kalendar - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Return to Contact List
pt: Voltar à Lista de Contactos

en: Call
pt: Chamada

en: Send SMS
pt: Enviar um SMS

en: Send Email
pt: Enviar um E-mail

en: Show QR Code
pt: Mostrar o Código QR

en: Nickname: %1
pt: Alcunha: %1

en: Address | Addresses
pt[0]: Endereço
pt[1]: Endereços

en: Email Address | Email Addresses
pt[0]: Endereço de E-mail
pt[1]: Endereços de E-mail

en: Phone number | Phone numbers
pt[0]: Número de telefone
pt[1]: Números de telefone

en: Contacts
pt: Contactos

en: Contact
pt: Contacto

en: QR Code
pt: Código QR

en: Return to Contact
pt: Voltar ao Contacto

en: Data Matrix
pt: Matriz de Dados

[ctx: Aztec barcode]
en: Aztec
pt: Azteca

en: Change the QR code type
pt: Mudar o tipo de código QR

en: Creating QR code failed
pt: Não foi possível criar o código QR

en: The QR code is too large to be displayed
pt: O código QR é demasiado grande para ser apresentado
