kalarm - en to gl translation catalogue (18 entries)

[ctx: @info 'From' email address]
en: From:
gl: De:

[ctx: @info Email addressee]
en: To:
gl: Para:

[ctx: @info Copy-to in email headers]
en: Cc:
gl: Copia:

[ctx: @info]
en: Date:
gl: Data:

[ctx: @info Email subject]
en: Subject:
gl: Asunto:

[ctx: @info Todo calendar item's title field]
en: To-do:
gl: Tarefa:

[ctx: @info Todo calendar item's location field]
en: Location:
gl: Lugar:

[ctx: @info Todo calendar item's due date/time]
en: Due:
gl: Vence:

[ctx: @info Brief form of 'At Login']
en: Login
gl: Acceso

[ctx: @info]
en: At login
gl: Ao acceder

[ctx: @info]
en: 1 Minute | %1 Minutes
gl[0]: 1 minuto
gl[1]: %1 minutos

[ctx: @info]
en: 1 Hour | %1 Hours
gl[0]: 1 hora
gl[1]: %1 horas

[ctx: @info]
en: 1 Day | %1 Days
gl[0]: 1 día
gl[1]: %1 días

[ctx: @info]
en: 1 Week | %1 Weeks
gl[0]: 1 semana
gl[1]: %1 semanas

[ctx: @info]
en: 1 Month | %1 Months
gl[0]: 1 mes
gl[1]: %1 meses

[ctx: @info]
en: 1 Year | %1 Years
gl[0]: 1 ano
gl[1]: %1 anos

[ctx: @info No recurrence]
en: None
gl: Ningunha

[ctx: @info No repetition]
en: None
gl: Ningunha
