kalgebra - en to da translation catalogue (61 entries)

en: Options: %1
da: Indstillinger: %1

en: Paste "%1" to input
da: Indsæt "%1" som input

en: <ul class='error'>Error: <b>%1</b><li>%2</li></ul>
da: <ul class='error'>Fejl: <b>%1</b><li>%2</li></ul>

en: Imported: %1
da: Importeret: %1

en: <ul class='error'>Error: Could not load %1. <br /> %2</ul>
da: <ul class='error'>Fejl: Kunne ikke indlæse %1. <br /> %2</ul>

en: Add/Edit a function
da: Tilføj/redigér en funktion

en: Preview
da: Forhåndsvisning

en: From:
da: Fra:

en: To:
da: Til:

en: Options
da: Indstillinger

[ctx: @action:button]
en: Remove
da: Fjern

en: The options you specified are not correct
da: Dine indstillinger er forkerte

en: Downlimit cannot be greater than uplimit
da: Den nedre må ikke være større end den øvre grænse.

en: Variables
da: Variabler

en: &Calculator
da: &Regnemaskine

[ctx: @item:inmenu]
en: &Load Script...
da: &Indlæs script...

en: Recent Scripts
da: Nylige scripts

[ctx: @item:inmenu]
en: &Save Script...
da: &Gem script...

[ctx: @item:inmenu]
en: &Export Log...
da: &Eksportér log...

en: Execution Mode
da: Kørselstilstand

[ctx: @item:inmenu]
en: Calculate
da: Beregn

[ctx: @item:inmenu]
en: Evaluate
da: Evaluér

en: Functions
da: Funktioner

en: List
da: Liste

en: &Add
da: &Tilføj

en: Viewport
da: Visningsområde

en: &2D Graph
da: &2D-graf

en: 2&D Graph
da: 2&D-graf

en: &Grid
da: &Gitter

en: &Keep Aspect Ratio
da: &Behold aspektforhold

en: Resolution
da: Opløsning

[ctx: @item:inmenu]
en: Poor
da: Grov

[ctx: @item:inmenu]
en: Fine
da: Fin

[ctx: @item:inmenu]
en: Very Fine
da: Meget fin

en: &3D Graph
da: &3D-graf

en: 3D &Graph
da: 3D-&graf

en: &Reset View
da: &Nulstil visning

en: Dots
da: Prikker

en: Lines
da: Linjer

en: Solid
da: Massiv

en: Operations
da: Operationer

en: &Dictionary
da: &Ordbog

en: Look for:
da: Kig efter:

en: &Editing
da: &Redigering

en: Choose a script
da: Vælg et script

en: HTML File (*.html)
da: HTML-fil (*.html)

en: Errors: %1
da: Fejl: %1

en: Select where to put the rendered plot
da: Vælg hvor det renderede plot skal placeres

[ctx: @info:status]
en: Ready
da: Klar

en: Add variable
da: Tilføj variabel

en: Enter a name for the new variable
da: Angiv et navn på den ny variabel

en: Add/Edit a variable
da: Tilføj/Redigér en variabel

en: Remove Variable
da: Fjern variabler

en: Edit '%1' value
da: Redigér "%1"-værdi

en: not available
da: ikke tilgængelig

en: <b style='color:red'>WRONG</b>
da: <b style='color:red'>FORKERT</b>

en: Left:
da: Venstre:

en: Top:
da: Øverst:

en: Width:
da: Bredde:

en: Height:
da: Højde:

en: Apply
da: Anvend
