kalendar - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Return to Contact List
tr: Kişi Listesine Dön

en: Call
tr: Arama Yap

en: Send SMS
tr: SMS Gönder

en: Send Email
tr: E-posta Gönder

en: Show QR Code
tr: Kare Kodu Göster

en: Nickname: %1
tr: Takma ad: %1

en: Address | Addresses
tr[0]: Adres
tr[1]: Adresler

en: Email Address | Email Addresses
tr[0]: E-posta Adresi
tr[1]: E-posta Adresleri

en: Phone number | Phone numbers
tr[0]: Telefon numarası
tr[1]: Telefon numaraları

en: Contacts
tr: Kişiler

en: Contact
tr: Kişi

en: QR Code
tr: Kare Kod

en: Return to Contact
tr: Kişiye Dön

en: Data Matrix
tr: Veri Matrisi

[ctx: Aztec barcode]
en: Aztec
tr: Aztek

en: Change the QR code type
tr: Kare kod türünü değiştirin

en: Creating QR code failed
tr: Kare kod oluşturma başarısız

en: The QR code is too large to be displayed
tr: Kare kod, görüntülenebilmek için pek büyük
