kalendar - en to eu translation catalogue (494 entries)

en: Move occurrence(s)
eu: Mugitu agerraldia(k)

en: Unable to add the exception item to the calendar. No change will be done.
eu: Ezin du gehitu salbuespen elementua egutegira. Ez da aldaketarik egingo.

en: Delete task and its sub-tasks
eu: Ezabatu zeregina eta bere azpi-zereginak

en: Delete task and make sub-tasks independent
eu: Ezabatu zeregina eta egin azpi-zereginak independente

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar %1
eu: %1 egutegiaren propietateak

en: Home:
eu: Etxea:

en: No address book selected
eu: Ez da helbide-libururik hautatu

en: The member with name <b>%1</b> is missing an email address
eu: <b>%1</b> izeneko kideak e-posta helbide bat falta du

en: Contact does not exist any more
eu: Kontaktua jada ez da existitzen

[ctx: contact's name]
en: Name
eu: Izena

[ctx: contact's email address]
en: EMail
eu: E-posta

[ctx: @title:window]
en: Properties of Address Book %1
eu: %1 helbide-liburuaren propietateak

en: Both:
eu: Biak:

en: Work:
eu: Lanekoa:

en: Other:
eu: Bestelakoa:

[ctx: @title:window]
en: Choose Address Book Color
eu: Hautatu helbide-liburuaren kolorea

en: Done
eu: Eginda

en: Select Email Address
eu: Hautatu e-posta helbidea

en: Contacts
eu: Kontaktuak

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit contact…
eu: Editatu kontaktua...

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete contact
eu: Ezabatu kontaktua

en: No contacts
eu: Kontakturik ez

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit address book…
eu: Editatu helbide-liburua...

[ctx: @action:inmenu]
en: Update address book
eu: Eguneratu helbide-liburua

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete address book
eu: Ezabatu helbide-liburua

[ctx: @action:inmenu]
en: Set address book colour…
eu: Ezarri helbide-liburuaren kolorea...

[ctx: @action:inmenu]
en: Address book source settings…
eu: Helbide-liburu sorburuaren ezarpenak...

[ctx: @action:inmenu]
en: Update address book source
eu: Eguneratu helbide-liburuaren sorburua

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete address source
eu: Ezabatu helbidearen sorburua

en: Add Contact
eu: Gehitu kontaktua

en: Edit Contact
eu: Editatu kontaktua

en: Address book:
eu: Helbide-liburua:

en: Name:
eu: Izena:

en: Contact name
eu: Kontaktuen izena

en: Honorific prefix:
eu: Ohorezko aurrizkiak:

en: Miss
eu: Andereño

en: Mr.
eu: jn.

en: Mrs.
eu: and.

en: Ms.
eu: adño.

en: Prof.
eu: irak.

en: Given name:
eu: Erabilitako izena:

en: First name or chosen name
eu: Lehen izena edo aukeratutako izena

en: Additional name:
eu: Izen osagarriak:

en: Middle name or other name
eu: Erdiko izena edo beste izen bat

en: Family name:
eu: Abizenak:

en: Surname or last name
eu: Abizenak

en: Honorific suffix:
eu: Ohorezko atzizkiak:

en: Jr.
eu: jr.

en: Sr.
eu: sr.

en: Nickname:
eu: Goitizena:

en: Alternative name
eu: Ordezko izena

en: Phone:
eu: Telefonoa:

en: Home
eu: Etxea

en: Work
eu: Lanekoa

en: Messaging
eu: Mezularitza

en: Voice
eu: Ahotsa

en: Fax
eu: Faxa

en: Cell
eu: Mugikorra

en: Video
eu: Bideoa

en: Mailbox
eu: Postontzia

en: Modem
eu: Modema

en: Car
eu: Autoa

en: ISDN
eu: RDSI (ISDN)

en: Pager
eu: Bilagailua

en: Undefined
eu: Definitu gabe

en: E-mail:
eu: E-posta:

en: Other
eu: Bestelakoa

en: Remove email
eu: Kendu e-posta

en: Both
eu: Biak

en: Other…
eu: Bestelakoa...

en: user@example.org
eu: erabiltzailea@adibidea.org

en: Add email
eu: Gehitu e-posta

en: Save
eu: Gorde

en: Add
eu: Gehitu

en: Current changes
eu: Uneko aldaketak

en: External changes
eu: Kanpoko aldaketak

en: Address Book:
eu: Helbide-liburua:

en: Contact group name
eu: Kontaktuaren talde-izena

en: Members:
eu: Partaideak:

en: Edit
eu: Editatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit
eu: Editatu

en: Cancel
eu: Utzi

en: Call
eu: Deitu

en: Select number to call
eu: Hautatu deitu beharreko zenbakia

en: Send SMS
eu: Bidali SMS

en: Select number to send message to
eu: Hautatu mezua beharreko zenbakia

en: Send email
eu: Bidali e-posta

en: Show QR Code
eu: Erakutsi QR kodea

en: Contact information
eu: Kontaktuaren informazioa

en: Blog Feed:
eu: Blog-jarioa:

en: Personal information
eu: Norbanakoaren informazioa

en: Birthday:
eu: Jaiotza data:

en: Anniversary:
eu: Urtemuga:

en: Partner's name:
eu: Bikotekidearen izena:

en: Phone Number | Phone Numbers
eu[0]: Telefono zenbakia
eu[1]: Telefono zenbakiak

en: Address | Addresses
eu[0]: Helbidea
eu[1]: Helbideak

en: Business Information
eu: Negozioko informazioa

en: Organization:
eu: Erakundea:

en: Profession:
eu: Lanbidea:

en: Title:
eu: Titulua:

en: Department:
eu: Saila:

en: Office:
eu: Bulegoa:

en: Manager's name:
eu: Kudeatzailearen izena:

en: Assistants's name:
eu: Laguntzailearen izena:

en: Email Address | Email Addresses
eu[0]: E-posta helbidea
eu[1]: E-posta helbideak

en: You won't be able to revert this action
eu: Ezingo duzu ekintza hau desegin

en: Delete contact
eu: Ezabatu kontaktua

en: QR Code
eu: QR kodea

en: Creating QR code failed
eu: QR kodea sortzea huts egin du

en: Filtering by tags
eu: Etiketen bidez iragaztea

en: All Tasks
eu: Zeregin guztiak

en: Remove filtering tag
eu: Kendu iragazteko etiketa

[ctx: @title:window]
en: Choose Calendar Color
eu: Hautatu egutegiaren kolorea

en: Tags
eu: Etiketak

en: Calendars
eu: Egutegiak

[ctx: %1 is month name, %2 is year]
en: %1 %2
eu: %2 %1

en: Days
eu: Egunak

en: Months
eu: Hilabeteak

en: Years
eu: Urteak

en: Min. Interval:
eu: Tarte min.:

en: New Event…
eu: Ekitaldi berria...

en: New Task…
eu: Zeregin berria...

[ctx: %1 is a percentage number]
en: <b>%1%</b> Complete
eu: <b>%%1</b> Osatuta

en: <b>Calendar:</b>
eu: <b>Egutegia:</b>

en: <b>Tags:</b>
eu: <b>Etiketak:</b>

en: Remove %1 tag
eu: Kendu %1 etiketa

en: <b>Date:</b>
eu: <b>Data:</b>

en: <b>Time:</b>
eu: <b>Ordua:</b>

en: <b>Duration:</b>
eu: <b>Iraupena:</b>

en: <b>Priority level:</b>
eu: <b>Lehentasun maila:</b>

en: <b>Completed:</b>
eu: <b>Osatzeke:</b>

en: <b>Recurrence:</b>
eu: <b>Errepikapena:</b>

en: Except on:
eu: Honetan ezik:

en: <b>Location:</b>
eu: <b>Kokalekua:</b>

en: Unable to find location.
eu: Ezin du kokalekua aurkitu.

en: <b>Description:</b>
eu: <b>Azalpena:</b>

en: <b>Attachment:</b> | <b>Attachments:</b>
eu[0]: <b>Eranskina:</b>
eu[1]: <b>Eranskinak:</b>

en: <b>Reminders:</b>
eu: <b>Oroigarriak:</b>

en: <b>Organizer:</b>
eu: <b>Antolatzailea:</b>

en: <b>Guests:</b>
eu: <b>Gonbidatuak:</b>

en: Super-task
eu: Super-zeregina

en: Sub-task | Sub-tasks
eu[0]: Azpi-zeregina
eu[1]: Azpi-zereginak

en: View
eu: Ikuspegia

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Mark Task as Incomplete
eu: Markatu zeregina Osatzeke gisa

en: Mark Task as Complete
eu: Markatu zeregina Osatuta gisa

en: Add Sub-Task
eu: Gehitu azpi-zeregina

en: Set priority...
eu: Ezarri lehentasuna...

en: None
eu: Bat ere ez

en: 1 (highest priority)
eu: 1 (lehentasun handiena)

en: 2 (mid-high priority)
eu: 2 (lehentasun ertain-handia)

en: 3 (mid-high priority)
eu: 3 (lehentasun ertain-handia)

en: 4 (mid-high priority)
eu: 4 (lehentasun ertain-handia)

en: 5 (medium priority)
eu: 5 (lehentasun ertaina)

en: 6 (mid-low priority)
eu: 6 (lehentasun ertain-txikia)

en: 7 (mid-low priority)
eu: 7 (lehentasun ertain-txikia)

en: 8 (mid-low priority)
eu: 8 (lehentasun ertain-txikia)

en: 9 (lowest priority)
eu: 9 (lehentasun txikiena)

en: Set due date...
eu: Ezarri muga-eguna...

en: Today (%1)
eu: Gaur (%1)

en: Tomorrow (%1)
eu: Bihar (%1)

en: In a week (%1)
eu: Astebetean (%1)

en: In a month (%1)
eu: Hilabetean (%1)

en: Expand Main Drawer
eu: Zabaldu tiradera nagusia

en: Collapse Main Drawer
eu: Tolestu tiradera nagusia

en: Remove Tag
eu: Kendu etiketa

[ctx: %1 is month name, %2 is year]
en: <b>%1</b> %2
eu: %2(e)ko <b>%1</b>

en: Choose a Task Calendar
eu: Hautatu zereginen egutegi bat

en: Choose a Calendar
eu: Hautatu egutegi bat

en: Choose an Address Book
eu: Hautatu helbide-liburu bat

en: Delete calendar
eu: Ezabatu egutegia

en: Do you want to delete calendar: "%1"?
eu: «%1» egutegia ezabatu nahi duzu?

[ctx: %1 is the type of the incidence (e.g event, todo, journal entry)]
en: Delete %1
eu: Ezabatu %1

en: Do you want to delete item: "%1"?
eu: «%1» elementua ezabatu nahi duzu?

en: Item "%1" has sub-items. Do you want to delete all related items, or just the currently selected item?
eu: «%1» elementuak azpi-elementuak ditu. Elkartutako elementu guztiak ezabatu nahi dituzu, edo soilik unean hautatutako elementua?

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. This item also has sub-items.
    
    Do you want to delete the selected occurrence on %2, also future occurrences, or all of its occurrences?
    
    Deleting all will also delete sub-items!
eu: Egunkariko "%1" elementuak errepikapenak ditu data ezberdinetan. Elementu honek gainera azpi-elementuak ditu.
    
    %2-(e)an hautatutako sarrera ezabatu nahi duzu, etorkizuneko errepikapenak ere, edo bere errepikapen guztiak ezabatu nahi dituzu?
    
    Guztiak ezabatzea azpi-elementuak ere ezabatuko ditu!

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete the selected occurrence on %2, also future occurrences, or all of its occurrences?
eu: Egunkariko "%1" elementuak errepikapenak ditu data ezberdinetan. %2-(e)ko sarrera ezabatu nahi duzu, baita etorkizuneko errepikapenak ere, edo bere errepikapen guztiak ezabatu nahi dituzu?

en: Only Delete Current
eu: Ezabatu unekoa bakarrik

en: Also Delete Future
eu: Ezabatu etorkizunekoa ere

en: Delete Only This
eu: Ezabatu hau bakarrik

en: Delete All
eu: Ezabatuta dena

[ctx: %1 is incidence type]
en: Edit %1
eu: Editatu %1

[ctx: %1 is incidence type]
en: Add %1
eu: Gehitu %1

en: Invalid dates provided.
eu: Data baliogabeak eman dira.

en: End date cannot be before start date.
eu: Amaierako data ezin da hasieraren aurrekoa izan.

en: Calendar:
eu: Egutegia:

en: Summary:
eu: Laburpena:

en: Completion:
eu: Osatzea:

en: Priority:
eu: Lehentasuna:

en: Unassigned
eu: Sinatzeke

en: 1 (Highest Priority)
eu: 1 (lehentasun handiena)

en: 5 (Medium Priority)
eu: 5 (lehentasun ertaina)

en: 9 (Lowest Priority)
eu: 9 (lehentasun txikiena)

en: All day
eu: Egun osokoa

en: Start:
eu: Hasiera:

en: Due:
eu: Epe-muga:

en: End:
eu: Amaiera:

en: Timezone:
eu: Ordu-eremua:

en: Repeat:
eu: Errepikatu:

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Daily
eu: Egunero

en: Weekly
eu: Astero

en: Monthly
eu: Hilabetero

en: Yearly
eu: Urtero

en: Custom
eu: Norberak finkatua

en: Every:
eu: Hainbestero:

en: day | days
eu[0]: egun
eu[1]: egun

en: week | weeks
eu[0]: aste
eu[1]: aste

en: month | months
eu[0]: hilabete
eu[1]: hilabete

en: year | years
eu[0]: urte
eu[1]: urte

en: On:
eu: Noiz:

[ctx: %1 is the day number of month]
en: The %1 of each month
eu: Hilabetero %1(e)an

[ctx: the weekOfMonth dayOfWeekString of each month]
en: The %1 %2 of each month
eu: Hilabetero %1 %2

en: Ends:
eu: Amaitu:

en: On
eu: Noiz,

en: After
eu: Honen ondoren,

en: occurrence | occurrences
eu[0]: agerraldi
eu[1]: agerraldi

en: Exceptions:
eu: Salbuespenak:

en: Add Recurrence Exception
eu: Gehitu errepikapen salbuespena

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: Optional
eu: Aukerakoa

en: Show map
eu: Erakutsi mapa

en: Description:
eu: Azalpena:

en: Tags:
eu: Etiketak:

en: Tap to set tags…
eu: Egin tak etiketak ezartzeko...

en: Click to set tags…
eu: Egin klik etiketak ezartzeko...

en: Manage tags…
eu: Kudeatu etiketak...

en: Reminders:
eu: Oroigarriak:

en: Add Reminder
eu: Gehitu oroigarria

en: Attendees:
eu: Partaideak:

en: Email:
eu: E-posta:

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Status:
eu: Egoera:

en: Request RSVP
eu: Eskatu «RSVP»

en: Add Attendee
eu: Gehitu partaidea

en: Choose from Contacts
eu: Hautatu kontaktuetatik

en: Fill in Manually
eu: Eskuz bete

en: Attachments:
eu: Eranskinak:

en: Add Attachment
eu: Gehitu eranskina

en: Change incidence date
eu: Aldatu intzidentzia-data

en: The item you are trying to change is a recurring item. Should the changes be applied only to this single occurrence, also to future items, or to all items in the recurrence?
eu: Aldatu nahian zabiltzan elementua elementu errepikakorra da. Aldaketak agerraldi honi ezarri behar zaizkio, edo baita etorkizuneko elementuei ere, edo errepikapeneko elementu guztiei?

en: Only This Item
eu: Elementu hau bakarrik

en: Also Future Items
eu: Baita etorkizuneko elementuak ere

en: All Occurrences
eu: Agerraldi guztiak

en: Manage Tags
eu: Kudeatu etiketak

en: Delete Tag
eu: Ezabatu etiketa

en: Are you sure you want to delete tag "%1"?
eu: Ziur zaude «%1» etiketa ezabatu nahi duzula?

en: Create a New Tag…
eu: Sortu etiketa berria...

en: Quickly Add a New Tag.
eu: Azkar gehitu etiketa berri bat.

en: Mark Incomplete
eu: Markatu Osatzeke

en: Mark Complete
eu: Markatu Osatuta

en: Undo:
eu: Desegin:

en: Redo:
eu: Berregin:

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Undo
eu: Desegin

en: Redo
eu: Berregin

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: View all tasks
eu: Ikusi zeregin guztiak

[ctx: %1 is 2 or more]
en: %1 days
eu: %1 egun

en: 1 day
eu: Egun 1

[ctx: %1 is 2 or mores]
en: %1 hours
eu: %1 ordu

en: 1 hour
eu: ordu 1

en: %1 minutes
eu: %1 minutu

en: %1 before start of event
eu: Ekitaldia hasi baino %1 lehenago

en: %1 after start of event
eu: Ekitaldia hasita %1 beranduago

en: On event start
eu: Ekitaldia hastean

en: Every week | Every %1 weeks
eu[0]: Astero
eu[1]: %1 astean behin

en: Every week on | Every %1 weeks on
eu[0]: Astero egun honetan
eu[1]: %1 astero egun honetan

en: Every year on the %2 of %3 | Every %1 years on the %2 of %3
eu[0]: Urtero %3(e)ko %2(e)an
eu[1]: %1 urtero %3(e)ko %2(e)an

en: Every minute | Every %1 minutes
eu[0]: Minutuero
eu[1]: %1 minutuero

en: Every hour | Every %1 hours
eu[0]: Orduero
eu[1]: %1 orduero

en: Every day | Every %1 days
eu[0]: Egunero
eu[1]: %1 egunero

en: Every month on the %2 | Every %1 months on the %2
eu[0]: Hilabetero %2(e)an
eu[1]: %1 hilabetero %2(e)an

en: Every year on the %2 day of the year | Every %1 years on the %2 day of the year
eu[0]: Urtero, urteko %2. egunean
eu[1]: %1 urtero, urteko %2 egunetan

en: Complex recurrence rule
eu: Errepikapen konplexuko araua

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Never ends
eu: Ez da inoiz bukatzen

en: Ends on %1
eu: %1(e)an bukatzen da

en: Ends after %1 occurrences
eu: %1 errepikapen ondoren bukatzen da

[ctx: %1 is the priority level number]
en: %1 (Highest priority)
eu: %1 (lehentasun handiena)

[ctx: %1 is the priority level number]
en: %1 (Mid-high priority)
eu: %1 (lehentasun ertain-handia)

[ctx: %1 is the priority level number]
en: %1 (Medium priority)
eu: %1 (lehentasun ertaina)

[ctx: %1 is the priority level number]
en: %1 (Mid-low priority)
eu: %1 (lehentasun ertain-txikia)

[ctx: %1 is the priority level number]
en: %1 (Lowest priority)
eu: %1 (lehentasun txikiena)

en: No set priority level
eu: Ez du ezarrita lehentasun mailarik

en: Return to Location
eu: Itzuli kokalekura

[ctx: %1 is a number]
en: %1 incidences were imported successfully.
eu: %1 intzidentzia ondo inportatu dira.

[ctx: %1 is the error message]
en: An error occurred importing incidences: %1
eu: Errore bat gertatu da intzidentziak inportatzean: %1

en: New calendar  created from imported file successfully.
eu: Inportatutako fitxategitik egutegi berria ondo sortu da.

en: Create
eu: Sortu

en: Month
eu: Hilabetea

en: Week
eu: Astea

en: 3 Days
eu: 3 egun

en: Day
eu: Eguna

en: Schedule
eu: Ordutegia

en: Tasks
eu: Zereginak

en: Mail
eu: Posta

en: Import a calendar
eu: Inportatu egutegi bat

en: Import Calendar
eu: Inportatu egutegia

en: Would you like to merge this calendar file's events and tasks into one of your existing calendars, or would prefer to create a new calendar from this file?
eu: Egutegi fitxategi honetako ekitaldi eta zereginak dituzun egutegietako batean bateratzea nahi zenuke, edo fitxategi honetatik egutegi berri bat sortzea nahiago zenuke?

en: Merge with existing calendar
eu: Bateratu aurrez dagoen egutegiarekin

en: Create new calendar
eu: Sortu egutegi berria

[ctx: @action:inmenu open week view]
en: Week
eu: Astea

[ctx: @action:inmenu open 3 days view]
en: 3 Days
eu: 3 egun

[ctx: @action:inmenu open day view]
en: Day
eu: Eguna

[ctx: @action:button]
en: Reset
eu: Berrezarri

en: All day or Multi day
eu: Egun osoa edo egun anitz

[ctx: Date has no events or tasks set]
en: Clear day.
eu: Garbitu eguna.

en: Tap
eu: Tak egin

en: Click
eu: Klik egin

en: Nothing on the books today. %1 to add something.
eu: Gaur liburuetan ezer ez. %1 zerbait gehitzeko.

[ctx: %1 is the name of the event]
en: %1 (Day %2 of %3)
eu: %1 (Egun %2/%3)

en: Runs all day
eu: Egun osoan dabil

en: Starts at %1
eu: %1(e)tan hasten da

en: Ends at %1
eu: %1(e)tan bukatzen da

en: Runs All Day
eu: Egun osoan dabil

en: <b>Today</b>
eu: <b>Gaur</b>

en: Previous Week
eu: Aurreko astea

en: Next Week
eu: Hurrengo astea

en: Now
eu: Orain

en: Previous Month
eu: Aurreko hilabetea

en: Next Month
eu: Hurrengo hilabetea

en: Today
eu: Gaur

en: Overdue
eu: Atzeratua

en: Priority %1
eu: Lehentasuna %1

en: No set priority
eu: Ez du ezarrita lehentasunik

en: No task calendars enabled.
eu: Ez dago gaituta zereginik duen egutegirik.

en: Calendar is not enabled
eu: Egutegia ez dago gaituta

en: Enable
eu: Gaitu

en: No tasks completed
eu: Ez dago osatutako zereginik

en: No tasks left to complete
eu: Ez dago osatu beharreko zereginak

en: Sort
eu: Ordenatu

en: Show Completed
eu: Erakutsi Osatutakoak

en: Completed Tasks in %1
eu: %1(e)an bukatutako zereginak

en: Completed Tasks
eu: Osatutako zereginak

en: Create a New Task…
eu: Sortu zeregin berria...

en: Quickly Add a New Task.
eu: Gehitu zeregin berria.

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit calendar…
eu: Editatu egutegia…

[ctx: @action:inmenu]
en: Update calendar
eu: Eguneratu egutegia

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete calendar
eu: Ezabatu egutegia

[ctx: @action:inmenu]
en: Set calendar colour…
eu: Ezarri egutegiaren kolorea...

[ctx: @action:inmenu]
en: Calendar source settings…
eu: Egutegi sorburuaren ezarpenak...

[ctx: @action:inmenu]
en: Update calendar source
eu: Eguneratu egutegiaren sorburua

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete calendar source
eu: Ezabatu egutegiaren sorburua

[ctx: text editing menu action]
en: Undo
eu: Desegin

[ctx: text editing menu action]
en: Redo
eu: Berregin

[ctx: text editing menu action]
en: Cut
eu: Ebaki

[ctx: text editing menu action]
en: Copy
eu: Kopiatu

[ctx: text editing menu action]
en: Paste
eu: Itsatsi

[ctx: text editing menu action]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: text editing menu action]
en: Select All
eu: Hautatu denak

[ctx: @action:menu]
en: File
eu: Fitxategia

[ctx: @action:menu]
en: Quit Kalendar
eu: Irten Kalendarretik

[ctx: @action:menu]
en: Edit
eu: Editatu

[ctx: @action:menu]
en: View
eu: Ikusi

[ctx: @action:menu]
en: Sort Tasks
eu: Ordenatu zereginak

[ctx: @action:menu]
en: Go
eu: Joan

[ctx: @action:menu]
en: Create
eu: Sortu

[ctx: @action:menu]
en: Window
eu: Leihoa

[ctx: @action:menu]
en: Exit Full Screen
eu: Irten pantaila-betetik

[ctx: @action:menu]
en: Enter Full Screen
eu: Sartu pantaila-betean

[ctx: @action:menu]
en: Settings
eu: Ezarpenak

[ctx: @action:menu]
en: Help
eu: Laguntza

[ctx: @action:menu]
en: Kalendar Handbook
eu: Kalendar-ren eskuliburua

[ctx: text editing menu action]
en: Undo Text
eu: Desegin testua

[ctx: text editing menu action]
en: Redo Text
eu: Berregin testua

en: Sort Tasks
eu: Ordenatu zereginak

en: Change Calendar Color…
eu: Aldatu egutegiaren kolorea...

en: Choose Calendar Color
eu: Hautatu egutegiaren kolorea

en: General
eu: Orokorra

en: Maps
eu: Mapak

en: Enable maps:
eu: Gaitu mapak:

en: May cause crashing on some systems.
eu: Sistema batzuetan kraskatzea eragin dezake.

en: Location marker:
eu: Kokaleku markatzailea:

en: Circle (shows area of location)
eu: Zirkulua (kokalekuaren azalera erakusten du)

en: Pin (shows exact location)
eu: Iltzea (kokaleku zehatza erakusten du)

en: Appearance
eu: Itxura

en: Accounts
eu: Kontuak

en: About Kalendar
eu: Kalendar-reri buruz

en: Add New Calendar Source…
eu: Gehitu egutegi-sorburu berria...

en: Contact Books
eu: Kontaktu-liburuak

en: Add New Address Book Source…
eu: Gehitu helbide-liburu sorburu berria...

en: Mail Accounts
eu: Posta kontuak

en: Add New mail account…
eu: Gehitu posta kontu berria...

en: General settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Use popup to show incidence information
eu: Erabili gainerakorra intzidentziaren informazioa erakusteko

en: Show sub-tasks in calendar views
eu: Erakutsi azpi-zereginak egutegi ikuspegietan

en: Past event transparency:
eu: Iragandako ekitaldien gardentasuna:

en: Month view settings
eu: Hilabeteko ikuspegiaren ezarpenak

en: Month view mode
eu: Hilabeteko ikuspegi modua

en: Swipeable month grid
eu: Hatz-kolpe arinarekin pasa daitekeen hilabeteko sareta

en: Basic month grid
eu: Hilabeteko oinarrizko sareta

en: Swipeable month grid requires higher system performance.
eu: Hatz-kolpe arinarekin pasa daitekeen hilabeteko saretak sistemaren errendimendu handiagoa behar du.

en: Weekday label alignment
eu: Asteko eguna etiketa lerrokatzea

en: Left
eu: Ezkerrean

en: Center
eu: Erdian

en: Right
eu: Eskuinean

en: Weekday label length:
eu: Asteko egun etiketaren luzera:

en: Full name (Monday)
eu: Izen osoa (astelehena)

en: Abbreviated (Mon)
eu: Laburtua (Asl)

en: Letter only (M)
eu: Letra bakarrik(L)

en: Show week numbers
eu: Erakutsi asteko zenbakiak

en: Grid border width (pixels):
eu: Sare-ertz zabalera (pixeletan):

en: Week view settings
eu: Asteko ikuspegiaren ezarpenak

en: Week view mode
eu: Astebeteko ikuspegi modua

en: Swipeable week view
eu: Hatz-kolpe arinarekin pasa daitekeen astebeteko ikuspegia

en: Basic week view
eu: Asteko oinarrizko ikuspegia

en: Swipeable week view requires higher system performance.
eu: Hatz-kolpe arinarekin pasa daitekeen asteko saretak sistemaren errendimendu handiagoa behar du.

en: Schedule View settings
eu: Ordutegi ikuspegiaren ezarpenak

en: Schedule view mode
eu: Ordutegi ikuspegi modua

en: Swipeable schedule view
eu: Hatz-kolpe arinarekin pasa daitekeen ordutegi ikuspegia

en: Basic schedule view
eu: Oinarrizko ordutegi ikuspegia

en: Swipeable schedule view requires higher system performance.
eu: Hatz-kolpe arinarekin pasa daitekeen ordutegiak sistemaren errendimendu handiagoa behar du.

en: Show week headers
eu: Erakutsi hilabete goiburuak

en: Tasks View settings
eu: Zereginen ikuspegiaren ezarpenak

en: Show completed sub-tasks
eu: Erakutsi osatutako azpi-zereginak

en: Enable maps
eu: Gaitu mapak

en: Location marker
eu: Kokaleku markatzailea

en: Task
eu: Zeregina

en: Tasks View
eu: Zereginen ikuspegia

en: Ctrl+6
eu: Ktrl+6

en: Week View
eu: Astebeteko ikuspegia

en: Ctrl+2
eu: Ktrl+2

en: 3 Day View
eu: 3 eguneko ikuspegia

en: Ctrl+3
eu: Ktrl+3

en: Day View
eu: Eguneko ikuspegia

en: Ctrl+4
eu: Ktrl+4

en: Schedule View
eu: Ordutegi ikuspegia

en: Ctrl+5
eu: Ktrl+5

en: Contacts View
eu: Kontaktuen ikuspegia

en: Mail View
eu: Posta ikuspegia

en: Ctrl+7
eu: Ktrl+7

en: Month View
eu: Hilabeteko ikuspegia

en: Ctrl+1
eu: Ktrl+1

en: Backwards
eu: Atzerantz

en: Forwards
eu: Aurrerantz

en: To Today
eu: Gaurkora

en: To Date…
eu: Datara...

en: Show Menubar
eu: Erakutsi menu-barra

en: Ctrl+M
eu: Ktrl+M

en: Manage Tags…
eu: Kudeatu etiketak...

en: Import Calendar…
eu: Inportatu egutegia...

en: Alphabetically
eu: Alfabetikoki

en: By Due Date
eu: Epemugaren arabera

en: By Priority Level
eu: Lehentasun mailaren arabera

en: Ascending order
eu: Ordena gorakorra

en: Descending Order
eu: Ordena beherakorra

en: Show Completed Tasks
eu: Erakutsi osatutako zereginak

en: Open Command Bar
eu: Ireki komando-barra

en: Refresh All
eu: Berritu guztia

en: An error occurred: %1
eu: Errore bat gertatu da: %1

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Offline)
eu: %1 (lerroz kanpo)

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Default)
eu: %1 (Lehenetsia)

en: Image request has been cancelled
eu: Irudi eskaera bertan behera utzi da

[ctx: displayed as subject when the subject of a mail is empty]
en: No Subject
eu: Gairik ez

[ctx: displayed when a mail has unknown sender, receiver or date]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: No keys were found in this attachment
eu: Eranskin honetan ez da gakorik aurkitu

en: one key imported | %1 keys imported
eu[0]: gako bat inportatu da
eu[1]: %1 gako inportatu dira

en: one key was already imported | %1 keys were already imported
eu[0]: gako bat dagoeneko inportatuta zegoen
eu[1]: %1 gako dagoeneko inportatuta zeuden

en: No key available.
eu: Ez dago gako erabilgarririk.

en: Wrong passphrase.
eu: Pasaesaldi okerra.

en: Wrong Crypto Plug-In.
eu: Crypto plugin okerra.

en: Could not decrypt the data: no key found for recipients.
eu: Datuak ezin izan ditu deszifratu: ez da aurkitu hartzailearen gakorik.

en: Could not decrypt the data.
eu: Datuak ezin izan ditu deszifratu.

en: Move to trash
eu: Eraman zakarrontzira

en: Don't Mark as Important
eu: Ez markatu Garrantzitsu gisa

en: No mailbox selected
eu: Ez da postontzirik hautatu

en: Select a mailbox from the sidebar.
eu: Hautatu postontzi bat alboko barratik.

en: Mailbox is empty
eu: Postontzia hutsik dago

en: Mailboxes
eu: Postontziak

en: This mail contains an invitation
eu: Posta honek gonbidapen bat du

en: sent by %1 on %2
eu: %1(e)k %2(e)an bidalia

en: This message has been signed using the key %1.
eu: Mezu hau %1 gakoa erabiliz sinatu da.

en: The key details are not available.
eu: Gakoaren xehetasuna ez daude erabilgarri.

en: This message has been signed using the key %1 by %2.
eu: Mezu hau %2(r)en %1 gakoa erabiliz sinatu da.

en: The key was revoked.
eu: Gakoa indargabetua dago.

en: The key has expired.
eu: Gakoa iraungita dago.

en: You are trusting this key.
eu: Gako honetan konfiantza duzu.

en: The signature is invalid.
eu: Sinadura baliogabea da.

en: This message is encrypted but we don't have the key for it.
eu: Mezu hau zifratuta dago baina ez dugu dagokion gakoa.

en: This message is encrypted to the key: %1
eu: Mezu hau ondoko gakorako zifratuta dago: %1

en: Loading mail...
eu: Posta zamatzen...

en: Save attachment
eu: Gorde eranskina

en: Import key
eu: Inportatu gakoa

en: Calendar Application
eu: Egutegi aplikazioa

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
eu: Mantentzailea

[ctx: @info:credit]
en: Developer
eu: Garatzailea

en: No set date
eu: Ez da datarik ezarri

[ctx: Please retain space]
en:  at %1
eu:  %1(e)tan

[ctx: Please retain parenthesis and space]
en:  (overdue)
eu:  (atzeratua)

en: Configure %1
eu: Konfiguratu %1

en: Modify or delete this account agent.
eu: Aldatu edo ezabatu kontuaren agentea.

en: Modify
eu: Aldatu

en: Add Account
eu: Gehitu kontua
