iz suspendovanosti

[ctx: @info]
en: Cannot schedule wakeup time for a date-only alarm
sr@latin: Ne možete zakazati vreme buđenja za alarm samo sa datumom.

[ctx: @info]
en: <para>This wakeup will cancel any existing wakeup which has been set by KAlarm or any other application, because your computer can only schedule a single wakeup time.</para><para><b>Note:</b> Wake From Suspend is not supported at all on some computers, especially older ones, and some computers only support setting a wakeup time up to 24 hours ahead. You may wish to set up a test alarm to check your system's capability.</para>
sr@latin: <para>Ovo buđenje će otkazati bilo koje drugo buđenje koje je postavio K‑alarm ili neki drugi program, pošto se na računaru može zakazati samo jedno vreme buđenja.</para><para><b>Napomena:</b> Buđenje iz suspendovanosti nije podržano na svim .</para>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Wake From Suspend Alarm
sr@latin: Alarm za buđenje iz supendovanosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current wake-from-suspend alarm
sr@latin: Prikaži tekući alarm za buđenje iz suspendovanosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Highlight the current wake-from-suspend alarm in the alarm list. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
sr@latin: Ističe tekući alarm za buđenje iz suspendovanosti na spisku alarma. Ovo dugme je deaktivirano ako takav alarm nije podešen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showWakeButton)
en: Show current alarm
sr@latin: Prikaži tekući alarm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set highlighted alarm as the wake-from-suspend alarm
sr@latin: Postavlja istaknuti alarm kao alarm za buđenje iz suspendovanosti.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Set the alarm highlighted in the alarm list to wake-from-suspend. This replaces any existing wake-from-suspend alarm.
sr@latin: Postavlja buđenje iz suspendovanosti na istaknuti alarm na spisku. Ovim se zamenjuje eventualno postojeći alarm za buđenje iz suspendovanosti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useWakeButton)
en: Use highlighted alarm
sr@latin: Upotrebi istaknuti alarm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the current wake-from-suspend
sr@latin: Otkaži tekuće buđenje iz suspendovanosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel the currently configured wake-from-suspend. Note that this does not cancel the alarm itself, which will still trigger in the normal way. This button is disabled if no wake-from-suspend alarm is configured.
sr@latin: Otkazuje trenutno podešeno buđenje iz suspendovanosti. Ovim se ne otkazuje alarm kao takav, već će se normalno oglasiti. Ovo dugme je deaktivirano ako nema alarma za buđenje iz suspendovanosti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelWakeButton)
en: Cancel wake from suspend
sr@latin: Otkaži buđenje iz suspendovanosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, advanceWakeTime)
en: Enter how many minutes before the alarm trigger time to wake the system from suspend. This can be used to ensure that the system is fully restored by the time the alarm triggers.
sr@latin: Unesite koliko minuta pre oglašavanja alarma treba probuditi sistem iz suspendovanosti. Ovako možete obezbediti da je sistem potpuno povraćen do trenutka oglašavanja alarma.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of minutes before alarm to wake from suspend
sr@latin: Broj minuta pre alarma za buđenje iz suspendovanosti
