kalendar - en to ca@valencia translation catalogue (481 entries)

en: Move occurrence(s)
ca@valencia: Mou les ocurrències

en: Unable to add the exception item to the calendar. No change will be done.
ca@valencia: No s'ha pogut afegir l'element d'excepció al calendari. No es farà cap canvi.

en: Delete task and its sub-tasks
ca@valencia: Suprimix la tasca i les seues subtasques

en: Delete task and make sub-tasks independent
ca@valencia: Suprimix la tasca i crea subtasques independents

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar %1
ca@valencia: Propietats del calendari %1

en: Home:
ca@valencia: Casa:

en: No address book selected
ca@valencia: No hi ha cap llibreta d'adreces seleccionada

en: The member with name <b>%1</b> is missing an email address
ca@valencia: Falta una adreça de correu electrònic per al membre amb el nom <b>%1</b>

en: Contact does not exist any more
ca@valencia: El contacte ja no existix

[ctx: contact's name]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: contact's email address]
en: EMail
ca@valencia: Correu electrònic

[ctx: @title:window]
en: Properties of Address Book %1
ca@valencia: Propietats de la llibreta d'adreces %1

en: Both:
ca@valencia: Ambdós:

en: Work:
ca@valencia: Faena:

en: Other:
ca@valencia: Altres:

[ctx: @title:window]
en: Choose Address Book Color
ca@valencia: Escolliu el color de la llibreta d'adreces

en: Done
ca@valencia: Fet

en: Select Email Address
ca@valencia: Seleccioneu una adreça de correu electrònic

en: Contacts
ca@valencia: Contactes

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit contact…
ca@valencia: Edita el contacte…

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete contact
ca@valencia: Suprimix el contacte

en: No contacts
ca@valencia: No hi ha cap contacte

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit address book…
ca@valencia: Edita la llibreta d'adreces…

[ctx: @action:inmenu]
en: Update address book
ca@valencia: Actualitza la llibreta d'adreces

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete address book
ca@valencia: Suprimix la llibreta d'adreces

[ctx: @action:inmenu]
en: Set address book colour…
ca@valencia: Establix el color de la llibreta d'adreces…

[ctx: @action:inmenu]
en: Address book source settings…
ca@valencia: Configureu la font de la llibreta d'adreces…

[ctx: @action:inmenu]
en: Update address book source
ca@valencia: Actualitza la font de la llibreta d'adreces

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete address source
ca@valencia: Suprimix la font de la llibreta d'adreces

en: Add Contact
ca@valencia: Afig un contacte

en: Edit Contact
ca@valencia: Edita el contacte

en: Address book:
ca@valencia: Llibreta d'adreces:

en: Name:
ca@valencia: Nom:

en: Contact name
ca@valencia: Nom del contacte

en: Honorific prefix:
ca@valencia: Prefix honorífic:

en: Miss
ca@valencia: Sra.

en: Mr.
ca@valencia: Sr.

en: Mrs.
ca@valencia: Sra.

en: Ms.
ca@valencia: Sra.

en: Given name:
ca@valencia: Nom:

en: First name or chosen name
ca@valencia: Nom de pila

en: Additional name:
ca@valencia: Noms addicionals:

en: Middle name or other name
ca@valencia: Segon nom

en: Family name:
ca@valencia: Cognoms:

en: Surname or last name
ca@valencia: Cognoms

en: Honorific suffix:
ca@valencia: Sufix honorífic:

en: Nickname:
ca@valencia: Sobrenom:

en: Alternative name
ca@valencia: Nom alternatiu

en: Phone:
ca@valencia: Telèfon:

en: Home
ca@valencia: Inici

en: Work
ca@valencia: Faena

en: Messaging
ca@valencia: Missatgeria

en: Voice
ca@valencia: Veu

en: Cell
ca@valencia: Mòbil

en: Video
ca@valencia: Vídeo

en: Mailbox
ca@valencia: Bústia

en: Modem
ca@valencia: Mòdem

en: Car
ca@valencia: Cotxe

en: ISDN
ca@valencia: XDSI

en: Pager
ca@valencia: Buscapersones

en: Undefined
ca@valencia: Sense definir

en: E-mail:
ca@valencia: Correu electrònic:

en: Other
ca@valencia: Altres

en: Remove email
ca@valencia: Elimina el correu electrònic

en: Both
ca@valencia: Ambdós

en: Other…
ca@valencia: Altres…

en: user@example.org
ca@valencia: usuari@exemple.cat

en: Add email
ca@valencia: Afig un correu electrònic

en: Save
ca@valencia: Guarda

en: Add
ca@valencia: Afig

en: Current changes
ca@valencia: Canvis actuals

en: External changes
ca@valencia: Canvis externs

en: Address Book:
ca@valencia: Llibreta d'adreces:

en: Contact group name
ca@valencia: Nom del grup de contactes

en: Members:
ca@valencia: Membres:

en: Edit
ca@valencia: Edita

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit
ca@valencia: Edita

en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

en: Call
ca@valencia: Tocada

en: Select number to call
ca@valencia: Seleccioneu el número al que s'ha de tocar

en: Send SMS
ca@valencia: Envia un SMS

en: Select number to send message to
ca@valencia: Selecciona el número a on s'ha d'enviar el missatge

en: Send email
ca@valencia: Envia un correu

en: Show QR Code
ca@valencia: Mostra el codi QR

en: Contact information
ca@valencia: Informació de contacte

en: Blog Feed:
ca@valencia: Font de blog:

en: Personal information
ca@valencia: Informació personal

en: Birthday:
ca@valencia: Data de naixement:

en: Anniversary:
ca@valencia: Aniversari:

en: Partner's name:
ca@valencia: Nom de la parella:

en: Phone Number | Phone Numbers
ca@valencia[0]: Número de telèfon
ca@valencia[1]: Números de telèfon

en: Address | Addresses
ca@valencia[0]: Adreça
ca@valencia[1]: Adreces

en: Business Information
ca@valencia: Informació laboral

en: Organization:
ca@valencia: Organització:

en: Profession:
ca@valencia: Professió:

en: Title:
ca@valencia: Títol:

en: Department:
ca@valencia: Departament:

en: Office:
ca@valencia: Oficina:

en: Manager's name:
ca@valencia: Nom del gerent:

en: Assistants's name:
ca@valencia: Nom de l'assistent:

en: Email Address | Email Addresses
ca@valencia[0]: Adreça de correu electrònic
ca@valencia[1]: Adreces de correu electrònic

en: You won't be able to revert this action
ca@valencia: No podreu desfer esta acció

en: Delete contact
ca@valencia: Suprimix el contacte

en: QR Code
ca@valencia: Codi QR

en: Creating QR code failed
ca@valencia: No s'ha pogut crear el codi QR

en: Filtering by tags
ca@valencia: Filtra per etiquetes

en: All Tasks
ca@valencia: Totes les tasques

en: Remove filtering tag
ca@valencia: Elimina l'etiqueta filtrada

[ctx: @title:window]
en: Choose Calendar Color
ca@valencia: Elecció del color del calendari

en: Tags
ca@valencia: Etiquetes

en: Calendars
ca@valencia: Calendaris

en: Days
ca@valencia: Dies

en: Months
ca@valencia: Mesos

en: Years
ca@valencia: Anys

en: Min. Interval:
ca@valencia: Interval mín.:

en: New Event…
ca@valencia: Esdeveniment nou…

en: New Task…
ca@valencia: Tasca nova…

[ctx: %1 is a percentage number]
en: <b>%1%</b> Complete
ca@valencia: <b>%1%</b> completat

en: <b>Calendar:</b>
ca@valencia: <b>Calendari:</b>

en: <b>Tags:</b>
ca@valencia: <b>Etiquetes:</b>

en: Remove %1 tag
ca@valencia: Elimina l'etiqueta %1

en: <b>Date:</b>
ca@valencia: <b>Data:</b>

en: <b>Time:</b>
ca@valencia: <b>Temps:</b>

en: <b>Duration:</b>
ca@valencia: <b>Duració:</b>

en: <b>Priority level:</b>
ca@valencia: <b>Nivell de prioritat:</b>

en: <b>Completed:</b>
ca@valencia: <b>Completada:</b>

en: <b>Recurrence:</b>
ca@valencia: <b>Recurrència:</b>

en: Except on:
ca@valencia: Excepte a:

en: <b>Location:</b>
ca@valencia: <b>Ubicació:</b>

en: Unable to find location.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar la ubicació.

en: <b>Description:</b>
ca@valencia: <b>Descripció:</b>

en: <b>Attachment:</b> | <b>Attachments:</b>
ca@valencia[0]: <b>Adjunt:</b>
ca@valencia[1]: <b>Adjunts:</b>

en: <b>Reminders:</b>
ca@valencia: <b>Recordatoris:</b>

en: <b>Organizer:</b>
ca@valencia: <b>Organitzador:</b>

en: <b>Guests:</b>
ca@valencia: <b>Convidats:</b>

en: Super-task
ca@valencia: Supertasca

en: Sub-task | Sub-tasks
ca@valencia[0]: Subtasca
ca@valencia[1]: Subtasques

en: View
ca@valencia: Visualitza

en: Delete
ca@valencia: Suprimix

en: Mark Task as Incomplete
ca@valencia: Marca la tasca com a no finalitzada

en: Mark Task as Complete
ca@valencia: Marca la tasca com a finalitzada

en: Add Sub-Task
ca@valencia: Afig una subtasca

en: Set priority...
ca@valencia: Establix la prioritat...

en: None
ca@valencia: Cap

en: 1 (highest priority)
ca@valencia: 1 (prioritat més alta)

en: 2 (mid-high priority)
ca@valencia: 2 (prioritat mitjana-alta)

en: 3 (mid-high priority)
ca@valencia: 3 (prioritat mitjana-alta)

en: 4 (mid-high priority)
ca@valencia: 4 (prioritat mitjana-alta)

en: 5 (medium priority)
ca@valencia: 5 (prioritat mitjana)

en: 6 (mid-low priority)
ca@valencia: 6 (prioritat mitjana-baixa )

en: 7 (mid-low priority)
ca@valencia: 7 (prioritat mitjana-baixa )

en: 8 (mid-low priority)
ca@valencia: 8 (prioritat mitjana-baixa )

en: 9 (lowest priority)
ca@valencia: 9 (prioritat més baixa)

en: Set due date...
ca@valencia: Establix la data de venciment...

en: Today (%1)
ca@valencia: Hui (%1)

en: Tomorrow (%1)
ca@valencia: Demà (%1)

en: In a week (%1)
ca@valencia: D'ací a una setmana (%1)

en: In a month (%1)
ca@valencia: D'ací a un mes (%1)

en: Expand Main Drawer
ca@valencia: Expandix el calaix principal

en: Collapse Main Drawer
ca@valencia: Reduïx el calaix principal

en: Remove Tag
ca@valencia: Elimina l'etiqueta

en: Choose a Task Calendar
ca@valencia: Escolliu un calendari amb tasques

en: Choose a Calendar
ca@valencia: Escolliu un calendari

en: Choose an Address Book
ca@valencia: Escolliu una llibreta d'adreces

en: Delete calendar
ca@valencia: Suprimix el calendari

en: Do you want to delete calendar: "%1"?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir este calendari: «%1»?

[ctx: %1 is the type of the incidence (e.g event, todo, journal entry)]
en: Delete %1
ca@valencia: Suprimix %1

en: Do you want to delete item: "%1"?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir este element: «%1»?

en: Item "%1" has sub-items. Do you want to delete all related items, or just the currently selected item?
ca@valencia: L'element «%1» té subelements. Voleu suprimir-los tots o només l'element seleccionat?

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. This item also has sub-items.
    
    Do you want to delete the selected occurrence on %2, also future occurrences, or all of its occurrences?
    
    Deleting all will also delete sub-items!
ca@valencia: L'element de calendari «%1» es repetix en múltiples dates. També té subelements.
    
    Voleu suprimir l'actual a %2, també en les aparicions futures o totes les seues aparicions?
    
    També se suprimiran tots els subelements!

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete the selected occurrence on %2, also future occurrences, or all of its occurrences?
ca@valencia: L'element de calendari «%1» es repetix en múltiples dates. Voleu suprimir l'actual a %2, també en les aparicions futures o totes les seues aparicions?

en: Only Delete Current
ca@valencia: Suprimix només l'actual

en: Also Delete Future
ca@valencia: Suprimix també els futurs

en: Delete Only This
ca@valencia: Suprimix només esta

en: Delete All
ca@valencia: Suprimix-ho tot

[ctx: %1 is incidence type]
en: Edit %1
ca@valencia: Edita %1

[ctx: %1 is incidence type]
en: Add %1
ca@valencia: Afig %1

en: Invalid dates provided.
ca@valencia: S'han proporcionat dates no vàlides.

en: End date cannot be before start date.
ca@valencia: La data de finalització no pot ser anterior a la d'inici.

en: Calendar:
ca@valencia: Calendari:

en: Summary:
ca@valencia: Resum:

en: Completion:
ca@valencia: Compleció:

en: Priority:
ca@valencia: Prioritat:

en: Unassigned
ca@valencia: Sense assignar

en: 1 (Highest Priority)
ca@valencia: 1 (prioritat més alta)

en: 5 (Medium Priority)
ca@valencia: 5 (prioritat mitjana)

en: 9 (Lowest Priority)
ca@valencia: 9 (prioritat més baixa)

en: All day
ca@valencia: Tot el dia

en: Start:
ca@valencia: Inici:

en: Due:
ca@valencia: Venciment:

en: End:
ca@valencia: Final:

en: Timezone:
ca@valencia: Zona horària:

en: Repeat:
ca@valencia: Repetix:

en: Never
ca@valencia: Mai

en: Daily
ca@valencia: Diàriament

en: Weekly
ca@valencia: Setmanalment

en: Monthly
ca@valencia: Mensualment

en: Yearly
ca@valencia: Anualment

en: Custom
ca@valencia: Personalitzat

en: Every:
ca@valencia: Cada:

en: day | days
ca@valencia[0]: dia
ca@valencia[1]: dies

en: week | weeks
ca@valencia[0]: setmana
ca@valencia[1]: setmanes

en: month | months
ca@valencia[0]: mes
ca@valencia[1]: mesos

en: year | years
ca@valencia[0]: any
ca@valencia[1]: anys

en: On:
ca@valencia: Actiu:

[ctx: %1 is the day number of month]
en: The %1 of each month
ca@valencia: %1 de cada mes

[ctx: the weekOfMonth dayOfWeekString of each month]
en: The %1 %2 of each month
ca@valencia: %2 de %1 de cada mes

en: Ends:
ca@valencia: Acaba:

en: On
ca@valencia: En

en: After
ca@valencia: Després

en: occurrence | occurrences
ca@valencia[0]: ocurrència
ca@valencia[1]: ocurrències

en: Exceptions:
ca@valencia: Excepcions:

en: Add Recurrence Exception
ca@valencia: Afig una excepció de recurrència

en: Location:
ca@valencia: Ubicació:

en: Optional
ca@valencia: Opcional

en: Show map
ca@valencia: Mostra el mapa

en: Description:
ca@valencia: Descripció:

en: Tags:
ca@valencia: Etiquetes:

en: Tap to set tags…
ca@valencia: Toqueu per a establir les etiquetes…

en: Click to set tags…
ca@valencia: Feu clic per a establir les etiquetes…

en: Manage tags…
ca@valencia: Gestiona les etiquetes…

en: Reminders:
ca@valencia: Recordatoris:

en: Add Reminder
ca@valencia: Afig un recordatori

en: Attendees:
ca@valencia: Assistents:

en: Email:
ca@valencia: Correu electrònic:

en: Required
ca@valencia: Requerit

en: Status:
ca@valencia: Estat:

en: Request RSVP
ca@valencia: Demana RSVP

en: Add Attendee
ca@valencia: Afig assistents

en: Choose from Contacts
ca@valencia: Escolliu des dels contactes

en: Fill in Manually
ca@valencia: Emplena manualment

en: Attachments:
ca@valencia: Adjunts:

en: Add Attachment
ca@valencia: Afig un adjunt

en: Change incidence date
ca@valencia: Canvia la data de la incidència

en: The item you are trying to change is a recurring item. Should the changes be applied only to this single occurrence, also to future items, or to all items in the recurrence?
ca@valencia: L'element que esteu intentant canviar és un element repetitiu. Els canvis s'han d'aplicar a esta única ocurrència, també als elements futurs o a tots els elements de la recurrència?

en: Only This Item
ca@valencia: Només este element

en: Also Future Items
ca@valencia: També els elements futurs

en: All Occurrences
ca@valencia: Totes les ocurrències

en: Manage Tags
ca@valencia: Gestioneu les etiquetes

en: Delete Tag
ca@valencia: Suprimix l'etiqueta

en: Are you sure you want to delete tag "%1"?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir l'etiqueta «%1»?

en: Create a New Tag…
ca@valencia: Crea una etiqueta nova…

en: Quickly Add a New Tag.
ca@valencia: Afig ràpidament una etiqueta nova.

en: Mark Incomplete
ca@valencia: Marca com a no finalitzada

en: Mark Complete
ca@valencia: Marca com a finalitzada

en: Undo:
ca@valencia: Desfés:

en: Redo:
ca@valencia: Refés:

en: Configure
ca@valencia: Configura

en: Undo
ca@valencia: Desfés

en: Redo
ca@valencia: Refés

en: Settings
ca@valencia: Configuració

en: View all tasks
ca@valencia: Vista de totes les tasques

[ctx: %1 is 2 or more]
en: %1 days
ca@valencia: %1 dies

en: 1 day
ca@valencia: 1 dia

[ctx: %1 is 2 or mores]
en: %1 hours
ca@valencia: %1 hores

en: 1 hour
ca@valencia: 1 hora

en: %1 minutes
ca@valencia: %1 minuts

en: %1 before start of event
ca@valencia: %1 abans de començar l'esdeveniment

en: %1 after start of event
ca@valencia: %1 després de començar l'esdeveniment

en: On event start
ca@valencia: Al començament de l'esdeveniment

en: Every week | Every %1 weeks
ca@valencia[0]: Cada setmana
ca@valencia[1]: Cada %1 setmanes

en: Every week on | Every %1 weeks on
ca@valencia[0]: Cada setmana el
ca@valencia[1]: Cada %1 setmanes el

en: Every year on the %2 of %3 | Every %1 years on the %2 of %3
ca@valencia[0]: Cada any %2 de %3
ca@valencia[1]: Cada %1 anys %2 de %3

en: Every minute | Every %1 minutes
ca@valencia[0]: Cada minut
ca@valencia[1]: Cada %1 minuts

en: Every hour | Every %1 hours
ca@valencia[0]: Cada hora
ca@valencia[1]: Cada %1 hores

en: Every day | Every %1 days
ca@valencia[0]: Cada dia
ca@valencia[1]: Cada %1 dies

en: Every month on the %2 | Every %1 months on the %2
ca@valencia[0]: Repetix cada mes %2
ca@valencia[1]: Repetix cada %1 mesos %2

en: Every year on the %2 day of the year | Every %1 years on the %2 day of the year
ca@valencia[0]: Cada any %2 dia de l'any
ca@valencia[1]: Cada %1 anys %2 dia de l'any

en: Complex recurrence rule
ca@valencia: Regla complexa de recurrència

en: Unknown
ca@valencia: Desconeguda

en: Never ends
ca@valencia: No finalitza mai

en: Ends on %1
ca@valencia: Finalitza %1

en: Ends after %1 occurrences
ca@valencia: Finalitza després de %1 aparicions

[ctx: %1 is the priority level number]
en: %1 (Highest priority)
ca@valencia: %1 (prioritat més alta)

[ctx: %1 is the priority level number]
en: %1 (Mid-high priority)
ca@valencia: %1 (prioritat mitjana-alta)

[ctx: %1 is the priority level number]
en: %1 (Medium priority)
ca@valencia: %1 (prioritat mitjana)

[ctx: %1 is the priority level number]
en: %1 (Mid-low priority)
ca@valencia: %1 (Prioritat mitjana-baixa )

[ctx: %1 is the priority level number]
en: %1 (Lowest priority)
ca@valencia: %1 (prioritat més baixa)

en: No set priority level
ca@valencia: No hi ha establit cap nivell de prioritat

en: Return to Location
ca@valencia: Retorna a la ubicació

[ctx: %1 is a number]
en: %1 incidences were imported successfully.
ca@valencia: S'han importat amb èxit %1 incidències.

[ctx: %1 is the error message]
en: An error occurred importing incidences: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en importar les incidències: %1

en: New calendar  created from imported file successfully.
ca@valencia: S'ha creat un calendari nou a partir del fitxer importat correctament.

en: Create
ca@valencia: Crea

en: Month
ca@valencia: Mes

en: Week
ca@valencia: Setmana

en: 3 Days
ca@valencia: 3 dies

en: Day
ca@valencia: Dia

en: Schedule
ca@valencia: Planificació

en: Tasks
ca@valencia: Tasques

en: Mail
ca@valencia: Correu

en: Import a calendar
ca@valencia: Importa un calendari

en: Import Calendar
ca@valencia: Importa un calendari

en: Would you like to merge this calendar file's events and tasks into one of your existing calendars, or would prefer to create a new calendar from this file?
ca@valencia: Voleu fusionar els esdeveniments i les tasques d'este fitxer de calendari en un dels vostres calendaris existents o preferiu crear un calendari nou a partir d'este fitxer?

en: Merge with existing calendar
ca@valencia: Fusiona amb el calendari existent

en: Create new calendar
ca@valencia: Crea un calendari nou

[ctx: @action:inmenu open week view]
en: Week
ca@valencia: Setmana

[ctx: @action:inmenu open 3 days view]
en: 3 Days
ca@valencia: 3 dies

[ctx: @action:inmenu open day view]
en: Day
ca@valencia: Dia

[ctx: @action:button]
en: Reset
ca@valencia: Restablix

en: All day or Multi day
ca@valencia: Tot el dia o diversos dies

[ctx: Date has no events or tasks set]
en: Clear day.
ca@valencia: Neteja el dia.

en: Tap
ca@valencia: Toca

en: Click
ca@valencia: Clic

en: Nothing on the books today. %1 to add something.
ca@valencia: Res sobre els llibres d'hui. %1 per a afegir alguna cosa.

[ctx: %1 is the name of the event]
en: %1 (Day %2 of %3)
ca@valencia: %1 (dia %2 de %3)

en: Runs all day
ca@valencia: Funciona tot el dia

en: Starts at %1
ca@valencia: Comença a les %1

en: Ends at %1
ca@valencia: Finalitza a les %1

en: Runs All Day
ca@valencia: Funciona tot el dia

en: <b>Today</b>
ca@valencia: <b>Hui</b>

en: Previous Week
ca@valencia: Setmana anterior

en: Next Week
ca@valencia: Setmana següent

en: Now
ca@valencia: Ara

en: Previous Month
ca@valencia: Mes anterior

en: Next Month
ca@valencia: Mes següent

en: Today
ca@valencia: Hui

en: Overdue
ca@valencia: Endarrerida

en: Priority %1
ca@valencia: Prioritat %1

en: No set priority
ca@valencia: No hi ha establida cap prioritat

en: No task calendars enabled.
ca@valencia: No s'ha habilitat cap calendari amb tasques.

en: Calendar is not enabled
ca@valencia: El calendari no està habilitat

en: Enable
ca@valencia: Habilita

en: No tasks completed
ca@valencia: No hi ha completada cap tasca

en: No tasks left to complete
ca@valencia: No queda cap tasca per a completar

en: Sort
ca@valencia: Ordena

en: Show Completed
ca@valencia: Mostra les completades

en: Completed Tasks in %1
ca@valencia: Tasques completades a %1

en: Completed Tasks
ca@valencia: Tasques completades

en: Create a New Task…
ca@valencia: Crea una tasca nova…

en: Quickly Add a New Task.
ca@valencia: Afig ràpidament una tasca nova.

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit calendar…
ca@valencia: Edita un calendari…

[ctx: @action:inmenu]
en: Update calendar
ca@valencia: Actualitza el calendari

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete calendar
ca@valencia: Suprimix el calendari

[ctx: @action:inmenu]
en: Set calendar colour…
ca@valencia: Establix el color del calendari…

[ctx: @action:inmenu]
en: Calendar source settings…
ca@valencia: Configureu la font de calendari…

[ctx: @action:inmenu]
en: Update calendar source
ca@valencia: Actualitza la font de calendari

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete calendar source
ca@valencia: Suprimix la font de calendari

[ctx: text editing menu action]
en: Undo
ca@valencia: Desfés

[ctx: text editing menu action]
en: Redo
ca@valencia: Refés

[ctx: text editing menu action]
en: Cut
ca@valencia: Retalla

[ctx: text editing menu action]
en: Copy
ca@valencia: Copia

[ctx: text editing menu action]
en: Paste
ca@valencia: Apega

[ctx: text editing menu action]
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

[ctx: text editing menu action]
en: Select All
ca@valencia: Selecciona-ho tot

[ctx: @action:menu]
en: File
ca@valencia: Fitxer

[ctx: @action:menu]
en: Quit Kalendar
ca@valencia: Ix de Kalendar

[ctx: @action:menu]
en: Edit
ca@valencia: Edita

[ctx: @action:menu]
en: View
ca@valencia: Visualitza

[ctx: @action:menu]
en: Sort Tasks
ca@valencia: Ordena les tasques

[ctx: @action:menu]
en: Go
ca@valencia: Ves

[ctx: @action:menu]
en: Create
ca@valencia: Crea

[ctx: @action:menu]
en: Window
ca@valencia: Finestra

[ctx: @action:menu]
en: Exit Full Screen
ca@valencia: Ix de pantalla completa

[ctx: @action:menu]
en: Enter Full Screen
ca@valencia: Entra a pantalla completa

[ctx: @action:menu]
en: Settings
ca@valencia: Configuració

[ctx: @action:menu]
en: Help
ca@valencia: Ajuda

[ctx: @action:menu]
en: Kalendar Handbook
ca@valencia: Manual de Kalendar

[ctx: text editing menu action]
en: Undo Text
ca@valencia: Desfés el text

[ctx: text editing menu action]
en: Redo Text
ca@valencia: Refés el text

en: Sort Tasks
ca@valencia: Ordena les tasques

en: Change Calendar Color…
ca@valencia: Canvia el color del calendari…

en: Choose Calendar Color
ca@valencia: Escolliu el color del calendari

en: Maps
ca@valencia: Mapes

en: Enable maps:
ca@valencia: Activa els mapes:

en: May cause crashing on some systems.
ca@valencia: En alguns sistemes pot causar petades.

en: Location marker:
ca@valencia: Marcador d'ubicació:

en: Circle (shows area of location)
ca@valencia: Cercle (mostra l'àrea de la ubicació)

en: Pin (shows exact location)
ca@valencia: Pin (mostra la ubicació exacta)

en: Appearance
ca@valencia: Aparença

en: Accounts
ca@valencia: Comptes

en: About Kalendar
ca@valencia: Quant a Kalendar

en: Add New Calendar Source…
ca@valencia: Afig una font nova de calendari…

en: Contact Books
ca@valencia: Llibretes de contactes

en: Add New Address Book Source…
ca@valencia: Afig una font nova de llibreta d'adreces…

en: Mail Accounts
ca@valencia: Comptes de correu

en: Add New mail account…
ca@valencia: Afig un compte nou de correu…

en: General settings
ca@valencia: Configuració general

en: Use popup to show incidence information
ca@valencia: Utilitza una finestra emergent per a mostrar informació de la incidència

en: Show sub-tasks in calendar views
ca@valencia: Mostra les subtasques en les vistes de calendari

en: Past event transparency:
ca@valencia: Transparència dels esdeveniments passats:

en: Month view settings
ca@valencia: Configureu la vista mensual

en: Month view mode
ca@valencia: Mode de vista mensual

en: Swipeable month grid
ca@valencia: Quadrícula de mes que es pot lliscar

en: Basic month grid
ca@valencia: Quadrícula bàsica de mes

en: Swipeable month grid requires higher system performance.
ca@valencia: La quadrícula de mes que es pot lliscar requerix un rendiment més gran del sistema.

en: Weekday label alignment
ca@valencia: Alineació de les etiquetes del dia de la setmana

en: Left
ca@valencia: Esquerra

en: Center
ca@valencia: Centre

en: Right
ca@valencia: Dreta

en: Weekday label length:
ca@valencia: Llargària de les etiquetes del dia de la setmana:

en: Full name (Monday)
ca@valencia: Nom complet (dilluns)

en: Abbreviated (Mon)
ca@valencia: Abreujat (dil)

en: Letter only (M)
ca@valencia: Només una lletra (l)

en: Show week numbers
ca@valencia: Mostra els números de les setmanes

en: Grid border width (pixels):
ca@valencia: Amplària de la vora de la quadrícula (píxels):

en: Week view settings
ca@valencia: Configureu la vista de setmana

en: Week view mode
ca@valencia: Mode de vista de setmana

en: Swipeable week view
ca@valencia: Vista de setmana que es pot lliscar

en: Basic week view
ca@valencia: Vista bàsica de setmana

en: Swipeable week view requires higher system performance.
ca@valencia: La vista de setmana que es pot lliscar requerix un rendiment més gran del sistema.

en: Schedule View settings
ca@valencia: Configureu la vista de planificació

en: Schedule view mode
ca@valencia: Mode de vista de planificació

en: Swipeable schedule view
ca@valencia: Vista de planificació que es pot lliscar

en: Basic schedule view
ca@valencia: Vista bàsica de planificació

en: Swipeable schedule view requires higher system performance.
ca@valencia: La vista de planificació que es pot lliscar requerix un rendiment més gran del sistema.

en: Show week headers
ca@valencia: Mostra les capçaleres de la setmana

en: Tasks View settings
ca@valencia: Configureu la vista tasques

en: Show completed sub-tasks
ca@valencia: Mostra les subtasques completades

en: Enable maps
ca@valencia: Activa els mapes

en: Location marker
ca@valencia: Marcador d'ubicació

en: Task
ca@valencia: Tasca

en: Tasks View
ca@valencia: Vista de les tasques

en: Week View
ca@valencia: Vista de setmana

en: 3 Day View
ca@valencia: Vista de 3 dies

en: Day View
ca@valencia: Vista del dia

en: Schedule View
ca@valencia: Vista de la planificació

en: Contacts View
ca@valencia: Vista dels contactes

en: Mail View
ca@valencia: Vista de correu

en: Month View
ca@valencia: Vista mensual

en: Backwards
ca@valencia: Arrere

en: Forwards
ca@valencia: Avant

en: To Today
ca@valencia: A hui

en: To Date…
ca@valencia: A la data…

en: Show Menubar
ca@valencia: Mostra la barra de menús

en: Manage Tags…
ca@valencia: Gestiona les etiquetes…

en: Import Calendar…
ca@valencia: Importa un calendari…

en: Alphabetically
ca@valencia: Alfabèticament

en: By Due Date
ca@valencia: Per la data de venciment

en: By Priority Level
ca@valencia: Pel nivell de prioritat

en: Ascending order
ca@valencia: Ordre ascendent

en: Descending Order
ca@valencia: Ordre descendent

en: Show Completed Tasks
ca@valencia: Mostra les tasques completades

en: Open Command Bar
ca@valencia: Obri la barra d'ordres

en: Refresh All
ca@valencia: Actualitza-ho tot

en: An error occurred: %1
ca@valencia: S'ha produït un error: %1

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Offline)
ca@valencia: %1 (desconnectat)

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Default)
ca@valencia: %1 (predeterminat)

en: Image request has been cancelled
ca@valencia: S'ha cancel·lat la sol·licitud d'imatge

[ctx: displayed as subject when the subject of a mail is empty]
en: No Subject
ca@valencia: Sense assumpte

[ctx: displayed when a mail has unknown sender, receiver or date]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: No keys were found in this attachment
ca@valencia: No s'ha trobat cap clau en este adjunt

en: one key imported | %1 keys imported
ca@valencia[0]: s'ha importat una clau
ca@valencia[1]: s'han importat %1 claus

en: one key was already imported | %1 keys were already imported
ca@valencia[0]: ja s'havia importat una clau
ca@valencia[1]: ja s'havien importat %1 claus

en: fwd
ca@valencia: reen

en: No key available.
ca@valencia: No hi ha cap clau disponible.

en: Wrong passphrase.
ca@valencia: Frase de pas incorrecta.

en: Wrong Crypto Plug-In.
ca@valencia: Connector criptogràfic erroni.

en: Could not decrypt the data: no key found for recipients.
ca@valencia: No s'han pogut desencriptar les dades: no s'ha trobat la clau dels destinataris.

en: Could not decrypt the data.
ca@valencia: No s'han pogut desencriptar les dades.

en: Move to trash
ca@valencia: Mou a la paperera

en: Don't Mark as Important
ca@valencia: No marques com a important

en: No mailbox selected
ca@valencia: No s'ha seleccionat cap bústia

en: Select a mailbox from the sidebar.
ca@valencia: Seleccioneu una bústia des de la barra lateral.

en: Mailbox is empty
ca@valencia: La bústia està buida

en: Mailboxes
ca@valencia: Bústies

en: This mail contains an invitation
ca@valencia: Este correu conté una invitació

en: sent by %1 on %2
ca@valencia: enviat per %1 a %2

en: This message has been signed using the key %1.
ca@valencia: Este missatge s'ha signat emprant la clau %1.

en: The key details are not available.
ca@valencia: Els detalls de la clau no estan disponibles.

en: This message has been signed using the key %1 by %2.
ca@valencia: Este missatge s'ha signat emprant la clau %1 de %2.

en: The key was revoked.
ca@valencia: S'ha revocat la clau.

en: The key has expired.
ca@valencia: La clau ha caducat.

en: You are trusting this key.
ca@valencia: Esteu confiant en esta clau.

en: The signature is invalid.
ca@valencia: La signatura no és vàlida.

en: This message is encrypted but we don't have the key for it.
ca@valencia: Este missatge està encriptat, però no es disposa de la seua clau.

en: This message is encrypted to the key: %1
ca@valencia: Este missatge està encriptat amb la clau: %1

en: Loading mail...
ca@valencia: S'està carregant el correu...

en: Save attachment
ca@valencia: Guarda l'adjunt

en: Import key
ca@valencia: Importa la clau

en: Calendar Application
ca@valencia: Aplicació de calendari

en: (c) KDE Community 2021
ca@valencia: (c) 2021 La comunitat KDE

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

[ctx: @info:credit]
en: Developer
ca@valencia: Desenvolupador

en: No set date
ca@valencia: No hi ha establida cap data

[ctx: Please retain space]
en:  at %1
ca@valencia:  a les %1

[ctx: Please retain parenthesis and space]
en:  (overdue)
ca@valencia:  (endarrerida)

en: Configure %1
ca@valencia: Configura %1

en: Modify or delete this account agent.
ca@valencia: Modifica o suprimix este agent de compte.

en: Modify
ca@valencia: Modifica

en: Add Account
ca@valencia: Afig un compte
