kalgebra - en to csb translation catalogue (28 entries)

en: Information
csb: Wëdowiédza

en: Add/Edit a function
csb: Dodôj/Editëjë fùnkcjã

en: Variables
csb: Zmieniwne

en: Functions
csb: Fùnkcje

en: List
csb: Lësta

en: &Add
csb: &Dodôj

en: &2D Graph
csb: Graf &2D

en: 2&D Graph
csb: Graf 2&D

en: &Grid
csb: &Mrzéżka

en: Resolution
csb: Rozdzelnota

[ctx: @item:inmenu]
en: Poor
csb: Lëchô

[ctx: @item:inmenu]
en: Normal
csb: Normalnô

[ctx: @item:inmenu]
en: Fine
csb: Dobrô

[ctx: @item:inmenu]
en: Very Fine
csb: Barô dobrô

en: &3D Graph
csb: Graf &3D

en: 3D &Graph
csb: &Graf 3D

en: &Reset View
csb: &Wëczëszczë wëzdrzatk

en: Dots
csb: Pùnktë

en: Lines
csb: Linie

en: Solid
csb: Nieprzeriwnô

en: &Dictionary
csb: &Słowôrz

en: &Editing
csb: &Editowanié

en: Choose a script
csb: Wëbiérzë skript

en: Script (*.kal)
csb: Skript (*.kal)

[ctx: @info:status]
en: Ready
csb: Parôt

en: Add/Edit a variable
csb: Dodôj/Editëjë zmieniwną

en: Edit '%1' value
csb: Editëjë wôrtnotã '%1'

en: <b style='color:red'>WRONG</b>
csb: <b style='color:red'>LËCHÒ</b>
