kalendar - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Return to Contact List
fr: Revenir à la liste de contacts

en: Call
fr: Appel

en: Send SMS
fr: Envoyer un SMS

en: Send Email
fr: Envoyer un courriel

en: Show QR Code
fr: Afficher un code « QR »

en: Nickname: %1
fr: Pseudonyme : %1

en: Address | Addresses
fr[0]: Adresse
fr[1]: Adresses

[ctx: %1 is the type of the address, e.g. home, work, ...]
en: %1:
fr: %1 :

en: Email Address | Email Addresses
fr[0]: Adresse de courriel
fr[1]: Adresses de courriel

en: Phone number | Phone numbers
fr[0]: Numéro de téléphone
fr[1]: Numéros de téléphone

en: QR Code
fr: Code « QR »

en: Return to Contact
fr: Revenir au contact

en: Data Matrix
fr: Matrice de données

en: Change the QR code type
fr: Modifier le type du code « QR »

en: Creating QR code failed
fr: La création du code « QR » a échoué.

en: The QR code is too large to be displayed
fr: Le code « QR » est trop grand pour être affiché.
